• Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce
  • Vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Vše je skladem, odesíláme bleskově
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce

Doplňky stravy, Strana 6

Vše, co možná nevíte o menstruaci a PMS

Vše, co možná nevíte o menstruaci a PMS

Náladovost, hormonální akné, podrážděnost, bolesti břicha, ... to jsou ty nejčastější projevy menstruace. Každá žena prožívá měsíčky jinak. Některé ženy mají průběh mírný a bezbolestný, jiné ji naopak protrpí v silných křečích. I přestože je menstruace naší přirozenou součástí a prožíváme ji pravidelně každý měsíc, moc se o ní nemluví. Jak dobře znáte sama sebe?

 

Co je menstruace, fáze menstruace, co se děje s vaším tělem v období menstruace

Menstruace je pravidelně opakující se krvácení v rámci jednoho menstruačního cyklu (cca měsíc). Poprvé se objevuje u dívek zpravidla v průběhu dospívání a přestává až v období menopauzy, tj. mezi pubertou a koncem reprodukčního věku.

Délka jednoho menstruačního cyklu trvá přibližně 28 dní. Doba cyklu se však může u každé ženy lišit (obvykle to však bývá 21 až 35 dní). Menstruační cyklus je proces, během kterého ve vaječnících dozrává vajíčko, které je poté uvolněno (v období tzv. „ovulace“), a pokud není oplozeno spermií, je vyloučeno z těla ven. To se projevuje právě krvácením – menstruací. 

Celý menstruační cyklus je rozdělen do 4 fází a každá z nich ovlivňuje psychiku a rozpoložení ženy. Menstruaci předchází tzv. premenstruační syndrom (zkráceně PMS), který většina žen a dívek pozná v podobě bolesti v podbřišku, změn nálad, chutí na sladké jídlo nebo třeba vyčerpáním.

1. fáze – menstruační – První fáze trvá 1. až 7. den cyklu. Nastává menstruace. Ženy mají menší potřebu komunikovat, uzavírají se do sebe, prožívají bolesti v podbřišku a jsou unavené.

2. fáze – folikulární – Tahle fáze začíná spolu s fází menstruační, ale trvá celkem 14 dní. Během ní je vylučován hormon, který stimuluje růst vaječných buněk ve vaječnících a vybraný folikul začne růst až do podoby hotového vajíčka. V této fázi jsou ženy optimistické, společenské a pouští se do nových věcí.

3. fáze – ovulační – Nebo také plodné období. V této fázi je hormonem uvolňováno vajíčko do vejcovodu, které putuje až do dělohy a čeká na oplodnění. Tehdy má žena nejvyšší šanci otěhotnět. Ženy v tomto období obvykle „září“, jsou šťastné a sebevědomé.

4. fáze – luteální – Fáze po ovulaci, kdy se folikul přeměňuje ve žluté tělísko. Pokud nedojde k oplození vajíčka, tělísko zaniká, cyklus se uzavře a začne nový, který opět začíná krvácením. V této fázi jsou ženy vášnivé a doprovází je sexuální touha.

V počátcích může být menstruace nestálá, slabá a nepravidelná. S věkem se menstruační cyklus ustálí a začne být pravidelný.

Menstruaci může negativně ovlivnit hned několik faktorů. Jsou to například stres, kouření, léky, strava a v neposlední řadě také sport. 

 

Co pomáhá na menstruaci

Pokud nechcete hned sáhnout po brufenu, můžete zkusit některou z „babských rad“ a přírodních doplňků stravy. 

Hořčík – Hořčík je nezbytným prvkem pro naše tělo a má pozitivní vliv na menstruaci. Posiluje nervový systém a svaly, pomáhá zmírňovat svalové křeče. VENIRA magnesium představuje spolehlivý zdroj hořčíku v té nejlepší formě. Je obohacený o vitamin B6, který napomáhá vstřebávání hořčíku.

Pro okamžitou dávku hořčíku můžete vyzkoušet VENIRA magnesium shots, které máme hned ve 2 příchutích – pomeranč a lesní plody. Hodí se třeba na cesty, do kabelky nebo jen tak do kapsy.

Rybí olej a vitamíny skupiny B – Vitamíny skupiny B posilují nervovou soustavu, používají se při psychickém a fyzickém vypětí, protože posilují náš organismus. Tím také pozitivně ovlivňují menstruační průběh. VENIRA B-komplex obsahuje všech 8 vitamínů skupiny B.

Třezalka tečkovaná – Třezalka je rostlina, která pomáhá při problémech se stresem, depresemi, nespavostí a při úzkostech. Třezalka se ovšem nedoporučuje lidem s cukrovkou, alergiemi, nízkým tlakem či rakovinou.

Kontryhel – Další bylinka, která pomáhá na řadu ženských problémů, či na nespavost, kožní problémy a akné.

Cvičení – Cvičení může pomoci zmírnit menstruační bolesti, platí to však u méně náročných sportů. Doporučuje se především jóga, pilates nebo procházka a lehký běh. Díky vyplaveným endorfinům se vám navíc zlepší nálada!

Projevy menstruace ale nepodceňujte. V případě větších problémů byste měla vždy vyhledat lékaře!

PMS – co to vlastně je?

Premenstruační syndrom nebo-li PMS je kombinace fyzických, psychologických a emocionálních nepříjemných pocitů, které se objevují ještě před začátkem samotné menstruace.

 

PMS příznaky a proč vznikají?

PMS se zpravidla projevuje hned několika příznaky, jako je:

- podrážděnost

- přecitlivělost

- úzkost

- časté výkyvy nálad 

- bolest hlavy

- bolest v podbřišku, či křeče

- nadýmání

- nechuť k jídlu nebo naopak časté „mlsání

- poruchy spánku

- pokles chuti k sexu

- zvýšená citlivost prsou

Přesná příčina, proč se vlastně premenstruační symptom projevuje, zatím stále není jasná. Odborníci však tyto nepříjemné stavy připisují většinou hormonální nerovnováze, ta totiž způsobuje, že organismus ani psychika nefungují správně, jak by měly.

Dále se také jednou z možných příčin uvádí nedostatek vitamínů a minerálů. Proto byste neměla zapomenout tyto látky doplňovat patřičnou stravou, nebo je případně tělu dodávat v podobě doplňků stravy.

VENIRA hormonální rovnováha nebo VENIRA hormonální rovnováha premium jsou přírodní doplněk stravy. Obsahuje komplex 6 (u premium verze 8) pečlivě vybraných účinných látek. Navržená směs přispívá ženskému tělu ke správné funkci hormonů, podílí se na jejich vyrovnané hladině a krásně podpoří správný psychický i fyzický stav každé ženy.

VENIRA menstruace pomáhá zmírnit nepříjemné příznaky menstruace. Tento přírodní doplněk stravy obsahuje celkem 5 účinných látek, které byly speciálně vybrány pro zmírnění diskomfortu během menstruace.

 

Největší mýty o menstruaci a PMS

Při menstruaci nemůžu otěhotnět.“ – Ale ano, můžete. Spermie dokáží v těle přežít dokonce až několik dní. Pokud budete mít sex například ke konci menstruace, může se stát, že spermie oplodní nové vajíčko a vy tak otěhotníte.

Při používání tamponu můžu přijít o panenství.“ – Není to pravda. Při zavádění tamponu panenskou blánu nenarušíte.

Nedostala jsem to. Jsem určitě těhotná.“Těhotná být nemusíte. Pokud se vaše pravidelná menstruace nedostavila, nemusí to nutně znamenat těhotenství. Oddálit se může například kvůli tomu, že jste byla vystavena stresu, či prodělala nějakou nemoc, změnila jídelníček apod. Ve vážnějších případech to také může znamenat, že se ve vašem těle utvořila třeba cysta, neměla byste tedy dlouho váhat a při obtížích se poradit s lékařem.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Ženské zdraví Doplňky stravy

Kolagen na pleť? ROZHODNĚ!

Kolagen na pleť? ROZHODNĚ!

Určitě jste už slyšeli, že kolagen nemá své blahodárné účinky pouze na pohybový aparát, ale také na naši krásu! Jedná se o velmi oblíbeného kosmetického pomocníka nejen pro ženy, který se postará o naše vlasy, nehty a pleť. Jakým způsobem ale kolagen doplnit a co to vůbec je?

 

Co je to kolagen?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která v našem těle přirozeně vzniká díky aminokyselinám a jeho tvorba je podpořena také vitamínem C (proto se v kolagenových doplňcích stravy vitamin C hojně objevuje). Kolagen vlastně tvoří základ pro pojivové tkáně a je velice důležitý pro správnou funkci pohybového aparátu, ale také pro vlasy, nehty a nádhernou pleť!

 

Jak je to s tvorbou kolagenu?

Dobrá zpráva je, že si naše tělo dokáže kolagen samo vytvořit, jenže má to jeden háček. Příroda se s námi totiž příliš nemazlila a měli bychom vědět, že jeho produkce začíná již od 25. let rapidně klesat. To znamená, že se kolagen v našem těle stále přirozeně tvoří, ale každým dnem jeho hladina klesá a klesá. V tuto chvíli bychom měli zpozornět, jelikož se mohou na pleti začít vyskytovat první nepatrné vrásky. Jeho produkce je však ve 40 letech úplně zastavena, takže bychom ho měli našemu tělu dopřát nějakým jiným způsobem. Pleť totiž začne postupně ztrácet svou pevnost, elasticitu i mladistvý vzhled a můžou se objevit první problémy s klouby.

Produkci kolagenu může negativně ovlivňovat hned několik faktorů jako je třeba konzumování nevyvážené stravy a nezdravý životní styl.

 

Jak můžeme kolagen doplnit?

Naštěstí existuje hned několik variant, jak svému tělu kolagen dodat. Shodneme se na tom, že nejlepším a nejúčinnějším způsobem je samozřejmě vnitřní užívání. 

Jeho produkci můžeme podpořit konzumací potravin rostlinného původu, jenž jsou bohaté na vitamín C, který tvorbu kolagenu podporuje. 

Kolagen jako takový však svému tělu můžeme dopřát zejména prostřednictvím masných výrobků. Vybrat si můžeme také ze široké škály přírodních doplňků stravy v podobě kapslí či instantních prášků plných vyvážené směsi vitamínů a minerálů.

 

 

Jaká forma kolagenu je nejlepší?

Určitě bychom vám při výběru doporučili sáhnout po hydrolyzovaném kolagenu, který je v částečně rozštěpené formě. Hydrolyzovaný kolagen, nebo také kolagenní peptidy, jsou tedy malé bioaktivní molekuly kolagenu, kdy díky procesu hydrolýzy dochází ke zkrácení jeho molekulových řetězců. Ty se daleko lépe a rychleji vstřebávají do našeho organismu a mají dokonce i lepší účinky, a tak ho můžeme označit za nejefektivnější formu kolagenu.

 

Kolagen na pleť

Pro naši pleť je velice důležitý zejména z toho důvodu, že je zodpovědný za její mladistvý a zářivý vzhled. Podporuje a obnovuje totiž přirozenou pevnost, pružnost a elasticitu pokožky. Celkově tak bojuje s projevy stárnutí, kdy se snaží eliminovat vznik vrásek a účinně je vyhlazovat. Navíc má pozitivní vliv i při léčbě akné, jelikož redukuje jeho tvorbu.

 

Kolagen na vlasy

Hodně z nás má kolagen spojený hlavně s účinky na pleť, ale to je škoda. Pro naše vlasy je samozřejmě nejdůležitější keratin, který se skládá z několika aminokyselin a jednou z nich je právě i kolagen. Ten zajišťuje vlasové pokožce i samotným vlasům prvotřídní výživu a hydrataci. Díky tomu přispívá k jejich kvalitě a pevnosti, čímž minimalizuje lámání vlasů. Kolagen navíc pomáhá regenerovat naše vlasové folikuly, a tak podporuje nejen růst, ale zároveň eliminuje vypadávání vlasů.

 

Kolagen na nehty

ANO! Kolagen totiž naše nehty krásně zpevní, čímž eliminuje jejich lámání a třepení. Navíc také skvěle podporuje jejich přirozený růst!

 

Kolagen na klouby

Jak už jsme si řekli, tak kolagen je zodpovědný za správnou funkci našich pojivových tkání, kterými jsou vazy, chrupavky, kosti a klouby. Krásně podporuje správnou funkci našeho pohybového aparátu a pomáhá ho chránit před jeho poškozením. Proto je velmi důležitý například u sportovců nejen proto, že jim kolagen napomáhá s namáhanými klouby, ale navíc přispívá k celkové regeneraci organismu po fyzické aktivitě. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť Doplňky stravy

Jak používat odporové gumy na cvičení? Zkuste tyto 3 tréninky, které zvládne každý.

Jak používat odporové gumy na cvičení? Zkuste tyto 3 tréninky, které zvládne každý.

Taky jste si dali novoroční předsevzetí začít cvičit? Jenže cvičení nakonec odkládáte, protože času nemáte nazbyt a navíc vám chybí i dostatečná motivace? Tak přesně pro vás jsme si připravili krátký ale za to intenzivní tréninkový plán s odporovými gumami. Trénink je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Na co ještě čekáte?

 

Jak se dostat do formy?

Dostaňte se do formy i bez permice do fitka, či drahého sportovního vybavení. S našimi videonávody totiž zvládnete cvičení s expanderem v pohodlí domova. A proč právě posilovací gumy? Jsou skvělým pomocníkem pro rychlé posílení, zpevnění svalů a k oživení běžné cvičební rutiny.

Všechny cviky provádějte 20 vteřin ve 3 sériích (opakováních). V průběhu tréninku nezapomeňte pravidelně dýchat a dodržovat pitný režim, ke kterému vám jednoduše poslouží naše shakery. Tak hurá na to!

 

Trénink 1: 5 základních cviků s odporovou gumou

Pojďme začít pěkně zlehka. V prvním videu uvidíte 5 základních cviků pro posílení těla. Vezměte VENIRA růžovou gumu na cvičení se středním odporem (můžete zvolit i slabší/silnější odpor, dle vašich možností). Gumu si nasaďte kolem lýtek a v intervalu 20 sekund provádějte dřepy. Nezapomeňte kolena tlačit směrem od sebe!

Poté vezměte VENIRA bílou gumu s mírným odporem, vyhrňte si ji do oblasti stehen, mírně se předkloňte a zanožujte nejprve jednu nohu, po 20 sekundách je vystřídejte a stejnou dobu zanožujte i druhou nohu. Dávejte si pozor, u tohoto cviku je třeba dbát na rovná záda!

Tip: Můžete se také přidržovat o stěnu.

 

Jakmile vystřídáte obě nohy, vložte gumu opět na lýtka a 20 sekund provádějte dřepy s mírným úkrokem do stran

Další cvik provádíme vleže s VENIRA černou gumou s vysokým odporem. Lehněte si na záda a pokrčte nohy, gumu mějte mírně nad koleny. Opatrně zvedejte pánev v intervalu 20 sekund. Zadek v průběhu tohoto cviku nepokládejte na zem a kolena držte od sebe.

Tip: Pro ještě silnější intenzitu můžete nahoře stlačit zadeček k sobě.

 

Na poslední cvik zůstaňte ve stejné pozici. Vystřídejte černou gumu s růžovou a zadek držte nahoře. Nohy stlačujte k sobě a od sebe, cvičte 20 sekund. 

 

Trénink 2: 5 cviků na zadek

Každá žena sní o kulatém a pevném zadečku! Druhý trénink proto věnujeme posílení a zpevnění hýžďových svalů. Tak jdeme na to. 

Pro první cvik si připravte růžovou odporovou gumu a nasaďte si ji na stehna. Jděte do pozice kočky a začněte jednu nohu zanožovat. Důležité je neprohýbat se v zádech. Cvik provádějte 20 sekund a poté vystřídejte nohy.

Vyměňte růžovou gumu za bílou gumu s lehkým odporem a dejte si ji na lýtka. Ve stoje provádějte 20 sekund výpady do stran. Při výpadu mějte jednu nohu nataženou, druhou přikrčte a mírně se předkloňte. Držte narovnaná záda. 

Ponechte si bílou gumu a stůjte rovně. Dalších 20 sekund provádějte unožování nejprve jedné nohy, dalších 20 sekund poté i druhé. 

Teď opět přichází řada na růžovou gumu se střední zátěží. Natáhněte si ji na stehna a lehněte si na jakýkoliv bok. Zapřete se rukou tak, aby vrch těla zůstal ve vzduchu. Nohy pokrčte do pravého úhlu a jednu nohu nadzvedávejte, chodidla přitom držte celou dobu u sebe! 

Zaujměte stejnou pozici, pouze natáhněte nohy rovně. Zvedejte jednu nohu v intervalu 20 vteřin, nohy znovu vystřídejte. A máte hotovo!

 

Trénink 3: Komplexní trénink s odporovou gumou

Poslední trénink je zaměřen na celé tělo. Začněte ve stoje, s růžovou gumou kolem stehen. Dvacet vteřin provádějte dřepy se střídavými výpady dozadu. 

Další cvik je na posílení bicepsů. Klekněte si na kolena, jednu nohu pokrčte a dejte ji vpřed a mírně na stranu. Bílou odporovou gumu navlečte pod chodidlo a chytněte ji tak, aby vaše ruka zůstala natažená. Ruku pak v lokti pokrčujte a gumu napínejte směrem vzhůru. Po 20 sekundách prostřídejte strany.

Zaujměte pozici planku. Gumu navlečte na spodní končetiny (pro větší zátěž můžete dát druhou gumu na ruce), pod sebe umístěte podložku na cvičení pro větší komfort. Střídejte nohy a ruce mírnými úkroky a úchyty do stran. Provádějte 20 sekund.

Pro následující cvik zaujměte pozici obráceného stolu. Prsty na rukách nasměrujte směrem k nohám. Gumu dejte na stehna a zadek pokládejte dolů (zadeček však nepokládejte na zem úplně). Hýždě vytáhněte opět nahoru do výchozí pozice. Nahoře roztáhněte kolena od sebe, aby se guma napnula. Pokračujte 20 vteřin.

Jste téměř u konce. Poslední cvik provádějte vleže, nohy dejte směrem ke stropu a mírně je pokrčte v kolenou. Bílou odporovou gumu byste měli mít na lýtkách. Gumu 20 sekund rozpínejte roztáhnutím nohou. Držte podsazenou pánev a dýchejte. 

 

Tip: Před i po cvičení doporučujeme vždy krátké protažení svalů a pomalé prodýchání. 

To je vše, skvělá práce!

 

Podpořte svůj trénink na maximum

Do svého cvičebního plánu můžete zařadit VENIRA spalovač tuků. Ten přispívá k urychlení hubnutí a podporuje spalování tělesných tuků. 

Vyzkoušejte také VENIRA hunger blocker, který přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti a navíc vás pomůže zbavit nekonečného boje s přejídáním.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Doplňky stravy

Jste těhotná? A víte, co svému tělu dopřát?

Jste těhotná? A víte, co svému tělu dopřát?

Ať už očekáváte příchod svého prvního potomka nebo jste již zkušená maminka v očekávání, je třeba dbát na přísun dostatečného množství vitamínů, které podpoří správný vývoj vašeho děťátka. Víte, jak si sestavit jídelníček tak, abyste získala co nejvíce důležitých vitamínů a živin? Pojďme se spolu na pár tipů vhodných pro těhotné podívat.

 

Co jíst v těhotenství?

Mléčné produkty

Dopřávejte si sýry, mléko a jogurty, které jsou cenným zdrojem např. vápníku, zinku, fosforu, jódu a draslíku a obsahují vitamíny A, B12 či B2. Vápník, který je v mléčných výrobcích obsažen, je významný pro vývoj kosterní soustavy vašeho miminka, jód je pro změnu zodpovědný za jeho mentální a růstový vývoj.

 

Potraviny s obsahem kyseliny listové

Kyselina listová, kterou lze nalézt pod označením vitamin B9 hraje důležitou roli pro správný vývoj plodu, těhotné ženy by ji tak měly přijímat ve zvýšených dávkách. Tento vitamin se v zažívacím ústrojí rozkládá na folát, který se podílí na schopnosti přenosu informace z DNA do DNA, tedy na dědičnosti. Kyselinu listovou najdete také ve špenátu, brokolici, červené řepě, ořeších nebo klíčcích.

 

Strava bohatá na železo

Kvůli menstruaci ženy každý měsíc přichází o železo, potřebují jej tedy obecně v potravě přijímat více, než muži. Nutnost doplnit železo se u ženy ještě zvýší ve chvíli, kdy je těhotná. 

Tento prvek nacházející se převážně v hemoglobinu je odpovědný za transport kyslíku z plic do tělesných tkání, zajišťuje důkladné prokrvení rostoucí dělohy těhotné ženy a je potřebný pro vývoj vnitřních orgánů plodu. Železo najdete v červeném mase, játrech, luštěninách či rybách. 

 

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou velmi důležité pro vývoj mozku a očí miminka, prodlužují dobu těhotenství a také snižují riziko vzniku poporodních depresí. Tyto mastné kyseliny jsou obsaženy v rybách, rybím tuku, ořeších a vejcích. 

 

Hořčík

Během těhotenství je důležité neopomenout také hořčík. Tento prvek zamezuje vzniku křečí, které se během gravidity mohou objevit, udržuje kosti a zuby zdravé, podporuje imunitní systém, slouží jako prevence proti předčasným děložním stahům i předčasnému porodu, podporuje funkci placenty a snižuje nebezpečí nízké porodní váhy miminka. Magnesium obsahují potraviny jako jsou ořechy, banány, luštěniny, špenát či tuňák.

 

 

Vitamíny pro těhotné

Vyváženou stravou lze potřebné minerály a vitamíny jednoduše doplnit, v těhotenství je však nutné příjem živin zvýšit, a proto jsme pro vás vyvinuly jedinečné VENIRA vitamíny pro těhotné ženy, 1-3 trimestr ve formě kostiček. Tento přírodní doplněk stravy obsahuje 15 pečlivě vybraných účinných látek, které zajišťují potřebné minerály a živiny.

 

Proč stojí za vyzkoušení?

- zajišťují potřebné minerály a živiny

- přispívají k udržení normálního stavu vlasů

- podílí se na snížení míry únavy a vyčerpání

- podporují správné fungování organismu a nervové soustavy

- přispívají k udržení normální funkce imunitního systému

- udržují přiměřenou hladinu glukózy v krvi

- přispívají k normální psychické činnosti a udržení normálního stavu kostí

- a mnohem více!

 

Vitamíny pro těhotné ženy obsahují ve svém složení kyselinu listovou, která, jak již bylo zmíněno, hraje důležitou roli při vývoji plodu. Tento vitamín je v našem doplňku stravy obsažen v množství 400 mikrogramů v jedné kostičce, což odpovídá 200 % referenční hodnoty příjmu. 

 

 

Další složkou tohoto produktu je komplex vitamínu skupiny B. Jedná se o vitamin B1, B2, B3, B5 a B12, které jsou důležité pro normální činnost nervové soustavy a srdce, přispívají k normálnímu energetickému metabolismu a pomáhají snižovat míru únavy a vyčerpání.

Zinek podporuje normální funkci imunitního systému, napomáhá stabilizovat hladinu glukózy v krvi a hojí rány. Důležitý je také pro tělesný a duševní vývoj dětí. Železo zajišťuje prokrvení dělohy a je důležité pro vývoj vnitřních orgánů plodu. Nezapomněli jsme ani na jód, který je součástí hormonů vylučovaných štítnou žlázou a který podporuje tělesný a duševní vývoj plodu i dětí.

Tento přírodní doplněk stravy navíc obsahuje ještě další vitamíny a minerály, které podpoří vaše zdraví během těhotenství.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Těhotenství a kojení Zdravé stravování Doplňky stravy

Řekněte tukovým buňkám NE!

Řekněte tukovým buňkám NE!

Léto je opět zde a vy stále nemáte svou vysněnou postavu? Přišli jste z práce unaveni a místo návštěvy fitness centra nebo dlouhé procházky si raději sednete k televizi se skleničkou plnou vína a pořádně sladkým zákuskem? Hřešení k životu patří, musí se však držet pod kontrolou, jinak nám začne přibývat tukových buněk, které je potřeba efektivně spalovat.

 

Jak to funguje?

Než se dostaneme k samotné problematice spalování tuků, je nezbytné zmínit jedno obecně platné pravidlo, kterému se, bohužel, za žádných okolností nevyhnete. Při kontrole vaší váhy hraje ve většině případů roli poměr příjmů a výdeje energie.

Je-li váš příjem a výdej energie v rovnováze, udržíte si svou aktuální váhu. Větší příjem než výdej znamená, že vaše tělo začne přibírat na váze, menší příjem než výdej pak předurčuje ke snižování váhy.

Přijímáte-li dlouhodobě více kalorií, než je nutné, začne si je organismus ukládat. Část z nich se přemění na cukr, část si tělo uskladní to tukových buněk. Průměrně máme asi 40 miliard tukových buněk, jejich počet se však při silné obezitě může zvýšit až na 120 miliard.

 

Spalujte tuk účinně v 5 krocích

1. Snižte svůj denní příjem kalorií

Sestavte svůj jídelníček tak, abyste zredukovali množství přijaté energie. Do příjmu kalorií se projektuje také vaše fyzická aktivita. Máte-li sedavý způsob života, příjem kalorií musí být ještě nižší.

Tip: Chcete se rychle pustit do hubnutí a tak chcete navázat do nejtvrdší dietu? Podívejte se spolu s námi na několik tipů, co byste před samotným hubnutím měli udělat.

 

2. Jezte zdravě

Pokuste se vyhnout průmyslově zpracovaným potravinám a předvařeným jídlům, která stačí ohřát v mikrovlnce. Jezte pravidelně a nevynechávejte jednotlivé chody, měli byste pak sklon se následně přejídat. 

Připravujte si stravu obsahující luštěniny, jako čočku, hrách nebo fazole, které vás zasytí na delší dobu. Pokud vás honí mlsná, nahraďte oplatku sladkým ovocem, například jablkem či jahodami. Ke správnému trávení vám mohou pomoci i probiotika.

 

3. Nezapomeňte na bílkoviny

Příjem bílkovin je jedním z faktorů napomáhajících při spalování tuků. Tělo je spaluje pomaleji, než tuky a cukry a navíc právě protein pomáhá zabránit úbytku svalové hmoty. Potraviny bohaté na bílkoviny vás navíc zasytí na delší dobu, než stejně kalorické jídlo s vyšší mírou sacharidů.

 

4. Neokrádejte se o spánek

Může to znít jako sci-fi, ale spánek skutečně napomáhá spalování tuků. Ve chvíli, kdy upadnete do sladké říše snů, se začne vyplavovat růstový hormon zodpovědný za regeneraci buněk a tkání. Energii potřebnou pro tento proces si tělo vezme z tukových zásob.

 

Tip: Pokud nemůžete usnout nebo se v noci neustále budíte, pak vám doporučujeme si přečíst náš článek jak k lepšímu spánku.

 

5. Hýbejte se

Pohyb, pohyb a zase pohyb. Věnujte svůj čas aerobnímu cvičení, během kterého tep stoupá na 60-80 % vaší maximální tepové frekvence. Po cca 30 minutách tohoto cvičení začne tělo spalovat zásoby tuku. Jedná se například o cyklistiku, plavání, aerobic nebo běh, které navíc pomáhají snížit krevní tlak i hladinu cholesterolu.

 

Co se děje při spalování tuků?

Molekuly tuku se skládají z uhlíku a kyslíku. Při hubnutí se uhlík naváže na kyslík, čímž vzniká oxid uhličitý, který je pomocí krve dopraven do plic. Z plic následně oxid uhličitý vylučujeme výdechem. Zbytek tvoří voda, již z těla dostáváme pryč potem, močením a slzami. 

 

Zhubněte se spalovačem tuků

Jak jsme již výše zmiňovali, hřešení k životu jednoduše patří, zároveň je však vhodné udržet si zdravou kontrolu nad svým životním stylem a případné nadměrné tukové buňky efektivně spalovat. Jako svého pomocníka při odbourávání tuků si můžete vybrat náš VENIRA spalovač tuků. Tento přírodní doplněk stravy obsahuje směs 7 účinných látek, které vaši snahu za vysněnou postavou podpoří.

 

Proč jej doporučujeme vyzkoušet?

- podporuje spalování tuků

- pomáhá dodat energii

- potlačuje chuť k jídlu

- snižuje míru únavy a vyčerpání

- podporuje výkon

- neobsahuje lepek, cukr ani přidanou chemii

 

S nekonečným bojem s přejídáním vám pomůže hunger blocker, který podporuje navození pocitu sytosti, napomáhá ke správné kontrole hmotnosti a podílí se na udržení normální hladiny glukózy v krvi.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Doplňky stravy

Astaxanthin – nové a vylepšené složení kapslí pro vlasy, nehty a pleť!

Astaxanthin – nové a vylepšené složení kapslí pro vlasy, nehty a pleť!

Je to jen pár dní, co jsme Vám představili naši novinku, kterou jsou VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť. Vzali jsme naše složení klasických kapslí a obohatili jej o dokonalou látku budoucnosti - Astaxanthin! Nově tak máme k dostání také PREMIUM kapsle s 20 účinnými látkami v každé své kapsli, které se opět zařadily mezi jedny z nejsilnějších produktů pro péči o vlasy, nehty a pleť na trhu. Proč jsme vybrali zrovna tuto látku?

 

Zázrak jménem Astaxanthin

Jedná se vlastně o jeden z vůbec nejsilnějších přírodních antioxidantů na světě s opravdu velmi širokým spektrem pozitivních účinků na lidský organismus. Antioxidanty jsou pro náš organismus možná totiž důležitější, než jste si mysleli.

Pomáhají nám odbourávat volné radikály, které způsobují nežádoucí oxidační stres, jenž má velice špatný vliv na naše buňky, tkáně a dokonce i orgány. Navíc může být i spouštěčem hned několika onemocnění. Astaxanthin má ale svou strukturu natolik jedinečnou, že díky ní dokáže chránit membrány v našem těle a pomáhá jim tak zabraňovat předčasnému stárnutí a poškození.

 

Kde všude se Astaxanthin vyskytuje?

Mnoho z nás se s ním již někdy ve svém životě měla tu čest setkat a ani o tom možná neví. Je to totiž karotenoid, který je obsažen například v lososu, krevetách nebo humrech. Maso s obsahem Astaxanthinu poznáme tak, že je zbarveno do růžova či oranžova - podle toho, kolik Astaxanthinu se v něm nachází. 

Jeho největším množstvím se však může pyšnit Haematococcus pluvialis, což je vlastně jednobuněčná sladkovodní řada! Ta se však v přírodě vyskytuje opravdu velmi ojediněle, a tak se díky jeho perfektním účinkům vyvinulo již mnoho pěstíren s touto úžasnou sladkovodní řasou, aby ji bylo možné používat nejen ke kosmetickým účelům.

 

To jste o něm určitě nevěděli!

Kdybychom se Vás zeptali, tak dva nebo tři antioxidanty jistě budete znát, ale určitě jste nevěděli, že právě Astaxanthin je:

- 6000x účinnější než vitamin C

- 3000x účinnější než resveratrol

- 800x účinnější než koenzym Q10

- 550x účinnější než katechiny obsažené v zeleném čaji

- 500x účinnější než vitamin E

 

Tip: I s VENIRA kapslemi pro vlasy, nehty a pleť dokážete povzbudit růst nových vlásků, zastavit vypadávání těch stávajících nebo vylepšit kvalitu nehtů.

 

Astaxanthin a jeho účinky na pokožce

Tuto látku jsme vybrali zejména z toho důvodu, že je to opravdový klenot, co se týče právě péče o naši pleť a pokožku. Má nespočet úžasných účinků! Dokáže nás například chránit před škodlivým UV zářením a spálením od slunce. Současně však může zlepšovat i produkci kožního mazu, což je účinné pro nekonečný boj s akné, a to řada z nás opravdu ocení.

Dále se podílí na zpomalování stárnutí, redukuje vrásky, zvyšuje elasticitu a hydrataci pleti - jednoduš přesně to, co všichni potřebujeme! Proč? Protože již od 25. let totiž v našem těle začíná přirozeně klesat tvorba kolagenu, a tak se nám na pleti postupně začnou tvořit nepatrné vrásky. Od 40. let je jeho tvorba navíc úplně zastavena, a to už Vám snad asi ani nemusíme vysvětlovat.

 

Astaxanthin a jeho účinky na vlasech

Jak už jsme si řekli, tak je Astaxanthin jedním z nejsilnějších antioxidantů a dokáže chránit naše buňky a tkáně před oxidačním stresem. To znamená, že před ním chrání také naše vlasové folikuly, což je naprostý základ ke krásným, dlouhým a neodolatelným vlasům. 

Vlasové folikuly jsou totiž tkáně, které v podstatě obalují vlasovou cibulku, ze které daný vlas vyrůstá. Vlasové folikuly však mohou odumřít, a tím pádem již nebudou produkovat žádné vlasy, což by postupem času vedlo dokonce až k plešatosti. 

 

Proč je Astaxanthin nazýván jako látka budoucnosti?

Zejména proto, že ještě není u nás v Evropě zdaleka tak rozšířený, jako třeba v USA a prozatím jej stále s údivem obdivujeme! V zahraničí je však díky jeho blahodárným účinkům opravdu velice oblíbený a celá řada celebrit, zpěvaček a dalších hollywoodských hvězd na něj nikdy nedá dopustit.

 

Právě proto si tato skvělá přírodní účinná látka vysloužila přezdívku jako látka budoucnosti.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o tělo Péče o vlasy Péče o pleť

Jak na lepší spánek?

Jak na lepší spánek?

Jestli je něco, co byste v rámci vašeho zdraví rozhodně neměli podceňovat, pak je to právě spánek. Ten je klíčový pro správné fyzické a psychické funkce těla. Spánek je pro tělo doslova nepostradatelným. Ovlivňuje snad všechny tělesné funkce, ať už to je mozek, svaly, fyzická zdatnost, paměť, energie, atd. Nedostatkem spánku dochází k závažným zdravotním problémům. Jakým? To vám dnes prozradíme.

 

Co má na svědomí dlouhodobý nedostatek spánku?

Často spíte méně než 7 hodin denně a říkáte si, že spánek přece není tolik důležitý? Pak byste měli okamžitě zpozornit. Dlouhodobý nedostatek spánku může mít totiž hned řadu negativních účinků na fyzické a psychické zdraví jedince. Některé z hlavních projevů nedostatečného spánku zahrnují:

- kardiovaskulární onemocnění

- hlad

- cukrovka

- horší reflexy

 

Z těch běžnějších každodenních symptomů to pak mohou být:

Horší paměť - špatný a nepravidelný spánek negativně ovlivňuje kognitivní schopnosti a paměť. Stačí k tomu pár probdělých nocí. Naštěstí má mozek a jeho funkce schopnost se vrátit zpět do normálu. Opakované vystavování těmto situacím rozhodně vašemu mozku neprospívá. Pro podporu soustředění vám pomůže brain booster.

Špatná nálada - nedostatečný spánek může vést ke vzniku úzkostí, depresí a špatné náladě. Tyto problémy se nemusí projevit okamžitě, ale v dlouhodobém horizontu, kdy byste svému tělu nedopřávali dostatečný spánek, je tu určité riziko psychických problémů. 

Pleť - dlouhodobým nedostatečným spánkem si zaděláváte na dřívější vrásky. Přesně tak. Kromě vrásek to ale můžou být i jiné kožní problémy. Spánková deprivace má větší dopad pro vaši pokožku a pleť, než si myslíte. K podpoře lepšího spánku a normální hladině ženských hormonů, které mají vliv i na kvalitu pleti si pořiďte hormonální rovnováhu.

Zpomalenější metabolismus - s nedostatkem spánku může přijít i zvýšená chuť k jídlu. To však ale není vše. Nekvalitním spánkem se také zvyšuje riziko zpomalení metabolismu. Dopřávejte tělu dostatečný spánek a ono se vám odvděčí v podobě správného fungování metabolismu. 

Horší obranyschopnost - ano, i po jediné nevyspalé noci může být vaše přirozená obranyschopnost narušena. Je zde větší riziko nákazy nachlazením nebo jiným virovým onemocněním. Zároveň se snižuje také vaše fyzická výkonnost a zdatnost. S kvalitním spánkem máte i dostatečné množství energie pro celodenní fungování.

 

Tip: Pokud chcete být zdraví po celý rok, a to i v zimním chmurném počasí, vyzkoušejte VENIRA multi komplex PRO s nadupaným složením.

 

Co dělat pro lepší spánek?

1. Udržujte pravidelný spánkový rozvrh

Snažte se chodit spát i vstávat ve stejnou hodinu každý den, a to i o víkendech. To napomáhá nastavit vnitřní biologické hodiny a zlepšit kvalitu spánku. Také více jak hodinu před spánkem se nevystavujte intenzivnímu světlu z mobilních telefonů nebo televize.

 

2. Vytvořte si relaxační rutinu před spaním

Pár hodin před spánkem se vyhněte intenzivní fyzické aktivitě, jako je cvičení a dalším stimulujícím činnostem, jako je používání elektronických zařízení. Raději vsaďte na klidné aktivity, jako je čtení knihy, poslech uklidňující hudby nebo provádění meditace. Před spaním si můžete klidně i zapálit svíčku nebo použít do koupele relaxační sůl.

 

3. Vytvořte si vhodné prostředí pro spánek

Ujistěte se, že v místnosti, kde spíte, je tma, ticho a čistý vyvětraný vzduch. Dost dělá i pohodlná matrace a polštář.

 

4. Omezte konzumaci kofeinu a alkoholu

I nadměrná konzumace kofeinu a alkoholu mohou negativně ovlivnit váš spánek. Snažte se je proto omezit nebo je vynechte alespoň několik hodin před spaním. 

 

5. Fyzicky aktivujte své tělo

Pravidelná mírná až středně intenzivní fyzická zátěž může pomoci zlepšit spánek. Avšak cvičte nejraději v dopoledních a odpoledních hodinách, neboť intenzivní cvičení krátce před spaním může působit spíše stimulačně. Ke cvičení vám dokonale poslouží sada odporových gum.

 

 

Doplňky stravy pro lepší spánek

Pro lepší a kvalitnější spánek vám doporučujeme také užívat VENIRA relax komplex. Je to přírodní produkt obsahující směs látek, které přispívají ke zdravému spánku a k celkově lepší kvalitě spánku. Jedná se o drink se sladkou příchutí jahody a postačí vám pouze jedna odměrka, kterou jednoduše rozpustíte ve vodě a vypijete.

 

Směs pro kvalitnější spánek:

- zkracuje délku usínání na minimum

- prohlubuje spánek a zvyšuje jeho vliv na tělesnou regeneraci

- prodlužuje a zkvalitňuje nejhlubší fáze spánku 

- podporuje snížení stresu a úzkostí

- stimuluje přirozenou hladinu melatoninu

 

Jako alternativu si můžete přečíst článek od Mantrao.cz, kde se zaměřují na kameny proti nespavosti. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo Doplňky stravy

Co je vitamin D a proč je nezbytné ho užívat?

Co je vitamin D a proč je nezbytné ho užívat?

Věděli jste, že pokud získáváte vitamin D pouze ze stravy, pravděpodobně budete trpět jeho nedostatkem? Jak se takový nedostatek projevuje, jak vitamin D spolehlivě doplňovat a jaké množství je pro vaše tělo optimální, rozebereme v dnešním článku. 

 

Vitamin D pro imunitní systém

Vitamin D je známý z velké části pro svou schopnost posílit a podpořit přirozenou obranyschopnost. Kromě toho se ale podílí na mnoha dalších procesech v našem těle. Nejenže je nepostradatelný pro správné fungování svalů, hraje významnou roli v regulaci vápníku a udržování optimální hladiny fosforu v krvi, což jsou faktory důležité z pohledu udržení zdravých kostí. 

Rovněž přispívá k zachování normálního stavu zubů tím, že do nich pomáhá ukládat minerály. V neposlední řadě se vitamin D podílí na procesu dělení buněk, které je základem pro růst na rozmnožování všech organismů. 

 

Na co je dobrý vitamin D

Zajímavé na vitaminu D je to, že ho z velké části získáváme působením slunečního záření na naši pokožku. I proto se o vitaminu D často mluví jako o slunečním vitaminu. Tohoto benefitu můžeme v našich zeměpisných šířkách čerpat naplno během letních měsíců. 

Od podzimu do jara, kdy je pokožka UVB paprskům vystavena o poznání méně, je méně i vitaminu D v našem těle. Tento pokles může být ohrožující nejen pro naši imunitu, a proto bychom měli obzvláště v zimních měsících déčko suplementovat.

 

Co se děje, když chybí vitamin D?

Nedostatečná hladina vitaminu D může vést k/ke:

- bolestem a oslabení kostí z důvodu snížené absorpce vápníku, což může zvláště u starších osob zvýšit náchylnost ke zlomeninám

nadměrnému vyčerpání, které se negativně podepisuje na celkové vitalitě a výkonnosti

oslabené imunitě, která zvyšuje náchylnost k mnoha různým nemocem virového a bakteriálního původu

svalové slabosti a bolestem svalových tkání, což může zvláště u starších osob zvýšit riziko pádu

prudkým změnám nálad, které jsou doprovázené úzkostmi, depresemi či podrážděností

zhoršené paměti a koncentraci z důvodu negativního vlivu na kognitivní funkce a funkce mozku

zvýšené náchylnosti k řídnutí kostí, jelikož nižší vstřebávání vápníku vede ke snížení hustoty kostní hmoty, což představuje riziko zejména u starších osob

 

 

Kolik vitaminu D užívat a kde ho najít?

Optimální množství déčka, které byste měli denně užívat je 1 000 až 2 000 I.U. (= mezinárodní jednotka International Unit).

Vitamin D můžete dodávat tělu prostřednictvím specifických potravin, pravidelným pobytem na slunci a formou doplňků stravy. Pojďme si přiblížit jednotlivé varianty. 

 

Kde je hodně vitaminu D

Živočišnou formu vitaminu D najdeme v rybách, jako je makrela, tuňák, losos a rybí tuk nebo také v játrech, sádle, másle, mléčných výrobcích či vaječných žloutcích

Nicméně podle výsledků průzkumu Státního zdravotního ústavu naplní potřebu vitaminu D pouze 1 % osob ve věku od 18 do 90 let, které ho přijímají výhradně jen ze stravy. Není se moc čemu divit, protože i za předpokladu, že byste konzumovali (například) mořské ryby dvakrát týdně, získali byste pro své tělo nanejvýš 5–10 % z celkové denní potřeby.

 

Vitamin D zdroj

Jak jsme uvedli již výše, přirozeným zdrojem vitaminu D je sluneční záření

Abyste pro své tělo zajistili zhruba 80–90 % z celkového doporučeného množství vitaminu D, postačí, když na sluníčku strávíte alespoň 20 minut dvakrát týdně

Myslete ale na to, že s rostoucím věkem klesá schopnost pokožky tvořit déčko. Například senioři by měli trávit na sluníčku dvojnásobek výše uvedené doby, aby pro své tělo zajistili potřebné denní množství. 

POZOR! Při pobytu na slunci vždy myslete na principy bezpečného opalování a vyzbrojte se kvalitní opalovací kosmetikou. Nadměrné dávky UV záření jsou pro nechráněnou pokožku nebezpečné a mohou vést ke vzniku nádorového onemocnění. 

 

Kdy sáhnout po doplňcích stravy s obsahem vitaminu D?

Zvýšit příjem vitaminu D byste měli především v období od podzimu do jara, kdy z důvodu omezeného pobytu na sluníčku trpíte jeho nedostatkem. Pokud ho nasadíte ještě před vypuknutím chřipkové sezóny, posílíte svou imunitu a spíše se vám podaří vyhnout nachlazení. Díky doplňování vitaminu D můžete také snáz zvládnout psychicky a fyzicky náročné období ve škole a zaměstnání.

Při výběru konkrétního doplňku stravy se zaměřte na formu obsaženého vitaminu. Například každá kapsle VENIRA vitaminu D obsahuje vitamin D3 1 000 I.U., což je jedna z nejlépe vstřebatelných forem tohoto vitaminu. Pro splnění potřebné denní dávky se užívá jedna kapsle denně, takže vám balení o 80 tabletách vydrží na déle jak dva měsíce. 

Kapsle navíc:

- podporují správný vývoj kostí a zubů

- přispívají k udržení normální činnosti svalů

- pomáhají k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu

- podílí se na správné funkci mozku a kognitivních funkcí

- podporují správnou funkci kardiovaskulárního systému

- působí jako prevence vzniku srdečních onemocnění

- podílí se na procesu dělení buněk

- napomáhají ke zmírnění průběhu nemoci osteoporózy (řídnutí kostí)

 

VENIRA vitamin D můžete užívat v kteroukoliv denní dobu, ale vzhledem k tomu, že je rozpustný v tucích, jeho absorpce roste, pokud ho budete brát před, v průběhu, nebo po konzumaci jídla, které obsahuje tuky. S vitaminem D se rovněž doporučuje užívat vápník a hořčík

 

Doplňovat vitamin D potřebují i vaše děti

Dostatečný příjem vitaminu D je u dětí klíčový pro jejich správný vývoj. Pokud ale mají mlsný jazýček, jen těžko do nich dostanete velké polykatelné kapsle. Ale nebojte! My totiž mysleli na vše, a tak vám přinášíme cucavé kostičky s pomerančovou příchutí VENIRA vitamin D pro děti, které mají složení stejně dokonalé jako samotnou chuť

Tip: Zjistěte v našem článku, jaké další vitaminy by vaše děti měly užívat

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Doplňky stravy

Vypadávání vlasů u mužů: Jak s tím zatočit?

Vypadávání vlasů u mužů: Jak s tím zatočit?

Zatímco u žen je nejčastější příčinou nadměrného vypadání vlasů hormonální nerovnováha, u mužů hraje častou roli dědičná predispozice. Pokud nacházíte na svém polštáři stále více vlasů, možná je to i váš případ. A možná také ne – zjistěte, jaké jsou další možné příčiny nadměrného vypadávání vlasů a inspirujte se našimi tipy na to, jak s ním zatočit.

 

Vypadávání vlasů: muži začínají plešatět nejčastěji mezi 20. až 30. rokem

Androgenní alopecie, o které píšeme detailně v článku vypadávání vlasů u mužů, je vůbec tou nejčastější příčinou nadměrného vypadávání vlasů. Jedná se vlastně o dědičnou plešatost, a tak se s předpokladem k tomuto problému již rodíte.

To, jestli se přímo vás bude androgenní alopecie týkat, závisí především na množství testosteronu, které vaše tělo vytváří. Vlivem hormonů totiž dochází ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Vlasy ztrácejí svou sílu, a tak lehce vypadnou. V konečném důsledku se folikul zmenší natolik, že v průběhu růstové etapy nevyroste žádný vlas. 

Nejkritičtější období pro muže přichází mezi 20. a 30. rokem. V této době je totiž hladina testosteronu zdaleka nejvyšší. Pokud v těchto letech zaznamenáte, že vám vypadává více vlasů než dříve a s ohledem na své předky předpokládáte, že by mohla být na vině dědičná plešatost, pak vám doporučujeme vyhledat co nejdříve specializovaného lékaře. Se správnou péčí by se mohlo vypadávání vlasů do pár měsíců zastavit, a proto je zcela esenciální tento problém včas podchytit. 

Zajímá vás, kolik vlasů má průměrný člověk, kolik vlasů denně vypadne a o kolik milimetrů vlasy vyrostou v růstové fázi? Odpovědi na tyto otázky a další zajímavosti se dočtete v článku o vypadávání vlasů u mužů.

Máte pocit, že androgenní alopecie není váš případ? Důvodem nadměrného vypadávání vlasů může být také nadměrný stres, prožité trauma, špatná životospráva, zánět v těle nebo nevhodná péče o vlasy a pokožku hlavy.

 

Nadměrný stres jako častá příčina vypadávání vlasů

Dlouhodobý stres zvyšuje v těle hladinu androgenů (mužských hormonů), které mají přímý vliv na nadměrné vypadávání. Kromě toho způsobuje i problémy s vlasovou pokožkou. Nejenže se na jejím povrchu tvoří lupy a zároveň se nedostatečně prokrvuje, a tedy neabsorbuje dostatek živin, ale silný stres také způsobuje její podráždění, což vyvolává nadměrnou tvorbu volných radikálů.

Nadměrný stres rovněž způsobuje problémy s trávením, což se může opět negativně promítnout nejen na vzhledu vlasů, ale také na stavu pleti. Přemíra stresu je pro organismus zkrátka dlouhodobě neudržitelná, proto vám doporučujeme naučit se relaxovat. Se zklidněním těla a mysli vám může pomoci přírodní doplněk stravy VENIRA relax komplex.

 

Nevyvážená strava jako další z častých problémů

Pokud chcete mít silné a husté vlasy, bez vyvážené stravy, ve které budou bohatě zastoupeny sacharidy, bílkoviny, tuky, vitaminy a minerály, se jednoduše neobejdete. 

Z hlediska podpory růstu vlasů je důležitý vitamin A, B-komplex, vitamin C, vitamin D, vitamin E, železo a zinek. V případě omezení v jídelníčku doporučujeme tyto látky dodávat tělu pomocí doplňků stravy. 

 

Jak zabránit vypadávání vlasů u mužů

 

1. Pořiďte si šampon proti vypadávání vlasů pro muže

Vaše vlasová péče by měla být přizpůsobena nejen typu vašich vlasů, ale také problematice, jakou s vlasy a pokožkou hlavy řešíte. 

Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, je vhodné používat VENIRA přírodní šampon pro podporu růstu vlasů. Ten obsahuje aktivní látku HotFlux a další účinné látky, které napomáhají k postupnému zpevnění a posílení vlasových vláken od kořínků ke konečkům.

Pokud se u vás vyskytují lupy, vyzkoušejte VENIRA šampon proti lupům, který si s nimi poradí raz dva. 

S vlasy zacházejte šetrně. Zamezte zbytečnému tření při vysoušení ručníkem – věřte, že křehký povrch vlasů dostává od hrubých vláken ručníku pořádně zabrat. Bohatě stačí, když z nich přebytečnou vodu vymačkáte. 

 

2. Pečujte o svou vlasovou pokožku

Masáží v průběhu mytí uvolníte veškeré nečistoty. Masáž před a po mytí zase podporuje prokrvení vlasové pokožky. Využít můžete vlasový olej či sérum. K dostání jsou speciální masážní kartáče, ale hravě si vystačíte i se svými prsty. Jen si dejte pozor na to, abyste využívali pouze bříška svých prstů a nikdy ne nehty, které by mohly povrch vlasové pokožky zbytečně podráždit. 

Vyzkoušejte například VENIRA hair booster obohacený o aktivní látky Cellactive, HotFlux a extrakt ze sedmi bylin. Toto vlasové sérum pro podporu růstu vlasů se aplikujte po umytí přímo ke kořínkům a již se neoplachuje. Rovněž vám doporučujeme VENIRA rozmarýnovou vodu obohacenou o veganský keratin.

3. Upravte svůj jídelníček

Kromě výše zmíněných živin podporují růst vlasů také potraviny bohaté na omega-3 mastné kyselinyTy najdete především v tučných rybách (losos, tuňák, makrela, pstruh).

Ve vašem jídelníčku by měly být bohatě zastoupeny také další potraviny jako mléčné výrobky, luštěniny a drůbeží maso.

 

4. Konzumujte doplňky stravy

Náš absolutní bestseller, VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť, jsme na trh uvedli poprvé v roce 2017 a vzhledem k enormnímu ohlasu našich spokojených zákaznic, jsme vyvinuli speciálně upravenou verzi pro vás, muže. VENIRA hair & beard booster kombinuje účinky 10 aktivních látek, které společně přispívají k obnově růstu vlasů, podpoře jejich celkové kvality a eliminaci nadměrného vypadávání. Všechny tyhle benefity se navíc vztahují i na vaše vousy!

 

Další výhody boosteru pro muže:

  • zmírňuje lámání a vypadávání vlasů;
  • přispívá k pevné a pružné pokožce hlavy;
  • podílí se na ochraně buněk před oxidačním stresem;
  • podporuje imunitní systém.

 

Dáváte přednost rozpustným práškům před polykatelnými kapslemi? Žádný problém!

Naše kolagenové nápoje jsou určené pro KAŽDÉHO, kdo chce podpořit produkci kolagenu v těle. Jeho množství se totiž postupem let přirozeně snižuje, a tak je vhodné ho doplňovat. Tento beauty nápoj navíc podporuje správné fungování organismu a zajišťuje výživu vlasům, nehtům a pokožce jak u žen, tak i u mužů.

 

VENIRA kolagenový drink pro vlasy, nehty a pleť zamezuje předčasnému stárnutí pleti, pomáhá zjemnit vrásky, je prospěšný pro klouby a zlepšuje celkovou imunitu jako i regeneraci těla. To vše díky 100% bioaktivnímu hydrolyzovanému kolagenu a dalším osmi účinným látkám, které jsou obsažené v každé denní dávce! 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy Doplňky stravy

Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděly?

Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděly?

Menstruace je přirozenou součástí života každé ženy, ale zatímco některé z nich by ani nepoznaly, že ji vůbec mají, jiné ji prožívají v hrozných bolestech. O tom, co se během menstruace odehrává v těle, co její průběh zhoršuje a jak zmírnit nepříjemné bolesti, se dočtete v dnešním článku.

 

Co je to menstruace a jak dlouho trvá?

Menstruace je jednou z fází menstruačního cyklu a začíná se objevovat v reprodukčním období, tedy mezi dospíváním a menopauzou. Samotný menstruační cyklus definujeme jako proces, během kterého ve vaječnících dozrává vajíčko. To je následně dopraveno do vejcovodu, a pokud není oplozeno spermií, je z těla vyloučeno ven, což se projevuje krvácením.

Menstruační cyklus trvá přibližně 28 dní +/- týden. Běžná je tedy délka v rozmezí od 21 do 35 dní. Průběh samotné periody je pak zcela individuální, ale obvykle trvá tři až sedm dní. Krvácení se během menstruace mění - zatímco na začátku je silnější, ke konci výrazně zeslábne. Nejsilnější bývá zpravidla druhý den.

 

Průběh menstruace

Je právě ta část měsíce, kdy máte bolesti v podbřišku, změny nálad, zvýšenou chuť na sladké, jste podrážděné nebo třeba trpíte nadměrným vyčerpáním? Právě nejspíš procházíte tzv. premenstruačním syndromem (zkráceně PMS), který samotné periodě předchází. Více se o premenstruačním syndromu i o jeho dalších nejčastějších příznacích můžete dočíst v našem článku.

Celý menstruační cyklus je poté rozdělen do 4 fází, z nichž každá ovlivňuje psychický i fyzický stav ženy:

Menstruační - trvá 1. až 5. den cyklu a v tomto období nastává obvyklé krvácení. První fáze je také typická bolestmi v podbřišku a nepříjemnými pocity. Ženy mají obvykle menší potřebu komunikovat, uzavírají se do sebe a jsou unavené. Dochází k prudkému poklesu hormonů estrogenů a progesteronu v těle žen. Po celou dobu menstruačního cyklu by ženy měly dbát na dostatečnou intimní hygienu, která jim dodá nejen pocit čistoty ale také potřebný komfort.

Folikulární - začíná souběžně s fází menstruační, ale trvá dohromady 14 dní. V průběhu je vylučován hormon, který stimuluje růst vaječných buněk ve vaječnících a vybraný folikul začne růst až do podoby hotového vajíčka. V této fázi jsou ženy většinou optimistické, společenské a pouští se do nových věcí. Pokud byste si chtěly tento komfort udržet nejen v tomto období, ale po celý rok, vyzkoušejte hormonální rovnováhu.

Ovulační - trvá zhruba tři dny, a představuje tedy nejkratší fázi z celého menstruačního cyklu. Zde dochází k uvolnění dozrálého vajíčka z prasklého folikulu do vejcovodu. Ženy  často vyjadřují lásku a pečují o druhé. Pokud se aktivně snažíte otěhotnět, pak je právě teď pro vás ta pravá chvíle, máte totiž největší šanci! 

Luteální - nastává po ovulaci, kdy se folikul přeměňuje ve žluté tělísko. Pokud nedojde k oplození vajíčka, tělísko zaniká a cyklus se uzavře a začne nový, který začíná opět krvácením. V této fázi jsou ženy vášnivé a doprovází je sexuální touha. K udržení kvalitního sexuálního života vám dokonale poslouží VENIRA sex booster.

 

Co pomáhá zmírnit menstruaci?

Hořčík

Má relaxační účinek na nervy a svaly, které jsou zapojené do menstruačního cyklu, a tím podporuje zmírnění bolesti. Magnesium přispívá také k omezení nežádoucích projevů menstruace, kam patří kromě bolestí i zadržování vody.

 

Rybí olej a vitamíny skupiny B

Vitamíny skupiny B přispívají k posílení nervové soustavy, a proto se užívají při psychickém a fyzickém vypětí zejména během první fáze cyklu. Dále také posilují organismus, a tím pádem pozitivně ovlivňují průběh menstruace nebo pomáhají zmírnit únavu a vyčerpání.

Se snížením bolesti během periody vám pomůže i rybí olej, respektivě omega-3 mastné kyseliny, které se podílejí na správném fungování ženského organismu a z dlouhodobého hlediska mohou přispět k zachování pravidelného menstruačního cyklu.

 

Lehké cvičení

Méně namáhavým cvičením v pomalejším tempu můžete přispět ke snížení menstruačních bolestí a zmírnění premenstruačního syndromu. Doporučíme vám především jógu, pilates, ale nic nezkazíte  ani posilováním, které nebude zaměřené na břišní svalstvo a záda. Při cvičení můžete využít praktickou podložku na cvičení. Díky vyplaveným endorfinům se vám zlepší nejen nálada, ale také ze sebe budete mít dobrý pocit.

 

Tip: Pozitivní vliv na menstruaci má také přírodní doplněk stravy VENIRA menstruace. Byl vyvinut speciálně pro ženy, které před začátkem menstruace a v jejím průběhu trápí nepříjemné pocity.

 

 

Zpoždění menstruace

O opožděné menstruaci hovoříme v případě, kdy se perioda nedostaví ani týden po jejím běžném začátku. Mnoho žen napadne instinktivně, že je důvodem těhotenství, ale příčin ve skutečnosti existuje mnohem více.

Jedná se o:

Užívání antikoncepce - v případě, že antikoncepci užíváte dlouhodobě, může být vaše menstruace velmi slabá nebo může dokonce zcela vymizet.

Hormonální nerovnováha - zvláště nedostatek hormonu gestagenu, který je produkován žlutým tělískem ve vaječníku v průběhu druhé fáze cyklu.

Stres a psychická nepohoda - nadměrné a časté vystavování se stresovým situacím může mít vliv i na zpoždění menstruace.

Prudký úbytek na váze - ať už hubnete z důvodu žádoucího úbytku hmotnosti nebo se jedná o zdravotní problém.

Nedostatečná výživa - správná a vyvážená strava doplněná o přírodní vitamíny a doplňky stravy je základ.

Nadměrná fyzická zátěž - je pro tělo nežádoucí stejně jako stres a psychická nepohoda.

Onemocnění reprodukční soustavy - například syndrom polycystických ovarií.

Počínající menopauza - nastávající okolo 50 roku.

 

Jak vyvolat menstruaci při zpoždění?

Pokud máte 100% jistotu, že nejste těhotná, pak můžete buďto navštívit svého gynekologa, který pomůže odhalit příčinu zpoždění a pomocí injekce podpořit její vyvolání nebo můžete zkusit některou z babských rad.

S vyvoláním menstruace vám může pomoci:

- čaj z bylinek připravený z měsíčku lékařského, pupalky dvouleté, třezalky tečkované nebo kontryhelu obecného

- méně intenzivní cvičení, jako je cyklistika, pomalý běh, jóga nebo pilates

- kombinace horké koupele a červeného vína, která napomáhá k roztažení cév a rozproudění krevního oběhu

 

Jak oddálit menstruaci?

Vaše perioda je přesná jako hodinky a vy byste ji potřebovaly oddálit například kvůli dlouho plánované dovolené? Pak záleží především na tom, zda užíváte antikoncepci

V případě, že kontracepci neužíváte, pak budete muset navšívit svého gynekologa, který vám předepíše hormonální tablety, které začnete užívat ještě před očekávaným začátkem periody a pak po celou dobu požadovaného oddálení.

Pakliže hormonální antikoncepci užíváte, bude záležet na jejich konkrétním typu, a proto vám důrazně doporučujeme konzultaci s gynekologem, který vám navrhne nejlepší možný postup s ohledem na hormonální antikoncepci, kterou vám předepsal. 

Myslete ovšem na to, že každý zásah do přirozeného menstruačního cyklu může způsobit problémy. Samozřejmě se může stát, že na vás oddálení nebude mít žádný negativní dopad, ale stejně tak si můžete rozhodit hladinu hormonů.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Ženské zdraví