Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo

Komplexní péče o vaše vlasy, nehty a pleť

Články

Regenerace vlasů

29. 11. 2017
Regenerace vlasů

Délka života vlasů je 5 až 7 let. Za toto období vlasy opadávají, mohou být vysušené nebo se třepit. V takovém případě potřebují speciální péči. Vlasy můžeme regenerovat pomocí přírodních a kosmetických doplňků k tomu určených. Jak vlasy správně hydratovat a ozdravovat?

Kosmetické produkty na trhu

– Regenerační masky – fungují na bázi balzámu. Masky jsou vyráběny pro různé druhy poškození vlasů, například pro melírované vlasy, pro barvené, roztřepené, vysušené nebo také pro klienty, kteří mají potíže s lupy.

– Kofeinové tonikum – kofein ve výrobcích vlasové kosmetiky má schopnost oživovat a „probírat k životu“ vlasy. Používá se také k podpoře růstu a větší hustotě.

– Vlasové aktivátory – podobně jako výrobky s kofeinem podporují obnovování vlasů, jejich růst a zabraňují nadměrnému vypadávání. Aplikují se na pokožku hlavy.

– Oleje – Kokosový olej obsahuje velké množství vitamínů A, C a E díky nim dochází k obnově vlasové struktury. Mimo jiné také usnadňuje rozčesávání.

– arganový olej – vrací vlasům lesk, je vhodný pro suché vlasy

– mandlový olej – pomáhá vlas zvláčňovat a posilovat

– slunečnicový olej – bohatý na vitamíny A a F

Regenerace vlastní výroby

Jsou kůry a masky, které pomohou vlasové pokožce a vlasům samotným, navíc se připravují doma z běžných surovin.

Nejčastěji používané jsou vejce – ty obsahují mnoho živin a bílkovin, smíchané s troškou medu, který je antibakteriální a lžící citronové šťávy, dodávající vlasům svěžest a lesk. Vytvořená kaše z těchto ingrediencí se doporučuje aplikovat jednou měsíčně. Nechá se na hlavě působit alespoň 30 minut a poté vlasy důkladně oplachujeme.

Pro povzbuzení vlasů existuje například kávová maska. K ní je potřeba 1 žloutek, 3 lžíce olivového oleje a 2 lžíce mleté kávy.

Proti lupům se radí smíchat olivový olej s velkými krystaly mořské soli. Tuto směs je potřeba vmasírovat k vlasovým kořínkům pomocí vatových tampónů. Sůl tady působí jako přírodní peeling, odstraní lupy a zároveň hydratuje a desinfikuje pokožku.

Regenerační masky je vhodné jednou začas použít jako prevenci proti poškození vlasů.

Mohlo by se vám líbit

Víkend dopravy zdarma přes PPL
Víkend dopravy zdarma přes PPL
10. 1. 2019
Soutěž o 24 vzorečků našich olejů
Soutěž o 24 vzorečků našich olejů
9. 1. 2019
Účesy z krátkých vlasů
Účesy z krátkých vlasů
6. 1. 2019
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2019