Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články

Dopřejte svým vlasům přesličku rolní

29. 11. 2017

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik různých přípravků na vlasy existuje? Všechny ty šampony, kondicionéry, lesky, vosky, masky, tužidla, laky, barvy a další stylingové prostředky. A napadlo vás někdy, kolik nejspíše obsahují chemických látek? Nejen z televizních reklam na nás útočí neskutečné množství „zaručených preparátů“ slibujících zdravé a silné vlasy. Je ovšem jejich pravidelné používání skutečně zdravé? Když si vezmeme lupu a prozkoumáme jejich složení, zjistíme, že zcela určitě ne.

 

Převážná většina žen si zajde ke kadeřníkovi jednou za dva/tři měsíce, šampon kupují v drogerii v akci, k němu stejně levný kondicionér, o domácím barvení nemluvě. Málokdo si bohužel uvědomí, že ve voňavém přípravku, zahaleném do lákavého obalu, se skrývá přímo učiněný koktejl chemických látek, který bývá příčinnou mnoha alergických reakcí či kožních obtíží. V některých případech se dokonce spekuluje o možnosti vzniku nádorových onemocnění. A v tuto chvíli je potřeba si říci, že tudy cesta nevede. Že bychom se měli mít alespoň trošičku rádi a spíše, než na obchodní akce, myslet především na účinnost a vlastní zdraví.

 

Bohudík existuje i druhá možnost – vydat se přírodní cestou. Mnoho žen i mužů dnešní doby, díky nespokojenosti se všemi těmi parabeny, silikony a sulfáty, už naštěstí tuto volbu vyhledává a volí přírodní prostředky. Jedním z nich je v péči o vlasy i Přeslička rolní (Equisetum Arvense), léčivá bylina, která dodává vlasům sílu, zdraví a podporuje jejich růst. Na její blahodárné účinky má vliv především vysoký obsah křemíku, cenných minerálů a stopových prvků jako je selen, draslík a mangan. Díky tomu velmi příznivě působí na slabé, lámavé a poškozené vlasy s tendencí vypadávat. Při pravidelném používání dokonce léčí také lupy, ekzémy, lupénku a další kožní onemocnění. Proč si tedy na vlasy místo přírody dávat chemii?

Mohlo by se vám líbit

Jak posílit imunitu?
Jak posílit imunitu?
18. 10. 2020
Soutěž o lipozomální vitamin C - Posilte svou imunitu na maximum
Soutěž o lipozomální vitamin C - Posilte svou imunitu na maximum
14. 10. 2020
Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděli?
Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděli?
7. 10. 2020
Instagram
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2020