• Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce
  • Vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Vše je skladem, odesíláme bleskově
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce

Doplňky stravy, Strana 5

Kojíte a padají vám vlasy? Víme, jaké vitaminy a minerální látky vám chybí

Kojíte a padají vám vlasy? Víme, jaké vitaminy a minerální látky vám chybí

Vypadávání vlasů je tématem mnohých novopečených maminek. Jedná se o situaci nepříjemnou, ale nutno dodat, že nijak výjimečnou – s nadměrným vypadáváním vlasů po porodu má zkušenost až 50 % žen. Dnes se dozvíte, co nadměrné vypadávání vlasů vyvolává a přidáme i několik tipů, jak mu úspěšně čelit.  

 

Proč po porodu a během kojení padají vlasy?

Po porodu dochází u žen ke snížení hormonů estrogenu a progesteronu, čímž se do těla vysílá signál, že těhotenství skončilo. Právě náhlá změna hladiny hormonů vede ke snížení kvantity a kvality vlasů

 

Co je to Telogen effluvium?

Telogen effluvium je druhou nejčastější formu vypadávání vlasů diagnostikovanou dermatology. Jedná se o jev vyvolaný stresem, šokem nebo hormony.

Vlasový cyklus (detailně popsaný například v článku zde) zahrnuje čtyři růstové fáze vlasů. Právě Telogen effluvium souvisí s telogenní, tedy klidovou fází, která standardně trvá tři až čtyři měsíce. Folikul přestává být aktivní a regeneruje se. U zdravého člověka se v této fázi nachází až 14 % všech vlasů. 

V důsledku vyvolání Telogen effluvium se zpomaluje růstová fáze, což znamená, že dalšími etapami prochází méně vlasů. Kvůli tomu se do telogenní fáze dostává až 30 % všech vlasových vláken, tedy prakticky dvojnásobek běžného množství. 

V praxi může trvat šest až dvanáct měsíců, než se hladina hormonů společně s vlasovým cyklem vrátí zpět do normálu

 

Co můžete s padáním vlasů v průběhu kojení udělat?

Rozhodně nic nezkazíte účinnou prevencí zaměřenou nejen na posílení vlasového vlákna, ale také na:

- podporu psychické pohody

- snížení míry únavy a vyčerpání

- posílení imunitního systému

- ochranu buněk před oxidativním stresem

- udržení normální hladiny glukózy v krvi

- podporu normální krvetvorby

Jaké vitamíny proti padání vlasů zvolit? Všechny požadavky do jednoho splňují VENIRA vitaminy pro kojící ženy. Jsou přírodní, mají lahodnou meruňkovou příchuť, nejsou slazené cukrem a neobsahují žádný lepek a laktózu.

 

Jak je to s vlasy v průběhu těhotenství?

Je běžné, že v těhotenství se vypadávání vlasů dočasně omezí. Budete si všímat toho, že vaše vlasy jsou nebývale husté, zdravé a lesklé. Za toto příjemné překvapení vděčíte rostoucí hladině hormonu estrogenu, který prodlužuje růstovou fázi vlasových vláken, která by za normálních okolností už dávno vypadla

Přestože vás v průběhu těhotenství nebude trápit nadměrné vypadávání vlasů, můžete se potýkat s fyzickým i psychickým vyčerpáním, bolestmi hlavy, únavou, otékáním nohou a prudkými změnami nálad. Mnohdy jsou na vině chybějící minerály a vitaminy, které by nastávající maminky podpořily v období těhotenství, kdy musí fungovat doslova za dva. 

Tělo ženy musí v průběhu těhotenství zajistit dostatečný přísun vitaminů a minerálů nejen pro sebe, ale také vyvíjející se miminko. Z toho důvodu se vyplatí sáhnout po vitaminové směsi, která obsahuje vše, co žena v průběhu 1–3 trimestru potřebuje.

 

Jak dlouho trvá padání vlasů po porodu a kojení? 

Kdy se po porodu a kojení vrátí vše do normálu nelze s přesností říct, protože každá žena je jedinečná a na každou z nich může mít těhotenství i kojení jiný vliv. 

Obecně však lze říci, že většina žen zažívá zvýšené padání vlasů během prvních tří až šesti měsíců po porodu. Padání vlasů je často nejvýraznější kolem třetího až čtvrtého měsíce po porodu, kdy tělo prochází významnými hormonálními změnami. Jakmile se hormonální hladiny začnou stabilizovat, což obvykle trvá šest až dvanáct měsíců po porodu, padání vlasů by se mělo postupně snižovat.

Během této doby se růstový cyklus vlasů vrací do normálu, což znamená, že nové vlasy začnou růst a staré vlasy přestanou nadměrně vypadávat.

 

Jak zamezit padání vlasů, lámání nehtů a zhoršení stavu pleti?

1. Pamatujte, že vyvážený jídelníček je základ

Co na vypadávání vlasů? Nastávající maminky by měly veškeré vitaminy a minerály dodávat tělu formou bohaté, pestré a hlavně vyvážené stravy, která zajistí přísun všech nepostradatelných látek.

Jednou z nejdůležitějším aktivních látek je kyselina listová (= vitamin B9), která napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a přispívá k normální krvetvorbě. Bohatě obsažená je například ve špenátu, kapustě, brokolici a zelí. Nedostatek vitaminu B9 způsobuje slabost, únavu a například i výkyvy nálad

U mnohých vitaminů a minerálů může být těžké zajistit dostatečný přísun pouze ze stravy, a tak přichází na řadu doplňky stravy ve speciální verzi pro těhotné a kojící maminky, které by měly být s ohledem na citlivé období těhotenství a kojení přírodní.

 

2. Dopřejte svému tělu nepostradatelné vitaminy a minerály v jedné porci

Zmiňovanou kyselinu listovou a dalších 24 přírodních látek, které se svým vzájemným působením podílí na udržení komfortu maminek i miminka, najdete ve vitaminovém komplexu pro těhotné a kojící ženy.

Kromě kyseliny listové je pro nastávající a novopečené maminky důležité železo, vápník, hořčík, jód, vitamin D3, zinek a omega 3 mastné kyseliny. 

 

3. Nezapomínejte na kolagen

Jelikož základní stavební bílkovinou kůže je kolagen, a od stavu pokožky se odvíjí i kondice vlasů, je důležité podporovat jeho tvorbu, jelikož může vlasovým vláknům pomoci k rychlejší regeneraci.

I z toho důvodu jsme vzali náš bestseller – kolagenový drink, a jeho složení upravili do speciální verze pro všechny těhotné a kojící maminky. Tento lahodný nápoj vám pomůže udržet normální stav vlasů, nehtů, pleti a zubů. 

 Zjistěte další benefity kolagenu v našem předchozím článku.

 

4. Soustavná péče

Vlasům prospěje, pokud je nebudete kulmovat a žehlit. Do sucha je foukejte pouze po aplikaci ochranného přípravku před teplem. Omezte používání stylingových přípravků

Přípravky na vypadávání vlasů vám mohou pomoci. Na vlasy aplikujte přírodní kosmetiku. Používejte šampon pro podporu růstu vlasů, který můžete střídat se šamponem proti vypadávání vlasů. Vždy používejte i kondicionér, který vybírejte podle typu svých vlasů.

Pravidelně si dopřávejte masáž pokožky hlavy. Podpoříte tím růst vlasů a stimulujete činnost mazových žláz, které přispívají k hydrataci kůže.

Pokud se chcete dozvědět o dalších příčinách vypadávání vlasů a o produktech na zamezení jejich padání, přečtěte si náš článek s názvem TOP produkty na vypadávání vlasů.

Těhotenství a kojení může zamávat také s kvalitou vaší pleti a nehtů. S vlasovými a pleťovými problémy vám pomohou vitamíny a minerály obsažené v kapslích. Podpořit zdraví a kvalitu vlasů však můžete také konzumací potravin bohatých na vápník (ořechy, jogurt, sýr, listová zelenina), kyselinu askorbovou (citrusy, brambory, rajčata) a vitamíny skupiny B (luštěniny, drůbeží maso, mléčné výrobky, obiloviny).

Pro zdravou a krásnou pleť bez problémů je důležitá správná pečující rutina, která bude respektovat váš geneticky daný typ pleti a její momentální potřeby. Více o správné péči o pleť se dozvíte v našem článku s názvem Čištění pleti v pohodlí domova.

 

Zajímavosti o padání vlasů po porodu a během kojení 

1. Padání vlasů u žen po porodu je způsobeno především poklesem estrogenu a progesteronu, nikoli kojením. Kojení však může mírně zpomalit návrat vlasů do normálního růstového cyklu.

2. Padání vlasů po porodu a během kojení není známkou špatného zdraví, ale jde o normální a přirozený proces, kterým prochází mnoho žen.

3. Kojení je nejenom prospěšné pro dítě, ale také pomáhá matce. Během kojení se tělo matky přirozeně čistí od nadbytečných hormonů a dalších látek nahromaděných během těhotenství. Tento proces může ovlivnit nejen padání vlasů, ale také celkový stav pokožky a nehtů.

4. I když nedostatek vitamínů a minerálů může přispívat k padání vlasů, není to jediný faktor. Hormonální změny, stres, nedostatek spánku a fyzická vyčerpanost po porodu hrají také velkou roli. 

5. Hormon prolaktin, který je zodpovědný za produkci mateřského mléka, může také ovlivnit růst vlasů. Zvýšená hladina prolaktinu může způsobit zkrácení růstové fáze vlasů a tím přispět k jejich vypadávání.

6. Strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny, železo, zinek a vitamíny skupiny B může podpořit zdraví vlasů. Losos, avokádo, ořechy, semínka a listová zelenina jsou skvělými zdroji těchto živin.

 

Co si z článku odnést?    

Vypadávání vlasů u žen po porodu a během kojení je zcela přirozené. Těhotenství je pro tělo fyzicky namáhavé a ženy si procházejí velkými hormonálními změnami, které způsobují padání vlasů a mohou zpomalovat jejich opětovný růst. Naštěstí existují vitamíny na vypadávání vlasů pro těhotné a kojící maminky,  které vám s padáním vlasů pomoci

Jak ještě zabránit vypadávání vlasů? Zaměřte se také na kvalitní péči o vlasy a dbejte na zdravý životní styl. Zvýšenou péči věnujte také pleti a nehtům, které může porod a kojení rovněž negativně poznamenat.

V případě, že vás trápí extrémní padání vlasů i delší dobu po porodu a po kojení, poraďte se se svým lékařem. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Těhotenství a kojení Doplňky stravy Péče o vlasy

Jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků

Jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků

Pracovní vytížení, přehnaná očekávání, komplikované mezilidské vztahy. To jsou jen některé z obvyklých stresových faktorů, které mohou z dlouhodobého hlediska vést k chronickému stresu. Proč se vůbec stresujeme, co to stres je a jaké různé fyzické příznaky jej doprovází? V dnešním článku vám zároveň představíme pár jednoduchých způsobů, jak stres zmírnit.

 

Co je to stres?

Stres je přirozená reakce organismu na náročné situace, která se na člověku projevuje fyzicky i psychicky. Občasný a chvilkový stres může být v jistých situacích prospěšný, protože dokáže motivovat, pokud však stres trvá delší dobu, mluvíme o chronickém stresu, který má na lidský organismus negativní dopad. 

 

Stresový hormon kortizol

Kortizol je hormon vylučovaný z nadledvin v reakci na stres (fyzický i psychický) s cílem připravit tělo na stresovou situaci a zajistit, aby měl mozek k dispozici přiměřené množství energetických zdrojů. Je klíčovou součástí reakce "bojuj nebo uteč", která nám pomáhá vyrovnat se s náročnými situacemi.

Zvýšené množství stresu může způsobit nadprodukci kortizolu. Pokud je ho v těle uvolněno příliš, dochází tím k potlačování imunitních funkcí a snížení hladiny serotoninu a dopaminu. I když je kortizol v akutních stresových situacích prospěšný, jeho chronicky zvýšené hladiny mohou mít negativní dopady na zdraví a může dojít k oslabování imunity, zvyšování krevního tlaku, poruchám spánku a paměti nebo úzkosti.

Pamatujte: Kortizol je důležitý hormon, který nám pomáhá zvládat stres. Je však důležité udržovat jeho hladinu v rovnováze, abychom předešli negativním dopadům na zdraví.

 

Jak se projevuje stres?

Při vystavování těla dlouhodobému stresu se můžete nejčastěji potkat s těmito fyzickými příznaky:

- bolest na hrudi nebo bušení srdce

- svalová slabost a ztuhlost

- závratě, nevolnosti a pocity na zvracení

- silné bolesti hlavy

- svědění

- změny na váze

- pocit chladu nebo tepla na končetinách

- zvýšený tlak

- nespavost

- nervozita

- sucho v ústech

- vyrážka

- padání vlasů

- změny v menstruačním cyklu

 

Pozorujete u sebe některé z těchto příznaků? Věříme, že tento článek nečtete náhodou, a tedy souhlasíte s tím, že je nejvyšší čas začít věnovat všem těmto projevům přetížení organismu pozornost. Rovnou vám nabízíme pár řešení, jak se vymotat ze spárů stresu.

Tip: Jedním z možných fyzických příznaků stresu je i vypadávání vlasů. Jak správně o takto namáhané vlasy pečovat a jak padání kadeří zastavit se dozvíte v našem článku.

 

 

Kožní vyrážka ze stresu jako jedna z možných reakcí organismu na nadměrnou zátěž

Vyrážka ze stresu není u lidí trpících ustavičným napětím ničím výjimečným. Důvodem je, že stres oslabuje lidský organismus a imunitní systém, a tím pádem i obranyschopnost pokožky.

Nejčastějším typem stresové vyrážky je kopřivka, tedy pupeny bílé nebo červené barvy, které vypadají jako kousance od komárů a stejně tak i svědí. Vyrážka ze stresu může mít také podobu ekzému, rosacey a lupénky.

Stresová vyrážka se může objevit kdekoliv po těle i na obličeji. Obvykle se jedná o krátkodobou záležitost, která odezní poté, co skončí vaše období nadměrného stresového vypětí. Pokud se stresu vystavujete opakovaně a dlouhodobě, může se vyrážka vracet a dokonce se může stát chronickou.

Tip: Svědivou kožní vyrážku se můžete pokusit zklidnit pomocí přírodní kosmetiky například s BIO tea tree olejem obohaceným o vitamin E.

 

Jak se zbavit stresu - a je to vůbec třeba?

I když to tak asi většina z nás přirozeně vnímá, stres není vždy jen negativní. Jeho jistou míru bychom měli vítat v našem životě s otevřenou náručí, protože nám pomáhá přizpůsobit se novým situacím, zlepšuje naši bdělost a udržuje nás motivované. Někteří jedinci se stresovým situacím vědomě vystavují, protože tak mohou rychleji dosáhnout vytouženého cíle kvůli mobilizaci energie. V takovém případě se ovšem bavíme o stresu krátkodobém.

V prvním kroku na cestě za zrelaxovaným já, se musíme naučit rozlišovat mezi únosnou mírou stresu a dlouhodobým tlakem, který útočí na zdraví a imunitu. Chronický stres představuje jednu z hlavních příčin civilizačních chorob a jeho neléčení může vést k zažívacím potížím, obezitě, úzkostem a depresím či srdečním onemocněním.

Nicméně pokud stres trvá příliš dlouho nebo se mu vystavujeme nebezpečně často, stává se tento stav pro náš organismus nesnesitelným, a proto je důležité zvolit si účinné pomocníky, které vám se snížením stresu pomohou. 

 

Produkty pro boj se stresem

Jedním ze způsobů, jak snížit hladinu kortizolu, je pravidelné užívání doplňků stravy. Níže uvedené produkty se stanou vašimi pomocníky při boji s chronickým a neustupujícím stresem. Záleží čistě na vašich preferencích, pro který z produktů se rozhodnete. Jelikož je každé tělo unikátní, každému může zabírat něco jiného, a proto vyzkoušejte, který z produktů vám vyhovuje nejvíce a dopřeje vám vytoužený klid.

 

1. Relax komplex

Stresový hormon kortizol se nejvíce snižuje při kvalitním a dlouhodobém spánku. Nejen k hlubokému spánku, ale i lepšímu a rychlejšímu usínání či zklidnění těla a mysli vám poslouží instantní, jahodový a přírodní nápoj VENIRA relax komplex, který byl vyvinut tak, aby vám poskytl to nejsilnější složení na trhu. Jedná se o čistě přírodní doplněk stravy pro kvalitní, klidný a hluboký spánek, normální činnost nervové soustavy, zklidnění organismu a snížení hladiny stresu. 

Jednu odměrku produktu nasypte do prázdné sklenice a zalijte 200-300 ml studené vody, zamíchejte, nechte působit jednu minutu a vypijte. Relax komplex užívejte 1x denně přibližně 1 hodinu před spaním

 

2. Hořčík neboli magnesium

Pociťujete nadměrnou svalovou únavu, křeče, celkovou slabost, nervozitu a chronický stres? Na vině může být nízká hladina hořčíku v těle. Magnesium totiž pomáhá regulovat hladinu stresových hormonů v těle a zmírňuje tak příznaky stresu, úzkosti a zlepšuje celkovou kvalitu spánku. 

Při nadměrném psychickém vypětí sáhněte po kvalitním magnesiu ve formě bisglycinátu, které je navíc obohaceno o vitamin B6 pro jeho lepší a rychlejší vstřebatelnost. Vybrat si můžete z tekuté formy hořčíku v podobě shotů s příchutí pomeranče či lesních plodů nebo z klasických hořčíkových kapslí. Oba produkty obsahují vysoce kvalitní formu hořčíku, bisglycinát, který vašemu tělu dodá všechny potřebné účinné látky pro boj s neustupujícím stresem, zklidní vaše tělo i mysl a pomůže vám s klidným a hlubokým spánkem

Hořčík užívejte ideálně před nebo po jídle a to ideálně odpoledne nebo večer, abyste podpořili jeho zklidňující účinky a dodali svému tělu potřebnou relaxaci po celodenní námaze

 

 

3. CBD olej 

Hledáte cestu k přirozené úlevě od stresu, bolesti a úzkosti? Pak byste se měli seznámit s 10% CBD olejem. Jedná se o koncentrovaný extrakt z rostliny konopí, bohatý na kanabidiol (CBD), který nabízí širokou škálu potenciálních benefitů pro zdraví a pohodu. Kanabidiol je jedna z mnoha sloučenin nacházejících se v konopí a na rozdíl od psychoaktivního THC nemá CBD žádné omamující účinky, ale je známá pro své relaxační, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Veškeré rostlinky marihuany léčebné jsou pěstovány v České republice a před jejich zpracováním prochází důkladnou kontrolou kvality, aby splňovaly i ty nejvyšší standardy. 

CBD obsahuje hned několik tělu prospěšných účinných složek a to omega 3 a 6 mastné kyseliny a je přirozených zdrojem vitamínů C, D, E, A, B1, B2, B3 a B6. Pro maximální účinek si nakapejte 2-3 kapky přímo pod jazyk a kapky aplikujte pravidelně 2x denně - ráno a večer těsně před jídlem. Po nakapání nechejte kapky pod jazykem působit alespoň půl minuty a zbytek oleje polkněte. Mezi užitím jednotlivých dávek udržujte alespoň 5 hodinový odstup. Olej neužívejte během těhotenství a při kojení

 

 

4. Ashwagandha

Ashwagandha, známá také jako indický ženšen nebo Withania somnifera, je adaptogenní bylina s bohatou historií používání v ajurvédské medicíně. Po staletí se používá k podpoře zdraví a vitality, a v posledních letech se těší rostoucí popularitě i v západním světě. Jedná se o rostlinu pocházející z Indie a severní Afriky, která dorůstá do výšky 1-2 metrů a má drobné zelené květy s červenými plody. K léčebným účelům se používá kořen rostliny, který obsahuje řadu aktivních látek, včetně alkaloidů, withanolidů a sterolů.

Ashwagandha protizánětlivé a adaptogenní vlastnosti, které pomáhají organismu zvládat stres a úzkost. Studie prokázaly, že snižuje hladinu kortizolu, stresového hormonu, a podporuje pocity klidu a pohody. Jedná se o bezpečnou a účinnou bylinku s širokou škálou potenciálních benefitů pro vaše zdraví a pohodu. Pokud hledáte cestu k přirozené úlevě od stresu, zlepšení kognitivních funkcí, posílení imunity a celkovému zlepšení zdraví, ashwagandha je pro vás jasnou volbou! Pro maximální účinky užívejte pravidelně jednu kapsli denně společně s jídlem

 

Co pomáhá proti stresu aneb jak zvládat stres?

Stresu se v dnešní uspěchané době nejspíš nevyhnete, ale můžete se ho naučit zvládat do té míry, kdy vás nebude paralyzovat.

Rychlá řešení bývají v převážné míře dočasná, jakkoli mohou být na chvíli přínosná a příjemná. Snažte se proto dostat přímo ke kořenům krátkodobého stresu a eliminovat ten dlouhodobý, tedy chronický. Pomohou vám s tím následující kroky.

1. Vnímejte příčiny toho, proč se aktuálně nacházíte ve stresu.

2. Začněte si plánovat svůj čas a nedělejte několik činností najednou.

3. Naučte se říkat NE všemu, co teď není vaší prioritou a nemáte na to čas.

4. Buďte realističtí a to především v očekávání od sebe sama.

5. Nechte si zdravý odstup, protože nic není tak hrozné, jak se na první pohled zdá.

6. Než se pustíte do řešení zdánlivě neřešitelného problému, podívejte se na něj s nadhledem.

7. Zaměřte se na přítomný okamžik. Žijte tady a teď a příliš nepřemýšlejte nad budoucností a ničím, co nemůžete ovlivnit. 

8. Radujte se z maličkostí. Každý den si napište do deníku, za co jste daný den vděční, co se vám povedlo a co vše jste zvládli. Každý večer nebo ráno si sepište seznam aktivit a úkolů pro další den, abyste předešli zbytečnému stresu pomocí správné organizace.

9. Čas od času zařaďte digitální detox. Sociální sítě nás provázejí každým dnem a občas se na nás hrne spousta informací, které mohou způsobovat úzkost a stres. Zkuste na víkend zahodit telefon a místo sledování životů ostatních na sociálních sítích se zaměřte pouze na sebe a přítomnost.

10. Neváhejte si říct o pomoc.

11. Buďte k sobě laskaví a pečujte o sebe.

12. Nebo se obraťte na odborníky, třeba Hedepy.

 

Co si z článku odnést?

Ve stresových situacích je důležité se umět zastavit, pořádně relaxovat a zklidnit svou mysl meditací. Dopřejte si také vydatný a dostatečně dlouhý spánek, ke kterému vám pomůže kvalitní CBD nebo relax komplex. Vyrazte na procházku do přírody a rozmazlujte se kvalitními a zdravými potravinami. Vyzkoušejte aromaterapii nebo přírodní doplňky stravy, které vám pomohou na vaší cestě za klidným životem.

Možností je hned několik. Je jen na vás, jaké tipy využijete, abyste našli “útěk před stresem”, který pro vás bude skutečným útěkem.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Péče o tělo

Zinek: Účinky a vše, co o něm potřebujete vědět

Zinek: Účinky a vše, co o něm potřebujete vědět

Zinek patří mezi hlavní minerály, které jsou pro správné fungování lidského organismu nezbytné. Zinek je součástí každé buňky a orgánu, jeho účinky tak zasahují do mnoha fyziologických procesů v těle. Svými vlastnostmi ovlivňuje nejen zdraví ale celkovou kvalitu života. Zinek je stopový prvek, který potřebujeme doplňovat po celý život.

 

Kde zinek pomáhá?

1. Od početí do stáří

Pokud plánujete početí miminka je vhodné se zaměřit na doplnění zinku, neboť výrazně ovlivňuje hormonální rovnováhu ženy a kvalitu a množství spermií muže. 

Nastávající maminka potřebuje dostatek tohoto minerálu pro správný vývoj plodu a v době kojení jeho potřebné denní množství dokonce stoupá.

Děti a adolescenti potřebují zinek ke správnému a dostatečné růstu. 

U seniorů ovšem klesá schopnost získat minerál čistě ze stravy a je nutné jej doplňovat ve formě přírodního zinku, který se nachází např. v našem potravinovém doplňku VENIRA zinek.

 

2. Při zvýšených nárocích na lidský organismus

V době zvýšeného výskytu respiračních onemocnění, je vhodné zaměřit svou pozornost na dostatečný příjem zinku, jež přispívá ke správné funkci imunitního systému. Funkce imunitního systému je snižována stresem, který je v dnešní uspěchané době enormní. Dostatečný přísun zinku pozitivně ovlivňuje funkci nervové soustavy, čímž přispívá k odolnosti organismu ale také lepší náladě, která opět ovlivňuje zdraví. 

Lidský organismus vystavený dlouhodobému stresu je náchylný k chronickým zánětům, které vedou k řadě civilizačních onemocnění. Zinek je důležitou součásti prevence proti kardiovaskulárním onemocněním či nejčastěji se vyskytujícím druhům rakoviny.

Zinek je výživou pro mozek, a tak se opět významnou mírou podílí na eliminaci Alzheimerovy či Parkinsonovy nemoci.

 

Zinek – výživa pro pleť, vlasy i nehty

1. Kůže

Zinek chrání pleť před působením volných radikálů, čímž přispívá k ochraně před předčasným buněčným stárnutím. Zároveň je nezastupitelným prvkem při léčbě akné, neboť zmírňuje zánět, potlačuje růst bakterií a snižuje aktivitu mazových žlázek.

Pleť obličeje a pokožka těla jsou jednou z oblastí, které jsou nejčastěji vystaveny pohledům okolí, proto všichni toužíme, aby byla zdravá, pružná a vitální. Zinek je nezbytný pro syntézu kolagenu, jež je hlavním prvkem pojivových a podpůrných tkání. Podílí se dále na regeneračních a hojivých procesech. Příznivě působí při léčbě odřenin, popálenin, proleženin ale také při hojení vředů, kam můžeme zařadit i léčbu hemeroidů.

2. Vlasy

Zdravá pleť doplněná zářícími vlasy a pevnými nehty tvoří vrchol krásy. I tady hraje zinek nezastupitelnou úlohu. Příznivě působí proti vypadávání vlasů, ovlivňuje přirozenou hydrataci, a tak vaše vlasy zůstávají nádherně lesklé a zdravé. 

3. Nehty

Vlivem nevhodné péče, používáním dezinfekcí a čistících saponátů se stávají nehty křehké a lámavé. I zde zinek pomáhá chrání nehet a nehtové lůžko. Svými vlastnostmi je také pomocníkem při léčbě nepříjemných nehtových plísní.

Z výčtu účinků a vlastností zinku jsme pochopili, že je nepostradatelným prvkem v našem těle. Je potřebný pro krásné vlasy, pevné nehty a zdravou pleť. Proto je obsažen i v našich kapslích podporujících zdraví vlasů, nehtů a pleti. 

 

Zdroje zinku

Potřebná denní dávka zinku se mění s věkem i v rámci životních fází. Těhotné a kojící ženy, senioři, sportovci, vegetariáni a vegani by kromě zinku získaného z potravy měli zařadit i příjem zinku formou potravinových doplňků. V případě vegetariánu a veganu je riziko nízkého zastoupení zinku dáno náročnějším vstřebáváním zinku z rostlinné stravy do těla. Pestrá a vyvážená strava ideálně v co nejčistší kvalitě je důležitá pro zdraví fyzické a duševní.

 

Jaké potraviny jsou na zinek bohaté:

-mořské plody – ústřice, mušle, krevety, humři, krabi

-ryby – losos, sardinky a další

-maso – hovězí, vepřové, jehněčí, krůtí a kuřecí

-luštěniny – fazole, čočka, cizrna

-obilniny – oves, hnědá rýže, quinoa

-ořechy a semínka – dýňová a slunečnicová semínka, kešu, vlašské ořechy

-zelenina – hrášek, kapusta, chřest

-mléčné výrobky

-vejce

-houby

 

Symptomy při nedostatku zinku

- chronický průjem

- imunitní nedostatečnost

suchá kůže

padající vlasy

problémy s hojením ran

poruchy růstu

poruchy plodnosti

nechutenství (zvýšené riziko v případě bulimie, anorexie či Crohnově nemoci)

Pokud jste zaznamenali některý z těchto zdravotních problémů sami u sebe, zkuste se zaměřit na skladbu jídelníčku a dopřejte si péči v podobě potravinového doplňku. Jako například náš VENIRA zinek.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o tělo Péče o vlasy Péče o nehty Péče o pleť

Co byste měli vědět, než se pustíte do hubnutí

Co byste měli vědět, než se pustíte do hubnutí

O hubnutí už bylo napsáno a řečeno leccos, ale přesto je pro mnohé vysněná figura nedosažitelnou metou. To se ovšem dnešním článkem mění. Sice pro vás nemáme žádnou zázračnou metodu, ale zato jsme pro vás na následujících řádcích shrnuli ty nejdůležitější informace, kterými se musíte vyzbrojit, než se pustíte do boje s nadbytečnými kily. 

 

Jak často cvičit při hubnutí

Cvičení je nedílnou součástí hubnutí, ale dejte si pozor na to, aby se z celého procesu nevytratila radost. Cvičit byste totiž měli především pro svou fyzickou a psychickou pohodu.

Jako nováčci si dejte bacha zejména na to, abyste nepřepálili začátek a cvičení si hned z kraje nezprotivili. Myslete na to, že pravidelný pohyb je stejně důležitý jako dostatečně dlouhá regenerace po tréninku. 

A jaké je tedy optimální množství tréninků v rámci týdne? Konkrétní číslo vám dát bohužel nemůžeme, protože u každého bude jiné s ohledem na aktuální kondici, zdravotní stav a vytyčené cíle. Pro všechny bez rozdílu ovšem platí, že dané množství by mělo být z dlouhodobého hlediska udržitelné. 

Spíše než na to, jak často cvičit, se na začátku své cesty zaměřte na to, jak vlastně cvičit. Odpověď je v tomto směru jednoduchá – chytře. Klíčový pro vás bude zejména optimální výběr cviků a jejich správné technické provedení. 

Své snažení můžete navíc podpořit VENIRA spalovačem tuků, který zefektivní vaše tréninky. Každá kapsle obsahuje 7 navzájem se doplňujících účinných látek pro podporu spalování tuků.

 

 

Tip: Nejste si jistí, jak na cviky po technické stránce? Popřemýšlejte nad pomocí od trenéra. Ten vás naučí, jak jednotlivé cviky správně provést a pomůže vám se sestavením tréninkového plánu. 

Cvičíte raději doma než ve fitku?

Zefektivněte své tréninky s naším VENIRA setem odporovacím gum, které jsou:

-skvělé k protažení celého těla

-vhodné pro začátečníky i pokročilé

-ve třech různých zátěžích

-lehké, skladné a pratelné

-zabalené v praktickém pouzdře se stahovací šňůrkou

 

 

Tip: Pro začátek doporučujeme sáhnout po bílé gumě s nejmenším odporem. Po pár týdnech pravidelného cvičení už můžete zapojit do tréninku zbylé dvě gumy a dát si pořádně do těla!

Jak správně jíst při hubnutí

Začneme tím, co rozhodně nedělat. Nedržte drastické diety, po kterých možná rychle zhubnete, ale kvůli jojo efektu se ještě rychleji dostanete zpět na svou původní váhu. Od začátku vám musí jít jednoznačně o zdravé hubnutí, protože špatnou (nebo žádnou) stravu prostě nepřetrénujete.

Jestli je ideální doba na to změnit / odlehčit svůj jídelníček, tak právě teď! Léto vám doslova hraje do karet, tak toho využijte. Horko potlačuje chuť k jídlu, takže pravděpodobnost, že budete dnem a nocí myslet na svíčkovou nebo guláš, je téměř nulová. 

Pestrá. Energeticky vyvážená. Bohatá na mikroživiny a makroživiny. Přesně taková by měla být vaše strava. Neumíte si pod těmito pojmy představit nic určitého? Koukněte na přehled konkrétních potravin níže.

Vláknina: Využijte toho, že jsou během léta regály v prodejnách plné sezonního ovoce a zeleniny všech možných barev i tvarů. Nejenže vás vláknina zasytí, ale konkrétně příjem ovoce a zeleniny pozitivně ovlivňuje složení mikrobiomu lidského organismu. K dalším významným zdrojům vlákniny patří luštěniny a celozrnné obiloviny. 

Bílkoviny: V každém jídle, které si připravíte byste měli mít 20–40 gramů bílkovin. Ovšem pozor! Bílkoviny můžete přijímat i z jiného zdroje než jen z kuřecího masa připravovaného na tisíc různých způsobů. Sáhnout můžete také po mořských plodech, rybách, vejcích, některých mléčných výrobcích (cottage sýr, řecký jogurt, tvaroh), luštěninách a proteinových koktejlech, které si můžete připravit například v našem VENIRA shakeru se zásobníkem.

Sacharidy: Abyste podali kvalitní sportovní výkon, potřebujete palivo, a právě tím jsou pro vás sacharidy. Přijímat je můžete například z pečiva, rýže, brambor, těstovin, obilných vloček, kukuřice, quinoy, hrachu, čočky a cizrny. 

Tuky: Nebojte se tuků v potravinách. Věřte, že bez nich byste nepoznali dokonalé chutě z různých koutů světa. Svůj jídelníček byste neměli ochudit zejména o extra panenský olivový olej (pouze na přípravu studené kuchyně), avokádový olej a máslo ghí (pro přípravu teplé kuchyně), vejce, maso, avokádo, ořechy a olivy. 

 

Ne nadarmo se říká, že příprava je polovinou úspěchu, a proto si při sestavování svého jídelníčku dejte záležet. Neustále myslete na to, že aby šla kila dolů, váš energetický výdej musí být vyšší než energetický příjem.

 

Co jíst večer při hubnutí

Nikdy nechoďte spát s plným žaludkem. Připravte si takovou večeři, po které vám nebude těžko a lehce ji strávíte. 

Přichystejte si zeleninový salát bohatý na vlákninu, a doplňte ho komplexními sacharidy, zdravými tuky a bílkovinami. Aby to nebyla nuda, nezůstávejte pouze u jedné variace salátu, a z vymýšlení kombinací surovin a chutí si udělejte takový svůj malý večerní rituál. Pro začátek můžete vyzkoušet populární Jennifer Aniston salad, který si herečka chystala po celých deset let natáčení seriálu Přátelé

 

Jak na hubnutí efektivně aneb co dělat, když jsou vaše chutě silnější než pevná vůle

Věřte, že i bez náročného boje můžete být vy tou osobou, která bude mít kontrolu nad celou situací – nikoliv jídlo nad vámi. S VENIRA hunger blocker bude záchvatové přejídání minulostí. Garcinie kambodžská vám v kombinaci s chromem pomůže zahnat pocit hladu a navodit příjemný pocit sytosti.

 

Jak nastartovat hubnutí v 7 bodech

1. Určete si cíl, kterého chcete dosáhnout.

2. Sestavte si dlouhodobě udržitelný plán cvičení, do kterého zahrňte i regeneraci.

3. Následujte pravidla zdravého talíře a dodržujte pitný režim.

4. Zaznamenávejte svůj progres, díky kterému si udržíte motivaci

5. Netlačte na sebe a na celý proces si dopřejte dostatek času.

6. Psychicky se připravte na to, že vše nemusí jít vždy podle plánu.

7. Nevzdávejte to a vytrvejte.

 

Asi je vám po přečtení dnešního článku jasné, že si při hubnutí otestujete svou schopnost vytrvat a budete potřebovat všechno odhodlání světa. Nakonec ale uznáte, že to stálo za to. Odměnou vám totiž bude vaše zdravější, fyzicky zdatnější a spokojenější já. Tak hurá do toho!

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdravé stravování Doplňky stravy Zdravé stravování

Vitamíny pro děti: Jak je vybrat?

Vitamíny pro děti: Jak je vybrat?

Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší, a je jasné, že na vrcholu tohoto pomyslného listu přání všeho nejlepšího stojí zdraví. V kolektivu dětí se různá virová onemocnění šíří lavinovou rychlostí, a proto je v této oblasti důležitá prevence. Dnes vám poradíme, jak vybrat vitamíny pro děti, které podpoří jejich imunitu tak, aby si mohly užít dětství na maximum a nemuseli jeho značnou část trávit maroděním.

 

Základní pravidla výběru vitamínů pro děti

Děti přijímají dostatečné množství živin z nutričně vyvážené a pestré stravy, ale za určitých okolností jim mohou některé vitaminy a stopové prvky chybět

Situace, při kterých se vaše dítě bez vitamínových doplňků neobejde:

- má alergii na potraviny konzumované v rámci zachování vyváženého jídelníčku

- na základě doporučení od lékaře musí dodržovat striktní dietu

- má potravinovou intoleranci, kvůli které nejsou v jeho jídelníčku zastoupeny některé druhy doporučovaných potravin

- trpí chronickým onemocněním

- je vybíravé, a tedy nechce jíst potraviny obsahující tělu prospěšné látky

 

Vedle výše zmíněných bodů je důležité myslet i na skutečnost, že některé vitaminy lze těžko získat čistě jen z potravy. Příkladem je vitamin D. Má ho vaše dítě dost? Pokračujte ve čtení, abyste si to ověřili.

 

Vitamíny pro děti do 1 roku

Asi každý rodič si klade otázku, kdy začít s podporou zdraví svých dětí skrze doplňky stravy. V tomto případě záleží do značné míry na tom, jestli jsou děti kojené výhradně mateřským, nebo umělým mlékem. 

V případě, že vaše dítě dostává mateřské mléko, měli byste jim podávat denní dávku vitaminu D (asi 8,5 až 10 mcg) – a to i v případě, že jako matka sama užívá tento vitamin ve formě doplňků stravy. Toto tvrzení podporuje i UNICEF ve svém prohlášení Baby Friendly Initiative z ledna 2017. Naopak množství 500 ml kojenecké výživy denně již obsahuje potřebnou denní dávku vitaminu D.

 

Vitaminy pro děti od 1 roku

Jak děti stárnou, je čím dál tím větší výzvou zajistit, aby měly zdravou a vyváženou stravu. Proto se doporučuje dát jim vše, čeho nepřijímají dostatek v potravě, ve formě doplňků stravy. Ve věku od 6. měsíce do 5. roku dítěte byste se měli zaměřit zejména na doplnění vitaminů A, C a D, které najdete například v doplňku VENIRA multivitamin pro děti. Opomenout byste neměli ani dostatečný přísun stopových prvků jako je selen a zinek

Přesto, že je cílem tohoto článku pomoci vám s orientací ve vitamínových doplňcích pro děti, mějte na paměti, že jejich smyslem je doplnit jídelníček, který je sám o sobě bohatý na ovoce a zeleninu, mléčné výrobky a bílkoviny přijímané z libovolného masa. Bohatým zdrojem vitaminu D, o kterém byla řeč již výše, je rybí tuk, vejce, játra a mléčné výrobky. 

 

Vitamíny pro děti na imunitu

Děti se dostávají do kontaktu s různými vlivy ihned po narození, a proto se jejich imunita začíná formovat již v takto útlém věku. V tomto ohledu je pro děti velkým mezníkem ukončení kojení, v důsledku kterého narůstá frekventovanost pokašlávání, rýmy a horeček. 

Dalším zlomovým okamžikem je nástup do školky, kde se děti setkávají s chorobami, které z domácího prostředí neznají, a tak vůči nim zatím nemají vytvořené protilátky. Dá se proto říci, že první roky života dítěte sehrávají klíčovou roli z pohledu vývoje imunitního systému.

Kromě vitamínů, které jsme zmiňovali výše, byste měli zaměřit svou pozornost na vitamíny skupiny B. Do té spadá B1, B2, B3, B6, B9 a B12, přičemž každý z nich plní specifickou funkci zaměřenou na podporu správného růstu a vývoje dítěte. My jsme všechny tyto tělu prospěšné látky zabalili do produktu VENIRA b-komplex pro děti. Jedná se o nabušenou multivitaminovou směs obohacenou o vitamin C, který představuje spolehlivou prevenci v boji proti infekcím.

Vitamín C sehrává klíčovou roli v našem doplňku stravy ve formě cucavých tablet VENIRA vitamin C pro děti s jahodovou příchutí. V jediné tabletě je obsaženo hned 250 mg vitaminu C, který přispívá k udržení normální funkce dětského imunitního a nervového systému. Důležitou roli sehrává i z pohledu ochrany buněk před oxidačním stresem a snížení míry únavy a stresu. Vitamin C je rozpustný ve vodě, a tak se jím nedá předávkovat.

 

 

Vitamín C je dále součástí VENIRA imuno sirupu pro děti starší tří let, které jsou náchylné k nachlazení. Kromě tohoto účinného antioxidantu obsahuje také vitamín A, B12 a D3, které přispívají ke zdravému růstu a správnému vývoji kostí a svalů. Nechybí ani extrakt z pěti bylin podporující zdraví dýchacích cest a správnou funkci imunitního systému.

Další důležitou složkou našeho imuno sirupu jsou kvasničné beta-glukany, které si lidské tělo nedokáže samo vyrobit, ale jejich přítomnost v organismu je velmi důležitá, protože se vážou na buňky imunitního systému, čímž ho posilují a stimulují. Schopnost zvyšovat obranyschopnost organismu mají také citrusové bioflavonoidy, které se přirozeně vyskytují v citrusových plodech a jako silné antioxidanty chrání buňky těla před poškozením volnými radikály. 

 

Ty nejlepší vitamíny pro děti najdete na našem e-shopu

Všechny naše doplňky stravy pro děti jsou přírodní a zdravotně nezávadné. Podávat je tedy můžete bez obav a s vědomím, že prospíváte zdraví svých potomků. Tedy za předpokladu, že dodržujete maximální doporučenou denní dávku, která je vždy uvedena u konkrétního doplňku stravy. Myslete na to, že přijímání nadbytku vitamínů je pro děti stejně škodlivé jako jejich nedostatek.

Nebojte, mysleli jsme i na to, jak mlsný jazýček děti mívají. Vyvinuli jsme nejlepší vitaminy pro děti nejen z pohledu složení, ale také chuti. Vybírat můžete hned z několika ovocných příchutí, které uspokojí chutě všech malých labužníků – přesvědčte se sami v naší rozmanité nabídce. Z toho důvodu radíme uchovávat doplňky stravy mimo dosah dětí. Kvůli jejich dobré chuti by si je mohly snadno splést s cukrovinkami a přejídat se jimi.

Blaho našich zákazníků je pro nás vždy na prvním místě, a proto jsme vývoji vitamínů pro děti věnovali spoustu času tak, abyste vy nemuseli a mohli ho investovat do vytváření krásných rodinných vzpomínek.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o tělo

Jak urychlit růst vlasů?

Jak urychlit růst vlasů?

Vlasy vám nevypadávají, mají dostatečnou hustotu, se kterou jste spokojeni, ale o jejich růstu se to bohužel říct nedá? S pomalu rostoucími vlasy se rozhodně nemusíte navždy smířit! Přinášíme vám konkrétní tipy na nejrůznější triky a samozřejmě i na přírodní produkty pro zaručený růst vlasů.

 

Jak rychle rostou vlasy?

Ovšem každý z nás bude čekat jinak dlouhou dobu. Dle výzkumu The Trichological Society povyroste každý vlas o 0,5 až 1,7 cm měsíčně. Ročně pak hovoříme až o 15 cm. Ovšem v praxi je třeba vzít v úvahu i faktory, které celkovou délku ovlivňují. Mezi ty patří např. genetická výbava, věk, momentální zdravotní stav, psychické rozpoložení a v neposlední řadě i hormonální změny.

Máte pocit, že zrovna vaše vlasy rostou doslova šnečím tempem? Nezoufejte! Existuje celá řada způsobů, jak podpořit sílu vlasů a tím pozitivně působit na jejich délku. Samozřejmě nemluvíme o změně, která by nastala přes noc. Řeč je o dlouhodobém procesu, který bude vyžadovat vaši trpělivost a vytrvalost. Pojďme si rovnou představit první tipy, které vás dovedou k vytoužené hřívě.

 

Správný výběr kosmetiky pro růst vlasů

Péče o vlasy začíná vždy výběrem vhodné přírodní vlasové kosmetiky a její správnou aplikací. Jak ale vybrat ty správné produkty? Zaměřte se především na šampony a kondicionéry se složením účinných látek v podobě biotinu, keratinu, kolagenu a minerálů podporujících růst vlasů.

Ne všechny kosmetické produkty se hodí pro všechny typy vlasů. Zjistěte si tedy předem, zda jste majitelkou vlasů kudrnatých, vlnitých, suchých nebo poškozených. Suché kadeře si zaslouží pořádnou dávku hydratace, naopak u poškozených se nejprve zaměřte na jejich obnovu.

Pokud toužíte po dlouhých a zdravých vlasech, sáhněte po šamponu pro podporu růstu vlasů. Ten je složen z několika přírodních látek, které šetrně čistí pokožku hlavy a zároveň stimulují vlasové cibulky, čímž podporují růst vlasů. Abyste dosáhli maximální vlasové péče, přidejte do své každodenní rutiny i VENIRA vlasové sérum hair booster napomáhající k dosažení optimální délky vlasů i posílení folikul již od kořínků

Tip: Jak dosáhnout krásných, dlouhých, plných a silných vlasů pomocí jejich regenerování se dočtete v našem článku.

 

Dlouhé a zdravé vlasy díky masážím

Milujete masáže celého těla a rádi byste stejný požitek dopřály své vlasové pokožce? Spojte příjemné s užitečným! S pomocí stimulujícího masážního kartáče zlepšíte krevní oběh, podpoříte výživu vlasových folikulů, odstraníte napěti a uvolníte stres. Ne náhodou se tedy říká, že pokud chcete mít zdravé vlasy, musíte se v první řadě zaměřit na pokožku hlavy.

Postupný růst nových baby vlásků, ale i zlepšování celkové kvality vašich kadeří pocítíte i s VENIRA derma rollerem, tedy mikrojehličkovým aplikátorem! Příjemnou a zároveň účinnou masáž s válečkem si dopřejte dvakrát týdně. Spojit ji můžete s aplikací šamponu nebo vlasového oleje, který pokožku hlavy krásně provoní a stimuluje.

 

Správné používání derma rolleru

Před použitím jej nezapomeňte důkladně umýt teplou vodou a vydezinfikovat.

Používejte jej pouze na suchou a čistou pokožku hlavy.

Na váleček nevyvíjejte příliš velký tlak.

Po kůži přejíždějte pouze jedním směrem, a to sice ve směru růstu vlasů.

Nakonec naneste na pokožku sérum pro podporu růstu vlasů.

 

Jak podpořit růst vlasů skrze úpravu jídelníčku

Pokud to s podporou růstu svých vlasů myslíte opravdu vážně, jen pouhá změna vlasové kosmetiky stačit rozhodně nebude. Péče o vlasy začíná uvnitř, a proto vám radíme, abyste se ke svým vytouženým vlasům tzv. projedli. Na této cestě vám pomůže jídelníček bohatý na:

- ovoce, jako jsou jablka, meruňky, citrusy a hroznové víno

- zeleninu, v podobě brokolice, dýně, špenátu či rukoly

- ryby, tedy losos, tuňák, makrela a sardinky

- ořechy a semínka, jako jsou ta slunečnicová či vlašské ořechy

 

Naopak si dejte pozor na přílišnou konzumaci nezdravých smažených potravin a těch s obsahem bílého cukru.

 

Za rychle rostoucími vlasy stojí i doplňky stravy

Vyvážený jídelníček jde ruku v ruce s dlouhodobým užíváním doplňků stravy určených na podporu růstu vlasů. Tímto způsobem můžete do svého těla doplnit vitamíny, kterých v každodenní stravě nepřijímáte dostatek. Vlasům dělají dobře vitamíny skupiny B (biotin, B1, B2, B5 a B6), jejichž optimální množství přijmete pomocí b-komplexu. Dále také zinek, železo, křemík a aminokyseliny L-methionin a L-cystein.

S potřebným růstem vlasů, ale také s jejich nadměrným vypadáváním vám pomohou VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť s neuvěřitelnými 19 účinnými látkami v každé kapsli. Díky jejich komplexnímu a dokonale vyváženému složení řeší celou řadu příčin pomalého růstu vlasů.

Pokud chcete dopřát to nejlepší nejen svým vlasům, ale také svému mlsnému jazýčku, jsou zde lahodní jahodoví gumoví medvídci pro vlasy, nehty a pleťkteří při pravidelném užívání zlepší i celkovou kvalitu kadeří.

 

Kdo si počká, ten se dočká

Je zřejmé, že celá řada faktorů ovlivňujících rychlost růstu vlasů je mimo vaši každodenní kontrolu - ne však všechny. Věříme, že díky své trpělivosti a následování našich tipů budete již brzy vlastnit obdivuhodné háro, za kterým se bude každý otáčet, tak vytrvejte! Aneb kdo si počká, ten se dočká…

Tip: Do té doby se mezitím inspirujte našimi tipy na trendy účesy z krátkých vlasů.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Zdravé stravování Doplňky stravy

Jak se zbavit akné? Krok za krokem, co přesně udělat

Jak se zbavit akné? Krok za krokem, co přesně udělat

Akné je nepříjemné onemocnění pleti, se kterým se většina z nás poprvé setkala v pubertě. Vlivem probíhajících hormonálních změn se totiž právě v tomto období objevují první výraznější problémy s pletí. U někoho postupem času odezní, jiní se s akné bohužel musejí potýkat i v dospělosti. Častěji tento problém trápí ženy, protože je po celý život provází hormonální výkyvy - ať už během menstruačního cyklu, těhotenství nebo menopauzy. Co to akné vlastně je a jak s ním bojovat? Pokračujte ve čtení článku a dozvíte se účinné tipy pro boj s akné.

 

Co je to akné?

Akné je zánětlivé onemocnění mazových žláz. Mazové žlázy produkují maz, který pomáhá udržovat pleť hydratovanou. Ucpání mazových žláz mazem a odumřelými kožními buňkami může vést k tvorbě komedonů (černých nebo bílých teček). Bakterie, které žijí na kůži, se mohou v množit v ucpaných pórech a způsobovat zánět, což může vést k tvorbě pupínků, černých teček a cyst.

Nejčastěji postiženými oblastmi jsou čelo, nos a brada (takzvaná T-zóna), ale akné se nevyhýbá ani zbytku obličeje. Může se dokonce vyskytnout i na krku a v dekoltu a výjimkou není ani akné na zádech.

Tip: Máte také černé tečky a nevíte jak se jich zbavit? To a mnohem více se můžete dočíst v našem článku.

 

Co způsobuje akné?

Na vznik akné má vliv celá řada faktorů. S některými nic nezmůžeme, jiné máme pevně ve svých rukou. Přispívat ke vzniku akné mohou tyto faktory:

 

Genetika

Pokud máte v rodině výskyt akné, je pravděpodobnější, že ho budete mít i vy. Někomu byla zkrátka nadělena problematická pleť, která se bude vždycky víc mastit a mít sklony k tvorbě akné. V tomto případě je vhodné zařadit doplňky stravy, které pomohou s redukcí a prevencí akné

 

Hormonální změny

Jedná se o již zmíněnou pubertu, hormonální výkyvy během menstruačního cyklu, těhotenství, menopauzy. Ženám pravidelně kolísají hladiny hormonů, a proto je zcela přirozené, že jsou náchylné ke vzniku akné v jednotlivých fázích života a menstruačního cyklu. Pro vyrovnanou hladinu ženských hormonů vyzkoušejte kapsle pro hormonální rovnováhu.

 

Stres

Stres stojí za vznikem všemožných onemocnění, ale také může být příčinou vzniku a zhoršování akné. Důležité je proto dbát na dostatečný a kvalitní spánek a na dostatek relaxu, klidu a psychické pohody. Při těžkých životních situacích může být náročné zůstat v psychické pohodě, a proto byste měla zvážit zařazení doplňků stravy, které příznivě působí na duševní pohodu.

 

Strava

Neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že by strava přímo způsobovala akné, ale některé potraviny, jako je čokoláda a tučné jídlo, mohou akné zhoršit. Dbejte proto na konzumaci dostatečného množství vlákniny a vitamínů v podobě ovoce a zeleniny a vyhýbejte se tučným a mastným jídlům.

 

Některé léky

Některé léky, jako jsou kortikosteroidy a antidepresiva, mohou nepříznivě působit na akné či zhoršovat jeho vzhled

 

Kosmetické produkty

Nekvalitní kosmetické produkty mohou ucpat póry. Správné odličování a čištění pleti je v boji s akné velmi důležité. 

 

Kouření a konzumace alkoholu

Alkohol a kouření způsobuje řadu chronických onemocnění, ale může vyvolávat nebo zhoršovat akné. Proto zkuste tyto dvě návykové látky omezit či dokonce vynechat úplně.

 

 

Formy akné

Rozlišují se 4 formy akné, a to od mírné až po tu nejzávažnější.

Mírná forma akné postihuje většinu žen i mužů a projevu se komedony, tedy bílými a černými tečkami

Střední forma akné se kromě komedonů mohou vyskytovat také papuly a postuly neboli zduřelé pupínky s hnisem nebo bez hnisu

Těžká je hnisavá forma akné, kdy se na kůži vyskytují abscesy a noduly a na kůži často zůstávají jizvy a pigmentové skvrny

Nejtěžší akné se projevuje rozsáhlými lézemi v podobě cyst a abscesů a zůstávají po něm mnohočetné jizvy

 

Typy akné

Komedony

Komedony, známé také jako černé tečky a bílé tečky, jsou běžným projevem akné. I když se na první pohled mohou zdát neškodné, ve skutečnosti mohou vést k zánětlivému akné a jizvám. Komedony jsou předzvěstí zánětlivého akné. Pokud se neléčí, mohou se zanítit a přeměnit se na papuly, pustuly, noduly a cysty.

 

Otevřené komedony (černé tečky)

Por se ucpe kožním mazem a pod kůží začíná oxidovat kožní pigment melanin, který tmavne a vznikne černá tečka, která se nejčastěji objevuje na zádech, ramenou nebo obličeji

 

Uzavřené komedony (bílé tečky)

Uzavřeným komedonům se říká také vřídky. Rovněž vznikají ucpáním poru kožním mazem, ale k bílým tečkám se nedostává vzduch, a proto nezčernají a zůstávají bílé

Papuly

Papuly jsou malé uzlíky nebo zduřelé pupínky bez viditelného hnisu, které se tvoří na povrchu kůže. Jedná se o varování, že něco není v pořádku. Papuly mohou být červené, růžové nebo dokonce fialové. Jsou bolestivé na dotek a často se objevují v oblastech, kde je kůže zanícená. Papuly mohou být výsledkem ucpaných pórů, nadměrné produkce mazu nebo infekce.

Papuly se objevují, když se stěny ucpaného póru rozpadnou, což umožňuje rozlití obsahu do okolní kožní tkáně. To je jeden z důvodů, proč papuly a pustuly mají tendenci vypadat větší než bílé a černé tečky

Na odstranění většiny papul jsou obvykle produkty na akné bez předpisu dostačující. Tyto produkty obsahují složky, které pomáhají snižovat zánět, regulovat produkci mazu a uvolňovat ucpané póry. Je důležité vybrat si vhodný produkt podle typu pokožky a konzultovat s lékařem, pokud jsou papuly velké nebo se nelepší.

 

Pustuly

Jsou to malé hrbolky, které obsahují hnis. Pustuly jsou červené, bolestivé a mají bílou hlavičku. Mohou se objevit na obličeji, krku a zádech. Pustuly vznikají, když se ucpaný pór infikuje bakteriemi. Hnis se hromadí pod kůží a vytváří malé hrbolky. Ty jsou bolestivé a mohou se stát zánětlivými. Pustuly jsou často spojeny s akutními stavy akné.

Léčba pustuly zahrnuje použití antiseptik a antibakteriálních přípravků. Je důležité udržovat postiženou oblast čistou a vyhnout se vymačkávání, které by mohlo vést k šíření infekce. Pokud jsou pustule velké nebo se nelepší, je vhodné problém konzultovat s dermatologem.

 

Noduly a cysty

Noduly a cysty patří mezi nejzávažnější formy akné a vyznačují se hlubokými a bolestivými lézemi. Na rozdíl od povrchových pupínků se noduly a cysty tvoří hluboko v kůži a mohou zanechat trvalé jizvy

Noduly a cysty jsou zánětlivé léze, které vznikají v důsledku ucpání pórů mazem, odumřelými kožními buňkami a bakteriemi. Na rozdíl od papul a pustul, které se tvoří v povrchových vrstvách kůže, se noduly a cysty tvoří hluboko v mazových žlázách a vlasových folikulech. Jsou to hluboké, kapsovité léze naplněné hnisem, které mohou být velmi bolestivé.

 

Jak se zbavit akné?

Vznik akné mají na svědomí nejrůznější faktory od genetiky přes užívání léků až po životní styl. Zdravá a vyvážená strava je v boji akné důležitá. Podpořit svůj zdravý jídelníček můžete také vitamíny a doplňky stravy, které mohou působit jako prevence akné nebo jeho projevy zmírňovat.

Pokud máte opravdu těžkou formu akné, neodkládejte návštěvu dermatologa, který vám může předepsat vhodnou medikaci a zabránit tak vzniku nevratných kožních změn v podobě jizev a či skvrn. U lehčích typů akné postačí, když změníte svůj životní styl a každodenní návyky. 

 

1. Sport

Pohyb je klíčem ke všemu. Sport může blahodárně působit na redukci akné. Vyberte si sport, který máte ráda a cvičte alespoň 3x denně po dobu minimálně 30 minut. Zaměřte se také na procházky, přičemž byste měla denně ujít alespoň 10 tisíc kroků. Před sportovní aktivitou se důkladně odličte, protože se při sportování otevírají kožní póry. Při silné vrstvě makeup pokožka nemůže dýchat a dochází k ucpávání pórů, což je příčinou vzniku akné. 

 

Po cvičení se osprchujte

Když se zapotíte, otevírají se kožní póry a z těla se odplavuje přebytečný kožní maz a nečistoty. Pokud necháte pot na kůži zaschnout, pory se znovu začnou ucpávat, proto si bezprostředně po fyzické aktivitě dopřejte pořádnou sprchu a pleť si očistěte v hodným přípravkem. Pot si v průběhu cvičení můžete otírat čistým ručníkem určeným na obličej. 

 

2. Strava

Jestliže se potýkáte s akné, měli byste se zamyslet i nad svým jídelníčkem. Tučné nebo sladké potraviny pleti neprospívají, takže je zkuste co nejvíce omezit. Dobrou službu nedělá ani pečivo z bílé mouky.

Naopak nezapomeňte na pravidelný přísun vitamínů. Svoji pleť můžete podpořit třeba VENIRA akné srdíčky, které podporují hormonální rovnováhu a přispívají tak k boji proti akné. Svému tělu díky nim dodáte potřebné množství zinku, ale také vitamíny A, C, H a vybrané vitamíny skupiny B.

 

Které potraviny zařadit do jídelníčku pro odstranění akné?

Nedá se jasně říci, že konzumace níže zmíněných potravin akné kompletně odstraní, ale může vám výrazně pomoci s jeho redukcí a v kombinaci s potravinovými doplňky a správnou kosmetikou a čištěním pleti se můžete přiblížit k životu bez akné. 

 

Antioxidanty a vláknina 

Jahody obsahují vysoké množství antioxidantů a také antokyanů, které pomáhají bojovat se záněty v těle. Zároveň obsahují vitamín C, který je důležitý pro přirozenou tvorbu kolagenu v těle a je důležitý při hojení jizev po akné. Ideální je konzumovat šálek jahod denně. Do jídelníčku zařaďte také borůvky, které jsou bohaté na polyfenoly bojujícími s bakteriemi způsobujícími akné. Rajčata jsou pro boj s akné jasnou volbou, protože redukují nadměrnou tvorbu kožního mazu. 

Citrusové plody obsahují vysoké množství vitamínu C, který pomáhá s léčením jizviček po akné, proto zařaďte do stravy mandarinky, citron nebo pomeranče. Jablko, ananas, banán nebo kiwi mají také blahodárné účinky na pleť a jejich konzumací se můžete přiblížit ke své vysněné pleti.

Ořechy a semínka obsahují vitamín E a selen, které pleť chrání před poškozením a infekcemi. Vyzkoušejte mandle, arašídy nebo kešu oříšky.

Losos obsahuje omega 3 mastné kyseliny, které pomáhají snižovat záněty v těle, které se pojí s akné. Dbejte proto na dostatečný přísun omega 3 mastných kyselin v podobě ryb a připravte si lososa na oběd nebo večeři alespoň jednou týdně. 

Vyzkoušejte také zelený čaj, který působí jako antioxidant a pomáhá zmírnit zarudnutí a podráždění pokožky. 

 

Tip na domácí zelený ledový čaj

Začínající teplé počasí přímo vybízí ke konzumaci ledových čajů! Nekupujte si připravené nápoje v obchodech, které mohou obsahovat zbytečné cukry a sladidla. Připravte si kvalitní ledový čaj v pohodlí domova. Příprava vám nezabere ani pět minut. Uvařte si zelený čaj a nechte ho chvíli vychladit. Do sklenice nebo džbánku vložte dostatečné množství kostek ledu, přidejte ovoce dle libosti, citron a obsah zalijte čajem. Pokud do nápoje přidáte také kolagen, vytvoříte si ledový nápoj plný antioxidantů a vitamínů. Podpoříte redukci akné, dodáte tělu kolagen na krásnou pleť, vlasy i nehty a osvěžíte se! 

 

Kterým potravinám se vyvarovat při boji s akné? 

Rafinované sacharidy a cukry jsou během průmyslového zpracování zbavovány vlákniny a tělu prospěšných látek. Právě vláknina je však při redukci akné velmi důležitá. 

Pokud chcete mít pleť bez akné, vyvarujte se levným čokoládám, polotovarům, smaženým potravinám nebo cukrovinkám v podobě sušenek. Pokud trpíte náhlým výskytem akné, zkuste snížit množství konzumace mléčných výrobků. Klasické mléko zkuste nahradit rostlinnými alternativami a sledujte, zda se stav akné zlepší. 

Uzeniny a červené maso mohou obsahovat velké množství dochucovadel a umělých látek, které působí neblaze na vaši pleť. Zkuste průmyslově zpracované salámy a červené maso nahradit kvalitní vysokoprocentní šunkou nebo rybami. 

Pití alkoholických nápojů v těle uvolňuje histamin, který stojí za zčervenáním pleti a vytvářením kruhů pod očima. Zároveň způsobuje otoky, suchost pleti a podílí se na tvorbě vrásek. Zkuste vynechat alkohol a vyzkoušejte nealkoholické drinky nebo domácí ledový čaj, který osvěží a pomůže vaší pleti. 

 

 

3. Vitamíny a doplňky stravy

Dodržováním výše uvedených tipů můžete zmírnit projevy akné. Boj s akné je vhodné ještě podpořit doplňky stravy s obsahem vitamínů a minerálů, které vám celý proces za pletí bez akné velmi usnadní. Stejně jako u všeho, i u doplňků stravy platí, všeho s mírou. Proto nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Vitamín A - působí na tělo protizánětlivě. Preventivně působí proti nadměrné tvorbě kožního mazu a zánětlivých ložisek akné

Vitamíny skupiny B - zmenšují velikost pórů, regulují hladinu hormonů, zvyšují hojení a schopnost regenerace pleti.

Vitamín C - působí jako antioxidant a podporuje tvorbu kolagenu v těle a zároveň může zlepšovat vzhled jizviček po akné

Vitamín D - snižuje produkci kožního mazu a tím může působit preventivně proti vzniku komedonů

Vitamín E - působí preventivně proti ucpávání pórů a odstraňuje toxiny a volné radikály z kůže a působí protizánětlivě. Na akné působí nejlépe v kombinaci s vitamínem A a selenem

Zinek působí příznivě na zdraví pokožky. Pomáhá metabolizovat omega 3 mastné kyseliny, které pomáhají s redukcí akné. Má antioxidační a protizánětlivé účinky a současně snižuje produkci kožního mazu. 

Selen stimuluje tvorbu enzymů peroxidázy, což snižuje zánětlivé procesy v těle a napomáhá tak ke zmírnění akné

 

VENIRA akné srdíčka

Všechny výše zmíněné vitamíny a minerály obsahují VENIRA akné srdíčka, která skvěle pomáhají v boji proti neustupujícímu akné. Podílejí se na zdravém vzhledu pokožky a zabraňují nadprodukci kožního mazu. Navíc skvěle chutnají. Vybrat si můžete z malinové nebo citronové příchuti

 

Jak akné srdíčka užívat? 

V případě rozsáhlých akné problémů užívejte čtyři srdíčka denně. Jakmile na vaší pleti uvidíte první příznaky zlepšení, doporučujeme denní dávku snížit na srdíčka dvě. Nejlepší a nejrychlejší vstřebatelnosti dosáhnete, pokud budete srdíčka cucat, a proto je nepolykejte. Velkou výhodou je, že srdíčka můžete také kousat.

Aby tělo zvládlo vstřebat všechny účinné látky, neužívejte všechny srdíčka naráz. Doporučenou denní dávku (ať už se jedná o srdíčka 4 či 2) si proto rozdělte do celého dne.

Těhotné a kojící ženy mohou užívat maximálně 1 srdíčko denně

Balení obsahuje 120 srdíček s lahodnou malinovou nebo citronovou příchutí, což při dodržení doporučeného denního dávkování odpovídá kúře na 30 až 60 dní

 

4. Kosmetika, líčení a čištění pleti

Vhodná kosmetika a správná péče o pleť je v boji s akné naprostým základem. Správnou rutinou v péči o pleť můžete projevy akné zmírnit nebo se ho můžete zbavit úplně. 

 

Čištění pleti

Dvakrát denně si myjte pleť vlažnou vodou a jemným čistícím prostředkem. Vyhněte se horké vodě a drsnému tření pleti, které může pokožku podráždit. Nepoužívejte mýdla, která pleť mohou vysušovat. S nadměrným mytí obličeje to nepřehánějte, mohla byste si spíše uškodit.

 

Vhodná kosmetika na akné

Základem je používat vhodnou kosmetiku. Volte takové produkty, které jsou určeny přímo pro problematickou mastící se pleť se sklony k akné. Neměly by obsahovat alkohol, který má tendenci vysušovat. Ze stejného důvodu se vyhýbejte i používání obyčejného mýdla.

K čištění pleti můžete využít třeba VENIRA konjakovou houbičku pro mastnou a aknózní pleť. Tato šikovná pomůcka obsahuje bambusové uhlí, které se postará o dokonalé odstranění všech nečistot. Houbičku jednoduše navlhčíte a poté si s ní jemně namasírujete obličej i dekolt. Účinně tak předejdete vzniku akné a vaše pleť bude navíc nádherně svěží.

Do boje proti silnému akné je každopádně lepší povolat více než jeden kosmetický přípravek. Vyzkoušejte čistící gel, séra, krémy a oleje na akné, které vám budou nápomocni v boji s problematickou pletí. 

Čistící gel  využijete pro perfektní odstranění jak zbytků make-upu, tak i dalších nečistot. 

SOS akné sérum aplikujte přímo na pupínky a následně na obličej naneste akné krém, který se postará o zklidnění podrážděné pleti a pomůže zahojit nevzhledné jizvičky.

Skvělou službu v boji proti akné pro vás zastanou 100% BIO oleje lisované za studena, které si zachovávají účinnost obsažených biolologicky aktivních látek a jsou prospěšné pro vaše zdraví a vaši krásu

- Meruňkový olej pomáhá zmírňovat projevy akné, podporuje regeneraci kožních buněk a vyživuje a zjemňuje pleť.

- Opunciový olej redukuje jizvy a skvrny po akné, podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá rozjasnit kruhy pod očima

- Malinový olej bojuje proti akné, zlepšuje vzhled pórů a účinně pomáhá při ekzémech a lupénce

- Moringový olej je ideální pro aknózní pleť, přispívá k redukci vrásek na obličeji, krku a kolem očí a je vhodný také pro péči    o barvené vlasy

- Ricinový olej pomáhá zmírňovat projevy akné, zamezuje vzniku černých teček a udržuje vlhkost v pleti.

- Hroznový olej a mrkvový olej jsou vhodnými pomocníky pro aknózní pleť, zmírňují zarudnutí pleti a zesvětlují jizvičky

 

Líčení 

Používejte makeup, který neucpává póry. Vždy si před spaním odličujte svůj makeup pomocí odličovacích tamponu. Pokud se neodličujete, zaděláváte si na problémy s akné, protože dochází k ucpávání pórů a pleť nemůže dostatečně dýchat.  

 

 

Další tipy pro boj s akné a jeho prevence

1. Vyhýbejte se vymačkávání pupínků, které může vést k jizvám a infekcím.

2. Dostatek spánku a redukce stresu jsou důležité pro celkové zdraví, včetně zdraví pleti. Pro redukci stresu použijte relax komplex, CBD, hořčík nebo melatonin. 

3. Nepoužívejte make-up, který ucpává póry.

4. Pravidelně čistěte štětce na make-up a houbičky.

5. Chraňte pleť před sluncem opalovacím krémem s širokým spektrem SPF 30 nebo vyšším.

6. Vyvarujte se dotýkání obličeje rukama - máte na nich totiž spoustu bakterií, které si na pleť přenášíte. Tu a tam se nějakému dotyku samozřejmě nevyhnete, takže si každopádně ruce pravidelně myjte, abyste je udrželi co nejčistší.

7. Používejte zásadně svůj vlastní ručník, který nebudete sdílet s nikým dalším. Nejlépe si vyhraďte jen jeden na obličej. Také často perte povlaky na polštář - během spánku se na něm usazují odumřelé kožní buňky a další nečistoty a ty vaší pleti neprospívají.

 

Co si z článku odnést?

Akné je zánětlivé onemocnění mazových žláz. Dochází k němu, když se kožní maz ucpává v pórech. Akné může mít mírnou až nejtěžší formu. Rozlišují se otevřené a uzavřené komedony neboli černé a bílé tečky, papuly, postuly, moduly a cysty, přičemž cysty a moduly jsou tou nejzávažnější formou. Akné mohou způsobovat faktory jako genetika, životní styl, strava, stres, některé léky, hormonální změny, alkohol a kouření a nevhodné kosmetické přípravky

Podpořit redukci akné můžete sportem a zdravou stravou. Po sportu je důležité se osprchovat a ošetřit obličej vhodným přípravkem, aby se neucpávaly póry. Do stravy je vhodné zařadit jahody, banány, borůvky, ananas, citrusové plody, ořechy a semínka, omega 3 mastné kyseliny, zelený čaj nebo kefír. Vyhnout byste se naopak měla rafinovaným sacharidům a cukrům, průmyslově zpracovaným potravinám s vysokým obsahem cukrů, alkoholu, uzeninám a červenému masu a mléčným výrobkům. Vhodné je zařadit doplňky stravy bohaté na vitamíny a minerály, které příznivě působí na eliminaci akné, zmenšování pórů a vyhlazení fleků a jizviček po akné. Zaměřte se na kvalitní kosmetiku proti akné v podobě krémů, sér, gelů a olejů. Před spaním a cvičením si vždy odličujte makeup pomocí odličovače a odličovacích tamponů

Vyhněte se vymačkávání pupínků, které může akné zhoršovat. Nepoužívejte makeup, který ucpává póry. Pravidelně čistěte štětce a houbičky. Chraňte pleť před sluncem a používejte krémy s SPF. Používejte svůj vlastní ručník na obličej, který pravidelně perte. Přehnaně se nedotýkejte obličeje. Dostatečně spěte a snažte se eliminovat stres

Akné je běžný problém, ale s trochou snahy se ho dá zbavit. Dodržováním výše uvedených kroků a tipů můžete dosáhnout čisté a zdravé pleti. Pokud je vaše akné těžké nebo nereaguje na domácí léčbu, neváhejte se obrátit na dermatologa.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť Doplňky stravy

Jak se zbavit celulitidy? Bez těchto rad se neobejdete.

Jak se zbavit celulitidy? Bez těchto rad se neobejdete.

Celulitida bývá obecně považována za vadu na kráse a je spojována s nadváhou. Co už ale mnozí nevědí je, že ďolíčky na kůži trápí nejen baculky, ale i štíhlé ženy. Postihuje dokonce až 80 % po pubertě. Nevzhledná a hrbolatá kůže nám může pošramotit sebevědomí a tak svá stehna radši schováváme. Jaké jsou příčiny vzniku celulitidy a jak s ní účinně zatočit?

 

Co je to celulitida a proč vzniká?

Celulitida je změna podkožního (tukového) vaziva, která se projevuje na kůži a svým vzhledem tak připomíná pomeranč. Pomerančová kůže vzniká zejména v problémových partiích - takže tam, kde se ženám ukládá nejvíce tukové tkáně. Všimneme si ji tak na stehnech, zadečku, v oblasti bříška, či boků a dokonce paží

Proč je celulitida pro ženy tak nepříjemná?

Celulitida sice není zdraví škodlivá, ale jedná se převážně o estetický problém. Pomerančová kůže snižuje sebevědomí a psychikou pohodu žen a omezuje je v jejich každodenním životě. Pokud chcete eliminovat nebo redukovat celulitidu a přestat se strachovat o to, co si pomyslí ostatní, když si oblečete krátkou sukni, pokračujte ve čtení článku. Čeká vás nelehký boj, ale váš cíl už je na dosah.

 

Mají celulitidu jen ženy, které trpí nadváhou?

Nemají. Celulitida je bohužel poměrně běžný problém, který postihuje až 80 % žen po pubertě. Nejedná se však o problém pouze žen s nadváhou. Celulitida může trápit i štíhlé ženy a dívky. Zjednodušeně řečeno, celulitida postihuje ženy bez ohledu na věk, váhu nebo výšku. A proč tomu tak je? Přesná příčina vzniku celulitidy není plně objasněna. Předpokládá se, že hraje roli kombinace těchto faktorů:

Faktory ovlivňující vzhled celulitidy

Genetika

Pokud má celulitidu některý z členů vaší rodiny, je dost pravděpodobné, že ji budete mít také. Ovšem genetika není verdikt, se kterým byste se měla smířit. Možná se budete muset více snažit, abyste se celulitidy zbavila, ale stále můžete tento boj vyhrát.

 

Hormony

Estrogen je hlavní ženský hormon, který ovlivňuje ukládání tuku a strukturu kůže. Nízká hladina estrogenu může vést k ochabnutí kůže a zhoršení celulitidy. Progesteron ovlivňuje ukládání tuku a zadržování tekutin v těle. Nízké hladiny progesteronu v těle mohou vést k otoku a zhoršení celulitidy. Stresový hormon kortizol a hormon inzulin se podílí na zvyšování ukládání tuku v břišní oblasti a rovněž tak přispívají ke zhoršování stavu celulitidy.

Na vznik a zhoršování celulitidy mohou mít vliv také hormonální změny. Během puberty dochází k hormonálním výkyvům, které mohou vést k prvním známkám výskytu celulitidy. Těhotenství je další rizikové období pro vznik celulitidy, protože během něj dochází k velkým hormonálním výkyvům. Viníkem vzniku a zhoršení celulitidy je také menopauza, při které dochází k poklesu hladiny estrogenu a progesteronu. Stupeň závažnost celulitidy se ženám zhoršuje také během měsíce v různých fázích menstruačního cyklu, protože dochází k hormonálním výkyvům.

Vraťte své hormony do rovnováhy a vyzkoušejte kapsle pro hormonální rovnováhu, které přispívají k lepší náladě, udržují normální menstruační cyklus a podílejí se na vyrovnané hladině ženských hormonů

 

Stres

Stres může ovlivňovat hormony a zhoršovat celulitidu, proto byste měla dbát na relaxaci a dostatečný odpočinek. Každý den si vyčleňte alespoň chvilku na svou oblíbenou aktivitu. Přečtěte si knížku, podívejte se na film nebo si zacvičte jógu. Pro eliminaci stresu a kvalitní spánek vyzkoušejte CBD olej, který harmonizuje tělo i mysl. Pohlídejte si dostatečný přísun hořčíku, který zvyšuje odolnost vůči stresu a napomáhá s navozením psychické pohody.

 

Strava

Strava bohatá na tuky, cukry a sůl může zhoršovat celulitidu. Pokud chcete zmírnit projevy celulitidy, jezte zdravě, pestře a vyváženě a zařaďte do jídelníčku potraviny, které mají na zmírnění celulitidy příznivý vliv jako například celozrnné produkty, ořechy, listová zelenina, banány a citrusové plody

 

Nedostatek pohybu

Nedostatek pohybu vede k ochabnutí svalů a zhoršení celulitidy. Vyhraďte si proto každý den chvíli času alespoň na krátkou procházku. Ideálně byste měla ujít minimálně 10 000 kroků denně a zařadit alespoň 3x do týdne svou oblíbenou fyzickou aktivitu. Pokud nerada zvedáte činky v posilovně, vsaďte třeba na plavání, běh, tanec nebo aerobic. Každý pohyb se počítá a pomůže vám v cíli za svou vysněnou postavou bez celulitidy.

 

Věk

S postupujícím věkem se snižuje produkce kolagenu a elastinu, což vede k ochabnutí kůže a zhoršení celulitidy. Proto je vhodné, aby ženy užívaly kolagenod 25. roku života. Kolagen můžete užívat ve formě srdíček nebo drinků, které jsou vhodné také v těhotenství. Pokud do stravy zařadíte vajíčka, citrusy, ořechy a semínka, listovou zeleninu nebo bobulovité ovoce, podpoříte tak přirozenou tvorbu kolagenu v těle.

 

Alkohol a kouření

Alkohol má močopudný účinek a odvádí z těla tekutiny, čímž dochází k dehydrataci organismu. Dehydratovaná kůže ztrácí elasticitu a je náchylnější ke vzniku celulitidy. Alkohol současně zpomaluje krevní oběh a zhoršuje zásobování tkání kyslíkem a živinami. Chronická konzumace alkoholu poškozuje játra, která hrají důležitou roli v metabolismu tuků. Poškozená játra hůře odbourávají tuky, což může vést k ukládání tuku v problematických partiích a zhoršení celulitidy.

Kouření poškozuje cévy a zpomaluje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž kůže ztrácí elasticitu a je náchylnější ke vzniku celulitidy. Kouření navíc zvyšuje hladinu volných radikálů v organismu, které poškozují buňky a zhoršují celkový stav kůže.

 

 

Jaké existují typy celulitidy?

Existují 3 typy celulitidy, které se liší vzhledem, strukturou a závažností. Jaký typ celulitidy se týká přímo vás?

1. Tuková

Tuková celulitida je nejčastěji způsobena nedostatkem pohybu, nadváhou a špatnou stravou s vysokým obsahem tuků a cukrů. Konzumací přebytečných tuků se tukové buňky v těle množí, rostou a hromadí se v tukové tkáni. Obvykle se vyskytuje na břiše, bocích a hýždích. Projevuje se nerovnoměrným povrchem kůže s viditelnými hrbolky. Doprovází ji otok a zvětšení objemu postižených partií, pocit hrubosti a ochablosti kůže. Kůže může být zbarvená do modra či fialova.

Na tukovou celulitidu nejvíce zabírají vytrvalostní sporty. Může se jednat o běh, intervalové tréninky nebo rychlou chůzi. Určitě byste se měla zaměřit na anticelulitidní masáže a vyvážený jídelníček s dostatečným přísunem vitamínu C

2. Vodová

Je způsobena nedostatečným pohybem a špatným lymfatickým oběhem. Postihuje převážně stehna, kotníky, lýtka a paže. Vodová celulitida často postihuje právě štíhlé ženy. Špatný žilní a lymfatický oběh má za následek zadržování vody v těle, které způsobuje otoky a ty mají za následek hrbolatý vzhled kůže

Pokud se chcete zbavit vodového typu celulitidy, zaměřte se primárně na rozproudění lymfy a zlepšení krevního oběhu. Vyzkoušejte vitamíny pro podporu lymfatického systému, které příznivě působí při odvodňování organismu. Voda je váš nejlepší přítel, proto denně vypijte dostatek tekutin. Hlídejte si dostatečný příjem vitamínu B6, omezte sůl a začněte jíst meruňky, které obsahují vysoký obsah draslíku.

Pro redukci vodového typu celulitidy se doporučuje plavání, protože stimuluje krevní oběh. Vyzkoušejte také anticelulitidovou baňkovou masáž

3. Vláknitá

Jak už název vypovídá, vláknitá celulitida se ukládá v tkáních a je nejodolnějším typem celulitidy. Postihuje nejčastěji stehna a kolena. Pokud máte vláknitou celulitidu, budete se muset zaměřit na komplexní změnu stravy. Vyhněte se bílému cukru a zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu, luštěniny a celozrnné pečivo. Dbejte na dostatečný příjem bílkovin a pitný režim. Vypijte alespoň 2-3 litry čisté vody denně. Zdravá strava nestačí, měla byste začít také s kardio cvičením a procházkami. Ideální je ujít alespoň 10 tisíc kroků denně a cvičit minimálně 3x týdně po dobu alespoň 30 minut

 

Jaký typ celulitidy máte?

Diagnostikujte si svůj typ celulitidy. Prohlédněte se, a proveďte test hmatu a stlačení. Pokud i přes náš návod nebudete vědět, jaký typ celulitidy se vás týká, doporučujeme zajít pro diagnostikování celulitidy k lékaři, který vám jistě poradí.

Prohlédněte se

Prohlédněte si kůži v dobrém světle a zjistěte, zda je kůže hladká nebo s viditelnými hrbolky a nerovnostmi. Všímejte si barvy kůže a zda je oteklá.

Test stlačení

Jemně stiskněte kůži prsty na postiženém místě. Zjistěte, zda se kůže zvedá a je měkká, nebo zda je tvrdá a pevně srostlá s podkladovou tkání.

Hmatový test

Jemně přejeďte prsty po postižené kůži. Zjistěte, zda je kůže hladká nebo s hmatatelnými hrbolky a nerovnostmi. Všímejte si, zda je kůže hrubá a ochablá, nebo pevná a pružná.

 

5 kroků, jak se zbavit celulitidy nejen na stehnech

To, jak rychle dokážete zatočit s celulitidou, je čistě na vás a vašem odhodlání. Nejde o nic extra náročného. Určitě ale budete muset být vytrvalí a udělat si z těchto kroků jakousi rutinu. Důležité je zjistit, který typ celulitidy je ten váš a celý proces redukce celulitidy mu přizpůsobit. Na každý typ celulitidy zabírají jiné druhy pohybu. Níže naleznete obecná pravidla, která vám pomohou nastartovat váš boj za život bez celulitidy.

 

1. Pravidelný pohyb

Sedavé zaměstnání je pro náš organismus hotové peklo. No dobře, není to až tak žhavé. Ale pokud i vy patříte mezi lidi, kteří 8 hodin sedí v kanceláři a vstanou jen, když je obědová pauza, je třeba s tím něco dělat.

Zaměstnání kvůli tomu měnit nemusíte, měla byste si ale po práci místo televize zajít na delší procházku nebo si zacvičit například s našimi odporovými gumami. Rozproudíte své tělo, krevní oběh a tukové buňky pak nebudou mít šanci se uhnízdit v problémových partiích.

Vždy si zvolte sport, který máte ráda. Pokud nerada zvedáte činky v posilovně a máte raději klidnější sporty, běžte si zaplavat, projděte se s pejskem nebo si zacvičte jógu při východu slunce. Důležité je se do ničeho nenutit a mít z pohybu radost.

 

Jaký vliv má pohyb na redukci celulitidy?

Pohyb je pro lidské tělo přirozený a důležitý. Pravidelný pohyb působí příznivě na redukci celulitidy, protože zlepšuje prokrvení a lymfatický oběh, a to vede k odplavení toxinů a přebytečné tekutiny z problematických partií, čímž se zmenšuje objem tukových buněk a zmírňuje se celulitida. Cvičení spaluje kalorie, odbourává tuky a posiluje svaly, čímž se redukuje celková tloušťka těla a i celulitida.

 

Nejlepší typy cvičení pro redukci celulitidy

Kardio cvičení: Aerobní cvičení, jako je běh, plavání nebo jízda na kole, pomáhá spalovat tuky a zlepšovat krevní oběh.

Silový trénink: Cvičení s vlastní vahou, s činkami nebo s kettlebellem buduje svaly, které zpevňují pokožku a zlepšují vzhled celulitidy.

HIIT (High Intensity Interval Training): Střídání krátkých intervalů intenzivního cvičení s krátkými intervaly odpočinku.

Pilates a jóga: Cvičení zaměřená na protažení a posílení svalů celého těla.

Dřepy, výpady a cviky s odporovou gumou jsou přímo určeny pro rozproudění lymfy a zpevnění stehen a hýždí, kde se celulitida vyskytuje nejvíce.

 

5 pravidel jak na celulitidu pomocí cvičení

1. Cvičte pravidelně alespoň 3 krát týdně.

2. ideální je kombinace silového a kardio tréninku.

3. Začněte pomalu a postupně zvyšujte intenzitu cvičení.

4. Kardio cvičení provádějte nejméně půl hodiny. Tělo začíná spalovat tuky až po 30 minutách.

5. Nezapomeňte na protažení po cvičení.

2. Zdravá strava

Dodržujte zdravý životní styl. Vyvážená a pestrá strava je základní klíč ke zdravému tělu. Do svého jídelníčku zařaďte více vlákniny a pokuste se omezit cukr a bílé pečivo. Doplňujte vitamín C, ať už v ovoci nebo v doplňcích stravy, protože funguje jako perfektní antioxidant.

Pokud chcete eliminovat celulitidu a podpořit lymfatický systém, vsaďte na potraviny jako listová zelenina, ořechy a semínka, banány, bobulovité a citrusové plody nebo ananas.

Naopak se vyhněte se příliš slaným, tučným a smaženým pokrmům, sladkostem, klasickému bílému pečivu, sladkým syceným nápojům, uzeninám a salámům a tučným omáčkám a dresingům.

Silnými spojenci v boji proti celulitidě vám budou také doplňky stravy, které podpoří metabolismus, rozproudí lymfu, odvodní a pomůžou s detoxikací organismu.

 

Po jakých doplňcích pro odstranění celulitidy sáhnout?

Pro boj s celulitidou potřebujete klid, kvalitní spánek a dostatečný relax. S tím vám pomohou kamarádi melatonin, CBD, relax komplex a ashwagandha.

Na detox organismu, podporu metabolismu a eliminaci celulitidy vyzkoušejte stop celulitidě, skořicový olej nebo komplex pro podporu a odvodnění organismu

 

 

3. Pitný režim

Pijte vodu, pijte pitnou vodu, hodně vody. Na boj s celulitidou potřebujete svému tělu dopřát dostatečnou hydrataci a dodržovat pitný režim. Ideální je voda z kohoutku s citronem, ale pomůže také bylinkový čaj. Voda totiž plní v našem těle mnoho důležitých funkcí. Reguluje tělesnou teplotu, odvádí toxiny z těla, podporuje trávení, změkčuje klouby, dodává energii a zlepšuje pleť

Vypít byste měla minimálně 2 litry vody denně, k čemuž vám pomůže VENIRA shaker. Množství vody nutné pro dostatečnou hydrataci organismu se může lišit dle ročního období nebo vašeho zdravotního stavu. Pokuste se také omezit pití kávy, konzumaci alkoholu, šťáv a sladkých sycených nápojů.

Tipy na dodržování pitného režimu

Všude si s sebou noste láhev s vodou. Budete ji mít neustále na očích a nebudete na hydrataci zapomínat.

Pijte pravidelně i během jídla a také před, během a po cvičení.

Sledujte barvu moči. Příliš tmavá moč může značit, že jste dehydratovaná.

Jezte ovoce a zeleninu bohatou na vodu například melouny, salátové okurky nebo cuketu.

Pořiďte si aplikaci pro sledování pitného režimu, kterých najdete na internetu spousty. Budete tak mít každý den přehled o tom, kolik toho vypijete.

 

4. Péče o pokožku a masáže

Péče o pokožku je v boji proti celulitidě nezbytným krokem. Měla byste si na ni proto najít čas alespoň 5 minut denně. I tak málo totiž může vašemu tělu značně pomoci.

Dopřejte si peeling, který je skvělý pro přípravu vaší kůže na následnou péči. Pro zmírnění celulitidy je vhodný například peeling se skořicí. Jemná masáž peelingem totiž nejenže kůži dostatečně prokrví, ale i exfoliuje. Peeling aplikujte krouživými pohyby ideálně na navlhčenou kůži

Krémy na celulitidu a oleje na celulitidu jsou dobrým pomocníkem při odstraňování celulitidy, protože pronikají hluboko do pokožky až k problémovému místu, podporují mikrocirkulaci krve, dokonale hydratují a zanechávají pokožku jemnou a pružnou. Oleje používejte současně s vakuovou baňkou na celulitidu, která je vyrobena z kvalitního silikonu a prokrvuje problémové partie. Současně také podporuje správnou funkci lymfatického systému a uvolňuje ztuhlé svaly. 

Jak provádět masáž vakuovou baňkou na celulitidu?

Na pokožku aplikujte olej a důkladně jej rozetřete. Poté si vezměte baňku, před přiložením na kůži ji zmáčkněte. Jakmile ji přiložíte, zmáčknutí povolte. Vytvoříte tím podtlak. Baňkou pak pohybujte krouživými směry po celé délce stehen, hýždí, případně boků a paží. Ucítíte mírný tlak, nesmí vás to však příliš bolet. Nedržte baňku dlouho na jednom místě, protože byste si mohli poranit kůži.

 

5. Lymfodrenáže u odborníka

No a pokud vám nevadí si pro krásu připlatit i za náročné procedury, zajděte si na lymfodrenáž. Jde o důkladnou masáž lymfatického systému. Urychlí tok lymfy a pomůže tak tělu rychleji vyplavovat škodlivé látky. Škodliviny se nebudou v těle tolik hromadit a nedojde tak ke zvětšování objemu tukových buněk.

Tip na levný domácí peeling proti celulitidě pro domácí lymfomasáž

Smíchejte olivový nebo kokosový olej, instantní kávu mletou nahrubo a cukr. Vytvoříte si tak peeling, který si budete ve sprše vmasírovávat do míst postižených celulitidou a následně důkladně opláchněte. Masáž pomocí peelingu proti celulitidě nejen na stehnech provádějte alespoň 3x do týdne.

 

Co si z článku odnést? 

Celulitida je běžný problém, který postihuje až 80 % žen po pubertě nehledě na věku, váze nebo výšce, ale s trochou snahy se ho dá zbavit. Existují tři typy celulitidy, a to tuková, vodová a vláknitá, přičemž vláknitá celulitida je tím nejodolnějším typem. Každý typ celulitidy vyžaduje jiný typ cvičení a zařazená jiných potravin do stravy. Existují však obecná pravidla, kterými byste se měla řídit, pokud chcete celulitidu zmírnit. Zaměřte se na zdravou stravu. Zařadit byste do svého jídelníčku měla listovou zeleninu, ovoce a zeleninu, semínka a ořechy, citrusové plody a banány. Používejte doplňky stravy, které podpoří metabolismus, rozproudí lymfu, odvodní a pomůžou s detoxikací organismu. 

Pijte hodně čisté vody, ideálně 2-3 litry denně. Začněte chodit na procházky, protože pro rozproudění lymfy byste měla denně ujít alespoň 10 000 kroků. Do svého týdenního programu zařaďte i svou oblíbenou fyzickou aktivitu nejméně 3x týdně po dobu alespoň 30 minut. Choďte plavat, běhat, cvičte jógu nebo si zajděte do fitka. Používejte krémy a oleje na celulitidu. Provádějte domácí masáže pomocí baňky na celulitidu, která prokrví problémové partie a podpoří správnou funkci lymfatického systému. Pokud nechcete provádět masáže pro odstranění celulitidy doma, zajděte si k odborníkovi na lymfodrenáž. Dodržováním výše uvedených kroků a tipů můžete dosáhnout hladké a zdravé pleti.

Ať už se s celulitidou rozhodnete zatočit nebo ne, nezapomínejte na to, že jde pořád o přirozenou součást vašeho těla. Krásu ženy nedefinuje ani tak to, jak vypadá, ale její sebevědomí.  Pamatujte, že klíčem k úspěchu je trpělivost a vytrvalost.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Zdravé stravování Doplňky stravy

Hormonální rovnováha, proč je pro nás důležitá?

Hormonální rovnováha, proč je pro nás důležitá?

„Zklidni hormon.“ Tak tohle jsme často slýchali od rodičů v pubertě a zřejmě to brali na lehkou váhu. Nicméně tahle věta má přece jen něco do sebe. Rozladěné hormony totiž mohou s naším tělem nadělat velkou paseku. Co vlastně jsou hormony a co v našem těle způsobují?

 

Lidské hormony

Hormony jsou chemické látky v našem těle. Podílí se především na našem tělesném vývoji. Dokáží ale ovlivnit funkci buněk v jiných částech těla, to znamená, že umí ovlivnit naši náladu, metabolismus, ale i řadu dalších důležitých procesů. 

V našem těle se nachází hned několik druhů hormonů, zaměřme se ale na pohlavní hormony. Ty totiž ovlivňují naše chování a především jsou zodpovědné za správnou funkci a vývoj pohlavních orgánů.

 

 

Ženské hormony

Estrogeny

Nejznámější ženské hormony jsou estrogeny (estradiol, estriol a estron). Ty mají na starosti rozvoj a udržování ženských rysů, regulují průběh těhotenství a ovlivňují menstruační cyklus. Nejvíce jej vyprodukují vaječníky, během těhotenství však jejich produkci přebírá placenta. 

Estrogen můžeme přijímat také v doplňcích stravy. Estrogeny ovlivňují náš metabolismus a to, jak rychle dokážeme spalovat tuky. Mimo to spolu s růstovým hormonem způsobuje především v pubertě rychlejší růst. Dále estrogen pomáhá kontrolovat hladinu cholesterolu v krvi a podporuje zdraví kostí.

Nejvyšší hladinu estrogenu mají ženy v plodném věku, poté začne jeho hladina s nástupem menopauzy prudce klesat.

 

Progesteron

Progesteron je hormon, který je důležitý zejména pro těhotenství, protože se podílí na přípravě dělohy na uchycení oplodněného vajíčka a udržení těhotenství.

 

Prolaktin

Prolaktin, říká se mu také mateřský hormon. Je uvolňován během období těhotenství a kojení. Zajímavostí na něm je třeba to, že dokáže ovlivnit chování a náladu matky. Jeho hladinu ovlivňuje samotné kojení a především pak to, jak dlouho a jak často žena kojí. 

Prolaktin může vyvolat i poporodní deprese, či laktační psychózu, což jsou psychické stavy, kdy žena po porodu místo radosti prožívá naopak deprese, úzkosti, není schopna navázat vztah se svým dítětem a dokonce může mít i výpadky paměti. 

 

Oxytocin

Oxytocin možná znáte pod názvem hormon lásky. Uvolňuje se totiž když cítíme lásku, radost, náklonnost druhého, dotyky, či sexuální vzrušení. U žen, ale i u mužů je to právě oxytocin který způsobuje orgasmus. Oxytocinem se může vyvolat také porod. Jeho vyšší hladina totiž způsobuje kontrakce dělohy a tím i porodu.

Tip: Pro udržení komfortu každé ženy je určena hormonální rovnováha, která přispívá nejen k normálnímu menstruačnímu cyklu, ale také podporuje zdravý spánek a lepší náladu.

 

Mužské hormony

Testosteron

Testosteron je mužský, steroidní pohlavní hormon. Vzniká ve varlatech a nadledvinách.  Podílí se na vývoji pohlavních orgánů, ochlupení, hrtanu a má vliv také na nárůst svalové hmoty. 

Nejvyšší hladinu testosteronu muži mají v období puberty. V případě jeho nedostatku pak muži ztrácí chuť k sexu, ubývá svalová hmota, hůře spalují tuky. Podepíše se to také na jejich psychickém rozpoložení a energii.

 

Hormonální nerovnováha

Je obvyklé, že přirozená hladina hormonů kolísá. Tato změna je dána řadou faktorů. Na vině je především stres, nezdravý životní styl, onemocnění a užívání léků, nebo problémy se štítnou žlázou. Přirozený úbytek hormonů je pak způsoben věkem. 

 

 

Projevy hormonální nerovnováhy:

– hormonální akné (tvoří se zejména v oblasti brady a dolní čelisti)

– vypadávání vlasů

– silnější a bolestivý průběh menstruace nebo její nepravidelnost

– přejídání a přibírání na váze

– hubnutí

– zažívací problémy, nadýmání

– časté změny nálad a nervozita

– nadměrný růst ochlupení

– návaly horka

– zvýšená únava

– nespavost

 

Hormonální rovnováha je dá se říci takovým pomyslným receptem na lepší náladu, zdraví a váš celkový komfort

 

Doplňky stravy pro hormonální rovnováhu

Jak své tělo vrátit zpátky do rovnováhy? Nebojte se sáhnout po doplňku stravy

VENIRA hormonální rovnováha je přírodní produkt, který kombinuje 6 pečlivě vybraných účinných látek. Obsahuje oves setý, chřest hroznovitý, meduňku lékařskou, včelí pyl, mateří kašičku a jód. Látky podporují hormonální aktivitu a přirozenou obranyschopnost. Napomáhají také ke správné funkci pohlavních orgánů a štítné žlázy.

Tyto látky se ve své vyvážené kombinaci podílejí na vyrovnané hladině ženských hormonů, čímž přispívají také k normálnímu menstruačnímu cyklu a podpoří celkový komfort. Kapsle nejenže přispívají k lepšímu fyzickému zdraví, ale díky obsahu meduňky lékařské také k psychickému zdraví, pozitivnímu myšlení a přispívá k dobré náladě. 

Vyzkoušet můžete i PREMIUM hormonální rovnováhu, která obsahuje dokonce 8 účinných látek. Klasické složení je tak doplněno o Muira puamu a Vitamín B6. Muira puama, která se vyrábí ze stejnojmenného stromu rostoucího v brazilském deštném pralese. Zde je již po staletí užívána amazonskými domorodci, kteří ji nazývají také jako „amazonskou viagru“. Přispívá totiž mimo jiné ke zvýšení libida a podporuje naši výkonnost, jelikož je skvělým zdrojem energie

Vyzkoušejte Macu peruánskou! Naše přírodní kapsle Maca jsou skvělou kombinací látek, které mají blahodárné účinky na náš organismus. Maca je označována jako zázračná rostlina. Podporuje totiž nejen naše fyzické a duševní zdraví, ale také vytrvalost, vitalitu, plodnost a sexualitu

 

Tak nezapomínejte – pokud se zrovna necítíte ve své kůži, jste rozladění nebo vás rozhodí kdejaký malý pupínek na bradě, pamatujte, že třeba za to mohou právě vaše hormony!

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Ženské zdraví Doplňky stravy

Imunita je základ, aneb 5 tipů jak se vyhnout „rýmičce“ a dalším nemocem

Imunita je základ, aneb 5 tipů jak se vyhnout „rýmičce“ a dalším nemocem

Máme tady mrazivé počasí a s ním bohužel sílí různé nemoci. Covid-19 je v zimě navíc ve svém živlu, takže se dá říci, že na nás čeká téměř na každém rohu. Od rýmy, přes záněty, až po chřipku, si domů z práce (nebo děti ze školy) přinesete spoustu bacilů. Aby vaše tělo všechny negativní vlivy ustálo, potřebujete prevenci, ale hlavně pořádnou dávku vitamínů. Co byste měli vašemu tělu dopřát, aby se dokázalo samo poprat s viry a onemocněním?

 

Nepodceňujte zdravou životosprávu

Sůl nad zlato, stejně tak jako pomeranč nad párkem v rohlíku. Párek si úplně odpouštět nemusíte, do svého jídelníčku byste ale měli více zařazovat potraviny bohaté na živiny, vitamíny a minerály

Zkuste si na svačinu místo sýrové housky přibalit třeba jablko nebo mandarinku. Ovoce vám dodá potřebný vitamín C a další, tělu prospěšné látky. Kromě ovoce a zeleniny, byste měli jíst také luštěniny, ryby, maso a zdravé tuky.

 

 

Nezapomínejte také na pitný režim. Úplně vám bude stačit čistá voda (pro chuť můžete přidat i citron s mátou), případně kvalitní bylinkové čaje či vylouhovaný zázvor s medem a citronem. 

S pravidelným pitným režimem a VENIRA shakerem vás nebudou trápit bolesti hlavy, zlepší se vaše koncentrace a navíc své tělo detoxikujete. Pokud můžete, vyhýbejte se slazeným nápojům a časté konzumaci kávy.

 

Dopřejte si kvalitní spánek a odpočinek

Ne nadarmo se říká, že při nemoci byste měli odpočívat. Má to svůj důvod! Během spánku vaše tělo totiž regeneruje. Už nezapínejte ten další díl napínavého seriálu a běžte si místo něj lehnout. Rozhodně vám neuškodí ani odpolední šlofík o víkendu. 

Doporučená délka spaní je totiž 7-8 hodin denně! Spánek vám navíc dodává energii na další den. Kromě kvalitního spánku byste si také neměli zapomínat dopřát klid a relax. Zajděte si na masáž, přečtěte si knihu a nebo zajděte do sauny. Můžete si také dát krátkou meditaci s klidnou relaxační hudbou nebo lehký strečink svalů.

 

„Don't worry, be happy“

Netrapte se a buďte šťastní. Jakou to má ale spojitost s imunitou? Možná se budete divit, ale pořádnou! Naši imunitu totiž ovlivňuje i psychické rozpoložení - převážně se na našem zdraví podepisuje stres, únava, starosti, nespokojenost v životě nebo smutek.

Pamatujte, co říkávaly už naše prababičky - ve zdravém těle zdravý duch. Abyste se cítili zdraví, kolikrát stačí naladit svou mysl na pozitivní myšlenky a cítit se skvěle.

 

Tip: Pokud se se stresem nemůžete sami vypořádat, je zde pro vás pomocník jménem VENIRA relax komplex, který napomáhá k účinnému zklidnění, relaxaci a odolnosti vůči stresu.

 

Sportem ku zdraví

Zdravý pohyb je pro vaše zdraví nepostradatelný. Pokud nejste zrovna vrcholoví sportovci, nemusíte vůbec zoufat. Stačí vám třeba pravidelné procházky, krátký běh, ranní jóga nebo pilates. Můžete se také o víkendu projít s rodinou nebo se svým psem na hory.

Nadýcháte se čerstvého vzduchu a uvidíte, že budete pak plní energie! Ideální je, když sport berete jako součást svého života nebo si z něj uděláte svůj rituál. Dobrá fyzická kondice totiž znamená silnější a odolnější imunitní systém. Vaše tělo se pak dokáže lépe poprat s bacily.

Pokud máte odvahu, vyzkoušet můžete také současný trend otužování. Otužováním si totiž získáte lepší imunitu. Chce to ale čas a odhodlání se do toho pustit! Pro lepší a výkonnější trénink můžete vyzkoušet i VENIRA nakopni to!

 

Doplňky stravy jsou zázrak

Ne vždy ze svého jídla získáte všechny potřebné vitamíny a minerály, které vaše tělo potřebuje. Proto můžete sáhnout po některém z doplňků stravy

 

Které doplňky stravy používat na posílení imunity?

Vybírat můžete z nepřeberného množství. Například takový imunity drink je naprostou vitamínovou bombou, která dokonale posílí imunitní systém na maximum. Obsahuje totiž 13 pečlivě vybraných účinných látek, jako je vitamin C, směs vitamínů skupiny B, selen a zinek, MSM a extrakt z růže šípkové. Drink je také bohatý na kvasničné beta-glukany, které jsou považovány za jedny z nejúčinnějších látek pro podporu našeho imunitního systému!

 

 

Takový vitamín D je považován za nejdůležitější vitamin pro posílení našeho imunitního systému, podporu kvalitního zdraví a vyšší obranyschopnost. Má také pozitivní vliv na vývoj kostí a zubů.

A slyšeli jste už o vitaminu C? Mezi jeho nejdůležitější benefity patří podpora imunity. Pomáhá přispívat také k normální funkci nervové soustavy, chrání buňky před oxidativním stresem a přispívá ke snížení míry únavy a stresu.

Naopak takový kvalitní multivitamin dodá tělu všechny potřebné vitamíny a minerály a doplní je tam, kde je potřeba. Pokud chcete pečovat o své zdraví, měl by váš multivitamin obsahovat široké spektrum těch nejlepších forem vitamínů a minerálů. VENIRA multi komplex PRO se pyšní neuvěřitelnými 31 účinnými látkami pro vaše zdraví, imunitu a energii.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo Doplňky stravy Zdravé stravování