Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo

Komplexní péče o vaše vlasy, nehty a pleť

Články

Dopřejte svým vlasům přesličku rolní

29 listopad 2017
Dopřejte svým vlasům přesličku rolní

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik různých přípravků na vlasy existuje? Všechny ty šampony, kondicionéry, lesky, vosky, masky, tužidla, laky, barvy a další stylingové prostředky. A napadlo vás někdy, kolik nejspíše obsahují chemických látek? Nejen z televizních reklam na nás útočí neskutečné množství „zaručených preparátů“ slibujících zdravé a silné vlasy. Je ovšem jejich pravidelné používání skutečně zdravé? Když si vezmeme lupu a prozkoumáme jejich složení, zjistíme, že zcela určitě ne.

 

Převážná většina žen si zajde ke kadeřníkovi jednou za dva/tři měsíce, šampon kupují v drogerii v akci, k němu stejně levný kondicionér, o domácím barvení nemluvě. Málokdo si bohužel uvědomí, že ve voňavém přípravku, zahaleném do lákavého obalu, se skrývá přímo učiněný koktejl chemických látek, který bývá příčinnou mnoha alergických reakcí či kožních obtíží. V některých případech se dokonce spekuluje o možnosti vzniku nádorových onemocnění. A v tuto chvíli je potřeba si říci, že tudy cesta nevede. Že bychom se měli mít alespoň trošičku rádi a spíše, než na obchodní akce, myslet především na účinnost a vlastní zdraví.

 

Bohudík existuje i druhá možnost – vydat se přírodní cestou. Mnoho žen i mužů dnešní doby, díky nespokojenosti se všemi těmi parabeny, silikony a sulfáty, už naštěstí tuto volbu vyhledává a volí přírodní prostředky. Jedním z nich je v péči o vlasy i Přeslička rolní (Equisetum Arvense), léčivá bylina, která dodává vlasům sílu, zdraví a podporuje jejich růst. Na její blahodárné účinky má vliv především vysoký obsah křemíku, cenných minerálů a stopových prvků jako je selen, draslík a mangan. Díky tomu velmi příznivě působí na slabé, lámavé a poškozené vlasy s tendencí vypadávat. Při pravidelném používání dokonce léčí také lupy, ekzémy, lupénku a další kožní onemocnění. Proč si tedy na vlasy místo přírody dávat chemii?

Mohlo by se vám líbit

Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
28 říjen 2018
Vlasy v těhotenství a mateřství
Vlasy v těhotenství a mateřství
11 říjen 2018
Každý týden v říjnu soutěž
Každý týden v říjnu soutěž
30 září 2018
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2018