Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo

Komplexní péče o vaše vlasy, nehty a pleť

Články

Biotin: hustota a objem vlasů na dosah

29 listopad 2017
Biotin: hustota a objem vlasů na dosah

Hustota vlasů je záležitostí dědičnosti. Není však pravdou, že tuto vlastnost nelze změnit. A to i přesto, že se s takovými názory můžeme velmi často setkat. Neházejte proto flintu do žita, cesta za hustější hřívou s přirozeným objemem existuje. Dokonce není ani nikterak trnitá. Celé kouzlo spočívá v užívání poměrně málo známého vitamínu B7, neboli Biotinu.

 

Biotin (nebo vitamín B7) bývá také označován jako vitamín H či koenzym R. Jedná se o sloučeninu, která je součástí vitamínů B-komplexu, jež jsou pro zdraví vlasů a pleti klíčové.  Jeho nedostatek způsobuje především vypadávání vlasů, což se následně projevuje jejich nadměrným řídnutím.  V extrémních případech může dojít také ke ztrátě řas a obočí. Naopak, jeho dostatek je zárukou zdravé a hutné hřívy. Studie dokonce vymezily biotin jako jednu ze základních živin pro zachování struktury, pevnosti a vzhledu vlasu. Navíc je rozpustný ve vodě, což zaručuje, že jeho případný nadbytek tělo vyloučí prostřednictvím moči. Je tudíž nemožné se jím předávkovat.

 

Odkud jej tedy můžeme získat? Bývá součástí mnoha potravin, například arašídů, rýže, ovesné mouky, brambor, ořechů apod. Pokud však máte potíže se svými vlasy, je dobré jej užívat ve formě biotinových doplňků, které dokáží efektivně podpořit jemné, lámavé či roztřepené vlasy. Využívá se také k léčbě alopecie, což je částečné nebo celkové vypadávání až celých chomáčů či pramenů, a to jak u dětí, tak dospělých. V případě, že se rozhodnete užívat biotin jako doplněk, bývá většinou kombinován s dalšími B vitamíny, získáte tak ucelený multivitamin. Často  jej naleznete také ve spojení se zinkem nebo pivovarskými kvasnicemi, které rovněž pomáhají v boji s padajícími vlasy.

 

Není nad čím váhat. Biotin je ideální jako prevence ztráty vlasů i pojistka pro jejich opětovný růst a mimo jiné je také jednou z 18ti účinných látek, ze kterých je Venira složena. 

Mohlo by se vám líbit

Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
28 říjen 2018
Vlasy v těhotenství a mateřství
Vlasy v těhotenství a mateřství
11 říjen 2018
Každý týden v říjnu soutěž
Každý týden v říjnu soutěž
30 září 2018
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2018