Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články

Biotin: hustota a objem vlasů na dosah

29. 11. 2017

Hustota vlasů je záležitostí dědičnosti. Není však pravdou, že tuto vlastnost nelze změnit. A to i přesto, že se s takovými názory můžeme velmi často setkat. Neházejte proto flintu do žita, cesta za hustější hřívou s přirozeným objemem existuje. Dokonce není ani nikterak trnitá. Celé kouzlo spočívá v užívání poměrně málo známého vitamínu B7, neboli Biotinu.

 

Biotin (nebo vitamín B7) bývá také označován jako vitamín H či koenzym R. Jedná se o sloučeninu, která je součástí vitamínů B-komplexu, jež jsou pro zdraví vlasů a pleti klíčové.  Jeho nedostatek způsobuje především vypadávání vlasů, což se následně projevuje jejich nadměrným řídnutím.  V extrémních případech může dojít také ke ztrátě řas a obočí. Naopak, jeho dostatek je zárukou zdravé a hutné hřívy. Studie dokonce vymezily biotin jako jednu ze základních živin pro zachování struktury, pevnosti a vzhledu vlasu. Navíc je rozpustný ve vodě, což zaručuje, že jeho případný nadbytek tělo vyloučí prostřednictvím moči. Je tudíž nemožné se jím předávkovat.

 

Odkud jej tedy můžeme získat? Bývá součástí mnoha potravin, například arašídů, rýže, ovesné mouky, brambor, ořechů apod. Pokud však máte potíže se svými vlasy, je dobré jej užívat ve formě biotinových doplňků, které dokáží efektivně podpořit jemné, lámavé či roztřepené vlasy. Využívá se také k léčbě alopecie, což je částečné nebo celkové vypadávání až celých chomáčů či pramenů, a to jak u dětí, tak dospělých. V případě, že se rozhodnete užívat biotin jako doplněk, bývá většinou kombinován s dalšími B vitamíny, získáte tak ucelený multivitamin. Často  jej naleznete také ve spojení se zinkem nebo pivovarskými kvasnicemi, které rovněž pomáhají v boji s padajícími vlasy.

 

Není nad čím váhat. Biotin je ideální jako prevence ztráty vlasů i pojistka pro jejich opětovný růst a mimo jiné je také jednou z 18ti účinných látek, ze kterých je Venira složena. 

Mohlo by se vám líbit

Jak posílit imunitu?
Jak posílit imunitu?
18. 10. 2020
Soutěž o lipozomální vitamin C - Posilte svou imunitu na maximum
Soutěž o lipozomální vitamin C - Posilte svou imunitu na maximum
14. 10. 2020
Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděli?
Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděli?
7. 10. 2020
Instagram
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2020