zavřít
Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články, Videa

V těhotenství i po porodu – zhoršená kvalita vlasů a jejich padání. Je to pravda? Jak proti tomu bojovat?

1. 9. 2019

S příchodem miminka nastává v ženském těle velké množství změn. Jedním z velmi diskutovaných témat je změna kvality vlasů a jejich častější vypadávání, které mohou provázet jak těhotenství, tak období po porodu. Proč tomu tak je a dá se tomu zabránit? 

 

Za vším hledej hormony

V prvním trimestru těhotenství často dochází ke zvýšenému vypadávání vlasů žen. Není to zrovna příjemná změna – ale naštěstí není nezvratná. Většinou jsou příčinou staré dobré hormony. Hormonální změny v organismus totiž neovlivňují jen vzhled těla nebo náladu nastávajících maminek, ale také třeba stav pleti a kvalitu vlasového porostu nebo dokonce ochlupení. Měla byste mít strach? Kdepak, takové změny bývají pomíjivé a za dva až tři měsíce se většinou vše, co vás trápilo, samo upraví. Tělo je zázrak!

 

Pozor na výživu

Výživa je v těhotenství tak důležitá – a to nejen pro miminko,ale rovněž pro maminku. Mění se totiž potřeby organismu. K vypadávání vlasů tak může vést třeba nedostatek železa. Podobně však působí také nadbytek – třeba retinolu. A jak tedy získat správnou dávku vitamínů a minerálů? Začněte pestrou stravou a souborem vitamínů a minerálů, které jsou vhodné také pro těhotné ženy. Nebo se poraďte s lékařem.

 

A co když je to nemoc?

Když příčinou padání vlasů nejsou hormony nebo nedostatek vitamínů a minerálů, pak může jít o jeden z vedlejších příznaků onemocnění. Nejčastěji se jedná o těhotenskou cukrovku nebo tinea capitis, infekční plísňové onemocnění, které dokáže potrápit pokožku hlavy. Také v těchto případech je důležitá léčba, výživa a trpělivost.

 

Zdravé vlasy po porodu

Ani masivní padání vlasů po narození miminka není výjimkou. Díky ztrátě estrogenu, který je během těhotenství na svém maximu, může opět dojít ke ztrátě vlasů nebo k markantnímu  zhoršení jejich kvality. Protože se často jedná o výraznou změnu, může vést až k psychickému nepohodlí maminky. Stres je však jen dalším spouštěčem, který spíše vypadávání vlasů komplikuje – proto je lepší držet se v klidu s vědomím, že také tento stav je přechodný. Obvykle dojde k omezení vypadávání vlasů zhruba během šesti až osmi měsíců.

 

JAK PROTI TOMU BOJOVAT A JAK SI POMOCI?

 

1. Konzultace s ošetřujícím lékařem

Období těhotenství a následně kojení je tak specifické pro každou ženu, že nikdy není od věci své aktuální problémy a potřeby konzultovat s ošetřujícím lékařem, který zná nejen obecné zákonitosti obou těchto období, ale zároveň zná i Vás a umí na základě aktuálního zdravotního stavu objektivě a odborně poradit.

 

2. Velmi častá otázka - je možné užívat kapsle Venira v období těhotenství a kojení?

Kapsle Venira jsou přírodním doplňkem stravy, kdy v každé své kapsli mají 18 látek, které pomáhají s celkovou výživou a pomáhají tak bojovat proti problémům jako je padání (např. kopřiva dvoudomá, která je obsažena v produktu), malý objem, apod. Složení, které najdete ZDE, je tak nejen přírodní ale i osvědčené - jsme držiteli Certifikátu zdravotní nezávadnosti vydaného Státním zdravotním ústavem. 

I přes všechny tyto náležitosti ovšem plně respektujeme individualitu obou období. Venira kapsle v období těhotenství a kojení je tedy možné užívat, ovšem po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem.

 

3. Strava je základ

Bohatý a nutričně vyvážený jídelníček by měl být základním stavebním kamenem po celou dobu našeho života, o to více je důležitý ve výše zmíněných obdobích. 

 

4. Šetrná péče bez obsahu silikonů a parabenů

Používáte vlasovou kosmetiku bez obsahu silikonů a parabenů? Pokud ne, určitě ji doporučujeme vyměnit za klasické vlasové přípravky. Ačkoliv se to nemusí vždy tak jevit, zkuste se zaměřit i na minimalizování stylingu vlasů (žehlení vlasů, úprava stylingovými přípravky) pokud máte pocit, že vlasy padají více, než kdy jindy.

 

Níže se můžete podívat na videa s recenzemi od Aničky a Dominiky, které užívaly Veniru právě v období těhotenství a kojení.

 

Mohlo by se vám líbit

Inca Inchi olej jako elixír mládi - přírodní zázrak pro vaši pleť
Inca Inchi olej jako elixír mládi - přírodní zázrak pro vaši pleť
1. 2. 2021
Jak na posílení imunity?
Jak na posílení imunity?
17. 1. 2021
Odesílání balíčků mezi vánočními svátky
Odesílání balíčků mezi vánočními svátky
20. 12. 2020
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2021