Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články

Zdravé vlasy jsou korunou krásy

29. 11. 2017

Pokud bychom chtěli o nějaké kosmetické ingredienci říci, že prožívá skutečný boom, tedy náhlý rozmach a rychlý vzestup, pak můžeme zcela určitě zmínit kyselinu hyaluronovou. Už jste o ní slyšeli? Znáte její účinky? V posledních letech na ni narážíme téměř všude. Především v různých hydratačních krémech, maskách, sérech a nyní nově i v kosmetice na vlasy. Své čestné místo má i v medicíně, především v plastické chirurgii, ale také například i v očním lékařství. Čím to, že je tak populární?

Za odpovědí na tuto otázku stojí obyvatelé malé vesničky v Japonsku, jejichž mladistvý vzhled (hladká pleť, zdravé lesklé vlasy a dobrá zdravotní kondice) vůbec neodpovídal skutečnému věku. Bylo zjištěno, že kořenová zelenina a škroby, obsažené v jejich stravě, dohromady vytvořily látku, která inspirovala farmaceutické firmy k vytvoření hyaluronové pilulky jako anti-aging preparátu. Před více než padesáti lety tak začali lékaři pomalu využívat kyselinu hyaluronovou k léčbě popálenin, o deset let později při očních operacích rohovky a šedého zákalu, po oftalmologii následovala ortopedie (kloubní injekce) a takto se postupně šířila dál napříč různými obory, až pronikla i do kosmetického průmyslu, kde se stala malým, nýbrž velice účinným zázrakem.

Jedná se o přírodní hydratační látku, která je přirozeně obsažena v našem těle, avšak s přibývajícím věkem, jak stárneme, se naše pleť postupně vysušuje a ztrácí elasticitu. Proto je vhodné ji do těla doplnit.

Kyselina hyaluronová má jedinečnou schopnost vázat na sebe enormní množství vody, dokonce až tisíci násobky své hmotnosti. Není žádná jiná látka, která by to dokázala. Díky tomu dokáže kůži neuvěřitelně regenerovat a hydratovat, což u pokožky hlavy způsobuje fakt, že vlasy zvláčňuje a ty pak rychleji rostou. Dodává jim pevnost, sílu a svěžest. Navíc má i protizánětlivé a hojivé účinky. A to vše je teprve začátek. Dle vědců má svou slibnou budoucnost ještě stále před sebou. Nechte se jí unést, věřte, že nebudete litovat.

Mohlo by se vám líbit

Vyhrajte Venira novinku - magnesium shots bez cukru
Vyhrajte Venira novinku - magnesium shots bez cukru
15. 9. 2020
Trápí vás vypadávání vlasů? Kolik jich běžně vypadne a proč?
Trápí vás vypadávání vlasů? Kolik jich běžně vypadne a proč?
9. 9. 2020
Úžasných 220 vlasových proměn s Venirou + nová soutěž
Úžasných 220 vlasových proměn s Venirou + nová soutěž
27. 8. 2020
Instagram
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2020