Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články

Nadměrně vypadávající vlasy se s lopuchem stanou minulostí

3. 2. 2018

Snad téměř každý z nás si  s ním v dětství hrál na to, že má deštník jako pan Tau. A pokud ne tohle, tak stoprocentně jste s jeho kuličkami házeli po kamarádech, které se svými háčky přichycovaly na oblečení jako suchý zip. To byla ohromná zábava snad pro každé dítě. Jistě vám hned svitlo, že je řeč o lopuchu. Nejednomu z nás se také hned vybaví hláška: „Maminka mě utřela lopuchem, byla na něm beruška.“ z filmu S tebou mě baví svět. Pokud si ovšem myslíte, že je to jen kus neužitečného plevele vhodný leda tak k výše zmíněným dětským hrátkám, či jako náhražka toaletního papíru v přírodě, ani netušíte, jak moc se mýlíte.

 

Lopuch větší, latinsky Arctium Lappa, je totiž již po staletí skvělou léčivou univerzální bylinkou,  která je přidávána do mnoha kosmetických přípravků, díky svým blahodárným účinkům na pokožku. Dokonce i v případech ekzémů a dalších kožních potíží, kde už lékaři mnohdy sahají po kortikoidech, je lopuch tím pravým řešením, neboť dokáže stimulovat regeneraci pokožky, díky čemuž je tak oblíbený v lidovém léčitelství. A to nejenom v oblasti dermatologie.

 

Tato 60 až 100 centimetrů veliká bylina roste téměř všude. Na neudržovaných zahradách, skládkách, rumištích, okrajích polních cest, na loukách, v příkopech a mezích. Je tedy volně dostupná takřka kdekoliv. Jedná se o dvouletou rostlinu, což přesněji znamená, že v prvním roce vypustí jen růžici velkých plstnatých listů a teprve v druhém roce vykvétá. Pro naše účely je nejcennější částí lopuchu jeho kořen. Ten obsahuje polysacharidy, minerální látky, hořčiny, třísloviny a další množství látek, které působí jako přírodní antibiotikum a antimykotikum. Výrazně napomáhá v léčbě proti lupům, užívá se k oplachování pokožky hlavy nebo jako součást přírodních šampónů a vodiček. Především však stimuluje růst nových vlasů, dodává kořínkům množství živin, takže vlas nejen rychleji roste, ale také méně padá, je odolnější, pevnější a méně se třepí.

 

Mohlo by se vám líbit

Vyhrajte Venira novinku - magnesium shots bez cukru
Vyhrajte Venira novinku - magnesium shots bez cukru
15. 9. 2020
Trápí vás vypadávání vlasů? Kolik jich běžně vypadne a proč?
Trápí vás vypadávání vlasů? Kolik jich běžně vypadne a proč?
9. 9. 2020
Úžasných 220 vlasových proměn s Venirou + nová soutěž
Úžasných 220 vlasových proměn s Venirou + nová soutěž
27. 8. 2020
Instagram
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2020