• Použijte právě teď kód VEL15 na slevu 15 %
  • Ke každé objednávce dáváme dárek
  • Máme vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Použijte kód VEL15 na slevu 15 %

Péče o pleť, Strana 7

Jak se zbavit jizviček po akné a pigmentových skvrn?

Jak se zbavit jizviček po akné a pigmentových skvrn?

Akné dovede pěkně potrápit samo o sobě. A když se ho konečně zbavíme, nemáme často ještě zdaleka vyhráno. Na obličeji nám totiž mohou zůstat nevzhledné jizvičky a pigmentové skvrny jako připomínka našich potíží. Jak se jich efektivně zbavit? Vsaďte na prevenci i správnou péči.

 

Hojení může být zdlouhavé

Akné se zdaleka netýká jen mladých lidí v pubertě. Některým z nás příroda nadělila snadno se mastící pleť, což znamená, že se budeme s nepříjemnými pupínky a černými tečkami potýkat většinu života. S kvalitní kosmetikou a při dodržování životosprávy nad nimi však můžeme zvítězit. 

Bohužel ani po ústupu akné není pleť často taková, jak bychom si ji představovali. Setrvávají na ní nepěkné jizvičky a tmavé flíčky. Dochází totiž k jevu, kterému se říká pozánětlivá hyperpigmentace. 

Dobrou zprávou je, že pigmentové skvrny na obličeji jsou přirozenou součástí hojení kůže a časem samy vymizí – trvá jim to ovšem několik týdnů, či dokonce měsíců. Zánět v kůži totiž odstartuje zvýšenou tvorbu melaninu, takže místo ztmavne. Jak se pokožka začne znova stahovat, aby se zhojila, mění se i její struktura – flíček, někdy i poměrně výrazný, je tedy na světě.

Jizvičky pak vznikají ve chvíli, kdy je kůže výrazněji narušená – tedy při silném akné nebo třeba po vymáčknutí pupínku. Na rozdíl od pigmentových skvrn nemají tendenci postupem času samy vymizet.

Dá se tedy proti jizvám po akné něco dělat? A existuje způsob, jak odstranit pigmentové skvrny dříve než za dlouhé měsíce? Samozřejmě že ano. Pojďme se podívat, jak na to.

 

Aknózní pleť vyžaduje speciální péči

Prvním krokem k úspěchu je prevence. Pokud máte mastnou pleť a na akné trpíte ve vyšší míře, náležitě se o ni starejte. Dbejte na zdravý životní styl a pravidelně pokožku čistěte vhodnými kosmetickými přípravky.

Vyzkoušet můžete třeba VENIRA čisticí gel na aknékterý z pleti dokonale odstraní veškeré nečistoty, zbytky make-upu i přebytečný kožní maz. Navíc zklidní případná podráždění a viditelně eliminuje i nedokonalosti pleti.

Potřebnou pomoc vám poskytne také VENIRA konjaková houbička pro mastnou a aknózní pleť. Díky ní dosáhnete hloubkového vyčištění pórů, o které se postará bambusové uhlí. Houbička je zároveň vynikající prevencí proti vzniku akné i černých teček.

 

Předcházejte budoucím problémům

Spousta lidí s mastnou a problematickou pletí opakovaně řeší, jak na jizvy po akné, případně jak zesvětlit fleky po akné, které jim na obličeji zůstaly. Budete-li však dodržovat následující základní pravidla, můžete se těmto potížím do jisté míry vyhnout.

Pupínky v žádném případě nevymačkávejte. Ano, někdy je to velmi lákavé, ale zkuste se tomuto nešvaru vyvarovat. Stejně tak si akné neškrábejte, ani se ho pokud možno příliš nedotýkejte. Vězte, že byste si tím zadělávali právě na vznik jizev, které přetrvávají i po vymizení pupínků.

Dejte pozor na sluníčko. Pigmentové skvrny i jizvy po akné zhoršuje UV záření. Jakmile vyrážíte v horkých dnech ven, měli byste proto bezpodmínečně použít opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem. Nemusíte se jít zrovna opalovat na pláž nebo na koupaliště – ochranu před slunečním zářením si dopřejte pokaždé, zvlášť když je vaše pleť výrazněji podrážděná.

 

Vypořádejte se s následky

Ačkoli jste o pleť pečovali, jak jen jste mohli, jizvičkám ani pigmentovým skvrnám jste se nevyhnuli? Není důvod k panice. Teď je potřeba zapojit do hry správné kosmetické přípravky, které hojení kůže urychlí, navrátí jí krásný vzhled a vám sebevědomí.

Pokud si lámete hlavu s tím, co na pigmentové skvrny, odpověď je jednoduchá. Hledejte takové produkty, které pomáhají redukovat pigment a jsou přímo určené na dodatečnou péči po akné. Měly by obsahovat hlavně vitamín C, ale najdete v nich i další prospěšné látky. Ideálně sáhněte po kosmetice s přírodním složením – je šetrná nejen k životnímu prostředí, ale taky k vaší pokožce.

Co takhle vsadit na VENIRA krém na akné? Přispívá totiž právě k rychlejšímu hojení ranek i jizviček, které vám po pupíncích zůstaly. Gel krém navíc pomáhá i sjednocovat tón pleti, čistí póry a redukuje tvorbu kožního mazu. Obsahuje extrakt z listů heřmánku lékařského. A pokud hledáte, co na jizvy po akné, pak je tato zázračná bylinka tím pravým. 

 

 

V kombinaci s ním můžete použít také VENIRA akné sérum, které úspěšně bojuje proti projevům akné, zklidňuje podrážděnou pleť a zanechává ji dostatečně hydratovanou, vyhlazenou i rozjasněnou. Jeho součástí je kyselina hyaluronová, která má skvělé regenerační účinky a zatočí mimo jiné právě i s jizvami po akné. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Kyselina hyaluronová: Proč ji používat?

Kyselina hyaluronová: Proč ji používat?

Kyselina hyaluronová je jedním z nejdiskutovanějších a nejvyhledávanějších pojmů ve světě kosmetiky a péče o pleť. Tato zázračná složka si získala pevné místo nejen v krémech, sérech a maskách, ale také v doplňcích stravy, kde přispívá k celkovému zdraví a vitalitě. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, pak je načase ji objevit, protože její benefity daleko přesahují hranice běžné kosmetické péče. Zaslouženou pozornost si vysloužila zejména díky své schopnosti hluboce hydratovat pokožku, bojovat proti vráskám a podporovat přirozenou pružnost pleti. Věděli jste, že kyselina hyaluronová dokáže navázat až tisícinásobek své váhy ve vodě? To z ní činí nepostradatelného pomocníka nejen při péči o suchou pleť, ale také při ochraně pokožky před předčasným stárnutím. Její přínosy však nekončí u krásy – hraje klíčovou roli i v péči o zdraví kloubů a pojivových tkání. V dnešním článku vás provedeme světem kyseliny hyaluronové, dozvíte se, proč by měla být součástí vaší denní péče o pleť, jaké výsledky můžete očekávat při pravidelném užívání a proč je vhodné ji zařadit nejen do kosmetické rutiny, ale i do stravy.

 

Co je kyselina hyaluronová

Jedná se o glykosaminoglykan přirozeně se vyskytující v lidském těle již od narození. Spolu s kolagenem a elastinem tvoří základ kůže, ale našli byste ji také v kloubním mazu a základní substanci pojivové tkáně. 

Po přečtení předchozího odstavce byste mohli nabýt dojmu, že produkci kyseliny hyaluronové není třeba věnovat pozornost, protože se jedná o zcela automatický proces v těle. To je možná pravda, ale jen do určité míry – tvorbu kyseliny hyaluronové totiž brzdí váš věk.

Již od 25 let začíná produkce kyseliny hyaluronové v těle klesat, a tak již nedokážete naplno čelit projevům stárnutí. Ve 40 letech se množství automaticky vytvořené kyseliny hyaluronové dostává přibližně na 40 % původního objemu a v 60 letech na pouhých 10 %. Abyste mohli čerpat z benefitů kyseliny hyaluronové po celý život, musíte se do procesu produkce sami zapojit. 

Co jste o kyselině hyaluronové možná nevěděli je to, že obsahuje molekuly různých velikostí. Zatímco menší molekuly pronikají do spodní vrstvy kůže dermis, kde podporují funkci buněk a růst elastických vláken, ty větší zůstávají na povrchu kůže, kde pohlcují vlhkost, kterou pokožka následně absorbuje. Hydratace kyselinou hyaluronovou nejen zlepšuje vzhled pleti, ale také posiluje její přirozenou bariéru proti škodlivým vlivům zvenčí. To z ní dělá klíčovou složku v boji proti dehydrataci, ztrátě pružnosti a známkám stárnutí.

 

Kolagen a kyselina hyaluronová

Kolagen je, stejně jako kyselina hyaluronová, dokonalý prostředek prevence i účinný způsob řešení konkrétních problémů. 

Zatímco kyselina hyaluronová spojuje vlákna kolagenu jako tmel a uzamyká v těle potřebnou vlhkost, kolagen dodává pružnost a pevnost pojivovým tkáním. Porovnání kolagenu vs. kyseliny hyaluronové ukazuje, že obě látky plní jiné role, ale jejich účinky se dokonale doplňují.

Jelikož jsou obě tyto látky pro zdraví a krásu člověka mimořádně prospěšné, v kosmetických produktech a doplňcích stravy se často kombinují. Příkladem jsou naše kolagenové drinky obsahující kyselinu hyaluronovou a další pečlivě vybrané účinné látky

 

Jak funguje hydratace kyselinou hyaluronovou?

Jedním z největších benefitů, které kyselina hyaluronová přináší, je její schopnost hydratovat pleť do hloubky. Tato látka dokáže na sebe navázat až tisícinásobek své váhy ve vodě, což z ní činí perfektní složku pro udržení vláčnosti a pružnosti pleti. Zatímco větší molekuly kyseliny hyaluronové zůstávají na povrchu pokožky, kde pohlcují vlhkost a vytvářejí ochranný film, menší molekuly pronikají do spodních vrstev kůže a podporují regenerační procesy.

Kyselina hyaluronová proti vráskám navíc nejen hydratuje pleť, ale také vyplňuje jemné linky a pomáhá předcházet vzniku hlubších vrásek. Je proto ideální složkou pro každodenní péči o pleť, zejména pokud chcete udržet mladistvý vzhled co nejdéle.

 

Kyselina hyaluronová: na pleť působí jako elixír mládí

Mezi hlavní přednosti kyseliny hyaluronové patří schopnost chránit, vyživovat a hydratovat pokožku. Jedna molekula kyseliny hyaluronové na sebe dokáže navázat až 1 000 molekul vody, čímž zvyšuje přirozenou vláčnost pokožky a zabraňuje jejímu vysoušení. 

Schopnost hloubkově hydratovat není jedinou předností. Jaké jsou další výhody kyseliny hyaluronové? Kyselina hyaluronová a její účinky na pleť:

-vyhlazuje jemné linky a zjemňuje vzhled vrásek

-chrání pokožku před znečištěním a poskytuje jí ochranu před ultrafialovým zářením

-urychluje hojivé procesy a aktivně bojuje s akné

-přináší zklidnění přecitlivělé pokožce

-rozjasňuje pokožku a udržuje její mladistvý vzhled

-vyhlazuje nerovnoměrnou strukturu pokožky a předchází vzniku rozšířených pórů

Je vaše pleť oslabená, tvoří se vám šupinky, a cítíte na jejím povrchu nepříjemné pnutí? Dost možná je vaše pleť dehydratovaná! Zjistěte v našem článku, jak ji poznat a dopřát jí během horkých letních dnů zaslouženou péči. 

 

Jaké produkty s kyselinou hyaluronovou zvolit? 

1. Hyaluronové sérum s vitaminem C

Kyselinu hyaluronovou můžete dodat tělu invazivně nebo neinvazivně. Zatímco jehly mohou představovat riziko, zevní podání je pro člověka zcela bezpečné. 

Sérum s BIO kyselinou hyaluronovou a vitaminem C je perfektní volbou, která kombinuje účinnost s šetrností k vaší pokožce. Tento multifunkční produkt přináší široké spektrum benefitů díky pečlivě vybraným účinným látkám. Aby se vaše pleť mohla radovat z účinků kyseliny hyaluronové naplno, používejte sérum pravidelně  Jedná se o multifunkční produkt, který pleť dokonale hydratuje a rozjasňuje. Zároveň účinně bojuje proti volným radikálům, chrání buňky před oxidativním stresem a stimuluje syntézu kolagenu. V kombinaci s vitaminem C zmírňuje stařecké skvrny a napravuje problémy s pigmentací. Jaké látky sérum obsahuje? 

BIO kyselina hyaluronová - obsahuje nízkomolekulární i vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou, která poskytuje hloubkovou i povrchovou hydrataci. Menší molekuly pronikají do hlubších vrstev dermis, kde stimulují buněčnou regeneraci a podporují růst elastických vláken. Větší molekuly zůstávají na povrchu pokožky, kde zajišťují okamžitý hydratační efekt a vytvářejí ochranný film, který uzamyká vlhkost uvnitř pleti.

Vitamin C - tento silný antioxidant chrání pokožku před volnými radikály a oxidativním stresem, čímž zpomaluje proces stárnutí. Vitamin C také stimuluje tvorbu kolagenu, což zlepšuje pružnost a pevnost pokožky. Jeho rozjasňující účinky pomáhají sjednotit tón pleti, zmírnit viditelnost stařeckých skvrn a redukovat problémy s pigmentací.

Aloe vera extrakt - přirozeně zklidňuje podrážděnou a citlivou pleť, podporuje její regeneraci a pomáhá zlepšit hydrataci. Aloe vera zároveň působí protizánětlivě, což ocení pokožka se sklonem k akné nebo podráždění.

Pantenol (provitamin B5) - hloubkově hydratuje, regeneruje a zklidňuje pleť. Pantenol navíc podporuje obnovu kožní bariéry, díky čemuž se pleť stává odolnější vůči nepříznivým vlivům prostředí.

 

Proč si vybrat sérum s kyselinou hyaluronovou?

Sérum s BIO kyselinou hyaluronovou a vitaminem C je ideální volbou pro každého, kdo hledá produkt, který pleť nejen hydratuje, ale také chrání, rozjasňuje a podporuje její obnovu. Kombinace účinných složek zajišťuje:

  • Intenzivní hydrataci a vyhlazení jemných vrásek.
  • Ochranu před škodlivými vlivy volných radikálů.
  • Sjednocení tónu pleti a zmírnění pigmentových skvrn.
  • Regeneraci a posílení kožní bariéry.

 

Aplikace séra

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete sérum aplikovat každý večer na dokonale odlíčenou pleťjak si pleť správně čistit, jsme pro vás popsali v samostatném článku

Hyaluronové sérum můžete aplikovat také ráno před nanesením make-upu. Pleť tím hydratujete, rozzáříte a připravíte na nanesení dekorativní kosmetiky.

Na celý obličej vám stačí 2–3 kapky séra, které naneste pomocí kapátka přímo na svou pleť a poté důkladně vmasírujte konečky prstů. Produkt neoplachujte a nechte působit. Dále pokračujte ve své pečující rutině, jak jste zvyklí.

 

 

2. Kyselina hyaluronová super komplex

Dalším must-have produktem pro krásnou pleť je VENIRA super komplex s kyselinou hyaluronovou, který představuje ideální řešení pro ty, kteří hledají jednoduchý a efektivní způsob, jak podpořit svou pleť i zdraví těla. Na rozdíl od séra, které působí lokálně a poskytuje okamžité účinky na povrchu pokožky, tyto kapsle pracují zevnitř vašeho organismu. Každá kapsle obsahuje až 250 mg hyaluronátu sodného, což umožňuje cílenou podporu nejen pro pleť, ale také pro klouby, vlasy a nehty. Díky obohacení o vitamin C navíc kapsle přispívají k přirozené tvorbě kolagenu a celkové regeneraci těla.

 

Co obsahuje super komplex a jak působí?

Hyaluronát sodný (250 mg na kapsli) - tato forma kyseliny hyaluronové zajišťuje hydrataci na hluboké úrovni, zlepšuje pružnost pokožky a podporuje zdraví kloubů. Díky vnitřnímu užívání kapsle působí systematicky a přináší dlouhodobé výsledky nejen pro pleť, ale i pro další pojivové tkáně.

Vitamin C - tento silný antioxidant chrání buňky před oxidačním stresem a aktivně podporuje syntézu kolagenu. Společně s kyselinou hyaluronovou zajišťuje sjednocení tónu pleti, zlepšuje její pevnost a přispívá ke zdraví šlach, chrupavek a kostí.

Jaký je rozdíl mezi kapslemi a sérem?

Zatímco sérum VENIRA je určeno pro lokální použití, kde zajišťuje okamžitou hydrataci a péči na povrchu pokožky, super komplex v kapslích působí systematicky zevnitř. Kapsle podporují pleť i ostatní části těla, jako jsou klouby, vlasy a nehty, a zajišťují tak komplexní přístup k péči o vaše zdraví. Oba produkty se tak skvěle doplňují – zatímco sérum se zaměřuje na rychlé výsledky viditelné přímo na pleti, kapsle působí dlouhodobě a hloubkově.

Kombinace kapslí a séra přináší komplexní péči o vaši pleť i zdraví – dopřejte si obojí a užijte si krásu a vitalitu zevnitř i zvenku! Super komplex je perfektní volbou, pokud hledáte dlouhodobé řešení pro zdravou pleť, silné klouby a celkovou regeneraci těla.

 

 

3. Kyselina hyaluronová k vnitřnímu užití

Kyselina hyaluronová k vnitřnímu užití přináší revoluční způsob, jak podpořit hydrataci vaší pokožky a zdraví celého organismu. Tento přírodní doplněk kombinuje nízkomolekulární i vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou, což umožňuje účinné působení na všechny vrstvy pokožky. S osvěžující příchutí citronu a limetky nabízí nejen skvělý zážitek pro chuťové buňky, ale i jedinečné benefity pro vaši pleť a klouby.

 

Co dělá kyselinu hyaluronovou k vnitřnímu užití tak výjimečnou?

Díky kombinaci nízko- a vysokomolekulární kyseliny hyaluronové dokáže tento doplněk stravy hydratovat pokožku jak na povrchu, tak zevnitř. Pravidelné užívání podporuje regeneraci, sjednocuje tón pleti a přispívá k přirozené pružnosti a pevnosti pokožky. Zároveň pozitivně ovlivňuje zdraví kloubů a pohybového aparátu, čímž poskytuje komplexní podporu pro celý organismus. Co kyselina hyaluronová k vnitřnímu užití obsahuje? 

20 mg 100% bioaktivní kyseliny hyaluronové na dávku - tato forma kyseliny hyaluronové je vysoce účinná a přirozeně působí na hydrataci pokožky, její pevnost a mladistvý vzhled. Navíc přispívá ke zlepšení funkce kloubů a pojivových tkání.

Vitamin E - silný antioxidant, který chrání buňky před oxidačním stresem a podporuje zdraví pokožky. Vitamin E také zvyšuje účinnost kyseliny hyaluronové, čímž maximalizuje výsledky.

Osvěžující příchuť citronu a limetky - zpříjemňuje každodenní užívání a činí z tohoto doplňku stravy ideální volbu pro každého, kdo hledá kombinaci péče a chuti.

 

Proč vyzkoušet kyselinu hyaluronovou k vnitřnímu užití?

Tento přírodní doplněk je určen pro ženy i muže, kteří chtějí:

  • Podpořit hloubkovou hydrataci a regeneraci pokožky.
  • Zlepšit pružnost, pevnost a mladistvý vzhled pleti.
  • Podpořit zdraví kloubů a pojivových tkání.
  • Dopřát si účinný a osvěžující doplněk stravy.

Kyselina hyaluronová k vnitřnímu užití je revolučním řešením, které kombinuje vědu, přírodu a chuť v jediném produktu. Přidejte ji do svého každodenního režimu a objevte sílu krásy a zdraví zevnitř!

To, zda si vyberete kyselinu hyaluronovou ve formě kapslí či ve kyselinu hyaluronovou ve formě kapek, záleží čistě na vašich preferencích. Pokud neradi polykáte kapsle a milujete svěží příchutě, kyselina hyaluronová k vnitřnímu užití je pro vás tím pravým. V případě, že preferujete užívání kapslí před pitím drinků, kyselina hyaluronová super komplex vás jistě nezklame. 

 

 

10 zajímavostí o kyselině hyaluronové

1. Jedna molekula kyseliny hyaluronové dokáže pojmout 1000x více vody, než kolik sama váží. Díky tomu je kyselina hyaluronová ideální volbou, pokud jde o kyselina hyaluronová a hydratace pleti. Tato schopnost udržet vlhkost zajišťuje pružnou, jemnou a zdravě vypadající pokožku.

2. Kyselina hyaluronová a vitamín C jsou silná dvojice v boji proti pigmentovým skvrnám. Kombinace těchto látek pomáhá sjednotit tón pleti, redukovat viditelnost pigmentace a rozjasnit pleť. Sérum s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C je proto klíčovou součástí péče o pleť.

3. Kyselina hyaluronová na stárnoucí pleť pomáhá vyhladit jemné vrásky. Tím, že zlepšuje hydrataci a pružnost pleti, se stává skvělou volbou pro obnovu pleti kyselinou hyaluronovou, která pomáhá udržet mladistvý vzhled.

4. Kyselina hyaluronová v kosmetice není jen o krémech. Její protizánětlivé účinky kyseliny hyaluronové z ní dělají všestranného pomocníka, který nachází uplatnění i v medicíně, například při ochraně kloubních chrupavek nebo regeneraci po operacích.

5. Hyaluronová péče přináší benefity ženám i mužům. Kyselina hyaluronová pro mladistvou pleť je univerzální složka, která podporuje nejen zdraví pokožky, ale i kloubů a celkového vzhledu bez ohledu na věk nebo pohlaví.

6. Péče o pleť s kyselinou hyaluronovou přináší okamžitou hydrataci. Pravidelné používání produktů s kyselinou hyaluronovou poskytuje pleti vláhu, sjednocuje její vzhled a zanechává ji zářivou.

7. Kyselina hyaluronová na suchou pleť poskytuje okamžitou úlevu. Suchá pleť může díky kyselině hyaluronové získat ztracenou vláčnost a ochranu před ztrátou vlhkosti. Tato složka je klíčem k obnově a zklidnění pokožky.

8. Prevence vrásek kyselinou hyaluronovou začíná hydratací. Hluboká hydratace pomáhá udržet pleť pružnou a odolnou vůči známkám stárnutí, což dělá z kyseliny hyaluronové ideální složku pro dlouhodobou péči.

9. Regenerace pokožky kyselinou hyaluronovou podporuje přirozené procesy. Kyselina hyaluronová zlepšuje obnovu buněk a vytváří prostředí, které podporuje zdraví pleti a dlouhodobou vitalitu.

10. Kolagen a kyselina hyaluronová společně zlepšují pružnost pokožky. Zatímco kolagen poskytuje strukturu a pevnost, kyselina hyaluronová udržuje hydrataci, což z nich dělá dokonalý tým pro zdraví a krásu vaší pleti.

 

Co si z článku odnést?

Kyselina hyaluronová je glykosaminoglykan přirozeně se vyskytující v lidském těle již od narození. Spolu s kolagenem a elastinem tvoří základ kůže, ale našli byste ji také v kloubním mazu a v základní substanci pojivové tkáně. Produkce kyseliny hyaluronové začíná v těle od 25. roku života klesat, a proto je důležité ji tělu pravidelně dodávat, abyste předešli stárnutí pleti v podobě vrásek a udrželi si mladistvý vzhled pleti.

Pokud hledáte způsob, jak zlepšit stav své pokožky, péče o pleť s kyselinou hyaluronovou je ideálním řešením. Kyselinu hyaluronovou můžete užívat buď zevně nebo vnitřně. Sérum s kyselinou hyaluronovou a vitaminem C pro zevní použití zajistí vaší pleti hydrataci, rozjasnění a zmírní vzhled pigmentových či stařeckých skvrn.

Pravidelným užíváním unikátního přírodního doplňku stravy v podobě kyseliny hyaluronové k vnitřnímu užití s příchutí citronu a limetky přispějete k hloubkové hydrataci vaší pleti, podpříte normální funkci kloubů, přispějete ke sjednocení pleti a zlepší pevnost a pružnost pokožky. Pokud preferujete kapsle před kapkami, vyzkoušejte super komplex, který obsahuje kyselinu hyaluronovou a další 3 účinné složky včetně vitaminu C, které se postarají o omlazení vaší pleti, podpoří přirozenou tvorbu kolagenu v těle a dokonce podpoří váš imunitní systém.

Kyselina hyaluronová představuje elixír mládí a její široká paleta benefitů z ní dělá nepostradatelnou součást péče o pleť i organismus. Ať už hledáte produkt, který vám pomůže s hydratací pleti, zlepšením vzhledu pokožky nebo prevencí vrásek, kyselina hyaluronová vám pomůže cítit se opět skvěle ve své kůži. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Jak správně používat peeling na pleť i na tělo?

Jak správně používat peeling na pleť i na tělo?

Kdo by nestál o krásně jemnou, pružnou a zářivou pokožku? Abychom jí dosáhli, musíme jí samozřejmě věnovat náležitou péči. K té by měl patřit i pravidelný peeling. Při správné aplikaci vhodných produktů dokáže tato procedura divy. Stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

 

Zbavte se nečistot a nechte pokožku zazářit

Peeling je vlastně taková jemná masáž, při níž dochází k obrušování pokožky za pomoci drobných částeček (takzvaný mechanický peeling). V současné době se upřednostňují částečky z přírodních materiálů, jejichž použití neškodí životnímu prostředí. Vyrábějí se nejčastěji z třtinového cukru, mořské soli, přírodních jílů, nejrůznějších jadérek a podobně. 

Cílem peelingu je odstranit odumřelé kožní buňky a další nečistoty. Pokožka se zároveň prokrvuje, projasňuje a zjemňuje. Díky peelingu mohou ustoupit do pozadí některé potíže, ke kterým patří celulitida, strie nebo akné. 

Pokožka ošetřená peelingem je navíc připravená k aplikaci dalších kosmetických přípravků. Jejich účinné látky budou na vyčištěné pleti působit mnohem lépe.

 

Pro koho je peeling vhodný

Odpověď je jednoduchá - prakticky pro všechny. Nezáleží na pohlaví ani typu pleti. Můžete jej využít na pleť mastnou, suchou, citlivou i tu normální. Pro citlivou pleť ale volte peeling s jemnějšími částečkami, abyste ji zbytečně nedráždili. 

 

Jak často peeling používat?

Peeling se obvykle nepoužívá každý den, protože pleť potřebuje po ošetření nějaký čas na regeneraci. Ideální je řídit se podle jejího typu. Na tu mastnější můžete peeling aplikovat o něco častěji, zatímco pleť citlivá si vyžaduje spíše delší intervaly.

V tomto ohledu vám poradí také doporučení uvedené na konkrétním produktu. Peelingy VENIRA můžete používat bez obav několikrát do týdne.

 

Postupujte osvědčeným způsobem

Čištění pleti má samozřejmě svá pravidla, která je potřeba dodržet, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků. Jak peeling používat? Stačí se řídit následujícími jednoduchými kroky:

1. Peeling aplikujte vždy na vyčištěnou pokožku. Pokud se chystáte použít tělový peeling, nejprve se osprchujte. U peelingu na obličej si jej nejdřív vyčistěte tak, jak jste zvyklí.

2. Pleť lehce navlhčete. Peeling nikdy nepoužívejte nasucho!

 

 

3. Peeling naneste na vybrané místo a pokožku jemně masírujte. V žádném případě netlačte - nadělali byste víc škody než užitku. Silné tření by totiž způsobilo poškození svrchní vrstvy kůže. Raději vsaďte na jemné krouživé pohyby.

4. U peelingu obličeje postupujte od středu směrem ven. Vynechejte oční okolí, kde je pleť opravdu velmi citlivá.

5. Peeling posléze důkladně smyjte. Na pokožku můžete následně nanést ostatní přípravky, které běžně používáte.

 

Věnujte péči obličeji i celému tělu

Peeling můžete používat prakticky na celé tělo - jen musíte vybrat ten správný. Tělový peeling nelze volně zaměňovat s peelingem na obličej. Peeling na tělo má totiž hrubší částečky, které by jemné pokožce na tvářích nesvědčily. Při volbě vhodných produktů věnujte pozornost také složení. Dejte přednost tomu přírodnímu před zbytečnou chemií.

Hledáte-li peeling na celé tělo, můžete vyzkoušet třeba VENIRA tělový peeling. Tvoří jej malé cukrové částečky, které se postarají o dokonalé odstranění odumřelých buněk a vyčištění pokožky. Jejich hrany jsou speciálně zaoblené, takže se nemusíte obávat nechtěného podráždění. Součástí peelingu jsou ale také čtyři blahodárné oleje, díky nimž se pokožce dostane náležité péče a regenerace. Poskytují totiž důležitou výživu a zajistí hydrataci, takže nedojde ke zbytečnému vysušování.

 

Peeling na rty pro krásná ústa

Nejen tělo a obličej si zaslouží vaši péči. Věnujte pozornost také svým rtům. I na nich se totiž mohou hromadit odumřelé buňky, které je potřeba dostat pryč. Skvělou volbou, jak s nimi zatočit je VENIRA peeling na rty

Stoprocentně přírodní a velmi jemné cukrové částečky zaručeně odstraní všechny nečistoty. Výživné oleje zanechají vaše rty dostatečně hydratované, krásně jemné a hebké. Peeling je vhodný zejména pro hodně suché rty. Zbaví vás nepříjemného popraskání i nevzhledného odlupování suché kůže. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť Péče o tělo

Jak se zbavit černých teček?

Jak se zbavit černých teček?

Černé tečky, které se vyskytují především na nose, bradě nebo čele, trápí mnohé z nás. Nejsou sice bolestivé, ale na sebevědomí nám rozhodně nepřidají. Není ovšem potřeba si zoufat. Pojďme se nyní podívat na to, proč se černé tečky na pokožce vůbec tvoří a jak s nimi nejlépe zatočit.

 

Když se pleť příliš mastí…

Součástí naši kůže jsou mazové žlázy, které produkují kožní maz. Ten se skrze póry dostává na povrch pleti. Jedná se o zcela přirozený proces. Vlivem různých faktorů však může docházet ke zvýšené produkci kožního mazu, který se následně začne v pórech hromadit. 

Póry se tak ucpávají a rozšiřují. Maz se následně smísí s odumřelými kožními buňkami, a jakmile se dostane na povrch pokožky, zoxiduje a zčerná. Nevítané černé tečky neboli komedony jsou na světě.

 

 

Co hůř, černé tečky obvykle chodí ruku v ruce s dalšími problémy. Mastná pleť má totiž obecně sklony k akné, takže se na ní objevují i bílé a zarudlé pupínky nebo jizvičky.

A jak vlastně dochází k produkci nadbytečného kožního mazu? Na vině jsou především hormony, které se vylučují hlavně v pubertě. Proto se právě v tomto období kvalita pleti výrazně zhoršuje. Mnoho lidí však trápí mastná pleť i v dospělosti. Do jisté míry za to může genetika.

Dalšími faktory, které vznik černých teček i pupínků ovlivňují, jsou strava a celkový životní styl. Svou roli hraje ale i to, jak se pleť staráte. Pokud vám tedy byla dána do vínku mastící se pleť, věřte, že situace není beznadějná. A rozhodně nemusíte hned běžet na kosmetiku. Existuje totiž řada způsobů, jak na černé tečky doma.

Tip: Trápí vás kromě mastící se pleti i akné, které nemá konce? V našem článku si přečtěte jak se ho co nejúčinněji zbavit a jak pečovat k aknózní pokožku.

 

Čištění pleti je prvním krokem k úspěchu

Pokud se ptáte, co pomáhá na černé tečky, vězte, že správná a pravidelná péče o pleť je zásadou číslo jedna. Přistupujte k ní proto zodpovědně. I přes nedostatek času si pro sebe denně vyhraďte pět minut. Udělejte si z této činnosti příjemný relaxační rituál. Pečovat o sebe není hřích a vaše pleť vám bude vděčná. 

Pleť si ideálně čistěte ráno po probuzení - během spánku se na ní totiž usadily odumřelé kožní buňky i kožní maz. A potom samozřejmě večer, kdy tento proces zahrnuje i důkladné odlíčení. Večerní čištění však nevynechávejte ani v případě, že se nelíčíte. Nejde totiž jen o odstranění make-upu, ale i všech nečistot, se kterými přišla pokožka během dne do styku.

 

Zvolte správné produkty

K čištění pleti je potřeba používat vhodnou kosmetikuČtěte její složení a vybírejte tu kvalitní. Ať už je to maska na černé tečky, speciální krém nebo čisticí pěna, neměla by obsahovat chemické konzervanty. Ty totiž na pleť často působí dráždivě. Vsaďte proto raději na přírodu. 

Pokud hledáte, co na černé tečky, vyzkoušejte třeba VENIRA obličejovou mycí pěnu. O účinné látky se v ní starají především osvědčené bylinky jako řebříček, přeslička, kopřiva nebo rozmarýn. Pěna dokonale zbaví vaši pleť všech nečistot, nevysušuje a hlavně pomáhá redukovat tvorbu nadbytečného kožního mazu. Působí tedy jako skvělá prevence právě proti černým tečkám a akné.

Jestliže s černými tečkami bojujete dlouhodobě, je potřeba zařadit do vaší čisticí rutiny i výrobky, které jsou speciálně určené pro mastící se a problematickou pleť. Akné krém v sobě ukrývá směs blahodárných olejů, které se postarají o hloubkové vyčištění vašich pórů. Krém navíc redukuje tvorbu kožního mazu, zklidňuje podrážděnou pokožku a hojí nevzhledné jizvičky po akné.

Ať už vás trápí černé tečky na nose, na bradě nebo na tvářích, můžete vždycky vsadit také na bambusové uhlí. Díky aktivním aniontům se má schopnost pleť dokonale vyčistit a odstranit přebytečný kožní maz. Bambusové uhlí je hlavní součástí VENIRA konjakové houbičky pro mastnou a aknózní pleť. Tato vynikající pomůcka má jak čisticí, tak antibakteriální účinky a navíc je 100 % přírodní.

 

Na co se ještě zaměřit?

Kromě každodenního čištění existují i další pravidla, jak na černé tečky vyzrát. Dávejte si pozor na to, abyste se svého obličeje během dne příliš nedotýkali. Možná to zní jako banalita, ale vaše ruce jsou pokryty nejrůznějšími nečistotami, a to i v případě, že si je pravidelně myjete. Čím víc se potom dotýkáte své tváře, tím víc bakterií si na pleť přenášíte.

 

 

Ze stejného důvodu je vhodné vyhradit si na obličej jiný ručník, než který používáte na ruce. Také byste ho určitě neměli sdílet s ostatními členy domácnosti.

 

I potraviny mohou škodit

Na kvalitu naší pleti má v neposlední řadě vliv i strava. Proto je v boji proti černým tečkám občas potřeba změnit jídelníček. Vyvarovat byste se měli mastným i tučným jídlům, stejně jako přemíře cukru. Dodržujte pravidelný pitný režim a dbejte o dostatečný přísun vitamínů

Velkými škůdci pro naši pleť jsou alkohol a kouření. Pokuste se proto těchto zlozvyků zbavit nebo je alespoň omezit na minimum. 

Pleti nesvědčí ani stres. Zapracujte tedy na zdravějším životním stylu. Najděte správný balanc mezi pracovním a osobním životem, sportujte, věnujte se svým koníčkům a nezapomeňte si udělat čas na každodenní drobné radosti. Vaše pohoda se odrazí nejen na vaší pleti, ale celkově na vašem vzhledu i sebevědomí.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Jak se zbavit akné? Krok za krokem, co přesně udělat

Jak se zbavit akné? Krok za krokem, co přesně udělat

Akné je nepříjemné onemocnění pleti, se kterým se většina z nás poprvé setkala v pubertě. Vlivem probíhajících hormonálních změn se totiž právě v tomto období objevují první výraznější problémy s pletí. U někoho postupem času odezní, jiní se s akné bohužel musejí potýkat i v dospělosti. Častěji tento problém trápí ženy, protože je po celý život provází hormonální výkyvy - ať už během menstruačního cyklu, těhotenství nebo menopauzy. Co to akné vlastně je a jak s ním bojovat? Pokračujte ve čtení článku a dozvíte se účinné tipy pro boj s akné.

 

 

Co je to akné?

Akné je zánětlivé onemocnění mazových žláz. Mazové žlázy produkují maz, který pomáhá udržovat pleť hydratovanou. Ucpání mazových žláz mazem a odumřelými kožními buňkami může vést k tvorbě komedonů (černých nebo bílých teček). Bakterie, které žijí na kůži, se mohou v množit v ucpaných pórech a způsobovat zánět, což může vést k tvorbě pupínků, černých teček a cyst.

Nejčastěji postiženými oblastmi jsou čelo, nos a brada (takzvaná T-zóna), ale akné se nevyhýbá ani zbytku obličeje. Může se dokonce vyskytnout i na krku a v dekoltu a výjimkou není ani akné na zádech.

Tip: Máte také černé tečky a nevíte jak se jich zbavit? To a mnohem více se můžete dočíst v našem článku.

 

Co způsobuje akné?

Na vznik akné má vliv celá řada faktorů. S některými nic nezmůžeme, jiné máme pevně ve svých rukou. Přispívat ke vzniku akné mohou tyto faktory:

 

Genetika

Pokud máte v rodině výskyt akné, je pravděpodobnější, že ho budete mít i vy. Někomu byla zkrátka nadělena problematická pleť, která se bude vždycky víc mastit a mít sklony k tvorbě akné. V tomto případě je vhodné zařadit doplňky stravy, které pomohou s redukcí a prevencí akné

 

Hormonální změny

Jedná se o již zmíněnou pubertu, hormonální výkyvy během menstruačního cyklu, těhotenství, menopauzy. Ženám pravidelně kolísají hladiny hormonů, a proto je zcela přirozené, že jsou náchylné ke vzniku akné v jednotlivých fázích života a menstruačního cyklu. Pro vyrovnanou hladinu ženských hormonů vyzkoušejte kapsle pro hormonální rovnováhu.

 

Stres

Stres stojí za vznikem všemožných onemocnění, ale také může být příčinou vzniku a zhoršování akné. Důležité je proto dbát na dostatečný a kvalitní spánek a na dostatek relaxu, klidu a psychické pohody. Při těžkých životních situacích může být náročné zůstat v psychické pohodě, a proto byste měla zvážit zařazení doplňků stravy, které příznivě působí na duševní pohodu.

 

Strava

Neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že by strava přímo způsobovala akné, ale některé potraviny, jako je čokoláda a tučné jídlo, mohou akné zhoršit. Dbejte proto na konzumaci dostatečného množství vlákniny a vitamínů v podobě ovoce a zeleniny a vyhýbejte se tučným a mastným jídlům.

 

Některé léky

Některé léky, jako jsou kortikosteroidy a antidepresiva, mohou nepříznivě působit na akné či zhoršovat jeho vzhled

 

Kosmetické produkty

Nekvalitní kosmetické produkty mohou ucpat póry. Správné odličování a čištění pleti je v boji s akné velmi důležité. 

 

Kouření a konzumace alkoholu

Alkohol a kouření způsobuje řadu chronických onemocnění, ale může vyvolávat nebo zhoršovat akné. Proto zkuste tyto dvě návykové látky omezit či dokonce vynechat úplně.

 

 

Formy akné

Rozlišují se 4 formy akné, a to od mírné až po tu nejzávažnější.

Mírná forma akné postihuje většinu žen i mužů a projevu se komedony, tedy bílými a černými tečkami

Střední forma akné se kromě komedonů mohou vyskytovat také papuly a postuly neboli zduřelé pupínky s hnisem nebo bez hnisu

Těžká je hnisavá forma akné, kdy se na kůži vyskytují abscesy a noduly a na kůži často zůstávají jizvy a pigmentové skvrny

Nejtěžší akné se projevuje rozsáhlými lézemi v podobě cyst a abscesů a zůstávají po něm mnohočetné jizvy

 

Typy akné

Komedony

Komedony, známé také jako černé tečky a bílé tečky, jsou běžným projevem akné. I když se na první pohled mohou zdát neškodné, ve skutečnosti mohou vést k zánětlivému akné a jizvám. Komedony jsou předzvěstí zánětlivého akné. Pokud se neléčí, mohou se zanítit a přeměnit se na papuly, pustuly, noduly a cysty.

 

Otevřené komedony (černé tečky)

Por se ucpe kožním mazem a pod kůží začíná oxidovat kožní pigment melanin, který tmavne a vznikne černá tečka, která se nejčastěji objevuje na zádech, ramenou nebo obličeji

 

Uzavřené komedony (bílé tečky)

Uzavřeným komedonům se říká také vřídky. Rovněž vznikají ucpáním poru kožním mazem, ale k bílým tečkám se nedostává vzduch, a proto nezčernají a zůstávají bílé

Papuly

Papuly jsou malé uzlíky nebo zduřelé pupínky bez viditelného hnisu, které se tvoří na povrchu kůže. Jedná se o varování, že něco není v pořádku. Papuly mohou být červené, růžové nebo dokonce fialové. Jsou bolestivé na dotek a často se objevují v oblastech, kde je kůže zanícená. Papuly mohou být výsledkem ucpaných pórů, nadměrné produkce mazu nebo infekce.

Papuly se objevují, když se stěny ucpaného póru rozpadnou, což umožňuje rozlití obsahu do okolní kožní tkáně. To je jeden z důvodů, proč papuly a pustuly mají tendenci vypadat větší než bílé a černé tečky

Na odstranění většiny papul jsou obvykle produkty na akné bez předpisu dostačující. Tyto produkty obsahují složky, které pomáhají snižovat zánět, regulovat produkci mazu a uvolňovat ucpané póry. Je důležité vybrat si vhodný produkt podle typu pokožky a konzultovat s lékařem, pokud jsou papuly velké nebo se nelepší.

 

Pustuly

Jsou to malé hrbolky, které obsahují hnis. Pustuly jsou červené, bolestivé a mají bílou hlavičku. Mohou se objevit na obličeji, krku a zádech. Pustuly vznikají, když se ucpaný pór infikuje bakteriemi. Hnis se hromadí pod kůží a vytváří malé hrbolky. Ty jsou bolestivé a mohou se stát zánětlivými. Pustuly jsou často spojeny s akutními stavy akné.

Léčba pustuly zahrnuje použití antiseptik a antibakteriálních přípravků. Je důležité udržovat postiženou oblast čistou a vyhnout se vymačkávání, které by mohlo vést k šíření infekce. Pokud jsou pustule velké nebo se nelepší, je vhodné problém konzultovat s dermatologem.

 

Noduly a cysty

Noduly a cysty patří mezi nejzávažnější formy akné a vyznačují se hlubokými a bolestivými lézemi. Na rozdíl od povrchových pupínků se noduly a cysty tvoří hluboko v kůži a mohou zanechat trvalé jizvy

Noduly a cysty jsou zánětlivé léze, které vznikají v důsledku ucpání pórů mazem, odumřelými kožními buňkami a bakteriemi. Na rozdíl od papul a pustul, které se tvoří v povrchových vrstvách kůže, se noduly a cysty tvoří hluboko v mazových žlázách a vlasových folikulech. Jsou to hluboké, kapsovité léze naplněné hnisem, které mohou být velmi bolestivé.

 

Jak se zbavit akné?

Vznik akné mají na svědomí nejrůznější faktory od genetiky přes užívání léků až po životní styl. Zdravá a vyvážená strava je v boji akné důležitá. Podpořit svůj zdravý jídelníček můžete také vitamíny a doplňky stravy, které mohou působit jako prevence akné nebo jeho projevy zmírňovat.

Pokud máte opravdu těžkou formu akné, neodkládejte návštěvu dermatologa, který vám může předepsat vhodnou medikaci a zabránit tak vzniku nevratných kožních změn v podobě jizev a či skvrn. U lehčích typů akné postačí, když změníte svůj životní styl a každodenní návyky. 

 

1. Sport

Pohyb je klíčem ke všemu. Sport může blahodárně působit na redukci akné. Vyberte si sport, který máte ráda a cvičte alespoň 3x denně po dobu minimálně 30 minut. Zaměřte se také na procházky, přičemž byste měla denně ujít alespoň 10 tisíc kroků. Před sportovní aktivitou se důkladně odličte, protože se při sportování otevírají kožní póry. Při silné vrstvě makeup pokožka nemůže dýchat a dochází k ucpávání pórů, což je příčinou vzniku akné. 

 

Po cvičení se osprchujte

Když se zapotíte, otevírají se kožní póry a z těla se odplavuje přebytečný kožní maz a nečistoty. Pokud necháte pot na kůži zaschnout, pory se znovu začnou ucpávat, proto si bezprostředně po fyzické aktivitě dopřejte pořádnou sprchu a pleť si očistěte v hodným přípravkem. Pot si v průběhu cvičení můžete otírat čistým ručníkem určeným na obličej. 

 

2. Strava

Jestliže se potýkáte s akné, měli byste se zamyslet i nad svým jídelníčkem. Tučné nebo sladké potraviny pleti neprospívají, takže je zkuste co nejvíce omezit. Dobrou službu nedělá ani pečivo z bílé mouky.

Naopak nezapomeňte na pravidelný přísun vitamínů. Svoji pleť můžete podpořit třeba VENIRA akné srdíčky, které podporují hormonální rovnováhu a přispívají tak k boji proti akné. Svému tělu díky nim dodáte potřebné množství zinku, ale také vitamíny A, C, H a vybrané vitamíny skupiny B.

 

Které potraviny zařadit do jídelníčku pro odstranění akné?

Nedá se jasně říci, že konzumace níže zmíněných potravin akné kompletně odstraní, ale může vám výrazně pomoci s jeho redukcí a v kombinaci s potravinovými doplňky a správnou kosmetikou a čištěním pleti se můžete přiblížit k životu bez akné. 

 

Antioxidanty a vláknina 

Jahody obsahují vysoké množství antioxidantů a také antokyanů, které pomáhají bojovat se záněty v těle. Zároveň obsahují vitamín C, který je důležitý pro přirozenou tvorbu kolagenu v těle a je důležitý při hojení jizev po akné. Ideální je konzumovat šálek jahod denně. Do jídelníčku zařaďte také borůvky, které jsou bohaté na polyfenoly bojujícími s bakteriemi způsobujícími akné. Rajčata jsou pro boj s akné jasnou volbou, protože redukují nadměrnou tvorbu kožního mazu. 

Citrusové plody obsahují vysoké množství vitamínu C, který pomáhá s léčením jizviček po akné, proto zařaďte do stravy mandarinky, citron nebo pomeranče. Jablko, ananas, banán nebo kiwi mají také blahodárné účinky na pleť a jejich konzumací se můžete přiblížit ke své vysněné pleti.

Ořechy a semínka obsahují vitamín E a selen, které pleť chrání před poškozením a infekcemi. Vyzkoušejte mandle, arašídy nebo kešu oříšky.

Losos obsahuje omega 3 mastné kyseliny, které pomáhají snižovat záněty v těle, které se pojí s akné. Dbejte proto na dostatečný přísun omega 3 mastných kyselin v podobě ryb a připravte si lososa na oběd nebo večeři alespoň jednou týdně. 

Vyzkoušejte také zelený čaj, který působí jako antioxidant a pomáhá zmírnit zarudnutí a podráždění pokožky. 

 

Tip na domácí zelený ledový čaj

Začínající teplé počasí přímo vybízí ke konzumaci ledových čajů! Nekupujte si připravené nápoje v obchodech, které mohou obsahovat zbytečné cukry a sladidla. Připravte si kvalitní ledový čaj v pohodlí domova. Příprava vám nezabere ani pět minut. Uvařte si zelený čaj a nechte ho chvíli vychladit. Do sklenice nebo džbánku vložte dostatečné množství kostek ledu, přidejte ovoce dle libosti, citron a obsah zalijte čajem. Pokud do nápoje přidáte také kolagen, vytvoříte si ledový nápoj plný antioxidantů a vitamínů. Podpoříte redukci akné, dodáte tělu kolagen na krásnou pleť, vlasy i nehty a osvěžíte se! 

 

Kterým potravinám se vyvarovat při boji s akné? 

Rafinované sacharidy a cukry jsou během průmyslového zpracování zbavovány vlákniny a tělu prospěšných látek. Právě vláknina je však při redukci akné velmi důležitá. 

Pokud chcete mít pleť bez akné, vyvarujte se levným čokoládám, polotovarům, smaženým potravinám nebo cukrovinkám v podobě sušenek. Pokud trpíte náhlým výskytem akné, zkuste snížit množství konzumace mléčných výrobků. Klasické mléko zkuste nahradit rostlinnými alternativami a sledujte, zda se stav akné zlepší. 

Uzeniny a červené maso mohou obsahovat velké množství dochucovadel a umělých látek, které působí neblaze na vaši pleť. Zkuste průmyslově zpracované salámy a červené maso nahradit kvalitní vysokoprocentní šunkou nebo rybami. 

Pití alkoholických nápojů v těle uvolňuje histamin, který stojí za zčervenáním pleti a vytvářením kruhů pod očima. Zároveň způsobuje otoky, suchost pleti a podílí se na tvorbě vrásek. Zkuste vynechat alkohol a vyzkoušejte nealkoholické drinky nebo domácí ledový čaj, který osvěží a pomůže vaší pleti. 

 

 

3. Vitamíny a doplňky stravy

Dodržováním výše uvedených tipů můžete zmírnit projevy akné. Boj s akné je vhodné ještě podpořit doplňky stravy s obsahem vitamínů a minerálů, které vám celý proces za pletí bez akné velmi usnadní. Stejně jako u všeho, i u doplňků stravy platí, všeho s mírou. Proto nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Vitamín A - působí na tělo protizánětlivě. Preventivně působí proti nadměrné tvorbě kožního mazu a zánětlivých ložisek akné

Vitamíny skupiny B - zmenšují velikost pórů, regulují hladinu hormonů, zvyšují hojení a schopnost regenerace pleti.

Vitamín C - působí jako antioxidant a podporuje tvorbu kolagenu v těle a zároveň může zlepšovat vzhled jizviček po akné

Vitamín D - snižuje produkci kožního mazu a tím může působit preventivně proti vzniku komedonů

Vitamín E - působí preventivně proti ucpávání pórů a odstraňuje toxiny a volné radikály z kůže a působí protizánětlivě. Na akné působí nejlépe v kombinaci s vitamínem A a selenem

Zinek působí příznivě na zdraví pokožky. Pomáhá metabolizovat omega 3 mastné kyseliny, které pomáhají s redukcí akné. Má antioxidační a protizánětlivé účinky a současně snižuje produkci kožního mazu. 

Selen stimuluje tvorbu enzymů peroxidázy, což snižuje zánětlivé procesy v těle a napomáhá tak ke zmírnění akné

 

VENIRA akné srdíčka

Všechny výše zmíněné vitamíny a minerály obsahují VENIRA akné srdíčka, která skvěle pomáhají v boji proti neustupujícímu akné. Podílejí se na zdravém vzhledu pokožky a zabraňují nadprodukci kožního mazu. Navíc skvěle chutnají. Vybrat si můžete z malinové nebo citronové příchuti

 

Jak akné srdíčka užívat? 

V případě rozsáhlých akné problémů užívejte čtyři srdíčka denně. Jakmile na vaší pleti uvidíte první příznaky zlepšení, doporučujeme denní dávku snížit na srdíčka dvě. Nejlepší a nejrychlejší vstřebatelnosti dosáhnete, pokud budete srdíčka cucat, a proto je nepolykejte. Velkou výhodou je, že srdíčka můžete také kousat.

Aby tělo zvládlo vstřebat všechny účinné látky, neužívejte všechny srdíčka naráz. Doporučenou denní dávku (ať už se jedná o srdíčka 4 či 2) si proto rozdělte do celého dne.

Těhotné a kojící ženy mohou užívat maximálně 1 srdíčko denně

Balení obsahuje 120 srdíček s lahodnou malinovou nebo citronovou příchutí, což při dodržení doporučeného denního dávkování odpovídá kúře na 30 až 60 dní

 

4. Kosmetika, líčení a čištění pleti

Vhodná kosmetika a správná péče o pleť je v boji s akné naprostým základem. Správnou rutinou v péči o pleť můžete projevy akné zmírnit nebo se ho můžete zbavit úplně. 

 

Čištění pleti

Dvakrát denně si myjte pleť vlažnou vodou a jemným čistícím prostředkem. Vyhněte se horké vodě a drsnému tření pleti, které může pokožku podráždit. Nepoužívejte mýdla, která pleť mohou vysušovat. S nadměrným mytí obličeje to nepřehánějte, mohla byste si spíše uškodit.

 

Vhodná kosmetika na akné

Základem je používat vhodnou kosmetiku. Volte takové produkty, které jsou určeny přímo pro problematickou mastící se pleť se sklony k akné. Neměly by obsahovat alkohol, který má tendenci vysušovat. Ze stejného důvodu se vyhýbejte i používání obyčejného mýdla.

K čištění pleti můžete využít třeba VENIRA konjakovou houbičku pro mastnou a aknózní pleť. Tato šikovná pomůcka obsahuje bambusové uhlí, které se postará o dokonalé odstranění všech nečistot. Houbičku jednoduše navlhčíte a poté si s ní jemně namasírujete obličej i dekolt. Účinně tak předejdete vzniku akné a vaše pleť bude navíc nádherně svěží.

Do boje proti silnému akné je každopádně lepší povolat více než jeden kosmetický přípravek. Vyzkoušejte čistící gel, séra, krémy a oleje na akné, které vám budou nápomocni v boji s problematickou pletí. 

Čistící gel  využijete pro perfektní odstranění jak zbytků make-upu, tak i dalších nečistot. 

SOS akné sérum aplikujte přímo na pupínky a následně na obličej naneste akné krém, který se postará o zklidnění podrážděné pleti a pomůže zahojit nevzhledné jizvičky.

Skvělou službu v boji proti akné pro vás zastanou 100% BIO oleje lisované za studena, které si zachovávají účinnost obsažených biolologicky aktivních látek a jsou prospěšné pro vaše zdraví a vaši krásu

- Meruňkový olej pomáhá zmírňovat projevy akné, podporuje regeneraci kožních buněk a vyživuje a zjemňuje pleť.

- Opunciový olej redukuje jizvy a skvrny po akné, podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá rozjasnit kruhy pod očima

- Malinový olej bojuje proti akné, zlepšuje vzhled pórů a účinně pomáhá při ekzémech a lupénce

- Moringový olej je ideální pro aknózní pleť, přispívá k redukci vrásek na obličeji, krku a kolem očí a je vhodný také pro péči    o barvené vlasy

- Ricinový olej pomáhá zmírňovat projevy akné, zamezuje vzniku černých teček a udržuje vlhkost v pleti.

- Hroznový olej a mrkvový olej jsou vhodnými pomocníky pro aknózní pleť, zmírňují zarudnutí pleti a zesvětlují jizvičky

 

Líčení 

Používejte makeup, který neucpává póry. Vždy si před spaním odličujte svůj makeup pomocí odličovacích tamponu. Pokud se neodličujete, zaděláváte si na problémy s akné, protože dochází k ucpávání pórů a pleť nemůže dostatečně dýchat.  

 

 

Další tipy pro boj s akné a jeho prevence

1. Vyhýbejte se vymačkávání pupínků, které může vést k jizvám a infekcím.

2. Dostatek spánku a redukce stresu jsou důležité pro celkové zdraví, včetně zdraví pleti. Pro redukci stresu použijte relax komplex, CBD, hořčík nebo melatonin. 

3. Nepoužívejte make-up, který ucpává póry.

4. Pravidelně čistěte štětce na make-up a houbičky.

5. Chraňte pleť před sluncem opalovacím krémem s širokým spektrem SPF 30 nebo vyšším.

6. Vyvarujte se dotýkání obličeje rukama - máte na nich totiž spoustu bakterií, které si na pleť přenášíte. Tu a tam se nějakému dotyku samozřejmě nevyhnete, takže si každopádně ruce pravidelně myjte, abyste je udrželi co nejčistší.

7. Používejte zásadně svůj vlastní ručník, který nebudete sdílet s nikým dalším. Nejlépe si vyhraďte jen jeden na obličej. Také často perte povlaky na polštář - během spánku se na něm usazují odumřelé kožní buňky a další nečistoty a ty vaší pleti neprospívají.

 

Co si z článku odnést?

Akné je zánětlivé onemocnění mazových žláz. Dochází k němu, když se kožní maz ucpává v pórech. Akné může mít mírnou až nejtěžší formu. Rozlišují se otevřené a uzavřené komedony neboli černé a bílé tečky, papuly, postuly, moduly a cysty, přičemž cysty a moduly jsou tou nejzávažnější formou. Akné mohou způsobovat faktory jako genetika, životní styl, strava, stres, některé léky, hormonální změny, alkohol a kouření a nevhodné kosmetické přípravky

Podpořit redukci akné můžete sportem a zdravou stravou. Po sportu je důležité se osprchovat a ošetřit obličej vhodným přípravkem, aby se neucpávaly póry. Do stravy je vhodné zařadit jahody, banány, borůvky, ananas, citrusové plody, ořechy a semínka, omega 3 mastné kyseliny, zelený čaj nebo kefír. Vyhnout byste se naopak měla rafinovaným sacharidům a cukrům, průmyslově zpracovaným potravinám s vysokým obsahem cukrů, alkoholu, uzeninám a červenému masu a mléčným výrobkům. Vhodné je zařadit doplňky stravy bohaté na vitamíny a minerály, které příznivě působí na eliminaci akné, zmenšování pórů a vyhlazení fleků a jizviček po akné. Zaměřte se na kvalitní kosmetiku proti akné v podobě krémů, sér, gelů a olejů. Před spaním a cvičením si vždy odličujte makeup pomocí odličovače a odličovacích tamponů

Vyhněte se vymačkávání pupínků, které může akné zhoršovat. Nepoužívejte makeup, který ucpává póry. Pravidelně čistěte štětce a houbičky. Chraňte pleť před sluncem a používejte krémy s SPF. Používejte svůj vlastní ručník na obličej, který pravidelně perte. Přehnaně se nedotýkejte obličeje. Dostatečně spěte a snažte se eliminovat stres

Akné je běžný problém, ale s trochou snahy se ho dá zbavit. Dodržováním výše uvedených kroků a tipů můžete dosáhnout čisté a zdravé pleti. Pokud je vaše akné těžké nebo nereaguje na domácí léčbu, neváhejte se obrátit na dermatologa.

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Jak správně čistit pleť

Jak správně čistit pleť

Aby byla vaše pleť zdravá a krásná, je potřeba ji každý den důkladně vyčistit. Odstraníte tak zbytky make-upu i veškeré nečistoty. Jestliže byste se v tomto směru zanedbávali, hrozí ucpávání pórů, a tím celkové zhoršení kvality pleti. Pojďme se tedy podívat na to, jak správně postupovat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

 

Správné čištění pleti

Jak si správně vyčistit pleť? Nad touto jednoduchou otázkou občas dumá většina z nás. Nebojte se, není to žádná věda. Základem je používání správných kosmetických přípravků. Určitě si nevystačíte jen s vodou a vůběc byste neměli sahat po klasickém mýdle. To má totiž tendenci vysušovat a pokožce obličeje tak spíše škodí.

 

Při výběru kosmetiky se vždy řiďte vaším typem pleti:

Suchá pleť - potřebuje především důkladnou hydrataci. Vedle již zmíněného mýdla byste se měli vyhýbat také přípravkům s obsahem alkoholu. I ten totiž vysušuje a navíc kvůli němu často dochází k větší viditelnosti vrásek. Sáhněte raději po přípravcích krémové konzistence, které se snáze smývají.

Citlivá pleť - jestliže se vaše pleť snadno a rychle podráždí, pak vybírejte přípravky určené pro citlivou pleť. Jsou obvykle jemnější a působí na pokožku zklidňujícím dojmem. Neměly by obsahovat parfemaci, která může zbytečně dráždit.

Mastná pleť - tato pleť má sklony k tvorbě akné, černých teček a podobných nedokonalostí. O to důkladnější čištění tedy potřebuje. Volte proto vždy produkty určené pro problematickou nebo aknózní pleť. Čisticí gel či pěna pro vás budou ideální.

Normální pleť - netrpí na nedokonalosti, přesto byste ani její čištění neměli zanedbávat. Vsaďte hlavně na pravidelnou hydrataci.

Smíšená pleť - tato pleť má tendenci se v některých místech mastit (obvykle se jedná o tzv. T-zónu), zatímco jinde je spíše suchá. Je proto vhodné používat přípravky určené speciálně pro tento typ.

 

Pleť čistěte po probuzení…

Večerní čištění pleti je pro spoustu z nás samozřejmostí. Měli bychom ho ovšem provádět i ráno. Během noci totiž na obličeji ulpívají nejrůznější nečistoty, odumřelé buňky a pot. Pokud se líčíte, vězte, že make-up na čisté pleti nejen lépe drží, ale i vypadá.

Ranní rutina může být trochu kratší a jednodušší než ta večerní. Použijte čisticí tonikum, micelární vodu nebo třeba mycí pěnu, aby byla pleť pěkně hydratovaná. Nezapomeňte nanést také denní krém, který pokožku ochrání před vlivy počasí i před nečistotami z ovzduší. 

 

… a nezapomeňte ani večer

Večerní postup čištění pleti zahrnuje důkladné odstranění make-upu. K čištění ale přistupte i v případě, že se nelíčíte. Během celého dne se totiž na pleti nahromadí velká spousta nečistot a prachu, které je potřeba odstranit, aby mohla pokožka volně dýchat a nezanášela se. Na vyčištěné pleti budou také lépe účinkovat veškeré další kosmetické přípravky, které používáte.

Vyzkoušet můžete třeba takzvané dvoufázové čištění pleti. Jak název napovídá, spočívá ve dvou krocích. V prvním z nich použijte produkt vyrobený na olejové bázi. S ním odstraníte make-up a také nečistoty rozpustné v tucích. Ve druhém kroku zvolte čisticí gel nebo čisticí pěnu. Zbaví pleť zbytku nečistot, které se nepovedlo odstranit v první fázi.

V každém případě se nejprve vrhněte do odlíčení. Odličovací tamponky nezapomeňte dobře navlhčit - pokud by byl sušší, pleť by se zbytečně odírala a rozdráždila. Nejdřív je tedy namočte do obyčejné vody a teprve poté naneste odličovač.

 

Jdeme na to!

Začněte očima. Postupujte opatrně - pleť okolo očí je obzvláště citlivá. Potom se pusťte do zbytku obličeje. Na pomoc si můžete vzít třeba VENIRA odličovací mléko. Postará se o důkladné odstranění make-upu i řasenky, stejně jako kožního mazu, prachu a dalších nečistot. 

Po odlíčení obličej ještě dočistěte. K tomuto účelu vám dobře poslouží VENIRA obličejová mycí pěna. Je plná účinných bylinek, jako je třeba řebříček, přeslička nebo kopřiva. Ty zajistí hloubkové čištění pleti, napomáhají vyčištění pórů i redukci kožního mazu.

 

 

Pokud má vaše pleť sklony k tvorbě akné, použijte na ni VENIRA akné čisticí gel, který je vyvinut speciálně pro boj s těmito potížemi. Hroznový a levandulový olej zajistí odstranění všech nečistot i kožního mazu. Gel pomůže zklidnit podrážděnou pokožku a eliminuje tvorbu akné.

Jestliže máte pleť normální či spíše suchou, zkuste VENIRA konjakovou houbičku určenou právě pro tyto typy pleti. Stačí si s ní obličej jemně namasírovat a vaší pleti se dostane nejen očištění, ale také potřebných vitamínů a antioxidantů, které účinně zpomalují proces stárnutí.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.


 

Péče o pleť

Jak se zbavit celulitidy? Bez těchto rad se neobejdete.

Jak se zbavit celulitidy? Bez těchto rad se neobejdete.

Celulitida bývá obecně považována za vadu na kráse a je spojována s nadváhou. Co už ale mnozí nevědí je, že ďolíčky na kůži trápí nejen baculky, ale i štíhlé ženy. Postihuje dokonce až 80 % po pubertě. Nevzhledná a hrbolatá kůže nám může pošramotit sebevědomí a tak svá stehna radši schováváme. Jaké jsou příčiny vzniku celulitidy a jak s ní účinně zatočit?

 

Co je to celulitida a proč vzniká?

Celulitida je změna podkožního (tukového) vaziva, která se projevuje na kůži a svým vzhledem tak připomíná pomeranč. Pomerančová kůže vzniká zejména v problémových partiích - takže tam, kde se ženám ukládá nejvíce tukové tkáně. Všimneme si ji tak na stehnech, zadečku, v oblasti bříška, či boků a dokonce paží

Proč je celulitida pro ženy tak nepříjemná?

Celulitida sice není zdraví škodlivá, ale jedná se převážně o estetický problém. Pomerančová kůže snižuje sebevědomí a psychikou pohodu žen a omezuje je v jejich každodenním životě. Pokud chcete eliminovat nebo redukovat celulitidu a přestat se strachovat o to, co si pomyslí ostatní, když si oblečete krátkou sukni, pokračujte ve čtení článku. Čeká vás nelehký boj, ale váš cíl už je na dosah.

 

Mají celulitidu jen ženy, které trpí nadváhou?

Nemají. Celulitida je bohužel poměrně běžný problém, který postihuje až 80 % žen po pubertě. Nejedná se však o problém pouze žen s nadváhou. Celulitida může trápit i štíhlé ženy a dívky. Zjednodušeně řečeno, celulitida postihuje ženy bez ohledu na věk, váhu nebo výšku. A proč tomu tak je? Přesná příčina vzniku celulitidy není plně objasněna. Předpokládá se, že hraje roli kombinace těchto faktorů:

Faktory ovlivňující vzhled celulitidy

Genetika

Pokud má celulitidu některý z členů vaší rodiny, je dost pravděpodobné, že ji budete mít také. Ovšem genetika není verdikt, se kterým byste se měla smířit. Možná se budete muset více snažit, abyste se celulitidy zbavila, ale stále můžete tento boj vyhrát.

 

Hormony

Estrogen je hlavní ženský hormon, který ovlivňuje ukládání tuku a strukturu kůže. Nízká hladina estrogenu může vést k ochabnutí kůže a zhoršení celulitidy. Progesteron ovlivňuje ukládání tuku a zadržování tekutin v těle. Nízké hladiny progesteronu v těle mohou vést k otoku a zhoršení celulitidy. Stresový hormon kortizol a hormon inzulin se podílí na zvyšování ukládání tuku v břišní oblasti a rovněž tak přispívají ke zhoršování stavu celulitidy.

Na vznik a zhoršování celulitidy mohou mít vliv také hormonální změny. Během puberty dochází k hormonálním výkyvům, které mohou vést k prvním známkám výskytu celulitidy. Těhotenství je další rizikové období pro vznik celulitidy, protože během něj dochází k velkým hormonálním výkyvům. Viníkem vzniku a zhoršení celulitidy je také menopauza, při které dochází k poklesu hladiny estrogenu a progesteronu. Stupeň závažnost celulitidy se ženám zhoršuje také během měsíce v různých fázích menstruačního cyklu, protože dochází k hormonálním výkyvům.

Vraťte své hormony do rovnováhy a vyzkoušejte kapsle pro hormonální rovnováhu, které přispívají k lepší náladě, udržují normální menstruační cyklus a podílejí se na vyrovnané hladině ženských hormonů

 

Stres

Stres může ovlivňovat hormony a zhoršovat celulitidu, proto byste měla dbát na relaxaci a dostatečný odpočinek. Každý den si vyčleňte alespoň chvilku na svou oblíbenou aktivitu. Přečtěte si knížku, podívejte se na film nebo si zacvičte jógu. Pro eliminaci stresu a kvalitní spánek vyzkoušejte CBD olej, který harmonizuje tělo i mysl. Pohlídejte si dostatečný přísun hořčíku, který zvyšuje odolnost vůči stresu a napomáhá s navozením psychické pohody.

 

Strava

Strava bohatá na tuky, cukry a sůl může zhoršovat celulitidu. Pokud chcete zmírnit projevy celulitidy, jezte zdravě, pestře a vyváženě a zařaďte do jídelníčku potraviny, které mají na zmírnění celulitidy příznivý vliv jako například celozrnné produkty, ořechy, listová zelenina, banány a citrusové plody

 

Nedostatek pohybu

Nedostatek pohybu vede k ochabnutí svalů a zhoršení celulitidy. Vyhraďte si proto každý den chvíli času alespoň na krátkou procházku. Ideálně byste měla ujít minimálně 10 000 kroků denně a zařadit alespoň 3x do týdne svou oblíbenou fyzickou aktivitu. Pokud nerada zvedáte činky v posilovně, vsaďte třeba na plavání, běh, tanec nebo aerobic. Každý pohyb se počítá a pomůže vám v cíli za svou vysněnou postavou bez celulitidy.

 

Věk

S postupujícím věkem se snižuje produkce kolagenu a elastinu, což vede k ochabnutí kůže a zhoršení celulitidy. Proto je vhodné, aby ženy užívaly kolagenod 25. roku života. Kolagen můžete užívat ve formě srdíček nebo drinků, které jsou vhodné také v těhotenství. Pokud do stravy zařadíte vajíčka, citrusy, ořechy a semínka, listovou zeleninu nebo bobulovité ovoce, podpoříte tak přirozenou tvorbu kolagenu v těle.

 

Alkohol a kouření

Alkohol má močopudný účinek a odvádí z těla tekutiny, čímž dochází k dehydrataci organismu. Dehydratovaná kůže ztrácí elasticitu a je náchylnější ke vzniku celulitidy. Alkohol současně zpomaluje krevní oběh a zhoršuje zásobování tkání kyslíkem a živinami. Chronická konzumace alkoholu poškozuje játra, která hrají důležitou roli v metabolismu tuků. Poškozená játra hůře odbourávají tuky, což může vést k ukládání tuku v problematických partiích a zhoršení celulitidy.

Kouření poškozuje cévy a zpomaluje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž kůže ztrácí elasticitu a je náchylnější ke vzniku celulitidy. Kouření navíc zvyšuje hladinu volných radikálů v organismu, které poškozují buňky a zhoršují celkový stav kůže.

 

 

Jaké existují typy celulitidy?

Existují 3 typy celulitidy, které se liší vzhledem, strukturou a závažností. Jaký typ celulitidy se týká přímo vás?

1. Tuková

Tuková celulitida je nejčastěji způsobena nedostatkem pohybu, nadváhou a špatnou stravou s vysokým obsahem tuků a cukrů. Konzumací přebytečných tuků se tukové buňky v těle množí, rostou a hromadí se v tukové tkáni. Obvykle se vyskytuje na břiše, bocích a hýždích. Projevuje se nerovnoměrným povrchem kůže s viditelnými hrbolky. Doprovází ji otok a zvětšení objemu postižených partií, pocit hrubosti a ochablosti kůže. Kůže může být zbarvená do modra či fialova.

Na tukovou celulitidu nejvíce zabírají vytrvalostní sporty. Může se jednat o běh, intervalové tréninky nebo rychlou chůzi. Určitě byste se měla zaměřit na anticelulitidní masáže a vyvážený jídelníček s dostatečným přísunem vitamínu C

2. Vodová

Je způsobena nedostatečným pohybem a špatným lymfatickým oběhem. Postihuje převážně stehna, kotníky, lýtka a paže. Vodová celulitida často postihuje právě štíhlé ženy. Špatný žilní a lymfatický oběh má za následek zadržování vody v těle, které způsobuje otoky a ty mají za následek hrbolatý vzhled kůže

Pokud se chcete zbavit vodového typu celulitidy, zaměřte se primárně na rozproudění lymfy a zlepšení krevního oběhu. Vyzkoušejte vitamíny pro podporu lymfatického systému, které příznivě působí při odvodňování organismu. Voda je váš nejlepší přítel, proto denně vypijte dostatek tekutin. Hlídejte si dostatečný příjem vitamínu B6, omezte sůl a začněte jíst meruňky, které obsahují vysoký obsah draslíku.

Pro redukci vodového typu celulitidy se doporučuje plavání, protože stimuluje krevní oběh. Vyzkoušejte také anticelulitidovou baňkovou masáž

3. Vláknitá

Jak už název vypovídá, vláknitá celulitida se ukládá v tkáních a je nejodolnějším typem celulitidy. Postihuje nejčastěji stehna a kolena. Pokud máte vláknitou celulitidu, budete se muset zaměřit na komplexní změnu stravy. Vyhněte se bílému cukru a zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu, luštěniny a celozrnné pečivo. Dbejte na dostatečný příjem bílkovin a pitný režim. Vypijte alespoň 2-3 litry čisté vody denně. Zdravá strava nestačí, měla byste začít také s kardio cvičením a procházkami. Ideální je ujít alespoň 10 tisíc kroků denně a cvičit minimálně 3x týdně po dobu alespoň 30 minut

 

Jaký typ celulitidy máte?

Diagnostikujte si svůj typ celulitidy. Prohlédněte se, a proveďte test hmatu a stlačení. Pokud i přes náš návod nebudete vědět, jaký typ celulitidy se vás týká, doporučujeme zajít pro diagnostikování celulitidy k lékaři, který vám jistě poradí.

Prohlédněte se

Prohlédněte si kůži v dobrém světle a zjistěte, zda je kůže hladká nebo s viditelnými hrbolky a nerovnostmi. Všímejte si barvy kůže a zda je oteklá.

Test stlačení

Jemně stiskněte kůži prsty na postiženém místě. Zjistěte, zda se kůže zvedá a je měkká, nebo zda je tvrdá a pevně srostlá s podkladovou tkání.

Hmatový test

Jemně přejeďte prsty po postižené kůži. Zjistěte, zda je kůže hladká nebo s hmatatelnými hrbolky a nerovnostmi. Všímejte si, zda je kůže hrubá a ochablá, nebo pevná a pružná.

 

5 kroků, jak se zbavit celulitidy nejen na stehnech

To, jak rychle dokážete zatočit s celulitidou, je čistě na vás a vašem odhodlání. Nejde o nic extra náročného. Určitě ale budete muset být vytrvalí a udělat si z těchto kroků jakousi rutinu. Důležité je zjistit, který typ celulitidy je ten váš a celý proces redukce celulitidy mu přizpůsobit. Na každý typ celulitidy zabírají jiné druhy pohybu. Níže naleznete obecná pravidla, která vám pomohou nastartovat váš boj za život bez celulitidy.

 

1. Pravidelný pohyb

Sedavé zaměstnání je pro náš organismus hotové peklo. No dobře, není to až tak žhavé. Ale pokud i vy patříte mezi lidi, kteří 8 hodin sedí v kanceláři a vstanou jen, když je obědová pauza, je třeba s tím něco dělat.

Zaměstnání kvůli tomu měnit nemusíte, měla byste si ale po práci místo televize zajít na delší procházku nebo si zacvičit například s našimi odporovými gumami. Rozproudíte své tělo, krevní oběh a tukové buňky pak nebudou mít šanci se uhnízdit v problémových partiích.

Vždy si zvolte sport, který máte ráda. Pokud nerada zvedáte činky v posilovně a máte raději klidnější sporty, běžte si zaplavat, projděte se s pejskem nebo si zacvičte jógu při východu slunce. Důležité je se do ničeho nenutit a mít z pohybu radost.

 

Jaký vliv má pohyb na redukci celulitidy?

Pohyb je pro lidské tělo přirozený a důležitý. Pravidelný pohyb působí příznivě na redukci celulitidy, protože zlepšuje prokrvení a lymfatický oběh, a to vede k odplavení toxinů a přebytečné tekutiny z problematických partií, čímž se zmenšuje objem tukových buněk a zmírňuje se celulitida. Cvičení spaluje kalorie, odbourává tuky a posiluje svaly, čímž se redukuje celková tloušťka těla a i celulitida.

 

Nejlepší typy cvičení pro redukci celulitidy

Kardio cvičení: Aerobní cvičení, jako je běh, plavání nebo jízda na kole, pomáhá spalovat tuky a zlepšovat krevní oběh.

Silový trénink: Cvičení s vlastní vahou, s činkami nebo s kettlebellem buduje svaly, které zpevňují pokožku a zlepšují vzhled celulitidy.

HIIT (High Intensity Interval Training): Střídání krátkých intervalů intenzivního cvičení s krátkými intervaly odpočinku.

Pilates a jóga: Cvičení zaměřená na protažení a posílení svalů celého těla.

Dřepy, výpady a cviky s odporovou gumou jsou přímo určeny pro rozproudění lymfy a zpevnění stehen a hýždí, kde se celulitida vyskytuje nejvíce.

 

5 pravidel jak na celulitidu pomocí cvičení

1. Cvičte pravidelně alespoň 3 krát týdně.

2. ideální je kombinace silového a kardio tréninku.

3. Začněte pomalu a postupně zvyšujte intenzitu cvičení.

4. Kardio cvičení provádějte nejméně půl hodiny. Tělo začíná spalovat tuky až po 30 minutách.

5. Nezapomeňte na protažení po cvičení.

2. Zdravá strava

Dodržujte zdravý životní styl. Vyvážená a pestrá strava je základní klíč ke zdravému tělu. Do svého jídelníčku zařaďte více vlákniny a pokuste se omezit cukr a bílé pečivo. Doplňujte vitamín C, ať už v ovoci nebo v doplňcích stravy, protože funguje jako perfektní antioxidant.

Pokud chcete eliminovat celulitidu a podpořit lymfatický systém, vsaďte na potraviny jako listová zelenina, ořechy a semínka, banány, bobulovité a citrusové plody nebo ananas.

Naopak se vyhněte se příliš slaným, tučným a smaženým pokrmům, sladkostem, klasickému bílému pečivu, sladkým syceným nápojům, uzeninám a salámům a tučným omáčkám a dresingům.

Silnými spojenci v boji proti celulitidě vám budou také doplňky stravy, které podpoří metabolismus, rozproudí lymfu, odvodní a pomůžou s detoxikací organismu.

 

Po jakých doplňcích pro odstranění celulitidy sáhnout?

Pro boj s celulitidou potřebujete klid, kvalitní spánek a dostatečný relax. S tím vám pomohou kamarádi melatonin, CBD, relax komplex a ashwagandha.

Na detox organismu, podporu metabolismu a eliminaci celulitidy vyzkoušejte stop celulitidě, skořicový olej nebo komplex pro podporu a odvodnění organismu

 

 

3. Pitný režim

Pijte vodu, pijte pitnou vodu, hodně vody. Na boj s celulitidou potřebujete svému tělu dopřát dostatečnou hydrataci a dodržovat pitný režim. Ideální je voda z kohoutku s citronem, ale pomůže také bylinkový čaj. Voda totiž plní v našem těle mnoho důležitých funkcí. Reguluje tělesnou teplotu, odvádí toxiny z těla, podporuje trávení, změkčuje klouby, dodává energii a zlepšuje pleť

Vypít byste měla minimálně 2 litry vody denně, k čemuž vám pomůže VENIRA shaker. Množství vody nutné pro dostatečnou hydrataci organismu se může lišit dle ročního období nebo vašeho zdravotního stavu. Pokuste se také omezit pití kávy, konzumaci alkoholu, šťáv a sladkých sycených nápojů.

Tipy na dodržování pitného režimu

Všude si s sebou noste láhev s vodou. Budete ji mít neustále na očích a nebudete na hydrataci zapomínat.

Pijte pravidelně i během jídla a také před, během a po cvičení.

Sledujte barvu moči. Příliš tmavá moč může značit, že jste dehydratovaná.

Jezte ovoce a zeleninu bohatou na vodu například melouny, salátové okurky nebo cuketu.

Pořiďte si aplikaci pro sledování pitného režimu, kterých najdete na internetu spousty. Budete tak mít každý den přehled o tom, kolik toho vypijete.

 

4. Péče o pokožku a masáže

Péče o pokožku je v boji proti celulitidě nezbytným krokem. Měla byste si na ni proto najít čas alespoň 5 minut denně. I tak málo totiž může vašemu tělu značně pomoci.

Dopřejte si peeling, který je skvělý pro přípravu vaší kůže na následnou péči. Pro zmírnění celulitidy je vhodný například peeling se skořicí. Jemná masáž peelingem totiž nejenže kůži dostatečně prokrví, ale i exfoliuje. Peeling aplikujte krouživými pohyby ideálně na navlhčenou kůži

Krémy na celulitidu a oleje na celulitidu jsou dobrým pomocníkem při odstraňování celulitidy, protože pronikají hluboko do pokožky až k problémovému místu, podporují mikrocirkulaci krve, dokonale hydratují a zanechávají pokožku jemnou a pružnou. Oleje používejte současně s vakuovou baňkou na celulitidu, která je vyrobena z kvalitního silikonu a prokrvuje problémové partie. Současně také podporuje správnou funkci lymfatického systému a uvolňuje ztuhlé svaly. 

Jak provádět masáž vakuovou baňkou na celulitidu?

Na pokožku aplikujte olej a důkladně jej rozetřete. Poté si vezměte baňku, před přiložením na kůži ji zmáčkněte. Jakmile ji přiložíte, zmáčknutí povolte. Vytvoříte tím podtlak. Baňkou pak pohybujte krouživými směry po celé délce stehen, hýždí, případně boků a paží. Ucítíte mírný tlak, nesmí vás to však příliš bolet. Nedržte baňku dlouho na jednom místě, protože byste si mohli poranit kůži.

 

5. Lymfodrenáže u odborníka

No a pokud vám nevadí si pro krásu připlatit i za náročné procedury, zajděte si na lymfodrenáž. Jde o důkladnou masáž lymfatického systému. Urychlí tok lymfy a pomůže tak tělu rychleji vyplavovat škodlivé látky. Škodliviny se nebudou v těle tolik hromadit a nedojde tak ke zvětšování objemu tukových buněk.

Tip na levný domácí peeling proti celulitidě pro domácí lymfomasáž

Smíchejte olivový nebo kokosový olej, instantní kávu mletou nahrubo a cukr. Vytvoříte si tak peeling, který si budete ve sprše vmasírovávat do míst postižených celulitidou a následně důkladně opláchněte. Masáž pomocí peelingu proti celulitidě nejen na stehnech provádějte alespoň 3x do týdne.

 

Co si z článku odnést? 

Celulitida je běžný problém, který postihuje až 80 % žen po pubertě nehledě na věku, váze nebo výšce, ale s trochou snahy se ho dá zbavit. Existují tři typy celulitidy, a to tuková, vodová a vláknitá, přičemž vláknitá celulitida je tím nejodolnějším typem. Každý typ celulitidy vyžaduje jiný typ cvičení a zařazená jiných potravin do stravy. Existují však obecná pravidla, kterými byste se měla řídit, pokud chcete celulitidu zmírnit. Zaměřte se na zdravou stravu. Zařadit byste do svého jídelníčku měla listovou zeleninu, ovoce a zeleninu, semínka a ořechy, citrusové plody a banány. Používejte doplňky stravy, které podpoří metabolismus, rozproudí lymfu, odvodní a pomůžou s detoxikací organismu. 

Pijte hodně čisté vody, ideálně 2-3 litry denně. Začněte chodit na procházky, protože pro rozproudění lymfy byste měla denně ujít alespoň 10 000 kroků. Do svého týdenního programu zařaďte i svou oblíbenou fyzickou aktivitu nejméně 3x týdně po dobu alespoň 30 minut. Choďte plavat, běhat, cvičte jógu nebo si zajděte do fitka. Používejte krémy a oleje na celulitidu. Provádějte domácí masáže pomocí baňky na celulitidu, která prokrví problémové partie a podpoří správnou funkci lymfatického systému. Pokud nechcete provádět masáže pro odstranění celulitidy doma, zajděte si k odborníkovi na lymfodrenáž. Dodržováním výše uvedených kroků a tipů můžete dosáhnout hladké a zdravé pleti.

Ať už se s celulitidou rozhodnete zatočit nebo ne, nezapomínejte na to, že jde pořád o přirozenou součást vašeho těla. Krásu ženy nedefinuje ani tak to, jak vypadá, ale její sebevědomí.  Pamatujte, že klíčem k úspěchu je trpělivost a vytrvalost.

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Objevte kouzlo peelingu

Objevte kouzlo peelingu

Přejete si vypadat neustále mladě a mít dokonalou zářivou pokožku? Tak rozhodně sáhněte po peelingu! Ty v sobě totiž obsahují jemné a maximálně šetrné peelingové částečky, které díky tření o naši pokožku pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky a důkladně čistit póry. Naše pokožka tak zůstane neodolatelně hebká na dotek!

 

Proč je dobré peeling používat?

Peeling z pleti, rtů nebo pokožky celého těla jemně a maximálně šetrně odstraňuje odumřelé kožní buňky a zároveň ji krásně prokrvuje, regeneruje a vyživuje. Podporuje tak tvorbu kolagenu a eliminuje vznik vrásek. 

Navíc pomáhá naši pleť zbavit přebytečného kožního mazu, čistit ucpané póry a pomáhá taky při potížích s akné a černými tečkami. Tyto problémy se totiž běžně vyskytují právě z důvodu nedostatečného čištění pleti.

Odstraněním přebytečného kožního mazu a odumřelých kožních buněk se navíc pečující krémy, séra a tonika dostanou do hlubších vrstev pokožky a pomůžou dokonce i zvýšit jejich účinnost.

 

Jak se peeling používá?

Na jeho aplikaci není absolutně nic těžkého! Peeling na pleť a rty je důležité nanést na dokonale odlíčenou a vyčištěnou pleť. U tělových peelingů si musíme dát pozor primárně na to, abychom měli navlhčenou pokožku.

V tuto chvíli stačí už jen nabrat přiměřené množství peelingu a udělat si jemnými krouživými pohyby šetrnou masáž pleti, rtů nebo pokožky celého těla. Následně stačí důkladně opláchnout vodou a máme hotovo!

Tip: Peeling doporučujeme používat primárně večer, aby měla pleť dostatek času na odpočinek a regeneraci.

 

Jsou peelingy vhodné pro všechny typy pleti?

Ano! Při jejich výběru bychom ale měli dbát na velikost peelingových částeček a frekvenci používání. Jedinci s mastnou pletí si je totiž můžou dopřát mnohem častěji než ti, které trpí suchá pleť. Proto vždy záleží na vašem individuálním stavu pleti.

 

 

Kouzlo pleťového peelingu

O pleť je potřeba taky řádně pečovat a dopřávat ji jen to nejlepší, a proto byste i vy měli vyzkoušet pleťový peeling, který je klíčem do světa zdravé a oslnivé pleti. Tento proces, založený na odstranění odumřelých kožních buněk umožňuje odhalit rozjasněnou a jemnou pokožku.

Pravidelný pleťový peeling může být klíčem k oživení a pročištění vaší pokožky. Tím, že se zbavíte starých a odumřelých kožních buněk, otevřete prostor pro nové, mladistvé buňky, které pleti propůjčí jas a zdravý tón. Vybírat můžete hned z několika druhů peelingů, jako jsou ty mechanické, chemické nebo enzymatické

 

Zázračné peelingy na rty

Trápí vás vysušené a popraskané rty bez života a toužíte po dokonale jemných a šťavnatých rtech? Pokud ano, tak jsou pro vás VENIRA peelingy na rty jako dělané! Obsahují totiž 100% přírodní cukrové částečky, které mají příjemně zklidňující účinky. Celkový proces krásně podpoří kombinace mandlového a slunečnicového oleje.

Ty ve své vyvážené kombinaci zanechají rty dokonale jemné, regenerované a dokonale hebké na dotek. Navíc si můžete vybrat hned ze tří naprosto vyšperkovaných příchutí - višeň, meloun a kokos!

 

Neodolatelné tělové peelingy

Neodolatelně hebká pokožka? ANO! Podařilo se nám totiž vyvinout naprosto dokonalé VENIRA tělové peelingy, a to hned v několika božských vůních, které si zamilujete. I do nich jsme přidali 100% přírodní peelingové částečky, které z pokožky šetrně odstraní veškeré odumřelé kožní buňky.

 

 

U většiny tělových peelingů bývají jejich částečky mnohem větší než jsou třeba u peelingů na rty nebo na pleť. To znamená, že můžou mít příliš ostré hrany, což zavání průšvihem. Z tohoto důvodu jsme tedy naše částečky speciálně zaoblili, a tak se nemusíte bát, že by byla po jeho aplikaci pokožka příliš podrážděná nebo poraněná.

Do každého z nich jsme navíc přidali vyváženou kombinaci hned několika blahodárných olejů, jenž pokožce zajistí prvotřídní hydrataci a hloubkovou regeneraci!

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Kolagen na pleť? ROZHODNĚ!

Kolagen na pleť? ROZHODNĚ!

Určitě jste už slyšeli, že kolagen nemá své blahodárné účinky pouze na pohybový aparát, ale také na naši krásu! Jedná se o velmi oblíbeného kosmetického pomocníka nejen pro ženy, který se postará o naše vlasy, nehty a pleť. Jakým způsobem ale kolagen doplnit a co to vůbec je?

 

Co je to kolagen?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která v našem těle přirozeně vzniká díky aminokyselinám a jeho tvorba je podpořena také vitamínem C (proto se v kolagenových doplňcích stravy vitamin C hojně objevuje). Kolagen vlastně tvoří základ pro pojivové tkáně a je velice důležitý pro správnou funkci pohybového aparátu, ale také pro vlasy, nehty a nádhernou pleť!

 

Jak je to s tvorbou kolagenu?

Dobrá zpráva je, že si naše tělo dokáže kolagen samo vytvořit, jenže má to jeden háček. Příroda se s námi totiž příliš nemazlila a měli bychom vědět, že jeho produkce začíná již od 25. let rapidně klesat. To znamená, že se kolagen v našem těle stále přirozeně tvoří, ale každým dnem jeho hladina klesá a klesá. V tuto chvíli bychom měli zpozornět, jelikož se mohou na pleti začít vyskytovat první nepatrné vrásky. Jeho produkce je však ve 40 letech úplně zastavena, takže bychom ho měli našemu tělu dopřát nějakým jiným způsobem. Pleť totiž začne postupně ztrácet svou pevnost, elasticitu i mladistvý vzhled a můžou se objevit první problémy s klouby.

Produkci kolagenu může negativně ovlivňovat hned několik faktorů jako je třeba konzumování nevyvážené stravy a nezdravý životní styl.

 

Jak můžeme kolagen doplnit?

Naštěstí existuje hned několik variant, jak svému tělu kolagen dodat. Shodneme se na tom, že nejlepším a nejúčinnějším způsobem je samozřejmě vnitřní užívání. 

Jeho produkci můžeme podpořit konzumací potravin rostlinného původu, jenž jsou bohaté na vitamín C, který tvorbu kolagenu podporuje. 

Kolagen jako takový však svému tělu můžeme dopřát zejména prostřednictvím masných výrobků. Vybrat si můžeme také ze široké škály přírodních doplňků stravy v podobě kapslí či instantních prášků plných vyvážené směsi vitamínů a minerálů.

 

 

Jaká forma kolagenu je nejlepší?

Určitě bychom vám při výběru doporučili sáhnout po hydrolyzovaném kolagenu, který je v částečně rozštěpené formě. Hydrolyzovaný kolagen, nebo také kolagenní peptidy, jsou tedy malé bioaktivní molekuly kolagenu, kdy díky procesu hydrolýzy dochází ke zkrácení jeho molekulových řetězců. Ty se daleko lépe a rychleji vstřebávají do našeho organismu a mají dokonce i lepší účinky, a tak ho můžeme označit za nejefektivnější formu kolagenu.

 

Kolagen na pleť

Pro naši pleť je velice důležitý zejména z toho důvodu, že je zodpovědný za její mladistvý a zářivý vzhled. Podporuje a obnovuje totiž přirozenou pevnost, pružnost a elasticitu pokožky. Celkově tak bojuje s projevy stárnutí, kdy se snaží eliminovat vznik vrásek a účinně je vyhlazovat. Navíc má pozitivní vliv i při léčbě akné, jelikož redukuje jeho tvorbu.

 

Kolagen na vlasy

Hodně z nás má kolagen spojený hlavně s účinky na pleť, ale to je škoda. Pro naše vlasy je samozřejmě nejdůležitější keratin, který se skládá z několika aminokyselin a jednou z nich je právě i kolagen. Ten zajišťuje vlasové pokožce i samotným vlasům prvotřídní výživu a hydrataci. Díky tomu přispívá k jejich kvalitě a pevnosti, čímž minimalizuje lámání vlasů. Kolagen navíc pomáhá regenerovat naše vlasové folikuly, a tak podporuje nejen růst, ale zároveň eliminuje vypadávání vlasů.

 

Kolagen na nehty

ANO! Kolagen totiž naše nehty krásně zpevní, čímž eliminuje jejich lámání a třepení. Navíc také skvěle podporuje jejich přirozený růst!

 

Kolagen na klouby

Jak už jsme si řekli, tak kolagen je zodpovědný za správnou funkci našich pojivových tkání, kterými jsou vazy, chrupavky, kosti a klouby. Krásně podporuje správnou funkci našeho pohybového aparátu a pomáhá ho chránit před jeho poškozením. Proto je velmi důležitý například u sportovců nejen proto, že jim kolagen napomáhá s namáhanými klouby, ale navíc přispívá k celkové regeneraci organismu po fyzické aktivitě. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť Doplňky stravy

Konjaková houbička aneb tajemství dokonalé pleti!

Konjaková houbička aneb tajemství dokonalé pleti!

Už jste o nich slyšeli? Konjakové houbičky jsou zázračným přírodním pomocníkem k maximálně šetrné péči o pleť. Jejich jemný peeling nám zajistí precizní odstranění veškerých odumřelých kožních buněk, nečistot i bakterií a pomůžou nám rozloučit se nejen s akné a černými tečkami, ale i dalšími nedokonalostmi pleti. Jak houbičky na pleť působí a proč po jejím použití zůstane vaše pleť dokonale vyčištěná, rozzářená a navíc sametově hebká na dotek?

 

Co je to vůbec konjaková houbička?

Konjakové houbičky jsou základ pro dokonale vypadající pleť! Proč? Jedná se totiž o ekologickou čisticí pleťovou houbičku, která je rostlinného původu a neobsahuje žádná barviva, konzervanty ani parfemaci. Navíc jsou v přírodě 100% rozložitelné, tudíž jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí, a to je BOMBA!

Hlavní výhoda konjakové houbičky spočívá v její schopnosti jemně a efektivně čistit pokožku. Vlákna houbičky mají tendenci absorbovat vodu a zvětšovat se, což ji činí měkkou a pružnou. Tímto způsobem může houbička jemně odstraňovat odumřelé kožní buňky, nadbytečný olej či nečistoty z pleti.

 

Z čeho se houbičky vyrábí a co umí?

Konjakové houbičky jsou u nás hitem zhruba posledního roku, ale v Japonsku jsou známé již několik staletí a právě díky nim se mohou tamní ženy pyšnit jejich nádhernou alabastrovou pletí

Z asijských tropických deštných pralesů totiž pochází teplomilná rostlina s názvem Amorphallus konjac neboli zmijovec indický. Z ní je následně vyráběna konjaková mouka, která slouží nejen k výrobě těstovin, ale třeba i konjakových houbiček. 

Tato rostlina totiž obsahuje široké spektrum důležitých vitamínů a minerálů, jenž mají na naši pleť blahodárné účinky.

 

Vlastnosti:

- zajistí pleti jemný peeling, a tak pomůžou šetrně odstranit odumřelé kožní buňky, nečistoty i bakterie

- hloubkově čistí pokožku

- eliminují vznik černých teček a akné

- dopřejí pleti příjemnou masáž

- prokrví pokožku

- pomáhají vyrovnat přirozené pH pleti

- jsou k pokožce díky jemné textuře velmi šetrné a nedráždí ji

 

Jak se houbičky používají?

Používání konjakové houbičky je naprosto jednoduché. Nejprve je potřeba houbičku důkladně namočit do teplé vody, aby úplně změkla. Následně z ní vymáčkněte přebytečnou vodu a můžete začít s jemnou masáží obličeje a dekoltu krouživými pohyby.

Nakonec však nesmíte zapomenout houbičku vždy důkladně propláchnout a zavěsit ji na nějaké suché místo, aby mohla krásně uschnou. Tento krok je velice důležitý pro to, aby se v houbičce nezačaly tvořit plísně a nemnožily se bakterie.

Houbička je k naší pleti maximálně šetrná, a tak ji můžete používat klidně každý den. Přibližně po 3 měsících každodenního používání vám ji však doporučujeme vyměnit za novou. 

Tip: Díky tomu, že je houbička čistě přírodní, tak ji můžete dát po jejím dosloužení na kompost, kde se krásně rozloží.

 

Bílá, černá nebo růžová aneb jakou houbičku si vybrat?

Protože jsme chtěli, aby byly naše VENIRA konjakové houbičky opravdu pro každého, tak jsme se rozhodli zařadit do nabídky rovnou 3 druhy - bílou, černou a růžovou! Každá z nich je jiná, a vy si tak můžete pro ty nejlepší výsledky vybrat houbičku přesně podle typu vaší pleti.

 

Černá konjaková houbička

Je doporučena na problematickou a mastnou pleť a obsahuje blahodárné bambusové uhlí. To je plné aktivních aniontů, jež mají schopnost na sebe vázat nečistoty. Dokážou tak precizně odstraňovat a eliminovat vznik kožního mazu, hloubkově čistit póry a předcházet vzniku černých teček a akné! Navíc má antibakteriální účinky, což problematická pleť nutně potřebuje!

 

 

Bílá konjaková houbička

Neobsahuje žádné příměsi a doporučili bychom ji pro normální až suchou pleťKonjakové houbičky jsou samy o sobě bohaté na nejrůznější vitamíny, minerály a antioxidanty. Napomáhají eliminovat známky stárnutí pleti na minimum a vyrovnat jejich přirozené pH.

 

Růžová konjaková houbička

Je s příměsí růžového jílu a doporučujeme ji používat na citlivou až velmi citlivou pleť. Růžový jíl totiž obsahuje širokou škálu minerálů a vitamínů, které naši pokožku zklidňují a jsou velice důležité pro její výživu a regeneraci. Navíc přispívá k obnově kožních buněk a dokáže zlepšit strukturu pleti, čímž zajistí skvělé omlazující účinky.

 

Tip: Pro správné dočištění pleti můžete použít VENIRA odličovací a čisticí gel obohacený o aloe vera, bazalku indickou a kyselinu mléčnou.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť