• Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce
  • Vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Vše je skladem, odesíláme bleskově
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce

Péče o tělo, Strana 4

Nevíte, jak zastavit přejídání? Poradíme vám!

Nevíte, jak zastavit přejídání? Poradíme vám!

Nuda. Stres. Citové strádání. Deprese. To jsou jen některé z možných motivů pro záchvatovité přejídání. Zajímá vás, jak se liší od běžného přejedení, jaké jsou jeho projevy a jak mu zabránit? To vše, a mnohem více, se dozvíte v dnešním článku.

 

Čím se liší přejedení od záchvatovitého přejídání?

Asi každému z nás už se někdy stalo, že se přejedl. Zkrátka nám něco chutnalo tolik, že jsme nedokázali přestat a snědli toho více, než naše tělo potřebovalo. Trestem nám pak bylo maximálně tak bolavé břicho. Naopak u záchvatovitého přejídání nemusí být nutně motivací hlad a po skončení záchvatu pronásledují danou osobu výčitky a pocity studu

Člověk trpící záchvatovitým přejídáním se ani vzdáleně nedrží známého rčení „pij do polopita a jez do polosyta“. Kompletně totiž ztrácí kontrolu nad svým chováním při konzumaci jídla, a tedy i nad množstvím zkonzumovaných potravin. 

Hlavní rozdíl tedy spočívá v tom, že záchvatovité přejídání je jednou z forem poruch příjmu potravy. Jaké jsou její běžné projevy?

 

Projevy záchvatovitého přejídání

Sníte velké množství jídla v krátkém čase.

Jíte velmi rychle a nenasytně.

Pokračujete v jezení i přes pocit plného břicha.

Nemůžete dosáhnout pocitu nasycení.

Při konzumaci se necítíte dobře, ale stejně nemůžete přestat. 

Po dojedení máte výčitky svědomí a pociťujete k sobě odpor.

Schováváte si potraviny a konzumujete je potají. 

 

Vše výše popsané se pak děje nejčastěji v soukromí (ve skupině lidí konzumujete spíše menší množství, nebo nejíte vůbec), pravidelně (zhruba jednou týdně) a dlouhodobě (nejméně tři měsíce).

 

Následky záchvatovitého přejídání

Vzhledem k tomu, že při záchvatu přijmete v krátkém čase velké množství energie, zvyšujete tím riziko nadváhy. Není náhoda, že právě obezitou trpí až polovina všech osob s touto formou poruchy příjmu potravy.

Zmiňovaná obezita pak zvyšuje riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění, může se odrazit na stavu vašich kloubů a v neposlední řadě také na vašem duševním zdraví. Na vaší psychice se totiž neblaze podepisuje skutečnost, že jste se nedokázali ovládnout, čímž trpí vaše sebeúcta. 

Záchvatovité přejídání vede často k rozvoji depresí a úzkostných poruch, ale jak jsme zmínili již v samotném úvodu, nezřídka kdy se vyskytuje současně s nimi a k jednotlivým záchvatům dochází právě v reakci na onu psychickou nepohodu. 

Kombinace studu, nadváhy a duševní nepohody ústí často k tomu, že člověk ztrácí chuť podílet se na nejrůznějších společenských událostech, což může vést až k jeho úplně sociální izolaci

 

6 tipů, jak zabránit záchvatovitému přejídání

1. Odhalte příčinu vašich záchvatů

Zajídáte nudu, smutek, radost, nebo jíte v konkrétní situaci zkrátka jen ze zvyku – například při pravidelném sledování svého oblíbeného seriálu? Prvním krokem k opětovnému získání kontroly nad jídlem bude odhalení spouštěče vašich záchvatů. 

Až se budete příště nacházet v dané situaci, pomůže vám, pokud si položíte následující otázky.

„Proč tohle vlastně jím?“ 

„Mám opravdu hlad?“

„Co mi dané jídlo přinese?“

Zkrátka a dobře, před každým soustem se ujistěte, že máte opravdu hlad, a tedy nejde pouze o chuť, nudu nebo snahu zajíst smutek, nebo radost. 

 

2. Mějte se sebou trpělivost

Je spíše nepravděpodobné, že svůj problém s emočním přejídání okamžitě vyřešíte. Zvyk je přeci jen železná košile, a tak nemůžete očekávat, že změna nastane hned

Berte svou nápravu den za dnem a chvalte se za malé úspěchy. Zároveň se snažte neupadat do deprese, když na okamžik zaškobrtnete, protože i neúspěch je součástí celé vaší cesty

 

3. Vytvořte si nové návyky

Pokud je pro vás těžké nic nejíst v situaci, kdy byste dříve automaticky sáhli po oblíbené laskomině, nahraďte ji zdravější alternativou

U večerního sledování televize tak můžete místo brambůrek zobat například ořechy nebo zeleninu. Se stresem vám zase pomůže procházka na čerstvém vzduchu, meditace nebo cvičení, což jsou zároveň aktivity, se kterými zabijete nudu

 

4. Nedržte žádné diety

Při držení drastických diet byste se akorát dostali z jednoho problému do druhého. Tento stav by pro vás nebyl dlouhodobě udržitelný a je pravděpodobné, že po skončení diety byste se dostali zpět do začarovaného kruhu přejídání. 

 

5. Na jídlo si vyhraďte dostatek času a vnímejte každé sousto

Místo diet dejte přednost stravovacímu režimu, který pro vás bude z dlouhodobého hlediska udržitelný

Do svého jídelníčku zahrňte dostatek bílkovin, protože pak vás nebude tolik honit mlsná. K hlavním zdrojům patří například maso, mléčné výrobky, vejce a ryby. 

V průběhu celého dne konzumujte potraviny s obsahem vlákniny, která vás hodně zasytí. Příkladem je ovoce a zelenina, luštěniny, celozrnné obiloviny, semínka a oříšky.

Svůj jídelníček si plánujte na více dní dopředu a jednotlivé chody na další den si připravujte do krabiček. Nezapomínejte ani na svačiny, které zaženou menší hlad.

Jednotlivé chody nevynechávejte. Vyhnete se tak večerním náletům na ledničku.

Při jídle se nenechte rozptylovat okolím a vždy buďte maximálně přítomní. V průběhu tedy nečtěte e-maily, nesledujte televizi a nebuďte ani na svém telefonu. 

Jezte pravidelně a vždy až v momentě, kdy pocítíte hlad a naopak přestaňte ve chvíli, kdy si budete připadat sytí. 

Jídlo si naservírujte na menší nádobí. Po dojezení pocítíte uspokojení z toho, že jste snědli vše, co bylo na talíři, ale zároveň budete mít jistotu, že toho nebylo příliš.

V rozumné míře si můžete i nadále dopřát slané a sladké pochutiny, ale snažte se vyhnout konkrétně těm, po kterých jste často sahali při záchvatu. 

Nikdy nechoďte nakupovat, když jste hladoví

 

6. Do svého jídelníčku zařaďte náš přírodní doplněk stravy

Náš přírodní doplněk stravy VENIRA hunger blocker vám pomůže vymanit se z kolotoče nekonečného přejídání a získat zpět kontrolu nad jídlem, a tedy nad svou tělesnou hmotností. 

Tyto kapsle se speciálně navrženou formulí kombinující účinky garcinie kambodžské a chromu eliminují již po pár okamžicích pocit hladu a nahrazují ho pocitem sytosti, díky kterému konečně překonáte nekonečné přejídání.

Garcinie kambodžská – napomáhá k navození pocitu sytosti. Svým působením zpomaluje tvorbu nového tuku, čímž přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti. Dokáže ovlivňovat chuť k jídlu a zároveň působí pozitivně na psychiku člověka.

Chrom – napomáhá ke správnému metabolismu makroživin a podporuje udržení normální hladiny glukózy v krvi.

VENIRA hunger blocker vám pomůže především v boji proti: 

- nekonečnému přejídání

- častému pocitu hladu

- zvýšené chuti k jídlu

- rozhozenému trávení

- zpomalenému metabolismu

 

Rada na závěr

Svou změnu k lepšímu neodkládejte, protože ideální podmínky, na které pravděpodobně čekáte, nikdy nenastanou. V klidu si sedněte, nastavte si reálné cíle a s nimi rovnou vymyslete i způsob, jak jich dosáhnete. Hned v zápětí se pusťte do práce.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdravé stravování Péče o tělo

Kosmetika pro miminka: Jak ji vybrat a bez čeho se neobejdete?

Kosmetika pro miminka: Jak ji vybrat a bez čeho se neobejdete?

Věděli jste, že dětská pokožka je až pětkrát tenčí, než pokožka dospělého člověka? Asi už chápete, proč se na výběr kosmetiky pro nejmenší klade takový důraz. V dnešním článku se dozvíte, bez jakých přípravků se neobejdete a jaké podmínky by měl každý z nich splňovat.

 

Proč by vaše děti neměly používat kosmetiku pro dospělé

Dětská pokožka je náchylnější k podráždění než pokožka dospělých, protože je výrazně tenčí a zatím nemá vytvořenou dostatečnou ochrannou bariéru. Obecně vzato tedy platí, že vaše děti by neměly používat kosmetiku pro dospělé, ale vždy jen tu, která je pro ně přímo určená. Jak by taková kosmetika měla vypadat?

 

Jaká by (ne)měla být kosmetika pro děti a miminka?

Obsahuje pouze přírodní ingredience

Přírodní dětská kosmetika nevysušuje pokožku a respektuje její přirozené pH. Obsahuje pouze ingredience vybrané s ohledem na potřeby citlivé dětské pokožky jako extrakty z bylin a blahodárné oleje bohaté na prospěšné vitaminy.

 

Má zklidňující a antibakteriální účinek

Vzhledem k vysoké citlivosti dětské pokožky vybírejte takové přípravky, které mají antibakteriální účinek, tedy zabraňují množení bakterií, a zároveň obsahují takové ingredience, které tiší případné podráždění jako svědění či zarudnutí.

Pro své zklidňující účinky je dobrý známý měsíček lékařský, heřmánek pravý, chmel otáčivý nebo oxid zinečnatý, který má zároveň antibakteriální účinek

 

Podporuje hydrataci, výživu a přirozenou hebkost pokožky

Dětská pokožka je velmi náchylná k vysoušení, a proto byste měli používat kosmetiku plnou vyživujících a hydratačních složek, které zachovají její přirozenou hebkost. 

K hydratačním složkám, které jsou častou součástí přírodní kosmetiky patří panthenol, který podporuje obnovu a regeneraci pokožky a zanechává ji vyhlazenou a změkčenou. Dále glycerin, který na sebe dokáže vázat vlhkost a včelí vosk, který má vyživující, zklidňující a zvlhčující účinky. 

 

Přispívá k tvorbě silné a zdravé ochranné kožní bariéry

Pokožka miminek nemá vyvinutý ochranný kyselý plášť, který by je chránil před působením vnějších vlivů. Při výběru kosmetiky proto pátrejte po ingrediencích, které podporují tvorbu silné a zdravé ochranné kožní bariéry. 

K takovým složkám patří výše zmíněný včelí vosk, který na povrchu pokožky tvoří tenkou a prodyšnou ochrannou bariéru nebo oves setý, který díky obsahu kyseliny linolové zlepšuje funkci kožní bariéry.

 

Neobsahuje parfemované přísady, parabeny, sulfáty a silikony

Novorozenci jsou velmi citliví na různé silné vůně, které na ně mohou působit agresivně. Také další chemické přísady jako parabeny, sulfáty a silikony jsou velmi silnými alergeny a mohou vést ke vzniku nejrůznějších vyrážek. Abyste jakémukoliv typu podráždění předešli, vždy čtěte pečlivě složení každého přípravku.  

 

Kosmetika pro novorozence a batolata zabraňující vzniku opruzenin

Miminka nosí v prvních měsících svého života v podstatě nepřetržitě pleny, které mohou zapříčinit podráždění pokožky a vést ke vzniku opruzenin

Opruzeniny jsou zarudlá místa vznikající v důsledku tření či nadměrné vlhkosti a to nejčastěji v oblasti kožních záhybů, na zadečku, tříslech a genitáliích. Doprovází je nepříjemné pálení a svědění, což je velmi nekomfortní pro miminko, které je podrážděné a pláče. Těmto nepříjemnostem je vhodné předcházet s pomocí šetrné kosmetiky se zklidňujícím účinkem, která z pokožky odstraňuje přebytečnou vlhkost

Vypořádat se s opruzeninami svého miminka vám pomůže VENIRA dětský krém na opruzeniny s čistě přírodním složením a obsahem osmi účinných látek. Ve složení najdete například oxid zinečnatý, který brání vzniku nadměrné vlhkosti, měsíček lékařský se zklidňujícím účinkem a panthenol podporující hydrataci, obnovu a regeneraci pokožky

Kosmetika je skvělou prevencí vzniku opruzenin, ale nezapomínejte ani na dostatečné větrání pokožky a pravidelné přebalování, díky kterému bude vaše miminko stále v suchu

 

Dětský olej jako součást pravidelné péče o pokožku

Miminka často trpí na bolavé bříško neboli koliky, jejichž příčinou může být špatné trávení potravy, příliš časté kojení, nošení těsného oblečení nebo třeba nedostatek pohybu v objemné plence. Od bolestí a nepříjemného napětí jim můžete ulevit jemnou masáží bříška, která pro mě bude zároveň příjemná a uklidňující

K tomuto účelu jsme vyvinuli VENIRA dětský olej na masáž bříška s obsahem slunečnicového, mandlového, levandulového, meruňkového a fenyklového oleje. Nejenže udržuje pokožku miminka krásně hydratovanou, ale také pomáhá uvolnit napětí a usnadnit usínání

Olejíček je skvělou prevencí před vznikem koliky, protože masírování stimuluje trávicí procesy a podporuje správné trávení. Bříško stačí masírovat každý den pět minut a to jemnými krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček. 

 

Dětská přírodní kosmetika na první vlásky

Koupání je jedním z oblíbených rituálů, ke kterému neodmyslitelně patří také mytí vlásků. Pro tyto účely si obstarejte VENIRA přírodní dětský šampon pro první vlásky, který podporuje jejich hydrataci, snadné rozčesávání a zároveň nabízí prvotřídní péči o pokožku hlavy. V jeho složení najdete hydratační složku glycerin nebo heřmánkový olej, který přispívá k udržení krásně hydratovaných a lesklých vlasů

 

Co dalšího byste měli svému miminku pořídit?

Jemný koupací olej se zklidňujícím účinkem.

Ochranný krém proti slunci s SPF 50.

Čisticí ubrousky bez parfemace. 

Zubní pastu a dětský kartáček na první zoubky.

 

Předcházejte nežádoucímu podráždění

Přestože je přírodní kosmetika rozhodně bezpečnější volbou, i ta může obsahovat ingredience, na které může mít vaše miminko alergickou reakci – například mentol nebo eukalyptus, což jsou silně aromatické přírodní látky. 

Novou kosmetiku zařazujte postupně a vždy ji nejprve otestujte na malé ploše kůže. Dané místo poté alespoň 24 hodin sledujte. Pokud se neprojevuje žádná intolerance, kosmetiku můžete začít používat doporučeným způsobem. 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Péče o pleť

Krásné bílé zuby? Vyzkoušejte produkty pro domácí bělení zubů s přírodním složením

Krásné bílé zuby? Vyzkoušejte produkty pro domácí bělení zubů s přírodním složením

Mysleli jste si, že krásně zářivý úsměv je výsadou hollywoodských hvězd? Omyl! Dnes vám přinášíme tipy na to, jak svůj úsměv vybělit z pohodlí domova, a jak si ho v této nové podobě i co nejdéle udržet. 

Proč zuby žloutnou?

Než se dostaneme ke konkrétním tipům, jak své zuby vybělit, začnete tím, proč vůbec žloutnou. Odborníci tvrdí, že každý z nás dostal do vínku jedinečnou barvu chrupu, která je kombinací genetických informací od matky a otce. Vaše zuby tedy nemusí být nutně čistě bílé, ale pokud jsou zdravé, rozhodně by měly být světlé. Právě žloutnutí je známkou toho, že jste si svůj hollywoodský úsměv pokazili buďto stravovacími návyky, kouřením nebo nedostatečnou ústní hygienou. Na vině může být také nadměrný přísun fluoridů (najdete je v některých zubních pastách a ústních vodách).

 

Než se pustíte do domácího bělení zubů…

…navštivte svého zubního lékaře, který v rámci preventivní prohlídky zkontroluje, že nemáte žádné zubní kazy nebo záněty v dásni. Bělit byste totiž měli pouze zuby zdravé. 

Pokud jsou vaše zuby silně zbarvené pigmenty z potravin a zanesené zubním plakem (například na těžko přístupných místech), je vhodné zajít si před bělením také na dentální hygienu

 

Domácí bělení zubů

Slyšeli jste o metodě bělení zubů s využitím jedlé sody a citronu? Tak na tento způsob prosíme rovnou zapomeňte, protože byste mohli nenávratně poškodit svou zubní sklovinu. Místo toho sáhněte po ověřené kosmetice na domácí bělení zubů se 100% přírodním složením.

Při domácím bělení sice nedosáhnete výsledků tak rychle jako při ordinačním bělení, ale za je tato metoda mimořádně šetrná k vašim zubům. Naše produkty jsou navíc díky svému přírodnímu složení vhodné i k péči o zuby velmi citlivé

 

Bělicí zubní gel

Bělejšího úsměvu se dočkáte s pomocí bělicího zubního gelu, který zvládne vybělit váš chrup o 1–1,4 odstínu a to zcela bezpečně a bezbolestně

Obsahuje speciálně povrchově upravené minerály, které dokážou redukovat nažloutlý tón zubů na minimum. Zároveň eliminují skvrny způsobené konzumací barevných potravin a nápojů. 

Náš gel je součástí komplexní péče o dutinu ústní, jelikož zuby čistí, odstraňuje z jejich povrchu plak a zanechává je dokonale vyleštěné. To vše s maximální šetrností, a tedy bez rizika narušení zubní skloviny. A jako bonus budete mít díky mátové příchuti neodolatelně svěží dech po každém vyčištění zubů.

 

Bělicí zubní pudr

Na rozdíl od gelu se bělicí zubní pudr aplikuje až na vyčištěný chrup. Bělicí efekt zajišťuje aktivní uhlí z kokosových skořápek SpecKareTM, které je známo svou schopností fungovat jako přírodní magnet přitahující a absorbující různé nečistoty, jako jsou skvrny způsobené potravinami, nápoji či tabákem. 

Pudr s využitím jemného a abrazivního kaolinu obnovuje přirozenou bělost vašich zubů. O naprosto normální abrazivitu (tedy schopnost mechanickým způsobem odstraňovat možné usazeniny z povrchu zubů) se postará uhličitan vápenatý. Obsahuje také menthol a olej z máty peprné, které společně osvěžují dech.

 

Vhodná péče o vybělený úsměv

Lámete si hlavu nad tím, jak zabránit, aby se z vašich perliček opět nestaly hvězdičky? Ani v momentě, kdy hollywoodského úsměvu dosáhnete, nemáte vyhráno. Zubní sklovina vám totiž může zežloutnou stejně rychle, jak rychle jste ji dokázali vybělit. Jak tomu předejít?

 

Správná ústní hygiena

Vyberte si kartáček, který má středně měkká až měkká vlákna.

Kromě klasického kartáčku používejte jednosvazkový kartáček a mezizubní nit.

Kartáček vyměňte za nový každého čtvrt roku, nebo dříve je-li to potřeba.

Zuby si čistěte dvakrát denně – ideálně ráno a večer.

Zuby si čistěte vždy nejméně dvě minuty.

Nejméně jednou ročně si zajděte na dentální hygienu a absolvujte preventivní prohlídku u svého zubního lékaře.

 

Vhodná technika čištění zubů

Zuby si čistěte nejdříve po 30 minutách od posledního jídla

Nejprve si vyčistěte mezizubní prostory

Při používání klasického kartáčku nevyvíjejte příliš velký tlak

Kartáček přikládejte k zubu pod úhlem 45 stupňů co nejblíže dásni.

Provádějte jemné krouživé pohyby

Postup opakujte u každého zubu ze všech jeho stran.

Vyplivněte přebytečnou pastu.

Ústa po vyčištění NEvyplachujte vodou.

Po večerním čištění již nic nekonzumujte – maximálně čistou vodu.

 

Praktikujte oil pulling

Metoda oil pulling spočívá v převalování lžíce oleje v ústech. Hlavním účelem je čištění a detoxikace dutiny ústní, ale vedlejším (žádoucím) efektem je právě vybělení. Původem se k těmto účelům využíval slunečnicový a olivový olej, ale v posledních letech roste na popularitě olej kokosový. 

Jak postupovat? Metodu je vhodné praktikovat ráno na lačno. Lžíci kokosového oleje převalujte v ústech po dobu 15–20 minut. Olej se smísí se slinami, čímž vzniká emulze, která nabalí všechen plak a bakterie. Olej můžete i kloktat, ale dejte si pozor na to, abyste ho omylem nespolkli. Po uplynutí doby olej vyplivněte do koše a ústa vypláchněte teplou vodou. Následně pokračujte v ústní hygieně viz postup výše. 

 

I nadále používejte kosmetiku na bělení zubů

Bělicí pastu nepřestávejte používat ani ve chvíli, kdy dosáhnete vytouženého odstínu. Při pravidelném a dlouhodobém používání naší bělicí zubní pasty s osvěžující mátovou příchutí si udržíte dokonale čisté a vyleštěné zuby a budete eliminovat zubní plak jako i nežádoucí pigmentaci

Pro dosažení maximálního účinku radíme neproplachovat ústa vodou, aby obsažené aktivní látky působily i nadále. Místo toho po každém čištění zubů použijte ústní vodu s aktivním uhlím a příchutí máty. Zatímco aktivní uhlí pomáhá absorbovat nečistoty a obnovuje přirozenou bělost zubů bez rizika narušení zubní skloviny, máta pohlcuje pachy způsobené bakteriemi a osvěžuje váš dech

Pokud se vám dělá zubní plak, doporučujeme vám naši ústní vodu se zinkem, která dokáže snižovat rychlost demineralizace. Jedná se o proces, při kterém se vlivem působení kyselin v dutině ústní uvolňují ionty minerálů ze zubní skloviny. Při pravidelném používání této ústní vody posílíte svou zubní sklovinu a obnovíte v ní důležité látky a minerály, čímž přispějete ke snížení rizika vzniku zubního plaku, zubního kamene či kazu a udržíte své zuby oslnivě čisté a zdravé. 

V případě, že již pozorujete známky oslabení zubní skloviny, vyzkoušejte naši ústní vodu s hořčíkem a dalšími minerály, které podporují remineralizaci, tedy navrácení a uložení iontů minerálů zpět do zubní skloviny. Ústní voda dále přispívá ke zdraví dásní a udržení rovnovážného pH dutiny ústní.

 

Dejte si pozor na konzumaci barevných potravin a nápojů

Barvu vašich zubů do značné míry ovlivňují vaše stravovací návyky. Zatímco některé potraviny a nápoje zanechávají na zubech vnější usazeniny, jiné přispívají k erozi zubní skloviny, v důsledku čehož prosvítá zubní kost, která má přirozeně žlutou barvu. 

Žluté zabarvení zubů je způsobené zejména častou konzumací:

- kávy

- černého čaje

- červeného vína

- bílého vína

- sycených nápojů

- tmavých bobulovin

- kečupu a rajčat obecně

- citrusů

- sladkostí

- kari

- balsamikového octa

- sojové omáčky

 

Ale pozor! Jestli se některé položky ze seznamu výše nedokážete vzdát, dáme vám malý tip, jak si je vychutnat bez rizika zabarvení zubů

Nápoje konzumujte s pomocí brčka, čímž omezíte kontakt se zubní sklovinou na minimum. Po jídle, které zahrnovalo „barevné“ potraviny, si zase důkladně vypláchněte ústa vodou

Nicméně takzvanou bílou dietu byste měli držet nejméně tři dny po domácím bělení. V tuto dobu jsou zuby nejcitlivější, protože se fixuje jejich konečný odstín. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo

Krásné a pevné poprsí přírodní cestou? Toto by vám mohlo pomoci

Krásné a pevné poprsí přírodní cestou? Toto by vám mohlo pomoci

Toužíte po plnějším a pevnějším poprsí? V dnešním článku vás přesvědčíme o tom, že to jde i bez pomoci plastických chirurgů. Máme pro vás 5 tipů, jak si přírodní cestou dopomoci ke krásnějšímu poprsí.

 

Co tvoří ženská prsa a co ovlivňuje jejich velikost a tvar?

Kromě mléčné žlázy je tvoří tukové a vazivové tkáně, jejichž poměr a množství určuje tvar a velikost prsou. Vše se ukrývá pod jemnou a tenkou pokožkou, která snadno reaguje na vnější vlivy, a tak není divu, že se tvar i velikost prsou v průběhu života každé ženy několikrát změní. 

 

Faktory ovlivňující vzhled prsou

- hormonální změny (těhotenství, kojení, klimakterium)

- výrazný úbytek na váze

- špatné držení těla

- nošení nevhodné podprsenky (velikost, střih)

- gravitace

- věk

 

Ženská prsa se v průběhu života výrazně mění

Ňadra začínají růst v pubertě (mezi 12 až 15 rokem), kdy se začíná zvětšovat mléčná žláza a vytváří se ženský prs. Pokud je růst hodně rychlý, pokožka může popraskat, což vede ke vzniku takzvaných strií. Zjistěte více o tom, jak vznikají strie a jak se jich zbavit

Vývoj prsou trvá zhruba do 18 až 20 let, ale to neznamená, že se jejich tvar a velikost nemůže změnit i později. Velký vliv na to mají například prudké změny na váze.

Z pohledu velikosti a tvaru prsou dochází k markantním změnám v období mateřství. Pokožka v tomto období dostává pořádně zabrat, protože zatímco během těhotenství a v období po porodu se prsa zvětší klidně i o několik čísel, po ukončení kojení dochází k jejich výraznému zmenšení z důvodu ztráty hustoty. Do své původní podoby se vrací spíše jen výjimečně. větší pravděpodobnost je pak u žen, které nekojily.

K dalším změnám dochází mezi 50 a 60 rokem. Na prsa v období před a po menopauze působí čím dál tím více gravitace, hormonální změny, větší zadržování vody a ztráta přirozené pružnosti pokožky

 

Jak zvětšit prsa přírodní cestou? Vyzkoušejte těchto 5 tipů

1. Správné držení těla

Špatné držení těla může opticky deformovat vaši postavu a to samozřejmě včetně prsou. Jestli se tento problém týká i vás zjistíte při pouhém pohledu do zrcadla. 

Správný postoj vypadá tak, že vaše záda nejsou příliš shrbená ani nijak zvlášť zakloněná, brada zůstává rovně a pohled směřuje dopředu. Při posedu se hezky napřimte a pánev posaďte na sedací hrboly.

 

2. Péče o pokožku

Tenká pokožka prsou je zatěžována všemi výše zmíněnými změnami, které v dlouhodobém měřítku narušují její pružnost. Pokud tedy toužíte po pevném poprsí, neobejdete se samozřejmě ani bez kosmetiky se zpevňujícím účinkem

Vyzkoušejte například náš VENIRA PUSH-UP zpevňující krém na dekolt a poprsí, který podporuje přirozenou produkci lipidů v pokožce a zlepšuje elasticitu pokožky v oblasti dekoltu, kterou zároveň vyhlazuje. Krém může při pravidelném používání přispět ke zvětšení objemu vašich prsou až o 13 % a zvýšení jejich pevnosti až o 57 %

Vzhledem k tomu, že VENIRA PUSH-UP zpevňující krém na dekolt a poprsí funguje ve všech vrstvách kůže, podpořte jeho účinek jemnou masáží. Krém si naneste do dlaní a ňadra masírujte jemnými krouživými pohyby tak dlouho, dokud se krém zcela nevstřebá.

Při opalování nezapomeňte natírat svá prsa a celý dekolt opalovací kosmetikou. Zamezíte tak předčasnému stárnutí pokožky a vzniku pigmentových skvrn

 

3. Jednoduché cviky na posílení prsních svalů

Cviků na posílení prsních svalů existuje samozřejmě celá řada, ale my jsme si pro vás připravili přehled těch, ke kterým nebudete nic potřebovat a bez problémů je zvládnete z pohodlí svého domova.

Při prvním cviku si vzpomeňte na výše zmíněné tipy ohledně správného držení těla. Výchozí pozice je totiž rovný postoj, při kterém proti sobě tlačíte dlaně spojené před hrudníkem

U druhého cviku zůstaňte stát, ale tentokrát se postavte proti zdi a opřete se o ni s nataženýma rukama. Poté tlačte dlaněmi proti zdi

Celou sérii zakončete cvikem vestoje, ohněte ruce v loktech a jemně je přiložte ke kyčlím. Poté se plynulým pohybem pokuste dotknout lokty za zády

V každé pozici vydržte vždy alespoň 10 vteřin a cvik si nejméně pětkrát zopakujte. Pro dosažení viditelných výsledků doporučujeme opakovat několikrát týdně.

 

4. Nošení vhodné podprsenky

Kvalitní a dobře padnoucí podprsenka je z pohledu uchování krásného poprsí naprostým základem. Důležité je vybrat si podprsenku, která má správně zvolený obvod, střih a velikost košíčků

Bohužel se velmi často stává, že ženy oblékají podprsenky s větším obvodem a naopak menšími košíčky, než ve skutečnosti potřebují. Nejenže to nevypadá dobře, ale také si tímto způsobem mohou přivodit bolesti zad a krční páteře. Nošení nepadnoucí podprsenky samozřejmě nesvědčí ani samotným prsům. 

Jestli nosíte správnou velikost podprsenky poznáte jednoduše podle toho, jak vám sedí, když se přirozeně postavíte. Pokud máte pocit, že se vám v této pozici podprsenka bolestivě zařezává, nebo jsou košíčky příliš odchlíplé, doporučujeme vám navštívit specializovanou prodejnu, kde vám poradí s výběrem, a vy tak konečně začnete nosit dobře padnoucí podprsenku. Pocit neskutečné úlevy zaručen!

 

5. Vitaminy na prsa

Přiblížit se ke svému snu můžete i s pomocí našeho jedinečného doplňku stravy VENIRA krásná prsa. Každá kapsle obsahuje hydrolyzovaný kolagen podporující pevnost, pružnost a elasticitu pokožky. Dále extrakt z pěti pečlivě vybraných bylin, které prospívají ženskému zdraví, podporují imunitní systém a napomáhají k udržení zdravých a pevných prsou. 

Tento doplněk stravy přírodního původu je vhodný pro všechny ženy, které chtějí podpořit:

- přirozenou pevnost a objem prsou

- vyrovnanou hladinu hormonů

- udržení normální funkce reprodukčního systému

- pružnost a elasticitu pokožky prsou a dekoltu

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Ženské zdraví Péče o tělo Doplňky stravy

Jak pečovat o nehty, aby byly zdravé a krásné

Jak pečovat o nehty, aby byly zdravé a krásné

Krásné nehty jsou vizitkou celkového vzhledu, ale i zdraví. Chcete-li, aby vaše ruce vždy vypadaly upraveně a vaše nehty byly zdravé jako nikdy předtím, jste na správném místě. V dnešním článku vám představíme všechna tajemství správné péče o nehty včetně několika důležitých tipů.

 

Upravené nehty jsou polovinou úspěchu?

Pilování nehtů, jejich lakování nebo dokonce stříhání nehtové kůžičky by mělo patřit mezi základní činnosti všech dnešních žen. Taky si často říkáte, že na takové zkrášlování nemáte čas?

I když si to mnoho žen, ale také mužů nemusí příliš uvědomovat, nehty představují vizitku našich rukou a mohou tak mít výrazný vliv nejen na naše sebevědomí, ale především na dojem, kterým působíme na ostatní. 

 

Tip: Skvělým řešením pro stále upravené nehty mohou být i gely na nehty, díky kterým se nehet dokonale zpevní.

 

Správná péče o přírodní nehty

Vaše nehty nejsou příliš dobré kvality a čím dál tím víc vás láká návštěva kosmetického salonu k jejich prodloužení nebo zpevnění, abyste se nemuseli dívat na rozdvojené nebo neustále se lámající nehty? Přestože v dnešní době můžete využít hned několik nejrůznějších technik k vylepšení vaši manikúry, neměli byste zapomenout na péči o vaše přírodní nehty. Jak je tedy udržet v perfektním stavu?

 

1. Dbejte na důkladnou hygienu

Základem každé péče o nehty je pravidelná hygiena. Pokud je to možné, nehty si nechte krátce střižené a udržujte je čisté tak, abyste předešli hromadění nečistot pod nimi. Pokud se přeci jen rozhodnete pro pěstování dlouhých nehtů, pro jejich perfektní hygienu a odstranění všech nečistot můžete použít i speciální kartáček na nehty.

 

2. Nechte nehty dýchat

Přestože jsou laky na nehty krásným ozvláštněním, je důležité nechat nehty pravidelně dýchat. Při další manikúře tedy nezapomeňte dát nehtům alespoň několik dní bez vrstvy laku na to, aby se mohly opět zregenerovat a získat přirozenou sílu. K tomu vám mohou pomoci i kosmetické oleje, které nehtům dodají potřebnou výživu.

 

3. Vyhýbejte se kousání nehtů

Věděli jste, že kousání nehtů může způsobit jejich oslabení a především i nevzhlednou deformaci? Pokud máte tendenci k tomuto škodlivému návyku, snažte se ho pro jednou překonat. Příčinou v mnoha situacích může být totiž i stres, úzkost nebo nuda.

O mnohem lepším a efektivnějším způsobem ke zkracování nehtů je použití kvalitních pilníků nebo nůžek

 

4. Používejte vhodné produkty

Při výběru produktů pro vaši manikúru v podobě laků, odlakovačů nebo olejů na nehty dejte přednost především přírodním a kvalitním značkám. Vyvarujte se produktům obsahující agresivní chemikálie, které mohou vaše nehty poškodit. K výživě nejen nehtového lůžka vám dokonale poslouží přírodní krémy na ruce poskytující hydrataci i vašim dlaním.

 

Na správnou péči o nehty by měly rozhodně myslet i ženy, které nosí umělé nehty

 

Vliv stravy na zdravé nehty

I vyvážená strava má vliv na zdraví vašich nehtů. Zahrňte proto do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny a minerály, jako je například:

Biotin - najdeme ho v potravinách, jako jsou vaječné žloutky, ořechy, luštěniny nebo banány.

Vitamin A - je součástí mrkve, sladkých brambor, špenátu nebo meruněk.

Vitamin C - obsahují jej citrusové plody, broskve, jahody či paprika.

Zinek - najdeme ho v mořských plodech, semínkách a ořeších.

Omega-3 mastné kyseliny - tyto kyseliny najdeme v rybách, jako je losos a tuňák, lněných semínkách nebo vlašských ořeších.

Tyto živiny podporují růst a pevnost nehtů. Vyhýbat byste se měli i nezdravé stravě v podobě příliš smaženého nebo kořeněného jídla, které neprospívá ani vašemu tělu. 

 

Tip: Ke zdravým nehtům vám může pomoci i hydrolyzovaný kolagen.

 

Co si z dnešního článku odnést?

Nezapomínejte na:

- pravidelné zastřihávání nehtů a péči o nehtovou kůžičku

- agresivní produkty vyměńte za ty s přírodním složením

- vyhněte se kousání nehtů

- dodržujte zdravou stravu a pořiďte si kvalitní doplňky stravy

- občas nehty ponechejte bez laku, aby se mohly zregenerovat

- dodržujte základní hygienu

- nehty pravidelně hydratuje a vyživujte

- snažte se příliš nestresovat

 

Vyzkoušejte naše rady a tipy a užijte si vaší cestu ke zdravým a krásným nehtům!

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo

6 tipů, jak zahnat podzimní chmury a užít si toto krásné období naplno

6 tipů, jak zahnat podzimní chmury a užít si toto krásné období naplno

Příchod sychravého podzimního počasí může pěkně zamávat s vaší náladou a energií. Proč tomu tak je a jak s tím bojovat, abyste si naplno užili kouzlo podzimu?

Za podzimní chmury mohou hormony

Přestože je podzim ročním obdobím plným barev, jeho příchod si mnozí z nás spojují především s úbytkem slunečního svitu a nižšími teplotami. Tyto změny se pak negativně podepisují na naší psychice. Jak s tím souvisí hormony?

Je vědecky dokázáno, že zmiňovaný úbytek slunečního světla souvisí se snižováním hladiny hormonu serotoninu, který ovlivňuje náladu, chutě a celkovou energii, a naopak se zvýšením hladiny hormonu melatoninu, který způsobuje ospalost a nadměrný smutek. 

 

Podzimní depresivní nálada versus deprese

Zatímco deprese se projevuje dlouhodobým poklesem nálady, který nijak nesouvisí s děním v okolí a léčbu je nutné řešit s lékařem, podzimní depresivní nálada má spíše krátkodobý charakter a je přímou reakcí na změnu roční doby

Výraznější změny nálad způsobené změnou ročního období se pak souhrnně označují jako sezónní afektivní porucha, známá také pod zkratkou SAD. Právě podzim je obdobím, kdy se projevuje zdaleka nejčastěji. 

Pokud máte pochyby o tom, že vaše momentální skleslost je způsobena změnou ročního období a váš psychický stav se nijak nelepší ani při prožitcích pozitivního charakteru, doporučujeme vám vyhledat odbornou pomoc

 

Jak poznáte, že na vás dopadly podzimní chmury?

Jste unavení více, než obvykle.

Snížil se váš pracovní výkon.

Máte obecně menší zájem o činnosti, které vám ještě nedávno přinášely radost.

Nemůžete usnout, nebo naopak spíte více než běžně.

Změnily se vaše stravovací návyky.

Přibíráte na váze.

Jste podráždění a ve stresu.

Trpíte pocity beznaděje a bezcennosti.

Odkláníte se od své běžné rutiny.

Snížilo se vám libido.

 

6 tipů, jak zahnat podzimní splíny

1. Fototerapie

Fototerapie vám může pomoci k tomu, abyste se probouzeli plní energie a s dobrou náladou. Jedná se o uznávanou léčbu světlem, kdy se prostřednictvím speciálních fototerapeutických lamp simuluje denní světlo, které působí na hormon melatonin

Melatonin se v těle hromadí během dne a jeho produkce vrcholí v době spánku. Světlo je zapotřebí k tomu, aby se melatonin odboural z krve. Tímto procesem pak dochází ke zlepšení nálady a zvýšení energie. 

I nadále platí, že nejlepším zdrojem světla je jednoznačně sluneční svit, proto využijte všech nadcházejících slunečných dnů a vyrazte na procházku. Lampu vytáhněte jen ve dnech, kdy je světla nedostatek. 

 

2. Pitný režim

Denní příjem tekutin by měl odpovídat množství 30–45 ml na kilogram vaší tělesné hmotnosti. Samozřejmě vždy berte ohled na svou fyzickou aktivitu a momentální okolní teplotu. 

Pokud vám konzumace pramenité vody dělá problém, část denní potřeby tekutin můžete pokrýt potravinami, které jsou bohaté na vodu. K takovým patří melouny, pomeranče, jahody, broskve, jablka, ledový salát, mrkve, špenát, tvarohy, cottage, sýry, klasické polotučné mléko, rýže, těstoviny, polévky a další. 

 

3. Stravovací návyky

Dobrou náladu a psychickou pohodu si můžete navodit i prostřednictvím svého jídelníčku. Ten by měl být plný potravin, které potěší vaše střeva. Z článku o probiotikách už víte, že špatná kondice střev se může projevit trávicími problémy, změnami na váze, kožními problémy, ale také psychickou nepohodou a špatnou náladou.

Nakupujte probiotické potraviny (kefír, plnotučný jogurt, kysané podmáslí, acidofilní mléko, kysané zelí, kvašená zelenina, eidam, ementál, čedar, plísňové a zrající sýry).

Váš jídelníček by měl být vyváženou kombinací důležitých živin (bílkovin, sacharidů, zdravých tuků, vitaminů, minerálních látek). Jedním z žhavých kandidátů na podporu dobré nálady jsou například omega-3 mastné kyseliny, které najdete například v kvalitních rostlinných olejích, v avokádu nebo třeba v tučnějších rybách.

Tip: Přečtěte si, jak by mohl vypadat váš jídelníček (nejen) při hubnutí.

 

4. Pravidelný pohyb

Pohyb se může z počátku jevit jako vyčerpávající, ale věřte, že pokud si ho budete dopřávat pravidelně, stane se pro vás skutečným zdrojem energie. Jakou aktivitu si zvolíte je pak čistě na vás a vašich preferencích. My doporučujeme například běh, který se dá provozovat prakticky kdekoliv a kdykoliv nebo plavání, při kterém krásně posílíte celé své tělo bez zatěžování kloubů. 

 

5. Spánková hygiena

Spánek je klíčový pro správné fyzické a psychické funkce těla. Snažte se spát minimálně sedm hodin denně. Pokud máte problém s usínáním, choďte do postele každý den ve stejný čas, před spaním si připravte uklidňující čaj a vyhněte se obrazovkám, které produkují modré světlo. Další tipy pro lepší spánek najdete v našem článku na blogu. 

 

6. Domácí wellness

Dovolte si více odpočívat. Zapalte si svíčku, zachumlejte se pod deku a pusťte se do čtení knihy, která vám už dlouho leží na nočním stolku. Až vás to přestane bavit, napusťte si vanu teplou vodu a nechte v ní rozpustit šumivou bombu nebo do ní nasypte koupelovou sůl. Celý rituál si můžete zpříjemnit poslechem relaxační hudby, která ještě více podpoří navození klidné atmosféry. 

Na cestě za vaší celkovou spokojeností vám pomůže trénování mindfullness. Abyste se dostali do té správné nálady, vytvořte si doma klidný koutek, který můžete využít také k meditaci a praktikování jógy.  

 

4 z 5 lidí, kteří trpí sezónní depresí, jsou ženy

Skutečnost, že ženy jsou k sezónním depresím náchylnější více než muži, nás inspirovala k vývoji přírodního doplňku stravy VENIRA ženská harmonie, který řeší širokou škálu problémů ovlivňujících duševní pohodu a celkové zdraví žen

VENIRA ženská harmonie přináší rychlou a účinnou úlevu při výkyvech nálad, podrážděnosti či nervozitě. Obsahuje například esenciální aminokyselinu L-tryptofan, která hraje klíčovou roli při tvorbě zmiňovaného hormonu štěstí serotoninu.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

 

Péče o tělo

Co na spálenou kůži? Rady i tipy, jak postupovat při spálení pokožky od slunce

Co na spálenou kůži? Rady i tipy, jak postupovat při spálení pokožky od slunce

Radostné chvíle z pobytu na sluníčku mohou během okamžiku vystřídat nepříjemné pocity způsobené spálením, ke kterému dochází nebezpečně rychle a snadno. Ale nebojte, nic není ztracené. Víme totiž, jak rychle a účinně zmírnit spálení od sluníčka.

 

Jak poznat spálenou kůži?

Spálená kůže může být zarudlá, bolavá, citlivá, svědivá a horká na dotek. V ojedinělých případech se mohou na postižené oblasti objevovat mírné otoky a puchýře. Už tak velmi nepříjemné pocity může navíc doprovázet i celková únava, bolest hlavy a horečka.

Spálit si můžete prakticky kteroukoliv část těla, kterou vystavíte přílišnému množství UV záření. Zvláště náchylné ke spálení jsou nárty, lýtka, ramena, dekolt, čelo a uši.

 

 

Účinné ošetření spálené kůže krok za krokem

1. Přesuňte se do stínu. V okamžiku, kdy na své kůži zaznamenáte některý ze symptomů spálení, ihned se schovejte do stínu. Spálenou kůži nevystavujte slunečnímu záření ani v následujících dnech – pokud nemáte jinou možnost, vycházejte pouze s pokrývkou hlavy a vhodně oblečení.

2. Pořádně se napijte vody. Nadměrný pobyt na sluníčku urychluje odpařování vody z těla, což může vést k dehydrataci organismu. Pokud vám dělá dodržování pitného režimu problém, pořiďte si láhev na vodu, kterou můžete nosit všude s sebou.

3. Dejte si studenou sprchu. Zmírníte tak zánět pokožky a navíc svému tělu ulevíte od bolesti v postižené oblasti. Teplé vodě při sprchování se pro jistotu vyhýbejte až do úplného zahojení kůže. Své tělo vysoušejte jemným poklepáváním ručníku. Nadměrným třením byste si akorát přivodili další nepříjemnosti. 

4. Použijte kosmetiku po opalování. Bezprostředně po sprchování aplikujte 100% přírodní chladivý gel po opalování, který díky obsahu panthenolu, aloe vera, mentolu a dalších účinných látek zajišťuje okamžitou hydrataci, výživu a zklidnění zarudlé a jinak podrážděné kůži. 

5. Ulevte si od bolestí přírodní cestou. Pokud zrovna nemáte po ruce gel po opalování, sáhněte po vychlazeném jogurtu (nebo tvarohu) – stačí ho nanést na postižená místa, nechat zaschnout a poté omýt vlažnou vodou. Mléčné výrobky totiž obsahují kyselinu mléčnou, která přispívá k regeneraci, vyživení a hydrataci kožních buněk. 

6. Podpořte regeneraci své pokožky s CBD kapkami. Spálení kůže je vlastně obranou reakcí imunitního systému. Začněte proto užívat CBD olej, který podporuje imunitu a svými protizánětlivými a regeneračními účinky může urychlit celý proces hojení kůže.

 

 

Co se děje s kůží po spálení?

Podle toho, jaký máte fototyp, může zarudnutí buďto zmizet, nebo zhnědnout. Pokožka se pomalu hojí a svrchní vrstva kůže, kterou spálení poškodilo, se postupně odlupuje. 

 

Kůži sami nikdy neloupejte

Vždy ji nechte, aby se s celým procesem vypořádala sama a svým vlastním tempem

Pokud byste se pustili do strhávání šupinek kůže, narušili byste celý proces hojení a zbytečně byste tím zvýšili náchylnost pokožky ke vzniku infekcí

Rozhodně vám pomůže, když budete po celou dobu hojení oblékat prodyšné a měkké tkaniny, které se nelepí na tělo a netřou po povrchu.

 

Máte puchýře? Rychle do lékárny!

Zarudnutí a zvýšená citlivost patří k následkům popálení prvního stupně. Sluneční paprsky ale dokážou napáchat i větší škody. V případě popálenin druhého stupně se na povrchu kůže tvoří puchýře vyplněné tekutinou

Rozhodně se v tomto případě vyplatí navštívit lékárníka a nechat si doporučit protizánětlivou mast či masku, kterou je vhodné aplikovat na puchýře. Sami je za žádných okolností nepropichujte a nechte je plně zahojit.

Myslete na to, že ani po zhojení puchýřů nemáte zcela vyhráno. Pokud nebudete danou oblast chránit před působením UV záření a ošetřovat krémem s SPF 50, mohly by se vám později vytvořit pigmentové skvrny.

 

Jak dlouho se hojí spálená kůže?

Mírné spálení se může hojit zhruba tři dny. V případě závažnějšího poškození sluníčkem, které doprovází otoky a puchýře, může trvat týden až dva, než se dá vaše kůže opět do pořádku.

Tip: Při poškození kůže byste měli být zvláště obezřetní při výběru kosmetiky. Vyhněte se agresivním látkám, které by mohly vaši pokožku ještě více podráždit. Bezpečnou volbou je vždy přírodní péče o tělo.

 

 

Příště si dejte pozor a předcházejte spálení

Věděli jste, že si vaše kůže pamatuje každé spálení? Až se tedy pustíte do obnovení ztraceného opálení (samozřejmě až po úplném zahojení), myslete na to, že dříve postižená místa jsou nyní citlivější na UV záření, a tedy náchylnější ke spálení

Vždy si dejte maximálně záležet na tom, aby byl každý váš pobyt na sluníčku bezpečný. Jak chytit bronz a chránit pokožku před poškozením jsme rozebrali v samostatném článku, tak se inspirujte.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť Péče o tělo

Co dělat před a po tréninku?

Co dělat před a po tréninku?

Nevíte, co dělat před a po tréninku, abyste podpořili svůj výkon a z dlouhodobého hlediska i své osobní cíle? V dnešním článku najdete odpovědi na vše, co vás zajímá.

 

 

Co dělat před tréninkem

Jídlo

Předtréninková strava má přímý vliv na váš celkový výkon. Vhodným výběrem můžete přispět ke stabilizaci hladiny krevního cukru během cvičení, zajistit organismu hydrataci a doplnit zásobu živin. Jak by to tedy mělo správně vypadat?

Volte snadno stravitelné pokrmy. Pokud se vám chce po dojezení spát, víte, že děláte něco špatně.

Poslední jídlo si dejte ideálně jednu až dvě hodiny před tréninkem.

Připravte si pokrm bohatý na bílkoviny (např. cottage sýr, kuřecí maso, jogurt) a sacharidy (např. rýže, vločky, ovoce, brambory). 

Vyhněte se mastným a tučným jídlům.

 

Suplementy a doplňky stravy

Před tréninkem je ideální chvíle pro to, abyste své tělo i mysl nabudili pomocí doplňků stravy. Vhodné jsou zvláště spalovače tuků, nakopávače, syrovátkový protein, kreatin, gainer a BCAA.

Vždy užívejte suplementy od ověřených výrobců, které jsou pro váš organismus bezpečné i při dlouhodobém užívání. Například VENIRA spalovač tuků čerpá z čisté přírody. Obsahuje zelený čaj, guaranu, chrom a další čtyři účinné látky, které společně přispívají k dodání energie a povzbuzení nejen při cvičení.

 

 

Správná rozcvička

Rozcvička bývá často opomíjená a podceňovaná a přitom se jedná o důležitou součást tréninku. Vhodně provedenou rozcvičkou snížíte pravděpodobnost poranění a podpoříte svou výkonnost. Čím začít?

Začněte zhruba pětiminutovým rozehřátím. Můžete si zaběhat na páse, zajezdit na rotopedu nebo skákat jumping-jacky. 

Po rozehřátí přejděte k procvičení partií, na které se hodláte zaměřit při tréninku. Zvolte si zhruba čtyři cviky, které provádějte střídavě na obě strany těla. Jednotlivé pohyby při tom vykonávejte kontrolovaně, nikoliv švihem.

 

Na trénink připravte i svou pleť

Pokožka při cvičení více dýchá, póry se roztahují a vyplavují ze sebe veškeré toxiny. O tuto možnost byste svou pleť zcela ochudili, pokud byste ji před tréninkem nezbavili make-upu a všech dalších nečistot. V opačném případě by do sebe totiž póry vtáhly veškeré usazeniny, což by vedlo k jejich ucpání, vzniku černých teček a případně akné.

Po použití odličovacího a čisticího gelu naneste na pleť už jen lehký pleťový krém. Pouze v případě, že cvičíte venku, použijte navíc ještě SPF. Druhé kolo čištění pleti si střihněte po tréninku, kdy z jejího povrchu odstraníte pot a nahromaděné bakterie.

 

 

Co dělat při tréninku

Věděli jste, že častým tréninkem si můžete přivodit dehydrataci organismu (= stav, při kterém z těla odchází více vody a tekutin, než do něj přichází), se kterým přirozeně souvisí i dehydratace pleti? Nenechte své tělo žíznit a udržujte ho optimálně hydratované pravidelným popíjením čisté vody. Skvěle vám k tomu poslouží shaker se zásobníkem, který využijete i při přípravě syrovátkového proteinu, který je vhodný jak před tréninkem, tak i po jeho dokončení. 

Tip: Inspirujte se našimi tipy na cviky pro ploché břicho.

 

Co dělat po tréninku

Ať už jste si dali za cíl růst svalové hmoty nebo podporu celkového hubnutí, pomůže vám s tím vhodně zvolené potréninkové jídlo, díky kterému doplníte do těla vše, co jste během cvičení vyčerpali a dostanete živiny zpět do rovnováhy

Obecně platí, že vaše potréninková suplementace by měla obsahovat bílkoviny, sacharidy coby zdroj energie a další látky podporující růst svalů jako například BCAA nebo kreatin. První pevné jídlo po tréninku volte lehce stravitelné s dávkou kvalitních bílkovin, sacharidů a přiměřeného množství dobrých tuků.

Konkrétní jídelníček se pak liší v závislosti na tom, jaký typ tréninku máte za sebou a jaké jsou vaše individuální cíle. Například v případě vytrvalostního tréninku je žádoucí doplnit více sacharidů a méně bílkovin. Naopak po silovém tréninku by vašemu jídlu měly rozhodně dominovat proteiny. Pokud váš trénink kombinuje prvky obou druhů tréninku, poměr mezi sacharidy a bílkovinami by měl být rovnocenný. 

Je vaším cílem shodit přebytečná kila? Než se pustíte do tohoto strastiplného procesu, přečtěte si náš článek o tom, co všechno byste měli vědět, než se pustíte do hubnutí.

 

POZOR!

Rozhodně se nedoporučuje jídlo po tréninku vynechat. Hubnutí byste tím určitě neurychlili, ale začali byste přicházet o svaly. 

Po tréninku byste se rozhodně neměli ani přejídat. Pokud pociťujete opravdu velký hlad, vaše tělo tak může reagovat na nedostatek jídla ve zbytku dne. V tomhle ohledu je velmi důležité celkové nastavení energetického příjmu za den. Pokud je přejídání něco s čím dlouhodobě bojujete, doporučujeme vám přírodní kapsle VENIRA hunger blocker s garcinií kambodžskou a chromem napomáhající ke kontrole tělesné hmotnosti a navození pocitu sytosti.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Doplňky stravy

Jakou kosmetiku si sbalit na letní dovolenou?

Jakou kosmetiku si sbalit na letní dovolenou?

O tom, jak se starat o pleť v létě už víte z minulého článku. Dnes navážeme a poradíme vám, jaké konkrétní přípravky si zabalit do své kosmetické tašky tak, aby vám na letní dovolené nechybělo nic k péči o pleť, tělo a vlasy.

 

Maximální péče, minimální váha

Pokud jste při balení limitováni prostorem v zavazadle, doporučujeme vám cestovat s produkty, které mají dvojí, nebo dokonce trojí, účinek. Alternativou jsou přípravky v cestovní velikosti, které nezabírají tolik prostoru a většinou je na dovolené i spotřebujete.

Vzdát se nemusíte ani svého oblíbeného produktu, který se ve zmenšené variantě nevyrábí. Stačí, když si pořídíte cestovní kosmetické lahvičky, do kterých si přelejete přípravky, na které jste zvyklí. Vhod vám přijde i plnicí rozprašovač na parfém.

 

 

Co s sebou na letní dovolenou u moře?

Ať se stane cokoliv, nikdy neodjíždějte bez kosmetiky na opalování. S cílem ušetřit co nejvíce místa v zavazadle, sáhněte po opalovacím oleji na obličej a tělo, který efektivně blokuje UVA i UVB paprsky. Po dni stráveném na sluníčku použijte chladivý gel po opalování, který zajišťuje okamžitou hydrataci a výživu a zároveň přispívá ke zklidnění podrážděné nebo zarudlé kůže

Ve vaší cestovní kosmetické tašce by rozhodně neměla chybět péče o pleť. Zabalte si odličovací a čistící gel, se kterým zvládnete hned dva kroky kosmetické rutiny. Při cestování do teplých krajin oceníte hydratační pleťovou vodu s dvojím účinkem. Nejenže vaši pleť dočistí, ale také ji dokonale osvěží – to oceníte například po dálkovém letu. Jelikož hydratace pleti je v létě zcela zásadní, vyvinuli jsme hydratační řadu, ve které najdete všechny přípravky, které doplní vaši dovolenkovou rutinu.

Co se týká péče o vlasy, zůstaňte u šamponu a kondicionéru, který běžně používáte. Svou vlasovou péči pouze doplňte o ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou. Pokud máte barvené vlasy, svou barvu chraňte kloboukem, nebo jakoukoliv jinou pokrývkou hlavy.

 

 

Co s sebou na letní dovolenou pod stan?

Obsah vaší kosmetické tašky se v případě balení pod stan bude v mnohém lišit. V tomto případě jste totiž limitování nejen prostorem v zavazadle, ale mnohdy i přístupem k čisté vodě

Důkladné čištění je pro vaši pleť důležité ať jste, kde jste, a proto si zabalte vlhčené ubrousky na pleť nebo micelární vodu s vatovými tampony. Ráno si na vyčištěnou pleť naneste fotoprotekci a na noc použijte hydratační noční krém s intenzivním obnovujícím účinkem. 

Z hlediska péče o tělo by vám ve výbavě neměly chybět ubrousky pro intimní hygienu, které vás zachrání ve dnech, kdy nebudete mít přístup k vodě. 

Při péči o vlasy vás bude zachraňovat suchý šampon. Pokud budete mít přístup k teplé vodě, zabalte si s sebou šampon v cestovní velikosti a bezoplachový kondicionér, který vám usnadní celý proces. 

 

Než se pustíte do balení

Udělejte si:

- vyživující vlasovou masku

- pleťový a tělový peeling

exfoliaci rtů

Vše zopakujte i po návratu z dovolené akorát s tím rozdílem, že tentokrát aplikujte regenerační vlasovou masku.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Péče o pleť

Tipy na cviky pro ploché břicho

Tipy na cviky pro ploché břicho

Léto a s ním spojená plavková sezóna jsou konečně tady! Jestli patříte k té části populace, které radost z krásného počasí kazí tukové zásoby, které se vám během dlouhé zimy uložily na břiše, tak nezoufejte. Dnes vám totiž přinášíme tipy na 7 nejlepších cviků na ploché břicho. V závěru článku na vás čeká doporučení na to, jak si celý tento proces usnadnit a urychlit

 

7 nejlepších cviků pro ploché bříško

Cviků na vyrýsované břišní svaly existuje celá řada. My pro vás dnes vybrali ty, které bez problémů zvládnete z pohodlí svého domova. Jediné, co budete potřebovat je podložka, sportovního oblečení a láhev s vodou.

Ať už se rozhodnete vyzkoušet kterýkoliv ze cviků níže, pamatujte, že základem je správný dech. Při stahování břišních svalů vždy vydechujte. Pokud provádíte cvik na výdrž, nezadržujte dech a myslete na pravidelné dýchání.

 

1. Sklapovačky

Lehněte si na záda a pokrčte se v kolenou tak, aby chodidla byla celou svou plochou na podložce. Dejte si ruce za hlavu, nebo je natáhněte před sebe do dálky. Poté celou horní polovinu těle zvedněte směrem ke kolenům a následně se pomalu bez škubání vraťte do výchozí pozice. Po celou dobu držte rovná záda. Pokud je pro vás cvik příliš těžký, zafixujte si nohy.

 

2. Zkracovačky

Výchozí pozice je stejná jako u předchozího cviku s tím rozdílem, že tentokrát se zvedá ze země jen hlava, ramena a lopatky. Bederní oblast páteře zůstává po celou dobu provádění cviku přilepená na podložce. Pokud je pro vás cvik příliš těžký, zafixujte si nohy.

 

3. Cyklistické zkracovačky

Položte se zády na podložku a ruce si dejte za hlavu. Nohy držte po celou dobu lehce nad podložkou. Poté střídavě přitahujte levý loket k pravému koleni a pravý loket k levému koleni. 

 

4. Zvedání nohou ze země

Položte se zády na podložku. Ruce nechte podél těla, nebo palce lehce zasuňte pod zadek. Propněte nohy a zvedněte je do vzduchu tak, aby svíraly pravý úhel s hrudníkem. Pozici pár sekund držte a poté nohy pomalu spouštějte zpět na podložku.

 

5. Kmitání nohama ve vzduchu

Výchozí pozice je stejná jako u předchozího cviku. Propnuté nohy zvedněte pár centimetrů nad podložku a střídavě s nimi kmitejte nahoru a dolů.

 

6. Pokládání nohou na bok

Zůstaňte ležet na zádech, ale tentokrát natáhněte paže mírně od těla. Zvedněte nohy do výšky tak, aby mezi stehny a trupem vznikl pravý úhel. Následně pokrčte nohy v kolenou. Nohy pomalu pouštějte na stranu, ale vždy jen tak, aby vaše záda zůstala přilepená k podložce.

 

7. Prkno

Začněte z pozice kočky. Dlaně si dejte na podložku tak, abyste je měli pod úrovní ramen. Hlavu, páteř a pánev držte vodorovně se zemí. Nohy postupně propněte do dálky, ale záda držte rovná. Hlavu mějte v prodloužení páteře. Dejte si pozor na to, abyste neměli propadlá záda, nebo příliš vystrčený zadek. V pozici vydržte pár sekund a poté povolte. 

Chcete své cvičení co nejvíce zefektivnit a zkrátit si cestu k sexy plochému bříšku?

 

Vyzkoušejte spalovač tuků – urychlovač hubnutí a nakopávač energie v jednom

Takový je náš veganský spalovač tuků bez lepku, cukru a přidané chemie. Obsahuje hned sedm navzájem se doplňujících účinných látek (zelený čaj, extrakt ze semen guarany, extrakt z kořene rostliny Coleus forskohlii, extrakt z pomerančovníku hořkého, extrakt z černého pepře, vitamin B6, chrom), což z něj dělá skutečně účinný spalovač tuků.

Ani při pravidelném užívání toho nejlepšího spalovače tuků nemůžete očekávat zázraky, protože to za vás jednoduše neodmaká, ale už teď vám můžeme slíbit, že s ním:

- podpoříte spalování tuků

-snížíte míru únavy

- potlačíte chuť k jídlu

- doplníte energii a podpoříte sportovní výkon.

 

Každý z vás už jistě ví, že shazování tuků na břiše není pouze o cvičení, ale především o zdravém jídelníčku. Máte pocit, že vaše sny o vyrýsovaném bříšku hatí nutkavá potřeba neustále něco jíst aniž byste měli skutečný hlad?

 

Skončete nekonečný boj s přejídáním

Jíte z nudy, nebo jídlem zajídáte stres, čímž se dostáváte do začarovaného kruhu? Máme pro vás jednoduché řešení, díky kterému opět získáte kontrolu nad jídlem a snadněji tak docílíte své vytoužené postavy!

Začněte konzumovat přírodní doplněk stravy VENIRA hunger blocker navozující okamžitý pocit sytosti – v průběhu dne tak zkonzumujete méně kalorií aniž byste se u toho museli trápit. Obsahuje garcinii kambodžskou a chrom, což jsou látky přispívající ke kontrole tělesné hmotnosti.

 

Zvládnete si své ploché bříško udržet?

Díky pravidlu 80/20 zcela jednoduše. Držet doživotně dietu a odpírat si vše nezdravé, co máte rádi, pro vás nebude z dlouhodobého hlediska udržitelné. 

Existuje pravidlo, podle kterého si zvládnete udržet ploché bříško i když si dáte čokoládu nebo pizzu. Stačí, když si budete hlídat, aby 80 % denního energetického příjmu pocházelo z nutričně hodnotných potravin. Zbylých 20 % pak můžete doplnit jakoukoliv dobrotou. Pokud nevíte hodnotu vašeho bazalního metabolismu, použijte naši kalkulačku denního příjmu kalorií.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo