• Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce
  • Vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Vše je skladem, odesíláme bleskově
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce

Zdravé stravování, Strana 2

Lyofilizované ovoce: co to je a 7 důvodů, proč ho vyzkoušet

Lyofilizované ovoce: co to je a 7 důvodů, proč ho vyzkoušet

Proč je lyofilizace v posledních letech tak populární? Mnozí si myslí, že se jedná o budoucnost stravování. Mrazem sušené ovoce si zachovává veškeré vitamíny a minerály a nabízí tak vašemu tělu hned několik benefitů. Chcete se o výhodách lyofilizovaného ovoce dozvědět více? Výborně! V tomto článku zjistíte, proč byste měli ovoce sušené mrazem zařadit do svého jídelníčku, jaký účinek bude mít na vaše tělo a tipy, jak ho šikovně zakomponovat do stravy.

 

Od starověké konzervace k moderní superpotravině

Ačkoliv se s pojmem lyofilizace setkáváme až v posledních letech, počátky metody sahají až do dob Inků. Ti využívali vysokohorských nízkých teplot a tlaku k sušení brambor. Nicméně sušení mrazem tak, jak ho známe dnes, objevil počátkem 20. století francouzský vědec Dr. Jacques Arsène d'Arsonval a jeho asistent Frédéric Bordas v laboratořích Collège de France. Metoda se následně hojně využívala za dob druhé světové války při uchovávání krevního séra. A v čem proces lyofilizace vlastně spočívá?

 

Co to je lyofilizované ovoce?

Jedná se o ovoce sušené mrazem. Metoda je založena na sublimaci zmrzlé vody. Voda se mění z ledu na páru, aniž by se proměňovala na tekutinu. Zjednodušeně řečeno, při lyofilizování se ovoce prudce zmrazí a následně se suší při velmi nízkém tlaku. Výsledkem tohoto procesu je ovoce zbavené veškeré vody.

Do ovoce nejsou přidány žádné další přídatné látky jako konzervanty, éčka nebo cukry. Jedná se o nejšetrnější způsob konzervování potravin, při kterém si ovoce zachovává veškeré vitamíny a minerály a zároveň neztrácí svou barvu, chuť, vůni ani strukturu. 

 

Lyofilizované vs. sušené ovoce

Většina sušeného ovoce v obchodech je konzervována oxidem siřičitým. Jedná se o zdraví škodlivý plyn, který může způsobovat zdravotní potíže v podobě žaludečních nevolností. Výrobci konzervují ovoce oxidem siřičitým kvůli zachování původní barvy ovoce. Právě jasná až nepřirozená barva bývá ukazatelem, že je ovoce usušeno sířením. Sířené ovoce navíc obsahuje potravinářská aditiva (éčka).

Nic takového u nás na e-shopu nenajdete, protože naše ovoce je ošetřeno lyofilizací. Jedná se o nejšetrnější způsob, jak konzervovat potraviny a zároveň zachovat jejich chuť, vůni, barvu a strukturu včetně všech vitamínů a minerálů. Tím pádem vám po konzumaci lyofilizátu nehrozí žádné zdravotní komplikace. Lyofilizované ovoce je natolik chutné, že se nanejvýš přejíte, čemuž naprosto rozumíme. 

Zjistěte více o tom, co je to sušené ovoce, jak se vyrábí a poznejte další tipy na recepty.

Proč lyofilizované ovoce zařadit do svého jídelníčku?

Mrazem sušené ovoce přináší pro lidský organismus spoustu benefitů. Tohle jsou důvody, proč byste ho měli začít konzumovat:

 

1. Dodává vitamíny a vlákninu

Lyofilizované ovoce sice ztrácí oproti čerstvému ovoci na objemu, ale stále si zachovává svou nutriční hodnotu včetně všech vitamínů a minerálů. Proto je vhodné také pro děti jako zdravá svačinka

Lyofilizovaný černý rybíz obsahuje vitamín C, železo, mangan, draslík a hořčík. Podporuje zrak a působí jako prevence chronických onemocnění

Lyofilizované meruňky jsou bohaté na vitamíny skupiny B. Dále obsahují vitamíny A, E a C. Jsou plné draslíku, který zabraňuje únavě

Vyzkoušejte něco netradičního - lyofilizované liči obsahuje vysoké množství vitamínů C a B6 a také kyselinu listovou. Zvyšuje imunitu, podporuje trávení a pevnost kostí

 

2. Vždy dostupné ovoce

Dostali jste chuť na ovoce, ale v obchodě zbyly pouze nezralé a vzhledově nepřitažlivé kousky? Máte chuť na meruňky, ale není jejich sezona? Ovoce sušené mrazem je vám k dispozici v jakémkoliv ročním období. Maliny, meruňky nebo ananas si teď můžete dopřát i na podzim nebo v zimě. 

 

3. Obsahuje antioxidanty, posiluje imunitu a nakopne metabolismus

Antioxidanty hrají v našem těle významnou roli, protože bojují s tzv. oxidačním stresem, který způsobuje řadu onemocnění jako například infarkt, únavový syndrom nebo Alzheimerovu chorobu. Antioxidanty tak působí jako prevence závažných onemocnění a posilují naši imunitu. Mezi nejznámější antioxidanty patří vitamin C, A nebo E a dále také minerály selen, zinek nebo měď. Organismus je schopen si antioxidanty vytvořit sám, ale v nedostatečném množství.

Naštěstí existují potraviny, kterými si můžeme zvýšit dávku antioxidantů v těle:

- maliny - obsahují vitamín B i C, draslík, vápník, hořčík a železo

- mandle - najdete v nich vysoký obsah vitamínu B, E a vápníku

- maca - přírodní poklad, který funguje jako afrodiziakum, přívětivě působí na hormonální systém a plodnost, obsahuje vitamíny skupiny B, dále vitamín C, E, vápník, železo, zinek a draslík

- borůvky - jsou bohatým zdrojem antioxidantů, vitamínů a minerálů, karotenoidů, hořčíku, vápníku, vitamínu C, A, E a B

 

Pokud chcete ještě více podpořit svůj imunitní systém, vyzkoušejte naše vitamíny pro podporu a posílení imunity

 

4. Neobsahuje cukr, lepek ani laktózu

Lyofilizované ovoce je vhodné pro děti, celiaky i osoby s laktózovou intolerancí. Neobsahuje konzervanty, barviva ani přidané cukry, a proto ho můžete s klidem zařadit do svého zdravého a pestrého jídelníčku.

 

5. V kuchyni se dá využít na tisíc způsobů

Lyofilizované ovoce se dá v kuchyni využít na tisíc způsobů! Ozdobte s ním svou ranní ovesnou kaši, přidejte ho do smoothie či granoly nebo si ovoce dejte jen tak samostatně jako zdravý snack. Využijete ho také při pečení sladkých dobrot a po rozmixování na prach s ním dokážete dosladit nebo ozdobit dezerty a kaše.

 

Tipy na recepty s lyofilizovaným ovocem:

 

Banana bread

O banánovém chlebíčku jste už určitě slyšeli. Co takhle si svůj recept ozvláštnit? Místo klasických banánů do receptu přidejte lyofilizovaný banán.

 

Chia pudink

Smíchejte chia semínka s vodou a mlékem. Můžete použít rostlinnou variantu mléka či mléko bez laktózy. Pudink oslaďte medem nebo čekankovým sirupem a přidejte lyofilizované ovoce do základu i jako posyp. A je to! Připravili jste si chutnou a zdravou snídani nebo svačinu. 

 

Exotická granola

Připravte si ovesné vločky, med, kokosový olej, kokos, směs ořechů dle výběru, ananas a mango. V hrníčku smíchejte kokosový olej a med. Pokud nemají optimální konzistenci, rozehřejte suroviny ve vodní lázni. Smíchejte také všechny sypké suroviny. Plech vyložte pečícím papírem, vysypejte na něj sypkou směs a zalijte kokosovým olejem s medem. Pečte 30-45 minut na 120-150 stupňů.

 

Chutná skvěle i samostatně

Nemáte dnes náladu na pečení ani vaření? Ovoce chutná skvěle i samostatně. Rychle a jednoduše můžete lyofilizované ovoce zkombinovat s naší širokou nabídkou ořechů a připravit si tak rychlou a zdravou svačinku. 

 

6. Snadno se skladuje a má dlouhou dobu trvanlivosti

Už se vám stalo, že jste si z obchodu přinesli ovoce, které bylo otlučené? Vyhazování nekvalitního ovoce je u konce. Lyofilizát neobsahuje téměř žádnou vodu, proto nehrozí, že by se ovoce zkazilo a při správném skladování vydrží až několik let.

Pokud produkt nezkonzumujete ihned, obsah balení vložte do skleněné nádoby a důkladně uzavřete, aby se dovnitř nedostala vlhkost. Lyofilizované ovoce vám navíc v kuchyni zabere o mnoho méně místa než to klasické. Vleze se i do kabelky a vy tak vždy budete mít po ruce chutnou a zdravou svačinku. 

 

 

7. Je 100% přírodní, skvěle chutná a drží tvar

V našich produktech nenajdete aditiva, konzervanty ani přidané cukry. Můžete si tedy být jisti, že dostanete produkt v té nejvyšší kvalitě. Proces lyofilizace na rozdíl od klasického sušení navíc nenarušuje strukturu, tvar ani chuť ovoce, a proto zažijete stejný požitek jako při konzumaci čerstvého ovoce. Mlsejte zdravě a bez výčitek a zpestřete svůj jídelníček. 

 

Pouštět se do lyofilizace doma?

Pokud byste chtěli lyofilizovat doma, připravte si pořádný finanční obnos. Cena nejmenších a nejlevnějších lyofilizátorů začíná na částce 250 tisíc korun

Můžete se pokusit potraviny usušit doma, ale nedosáhnete stejného výsledku jako při procesu lyofilizace. Pro začátek raději vsaďte na jistotu a kvalitu. Než se pustíte do tak velké investice, vyzkoušejte nejprve některý z našich produktů

 

Zajímavosti o lyofilizaci

Lyofilizovat můžete také bylinky, maso, houby nebo zmrzlinu. Metoda se využívá také při výrobě medikamentů a kosmetických přípravků.

Pokud lyofilizované produkty správně skladujete, vydrží roky.

Namočením můžete lyofilizované ovoce rehydratovat do původní velikosti

Sušením mrazem ovoce ztrácí svou hmotnost, ale vitamíny jsou zachovány.

Na 100 g lyofilizovaného ovoce se spotřebuje přibližně 1 kg čerstvého.

Domácí lyofilizace by vás vyšla draho. Cena lyofilizátoru se pohybuje v řádu stovek tisíc korun.

 

Co si z článku odnést?

Lyofilizace neboli sušení mrazem je proces, při kterém je ovoce vystaveno velmi nízké teplotě i tlaku, a to má za následek to, že je z ovoce odstraněna veškerá voda. Ovoce ztrácí svou hmotnost, ale zachovává si všechny vitamíny a minerály. Pokud chcete tělu dodat tolik potřebné antioxidanty, vitamíny, minerály a vlákninu, měli byste lyofilizované ovoce zařadit do svého jídelníčku. Neobsahuje žádná aditiva. Je vhodné také pro děti, celiaky a osoby s laktózovou intolerancí.

Ovoce sušené mrazem si zachovává svou vůni, chuť, barvu i strukturu. Lyofilizované ovoce pomůže posílit vaši imunitu a zároveň podpoří metabolismus. Při správném skladování vydrží čerstvé až 25 let. Uchovávejte ho ve správně uzavřené skleněné nádobě. Lyofilizované ovoce můžete přidat do kaší, smoothie nebo granoly a ozvláštnit si s ním můžete i pečení sladkých dobrot.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Zdravé stravování

Nevíte, jak zastavit přejídání? Poradíme vám!

Nevíte, jak zastavit přejídání? Poradíme vám!

Nuda. Stres. Citové strádání. Deprese. To jsou jen některé z možných motivů pro záchvatovité přejídání. Zajímá vás, jak se liší od běžného přejedení, jaké jsou jeho projevy a jak mu zabránit? To vše, a mnohem více, se dozvíte v dnešním článku.

 

Čím se liší přejedení od záchvatovitého přejídání?

Asi každému z nás už se někdy stalo, že se přejedl. Zkrátka nám něco chutnalo tolik, že jsme nedokázali přestat a snědli toho více, než naše tělo potřebovalo. Trestem nám pak bylo maximálně tak bolavé břicho. Naopak u záchvatovitého přejídání nemusí být nutně motivací hlad a po skončení záchvatu pronásledují danou osobu výčitky a pocity studu

Člověk trpící záchvatovitým přejídáním se ani vzdáleně nedrží známého rčení „pij do polopita a jez do polosyta“. Kompletně totiž ztrácí kontrolu nad svým chováním při konzumaci jídla, a tedy i nad množstvím zkonzumovaných potravin. 

Hlavní rozdíl tedy spočívá v tom, že záchvatovité přejídání je jednou z forem poruch příjmu potravy. Jaké jsou její běžné projevy?

 

Projevy záchvatovitého přejídání

Sníte velké množství jídla v krátkém čase.

Jíte velmi rychle a nenasytně.

Pokračujete v jezení i přes pocit plného břicha.

Nemůžete dosáhnout pocitu nasycení.

Při konzumaci se necítíte dobře, ale stejně nemůžete přestat. 

Po dojedení máte výčitky svědomí a pociťujete k sobě odpor.

Schováváte si potraviny a konzumujete je potají. 

 

Vše výše popsané se pak děje nejčastěji v soukromí (ve skupině lidí konzumujete spíše menší množství, nebo nejíte vůbec), pravidelně (zhruba jednou týdně) a dlouhodobě (nejméně tři měsíce).

 

Následky záchvatovitého přejídání

Vzhledem k tomu, že při záchvatu přijmete v krátkém čase velké množství energie, zvyšujete tím riziko nadváhy. Není náhoda, že právě obezitou trpí až polovina všech osob s touto formou poruchy příjmu potravy.

Zmiňovaná obezita pak zvyšuje riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění, může se odrazit na stavu vašich kloubů a v neposlední řadě také na vašem duševním zdraví. Na vaší psychice se totiž neblaze podepisuje skutečnost, že jste se nedokázali ovládnout, čímž trpí vaše sebeúcta. 

Záchvatovité přejídání vede často k rozvoji depresí a úzkostných poruch, ale jak jsme zmínili již v samotném úvodu, nezřídka kdy se vyskytuje současně s nimi a k jednotlivým záchvatům dochází právě v reakci na onu psychickou nepohodu. 

Kombinace studu, nadváhy a duševní nepohody ústí často k tomu, že člověk ztrácí chuť podílet se na nejrůznějších společenských událostech, což může vést až k jeho úplně sociální izolaci

 

6 tipů, jak zabránit záchvatovitému přejídání

1. Odhalte příčinu vašich záchvatů

Zajídáte nudu, smutek, radost, nebo jíte v konkrétní situaci zkrátka jen ze zvyku – například při pravidelném sledování svého oblíbeného seriálu? Prvním krokem k opětovnému získání kontroly nad jídlem bude odhalení spouštěče vašich záchvatů. 

Až se budete příště nacházet v dané situaci, pomůže vám, pokud si položíte následující otázky.

„Proč tohle vlastně jím?“ 

„Mám opravdu hlad?“

„Co mi dané jídlo přinese?“

Zkrátka a dobře, před každým soustem se ujistěte, že máte opravdu hlad, a tedy nejde pouze o chuť, nudu nebo snahu zajíst smutek, nebo radost. 

 

2. Mějte se sebou trpělivost

Je spíše nepravděpodobné, že svůj problém s emočním přejídání okamžitě vyřešíte. Zvyk je přeci jen železná košile, a tak nemůžete očekávat, že změna nastane hned

Berte svou nápravu den za dnem a chvalte se za malé úspěchy. Zároveň se snažte neupadat do deprese, když na okamžik zaškobrtnete, protože i neúspěch je součástí celé vaší cesty

 

3. Vytvořte si nové návyky

Pokud je pro vás těžké nic nejíst v situaci, kdy byste dříve automaticky sáhli po oblíbené laskomině, nahraďte ji zdravější alternativou

U večerního sledování televize tak můžete místo brambůrek zobat například ořechy nebo zeleninu. Se stresem vám zase pomůže procházka na čerstvém vzduchu, meditace nebo cvičení, což jsou zároveň aktivity, se kterými zabijete nudu

 

4. Nedržte žádné diety

Při držení drastických diet byste se akorát dostali z jednoho problému do druhého. Tento stav by pro vás nebyl dlouhodobě udržitelný a je pravděpodobné, že po skončení diety byste se dostali zpět do začarovaného kruhu přejídání. 

 

5. Na jídlo si vyhraďte dostatek času a vnímejte každé sousto

Místo diet dejte přednost stravovacímu režimu, který pro vás bude z dlouhodobého hlediska udržitelný

Do svého jídelníčku zahrňte dostatek bílkovin, protože pak vás nebude tolik honit mlsná. K hlavním zdrojům patří například maso, mléčné výrobky, vejce a ryby. 

V průběhu celého dne konzumujte potraviny s obsahem vlákniny, která vás hodně zasytí. Příkladem je ovoce a zelenina, luštěniny, celozrnné obiloviny, semínka a oříšky.

Svůj jídelníček si plánujte na více dní dopředu a jednotlivé chody na další den si připravujte do krabiček. Nezapomínejte ani na svačiny, které zaženou menší hlad.

Jednotlivé chody nevynechávejte. Vyhnete se tak večerním náletům na ledničku.

Při jídle se nenechte rozptylovat okolím a vždy buďte maximálně přítomní. V průběhu tedy nečtěte e-maily, nesledujte televizi a nebuďte ani na svém telefonu. 

Jezte pravidelně a vždy až v momentě, kdy pocítíte hlad a naopak přestaňte ve chvíli, kdy si budete připadat sytí. 

Jídlo si naservírujte na menší nádobí. Po dojezení pocítíte uspokojení z toho, že jste snědli vše, co bylo na talíři, ale zároveň budete mít jistotu, že toho nebylo příliš.

V rozumné míře si můžete i nadále dopřát slané a sladké pochutiny, ale snažte se vyhnout konkrétně těm, po kterých jste často sahali při záchvatu. 

Nikdy nechoďte nakupovat, když jste hladoví

 

6. Do svého jídelníčku zařaďte náš přírodní doplněk stravy

Náš přírodní doplněk stravy VENIRA hunger blocker vám pomůže vymanit se z kolotoče nekonečného přejídání a získat zpět kontrolu nad jídlem, a tedy nad svou tělesnou hmotností. 

Tyto kapsle se speciálně navrženou formulí kombinující účinky garcinie kambodžské a chromu eliminují již po pár okamžicích pocit hladu a nahrazují ho pocitem sytosti, díky kterému konečně překonáte nekonečné přejídání.

Garcinie kambodžská – napomáhá k navození pocitu sytosti. Svým působením zpomaluje tvorbu nového tuku, čímž přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti. Dokáže ovlivňovat chuť k jídlu a zároveň působí pozitivně na psychiku člověka.

Chrom – napomáhá ke správnému metabolismu makroživin a podporuje udržení normální hladiny glukózy v krvi.

VENIRA hunger blocker vám pomůže především v boji proti: 

- nekonečnému přejídání

- častému pocitu hladu

- zvýšené chuti k jídlu

- rozhozenému trávení

- zpomalenému metabolismu

 

Rada na závěr

Svou změnu k lepšímu neodkládejte, protože ideální podmínky, na které pravděpodobně čekáte, nikdy nenastanou. V klidu si sedněte, nastavte si reálné cíle a s nimi rovnou vymyslete i způsob, jak jich dosáhnete. Hned v zápětí se pusťte do práce.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdravé stravování Péče o tělo

Co jíst, abyste měli hezkou pleť a zdravé vlasy?

Co jíst, abyste měli hezkou pleť a zdravé vlasy?

Pokud si libujete v hodování na průmyslově zpracovaných potravinách a vaším nejoblíbenějším nápojem je sladká limonáda, máte jistotu, že pleť na vás dříve či později všechny tyhle dietní prohřešky práskne nehezkými pupínky. A pozadu rozhodně nezůstanou ani vaše kadeře. Co tedy jíst, aby vaše pleť zářila a vlasy byly plné síly?

 

Dokonalá potrava pro vaši pleť a vlasy

Zdravé tuky

Zdravé tuky přispívají k udržení optimálního stavu vlasů, nehtů a pokožky. Pro tělo jsou zásobárnou energie a zároveň zajišťují absorpci vitaminů A, D, E a K.

 

Pro pleť a vlasy jsou obzvláště prospěšné omega-3 mastné kyseliny, které:

- obnovují přirozenou kožní bariéru

- pomáhají při zánětech

- zlepšují stav kůže při akné a dalších kožních onemocněních

- podporují uzavření vlhkosti v kůži

- dodávají vlasových folikulům živiny, čím podporují jejich přirozený růst

 

Omega-3 mastné kyseliny najdete například v kvalitních rostlinných olejích (např. olivovém, lněném), v avokádu nebo třeba v tučnějších rybách (např. makrele, lososu), které jsou dále přirozeným zdrojem zinku a vitaminu E. 

 

Ořechy a semínka

V kategorii ořechů vám rozhodně doporučujeme sáhnout po para, které jsou významnou zásobárnou selenu, který vyživuje pokožku, vlasy a nehty. Vedle nešlápnete ani při pravidelné konzumaci mandlí, které obsahují vlákninu a antioxidanty.

V kategorii semínek jsou jasnou volbou dýňová s obsahem zinku a chia plná vlákniny a zdravých tuků.

 

Ovoce a zelenina

Citrony – Napomáhají rozjasnění pleti tím, že zesvětlují skvrny po akné a zjemňují pigmentové skvrny. Dále podporují zpomalení přirozeného procesu stárnutí a přispívají k zachování její pružnosti. Citrony zároveň podporují růst vlasů a předcházejí jejich šedivění. 

Jahody – Jsou přirozeným zdrojem kyseliny salicylové, která proniká hluboko do pórů, čistí je a stahuje. Rovněž mohou fungovat jako filtr UVA záření čímž předcházejí předčasnému stárnutí pleti. Jahody obsahují také železo, hořčík a vitamin K, což je kombinace látek, která může pomoci proti vypadávání vlasů, suché pokožce a lupům.

Kiwi – Coby bohatý zdroj draslíku, hořčíku, vlákniny, vitaminu E a vitaminu C předchází vzniku vrásek a podporuje rozjasnění pleti. Jeho pravidelná konzumace navrací lesk barveným vlasům.

Ananas – Vzhledem k obsahu enzymu bromelainu má hojivé a protizánětlivé účinky, a tedy urychluje hojení drobných poranění. Zároveň vyživuje pleť do hloubky a pomáhá stahovat rozšířené póry. O ananasu je dále dobře známo, že obsahuje velké množství biotinu, který působí pozitivně na zdraví kůže, vlasů a nehtů.

Papája – Svými antibakteriálními schopnostmi pomáhá při léčbě ekzému. Rovněž napomáhá ke zjemnění jizev a vrásek a zesvětluje skvrny.

Broskve – Podporují udržení mladistvého vzhledu pokožky tím, že přispívají k udržení optimálně pevné a hydratované pokožky. 

Paprika – Je bohatá na vitamin C podporující tvorbu kolagenu, který pokožce propůjčuje její pevnost a pružnost. 

Červená řepa – Vzhledem ke svým antioxidačním vlastnostem eliminuje stárnutí pleti a tvorbu předčasných vrásek. Při pravidelné konzumaci přispívá ke zlepšení celkového stavu pleti a vlasů.

Avokádo – Vedle kyseliny olejové, která podporuje hydrataci pokožky a zabraňuje předčasným vráskám, obsahuje také antioxidační vitaminy C a E, které bojují proti volným radikálům, které se ve velkém nachází především v UV záření.

 

Strava bohatá na antioxidanty

Oxidační stres způsobuje předčasné stárnutí pleti. Může mít za následek tvorbu vrásek, zašedlý tón pleti, rozšíření pupínků a dalších nedokonalostí. U vlasů zase způsobují jejich vysoušení a nadměrné vypadávání. Právě antioxidanty mají tu moc omezit záškodnickou činnost volných radikálů, které oxidační stres způsobují. 

Svůj jídelníček proto obohaťte o potraviny s vysokou antioxidační aktivitou. K takovým patří například ostružiny, šípky, artyčoky, květák, piniové oříšky a arašídy.

K nepostradatelným antioxidantům řadíme dále vitaminy A, B6, C a E. Z minerálních látek musíme zmínit zinek a selen. Dále pak koenzym Q10 a astaxanthin. Tyto látky najdete například v našich přírodních doplňcích stravy pro vlasy, nehty a pleť

 

Voda a potraviny bohaté na vodu

Váš jídelníček je pro udržení krásné pokožky a vlasů stejně důležitý jako pitný režim, protože díky tekutinám v organismu se mohou odpadní látky rychle a správně pohybovat

Denní příjem tekutin by měl odpovídat množství 30–45 ml na kilogram vaší tělesné hmotnosti. Samozřejmě vždy berte ohled na svou fyzickou aktivitu a momentální okolní teplotu. 

Pokud vám konzumace pramenité vody dělá problém, část denní potřeby tekutin můžete pokrýt potravinami, které jsou bohaté na vodu. K takovým patří melouny, pomeranče, jahody, broskve, jablka, ledový salát, mrkve, špenát, tvarohy, cottage, sýry, klasické polotučné mléko, rýže, těstoviny, polévky a další. 

Cítíte, že vaší pleti chybí voda? Dodejte jí hydrataci zvenku s produkty hydratační kosmetické řady, která zahrnuje vše, co potřebuje ke každodenní péči o svou pleť. 

 

Jak souvisí vzhled pokožky s kondicí střev?

Jak jste se mohli dočíst už v našem dřívějším článku o probiotikách, špatná kondice střev se může projevit trávicími problémy, změnami na váze, ale také různými kožními problémy.

Vzhledem k tomu, že jednou z hlavních funkcí střev je absorpce živin, ze kterých pak čerpá i pokožka, zaměřte se na udržení rovnováhy střevního mikrobiomu. S tím vám pomohou:

- fermentované a probiotické potraviny (např. kefír, kombucha, bílý jogurt s živými kulturami, kysané zelí, tempeh, miso, kimchi)

- potraviny s obsahem vlákniny (ovoce, zelenina, luštěniny)

- zdravé tuky

- bylinkového čaje a pramenitá voda

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Zdravé stravování Péče o pleť Péče o vlasy

Co (ne)jíst, pokud máte pleť se sklony k akné?

Co (ne)jíst, pokud máte pleť se sklony k akné?

Pokud se chcete zbavit akné, asi vás nepřekvapí, že obrovskou roli v tom bude hrát váš jídelníček. Zatímco pestrá a vyvážená strava vám může na cestě za zdravou a krásnou pletí pomoci, existují i potraviny, které mohou stav vašeho akné výrazně zhoršit. Co tedy jíst a čemu se raději vyhnout, pokud vás trápí akné?

 

Rizika tvorby akné

Záleží především na tom jaké množství kožního mazu v mazových žlázách se vám přirozeně tvoří a s jakou rychlostí se vám obnovují zrohovatělé buňky v nejsvrchnější vrstvě kůže. S tím, že obojí můžete do značné míry ovlivnit skladbou svého jídelníčku. 

 

Dejte si pozor na potraviny s vysokým glykemickým indexem

Glykemickým indexem (GI) určujeme obsah glukózy v potravinách. Glukóza je jednoduchý cukr představující základní zdroj energie pro lidské tělo. Hodnota GI v potravině je ovlivněna řadou faktorů, jako například způsoben zpracování a množstvím tuků, sacharózy, vlákniny a kyselin.

Do skupiny potravin s vysokým glykemickým indexem spadá například bílé pečivo, brambory pečené v troubě, džemy, sušené ovoce, snídaňové cereálie, některé druhy těstovin, bonbóny, oplatky a další sušenky, sladké limonády, fastfoodové hranolky, hamburgery apod. 

Obecně se jedná o potraviny, které se rychle vstřebávají do organismu, a tak bezprostředně po jejich zkonzumování dochází k okamžitému zvýšení hladiny krevního cukru, což automaticky zvyšuje produkci hormonu inzulinu, který pomáhá dopravit cukr z krve do buněk.

Vysoká hladina inzulinu může být problematická z toho důvodu, že inzulin podporuje nadměrnou produkci kožních buněk. Rychlejší růst a dělení buněk zvyšuje riziko ucpání mazových žlázek. Inzulin může zároveň stimulovat produkci testosteronu, který přispívá ke zvýšení tvorby kožního mazu. Již v úvodu tohoto článku jsme si řekli, že právě tohle jsou největší hrozby vzniku a rozvoje akné.

 

Za zvýšenou tvorbou akné mohou stát i další druhy potravin

Při náhlém výskytu akné se velmi často diskutuje o mléčných výrobcích. Důvodem, proč se některým jedincům tvoří po jejich konzumaci pupínky, může být vysoký obsah nejrůznějších hormonů, které jsou produkované krávami v období březosti. Z tohoto pohledu jsou nejproblematičtější androgeny (mužské hormony) hrající prokazatelnou roli při vzniku pupínků.

Konzumace mléka a mléčných výrobků zároveň stimuluje játra k větší produkci růstového faktoru 1 (IGF 1), což může být opět příčinou zhoršeného stavu akné.

Problematická pleť bývá často také spojována s nadměrnou konzumací čokolády. Zhoršení stavu pleti může být zapříčiněno vysokým obsahem cukru v čokoládě a zároveň (bavíme-li se o mléčné čokoládě) obsahem kravského mléka. 

Za zhoršeným stavem akné mohou stát také silně kořeněná a nadmíru solená jídla a některé druhy nápojů jako je káva nebo kakao.

 

Nezapomeňte na to, že každá pleť je jiná

Takže co pomohlo jednomu, nemusí nutně vyhovovat i vám. Ať už tedy uděláte ve svém jídelníčku jakoukoliv změnu, sledujte, jak na ni vaše pleť reaguje a snažte se vypozorovat, co konkrétně jí prospívá, nebo naopak škodí

 

Vyzkoušejte eliminační dietu

Díky té si ověříte, jestli některá z výše zmíněných potravin skutečně zhoršuje stav vašeho akné. Jak postupovat?

Nejméně na měsíc vyřaďte všechny výše zmíněné potraviny. Po uplynutí stanovené doby začněte do svého jídelníčku opět zařazovat jednotlivé potraviny a sledujte, jak vaše pleť reaguje na jejich přítomnost

Dejte si pozor na to, že po vyřazení určitého segmentu potravin už vaše strava nemusí být dostatečně pestrá a vyvážená, a tak vám v jídelníčku budou chybět některé druhy vitaminů a minerálních látek. Ty můžete v každém případě dodat tělu pomocí doplňků stravy

Tip: Pokud váháte nad tím, jestli je pro vás eliminační dieta vhodná, doporučujeme konzultaci s lékařem nebo odborným výživovým poradcem. 

 

Co naopak jíst, pokud vás trápí akné

Ve vašem jídelníčku by neměly chybět potraviny bohaté na vitamin A a E, které působí na pleť jako antioxidanty a přispívají k udržení jejího optimálního stavu. Vitamin A je bohatě zastoupený například v játrech, sýrech, vejcích, listové zelenině, mangu a papáje. Vitamin E byste našli v rostlinných olejích, luštěninách, zelenině a ořeších.

K prospěšným potravinám se řadí také zelená listová zelenina (zvláště zelí), česnek, luštěniny, bobulovité ovoce, ořechy. 

Pro pleť se sklony k akné je blahodárný zinek, který má hojivé účinky a přispívá k udržení normálního stavu pleti. Jeho přírodním zdrojem jsou sezamová a dýňová semínka. Kromě zinku je prospěšná také kyselina salicylová, kterou obsahují například rajčata.

Aby byla vaše péče o pleť se sklony k akné skutečně komplexní a účinná, zahrňte do ní přírodní doplňky stravy plné těch nejlepších vitaminů a antioxidantů, které snižují zánětlivé reakce pleti, a tím pomáhají v boji proti neustupujícímu akné.

 

Pomozte tělu v boji s akné skrze podporu činnosti ledvin a jater

Díky tomu se tělo nebude muset detoxikovat přes kůži. Správnou funkci jater podpoříte s pomocí ostropestřce mariánského, který je součástí přírodních kapslí VENIRA detox

Správnou funkci střevního traktu můžete podpořit kvalitními probiotiky. Například VENIRA probiotika obsahují komplex 10 miliard probiotických kultur z 10 různých kmenů

 

Pouhá strava nestačí

Abyste zvýšili pravděpodobnost úspěšného boje s akné, přizpůsobte tomu i svou kosmetickou rutinu, která by měla sestávat z produktů, které jsou přímo určené k péči o pleť se sklony k akné.

Ani ve chvíli, kdy se akné konečně zbavíme, nemáme často vyhráno. Zjistěte, jak se efektivně zbavit nevzhledných jizviček a pigmentových skvrn, které mohou zůstat na obličeji jako nepěkná vzpomínka. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdravé stravování Péče o pleť

10 efektivních tipů, jak se zbavit celulitidy

10 efektivních tipů, jak se zbavit celulitidy

Celulitida představuje kosmetický problém, se kterým se potýká devět z deseti žen. Na úvod rovnou smeťme ze stolu často omílaný mýtus, že pomerančová kůže se tvoří pouze ženám s nadváhou. Obezita je totiž pouze jedním z faktorů, které její rozvoj ovlivňují. Co dalšího může být příčinou vzniku celulitidy a co můžete udělat pro to, abyste se jí konečně zbavili? 

 

Celulitida na stehnech a všude jinde. Jak vůbec vzniká?

Celulitida vzniká důsledkem vytlačování podkožních tukových buněk proti povrchu kůže. Více o tom, co je celulitida a jaké partie těla nejčastěji postihuje se dočtete v samostatném článku

 

Trápí celulitida i muže?

Vyskytuje se u nich pouze výjimečně. Je to dané rozdílnou hladinou ženského hormonu estrogenu a odlišným anatomickým uspořádáním tukových buněk v podkoží. 

Celulitida je tedy v zásadě problém, který postihuje především ženy a to ve všech věkových kategoriích a bez ohledu na hmotnost.

 

Faktory ovlivňující rozvoj celulitidy

- hormonální změny v dospívání, těhotenství a menopauze

- hormonální antikoncepce

obezita a časté kolísání váhy

ochabování podkožní vazivové tkáně

nevyvážený jídelníček

nedostatečný příjem tekutin

nikotin

alkohol

nedostatek pohybu

- sedavé zaměstnání

stres

nedostatečná činnost lymfatického systému

špatná funkce jater

dědičnost a předpoklady

Poslední ze zmíněných faktorů nepoužívejte jako výmluvu, protože i tak se můžete celulitidy zbavit, nebo alespoň zmírnit její aktuální stupeň. Níže jsme si pro vás připravili konkrétně tipy, které skutečně fungují. 

 

10 osvědčených tipů, jak se zbavit pomerančové kůže

Začněte tím, že odstraníte faktory, které ji způsobují. Kromě toho existují osvědčené rady, které vám pomohou vylepšit vzhled své pokožky.

 

1. Hýbejte se

Kombinujte kardio se silovým tréninkem, v rámci kterého se zaměřte na problémové partie. Do svého cvičícího plánu zařaďte např. dřepy, dřepy s výskokem, zakopávání, HIIT (=vysoce intenzivní intervalový trénink), přenášení váhy z jedné nohy na druhou, zvedání pánve a zkracovačky.

Tip: Zefektivněte své tréninky s odporovacími gumami.

 

2. Stravujte se vyváženě

Hubnutím můžete zmírnit aktuální stupeň své celulitidy. Nicméně celý proces by pro vás měl být udržitelný, aby nedocházelo ke kolísání váhy, které je naopak jedním z faktorů vzniku nevzhledných ďolíčků na kůži. Přijímejte ve velkém antioxidanty, které zbavují tělo toxinů a vyhledávejte potraviny bohaté na omega-3 nenasycené mastné kyseliny, vitamin C a bílkoviny. Naopak omezte příjem sacharidů a živočišných tuků.

Tip: Dopřejte svému tělu vysoce vstřebatelný vitamin C v lipozomální formě.

 

3. Pijte dostatek čisté vody

Správný pitný režim je nejen prevencí vzniku celulitidy, ale s jeho dodržováním bude vaše pokožka krásně hydratovaná, zajistíte vyplavování škodlivých látek ze svého organismu a povzbudíte krevní oběh a průtok lymfy. Obecně se jedná o množství 2–3 litrů denně. Nicméně doporučený objem se odvíjí od vaší váhy.

 

4. Při sprchování střídejte teplotu vody

Střídání teplého a studeného proudu při sprchování je proti pomerančové kůži velmi účinné. Podpoříte tím svůj krevní oběh, průtočnost cév a rychlost oběhu. To vše má přímý vliv na štěpení podkožního tuku. 

 

5. Jednou týdně si dopřejte zásaditou koupel

Tím své tělo krásně pročistíte a detoxikujete. Do napuštěné vany přidejte zhruba čtyři polévkové lžíce alkalické soli a dopřejte si ničím nerušenou koupel.

 

6. Pravidelně se saunujte

Vlivem teplého prostředí parní sauny dochází k prohřátí vašeho těla a zrychlení metabolismu podkoží a kůže. Lymfa tak lépe koluje po těle a kůže je krásně hydratovaná a vláčná. 

 

7. Vyzkoušejte estetickou proceduru

Existuje několik neinvazivních metod, které vám pomohou snížit výskyt celulitidy. Liší se postupem a samozřejmě i cenou. K populárním procedurám patří kryolipolýza, lymfodrenáž, proticelulární masáž nebo třeba akustická vlnová terapie.

 

8. Vsaďte na baňkování

Zbavte se všech dolíčků a hrbolků díky baňkování – efektivní metodě pocházející z čínské medicíny. Baňkování prohřívá pokožku, uvolňuje ztuhlé svalstvo, podporuje lymfatický systém a přispívá k mikrocirkulaci krve

Vakuová baňka na celulitidu představuje ideální způsob, jak spojit příjemné s užitečným. Nejenže eliminujete riziko vzniku dalších dolíčků, ale také přispějete ke zmírnění projevů celulitidy. To vše navíc z pohodlí domova. 

Alternativně můžete vyzkoušet suché kartáčování, které rovněž přispívá k podpoře lymfatického systému. 

 

9. Používejte kosmetiku se zpevňujícím účinkem

Do své péče o tělo zařaďte kosmetiku se zpevňujícím účinkem. VENIRA olej na celulitidu kombinující účinky přírodních látek, v popředí se skořicovou silicí, kávovým extraktem, mandlovým a melounovým olejem, nabízí dokonalou péči o problémové partie a zmírňuje projevy celulitidy.

Zároveň svou pokožku pravidelně pročisťujte tělovým peelingem, který ji zbaví odumřelých kožních buněk a zanechá ji dokonale prokrvenou, vyhlazenou, zvláčněnou a hebkou na dotek.

 

 

10. Doplňujte kolagen

Dopřejte si dostatečný přísun kolagenu, jehož produkce se začíná po 25 roku snižovat. Právě celulitida je, společně se zhoršeným stavem vlasů, nehtů a pleti, jedním z častých projevů nedostatku kolagenu v těle.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o tělo Zdravé stravování

Co byste měli vědět, než se pustíte do hubnutí

Co byste měli vědět, než se pustíte do hubnutí

O hubnutí už bylo napsáno a řečeno leccos, ale přesto je pro mnohé vysněná figura nedosažitelnou metou. To se ovšem dnešním článkem mění. Sice pro vás nemáme žádnou zázračnou metodu, ale zato jsme pro vás na následujících řádcích shrnuli ty nejdůležitější informace, kterými se musíte vyzbrojit, než se pustíte do boje s nadbytečnými kily. 

 

Jak často cvičit při hubnutí

Cvičení je nedílnou součástí hubnutí, ale dejte si pozor na to, aby se z celého procesu nevytratila radost. Cvičit byste totiž měli především pro svou fyzickou a psychickou pohodu.

Jako nováčci si dejte bacha zejména na to, abyste nepřepálili začátek a cvičení si hned z kraje nezprotivili. Myslete na to, že pravidelný pohyb je stejně důležitý jako dostatečně dlouhá regenerace po tréninku. 

A jaké je tedy optimální množství tréninků v rámci týdne? Konkrétní číslo vám dát bohužel nemůžeme, protože u každého bude jiné s ohledem na aktuální kondici, zdravotní stav a vytyčené cíle. Pro všechny bez rozdílu ovšem platí, že dané množství by mělo být z dlouhodobého hlediska udržitelné. 

Spíše než na to, jak často cvičit, se na začátku své cesty zaměřte na to, jak vlastně cvičit. Odpověď je v tomto směru jednoduchá – chytře. Klíčový pro vás bude zejména optimální výběr cviků a jejich správné technické provedení. 

Své snažení můžete navíc podpořit VENIRA spalovačem tuků, který zefektivní vaše tréninky. Každá kapsle obsahuje 7 navzájem se doplňujících účinných látek pro podporu spalování tuků.

 

 

Tip: Nejste si jistí, jak na cviky po technické stránce? Popřemýšlejte nad pomocí od trenéra. Ten vás naučí, jak jednotlivé cviky správně provést a pomůže vám se sestavením tréninkového plánu. 

Cvičíte raději doma než ve fitku?

Zefektivněte své tréninky s naším VENIRA setem odporovacím gum, které jsou:

-skvělé k protažení celého těla

-vhodné pro začátečníky i pokročilé

-ve třech různých zátěžích

-lehké, skladné a pratelné

-zabalené v praktickém pouzdře se stahovací šňůrkou

 

 

Tip: Pro začátek doporučujeme sáhnout po bílé gumě s nejmenším odporem. Po pár týdnech pravidelného cvičení už můžete zapojit do tréninku zbylé dvě gumy a dát si pořádně do těla!

Jak správně jíst při hubnutí

Začneme tím, co rozhodně nedělat. Nedržte drastické diety, po kterých možná rychle zhubnete, ale kvůli jojo efektu se ještě rychleji dostanete zpět na svou původní váhu. Od začátku vám musí jít jednoznačně o zdravé hubnutí, protože špatnou (nebo žádnou) stravu prostě nepřetrénujete.

Jestli je ideální doba na to změnit / odlehčit svůj jídelníček, tak právě teď! Léto vám doslova hraje do karet, tak toho využijte. Horko potlačuje chuť k jídlu, takže pravděpodobnost, že budete dnem a nocí myslet na svíčkovou nebo guláš, je téměř nulová. 

Pestrá. Energeticky vyvážená. Bohatá na mikroživiny a makroživiny. Přesně taková by měla být vaše strava. Neumíte si pod těmito pojmy představit nic určitého? Koukněte na přehled konkrétních potravin níže.

Vláknina: Využijte toho, že jsou během léta regály v prodejnách plné sezonního ovoce a zeleniny všech možných barev i tvarů. Nejenže vás vláknina zasytí, ale konkrétně příjem ovoce a zeleniny pozitivně ovlivňuje složení mikrobiomu lidského organismu. K dalším významným zdrojům vlákniny patří luštěniny a celozrnné obiloviny. 

Bílkoviny: V každém jídle, které si připravíte byste měli mít 20–40 gramů bílkovin. Ovšem pozor! Bílkoviny můžete přijímat i z jiného zdroje než jen z kuřecího masa připravovaného na tisíc různých způsobů. Sáhnout můžete také po mořských plodech, rybách, vejcích, některých mléčných výrobcích (cottage sýr, řecký jogurt, tvaroh), luštěninách a proteinových koktejlech, které si můžete připravit například v našem VENIRA shakeru se zásobníkem.

Sacharidy: Abyste podali kvalitní sportovní výkon, potřebujete palivo, a právě tím jsou pro vás sacharidy. Přijímat je můžete například z pečiva, rýže, brambor, těstovin, obilných vloček, kukuřice, quinoy, hrachu, čočky a cizrny. 

Tuky: Nebojte se tuků v potravinách. Věřte, že bez nich byste nepoznali dokonalé chutě z různých koutů světa. Svůj jídelníček byste neměli ochudit zejména o extra panenský olivový olej (pouze na přípravu studené kuchyně), avokádový olej a máslo ghí (pro přípravu teplé kuchyně), vejce, maso, avokádo, ořechy a olivy. 

 

Ne nadarmo se říká, že příprava je polovinou úspěchu, a proto si při sestavování svého jídelníčku dejte záležet. Neustále myslete na to, že aby šla kila dolů, váš energetický výdej musí být vyšší než energetický příjem.

 

Co jíst večer při hubnutí

Nikdy nechoďte spát s plným žaludkem. Připravte si takovou večeři, po které vám nebude těžko a lehce ji strávíte. 

Přichystejte si zeleninový salát bohatý na vlákninu, a doplňte ho komplexními sacharidy, zdravými tuky a bílkovinami. Aby to nebyla nuda, nezůstávejte pouze u jedné variace salátu, a z vymýšlení kombinací surovin a chutí si udělejte takový svůj malý večerní rituál. Pro začátek můžete vyzkoušet populární Jennifer Aniston salad, který si herečka chystala po celých deset let natáčení seriálu Přátelé

 

Jak na hubnutí efektivně aneb co dělat, když jsou vaše chutě silnější než pevná vůle

Věřte, že i bez náročného boje můžete být vy tou osobou, která bude mít kontrolu nad celou situací – nikoliv jídlo nad vámi. S VENIRA hunger blocker bude záchvatové přejídání minulostí. Garcinie kambodžská vám v kombinaci s chromem pomůže zahnat pocit hladu a navodit příjemný pocit sytosti.

 

Jak nastartovat hubnutí v 7 bodech

1. Určete si cíl, kterého chcete dosáhnout.

2. Sestavte si dlouhodobě udržitelný plán cvičení, do kterého zahrňte i regeneraci.

3. Následujte pravidla zdravého talíře a dodržujte pitný režim.

4. Zaznamenávejte svůj progres, díky kterému si udržíte motivaci

5. Netlačte na sebe a na celý proces si dopřejte dostatek času.

6. Psychicky se připravte na to, že vše nemusí jít vždy podle plánu.

7. Nevzdávejte to a vytrvejte.

 

Asi je vám po přečtení dnešního článku jasné, že si při hubnutí otestujete svou schopnost vytrvat a budete potřebovat všechno odhodlání světa. Nakonec ale uznáte, že to stálo za to. Odměnou vám totiž bude vaše zdravější, fyzicky zdatnější a spokojenější já. Tak hurá do toho!

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdravé stravování Doplňky stravy Zdravé stravování

Jak urychlit růst vlasů?

Jak urychlit růst vlasů?

Vlasy vám nevypadávají, mají dostatečnou hustotu, se kterou jste spokojeni, ale o jejich růstu se to bohužel říct nedá? S pomalu rostoucími vlasy se rozhodně nemusíte navždy smířit! Přinášíme vám konkrétní tipy na nejrůznější triky a samozřejmě i na přírodní produkty pro zaručený růst vlasů.

 

Jak rychle rostou vlasy?

Ovšem každý z nás bude čekat jinak dlouhou dobu. Dle výzkumu The Trichological Society povyroste každý vlas o 0,5 až 1,7 cm měsíčně. Ročně pak hovoříme až o 15 cm. Ovšem v praxi je třeba vzít v úvahu i faktory, které celkovou délku ovlivňují. Mezi ty patří např. genetická výbava, věk, momentální zdravotní stav, psychické rozpoložení a v neposlední řadě i hormonální změny.

Máte pocit, že zrovna vaše vlasy rostou doslova šnečím tempem? Nezoufejte! Existuje celá řada způsobů, jak podpořit sílu vlasů a tím pozitivně působit na jejich délku. Samozřejmě nemluvíme o změně, která by nastala přes noc. Řeč je o dlouhodobém procesu, který bude vyžadovat vaši trpělivost a vytrvalost. Pojďme si rovnou představit první tipy, které vás dovedou k vytoužené hřívě.

 

Správný výběr kosmetiky pro růst vlasů

Péče o vlasy začíná vždy výběrem vhodné přírodní vlasové kosmetiky a její správnou aplikací. Jak ale vybrat ty správné produkty? Zaměřte se především na šampony a kondicionéry se složením účinných látek v podobě biotinu, keratinu, kolagenu a minerálů podporujících růst vlasů.

Ne všechny kosmetické produkty se hodí pro všechny typy vlasů. Zjistěte si tedy předem, zda jste majitelkou vlasů kudrnatých, vlnitých, suchých nebo poškozených. Suché kadeře si zaslouží pořádnou dávku hydratace, naopak u poškozených se nejprve zaměřte na jejich obnovu.

Pokud toužíte po dlouhých a zdravých vlasech, sáhněte po šamponu pro podporu růstu vlasů. Ten je složen z několika přírodních látek, které šetrně čistí pokožku hlavy a zároveň stimulují vlasové cibulky, čímž podporují růst vlasů. Abyste dosáhli maximální vlasové péče, přidejte do své každodenní rutiny i VENIRA vlasové sérum hair booster napomáhající k dosažení optimální délky vlasů i posílení folikul již od kořínků

Tip: Jak dosáhnout krásných, dlouhých, plných a silných vlasů pomocí jejich regenerování se dočtete v našem článku.

 

Dlouhé a zdravé vlasy díky masážím

Milujete masáže celého těla a rádi byste stejný požitek dopřály své vlasové pokožce? Spojte příjemné s užitečným! S pomocí stimulujícího masážního kartáče zlepšíte krevní oběh, podpoříte výživu vlasových folikulů, odstraníte napěti a uvolníte stres. Ne náhodou se tedy říká, že pokud chcete mít zdravé vlasy, musíte se v první řadě zaměřit na pokožku hlavy.

Postupný růst nových baby vlásků, ale i zlepšování celkové kvality vašich kadeří pocítíte i s VENIRA derma rollerem, tedy mikrojehličkovým aplikátorem! Příjemnou a zároveň účinnou masáž s válečkem si dopřejte dvakrát týdně. Spojit ji můžete s aplikací šamponu nebo vlasového oleje, který pokožku hlavy krásně provoní a stimuluje.

 

Správné používání derma rolleru

Před použitím jej nezapomeňte důkladně umýt teplou vodou a vydezinfikovat.

Používejte jej pouze na suchou a čistou pokožku hlavy.

Na váleček nevyvíjejte příliš velký tlak.

Po kůži přejíždějte pouze jedním směrem, a to sice ve směru růstu vlasů.

Nakonec naneste na pokožku sérum pro podporu růstu vlasů.

 

Jak podpořit růst vlasů skrze úpravu jídelníčku

Pokud to s podporou růstu svých vlasů myslíte opravdu vážně, jen pouhá změna vlasové kosmetiky stačit rozhodně nebude. Péče o vlasy začíná uvnitř, a proto vám radíme, abyste se ke svým vytouženým vlasům tzv. projedli. Na této cestě vám pomůže jídelníček bohatý na:

- ovoce, jako jsou jablka, meruňky, citrusy a hroznové víno

- zeleninu, v podobě brokolice, dýně, špenátu či rukoly

- ryby, tedy losos, tuňák, makrela a sardinky

- ořechy a semínka, jako jsou ta slunečnicová či vlašské ořechy

 

Naopak si dejte pozor na přílišnou konzumaci nezdravých smažených potravin a těch s obsahem bílého cukru.

 

Za rychle rostoucími vlasy stojí i doplňky stravy

Vyvážený jídelníček jde ruku v ruce s dlouhodobým užíváním doplňků stravy určených na podporu růstu vlasů. Tímto způsobem můžete do svého těla doplnit vitamíny, kterých v každodenní stravě nepřijímáte dostatek. Vlasům dělají dobře vitamíny skupiny B (biotin, B1, B2, B5 a B6), jejichž optimální množství přijmete pomocí b-komplexu. Dále také zinek, železo, křemík a aminokyseliny L-methionin a L-cystein.

S potřebným růstem vlasů, ale také s jejich nadměrným vypadáváním vám pomohou VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť s neuvěřitelnými 19 účinnými látkami v každé kapsli. Díky jejich komplexnímu a dokonale vyváženému složení řeší celou řadu příčin pomalého růstu vlasů.

Pokud chcete dopřát to nejlepší nejen svým vlasům, ale také svému mlsnému jazýčku, jsou zde lahodní jahodoví gumoví medvídci pro vlasy, nehty a pleťkteří při pravidelném užívání zlepší i celkovou kvalitu kadeří.

 

Kdo si počká, ten se dočká

Je zřejmé, že celá řada faktorů ovlivňujících rychlost růstu vlasů je mimo vaši každodenní kontrolu - ne však všechny. Věříme, že díky své trpělivosti a následování našich tipů budete již brzy vlastnit obdivuhodné háro, za kterým se bude každý otáčet, tak vytrvejte! Aneb kdo si počká, ten se dočká…

Tip: Do té doby se mezitím inspirujte našimi tipy na trendy účesy z krátkých vlasů.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Zdravé stravování Doplňky stravy

Jak se zbavit celulitidy? Bez těchto rad se neobejdete.

Jak se zbavit celulitidy? Bez těchto rad se neobejdete.

Celulitida bývá obecně považována za vadu na kráse a je spojována s nadváhou. Co už ale mnozí nevědí je, že ďolíčky na kůži trápí nejen baculky, ale i štíhlé ženy. Postihuje dokonce až 80 % po pubertě. Nevzhledná a hrbolatá kůže nám může pošramotit sebevědomí a tak svá stehna radši schováváme. Jaké jsou příčiny vzniku celulitidy a jak s ní účinně zatočit?

 

Co je to celulitida a proč vzniká?

Celulitida je změna podkožního (tukového) vaziva, která se projevuje na kůži a svým vzhledem tak připomíná pomeranč. Pomerančová kůže vzniká zejména v problémových partiích - takže tam, kde se ženám ukládá nejvíce tukové tkáně. Všimneme si ji tak na stehnech, zadečku, v oblasti bříška, či boků a dokonce paží

Proč je celulitida pro ženy tak nepříjemná?

Celulitida sice není zdraví škodlivá, ale jedná se převážně o estetický problém. Pomerančová kůže snižuje sebevědomí a psychikou pohodu žen a omezuje je v jejich každodenním životě. Pokud chcete eliminovat nebo redukovat celulitidu a přestat se strachovat o to, co si pomyslí ostatní, když si oblečete krátkou sukni, pokračujte ve čtení článku. Čeká vás nelehký boj, ale váš cíl už je na dosah.

 

Mají celulitidu jen ženy, které trpí nadváhou?

Nemají. Celulitida je bohužel poměrně běžný problém, který postihuje až 80 % žen po pubertě. Nejedná se však o problém pouze žen s nadváhou. Celulitida může trápit i štíhlé ženy a dívky. Zjednodušeně řečeno, celulitida postihuje ženy bez ohledu na věk, váhu nebo výšku. A proč tomu tak je? Přesná příčina vzniku celulitidy není plně objasněna. Předpokládá se, že hraje roli kombinace těchto faktorů:

Faktory ovlivňující vzhled celulitidy

Genetika

Pokud má celulitidu některý z členů vaší rodiny, je dost pravděpodobné, že ji budete mít také. Ovšem genetika není verdikt, se kterým byste se měla smířit. Možná se budete muset více snažit, abyste se celulitidy zbavila, ale stále můžete tento boj vyhrát.

 

Hormony

Estrogen je hlavní ženský hormon, který ovlivňuje ukládání tuku a strukturu kůže. Nízká hladina estrogenu může vést k ochabnutí kůže a zhoršení celulitidy. Progesteron ovlivňuje ukládání tuku a zadržování tekutin v těle. Nízké hladiny progesteronu v těle mohou vést k otoku a zhoršení celulitidy. Stresový hormon kortizol a hormon inzulin se podílí na zvyšování ukládání tuku v břišní oblasti a rovněž tak přispívají ke zhoršování stavu celulitidy.

Na vznik a zhoršování celulitidy mohou mít vliv také hormonální změny. Během puberty dochází k hormonálním výkyvům, které mohou vést k prvním známkám výskytu celulitidy. Těhotenství je další rizikové období pro vznik celulitidy, protože během něj dochází k velkým hormonálním výkyvům. Viníkem vzniku a zhoršení celulitidy je také menopauza, při které dochází k poklesu hladiny estrogenu a progesteronu. Stupeň závažnost celulitidy se ženám zhoršuje také během měsíce v různých fázích menstruačního cyklu, protože dochází k hormonálním výkyvům.

Vraťte své hormony do rovnováhy a vyzkoušejte kapsle pro hormonální rovnováhu, které přispívají k lepší náladě, udržují normální menstruační cyklus a podílejí se na vyrovnané hladině ženských hormonů

 

Stres

Stres může ovlivňovat hormony a zhoršovat celulitidu, proto byste měla dbát na relaxaci a dostatečný odpočinek. Každý den si vyčleňte alespoň chvilku na svou oblíbenou aktivitu. Přečtěte si knížku, podívejte se na film nebo si zacvičte jógu. Pro eliminaci stresu a kvalitní spánek vyzkoušejte CBD olej, který harmonizuje tělo i mysl. Pohlídejte si dostatečný přísun hořčíku, který zvyšuje odolnost vůči stresu a napomáhá s navozením psychické pohody.

 

Strava

Strava bohatá na tuky, cukry a sůl může zhoršovat celulitidu. Pokud chcete zmírnit projevy celulitidy, jezte zdravě, pestře a vyváženě a zařaďte do jídelníčku potraviny, které mají na zmírnění celulitidy příznivý vliv jako například celozrnné produkty, ořechy, listová zelenina, banány a citrusové plody

 

Nedostatek pohybu

Nedostatek pohybu vede k ochabnutí svalů a zhoršení celulitidy. Vyhraďte si proto každý den chvíli času alespoň na krátkou procházku. Ideálně byste měla ujít minimálně 10 000 kroků denně a zařadit alespoň 3x do týdne svou oblíbenou fyzickou aktivitu. Pokud nerada zvedáte činky v posilovně, vsaďte třeba na plavání, běh, tanec nebo aerobic. Každý pohyb se počítá a pomůže vám v cíli za svou vysněnou postavou bez celulitidy.

 

Věk

S postupujícím věkem se snižuje produkce kolagenu a elastinu, což vede k ochabnutí kůže a zhoršení celulitidy. Proto je vhodné, aby ženy užívaly kolagenod 25. roku života. Kolagen můžete užívat ve formě srdíček nebo drinků, které jsou vhodné také v těhotenství. Pokud do stravy zařadíte vajíčka, citrusy, ořechy a semínka, listovou zeleninu nebo bobulovité ovoce, podpoříte tak přirozenou tvorbu kolagenu v těle.

 

Alkohol a kouření

Alkohol má močopudný účinek a odvádí z těla tekutiny, čímž dochází k dehydrataci organismu. Dehydratovaná kůže ztrácí elasticitu a je náchylnější ke vzniku celulitidy. Alkohol současně zpomaluje krevní oběh a zhoršuje zásobování tkání kyslíkem a živinami. Chronická konzumace alkoholu poškozuje játra, která hrají důležitou roli v metabolismu tuků. Poškozená játra hůře odbourávají tuky, což může vést k ukládání tuku v problematických partiích a zhoršení celulitidy.

Kouření poškozuje cévy a zpomaluje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž kůže ztrácí elasticitu a je náchylnější ke vzniku celulitidy. Kouření navíc zvyšuje hladinu volných radikálů v organismu, které poškozují buňky a zhoršují celkový stav kůže.

 

 

Jaké existují typy celulitidy?

Existují 3 typy celulitidy, které se liší vzhledem, strukturou a závažností. Jaký typ celulitidy se týká přímo vás?

1. Tuková

Tuková celulitida je nejčastěji způsobena nedostatkem pohybu, nadváhou a špatnou stravou s vysokým obsahem tuků a cukrů. Konzumací přebytečných tuků se tukové buňky v těle množí, rostou a hromadí se v tukové tkáni. Obvykle se vyskytuje na břiše, bocích a hýždích. Projevuje se nerovnoměrným povrchem kůže s viditelnými hrbolky. Doprovází ji otok a zvětšení objemu postižených partií, pocit hrubosti a ochablosti kůže. Kůže může být zbarvená do modra či fialova.

Na tukovou celulitidu nejvíce zabírají vytrvalostní sporty. Může se jednat o běh, intervalové tréninky nebo rychlou chůzi. Určitě byste se měla zaměřit na anticelulitidní masáže a vyvážený jídelníček s dostatečným přísunem vitamínu C

2. Vodová

Je způsobena nedostatečným pohybem a špatným lymfatickým oběhem. Postihuje převážně stehna, kotníky, lýtka a paže. Vodová celulitida často postihuje právě štíhlé ženy. Špatný žilní a lymfatický oběh má za následek zadržování vody v těle, které způsobuje otoky a ty mají za následek hrbolatý vzhled kůže

Pokud se chcete zbavit vodového typu celulitidy, zaměřte se primárně na rozproudění lymfy a zlepšení krevního oběhu. Vyzkoušejte vitamíny pro podporu lymfatického systému, které příznivě působí při odvodňování organismu. Voda je váš nejlepší přítel, proto denně vypijte dostatek tekutin. Hlídejte si dostatečný příjem vitamínu B6, omezte sůl a začněte jíst meruňky, které obsahují vysoký obsah draslíku.

Pro redukci vodového typu celulitidy se doporučuje plavání, protože stimuluje krevní oběh. Vyzkoušejte také anticelulitidovou baňkovou masáž

3. Vláknitá

Jak už název vypovídá, vláknitá celulitida se ukládá v tkáních a je nejodolnějším typem celulitidy. Postihuje nejčastěji stehna a kolena. Pokud máte vláknitou celulitidu, budete se muset zaměřit na komplexní změnu stravy. Vyhněte se bílému cukru a zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu, luštěniny a celozrnné pečivo. Dbejte na dostatečný příjem bílkovin a pitný režim. Vypijte alespoň 2-3 litry čisté vody denně. Zdravá strava nestačí, měla byste začít také s kardio cvičením a procházkami. Ideální je ujít alespoň 10 tisíc kroků denně a cvičit minimálně 3x týdně po dobu alespoň 30 minut

 

Jaký typ celulitidy máte?

Diagnostikujte si svůj typ celulitidy. Prohlédněte se, a proveďte test hmatu a stlačení. Pokud i přes náš návod nebudete vědět, jaký typ celulitidy se vás týká, doporučujeme zajít pro diagnostikování celulitidy k lékaři, který vám jistě poradí.

Prohlédněte se

Prohlédněte si kůži v dobrém světle a zjistěte, zda je kůže hladká nebo s viditelnými hrbolky a nerovnostmi. Všímejte si barvy kůže a zda je oteklá.

Test stlačení

Jemně stiskněte kůži prsty na postiženém místě. Zjistěte, zda se kůže zvedá a je měkká, nebo zda je tvrdá a pevně srostlá s podkladovou tkání.

Hmatový test

Jemně přejeďte prsty po postižené kůži. Zjistěte, zda je kůže hladká nebo s hmatatelnými hrbolky a nerovnostmi. Všímejte si, zda je kůže hrubá a ochablá, nebo pevná a pružná.

 

5 kroků, jak se zbavit celulitidy nejen na stehnech

To, jak rychle dokážete zatočit s celulitidou, je čistě na vás a vašem odhodlání. Nejde o nic extra náročného. Určitě ale budete muset být vytrvalí a udělat si z těchto kroků jakousi rutinu. Důležité je zjistit, který typ celulitidy je ten váš a celý proces redukce celulitidy mu přizpůsobit. Na každý typ celulitidy zabírají jiné druhy pohybu. Níže naleznete obecná pravidla, která vám pomohou nastartovat váš boj za život bez celulitidy.

 

1. Pravidelný pohyb

Sedavé zaměstnání je pro náš organismus hotové peklo. No dobře, není to až tak žhavé. Ale pokud i vy patříte mezi lidi, kteří 8 hodin sedí v kanceláři a vstanou jen, když je obědová pauza, je třeba s tím něco dělat.

Zaměstnání kvůli tomu měnit nemusíte, měla byste si ale po práci místo televize zajít na delší procházku nebo si zacvičit například s našimi odporovými gumami. Rozproudíte své tělo, krevní oběh a tukové buňky pak nebudou mít šanci se uhnízdit v problémových partiích.

Vždy si zvolte sport, který máte ráda. Pokud nerada zvedáte činky v posilovně a máte raději klidnější sporty, běžte si zaplavat, projděte se s pejskem nebo si zacvičte jógu při východu slunce. Důležité je se do ničeho nenutit a mít z pohybu radost.

 

Jaký vliv má pohyb na redukci celulitidy?

Pohyb je pro lidské tělo přirozený a důležitý. Pravidelný pohyb působí příznivě na redukci celulitidy, protože zlepšuje prokrvení a lymfatický oběh, a to vede k odplavení toxinů a přebytečné tekutiny z problematických partií, čímž se zmenšuje objem tukových buněk a zmírňuje se celulitida. Cvičení spaluje kalorie, odbourává tuky a posiluje svaly, čímž se redukuje celková tloušťka těla a i celulitida.

 

Nejlepší typy cvičení pro redukci celulitidy

Kardio cvičení: Aerobní cvičení, jako je běh, plavání nebo jízda na kole, pomáhá spalovat tuky a zlepšovat krevní oběh.

Silový trénink: Cvičení s vlastní vahou, s činkami nebo s kettlebellem buduje svaly, které zpevňují pokožku a zlepšují vzhled celulitidy.

HIIT (High Intensity Interval Training): Střídání krátkých intervalů intenzivního cvičení s krátkými intervaly odpočinku.

Pilates a jóga: Cvičení zaměřená na protažení a posílení svalů celého těla.

Dřepy, výpady a cviky s odporovou gumou jsou přímo určeny pro rozproudění lymfy a zpevnění stehen a hýždí, kde se celulitida vyskytuje nejvíce.

 

5 pravidel jak na celulitidu pomocí cvičení

1. Cvičte pravidelně alespoň 3 krát týdně.

2. ideální je kombinace silového a kardio tréninku.

3. Začněte pomalu a postupně zvyšujte intenzitu cvičení.

4. Kardio cvičení provádějte nejméně půl hodiny. Tělo začíná spalovat tuky až po 30 minutách.

5. Nezapomeňte na protažení po cvičení.

2. Zdravá strava

Dodržujte zdravý životní styl. Vyvážená a pestrá strava je základní klíč ke zdravému tělu. Do svého jídelníčku zařaďte více vlákniny a pokuste se omezit cukr a bílé pečivo. Doplňujte vitamín C, ať už v ovoci nebo v doplňcích stravy, protože funguje jako perfektní antioxidant.

Pokud chcete eliminovat celulitidu a podpořit lymfatický systém, vsaďte na potraviny jako listová zelenina, ořechy a semínka, banány, bobulovité a citrusové plody nebo ananas.

Naopak se vyhněte se příliš slaným, tučným a smaženým pokrmům, sladkostem, klasickému bílému pečivu, sladkým syceným nápojům, uzeninám a salámům a tučným omáčkám a dresingům.

Silnými spojenci v boji proti celulitidě vám budou také doplňky stravy, které podpoří metabolismus, rozproudí lymfu, odvodní a pomůžou s detoxikací organismu.

 

Po jakých doplňcích pro odstranění celulitidy sáhnout?

Pro boj s celulitidou potřebujete klid, kvalitní spánek a dostatečný relax. S tím vám pomohou kamarádi melatonin, CBD, relax komplex a ashwagandha.

Na detox organismu, podporu metabolismu a eliminaci celulitidy vyzkoušejte stop celulitidě, skořicový olej nebo komplex pro podporu a odvodnění organismu

 

 

3. Pitný režim

Pijte vodu, pijte pitnou vodu, hodně vody. Na boj s celulitidou potřebujete svému tělu dopřát dostatečnou hydrataci a dodržovat pitný režim. Ideální je voda z kohoutku s citronem, ale pomůže také bylinkový čaj. Voda totiž plní v našem těle mnoho důležitých funkcí. Reguluje tělesnou teplotu, odvádí toxiny z těla, podporuje trávení, změkčuje klouby, dodává energii a zlepšuje pleť

Vypít byste měla minimálně 2 litry vody denně, k čemuž vám pomůže VENIRA shaker. Množství vody nutné pro dostatečnou hydrataci organismu se může lišit dle ročního období nebo vašeho zdravotního stavu. Pokuste se také omezit pití kávy, konzumaci alkoholu, šťáv a sladkých sycených nápojů.

Tipy na dodržování pitného režimu

Všude si s sebou noste láhev s vodou. Budete ji mít neustále na očích a nebudete na hydrataci zapomínat.

Pijte pravidelně i během jídla a také před, během a po cvičení.

Sledujte barvu moči. Příliš tmavá moč může značit, že jste dehydratovaná.

Jezte ovoce a zeleninu bohatou na vodu například melouny, salátové okurky nebo cuketu.

Pořiďte si aplikaci pro sledování pitného režimu, kterých najdete na internetu spousty. Budete tak mít každý den přehled o tom, kolik toho vypijete.

 

4. Péče o pokožku a masáže

Péče o pokožku je v boji proti celulitidě nezbytným krokem. Měla byste si na ni proto najít čas alespoň 5 minut denně. I tak málo totiž může vašemu tělu značně pomoci.

Dopřejte si peeling, který je skvělý pro přípravu vaší kůže na následnou péči. Pro zmírnění celulitidy je vhodný například peeling se skořicí. Jemná masáž peelingem totiž nejenže kůži dostatečně prokrví, ale i exfoliuje. Peeling aplikujte krouživými pohyby ideálně na navlhčenou kůži

Krémy na celulitidu a oleje na celulitidu jsou dobrým pomocníkem při odstraňování celulitidy, protože pronikají hluboko do pokožky až k problémovému místu, podporují mikrocirkulaci krve, dokonale hydratují a zanechávají pokožku jemnou a pružnou. Oleje používejte současně s vakuovou baňkou na celulitidu, která je vyrobena z kvalitního silikonu a prokrvuje problémové partie. Současně také podporuje správnou funkci lymfatického systému a uvolňuje ztuhlé svaly. 

Jak provádět masáž vakuovou baňkou na celulitidu?

Na pokožku aplikujte olej a důkladně jej rozetřete. Poté si vezměte baňku, před přiložením na kůži ji zmáčkněte. Jakmile ji přiložíte, zmáčknutí povolte. Vytvoříte tím podtlak. Baňkou pak pohybujte krouživými směry po celé délce stehen, hýždí, případně boků a paží. Ucítíte mírný tlak, nesmí vás to však příliš bolet. Nedržte baňku dlouho na jednom místě, protože byste si mohli poranit kůži.

 

5. Lymfodrenáže u odborníka

No a pokud vám nevadí si pro krásu připlatit i za náročné procedury, zajděte si na lymfodrenáž. Jde o důkladnou masáž lymfatického systému. Urychlí tok lymfy a pomůže tak tělu rychleji vyplavovat škodlivé látky. Škodliviny se nebudou v těle tolik hromadit a nedojde tak ke zvětšování objemu tukových buněk.

Tip na levný domácí peeling proti celulitidě pro domácí lymfomasáž

Smíchejte olivový nebo kokosový olej, instantní kávu mletou nahrubo a cukr. Vytvoříte si tak peeling, který si budete ve sprše vmasírovávat do míst postižených celulitidou a následně důkladně opláchněte. Masáž pomocí peelingu proti celulitidě nejen na stehnech provádějte alespoň 3x do týdne.

 

Co si z článku odnést? 

Celulitida je běžný problém, který postihuje až 80 % žen po pubertě nehledě na věku, váze nebo výšce, ale s trochou snahy se ho dá zbavit. Existují tři typy celulitidy, a to tuková, vodová a vláknitá, přičemž vláknitá celulitida je tím nejodolnějším typem. Každý typ celulitidy vyžaduje jiný typ cvičení a zařazená jiných potravin do stravy. Existují však obecná pravidla, kterými byste se měla řídit, pokud chcete celulitidu zmírnit. Zaměřte se na zdravou stravu. Zařadit byste do svého jídelníčku měla listovou zeleninu, ovoce a zeleninu, semínka a ořechy, citrusové plody a banány. Používejte doplňky stravy, které podpoří metabolismus, rozproudí lymfu, odvodní a pomůžou s detoxikací organismu. 

Pijte hodně čisté vody, ideálně 2-3 litry denně. Začněte chodit na procházky, protože pro rozproudění lymfy byste měla denně ujít alespoň 10 000 kroků. Do svého týdenního programu zařaďte i svou oblíbenou fyzickou aktivitu nejméně 3x týdně po dobu alespoň 30 minut. Choďte plavat, běhat, cvičte jógu nebo si zajděte do fitka. Používejte krémy a oleje na celulitidu. Provádějte domácí masáže pomocí baňky na celulitidu, která prokrví problémové partie a podpoří správnou funkci lymfatického systému. Pokud nechcete provádět masáže pro odstranění celulitidy doma, zajděte si k odborníkovi na lymfodrenáž. Dodržováním výše uvedených kroků a tipů můžete dosáhnout hladké a zdravé pleti.

Ať už se s celulitidou rozhodnete zatočit nebo ne, nezapomínejte na to, že jde pořád o přirozenou součást vašeho těla. Krásu ženy nedefinuje ani tak to, jak vypadá, ale její sebevědomí.  Pamatujte, že klíčem k úspěchu je trpělivost a vytrvalost.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Zdravé stravování Doplňky stravy

Imunita je základ, aneb 5 tipů jak se vyhnout „rýmičce“ a dalším nemocem

Imunita je základ, aneb 5 tipů jak se vyhnout „rýmičce“ a dalším nemocem

Máme tady mrazivé počasí a s ním bohužel sílí různé nemoci. Covid-19 je v zimě navíc ve svém živlu, takže se dá říci, že na nás čeká téměř na každém rohu. Od rýmy, přes záněty, až po chřipku, si domů z práce (nebo děti ze školy) přinesete spoustu bacilů. Aby vaše tělo všechny negativní vlivy ustálo, potřebujete prevenci, ale hlavně pořádnou dávku vitamínů. Co byste měli vašemu tělu dopřát, aby se dokázalo samo poprat s viry a onemocněním?

 

Nepodceňujte zdravou životosprávu

Sůl nad zlato, stejně tak jako pomeranč nad párkem v rohlíku. Párek si úplně odpouštět nemusíte, do svého jídelníčku byste ale měli více zařazovat potraviny bohaté na živiny, vitamíny a minerály

Zkuste si na svačinu místo sýrové housky přibalit třeba jablko nebo mandarinku. Ovoce vám dodá potřebný vitamín C a další, tělu prospěšné látky. Kromě ovoce a zeleniny, byste měli jíst také luštěniny, ryby, maso a zdravé tuky.

 

 

Nezapomínejte také na pitný režim. Úplně vám bude stačit čistá voda (pro chuť můžete přidat i citron s mátou), případně kvalitní bylinkové čaje či vylouhovaný zázvor s medem a citronem. 

S pravidelným pitným režimem a VENIRA shakerem vás nebudou trápit bolesti hlavy, zlepší se vaše koncentrace a navíc své tělo detoxikujete. Pokud můžete, vyhýbejte se slazeným nápojům a časté konzumaci kávy.

 

Dopřejte si kvalitní spánek a odpočinek

Ne nadarmo se říká, že při nemoci byste měli odpočívat. Má to svůj důvod! Během spánku vaše tělo totiž regeneruje. Už nezapínejte ten další díl napínavého seriálu a běžte si místo něj lehnout. Rozhodně vám neuškodí ani odpolední šlofík o víkendu. 

Doporučená délka spaní je totiž 7-8 hodin denně! Spánek vám navíc dodává energii na další den. Kromě kvalitního spánku byste si také neměli zapomínat dopřát klid a relax. Zajděte si na masáž, přečtěte si knihu a nebo zajděte do sauny. Můžete si také dát krátkou meditaci s klidnou relaxační hudbou nebo lehký strečink svalů.

 

„Don't worry, be happy“

Netrapte se a buďte šťastní. Jakou to má ale spojitost s imunitou? Možná se budete divit, ale pořádnou! Naši imunitu totiž ovlivňuje i psychické rozpoložení - převážně se na našem zdraví podepisuje stres, únava, starosti, nespokojenost v životě nebo smutek.

Pamatujte, co říkávaly už naše prababičky - ve zdravém těle zdravý duch. Abyste se cítili zdraví, kolikrát stačí naladit svou mysl na pozitivní myšlenky a cítit se skvěle.

 

Tip: Pokud se se stresem nemůžete sami vypořádat, je zde pro vás pomocník jménem VENIRA relax komplex, který napomáhá k účinnému zklidnění, relaxaci a odolnosti vůči stresu.

 

Sportem ku zdraví

Zdravý pohyb je pro vaše zdraví nepostradatelný. Pokud nejste zrovna vrcholoví sportovci, nemusíte vůbec zoufat. Stačí vám třeba pravidelné procházky, krátký běh, ranní jóga nebo pilates. Můžete se také o víkendu projít s rodinou nebo se svým psem na hory.

Nadýcháte se čerstvého vzduchu a uvidíte, že budete pak plní energie! Ideální je, když sport berete jako součást svého života nebo si z něj uděláte svůj rituál. Dobrá fyzická kondice totiž znamená silnější a odolnější imunitní systém. Vaše tělo se pak dokáže lépe poprat s bacily.

Pokud máte odvahu, vyzkoušet můžete také současný trend otužování. Otužováním si totiž získáte lepší imunitu. Chce to ale čas a odhodlání se do toho pustit! Pro lepší a výkonnější trénink můžete vyzkoušet i VENIRA nakopni to!

 

Doplňky stravy jsou zázrak

Ne vždy ze svého jídla získáte všechny potřebné vitamíny a minerály, které vaše tělo potřebuje. Proto můžete sáhnout po některém z doplňků stravy

 

Které doplňky stravy používat na posílení imunity?

Vybírat můžete z nepřeberného množství. Například takový imunity drink je naprostou vitamínovou bombou, která dokonale posílí imunitní systém na maximum. Obsahuje totiž 13 pečlivě vybraných účinných látek, jako je vitamin C, směs vitamínů skupiny B, selen a zinek, MSM a extrakt z růže šípkové. Drink je také bohatý na kvasničné beta-glukany, které jsou považovány za jedny z nejúčinnějších látek pro podporu našeho imunitního systému!

 

 

Takový vitamín D je považován za nejdůležitější vitamin pro posílení našeho imunitního systému, podporu kvalitního zdraví a vyšší obranyschopnost. Má také pozitivní vliv na vývoj kostí a zubů.

A slyšeli jste už o vitaminu C? Mezi jeho nejdůležitější benefity patří podpora imunity. Pomáhá přispívat také k normální funkci nervové soustavy, chrání buňky před oxidativním stresem a přispívá ke snížení míry únavy a stresu.

Naopak takový kvalitní multivitamin dodá tělu všechny potřebné vitamíny a minerály a doplní je tam, kde je potřeba. Pokud chcete pečovat o své zdraví, měl by váš multivitamin obsahovat široké spektrum těch nejlepších forem vitamínů a minerálů. VENIRA multi komplex PRO se pyšní neuvěřitelnými 31 účinnými látkami pro vaše zdraví, imunitu a energii.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo Doplňky stravy Zdravé stravování

Jste těhotná? A víte, co svému tělu dopřát?

Jste těhotná? A víte, co svému tělu dopřát?

Ať už očekáváte příchod svého prvního potomka nebo jste již zkušená maminka v očekávání, je třeba dbát na přísun dostatečného množství vitamínů, které podpoří správný vývoj vašeho děťátka. Víte, jak si sestavit jídelníček tak, abyste získala co nejvíce důležitých vitamínů a živin? Pojďme se spolu na pár tipů vhodných pro těhotné podívat.

 

Co jíst v těhotenství?

Mléčné produkty

Dopřávejte si sýry, mléko a jogurty, které jsou cenným zdrojem např. vápníku, zinku, fosforu, jódu a draslíku a obsahují vitamíny A, B12 či B2. Vápník, který je v mléčných výrobcích obsažen, je významný pro vývoj kosterní soustavy vašeho miminka, jód je pro změnu zodpovědný za jeho mentální a růstový vývoj.

 

Potraviny s obsahem kyseliny listové

Kyselina listová, kterou lze nalézt pod označením vitamin B9 hraje důležitou roli pro správný vývoj plodu, těhotné ženy by ji tak měly přijímat ve zvýšených dávkách. Tento vitamin se v zažívacím ústrojí rozkládá na folát, který se podílí na schopnosti přenosu informace z DNA do DNA, tedy na dědičnosti. Kyselinu listovou najdete také ve špenátu, brokolici, červené řepě, ořeších nebo klíčcích.

 

Strava bohatá na železo

Kvůli menstruaci ženy každý měsíc přichází o železo, potřebují jej tedy obecně v potravě přijímat více, než muži. Nutnost doplnit železo se u ženy ještě zvýší ve chvíli, kdy je těhotná. 

Tento prvek nacházející se převážně v hemoglobinu je odpovědný za transport kyslíku z plic do tělesných tkání, zajišťuje důkladné prokrvení rostoucí dělohy těhotné ženy a je potřebný pro vývoj vnitřních orgánů plodu. Železo najdete v červeném mase, játrech, luštěninách či rybách. 

 

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou velmi důležité pro vývoj mozku a očí miminka, prodlužují dobu těhotenství a také snižují riziko vzniku poporodních depresí. Tyto mastné kyseliny jsou obsaženy v rybách, rybím tuku, ořeších a vejcích. 

 

Hořčík

Během těhotenství je důležité neopomenout také hořčík. Tento prvek zamezuje vzniku křečí, které se během gravidity mohou objevit, udržuje kosti a zuby zdravé, podporuje imunitní systém, slouží jako prevence proti předčasným děložním stahům i předčasnému porodu, podporuje funkci placenty a snižuje nebezpečí nízké porodní váhy miminka. Magnesium obsahují potraviny jako jsou ořechy, banány, luštěniny, špenát či tuňák.

 

 

Vitamíny pro těhotné

Vyváženou stravou lze potřebné minerály a vitamíny jednoduše doplnit, v těhotenství je však nutné příjem živin zvýšit, a proto jsme pro vás vyvinuly jedinečné VENIRA vitamíny pro těhotné ženy, 1-3 trimestr ve formě kostiček. Tento přírodní doplněk stravy obsahuje 15 pečlivě vybraných účinných látek, které zajišťují potřebné minerály a živiny.

 

Proč stojí za vyzkoušení?

- zajišťují potřebné minerály a živiny

- přispívají k udržení normálního stavu vlasů

- podílí se na snížení míry únavy a vyčerpání

- podporují správné fungování organismu a nervové soustavy

- přispívají k udržení normální funkce imunitního systému

- udržují přiměřenou hladinu glukózy v krvi

- přispívají k normální psychické činnosti a udržení normálního stavu kostí

- a mnohem více!

 

Vitamíny pro těhotné ženy obsahují ve svém složení kyselinu listovou, která, jak již bylo zmíněno, hraje důležitou roli při vývoji plodu. Tento vitamín je v našem doplňku stravy obsažen v množství 400 mikrogramů v jedné kostičce, což odpovídá 200 % referenční hodnoty příjmu. 

 

 

Další složkou tohoto produktu je komplex vitamínu skupiny B. Jedná se o vitamin B1, B2, B3, B5 a B12, které jsou důležité pro normální činnost nervové soustavy a srdce, přispívají k normálnímu energetickému metabolismu a pomáhají snižovat míru únavy a vyčerpání.

Zinek podporuje normální funkci imunitního systému, napomáhá stabilizovat hladinu glukózy v krvi a hojí rány. Důležitý je také pro tělesný a duševní vývoj dětí. Železo zajišťuje prokrvení dělohy a je důležité pro vývoj vnitřních orgánů plodu. Nezapomněli jsme ani na jód, který je součástí hormonů vylučovaných štítnou žlázou a který podporuje tělesný a duševní vývoj plodu i dětí.

Tento přírodní doplněk stravy navíc obsahuje ještě další vitamíny a minerály, které podpoří vaše zdraví během těhotenství.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Těhotenství a kojení Zdravé stravování Doplňky stravy