Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo

Komplexní péče o vaše vlasy, nehty a pleť

Články

Zplihlé a matně vypadající vlasy? Viníkem je chybějící protein

29 listopad 2017
Zplihlé a matně vypadající vlasy? Viníkem je chybějící protein

Prolistujete si celý časopis dříve, než si jej koupíte? Čtete etikety na výrobcích v potravinách? Pak by vám také neměly být lhostejné ingredience, obsažené ve vlasových přípravcích, které se chystáte si pořídit. V tomto případě byste neměli brát ohled pouze na cenu či značku, ale pozornost byste měli věnovat i složení. Možná vás zprvu zarazí komponenty jako hedvábný, sójový, ovesný či pšeničný protein nebo keratin, ale vězte, že držíte v rukou správný preparát, neboť právě to jsou hlavní proteinové stavební složky tvořící vlas.

 

Proteiny (neboli bílkoviny) jsou nepostradatelnou stavební látkou našeho těla. Nachází se především ve svalech, ale také v nehtech, kostech, zubech či vlasech. Naše vlasy jsou z velké části tvořeny právě proteinovými vlákny. Ta bývají bohužel často poškozena častým mytím či teplem při stylingu. Všechny technické zásahy jako je barvení, melírovaní, ondulování či chemické narovnávání, ale i příliš horká voda, našim vlasům škodí.  Takto opakovaně namáhané vlasy pak mohou být matné a zplihlé, což vůbec nepůsobí dobře. Řešením je poskytnout tělu dostatek proteinů, díky nimž pak budou zdravější, pružnější a plné vitality. Jak je tedy tělu nejlépe dodat? Ve stravě je nalezneme především v rybách a masu, ale obávat se nemusí ani vegani či vegetariáni. Existuje dostatečné množství rostlinných zdrojů proteinů. Obsahuje je také sýr, tofu, brokolice, špenát, vajíčka, semínka či oříšky. Sáhnout můžeme také po proteinových tyčinkách či jiných doplňcích.

 

Pokud však nechceme pátrat pouze ve stravě, proteiny lze našim vlasů dodat i zevně a to pomocí kosmetiky. Přípravky vlasové péče s obsahem proteinu zlepší strukturu vlasů a vrátí jim jejich zářivý a zdravý vzhled. Vaše vlasy tak budou znova plné lesku a nebudou se lámat.

Mohlo by se vám líbit

Často kladené otázky
Často kladené otázky
3 září 2018
Co dělat pro krásné a zdravé vlasy?
Co dělat pro krásné a zdravé vlasy?
23 srpen 2018
Dárek ke každé objednávce
Dárek ke každé objednávce
15 srpen 2018
Instagram
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2018