Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo

Komplexní péče o vaše vlasy, nehty a pleť

Články

Rozmarýn – přírodní lék na vaše vlasy

3 únor 2018
Rozmarýn – přírodní lék na vaše vlasy

Nejste přílišnými milovníky chemických přípravků? Trpíte při pohledu na lidi, jejichž hříva oplývá nánosem různých gelů, masek, balzámů, laků a podobných rádoby zkrášlujících přípravků a kúr? Jste si vědomi, že taková nálož chemie vašim vlasům rozhodně spíše škodí a hledáte ryze přírodní vzpruhu? Pomoc rovnou z přírody je na dosah v podobě bylinek.

Možná byste ani nevěřili, kolik možných způsobů a variací použití bylinek na vlasy existuje. Ať už toužíte po zesvětlení nebo jen výživě či hydrataci, věřte, že bylinky jsou již po staletí využívány jako mocný prostředek vlasové péče. Jejich aktivní látky dokáží zpustošeným vlasům navrátit jejich sílu a vitalitu i podpořit zářivý lesk. Bylinná terapie je jednoznačnou sázkou na jistotu. Jestliže vám vlasy enormně vypadávají, je samozřejmě potřeba vyhledat odbornou pomoc kožního lékaře. Pokud nejste ještě ve stádiu, které by potřebovalo léčbu a vyžadovalo zásah lékaře, sáhněte po rozmarýnu.

 

Rozmarýn lékařský (nebo též rozmarýna lékařská) je znám nejen svým využitím v kuchyni (k dochucení celé řady pokrmů) či v šatníku (proti molům), ale především je také vhodnou bylinou proti padajícím vlasům, a to zejména v podobě esenciálního oleje. Dokáže prohřát a stimulovat pokožku hlavy, navíc má dezinfekční účinky. Kúra z rozmarýnu je vhodná k masáži vlasové pokožky i oplachování kořínků, které jsou díky ní lépe hydratované a na pohled zdravější a silnější. Říká se, že je přímo zázrakem pro krásné vlasy a dokonale zklidňuje pokožku hlavy. Perfektně působí také na mastné vlasy. Jeho účinky nejsou zdaleka jednostranně zaměřené.  Zabraňuje svědění vlasové pokožky, ničí lupy, jemně čistí vlasy a zabraňuje jejich vypadávání. Můžeme jej aplikovat jako rozmarýnový olej, vlasové tonikum, extrakt či v podobě tinktury.

 

Mohlo by se vám líbit

Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
28 říjen 2018
Vlasy v těhotenství a mateřství
Vlasy v těhotenství a mateřství
11 říjen 2018
Každý týden v říjnu soutěž
Každý týden v říjnu soutěž
30 září 2018
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2018