Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo

Komplexní péče o vaše vlasy, nehty a pleť

Články

L – cystein a vlasy rostou jako z vody

29 listopad 2017
L – cystein a vlasy rostou jako z vody

Známe to všichni. Vybereme si nějaký účes, namíříme si to do kadeřnického salónu a ouvej, realita je poněkud jiná, než jsme si ji vysnili. Pak nezbývá, než se začít modlit, aby vlasy zase co nejrychleji dorostly. Pokud však nechcete vsázet jen na víru a boží zázraky, nezoufejte. Ať už se jen potřebujete vzpružit ze špatného střihu, nebo máte jiný důvod, proč potřebujete, aby se vaše hříva prodloužila, vězte, že nic není ztraceno.

 

Ačkoliv čekání na to, než vám vaše kadeře zase dorostou, může být vcelku zdlouhavý proces, a přesto, že zatím nebyla vynalezena ani žádná zázračná pilulka, po jejímž spolknutí by se z vás stala Locika, určité kroky k urychlení procesu růstu vlasů zde existují. Samozřejmě mezi ně patří klasické rady jako zdravá strava, pravidelný pitný režim nebo masáže hlavy. Naopak se nedoporučuje neustálé mytí, příliš časté stříhání, fénování a žehlení, opakované extrémní česání, barvení, trvalá, UV záření apod. Pokud však máte pocit, že děláte vše správně a stále je to málo, přivítejte ve svém životě L-cystein.

 

L-cystein patří k jedné z mnoha aminokyselin, které jsou pro zdravý růst našich vlasů zkrátka nezbytné. Díky němu je vlasovým buňkám dodávána síra, která je pomáhá udržovat silné a pevné. Jako bonus na sebe tato látka navíc navazuje železo a zinek, které zabraňují vypadávání, zvyšují pevnost a pomáhají udržet hormonální rovnováhu. Proto se přímo nabízí, aby se stala běžnou složkou produktů péče o vlasy i u vás doma.

 

Na závěr už jen přátelská rada: buďte trpěliví. I to nejlepší řešení vyžaduje vytrvalost, takže se nenechte po týdnu odradit. Průměrně porostou vlasy člověka asi o jeden centimetr za měsíc a přibývají stejnou rychlostí na celé hlavě. Když budete dělat vše správně a nebude vám chybět odhodlání, očekávané výsledky se zcela určitě dostaví.

Mohlo by se vám líbit

Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
28 říjen 2018
Vlasy v těhotenství a mateřství
Vlasy v těhotenství a mateřství
11 říjen 2018
Každý týden v říjnu soutěž
Každý týden v říjnu soutěž
30 září 2018
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2018