Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo

Komplexní péče o vaše vlasy, nehty a pleť

Články

Jód – důležitý minerál pro zdraví vlasů

29 listopad 2017
Jód – důležitý minerál pro zdraví vlasů

Cítíte se často unavení a spaví? Míváte studené prsty na rukou i nohou? Jsou vaše reakce mnohdy zpomalené nebo máte dokonce pocit, že dochází ke snížení duševních schopností? Zdá se vám, že vaše vlasy rostou pomaleji nebo se jejich růst snad docela zastavil? Pak vězte, že vašemu tělu zcela určitě chybí jód.

 

Jód (Iodum) je významný biogenní prvek, který představuje nezbytnou součást naší stravy. V překladu jeho název znamená fialový, neboť jako prvek tvoří fialové krystalky. Tento vzácný minerál, který se v přírodě vyskytuje pouze ve sloučeninách, má velmi pozitivní zdravotní účinky na stav naši kůže, vlasů, nehtů a zubů. Z velké části (přibližně ze dvou třetin) se nachází ve štítné žláze, jako součást jejich hormonů, které ovládají děje látkové přeměny. Jeho účinky působí na celý náš organismus. Mezi nejefektivnější vlastnosti jódu patří schopnost zabraňovat ukládání cholesterolu v krvi, spalování přebytečného tuku, urychlení procesu metabolismu, čímž řídí tempo získávání energie z potravy. Je rovněž nezbytný pro správný vývoj plodu a jeho intelektu, proto by na něj neměly zapomínat ani nastávající maminky v době těhotenství i jeho plánování. Studie dokonce prokázaly zlepšení duševních schopností u dětí, kterým byly podávány jódové preparáty. Jeho dopad na nervovou soustavu, na kvalitu pokožky, vlasů či nehtů jsou vskutku blahodárné. Účinky jódu jsou tedy velmi široké a jeho dostatek by měl být nezbytnou součástí naší snahy o vytváření rovnováhy vnitřního prostředí.

 

Zajímá vás, jak jej tedy můžeme získat? Můžeme jej do těla dostat pomocí doplňků stravy, jež se prodávají v lékárnách v podobě kapslí či tabletek. Ve stravě jej nalezneme především v rybách, mořských řasách a mořských plodech. Vyskytuje se také v kuchyňské soli. Málokdo také ví, že se jód vstřebává i kůží, takže takový pobyt u moře vás může také obohatit o tento vzácný prvek.

Mohlo by se vám líbit

Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
28 říjen 2018
Vlasy v těhotenství a mateřství
Vlasy v těhotenství a mateřství
11 říjen 2018
Každý týden v říjnu soutěž
Každý týden v říjnu soutěž
30 září 2018
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2018