Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo

Komplexní péče o vaše vlasy, nehty a pleť

Články

Vápník pro zdravý růst vašich vlasů

3 únor 2018
Vápník pro zdravý růst vašich vlasů

Určitě nikdo z nás vědomě neubližuje svým vlasům a nepodniká záměrně kroky k jejich záhubě. Přesto se může velice snadno stát, že si nechtíc osvojíme návyky, které naší hřívě zrovna nesvědčí, a aniž bychom o to usilovali, škodíme jí „péčí“, o kterou ani za mák nestojí. Mezi tyto poškozující procedury můžeme zařadit například velmi časté spaní s mokrou hlavou, vehementní sušení vlasů ručníkem, opakované nošení vysokých drdolů či technické procesy jako je žehlení – bez přípravků, které by naše vlasy alespoň trochu ochránily.

Našli jste se v některém z jmenovaných nešvarů? Pokud ano, nepanikařte. Nemusíte ihned běžet vykoupit drogerii s vlasovými přípravky. Pro začátek bude bohatě stačit, když se začnete řídit jistými osvědčenými tipy.

 

Které to tedy jsou? Používejte šampon podle typu vašich vlasů – suché, mastné, barvené apod. a dbejte na to, abyste je důkladně opláchli. Poté naneste kondicionér, který je nejlepší smýt vlažnou vodou, aby se vlas lépe uzavřel. Hlavu si rozhodně nemyjte každý den a nefénujte ji ihned, vyčkejte, až vlasy samy trošičku uschnou. Pokud se neobejdete bez žehlení, kulmování a podobných procedur, použijte vždy vhodný přípravek, který vaše vlasy ochrání před vysušením. Alespoň jednou za čas aplikujte vlasovou masku, můžete vyzkoušet i nějakou přírodní, například olivový olej. Nechejte si vlasy pravidelně stříhat, zabráníte tak třepícím se konečkům.  A v neposlední řadě myslete především na správnou životosprávu a dodávejte tělu potřebné vitamíny.

 

Základním prvkem pro zdravý růst vlasů je vápník neboli kalcium. Tento minerální prvek se v našem těle vyskytuje z 99 % především v kostech a zubech, zbývající 1 % koluje v naší krvi. Stěžejním výživovým zdrojem vápníku je mléko (i mateřské) a mléčné výrobky. Dále jej nalezneme v brokolici, tvrdé pitné vodě, v oříšcích, sójových bobech, sezamových semíncích, meruňkách, fících, švestkách nebo třeba v máku. Zakoupit jej můžeme i ve formě potravinových doplňků.

 

Mohlo by se vám líbit

Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži
28 říjen 2018
Vlasy v těhotenství a mateřství
Vlasy v těhotenství a mateřství
11 říjen 2018
Každý týden v říjnu soutěž
Každý týden v říjnu soutěž
30 září 2018
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2018