Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články

Konec lámavým vlasům s vitamínem A

29. 11. 2017

Jaké jsou vaše vlasy? Jsou lesklé, husté, zdravé, plné života? Pokud ano, nezbývá, než vám gratulovat, jste šťastný člověk. Jestliže však úporně zápolíte s třepícími se konečky, matnými, řídkými a lámavými vlasy, je potřeba toto jejich trápení ukončit a dodat jim dostatečné živiny, aby se opět vzchopily k životu.

 

Základem úspěšné péče je zejména dostatek spánku, pravidelný pitný režim, výběr správných vlasových přípravků a především doplnění potřebných vitamínů a minerálů. Ty bychom měli tělu dopřávat opakovaně. Pokud toužíte po opravdu krásné a především zdravé hřívě, je dobré mít přehled o tom, které přírodní vitamíny a minerály jí mohou opravdu prospět. Podle toho pak můžeme sáhnout po ovoci a zelenině, různých semínkách a dalších produktech, které budou nápomocny nejvíce a dopřát tak našim vlasům zvláštní péči, kterou si zaslouží. Dobrou zprávou je, že speciální vlasová výživa není ničím nedostupným a lehce ji už obstaráme nejen v lékárnách, ale také v drogeriích. Dalším příznivým sdělením pro nás může být i fakt, že pořízení správných přípravků nikterak vehementně nezatíží ani náš finanční rozpočet. Co tedy nejlépe užívat?

 

Pro zevní ošetření vlasové pokožky je patřičné zvolit vhodný typ šamponu, kondicionéru či masky. Z dostupných vitamínů začněme hned tím prvním v abecedě, tedy vitamínem A, který napomáhá vytvářet správné množství mazu v pokožce hlavy, čímž udržuje vlasy hydratované. Nedostatek tohoto antioxidantu způsobuje lámavé vlasy a šupinatou pokožku. Konzumací správného množství vitaminu A docílíme rychlejšího růstu našich vlasů, které již nebudou suché.

 

Přirozeným potravinovým zdrojem vitaminu A je rybí tuk, maso, mléko, vejce, sýr, špenát, brokolice, zelí nebo rybí tuk. Především jej ale můžeme nalézt v oranžovém, žlutém či červeném ovoci nebo zelenině, jako jsou mrkev, citron, grep, meruňky, broskve nebo sladké brambory.

Mohlo by se vám líbit

Jak posílit imunitu?
Jak posílit imunitu?
18. 10. 2020
Soutěž o lipozomální vitamin C - Posilte svou imunitu na maximum
Soutěž o lipozomální vitamin C - Posilte svou imunitu na maximum
14. 10. 2020
Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděli?
Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděli?
7. 10. 2020
Instagram
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2020