• Použijte právě teď kód VEL15 na slevu 15 %
  • Ke každé objednávce dáváme dárek
  • Máme vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Použijte kód VEL15 na slevu 15 %

Péče o tělo, Strana 3

Jak pečovat o nehty, aby byly zdravé a krásné

Jak pečovat o nehty, aby byly zdravé a krásné

Krásné nehty jsou vizitkou celkového vzhledu, ale i zdraví. Chcete-li, aby vaše ruce vždy vypadaly upraveně a vaše nehty byly zdravé jako nikdy předtím, jste na správném místě. V dnešním článku vám představíme všechna tajemství správné péče o nehty včetně několika důležitých tipů.

 

Upravené nehty jsou polovinou úspěchu?

Pilování nehtů, jejich lakování nebo dokonce stříhání nehtové kůžičky by mělo patřit mezi základní činnosti všech dnešních žen. Taky si často říkáte, že na takové zkrášlování nemáte čas?

I když si to mnoho žen, ale také mužů nemusí příliš uvědomovat, nehty představují vizitku našich rukou a mohou tak mít výrazný vliv nejen na naše sebevědomí, ale především na dojem, kterým působíme na ostatní. 

 

Tip: Skvělým řešením pro stále upravené nehty mohou být i gely na nehty, díky kterým se nehet dokonale zpevní.

 

Správná péče o přírodní nehty

Vaše nehty nejsou příliš dobré kvality a čím dál tím víc vás láká návštěva kosmetického salonu k jejich prodloužení nebo zpevnění, abyste se nemuseli dívat na rozdvojené nebo neustále se lámající nehty? Přestože v dnešní době můžete využít hned několik nejrůznějších technik k vylepšení vaši manikúry, neměli byste zapomenout na péči o vaše přírodní nehty. Jak je tedy udržet v perfektním stavu?

 

1. Dbejte na důkladnou hygienu

Základem každé péče o nehty je pravidelná hygiena. Pokud je to možné, nehty si nechte krátce střižené a udržujte je čisté tak, abyste předešli hromadění nečistot pod nimi. Pokud se přeci jen rozhodnete pro pěstování dlouhých nehtů, pro jejich perfektní hygienu a odstranění všech nečistot můžete použít i speciální kartáček na nehty.

 

2. Nechte nehty dýchat

Přestože jsou laky na nehty krásným ozvláštněním, je důležité nechat nehty pravidelně dýchat. Při další manikúře tedy nezapomeňte dát nehtům alespoň několik dní bez vrstvy laku na to, aby se mohly opět zregenerovat a získat přirozenou sílu. K tomu vám mohou pomoci i kosmetické oleje, které nehtům dodají potřebnou výživu.

 

3. Vyhýbejte se kousání nehtů

Věděli jste, že kousání nehtů může způsobit jejich oslabení a především i nevzhlednou deformaci? Pokud máte tendenci k tomuto škodlivému návyku, snažte se ho pro jednou překonat. Příčinou v mnoha situacích může být totiž i stres, úzkost nebo nuda.

O mnohem lepším a efektivnějším způsobem ke zkracování nehtů je použití kvalitních pilníků nebo nůžek

 

4. Používejte vhodné produkty

Při výběru produktů pro vaši manikúru v podobě laků, odlakovačů nebo olejů na nehty dejte přednost především přírodním a kvalitním značkám. Vyvarujte se produktům obsahující agresivní chemikálie, které mohou vaše nehty poškodit. K výživě nejen nehtového lůžka vám dokonale poslouží přírodní krémy na ruce poskytující hydrataci i vašim dlaním.

 

Na správnou péči o nehty by měly rozhodně myslet i ženy, které nosí umělé nehty

 

Vliv stravy na zdravé nehty

I vyvážená strava má vliv na zdraví vašich nehtů. Zahrňte proto do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny a minerály, jako je například:

Biotin - najdeme ho v potravinách, jako jsou vaječné žloutky, ořechy, luštěniny nebo banány.

Vitamin A - je součástí mrkve, sladkých brambor, špenátu nebo meruněk.

Vitamin C - obsahují jej citrusové plody, broskve, jahody či paprika.

Zinek - najdeme ho v mořských plodech, semínkách a ořeších.

Omega-3 mastné kyseliny - tyto kyseliny najdeme v rybách, jako je losos a tuňák, lněných semínkách nebo vlašských ořeších.

Tyto živiny podporují růst a pevnost nehtů. Vyhýbat byste se měli i nezdravé stravě v podobě příliš smaženého nebo kořeněného jídla, které neprospívá ani vašemu tělu. 

 

Tip: Ke zdravým nehtům vám může pomoci i hydrolyzovaný kolagen.

 

Co si z dnešního článku odnést?

Nezapomínejte na:

- pravidelné zastřihávání nehtů a péči o nehtovou kůžičku

- agresivní produkty vyměńte za ty s přírodním složením

- vyhněte se kousání nehtů

- dodržujte zdravou stravu a pořiďte si kvalitní doplňky stravy

- občas nehty ponechejte bez laku, aby se mohly zregenerovat

- dodržujte základní hygienu

- nehty pravidelně hydratuje a vyživujte

- snažte se příliš nestresovat

 

Vyzkoušejte naše rady a tipy a užijte si vaší cestu ke zdravým a krásným nehtům!

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a my se hned pustíme do opravy.

Péče o tělo

6 tipů, jak zahnat podzimní chmury a užít si toto krásné období naplno

6 tipů, jak zahnat podzimní chmury a užít si toto krásné období naplno

Příchod sychravého podzimního počasí může pěkně zamávat s vaší náladou a energií. Kratší dny, chladnější rána a neustálé přeskakování mezi sluncem a šedivými mraky často způsobují, že se cítíme unavení a bez nálady. Navíc změna tempa a ročního období může působit na naši psychiku víc, než si uvědomujeme – najednou máme méně chuti do aktivit, které nás jinak baví, a raději bychom se schovali pod deku s čajem. Ale co kdyby to bylo jinak? Podzim nemusí být obdobím melancholie, naopak, může být naplněný pohodou, krásou a radostí. Od svěžích procházek v barevných parcích po útulné večery plné klidu – tohle období nabízí mnoho způsobů, jak si ho užít naplno a podzimní chmury zahnat. Pojďme si ukázat šest tipů, které vám pomohou změnit váš pohled na podzim a proměnit ho v čas, na který se budete těšit.

 

Za podzimní chmury mohou hormony

Přestože je podzim ročním obdobím plným barev, jeho příchod si mnozí z nás spojují především s úbytkem slunečního svitu a nižšími teplotami. Tyto změny se pak negativně podepisují na naší psychice. Jak s tím souvisí hormony?

Je vědecky dokázáno, že zmiňovaný úbytek slunečního světla souvisí se snižováním hladiny hormonu serotoninu, který ovlivňuje náladu, chutě a celkovou energii, a naopak se zvýšením hladiny hormonu melatoninu, který způsobuje ospalost a nadměrný smutek. 

 

Podzimní depresivní nálada versus deprese

Zatímco deprese se projevuje dlouhodobým poklesem nálady, který nijak nesouvisí s děním v okolí a léčbu je nutné řešit s lékařem, podzimní depresivní nálada má spíše krátkodobý charakter a je přímou reakcí na změnu roční doby

Výraznější změny nálad způsobené změnou ročního období se pak souhrnně označují jako sezónní afektivní porucha, známá také pod zkratkou SAD. Právě podzim je obdobím, kdy se projevuje zdaleka nejčastěji. 

Pokud máte pochyby o tom, že vaše momentální skleslost je způsobena změnou ročního období a váš psychický stav se nijak nelepší ani při prožitcích pozitivního charakteru, doporučujeme vám vyhledat odbornou pomoc

 

Jak poznáte, že na vás dopadly podzimní chmury?

Jste unavení více, než obvykle.

Snížil se váš pracovní výkon.

Máte obecně menší zájem o činnosti, které vám ještě nedávno přinášely radost.

Nemůžete usnout, nebo naopak spíte více než běžně.

Změnily se vaše stravovací návyky.

Přibíráte na váze.

Jste podráždění a ve stresu.

Trpíte pocity beznaděje a bezcennosti.

Odkláníte se od své běžné rutiny.

Snížilo se vám libido.

 

6 tipů, jak zahnat podzimní splíny

1. Fototerapie

Fototerapie vám může pomoci k tomu, abyste se probouzeli plní energie a s dobrou náladou. Jedná se o uznávanou léčbu světlem, kdy se prostřednictvím speciálních fototerapeutických lamp simuluje denní světlo, které působí na hormon melatonin

Melatonin se v těle hromadí během dne a jeho produkce vrcholí v době spánku. Světlo je zapotřebí k tomu, aby se melatonin odboural z krve. Tímto procesem pak dochází ke zlepšení nálady a zvýšení energie. 

I nadále platí, že nejlepším zdrojem světla je jednoznačně sluneční svit, proto využijte všech nadcházejících slunečných dnů a vyrazte na procházku. Lampu vytáhněte jen ve dnech, kdy je světla nedostatek. 

 

2. Pitný režim

Denní příjem tekutin by měl odpovídat množství 30–45 ml na kilogram vaší tělesné hmotnosti. Samozřejmě vždy berte ohled na svou fyzickou aktivitu a momentální okolní teplotu. 

Pokud vám konzumace pramenité vody dělá problém, část denní potřeby tekutin můžete pokrýt potravinami, které jsou bohaté na vodu. K takovým patří melouny, pomeranče, jahody, broskve, jablka, ledový salát, mrkve, špenát, tvarohy, cottage, sýry, klasické polotučné mléko, rýže, těstoviny, polévky a další. 

 

3. Stravovací návyky

Dobrou náladu a psychickou pohodu si můžete navodit i prostřednictvím svého jídelníčku. Ten by měl být plný potravin, které potěší vaše střeva. Z článku o probiotikách už víte, že špatná kondice střev se může projevit trávicími problémy, změnami na váze, kožními problémy, ale také psychickou nepohodou a špatnou náladou.

Nakupujte probiotické potraviny (kefír, plnotučný jogurt, kysané podmáslí, acidofilní mléko, kysané zelí, kvašená zelenina, eidam, ementál, čedar, plísňové a zrající sýry).

Váš jídelníček by měl být vyváženou kombinací důležitých živin (bílkovin, sacharidů, zdravých tuků, vitaminů, minerálních látek). Jedním z žhavých kandidátů na podporu dobré nálady jsou například omega-3 mastné kyseliny, které najdete například v kvalitních rostlinných olejích, v avokádu nebo třeba v tučnějších rybách.

Tip: Přečtěte si, jak by mohl vypadat váš jídelníček (nejen) při hubnutí.

 

4. Pravidelný pohyb

Pohyb se může z počátku jevit jako vyčerpávající, ale věřte, že pokud si ho budete dopřávat pravidelně, stane se pro vás skutečným zdrojem energie. Jakou aktivitu si zvolíte je pak čistě na vás a vašich preferencích. My doporučujeme například běh, který se dá provozovat prakticky kdekoliv a kdykoliv nebo plavání, při kterém krásně posílíte celé své tělo bez zatěžování kloubů. 

 

5. Spánková hygiena

Spánek je klíčový pro správné fyzické a psychické funkce těla. Snažte se spát minimálně sedm hodin denně. Pokud máte problém s usínáním, choďte do postele každý den ve stejný čas, před spaním si připravte uklidňující čaj a vyhněte se obrazovkám, které produkují modré světlo. Další tipy pro lepší spánek najdete v našem článku na blogu. 

 

6. Domácí wellness

Dovolte si více odpočívat. Zapalte si svíčku, zachumlejte se pod deku a pusťte se do čtení knihy, která vám už dlouho leží na nočním stolku. Až vás to přestane bavit, napusťte si vanu teplou vodu a nechte v ní rozpustit šumivou bombu nebo do ní nasypte koupelovou sůl. Celý rituál si můžete zpříjemnit poslechem relaxační hudby, která ještě více podpoří navození klidné atmosféry. 

Na cestě za vaší celkovou spokojeností vám pomůže trénování mindfullness. Abyste se dostali do té správné nálady, vytvořte si doma klidný koutek, který můžete využít také k meditaci a praktikování jógy.  

 

4 z 5 lidí, kteří trpí sezónní depresí, jsou ženy

Skutečnost, že ženy jsou k sezónním depresím náchylnější více než muži, nás inspirovala k vývoji přírodního doplňku stravy VENIRA ženská harmonie, který řeší širokou škálu problémů ovlivňujících duševní pohodu a celkové zdraví žen

VENIRA ženská harmonie přináší rychlou a účinnou úlevu při výkyvech nálad, podrážděnosti či nervozitě. Obsahuje například esenciální aminokyselinu L-tryptofan, která hraje klíčovou roli při tvorbě zmiňovaného hormonu štěstí serotoninu.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a my se hned pustíme do opravy.

Zdraví a nemoc Péče o tělo

Co dělat před a po tréninku?

Co dělat před a po tréninku?

Nevíte, co dělat před a po tréninku, abyste podpořili svůj výkon a z dlouhodobého hlediska i své osobní cíle? V dnešním článku najdete odpovědi na vše, co vás zajímá.

 

 

Co dělat před tréninkem

Jídlo

Předtréninková strava má přímý vliv na váš celkový výkon. Vhodným výběrem můžete přispět ke stabilizaci hladiny krevního cukru během cvičení, zajistit organismu hydrataci a doplnit zásobu živin. Jak by to tedy mělo správně vypadat?

Volte snadno stravitelné pokrmy. Pokud se vám chce po dojezení spát, víte, že děláte něco špatně.

Poslední jídlo si dejte ideálně jednu až dvě hodiny před tréninkem.

Připravte si pokrm bohatý na bílkoviny (např. cottage sýr, kuřecí maso, jogurt) a sacharidy (např. rýže, vločky, ovoce, brambory). 

Vyhněte se mastným a tučným jídlům.

 

Suplementy a doplňky stravy

Před tréninkem je ideální chvíle pro to, abyste své tělo i mysl nabudili pomocí doplňků stravy. Vhodné jsou zvláště spalovače tuků, nakopávače, syrovátkový protein, kreatin, gainer a BCAA.

Vždy užívejte suplementy od ověřených výrobců, které jsou pro váš organismus bezpečné i při dlouhodobém užívání. Například VENIRA spalovač tuků čerpá z čisté přírody. Obsahuje zelený čaj, guaranu, chrom a další čtyři účinné látky, které společně přispívají k dodání energie a povzbuzení nejen při cvičení.

 

 

Správná rozcvička

Rozcvička bývá často opomíjená a podceňovaná a přitom se jedná o důležitou součást tréninku. Vhodně provedenou rozcvičkou snížíte pravděpodobnost poranění a podpoříte svou výkonnost. Čím začít?

Začněte zhruba pětiminutovým rozehřátím. Můžete si zaběhat na páse, zajezdit na rotopedu nebo skákat jumping-jacky. 

Po rozehřátí přejděte k procvičení partií, na které se hodláte zaměřit při tréninku. Zvolte si zhruba čtyři cviky, které provádějte střídavě na obě strany těla. Jednotlivé pohyby při tom vykonávejte kontrolovaně, nikoliv švihem.

 

Na trénink připravte i svou pleť

Pokožka při cvičení více dýchá, póry se roztahují a vyplavují ze sebe veškeré toxiny. O tuto možnost byste svou pleť zcela ochudili, pokud byste ji před tréninkem nezbavili make-upu a všech dalších nečistot. V opačném případě by do sebe totiž póry vtáhly veškeré usazeniny, což by vedlo k jejich ucpání, vzniku černých teček a případně akné.

Po použití odličovacího a čisticího gelu naneste na pleť už jen lehký pleťový krém. Pouze v případě, že cvičíte venku, použijte navíc ještě SPF. Druhé kolo čištění pleti si střihněte po tréninku, kdy z jejího povrchu odstraníte pot a nahromaděné bakterie.

 

 

Co dělat při tréninku

Věděli jste, že častým tréninkem si můžete přivodit dehydrataci organismu (= stav, při kterém z těla odchází více vody a tekutin, než do něj přichází), se kterým přirozeně souvisí i dehydratace pleti? Nenechte své tělo žíznit a udržujte ho optimálně hydratované pravidelným popíjením čisté vody. Skvěle vám k tomu poslouží shaker se zásobníkem, který využijete i při přípravě syrovátkového proteinu, který je vhodný jak před tréninkem, tak i po jeho dokončení. 

Tip: Inspirujte se našimi tipy na cviky pro ploché břicho.

 

Co dělat po tréninku

Ať už jste si dali za cíl růst svalové hmoty nebo podporu celkového hubnutí, pomůže vám s tím vhodně zvolené potréninkové jídlo, díky kterému doplníte do těla vše, co jste během cvičení vyčerpali a dostanete živiny zpět do rovnováhy

Obecně platí, že vaše potréninková suplementace by měla obsahovat bílkoviny, sacharidy coby zdroj energie a další látky podporující růst svalů jako například BCAA nebo kreatin. První pevné jídlo po tréninku volte lehce stravitelné s dávkou kvalitních bílkovin, sacharidů a přiměřeného množství dobrých tuků.

Konkrétní jídelníček se pak liší v závislosti na tom, jaký typ tréninku máte za sebou a jaké jsou vaše individuální cíle. Například v případě vytrvalostního tréninku je žádoucí doplnit více sacharidů a méně bílkovin. Naopak po silovém tréninku by vašemu jídlu měly rozhodně dominovat proteiny. Pokud váš trénink kombinuje prvky obou druhů tréninku, poměr mezi sacharidy a bílkovinami by měl být rovnocenný. 

Je vaším cílem shodit přebytečná kila? Než se pustíte do tohoto strastiplného procesu, přečtěte si náš článek o tom, co všechno byste měli vědět, než se pustíte do hubnutí.

 

POZOR!

Rozhodně se nedoporučuje jídlo po tréninku vynechat. Hubnutí byste tím určitě neurychlili, ale začali byste přicházet o svaly. 

Po tréninku byste se rozhodně neměli ani přejídat. Pokud pociťujete opravdu velký hlad, vaše tělo tak může reagovat na nedostatek jídla ve zbytku dne. V tomhle ohledu je velmi důležité celkové nastavení energetického příjmu za den. Pokud je přejídání něco s čím dlouhodobě bojujete, doporučujeme vám přírodní kapsle VENIRA hunger blocker s garcinií kambodžskou a chromem napomáhající ke kontrole tělesné hmotnosti a navození pocitu sytosti.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o tělo¨

Tipy na cviky pro ploché břicho

Tipy na cviky pro ploché břicho

Léto a s ním spojená plavková sezóna jsou konečně tady! Jestli patříte k té části populace, které radost z krásného počasí kazí tukové zásoby, které se vám během dlouhé zimy uložily na břiše, tak nezoufejte. Dnes vám totiž přinášíme tipy na 7 nejlepších cviků na ploché břicho. V závěru článku na vás čeká doporučení na to, jak si celý tento proces usnadnit a urychlit

 

7 nejlepších cviků pro ploché bříško

Cviků na vyrýsované břišní svaly existuje celá řada. My pro vás dnes vybrali ty, které bez problémů zvládnete z pohodlí svého domova. Jediné, co budete potřebovat je podložka, sportovního oblečení a láhev s vodou.

Ať už se rozhodnete vyzkoušet kterýkoliv ze cviků níže, pamatujte, že základem je správný dech. Při stahování břišních svalů vždy vydechujte. Pokud provádíte cvik na výdrž, nezadržujte dech a myslete na pravidelné dýchání.

 

1. Sklapovačky

Lehněte si na záda a pokrčte se v kolenou tak, aby chodidla byla celou svou plochou na podložce. Dejte si ruce za hlavu, nebo je natáhněte před sebe do dálky. Poté celou horní polovinu těle zvedněte směrem ke kolenům a následně se pomalu bez škubání vraťte do výchozí pozice. Po celou dobu držte rovná záda. Pokud je pro vás cvik příliš těžký, zafixujte si nohy.

 

2. Zkracovačky

Výchozí pozice je stejná jako u předchozího cviku s tím rozdílem, že tentokrát se zvedá ze země jen hlava, ramena a lopatky. Bederní oblast páteře zůstává po celou dobu provádění cviku přilepená na podložce. Pokud je pro vás cvik příliš těžký, zafixujte si nohy.

 

3. Cyklistické zkracovačky

Položte se zády na podložku a ruce si dejte za hlavu. Nohy držte po celou dobu lehce nad podložkou. Poté střídavě přitahujte levý loket k pravému koleni a pravý loket k levému koleni. 

 

4. Zvedání nohou ze země

Položte se zády na podložku. Ruce nechte podél těla, nebo palce lehce zasuňte pod zadek. Propněte nohy a zvedněte je do vzduchu tak, aby svíraly pravý úhel s hrudníkem. Pozici pár sekund držte a poté nohy pomalu spouštějte zpět na podložku.

 

5. Kmitání nohama ve vzduchu

Výchozí pozice je stejná jako u předchozího cviku. Propnuté nohy zvedněte pár centimetrů nad podložku a střídavě s nimi kmitejte nahoru a dolů.

 

6. Pokládání nohou na bok

Zůstaňte ležet na zádech, ale tentokrát natáhněte paže mírně od těla. Zvedněte nohy do výšky tak, aby mezi stehny a trupem vznikl pravý úhel. Následně pokrčte nohy v kolenou. Nohy pomalu pouštějte na stranu, ale vždy jen tak, aby vaše záda zůstala přilepená k podložce.

 

7. Prkno

Začněte z pozice kočky. Dlaně si dejte na podložku tak, abyste je měli pod úrovní ramen. Hlavu, páteř a pánev držte vodorovně se zemí. Nohy postupně propněte do dálky, ale záda držte rovná. Hlavu mějte v prodloužení páteře. Dejte si pozor na to, abyste neměli propadlá záda, nebo příliš vystrčený zadek. V pozici vydržte pár sekund a poté povolte. 

Chcete své cvičení co nejvíce zefektivnit a zkrátit si cestu k sexy plochému bříšku?

 

Vyzkoušejte spalovač tuků – urychlovač hubnutí a nakopávač energie v jednom

Takový je náš veganský spalovač tuků bez lepku, cukru a přidané chemie. Obsahuje hned sedm navzájem se doplňujících účinných látek (zelený čaj, extrakt ze semen guarany, extrakt z kořene rostliny Coleus forskohlii, extrakt z pomerančovníku hořkého, extrakt z černého pepře, vitamin B6, chrom), což z něj dělá skutečně účinný spalovač tuků.

Ani při pravidelném užívání toho nejlepšího spalovače tuků nemůžete očekávat zázraky, protože to za vás jednoduše neodmaká, ale už teď vám můžeme slíbit, že s ním:

- podpoříte spalování tuků

-snížíte míru únavy

- potlačíte chuť k jídlu

- doplníte energii a podpoříte sportovní výkon.

 

Každý z vás už jistě ví, že shazování tuků na břiše není pouze o cvičení, ale především o zdravém jídelníčku. Máte pocit, že vaše sny o vyrýsovaném bříšku hatí nutkavá potřeba neustále něco jíst aniž byste měli skutečný hlad?

 

Skončete nekonečný boj s přejídáním

Jíte z nudy, nebo jídlem zajídáte stres, čímž se dostáváte do začarovaného kruhu? Máme pro vás jednoduché řešení, díky kterému opět získáte kontrolu nad jídlem a snadněji tak docílíte své vytoužené postavy!

Začněte konzumovat přírodní doplněk stravy VENIRA hunger blocker navozující okamžitý pocit sytosti – v průběhu dne tak zkonzumujete méně kalorií aniž byste se u toho museli trápit. Obsahuje garcinii kambodžskou a chrom, což jsou látky přispívající ke kontrole tělesné hmotnosti.

 

Zvládnete si své ploché bříško udržet?

Díky pravidlu 80/20 zcela jednoduše. Držet doživotně dietu a odpírat si vše nezdravé, co máte rádi, pro vás nebude z dlouhodobého hlediska udržitelné. 

Existuje pravidlo, podle kterého si zvládnete udržet ploché bříško i když si dáte čokoládu nebo pizzu. Stačí, když si budete hlídat, aby 80 % denního energetického příjmu pocházelo z nutričně hodnotných potravin. Zbylých 20 % pak můžete doplnit jakoukoliv dobrotou. Pokud nevíte hodnotu vašeho bazalního metabolismu, použijte naši kalkulačku denního příjmu kalorií.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo

10 efektivních tipů, jak se zbavit celulitidy

10 efektivních tipů, jak se zbavit celulitidy

Celulitida představuje kosmetický problém, se kterým se potýká devět z deseti žen. Na úvod rovnou smeťme ze stolu často omílaný mýtus, že pomerančová kůže se tvoří pouze ženám s nadváhou. Obezita je totiž pouze jedním z faktorů, které její rozvoj ovlivňují. Co dalšího může být příčinou vzniku celulitidy a co můžete udělat pro to, abyste se jí konečně zbavili? 

 

Celulitida na stehnech a všude jinde. Jak vůbec vzniká?

Celulitida vzniká důsledkem vytlačování podkožních tukových buněk proti povrchu kůže. Více o tom, co je celulitida a jaké partie těla nejčastěji postihuje se dočtete v samostatném článku

 

Trápí celulitida i muže?

Vyskytuje se u nich pouze výjimečně. Je to dané rozdílnou hladinou ženského hormonu estrogenu a odlišným anatomickým uspořádáním tukových buněk v podkoží. 

Celulitida je tedy v zásadě problém, který postihuje především ženy a to ve všech věkových kategoriích a bez ohledu na hmotnost.

 

Faktory ovlivňující rozvoj celulitidy

- hormonální změny v dospívání, těhotenství a menopauze

- hormonální antikoncepce

obezita a časté kolísání váhy

ochabování podkožní vazivové tkáně

nevyvážený jídelníček

nedostatečný příjem tekutin

nikotin

alkohol

nedostatek pohybu

- sedavé zaměstnání

stres

nedostatečná činnost lymfatického systému

špatná funkce jater

dědičnost a předpoklady

Poslední ze zmíněných faktorů nepoužívejte jako výmluvu, protože i tak se můžete celulitidy zbavit, nebo alespoň zmírnit její aktuální stupeň. Níže jsme si pro vás připravili konkrétně tipy, které skutečně fungují. 

 

10 osvědčených tipů, jak se zbavit pomerančové kůže

Začněte tím, že odstraníte faktory, které ji způsobují. Kromě toho existují osvědčené rady, které vám pomohou vylepšit vzhled své pokožky.

 

1. Hýbejte se

Kombinujte kardio se silovým tréninkem, v rámci kterého se zaměřte na problémové partie. Do svého cvičícího plánu zařaďte např. dřepy, dřepy s výskokem, zakopávání, HIIT (=vysoce intenzivní intervalový trénink), přenášení váhy z jedné nohy na druhou, zvedání pánve a zkracovačky.

Tip: Zefektivněte své tréninky s odporovacími gumami.

 

2. Stravujte se vyváženě

Hubnutím můžete zmírnit aktuální stupeň své celulitidy. Nicméně celý proces by pro vás měl být udržitelný, aby nedocházelo ke kolísání váhy, které je naopak jedním z faktorů vzniku nevzhledných ďolíčků na kůži. Přijímejte ve velkém antioxidanty, které zbavují tělo toxinů a vyhledávejte potraviny bohaté na omega-3 nenasycené mastné kyseliny, vitamin C a bílkoviny. Naopak omezte příjem sacharidů a živočišných tuků.

Tip: Dopřejte svému tělu vysoce vstřebatelný vitamin C v lipozomální formě.

 

3. Pijte dostatek čisté vody

Správný pitný režim je nejen prevencí vzniku celulitidy, ale s jeho dodržováním bude vaše pokožka krásně hydratovaná, zajistíte vyplavování škodlivých látek ze svého organismu a povzbudíte krevní oběh a průtok lymfy. Obecně se jedná o množství 2–3 litrů denně. Nicméně doporučený objem se odvíjí od vaší váhy.

 

4. Při sprchování střídejte teplotu vody

Střídání teplého a studeného proudu při sprchování je proti pomerančové kůži velmi účinné. Podpoříte tím svůj krevní oběh, průtočnost cév a rychlost oběhu. To vše má přímý vliv na štěpení podkožního tuku. 

 

5. Jednou týdně si dopřejte zásaditou koupel

Tím své tělo krásně pročistíte a detoxikujete. Do napuštěné vany přidejte zhruba čtyři polévkové lžíce alkalické soli a dopřejte si ničím nerušenou koupel.

 

6. Pravidelně se saunujte

Vlivem teplého prostředí parní sauny dochází k prohřátí vašeho těla a zrychlení metabolismu podkoží a kůže. Lymfa tak lépe koluje po těle a kůže je krásně hydratovaná a vláčná. 

 

7. Vyzkoušejte estetickou proceduru

Existuje několik neinvazivních metod, které vám pomohou snížit výskyt celulitidy. Liší se postupem a samozřejmě i cenou. K populárním procedurám patří kryolipolýza, lymfodrenáž, proticelulární masáž nebo třeba akustická vlnová terapie.

 

8. Vsaďte na baňkování

Zbavte se všech dolíčků a hrbolků díky baňkování – efektivní metodě pocházející z čínské medicíny. Baňkování prohřívá pokožku, uvolňuje ztuhlé svalstvo, podporuje lymfatický systém a přispívá k mikrocirkulaci krve

Vakuová baňka na celulitidu představuje ideální způsob, jak spojit příjemné s užitečným. Nejenže eliminujete riziko vzniku dalších dolíčků, ale také přispějete ke zmírnění projevů celulitidy. To vše navíc z pohodlí domova. 

Alternativně můžete vyzkoušet suché kartáčování, které rovněž přispívá k podpoře lymfatického systému. 

 

9. Používejte kosmetiku se zpevňujícím účinkem

Do své péče o tělo zařaďte kosmetiku se zpevňujícím účinkem. VENIRA olej na celulitidu kombinující účinky přírodních látek, v popředí se skořicovou silicí, kávovým extraktem, mandlovým a melounovým olejem, nabízí dokonalou péči o problémové partie a zmírňuje projevy celulitidy.

Zároveň svou pokožku pravidelně pročisťujte tělovým peelingem, který ji zbaví odumřelých kožních buněk a zanechá ji dokonale prokrvenou, vyhlazenou, zvláčněnou a hebkou na dotek.

 

 

10. Doplňujte kolagen

Dopřejte si dostatečný přísun kolagenu, jehož produkce se začíná po 25 roku snižovat. Právě celulitida je, společně se zhoršeným stavem vlasů, nehtů a pleti, jedním z častých projevů nedostatku kolagenu v těle.

 

Péče o tělo

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Jak funguje sérum na řasy a jaké jsou jeho účinky?

Jak funguje sérum na řasy a jaké jsou jeho účinky?

Dlouhé husté řasy jsou napříč kulturami považované za symbol krásy, a tak není divu, že po nich každý touží. Pokud patříte k těm, co se s řasami à la mrkací panenka nenarodili, máme pro vás jednoduchý tip. Začněte používat sérum na řasy. Překvapí vás, jak rychle můžete dosáhnout svého cíle, když máte po ruce ten správný produkt. O tom, jak sérum na řasy funguje a jak ho správně používat, se dočtete v dnešním článku.

 

Sérum na řasy: na jakém principu funguje?

Raději než se učit pracovat s řasami umělými, naučte se pečovat o ty své přírodní. Když ve své kosmetické taštičce přivítáte sérum na řasy, uvidíte, že zlepšit jejich současnou kvalitu a vzhled je mnohem jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát. 

Kvalitní séra obsahují takovou kombinaci látek, která pečuje nejen o folikuly jednotlivých řas, ale také o pokožku, ze které řasy rostou. Tímto působením dochází k pozvolnému zlepšení celkové kvality řas.

Sérum chrání řasy před lámáním a nadměrným vypadáváním, a tím je zahušťuje. Dokáže zvýraznit a posílit tenké řasy, kterým dodává lesk a navrací jim pružnost. Celkově napomáhá urychlovat růst řas tím, že hloubkově regeneruje, posiluje, vyživuje a hydratuje folikuly.

 

Benefity pravidelného používání séra na řasy a obočí

- posiluje řasy a zvyšuje jejich odolnost

- podporuje objem řas

- aktivně stimuluje růst řas

- regeneruje, vyživuje a hydratuje folikuly

- chrání řasy proti předčasnému vypadávání

- obnovuje strukturu řas

- vyživuje řasy od kořínků ke konečkům

 

Nezapomeňte, že řasy neplní jen estetickou funkci

Jejich úkolem je chránit oči před nečistotami a poškozením

Sérum proto doporučujeme používat i v případě, že jste se současným vzhledem svých řas spokojení, protože obsažené aktivní látky je mohou ještě více posílit a udržovat je zdravé

Pokud jste jim totiž do dnešního dne žádnou péči nevěnovali, věřte, že ač to tak na první pohled možná nevypadá, ve skutečnosti jsou oslabené a náchylné k poškození.

 

Růstové sérum na řasy: Správný způsob aplikace

K tomu, aby sérum na řasy skutečně fungovalo, je nutné naučit se ho správně používat. Nejlíp uděláte, když budete následovat doporučení konkrétního výrobce. Níže jsme pro vás sepsali obecné instrukce, které jsou zároveň přesným návodem pro aplikaci VENIRA séra pro podporu růstu řas a obočí.

Sérum vždy aplikujte na čisté a odlíčené řasy. Produkt nanášejte pouze v malém množství (přebytečnou tekutinu na aplikátoru jemně otřete o hranu nádoby) a to přímo ke kořínkům spodních a horních řas (aplikátorem vždy přejíždějte po vnější straně řas, abyste zamezili tomu, že se produkt dostane do očí). Tímto způsobem se obsažené aktivní látky dostanou do folikulů, jejichž kondice přímo ovlivňuje to, jak budou vaše řasy růst a vypadat. Je tedy zbytečné aplikovat sérum do délek, protože byste tím akorát plýtvali velké množství produktu. 

Po dokončení aplikace vždy počkejte několik desítek vteřin, než sérum na řasách zaschne a to zvláště v případě, kdy ho používáte ráno a hodláte pokračovat nanesením řasenky a make-upu.

 

Jak dlouho potrvá, než se dostaví první viditelné výsledky

Nečekejte zázraky hned po prvním použití séra. Abyste mohli na řasách začít pozorovat viditelnou změnu, musíte sérum používat skutečně pravidelně

Rychlost výsledků se může lišit produkt od produktu, ale konkrétně u VENIRA séra pro podporu růstu řas a obočí je efekt viditelný již po prvních sedmi až deseti dnech používání – samozřejmě za předpokladu, že ho budete používat obden, tedy 3–4× týdně.

 

Obnovující sérum na řasy a obočí

Nechcete se smířit se svými řídkými, málo lesklými, pomalu rostoucími a nadměrně vypadávajícími řasami? Ani nemusíte! Vyzkoušejte naše obnovující sérum na řasy, které v sobě kombinuje účinné složky přírodního charakteru. Navíc se jedná o víceúčelové sérum, které prospívá nejen řasám, ale také vašemu obočí

Speciální formule kombinující účinky patentované aktivní složky AnaGain™️ v kombinaci s nízkomolekulárním hyaluronátem, blahodárnými oleji a vitaminy dokáží udělat s vašimi řasami a obočím hotové divy! Jednotlivé složky pochází od certifikovaných výrobců z Francie, Švýcarska a Indie, a tak každá z nich plní svůj účel na maximum! Vy se tak můžete těšit, že se viditelné výsledky dostaví již po prvních sedmi až deseti dnech pravidelného používání.

Víme, že porovnávací fotografie vydají za tisíc slov, a tak níže přikládáme úžasnou proměnu jedné z našich klientek. 

 

Začněte používat naše přírodní sérum na řasy a příště to můžete být právě vy, kdo se bude těšit z ohromné proměny!

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo

Kolagen na klouby? Rozhodně ano!

Kolagen na klouby? Rozhodně ano!

Víte, že lidské tělo je zhruba z 10 % tvořeno kolagenem? Ten je základním prvkem podpůrných a pojivových tkání (vazů, šlach, chrupavek, kostí a kloubů). Přítomnost kolagenu v organismu tedy přispívá k udržení zdravého pohybového aparátu a zároveň pomáhá předcházet zranění. Dnešní článek bude o tom, proč je nutné pohlídat si jeho dostatečný příjem poté, co ho tělo přestane produkovat samo.

 

Kolagen a pohybový aparát

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která v našem těle přirozeně vzniká díky aminokyselinám. Existuje hned několik typů kolagenu s tím, že v lidském těle jsou nejhojněji zastoupeny první čtyři, které si blíže představíme. 

Kolagen I. typu – vyskytuje se v kostech, kůži, šlachách, vazech a zubech. Vyniká svou pevností (ve šlachách spojuje svaly s kostmi) a tvoří téměř 90 % veškerého kolagenu v těle.

Kolagen II. typu – vyskytuje se v chrupavkách a tekutině vyplňující oko. Přispívá k absorbování nárazů a jedná se o hlavní kolagen v chrupavkách (tvoří zhruba 70 % kloubních chrupavek).

Kolagen III. typu – vyskytuje se v cévách, svalech a kůži. Podporuje strukturu orgánů, svalů a tepen a později bývá nahrazen kolagenem I. typu.

Kolagen IV. typu – vyskytuje se v bazálních membránách (= tenkých vrstvách oddělujících pokožku od škáry). Nachází se v kůži, kde napomáhá s filtrací.

Tip: Bližší informace o kolagenu a jeho účincích si přečtěte v článku na blogu.

 

Kolagen na klouby: Má smysl ho užívat?

Jelikož kolagen podporuje správnou funkci pohybového aparátu, a přispívá k jeho ochraně před poškozením, je zřejmé, že se jeho nedostatek rychle projeví. 

Následkem kolagenového deficitu může dojít k tuhnutí vazů a šlach, které ztrácejí svou přirozenou pružnost, což vede ke zmenšení a ochabnutí svalů. Zároveň můžete pociťovat i bolesti kloubů.

Všechny tyto problémy mohou potrápit nejen vrcholové sportovce, ale také běžné smrtelníky při každodenních činnostech. 

Možná si teď říkáte, že tělo si přece dokáže kolagen samo vytvořit, ale je tu jeden háček. Tento automatizovaný proces platí zhruba do věku 25. let, než se začne produkce kolagenu postupně snižovat a ve 40. letech už je zastavena úplně

 

Řešení?

Doplňte do jídelníčku potraviny, které:

- obsahují větší množství kolagenu

podporují produkci kolagenu

Začněte pozastavující se produkci kolagenu suplementovat potravinovými doplňky

Touto změnou můžete předejít ochabování svalstva, bolestem kloubů a dokonce zmírnit projevy již existujících problémů

 

Nejlepší kolagen na klouby: Jak ho vybrat?

Existuje celá řada druhů kolagenu, ale ne všechny splňují předpoklady k tomu, aby vám skutečně pomohly, a proto se při výběru doplňku stravy zaměřte vždy na zdroj, složení společně s typem a formou obsaženého kolagenu

ZDROJ: V první řadě zvažte, z čeho kolagen pochází. Doplňky se totiž vytváří z ryb, nebo pojivových tkání vepřového a hovězího dobytka. 

V našich kolagenových drincích je obsažen vepřový kolagen, jelikož se nejvíce podobá bílkovině v lidském organismu, a tak je jeho účinek velmi rychle viditelný. 

 

 

SLOŽENÍ: Je doplněk stravy přírodní a nacházejí se v jeho receptuře vitaminy či stopové prvky, které zesilují účinek kolagenu? 

Náš VENIRA premium kolagenový drink obsahuje 8 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce. Navíc je obohacený o vitamin C, zinek a biotin, které pomáhají se vstřebáváním kolagenu v těle

Tip: Budete se muset rozhodnout, jestli dáte přednost nativnímu nebo hydrolyzovanému kolagenu, které se liší svou biologickou aktivitou. Nativní (přirozený) kolagen je biologicky špatně využitelný, protože má poměrně velké molekulové řetězce.

V našich kolagenových doplňcích stravy je proto hydrolyzovaný kolagen, který je dobře rozpustný ve vodě a snadno se vstřebává do organismu. Tělo si s jeho přítomností snadno poradí a maximálně využije obsažené účinné látky k regeneraci pojivových tkání. 

 

FORMA: Rozpustný prášek? Tableta? Drink? Shot? Možností, jak doplňovat kolagen, existuje v dnešní době hned několik, a tak záleží především na vašich osobních preferencích. Zároveň berte na vědomí, že forma může mít i vliv na obsah kolagenu v jedné denní dávce. 

Ve VENIŘE bereme do úvahy odlišné preference našich zákazníků, a proto kromě kolagenových drinků, nabízíme kolagenové nápoje s upraveným složením pro těhotné a kojící, kolagen ve formě cucavých srdíček a kolagen ve formě rozpustného prášku, který je již rozdělený na denní dávky

 

Kolagen na vlasy, nehty a pleť aneb další přínosy jeho pravidelného užívání

Kolagenový deficit je zřejmý na fyzických schopnostech těla, ale můžete ho pozorovat také na stavu svých vlasů, nehtů a kůže. Efekt konzumace doplňků stravy s obsahem kolagenu je proto mimořádně významný. 

Kolagen podporuje pevnost a pružnost pokožky, zmírňuje vypadávání vlasů, podporuje jejich růst a eliminuje třepení a lámání nehtů.

Tip: O bližším vlivu kolagenu na pleť si přečtěte v samostatném článku.

 

Účinná kloubní výživa

Pokud vám jde čistě o správnou funkci pohybového aparátu, pak je skvělou alternativou ke kolagenu naše kloubní výživa s obsahem Chondroitin sulfátu, D-glukosamin sulfátu 2KCl, MSM a vitaminu C. 

Při vývoji tohoto přírodního doplňku stravy jsme brali do úvahy nejčastější příčiny namáhání kloubů (sport, hmotnost, fyzická náročná práce, špatná obuv, stárnutí), a tak vznikla účinná kombinace látek, která:

- přispívá k regeneraci kloubů

podporuje zesílení kloubů

napomáhá snížení bolesti kloubů

přispívá k lepší hybnosti

má protizánětlivý účinek

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Péče o tělo

Jak správně používat peeling na pleť i na tělo?

Jak správně používat peeling na pleť i na tělo?

Kdo by nestál o krásně jemnou, pružnou a zářivou pokožku? Abychom jí dosáhli, musíme jí samozřejmě věnovat náležitou péči. K té by měl patřit i pravidelný peeling. Při správné aplikaci vhodných produktů dokáže tato procedura divy. Stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

 

Zbavte se nečistot a nechte pokožku zazářit

Peeling je vlastně taková jemná masáž, při níž dochází k obrušování pokožky za pomoci drobných částeček (takzvaný mechanický peeling). V současné době se upřednostňují částečky z přírodních materiálů, jejichž použití neškodí životnímu prostředí. Vyrábějí se nejčastěji z třtinového cukru, mořské soli, přírodních jílů, nejrůznějších jadérek a podobně. 

Cílem peelingu je odstranit odumřelé kožní buňky a další nečistoty. Pokožka se zároveň prokrvuje, projasňuje a zjemňuje. Díky peelingu mohou ustoupit do pozadí některé potíže, ke kterým patří celulitida, strie nebo akné. 

Pokožka ošetřená peelingem je navíc připravená k aplikaci dalších kosmetických přípravků. Jejich účinné látky budou na vyčištěné pleti působit mnohem lépe.

 

Pro koho je peeling vhodný

Odpověď je jednoduchá - prakticky pro všechny. Nezáleží na pohlaví ani typu pleti. Můžete jej využít na pleť mastnou, suchou, citlivou i tu normální. Pro citlivou pleť ale volte peeling s jemnějšími částečkami, abyste ji zbytečně nedráždili. 

 

Jak často peeling používat?

Peeling se obvykle nepoužívá každý den, protože pleť potřebuje po ošetření nějaký čas na regeneraci. Ideální je řídit se podle jejího typu. Na tu mastnější můžete peeling aplikovat o něco častěji, zatímco pleť citlivá si vyžaduje spíše delší intervaly.

V tomto ohledu vám poradí také doporučení uvedené na konkrétním produktu. Peelingy VENIRA můžete používat bez obav několikrát do týdne.

 

Postupujte osvědčeným způsobem

Čištění pleti má samozřejmě svá pravidla, která je potřeba dodržet, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků. Jak peeling používat? Stačí se řídit následujícími jednoduchými kroky:

1. Peeling aplikujte vždy na vyčištěnou pokožku. Pokud se chystáte použít tělový peeling, nejprve se osprchujte. U peelingu na obličej si jej nejdřív vyčistěte tak, jak jste zvyklí.

2. Pleť lehce navlhčete. Peeling nikdy nepoužívejte nasucho!

 

 

3. Peeling naneste na vybrané místo a pokožku jemně masírujte. V žádném případě netlačte - nadělali byste víc škody než užitku. Silné tření by totiž způsobilo poškození svrchní vrstvy kůže. Raději vsaďte na jemné krouživé pohyby.

4. U peelingu obličeje postupujte od středu směrem ven. Vynechejte oční okolí, kde je pleť opravdu velmi citlivá.

5. Peeling posléze důkladně smyjte. Na pokožku můžete následně nanést ostatní přípravky, které běžně používáte.

 

Věnujte péči obličeji i celému tělu

Peeling můžete používat prakticky na celé tělo - jen musíte vybrat ten správný. Tělový peeling nelze volně zaměňovat s peelingem na obličej. Peeling na tělo má totiž hrubší částečky, které by jemné pokožce na tvářích nesvědčily. Při volbě vhodných produktů věnujte pozornost také složení. Dejte přednost tomu přírodnímu před zbytečnou chemií.

Hledáte-li peeling na celé tělo, můžete vyzkoušet třeba VENIRA tělový peeling. Tvoří jej malé cukrové částečky, které se postarají o dokonalé odstranění odumřelých buněk a vyčištění pokožky. Jejich hrany jsou speciálně zaoblené, takže se nemusíte obávat nechtěného podráždění. Součástí peelingu jsou ale také čtyři blahodárné oleje, díky nimž se pokožce dostane náležité péče a regenerace. Poskytují totiž důležitou výživu a zajistí hydrataci, takže nedojde ke zbytečnému vysušování.

 

Peeling na rty pro krásná ústa

Nejen tělo a obličej si zaslouží vaši péči. Věnujte pozornost také svým rtům. I na nich se totiž mohou hromadit odumřelé buňky, které je potřeba dostat pryč. Skvělou volbou, jak s nimi zatočit je VENIRA peeling na rty

Stoprocentně přírodní a velmi jemné cukrové částečky zaručeně odstraní všechny nečistoty. Výživné oleje zanechají vaše rty dostatečně hydratované, krásně jemné a hebké. Peeling je vhodný zejména pro hodně suché rty. Zbaví vás nepříjemného popraskání i nevzhledného odlupování suché kůže. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť Péče o tělo

Jak se zbavit celulitidy? Bez těchto rad se neobejdete.

Jak se zbavit celulitidy? Bez těchto rad se neobejdete.

Celulitida bývá obecně považována za vadu na kráse a je spojována s nadváhou. Co už ale mnozí nevědí je, že ďolíčky na kůži trápí nejen baculky, ale i štíhlé ženy. Postihuje dokonce až 80 % po pubertě. Nevzhledná a hrbolatá kůže nám může pošramotit sebevědomí a tak svá stehna radši schováváme. Jaké jsou příčiny vzniku celulitidy a jak s ní účinně zatočit?

 

Co je to celulitida a proč vzniká?

Celulitida je změna podkožního (tukového) vaziva, která se projevuje na kůži a svým vzhledem tak připomíná pomeranč. Pomerančová kůže vzniká zejména v problémových partiích - takže tam, kde se ženám ukládá nejvíce tukové tkáně. Všimneme si ji tak na stehnech, zadečku, v oblasti bříška, či boků a dokonce paží

Proč je celulitida pro ženy tak nepříjemná?

Celulitida sice není zdraví škodlivá, ale jedná se převážně o estetický problém. Pomerančová kůže snižuje sebevědomí a psychikou pohodu žen a omezuje je v jejich každodenním životě. Pokud chcete eliminovat nebo redukovat celulitidu a přestat se strachovat o to, co si pomyslí ostatní, když si oblečete krátkou sukni, pokračujte ve čtení článku. Čeká vás nelehký boj, ale váš cíl už je na dosah.

 

Mají celulitidu jen ženy, které trpí nadváhou?

Nemají. Celulitida je bohužel poměrně běžný problém, který postihuje až 80 % žen po pubertě. Nejedná se však o problém pouze žen s nadváhou. Celulitida může trápit i štíhlé ženy a dívky. Zjednodušeně řečeno, celulitida postihuje ženy bez ohledu na věk, váhu nebo výšku. A proč tomu tak je? Přesná příčina vzniku celulitidy není plně objasněna. Předpokládá se, že hraje roli kombinace těchto faktorů:

Faktory ovlivňující vzhled celulitidy

Genetika

Pokud má celulitidu některý z členů vaší rodiny, je dost pravděpodobné, že ji budete mít také. Ovšem genetika není verdikt, se kterým byste se měla smířit. Možná se budete muset více snažit, abyste se celulitidy zbavila, ale stále můžete tento boj vyhrát.

 

Hormony

Estrogen je hlavní ženský hormon, který ovlivňuje ukládání tuku a strukturu kůže. Nízká hladina estrogenu může vést k ochabnutí kůže a zhoršení celulitidy. Progesteron ovlivňuje ukládání tuku a zadržování tekutin v těle. Nízké hladiny progesteronu v těle mohou vést k otoku a zhoršení celulitidy. Stresový hormon kortizol a hormon inzulin se podílí na zvyšování ukládání tuku v břišní oblasti a rovněž tak přispívají ke zhoršování stavu celulitidy.

Na vznik a zhoršování celulitidy mohou mít vliv také hormonální změny. Během puberty dochází k hormonálním výkyvům, které mohou vést k prvním známkám výskytu celulitidy. Těhotenství je další rizikové období pro vznik celulitidy, protože během něj dochází k velkým hormonálním výkyvům. Viníkem vzniku a zhoršení celulitidy je také menopauza, při které dochází k poklesu hladiny estrogenu a progesteronu. Stupeň závažnost celulitidy se ženám zhoršuje také během měsíce v různých fázích menstruačního cyklu, protože dochází k hormonálním výkyvům.

Vraťte své hormony do rovnováhy a vyzkoušejte kapsle pro hormonální rovnováhu, které přispívají k lepší náladě, udržují normální menstruační cyklus a podílejí se na vyrovnané hladině ženských hormonů

 

Stres

Stres může ovlivňovat hormony a zhoršovat celulitidu, proto byste měla dbát na relaxaci a dostatečný odpočinek. Každý den si vyčleňte alespoň chvilku na svou oblíbenou aktivitu. Přečtěte si knížku, podívejte se na film nebo si zacvičte jógu. Pro eliminaci stresu a kvalitní spánek vyzkoušejte CBD olej, který harmonizuje tělo i mysl. Pohlídejte si dostatečný přísun hořčíku, který zvyšuje odolnost vůči stresu a napomáhá s navozením psychické pohody.

 

Strava

Strava bohatá na tuky, cukry a sůl může zhoršovat celulitidu. Pokud chcete zmírnit projevy celulitidy, jezte zdravě, pestře a vyváženě a zařaďte do jídelníčku potraviny, které mají na zmírnění celulitidy příznivý vliv jako například celozrnné produkty, ořechy, listová zelenina, banány a citrusové plody

 

Nedostatek pohybu

Nedostatek pohybu vede k ochabnutí svalů a zhoršení celulitidy. Vyhraďte si proto každý den chvíli času alespoň na krátkou procházku. Ideálně byste měla ujít minimálně 10 000 kroků denně a zařadit alespoň 3x do týdne svou oblíbenou fyzickou aktivitu. Pokud nerada zvedáte činky v posilovně, vsaďte třeba na plavání, běh, tanec nebo aerobic. Každý pohyb se počítá a pomůže vám v cíli za svou vysněnou postavou bez celulitidy.

 

Věk

S postupujícím věkem se snižuje produkce kolagenu a elastinu, což vede k ochabnutí kůže a zhoršení celulitidy. Proto je vhodné, aby ženy užívaly kolagenod 25. roku života. Kolagen můžete užívat ve formě srdíček nebo drinků, které jsou vhodné také v těhotenství. Pokud do stravy zařadíte vajíčka, citrusy, ořechy a semínka, listovou zeleninu nebo bobulovité ovoce, podpoříte tak přirozenou tvorbu kolagenu v těle.

 

Alkohol a kouření

Alkohol má močopudný účinek a odvádí z těla tekutiny, čímž dochází k dehydrataci organismu. Dehydratovaná kůže ztrácí elasticitu a je náchylnější ke vzniku celulitidy. Alkohol současně zpomaluje krevní oběh a zhoršuje zásobování tkání kyslíkem a živinami. Chronická konzumace alkoholu poškozuje játra, která hrají důležitou roli v metabolismu tuků. Poškozená játra hůře odbourávají tuky, což může vést k ukládání tuku v problematických partiích a zhoršení celulitidy.

Kouření poškozuje cévy a zpomaluje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž kůže ztrácí elasticitu a je náchylnější ke vzniku celulitidy. Kouření navíc zvyšuje hladinu volných radikálů v organismu, které poškozují buňky a zhoršují celkový stav kůže.

 

 

Jaké existují typy celulitidy?

Existují 3 typy celulitidy, které se liší vzhledem, strukturou a závažností. Jaký typ celulitidy se týká přímo vás?

1. Tuková

Tuková celulitida je nejčastěji způsobena nedostatkem pohybu, nadváhou a špatnou stravou s vysokým obsahem tuků a cukrů. Konzumací přebytečných tuků se tukové buňky v těle množí, rostou a hromadí se v tukové tkáni. Obvykle se vyskytuje na břiše, bocích a hýždích. Projevuje se nerovnoměrným povrchem kůže s viditelnými hrbolky. Doprovází ji otok a zvětšení objemu postižených partií, pocit hrubosti a ochablosti kůže. Kůže může být zbarvená do modra či fialova.

Na tukovou celulitidu nejvíce zabírají vytrvalostní sporty. Může se jednat o běh, intervalové tréninky nebo rychlou chůzi. Určitě byste se měla zaměřit na anticelulitidní masáže a vyvážený jídelníček s dostatečným přísunem vitamínu C

2. Vodová

Je způsobena nedostatečným pohybem a špatným lymfatickým oběhem. Postihuje převážně stehna, kotníky, lýtka a paže. Vodová celulitida často postihuje právě štíhlé ženy. Špatný žilní a lymfatický oběh má za následek zadržování vody v těle, které způsobuje otoky a ty mají za následek hrbolatý vzhled kůže

Pokud se chcete zbavit vodového typu celulitidy, zaměřte se primárně na rozproudění lymfy a zlepšení krevního oběhu. Vyzkoušejte vitamíny pro podporu lymfatického systému, které příznivě působí při odvodňování organismu. Voda je váš nejlepší přítel, proto denně vypijte dostatek tekutin. Hlídejte si dostatečný příjem vitamínu B6, omezte sůl a začněte jíst meruňky, které obsahují vysoký obsah draslíku.

Pro redukci vodového typu celulitidy se doporučuje plavání, protože stimuluje krevní oběh. Vyzkoušejte také anticelulitidovou baňkovou masáž

3. Vláknitá

Jak už název vypovídá, vláknitá celulitida se ukládá v tkáních a je nejodolnějším typem celulitidy. Postihuje nejčastěji stehna a kolena. Pokud máte vláknitou celulitidu, budete se muset zaměřit na komplexní změnu stravy. Vyhněte se bílému cukru a zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu, luštěniny a celozrnné pečivo. Dbejte na dostatečný příjem bílkovin a pitný režim. Vypijte alespoň 2-3 litry čisté vody denně. Zdravá strava nestačí, měla byste začít také s kardio cvičením a procházkami. Ideální je ujít alespoň 10 tisíc kroků denně a cvičit minimálně 3x týdně po dobu alespoň 30 minut

 

Jaký typ celulitidy máte?

Diagnostikujte si svůj typ celulitidy. Prohlédněte se, a proveďte test hmatu a stlačení. Pokud i přes náš návod nebudete vědět, jaký typ celulitidy se vás týká, doporučujeme zajít pro diagnostikování celulitidy k lékaři, který vám jistě poradí.

Prohlédněte se

Prohlédněte si kůži v dobrém světle a zjistěte, zda je kůže hladká nebo s viditelnými hrbolky a nerovnostmi. Všímejte si barvy kůže a zda je oteklá.

Test stlačení

Jemně stiskněte kůži prsty na postiženém místě. Zjistěte, zda se kůže zvedá a je měkká, nebo zda je tvrdá a pevně srostlá s podkladovou tkání.

Hmatový test

Jemně přejeďte prsty po postižené kůži. Zjistěte, zda je kůže hladká nebo s hmatatelnými hrbolky a nerovnostmi. Všímejte si, zda je kůže hrubá a ochablá, nebo pevná a pružná.

 

5 kroků, jak se zbavit celulitidy nejen na stehnech

To, jak rychle dokážete zatočit s celulitidou, je čistě na vás a vašem odhodlání. Nejde o nic extra náročného. Určitě ale budete muset být vytrvalí a udělat si z těchto kroků jakousi rutinu. Důležité je zjistit, který typ celulitidy je ten váš a celý proces redukce celulitidy mu přizpůsobit. Na každý typ celulitidy zabírají jiné druhy pohybu. Níže naleznete obecná pravidla, která vám pomohou nastartovat váš boj za život bez celulitidy.

 

1. Pravidelný pohyb

Sedavé zaměstnání je pro náš organismus hotové peklo. No dobře, není to až tak žhavé. Ale pokud i vy patříte mezi lidi, kteří 8 hodin sedí v kanceláři a vstanou jen, když je obědová pauza, je třeba s tím něco dělat.

Zaměstnání kvůli tomu měnit nemusíte, měla byste si ale po práci místo televize zajít na delší procházku nebo si zacvičit například s našimi odporovými gumami. Rozproudíte své tělo, krevní oběh a tukové buňky pak nebudou mít šanci se uhnízdit v problémových partiích.

Vždy si zvolte sport, který máte ráda. Pokud nerada zvedáte činky v posilovně a máte raději klidnější sporty, běžte si zaplavat, projděte se s pejskem nebo si zacvičte jógu při východu slunce. Důležité je se do ničeho nenutit a mít z pohybu radost.

 

Jaký vliv má pohyb na redukci celulitidy?

Pohyb je pro lidské tělo přirozený a důležitý. Pravidelný pohyb působí příznivě na redukci celulitidy, protože zlepšuje prokrvení a lymfatický oběh, a to vede k odplavení toxinů a přebytečné tekutiny z problematických partií, čímž se zmenšuje objem tukových buněk a zmírňuje se celulitida. Cvičení spaluje kalorie, odbourává tuky a posiluje svaly, čímž se redukuje celková tloušťka těla a i celulitida.

 

Nejlepší typy cvičení pro redukci celulitidy

Kardio cvičení: Aerobní cvičení, jako je běh, plavání nebo jízda na kole, pomáhá spalovat tuky a zlepšovat krevní oběh.

Silový trénink: Cvičení s vlastní vahou, s činkami nebo s kettlebellem buduje svaly, které zpevňují pokožku a zlepšují vzhled celulitidy.

HIIT (High Intensity Interval Training): Střídání krátkých intervalů intenzivního cvičení s krátkými intervaly odpočinku.

Pilates a jóga: Cvičení zaměřená na protažení a posílení svalů celého těla.

Dřepy, výpady a cviky s odporovou gumou jsou přímo určeny pro rozproudění lymfy a zpevnění stehen a hýždí, kde se celulitida vyskytuje nejvíce.

 

5 pravidel jak na celulitidu pomocí cvičení

1. Cvičte pravidelně alespoň 3 krát týdně.

2. ideální je kombinace silového a kardio tréninku.

3. Začněte pomalu a postupně zvyšujte intenzitu cvičení.

4. Kardio cvičení provádějte nejméně půl hodiny. Tělo začíná spalovat tuky až po 30 minutách.

5. Nezapomeňte na protažení po cvičení.

2. Zdravá strava

Dodržujte zdravý životní styl. Vyvážená a pestrá strava je základní klíč ke zdravému tělu. Do svého jídelníčku zařaďte více vlákniny a pokuste se omezit cukr a bílé pečivo. Doplňujte vitamín C, ať už v ovoci nebo v doplňcích stravy, protože funguje jako perfektní antioxidant.

Pokud chcete eliminovat celulitidu a podpořit lymfatický systém, vsaďte na potraviny jako listová zelenina, ořechy a semínka, banány, bobulovité a citrusové plody nebo ananas.

Naopak se vyhněte se příliš slaným, tučným a smaženým pokrmům, sladkostem, klasickému bílému pečivu, sladkým syceným nápojům, uzeninám a salámům a tučným omáčkám a dresingům.

Silnými spojenci v boji proti celulitidě vám budou také doplňky stravy, které podpoří metabolismus, rozproudí lymfu, odvodní a pomůžou s detoxikací organismu.

 

Po jakých doplňcích pro odstranění celulitidy sáhnout?

Pro boj s celulitidou potřebujete klid, kvalitní spánek a dostatečný relax. S tím vám pomohou kamarádi melatonin, CBD, relax komplex a ashwagandha.

Na detox organismu, podporu metabolismu a eliminaci celulitidy vyzkoušejte stop celulitidě, skořicový olej nebo komplex pro podporu a odvodnění organismu

 

 

3. Pitný režim

Pijte vodu, pijte pitnou vodu, hodně vody. Na boj s celulitidou potřebujete svému tělu dopřát dostatečnou hydrataci a dodržovat pitný režim. Ideální je voda z kohoutku s citronem, ale pomůže také bylinkový čaj. Voda totiž plní v našem těle mnoho důležitých funkcí. Reguluje tělesnou teplotu, odvádí toxiny z těla, podporuje trávení, změkčuje klouby, dodává energii a zlepšuje pleť

Vypít byste měla minimálně 2 litry vody denně, k čemuž vám pomůže VENIRA shaker. Množství vody nutné pro dostatečnou hydrataci organismu se může lišit dle ročního období nebo vašeho zdravotního stavu. Pokuste se také omezit pití kávy, konzumaci alkoholu, šťáv a sladkých sycených nápojů.

Tipy na dodržování pitného režimu

Všude si s sebou noste láhev s vodou. Budete ji mít neustále na očích a nebudete na hydrataci zapomínat.

Pijte pravidelně i během jídla a také před, během a po cvičení.

Sledujte barvu moči. Příliš tmavá moč může značit, že jste dehydratovaná.

Jezte ovoce a zeleninu bohatou na vodu například melouny, salátové okurky nebo cuketu.

Pořiďte si aplikaci pro sledování pitného režimu, kterých najdete na internetu spousty. Budete tak mít každý den přehled o tom, kolik toho vypijete.

 

4. Péče o pokožku a masáže

Péče o pokožku je v boji proti celulitidě nezbytným krokem. Měla byste si na ni proto najít čas alespoň 5 minut denně. I tak málo totiž může vašemu tělu značně pomoci.

Dopřejte si peeling, který je skvělý pro přípravu vaší kůže na následnou péči. Pro zmírnění celulitidy je vhodný například peeling se skořicí. Jemná masáž peelingem totiž nejenže kůži dostatečně prokrví, ale i exfoliuje. Peeling aplikujte krouživými pohyby ideálně na navlhčenou kůži

Krémy na celulitidu a oleje na celulitidu jsou dobrým pomocníkem při odstraňování celulitidy, protože pronikají hluboko do pokožky až k problémovému místu, podporují mikrocirkulaci krve, dokonale hydratují a zanechávají pokožku jemnou a pružnou. Oleje používejte současně s vakuovou baňkou na celulitidu, která je vyrobena z kvalitního silikonu a prokrvuje problémové partie. Současně také podporuje správnou funkci lymfatického systému a uvolňuje ztuhlé svaly. 

Jak provádět masáž vakuovou baňkou na celulitidu?

Na pokožku aplikujte olej a důkladně jej rozetřete. Poté si vezměte baňku, před přiložením na kůži ji zmáčkněte. Jakmile ji přiložíte, zmáčknutí povolte. Vytvoříte tím podtlak. Baňkou pak pohybujte krouživými směry po celé délce stehen, hýždí, případně boků a paží. Ucítíte mírný tlak, nesmí vás to však příliš bolet. Nedržte baňku dlouho na jednom místě, protože byste si mohli poranit kůži.

 

5. Lymfodrenáže u odborníka

No a pokud vám nevadí si pro krásu připlatit i za náročné procedury, zajděte si na lymfodrenáž. Jde o důkladnou masáž lymfatického systému. Urychlí tok lymfy a pomůže tak tělu rychleji vyplavovat škodlivé látky. Škodliviny se nebudou v těle tolik hromadit a nedojde tak ke zvětšování objemu tukových buněk.

Tip na levný domácí peeling proti celulitidě pro domácí lymfomasáž

Smíchejte olivový nebo kokosový olej, instantní kávu mletou nahrubo a cukr. Vytvoříte si tak peeling, který si budete ve sprše vmasírovávat do míst postižených celulitidou a následně důkladně opláchněte. Masáž pomocí peelingu proti celulitidě nejen na stehnech provádějte alespoň 3x do týdne.

 

Co si z článku odnést? 

Celulitida je běžný problém, který postihuje až 80 % žen po pubertě nehledě na věku, váze nebo výšce, ale s trochou snahy se ho dá zbavit. Existují tři typy celulitidy, a to tuková, vodová a vláknitá, přičemž vláknitá celulitida je tím nejodolnějším typem. Každý typ celulitidy vyžaduje jiný typ cvičení a zařazená jiných potravin do stravy. Existují však obecná pravidla, kterými byste se měla řídit, pokud chcete celulitidu zmírnit. Zaměřte se na zdravou stravu. Zařadit byste do svého jídelníčku měla listovou zeleninu, ovoce a zeleninu, semínka a ořechy, citrusové plody a banány. Používejte doplňky stravy, které podpoří metabolismus, rozproudí lymfu, odvodní a pomůžou s detoxikací organismu. 

Pijte hodně čisté vody, ideálně 2-3 litry denně. Začněte chodit na procházky, protože pro rozproudění lymfy byste měla denně ujít alespoň 10 000 kroků. Do svého týdenního programu zařaďte i svou oblíbenou fyzickou aktivitu nejméně 3x týdně po dobu alespoň 30 minut. Choďte plavat, běhat, cvičte jógu nebo si zajděte do fitka. Používejte krémy a oleje na celulitidu. Provádějte domácí masáže pomocí baňky na celulitidu, která prokrví problémové partie a podpoří správnou funkci lymfatického systému. Pokud nechcete provádět masáže pro odstranění celulitidy doma, zajděte si k odborníkovi na lymfodrenáž. Dodržováním výše uvedených kroků a tipů můžete dosáhnout hladké a zdravé pleti.

Ať už se s celulitidou rozhodnete zatočit nebo ne, nezapomínejte na to, že jde pořád o přirozenou součást vašeho těla. Krásu ženy nedefinuje ani tak to, jak vypadá, ale její sebevědomí.  Pamatujte, že klíčem k úspěchu je trpělivost a vytrvalost.

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Jak používat odporové gumy na cvičení? Zkuste tyto 3 tréninky, které zvládne každý.

Jak používat odporové gumy na cvičení? Zkuste tyto 3 tréninky, které zvládne každý.

Taky jste si dali novoroční předsevzetí začít cvičit? Jenže cvičení nakonec odkládáte, protože času nemáte nazbyt a navíc vám chybí i dostatečná motivace? Tak přesně pro vás jsme si připravili krátký ale za to intenzivní tréninkový plán s odporovými gumami. Trénink je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Na co ještě čekáte?

 

Jak se dostat do formy?

Dostaňte se do formy i bez permice do fitka, či drahého sportovního vybavení. S našimi videonávody totiž zvládnete cvičení s expanderem v pohodlí domova. A proč právě posilovací gumy? Jsou skvělým pomocníkem pro rychlé posílení, zpevnění svalů a k oživení běžné cvičební rutiny.

Všechny cviky provádějte 20 vteřin ve 3 sériích (opakováních). V průběhu tréninku nezapomeňte pravidelně dýchat a dodržovat pitný režim, ke kterému vám jednoduše poslouží naše shakery. Tak hurá na to!

 

Trénink 1: 5 základních cviků s odporovou gumou

Pojďme začít pěkně zlehka. V prvním videu uvidíte 5 základních cviků pro posílení těla. Vezměte VENIRA růžovou gumu na cvičení se středním odporem (můžete zvolit i slabší/silnější odpor, dle vašich možností). Gumu si nasaďte kolem lýtek a v intervalu 20 sekund provádějte dřepy. Nezapomeňte kolena tlačit směrem od sebe!

Poté vezměte VENIRA bílou gumu s mírným odporem, vyhrňte si ji do oblasti stehen, mírně se předkloňte a zanožujte nejprve jednu nohu, po 20 sekundách je vystřídejte a stejnou dobu zanožujte i druhou nohu. Dávejte si pozor, u tohoto cviku je třeba dbát na rovná záda!

Tip: Můžete se také přidržovat o stěnu.

 

Jakmile vystřídáte obě nohy, vložte gumu opět na lýtka a 20 sekund provádějte dřepy s mírným úkrokem do stran

Další cvik provádíme vleže s VENIRA černou gumou s vysokým odporem. Lehněte si na záda a pokrčte nohy, gumu mějte mírně nad koleny. Opatrně zvedejte pánev v intervalu 20 sekund. Zadek v průběhu tohoto cviku nepokládejte na zem a kolena držte od sebe.

Tip: Pro ještě silnější intenzitu můžete nahoře stlačit zadeček k sobě.

 

Na poslední cvik zůstaňte ve stejné pozici. Vystřídejte černou gumu s růžovou a zadek držte nahoře. Nohy stlačujte k sobě a od sebe, cvičte 20 sekund. 

 

Trénink 2: 5 cviků na zadek

Každá žena sní o kulatém a pevném zadečku! Druhý trénink proto věnujeme posílení a zpevnění hýžďových svalů. Tak jdeme na to. 

Pro první cvik si připravte růžovou odporovou gumu a nasaďte si ji na stehna. Jděte do pozice kočky a začněte jednu nohu zanožovat. Důležité je neprohýbat se v zádech. Cvik provádějte 20 sekund a poté vystřídejte nohy.

Vyměňte růžovou gumu za bílou gumu s lehkým odporem a dejte si ji na lýtka. Ve stoje provádějte 20 sekund výpady do stran. Při výpadu mějte jednu nohu nataženou, druhou přikrčte a mírně se předkloňte. Držte narovnaná záda. 

Ponechte si bílou gumu a stůjte rovně. Dalších 20 sekund provádějte unožování nejprve jedné nohy, dalších 20 sekund poté i druhé. 

Teď opět přichází řada na růžovou gumu se střední zátěží. Natáhněte si ji na stehna a lehněte si na jakýkoliv bok. Zapřete se rukou tak, aby vrch těla zůstal ve vzduchu. Nohy pokrčte do pravého úhlu a jednu nohu nadzvedávejte, chodidla přitom držte celou dobu u sebe! 

Zaujměte stejnou pozici, pouze natáhněte nohy rovně. Zvedejte jednu nohu v intervalu 20 vteřin, nohy znovu vystřídejte. A máte hotovo!

 

Trénink 3: Komplexní trénink s odporovou gumou

Poslední trénink je zaměřen na celé tělo. Začněte ve stoje, s růžovou gumou kolem stehen. Dvacet vteřin provádějte dřepy se střídavými výpady dozadu. 

Další cvik je na posílení bicepsů. Klekněte si na kolena, jednu nohu pokrčte a dejte ji vpřed a mírně na stranu. Bílou odporovou gumu navlečte pod chodidlo a chytněte ji tak, aby vaše ruka zůstala natažená. Ruku pak v lokti pokrčujte a gumu napínejte směrem vzhůru. Po 20 sekundách prostřídejte strany.

Zaujměte pozici planku. Gumu navlečte na spodní končetiny (pro větší zátěž můžete dát druhou gumu na ruce), pod sebe umístěte podložku na cvičení pro větší komfort. Střídejte nohy a ruce mírnými úkroky a úchyty do stran. Provádějte 20 sekund.

Pro následující cvik zaujměte pozici obráceného stolu. Prsty na rukách nasměrujte směrem k nohám. Gumu dejte na stehna a zadek pokládejte dolů (zadeček však nepokládejte na zem úplně). Hýždě vytáhněte opět nahoru do výchozí pozice. Nahoře roztáhněte kolena od sebe, aby se guma napnula. Pokračujte 20 vteřin.

Jste téměř u konce. Poslední cvik provádějte vleže, nohy dejte směrem ke stropu a mírně je pokrčte v kolenou. Bílou odporovou gumu byste měli mít na lýtkách. Gumu 20 sekund rozpínejte roztáhnutím nohou. Držte podsazenou pánev a dýchejte. 

 

Tip: Před i po cvičení doporučujeme vždy krátké protažení svalů a pomalé prodýchání. 

To je vše, skvělá práce!

 

Podpořte svůj trénink na maximum

Do svého cvičebního plánu můžete zařadit VENIRA spalovač tuků. Ten přispívá k urychlení hubnutí a podporuje spalování tělesných tuků. 

Vyzkoušejte také VENIRA hunger blocker, který přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti a navíc vás pomůže zbavit nekonečného boje s přejídáním.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo