zavřít
Česká republika Česká republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexní péče o krásu a zdraví
Články

Vlasy v těhotenství a mateřství

11. 10. 2018

Proč dbát na výživu v období těhotenství?

Většina žen považuje těhotenství za nejkrásnější období svého života. V důsledku hormonální bouře čelí devět měsíců protichůdným pocitům, a s cílem porodit zdravého potomka o sebe pečují více než kdy dříve. S ohledem na rostoucí plod zvažují vhodnost pohybových aktivit, dbají na plnohodnotný spánek, a především na životosprávu. 

Mnohdy protichůdná výživová doporučení určitě nepřináší univerzální návod, jak se v těhotenství stravovat. Těhotenství každé ženy je ovlivňováno řadou faktorů a individualit, kterým je potřeba uzpůsobit také jídelníček. Obecně lze ale říci, že nároky organismu na makro a mikro živiny jsou v těhotenství vyšší. Kromě bílkovin a ostatních základních složek potravy je důležité dodat tělu žádoucí vitamíny, minerály a stopové prvky. 

 

Konzultace s lékařem je na místě

Odborníci z oblasti gynekologie a porodnictví doporučují užívání potravinových suplementů ženám, jejichž denní příjem nepokryje požadavky organismu. Výživové doplňky pak hrají podstatnou roli u těhotných trpících nevolností a zvracením nebo dietním omezením. Také vícečetné těhotenství je častým důvodem pro volbu některého z vitamínových přípravků. Vždy je přitom nutná předchozí konzultace s lékařem, který posoudí složení a bezpečnost preparátu.

V současnosti se nabízí kvantum regionálních či zahraničních doplňků. Některá jsou na předpis, jiná volně k prodeji. Prvním faktorem, kterým byste se při výběru měli zabývat je složení. Pokud lékař neurčí jinak, dbejte na přírodní zastoupení jednotlivých přísad. V těhotenství a v období kojení jsou ale kontraindikovány i některé vitamíny a byliny, i proto se vždy poraďte s odborníkem. Mějte na paměti, že jde o zdraví vás a vašeho miminka.

 

Přírodní klenot mezi doplňky stravy

Řada žen se během těhotenství a mateřství potýká s vypadávám vlasů a lámavostí nehtů. Tyto potíže postihují zvláště kojící matky. Pokud hledáte komplexní přípravek s obsahem důležitých prvků a minerálů, velmi kladné ohlasy aktuálně zaznamenává náš přírodní doplněk stravy Venira. Každá jednotlivá kapsle obsahuje 18 účinných látek, pozitivně ovlivňujících produkci červených krvinek, růst a vývoj plodu či placenty. Obsažená kyselina listová snižuje rizika vrozených abnormalit, rozštěpy patra nebo srdeční vady. Vitamín D ovlivňuje imunitu rodičky i plodu, přispívá k tvorbě zdravých kostí, snižuje riziko porodu císařským řezem a vznik těhotenské cukrovky. Křemík, zinek a extrakt z přesličky rolní udrží vlasy pevné a lesklé. Další složky zodpovídají za zdravý vzhled pleti a nehtů, zmírňují únavu nebo působí jako antioxidanty. 

Účinky potravinových doplňků mají pozvolný nástup. Efekt doplňku se projeví až po určité době, proto je vhodné užívat přípravek již v době plánovaného početí a poté dle doporučení lékaře a vlastního uvážení. 

 

-------

Použité zdroje:

http://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/15648265080292S114

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4171878/

https://www.healthline.com/nutrition/supplements-during-pregnancy#section2

 

Na zkušenosti s Venirou v období těhotenství a kojení se můžete podívat také v následujících videích:

Mohlo by se vám líbit

Pojďme se opalovat!
Pojďme se opalovat!
26. 7. 2021
Řekněte tukovým buňkám NE!
Řekněte tukovým buňkám NE!
11. 7. 2021
Astaxanthin – nové a vylepšené složení kapslí pro vlasy, nehty a pleť!
Astaxanthin – nové a vylepšené složení kapslí pro vlasy, nehty a pleť!
21. 6. 2021
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Venira.cz | © 2021