• Použijte právě teď kód VEL15 na slevu 15 %
  • Ke každé objednávce dáváme dárek
  • Máme vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Použijte kód VEL15 na slevu 15 %

Blog, Strana 7

Jaké hormony ovládají naše chování?

Jaké hormony ovládají naše chování?

Ačkoliv si to možná ani neuvědomujeme, hormony ovlivňují vše od našich nálad až po energetickou hladinu v těle a hrají v našich každodenních životech významnou roli. Tento článek vám přinese hlubší vhled do světa hormonů a jejich vlivu na naše chování. Pokračujte ve čtení článku a podívejte se spolu s námi na to, jaké hlavní hormony v našem těle fungují a jak ovlivňují naše chování.

 

Co jsou hormony?

Hormony jsou chemické látky produkované žlázami v endokrinním systému a fungují jako poslíčci, kteří přenášejí informace mezi různými částmi těla. Tímto způsobem regulují mnoho tělesných funkcí, včetně růstu, metabolismu, reprodukce a nálady.

 

Jak hormony fungují a kde se tvoří? 

Hormony putují krevním oběhem a vážou se na specifické receptory v cílových buňkách. Tento proces spouští různé biologické reakce v těle, které mohou být rychlé, jako je uvolnění adrenalinu během stresu, nebo pomalejší, jako je regulace růstu.

Hormony se tvoří v endokrinních žlázách, jako jsou štítná žláza, nadledvinky, slinivka, pohlavní žlázy (vaječníky a varlata) a hypofýza. Každá z těchto žláz produkuje specifické hormony, které ovlivňují různé aspekty našeho zdraví. Naše tělo ovlivňuje celá řada hormonů. Níže se dozvíte o těch nejdůležitějších, které mají vliv na náš každodenní psychický stav

 

 

9 hormonů ovlivňujících naši náladu

1. Serotonin - hormon štěstí

Serotonin je hormon zodpovědný za pocity štěstí, pohody a klidu. Pomáhá nám regulovat náladu, spánek a chuť k jídlu. Nízké hladiny serotoninu jsou spojovány s depresí, úzkostí a nespavostí. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak serotonin přirozeně zvýšit: cvičení, trávení času na slunci, konzumace zdravých potravin a meditace.

Jak zvýšit hladinu serotoninu? Mějte dostatek vitamínů B6, B12 a hořčíku, které jsou důležité pro produkci serotoninu. Pro zvýšení produkce hormonu štěstí choďte také na čerstvý vzduch, vystavujte se slunečním paprskům a naučte se myslet pozitivně

 

2. Dopamin - hormon motivace 

Dopamin nás motivuje k dosažení cílů a dává nám pocit uspokojení, když jich dosáhneme. Je také důležitý pro učení a paměť a jeho nedostatek může vést k apatii, nízké motivaci a potížím se soustředěním

Zařaďte dopaminový detox v případě, že produkujete tzv. levný dopamin, který vzniká vykonáváním aktivit spojené'ých s krátkodobým štěstím. Může se jednat o nadměrné scrollování na sociálních sítích, nadměrné užívání alkoholu, nikotinu, kofeinu nebo průmyslově zpracovaných potravin. Čím více dopaminu z těchto věcí dostanete, tím více chcete a tím méně vám bude stačit

Jak zvýšit dopamin zdravě?  Dosahujte cílů, učte se nové věci, travte čas s blízkými, poslouchejte hudbu, která vás baví, dopřejte si dostatek spánku, cvičte, plňte úkoly, které vás baví. 

 

3. Endorfiny - hormony euforie

Endorfiny jsou skupinou hormonů, které působí jako přírodní analgetika a antidepresiva, a proto bývají právem nazývány jako "přirozené opiáty" díky jejich euforizujícím účinkům

Uvolňují se během fyzické aktivity nebo smíchu a navozují pocity štěstí a euforie. Pomáhají nám také zvládat stres a bolest. Endorfiny jsou zkrátka naši vnitřní hrdinové, kteří nás chrání před nepříjemnými pocity a nabíjí nás pozitivní energií

Jak podpořit produkci endorfinů? Je to zcela jednoduché. Běžte si zaběhat, jděte zvedat činky do posilovny, plavejte, tančete, smějte se nebo si dejte chilli papričku!

 

4. Oxytocin - hormon lásky

Oxytocinu se přezdívá "hormon lásky a sounáležitosti", protože hraje důležitou roli ve vytváření a posilování vztahů. Uvolňuje se během fyzického kontaktu, jako je objímání a mazlení, a podporuje pocity důvěry, empatie a lásky. Oxytocin je také důležitý při porodu nebo kojení.

Pokud tedy chcete podpořit vyplavování oxytocinu, mějte rádi sebe i ostatní, objímejte se a nebojte se fyzického kontaktu se svými milovanými. 

 

5. Kortizol - hormon stresu

Kortizol funguje jako  "hormon boje a útěku", který se uvolňuje v reakci na stres a pomáhá mobilizovat energii potřebnou pro zvládnutí náročných situací. V malých dávkách je kortizol prospěšný, ale chronický stres může vést k řadě zdravotních problémů, jako jsou úzkosti, deprese, oslabení imunitního systému nebo přibírání na váze. Kortizol se přirozeně zvyšuje ráno, aby nás probudil a aktivoval. Jeho hladina by se ale měla večer snižovat, abychom usnuli a tělo mohlo regenerovat

Jak udržet kortizol na optimální úrovni tak, aby nám neškodil? Jezte dostatek ovoce a zeleniny, dopřejte si pravidelnou fyzickou aktivitu, ale také pravidelný odpočinek, meditaci, omezte kofein a věnujte se zlepšování vztahů se svými blízkými

 

6. Adrenalin - hormon akce a vzrušení

Adrenalin je jako turbo pro naše tělo. Uvolňuje se v reakci na nebezpečí nebo vzrušení a připravuje nás na boj nebo útěk. Zvyšuje srdeční frekvenci, krevní tlak a svalové napětí, čímž nám pomáhá rychle reagovat na hrozbu a tím nám pomáhá přežít v nebezpečných situacích.

Jste milovníky adrenalinu? Pokud ano, zkuste si skočit s padákem, jděte na horskou dráhu nebo na tobogán nebo si pusťte horor

 

 

7. Hormony štítné žlázy- hormony růstu a metabolismu

Hormony štítné žlázy, tyroxin (T4) a trijodtyronin (T3), hrají klíčovou roli v regulaci našeho metabolismu a energetického výdeje. To má ale i nepřímý vliv na naši náladu a celkovou pohodu. Nízká hladina hormonů štítné žlázy neboli hypotyreóza může způsobovat zvýšenou únavu a ospalost, což může vést k demotivaci, apatii a změnám nálad. Naopak vysoká hladina neboli hypertyreóza může být příčinou nervozity a úzkosti, zvýšené podrážděnosti či poruch spánku.

Už víte, proč je správná funkce štítné žlázy důležitá. Pokud chcete podpořit zdravou funkci štítné žlázy, pomůže vám jod, zdravá strava, dostatek spánku a zvládání stresu.

 

8. Testosteron

Testosteron je hlavní mužský pohlavní hormon, který je produkován hlavně ve varlatech mužů. Najdete ho však v menší míře také u žen.

Proč je důležitá optimální hladinu testosteronu u mužů? Protože jeho nadměrně vysoká hladina může vést k agresivitě a neklidu. Optimální hladiny testosteronu jsou naopak spojeny se zvýšeným sebevědomím, energií a pozitivní náladou, a proto je důležité držet testosteron v optimálních hodnotách

 

9. Estrogen 

Estrogen je hlavní ženský pohlavní hormon, produkovaný hlavně ve vaječnících, ale i v nadledvinách a tukové tkáni. Vyvážené hladiny estrogenu mohou zlepšit náladu, zvýšit energii a celkovou pohodu.

Udržovat optimální hladinu estrogenu může být náročné zvlášť během menstruačního cyklu, těhotenství nebo menopauzy. 

 

 

Jak si udržet optimální hladinu ženských hormonů?

Trápí vás nepravidelný menstruační cyklus a nepříjemný premenstruační syndrom způsobený rozhozenými hormony? Kapsle hormonální rovnováha příspívají k vyrovnané hladině ženských hormonů v těle, udržují normální menstruační cyklus a přispívají ke zmírnění projevů PMS. O PMS se dozvíte v našem článku s názvem Jak zvládnout PMS?

Pokud trpíte na změny nálad a celkovou nervozitu způsobenou častými hormonálními výkyvy, pomohou vám kapsle ženská harmonie, které vám zajistí optimální duševní pohodu a zmírní podrážděnost, nervozitu, napětí a navodí vám pocit okamžitého uvolnění

O hormonální rovnováze se dozvíte více v našem předchozím článku. 

 

Zajímavosti o hormonech

Čokoláda obsahuje látky, které stimulují produkci serotoninu, a proto se po ní cítíme tak dobře. Ale pozor, s mírou! Nadměrná konzumace čokolády může vést k opačnému efektu.

Věděli jste, že hazardní hry, videohry a sociální média mohou stimulovat produkci dopaminu a vést k závislosti? To je důvod, proč se nám tyto aktivity tak líbí a proč je těžké se jich vzdát.

Kapsaicin, látka obsažená v chilli papričkách, stimuluje produkci endorfinů. To je důvod, proč se po pálivém jídle cítíme tak energicky.

Objímání, mazlení a fyzický kontakt stimulují produkci oxytocinu, hormonu lásky, a proto své blízké objímejte a užijte si pocit lásky a sounáležitosti!

V extrémních situacích může adrenalin umožnit nevídané výkony. Například matky pod adrenalinovým efektem dokázaly zvednout těžké předměty, aby zachránily své děti, což je známým příkladem síly, kterou adrenalin může poskytnout v kritických okamžicích.

Kortizol může mít vliv na paměťové funkce, a to jak pozitivní, tak negativní. Studie naznačují, že mírné zvýšení kortizolu může zlepšit krátkodobou paměť a kognitivní funkce, zatímco chronické zvýšení kortizolu může negativně ovlivnit dlouhodobou paměť a učení.

 

Co si z článku odnést?

Hormony mají na naše životy zásadní vliv, protože ovlivňují naše chování, nálady a dokonce i životní rozhodnutí. Od výkyvů nálad až po reakce na stresové situace – vše je řízeno složitým systémem hormonálních signálů v našem těle. Porozumění jednotlivým hormonům vám může pomoci lépe pochopit, proč se cítíte tak, jak se cítíte, a jak můžete lépe ovládat své emoce

Věda o hormonální regulaci chování se neustále vyvíjí a přináší nové poznatky, které nám mohou pomoci v léčbě různých psychických a fyzických onemocnění spojených s hormonální nerovnováhou. Díky těmto objevům můžeme lépe porozumět individuálním potřebám každého člověka a efektivněji se starat o naše zdraví a pohodu. Hormony jsou dirigenty našeho života, a pochopení jejich významu nám umožňuje žít šťastnější a zdravější životy.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo

Výtoky - s jakými druhy se můžeme setkat a jak na ně

Výtoky - s jakými druhy se můžeme setkat a jak na ně

Vaginální výtoky jsou zcela přirozené a potkává se s nimi v průběhu svého života každá žena. Kdy už výtok není v pořádku a kdy byste měly navštívit lékaře? Jaké barvy výtoků jsou normální a které byste měly okamžitě řešit? Tento článek vás provede různými druhy výtoků, jejich příčinami a dozvíte se také užitečné rady, jak se s nimi vypořádat.

 

 

Co je to výtok?

Výtoky jsou přirozenou součástí ženského těla, sloužící k očišťování a ochraně vaginální oblasti. Normální výtoky jsou obvykle čiré nebo bílé, bez zápachu a nejsou doprovázeny svěděním nebo pálením. Jakmile ale výtok změní barvu, zápach nebo konzistenci, může to znamenat problém.

 

Fyziologický vs. patologický výtok

Fyziologický výtok je normální a je výsledkem hormonálních změn během menstruačního cyklu. Tento výtok je obvykle čirý nebo mléčně bílý a bez zápachu. Častěji se objevuje během ovulace a těhotenství.

Patologický výtok naznačuje zdravotní problém a je často doprovázen nepříjemnými příznaky, jako jsou svědění, pálení nebo zápach.

 

 

Druhy výtoků podle barvy

Rozpoznání druhu výtoku podle barvy může být klíčové pro určení jeho příčiny, proto je důležité vědět, které výtoky jsou v pořádku a které už ne. Jaká barva výtoku představuje problém?

1. Bílý výtok

Během počátečního období menstruačního cyklu je výtok obvykle velmi slabý nebo žádný. Když nastává ovulace, objevuje se čirý výtok, který vytváří vhodné prostředí pro přežití spermií. Před začátkem menstruace výtok zhoustne a změní se na bílý.

Bílý výtok i průhledný hlenovitý výtok bývá tedy obvykle normální, pokud není doprovázen svěděním nebo zápachem. Vaginální sliznice produkují tuto tekutinu, aby pomohly udržet pochvu zdravou. Nicméně, hustý, bílý výtok podobný tvarohu může indikovat kvasinkovou infekci způsobenou přemnožením kvasinek rodu Candida, a to zejména, pokud je doprovázen svěděním a pálením.  

2. Žlutý výtok

Žlutý výtok může být normální, pokud je světle žlutý a nezapáchá. Tmavě žlutý výtok často signalizuje infekci, jako je trichomoniáza nebo bakteriální infekce a vyžaduje návštěvu lékaře

 

3. Zelený výtok

Zelený výtok často naznačuje přítomnost sexuálně přenosných infekcí, jako jsou například trichomoniáza, chlamydie nebo kapavka. Důležité je vyhledat lékařskou pomoc při výskytu intenzivní bolesti v podbřišku nebo zvýšené tělesné teploty.

 

4. Šedý výtok

Hojný, řídký výtok našedlé barvy, zejména pokud má rybí zápach a doprovází ho pálení a svědění v oblasti genitálií, je typickým příznakem bakteriální vaginózy, což je problém způsobený přemnožením škodlivých bakterií v pochvě, ke kterému může dojít z důvodu užívání antibiotik, hormonální antikoncepce, nepoužívání bariérové antikoncepce nebo nezdravého životního stylu

5. Hnědý výtok

Ženy často zažívají hnědý výtok těsně před nebo po menstruaci, kdy je způsoben počátečním nebo zbytkovým vylučováním krve. Některé ženy také mohou mít hnědý výtok během období ovulace nebo jako známku možného těhotenství při nidaci neboli uhnizďování vajíčka v děloze.

Kromě toho může hnědý výtok naznačovat přítomnost sexuálně přenosných chorob jako jsou chlamydie, kapavka nebo bakteriální zánět pánevních orgánů.

 

6. Růžový výtok

Během premenstruačního období se může vyskytnout růžový výtok, který je v tomto případě bezpečný a tento jev může rovněž naznačovat počátek těhotenství během implantace embrya.

Růžový výtok nicméně může indikovat i vážnější stavy, jako je hormonální nerovnováha spojená s nízkými hladinami estrogenů, cysta v reprodukční oblasti nebo mimoděložní těhotenství. Doporučujeme proto pečlivě sledovat další symptomy, které by mohly signalizovat potřebu vyšetření.

 

7. Krvavý výtok

Krvavý výtok, nazývaný také špinění, je vaginální krvácení, které se objevuje mimo běžné menstruační období. Může se jednat o lehké špinění nebo silnější krvácení podobné menstruaci. Barva krve může být červená, hnědá nebo růžová.

Existuje mnoho příčin krvavého výtoku, z nichž některé jsou běžné a nepředstavují hrozbu pro zdraví, zatímco jiné mohou signalizovat vážnější zdravotní problém. Mezi příčiny krvavého výtoku patří hormonální změny, ovulace, antikoncepce, poranění způsobené sexuálním stykem, mimoděložní těhotenství, infekce, polypy, myomy nebo závažnější příčiny. V každém případě vyhledejte lékaře, aby určil příčinu krvácení mimo menstruaci

 

 

Výtok v těhotenství

Během gravidity se obvykle vyskytuje intenzivnější výtok z pochvy, který je způsoben hormonálními změnami a jeho účelem je ochrana pochvy a dělohy před infekcemi. Na počátku gravidity bývá často tekutý, bílý nebo průhledný a nedoprovází ho žádný specifický zápach, pálení ani svědění. Konec gravidity může být spojen s výtokem s příměsí krve. Pokud se však krev objeví ve výtoku již v průběhu těhotenství, nebo začnete pociťovat nepříjemné svědění či pálení, je vhodné vyhledat lékařskou pomoc.

 

Správná prevence a péče o zdraví pochvy

1. Intimní hygiena jako základ

O ženské intimní partie je důležité pečovat pomocí správných produktů speciálně určených pro péči o ženskou intimní oblast. Při výběru kosmetiky na intimní hygienu je důležité preferovat produkty s neutrálním pH, které neobsahují agresivní chemikálie a parfémy, které mohou narušit přirozenou mikroflóru pochvy a způsobit podráždění nebo alergické reakce.

Podle toho, zda preferujete pěnovou či gelovou konzistenci vám pro každodenní intimní hygienu doporučujeme použít intimní mycí pěnu nebo gel s obsahem tea tree oleje. Proč je vhodné používat přípravky s tea tree olejem pro intimní hygienu?

Může zklidnit pokožku a sliznice v intimní oblasti a zmírnit tak nepříjemné pocity způsobené podrážděním, infekcí nebo kvasinkovou infekcí.

Pomůže bojovat proti bakteriím, které mohou způsobovat infekce.

Dezinfikuje a čistí intimní prostředí.

Zmírňuje zánět v intimní oblasti.

O důležitosti intimní hygieny se dozvíte více v našem článku o intimní hygieně a vhodných produktech pro péči o ženskou intimní oblast.

 

2. Užívejte probiotika

Probiotika pomáhají udržovat rovnováhu mezi "dobrými" a "špatnými" bakteriemi ve vagíně a tímto způsobem zabraňují přemnožení škodlivých bakterií, které mohou způsobovat infekce, jako je bakteriální vaginóza nebo kvasinková infekce

Zánět a infekce pochvy mohou být způsobeny podrážděním nebo hormonálními změnami a mohou vést ke svědění, pálení a bolesti. Probiotika mohou svými protizánětlivými vlastnostmi zmírňovat zánět v pochvě a mohou pomoci předcházet jejím opakovaným infekcím

Znáte další důvody, proč probiotika užívat? Pokud ne, najdete je v našem článku zaměřeném speciálně na probiotika a zdraví střev.

 

 

3. Řekněte ano bavlně, ne těsným kalhotám

Syntetické materiály, jako je nylon a polyester, mohou být pro pochvu dráždivé a způsobovat svědění a pálení. Bavlna je měkký a jemný materiál, který snižuje pravděpodobnost podráždění pokožky

Nenoste příliš upnuté oblečení, jako jsou džíny a legíny, které mohou způsobovat podráždění a navíc může nošení džínů, těsného syntetického prádla nebo punčoch vést ke zvýšené vlhkosti a pocení na citlivých místech těla, což může vytvářet ideální podmínky pro přemnožení kvasinek

 

4. Nezůstávejte dlouho v mokrých plavkách

Tuhle radu si vezměte opravdu k srdci, zvlášť v právě probíhajícím letním období. Mokré plavky vytvářejí vlhké a teplé prostředí, které je ideální pro množení bakterií a kvasinek. Navíc kvasinky, které přirozeně žijí ve vagíně, se mohou v mokrých plavkách množit rychleji a to může vést ke vzniku kvasinkové infekce, která se projevuje bílým, hrudkovitým výtokem, svěděním a pálením. Pokud chcete podpořit zdraví svých intimních partií a vyhnout se infekcím a zánětům, plavky si sundejte co nejdříve po koupání

 

Co si z článku odnést?

Výtoky z pochvy jsou běžným jevem, se kterým se setkává většina žen v průběhu svého života. Většina výtoků je normální a není důvodem k obavám. Pokud si však všimnete abnormálního výtoku, je důležité navštívit lékaře, aby vyloučil případné zdravotní problémy.

Správná intimní hygiena a udržování správné vaginální mikroflóry jsou nezbytné pro zdraví ženského reprodukčního systému. 

Výtoky z pochvy nejsou tabu, ale přirozenou součástí ženského života, a proto o sebe pečujte a vnímejte jemné signály svého těla, abyste se cítila zdravá a krásná. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

 

Ženské zdraví

Poruchy příjmu potravy - jak je poznat a řešit?

Poruchy příjmu potravy - jak je poznat a řešit?

Poruchy příjmu potravy neboli PPP jsou složitým a závažným problémem, který může ovlivnit kohokoliv, bez ohledu na věk, pohlaví nebo sociální postavení. Možná si říkáte, proč se o tom tolik mluví? Protože dopady těchto poruch nejsou jen fyzické, ale i psychické, a mohou mít devastující účinky na život jednotlivce a jeho blízkých. V dnešním článku se dozvíte o poruchách příjmu potravy, zjistíte jejich příznaky a naučíte se, jak předcházet jejich vzniku

 

 

Co jsou poruchy příjmu potravy?

PPP zahrnují různé stavy charakterizované nezdravým vztahem k jídlu a tělesnému vzhledu. Patří sem nejen nadměrné omezování jídla, ale i přejídání, nekontrolovatelné záchvaty jídla a další chování, které negativně ovlivňuje fyzické i psychické zdraví.

 

 

Jaké jsou druhy poruch příjmu potravy?

Anorexie

Anorexie nervosa je možná nejznámější porucha příjmu potravy. Lidé trpící anorexií se snaží drasticky omezovat příjem kalorií, často se vystavují intenzivní fyzické aktivitě a mají extrémní strach z přibírání na váze. Všechno toto chování vede k nebezpečnému úbytku váhy a vážným zdravotním komplikacím.

 

Bulimie

Bulimie nervosa se projevuje opakovanými epizodami přejídání, po kterých následují pokusy o „vyčištění“ těla, často prostřednictvím zvracení, nadměrného cvičení nebo použití laxativ. Lidé s bulimií během takových epizod nad sebou často ztrácí kontrolu a doprovází je silný pocit viny nebo studu

 

Přejídání

Porucha přejídání se vyznačuje opakovaným přejídáním bez následných očistných metod. Lidé trpící touto poruchou mohou jíst,  i když nejsou hladoví a jídlo často konzumují velmi rychle. což může vést k obezitě a souvisejícím zdravotním problémům.

 

Ortorexie

Ortorexie není oficiálně uznávaná jako samostatná porucha příjmu potravy, ale stále více odborníků ji bere vážně. Jedná se o nezdravou posedlost zdravým stravováním, která může vést k významným nutričním nedostatkům a sociální izolaci

 

Bigorexie

Bigorexie, známá také jako svalová dysmorfie nebo obrácená anorexie, je porucha příjmu potravy vyznačující se obsesí nabíráním svalové hmoty. Lidé trpící bigorexií mají zkreslený pohled na své tělo a často se cítí nedostatečně svalnatí, i když ve skutečnosti mají normální nebo nadprůměrně vyvinutou svalovou hmotu

 

Jiná specifická porucha příjmu potravy (EDNOS)

EDNOS (Eating Disorder Not Otherwise Specified) je termín používaný pro popis poruch příjmu potravy, které nesplňují přesně kritéria pro anorexii nebo bulimii, ale stále mají závažný dopad na zdraví a kvalitu života jedince.

 

 

Jak rozpoznat poruchy příjmu potravy

Příznaky PPP mohou být u každého jedince různé, nemusí být přítomny všechny nebo se jich může potkat více. Níže zmíněné příznaky jsou ty nejčastější. Pokud se u vás nebo někoho blízkého vyskytuje jeden z níže uvedených příznaků, neznamená to nutně, že máte PPP. Důležité je také vyloučit další nemoci či psychické obtíže

-výrazný úbytek na váze nebo přibývání na váze

-únava

-závratě 

-poruchy menstruace u žen 

-suchá kůže

-lámavé vlasy a nehty 

-problémy se zuby 

-silná úzkost, deprese

-nízké sebevědomí 

-obsese jídlem a tělesný vzhledem 

-pocity viny nebo hanby spojené s jídlem a stravovacími návyky

-změny v chování 

-vyhýbání se společným jídlům, tajne jezení 

-neustálé kontrolování váhy a extrémní cvičení 
 
 Popis obrázku

-může dojít ke stáhnutí z rodinného a společenského života

 

Psychika jako rizikový faktor vzniku PPP

Osobnostní vlastnosti jako perfekcionismus, nízké sebevědomí nebo trauma mohou riziko vzniku PPP zvyšovat.

Psychice neprospívá ani tlak společnosti na dokonalý vzhled, média propagující nerealistické ideály krásy, a kulturní normy týkající se jídla a tělesného vzhledu.

 

Co se stane, když se nebudete léčit?

Co může nastat, když tento závažný problém v podobě poruchy příjmu potravy nebudete řešit? Dlouhodobé PPP mohou vést k závažným zdravotním problémům jako je podvýživa, srdeční potíže, poškození trávicího systému, osteoporóza a další chronické zdravotní problémy. PPP současně  často vedou k dlouhodobým psychickým problémům, včetně chronické deprese, úzkosti, poruch spánku, a zvýšeného rizika sebevraždy.

Diagnostika PPP obvykle zahrnuje důkladné hodnocení zdravotního stavu, rozhovor s pacientem a někdy i jeho blízkými, a použití specifických diagnostických kritérií. Jaké léčebné metody lze použít? 

 

Psychoterapie

Psychoterapie je základním kamenem léčby PPP. Kognitivně-behaviorální terapie (CBT) je jedním z nejúčinnějších přístupů, protože pomáhá pacientům změnit jejich myšlenkové vzorce a chování.

 

Farmakoterapie

Léky mohou být použity ke zmírnění příznaků deprese, úzkosti a dalších psychických problémů spojených s PPP. Nicméně nejsou obvykle první volbou léčby.

 

Nutriční terapie

Spolupráce s odborníkem na výživu je klíčová pro obnovení zdravých stravovacích návyků a vyvážené výživy.

 

 

10 kroků k sebelásce

Pokud u vás některá z poruch příjmu potravy již vypukla, sami na to nestačíte a budete potřebovat odbornou pomoc. V případě, že nejste spokojeni se svým vzhledem, začínáte pociťovat tlak společnosti a médií nebo hledáte cestu sami k sobě, máme pro vás 10 tipů, jak zlepšit vztah sami k sobě a naučit se mít se rádi

1. Přijměte sebe sama

Ano, tenhle bod se lépe píše, než praktikuje. Proces přijetí sebe samotného mnohdy vyžaduje čas a trpělivost. Naučte se přijmout své tělo takové, jaké je. Mnoho z nás má tendenci soustředit se na své nedostatky, ale je důležité si uvědomit, že každý z nás je jedinečný a má své vlastní krásné rysy. Pokuste se zaměřit na pozitivní stránky svého vzhledu a oceňujte své tělo za to, co pro vás každý den dokáže. Někdy to bývají právě nedostatky, které nás od sebe odlišují a dělají nás krásnými

 

2. Sebehodnota nezávislá na vzhledu

Vzhled není vše. Jedná se o častou používanou frázi, která však vše vystihuje. Sebeúcta by neměla být založena pouze na vzhledu. Uvědomte si, že nejste pouhá fyzická schránka, ale jste především jedinečná osobnost se svými vlastnostmi, pocity, touhami a potřebami. Je důležité rozvíjet také své dovednosti, zájmy a vztahy. Uvědomění si vlastní hodnoty na základě osobních úspěchů, rozvoje a kvalit vám pomůže zjistit, že na na dokonalém vzhledu nezáleží. Pamatujte, nikdo nikdy dokonalý nebyl, není a ani nebude.

3. Nesrovnávejte se s ostatními

Média často prezentují nerealistické a idealizované obrazy krásy. Naučte se být kritičtí k tomu, co vidíte v televizi, na sociálních sítích nebo v časopisech. Uvědomte si, že mnoho těchto obrázků je upravených a neodráží skutečnost. Nesrovnávejte se s něčím, co neexistuje. Na sociálních sítích v dnešní době najdete spoustu osobností, které ukazují realitu takovou, jaká je. Nesrovnávejte se s ideály krásy, které jsou vytvořené pomocí photoshopů a s nereálnymi životy, které jsou pouze naaranžovány tak, aby zapadaly do vyumělkovaného světa sociálních sítí

 

4. Vyberte si pozitivní vzory

Obklopujte se pozitivními vzory, které propagují zdravý přístup k tělu a stravování. Hledejte inspiraci u osob, které jsou autentické a podporují zdravý životní styl bez extrémů. Věnujte pozornost tomu, koho na sociálních sítích sledujete. Profily a osoby, které vám místo předávání inspirace a motivace způsobují spíše nepříjemné pocity, přestaňte sledovat. Svou pozornost věnujte pouze těm, se kterými se cítíte šťastně a motivovaně, toxicčtí lidé ve vašem životě nemají místo.

 

5. Jezte vyváženě

Naučte se jíst vyváženě, pravidelně a bez extrémních omezení. Jezte menší porce 5x denně. Pokud mezi jídly nepociťujete velký hlad, dejte si alespoň svačinu v podobě proteinu nebo oříšků, které vám dodají potřebné živiny a podpoří vaše zdraví. Zdravé stravování zahrnuje všechny skupiny potravin a není omezující. Důležité je najít rovnováhu a vyhnout se extrémním dietám, které mohou vést k rozvoji PPP. Přehnaně si nekontrolujte jídlo, nevažte si ho ani nepočítejte kalorie. Dopřejte svému tělu dostatečné množství vitamínů a minerálů  a vězte, že neexistují zdravá a nezdravá jídla. Vše závisí na rovnováze a na množství snědeného jídla

 

 

6. Poslouchejte své tělo

Naslouchejte svému tělu a jeho potřebám. Pokud máte hlad, najděte si čas na jídlo. Pokud jste sytí, nepřejídejte se na sílu. V případě, že máte chuť na konkrétní potravinu, dejte si ji a nic si nezakazujte. Jste unavení? Odpočiňte si. Respektování přirozených signálů těla je klíčové pro udržení zdravého vztahu k jídlu i k sobě samotnému, a proto mu naslouchejte. 

 

7. Pravidelně se hýbejte

Pravidelné cvičení je skvělý způsob, jak zlepšit své fyzické i psychické zdraví. Vyberte si aktivity, které vás baví a které můžete dělat dlouhodobě. Pohyb by měl být radostí, ne povinností. Pokud ostatní chodí běhat a vy běh nesnášíte, nenuťte se do něj. Najděte si takovou aktivitu, která vám bude přinášet radost. A pamatujte, děláte to především pro sebe

 

8. Stanovte si realistické cíle

Stanovte si realistické a dosažitelné cíle, které nejsou zaměřené jen na vzhled, ale také na zlepšení vaší celkové pohody. Místo snahy o "dokonalé tělo" se zaměřte na to, abyste se cítili dobře ve své vlastní kůži, což zahrnuje nejen fyzické cvičení, ale také práci na své psychické stránce. Každý den si vytvářejte menší a splnitelné cíle, které vás časem ve finále posunou o obrovský kus. Také si pište deník, do kterého si můžete zapisovat, co jste daný den zvládli, za co jste vděční nebo na co se těšíte.

9. Naučte se zvládat stres

Stres je jedním z hlavních faktorů, které mohou přispět k rozvoji PPP. Pracujte se svými emocemi. Rozpoznejte, co vám navozuje stres a snažte se danou situaci vyřešit. Neprokrastinujte a začněte se vypořádávat se situacemi, které vás znervózňují. V dnešní hektické době se stresu zcela nevyhnete, ale záleží čistě na vás, jak s ním naložíte.

 

10. Nejste v tom sami

Obklopte se lidmi, kteří vás podporují a přijímají takové, jací jste. Pozitivní sociální vazby mohou výrazně přispět k vaší psychické pohodě a pomoci vám odolat negativním vlivům. Nebojte se mluvit o svých pocitech, nezadržujte je a pusťte je ven. Věřte, že lidé, kteří vás milují, vám rádi nabídnou pomocnou ruku. Nejste v tom sami

 

Co si z článku odnést?

Poruchy příjmu potravy jsou komplexní a závažná onemocnění, které vyžaduje citlivý přístup a odbornou pomoc. Rozpoznání příznaků a včasná intervence mohou výrazně zlepšit šance na úspěšné zotavení. Pokud vy nebo někdo z vašich blízkých trpí poruchou příjmu potravy, neváhejte vyhledat pomoc a podporu. Naučte se mít se rádi a pracujte na sebelásce, která je důležitá nejen pro prevenci PPP, ale také pro dosažení šťastného a harmonického života

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdraví a nemoc

Letní festivaly 2024. Kam vyrazit?

Letní festivaly 2024. Kam vyrazit?

Letní festivaly jsou skvělou příležitostí pro setkání s přáteli, objevování nové hudby, kultury a hlavně pro odpočinek a zábavu. Kromě toho, každý festival má svůj jedinečný styl a atmosféru, což znamená, že si každý najde to své. Pojďme se tedy podívat na ty nejzajímavější české a slovenské festivaly, na které můžete v létě 2024 vyrazit.

 

 

České letní festivaly 

Nevíte, za jakým českým festivalem letos vyrazit? Nechte se inspirovat naším výběrem těch nejlepších festivalů pro rok 2024 a užijte si pořádnou dávku zábavy.

 

Beats for love 3. - 6. 7. 2024

Beats for Love začal v roce 2013 jako odvážný projekt skupiny nadšenců, kteří chtěli přinést něco nového na českou festivalovou scénu. První ročník měl úspěch, a tak se festival rok od roku rozrůstal. Dnes je Beats for Love respektovaným jménem na mezinárodní scéně a láká návštěvníky nejen z Česka, ale i ze zahraničí

Beats for Love 2024 se koná od 3. do 6. července v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Letos oslavuje jubilejní desáté výročí a slibuje jeden z nejlepších line-upů v historii Beats for Love. Na hlavní stagi se představí světové hvězdy elektronické hudby. Těšit se můžete na jména jako David Guetta, Meduza, Alok nebo Korolova

 

Vysočina fest 4. - 6. 7. 2024

Chcete poslouchat hudbu a kochat se krásami Vysočiny? Pak vyrazte na multižánrový festival Vysočina fest konající se 4. až 7. července v Jihlavě, který letos slaví 10 let od svého vzniku. Je to čtyřdenní maraton hudby, na kterém se představí umělci jako Pokáč, Divokej Bill, Yzomandias, Tomáš Klus, Tři sestry, Ben Cristovao, Wanastowi Vjecy nebo Kabát.

 

Masters of Rock 11. - 14. 7. 2024

Když se řekne rockový festival, většina z nás si okamžitě vybaví Masters of Rock, ikonický festival, který se již tradičně koná ve Vizovicích, je rájem pro všechny milovníky tvrdé muziky

Masters of Rock 2024 se koná od 11. do 14. července ve Vizovicích a své hudební vystoupení vám předvedou Amaranthe, Judas Priest, Fleret, Die Happy nebo Avantasia. Kromě samotného festivalu můžete v okolí Vizovic navštívit mnoho zajímavých míst. Mezi nejpopulárnější patří tradiční pálenice Jelínek, kde můžete ochutnat slavnou slivovici, a krásné zámky a hrady v okolí. Je to skvělá příležitost, jak spojit hudební zážitek s objevováním krás Moravy.

 

Hrady CZ  12. 7. - 31. 8. 2024

Láká vás spojení hudby, kultury a historie? Festival Hrady CZ je vícedenní hudební festival, který se koná na historických hradech a zámcích v České republice a každoročně přitahuje desetitisíce návštěvníků, kteří sem míří nejen kvůli hudbě, ale také díky unikátní atmosféře historických lokalit

Festival propojuje bohaté kulturní dědictví České republiky, moderní hudbu a umění. V rámci festivalu se tak můžete od 13. července do 31. srpna podívat na osm významných českých a moravských hradů a užít si nabitého programu plného hudby, divadelních představení, historických reálií, zábavy a nezapomenutelné atmosféry.

Program bývá na všech zastávkách identický s výjimkou hradu Veveří, na němž jako na jediném vystoupí kapela Čechomor. Zahrají vám kapely jako UDG, Jelen, Visací zámek, Horkýže Slíže nebo Chinaski. Kromě hudebního programu se můžete těšit na divadelní představení, šermířské souboje, historické dílny nebo prohlídky hradů.

 

Colours of Ostrava 17. - 20. 7. 2024

Colours of Ostrava je festival, který nabízí širokou škálu hudebních žánrů. Ať už jste fanouškem popu, rocku, jazzu nebo elektronické hudby, na tomto festivalu si přijdete na své. Těšit se můžete na Sama Smitha, Lennyho Kravitze, Zaru Larsson, Seana Paula nebo Queens of the Stone Age, a to v termínu 17. až 20. července v oblasti Dolní Vítkovice Ostrava.

Festival je známý nejen svou hudební nabídkou, ale i bohatým doprovodným programem, který zahrnuje umění, divadlo, filmy, workshopy a diskuzní panely. Naučte se hrát na exotické nástroje, zúčastněte se tvůrčích dílen nebo si poslechněte inspirativní přednášky od zajímavých osobností. Je to skvělá příležitost obohatit své festivalové zážitky o nové poznatky.

 

Benátská! 25. - 28. 7. 2024

Benátská! má za sebou již 30 let existence a za tu dobu si získala srdce tisíců fanoušků po celé České republice a je známá svým rodinným charakterem

Od 25. do 28. července na Veseckém sportovním areálu v Liberci vystoupí legendární kapely jako Scooter, Suzi Quatro, Slade, Jakub Děkan, Sergei Barracuda, Sima, Pokáč nebo Čechomor. Kromě hudebního programu v podobě zahraničních i českých interpretů se můžete těšit na různé soutěže, hry a autogramiády pro děti i dospělé. 

 

 

Let it Roll  1. - 3. 8. 2024

Za více než dvě desetiletí se Let It Roll změnil z malé klubové akce na velkou festivalovou scénu. Dnes je Let It Roll považován za Mekku drum and bass hudby. Let It Roll 2024 se koná od 1. do 3. srpna v Milovicích, tedy v bývalém vojenském prostoru nedaleko Prahy. 

Největší drum and bass festival na světě slibuje bohatý line-up plný světově proslulých DJů a producentů. Vystoupí hvězdy Rudimental, Sigma, Wilkinson, Koven, Netsky, Dimension nebo Andy C.

Brutal Assault  7. - 10. 8. 2024

Věděli jste, že Brutal Assault patří k těm nejtvrdším metalovým festivalům v České republice? Brutal Assault 2024 se koná od 7. do 10. srpna v pevnosti Josefov v Jaroměři a přináší hvězdný line-up v podobě kapel jako Acid Row, Aeon Winds, Architects, Candlemass, Cephalic Carnage, Dead Roots, Distant, Exodus, Broken Hope, Čad, Left to Die nebo Motionless In White

Kromě hudebního programu se můžete těšit také na výstavu černobílých fotografií Miroslava Hlinky ze série Momenty ticha, která vás zavede do tajemného světa kostnic

 

Mácháč  16. - 17. 8. 2024

Pokud jste milovníky elektronické hudby, vodních sportů a přírody, vyrazte na festival Mácháč, který se koná 16. a 17. srpna na Klůčecké pláži u Máchova jezera a nabízí mix elektronické hudby, zábavy a relaxace

Festival Mácháč je jedním z největších a nejoblíbenějších festivalů elektronické hudby v České republice. Každý rok se na břehu Máchova jezera sjedou tisíce fanoušků, aby si užili hudební produkci těch nejlepších DJů z celého světa.

Letošní ročník festivalu Mácháč slibuje být opět neobyčejný. Na hlavním pódiu se vystoupí hvězdy jako Ace Of Bass, Alex Stein, Amémé, Anime, Bart Skils, Carla Schmitt, Chris Luno a Chris Sadler. Na techno stage se o vaši zábavu postará legendární DJ Subgate, který oslaví 25 let na scéně.

 

TrutnOFF  22. - 25. 8. 2024

TrutnOFF si za svou bohatou historii získal srdce tisíců fanoušků a stal se symbolem nezávislé hudební scény a bohémského ducha. Festival TrutnOFF 2024 se letos koná od 22. do 25. srpna na tradičním bojišti v Trutnově a oslaví 40 let své existence.

Na hlavní stagi vystoupí legendární Jesus and Mary Chain ze Skotska, dále pak americká punk rocková legenda Flogging Molly a ukrajinská folklórní kapela Go_A. Chybět nebudou ani domácí hvězdy jako Monkey Business, MIG 21 a akordeonistka, herečka a dryáčnická šansoniérka Rozálie Havelková.

 

 

Slovenské letní festivaly

Vyjeďte si za festivalem také na Slovensko a kromě hudby poznejte také jeho krásy a tradice. Pojďte se s námi podívat na ty nejlepší slovenské hudební akce.

 

Pohoda festival 11. - 13. 7. 2024

Pohoda Festival, jeden z nejvýznamnějších festivalů v Evropě, se vrací v roce 2024 s nabitým programem plným hudby, umění a zábavy. Festival se koná od 11. do 13. července 2024 na letišti Trenčín v Trenčíne. Hlavními hvězdami festivalu jsou Queens of the Stone Age, James Blake, Skepta, Royal Blood, Thievery Corporation, Pendulum, Morcheeba, Noname, Arlo Parks nebo Emiliana Torrini.

Kromě hudby na vás čeká také vizuální umění, divadlo, literatura, tanec, diskuze nebo workshopy. Pohoda Festival 2024 je ideální příležitostí pro všechny, kteří si chtějí užít jedinečný festivalový zážitek plný hudby, umění a zábavy.

 

Žákovic open 26. - 27. 7. 2024

Žákovic Open, který se koná od 26-27.7. 2024 v obci Žákovičky, je tradiční slovenský festival s dechovkou a folklorem. Festival nabízí pestrý program plný koncertů, tanečních vystoupení, jarmarků a řemeslných ukázek. Hlavními hvězdami festivalu jsou IMR, Cimbal Brothers, Peter Pišťanka, Orchester Konopáčik, Zbojská kapela a mnoho dalších.

Kromě hudebního a folklorního programu se na Žákovic Open můžete těšit i na divadlo, filmy, soutěže a program pro děti. Festival je ideální příležitostí pro poznání slovenské kultury a tradic.

 

Grape festival 9. - 10. 8. 2024

Grape Festival konající se 9. - 10.8. 2024 v malebném prostředí Piešťan, spojuje to nejlepší z vína a hudby. Festival nabízí širokou škálu koncertů, ochutnávek vín a gurmánských zážitků. Hlavními hvězdami festivalu jsou Tom Odell, Charlotte de Witte, Nothing but thieves, Dimension nebo Michael Kiwanuka

Kromě hudebních a gastronomických zážitků se na Grape Festivalu můžete těšit i na divadelní představení, taneční workshopy, výstavy a filmy. Festival je ideální příležitostí pro relaxaci a zábavu s přáteli.

 

Festival Country Lodenica 22. - 24. 8. 2024

Festival Country Lodenica se uskuteční v termínu od 22. do 24. srpna 2024 na Zelenej Vode v Novom Meste nad Váhom a je oslavou country hudby a tradic. Festival nabízí širokou škálu koncertů, tanečních vystoupení a doprovodných aktivit pro celou rodinu. Hlavními hvězdami festivalu jsou Fleret, Čechomor, Pokáč, Hrdza, Moruša, Nezmaři a Bárka, Cop, Marien, Juraj Hnilica, Richard Autner a Martin Geišberg a mnoho dalších.

Kromě hudebního programu se na festivalu Country Lodenica na vás čekají také standup vystoupení, dětské městečko, kolotoče, tance, nebo westernové scénky s koníky. Festival Country Lodenica je ideální příležitostí pro celou rodinu, která si chce užít příjemný víkend plný hudby, zábavy a relaxace v krásném prostředí.

 

Uprising festival 30. - 31. 2024

Uprising Festival , jeden z nejvýznamnějších reggae a ska festivalů v Evropě, se vrací v roce 2024 do Bratislavy. Festival se koná od 30. do 31. srpna 2024 v rekreačním areálu Zlaté piesky. Hlavními hvězdami festivalu jsou Alborosie & Shengen Clan, Dubioza Kolektiv, Yemi Alade, Rich The Kid, Azahriah, Tommy Cash, The Congos, Jesse Royal a mnoho dalších.

Uprising Festival 2024 je ideální příležitostí pro všechny fanoušky reggae, ska a urban music, kteří si chtějí užít skvělou hudbu, zábavu a přátelskou atmosféru. Festival se koná v krásném prostředí Zlatých písků, které nabízí dostatek prostoru pro všechny aktivity.

 

Co si s sebou vzít na festival?

I když vyrážíte na festivaly za zábavou, nezapomeňte se chránit před škodlivým UVA a UVB zářením, které způsobují spálení a předčasné stárnutí pleti. Vezměte si s sebou vhodnou kosmetiku, která vás dokáže ochránit před sluncem a umožní vám si festival užívat naplno bez nepříjemného spálení. O důležitosti SPF se více dozvíte v našem článku o významu a důležitosti SPF.

Nezapomeňte dbát na dostatečný pitný režim a pro prevenci nepříjemné kocoviny nebo zmírnění jejich příznaků si vezměte také kapsle pro střízlivé ráno, které se stanou vaším parťákem po probdělých nocích. Další tipy, jak se zbavit kocoviny najdete v tomto článku.

 

Přehled festivalů 2024

Datum Země Název festivalu
3. - 6. 7. 2024 Česká republika Beats for Love
4. - 6. 7. 2024 Česká republika Vysočina fest
11. - 13. 7. 2024 Slovensko Pohoda festival
11. - 14. 7. 2024 Česká republika Masters of Rock
12.7. - 31. 8. 2024 Česká republika Hrady CZ
17. - 20. 7. 2024 Česká republika Colours of Ostrava
25. - 28. 7. 2024 Česká republika Benátská!
26. - 27. 7. 2024 Slovensko Žákovic open
1. - 3. 8. 2024 Česká republika Let it Roll
7. - 10. 8. 2024 Česká republika Brutal Assault
9. - 10. 8. 2024 Slovensko Grape festival
16. - 17. 8. 2024 Česká republika Mácháč
22. - 24. 8. 2024 Slovensko Festival Country Lodenica
22. - 25. 8. 2024 Česká republika TrutnOFF
30. - 31. 8. 2024 Slovensko Uprising festival

 

Co si z článku odnést?

Letní festivaly jsou jedinečnou příležitostí pro každého, kdo hledá odpojení od každodenní rutiny a chce zažít neopakovatelné kulturní a hudební zážitky. Nechte se unést atmosférou, objevujte nové hudební talenty a užívejte si nezapomenutelné chvíle s přáteli a rodinou. Ať už jste fanouškem rocku, elektronické hudby nebo tradičních lidových melodií, užijte si festival naplno. Tak fesťákům zdar!

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Co je to SPF a proč je důležité ho v dnešní době znát?

Co je to SPF a proč je důležité ho v dnešní době znát?

Sluneční paprsky jsou pro lidské tělo důležité, ale jejich dopad na tělo může být i negativní, a proto je důležité se před sluncem vhodně chránit. Co je to SPF a jaké produkty zvolit, abyste si mohli sluneční záření užívat naplno a nemít strach z jeho negativních následků? Pokračujte ve čtení tohoto článku a dozvíte se o důležitosti SPF a prozradíme vám tipy na produkty, které vám nesmí chybět v letošní sbírce opalovací kosmetiky.

 

 

Ultrafialové (UV) záření a jeho dopady na zdraví

Slunce je pro život na Zemi nezbytné, ale jeho ultrafialové (UV) záření může mít na lidské zdraví i negativní dopady. Existují dva hlavní typy UV záření, a to konkrétně UVA a UVB

UVA záření tvoří až 95 % UV záření dopadajícího na Zemi, proniká hluboko do pokožky a je zodpovědné za předčasné stárnutí pleti, tvorbu vrásek a pigmentových skvrn, oslabuje imunitní systém. Dlouhodobé vystavení UVA záření bývá jedním z hlavních faktorů rizika rakoviny kůže

I když tvoří UVB záření jen 5 % záření dopadajícího na Zemi, je zodpovědné za spálení kůže. UVB záření neproniká do pokožky tak hluboko jako UVA, ale dokáže poškodit DNA buněk, čímž zvyšuje riziko rakoviny kůže

 

 

Co je to SPF?

Zkratka SPF pochází z anglického Sun Protection Factor a česky znamená “ochranný faktor” Zjednodušeně řečeno, číslo SPF udává dobu, po kterou můžete zůstat na slunci, než se vaše pokožka spálí

Existují různé produkty s rozdílnou výškou SPF a to od SPF 5 až po 50+. Čím vyšší je číslo SPF, tím větší ochranu před UVB zářením opalovací krém poskytuje. Například opalovací krém s SPF 15 filtruje přibližně 93 % UVB paprsků, zatímco opalovací krém s SPF 50 filtruje přibližně 98 % UVB paprsků.

 

Proč je důležité používat produkty s SPF? 

1. Prevence před spálením kůže

2. Ochrana před předčasným stárnutím pleti

3. Snížení rizika rakoviny kůže

 

Dělení produktů s SPF

Podle formy dělíme produkty s SPF na krémy, gely, spreje, tyčinky či oleje. Podle složení zase rozlišujeme chemické filtry, které absorbují UV záření a přeměňují ho na teplo, dále minerální filtry, které vytváří na pokožce fyzickou bariéru odrážející UV zaření, širokospektré krémy chránící před UVA i UVB zářením a voděodolné krémy.

 

 

Jak správně používat produkty s ochranným faktorem SPF, aby byly účinné?

Vybírejte si širokospektrální opalovací krémy  s SPF 30 nebo vyšším, které zajišťují ochranu jak před UVB (spalující) paprsky, tak před UVA (stárnoucí a karcinogenními) paprsky. Zvolte takový druh opalovacího krému, který je vhodný pro váš typ pleti a zkontrolujte datum expirace produktu. Nepoužívejte opalovací krémy s prošlým datem záruky, protože takové přípravky už nebývají účinné

 

Pozor na dostatečné množství

S SPF produkty opravdu nešetřete. Naneste dostatečnou vrstvu opalovacího krému na všechny oblasti těla, včetně obličeje, uší, krku, rukou a nohou a nezapomeňte ani na často opomíjené oblasti, jakými bývají chodidla, rty a ušní lalůčky.

Naneste opalovací krém alespoň 15-20 minut před pobytem na slunci, čímž zajistíte, že bude mít produkt dostatečný čas pro vstřebání se do pokožky a pro aktivaci všech svých účinných látek

 

Jednou to nestačí

Opalovací krém znovu nanášejte každé dvě hodiny, nebo častěji, pokud se potíte, plavete nebo se otíráte ručníkem. Aplikovat produkty s SPF byste měli častěji i v případě, že se nekoupete, protože se krémy časem rozkládají a ztrácejí svou účinnost.

 

Jaké produkty s SPF faktorem zvolit?

Vyberte si opalovací krém s SPF, který je vhodný pro váš typ pleti. Pokud máte mastnou pleť, budete potřebovat opalovací krém s SPF, který je nemastný a nekomedogenní. Většina dermatologů doporučuje používat opalovací krém s SPF 30 nebo vyšší. Pokud máte citlivou pleť náchylnou ke spálení, budete potřebovat opalovací krém s SPF 45 nebo 50. Hledejte opalovací krémy s SPF, které obsahují širokospektré filtry, které chrání před UVA i UVB zářením

Můžete také  zvolit z opalovacích krémů s antioxidanty, které chrání pleť před poškozením volnými radikály. Některé opalovací krémy s SPF jsou voděodolné, hypoalergenní nebo bez parfemace, a proto si vyberte opalovací krém s vlastnostmi, které jsou pro vás důležité. 

Pokud se o kosmetice na opalování chcete dozvědět více, přečtěte si také náš článek s názvem Jakou kosmetiku zvolit na opalování a proč?

 

1. Opalovací a denní krémy

Vyzkoušejte opravdu kvalitní a přírodní opalovací krém, který chrání pokožku před nežádoucími vlivy slunečního záření. Krém obsahuje extrakt z rozmarýnu a dalších 25 aktivních složek (včetně vitaminu E a mandlového oleje), které se postarají o ochranu vaší pokožky pomocí SPF 50 a chrání také před UVA a UVB filtry.

Náš opalovací krém je bezpečný k použití i pro těhotné a kojící ženy a má antioxidační účinky, které zabraňují předčasnému stárnutí kůže a regenerují poškozené kožní buňky. Pleť po jeho použití bude uvolněná, hydratovaná a zároveň podpoří obranyschopnost pokožky proti volným radikálům až o 41 %.

Pokud netoužíte po tak vysoké ochraně před sluncem, vyzkoušejte krém s SPF 30, který chrání a současně regeneruje poškozené kožní buňky a z 86 % se skládá z přírodních složek, které dodávají pleti antioxidační účinky. Pleť bude po jeho použití dokonale hydratovaná a zároveň podpoří obranyschopnost pokožky proti volným radikálům.

 

 

2. Oleje pro opalování

Jedete na letní dovolenou u moře, plánujete relaxovat u bazénu, nebo chcete podniknout výlet do hor?  VENIRA opalovací olej vám zajistí krásné a zdravé opálení bez ohledu na typ pleti. Díky speciálnímu složení olej chrání citlivou, suchou i normální pokožku. Lehká textura a snadné roztírání zaručují rovnoměrné rozložení oleje a přirozený vzhled opálení. Přípravek obsahuje mandlový, olivový a slunečnicový olej pro hebkou a hydratovanou pokožku,  blokuje UVA i UVB záření způsobující stárnutí pleti a pokožku hydratuje, rozzáří a ochrání

3. Opalovací másla

Hledáte opalovací přípravek, který vám zajistí neodolatelné opálení a zároveň se postará o vaši pokožku, dodá jí vůni exotiky, melounu, čokolády nebo piňakolády a navíc vaší pokožce poskytne třpytivý vzhled? Pak jsou pro vás naše opalovací másla  s bronzujícím efektem ideální. Díky obsahu beta karotenu se krásně a rovnoměrně opálíte a vaše pokožka bude hydratovaná a hebká po celé léto.

Ať už se chystáte k moři, na koupaliště nebo jen relaxovat na zahradě, naše opalovací máslo vás bude chránit a hýčkat za každé situace.

 

 

Další tipy pro ochranu pleti před sluncem

Mnoho lidí si opalovací krém nanáší až těsně před pobytem na slunci, což je chyba. Opalovací krém je nutné nanést 15-20 minut před pobytem na slunci, aby se stihl vstřebat do pokožky a plně účinkovat.

Vyhněte se slunci mezi 10. a 16. hodinou, kdy bývá sluneční záření nejostřejší.

Jezte potraviny bohaté na antioxidanty, které pomáhají chránit pokožku před poškozením způsobeným sluncem. Potraviny bohaté na antioxidanty zahrnují ovoce, zeleninu, tmavou čokoládu a ořechy.

Pijte dostatek tekutin, dehydratace totiž může zhoršit účinky slunečního záření. 

Slunce proniká i přes mraky, takže je důležité používat opalovací krém i ve dnech, kdy je zataženo. 

 

Co si z článku odnést?

V dnešní době, kdy trávíme stále více času venku a slunce je čím dál silnější, je znalost SPF klíčová pro ochranu našeho zdraví. SPF nám umožňuje užívat si slunce bez obav z popálení a dalších jeho negativních následků, jako je předčasné stárnutí pokožky a rakovina kůže. Proto si nezapomeňte před každým pobytem na slunci nanést produkty s adekvátním faktorem SPF a chránit tak svou pokožku po celý rok.

Nezapomeňte, i když používáte opalovací krém s vysokým SPF, stále je důležité omezit čas strávený na slunci a dodržovat další preventivní opatření. Opalovací krém by měl být pouze součástí komplexní strategie ochrany před sluncem. Sluňte se, ale zdravě a bezpečně!

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Je žehlička na vlasy skutečně takovou hrozbou?

Je žehlička na vlasy skutečně takovou hrozbou?

Žehličky na vlasy se staly běžnou součástí vlasové rutiny. Slibují rychlé a snadné narovnání vlasů, kudrnaté vlny nebo dodání objemu. Ale jsou tyto zázračné nástroje skutečně tak neškodné, jak se zdá? V tomto článku si zodpovíme otázku, zda jsou žehličky na vlasy skutečně škodlivé a podíváme na potenciální rizika používání žehliček na vlasy. Jak používat žehličky zodpovědně, abyste minimalizovali jejich negativní dopady? Jak chránit vlasy před teplem? Pokračujte ve čtení a dozvíte se všechny odpovědi na otázky týkající se žehlení vlasů. 

 

 

Žehlička vlasy ničí - pravda nebo lež?

Pokud si vyberete kvalitní žehličku na vlasy a budete ji používat správně a s rozvahou, vlasy vám nezničí. Důležité je chránit vlasy před teplem, nežehlit je příliš často a pečovat o ně i po žehlení

 

Faktory ovlivňující dopad žehlení na vlasy

Frekvence používání - čím častěji žehličku používáte, tím větší je riziko poškození vlasů.

Teplota - vysoké teploty vlasy více vysušují a poškozují. Je důležité používat žehličku při nejnižší možné teplotě, která je pro váš typ vlasů dostačující.

Typ vlasů - jemné vlasy jsou náchylnější k poškození než silné vlasy.

Zdraví vlasů - pokud máte již poškozené vlasy, například kvůli barvení nebo chemickému ošetření, jsou náchylnější k dalšímu poškození žehličkou.

Kvalita žehličky - levné žehličky s nekvalitními destičkami vlasy více poškozují než dražší žehličky s keramickými destičkami a pokročilými technologiemi.

Způsob používání - pokud žehličku používáte nesprávně, například ji táhnete po vlasech příliš pomalu nebo opakovaně žehlíte stejné prameny, vlasy se více poškozují.

 

Druhy žehliček na vlasy podle materiálu

Nejběžnějšími a nejdostupnějšími bývají keramické žehličky, jejichž keramické destičky se rovnoměrně zahřívají a vlasy šetrně uhlazují. Jsou vhodné pro všechny typy vlasů. Titanové žehličky bývají lehčí a zahřívají se rychleji než keramické žehličky. Destičky z titanu navíc bývají hladší, takže po nich vlasy kloužou snadněji a jsou vhodné pro husté i kudrnaté vlasy. Turmalínové žehličky vydávají záporné ionty, které vlasy hydratují a zabraňují krepatění. Destičky z turmalínu se rovněž rovnoměrně zahřívají a vlasy šetrně uhlazují a jsou tak vhodné pro jemné a poškozené vlasy.

 

 

Žehličky na vlasy podle funkcí 

Klasické žehličky, které jsou určeny pouze pro rovnání vlasů.

Kónické žehličky mají destičky, které se směrem ke koncům zužují a slouží k natáčení kudrlin a vln.

Cestovní žehličky jsou malé a skladné, takže se snadno vejdou do kabelky a jsou tak ideální na cesty.

Žehličky s parou využívají páru k hydrataci vlasů a usnadnění žehlení. Jsou vhodné pro suché a poškozené vlasy.

Žehličky s ionizací vydávají záporné ionty, které vlasy hydratují a zabraňují krepatění a hodí se pro všechny typy vlasů.

 

Jak vybrat tu správnou žehličku na vlasy? 

Při výběru té nejlepší žehličky na vlasy právě pro vás musíte brát na vědomí hned několik parametrů, podle kterých se budete rozhodovat. Níže naleznete 5 faktorů, které byste měli zohlednit při výběru žehličky na vlasy:

 

Typ vlasů

Pro jemné vlasy je důležitá žehlička s nízkým nastavením teploty a keramickými destičkami, které vlasy šetrně uhladí. Pro husté a kudrnaté vlasy budete potřebovat žehličku s vyšším nastavením teploty a širšími destičkami, které vlasy zvládnou narovnat v jednom tahu. Normální vlasy si vystačí se žehličkou se středním nastavením teploty a keramickými destičkami.

 

Nastavení teploty

Žehlička by měla mít více nastavení teploty, abyste mohli najít tu, která je ideální pro váš typ vlasů. Některé žehličky mají také funkci automatického vypnutí, která zabraňuje přehřátí.

 

Destičky

Hledejte žehličku na vlasy s keramickými nebo turmalínovými destičkami, které se rovnoměrně zahřívají a vlasy šetrně uhladí. Kovové destičky obvykle zahřívají nerovnoměrně a vlasy mohou spálit.

 

Technologie

Některé žehličky mají technologie, jako jsou iontové kondicionování nebo infračervené záření, které vlasy hydratují a chrání před poškozením.

 

Velikost a tvar

Velikost a tvar žehličky by měly odpovídat vašim potřebám. Pokud máte krátké vlasy, budete potřebovat menší žehličku. Pokud máte dlouhé vlasy, budete potřebovat žehličku s delšími destičkami.

 

 

Jaké žehličce na vlasy se vyhnout?

Je těžké říct, které žehličky na vlasy jsou obecně nekvalitní, protože to závisí na individuálních potřebách a typu vlasů. Levné žehličky na vlasy však obecně postrádají kvalitní materiál žehlících ploch a používají kovové destičky, které se nerovnoměrně zahřívají a mohou vlasy spálit. Levnější žehličky zároveň mívají pouze jedno nastavení teploty, které může být pro jemné vlasy příliš horké a může docházet k poškozování vlasů

 

Jak žehlit vlasy s minimálním poškozením?

Používejte žehličku maximálně 2-3krát týdně.

Vždy používejte ochranné produkty, jako jsou spreje proti teplu.

Nikdy nežehlete vlasy mokré, pokud nemáte žehličku přímo určenou na žehlení mokrých vlasů. 

Používejte žehličku při nejnižší možné teplotě, která je pro váš typ vlasů dostačující.

Nepoužívejte žehličku na stejném prameni vlasů vícekrát.

Vlasy pravidelně hydratujte.

 

Tipy na produkty pro správnou výživu a ochranu vlasů

Abyste mohli své vlasy tepelně upravovat, je potřeba, aby byly zdravé a vyživené. Ke správné výživě a zdraví vlasů vám pomohou vhodné kosmetické přípravky a doplňky stravy pro krásné vlasy. Který z nich si vyberete?

 

1. Keratinová voda 

Hledáte produkt, který vaše vlasy pomůže ochránit před tepelnou úpravou pomocí žehličky, fénu nebo kulmy na vlasy? Pak je tu pro vás keratinová voda s inovativním složením a osvěžující květinovo-citrusovou vůní. Tento veganský zázrak je ideální pro ženy i muže, kteří touží po ochraně vlasů před teplem a dodání potřebné výživy vlasům před tím, než je začnete tepelně zatěžovat. Složení keratinové vody je navrženo tak, aby vyhovovalo všem typům vlasů, od jemných a tenkých, přes suché a lámavé až po husté a kudrnaté

Díky svým přírodním ingrediencím keratinová voda funguje jako účinná termoochrana při fénování, žehlení a kulmování. To pomáhá zabraňovat poškození vlasů teplem a udržuje je zdravé a krásné. Keratinovou vodu stačí aplikovat do vlhkých vlasů po umytí a pročesat je prsty. Množství produktu závisí na hustotě a typu vlasů. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte keratinovou vodu po každém mytí.

2. Maska na vlasy

Zhoršila pravidelná tepelná úprava kvalitu vašich vlasů? Vdechněte svým vlasům nový život s regenerační maskou a dopřejte jim potřebnou výživu a regeneraci před opětovným použitím žehličky na vlasy. Regenerační vlasová maska dokáže hloubkově obnovit i ty nejvíce poškozené a oslabené vlasy způsobené nadměrným žehlením vlasů a dodá jim potřebnou výživu před další tepelnou úpravou

Řekněte stop roztřepeným konečkům a lámavým vlasům! Maska je zacelí a uhladí, čímž vašim vlasům dodá zdravý a upravený vzhled. Srdcem této masky je inovativní aminokyselinový komplex, který proniká hluboko do vlasové pokožky a vyživuje ji zevnitř. Díky tomu jsou vlasy hydratované, odolné, plné vitality a připraveny na tepelnou úpravu.

 

 

3. Přírodní šampon s kolagenem

Ať už máte vlasy jemné, husté, kudrnaté, suché nebo mastné, kolagenový šampon se o ně postará s maximální péčí. Mořský kolagen obsažený v šamponu vašim vlasům dodá sílu a odolnost, zatímco chlorella a lupina bílá rozzáří a vyživí i suché kadeře. Tajemství šamponu tkví v kombinaci hydrolyzovaného kolagenu a kofeinu, které pronikají hluboko do vlasových folikul, kde posilují vlasové kořínky a zabraňují jejich uvolňování.

 

4. Vitamíny na vaše vlasy, nehty i pleť

Hledáte cestu k zářivým vlasům, pevným nehtům a hebké pleti? Pak jsou tady pro vás lahodné cucavé kostičky, které byly sestaveny přesně tak, aby vašim vlasům dodaly veškerou potřebnou výživu. Tajemství kostiček krásy tkví v unikátním složení 12 aktivních látek, mezi které patří hydrolyzovaný kolagen Verisol®, který se snadno se vstřebává a účinně působí na vlasy, nehty a pleť. Zvyšuje také elasticitu pleti, snižuje výskyt vrásek a zpevňuje nehty. Cholin a zinek obsažený v kostičkách zase podpoří regeneraci a zdraví vlasů, pomůže vaše vlasy posílit a vrátit jim lesk

 

 

Fakta a mýty o žehlení vlasů

Žehličky na vlasy vlasy spálí. I když je pravda, že nadměrné používání vysoké teploty může vlasy poškodit, moderní žehličky na vlasy mají termostaty, které regulují teplotu a zabraňují spálení vlasů.

Žehličky na vlasy způsobují vypadávání vlasů. Žehličky na vlasy vlasy nepoškozují natolik, aby způsobovaly jejich vypadávání. Vypadávání vlasů může mít různé příčiny, jako je stres, hormonální změny nebo nedostatek živin.

Žehličky na vlasy vlasy ztenčují. Žehličky na vlasy vlasy neztenčují, ale mohou je vysušovat a dělat křehčí, pokud se nepoužívají správně.

Všechny žehličky na vlasy jsou stejné. Různé typy žehliček na vlasy se liší materiálem desek, teplotním rozsahem a funkcemi. Je důležité vybrat si žehličku, která je vhodná pro váš typ vlasů a potřeby.

 

Co si z článku odnést?

Je tedy žehlička na vlasy skutečně takovou hrozbou? Záleží na tom, jak a jak často žehličku používáte. Pokud dodržujete správné techniky a používáte kvalitní produkty na ochranu vlasů, žehlička vám nijak neublíží. Naopak, může vaše vlasy zjemnit a zjednodušit tak jejich rozčesávání. 

Podpořte výživu a ochranu svých vlasů a vyzkoušejte keratinovou vodu pro hydrataci vlasů a zářivý lesk. Masky na vlasy pomohou navrátit zdraví a krásu poškozeným vlasům a vyživí i hodně oslabené kadeře. Používání kvalitního a přírodního šamponu je základ, proto vyzkoušejte šampon s mořským kolagenem a chlorellou, který vaše vlasy rozzáří a pomůže zabránit také padání vlasů. Krása začíná uvnitř, a proto vyzkoušejte naše vitamíny pro vlasy, nehty i pleť, které se rychle vstřebávají a podporují krásu a výživu vašich vlasů také zevnitř. 

Pamatujte,  žehlička na vlasy vám může usnadnit styling a dodat vašim vlasům lesk a objem, ale je důležité, abyste ji používali správně a s rozvahou. Krása vychází zevnitř, proto je důležité dbát na celkový zdravý životní styl. Dopřejte si dostatek spánku, jezte zdravou stravu a pijte dostatek tekutin. Vaše vlasy vám za to poděkují a budou krásné a zdravé, ať už je žehlíte, nebo ne.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Intimní hygiena - Proč je tak důležitá a jaké produkty zvolit?

Intimní hygiena - Proč je tak důležitá a jaké produkty zvolit?

Intimní partie jsou citlivé a vyžadují specifickou péči, která se liší od běžné hygieny zbytku těla. Zanedbávání intimní hygieny může vést k nepříjemným a i závažným zdravotním komplikacím. V tomto článku se dozvíte, proč je intimní hygiena tak důležitá, jak správně pečovat o své intimní partie a jaké produkty k tomu použít.

 

 

Intimní hygiena a ženská mikroflóra

Intimní ženská mikroflóra, nazývaná také vaginální mikrobiom, je komplexní ekosystém tvořený miliardami mikroskopických organismů, převážně bakteriemi, které sídlí v ženských intimních oblastech. Tato jemná rovnováha prospěšných a škodlivých bakterií hraje klíčovou roli v udržení zdraví ženských pohlavních orgánů a celkového ženského zdraví.

Mikroflóra vytváří bariéru, která chrání pohlavní orgán ženy před škodlivými bakteriemi a plísněmi, které by mohly způsobit například infekce močových cest. Současně je správná ženská mikroflóra důležitá pro udržení mírně kyselého pH ženských intimních partií, které je pro škodlivé mikroorganismy nehostinné.

 

Laktobacily a pH

Laktobacily jsou bakterie, které rozkládají cukry přítomné v pochvě a produkují kyselinu mléčnou, která snižuje pH pochvy na hodnoty kolem 3,5-4,5, což vytváří přirozené kyselé prostředí. Patogenní mikroorganismy, jako jsou bakterie způsobující bakteriální vaginózu nebo kvasinky způsobující kvasinkové infekce, preferují prostředí s vyšším pH, a proto právě nižší pH vytvořené kyselinou mléčnou produkovanou laktobacily brání růstu těchto patogenů a chrání tak před vaginálními infekcemi. 

 

Jaké faktory mají vliv na změnu přirozeného ženského prostředí? 

- strava

- stres

- menstruační cyklus 

- těhotenství 

- antikoncepce nebo antibiotika

 

 

5 důvodu, proč věnovat pozornost intimní hygieně

Intimní hygiena je nesmírně důležitá a vyžaduje speciální péči. Proč byste měly dbát o své intimní partie?

 

1. Předejdete infekcím

Intimní oblast je domovem mnoha druhů bakterií, z nichž některé mohou být škodlivé. Správná intimní hygiena pomáhá tyto bakterie kontrolovat a předcházet nepříjemnostem v podobě kvasinkových infekcí, bakteriální vaginózám a zánětlivým onemocněním pánevních orgánů.

 

2. Udržíte si přirozené pH

Laktobacily jsou prospěšné bakterie, které přirozeně žijí v pochvě a produkují kyselinu mléčnou. Kyselina mléčná snižuje pH pochvy na hodnoty kolem 3,5-4,5, čímž vytváří kyselé prostředí, které je pro laktobacily příznivé a zároveň brání růstu škodlivých bakterií preferující alkalické prostředí.

 

3. Budete se cítit sebevědomě a komfortně

Správná intimní hygiena vám může dát pocit sebevědomí a jistoty a vy se tak můžete cítit čistě a svěže a to vám může pomoci cítit se lépe sami se sebou.

 

 

4. Předejdete podráždění

Pravidelné mytí vnější oblasti genitálií jemným mýdlem a vlažnou vodou pomáhá odstraňovat nečistoty, bakterie a pot, které mohou vést k podráždění

 

5. Minimalizujete riziko infekce při menopauze a hormonálních změnách

Menopauza a hormonální změny s ní spojené přináší do života ženy řadu fyziologických změn, které ovlivňují i intimní zdraví. Snížení hladiny estrogenu v tomto období vede k řadě změn v pochvě, například ke ztenčení sliznice pochvy, která se stává náchylnější k podráždění. Udržování čistoty a hydratace vnější oblasti genitálií pomáhá chránit ztenčenou a citlivou sliznici pochvy v menopauze.

 

Jaké produkty pro péči o intimní partie zvolit? 

Nepoužívejte klasická mýdla, která narušují přirozené pH, dráždí citlivou pokožku a ničí prospěšné bakterie. Vždy sáhněte po přípravcích, které jsou vyvinuty přesně tak, aby poskytly vašim intimním partiím tu nejlepší péči. Speciálně pro ženskou intimní hygienu jsme vyvinuli 2 produkty, které vám pomohou s každodenní intimní hygienou. Liší se svou konzistencí. Dáte přednost gelu nebo pěně? Oba produkty vám poskytnou tu nejlepší možnou péči. Pěnu doporučujeme pro velmi citlivou kůži, pro období těhotenství či šestinedělí nebo pro holení. Po gelu sáhněte v případě, že vás trápí nepříjemné aroma či svědění intimní oblasti.

 

Intimní mycí pěna s tea tree

Pokud chcete svým intimním partiím poskytnout tu nejlepší kvalitu, vyzkoušejte intimní mycí pěnu s tea tree olejem, která je obohacena o extrakt z měsíčku lékařského a 11 dalších přírodních účinných složek a je určena pro každodenní šetrnou intimní hygienu, která zajistí vyrovnané pH, zjemní pokožku, hydratuje ji a je vhodná také pro citlivou a podrážděnou kůži.

Pěnu doporučujeme také, pokud jste v očekávání nebo v šestinedělí, protože dokáže respektovat zvláštní péči a ochranu intimních partií právě v tomto období. V případě, že toužíte po dlouhotrvajícím pocitu svěžesti a hledáte produkt, který lze použít i pro holení, který je vhodný také pro citlivou a podrážděnou kůži a navíc ho můžete používat také během těhotenství a porodu, intimní mycí pěna je jasnou volbou. Pěna je navíc přírodní, veganská, nevysušuje pokožku a působí regeneračně. Malé množství přípravku naneste na intimní partie, vmasírujte a poté důkladně opláchněte. 

 

 

VENIRA intimní mycí gel

Tento přírodní a veganský produkt s niacinamidem a dalšími 31 účinnými látkami včetně aloe vera, měsíčku lékařského a heřmánku pravého, se stane vaším pomocníkem při regulaci kožní mikroflóry a pH v intimní oblasti a navíc přispěje k neutralizaci nepříjemných pachů. 

Gel doporučujeme pro všechny ženy, které trápí nepříjemné svědění způsobené nedostatečnou hydratací pokožky. Současně si gel poradí také s neutralizací nepříjemných pachů. Přírodní intimní mycí přípravek je vhodný pro všechny ženy bez ohledu na věk a typ pokožky, protože byl navržen přesně tak, aby vyhovoval všem ženám bez ohledu na věkovou kategorii

 

 

Obecné zásady pro správnou intimní hygienu

Vybírejte šetrné mycí prostředky a vyhněte se drsným mýdlům a parfémovaným produktům, které narušují pH a dráždí citlivou pokožku. Vsaďte na speciální intimní gely s vyváženým obsahem látek, které podporují zdravou mikrofloru.

Dodržujte správnou techniku mytí a myjte se směrem zepředu dozadu, abyste zabránili šíření bakterií z konečníku do pochvy. Používejte dostatek vlažné vody a opláchněte všechny zbytky mycího prostředku.

Nepřehánějte to s hygienou, protože správná intimní hygiena je sice důležitá, ale nadměrné mytí může narušit přirozenou rovnováhu mikroflóry, a proto se doporučuje sprchovat se 1x denně, s výjimkou horkých dnů nebo po sportovním výkonu, kdy je vhodné sprchovat se častěji.

Vybírejte prodyšné spodní prádlo, které umožňuje pokožce dýchat a předchází hromadění vlhkosti, která podporuje růst škodlivých mikroorganismů. Syntetické materiály se nedoporučují.

Vyhýbejte se těsným kalhotám bránícím cirkulaci vzduchu a zvyšujícím rizika infekcí. Vsaďte na volnější oblečení, které umožní vašim intimním partiím dýchat.

Dbejte na konzumaci jogurtů s živými kulturami a dostatku prebiotik podporuje zdravou mikrofloru. Naopak se vyhýbejte nadměrnému příjmu cukru a rafinovaných potravin, které škodí prospěšným bakteriím.

Pravidelně navštěvujte svého gynekologa a absolvujte preventivní prohlídky, které pomohou včas odhalit a léčit případné problémy.

 

Co si z článku odnést? 

Intimní hygiena hraje klíčovou roli v našem celkovém zdraví a pohodlí. Dodržováním správných návyků a používáním vhodných produktů můžete předcházet nepříjemným infekcím a podráždění.

Při výběru produktů pro intimní hygienu je důležité zohlednit individuální potřeby a citlivost. Zvolte produkty bez parfemace a barviv, které by mohly pokožku dráždit. Vhodné jsou i produkty s obsahem probiotik, která podporují přirozenou mikroflóru intimních partií.

Pamatujte, že intimní partie jsou citlivé a vyžadují šetrnou péči. Dodržováním správných návyků a používáním vhodných produktů pomáháte zajistit jejich zdraví a pohodlí

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Ženské zdraví

Čistění pleti v pohodlí domova, krok za krokem

Čistění pleti v pohodlí domova, krok za krokem

Toužíte po zářivé a zdravé pleti a nechcete utrácet tisíce za nákladné kosmetické procedury? Dokonalé pleti můžete dosáhnout i z pohodlí domova používáním kvalitních kosmetických přípravků a pravidelnou péčí. V tomto komplexním průvodci vám krok za krokem popíšeme správnou techniku čištění pleti, která vám pomůže dosáhnout viditelných výsledků a zbavit se nedostatků pleti. Pokračujte ve čtení článku a dozvíte se naše osvědčené postupy pro péči o pleť, která se pro vás stane příjemným rituálem, který si zamilujete a vaše pleť vám za něj poděkuje.

 

 

Důležitost správného čištění pleti

Proč je tak důležité si pleť čistit? Čištění pleť zbavuje nečistot, prachu, make-upu a přebytečného mazu, které ucpávají póry a vedou k tvorbě akné, černých teček a dalších kožních problémů. Znečištěná pleť je náchylnější k podráždění, zarudnutí či svědění. Správná péče pokožku pomáhá zklidnit a působí jako prevence vzniku nedokonalostí pleti. Čistá pleť navíc lépe vstřebává hydratační krémy, séra a další pleťové produkty, čímž zvyšuje jejich účinnost.

Věnovat se pravidelnému čištění a péči o pleť byste se měli věnovat také v případě, že toužíte po hladké pleti bez jemných linek, vrásek a pigmentových skvrn, protože nečistoty ulpívající na pleti poškozují elastin a kolagen, čímž vedou k nechtěnému stárnutí pleti. Pokud se chcete pyšnit svěží, zdravou a rozjasněnou pletí, nevyhnete se jejímu pravidelnému čištění.

 

Jak často si mýt obličej?

Ideální frekvence mytí pleti závisí na typu pokožky, životním stylu a dalších faktorech, ale obecně lze říci, že byste si obličej měli čistit 2x denně, vždy ráno pro odstranění nečistot, které se pokožce nahromadily přes noc a večer pro odstranění make upu a nečistot, které ulpěly na pleti přes den

 

 

Klíčové kroky pro efektivní čištění pleti 

Každodenní rutina pro zářivou pleť začíná důkladným čištěním. Odstraňte makeup a nečistoty, které zatěžují pleť a ucpávají póry. Jemným čisticím prostředkem pleť zbavte přebytečného mazu a nečistot, čímž ji připravíte na další kroky péče. Tonikum srovná pH pleti a zjemní póry, zatímco hydratační krém dodá pleti potřebnou hydrataci a výživu. Pravidelná péče o pleť ji zbaví nečistot, hydratuje ji a podpoří její zdravý vzhled. Jaké produkty pro efektivní čištění pleti použít?

 

1. Odstranění make upu a nečistot

Odstranění nečistot a make-upu z pleti je nezbytnou součástí každodenní péče o pleť. Správným čištěním a odličováním pleti pomáháte předcházet ucpávání pórů, zabraňujete podráždění a předčasnému stárnutí pleti, podporujete její regeneraci a zlepšujete její celkový vzhled. Jaké produkty pro odstranění nečistot z pleti použít? 

 

Odličovací mléko

Pro první krok čištění pleti doporučujeme použít odličovací mléko s obsahem 19 účinných složek včetně jojobových esterů, slunečnicového vosku a extraktu z hub Albatrellus Confluens naneste na navlhčenou pleť pomocí kosmetického tamponu, jemným stíráním z kůže odstraňte zbytky make upu a nečistot a následně opláchněte vodou

Mléko s vůní kokosu respektuje přirozené pH vaší pleti, hydratuje ji, působí šetrně, ale zároveň dokáže odstranit všechny nečistoty a také řasenku či make-up. 

 

Odličovací a čistící gel

Pokud však hledáte přírodní kosmetický produkt, který je 2v1, vaši pleť odlíčí a vyčistí zároveň, vyzkoušejte odličovací a čistící gel, který obsahuje kyselinu mléčnou a dalších 17 aktivních složek včetně aloe vera a bazalky indické, které podporují a urychlují vlastní ochranné funkce pokožky. Pro dosažení dokonalého výsledku aplikujte gel ve dvou krocích:

1. Naneste gel na navlhčený vatový tamponek a jemně s ním přejíždějte po navlhčené pleti, včetně oblasti očí. Takto odstraníte veškerý make-up a nečistoty. Pleť poté opláchněte vlažnou vodou.

2. Gel aplikujte přímo na konečky prstů a jemnými krouživými pohyby ho vmasírujte do pleti. Gel tak na sebe váže hluboko usazené nečistoty i ty na povrchu pleti. Pleť důkladně opláchněte a pokračujte v další fázi vaší pečující rutiny.

Pro ještě efektivnější odlíčení a hloubkové čištění použijte konjakovou houbičku.

 

2. Čištění pleti čistícím prostředkem 

Čištění pleti je základním krokem v každé rutině péče o pleť, protože odstraňuje nečistoty, které mohou ucpávat póry a vést ke vzniku akné a jiných nedokonalostí, dále zlepšuje vstřebávání kosmetických produktů a dodává zdravý vzhled pleti. Co použít pro důkladné vyčištění vaší pleti? 

 

Obličejová mycí pěna

Účinné látky obsažené v obličejové mycí pěně v podobě kyseliny mléčné a dalších 19 aktivních složek vyčistí vaši pokožku do hloubky bez vychýlení hodnoty pH vaší pleti, redukují zvýšenou produkci kožního mazu a pomáhají zabraňovat vypařování vody z pleti, čímž ji pomáhají udržovat hydratovanou. 

Pěna je vhodná také pro problematickou, citlivou a aknózní pleť a poskytuje antibakteriální, dezinfekční a zklidňující účinky. Jednu pumpičku mycí pěny aplikujte ráno a večer na vlhký obličej, krouživými pohyby vmasírujte do pokožky a důkladně opláchněte vodou. Pěnu můžete používat přímo na celý obličej včetně očí

 

 

3. Tonizace pleti 

Tonizace pleti je často opomíjeným krokem, ale ve skutečnosti má mnoho benefitů, které z ní dělají důležitou součást rutiny, protože vyrovnává pH pleti, odstraňuje hlubší zbytky nečistot, zklidňuje a osvěžuje a navíc připravuje pleť na další produkty.

 

Rozmarýnová voda

Rozmarýnová voda, čili hydrolát z rozmarýnu, se získává parní destilací rozmarýnových květů a listů a dělá z ní vodu se širokou škálou. Vyzkoušejte tohoto oblíbeného pomocníka v péči o pleť s antiseptickými a protizánětlivými vlastnostmi, které rozmarýnovou vodu dělají ideální pro tonizaci pleti. Pomáhá odstraňovat přebytečný maz, stahovat póry a regulovat produkci kožního mazu. Současně působí preventivně proti předčasnému stárnutí pleti, zklidňuje podráždění, hydratuje a je vhodná také pro velmi citlivou pleť

Rozmarýnovou vodu nastříkejte na vatový tampon nebo ji nastříkejte přímo na obličej a jemně masírujte. Produkt je bezoplachový, a proto následně nemusíte umývat obličej vodou. Používejte dvakrát denně

 

4. Hydratace pleti 

Dehydratovaná pleť může být suchá, šupinatá, podrážděná a náchylná ke vzniku vrásek. Současně může být dehydratovaná pleť náchylnější k tvorbě akné, protože se pleť snaží kompenzovat nedostatek vlhkosti produkcí nadměrného mazu, který pak ucpává póry.

 

Hydratační sérum

Recepturu našeho hydratačního séra jsme pozvedli na novou úroveň. Nyní obsahuje ještě více účinných látek, které zajistí ještě viditelnější a fantastičtější výsledky. Do séra jsme nově přidali extrakt z chmele otáčivého, který chrání pokožku před škodlivými volnými radikály a bojuje proti předčasnému stárnutí. Ovesný výtažek zase zklidňuje podrážděnou kůži, zmírňuje zarudnutí a zlepšuje její texturu. Komplexní antioxidační ochranu, snížení podráždění a začervenání poskytuje pleti aloe vera. Slunečnicový olej s kyselinou olejovou a lecitin s fosfolipidy obsažené v séru zase zajišťují hloubkovou hydrataci pleti a udržují ji hebkou a pružnou.

 

5. Doplňkové kroky pro hloubkové čištění pleti 

Kromě pravidelného čištění pleti skládající se ze 4 kroků, které jsme popsali výše, byste měli své pokožce dopřát také extra péči v podobě použití peelingů a pleťových masek. Proč je doplňková péče tak důležitá?

 

Exfoliace

Exfoliaci neboli peeling je nutné provádět, abyste odstranili odumřelé kožní buňky z povrchu pokožky a dali tak prostor tvorbě nových kožních buněk. V případě, že nebudete provádět peeling pokožky, začnou se na jejím povrchu hromadit staré buňky, pleť začne působit šupinatě, matně a póry se začnou ucpávat. Peeling provádějte několikrát týdně dle vaší potřeby. 

 

Pleťové masky

Pleťové masky jsou skvělým doplňkem vaší rutiny péče o pleť a nabízí řadu benefitů například v podobě intenzivní hydratace pleti, hloubkového čištění, zjemnění a rozjasnění či pro redukci vrásek. Masku vybírejte podle typu pleti. 

Pro mastnou pleť jsou ideální masky s čistícími složkami, jako je jíl, bahno nebo kyselina salicylová, které pomohou regulovat produkci mazu a čistit póry. Pro suchou pleť používejte hydratační masky s obsahem hydratačních složek, jako je kyselina hyaluronová, aloe vera nebo glycerin, které dodají pleti vlhkost a zjemní ji. Citlivá pokožka vyžaduje jemné a uklidňující masky s obsahem aloe vera, heřmánku nebo ovsa, které podrážděnou pleť zklidní. Na smíšenou pleť můžete použít kombinaci různých typů masek pro různé oblasti obličeje, například na mastnou T-zóny vyzkoušejte čistící masku a na suché tváře hydratační.

 

 

Nezapomínejte pleť hydratovat zvenku i zevnitř

Hydratace pleti zevnitř je stejně důležitá jako hydratace zvenku. Zatímco krémy a séra hydratují pleť z povrchu, hydratace zevnitř zajišťuje, aby pleťové buňky měly dostatek vlhkosti, kterou potřebují ke správnému fungování. Pijte dostatečné množství vody, ideálně 2-3 litry denně, jezte ovoce a zeleninu obsahující velké množství vody, vyhněte se alkoholu a kofeinu, které pleť dehydratují a doplňujte vitamín C.

 

Kyselina hyaluronová pro vnitřní užití

Chcete se zbavit prvních vrásek, pigmentových skvrn a rozzářit svou pleť? Pak je pro vás kyselina hyaluronová ideálním řešením! Tato zázračná látka dodá vaší pleti potřebnou hydrataci, pružnost a pevnost, a tak ji zbaví unaveného vzhledu

Kyselina hyaluronová k vnitřnímu užití s příchutí citronu a limetky je vhodná pro všechny muže i ženy, kteří touží po krásné a hydratované pleti a je ideální také pro užívání v těhotenství. Rozmíchejte 1–3 ml (1 ml = 15 kapek) ve sklenici s čistou vodou (popřípadě ve vlažném džusu) a vypijte. Užívejte ideálně hned ráno.

 

Další tipy pro efektivní a šetrné čištění pleti

1. Vyberte si správný čas na čištění - ranní čištění pleti pomáhá odstranit přebytečný maz a nečistoty, které se během noci nahromadily na pokožce. Večerní čištění pleti je obzvlášť důležité, protože pomáhá odstranit make-up, opalovací krém a další produkty, které jste během dne používali.

2. Použijte teplou, ale ne horkou vodu, protože horká voda může pokožku vysušovat a podráždit. Místo toho používejte vlažnou vodu, která je příjemná na dotek.

3. Jemně masírujte pleť a při nanášení čistícího prostředku jemně masírujte pleť krouživými pohyby po dobu 30 sekund. To pomůže uvolnit a odstranit nečistoty z pórů.

4. Nezapomeňte na krk a dekolt - krk a dekolt se také snadno znečišťují a stárnou, proto je důležité je při čištění pleti nezapomenout.

7. Vyhýbejte se drhnutí pleti, které může podráždit a poškodit. Místo toho používejte jemné krouživé pohyby.

 

Co si z článku odnést?

Pravidelné a důkladné čištění pleti je klíčové pro její zdraví a krásu. Dodržováním jednoduchých kroků popsaných v tomto článku a používáním správných produktů zajistíte, že vaše pleť bude čistá, hydratovaná a rozjasněná

Čištění pleti provádějte ve 4 krocích. Před spaním je nezbytné důkladně odstranit make-up a nečistoty z pleti jemným odličovacím prostředkem. Pro čištění pleti si vyberte vhodný čisticí prostředek, jemně ho vmasírujte do vlhké pleti a důkladně opláchněte vlažnou vodou. Pleťové tonikum pomáhá vyrovnat pH pleti a odstranit případné zbytky nečistot. Vyberte si tonikum bez alkoholu, které pleť nedráždí. Po čištění a tonizaci je důležité pleť hydratovat. Použijte hydratační krém vhodný pro váš typ pleti a jemně ho vmasírujte do obličeje a krku. Vyzkoušejte také doplňkovou péči o pokožku ve formě peelingů nebo pleťových masek a zkuste užívat kyselinu hyaluronovou pro vnitřní užití

Pamatujte, že krása vychází zevnitř ven. Kromě důkladného čištění a správné kosmetiky dopřejte svému tělu i duši také dostatek odpočinku, zdravé stravy a pohybu, a vaše pleť vám to tisíckrát vrátí

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

 

Péče o pleť

Spálené a suché vlasy od slunce

Spálené a suché vlasy od slunce

Léto je v plném proudu a s ním i čas strávený na slunci. Sluníčko nám sice dělá radost a dodává energii, ale může mít i negativní dopady na naše vlasy. Nadměrné vystavení slunečnímu záření je může vysušovat, oslabovat a dělat je náchylnější k lámání. V tomto článku se dozvíte, jak poznat spálené a suché vlasy od slunce, co dělat v akutním případě a jak jim s následky pomoci. Také vám poradíme, jak svým vlasům dopřát preventivní péči a chránit je před škodlivými účinky UV záření.

 

Proč slunce vlasům neprospívá?

Vysušuje je.

Zodpovídá za ztrátu barvy.

Poškozuje strukturu.

Podílí se na předčasném stárnutí vlasů.

Dráždí pokožku hlavy.

 

Jak poznáte poškozené vlasy? 

Vlasy jsou drsné na dotek, protože jsou vysušené a nejsou dostatečně hydratované

Vlasy jsou křehké, mají sklon se lámat a konečky se třepí 

Dochází ke ztrátě barvy a lesku 

Vlasy působí hrubým dojmem

Pokožka hlavy je napnutá a může svědit 

 

Jak chránit vlasy před sluncem?

Slunce může vlasy poškodit stejně jako pokožku. UV záření vlasy vysušuje, oslabuje a dělá je krepaté. V nejhorším případě může vést i k jejich lámání a vypadávání. Existuje ale mnoho způsobů, jak vlasy před sluncem chránit:

 

1. Používejte ochranné produkty na vlasy

Správná péče o vlasy je důležitá vždy, nejen v létě. Během letní sezóny však vaše vlasy potřebují zvýšenou starostlivost, protože jsou vystavovány slunci a dalším faktorům, které je mohou poškozovat a zhoršovat jejich kvalitu

 

VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem

Bojíte se, aby slunce neohrozilo kvalitu vašich vlasů? V tom případě pro vás máme jednoduché řešení - přírodní sprej proti poškození vlasů.

Tento zázrak v lahvičce obsahuje silné antioxidanty, které chrání vlasy před škodlivým UV zářením a díky tomu si po každém slunění můžete užívat snadno rozčesatelné, hebké a lesklé vlasy. Navíc chrání barvu chlorem namáhaných vlasů a snižuje oxidační poškození kolagenu ve vlasech až o 79 %!

Proč je ochrana vlasů tak důležitá? Bez ochranné vrstvy se vlasové kutikuly stávají zranitelnými a vlasy se oslabují. S přírodním sprejem se ale tomuto riziku vyhnete a vaše vlasy budou i během letních radovánek zářit zdravím a krásou.

 

 

Keratinová voda

Máte vlasy poškozené letním sluněním? Keratinová voda díky svým termoochranným vlastnostem napraví poškození na povrchu vlasu, dodá jim přirozenou strukturu a vy se tak nebudete muset trápit krepatěním a roztřepenými konečky. Pravidelné používání keratinové vody vytváří na povrchu vlasů ochranný film, který je bude chránit před dalším poškozením.

Keratinová voda obsahuje veganský keratin, přírodní protein, který je základním stavebním kamenem vlasů. Díky němu se můžete těšit na intenzivní hydrataci a zářivý lesk vlasů. Vlasy budou zdravější, silnější a s celkově lepší kvalitou. Keratinová voda je totiž hloubkově vyživí a regeneruje.

Použití keratinové vody je snadné a zabere jen pár minut. Aplikujte keratinovou vodu do délek na právě umyté vlasy a pročešte pomocí prstů, aby se produkt dostal všude. Množství aplikovaného produktu odvíjí od hustoty a typu vlasů. Pro jemné vlasy stačí menší množství, pro husté vlasy budete potřebovat více.

 

Maska na vlasy

Vlasová maska je jako elixír pro vaše vlasy. Dodá jim rychlou a efektivní vzpruhu po vysušení a ztrátě kvality způsobené slunečním zářením. Masky pronikají do hlubších vrstev vlasu a dokáží si poradit s poškozením způsobeným chemickým ošetřením, slunečním zářením, teplotními změnami nebo mechanickým vysoušením.

Naše vlasové masky jsou bez parabenů, silikonů a sulfátů, které zatěžují vlasy a narušují přirozenou ochrannou vrstvu vlasové pokožky. Navíc obsahují vitamíny, minerály, aminokyseliny, kolageny, kyselinu hyaluronovou a další látky, které vlasy vyživují a chrání. Pro maximální efekt a výživu vlasů používejte masky pravidelně a používejte je jako prevenci před vysušením od sluníčka nebo pro nápravu již spálených a poškozených vlasů

 

 

2. Vyživujte své vlasy také zevnitř 

Kromě používání speciálních produktů pro ochranu a výživu, můžete vlasy vyživovat také zevnitř a to pomocí konzumace dostatečného množství tekutin a ovoce a zeleniny, které obsahují vyšší procento vody například melouny, salátové okurky, cuketu, rajčata nebo jahody. Vyzkoušejte také kyselinu hyaluronovou k vnitřnímu užití, která obsahuje vysokomolekulární i nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou a vašim vlasům dodá potřebnou výživu, vlasy posílí a podpoří jejich růst. 

 

3. Noste pokrývky hlavy

Slunce vyzařuje škodlivé UV záření, které může způsobit poškození pokožky, včetně rakoviny kůže. Pokrývka hlavy může chránit pokožku hlavy, obličeje, uší a krku před přímým slunečním zářením a snížit tak riziko poškození.

UV záření může vlasy vysušovat a lámat, a proto je důležité nosit pokrývku hlavy, která vlasy chrání před přímým slunečním zářením a pomáhá tak vlasy udržovat zdravé a hydratované. Noste pokrývku hlavy kdykoli jste venku na slunci, zvláště mezi 10. a 16. hodinou. 

 

Při výběru pokrývky hlavy pro ochranu před sluncem je důležité zvolit:

Klobouk s širokým okrajem: Okraj klobouku by měl být dostatečně široký, aby chránil obličej, uši a krk.

Tmavá barva: Tmavé barvy absorbují více slunečního záření než světlé barvy.

Uvolněný střih: Klobouk by měl být dostatečně volný, aby pod ním mohl proudit vzduch.

Ochranný materiál: Hledejte klobouk vyrobený z materiálu, který blokuje UV záření, jako je bavlna nebo polyester s ochranou UV.

 

4. Omezte fénování a žehlení vlasů 

Jelikož bývají vlasy v létě nadměrně zatěžovány a jsou vystaveny stresovým faktorům v podobě slunce, slané vody a chloru, není vhodné jim přitěžovat ještě více teplem z fénů, žehliček a kulem, které může vlasy vysušovat, lámat a krepatit. Tepelná úprava vlasů v letním období může toto poškození ještě zhoršit. V případě, že se tepelné úpravě vlasů nevyhnete, používejte vhodnou kosmetiku, která vlasy před teplem ochrání. 

       

Nezapomínejte ani na péči o pokožku hlavy

Mnoho lidí se domnívá, že péče o vlasy v létě se týká jen konečků vlasů, ale ve skutečnosti je důležitá i péče o pokožku hlavy. Pokožka hlavy je totiž základem zdravých vlasů a v létě je vystavena řadě škodlivých vlivů, které ji mohou poškodit. Když je pokožka hlavy zdravá, je lépe chráněna před škodlivými účinky UV záření. Péče o pokožku hlavy v létě může pomoci posílit vlasovou folikulu, hydratovat vlasy a chránit je před poškozením. 

 

Prokrvujte pokožku hlavy kartáčem nebo derma rollerem

Derma roller je malý váleček s tenkými jehličkami, které propichují pokožku hlavy, což pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu a zlepšovat průtok krve. Pokud se chcete o výhodách používání derma rolleru dozvědět více, přečtěte si náš předchozí článek

 

 

Další tipy a rady pro ochranu vlasů před sluncem

Pravidelně používejte hydratační šampony, kondicionéry a masky na vlasy, abyste udrželi vlasy hydratované a chráněné před vysušením.

Zvažte užívání doplňků stravy, jako je biotin a kolagen, mohou pomoci posílit vlasy a chránit je před poškozením.

Vyzkoušejte BIO mrkvový a malinový olej, které chrání pokožku hlavy a vlasy před UV zářením a tepelným poškozením.

 

Co si z článku odnést? 

Slunce může vašim vlasům způsobit značné škody, pokud se o ně nebudete správně starat. Dodržováním tipů uvedených v tomto článku můžete chránit vlasy před poškozením sluncem a udržet je zdravé, hydratované a lesklé po celé léto. Vsaďte na ochranný sprej na vlasy, který vás ochrání také před chlorovanou vodou a mořskou vodou, což v období dovolených přijde obzvlášť vhod. Vzpruhu a regeneraci vašim vlasům v tomto náročném období vám dodají masky na vlasy, které si dokáží poradit s poškozením způsobeným slunečním zářením. Vyzkoušejte také keratinovou vodu, která vytváří na povrchu vlasů ochranný film a má termoochranné vlastnosti. 

Nezapomeňte také nosit pokrývku hlavy, omezit úpravu vlasů pomocí fénu a žehličky a pečovat o pokožku hlavy.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

 

Péče o vlasy

TOP produkty na rychlejší růst vlasů

TOP produkty na rychlejší růst vlasů

Toužíte po krásných a dlouhých vlasech, ale nevíte, jak na to? V tomto článku vám představíme ty nejlepší kosmetické přípravky a doplňky stravy, které opravdu fungují a pomohou vám k rychlejšímu růstu vlasů. Vstupte do letní sezony s vlasy, po kterých jste vždy toužili. Pokud chcete zjistit, jak podpořit růst vlasů pomocí pomocí TOP přírodní kosmetiky a doplňků stravy a chcete se dozvědět o babských radách pro rychlejší růst vlasů v pohodlí domova, pokračujte ve čtení článku a získejte vlasy, po kterých jste vždy toužili.

 

 

 

Fáze růstu vlasů

Růst vlasů se děje ve třech fázích, a to konkrétně ve fázi aktivního růstu vlasů neboli anagenní fázi, která trvá 2-6 let. V této fázi rostou vlasy nejrychleji. Další fází je katagenní fáze, která je přechodná a trvá přibližně 2-3 týdny, vlasy přestávají růst a připravují se na vypadnutí. Klidová neboli telogenní fáze trvá 3-4 měsíce, přičemž vlasy vypadávají a následně se celý proces zopakuje.

 

Jak dlouho roste 1cm vlasů?

Průměrná rychlost růstu vlasů je cca 1 cm za měsíc. To znamená, že za rok vám vlasy narostou o 12-15 cm. Existují však i lidé, kterým vlasy rostou rychleji (až 2 cm za měsíc) a pomaleji (0,5 cm za měsíc).

 

Co zpomaluje růst vlasů?

-hormonální nerovnováha 

-nedostatek spánku 

-stres 

-infekce a nemoci 

-alkohol 

-kouření 

-nadměrná tepelná úprava s nedostatečnou ochranou vlasů

-nekvalitní produkty 

 

 

Co jíst, aby rostly vlasy?

Zdravé a silné vlasy jsou snem mnoha z nás. Kromě správné péče hraje v jejich růstu důležitou roli i strava. Zařazením správných potravin do jídelníčku můžete podpořit růst vlasů a dosáhnout husté a hebké hřívy. Mezi potraviny, které byste měli zařadit do svého jídelníčku, patří:

Špenát je důležitý pro transport kyslíku do vlasových folikulů a je tak nezbytný pro jejich růst. Navíc obsahuje vitamin A, který podporuje produkci kožního mazu a hydratuje pokožku hlavy

Bobulovité ovoce obsahuje vitamin C, který je silný antioxidant, který chrání vlasy před poškozením a pomáhá vstřebávat železo nezbytné pro růst vlasů.

Batáty jsou zdrojem betakarotenu působícího příznivě na zdraví pokožky hlavy a vlasů.

Avokádo je bohaté na mononenasycené a polynenasycené tuky, které jsou důležité pro zdraví pokožky hlavy a vlasů, hydrataci pokožky hlavy a zabraňují vysychání a lámání vlasů.

Ořechy a semínka obsahují vitamíny E, B a biotin, které jsou důležité pro zdravý růst vlasů a prevenci jejich lámání a vypadávání.

Losos je jedním z mála potravin, které přirozeně obsahují vitamin D, který je důležitý pro zdraví pokožky hlavy a může podporovat růst vlasů. Navíc je bohatým zdrojem omega 3 mastných kyselin, které posilují vlasové folikuly, podporují krevní oběh a snižují zánět pokožky hlavy.

Vejce jsou jedním z nejdůležitějších zdrojů biotinu v potravě, který je důležitý pro zdraví vlasů. Navíc obsahují dostatek bílkovin, které působí jako stavební kameny vlasů a jsou tak nezbytné pro jejich růst a sílu.

Fazole jsou rostlinným zdrojem bílkovin a jsou bohaté na zinek, který pomáhá obnovovat vlasy.

 

Jak ještě podpořit růst vlasů?

Kromě správných potravin je vhodné podpořit růst vlasů také vhodnými kosmetickými produkty a doplňky stravy. Nechte se inspirovat výběrem produktů pro rychlejší růst a zkvalitnění vlasů a vyberte si ze široké nabídky přírodních produktů svého favorita.

 

Tipy na kosmetické produkty

Používáním správných kosmetických produktů pro podporu růstu vlasů podpoříte růst vlasů, snížíte jejich vypadávání, zvýšíte objem a hustotu vlasů a zlepšíte zdraví pokožky hlavy. Které produkty pro podporu růstu vlasů vyzkoušet?

 

Šampony na rychlejší růst vlasů

Pokud skutečně toužíte po dlouhých vlasech, měli byste vědět, že nejprve musíte svým vlasům poskytnout kvalitní péči. Jak na to? Používejte přírodní šampony, které vaše vlasy uzdraví, dodají jim potřebnou výživu a podpoří jejich růst. To vše dokáže šampon pro podporu růstu vlasů s aktivní látkou HotFlux, který stimuluje vlasové folikuly a postará se také o vaši pokožku hlavy, kterou zbaví všech nečistot a tím vás zbaví nepříjemného svědění a podráždění. Pokud tedy máte nekvalitní a slabé vlasy, které potřebují posílit a podpořit růst, použijte šampon pro podporu růstu vlasů v některé z ovocných příchutí

Věděli jste, že kolagen můžete dodávat tělu nejen prostřednictvím doplňků stravy, ale také pomocí kosmetických produktů? Pokud toužíte po extra péči o vaše vlasy vyzkoušejte šampon s kolagenem, který kromě aktivní látky hotflux obsahuje také kolagen, který na sebe dokáže vázat vodu a vašim vlasům dodá hladkost, pružnost a pevnost

Oba šampony mají schopnost vaše vlasy posilnit, zkvalitnit a dodat jim potřebnou péči, proto záleží čistě na vás, který ze šamponů zařadíte do své rutiny v péči o vlasy

 

Hair booster

Pakliže chcete podpořit účinky šamponů pro podporu růstu vlasů nebo pokud preferujete před klasickými šampony účinné produkty ve spreji, vyzkoušejte naše bezoplachové sérum Hair booster pro podporu růstu vlasů, které se stalo výhercem v kategorii THE BEST HAIR CARE PRODUCT, protože rovněž jako šampony obsahuje aktivní látku HotFlux, která podporuje prokrvení vlasové pokožky a přirozený vlasový růst

Sérum aplikujte přímo na pokožku hlavy až ke kořínkům na umyté vlasy a zapracujte jemnou masáží pomocí bříšek prstů. Množství séra zvolte podle hustoty a typu vašich vlasů. 

 

 

Tipy na doplňky stravy

Možná jste si mysleli, že pro zrychlení růstu vlasů bude dostačující pouze kosmetická péče, ale pokud toužíte po vytoužené dlouhé hřívě, je důležité tělu dodat všechny potřebné vitamíny a minerály pro podporu růstu vlasů. Jaký doplněk stravy si zvolit? Přečtěte si naše dopororučení na doplňky stravy pro podporu růstu vlasů a rozhodněte se, který je pro vás ten nejvhodnější. Všechny produkty jsou ve vysoké přírodní kvalitě a liší se zejména v chuti a způsobu užívání.

Výživa pro vlasy, nehty i pleť ve formě klasických kapslí

Pokud vám vyhovuje užívání klasických kapslí bez příchutě, čtyřicetidenní kúra s 80 kapslemi pro vaše vlasy, nehty i pleť je pro vás to pravé. Kapsle jsou právem již 6 let našim bestsellerem. Ptáte se, proč? Protože obsahují 100 mg hydrolyzovaného kolagenu a dalších 18 aktivních látek v každé denní dávce včetně kyseliny hyaluronové a biotinu, které dodávají vašim vlasům, pokožce i nehtům všechny potřebné vitamíny a minerály, urychlují růst vlasů a poradí si také s roztřepenými konečky nebo vlasy zničenými špatnou úpravou. Pro maximální účinek užívejte 2 kapsle denně - 1 ráno a 1 večer

Mysleli jsme také na muže, které jistě potěší, že na základě kapslí pro vlasy, nehty a pleť jsme vyvinuli speciální doplněk stravy VENIRA hair & beard booster pro muže, který se postará o přirozenou podporu růstu mužských vlasů, vousů i nehtů, udrží jejich kvalitu a zmírní také lámaní a vypadávání vlasů

 

Jahodoví gumoví medvídci pro vlasy, nehty a pleť

V případě, že preferujete spíše ochucené doplňky stravy a rádi mlsáte, doporučujeme vám jahodové gumové medvídky s obsahem kolagenu a dalších 13 aktivních látek, které vám pomohou s pomalu rostoucími, jemnými, lámavými nebo řídnoucími vlasy, ochablou pletí bez života, drobnými nedokonalostmi pleti a slabými nehty se sklony k lámání či třepení

Těhotenství, porod a kojení může způsobovat zpomalení růstu vlasů a jejich nadměrné vypadávání, a proto je skvělou zprávou, že medvídky mohou užívat také těhotné a kojící maminky a dokonce i děti od 6 let. Pro maximální účinek užívejte každý den užívejte dva medvídky kdykoliv během dne. 

               

Cucavé kostičky na vlasy, nehty a pleť

Nevyhovují vám kapsle bez příchutě a zároveň neholdujete gumovým bonbonům? Nebojte, mysleli jsme i na vás. Kostičky s příchutí maliny, meruňky nebo pomeranče jsou přesně pro vás. Jedná se o cucavé bonbonky obsahující 100 mg hydrolyzovaného kolagenu a dalších 11 aktivních látek, které napomáhají zacelovat poškozené a roztřepené konečky, urychlují růst vlasů, pomáhají redukovat vrásky a jemné linky pleti, protože podporují přirozenou produkci kolagenu a elastinu v těle a zabrání také lámání nehtů

Všechny zmíněné doplňky stravy jsou přírodní, kvalitní a vašim vlasům dodají potřebnou výživu a pomohou tak k jejich zdraví a rychlejšímu růstu. Záleží čistě na vás, jakou formu užívání a příchutě preferujete

             

 

Kolagenové drinky

Kolagenové drinky jsou pro všechny, kteří nepreferují polykání kapslí, nemají rádi ochucené bonbony a raději svému tělu dopřejí všechny živiny prostřednictvím nápoje. Proč byste měli užívat kolagen? Protože dodá kvalitu vlasům, nehtům, pokožce, zlepší stav kloubů, šlach i chrupavek, podpoří imunitní systém, pomůže snížit hladinu špatného cholesterolu v těle, podporuje zdravé zažívání a podílí se na celkové regeneraci organismu. A výhodou je, že si můžete vybrat z veganského, vepřového nebo mořského kolagenu a také z kolagenu ochuceného, ze kterého si připravíte osvěžující nápoj nebo z kolagenu bez příchutě, který můžete přimíchat do svých oblíbených jídel a nápojů

Pokud se chcete o kolagenu dozvědět více, přečtěte si náš článek o kolagenu bez příchutě a tipech, jak ho užívat nebo se podívejte na článek zaměřený speciálně na mořský kolagen a poznejte výhody tohoto pokladu z hlubin moře.  

 

Biotin 

V případě, že vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, vašemu účesu chybí objem, potřebujete vlasy posílit od kořínků až ke konečkům a posílit tak jejich růst, vyzkoušejte D-biotin, který podporuje produkci keratinu ve vlasech a podílí se na udržení zdravých vlasů a pokožky. D-biotin je známý také jako vitamin B7, který si tělo si ho nedokáže vyrobit samo a je třeba mu ho dodávat. Biotin je v určitém množství obsažen ve všech výše zmíněných doplňcích stravy na vlasy, ale pokud se chcete zaměřit čistě na doplnění samotného vitaminu B7, sáhněte po kapslích s obsahem 0,3 mg D-biotinu v jedné denní dávce.

 

Zinek

Zdravé vlasy potřebují také zinek. Ten je obsažen ve všech produktech zmíněných výše, ale pokud preferujete užívání zinku samostatně, máte ho málo ve stravě a chcete se zaměřit na zvýšení jeho příjmu, zinek ve formě kapslí je pro vás to ideální. Stejně jako D-biotin, ani zinek si naše tělo neumí vytvořit samo a na jeho nedostatek trpí také těhotné a kojící ženy, dospívající a sportovci. Pokud tedy trpíte nekvalitnímu vlasy, které pomalu rostou, pravděpodobně za to může také nedostatek zinku v těle. Užíváním zinku navíc podpoříte lepší fungování celého těla a zmírníte příznaky způsobené nedostatkem zinku ve formě únavy, změn nálad nebo oslabením imunity.

 

Proč provádět masáž vlasové pokožky?

Všichni toužíme po zdravých, krásných a hustých vlasech, ale vlasová pokožka bývá často krát opomíjena, přitom hraje důležitou roli v celkovém zdraví vlasů, protože se jedná o tkáň, která vyživuje vlasové folikuly a podporuje jejich růst. Navíc má masáž pokožky hlavy řadu dalších benefitů jakými jsou:

Zvýšený průtok krve přináší do vlasových folikulů více živin a kyslíku, které jsou nezbytné pro růst vlasů.

Stres může negativně ovlivnit růst vlasů. Masáž pomáhá uvolnit napětí a zmírnit stres.

Masáž pokožky hlavy pomáhá lépe vstřebávat vlasové produkty, jako jsou šampony, kondicionéry a masky.

Pravidelná masáž může stimulovat růst vlasů a zabránit jejich vypadávání. 

 

Bylinkové odvary pro podporu růstu vlasů

Bylinné odvary jsou skvělým a přírodním způsobem, jak podpořit růst vlasů a zlepšit jejich celkové zdraví. Bylinky obsahují řadu živin, které vyživují vlasové folikuly a podporují růst silnějších a delších vlasů.

Kopřiva - je bohatá na vitamíny a minerály (železo, křemík, vápník), které jsou nezbytné pro zdravý růst vlasů.

Heřmánek - má protizánětlivé a uklidňující vlastnosti, zmírňuje podráždění pokožky hlavy a podporuje růst vlasů.

Rozmarýn - stimuluje krevní oběh v pokožce hlavy, čímž zlepšuje růst vlasů.

Šalvěj - má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, udržuje pokožku hlavy zdravou a podporuje růst vlasů.

 

Recept na bylinkový odvar

2 lžíce sušených bylinek dle vašeho výběru (např. kopřiva, heřmánek, rozmarýn, šalvěj) namočte do 1 litru horké vody a nechte 15-30 minut louhovat. Odvar sceďte a nechte vychladnout. Následně odvarem opláchněte své vlasy nebo ho vmasírujte do vlasové pokožky a nechte působit alespoň 30 minut a vlasy umyjte. 

 

Co si z článku odnést?

Pomalý růst vlasů může být zapříčiněn genetickými predispozicemi, hormonálními změnami, stresem nebo používáním nevhodných přípravků. Pokud toužíte po dlouhých a krásných vlasech, vyzkoušejte některý z našich doplňků stravy pro podporu růstu vlasů, ale také pro krásné nehty a pleť. Pomohou vám také kvalitní přírodní šampony pro podporu růstu vlasů, které vašim kadeřím dodají tu správnou výživu. Můžete si také vyrobit domácí bylinný odvar na vlasy.

Pamatujte, že zdraví vlasů začíná zevnitř. Dopřejte svému tělu kombinaci kvalitních produktů a dostatku živin, vitamínů a minerálů, a uvidíte, jak vaše vlasy porostou.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Must-have produkty na letní dovolenou

Must-have produkty na letní dovolenou

Dovolená je časem odpočinku, relaxace a zábavy. Ale aby se vaše dovolená skutečně stala nezapomenutelným zážitkem, je důležité si s sebou vzít ty správné produkty díky kterým si letní dovolenou užijete na maximum. Chcete se dozvědět, jaké must-have produkty si nesmíte na letní dovolenou zapomenout přibalit? Tak pokračujte ve čtení dnešního článku

 

 

Letní dovolená je za dveřmi

Balení věcí bývá pro většinu lidí ta nejméně zábavná část, přitom je nezbytná a nesmírně důležitá. Určitě si nechcete na letišti nebo dokonce v cílové destinaci vzpomenout, že jste zapomněli něco důležitého a muset shánět seznam zapomenutých věcí přímo na dovolené. Jak si zabalit vše potřebné a na nic nezapomenout? Tady jsou naše tipy! 

 

Tipy, jak si nezapomenout

Nenechávejte balení na poslední chvíli, abyste měli dostatek času na kontrolu a případné doplňování seznamu.

Sepište si seznam všech věcí, které si chcete vzít s sebou. Zamyslete se nad destinacemi, aktivitami, délkou pobytu a povětrnostními podmínkami.

Rozdělte si seznam do kategorií, které vám pomohou lépe si sbalit a vyhnout se duplicitám. Například: oblečení, obuv, hygiena, elektronika, doklady, léky, zábava.

Využijte online nástroje, které vám pomohou sbalit se na dovolenou. Můžete si tam vytvořit vlastní seznamy, sdílet je s partnerem a sledovat, co jste si už sbalili.

Před cestou zkontrolujte předpověď počasí v destinaci a podle toho si přizpůsobte seznam oblečení.

Nezapomeňte na specifické potřeby vaší dovolené, ať už se jedná o plavky, turistické boty, lyžařské vybavení, fotoaparát atd.

Využijte prostor v kufru a batohu co nejlépe. Skládejte oblečení, rolujte ho a vkládejte do menších tašek. Boty umístěte do igelitových sáčků, aby se neušpinily.

 

 

 

12 produktů, které vám na dovolené nesmí chybět

Produkty, které budete potřebovat, se samozřejmě mohou lišit podle typu destinace, do které se chystáte vyrazit. My jsme však vybrali 12 produktů, které se vám budou hodit, ať už jedete k moři, na hory, festival nebo třeba pod stan. Jaké produkty jsou vaše must-have pro toto léto?

 

1. Krém s SPF faktorem

Co je to SPF? Slovo pochází z anglického Sun Protection Faktor a znamená faktor ochrany proti slunci. Jedná se o číselný údaj, který udává, jak dobře opalovací krém chrání pokožku před škodlivým ultrafialovým zářením

Pro běžné denní nošení by vám měl postačit krém s SPF 30, pokud však máte světlou a citlivou pokožku náchylnou na spálení nebo pokud se chystáte k moři, kde svítí ostré slunce, sáhněte raději po SPF 50.

 V tomto případě neplatí heslo méně je více, a proto chraňte svou pleť našimi kvalitními krémy s vysokým SPF faktorem, které vás ochrání před UVA zářením, které způsobuje předčasné stárnutí pleti, vrásky či rakovinu kůže a současně před UVB zářením, které může za bolestivé spálení pleti. Krémy používejte každý den, a to i v případě, že je zataženo a nesvítí slunce. Denní krém s SPF můžete použít také jako podkladovou bázi pod make-up

 

2. Kosmetika na opalování

Rádi chytáte bronz? Naše řada kosmetiky pro opalování vám poskytne tu nejlepší možnou péči o vaši pleť a pomůže vám dosáhnout bronzové pokožky

Na dovolenou si určitě nezapomeňte přibalit naše opalovací másla s vůní melounu, čokolády, exotic a piňakolády s SPF 25, která vám pomohou k dlouhotrvajícímu opálení a navíc vaší pleti dodají třpytivý nádech

 

3. Ochranný sprej na vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou

Věděli jste, že chránit před sluncem byste měli nejen svou pleť, ale také vlasy? Během letního období dostávají vaše vlasy pořádně zabrat, protože jsou neustále vystavovány slunečním paprskům, které poškozují keratin ve vlasech a také chlorované či slané vodě, která vlasy vysušuje a ničí

Venira ochranný sprej na vlasy s vůní manga a liči vašim vlasům poskytne ochranu po celé letní období a vy se tak nemusíte bát o narušení kvality vašich kadeří. Sprej navíc nechává vlasy snadno rozčesatelné, nemastí je, zabraňuje jejich vysoušení a snižuje poškození ochranné vrstvy keratinu až o 79 %

 

4. Kapsle pro střízlivé ráno

K dovolené patří také romantické večeře u západu slunce s lahví vína nebo šampaňského, posezení s přáteli u piva nebo večírky, při kterých tečou drinky proudem

Užijte si večer naplno bez obav ze zítřejší kocoviny. Přírodní kapsle pro střízlivá rána vám kryjou záda. Kapsle vám pomohou doplnit do těla všechny potřebné vitamíny a minerály, které se spotřebovávají při procesu odbourávání alkoholu a vy se tak vyhnete nepříjemnému setkání s opicí, kterou doprovází bolest hlavy, žaludek na vodě, třes těla či sucho v ústech. Tak na zdraví a bez obav! 

 

 

5. VENIRA hydratační řada

Obzvlášť v létě vaše pleť ocení pořádnou dávku hydratace, a proto jí dopřejte výživu, kterou docílíte okamžitých a dlouhotrvajících výsledků. 

VENIRA hydratační řada poskytuje hloubkovou hydrataci pleti, udržuje pleť hydratovanou až po dobu 24 hodin a snižuje podráždění a zarudnutí kůže. Obsahuje přírodní oleje, které pronikají do pokožky a účinně přispívají k okamžité hydrataci pleti. Zvýšený pitný režim je v létě samozřejmostí, nezapomínejte však svou pokožku pořádně hydratovat nejen zevnitř, ale také zvenku. Uvidíte, že to ocení.

 

6. Tělové mléko s kolagenem

Všichni toužíme po jemné, hladké pokožce bez viditelných nedokonalostí a to nejen v létě. 

Meruňkové tělové mléko s kolagenem vás přiblíží k vašemu snu o bezchybné pleti. Obsahuje přírodní oleje, extrakt z aloe vera a chmele otáčivého, které pomáhají zamezovat předčasnému stárnutí kůže, vyhlazovat jemné strie a zlepšovat elasticitu pokožky. Pokud toužíte po krásnější pleti, po večerním koupání v moři či bazénu ošetřete svou pokožku naším tělovým mlékem s vůní meruňky a dopřejte své pleti péči, kterou si zaslouží

 

7. Hřeben

Jdete po pláži, slunce svítí, vítr fouká a vaše vlasy se zacuchávají. Mějte vždy po ruce skvěle padnoucí hřeben, který se vejde do každé kabelky a rozčeše vaši hřívu za každé situace

Růžový nebo bílý hřeben je určen pro rozčesávání suchých i mokrých vlasů a zanechává je vždy nadýchané a lesklé. Od teď už vás ani vítr nezaskočí.

 

8. Šampon a kondicionér

Správná péče o vlasy je důležitá i na dovolené. Ať už máte problémy s lupy, mastícími se vlasy, nadměrným vypadávání, malým objemem účesu nebo chcete podpořit růst kadeří, na našem e-shopu si můžete vybrat z široké řady přírodních šamponůkondicionéru té nejvyšší kvality vyhovující přesně vašim specifickým potřebám a požadavkům. Dopřejte si kvalitní přírodní péči doma i na dovolené
 

 

 

9. Odličovací tampony a gel  

Ačkoliv jste strávily dlouhé chvíle vykouzlením toho nejlepšího make-upu vhodného na party v klubu či na posezení s kamarády u večeře, v žádném případě se nezapomeňte po příchodu domů odlíčit. Na neodlíčené pleti zůstávají zbytky kosmetických produktů, které ucpávají póry, zabraňují pleti v dýchání a mohou se na ní začít tvořit pupínky nebo jiné nedokonalosti.

Pokud nechcete, aby váš sen o krásné pleti rozplynul, mějte vždy po ruce čisticí gel, který vaši pleť důkladně a šetrně vyčistí. Proniká hluboko do pleti, ale zároveň nenarušuje její přirozené pH. Gel má hydratační, tonizační a regenerující účinek a přispívá ke sjednocení tonu pleti. Myslete ekologicky a pro důkladné odlíčení vyzkoušejte také znovupoužitelné odličovací tampony na pleť ze 100% bavlny s praktickou síťkou pro uskladnění i praní

Pamatujte, ať už jste na dovolené nebo ne, ať je léto nebo zima, vždy odličujte, odličujte a odličujte

 

10. Chladivý gel po opalování

Usnuli jste u vody na lehátku nebo to přehnali s opalováním a teď vás trápí spálená pokožka? Přesně v takových chvílích budete šťastní, že jste si nezapomněli zabalit chladivý gel po opalování s vůní aloe vera a mentolu, který obsahuje panthenol a dalších 16 účinných látek a zajistí vám okamžité zklidnění zarudlé či podrážděné kůže. Gel snižuje pálení, zčervenání a podporuje regenerační schopnosti pokožky. Chladivý gel je vaší první pomocí pří spálení pokožky ze sluníčka a stane se vaším parťákem na nejedné dovolené.

 

11. Balzám na rty

Věděli jste, že rty jsou stejně náchylné ke spálení sluncem jako zbytek pokožky? Ve skutečnosti je kůže na rtech tenčí než na zbytku těla a nemá mazové žlázy, které by ji chránily před vysoušením a poškozením, a proto byste neměli zapomínat ani na svá ústa. 

Pro jejich ochranu použijte balzámy na rty z kokosového oleje a dalších 15 účinných látek, které se postarají o hydrataci a výživu vašich úst. Vyberte si některou z ovocných příchutí a užijte si příjemný pocit hebkých a chráněných rtů po celý den

 

12. Cestovní taška

Všechny výše zmíněné produkty snadno zabalíte do stylové a praktické VENIRA cestovní kosmetické tašky z lehce omyvatelného materiálu se zipem a dvěma úchyty. Taška je vyrobena z průhledného materiálu, abyste měli přehled o tom, které produkty jste už zabalili a nemuseli stále dokola vše zběsile prohledávat. Buďte styloví a praktičtí s naší taškou na cesty

Co si z článku odnést? 

Víte, kdy si dovolenou užijete nejvíce? Když si s sebou vezmete ty nejlepší must-have kosmetické produkty, které vám budou krýt záda a celou dovolenou vám zpříjemní a usnadní. Chraňte se před sluncem krémem s SPF a při opalování používejte vhodné opalovací přípravky a pokud se spálíte, zklidněte svou pokožku chladícím gelem po opalování. Před sluncem nezapomínejte chránit také své vlasy a rty, které v létě trpí stejně jako vaše pokožka. Nezapomínejte své tělo hydratovat zvenku i zevnitř a pokud to s pitným režimem přeženete na večírku nebo při posezení s přáteli, podrží vás kapsle pro střízlivé ráno. Pořádně si na dovolené odpočiňte a přejeme šťastnou cestu!

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

10 důvodů, proč vyzkoušet super greens

10 důvodů, proč vyzkoušet super greens

Cítíte se unaveni, bez energie a bez vitality? Trápí vás trávicí potíže, nafouklé břicho, oslabená imunita nebo zhoršená pleť? Pak nastal čas, abyste objevili sílu super greens! Tento zelený poklad skrývá neuvěřitelné množství živin, které mají blahodárné účinky na vaše tělo i mysl. Přečtěte si tento článek a odhalte 10 důvodů, proč byste super greens měli zařadit do svého jídelníčku.

 

 

Co jsou super greens a z čeho se skládají?

Jedná se o přírodní doplněk stravy, který obsahuje směs 3 zelených superpotravin v BIO kvalitě, konkrétně jde o spirulinu, chlorellu a zelený ječmen. Tyto superpotraviny příznivě působí na imunitní systém, přispívají ke kontrole tělesné hmotnosti a starají se o zdravou střevní mikroflóru

Chlorella má pročišťovací schopnosti, zvyšuje energii a eliminuje únavu a vyčerpání. Zelený ječmen navíc působí jako antioxidant a podporuje normální funkci jater a žlučníku. Super greens jsou v posledních letech tolik populární, protože kromě superpotravin obsahují také další účinné látky, které přispívají k celkovému zdraví organismu

 

 

Bohatství živin a antioxidantů v super greens

Jak již bylo zmíněno výše, super greens jsou bohaté na super potraviny v BIO kvalitě, ale obsahují i další aktivní látky, které se postarají o vaši krásu a zdraví

Aloe vera je antioxidant sloužící k pročištění celého těla, posiluje imunitní systém a udržuje normální hladinu cukru v krvi. Stará se o normální stav pokožky, vlasů a nehtů. 

Smetánka lékařská funguje jako prebiotikum a antioxidant sloužící pro normální trávení a činnost žaludku a jater. 

Tolice vojtěška udržuje optimální hladinu cholesterolu v krvi, podporuje sexuální zdraví a vitalitu a udržuje normální stav vlasů a nehtů. 

Maca peruánská jedná se o adaptogen, který příznivě působí na fyzické i duševní zdraví, vitalitu a energii, plodnost a sexualitu. 

Vitánie snodárná funguje jako adaptogen podporující duševní zdraví, relaxaci i omlazení. Eliminuje stres, přispívá ke kvalitnímu spánku a k přísunu energie. Napomáhá k normální funkci reprodukčního i kardiovaskulárního systému.

 

10 hlavních benefitů super greens

1. Posilují imunitní systém

Super greens jsou bohatým zdrojem antioxidantů, které chrání buňky před poškozením volnými radikály neboli nestabilními molekulami oslabující imunitní systém a přispívající k rozvoji chronických onemocnění. 

 

2. Zvyšují energii a vitalitu

Cítíte se unavení a chybí vám energie? Super greens obsahují vitamíny B komplexu, které jsou nezbytné pro energetický metabolismus, pomáhají odbourávat cukry a tuky na energii, čímž redukují pocity únavy.  Zároveň jsou bohaté na antioxidanty, které snižují oxidační stres, posilují imunitu a celkově zlepšují vitalitu organismu

Naše super greens se skládají také z koenzymu Q10, který působí jako přírodní antioxidant a nachází se v mitochondriích, což jsou "elektrárny" buněk, kde se vyrábí energie. Doplněním koenzymu Q10 pomocí super greens pomůžete zlepšit produkci energie ve vašich buňkách a zvyšujete tak svou fyzickou výkonnost

 

3. Detoxikují organismus

Chlorofyl se dokáže vázat na těžké kovy a další škodlivé látky a odvádět je z těla, čímž současně podporují očistu jater, střev a krve. Super greens obsahují kromě chlorofylu také vlákninu, která podporuje trávení a pomáhá regulovat pohyby střev. Vláknina na sebe váže škodlivé látky a odvádí je z těla ven. Díky tomu dochází k detoxikaci střev a celého trávicího systému.

 

4. Podporují správné trávení a zdraví střev

Venira Super Greens obsahují vlákninu, prebiotika a probiotika, které podporují zdravé trávení a posilují střevní mikroflóru. Vláknina reguluje trávení, prebiotika slouží jako potrava pro prospěšné bakterie ve střevech a probiotika doplňují přirozenou střevní mikroflóru.

 

5. Zatočí s nafouklým břichem

Zelený ječmen a chlorella obsažené v super greens pomáhají rozkládat potravu a vstřebávat živiny, což může mít pozitivní vliv na zmírnění plynatosti a pocitu plnosti. Venira super greens obsahují také prebiotika neboli živé kultury prospěšných bakterií, které pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru a právě ta je klíčová pro zdravé trávení a může pomoci předcházet problémům s nafouklým břichem

Spirulina svými protizánětlivými účinky snižuje chronický zánět v trávicím traktu a pomáhá eliminovat problémy spojené s trávením, pocity těžkosti a nadýmáním. Super greens navíc obsahují smetánku lékařskou, která svými diuretickými účinky pomáhá odvádět přebytečnou vodu z těla a zmírňuje tak pocit nafouklého břicha způsobeného zadržováním vody

 

 

6. Podporují zdraví pleti a vlasů

Super greens jsou bohaté na antioxidanty, které chrání buňky pleti a vlasů před poškozením volnými radikály, které vznikají v organismu jako vedlejší produkt metabolismu nebo znečištění ovzduší a mohou poškozovat buňky v těle, čímž může docházet k předčasnému stárnutí pleti, tvorbě vrásek a vypadávání vlasů

Antioxidanty neutralizují volné radikály a chrání tak pleť a vlasy před jejich negativním vlivem. Chlorofyl obsažený v super greens kromě toho, že dodává zelenou barvu, také čistí pleť od nečistot a toxinů a podporuje její zdravý vzhled.

 

7. Chrání vaše srdce a cévy

Věděli jste, že super greens obsahují látky, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi? Vysoká hladina cholesterolu v krvi je dalším rizikovým faktorem srdečních chorob. Užíváním super greens pomáháte snižovat hladinu cholesterolu v těle a tím předcházet riziku vzniku těchto onemocnění. Navíc obsahují také antioxidanty, které jsou zodpovědné za zdraví cév, zlepšováním jejich funkce a snižováním rizika srdečních chorob nebo cévních mozkových příhod.

 

8. Zlepšují náladu a psychickou pohodu

Venira super greens s příchutí zeleného jablka jsou bohaté na vitamíny skupiny B, které jsou důležité pro syntézu a funkci serotoninu a dopaminu, které ovlivňují náladu, pocity štěstí, motivaci, úzkost, spánek a pomáhají snižovat stres. Například vitamin B5 hraje velkou roli v produkci kortizolu, stresového hormonu, a jeho dostatek pomáhá eliminovat stres včetně jeho dopadů na náladu.  

 

9. Podporují při hubnutí

Greensy obsahují vlákninu, která zpomaluje trávení a na delší dobu vás zasytí, což vám může pomoci jíst méně a mít kontrolu nad kalorickým příjmem. Zelený čaj obsažený v tomto přírodním doplňku stravy, může podpořit zrychlení metabolismu, čímž se zvyšuje spalování kalorií

 

10. Snadno je zakomponujete do jídelníčku

Super greens můžete jednoduše smíchat s vaším oblíbeným nápojem například s džusem, ledovým čajem nebo ho přidat do smoothie. Jelikož se jedná o super greens s příchutí zeleného jablka, jsou vhodné pro zakomponování do sladkých receptů, ať už pečených nebo nepečených

 

Jak super greens uživat?
 

Jednu odměrku VENIRA super greens stačí nasypat do prázdné sklenice, zalít 200 ml chladné vody a důkladně promíchat. Následně tento zelený super drink vypijte. Užívat je můžete kdykoliv během dne, pro dodání maximální energie po celý den je však doporučuje užívat v ranních hodinách

 

 

S čím kombinovat super greens?

Pokud patří instantní nápoje k vašim favoritům, pak vám doporučujeme sáhnout také po VENIRA PREMIUM kolagenovém drinku pro vlasy, nehty a pleť. Díky obsahu 8 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce patří k nejsilnějším kolagenovým drinkům, které můžete na současném trhu pořídit!

 

Tipy na 2 recepty se super greens

Super greens zmrzlina

V mixéru smíchejte 2 zmražené banány, 1 odměrku venira super greens, 100 ml mandlové mléka a můžete přidat také 1 lžičku chia semínek. Vše rozmixujte do hladka, směs dejte do mrazáku alespoň na dvě hodiny a před podáváním můžete zmrzlinu ozdobit oříšky, lyo ovocem nebo kokosem.

 

Letní zelené smoothie

Do mixéru vložte 1 banán, 1 zelené jablko, 100 g špenátu, 200 ml vody nebo mléka, lžičku medu a 1 odměrku super greens s příchutí zeleného jablka. Vše rozmixujte, nalijte do sklenice s ledem a vypijte. Na zdraví!

 

6 zajímavostí o super greens 

1. Historie konzumace super greens sahá až do starověku. Aztékové a Inkové konzumovali spirulinu a chlorellu, zatímco v Číně se mladý ječmen používal v medicíně po tisíce let.

2. Super greens obsahují širokou škálu vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších fytonutrientů, které jsou nezbytné pro zdravé fungování organismu. Jedna odměrka super greens vám může poskytnout ekvivalent živin z několika porcí zeleniny.

3. Spirulina je druh řasy, který roste v jezerech s vysokým obsahem solí po celém světě. Věděli jste ale, že se pěstuje i na Mezinárodní vesmírné stanici jako zdroj potravy pro astronauty?

4. Zelený ječmen obsažený v super greens byl oblíbený již ve starověkém Egyptě. Považovali ho za tak vzácný, že ho pili pouze faraoni a nejvyšší kasta.

5. Spirulina se používá i v umění! Někteří umělci ji používají jako barvivo pro malování obrazů a výrobu soch.

6. Vzhledem k rostoucí světové populaci a tlaku na životní prostředí se super greens stávají stále důležitějším zdrojem potravy, protože jsou bohaté na živiny, udržitelné a snadno se pěstují, čímž představují slibnou cestu k zajištění potravinové bezpečnosti v budoucnu.

 

Co si z článku odnést?

Pokud jste doteď váhali, zda dát super greens šanci, už nemusíte. Látky obsažené v tomto doplňku stravy mají příznivé účinky na váš organismus. Starají se o posílení imunitního systému, zlepšení imunity, zvýšení energie a vitality, zlepšení trávení a eliminaci nafouklého břicha, podporu hubnutí nebo zlepšení nálady a psychické pohody. Vybrat si můžete ze super greens ve formě praktických sáčků vhodných na cesty nebo dóz s odměrkou

Díky jejich lahodné příchuti zeleného jablka jsou ideální pro zakomponování do vašich oblíbených nápojů či sladkých receptů. Vyzkoušejte super greens zmrzlinu nebo zelené smoothie. Jste připraveni pocítit všechny benefity super greens na vlastní kůži?

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy

Špatné trávení - jak ho poznat a co pomůže, ať se zlepší?

Špatné trávení - jak ho poznat a co pomůže, ať se zlepší?

Trápí vás nepříjemné pocity po jídle, jako je pálení žáhy, nadýmání, průjem nebo zácpa? Nejste sami, protože trávicí potíže postihují v dnešní uspěchané době čím dál tím více lidí. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak nastartovat správné trávení. Pokud se chcete dozvědět více o špatném trávení a tipech, jak dát vaše trávení zase do pořádku, pokračujte ve čtení tohoto článku

 

 

Co je špatné trávení a jak se projevuje?

Špatné trávení se odborně nazývá dyspepsie a jedná se o souhrnné označení pro nepříjemné pocity v oblasti trávicího traktu. Může se projevovat různými symptomy podle toho, zda je postižena horní či dolní část trávicího ústrojí

Příznaky horní dyspepsie zahrnují pocit těžkosti, pomalé trávení stravy, rychlý pocit sytosti krátce po začátku konzumace, bolest v nadbříšku, nadměrné říhání, nevolnost, zvracení a pálení žáhy. 

Potíže dolní dyspepsie se týkají především tenkého a tlustého střeva a bývá charakteristická zácpou, průjmem, jejich kombinací a nadměrnou plynatostí. 

 

 

3 příčiny špatného trávení

Nesprávná strava a stravovací návyky

Pokud se chcete zbavit potíží s trávením, řekněte ne nadměrné konzumaci tučných, smažených a sladkých jídel, která ztěžují práci žaludku a prodlužují dobu trávení, což může vést k pocitům těžkosti, pálení žáhy a nevolnosti

Smažená jídla navíc obsahují nezdravé tuky, které se v trávicím traktu obtížně rozkládají a vstřebávají, což může vést k nadýmání, průjmu či bolestem břicha. Sladká jídla také vedou k prudkému vzestupu hladiny cukru v krvi, což může zahltit trávicí systém a vést k únavě nebo podrážděnosti.

 

Psychické faktory a stres

V dnešní uspěchané době se stal stres nedílnou součástí našeho života, ale je důležité ho umět ovládat, protože v reakci na stres tělo produkuje hormony kortizol a adrenalin, které ovlivňují trávicí systém a zpomalují ho, což může vést k trávicím obtížím. Současně může psychická nepohoda narušovat střevní mikroflóru a vést ke špatným stravovacím návykům, protože stres může vést k přejídání se či naopak k vynechávání jídel. 

 

Nedostatek pohybu a sedavý způsob života

Pokud chcete předejít špatnému trávení, začněte se hýbat. Pohyb stimuluje peristaltiku střev, která zajišťuje pohyb potravy trávicím traktem. Nedostatek pohybu vede ke zpomalení peristaltiky a pokud většinu dne prosedíte, oslabujete tak svaly střev, které se podílejí na trávení a vstřebávání živin, což může vést k poruchám trávení. Sedavý životní styl a nedostatek pohybu navíc zvyšují riziko obezity, která je spojena právě s trávicími problémy

 

 

Léčba trávicích potíží - jak nakopnout správné zažívání?

1. Doplňky stravy pro podporu trávení, zažívání a detox

Naše sekce s doplňky stravy je skutečně bohatá a nabízí vám ty nejkvalitnější přírodní produkty, které skutečně pomáhají

 

Probiotika

Starejte se o svá střeva a dodejte tělu probiotika sloužící k udržení zdravé střevní mikroflóry a optimální činnosti žaludku a jater. Probiotika slouží jako přírodní a veganský doplněk stravy s obsahem 168 mg inulinu, 80 mg smetánky lékařské a komplexem 10 miliard probiotických kultur z 10 různých kmenů v každé denní dávce. Probiotika pomáhají minimalizovat vznik nežádoucích bakterií ve střevech, přispívají ke správné funkci imunitního systému, perfektně se vstřebávají a tělu poskytují maximální využitelnost. Tento doplněk stravy vám přijde vhod především, pokud jste nedávno prodělali léčbu antibiotiky, prožíváte stresové období, cestujete nebo pokud chcete zvýšit svou obranyschopnost při vypuknutí chřipkové sezony. Jedno balení obsahuje 60 kapslí, což je kúra na 60 dní. Užívejte 1 kapsli probiotik kdykoliv během dne

 

Enzymy

Jak podpoříte správné střebávání živin z potravy i zdraví celého trávicího traktu? No přece 100% přírodním multienzymovým komplexem, který obsahuje 7 důležitých trávicích enzymů včetně látky Betaine HCl, která se stará o udržení správné hladiny žaludečních šťáv v těle. Trávicí enzymy jsou přesně vyvinuty tak, aby vám ulevily při příznacích souvisejících s trávicími obtížemi, potravinových intolerancí a zajistily vám bezproblémové trávení. Produkt je vyroben z čistě neživočišných zdrojů a je tak vhodný také pro vegany. Pro maximální účinek trávicích enzymů užívejte 1 kapsli denně. Balení obsahuje 80 kapslí, takže vám vystačí na necelé tři měsíce

 

Super greens

Už jste slyšeli o tomto zeleném zázraku nabitém superpotravinami v nejvyšší BIO kvalitě? VENIRA super greens s příchutí jablka obsahují 3 000 mg spiruliny, sladkovodní řasy, která obsahuje obrovské množství minerálů, posiluje imunitní systém, přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti a stará se o zdravá střeva. Tento přírodní doplněk stravy obsahuje ještě další sladkovodní řasu s názvem chlorella, která pomáhá pročišťovat tělo, podporuje normální funkci střevního traktu a zvyšuje energii. Zelený ječmen je antioxidant bohatý na vitamíny a minerály, eliminuje únavu a vyčerpání a podporuje normální funkci jater a žlučníku, a proto není divu, že i ten jsme přidali do našich super greens, abychom vytvořili opravdu účinný a zdravý nápoj, který pomáhá

Kromě těchto 3 zelených superpotravin v BIO kvalitě obsahují super greens také dalších 15 aktivních látek v každé denní dávce včetně probiotik a prebiotik, které podporují detoxikaci organismu, odvádějí toxiny z těla a především zlepšují potíže s trávením a nafouklým břichem

 

 

Prebiotic komplex

Vyvinuli jsme rozpustnou prebiotickou vlákninu ve formě prášku s 95% čistotou, která podporuje růst a výživu prospěšných bakterií ve střevě, eliminuje zažívací potíže a je prospěšná pro zdraví střevní mikroflóry. VENIRA prebiotic complex udržuje zdravé trávení, posiluje imunitní systém a přispívá k optimální absorpci živin a minerálních látek z potravy. Balení obsahuje 250 g, což odpovídá 50 dávkám. Dvě odměrky této směsi užívejte jednou až dvakrát denně kdykoliv během dne s 50-100 ml vody, džusu nebo jiného oblíbeného nápoje, důkladně promíchejte a takto připravený nápoj vypijte

 

DGL complex zdravé zažívání

Jedná se o směs 100% rostlinných extraktů lékořice lysé, heřmánku pravého a aloe vera ve vysokých koncentracích, která pomáhá zklidnit podrážděný žaludek a podporuje správné trávení. Pokud se potýkáte s nepříjemným pálením žáhy, nadýmáním nebo nepravidelným trávením, DGL complex je pro vás ten pravý. Kapsle s obsahem 500 mg speciálně upravené formy DGL lékořice vám navodí také úlevu od napětí, zvýší energii při únavě a pomohou vám v boji před volnými radikály, které v těle mohou vyvolávat různá onemocnění. Balení obsahuje 60 kapslí, což je při užívání 1 kapsle denně kúra na dva měsíce. Pro maximální účinnost užívejte kapsli vždy po jídle a zapijte dostatečným množstvím tekutin

 

2. Úprava stravy a stravovacích návyků

Trávicí systém je složitý orgánový systém, zodpovědný za rozklad potravy, vstřebávání živin a vyloučení odpadních látek. Správně fungující trávení je nezbytné pro naše celkové zdraví a pohodu, ale nesprávná strava a nevhodné stravovací návyky mohou trávení a celkové zdraví negativně ovlivnit

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak zlepšit trávení a předejít zažívacím problémům úpravou stravy:

Jezte více vlákniny, která je nesmírně důležitá pro zdraví celého trávicího systému, protože pomáhá regulovat pohyb střev a podporuje růst prospěšných bakterií ve střevech.

Pijte dostatek tekutin. Denně se snažte vypít alespoň 8 sklenic vody. 

Jezte menší porce vícekrát denně, protože velké porce jídla mohou přetížit zažívací systém 

Potravu důkladně žvýkejte a soustřeďte se na každé sousto. Důkladné žvýkání potravy pomáhá trávicím enzymům rozkládat potravu na menší částice, které se snadněji vstřebávají. 

Poslední jídlo si dejte 2-3 hodiny před spaním, protože pokud budete jíst těsně před spaním, vaše tělo bude muset pracovat usilovněji, aby potravu strávilo, což může vést k pálení žáhy, nadýmání či nevolnosti.

Nepijte při jídle ledové nápoje a velké množství tekutin, protože ledové nápoje ochlazují žaludek, což zpomaluje trávení a vstřebávání živin a navíc může velké množství tekutin během jídla naředit žaludeční šťávy, které jsou zodpovědné za rozklad potravy, což může zhoršit vstřebání živin a zpomalit trávení. 

Vyhněte se smaženým, příliš tučným jídlům a překořeněným jídlům, protože jsou těžko stravitelná a tělo potřebuje na jejich zpracování více času a navíc nezdravá jídla dráždí sliznici žaludku
 

 

3. Redukce stresu a změna životního stylu

Nezdravý životní styl a nadměrný stres bezpochyby ovlivňuje nejen naše trávení, ale celkové psychické i fyzické zdraví člověka. Existuje mnoho způsobů, jak zmírnit stres a změnit životní styl tak, abyste zlepšili celkové trávení a pomohli se zbavit nepříjemných symptomů dyspepsie. Vyzkoušejte naše desatero pro redukci stresu a změnu životního stylu:

1. Cvičení je skvělý způsob, jak odbourat stres a úzkost, a proto se snažte cvičit alespoň 30 minut denně, ať už je to chůze, běh, plavání nebo tanec.

2. Spěte, spěte, spěte. Tahle rada bývá často právem skloňována s celkovým zdravým životním stylem. Spánek je totiž nezbytný pro regeneraci organismu, celkového zvládání stresu a energii pro plnění každodenních úkolů. Spěte alespoň 7-8 hodin denně.

3. Naučte se relaxovat. Odpočívejte u aktivit, které vám dělají radost a uklidňují vás. Pro každého může relaxace znamenat něco jiného - zkuste jógu, běžte na procházku, podívejte se na film, přečtěte si oblíbenou knihu, uvařte si dobrou večeři nebo se jen na chvíli zastavte. 

5. Omezte neřesti v podobě alkoholu a cigaret, které mohou zhoršovat stres a negativně ovlivňovat trávení. Zkuste alespoň měsíční detox a sledujte, jak se vaše potíže s trávením upraví. 

6. Stravte čas s přáteli a rodinou. Trávení času s blízkými osobami příznivě působí na redukci stresu a navozuje psychickou pohodu.

7. Vyhýbejte se multitaskingu, který může zvyšovat hladinu stresu. Snažte se soustředit pouze na jednu věc a povinnosti a úkoly řeště postupně jednu po druhé.

8. Delegujte úkoly, pokud se cítíte zahlcení. Nesnažte se vše zvládnout sami a myslete také na sebe. 

9. Naučte se říkat ne, protože je v pořádku říct odmítnout aktivity, na které nemáte čas, energii nebo náladu. Nesnažte se každému zavděčit. 

10. Pokud máte potíže se zvládáním stresu, neváhejte vyhledat pomoc psychologa nebo jiného odborníka a pracujte na svém psychickém zdraví. 

Změna životního stylu a redukce stresu vyžadují čas a trpělivost. Nečekejte, že se vaše trávení zlepší přes noc, ale pokud se budete držet výše uvedených tipů, budete na dobré cestě ke zlepšení svého psychického zdraví a s tím i spojeného trávení

 

Co si z článku odnést?                    

Špatné trávení neboli dyspepsie trápí spoustu lidí a může se projevovat nepříjemnými pocity po jídle v podobě pálení žáhy, nadýmání, průjmu nebo zácpy. Častokrát za zmíněnými problémy stojí nesprávná strava, nedostatek pohybu a nadměrný stres. Nakopnout správné zažívání můžete pomocí doplňků stravy. Vyzkoušejte probiotika, trávicí enzymy, super greens, prebiotika nebo DGL. Za zkoušku také stojí změna stravovacích návyků a redukce stresu

Pamatujte, zdravých střev a trávení nedocílíte přes noc. Buďte vytrvalí, zkuste výše uvedené tipy a sledujte, jak se váš stav začne zlepšovat. Pokud však trpíte dlouhodobými zažívacími obtížemi a bolestmi, neváhejte navštívit lékaře, abyste vyloučili další možné zdravotní problémy. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdraví a nemoc

Menopauza - vše, co musíte vědět, kompletní průvodce

Menopauza - vše, co musíte vědět, kompletní průvodce

Menopauza je přirozený biologický proces, který dříve či později dostihne každou ženu, a proto je důležité se o ní dozvědět co nejvíce a připravit se na ni. Pokud se právě potýkáte s obdobím menopauzy, jistě oceníte přínosné tipy dnešního článku, které vám pomohou toto období ustát s grácií a zmírnit jeho příznaky

 

 

Co je menopauza a kdy nastává?

Menopauza je přirozený biologický proces, kterým si musí projít každá žena, když skončí plodné období jejího života a menstruační cyklus ustane. O menopauze hovoříme tehdy, když je žena po dobu 12 měsíců bez menstruace.

Přesný termín nástupu menopauzy nelze s jistotou předvídat, jelikož je ovlivněn kombinací genetických a environmentálních faktorů. Průměrný věk nástupu menopauzy v České republice je 51,4 roku.

 

 

4 Fáze menopauzy

1. Premenopauza

Jedná se o fázi, která začíná přibližně 4 roky před poslední menstruací ženy a trvá až do začátku samotné menopauzy. Během premenopauzy se zpomaluje funkce vaječníků a začíná klesat produkce hormonů. K menstruaci stále dochází, ale může být nepravidelná a žena může pociťovat příznaky blížící se menopauzy v podobě výkyvů nálad, migrény nebo citlivosti a bolestivosti prsou

 

2.Perimenopauza

V této fázi dochází k menšímu uvolňování vajíček než při fázi premenopauzy a příznaky se stávají intenzivnější. Může začít docházet k návalům horka nebo potížím se spánkem a koncentrací. I přes uvedené symptomy a snížené produkci vajíček je zde stále šance, že může k těhotenství dojít

 

3. Menopauza

O menopauze hovoříme tehdy, kdy je žena 12 měsíců bez menstruace. Po uplynutí této doby už žena nemůže otěhotnět, protože vaječníky už nepracují a neuvolňují vajíčka. Hladina estrogenů v těle klesá a může docházet k intenzivním příznakům menopauzy jakými jsou přibírání na váze, vypadávání vlasů, vaginální suchost nebo bolesti zad

 

4. Postmenopauza

Jedná se o období po menopauze, kdy žena nemá menstruaci déle než jeden rok a vaječníky přestaly produkovat vajíčka. Příznaky menopauzy by měly postupně odeznívat, ale hladina estrogenu v těle zůstává stále nízká, což může stále způsobovat potíže jako například návaly horka, noční pocení nebo výkyvy nálad

Hormonální změny v menopauze a jejich vliv

Menopauza, přirozená fáze života ženy, je charakterizována poklesem produkce hormonů estrogenu a progesteronu. Estrogen hraje klíčovou roli v reprodukčním systému ženy, reguluje menstruační cyklus a podporuje zdraví dělohy, vagíny a prsou. Také ovlivňuje zdraví kostí, kardiovaskulárního systému a ovlivňuje náladu. Progesteron je důležitý pro udržení těhotenství a podporuje vývoj prsních žláz a děložní sliznice. Při menopauze dochází k poklesu obou zmíněných hormonů a jejich nízká hladina v těle je zodpovědná za nepříjemné fyzické i psychické symptomy menopauzy

 

 

Co je to předčasná menopauza?

O předčasné menopauze hovoříme tehdy, pokud k zastavení menstruačního cyklu dojde ještě před 40. rokem života ženy. Nelze jednoznačně říci, proč k předčasné menopauze dochází, ale na vině mohou být některé léky, genetické predispozice nebo některá autoimunitní onemocnění

 

Příznaky menopauzy

Menopauza není jen o absenci menstruace. Jde o období hormonálních změn, které s sebou přináší celou škálu nepříjemných fyzických i psychických symptomů jako:

-nepravidelné nebo žádné menstruační krvácení 

-návaly horka

-zvýšená únava 

-změny nálad 

-snížené libido 

-noční pocení 

-bolesti hlavy 

-poruchy spánku 

-zvýšené bušení srdce

-změny tělesné hmotnosti

-bolesti kloubů a svalů 

-řídnutí vlasů

-suchá kůže

-inkontinence

Dlouhodobé dopady menopauzy na zdraví a kvalitu života

Jak již bylo zmíněno, menopauza je náročným obdobím v životě ženy, které přináší celou řadu příznaků ovlivňující ženský život. Menopauza může mít dlouhodobý dopad na ženský život a zdraví a může vést například ke zvýšenému riziku vzniku chronických onemocnění, změnám nálad a duševního zdraví, změnám v sexuálním životě a fyzickým změnám například k přibírání na váze, tenčí a sušší kůži náchylnější ke vzniku vrásek a řídkým vlasům, které nadměrně padají. Menopauza bývá pro ženy náročným obdobím, a proto je důležité vědět, jak si celý proces ztráty menstruace co nejvíce usnadnit.

 

Jak na nepříjemné symptomy menopauzy?

V období menopauzy si žena musí projít celou řadou nepříjemných fyzických i psychických potíží, a proto vám přinášíme několik tipů, jak toto období ustát s největším možným komfortem.

 

1. VENIRA kapsle menopauza

Potýkáte se s nepříjemnými důsledky menopauzy, nic nezabírá a vy už si jednoduše nevíte rady? 

Vyzkoušejte přírodní doplněk stravy pro ženy, který byl speciálně vyvinut přesně tak, aby vám pomohl zmírnit nepříjemné příznaky menopauzy a zvýšil váš komfort během celého období. Seznamte se s kapslemi menopauza, které obsahují 160 mg jetele červeného a dalších 10 účinných látek včetně vitamínu C, ženšenu ženského a pivoňky čínské podporující ženskou pohodu a osvěžují tělo i mysl. Obsahuje isoflavony působící jako fytoestrogeny, které jsou podobné lidskému estrogenu a kompenzují klesající hladinu estrogenů, čímž eliminují únavu, podrážděnost i poruchy spánku

Extrakt z přesličky rolní bohatý na křemík potěší i ženy toužící po krásných nehtech, zdravé pokožce a pevných kostech. Pokud si chcete udržet svou psychickou pohodu a klidněji zvládat všechny emocionální výkyvy nálad, pak byste měly tyto kapsle rozhodně vyzkoušet.

Balení obsahuje 80 kapslí, což je při užívání 1 kapsle ráno a 1 večer, kúra na 40 dní. Kapsle užívejte před jídlem, v průběhu jídla nebo těsně po něm a zapijte je dostatečným množstvím tekutiny. Kapsle pro klidný průběh menopauzy můžete užívat dlouhodobě a mezi jednotlivými baleními nemusíte dělat pauzu

 

Co získáte pravidelným užíváním kapslí menopauza? 

-zmírnění nepříjemných symptomů menopauzy 

-zvýšení libida 

-zmírnění nočního pocení, návalů horka a změn nálad 

-zabránění únavy a zvýšení energie 

-udržení normální činnosti urogenitálního systému žen 

-podporu správné funkce nervového systému 

-zdraví a pevnost kostí

-podporu ženské pohody


 

 

2. Pohyb a zdravá strava

Pravidelný pohyb je důležitý nejen v menopauze. Pravidelné cvičení či chůze po dobu alespoň 30 minut 3x týdně vám pomůže udržet optimální tělesnou hmotnost a může mít příznivý vliv na zmírnění příznaků menopauzy.

Nezkoušejte žádné drastické diety, ale dbejte na pestrý, zdravý a vyvážený jídelníček bohatý na všechny živiny, vitamíny a minerály. Jezte 5x denně menší porce, zbytečně se nepřejídejte, ale také se netrapte hlady. Vyhněte se průmyslově zpracovaným potravinám, které obsahují chemická dochucovadla a glutamáty a také omezte alkohol a kouření.

Dbejte na dostatečný přísun ovoce a zeleniny a kvalitních sacharidů jakými je hnědá rýže, celozrnné pečivo a těstoviny. Bílkoviny jsou neméně důležité a získáte je například z masa, mléčných výrobků, vajec nebo ryb. Pokud jste vegetariáni či vegani, sáhněte po oříškách, semínkách nebo luštěninách

 

Další stravovací tipy

Čtěte si etikety na potravinách. To, že se některá potravina tváří jako zdravá, ještě neznamená, že skutečně je. 

Každé jídlo se snažte doplnit o zeleninu v syrovém či vařeném stavu 

Snižte příjem cukru a soli

Konzumujte zakysané mléčné výrobky a luštěniny alespoň 1x týdně 

Pijte dostatečné množství čisté vody, neslazených čajů a ovocných či zeleninových šťáv 

Zdravá strava vám pomůže cítit se dobře ve svém těle, ale také může pomoci zmírnit nepříjemné symptomy celého období menopauzy. 

 

3. Zvládání stresu

Stres zvyšuje hladinu kortizolu v těle a ten může zhorošovat příznaky menopauzy, a to zejména noční pocení nebo návaly horka. Při menopauze dochází u žen k poruchám spánku, nadměrným stresem se tyto poruchy ještě více prohlubují a vy se tak můžete dopracovat až k dlouhodobé nespavosti, a proto věnujte pozornost aktivitám, které vám pomáhají cítit se uvolněně a umožňují vám relaxovat. 

 

4. Dostatek spánku

Dostatek spánku je důležitý pro celkové zdraví a pohodu a v období menopauzy hraje obzvlášť důležitou roli, protože vám dodá energii potřebnou pro zvládání každodenních aktivit i během tohoto nepříjemného období. Navíc kvalitní spánek příznivě působí na správný imunitní systém, zlepšuje náladu a zlepšuje kognitivní systém.

 

 

Další užitečné tipy pro zvládnutí menopauzy

1. Noste oblečení z prodyšných materiálů a pokuste se vyhnout syntetickým tkaninám, které mohou zachycovat teplo a zhoršovat návaly horka. Noste bavlnu, len a další přírodní materiály, které umožňují pokožce dýchat.

2. Používejte chladící polštářky, chladivé gely a ventilátory, které vám mohou pomoci ochladit se během návalů horka. Dopřejte si také studenou sprchu nebo koupel, pravidelně větrejte v ložnici a udržujte si příjemný chlad v místnosti, kde spíte. 

3. Vyhněte se kofeinu, alkoholu, kořeněným jídlům a stresu, protože právě tyto zmíněné faktory mohou zhoršovat příznaky menopauzy, například návaly horka zhoršovat. 

4. Pravidelný pohyb vám pomůže zmírnit symptomy menopauzy a zlepšit celkové zdraví. Mezi vhodné aktivity patří chůze, plavání nebo jóga.

5. Posilujte svaly pánevního dna, protože slabé pánevní dno může vést k inkontinence moči. S posílením pánevních svalů a zlepšením kontroly nad močovým měchýřem vám pomohou Kegelovy cviky. 

6. Dopřejte si dostatek vápníku a vitaminu D, protože jsou důležité pro zdraví kostí, které je v menopauze ohroženo. Ujistěte se, že přijímáte dostatek těchto živin ze stravy nebo doplňků stravy.

7. Pokud se potýkáte s těžkými symptomy menopauzy, neváhejte vyhledat pomoc lékaře nebo psychologa. Existuje mnoho možností léčby, které vám pomohou cítit se lépe.

 

Co si z článku odnést?

Menopauza je přirozenou součástí života, se kterou se dříve či později setká každá žena, a proto se o ní nebojte mluvit. Příznaky menopauzy mohou být velmi nepříjemné a omezující, a proto se snažte dodržovat všechny naše tipy pro zmírnění symptomů menopauzy. S eliminací nočního pocení, návalů horka, změn nálad a únavy vám pomůže přírodní doplněk stravy kapsle menopauza pro redukci obtížných projevů klimakteria. S fyzickými i psychickými příznaky menopauzy vám pomůže také zdravá strava, pravidelný pohyb, eliminace stresu nebo dostatek spánku

Pamatujte, že každá žena prochází menopauzou jinak. Nebojte se kombinovat různé tipy, abyste našly metodu, která vám nejlépe vyhovuje. Nebojte se o menopauze mluvit a v případě závažných psychických a fyzických potíží neváhejte vyhledat pomoc odborníka. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

 

Ženské zdraví

TOP produkty na vypadávání vlasů

TOP produkty na vypadávání vlasů

Vlasy, koruna krásy. Co dělat, když vám vaše korunka začíná řídnout a vypadávat? Jaké jsou příčiny vypadávání vlasů a jak zastavit nadměrné vypadávání? Pokud chcete vrátit svým vlasům krásu a zdraví, pokračujte ve čtení článku a poznejte ty nejlepší produkty pro zastavení vypadávání vlasů.

 

 

Struktura a růst vlasů

Každý vlas se skládá ze dvou hlavních částí a to viditelné vlasové stonky a neviditelného vlasového kořínku. Vlasová stonka je viditelná část vlasu, která vyčnívá z pokožky hlavy a je tvořena mrtvými buňkami keratinu. Skládá se ze tří vrstev kutily tvořící vnější ochranu vlasu, dále kůry neboli střední vrstvy, která dodává vlasu sílu a elasticitu a dřeně, vnitřní vrstvy, která je u některých vlasů dutá. Neviditelná část vlasu se nazývá vlasový kořínek, který je ukryt pod pokožkou hlavy, kde dochází k růstu vlasů a je obklopen vlasovým váčkem, ze kterého dostávají vlasy živiny. 

 

Fáze růstu vlasů

Aktivní fáze růstu neboli anagenní fáze trvá 2-6 let a nachází se v ní asi 85 % vlasů. Vlas roste rychlostí cca 1 cm za měsíc. Během katagenní fáze, která trvá 2-3 týdny, je vlasová cibulka neaktivní a vlas už dále neroste. Následně přichází telogenní fáze, ve které je méně než 10 % vlasů, trvá 2-3 měsíce a během této fáze nedochází k tvorbě vlasů a stávající vlas vypadává, protože je nahrazen vlasem novým a následně se celý cyklus se opakuje

 

 

Příčiny vypadávání vlasů

-genetika 

-hormonální změny 

-autoimunitní onemocnění 

-infekce pokožky hlavy

-nedostatek živin

-stres 

-nesprávná péče o vlasy

-nedostatek živin - především železa, zinku a biotinu

 

Kdy vlasy padají moc?

V průměru každý den ztrácíme 50-100 vlasů, což je v rámci normálního růstového cyklu. Pokud vám vypadne více než 100 vlasů denně, může se jednat o problémy s nadměrným vypadáváním vlasů nazývaný alopecie

Jak předcházet nadměrnému vypadávání vlasů?

Naštěstí existuje hned několik produktů, které vám s nadměrným vypadáváním vlasů pomohou a vy se zase budete moci těšit krásnému, zdravému a objemnému účesu

 

1. Tipy na kosmetické produkty

Vyzkoušejte přírodní kosmetiku, která skutečně funguje. Na výběr máte ze dvou šamponů proti vypadávání vlasů a zahušťujícího séra na vlasy. Který produkt je pro vás ten nejvhodnější?

 

Přírodní šampon proti vypadávání vlasů 

Šampon proti vypadávání vlasů pro ženy i muže s vůní kokosu obsahuje Diaminopyrimidine oxide a dalších 18 účinných složek (včetně glycerinu a kokosových glukosidů) a byl vyvinut přesně tak, aby přispíval k eliminaci vypadávání vlasů. Napomáhá k obnově vitality vlasového vlákna, podílí se na vyživení, hydrataci a zklidnění vlasové pokožky, podporuje vyhlazení vlasového vlákna a pomáhá k lepšímu ukotvení vlasových cibulek v pokožce hlavy

 

Přírodní šampon s kolagenem proti padání vlasů

Šampon s kolagenem s vůní liči a manga obsahuje aktivní látku HotFlux a dalších 19 účinných složek (včetně Emolidu CC a chlorelly), které pomáhají zlepšovat a obnovovat kvalitu vlasů, stimuluje přirozený růst vlasů a poskytuje přirozený růst vlasů

 

Zahušťující vlasové sérum

Je bezoplachové sérum na vlasy s jemně květinovou vůní, které obsahuje obsahuje patentovanou složku HAIRVIVINE®-PRO a dalších 12 aktivních složek (včetně kyseliny hyaluronové a levandulového oleje) a svým složením je tak ideální pro všechny trpící alopecií neboli nadměrným vypadáváním vlasů. Přípravek je vhodný pro podporu růstu nových vlasů, zlepšuje krevní oběh v pokožce, napomáhá k obnově vitality vlasového vlákna a zlepšuje hustotu vlasů. Před použitím séra si umyjte vlasy a vymačkejte z nich přebytečnou vodu pomocí ručníku. Sérum aplikujte na pokožku hlavy až ke kořínkům a zapracujte jej do pokožky pomocí jemné masáže bříšky prstů. Pro maximální účinek je ideální sérum používat 2-3 x týdně. 


 

 

2. Tipy na doplňky stravy

Pokud toužíte po krásných vlasech, musíte je vyživovat zvenku i zevnitř. Dodejte tělu všechny potřebné vitamíny a aktivní látky, které vám pomohou ke zdravým vlasům, nehtům i pleti. Jaký doplněk stravy si zvolíte je čistě na vás, všechny jsou stejně kvalitní a byly vyvinuty pouze z přírodních látek. Důležitá je však pravidelnost, protože pouze tak dosáhnete kýženého efektu

 

Kapsle na vlasy, nehty, pleť

Tento přírodní produkt je právem už 6 let naším bestsellerem. Kapsle obsahují 100 mg hydrolyzovaného kolagenu a dalších 18 aktivních látek v denní dávce (včetně kyseliny hyaluronové a biotinu), které se postarají o krásu a zdraví vašich nehtů, vlasů i pleti a dodají jim všechny potřebné vitamíny a minerály.  Užívejte 2 kapsle denně a to jednu ráno a druhou večer

 

Gumoví medvídci pro vlasy, nehty a pleť

Starejte se o své vlasy mlsáním bonbonů. Ne, není to sen. Jahodoví gumoví medvídci skvěle chutnají, obsahují kolagen a dalších 13 aktivních látek, které dodají vašim vlasům všechny potřebné vitamíny, živiny a minerály a jako bonus dodají zdravý vzhled také vaší pleti a nehtům. Užívejte 1-2 medvídky kdykoliv během dne

 

 

Kostičky s příchutí ovoce pro vaše vlasy, nehty i pleť

Cucavé kostičky byly vyvinuty tak, aby skvěle chutnaly a současně pomáhaly zlepšovat kvalitu vlasů, nehtů i pleti. Tento doplněk stravy obsahuje 100 mg hydrolyzovaného kolagenu, tzn. nejčistší formu kolagenu, a dalších 11 aktivních látek v denní dávce, které omezují nadměrné vypadávání vlasů, udržují normální stav vlasů, nehtů i kůže a dokonce eliminují drobné nedokonalosti pleti. Kostičky mají malinovou, meruňkovou nebo pomerančovou příchuť a záleží tak čistě na vás, kterou vyzkoušíte jako první. Balení obsahuje 120 kostiček, což je kúra až na 120 dní. Užívejte 1-4 kostičky kdykoliv během dne

 

Kolagenové drinky

Kolagenový drink je ideálním doplňkem stravy pro prevenci či zlepšení vzhledu vrásek a jemných linek pleti, dodání elasticity pleti, krásy a zdraví vlasům i nehtům a ochranu kloubů a kostí. Na našem eshopu naleznete mořský, vepřový nebo veganský kolagen. Pokud jste milovníci ochucených doplňků stravy, sáhněte po kolagenu s příchutí, pokud však dáváte přednost neutrální příchuti kolagenu, který můžete přimíchat do svého oblíbeného nápoje či pokrmu, zvolte si kolagen bez příchutě. Vybírat můžete také z kolagenů v sáčcích, které se hodí i na cesty nebo dózách s praktickou odměrkou


Pokud se chcete o kolagenu dozvědět více, poznat všechny jeho benefity pro lidský organismus a naučit se nové recepty s kolagenem, přečtěte si náš článek o kolagenu bez příchutě a tipech, jak jej užívat

 

 

Mýty o vypadávání vlasů

1. Česání vlasů způsobuje jejich vypadávání. Vyčesávání vlasů v rozumné míře je pro vlasy přínosné, protože pomáhá odstraňovat odumřelé buňky pokožky hlavy a stimuluje její prokrvení, které podporuje růst vlasů. Nadměrné a agresivní česání především mokrých vlasů však může vést k poškození a lámaní vlasů, proto je češte šetrně. 

2. Nošení pokrývek hlavy způsobuje vypadávání vlasů. Nošení pokrývek hlavy vlasy nepoškozuje ani nezpůsobuje vypadávání, ale je důležité vybírat si z prodyšných materiálů a nenosit příliš těsné čepice a klobouky, které zamezují dýchání vlasů. 

3. Nadměrným vypadáváním vlasů trpí pouze muži. Vypadávání vlasů se týká také žen a nejčastější příčinou bývá hormonální nerovnováha během menopauzy, těhotenství nebo při stresu. 

4. Mastné vlasy, barvení a žehlení způsobuje vypadávání vlasů. Nadměrná produkce mazu na pokožce hlavy může vlasy zatěžovat a zpomalovat jejich růst, ale nezpůsobuje přímo jejich vypadávání. Důležitá je pravidelná a šetrná hygiena vlasů s použitím šamponů určených pro mastné vlasy. To samé platí pro barvení a žehlení vlasů. Pokud jsou použity kvalitní barvy, žehličky na vlasy a chráníte své vlasy před teplem, nemusíte se nadměrného vypadávání vlasů obávat.

5. Za vše může genetika. Ano, genetika může hrát jistou roli v nadměrném vypadávání vlasů, nicméně alopecií mohou trpět i lidé, u kterých mají všichni rodinný příslušníci bujnou kštici. 

 

6 tipů pro objemnější vlasy

Vsaďte na vrstvené střihy, které dodají vlasům objem a odvedou pozornost od řidších vlasů 

Vyzkoušejte krátký sestřih. Pokud vás nadměrné vypadávání vlasů trápí opravdu hodně, kratší sestřih je pro vás vhodnou volbou. Navíc dostanete příležitost uzdravit poškozené vlasy. 

Dámy, nahoďte ofinu, které dodá vašim vlasům vytoužený objem. 

Asymetrické střihy odvedou pozornost od nedokonalostí a dodají vašim vlasům objem a dynamiku. 

Používejte objemové šampony a kondicionéry, své vlasy fénujte difuzérem a používejte stylingové produkty pro objem.

Vlňte se! Vlny opticky zvětší objem vlasů a dodají jim lehkost. Zkuste kulmu nebo natáčky. 

 

Co si z článku odnést? 

Pokud vám vypadne 50-100 vlasů denně, jedná se o zcela přirozený proces regenerace vlasů. Pokud vám však pravidelně vypadává více než sto vlasů, dost možná trpíte problémem s nadměrným vypadáváním vlasů a měli byste co nejrychleji jednat. Se zastavením vypadávání vlasů vám pomohou kosmetické produkty v podobě přírodních šamponů proti vypadávání vlasů nebo zahušťujícího vlasového séra

Vlasy byste však měli vyživovat zvenku i zevnitř, a proto se začněte o své vlasy pořádně starat a dodejde jim krásu a zdraví s kapslemi, gumovými medvídky nebo kostičkami pro vlasy, nehty i pleť a vyzkoušet můžete také kolagenové drinky, které navíc skvěle fungují také na vyhlazení vrásek a jemných linek. 

Pamatujte, vypadávání vlasů bývá nepříjemné, ale záleží pouze na vás, jak se k problému postavíte. Využijte naše tipy pro objemnější vzhled vlasů a vyzkoušejte naše doplňky stravy nebo kosmetické produkty, které změní váš sen o bujných kadeřích v realitu.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy