Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články

Rozmarýn – přírodní lék na vaše vlasy

3. 2. 2018

Nejste přílišnými milovníky chemických přípravků? Trpíte při pohledu na lidi, jejichž hříva oplývá nánosem různých gelů, masek, balzámů, laků a podobných rádoby zkrášlujících přípravků a kúr? Jste si vědomi, že taková nálož chemie vašim vlasům rozhodně spíše škodí a hledáte ryze přírodní vzpruhu? Pomoc rovnou z přírody je na dosah v podobě bylinek.

Možná byste ani nevěřili, kolik možných způsobů a variací použití bylinek na vlasy existuje. Ať už toužíte po zesvětlení nebo jen výživě či hydrataci, věřte, že bylinky jsou již po staletí využívány jako mocný prostředek vlasové péče. Jejich aktivní látky dokáží zpustošeným vlasům navrátit jejich sílu a vitalitu i podpořit zářivý lesk. Bylinná terapie je jednoznačnou sázkou na jistotu. Jestliže vám vlasy enormně vypadávají, je samozřejmě potřeba vyhledat odbornou pomoc kožního lékaře. Pokud nejste ještě ve stádiu, které by potřebovalo léčbu a vyžadovalo zásah lékaře, sáhněte po rozmarýnu.

 

Rozmarýn lékařský (nebo též rozmarýna lékařská) je znám nejen svým využitím v kuchyni (k dochucení celé řady pokrmů) či v šatníku (proti molům), ale především je také vhodnou bylinou proti padajícím vlasům, a to zejména v podobě esenciálního oleje. Dokáže prohřát a stimulovat pokožku hlavy, navíc má dezinfekční účinky. Kúra z rozmarýnu je vhodná k masáži vlasové pokožky i oplachování kořínků, které jsou díky ní lépe hydratované a na pohled zdravější a silnější. Říká se, že je přímo zázrakem pro krásné vlasy a dokonale zklidňuje pokožku hlavy. Perfektně působí také na mastné vlasy. Jeho účinky nejsou zdaleka jednostranně zaměřené.  Zabraňuje svědění vlasové pokožky, ničí lupy, jemně čistí vlasy a zabraňuje jejich vypadávání. Můžeme jej aplikovat jako rozmarýnový olej, vlasové tonikum, extrakt či v podobě tinktury.

 

Mohlo by se vám líbit

Jak posílit imunitu?
Jak posílit imunitu?
18. 10. 2020
Soutěž o lipozomální vitamin C - Posilte svou imunitu na maximum
Soutěž o lipozomální vitamin C - Posilte svou imunitu na maximum
14. 10. 2020
Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděli?
Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděli?
7. 10. 2020
Instagram
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2020