zavřít
Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články, Videa

V těhotenství i po porodu – zhoršená kvalita vlasů a jejich padání. Je to pravda? Jak proti tomu bojovat?

1. 9. 2019

S příchodem miminka nastává v ženském těle velké množství změn. Jedním z velmi diskutovaných témat je změna kvality vlasů a jejich častější vypadávání, které mohou provázet jak těhotenství, tak období po porodu. Proč tomu tak je a dá se tomu zabránit? 

 

Za vším hledej hormony

V prvním trimestru těhotenství často dochází ke zvýšenému vypadávání vlasů žen. Není to zrovna příjemná změna – ale naštěstí není nezvratná. Většinou jsou příčinou staré dobré hormony. Hormonální změny v organismus totiž neovlivňují jen vzhled těla nebo náladu nastávajících maminek, ale také třeba stav pleti a kvalitu vlasového porostu nebo dokonce ochlupení. Měla byste mít strach? Kdepak, takové změny bývají pomíjivé a za dva až tři měsíce se většinou vše, co vás trápilo, samo upraví. Tělo je zázrak!

 

Pozor na výživu

Výživa je v těhotenství tak důležitá – a to nejen pro miminko,ale rovněž pro maminku. Mění se totiž potřeby organismu. K vypadávání vlasů tak může vést třeba nedostatek železa. Podobně však působí také nadbytek – třeba retinolu. A jak tedy získat správnou dávku vitamínů a minerálů? Začněte pestrou stravou a souborem vitamínů a minerálů, které jsou vhodné také pro těhotné ženy. Nebo se poraďte s lékařem.

 

A co když je to nemoc?

Když příčinou padání vlasů nejsou hormony nebo nedostatek vitamínů a minerálů, pak může jít o jeden z vedlejších příznaků onemocnění. Nejčastěji se jedná o těhotenskou cukrovku nebo tinea capitis, infekční plísňové onemocnění, které dokáže potrápit pokožku hlavy. Také v těchto případech je důležitá léčba, výživa a trpělivost.

 

Zdravé vlasy po porodu

Ani masivní padání vlasů po narození miminka není výjimkou. Díky ztrátě estrogenu, který je během těhotenství na svém maximu, může opět dojít ke ztrátě vlasů nebo k markantnímu  zhoršení jejich kvality. Protože se často jedná o výraznou změnu, může vést až k psychickému nepohodlí maminky. Stres je však jen dalším spouštěčem, který spíše vypadávání vlasů komplikuje – proto je lepší držet se v klidu s vědomím, že také tento stav je přechodný. Obvykle dojde k omezení vypadávání vlasů zhruba během šesti až osmi měsíců.

 

JAK PROTI TOMU BOJOVAT A JAK SI POMOCI?

 

1. Konzultace s ošetřujícím lékařem

Období těhotenství a následně kojení je tak specifické pro každou ženu, že nikdy není od věci své aktuální problémy a potřeby konzultovat s ošetřujícím lékařem, který zná nejen obecné zákonitosti obou těchto období, ale zároveň zná i Vás a umí na základě aktuálního zdravotního stavu objektivě a odborně poradit.

 

2. Velmi častá otázka - je možné užívat kapsle Venira v období těhotenství a kojení?

Kapsle Venira jsou přírodním doplňkem stravy, kdy v každé své kapsli mají 18 látek, které pomáhají s celkovou výživou a pomáhají tak bojovat proti problémům jako je padání (např. kopřiva dvoudomá, která je obsažena v produktu), malý objem, apod. Složení, které najdete ZDE, je tak nejen přírodní ale i osvědčené - jsme držiteli Certifikátu zdravotní nezávadnosti vydaného Státním zdravotním ústavem. 

I přes všechny tyto náležitosti ovšem plně respektujeme individualitu obou období. Venira kapsle v období těhotenství a kojení je tedy možné užívat, ovšem po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem.

 

3. Strava je základ

Bohatý a nutričně vyvážený jídelníček by měl být základním stavebním kamenem po celou dobu našeho života, o to více je důležitý ve výše zmíněných obdobích. 

 

4. Šetrná péče bez obsahu silikonů a parabenů

Používáte vlasovou kosmetiku bez obsahu silikonů a parabenů? Pokud ne, určitě ji doporučujeme vyměnit za klasické vlasové přípravky. Ačkoliv se to nemusí vždy tak jevit, zkuste se zaměřit i na minimalizování stylingu vlasů (žehlení vlasů, úprava stylingovými přípravky) pokud máte pocit, že vlasy padají více, než kdy jindy.

 

Níže se můžete podívat na videa s recenzemi od Aničky a Dominiky, které užívaly Veniru právě v období těhotenství a kojení.

 

Mohlo by se vám líbit

Představujeme novinku! Venira čaje pro těhotné a kojící ženy
Představujeme novinku! Venira čaje pro těhotné a kojící ženy
3. 11. 2020
Jak posílit imunitu?
Jak posílit imunitu?
18. 10. 2020
Soutěž o lipozomální vitamin C - Posilte svou imunitu na maximum
Soutěž o lipozomální vitamin C - Posilte svou imunitu na maximum
14. 10. 2020
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2020