• Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce
  • Vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Vše je skladem, odesíláme bleskově
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce

Doplňky stravy, Strana 4

Jak se starat o jemné vlasy?

Jak se starat o jemné vlasy?

Toužíte po silných vlasech, které se nemastí a mají objem, co dělá dojem? My naštěstí víme, jak na ně. Inspirujte se našimi tipy, jak se starat o své jemné vlasy

 

Jemné vlasy: Podle čeho je bezpečně poznáte

Jemné vlasy jsou darem i prokletím. Jsou dokonale hebké, oslnivě lesklé a… to je z pozitiv zhruba tak vše. Je pro ně typické, že si nedokážou udržet objem, působí řídce a již krátce po umytí mají tendenci plihnout a mastit se od kořínků. 

V kombinaci s nevhodně zvolenou (nebo špatně aplikovanou) kosmetikou se mohou třepit a lámat

Při stylingu vás nejvíce v souvislosti s jemnými vlasy potrápí to, že elektrizují a nedokážou udržet svůj tvar.

 

Čemu se v péči o jemné vlasy vyvarovat

Vzhledem ke svému nižšímu průměru jsou jemné vlasy náchylné k poškození, a proto vám nedoporučujeme pobývat na sluníčku bez ochranného spreje na vlasy a pokrývky hlavy. Jejich kvalitě by rovněž uškodilo i příliš časté kulmování či žehlení. Nijak byste nepochodili ani při používání hutných vlasových masek a velkého množství stylingových přípravků, které by je zbytečně zatížily. Jak by tedy měla vypadat vaše péče o jemné vlasy?

 

Začněte výběrem vhodného šamponu a kondicionéru

Zatímco šampon otevírá vlas a čistí ho do hloubky, kondicionér vlasový povrch uzavírá, čímž ho chrání. Je tedy zřejmé, že jeden produkt bez druhého nemůže nikdy naplno fungovat. 

V tomto ohledu je vhodné brát v potaz složení vlasové péče. Zvláště jemné vlasy se sklony k podráždění vám poděkují za přírodní kosmetiku bez obsahu silikonů, sulfátů a parabenů. Přečtěte si v našem rozsáhlém článku konkrétní důvody k tomu, proč dál nepoužívat vlasovou kosmetiku s obsahem potenciálně škodlivých látek.

 

Jak vybrat šampon a kondicionér pro své jemné vlasy

Mnozí bohužel dělají tu chybu, že se při výběru šamponu zaměřují více na typ svých vlasů, než aktuální stav své vlasové pokožky. Například skvělou službu jemným vlasům udělá přírodní šampon pro mastné vlasy, který přispívá ke stabilizaci mazových žláz, odstraňuje přebytečný maz, ale zároveň poskytuje dokonalou péči samotným vlasům. Alternativou je přírodní šampon pro objem vlasů, který posiluje vlasová vlákna od kořínků, vyživuje je a dodává jim žádoucí objem.

V případě kondicionéru se již vyplatí zvážit typ svých vlasů, jelikož se neaplikuje na vlasovou pokožku, ale pouze do délek a konečků. Pro jemné vlasy je vhodný přírodní kondicionér s kolagenem. Ten bojuje proti známkám poškození jako je krepatění, lámání a třepení. Zároveň zajišťuje vlasům okamžitou výživu a hydrataci, ale nijak je při tom nezatěžuje. Při cestování zase oceníte bezoplachový kondicionér s obsahem prvotřídního hedvábného proteinu.

 

 

Pozor na časté mytí vlasů

Časté mytí vlasy vysouší a zbavuje je jejich ochranného filmu. Trpí také pokožka hlavy, která se brání zvýšenou produkcí kožního mazu – v důsledku toho jemné vlasy rychle plihnou a nedokážou si udržet svůj přirozený objem. Abyste nadprodukci mazotoku zabránili, vlasy si umývejte dvakrát, nanejvýš třikrát týdně. Vodu při tom mějte vždy vlažnou a nikdy ne horkou.

 

Při stylingu buďte opatrní

Jemné vlasy se mohou nadměrně mastit i z důvodu nevhodně zvolených stylingových přípravků. Vyvarujte se proto jakýmkoliv přípravkům, které by vaše vlasy zbytečně zatížily – typicky se může jednat o laky na vlasy a nejrůznější oleje určené k vyhlazení vlasového vlákna. Při výběru doplňků, jako jsou náušnice, buďte opatrní, aby se nezaplétaly do vlasů a nenarušily vaši péči.

Žádoucími přípravky jsou naopak středně tužící tužidla podporující objem. Toho se dočkáte i při správné technice foukání. Před použitím fénu ošetřete vlasy ochranným sprejem a fénujte je v předklonu.

Pokožku hlavy můžete lehce podráždit příliš častým či agresivním rozčesáváním případně špatně vybraným hřebenem. Vyberte si hřeben s řídkými zuby a vlasy si vždy rozčesávejte ve směru od konečků ke kořínkům.

 

Zvolte si správnou barvu a střih

Každý kadeřník vám potvrdí, že dobrý střih dokáže s vlasy zázraky. Jinak tomu není ani v případě jemných vlasů, kterým svědčí krátké účesy s délkou maximálně po ramena. Střih je zároveň žádoucí udržovat, protože čím častěji se jemné vlasy budou setkávat s nůžkami, tím zdravější dojem budou budit. Z hlediska barvení jsou vhodné například přelivy.

 

Tip: Inspirujte se našimi tipy na trendy účesy z krátkých vlasů.

 

Doplňujte vitaminy, kterých v rámci svého jídelníčku nepřijímáte dostatek

Příčina jemných vlasů tkví do značné míry v genetice. To ale neznamená, že nemůžete rozvinout jejich potenciál. Svou roli hraje spánková hygiena, hormonální rovnováha, věk, životní styl i pestrá a vyvážená strava. 

Pokud ovšem v rámci svého jídelníčku nepřijímáte dostatek vitaminů a minerálů, které podporují udržení optimálního stavu vlasů, pak je žádoucí dodávat je tělu prostřednictvím doplňků stravy

Sázkou na jistotu jsou prémiové kapsle pro vlasy, nehty a pleťdokonale vyváženou kombinací 20 účinných látek

Každá kapsle obsahuje například biotin, známý také jako vitamin B7, který podporuje tvorbu keratinu coby hlavního proteinu dodávajícího vlasům pevnost a pružnost. K dalším důležitým složkám patří vitaminy B6 a B9, které zabraňují nadměrnému vypadávání vlasů. Ve složení byste našli také esenciální aminokyselinu L-Methionin a neesenciální aminokyseliny L-Cystein, které jsou rovněž důležité pro udržení celkového zdraví a kvality vlasů jako i vlasové pokožky.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Doplňky stravy

Správné opalování: Jak chytit bronz a chránit pokožku před poškozením?

Správné opalování: Jak chytit bronz a chránit pokožku před poškozením?

Každá mince má dvě strany, a to samé platí i o slunci. Zatímco na jedné straně vás nabíjí energií, dodává nepostradatelný vitamin D a působí jako prevence vzniku depresí, na té druhé dokáže pořádně potrápit vaši kůži. Abyste mohli čerpat z benefitů slunce a zůstali při tom v bezpečí, poradíme vám, jak se opálit a nespálit.

 

Krém na opalování a další opalovací přípravky

Trh překypuje přípravky, které vám pomohou na cestě za bezpečným opalováním – ovšem značka a zvolená úroveň UV ochrany není to jediné, na co se budete muset zaměřit.

Klíčová pro vás bude aplikace vybraného produktu. Vždy nanášejte dostatečné množství a roztírejte ho rovnoměrně. Před tím, než se obléknete a vydáte se opalovat, aplikovaný produkt nechte důkladně vstřebat.

Na obličej používejte UV ochranu s faktorem 30 a více. Produkt používejte denně, a to bez ohledu na skutečnost, jestli venku svítí sluníčko, fouká vítr, nebo dokonce sněží.  Množství, které budete potřebovat na obličej, odpovídá zhruba jedné čajové lžičce. Nutno dodat, že lidé obvykle používají mnohem menší množství, než skutečně potřebují, a proto s produktem nešetřete.

 

Opalování v těhotenství

Těhotným ženám se pobyt na přímém slunci nedoporučuje. Jednak jsou ženy v tomto období náchylnější na vznik pigmentových skvrn, ale mnohem větší problém představuje zvýšené riziko přehřátí organismu. Z toho důvodu je lepší trávit čas ve stínu a bříško zakrývat. 

Důsledkem opalování na sluníčku by nemusely být jen problémy estetického rázu, ale také zdravotní komplikace budoucích rodiček a miminek

 

Beta karoten a opalování

Podpořte své opálení denní dávkou VENIRA beta karotenu, který při pravidelném užívání:

- napomáhá dosáhnout zdravého a přirozeného vzhledu pokožky

- prodlužuje opálení

- pomáhá udržet normální stav zraku

- přispívá k ochraně před oxidativním stresem

- podporuje udržení normálního stavu pokožky a urychluje hojení ran

Pozor! Beta karoten vám pomůže ke krásnému opálení a zvyšuje odolnost kůže vůči jejímu spálení, ale v žádném případě nenahrazuje kosmetiku s ochranným faktorem.

 

Jak dlouho se opalovat, abyste se nespálili?

I ta největší úroveň ochrany na světě vás udrží v bezpečí vždy jen pár desítek minut v závislosti na vašem kožním fototypu a aktuální intenzitě slunečního záření. 

Z pohledu bezpečné doby opalování se řiďte následujícími pravidly:

-pokožku nechte na slunce navykat postupně

- nikdy nebuďte na slunci déle než 2–3 hodiny

- čas strávený na slunci prokládejte pravidelnými pauzami ve stínu

- mezi 11 a 15 hodinou omezte pobyt na sluníčku na minimum

- vždy noste pokrývku hlavy a sluneční brýle

- UV ochranu nanášejte alespoň 30 minut před pobytem na slunci. Nezapomeňte namazat často opomíjená místa (uši, rty, oční víčka, nárty a hřbety rukou)

- UV ochranu roztírejte rovnoměrně a v dostatečné vrstvě – tu pravidelně obnovujte

- během pobytu na slunci pijte dostatek voda

- na obličej nanášejte faktor 30 nebo vyšší

- konzumujte potraviny s vysokým obsahem antioxidantů. 

Tip: Přečtěte si v našem článku, co je vitamin D a proč je nezbytné ho užívat.

 

Jak se správně opalovat

Správné opalování je takové, které je pro vaši pokožku bezpečné, a proto nikdy nevycházejte na sluníčko bez UV ochrany. 

Sáhnout můžete po krému, mléku nebo oleji – pokud ovšem chcete produkt, který se vám bude dobře nanášet, snadno ho rozetřete, rychle se vstřebá a na pokožce nezanechá mastný film, pak doporučujeme sáhnout po VENIRA opalovacím másle s SPF 25. Komplex obsažených olejů podporuje v kombinaci s vitaminem E rychlejší a dlouhotrvající opálení pokožky. Máslo ji zároveň zanechává hebkou a dokonale hydratovanou. 

Ať už zvolíte jakýkoliv typ UV ochrany, mějte na paměti, že pocení, koupání ve vodě a tření kůže ručníkem, její účinek snižuje, a proto vrstvu krému pravidelně obnovujte. Ochranný přípravek aplikujte každé dvě hodiny – případně dříve, pokud sportujete, právě jste vylezli z vody nebo jste svou pokožku vysoušeli ručníkem. 

 

Jak se opalovat v soláriu

Opalování v soláriu je samostatnou disciplínou s vlastními pravidly:

- vždy používejte výhradně kosmetiku určenou do solária

před začátkem opalování si nasaďte ochranné brýle

- od obsluhy si nechte nastavit opalovací kúru

mezi jednotlivými návštěvami dodržujte rozestupy nejméně 48 hodin

po 6–8 návštěvách dopřejte své pokožce nejméně týden dlouhou pauzu na regeneraci

I v případě, že budete dodržovat výše zmíněná pravidla, myslete na to, že přírodní a umělé sluníčko není vhodné kombinovat. Svou pokožku tím okrádáte o čas nezbytný na regeneraci, čímž zvyšujete riziko spálení a rakoviny kůže. 

Z toho plyne, že chodit si před létem do solária pro „základ“ není dobrý nápad. Místo toho raději sáhněte po samoopalovacím přípravku, díky kterému budete mít hezkou bronzovou barvičku již na začátku plavkové sezony a to zcela bez rizika. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť Doplňky stravy

10 efektivních tipů, jak se zbavit celulitidy

10 efektivních tipů, jak se zbavit celulitidy

Celulitida představuje kosmetický problém, se kterým se potýká devět z deseti žen. Na úvod rovnou smeťme ze stolu často omílaný mýtus, že pomerančová kůže se tvoří pouze ženám s nadváhou. Obezita je totiž pouze jedním z faktorů, které její rozvoj ovlivňují. Co dalšího může být příčinou vzniku celulitidy a co můžete udělat pro to, abyste se jí konečně zbavili? 

 

Celulitida na stehnech a všude jinde. Jak vůbec vzniká?

Celulitida vzniká důsledkem vytlačování podkožních tukových buněk proti povrchu kůže. Více o tom, co je celulitida a jaké partie těla nejčastěji postihuje se dočtete v samostatném článku

 

Trápí celulitida i muže?

Vyskytuje se u nich pouze výjimečně. Je to dané rozdílnou hladinou ženského hormonu estrogenu a odlišným anatomickým uspořádáním tukových buněk v podkoží. 

Celulitida je tedy v zásadě problém, který postihuje především ženy a to ve všech věkových kategoriích a bez ohledu na hmotnost.

 

Faktory ovlivňující rozvoj celulitidy

- hormonální změny v dospívání, těhotenství a menopauze

- hormonální antikoncepce

obezita a časté kolísání váhy

ochabování podkožní vazivové tkáně

nevyvážený jídelníček

nedostatečný příjem tekutin

nikotin

alkohol

nedostatek pohybu

- sedavé zaměstnání

stres

nedostatečná činnost lymfatického systému

špatná funkce jater

dědičnost a předpoklady

Poslední ze zmíněných faktorů nepoužívejte jako výmluvu, protože i tak se můžete celulitidy zbavit, nebo alespoň zmírnit její aktuální stupeň. Níže jsme si pro vás připravili konkrétně tipy, které skutečně fungují. 

 

10 osvědčených tipů, jak se zbavit pomerančové kůže

Začněte tím, že odstraníte faktory, které ji způsobují. Kromě toho existují osvědčené rady, které vám pomohou vylepšit vzhled své pokožky.

 

1. Hýbejte se

Kombinujte kardio se silovým tréninkem, v rámci kterého se zaměřte na problémové partie. Do svého cvičícího plánu zařaďte např. dřepy, dřepy s výskokem, zakopávání, HIIT (=vysoce intenzivní intervalový trénink), přenášení váhy z jedné nohy na druhou, zvedání pánve a zkracovačky.

Tip: Zefektivněte své tréninky s odporovacími gumami.

 

2. Stravujte se vyváženě

Hubnutím můžete zmírnit aktuální stupeň své celulitidy. Nicméně celý proces by pro vás měl být udržitelný, aby nedocházelo ke kolísání váhy, které je naopak jedním z faktorů vzniku nevzhledných ďolíčků na kůži. Přijímejte ve velkém antioxidanty, které zbavují tělo toxinů a vyhledávejte potraviny bohaté na omega-3 nenasycené mastné kyseliny, vitamin C a bílkoviny. Naopak omezte příjem sacharidů a živočišných tuků.

Tip: Dopřejte svému tělu vysoce vstřebatelný vitamin C v lipozomální formě.

 

3. Pijte dostatek čisté vody

Správný pitný režim je nejen prevencí vzniku celulitidy, ale s jeho dodržováním bude vaše pokožka krásně hydratovaná, zajistíte vyplavování škodlivých látek ze svého organismu a povzbudíte krevní oběh a průtok lymfy. Obecně se jedná o množství 2–3 litrů denně. Nicméně doporučený objem se odvíjí od vaší váhy.

 

4. Při sprchování střídejte teplotu vody

Střídání teplého a studeného proudu při sprchování je proti pomerančové kůži velmi účinné. Podpoříte tím svůj krevní oběh, průtočnost cév a rychlost oběhu. To vše má přímý vliv na štěpení podkožního tuku. 

 

5. Jednou týdně si dopřejte zásaditou koupel

Tím své tělo krásně pročistíte a detoxikujete. Do napuštěné vany přidejte zhruba čtyři polévkové lžíce alkalické soli a dopřejte si ničím nerušenou koupel.

 

6. Pravidelně se saunujte

Vlivem teplého prostředí parní sauny dochází k prohřátí vašeho těla a zrychlení metabolismu podkoží a kůže. Lymfa tak lépe koluje po těle a kůže je krásně hydratovaná a vláčná. 

 

7. Vyzkoušejte estetickou proceduru

Existuje několik neinvazivních metod, které vám pomohou snížit výskyt celulitidy. Liší se postupem a samozřejmě i cenou. K populárním procedurám patří kryolipolýza, lymfodrenáž, proticelulární masáž nebo třeba akustická vlnová terapie.

 

8. Vsaďte na baňkování

Zbavte se všech dolíčků a hrbolků díky baňkování – efektivní metodě pocházející z čínské medicíny. Baňkování prohřívá pokožku, uvolňuje ztuhlé svalstvo, podporuje lymfatický systém a přispívá k mikrocirkulaci krve

Vakuová baňka na celulitidu představuje ideální způsob, jak spojit příjemné s užitečným. Nejenže eliminujete riziko vzniku dalších dolíčků, ale také přispějete ke zmírnění projevů celulitidy. To vše navíc z pohodlí domova. 

Alternativně můžete vyzkoušet suché kartáčování, které rovněž přispívá k podpoře lymfatického systému. 

 

9. Používejte kosmetiku se zpevňujícím účinkem

Do své péče o tělo zařaďte kosmetiku se zpevňujícím účinkem. VENIRA olej na celulitidu kombinující účinky přírodních látek, v popředí se skořicovou silicí, kávovým extraktem, mandlovým a melounovým olejem, nabízí dokonalou péči o problémové partie a zmírňuje projevy celulitidy.

Zároveň svou pokožku pravidelně pročisťujte tělovým peelingem, který ji zbaví odumřelých kožních buněk a zanechá ji dokonale prokrvenou, vyhlazenou, zvláčněnou a hebkou na dotek.

 

 

10. Doplňujte kolagen

Dopřejte si dostatečný přísun kolagenu, jehož produkce se začíná po 25 roku snižovat. Právě celulitida je, společně se zhoršeným stavem vlasů, nehtů a pleti, jedním z častých projevů nedostatku kolagenu v těle.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o tělo Zdravé stravování

Hydrolyzovaný kolagen – klíč ke zdravé pleti, vlasům a nehtům

Hydrolyzovaný kolagen – klíč ke zdravé pleti, vlasům a nehtům

Kolagen je významnou bílkovinou tvořící téměř 30 % všech proteinů obsažených v našem těle. Nachází se v kostech, chrupavkách, vazech, kůži, šlachách, krevních cévách, vlasech, nehtech a zubech.

Smutnou pravdou je, že s narůstajícím věkem kolagenu v organismu přirozeně ubývá, a tak je nutné tělu pomoci. Ale pozor! Ještě předtím, než vezmete regály s doplňky stravy útokem, měli byste vědět, že ne každý z nich vám poskytne kolagen v té nejlepší možné formě. V dnešním článku zjistíte, proč je právě hydrolyzovaný kolagen pro vaše tělo tou nejlepší možnou volbou.

 

V přírodě bylo pojmenováno na 28 druhů kolagenu

Vzájemně se liší svou strukturou, ale všechny do jednoho mají společné označení. O každém typu mluvíme jako o nativním kolagenu, tedy kolagenu ve svém přirozeném stavu

Naše tělo nedokáže nativní kolagen z důvodu vysoké molekulové hmotnosti naplno absorbovat, a proto je mnohem efektivnější užívat doplňky stravy s obsahem hydrolyzovaného kolagenu (= kolagenních peptidů), jehož užívání je pro člověka zcela bezpečné. Čím se liší od nativního kolagenu?

 

Hydrolyzovaný kolagen je pro tělo snadno vstřebatelný

Hydrolyzovaný kolagen, získávaný enzymatickou hydrolýzou nativního kolagenu, se skládá z peptidů nízké molekulové hmotnosti. Ty jsou vysoce stravitelné, snadno se vstřebávají do organismu a dále distribuují po těle

Kolagenní peptidy slouží v organismu jako zdroj aminokyselin pro vytvoření nového kolagenu a zároveň přímo stimulují buňky pojivových tkání k produkci vlastního kolagenu. Díky tomu je užívání potravinového doplňku s obsahem hydrolyzovaného kolagenu prospěšné pro pohybový aparát.

 

Jak se užívání hydrolyzovaného kolagenu projeví na pokožce?

Po požití se hydrolyzovaný kolagen rozloží v tenkém střevě na malé kolagenní peptidy a aminokyseliny. V této formě se vstřebává do krevního oběhu odkud je distribuovaný do dermis, kde se podílí na její obnově. Zároveň se účastní stimulace nového kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. 

Kromě toho platí, že kolagen

- podporuje imunitní systém

- snižuje vysoký cholesterol

- předchází onemocnění srdce

- podporuje zdravé zažívání

- přispívá k udržení mladistvého vzhledu pleti

- posiluje lámající se nehty

- přispívá k regeneraci organismu po fyzické zátěži

- hydratuje a vyživuje vlasovou pokožku i vlasy

- přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

 

Tip: Přečtěte si o výsledcích studií, které byly v souvislosti s benefity kolagenu na lidské zdraví provedeny.

 

Se zařazením kolagenových doplňků neotálejte

Jak bylo řečeno již v úvodu, lidské tělo si dokáže kolagen tvořit v dostatečném množství samo. To ovšem platí zhruba do 25. roku života, kdy začíná jeho tvorba zásadním způsobem klesat a společně s tím se snižuje i jeho kvalita – proto nás začínají bolet klouby, kůže ztrácí svou pevnost a vypadávají nám vlasy. 

Kvalitní hydrolyzovaný kolagen představuje efektivní způsob, jak tělu doplnit jeho přirozený kolagen, a tím si udržovat nejen zdravé klouby a kosti, ale také optimálně hydratovanou a pružnou pokožku, pevné vlasy a silné nehty.

 

Při výběru doplňku stravy si ověřte, že obsahuje vitamin C

Vitamin C, známý také jako kyselina askorbová, je ve vodě rozpustná organická sloučenina nezbytná při tvorbě kolagenu

Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro optimální funkci:

- krevních cév

kostí

chrupavek

dásní

kůže

a zubů

 

Vsaďte na doplňky stravy značky VENIRA

Naše kolagenové doplňky stravy obsahují bioaktivní hydrolyzovaný kolagen, vitamin C a další účinné látky přispívající k udržení optimálního stavu pleti, vlasů a nehtů.

K absolutním bestsellerům patří prémiový kolagenový drink s obsahem 8 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce. K dostání je také mix kolagenových drinků ve třech příchutích v jednom balení přičemž jednotlivé dávky už jsou rozdělené do samostatných sáčků, abyste si svůj každodenní elixír mládí mohli vychutnat ať jste, kde jste. 

Pozor! V naší nabídce najdete také instantní kolagenový nápoj pro těhotné a kojící maminky, jehož složení jsme přizpůsobili potřebám žen, které si procházejí tímto citlivým obdobím.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Péče o vlasy Péče o pleť Doplňky stravy

Probiotika – zdravá střeva jsou základem všeho

Probiotika – zdravá střeva jsou základem všeho

Střeva jsou naším největším vnitřním orgánem a je v nich uloženo na 80 % imunity. Jejich stav ovlivňuje naše celkové zdraví, a tak by mělo být udržení jejich normální funkce naší prioritou číslo jedna. Co všechno můžeme udělat pro to, aby naše střeva zůstala zdravá, a jak s tím vším souvisí probiotika? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

 

Střeva a střevní mikrobiom

Střeva obsahují přibližně 500 druhů různých bakterií tvořících střevní mikroflóru. Zatímco některé mikroorganismy jsou pro zdraví člověka škodlivé, jiné jsou pro tělo prospěšné nebo dokonce nezbytné. Tyto „přátelské“ bakterie pak označujeme symbiotické, jelikož s nimi žijeme ve vzájemné symbióze. 

Symbiotickým bakteriím bychom měli poděkovat zejména za to, že:

- v těle tvoří vitaminy skupiny B

přispívají ke správnému trávení a vstřebávání bílkovin

podporují naši obranyschopnost

pomáhají se vstřebáváním důležitých minerálů – především vápníku a hořčíku

podílí se na udržení správného zažívání

 

Funkce střev

Pokud jste si do dnešního dne mysleli, že jedinou funkcí střev je trávení přijaté potravy, žili jste v naprostém omylu. Kromě toho, že jsou hlavním orgánem imunitního systému, svou střevní bariérou zabraňují prosakování toxinů do krevního řečiště a také absorbují vitaminy a minerály

Po tom všem, co jste se o tomto orgánu právě dozvěděli, vás asi nepřekvapí to, že existuje prokazatelná souvislost mezi zdravím střev a imunitním systémem, kožními problémy, duševním zdravím, autoimunitními a endokrinními poruchami, náladou a dokonce rakovinou.

 

Poznáte, že je váš střevní mikrobiom v nerovnováze?

Rozhodně to nebude nic těžkého, protože tělo vám to dá vědět hned několika způsoby. Například:

- problémy s trávením (průjem, zácpa, pálení žáhy, nadýmání)

bolestmi žaludku

celkovým snížením imunitních funkcí

častými změnami nálad

zvýšenou chutí na cukr

špatnou absorpcí živin

nevysvětlitelným poklesem energie

problémy se spánkem

náchylností ke vzniku kožních vyrážek a alergií

nevysvětlitelnými změnami na váze

Jak s tím vším souvisí probiotika?

Složení a velikost střevního mikrobiomu dokážete sami ovlivnit svým životním stylem. Začíná se budovat hned po narození a později ho ovlivňuje to, v jakém prostředí vyrůstáte společně s tím, jak se stravujete. A právě v tento moment vstupují do hry probiotika, tedy živé organismy (bakterie a nebo kvasinky), které ve střevech pomáhají nastavit rovnováhu. K nejznámějším probiotikům patří bakterie mléčného kvašení, a to zejména LactobacillusLactococcusEnterococcus, které jsou velmi často zmiňované i v reklamách.

Probiotika jsou součástí některých potravin, ale můžete je užívat i formou doplňků stravy. K probiotickým potravinám patří kefír, plnotučný jogurt, kysané podmáslí, acidofilní mléko, kysané zelí, kvašená zelenina, eidam, ementál, čedar, plísňové a zrající sýry. 

Kdy nespoléhat jen na běžné potraviny a 100% sáhnout po doplňcích stravy s obsahem probiotik se dozvíte v závěru článku.

 

Probiotika vs. prebiotika

Pokud se chcete dopracovat ke zdraví prospěšné symbióze s mikroorganismy, musíte je dobře krmit, a právě proto existují prebiotika. Ta nejsou v podstatě ničím jiným než vlákninou, kterou se živí zdraví prospěšné bakterie ve střevech, tedy probiotika. 

Jako prebiotikum je definována nestravitelná složka potraviny podporující růst a aktivitu probiotik. Konzumace dostatečného množství rozpustné vlákniny je důležitá z pohledu správné funkce střevní mikroflóry. Přirozeným zdrojem prebiotik jsou některé druhy ovoce, zeleniny a ovesných vloček.

Dále se můžete setkat s označením symbiotika používané pro produkty obsahující jak probiotika, tak prebiotika.

 

VENIRA probiotika = přírodní palivo pro vaše střeva

VENIRA probiotika ve svém složení obsahují 10 různých kmenů s celkem 10 miliardami živých probiotických kultur. Součástí doplňku je také inulin (rozpustná vláknina), tedy prebiotikum, které vytváří pro přátelské bakterie kladné životní podmínky, přispívá k jejich růstu a účinně napomáhá k jejich aktivitě. Na závěr jsme přidali extrakt ze smetánky lékařské, která podporuje normální trávení.

Obrovským benefitem našeho přírodního doplňku stravy, který se podílí na udržení zdravé střevní mikroflóry, je jeho způsob zpracování nazývaný tyndalizace. Jedná se o typ přerušované sterilizace, díky které zůstává v probiotikách přítomná většina aktivních metabolitů produkovaných během fermentace. Ty tak dovedou mnohem lépe přilnout ke střevní stěně a díky tomu působí daleko efektivněji při řešení trávicích potíží

Probiotika jsou zásluhou přerušované tepelné úpravy daleko odolnější vůči kyselému žaludečnímu prostředí, a tak se dostanou přímo do trávicího traktu, kde primárně působí.

 

Kdy VENIRA probiotika užívat?

VENIRA probiotika můžete užívat preventivně, ale rozhodně je mějte po ruce v následujících situacích.

1. Užíváte, nebo jste dobrali antibiotika. Při užívání antibiotik dochází k poškození mikrobioty, a tak vás mohou po jejich dobrání nepříjemně překvapit trávicí potíže a průjem. Podávání probiotik může v tomto případě značně urychlit obnovu přirozené střevní mikroflóry. 

2. Chystáte se na cestu do zahraničí. Probiotika jsou v tomto případě skvělou prevencí před zažívacími problémy a průjmem, který vám zvláště na exotických místech může potkat – typickým příkladem je Egypt a jeho Faraonova kletba. Je to dané tím, že tato místa jsou obydlena jiným spektrem bakterií, na které nemusíme být my Evropané připravení. Z toho důvodu je lepší pít na dovolené balenou vodu než pitnou vodu z kohoutku.

3. Začala chřipková sezona. Vzhledem k tomu, že probiotika podporují imunitu, jejich konzumací zvýšíte obranyschopnost svého těla před nachlazením a dalšími typy lehkých respiračních onemocnění. V tomto období samozřejmě nezapomínejte ani na vydatný spánek a kvalitní stravu, které jsou pro obranyschopnost organismu zcela klíčové.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdraví a nemoc Doplňky stravy

Super greens – detoxikace organismu, podpora imunity a další důvody, proč dát zeleným potravinám zelenou

Super greens – detoxikace organismu, podpora imunity a další důvody, proč dát zeleným potravinám zelenou

Zelené superpotraviny bychom mohli díky jejich blahodárným účinkům na lidské zdraví označit za cenné dary přírody – a právě proto byste je měli konzumovat pravidelně a dlouhodobě. Jaké potraviny se řadí do skupiny super greens, jaké benefity přináší pro tělo jejich konzumace a pochutnáte si na nich vůbec? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

 

Jsou super greens opravdu tak super?

Ano, jsou. Zelené potraviny obsahují v několikanásobně účinnější formě všechny tělu prospěšné látky jako vitaminy, minerály, stopové prvky, esenciální mastné kyseliny, aminokyseliny a enzymy

K jejich klíčovým vlastnostem patří komplexnost a přirozenost pro lidský organismus. Jsou zásadotvorné a enzymaticky aktivní. Dále vykazují vysokou antioxidační aktivitu a jsou bohaté na chlorofyl, který stimuluje srdce, cévní systém, střeva, dělohu a plíce.

Jejich výhodou je i to, že na sebe působí synergicky, tedy vzájemně posilují svůj účinek, a tak se dají užívat současně. Dokonce se jedná o doporučený postup.

 

Potraviny, které patří do skupiny super greens

K nejvýznamnějším zeleným potravinám patří spirulina, chlorella a mladý ječmen. Jaké jsou jejich účinky na lidský organismus? 

 

Spirulina 

- sladkovodní silice, která patří mezi antioxidanty

- napomáhá k normální hladině cukru v krvi

- podporuje přirozenou obranyschopnost imunitního systému

- přispívá k celkové vitalitě

- pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost a eliminovat chuť k jídlu

 

Chlorella

- jednobuněčná sladkovodní řasa plná vitaminů, kterou řadíme mezi antioxidanty

- podporuje normální funkci střevního traktu

- napomáhá k pročištění organismu

- je bohatým zdrojem vlákniny, která na sebe dokáže vázat těžké kovy i další toxické látky a napomáhá je odstranit ven z těla, čímž eliminuje jejich vstřebání do krve

- přispívá k mikrobiální rovnováze

 

Zelený ječmen

- antioxidant bohatý na nejrůznější vitaminy a minerály z přírodních zdrojů

- díky obsahu vitaminu C a B6 přispívá k eliminaci únavy a vyčerpání, čímž dokonale pomáhá k povzbuzení organismu

- podporuje normální funkci jater a žlučníku

- napomáhá snižovat překyselení organismu

Jarní detoxikace pomocí zelených potravin: Má smysl?

Jak už jsme zmiňovali v článku o jarní péči o pleť, jaro je časem probouzení, kdy měníme zajeté pořádky nejen v pečujicí rutině, ale celkově v našem životním stylu. Pomyslným startem cesty za zdravějším já může být detoxikace, která zbaví organismus nahromaděných toxinů, což s sebou nese celou řadu benefitů.

Pokud se máme bavit konkrétně o konzumaci zelených potravin, největšího přínosu se dočkáte, pokud je budete užívat pravidelně a dlouhodobě. Nicméně pořád je lepší užívat zelené potraviny v rámci jarní detoxikační kúry, než jejich existenci zcela ignorovat.

 

S detoxikací organismu vám pomůže chlorella i spirulina

Když mluvíme o detoxikaci organismu, mluvíme vlastně o tom, co nejvíce ocení vaše játra a střeva

Jak chlorella, tak i spirulina obsahují aminokyseliny přispívající k eliminaci těžkých kovů, které představují jednu z největších hrozeb nejen pro játra, ale pro celý organismus. K detoxikaci střev je vhodná zmiňovaná chlorella obsahující velké množství vlákniny, která napomáhá čistit tlusté střevo a nánosy toxických usazenin z jeho stěn. Obě tyto zelené potraviny jsou součástí doplňku stravy VENIRA super greens, který obsahuje celkem 16 aktivních látek.

Tip: Alternativou je doplněk stravy VENIRA detox, který jsme vyvinuli tak, aby pomáhal tělo zbavovat toxických látek. Obsahuje i zmiňovanou chlorellu a spiruliny.

 

Detoxikace organismu jde ruku v ruce s jeho posílením – zvlášť v případě, že se spolehnete na zelené potraviny

Věděli jste, že následkem zaneseného tlustého střeva může dojít k oslabení vaší imunity? Samozřejmě se nejedná o jediný důvod. K dalším příčinám oslabeného imunitního systému patří chronický stres, užívání antibiotik, kouření, nadbytečná konzumace alkoholu a naopak nedostatečný pohyb a nízký příjem vitaminů a minerálů. 

Zelené potraviny jsou bohaté na antioxidanty (především vitaminy A,C,E) přispívající k eliminaci výskytu volných radikálů. Právě ty totiž stojí za oslabenou imunitou a zhoršeným průběhem všech nemocí, které se u vás v důsledku toho rozvinou.

Nicméně pouhé užívání doplňků stravy nestačí. Důležitá je celková úprava dosavadního životního stylu. Konkrétní tipy, jak posílit imunitu si přečtěte v samostatném článku.

 

Vitaminová bomba plná (nejen) zelených superpotravin

Zelené superpotraviny jsou dokonalým prototypem svěžesti a zdraví, a tak jsme vzali ty nejvyhlášenější z nich, a umíchali nepřekonatelně zdravou vitaminovou směs pro udržení vaší celkové vitality.

VENIRA super greens je hodnotný potravinový doplněk, jehož součástí jsou nejen všechny výše popsané zelené superpotraviny, ale také adaptogeny z rostlinných zdrojů a probiotika

 

Proč jsou součástí doplňku stravy probiotika?

Probiotika jsou živé mikroorganismy ovlivňující lidský organismus. K jejich nejčastěji skloňovaným účinkům na lidský organismus patří podpora imunitního systému, úprava pH střeva a podpora integrity střevní sliznice. 

Vyskytují se v potravinách (např. kysané zelí, jogurt, kefír, nakládané okurky apod.), ale můžete je přijímat i ve formě doplňků stravy. Ve druhém ze zmíněných případů je výhodou přesná znalost přítomných probiotických mikroorganismů a jejich počtu.

Konkrétně v doplňku VENIRA super greens najdete bifidobacterium & lactobacillus. Jako probiotické kultury jsme je přidali zejména na podporu trávení.

 

Jaké problémy VENIRA super greens řeší?

Zelené superpotraviny, rostlinné adaptogeny a probiotika tvoří mimořádně silnou kombinaci, která:

- povzbuzuje unavený organismus

eliminuje únavu, vyčerpání a volné radikály

dodává potřebnou dávku energie

podporuje obranyschopnost

přispívá ke správnému fungování organismu

pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost

 

Na naší vitaminové směsi si rozhodně pochutnáte

Pokud patříte k pravidelným konzumentům rozpustných směsí s obsahem super zelených superpotravin, tak určitě víte, že chuť není zrovna jejich předností. A právě to jsme se rozhodli změnit!

Naším cílem bylo vyvinout doplněk stravy bohatý na superpotraviny, který bude mít nejen perfektně vybalancované složení, ale i chuť. Příchuť jsme ladili k dokonalosti opravdu dlouho, ale trpělivost nakonec přinesla své ovoce. Vy si tak můžete každý den pochutnat na VENIRA super greens s lahodnou jablečnou příchutí

 

Proč se vyplatí sáhnout po doplňku stravy, který obsahuje směs zelených superpotravin?

Důvod je prostý – je to pohodlné, a tedy z dlouhodobého hlediska udržitelné. Abyste se mohli těšit z účinků jednotlivých zelených superpotravin, musíte je užívat pravidelně a dlouhodobě.

Díky vitaminové směsi VENIRA super greens už si nemusíte lámat hlavu nad tím, jestli v průběhu dne zvládnete zkonzumovat všeobecně doporučené množství zelených superpotravin, protože tuhle otázku už jsme vyřešili za vás v rámci vývoje, a tak se stačí řídit doporučeným dávkováním. Náš doplněk stravy proto představuje skvělé řešení pro všechny s hektickým životním stylem.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Zdraví a nemoc Doplňky stravy

Beta karoten: Jaké má účinky a pomůže k lepšímu opálení?

Beta karoten: Jaké má účinky a pomůže k lepšímu opálení?

V dnešním světě plném stresu, znečištěném ovzduší a nezdravé stravy, je náš organismus vystaven neustálému bombardování volnými radikály. Tyto nestabilní molekuly vznikají jako vedlejší produkt metabolismu a dalších procesů v těle, ale mohou být produkovány i vlivem kouření, nadměrného slunečního záření a dalších faktorů. Volné radikály poškozují buňky a tkáně a podílejí se na vzniku chronických onemocnění, jako jsou rakovina, srdeční choroby a neurodegenerativní choroby. Důkladná příprava je polovinou úspěchu, což bezesporu platí i v otázce opalování. Vzhledem k tomu, že jarní paprsky začínají nabírat na síle, je nejvyšší čas začít nachystat  se na dobu strávenou na slunci tak, abyste se brzy dočkali bronzové pokožky, po které už od zimy toužíte. Dnes zjistíte, proč by měl být právě beta karoten nedílnou součástí vaší cesty za krásným a dlouhotrvajícím opálením.

Co to je beta karoten?

Existují látky, které dokáží volné radikály neutralizovat a chránit tak naše buňky před poškozením. Mezi tyto látky patří antioxidanty, mezi které patří i betakaroten, pigment, který dodává ovoci a zelenině žlutou, oranžovou a červenou barvu. Patří do skupiny karotenoidů, které jsou prekurzory vitamínu A. Betakaroten se v lidském těle přeměňuje na vitamín A, který je nezbytný pro zdraví očí, imunitního systému a pokožky.

Karotenoidy působí příznivě na zdraví pokožky, vlasů, očí a zubů. Jeho přítomnost v potravinách poznáte podle typického zbarvení od žluté, přes oranžovou až červenou.

 

Kde se beta karoten nachází? 

Mezi nejbohatší zdroje vitaminu beta karotenu patří mrkev, brokolice, hrášek, mango, sladké brambory, dýně, špenát nebo meruňky.

Mrkev je jedním z nejlepších zdrojů betakarotenu. Jeden středně velká syrová mrkev obsahuje přibližně 5,4 mg betakarotenu.

Sladké brambory jsou dalším skvělým zdrojem beta karotenu. Jeden středně velký sladký brambor obsahuje přibližně 2,4 mg betakarotenu.

Dýně všech druhů jsou bohaté na betakaroten. Jeden šálek dýňového pyré obsahuje přibližně 4,5 mg betakarotenu.

Špenát - jeden šálek syrového špenátu obsahuje přibližně 2,1 mg betakarotenu.

Brokolice - jeden šálek syrové brokolice obsahuje přibližně 1,2 mg betakarotenu.

 Mango je exotické ovoce bohaté na betakaroten. Jeden středně velký kus manga obsahuje přibližně 3,6 mg betakarotenu.

Meruňky jeden šálek sušených meruněk obsahuje přibližně 12,2 mg betakarotenu.

 

Tipy pro zvýšení příjmu betakarotenu

Jezte ovoce a zeleninu v syrovém stavu nebo jen lehce tepelně upravené, abyste zachovala co nejvíce betakarotenu.

Pijte ovocné a zeleninové šťávy, které jsou dalším skvělým zdrojem beta karotenu.

Pokud nemáte v jídelníčku dostatek potravin bohatých na betakaroten, zvažte užívání doplňku stravy s betakarotenem.

 

Jaké má beta karoten účinky?

1. Podporuje imunitní systém a je silný antioxidant

Betakaroten je silný antioxidant, který chrání buňky před poškozením volnými radikály. Volné radikály jsou nestabilní molekuly, které se v organismu přirozeně tvoří při metabolismu, ale mohou být produkovány i vlivem stresu, kouření a znečištění ovzduší. Volné radikály poškozují buňky a tkáně a podílejí se na vzniku chronických onemocnění, jako jsou rakovina, srdeční choroby a neurodegenerativní choroby.

Betakaroten neutralizuje volné radikály a chrání tak buňky před poškozením. To může pomoci snižovat riziko vzniku chronických onemocnění a zpomalovat proces stárnutí.

 

2. Chrání zrak

Mezi další betakaroten účinky patří to, že je nezbytný pro zdraví očí. Přeměňuje se na vitamín A, který je důležitý pro sítnici a rohovku. Nedostatek vitamínu A může vést k šerosleposti a slepotě. Beta karoten může také pomoci chránit před makulární degenerací, což je onemocnění, které postihuje centrální část sítnice a může vést ke ztrátě zraku.

 

3. Stará se o zdravou pleť

Beta karoten chrání pleť před poškozením slunečním zářením. Pomáhá předcházet spálení a tvorbě vrásek a pigmentových skvrn. Betakaroten také podporuje hojení ran a regeneraci pleti. Díky své antioxidační funkci může beta karoten zlepšit zdraví a vzhled vaší pokožky. Každopádně samotné užívání beta karotenu v doplňcích stravy nestačí. Důležité je přijímat beta karoten také ze stravy a chránit si kůži produkty s SPF faktorem

 

4. Může snižovat riziko vzniku rakoviny

Díky tomu, že beta karoten pomáhá snižovat oxidační stres v těle, který způsobuje určité druhy rakoviny, srdeční choroby nebo Alzheimerovu chorobu, může být nápomocný jako prevence před vznikem těchto chorob

Nicméně tvrdit, že užíváním beta karotenu předejdete rakovině a dalším závažným onemocněním, nelze. Může jít však o dobrý způsob, jak přispět k celkovému zdraví organismu.

 

5. Může působit jako prevence srdečních chorob

Srdeční choroby zahrnují širokou škálu stavů, které postihují srdce a cévy. Mezi nejčastější typy patří infarkt, mrtvice a srdeční selhání. Rizikové faktory srdečních chorob zahrnují nezdravý životní styl, kouření, vysoký krevní tlak, vysokou hladinu cholesterolu a cukrovku.

Nejlepší beta karoten může pomáhat udržovat zdravé cévy a zlepšovat průtok krve, čímž snižuje riziko srdečních chorob. Beta karoten má protizánětlivé vlastnosti, které mohou snižovat riziko srdečních chorob. Beta karoten neutralizuje volné radikály, škodlivé molekuly, které poškozují buňky a vedou k rozvoji srdečních chorob. Některé studie naznačují, že beta karoten může snižovat hladinu LDL (špatného) cholesterolu, čímž snižuje riziko srdečních chorob.

Řada studií zkoumala vliv beta karotenu na riziko srdečních chorob. Některé studie prokázaly, že užívání doplňků stravy s beta karotenem může vést k mírnému snížení rizika srdečních chorob. Jiné studie však tento efekt nepotvrdily. Je důležité poznamenat, že většina studií se zaměřila na užívání vysokých dávek beta karotenu v doplňcích stravy. Vliv běžné stravy bohaté na beta karoten na riziko srdečních chorob není dosud plně objasněn.

 

6. Stará se o zdravé dýchací cesty

Vysoký příjem beta karotenu pomáhá zvýšit kapacitu plic a může tak pomoci zabránit poruchám dýchání například astmatu.

Jak již bylo zmíněno, nelze však tvrdit, že se beta karoten postará o vyléčení astmatu či jiných závažnějších chorob, ale jeho užívám můžete přispět k celkovému zdraví organismu

POZOR! Beta karotenu (a obecně karotenoidům) se často připisuje zásluha za to, že chrání kůži před poškozením nadměrným slunečním zářením. To ovšem není tak úplně pravda. Antioxidanty nedokážou předejít poškození a spálení kůže, které zapříčinily volné radikály produkované UV paprsky. Antioxidanty „pouze“ napravují škody, které již byly způsobeny. 

Nicméně platí to, že s pomocí karotenoidů předcházíte vzniku pigmentových skvrn, které by se mohly na vaší kůži vytvořit jako důsledek působení UV záření.

Nedostatek karotenoidů v organismu poznáte na první pohled. Nejenže vaše pokožka bude suchá a drsná, stejně tak i vaše rty budou vysušené a popraskané. Výjimkou není ani nadměrné padání vlasů. Je tedy zřejmé, že dostatečný příjem karotenoidů má pro člověka obrovský význam.

 

Beta karoten jako doplněk stravy

Jak už bylo zmíněno výše, beta karoten najdete v mrkvích, rajčatech, červených paprikách, švestkách, papáje a mangu. Kromě toho je obsažen také v petrželi, brokolici, hrachu, zelených fazolkách, špenátu, vaječném žloutku nebo játrech

Množství beta karotenu v organismu můžete podpořit s pomocí doplňků stravy, se kterými vytěžíte z opálení skutečně maximum. Proč užívat beta karoten komplex?

 

VENIRA beta karoten komplex

Aby měla vaše pokožka dostatek času na přípravu a z prospěšnosti beta karotenu jste vytěžili skutečně maximum, začněte ho užívat alespoň měsíc před vypuknutím sezony slunění. Užívejte ho po celé období opalování a plynně pokračujte ještě měsíc po jeho skončení, čímž podpoříte dlouhotrvající efekt bronzového opálení. 

Beta karoten komplex obsahuje přírodní kapsle přispívající ke krásnému a dlouhotrvajícímu opálení. Obsahuje 40 mg vitaminu C a dalších 5 přírodních složek v denní dávce (včetně biotinu, zinku a měsíčku lékařského). Vašemu tělu nabízí spoustu benefitů. Podporuje udržení zdravého a přirozeného vzhledu pokožky, napomáhá k dosažení rovnoměrného opálení a poskytuje efektivní ochranu přípravu na letní intenzivní opalování, čímž usnadňuje celý opalovací proces. Beta karoten komplex navíc obsahuje další tělu prospěšné látky:

Vitamin C

Vitamin C hraje důležitou roli v lidském organismu. Podporuje tvorbu kolagenu, funguje jako silný antioxidant a přispívá ke snížení míry únavy a stresu. Navíc chrání buňky před oxidativním stresem, který způsobuje stárnutí, civilizační choroby nebo špatný vzhled kůže

Zinek 

Zinek je významný esenciální stopový prvek, který se vyskytuje ve většině našich orgánů. Pomáhá s normální produkcí hormonů štítné žlázy nebo pomáhá se syntézou kolagenu a bílkovin. Je důležitý pro normální stav kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Bohatým zdrojem zinku jsou luštěniny, semínka nebo obiloviny. Tělo si zinek neumí vytvořit, proto bychom mu ho měli pravidelně dodávat prostřednictvím stravy nebo potravinových doplňků, které se perfektně vstřebávají

Vitamin E

Vitamin E, známý také jako tokoferol, je nezbytnou mikronutrientní sloučeninou, která hraje klíčovou roli v našem zdraví. Funguje jako antioxidant, chrání buňky před poškozením volnými radikály, a podporuje řadu důležitých fyziologických funkcí. Vitamin E je rozpustný v tucích, což znamená, že se vstřebává spolu s tuky v potravě. Najdeme ho v rostlinných olejích, listové zelenině, ořechách a semínkách, obilovinách a luštěninách. Vitamin E neutralizuje volné radikály, škodlivé molekuly, které poškozují buňky a vedou k řadě chronických onemocnění. Pomáhá chránit srdce a cévy před poškozením a snižuje riziko infarktu a mozkové mrtvice a podporuje zdraví pokožky a zpomaluje proces stárnutí.

Měsíček lékařský 

Měsíček lékařský je jednoletá bylina s oranžově žlutými květy, které připomínají pampelišky. Původem pochází ze Středomoří, ale dnes se pěstuje po celém světě. Měsíček lékařský obsahuje řadu aktivních látek, které mu propůjčují jeho léčivé vlastnosti. Mezi nejdůležitější patří karotenoidy, jako je beta karoten, které chrání buňky před poškozením volnými radikály a podporují hojení ran. Dále obsahuje flavonoidy jako je kvercetin, který má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Esenciální oleje v měsíčku mají antiseptické a dezinfekční vlastnosti.

Biotin

Biotin, známý také jako vitamín B7, je esenciální mikronutrient. Je nezbytný pro řadu důležitých metabolických procesů a podporuje zdraví kůže, vlasů a nehtů. Biotin je rozpustný ve vodě, což znamená, že se snadno vylučuje močí. Najdeme ho v hojnosti v pestré paletě potravin například ve žloutcích, v houbách nebo v lososovi. Biotin podporuje zdraví kůže a pomáhá předcházet suché a šupinaté pokožce, ekzémům a akné, podporuje růst silných a zdravých nehtů a pomáhá předcházet jejich lámavosti a třepení. Důležitou roli hraje také v metabolismu glukózy a pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi.

 

Kdy začít, a jak dlouho, beta karoten užívat?

Aby měla vaše pokožka dostatek času na přípravu a z prospěšnosti beta karotenu jste vytěžili skutečně maximum, začněte ho užívat alespoň měsíc před vypuknutím sezony slunění. Užívejte ho po celé období opalování a plynně pokračujte ještě měsíc po jeho skončení, čímž podpoříte dlouhotrvající efekt bronzového opálení

 

Kdy je ještě vhodné užívat beta karoten?

Jarní a podzimní měsíce: V těchto měsících je slunečního záření méně, takže riziko rozpadu beta karotenu v organismu je nižší.

Období zvýšené fyzické aktivity: Pokud se věnujete sportu nebo jiným fyzickým aktivitám, může vám užívání beta karotenu pomoci s regenerací svalů a posílit imunitní systém.

Období stresu: Stres může vyčerpávat zásoby antioxidantů v organismu, včetně beta karotenu. Užívání doplňků stravy s beta karotenem vám může pomoci zvládat stresové situace.

 

Dávkování beta karotenu

Doporučený denní příjem betakarotenu se liší v závislosti na věku a pohlaví. Pro dospělé je to 6 mg pro muže a 5 mg pro ženy. Betakaroten se nachází v mnoha potravinách, takže ho většina lidí získává dostatek ze stravy. Pokud však nemáte v jídelníčku dostatek potravin bohatých na betakaroten, můžete ho užívat i v doplňcích stravy. Jako všude i zde platí, všeho moc škodí. Nepřekračujte doporučený denní příjem beta karotenu a svou pokožku chraňte před slunečním zářením také dalšími produkty obsahujícími SPF

Podpořte ještě více celý opalovací proces

Beta karoten na opalování sice zvyšuje toleranci kůže na sluneční záření, ale to neznamená, že už svou pokožku nemusíte při pobytu venku chránit. Svůj opalovací arzenál proto doplňte o VENIRA opalovací olej s SPF 20.

Náš opalovací olej stimuluje tvorbu melaninu a vaši pokožku účinně chrání před UV zářením a předčasným stárnutím. Přidané třpytky činí vaši pokožku naprosto neodolatelnou na pohled a zásluhou olejové konzistence je zase dokonale hebká na dotek. 

 

Důležitost SPF

Slunce je zdrojem života, ale jeho UV záření může být pro naše zdraví škodlivé. Nadměrné vystavení UV záření může vést k řadě zdravotních problémů, včetně spálení, předčasného stárnutí a rakoviny kůže. Naštěstí existuje jednoduchý a účinný způsob, jak se před těmito škodlivými účinky chránit: používání opalovacího krému s ochranným faktorem (SPF).

SPF (Sun Protection Factor) je číslo, které udává, jak moc opalovací krém chrání vaši pokožku před UVB zářením, které je hlavním viníkem spálení a rakoviny kůže. Čím vyšší je číslo SPF, tím větší je ochrana. Například opalovací krém s SPF 30 blokuje 97 % UVB záření, zatímco opalovací krém s SPF 15 blokuje pouze 85 %.

Doporučený SPF závisí na typu vaší pokožky, délce pobytu na slunci a dalších faktorech. Pro běžné každodenní použití dermatologové doporučují používat opalovací krém s SPF 30 nebo vyšším. Pokud máte světlou pleť, spálíte se snadno a měla byste používat opalovací krém s SPF 50 nebo vyšším.

Opalovací krém byste měli nanášet na všechny exponované oblasti pokožky 20 minut před pobytem na slunci a znovu každých 2 hodiny, nebo častěji, pokud se potíte nebo plavete. Nezapomeňte nanést opalovací krém i na uši, rty a chodidla.

 

Další tipy pro ochranu před sluncem

Kromě používání opalovacího krému existují i další způsoby, jak se chránit před sluncem:

Vyhýbejte se přímému slunečnímu záření v nejteplejších hodinách dne (mezi 10. a 16. hodinou).

Noste ochranný oděv, jako jsou klobouky, sluneční brýle a košile s dlouhými rukávy.

Vyhledejte stín, když je to možné.

Pijte dostatek tekutin, abyste se vyhnuli dehydrataci.

 

Použijte samoopalovací pěnu

Nebaví vás dlouhé hodiny chytat bronz na slunci? Urychlete opalovací proces! Využijte samoopalovací pěnu na tělo a obličej s neodolatelnou vůní. Už nemusíte čekat s opálením na léto, samoopalovací pěna vám poskytne přirozené a bezchybné opálení během celého roku. Pěnová konzistence umožňuje jednoduché aplikování pěny. Vaše pokožka zůstane jemná a hydratovaná. Samoopalování je bezpečné, nemusíte se bát bolestivého spálení způsobeného opalováním na slunci. Pěnu nanášejte krouživými pohyby rovnoměrně po celém těle pomocí aplikační rukavice na samoopalovací přípravky. Začněte s většími plochami, jako jsou ruce a nohy, postupně pěnu rozetřete na nárty, prsty či zápěstí a kolena. Vyhněte se kontaktu s očima a po nanesení vyčkejte několik minut s oblékáním. Po aplikaci si umyjte ruce.

 

Chraňte před sluncem i své vlasy

Slunce vám sice dává život a energii, ale jeho UV záření může mít i negativní dopady na vaše zdraví. To platí nejen pro pokožku, ale i pro vlasy. Nadměrné vystavení slunečnímu záření může vlasy poškodit a vést k řadě problémů, jako jsou:

Ztráta barvy: UV záření ničí pigment melanin, který dodává vlasům barvu. To může vést k zesvětlení vlasů, vyblednutí barvy a tvorbě šedivých vlasů.

Suchost a lámavost: UV záření vysušuje vlasy a poškozuje jejich strukturu, což je dělá náchylnější k lámání a třepení.

Ztráta objemu: Poškozené vlasy ztrácejí objem a působí mdle.

Poškozená struktura: UV záření otevírá kutikulu vlasů, která je zodpovědná za jejich ochranu. To vlasy dělá náchylnější k vnějším vlivům a chemikáliím.

VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou vytváří ochranný štít pro pokožku hlavy a vlasy vystavené UV slunečnímu záření. Zároveň zabraňuje vysoušení a lámání vlasů či podráždění pokožky, zamezuje vyblednutí barvy vlasů a snižuje poškození kolagenu ve vlasech až o 79 %. Vlasy nezanechává mastné, ale naopak hebké, lesklé a snadno rozčesatelné.

 

Opalování pro náročné 

Pokud jste milovnicí letních měsíců, nekonečného slunění a už se nemůžete dočkat, až začne opalovací sezona, máme pro vás další produkty, které byste si rozhodně neměla nechat ujít

Pokud usnete na sluníčku a vzbudíte se spálená, jistě vám přijde vhod VENIRA chladivý gel po opalování, který snižuje pálení a začervenání a podporuje regenerační schopnosti pokožky. Obsahuje mentol a aloe vera, které pokožku krásně provoní a zchladí. Ve složení gelu najdete také panthenol, který hydratuje a zklidňuje citlivou pokožku a podporuje hojení drobných ran

Toužíte po neodolatelném a dlouhotrvajícím opálení? Vložte své opálení do rukou VENIRA opalovací máslo, bronze, SPF 25, které obsahuje beta karoten a dalších 21 účinných složek včetně slunečnicového oleje a vitamínu E. Snadno se nanáší a roztírá a zabraňuje předčasnému stárnutí kůže. Hydratuje pokožku a zanechává ji zvláčněnou. Navíc vaší pleti dodá jemný třpytivý filtr a vy se tak stanete bohyní pláže

 

Výhody slunění

Sluneční paprsky dopadající na naši pokožku přispívají k udržení duševní pohody a stimulují tvorbu vitaminu D v kůži. Slunce může u některých jedinců sloužit také jako účinný pomocník při léčbě atopického ekzému, lupénky a jiných kožních chorob.

Na závěr se hodí připomenout, že jen zdravé opálení je skutečně krásné, a proto je dobré znát i nevýhody opalování a vědět, jak o pokožku během opalovací sezony správně pečovat.

 

Co si z článku odnést? 

Beta karoten je látkou ze skupiny karotenoidů, které působí příznivě na stav a zdraví pokožky, vlasů, očí a zubů. Naše tělo vnímá beta karoten jako provitamin vitaminu A a je pro něj důležitým antioxidantem, který chrání organismus před negativním působením volných radikálů.

Beta karoten je hojně zastoupen v mrkvi, sladkých bramborách, dýni, špenátu, brokolici, mangu nebo meruňkách. Beta karoten je silný antioxidant a podporuje imunitní systém, chrání zrak a pomáhá v péči o zdravou a krásnou pleť. Samotné užívání beta karotenu však vaši pleť neochrání před UV zářením, proto používejte další produkty obsahující SPF

Zvýšit dávku beta karotenu můžete pomocí VENIRA beta karoten komplexu, který obsahuje vitamíny C a E, zinek, biotin a měsíček lékařský, který podporuje udržení zdravého a přirozeného vzhledu pokožky, napomáhá k dosažení rovnoměrného opálení a poskytuje efektivní ochranu přípravu na letní intenzivní opalování. Ideální je začít beta karoten užívat alespoň měsíc před začátkem opalovací sezony, během celého období opalování a ještě měsíc po ukončení letní sezony.

Pokud vás nebaví proces opalování, vyzkoušejte samoopalovací pěnu, se kterou budete opálená raz dva. Před sluncem chraňte také své vlasy s venira ochranným sprejem proti slunci, chloru a slané vodě. Jestli se chcete na pláži třpytit, využijte také opalovací máslo s SPF 25, které vaší kůži dodá jemný třpytivý nádech a postará se o krásné opálení. A pokud to se sluněním přeženete, zchlaďte se gelem po opalování s aloe vera a mentolem. Pamatujte, beta karoten může mít na vaši pokožku příznivé účinky, nicméně na ochranu před sluncem a UV zářením sám nestačí. Vždy používejte produkty s SPF ochranným faktorem nehledě na roční období.

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Péče o pleť Péče o tělo

Jak vznikají strie a jak se jich zbavit?

Jak vznikají strie a jak se jich zbavit?

Jsou považované za jeden z nejčastějších estetických problémů, ale z dlouhodobého hlediska nepředstavují žádné zdravotní riziko. Řeč je o striích, se kterými se potýká drtivá většina celé populace. Proč strie vznikají, jak na ně vyzrát, a hlavně jde to vůbec?

 

Jak, kde, u koho a proč strie vznikají?

Strie (= pajizévky) jsou specifickým typem jizev, které se na povrchu kůže objevují v důsledku popraskání kolagenních a elastinových vláken nacházejících se v dermis.

V momentě, kdy vlákna prasknou, kůže ztrácí v daném místě schopnost se přirozeně natahovat. Na povrchu se tato změna projeví vznikem drobných prasklinek – tedy načervenalých až fialových strií, které mohou ze začátku svědit. Postupně se rozšiřují a jejich odstín vybledne natolik, že se podobá barvě okolní kůže. 

Strie se mohou lišit nejen svým odstínem, ale také tvarem a velikostí. Běžně se stává, že se vytvoří více strií na jednom místě, a proto se prolínají. 

I na dotek strii bezpečně poznáte – při přejetí daného místa můžete pociťovat mírnou prohlubeň.

 

Jak vznikají?

Strie jsou vlastně jakousi symbolikou cesty životem. Poukazují na vše, co má daná osoba za sebou – například u žen můžeme zcela určitě zmínit porod. Ke vzniku strií jsou obecně náchylnější ženy, to ale neznamená, že mužům se objevit nemohou – naopak.

Pajizévky jsou doprovodným efektem přílišného namáhání kůže, konkrétně kolagenních a elastinových vláken, která už se dále nedokážou přizpůsobovat nadměrnému napětí a prasknou.

 

Nejčastější důvody ke vzniku strií

Obecně lze říct, že příčinou vzniku strií je změna objemu těla, při kterém dochází k rychlému natahování kůže.

V praxi se strie běžně tvoří při

- růstu svalové hmoty

rapidním přibírání na váze nebo hubnutí

těhotenství

dospívání

hormonálních změnách

užívání některých léků, které poškozují kůži

 

Se striemi tedy nejvíce zápasí dospívající, sportovci a ženy v těhotenství. Rovněž je důležité zmínit, že ke vzniku strií může mít každý z nás genetické dispozice (bez ohledu na pohlaví).

 

Místa na těle, kde se strie tvoří

Strie se mohou objevovat prakticky všude po těle, ale nejčastěji se vyskytují na břiše, zádech, hýždích, stehnech, bocích, prsou a pažích.

 

Lze předcházet vzniku strií?

I když strie zdobí těla drtivé většiny populace, snížit pravděpodobnost jejich vzniku opravdu můžete

Vaší největší výzvou bude udržení konzistentní péče. Kůže je sama o sobě pružná, ale samozřejmě má své limity. Abyste její schopnost natahovat se co nejvíce podpořili, hydratujte ji! Vyhledávejte přírodní kosmetiku s obsahem blahodárných olejů. Svou péči o tělo rozšiřte o tělové mléko a sprchový olej.

Snažte se udržet svou váhu pod kontrolou – vyvarujte se přejídání i drastickým dietám. Stravujte se vyváženě, dodržujte pitný režim a dopřejte si pravidelný pohyb. 

Prevence je v tomto ohledu velmi důležitá, protože v momentě, kdy už se vám nějaká strie objeví, nikdy se jí naplno nezbavíte – pouze můžete ovlivnit to, jak moc výrazná bude.

 

Vyzrajte na strie s kolagenem

Z výše zmíněného je zřejmé, že o tom, jestli se strie vytvoří nebo ne, rozhoduje odolnost kůže vůči napínání. Tato schopnost je do značné míry ovlivněna kvalitou kolagenních vláken. 

Chcete mít jistotu, že vaše kolagenní vlákna budou dostatečná silná na to, aby odolala případnému namáhání kůže v budoucnu? Začněte užívat kolagenové doplňky stravy. Ale pozor, při výběru si dejte záležet! My vám doporučujeme hydrolyzovaný kolagen, který má nízkou molekulární hmotnost a lehce se vstřebává do organismu.

 

Eliminujte viditelnost současných strií na minimum

Prvně si pojďme říct, že je zcela v pořádku, pokud své strie nosíte s hrdostí a nemáte nejmenší potřebu je eliminovat. Naprosto v pořádku je ale i opačná varianta, kdy se rozhodneme se svými striemi bojovat a omezit jejich viditelnost na minimum

Pro ty z vás, kteří se se současnou podobou svých strií nechtějí smířit, máme dobrou zprávu! Po dlouhém snažení jsme vyvinuli účinný krém proti striím, který díky obsahu aktivní látky LIFTONIN®-XPERT ECO proniká snadno do hlubších vrstev pokožky, kde podporuje tvorbu vlastního kolagenu. Tím napomáhá eliminovat vznik nových strií a minimalizovat vzhled těch existujících.

V číselném vyjádření můžete při pravidelném a dlouhodobém používání očekávat viditelné zmenšení velikosti strií, kdy budou až o 14 % kratší a až o 24 % užší. Zároveň se dočkáte zjemnění jejich vzhledu, kdy budou až o 31 % mělčí než před začátkem používání.

 

Další způsoby odstranění strií

Strie můžete redukovat také v rámci ošetření prováděných dermatology. Do této kategorie patří různá světelné nebo laserové ošetření a mikrodermabraze. 

 

Okénko pouze pro ženy

Vedle strií patří u něžného pohlaví k nejčastějším kosmetických problémům celulitida. I na tu jsme si při vývoji doplňků stravy posvítili, a tak vám přinášíme přírodní kapsle stop celulitidě obsahující na devět účinných látek. Svou snahu zbavit se nevzhledné pomerančové kůže ještě více podpoříte masáží s vakuovou baňkou na celulitidu. Další inspiraci nejen na to, jak se zbavit celulitidy, čerpejte u nás na blogu

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o tělo

Vitamíny na vlasy: Proč je dobré je užívat a jak je vybrat?

Vitamíny na vlasy: Proč je dobré je užívat a jak je vybrat?

Jsou vaše vlasy zplihlé a bez lesku? Třepí se, lámou a nadměrně vypadávají? Problémem nemusí být vlasová kosmetika. Možná jste jen zapomněli na to, že péče o vlasy zvenku je stejně důležitá jako ta zevnitř. Dnes se dozvíte, co všechno ovlivňuje stav vašich vlasů, a prozradíme vám, jak vybrat vitamínové doplňky, které vám na cestě za krásnými a zdravými vlasy skutečně pomohou.

 

POZOR! Ani ty nejlepší vitamíny na světě vás nespasí, pokud…

…pro celkovou vitalitu svých vlasů nic dalšího neuděláte. Zdravé vlasy jsou totiž v první řadě odrazem vašeho zdravého životního stylu, a proto vitamíny vnímejte pouze jako potravinové doplňky jejichž primárním úkolem je DOPLŇOVAT vaši stravu a životní styl

 

Péče o vlasy nezačíná v koupelně, ale v kuchyni

Jestli se na vzhledu vlasů něco skutečně projeví, pak je to váš pitný režim. Více než 10 % z celkové hmotnosti vlasu tvoří voda. Správná hydratace organismu má obrovský význam, protože má přímý vliv na zdraví, sílu i objem vlasů. V případě nedodržování pitného režimu budou vaše vlasy suché a lámavé. Nejlepší pro vás bude pití čisté neperlivé vody. Do pitného režimu se počítá také neslazený čaj, ale i zeleninové a ovocné šťávy. Naopak se do něj nepočítá alkohol a káva, která má schopnost organismus dehydratovat.

Kromě vody je důležitá i pestrá a vyvážená strava, která je pro vlasy palivem.  Postarejte se o to, aby váš jídelníček obsahoval borůvky a rajčata (významné zdroje antioxidantů), lososa (bohatý na vitamín B12 a D), avokádo (vysoký obsah vitaminu E a B), vlašské ořechy (zdroj esenciálních mastných kyselin).

Látky prospěšné pro vlasy byste našli i v celé řadě dalších potravin. Problém může být spíše v tom, abyste z pouhé stravy skutečně pokryli doporučený denní příjem. A právě s tím vám pomohou vitaminové doplňky.

 

Hlavní výhody užívání vitamínových doplňků

Samozřejmě vždy záleží na konkrétním vitamínu, ale obecně se dá říct, že k hlavním výhodám jejich užívání patří to, že:

- stimulují vlasové folikuly

posilují vlasy, a tedy zabraňují jejich lámání a třepení

vyživují vlasy do hloubky a dodávají jim lesk

- udržují ve vlasech přirozenou vlhkost a zabraňují jejich vysychání

urychlují jejich růst a předchází nadměrnému vypadávání

eliminují působení volných radikálů

 

Nejlepší vitamíny na vlasy

Vitamín A (retinol)

Kromě toho, že se podílí na zachování optimální funkce imunitního systému a přispívá k udržení normálního stavu zraku i pokožky, má výborný vliv na růst buněk, a tak je pro vlasy tou správnou volbou.

Vitamín B5 (kyselina pantothenová)

Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a ke snížení míry únavy a vyčerpání. 

Vitamín B6 (pyridoxin)

Podílí se na tvorbě nových buněk a zároveň okysličuje pokožku. Zamezuje nadměrnému vypadání vlasů a podporuje jejich optimální růst. 

Vitamín B7 (biotin)

Podporuje tvorbu keratinu, tedy hlavního proteinu, který dodává vlasům pevnost a pružnost. Kromě toho pomáhá udržet normální stav vlasů a kůže. 

Vitamín B9 (kyselina listová) 

Je klíčový z hlediska obnovy DNA. Zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů a jejich ztenčování. 

Vitamín B12 (kobalamin)

Napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a je prospěšný z hlediska udržení normální funkce imunitního systému. Podporuje tvorbu červených krvinek, které zásobují pokožku kyslíkem. 

Vitamín C (kyselina askorbová) 

Významný antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k zachování optimální tvorby kolagenu pro normální funkci kůže.

 

Pro koho jsou vitamínové doplňky vhodné?

Vitamínové doplňky stravy doporučujeme každému, kdo chce soustavně pracovat na zlepšení kvality a vzhledu svých vlasů a zároveň každému, kdo hledá účinné řešení pro své lámavé a třepící se vlasy se sklony k vypadávání. Zkrátka každému, kdo chce mít jistotu, že svým vlasům dopřává potřebnou péči nejen zvenku, ale také zevnitř.

Nutno dodat, že kvalita vlasů může utrpět při nemoci, nasazení léků, hormonálních změnách a v těhotenství. To je pak samozřejmě úplně jiný příběh. Nicméně konkrétně v těhotenství a při kojení můžete užívat doplňky stravy (nejen) na vlasy se speciálně upravenou formulí. 

 

Jak doplňky stravy na vlasy užívat?

Abyste dosáhli očekávaných výsledků, užívejte vitamíny dlouhodobě. Zároveň si vybírejte doplňky stravy, které kromě vitamínů obsahují také stopové prvky a bylinné extrakty, které působí synergicky a společně podporují udržení normálního stavu vlasů

Zmiňované vitamíny kombinujte s hydrolyzovaným kolagenem, přesličkou rolní, pivovarskými kvasnicemi, kopřivou dvoudomou, selenem a zinkem.

Tip: Nesnesete polykání velkých vitamínových tablet? Sáhněte po našich gumových medvídcích s účinným složením a lahodnou jahodovou příchutí nebo po malinových kostičkách, které podporují přirozený růst vlasů a zmírňují jejich vypadávání.

Vitamíny na vlasy vybírejte podle problematiky, kterou řešíte

Stejně tak jako má každý problém své řešení, každý vitamín má své specifické vlastnosti. Vždy se proto zaměřte na složení a hledejte organické látky přímo zaměřené na:

- urychlení růstu

- zahuštění

- eliminaci vypadávání, lámání a třepení

- posílení vlasového vlákna

- dodání lesku a pružnosti

- zlepšení celkové struktury a vzhledu

 

Stejně pravděpodobná je i varianta, kdy neřešíte žádný z výše popsaných problémů, ale chcete mít po ruce účinnou prevenci a soustavně pracovat na zlepšení celkové kvality svých vlasů

Vitamínovou bombou, ze které nebudou mít prospěch jen vaše vlasy, ale také pleť a nehty, je náš absolutní bestseller VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť. V porovnání s VENIRA kapslemi pro vlasy, nehty a pleť obsahuje na 20 aktivních látek v každé denní dávce. Jeho složení je obohacené o látku budoucnosti – Astaxanthin, o které si můžete přečíst v samostatném článku

Naše přírodní prémiové kapsle urychlují růst vlasů, přispívají k jejich zahuštění a eliminují nadměrné vypadávání. Zároveň udržují optimální stav pleti, předchází lámání nehtů a celkově je posilují.

 

Co dalšího vám pomůže na cestě za krásnými a zdravými vlasy?

Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku – ideálně tu s přírodním složením. Dále se ji naučte správně používat. Šampon aplikujte jen na vlasovou pokožku a zapracujte jemnou masáží. Naopak kondicionér vždy nanášejte pouze do délek, ze kterých nejprve vymačkejte přebytečnou vodu.

Za předpokladu, že své vlasy necháváte po umytí volně uschnout, vždy si vyfoukejte pokožku hlavy, abyste zabránili množení bakterií. Před použitím fénu si na vlasy nastříkejte tepelnou ochranu

Nezapomínejte na péči o pokožku hlavy.

Při česání postupujte od konečků ke kořínkům. Pro snadné rozčesání můžete do délek aplikovat pár kapek vlasového oleje.

Navštěvujte pravidelně kadeřníka kvůli zastřižení konečků. 

Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou a ani s ní nevycházejte do chladného počasí. 

Na noc si vlasy sepněte do volného drdolu a spěte na polštáři s hedvábným povlakem

 

S rychlostí růstu vlasů i jejich hustotou jste spokojeni, ale trápí vás rychle se mastící pokožka hlavy? Inspirujte se našimi tipy, jak správně pečovat o mastné vlasy.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Doplňky stravy

Kolagen na klouby? Rozhodně ano!

Kolagen na klouby? Rozhodně ano!

Víte, že lidské tělo je zhruba z 10 % tvořeno kolagenem? Ten je základním prvkem podpůrných a pojivových tkání (vazů, šlach, chrupavek, kostí a kloubů). Přítomnost kolagenu v organismu tedy přispívá k udržení zdravého pohybového aparátu a zároveň pomáhá předcházet zranění. Dnešní článek bude o tom, proč je nutné pohlídat si jeho dostatečný příjem poté, co ho tělo přestane produkovat samo.

 

Kolagen a pohybový aparát

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která v našem těle přirozeně vzniká díky aminokyselinám. Existuje hned několik typů kolagenu s tím, že v lidském těle jsou nejhojněji zastoupeny první čtyři, které si blíže představíme. 

Kolagen I. typu – vyskytuje se v kostech, kůži, šlachách, vazech a zubech. Vyniká svou pevností (ve šlachách spojuje svaly s kostmi) a tvoří téměř 90 % veškerého kolagenu v těle.

Kolagen II. typu – vyskytuje se v chrupavkách a tekutině vyplňující oko. Přispívá k absorbování nárazů a jedná se o hlavní kolagen v chrupavkách (tvoří zhruba 70 % kloubních chrupavek).

Kolagen III. typu – vyskytuje se v cévách, svalech a kůži. Podporuje strukturu orgánů, svalů a tepen a později bývá nahrazen kolagenem I. typu.

Kolagen IV. typu – vyskytuje se v bazálních membránách (= tenkých vrstvách oddělujících pokožku od škáry). Nachází se v kůži, kde napomáhá s filtrací.

 

Tip: Bližší informace o kolagenu a jeho účincích si přečtěte v článku na blogu.

 

Kolagen na klouby: Má smysl ho užívat?

Jelikož kolagen podporuje správnou funkci pohybového aparátu, a přispívá k jeho ochraně před poškozením, je zřejmé, že se jeho nedostatek rychle projeví. 

Následkem kolagenového deficitu může dojít k tuhnutí vazů a šlach, které ztrácejí svou přirozenou pružnost, což vede ke zmenšení a ochabnutí svalů. Zároveň můžete pociťovat i bolesti kloubů.

Všechny tyto problémy mohou potrápit nejen vrcholové sportovce, ale také běžné smrtelníky při každodenních činnostech. 

Možná si teď říkáte, že tělo si přece dokáže kolagen samo vytvořit, ale je tu jeden háček. Tento automatizovaný proces platí zhruba do věku 25. let, než se začne produkce kolagenu postupně snižovat a ve 40. letech už je zastavena úplně

 

Řešení?

Doplňte do jídelníčku potraviny, které:

- obsahují větší množství kolagenu

podporují produkci kolagenu

Začněte pozastavující se produkci kolagenu suplementovat potravinovými doplňky

Touto změnou můžete předejít ochabování svalstva, bolestem kloubů a dokonce zmírnit projevy již existujících problémů

 

Nejlepší kolagen na klouby: Jak ho vybrat?

Existuje celá řada druhů kolagenu, ale ne všechny splňují předpoklady k tomu, aby vám skutečně pomohly, a proto se při výběru doplňku stravy zaměřte vždy na zdroj, složení společně s typem a formou obsaženého kolagenu

ZDROJ: V první řadě zvažte, z čeho kolagen pochází. Doplňky se totiž vytváří z ryb, nebo pojivových tkání vepřového a hovězího dobytka. 

V našich kolagenových drincích je obsažen vepřový kolagen, jelikož se nejvíce podobá bílkovině v lidském organismu, a tak je jeho účinek velmi rychle viditelný. 

 

 

SLOŽENÍ: Je doplněk stravy přírodní a nacházejí se v jeho receptuře vitaminy či stopové prvky, které zesilují účinek kolagenu? 

Náš VENIRA premium kolagenový drink obsahuje 8 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce. Navíc je obohacený o vitamin C, zinek a biotin, které pomáhají se vstřebáváním kolagenu v těle

Tip: Budete se muset rozhodnout, jestli dáte přednost nativnímu nebo hydrolyzovanému kolagenu, které se liší svou biologickou aktivitou. Nativní (přirozený) kolagen je biologicky špatně využitelný, protože má poměrně velké molekulové řetězce.

V našich kolagenových doplňcích stravy je proto hydrolyzovaný kolagen, který je dobře rozpustný ve vodě a snadno se vstřebává do organismu. Tělo si s jeho přítomností snadno poradí a maximálně využije obsažené účinné látky k regeneraci pojivových tkání. 

 

FORMA: Rozpustný prášek? Tableta? Drink? Shot? Možností, jak doplňovat kolagen, existuje v dnešní době hned několik, a tak záleží především na vašich osobních preferencích. Zároveň berte na vědomí, že forma může mít i vliv na obsah kolagenu v jedné denní dávce. 

Ve VENIŘE bereme do úvahy odlišné preference našich zákazníků, a proto kromě kolagenových drinků, nabízíme kolagenové nápoje s upraveným složením pro těhotné a kojící, kolagen ve formě cucavých srdíček a kolagen ve formě rozpustného prášku, který je již rozdělený na denní dávky

 

Kolagen na vlasy, nehty a pleť aneb další přínosy jeho pravidelného užívání

Kolagenový deficit je zřejmý na fyzických schopnostech těla, ale můžete ho pozorovat také na stavu svých vlasů, nehtů a kůže. Efekt konzumace doplňků stravy s obsahem kolagenu je proto mimořádně významný. 

Kolagen podporuje pevnost a pružnost pokožky, zmírňuje vypadávání vlasů, podporuje jejich růst a eliminuje třepení a lámání nehtů.

Tip: O bližším vlivu kolagenu na pleť si přečtěte v samostatném článku.

 

Účinná kloubní výživa

Pokud vám jde čistě o správnou funkci pohybového aparátu, pak je skvělou alternativou ke kolagenu naše kloubní výživa s obsahem Chondroitin sulfátu, D-glukosamin sulfátu 2KCl, MSM a vitaminu C. 

Při vývoji tohoto přírodního doplňku stravy jsme brali do úvahy nejčastější příčiny namáhání kloubů (sport, hmotnost, fyzická náročná práce, špatná obuv, stárnutí), a tak vznikla účinná kombinace látek, která:

- přispívá k regeneraci kloubů

podporuje zesílení kloubů

napomáhá snížení bolesti kloubů

přispívá k lepší hybnosti

má protizánětlivý účinek

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Doplňky stravy