Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články

Levandule – voňavá bylina pro všechny typy vlasů

3. 2. 2018

Dnes už ji seženete v každičkém květinářství, mnoho z nás ji pěstuje na svých zahrádkách či terasách, její vůně je cítit na hony daleko… Víte o jaké bylině je řeč? Pokud tipujete levanduli, trefili jste do černého! Nebo tedy vlastně spíše do fialového. Je charakteristická nejen svojí nepřekonatelnou vůní, ale především blahodárnými účinky. Hojí a čistí pleť, uvolňuje svaly, zklidňuje duši. Levandule je přísadou mnoha kosmetických a vlasových přípravků. Nejen, že dokonale provoní celou naši pokožku, ale také čistí, uklidňuje její podráždění a napnutí, tlumí svědění a velice příznivě působí na regeneraci vlasů.

 

Vložte do levandule svoji důvěru a přesvědčte se na vlastní kůži. Nejen, že ušetříte spoustu peněz, které byste jinak investovali do komerčních přípravků, ale navíc poskytnete svým vlasům zcela přírodní ingredienci, díky které bude vaše hříva stejně bohatá, lesklá a zdravá. Můžete si sami připravit odvar do koupele, levandulový olej na masáž nebo odvar či nálev na vlasy. Čistý výluh je dobrý proti lupům či na mastné vlasy. Velmi si prospějete, když ji aplikujete rovnou po umytí hlavy. Nejen, že vlasům navrátíte jejich přirozené kyselé pH, které se mytím porušilo, navíc jim takto dodáte živiny, zlepšíte jejich rozčesávání a vymyjete případné zbytky šamponu.

 

Tahle voňavá a v kosmetice hojně využívaná bylinka má velice intenzivní protizánětlivé a dezinfekční účinky. Bývá považována za jeden z nejlepších přírodních kosmetických prostředků, protože je vhodná pro všechny typy kůže a vlasů.  Stimuluje krevní oběh a napomáhá regulovat mastnotu pokožky. Naše vlasy dokáže dokonale zregenerovat. Stejně jako celé naše tělo. Po večerní levandulové koupeli se vám bude dobře usínat. Taky jste už přesvědčeni, že je zkrátka jasnou volbou?

 

Mohlo by se vám líbit

Letní soutěž o Venira vyživující olej po opalování + beta karoten ZDARMA
Letní soutěž o Venira vyživující olej po opalování + beta karoten ZDARMA
6. 8. 2020
Soutěž o 3 balíčky kolagenových drinků
Soutěž o 3 balíčky kolagenových drinků
6. 8. 2020
Užijte si léto bez make-upu
Užijte si léto bez make-upu
13. 7. 2020
Instagram
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2020