• Použijte právě teď kód VEL15 na slevu 15 %
  • Ke každé objednávce dáváme dárek
  • Máme vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Použijte kód VEL15 na slevu 15 %

Doplňky stravy, Strana 4

Kolagen na pleť? ROZHODNĚ!

Kolagen na pleť? ROZHODNĚ!

Určitě jste už slyšeli, že kolagen nemá své blahodárné účinky pouze na pohybový aparát, ale také na naši krásu! Jedná se o velmi oblíbeného kosmetického pomocníka nejen pro ženy, který se postará o naše vlasy, nehty a pleť. Jakým způsobem ale kolagen doplnit a co to vůbec je?

 

Co je to kolagen?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která v našem těle přirozeně vzniká díky aminokyselinám a jeho tvorba je podpořena také vitamínem C (proto se v kolagenových doplňcích stravy vitamin C hojně objevuje). Kolagen vlastně tvoří základ pro pojivové tkáně a je velice důležitý pro správnou funkci pohybového aparátu, ale také pro vlasy, nehty a nádhernou pleť!

 

Jak je to s tvorbou kolagenu?

Dobrá zpráva je, že si naše tělo dokáže kolagen samo vytvořit, jenže má to jeden háček. Příroda se s námi totiž příliš nemazlila a měli bychom vědět, že jeho produkce začíná již od 25. let rapidně klesat. To znamená, že se kolagen v našem těle stále přirozeně tvoří, ale každým dnem jeho hladina klesá a klesá. V tuto chvíli bychom měli zpozornět, jelikož se mohou na pleti začít vyskytovat první nepatrné vrásky. Jeho produkce je však ve 40 letech úplně zastavena, takže bychom ho měli našemu tělu dopřát nějakým jiným způsobem. Pleť totiž začne postupně ztrácet svou pevnost, elasticitu i mladistvý vzhled a můžou se objevit první problémy s klouby.

Produkci kolagenu může negativně ovlivňovat hned několik faktorů jako je třeba konzumování nevyvážené stravy a nezdravý životní styl.

 

Jak můžeme kolagen doplnit?

Naštěstí existuje hned několik variant, jak svému tělu kolagen dodat. Shodneme se na tom, že nejlepším a nejúčinnějším způsobem je samozřejmě vnitřní užívání. 

Jeho produkci můžeme podpořit konzumací potravin rostlinného původu, jenž jsou bohaté na vitamín C, který tvorbu kolagenu podporuje. 

Kolagen jako takový však svému tělu můžeme dopřát zejména prostřednictvím masných výrobků. Vybrat si můžeme také ze široké škály přírodních doplňků stravy v podobě kapslí či instantních prášků plných vyvážené směsi vitamínů a minerálů.

 

 

Jaká forma kolagenu je nejlepší?

Určitě bychom vám při výběru doporučili sáhnout po hydrolyzovaném kolagenu, který je v částečně rozštěpené formě. Hydrolyzovaný kolagen, nebo také kolagenní peptidy, jsou tedy malé bioaktivní molekuly kolagenu, kdy díky procesu hydrolýzy dochází ke zkrácení jeho molekulových řetězců. Ty se daleko lépe a rychleji vstřebávají do našeho organismu a mají dokonce i lepší účinky, a tak ho můžeme označit za nejefektivnější formu kolagenu.

 

Kolagen na pleť

Pro naši pleť je velice důležitý zejména z toho důvodu, že je zodpovědný za její mladistvý a zářivý vzhled. Podporuje a obnovuje totiž přirozenou pevnost, pružnost a elasticitu pokožky. Celkově tak bojuje s projevy stárnutí, kdy se snaží eliminovat vznik vrásek a účinně je vyhlazovat. Navíc má pozitivní vliv i při léčbě akné, jelikož redukuje jeho tvorbu.

 

Kolagen na vlasy

Hodně z nás má kolagen spojený hlavně s účinky na pleť, ale to je škoda. Pro naše vlasy je samozřejmě nejdůležitější keratin, který se skládá z několika aminokyselin a jednou z nich je právě i kolagen. Ten zajišťuje vlasové pokožce i samotným vlasům prvotřídní výživu a hydrataci. Díky tomu přispívá k jejich kvalitě a pevnosti, čímž minimalizuje lámání vlasů. Kolagen navíc pomáhá regenerovat naše vlasové folikuly, a tak podporuje nejen růst, ale zároveň eliminuje vypadávání vlasů.

 

Kolagen na nehty

ANO! Kolagen totiž naše nehty krásně zpevní, čímž eliminuje jejich lámání a třepení. Navíc také skvěle podporuje jejich přirozený růst!

 

Kolagen na klouby

Jak už jsme si řekli, tak kolagen je zodpovědný za správnou funkci našich pojivových tkání, kterými jsou vazy, chrupavky, kosti a klouby. Krásně podporuje správnou funkci našeho pohybového aparátu a pomáhá ho chránit před jeho poškozením. Proto je velmi důležitý například u sportovců nejen proto, že jim kolagen napomáhá s namáhanými klouby, ale navíc přispívá k celkové regeneraci organismu po fyzické aktivitě. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť Doplňky stravy

Astaxanthin – nové a vylepšené složení kapslí pro vlasy, nehty a pleť!

Astaxanthin – nové a vylepšené složení kapslí pro vlasy, nehty a pleť!

Je to jen pár dní, co jsme Vám představili naši novinku, kterou jsou VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť. Vzali jsme naše složení klasických kapslí a obohatili jej o dokonalou látku budoucnosti - Astaxanthin! Nově tak máme k dostání také PREMIUM kapsle s 20 účinnými látkami v každé své kapsli, které se opět zařadily mezi jedny z nejsilnějších produktů pro péči o vlasy, nehty a pleť na trhu. Proč jsme vybrali zrovna tuto látku?

 

Zázrak jménem Astaxanthin

Jedná se vlastně o jeden z vůbec nejsilnějších přírodních antioxidantů na světě s opravdu velmi širokým spektrem pozitivních účinků na lidský organismus. Antioxidanty jsou pro náš organismus možná totiž důležitější, než jste si mysleli.

Pomáhají nám odbourávat volné radikály, které způsobují nežádoucí oxidační stres, jenž má velice špatný vliv na naše buňky, tkáně a dokonce i orgány. Navíc může být i spouštěčem hned několika onemocnění. Astaxanthin má ale svou strukturu natolik jedinečnou, že díky ní dokáže chránit membrány v našem těle a pomáhá jim tak zabraňovat předčasnému stárnutí a poškození.

 

Kde všude se Astaxanthin vyskytuje?

Mnoho z nás se s ním již někdy ve svém životě měla tu čest setkat a ani o tom možná neví. Je to totiž karotenoid, který je obsažen například v lososu, krevetách nebo humrech. Maso s obsahem Astaxanthinu poznáme tak, že je zbarveno do růžova či oranžova - podle toho, kolik Astaxanthinu se v něm nachází. 

Jeho největším množstvím se však může pyšnit Haematococcus pluvialis, což je vlastně jednobuněčná sladkovodní řada! Ta se však v přírodě vyskytuje opravdu velmi ojediněle, a tak se díky jeho perfektním účinkům vyvinulo již mnoho pěstíren s touto úžasnou sladkovodní řasou, aby ji bylo možné používat nejen ke kosmetickým účelům.

 

To jste o něm určitě nevěděli!

Kdybychom se Vás zeptali, tak dva nebo tři antioxidanty jistě budete znát, ale určitě jste nevěděli, že právě Astaxanthin je:

- 6000x účinnější než vitamin C

- 3000x účinnější než resveratrol

- 800x účinnější než koenzym Q10

- 550x účinnější než katechiny obsažené v zeleném čaji

- 500x účinnější než vitamin E

 

Tip: I s VENIRA kapslemi pro vlasy, nehty a pleť dokážete povzbudit růst nových vlásků, zastavit vypadávání těch stávajících nebo vylepšit kvalitu nehtů.

 

Astaxanthin a jeho účinky na pokožce

Tuto látku jsme vybrali zejména z toho důvodu, že je to opravdový klenot, co se týče právě péče o naši pleť a pokožku. Má nespočet úžasných účinků! Dokáže nás například chránit před škodlivým UV zářením a spálením od slunce. Současně však může zlepšovat i produkci kožního mazu, což je účinné pro nekonečný boj s akné, a to řada z nás opravdu ocení.

Dále se podílí na zpomalování stárnutí, redukuje vrásky, zvyšuje elasticitu a hydrataci pleti - jednoduš přesně to, co všichni potřebujeme! Proč? Protože již od 25. let totiž v našem těle začíná přirozeně klesat tvorba kolagenu, a tak se nám na pleti postupně začnou tvořit nepatrné vrásky. Od 40. let je jeho tvorba navíc úplně zastavena, a to už Vám snad asi ani nemusíme vysvětlovat.

 

Astaxanthin a jeho účinky na vlasech

Jak už jsme si řekli, tak je Astaxanthin jedním z nejsilnějších antioxidantů a dokáže chránit naše buňky a tkáně před oxidačním stresem. To znamená, že před ním chrání také naše vlasové folikuly, což je naprostý základ ke krásným, dlouhým a neodolatelným vlasům. 

Vlasové folikuly jsou totiž tkáně, které v podstatě obalují vlasovou cibulku, ze které daný vlas vyrůstá. Vlasové folikuly však mohou odumřít, a tím pádem již nebudou produkovat žádné vlasy, což by postupem času vedlo dokonce až k plešatosti. 

 

Proč je Astaxanthin nazýván jako látka budoucnosti?

Zejména proto, že ještě není u nás v Evropě zdaleka tak rozšířený, jako třeba v USA a prozatím jej stále s údivem obdivujeme! V zahraničí je však díky jeho blahodárným účinkům opravdu velice oblíbený a celá řada celebrit, zpěvaček a dalších hollywoodských hvězd na něj nikdy nedá dopustit.

 

Právě proto si tato skvělá přírodní účinná látka vysloužila přezdívku jako látka budoucnosti.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy

Co je vitamin D a proč je nezbytné ho užívat?

Co je vitamin D a proč je nezbytné ho užívat?

Věděli jste, že pokud získáváte vitamin D pouze ze stravy, pravděpodobně budete trpět jeho nedostatkem? Jak se takový nedostatek projevuje, jak vitamin D spolehlivě doplňovat a jaké množství je pro vaše tělo optimální, rozebereme v dnešním článku. 

 

Vitamin D pro imunitní systém

Vitamin D je známý z velké části pro svou schopnost posílit a podpořit přirozenou obranyschopnost. Kromě toho se ale podílí na mnoha dalších procesech v našem těle. Nejenže je nepostradatelný pro správné fungování svalů, hraje významnou roli v regulaci vápníku a udržování optimální hladiny fosforu v krvi, což jsou faktory důležité z pohledu udržení zdravých kostí. 

Rovněž přispívá k zachování normálního stavu zubů tím, že do nich pomáhá ukládat minerály. V neposlední řadě se vitamin D podílí na procesu dělení buněk, které je základem pro růst na rozmnožování všech organismů. 

 

Na co je dobrý vitamin D

Zajímavé na vitaminu D je to, že ho z velké části získáváme působením slunečního záření na naši pokožku. I proto se o vitaminu D často mluví jako o slunečním vitaminu. Tohoto benefitu můžeme v našich zeměpisných šířkách čerpat naplno během letních měsíců. 

Od podzimu do jara, kdy je pokožka UVB paprskům vystavena o poznání méně, je méně i vitaminu D v našem těle. Tento pokles může být ohrožující nejen pro naši imunitu, a proto bychom měli obzvláště v zimních měsících déčko suplementovat.

 

Co se děje, když chybí vitamin D?

Nedostatečná hladina vitaminu D může vést k/ke:

- bolestem a oslabení kostí z důvodu snížené absorpce vápníku, což může zvláště u starších osob zvýšit náchylnost ke zlomeninám

nadměrnému vyčerpání, které se negativně podepisuje na celkové vitalitě a výkonnosti

oslabené imunitě, která zvyšuje náchylnost k mnoha různým nemocem virového a bakteriálního původu

svalové slabosti a bolestem svalových tkání, což může zvláště u starších osob zvýšit riziko pádu

prudkým změnám nálad, které jsou doprovázené úzkostmi, depresemi či podrážděností

zhoršené paměti a koncentraci z důvodu negativního vlivu na kognitivní funkce a funkce mozku

zvýšené náchylnosti k řídnutí kostí, jelikož nižší vstřebávání vápníku vede ke snížení hustoty kostní hmoty, což představuje riziko zejména u starších osob

 

 

Kolik vitaminu D užívat a kde ho najít?

Optimální množství déčka, které byste měli denně užívat je 1 000 až 2 000 I.U. (= mezinárodní jednotka International Unit).

Vitamin D můžete dodávat tělu prostřednictvím specifických potravin, pravidelným pobytem na slunci a formou doplňků stravy. Pojďme si přiblížit jednotlivé varianty. 

 

Kde je hodně vitaminu D

Živočišnou formu vitaminu D najdeme v rybách, jako je makrela, tuňák, losos a rybí tuk nebo také v játrech, sádle, másle, mléčných výrobcích či vaječných žloutcích

Nicméně podle výsledků průzkumu Státního zdravotního ústavu naplní potřebu vitaminu D pouze 1 % osob ve věku od 18 do 90 let, které ho přijímají výhradně jen ze stravy. Není se moc čemu divit, protože i za předpokladu, že byste konzumovali (například) mořské ryby dvakrát týdně, získali byste pro své tělo nanejvýš 5–10 % z celkové denní potřeby.

 

Vitamin D zdroj

Jak jsme uvedli již výše, přirozeným zdrojem vitaminu D je sluneční záření

Abyste pro své tělo zajistili zhruba 80–90 % z celkového doporučeného množství vitaminu D, postačí, když na sluníčku strávíte alespoň 20 minut dvakrát týdně

Myslete ale na to, že s rostoucím věkem klesá schopnost pokožky tvořit déčko. Například senioři by měli trávit na sluníčku dvojnásobek výše uvedené doby, aby pro své tělo zajistili potřebné denní množství. 

POZOR! Při pobytu na slunci vždy myslete na principy bezpečného opalování a vyzbrojte se kvalitní opalovací kosmetikou. Nadměrné dávky UV záření jsou pro nechráněnou pokožku nebezpečné a mohou vést ke vzniku nádorového onemocnění. 

 

Kdy sáhnout po doplňcích stravy s obsahem vitaminu D?

Zvýšit příjem vitaminu D byste měli především v období od podzimu do jara, kdy z důvodu omezeného pobytu na sluníčku trpíte jeho nedostatkem. Pokud ho nasadíte ještě před vypuknutím chřipkové sezóny, posílíte svou imunitu a spíše se vám podaří vyhnout nachlazení. Díky doplňování vitaminu D můžete také snáz zvládnout psychicky a fyzicky náročné období ve škole a zaměstnání.

Při výběru konkrétního doplňku stravy se zaměřte na formu obsaženého vitaminu. Například každá kapsle VENIRA vitaminu D obsahuje vitamin D3 1 000 I.U., což je jedna z nejlépe vstřebatelných forem tohoto vitaminu. Pro splnění potřebné denní dávky se užívá jedna kapsle denně, takže vám balení o 80 tabletách vydrží na déle jak dva měsíce. 

Kapsle navíc:

- podporují správný vývoj kostí a zubů

- přispívají k udržení normální činnosti svalů

- pomáhají k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu

- podílí se na správné funkci mozku a kognitivních funkcí

- podporují správnou funkci kardiovaskulárního systému

- působí jako prevence vzniku srdečních onemocnění

- podílí se na procesu dělení buněk

- napomáhají ke zmírnění průběhu nemoci osteoporózy (řídnutí kostí)

 

VENIRA vitamin D můžete užívat v kteroukoliv denní dobu, ale vzhledem k tomu, že je rozpustný v tucích, jeho absorpce roste, pokud ho budete brát před, v průběhu, nebo po konzumaci jídla, které obsahuje tuky. S vitaminem D se rovněž doporučuje užívat vápník a hořčík

 

Doplňovat vitamin D potřebují i vaše děti

Dostatečný příjem vitaminu D je u dětí klíčový pro jejich správný vývoj. Pokud ale mají mlsný jazýček, jen těžko do nich dostanete velké polykatelné kapsle. Ale nebojte! My totiž mysleli na vše, a tak vám přinášíme cucavé kostičky s pomerančovou příchutí VENIRA vitamin D pro děti, které mají složení stejně dokonalé jako samotnou chuť

Tip: Zjistěte v našem článku, jaké další vitaminy by vaše děti měly užívat

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy

Trápí vás únava a špatně se soustředíte? Užívejte hořčík!

Trápí vás únava a špatně se soustředíte? Užívejte hořčík!

Jedná se o nepostradatelný minerál pro naše tělo. Je součástí až 360 biochemických reakcí a závisí na něm téměř všechny tělesné systémy. Bohužel ho většina lidí zapomíná užívat nebo užívají příliš malé dávky a ještě v nevstřebatelných formách. Přitom deficit hořčíku může přinést hned několik zdravotních problémů. Jste často unavení a vyčerpaní? Špatně se vám usíná a trápí vás svalové křeče? Nebo se špatně soustředíte a jste podráždění? Víte, že tohle všechno může být způsobeno nedostatkem hořčíku? Je jedním z nejvíce zastoupených minerálů v našem těle.

 

Jaké mohou být příznaky nedostatku hořčíku?

Jedná se především o:

- podrážděnost a nervozita

- špatná nálada a deprese

- častá únava a špatná kvalita spánku

- svalové křeče a časté bolesti hlavy, bušení srdce

- problémy s koncentrací

- náchylnost ke stresu

- padání vlasů, lámavost nehtů a vlasů

 

a mnoho dalšího. 

 

Tip: O postrádajícím hořčíku a s ním souvisejícím vypadáváním vlasů si můžete přečíst v našem článku. 

 

Jak nedostatek hořčíku vznikne?

Ptáte se, jak vlastně takový nedostatek hořčíku vznikne? Velice jednoduše. Deficit hořčíku si většinou vytvoříme z běžných každodenních činností. Tak schválně… jak vlastně začíná váš běžný den? Ráno spěcháte s dítětem do školy a hned poté jedete rychle do práce, ale jak naschvál stojíte v koloně a samozřejmě jedete pozdě.

Začínáte být nervózní a jen co dorazíte do práce, začíná porada, na které musíte přednést vypracované úkoly. Odpoledne si jdete zacvičit a večer máte ze všeho toho stresu problém usnout. Přesně takhle vaše tělo spotřebovává daleko víc hořčíku. Magnesium je velice důležitým minerálem pro každou buňku našeho těla. Na jeho užívání byste neměli zapomínat ani jeden jediný den.

Důležité ale také je, jakou formu hořčíku si zvolíte. Volně dostupné formy hořčíku, které najdete běžně v lékárnách mají vstřebatelnost pouze okolo 4% (většinou ve formě uhličitanu hořečnatého nebo oxidu hořečnatého). Představte si, kolik takových tablet byste museli za den spolykat, aby jste účinek hořčíku poznali.

Hořčík ve formě bisglycinátu hořečnatého, který nabízíme v našich kapslích VENIRA magnesiumvstřebatelnost okolo 80 % a pro splnění denní doporučené dávky stačí užívat 3 kapsle denně.

 

S čím vším vám může hořčík pomoci?

Hořčík pomáhá:

- snižovat únavu a vyčerpání

- posílit nervový systém 

- zmírnit úzkost a deprese

- snižovat tělesný tuk

- s celkovým zdravím a psychickou pohodou

- s kvalitou spánku

- se zlepšením paměti

 

Která forma hořčíku je pro vás nejlepší?

Naše tělo si bohužel neumí samo hořčík vytvořit, a tak ho musíme do těla dodávat sami skrze doplňky stravy a suplementy, a to v těch nejlépe vstřebatelných formách. A jaké že to jsou?

Magnesium bisglycinát - je jednou z nejlépe vstřebatelných forem hořčíku. Má zklidňující a regenerační účinky. Snižuje stresový hormon kortizol a tím pádem zvyšuje odolnost vůči stresu a napomáhá k větší psychické pohodě. Bisglycinát je jednoznačně nejlepší formou hořčíku, dokazuje to jeho vysoká vstřebatelnost, která dosahuje až 80 %.

Magnesium malát - má energizující účinky. Je vhodné ho užívat ráno a v dopoledních hodinách. Doporučuje se lidem, kteří potřebují nabudit energií a trpí například chronickou únavou. Malát je kombinace hořčíku a kyseliny jablečné, ta je známá tím, že podporuje vstřebatelnost hořčíku.

Magnesium citrát - tento hořčík má velice vysokou vstřebatelnost, bohužel může mít ve vysokých dávkách laxativní účinky.

 

A jaké dávky byste měli užívat? Ženy by denně měly přijmout 310 až 320 m elementárního hořčíku, zatímco denní dávka pro muže by měla být okolo 400 až 420 mg.

 

Pro koho je hořčík vhodný?

Pro všechny:

- po fyzické aktivitě - zklidňuje nervovou soustavu a napomáhá regeneraci svalů

- při bolestech hlavy, únavě, psychickém vypětí a zánětech

- pro regulaci svalové a nervové rovnováhy

- pro osoby trpící tetanií

- pro osoby náchylné k lámání vlasů a nehtů

- pro diabetiky

 

Hořčík můžete doplňovat kromě doplňků stravy také v různých potravinách. Bohatým zdrojem hořčíku jsou například vločky, celozrnné těstoviny, arašídové máslo nebo hořká čokoláda

 

Zdraví a nemoc Doplňky stravy

Vitamín C a proč se bez něj neobejdeme nejen v chřipkové sezóně

Vitamín C a proč se bez něj neobejdeme nejen v chřipkové sezóně

Vitamin C, pro který je rovněž známé označení kyselina askorbová, lze bez nadsázky označit za krále vitaminů. Na lidský organismus má širokospektrální účinek, a tak se bez jeho přítomnosti jednoduše neobejdeme. Jaké má vitamin C účinky a kdy dochází k jeho zvýšené spotřebě

 

Co je dobré vědět o vitaminu C

Vitamin C je esenciální vitamin, a tedy si ho naše tělo nedokáže samo vyrobit. Z toho důvodu musíme zajistit přísun doporučené denní dávky sami – buďto konzumací vybraného ovoce a zeleniny nebo formou doplňků stravy. 

 

Vitamin C: účinky

Vitamin C zná každý z vás asi hlavně kvůli jeho schopnosti posílit a podpořit přirozenou obranyschopnost. Ve skutečnosti toho ale umí mnohem víc. Pro lidský organismus je jeho přítomnost nezbytná zvláště z pohledu udržení optimální stavby kostí, funkce cév, svalů a šlach

Kyselina askorbová dále pomáhá zvyšovat vstřebávání železa především z rostlinných zdrojů potravy, což je mimořádně důležité hlavně pro vegany a vegetariány. Kyselina askorbová se váže na železo a umožňuje jeho efektivnější absorpci v trávicím systému

Vzhledem k tomu, že vitamin C působí v těle jako antioxidant, chrání buňky před oxidačním stresem. Dále přispívá k normální činnosti nervové soustavy a napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Blahodárně působí také na energetický metabolismus, a tedy podporuje přeměnu potravy na energii

 

Vitamin C na pleť

Z antioxidačního účinku kyseliny askorbové těží i naše pokožka, protože volné radikály, které oxidační stres vyvolávají, mohou způsobit předčasné stárnutí pleti. V kombinaci s tím, že vitamin C podporuje vstřebávání a produkci kolagenu v těle, pomáhá udržet a posílit kožní bariéru. Výsledkem takového působení je optimálně pružná a svěží pleť, která si zachovává mladistvý vzhled

 

Jaká je doporučená denní dávka vitaminu C?

Doporučená denní dávka vitaminu C pro dospělé osoby se pohybuje v rozpětí 80–100 mg

Existuje mnoho případů, kdy budete muset denní dávku navýšit, a to zvláště:

- při nachlazení, zvýšené fyzické a psychické námaze (krátkodobé navýšení denní dávky na 500 mg)

při léčbě nádorového onemocnění nebo po operaci

během užívání určitých typů léků jako například antibiotik, nebo léků obsahujících kortizol (zvýšení potřeby o 100 %)

v období těhotenství (zvýšení potřeby o 30 %)

v období kojení (zvýšení potřeby o 60 %)

 

Projevy nedostatku vitaminu C

K běžným projevům nedostatečného příjmu kyseliny askorbové patří únava, anémie, neprospívání, náchylnost k infekcím, zhoršené hojení ran, pomalá rekonvalescence, záněty a krvácení dásní, bolest kostí, otoky dásní, bolesti nohou, bledost nebo suchost kůže.

 

Pozor na předávkování vitaminem C a podávání extrémních dávek

Vitamin C je stejně jako vitaminy skupiny B rozpustný ve vodě. To znamená, že jeho přítomnost není pro tělo toxická a organismus jeho nadbytek vylučuje jednoduše prostřednictvím moči. 

Nicméně i zde platí pravidlo, že všeho moc škodí. Při konzumaci více než 2 000 mg vitaminu C za den se mohou u mnoha lidí dostaví křeče, bolesti hlavy či průjem. U dávek přesahujících 3 000–4 000 mg denně již tělo nedokáže nadbytek efektivně vyloučit, a tedy mohou vznikat ledvinové kameny.

 

Na co je vitamin C v lipozomální formě?

Jedná se o speciální formu vitaminu C, jehož částice jsou obalené lipidy (tuky), které vytváří ochrannou bariéru. Tímto způsobem je zajištěna jeho vyšší stabilita a lepší vstřebatelnost tělesnými tkáněmi. Vitamin C je vlastně chráněný před působením žaludečních kyselin či enzymů, které by mohly negativně ovlivnit jeho účinnost. 

Právě těchto benefitů se dočkáte díky přírodním kapslím VENIRA vitamin C, který zmiňovanou lipozomální formu tohoto vitaminu obsahuje. 

 

V čem se dále vyskytuje vitamin C?

Kromě doplňků stravy, které mohou být v podobě cucavých tablet, kapslí, rozpustného prášku, nebo šumivých tablet, získáte vitamin C především zo ovoce a zeleniny

Vitamin C v ovoci – je bohatě obsažen například v citrusech, jablcích, pomerančích, kiwi, papáje, melounu, šípcích, černém rybízu, rakytníku

Vitamin C v zelenině – najdeme  ho například v listové zelenině, brokolici, paprice, kapustě, zelí.

POZOR! Pokud si výše zmíněné potraviny rádi upravujete tepelně, myslete na to, že vitamin C je hodně citlivý na teplo. Udává se, že ho může zmizet kolem 10 % každých pět minut vaření, proto se snažte konzumovat co nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce.

 

Nejste si jistí, zda máte zajištěný denní příjem vitaminu C?

Zajistěte potřebnou denní dávku vitaminu C svému tělu pomocí přírodních doplňků stravy. Náš absolutní bestseller – kapsle VENIRA pro vlasy, nehty a pleť obsahují v každé denní dávce 80 mg vitaminu C, ale navíc s jejich pomocí podpoříte zdraví a vzhled svých vlasů, nehtů a pleti! S tímto doplňkem stravy můžete navíc užívat také populární kolagenové drinky, které rovněž obsahují 80 mg vitaminu C v každé denní dávce. Tím pádem dodáte svému tělu rovných 160 mg kyseliny askorbové denně!

 

Myslete i na nejmladší členy své rodiny

Děti jsou na nedostatek kyseliny askorbové zvláště citlivé v období růstu, a tak jsme pro ně vyvinuli VENIRA vitamin C pro děti, který je navíc obohacený o vitamin D

Každá tableta obsahuje 250 mg vitaminu C a díky jahodové příchuti máte jistotu, že se vaše děti budou na užívání tohoto doplňku stravy upřímně těšit. 

 

Zdraví a nemoc Doplňky stravy

Kolagenový boom, jeho účinky a proč je označován za super látku

Kolagenový boom, jeho účinky a proč je označován za super látku

V dnešním světě, kde krása a zdraví hrají klíčovou roli, se lidé neustále snaží najít nové způsoby, jak dosáhnout mladistvého a svěžího vzhledu. Jedním z klíčových objevů poslední doby je kolagen, tedy látka známá svou schopností podpořit zdraví pokožky, vlasů, nehtů a kloubů. Podívejte se spolu s námi na účinky kolagenu a na to, proč je tato super látka tolik populární.

 

Co je to kolagen?

Kolagen je nejvíce se vyskytující protein u všech obratlovců a je rozšířen v celé říši živých organismů s výjimkou těch jednobuněčných. Kolagen patří mezi technicky nejdůležitější vláknité bílkoviny a je hlavní složkou pojivových tkání, kterým zajišťuje správnou funkci a to zejména v souvislosti s jejich mechanickými vlastnostmi

Kolagen představuje zhruba 25–30 % všech bílkovin v těle. Tvoří hlavní organickou složku kůže, kostí, chrupavek, šlach a vaziva. Je rovněž významnou součástí cévních stěn, bazálních membrán a rohovek. Má opěrnou a ochrannou funkci a mezibuněčná hmota, jejíž hlavní složkou je kolagen, patří ke klíčovým proteinům životních pochodů v organismu.

 

Jaké existují typy kolagenu?

Existuje celkem 28 druhů kolagenu, ale v současných potravinových doplňcích můžete najít především kolagen typu I. a II. a III.

Bovinní (kravský nebo hovězí z anglického slova bovine) nebo vepřový kolagen (získávaný z krav či prasat, konkrétně z kůže, kostí a svalů). Obsahuje kolagen typu I., který se vyskytuje v pokožce a šlachách a kolagen typu III., který se nachází v kůži, svalech a kostech a v porovnání s I. typem obsahuje více proteoglykanů a glykoproteinů. Vepřový kolagen, který je součástí přírodních doplňků stravy VENIRA, pochází ze zdravých zvířat chovaných v Evropské unii. Ta byla prohlédnuta úředním veterinárním lékařem, a shledána vhodnými k lidské spotřebě.

Kuřecí kolagen obsahuje kolagen typu II., který je nejvhodnější pro stavbu chrupavky. To z něj dělá vhodný doplněk stravy pro udržení zdraví kloubů.

Rybí kolagen, tedy kolagen pocházející z mořských ryb je snadno vstřebatelný a poskytuje převážně kolagenu typu I. s aminokyselinami glycinem, prolinem a hydroxyprolinem. Protože typ I. lze nalézt v celém těle, konzumace rybího kolagenu je spojena s pozitivním vlivem na klouby, kůži, důležité orgány, cévy, trávení a kosti. Pro správnou reakci je však potřeba konzumovat současně vitamin C, který pomáhá rozvádět kyslík po těle. 

 

Ve VENIRA kolagenech a kolagenových drincích najdete především hydrolyzovaný kolagen, který se skládá z peptidů nízké molekulové hmotnosti. Ty jsou vysoce stravitelné, snadno se vstřebávají do organismu a dále distribuují po těle

O účincích hydrolyzovaného kolagenu na pokožku se dočtete v našem článku, kde najdete také doporučení, v jakém věku s jeho užíváním začít. 

 

Role kolagenu ve vztahu k pokožce, vlasům a kloubům

Kolagen na pleť

Kůže působí jako ochranná bariéra proti poranění a patogenům. Její hlavní složkou je právě kolagen, který tvoří až 75 % její suché hmotnosti.

Kolagenová vlákna tvoří v kůži hustou trojrozměrnou síťovinu, která jí dodávají potřebnou tloušťku, odolnost a pružnost. S rostoucím věkem kolagenu v pokožce přirozeně ubývá, s čímž jsou spojeny typické příznaky stárnutí pokožky, jako jsou vrásky, zvlnění, ztráta pružnosti a tonusu.

Zdraví a vzhled pokožky je do značné míry závislý právě na stavu kolagenové sítě. Kolagenní peptidy obsažené ve VENIRA PREMIUM kolagenovém drinku dokážou v kombinaci s pečlivě vybranými vitaminy a minerály poskytnout regenerační, antioxidační a protizánětlivé účinky, zlepšit hydrataci, pružnost a hladkost pokožky a chránit ji před oxidativním poškozením a UVB zářením, které jsou primárními příčinami stárnutí pokožky.

 

Kolagen na klouby

Kolagen tvoří základní stavební hmotu všech pojivových tkání – kloubních chrupavek, vaziv a kostí. Jeho přirozený pokles se proto může negativně podepsat na kondici pohybového aparátu

Jelikož bolesti kloubů dokážou člověku vážně znepříjemnit život, je vhodné předcházet jim s pomocí kolagenových doplňků stravy. Ty v tomto směru představují účinnou prevenci, protože velkou měrou přispívají k udržení dobrého stavu vazů a kloubů. Uvidíte, že když se budete o své klouby v mládí a dospělosti svědomitě starat, v pokročilém věku se vám odvděčí.

VENIRA PREMIUM kolagenový drink obsahuje mimo jiné MSM, což je organická síra sehrávající klíčovou roli z pohledu udržení správného fungování bílkovin, zdraví kloubních a kožních pojivových tkání, svalů, vlasů a nehtů.

 

Kolagen na vlasy

Kolagen je schopný podpořit zdraví pokožky, tedy i té vlasové. Pokud není pokožka hlavy v dobré kondici, vlasové kořínky v ní nejsou dostatečně ukotveny, což může vést k nadměrnému vypadávání vlasů. Kolagen vlasovou pokožku hydratuje, vyživuje a přispívá k udržení její optimální pružnosti, což může být zcela zásadní z pohledu prevence/omezení vypadávání vlasů, které bylo zapříčiněno špatnou kondicí vlasové pokožky. Kolagen může být rovněž spolehlivým pomocníkem v boji s roztřepenými konečky, slabou strukturou vlasů a nedostatečným růstem.

Kolagen obsahuje celkem tři neesenciální aminokyseliny, které jsou nezbytné pro růst keratinu coby primární složky vlasů. Konzumací potravin s obsahem kolagenu a pravidelným užíváním kolagenových doplňků stravy tedy poskytujete svému tělu nástroje potřebné pro budování pevných, lesklých a krásných vlasů. Kromě toho můžete potenciálně zvyšovat svou přirozenou produkci kolagenu. 

Tip: Chcete mít jistotu, že vaše vlasy dostávají nejlepší možnou péči na všech frontách? Přečtěte si náš článek o tom, proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Péče o tělo Péče o vlasy Péče o pleť

Jak správně užívat Veniru?

Jak správně užívat Veniru?

Čas od času nám přijdou dotazy, které se nějakým způsobem týkají užívání Veniry. I když řadu odpovědí je možné najít v naší sekci Často kladené otázky, rozhodli jsme se, že na ty nejčastější z nich odpovíme formou tohoto krátkého článku.

 

 

 

A zde jsou otázky a odpovědi:

 

Kolik kapslí se denně bere?

Denně jsou to 2 kapsle.

 

Kdy je nejlepší Veniru užívat?

Všeobecně doporučujeme užívat Veniru vždy ráno a večer. První kapsli tedy ráno, například před snídaní a druhou kapsli večer, například před večeří. Užití před jídlem zvyšuje celkovou vstřebatelnost.

Pokud nesnídáte nebo nevečeříte, pak se snažte alespoň dodržet interval 10 hodin mezi první a druhou kapslí (je to z důvodu dobré vstřebatelnosti všech látek). Někomu nemusí užívání kapslí VENIRA pro vlasy, nehty a pleť nalačno dělat dobře, a proto je můžete užívat klidně i po jídle. 

 

Jak dlouho před jídlem by se měly kapsle užívat?

Tato doba není nijak pevně stanovená. Doporučujeme interval cca 5-10 minut před jídlem.

 

Co mám dělat, pokud si zapomenu vzít kapsli?

Pokud si občas kapsli vzít zapomenete, nic hrozného se neděje. Doporučujeme pak pokračovat v klasickém dávkování pohlídat si další dobu, kdy si kapsli vzít. Nedoporučujeme brát 2 kapsle najednou, a to ani když zapomenete.

Je možné dlouhodobé užívání? Mám si dát mezi kúrami pauzu?

Kapsle na vlasy, nehty a pleť je možné užívat dlouhodobě a můžete z jedné kúry plynule navázat na další.

 

Můžu užívat 2 kapsle najednou, nebo musím dodržovat rozestupy mezi jednou a druhou?

Opravdu doporučujeme užívat první kapsli ráno a druhou kapsli večer, nebo v rozestupu 10 hodin mezi jednou a druhou kapslí. Je to z důvodu, že látky ve dvou kapslích najednou neumí tělo účinně vstřebat a ty nadbytečné by vyloučilo, což je rozhodně škoda. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Jak můžou vitamíny na vlasy ovlivnit krásu vlasů?

Jak můžou vitamíny na vlasy ovlivnit krásu vlasů?

Přemýšleli jste už někdy nad tím, jak můžete ovlivnit krásu vašich vlasů? Vsadili bychom se s vámi, že určitě více než jednou! Lidské tělo se skládá z milionů buněk. Pracují ve dne i v noci, aby pokryly potřeby našeho organismu. Rostou, dělí se a zodpovídají za funkční i estetickou podobu každého z nás. Za ideálních podmínek fungují stoprocentně, v opačném případě selhávají a již se na ně nemůžeme plně spolehnout. Výsledkem je nedokonalá funkce některého z orgánů, tkání či žláz. Projevem nedostatečně stimulovaných buněk mohou být také scuhé, roztřepené a řídké vlasy.

 

Dejte buňkám palivo

Možná je vaše kštice výsledkem agresivního barvení, častého fénování nebo nevhodného životního stylu. Na vině však může být i genetika a hormony. Problémy s vlasovým porostem však velmi často souvisí zejména s jejich podvýživou, absencí potřebných živin, antioxidantů, minerálů a vitamínů.

Jakkoli je naše tělo obdivuhodné, některé látky si samo jednoduše vytvořit nedokáže. Vytoužené podoby vlasů lze z části zajistit vnější péčí. Vnitřní nerovnováhu ale bohužel nespraví sebe kvalitnější šampón, olej a dokonce ani jakákoliv jiná vlasová kosmetika. 

 

Proč většina preparátů nefunguje?

Trh je v dnešní době doslova přesycen přípravky garantujícími zázračné efekty na vaše kadeře. Vlastní zkušenost je ale nepřenosná a zkoušení těchto preparátů bývá vždy během na dlouhou trať. Dobře proto zvažte, který lék nebo doplněk stravy začnete užívat.

Přítomnost prospěšných látek v tobolce ještě nezaručí kýžený účinek, protože jejich koncentrace může být velmi nízká. Z hlediska složení vlasových přípravků proto ve většině případech rozhoduje počet i množství obsažených látek.

Řadu doporučených doplňků stravy snadno zúžíte vyčleněním těch, které slibují viditelné výsledky v řádu několika málo dní. Objektivní účinek kapslí je totiž zpravidla možné posoudit až po několika týdenní kúře

 

Tip: Docílit krásných a zdravých vlasů můžete i s jedním z důležitých minerálů pro naše tělo a především pro vlasy, a to sice s vápníkem. Jak působí vápník v těle a jaké jsou jeho zázračné schopnosti zjistíte v našem článku.

 

Funkční jídelníček pro vaše vlasy

Největší prací na obnově zničených a oslabených vlasů zůstanou vitamíny skupiny B. Vitamín B3, B5 a B6 jsou totiž hlavními protagonisty metabolických procesů probíhajících ve vlasových koříncích. 

Mimo tuto činnost také regulují kožní maz a podporují sílu a pevnost vlasu. Vitamín B7 ochraňuje vlasovou pokožku, zabraňuje vzniku rozštěpených konečků a dodává vaší hřívě lesk. S VENIRA B-komplexem získáte navíc všechny vitamíny skupiny B v jedné tobolce!

Vitamín C, jakožto antioxidant zpomaluje stárnutí buněk, podporuje prokrvení pokožky a zlepšuje metabolismus kořínků. Výrazně se podílí i na uvolňování železa, jehož absence je častým důvodem ztráty vlasů. Poruchy růstu mohou být způsobeny též nedostatečným množstvím vitamínu A a E.

Naprostým základem kvalitního preparátu by měly být aminokyseliny. Stavebním kamenem vlasového kreatininu je cystein. Tyrosin utváří typický pigment. Nepostradatelnou aminokyselinou je pak dále methionin s pozitivním vlivem na vlasové folikuly a detoxikaci těla. Obě tyto důležité aminokyseliny najdete v našem doplňku stravy VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť.

Ukotvení vlasů v kůži a tvorbu kolagenu pak umocňuje zinek. Bez mědi a selenu vlasy ztrácejí zdravý vzhled, pevnost a sílu. Vitamínů a minerálů, které stabilizují vlasovou pokožku a umožňují růst zdravých, pružných a lesklých vlasů je samozřejmě více. Jejich blahodárný vliv se projeví především dlouhodobým užíváním kvalitních přípravků obsahujících vyvážený poměr prospěšných živin.

 

Co dalšího ovlivňuje krásu našich vlasů?

Kromě vitamínů existuje řada dalších faktorů, které mohou ovlivnit krásu našich kadeří. Zde jsou některé z nich:

 

1. Strava

I správná strava hraje klíčovou roli při udržování zdravých vlasů. Zahrňte proto do svého každodenního jídelníčku potraviny bohaté na živiny, jako je listová zelenina, ořechy, semínka, ryby či ovoce, které nejenže zlepšují vzhled samotných vlasů ale také mohou podpořit jejich zdraví a přirozený růst.

 

2. Hydratace

Nedostatečná hydratace těla se může projevit na zdraví vlasů. Je proto důležité dostatečně pít čistou vodu a udržovat správnou hydrataci, aby vaše kadeře zůstaly vyživené a odolné vůči lámání. Hydratovat je můžete i spolu s VENIRA rozmarýnovou vodou!

 

3. Stres

Často se stresujete a ani sami nevíte, kde vám hlava stojí? Dlouhodobé a především také intenzivní stresové období není dobré ani pro vaše vlasy. Doporučujeme vám najít nejrůznější způsoby, jak se se stresem vyrovnáte, jako je cvičení, meditace nebo návštěva psychologa. Z doplňku stravy můžete vyzkoušet i VENIRA relax komplex, který přispívá k udržení dobré nálady.

 

4. Ochrana před slunečním zářením

UV záření slunce může způsobovat poškození vlasů, včetně jejich nežádoucího zesvětlení, lámání nebo suchosti. Důležité je tedy používání klobouků, šátků nebo vlasových produktů s UV ochranou. Pro letní období je pro vás jako stvořený VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Vápník pro zdravý růst vašich vlasů

Vápník pro zdravý růst vašich vlasů

Určitě nikdo z nás vědomě neubližuje svým vlasům a nepodniká záměrné kroky k jejich záhubě. Přesto se může velice snadno stát, že si nechtíc osvojíme návyky, které naši hřívě zrovna nesvědčí, a aniž bychom o to usilovali, škodíme jí péčí, o kterou ani za mák nestojí. S vápníkem získáte zdravé a krásné vlasy, které jsou snem mnoha žen i mužů.

 

K čemu kalcium slouží?

Základním prvkem pro zdravý růst vlasů je vápník neboli kalcium. Tento minerální prvek se v našem těle vyskytuje z 99 % především v kostech a zubech, zbývající 1 % koluje v naší krvi. Stěžejním výživovým zdrojem vápníku je mléko (i mateřské) a mléčné výrobky. 

Zajišťuje správné fungování těla, má důležité úlohy v několika částech těla včetně svalové koncentrace, přenosu nervových impulsů, srážlivosti krve či regulaci enzymatických funkcí. Jeho nedostatek v těle může vést k oslabení kostí, svalovým křečím či zvýšené křehkosti nehtů a vlasů. 

Pro správné vstřebávání vápníku z potravy je důležitý i vitamin D. Kromě toho VENIRA vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému a podílí se na procesu dělení buněk. 

 

Vápník pro zdravé vlasy

Vápník je jedním ze zásadních minerálů potřebných pro správnou pevnost a strukturu vlasů. Je obecně známo, že se naše vlasy skládají z keratinu, který je hlavním stavebním prvkem vlasových vláken. Právě vápník je tím, kdo podporuje tvorbu keratinu a přispívá ke vzniku silných a odolných vlasů. Tím však jeho účinky na vlasy nekončí.

Kalcium také pomáhá zabránit jejich lámání a křehnutí. Navíc hraje důležitou roli i v případě zdraví vlasové pokožky, kterou udržuje dostatečně hydratovanou a chráněnou před vnějšími vlivy. Pokud vápník ve vlasové pokožce chybí, vede to k její suchosti, která následně vyvolává podráždění.

Přítomnost vápníku ve vlasových vláknech je důležitá i v případě posilování vlasové struktury. Silné vlasy jsou nejen zárukou krásy ale také mají tendenci se méně lámat, čímž budou o dost odolnější. Jedním z nejčastějších problému spojených se zdravím vlasů je vypadávání. Vápník se podílí na udržování zdraví vlasových kořínků, které jsou zodpovědné za růst nových vlasů. 

 

Tip: Pokud kojíte a padají vám vlasy, pak na vině může být nedostatek právě vápníku ale i jiných vitamínů. Které to jsou a proč vašemu tělu chybí? To a mnohem více se dozvíte v našem článku.

 

Zdroje vápníku

Chcete si zajistit dostatečný příjem vápníku? Pak je důležité do vaší stravy začlenit potraviny bohaté na tento minerál. Mezi hlavní zdroje vápníku patří:

mléčné výrobky v podobě samotného mléka, sýrů a jogurtů, které kromě kalcia obsahují i další živiny, jako jsou bílkoviny nebo vitamin D podporující vstřebávání vápníku

listová zelenina, jako je špenát, brokolice u nichž je velkou výhodou, že se dají konzumovat na mnoho způsobů, a to syrové v salátech nebo je můžete přidat do smoothies či omáček

ořechy a semínka tedy mandle, lískové ořechy, semena sezamu nebo chia semínka jsou výborným zdrojem vápníků a jejich přidáním do svých snídaní či dezertů získáte zdravý pokrm

ryby jako je losos, sardinky a tuňák jsou také bohaté na kalcium

sojové produkty, jako je sojové mléko, tofu nebo sojové boby jsou další možností pro příjem vápníku a kromě toho jsou vhodné pro vegany a osoby s intolerancí na mléčné výrobky

 

Doporučený denní příjem vápníku se liší v závislosti na věku a pohlaví. Pro dospělé ženy a muže se obvykle doporučuje příjem okolo 1000 mg vápníku denně. Pokud na něj nedosáhnete pouze ze stravy, pak můžete zvážit doplňování vápníku pomocí přípravků stravy.

 

Čím podpořit zdravý růst vlasů?

Chcete pro své vlasy udělat maximum? Aby byly krásné a zdravé, vyžaduje to komplexní péči a především i správnou výživu. Kromě dostatečného příjmu vápníku je zde několik dalších způsobů, jak podpořit růst vašich vlasů:

 

Vyvážená strava

Strava s dostatečným obsahem potřebných živin ke klíčem k zajištění zdravých vlasů. Doporučujeme vám proto do jídelníčku zařadit potraviny, které obsahují všechny potřebné vitamíny, minerály a proteiny, včetně široké škály ovoce, zeleniny, celozrnných produktů, oříšků a semínek či ryb.

 

Dostatek hydratace

Nejen v letním období ale i po celý rok je důležité pít dostatek vody tak, abyste udrželi vlasy a vlasovou pokožku dostatečně hydratované. Nezapomínejte na to, že nedostatek hydratace může vést k lámání a suchým vlasům. Doporučujeme vám za den vypít minimálně 2 litry čisté vody. K udržení správné hydratace můžete použít i VENIRA rozmarýnovou vodu vhodnou i pro váš obličej. 

 

Šetrné ošetřování vlasů

Při vytváření nejrůznějších účesů dbejte také na správnou péči o vlasy, abyste minimalizovali jejich poškození. Tedy zvolte šampon a kondicionér vhodný pro váš typ vlasů. Pokud trpíte vypadáváním vlasů, pak vám může pomoci šampon VENIRA proti vypadávání vlasů s úžasnou kokosovou vůní nebo VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou

 

Pravidelné zastřihávání konečků

Pravidelné stříhání konečků vlasů pomáhá odstranit jejich roztřepené konce a udržet vlasy zdravé. Doporučujeme vám stříhat vlasy každých 6 až 8 týdnů a to o několik centimetrů.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Péče o vlasy

S dostatkem železa už vám vlasy vypadávat nebudou

S dostatkem železa už vám vlasy vypadávat nebudou

Co je vůbec první věcí, které si všimnete na každé ženě či muži? V některých případech to možná budou oči, možná postava, ale zcela určitě to jsou vlasy. A to zvlášť v případě, kdy jsou plné vitality a zdraví, ale také v situacích, kdy je tomu přesně opačně. Trápí vás vypadávání vlasů nebo jejich nepěkný vzhled? Napravit to dokáže železo!

 

K čemu slouží železo?

Železo je pro fungování našeho organismu nezbytné a řada tělesných funkcí by bez něj nepracovala správně. Je obsaženo v červeném barvivu - hemoglobinu, které je součástí červených krvinek, jež zajišťují transport kyslíku z plic do celého těla.

Zjednodušeně můžeme říci, že je zodpovědné za správné zásobení těla energií. Bez něj bychom se ani nenadechli. Je také stěžejním prvkem pro zdravé vlasy, neboť přenáší kyslík také k vlasovým folikulům, které díky tomu mohou správně fungovat. Proto bývá obsaženo ve všech kvalitních přípravcích proti padajícím vlasům.

 

Živina důležitá pro vlasy i tělo

Vlas je metabolicky činná tkáň, která je závislá na dostatečném přísunu mnoha živin. Každý nedostatek se na našich vlasech dříve či později projeví. Nejdříve náš organismus zásobuje samozřejmě životně důležité orgány, až pak přijdou na řadu méně podstatné části těla.

Pokud nám tedy některá živina pro správný růst vlasů chybí, může se to projevit i dalšími přidruženými potížemi. Pakliže se cítíte unavení, jste pobledlí či každou chvíli nemocní nebo trpíte bolestmi hlavy, jste podráždění a ještě máte pocit, že vám vypadávají vlasy více, než je zdrávo, měli byste navštívit lékaře. S největší pravděpodobností vám totiž chybí železo.

Když tělo neobsahuje dostatečné množství železa, dochází k nedostatečnému zásobování buněk kyslíkem, což může mít negativní dopad na růst vlasů. Jeho nesprávná hladina vede také k oslabení vlasů a zvýšení jejich lámavosti, což v konečném důsledku způsobuje vypadávání.

Předcházet tomuto nepříjemnému problému můžete s doplňkem stravy VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť hned s 19 účinnými látkami pro krásné, zdravé a silné vlasy. Kromě toho snižují míru únavy a vyčerpání a chrání tělo před oxidativním stresem.

 

Další faktory ovlivňující zdraví vlasů

Kromě železa existuje řada dalších faktorů ovlivňujících zdraví vašich vlasů. Jedním z nich je genetika. Předčasné vypadávání vlasů z genetických faktorů je snad jedním z nejčastějších. Tento problém ale netrápí jen ženy, ale také muže. Pokud je ve vaší rodině vypadávání vlasů v pozdějším věku častým problémem, pak se to bude bohužel týkat i vás.

správná výživa a péče o vlasy je klíčová pro jejich zdraví. S VENIRA šamponem proti vypadávání vlasů posílíte své vlasové folikuly, budete pečovat o pokožku hlavy a navíc dojde k lepšímu ukotvení vlasových cibulek.

Péče o vlasy zahrnuje i šetrné mytí vlasů, používání přírodních vlasových produktů a minimální používání tepelných stylingových nástrojů. Vyvarujte se také nadměrnému utahování vlasů, například při spínání vlasů gumičkou. 

 

Potraviny bohaté na železo

Existuje mnoho potravin, které jsou bohaté na železo a které mohou pomoci zvýšit příjem tohoto důležitého minerálu. Zde je seznam několika potravin, které jsou známé svým vysokým obsahem železa a které byste do svého jídelníčku rozhodně měli zařadit:

Hovězí a kuřecí maso - zejména játra, se řadí k nejbohatším zdrojům železa. Dopřát si jej můžete jakkoliv upravené přesně podle vaší chuti.

Ryby - některé druhy ryb, jako je losos, tuňák, sardinky a sleď jsou velmi bohaté na železo. Zahrnutí ryb do vaší stravy je vynikajícím způsobem, jak získat železo spolu s dalšími zdravými živinami. 

Luštěniny - obsahují kromě železa i vlákninu a bílkoviny. Můžete si tak vychutnat čočku, fazole, hrách nebo cizrnu jako součást svých každodenních jídel.

Ořechy a semena - mandle, dýňová semínka, slunečnicová semínka a sezamová semínka jsou na železo bohaté. Můžete si je jednoduše přidávat do cereálií, jogurtů, smoothies nebo je konzumovat samostatně jako zdravou svačinku.

Sušené ovoce - některé druhy sušeného ovoce, jako jsou meruňky, švestky a rozinky také obsahují železo.

 

Jestliže vám přidávání těchto potravin do vaší každodenní stravy nestačí, neváhejte vyzkoušet VENIRA multi komplex PRO s až 31 přírodními látkami pro zdravá játra, dokonalé pročištění těla a normální psychické činnosti.

 

 

Co když železo tělu chybí?

Nedostatek železa je častější u žen v produktivním věku, cca od 15 do 50 let, které pravidelně ztrácejí krev během menstruace. Velký vliv na ztrátu železa má i těhotenství a kojení a ohroženi jsou také lidé, kteří se nesprávně stravují. Právě pro těhotné ženy je určen VENIRA kolagenový drink pro těhotné a kojící maminky, které v něm najdou všechny potřebné vitamíny, minerály a živiny důležité pro toto období.

Jeho nedostatek bychom rozhodně neměli podceňovat, neboť může vést až k anémii, která představuje celkem závažný zdravotní problém, jež může vést i k ohrožení života.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy Doplňky stravy