Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články

Zdravé vlasy s vitamínem C

29. 11. 2017

Často se stává, že vlivem špatné nebo nedostatečné péče ztrácí naše vlasy nejen lesk, ale také dostatečný objem. Navíc s blížícím se létem a čím dál ostřejšími slunečními paprsky, mohou také více vypadávat, chřadnout, být vysušené a zkrátka bez života. Dopřejme jim proto látky, které právě v tomto období potřebují.

 

Pokud jde o krásnou, zdravím překypující hřívu, všichni odborníci na celém světě se shodnou, že na prvním místě stojí především dobře vyvážená strava. Ta by krom železa, bílkovin a zinku měla obsahovat také potřebné vitamíny. Zrovna ony totiž hrají klíčovou roli při růstu vlasů a jejich pravidelný příjem je pro zachování a krásu zkrátka nezbytný. Navrch také pomáhají s problémy pokožky hlavy a jsou velmi účinné i v boji proti lupům. Naopak, nedostatek vitamínů může způsobit zpomalení růstu, až pozvolné vypadávání, kdy vlasy postupným strádáním křehnou a jejich objem se ztenčuje.

 

Velmi důležitým antioxidantem, který výrazně napomáhá zdraví vlasů udržovat, je vitamin C neboli kyselina askorbová. Je základní živinou pro člověka nejen v oblasti péče o vlasy. Jeho neocenitelnou předností je především schopnost stimulovat růst nových pramenů, posilovat a zabraňovat poškození, třepení a vypadávání. Stejně tak dobře dokáže pomoci předejít předčasně šedivějícím, suchým či lámavým vlasům. Je rozpustný ve vodě, což znamená, že si jej tělo neukládá a nemůže se v něm tedy nežádoucím způsobem usazovat.

 

Mezi přírodní zdroje vitamínu C řadíme například pomeranč, citron, limetku, jahody, meloun, kiwi, ananas, černý rybíz, rajčata, okurky, květák, papriku a další. Pokud jej však ze zdravotních či jiných důvodů nemůžete zařadit v dostatečném množství do svého jídelníčku, nezoufejte. Je možné jej užívat také ve formě doplňku, který zajistí vše, co je potřeba.

 

 

Mohlo by se vám líbit

Vyhrajte Venira novinku - magnesium shots bez cukru
Vyhrajte Venira novinku - magnesium shots bez cukru
15. 9. 2020
Trápí vás vypadávání vlasů? Kolik jich běžně vypadne a proč?
Trápí vás vypadávání vlasů? Kolik jich běžně vypadne a proč?
9. 9. 2020
Úžasných 220 vlasových proměn s Venirou + nová soutěž
Úžasných 220 vlasových proměn s Venirou + nová soutěž
27. 8. 2020
Instagram
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2020