Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o vaše vlasy, nehty a pleť
Články

Zdravé vlasy s vitamínem C

29. 11. 2017

Často se stává, že vlivem špatné nebo nedostatečné péče ztrácí naše vlasy nejen lesk, ale také dostatečný objem. Navíc s blížícím se létem a čím dál ostřejšími slunečními paprsky, mohou také více vypadávat, chřadnout, být vysušené a zkrátka bez života. Dopřejme jim proto látky, které právě v tomto období potřebují.

 

Pokud jde o krásnou, zdravím překypující hřívu, všichni odborníci na celém světě se shodnou, že na prvním místě stojí především dobře vyvážená strava. Ta by krom železa, bílkovin a zinku měla obsahovat také potřebné vitamíny. Zrovna ony totiž hrají klíčovou roli při růstu vlasů a jejich pravidelný příjem je pro zachování a krásu zkrátka nezbytný. Navrch také pomáhají s problémy pokožky hlavy a jsou velmi účinné i v boji proti lupům. Naopak, nedostatek vitamínů může způsobit zpomalení růstu, až pozvolné vypadávání, kdy vlasy postupným strádáním křehnou a jejich objem se ztenčuje.

 

Velmi důležitým antioxidantem, který výrazně napomáhá zdraví vlasů udržovat, je vitamin C neboli kyselina askorbová. Je základní živinou pro člověka nejen v oblasti péče o vlasy. Jeho neocenitelnou předností je především schopnost stimulovat růst nových pramenů, posilovat a zabraňovat poškození, třepení a vypadávání. Stejně tak dobře dokáže pomoci předejít předčasně šedivějícím, suchým či lámavým vlasům. Je rozpustný ve vodě, což znamená, že si jej tělo neukládá a nemůže se v něm tedy nežádoucím způsobem usazovat.

 

Mezi přírodní zdroje vitamínu C řadíme například pomeranč, citron, limetku, jahody, meloun, kiwi, ananas, černý rybíz, rajčata, okurky, květák, papriku a další. Pokud jej však ze zdravotních či jiných důvodů nemůžete zařadit v dostatečném množství do svého jídelníčku, nezoufejte. Je možné jej užívat také ve formě doplňku, který zajistí vše, co je potřeba.

 

 

Mohlo by se vám líbit

Jak poznat dehydratovanou pleť?
Jak poznat dehydratovanou pleť?
25. 6. 2020
Hrajeme o 10 čistících gelů na ruce
Hrajeme o 10 čistících gelů na ruce
5. 4. 2020
Koronavirus starter pack
Koronavirus starter pack
26. 3. 2020
Instagram
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2020