Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o vaše vlasy, nehty a pleť
Články

Vypadávání vlasů

29. 11. 2017

Je známé, že pokud zdravému člověku vypadne každý den až 100 vlasů, je vše v normálu. Mužům i ženám se, ale stává, že jim vlasy nezadržitelnou rychlostí řídnou přímo před očima. Z krásných vlasů se náhle stane noční můra. Co zapříčiňuje vypadávání vlasů a jak se mu dá bránit?

 

 

 

 

U mužů

U mužů úzce souvisí problematika vypadávání vlasů s testosteronem. Testosteron je mužský pohlavní hormon. Pokud jeho vysoká hladina způsobuje vypadávání a následné řídnutí vlasů. Nejvíce tohoto hormonu mívají muži mezi 20 a 30 rokem. To je čas, kdy k vypadávání začíná docházet. Množství testosteronu v mužském těle je dáno dědičně.

 

U žen

Ženy trpí vypadávání vlasů o něco méně než muži. Protože jejich stav obvykle nekončí úplným plešatěním. Na rozdíl od mužů odborníci u žen hovoří pouze o dočasném problému. Mezi příčiny patří nedostatek železa a s tím spojená anémie. Dále nízká hladina estrogenu, ta se mění například v těhotenství a v období menopauzy.

 

Společní „viníci“

Vinu za vypadávání vlasů u mužů i žen nese jednoznačně stres a další psychická nerovnováha. Nedostatek vitamínu B C E, minerálu zinek a měď. Dále nedostatek živin, který může být způsoben nevhodnými dietami. Chemoterapie užívaná při léčbě rakoviny, obvykle připraví pacienty i o vlasy. Zde je důležité si uvědomit, že v tomto případě se normální buňky po léčbě znovu obnoví a vlasy dorostou.

 

Prevence vypadávání vlasů

Jako jistý druh prevence se uvádí kofein, který působí blahodárně na pokožku hlavy. Kofein celkově povzbuzuje lidský organismus. Nejlépe působí na vlasové kořínky, kam je nejvhodnější dostat co největší množství zmíněné látky. Tip jak to udělat je jednoduchý, stačí zalít kávové zrna vařící vodou a nechat luhovat alespoň 4 hodiny. Tento odvar se potom vmasíruje do kořínků, nechá se působit a poté je potřeba vlasy důkladně omýt vlažnou vodou.

Mohlo by se vám líbit

Soutěž každý týden v září
Soutěž každý týden v září
5. 9. 2019
V těhotenství i po porodu – zhoršená kvalita vlasů a jejich padání. Je to pravda? Jak proti tomu bojovat?
V těhotenství i po porodu – zhoršená kvalita vlasů a jejich padání. Je to pravda? Jak proti tomu bojovat?
1. 9. 2019
5 účesů pro polodlouhé vlasy, které si zamilujete vy i vaše okolí
5 účesů pro polodlouhé vlasy, které si zamilujete vy i vaše okolí
31. 7. 2019
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2019