• Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce
  • Vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Vše je skladem, odesíláme bleskově
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce

Ženské zdraví, Strana 2

Nedaří se vám otěhotnět? Vyzkoušejte náš nový přírodní doplněk stravy

Nedaří se vám otěhotnět? Vyzkoušejte náš nový přírodní doplněk stravy

Zatímco pro některé páry může být početí relativně jednoduchou záležitostí, jiné po měsících snažení zjišťují, že je to doslova umění. Pokud i vás trápí problémy s početím, nebo jen chcete být dobře připravené, tento článek je určený pro vás. Dočtete se o možných důvodech, proč se vám nedaří otěhotnět a zjistíte, jak pravděpodobnost početí výrazně zvýšit

 

Možné důvody, proč se vám nedaří otěhotnět

- stres způsobený neúspěšnými pokusy o početí

- psychické problémy

- absence ovulace

- neprůchodnost vejcovodů způsobená srůsty po zánětlivých procesech v dutině břišní

- endometrióza (onemocnění, při kterém se tkáň děložní sliznice objevuje na jiných orgánech)

- potíže se štítnou žlázou

- hormonální problémy

- obezita

- nezdravý životní styl (kouření, užívání alkoholu a braní drog)

 

Samozřejmě to není tak, že by chyba byla vždy jen na straně žen. Problémy s početím můžete mít také z důvodu nízkého počtu nebo špatné pohyblivosti spermií partnera

 

Co pomáhá k otěhotnění? Hlídejte si plodné dny

Nejvyšší pravděpodobnost otěhotnění je v ovulační fázi menstruačního cyklu, kdy je zralé vajíčko připraveno k oplodnění. Ovulační fáze začíná přibližně 15. den cyklu a trvá dva až tři dny

Samotná ovulace pak trvá pouhý jeden den, ale plodných dnů je naštěstí více. Za plodné dny se obecně označují tři dny před ovulací, den ovulace a den po jejím skončení

Jestli ovulujete poznáte podle zvýšeného libida, zvýšené bazální teploty, případně ovulačního krvácení. Jistotu pak budete mít díky domácímu ovulačnímu testu nebo po návštěvě lékaře, který provede ultrazvuk

Více informací o jednotlivých fázích menstruačního cyklu se dočtete v našem článku na blogu.

 

Jak zlepšit kvalitu vajíček?

S množstvím vajíček nic moc nenaděláte, protože jejich počet vám byl dán již před narozením. Rozhodně ale můžete podpořit jejich kvalitu. Jak?

 

Vsaďte na antioxidanty

Antioxidanty dokážou omezit činnost volných radikálů, které způsobují oxidační stres, a tím zpomalují stárnutí buněk a podporují jejich zdravé fungování. Zároveň chrání před poškozením mitochondrie, které buňkám dodávají energii, a tedy jsou velmi důležité z pohledu udržení optimální kvality vajíček a zajištění reprodukční funkce

Svůj jídelníček proto obohaťte o potraviny s vysokou antioxidační aktivitou. K takovým patří například ostružiny, šípky, artyčoky, květák, piniové oříšky a arašídy.

K nepostradatelným antioxidantům řadíme dále vitaminy A, B6, C a E. Z minerálních látek musíme zmínit zinek a selen. Dále pak koenzym Q10 a astaxanthin. Tyto látky najdete například v našich přírodních doplňcích stravy pro vlasy, nehty a pleť

Antioxidanty jsou rovněž důležité z pohledu udržení mladistvé pleti a silných vlasů. Více zjistíte v našem článku, co jíst, abyste měli hezkou pleť a zdravé vlasy.

 

Do svého jídelníčku zařaďte zdravé tuky

Zdravé tuky podporují kvalitu vajíček a plodnost. Dále přispívají k vyrovnání hladiny hormonů a ke snížení rizika zánětů. Jejich přirozeným zdrojem jsou potraviny jako ryby, avokádo, maso, vejce, olivový olej nebo ořechy. 

 

Co dalšího jíst, když chci otěhotnět?

V období plánování těhotenství, jako i v době aktivního snažení o miminko, je vhodné doplňovat železo a vápník.

Železo se podílí se na procesu dělení buněk a tvorbě červených krvinek, které zásobují pokožku kyslíkem. Přispívá k rozvoji poznávacích funkcí a normální funkci imunitního systému. Vedle toho napomáhá snižovat míru únavy a vyčerpání. Jeho deficit může způsobit nízkou porodní váhu dítěte.

Vápník pomáhá snižovat únavu a stres, posiluje nervový systém, napomáhá k soustředění a k celkové psychické pohodě. Je vhodný proti svalovým křečím a dokonce může pomoci s nespavostí. Během těhotenství jeho potřeba roste, a proto je nutné připravit se na to již před otěhotněním. V opačném případě je vápník odebírám ze zásob, které jsou v kostech.

 

Jaký vitamin brát před otěhotněním?

Pokud chcete dát šanci přírodním pomocníkům před hormonální léčbou, rozhodně vám doporučujeme zaměřit se na dostatečný příjem kyseliny listové, která bude mít pozitivní vliv na vaši emoční stabilitu a psychickou pohodu. Tato složka tak snižuje úzkost a stres, které na vás mohou dopadat s každým neúspěšným pokusem. 

Vitamin B9 neboli kyselinu listovou byste měly začít užívat zhruba tři měsíce před plánovaným početím. Její nedostatečný příjem je totiž dáván do souvislosti s předčasnými porody a zvýšenou potratovostí

Kromě toho, že se kyselina listová podílí na zachování normálního vývoje plodu a růstu zárodečných tkání během těhotenství, také přispívá k normální krvetvorbě a normální funkci imunitního systému. Dálé napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a podílí se na procesu dělení buněk.

Přirozeným zdrojem vitaminu B9 je především špenát, zelí, hlávkový salát, fenykl, rajčata a okurky. Najdete ho také v bramborách, luštěninách, celozrnných obilovinách, ořechách, sóje a přeničných klíčcích. 

Potřebnou denní dávku kyseliny listové si zajistíte také s pomocí přírodního doplňku stravy VENIRA plodnost. Kromě té obsahuje také:

- zinek, který má klíčový vliv na zdraví a funkci reprodukčního systému žen

- chřest hroznovitý navozující dobrou náladu a podílející se na vyživení, tonizování a zlepšení funkce ženských pohlavních orgánů

- macu peruánskou, která podporuje hormonální rovnováhu a zdravou funkci reprodukčního systému

- růži stolistou pečující o gynekologické zdraví

- inositol podporující metabolické procesy a hormonální rovnováhu

- aminokyselinu L-arginine, která může díky svému účinku na zlepšení průtoku krve zvýšit šance na úspěšné početí

 

Zvyšte své šance na otěhotnění

Detoxikujte své tělo

Pokud plánujete miminko v horizontu následujícího roku, je vhodné vyhradit si pár měsíců na důkladnou očistu svého organismu, a to zvláště v případě, kdy jste užívala řadu let antikoncepci

Když mluvíme o detoxikaci organismu, mluvíme vlastně o tom, co nejvíce ocení vaše játra a střeva. S tím vám pomohou zelené potraviny chlorella a spirulina. Právě ty jsou společně s dalšími zelenými superpotraviny dokonalým prototypem svěžesti a zdraví

Jak chlorellu, tak i spirulinu, najdete v přírodním doplňku stravy VENIRA super greens, který obsahuje celkem 16 aktivních látek. Součástí jsou například i probiotika, tedy živé mikroorganismy ovlivňující lidský organismus. K jejich nejčastěji skloňovaným účinkům na lidský organismus patří podpora imunitního systému, úprava pH střeva a podpora integrity střevní sliznice. 

 

Uvolněte se

Již v článku, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků, jsme psali o tom, že stresové faktory v našem těle spouští mechanismy pomáhající vyzbrojit tělo a mysl na případný boj nebo útěk. To může být užitečné například při změně zaměstnání, ale rozhodně ne v případě, kdy se pokoušíte o miminko. 

Například taková meditace prováděná 10–15 minut denně po dobu 30 dnů může vaše šance na otěhotnění výrazně zvýšit. Během meditace totiž dochází k uvolnění DHEA, což je hormon nadledvinek nezbytný pro plodnost žen i mužů, protože má přímý vliv na kvalitu spermií a vajíček. 

K uvolnění vám mohou pomoci bylinky. Například přírodní antioxidant ashwagandha přispívá ke snížení stresu a úzkosti, ale také působí pozitivně na funkci reprodukčního systému. Je velmi prospěšný pro osoby, které chtějí zvýšit svou energii a vytrvalost.

 

Po sexu 20–30 minut odpočívejte

Vaše šance na otěhotnění tím zase o pár procent vzrostou. Po uvedenou dobu počkejte s hygienou a odpočívejte – ideálně v poloze svíčky, nebo s nohami přitisknutými k hrudníku. Tímto způsobem podpoříte doručení spermie k vajíčku

Pokud je pro vás prozatimní nemožnost početí natolik stresující, lehce se může stát, že dojde k poklesu vašeho libida. V takovém případě vám doporučujeme zařadit do svého jídelníčku přírodní doplněk stravy VENIRA sex booster.

Každá denní dávka obsahuje směs pečlivě vybraných ingrediencí, které společně podporují hormonální aktivitu, pohlavní orgány a sexuální zdraví. Dále se podílejí na vyrovnání hladiny ženských hormonů, zvýšení libida u žen a udržení dobrých sexuálních vztahů. Díky prokrvení pohlavních orgánů se zase zlepší vaše citlivost a celkový prožitek při sexu.

Pokud se chcete o dané problematice dozvědět více informací, najdete je v našem článku: Snížená chuť na sex – 10 tipů na zvýšení ženského libida.

 

Eliminujte rizikové faktory

Kouření, konzumace alkoholu ani užívání omamných látek vaši cestu k miminku rozhodně neulehčí

Váš partner by si měl dát rovněž pozor na nošení těsného spodního prádla a upnutých kalhot, příliš horké koupele a pokládání notebooku do klína. Takové zahřívání varlat způsobuje horší tvorbu a pohyblivost spermií.

 

Kdy již promluvit s odborníkem?

Pokud se o miminko pokoušíte aktivně déle než rok, je vhodné promluvit o svých problémech s lékařem. Vzhledem k tomu, že vaše problémy s početím mohou být zapříčiněny nejrůznějšími záněty, infekcemi a onemocněními, zkušený odborník vás seznámí s vhodnými způsoby léčby a poradí, jak postupovat dále dle vaší konkrétní situace.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Těhotenství a kojení Ženské zdraví Doplňky stravy

Krásné a pevné poprsí přírodní cestou? Toto by vám mohlo pomoci

Krásné a pevné poprsí přírodní cestou? Toto by vám mohlo pomoci

Toužíte po plnějším a pevnějším poprsí? V dnešním článku vás přesvědčíme o tom, že to jde i bez pomoci plastických chirurgů. Máme pro vás 5 tipů, jak si přírodní cestou dopomoci ke krásnějšímu poprsí.

 

Co tvoří ženská prsa a co ovlivňuje jejich velikost a tvar?

Kromě mléčné žlázy je tvoří tukové a vazivové tkáně, jejichž poměr a množství určuje tvar a velikost prsou. Vše se ukrývá pod jemnou a tenkou pokožkou, která snadno reaguje na vnější vlivy, a tak není divu, že se tvar i velikost prsou v průběhu života každé ženy několikrát změní. 

 

Faktory ovlivňující vzhled prsou

- hormonální změny (těhotenství, kojení, klimakterium)

- výrazný úbytek na váze

- špatné držení těla

- nošení nevhodné podprsenky (velikost, střih)

- gravitace

- věk

 

Ženská prsa se v průběhu života výrazně mění

Ňadra začínají růst v pubertě (mezi 12 až 15 rokem), kdy se začíná zvětšovat mléčná žláza a vytváří se ženský prs. Pokud je růst hodně rychlý, pokožka může popraskat, což vede ke vzniku takzvaných strií. Zjistěte více o tom, jak vznikají strie a jak se jich zbavit

Vývoj prsou trvá zhruba do 18 až 20 let, ale to neznamená, že se jejich tvar a velikost nemůže změnit i později. Velký vliv na to mají například prudké změny na váze.

Z pohledu velikosti a tvaru prsou dochází k markantním změnám v období mateřství. Pokožka v tomto období dostává pořádně zabrat, protože zatímco během těhotenství a v období po porodu se prsa zvětší klidně i o několik čísel, po ukončení kojení dochází k jejich výraznému zmenšení z důvodu ztráty hustoty. Do své původní podoby se vrací spíše jen výjimečně. větší pravděpodobnost je pak u žen, které nekojily.

K dalším změnám dochází mezi 50 a 60 rokem. Na prsa v období před a po menopauze působí čím dál tím více gravitace, hormonální změny, větší zadržování vody a ztráta přirozené pružnosti pokožky

 

Jak zvětšit prsa přírodní cestou? Vyzkoušejte těchto 5 tipů

1. Správné držení těla

Špatné držení těla může opticky deformovat vaši postavu a to samozřejmě včetně prsou. Jestli se tento problém týká i vás zjistíte při pouhém pohledu do zrcadla. 

Správný postoj vypadá tak, že vaše záda nejsou příliš shrbená ani nijak zvlášť zakloněná, brada zůstává rovně a pohled směřuje dopředu. Při posedu se hezky napřimte a pánev posaďte na sedací hrboly.

 

2. Péče o pokožku

Tenká pokožka prsou je zatěžována všemi výše zmíněnými změnami, které v dlouhodobém měřítku narušují její pružnost. Pokud tedy toužíte po pevném poprsí, neobejdete se samozřejmě ani bez kosmetiky se zpevňujícím účinkem

Vyzkoušejte například náš VENIRA PUSH-UP zpevňující krém na dekolt a poprsí, který podporuje přirozenou produkci lipidů v pokožce a zlepšuje elasticitu pokožky v oblasti dekoltu, kterou zároveň vyhlazuje. Krém může při pravidelném používání přispět ke zvětšení objemu vašich prsou až o 13 % a zvýšení jejich pevnosti až o 57 %

Vzhledem k tomu, že VENIRA PUSH-UP zpevňující krém na dekolt a poprsí funguje ve všech vrstvách kůže, podpořte jeho účinek jemnou masáží. Krém si naneste do dlaní a ňadra masírujte jemnými krouživými pohyby tak dlouho, dokud se krém zcela nevstřebá.

Při opalování nezapomeňte natírat svá prsa a celý dekolt opalovací kosmetikou. Zamezíte tak předčasnému stárnutí pokožky a vzniku pigmentových skvrn

 

3. Jednoduché cviky na posílení prsních svalů

Cviků na posílení prsních svalů existuje samozřejmě celá řada, ale my jsme si pro vás připravili přehled těch, ke kterým nebudete nic potřebovat a bez problémů je zvládnete z pohodlí svého domova.

Při prvním cviku si vzpomeňte na výše zmíněné tipy ohledně správného držení těla. Výchozí pozice je totiž rovný postoj, při kterém proti sobě tlačíte dlaně spojené před hrudníkem

U druhého cviku zůstaňte stát, ale tentokrát se postavte proti zdi a opřete se o ni s nataženýma rukama. Poté tlačte dlaněmi proti zdi

Celou sérii zakončete cvikem vestoje, ohněte ruce v loktech a jemně je přiložte ke kyčlím. Poté se plynulým pohybem pokuste dotknout lokty za zády

V každé pozici vydržte vždy alespoň 10 vteřin a cvik si nejméně pětkrát zopakujte. Pro dosažení viditelných výsledků doporučujeme opakovat několikrát týdně.

 

4. Nošení vhodné podprsenky

Kvalitní a dobře padnoucí podprsenka je z pohledu uchování krásného poprsí naprostým základem. Důležité je vybrat si podprsenku, která má správně zvolený obvod, střih a velikost košíčků

Bohužel se velmi často stává, že ženy oblékají podprsenky s větším obvodem a naopak menšími košíčky, než ve skutečnosti potřebují. Nejenže to nevypadá dobře, ale také si tímto způsobem mohou přivodit bolesti zad a krční páteře. Nošení nepadnoucí podprsenky samozřejmě nesvědčí ani samotným prsům. 

Jestli nosíte správnou velikost podprsenky poznáte jednoduše podle toho, jak vám sedí, když se přirozeně postavíte. Pokud máte pocit, že se vám v této pozici podprsenka bolestivě zařezává, nebo jsou košíčky příliš odchlíplé, doporučujeme vám navštívit specializovanou prodejnu, kde vám poradí s výběrem, a vy tak konečně začnete nosit dobře padnoucí podprsenku. Pocit neskutečné úlevy zaručen!

 

5. Vitaminy na prsa

Přiblížit se ke svému snu můžete i s pomocí našeho jedinečného doplňku stravy VENIRA krásná prsa. Každá kapsle obsahuje hydrolyzovaný kolagen podporující pevnost, pružnost a elasticitu pokožky. Dále extrakt z pěti pečlivě vybraných bylin, které prospívají ženskému zdraví, podporují imunitní systém a napomáhají k udržení zdravých a pevných prsou. 

Tento doplněk stravy přírodního původu je vhodný pro všechny ženy, které chtějí podpořit:

- přirozenou pevnost a objem prsou

- vyrovnanou hladinu hormonů

- udržení normální funkce reprodukčního systému

- pružnost a elasticitu pokožky prsou a dekoltu

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Ženské zdraví Péče o tělo Doplňky stravy

Intimní hygiena není tabu: Čím se mýt, a na co naopak zapomenout

Intimní hygiena není tabu: Čím se mýt, a na co naopak zapomenout

Důkladná intimní hygiena je nedílnou součástí péče o tělo. Přispívá nejen k pocitu čistoty a svěžesti, ale také pomáhá předcházet nejrůznějším zdravotním komplikacím. V dnešním článku se dozvíte, proč běžný sprchový gel nestačí, jaké produkty používat, a jak si díky jednoduchým krokům udržet intimní zdraví.

 

Nepodceňujte důležitost intimní hygieny

Přátelské bakterie jsou od narození nedílnou součástí lidského těla. V intimním prostředí jsou těmi nejdůležitějšími laktobacily tvořící ochrannou bariéru před patogenními mikroby.

Intimní prostředí zdravé ženy má díky přátelským mikroorganismům přirozeně mírně kyselé pH pohybující se v rozmezí hodnot 3,5–4,5. Takové je nevhodné pro růst nepřátelských mikroorganismů. To však platí jen do momentu narušení nebo zvýšení pH, které může vyvolat přemnožení škodlivých bakterií způsobujících mykózy, vaginální infekce nebo zánět močových cest.

 

Faktory vedoucí ke změně přirozené mikroflóry:

- stres

- únava

- nezdravá strava

- hormonální antikoncepce

- antibiotika

- menstruace

- těhotenství

- menopauza

- pobyt v sauně a bazénu

- nevhodné spodní prádlo

- nedostatečná, nebo nadměrná hygiena

 

Abyste udržely zdraví svých intimních partií, musíte o ně důsledně pečovat. Právě s tím vám pomůže vhodný přípravek určený specificky pro každodenní potřeby žen.

 

Tip: Jste náchylné ke vzniku zánětu močových cest? Vyzkoušejte přírodní doplněk stravy VENIRA močové cesty s obsahem pěti účinných látek pro podporu komfortu močových cest.

Proč klasické mýdlo ani sprchový gel nestačí

Chápeme, že používat jeden produkt na vše je pohodlné, ale rozhodně to není účinné ba dokonce bezpečné. Běžná mýdla a sprchové gely, které používáme na ruce a tělo, jsou zásadité, a tak narušují přirozenou kyselost ženských intimních partií.

Dlouhodobé používání takového typu přípravků způsobuje podráždění, pálení, svědění, případně může vést k zánětům a infekcím. Z toho důvodu je nutné aplikovat výhradně kosmetiku s podobným pH jako mají intimní oblasti.

 

Jaké možnosti se nabízí?

Pěna

Intimní mycí pěna je vhodná pro každodenní hygienu. Dodává pocit svěžesti, hydratuje a zklidňuje pokožku bez toho, aby narušovala přirozené pH vaginální mikroflóry.

 

Gel

Intimní mycí gel je plnohodnotnou alternativou k mycí pěně. Šetrně myje intimní partie a obnovuje přirozené pH. Od pěny se liší především svou konzistencí, vůní a složením. V tomto případě tedy záleží čistě na vašich osobních preferencích.

 

 

Ubrousky

Po vlhčených intimních ubrouscích sáhněte pouze v situacích, kdy nemáte možnost pohodlně se umýt (například při cestování). Nejsou určené na každodenní použití.

 

5 zásad pro intimní hygienu

Pohodlí & prodyšnost – noste pouze spodní prádlo z přírodních materiálů, které vynikají svou prodyšností. Měňte ho každý den a v případě zašpinění častěji.

 

Zůstaňte v suchu – teplé a vlhké prostředí je ideální pro množení nepřátelských mikroorganismů, a proto se po sprchování vždy důkladně osušte. Po návštěvě bazénu zase nikdy nezůstávejte moc dlouho v mokrých plavkách.

 

Prevence – pokud trpíte na infekce a záněty, používejte ručník zvlášť na tělo a intimní partie.

 

Na směru záleží – na toaletě se vždy utírejte ve směru zepředu dozadu. Zabráníte tím přenosu škodlivých bakterií vedoucích k infekcím močového měchýře a jiným komplikacím.

 

Péče při menstruaci – v tomto období je zvýšená náchylnost k infekcím, a proto se sprchujte nejméně 2× denně a dbejte na pravidelnou výměnu hygienických tamponů a vložek.

 

Všeho s mírou – nedostatečná péče o intimní oblasti může být stejně škodlivá jako ta přehnaná. Nadměrnou péčí můžete narušit přirozenou ochrannou bariéru intimního prostředí.

 

Jídelníček – snažte se co nejvíce omezit příjem jednoduchých cukrů a bílé mouky, které narušují mikroflóru organismu. Naopak zařaďte bílý jogurt a zeleninu, což jsou potraviny bohaté na příznivé bakterie.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Ženské zdraví

Snížená chuť na sex – 10 tipů na zvýšení ženského libida

Snížená chuť na sex – 10 tipů na zvýšení ženského libida

Pro mnoho žen je sexuální touha klíčovým prvkem naplněného a spokojeného života. A ač jsou možná mnozí přesvědčení o opaku, chuť na sex není samozřejmostí. Existuje celá řada důvodů, proč dochází k poklesu ženského libida a v konečném důsledku i k situacím, kdy se ženy sexu zcela vyhýbají

Pokud vás zajímá, jak přijít sexu opět na chuť a zároveň tím zlepšit svůj sexuální a partnerský život, najděte si chvíli času na tento článek, ve kterém vám přinášíme 10 praktických tipů, jak zvýšit vaše libido. Podíváme se i na nejčastější zabijáky vášně, které mohou vést k poklesu sexuální touhy u žen.

 

Proč může dojít k poklesu libida?

Všimli jste si, že svého partnera v intimních záležitostech odmítáte častěji než obvykle a než je vůbec zdrávo? Potom můžete mít sníženou chuť na sex, neboli snížené libido. Tento stav má různé příčiny a postihuje ženy i muže

 

11 zabijáků libida

Jelikož se pokles libida může negativně projevovat na kvalitě vašeho partnerského života, řekněme si nejdřív v rychlosti, co patří k nejčastějším důvodům poklesu libida:

 

1. chronický stres

2. hormonální nerovnováha

3. psychický nepohoda

4. neblahý zdravotní stav

5. striktní diety a vyčerpání

6. nadváha a obezita

7. kouření a častá konzumace alkoholu

8. nedostatek nebo nadbytek fyzické aktivity

9. vedlejší účinky některých léků (např. antidepresiv a sedativ)

10. vyšší věk

 

Jak mít větší chuť na sex?

Pro některé ženy může nízká chuť na sex představovat výzvu v jejich osobním i intimním životě. Existuje však několik tipů, které vám mohou pomoci povzbudit libido a posílit sexuální touhu.

 

10 osvědčených tipů na zvýšení ženské sexuální touhy

 

1. Zvládání stresu

S čistou hlavou se spíše naladíte na noc plnou vášní, a proto zapracujte na eliminaci krátkodobého stresu, který může vyústit v ten dlouhodobý, tedy chronický

To, že jste ve stresu, zaručeně poznáte, protože tělo vám to dá vědět různými způsoby. Právě o zvládání stresu a jeho fyzických příznacích jsem se rozepsali v samostatném článku na blogu. 

Je stres tím, co vás sužuje a omezuje vaši sexuální touhu? Vyzkoušejte náš relax komplex proti stresu, tedy přírodní doplněk stravy napomáhající ke zklidnění, relaxaci a odolnosti vůči stresovým obdobím.

 

2. Zdravý životní styl

Pokud jste to ještě neudělali, ve svém stravování se zaměřte především na stravu bohatou na ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a bílkoviny, které podpoří celkové zdraví a zvýší vaši energii.

Pijte dostatek čisté vody, dopřejte si kvalitní spánek, snažte se omezit alkohol i kouření a zařaďte do každého dne pravidelný pohyb v podobě cvičení ve fitku, jízdy na kole, běhu nebo jógy. Zdravý životní styl je zkrátka alfou a omegou správného fungování organismu

 

3. Spánková hygiena

Dostatečně dlouhý a kvalitní spánek vám dodá energii na celý den (a také noc plnou vášní). Dodržujte proto principy spánkové hygieny zahrnující vytvoření večerní rutiny a klidného prostředí pro usínání a samotný spánek. Je až neuvěřitelné, co s námi kvalitní spánek dokáže udělat.

 

4. Zdravá hmotnost

Je pochopitelné, že obezita zabíjí libido - jednak kvůli nízké fyzické energii jako i špatnému pocitu ze sebe sama. Stejné je to ovšem i v opačném případě, kdy se trápíte drastickými dietami, a tudíž nemáte energie nazbyt

Řešením je zdravý životní styl, díky kterému se dostanete zpět na svou zdravou váhu, se kterou se navrátí i sexuální myšlení. Na cestě za zdravou hmotností vám pomůže doplněk stravy hunger blocker, se kterým se konečně vymaníte z kolotoče přejídání a spalovač tuků, který v kombinaci s fyzickou zátěží urychluje hubnutí.

 

5. Přírodní doplňky stravy

A co tomu trošku pomoci? Zasloužil by si váš sexuální život trochu okořenit? Pomůže vám nejen náprava životního stylu, ale také síla přírody. Maca peruánská, kotvičník zemní, damiána, ženšen pravý, zinek, arginin a citrulin. Tyto zázračné složky najdete v sex boosteru, který:

- pomáhá zachovat kvalitní sexuální život

- přispívá ke zvýšení vytrvalosti a libida

- podporuje tvorbu estrogenu

- se podílí na udržení normální plodnosti a reprodukce

- pomáhá regulovat hormonální aktivitu

- má pozitivní vliv na prokrvení těla

 

Afrodiziakální účinky tohoto přírodního doplňku stravy pomáhají ženám znovu pocítit skutečnou sexuální touhu a udržet si ji

 

6. Hormonální rovnováha

Ženské libido je z velké části ovlivněno hormonální rovnováhou. Určité změny můžete zaznamenat v průběhu celého menstruačního cyklu i v období menopauzy (v tomto případě se může vaše libido zvýšit i snížit).

S vyrovnáním hladiny hormonů vám pomůže pravidelná konzumace doplňku stravy VENIRA hormonální rovnováha, který zároveň přispívá k udržení normálního menstruačního cyklu. 

 

7. Hormonální antikoncepce 

Začaly jste užívat hormonální antikoncepci, abyste si mohly užívat sex bez zábran a teď se nemůžete přestat divit, že jste o chuť na sex úplně přišly? Právě oslabené libido a celkové tlumení prožívání rozkoše je častým vedlejším účinkem hormonální antikoncepce

Pokud HA užíváte dlouhodobě, pro vaše tělo je to podobné, jako kdybyste si procházely těhotenstvím, a tak vám dává signály, že sex nepotřebuje. V takovém případě doporučujeme vysazení nevyhovující HA nebo užívání nehormonální antikoncepce. Pokud si nejste jisté tím, jaké řešení je pro vás nejvhodnější, doporučujeme konzultaci s gynekologem.

 

8. Kreativita

Smutnou pravdou je, že stereotyp libido oslabuje, a proto se snažte být vynalézavé. Opepřete svůj sexuální život o nové praktiky, které opět nakopnou erotické jiskření. Čas od času je dobré vyzkoušet i něco netradičního, co by mohlo samotnou chvilku s partnerem ještě více okořenit.

Přesně kvůli toho jsme vytvořili love gely se kterými to jde… tak všechno nějak lépe :D Hlavní benefit těchto gelů je nám asi jasný. Za zmínku ale rovněž stojí i skvělé přírodní složení s 32 účinnými látkami, ať jsou naše těla v naprosté extázi po všech stránkách.

 

9. Komunikace

Komunikace je klíč k vyřešení mnohých problémů, takže pokud cítíte, že za ztrátou sexuální touhy stojí z velké části odcizení s partnerem, neváhejte si s ním o tom promluvit. 

Je běžné, že ve fázi zamilovanosti je libido vysoké, ale přímo úměrně délce vztahu klesá (samozřejmě to tak nemusí být vždy). Naplánujte si proto čas mimo postel a hledejte nové společné zájmy, které vám pomohou opět probudit sexuální touhu.

 

10. Sexuální poradenství

V případě, že žádný z výše zmíněných tipů nepomůže, neváhejte navštívit sexuologa - a to zejména v případě náhlého poklesu libida bez zjevné příčiny, dlouhodobých potíží způsobených sociálními disfunkcemi, nízkou sebedůvěrou nebo traumaty.

 

  

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

 

Ženské zdraví Vztahy a sex

Hormonální rovnováha, proč je pro nás důležitá?

Hormonální rovnováha, proč je pro nás důležitá?

„Zklidni hormon.“ Tak tohle jsme často slýchali od rodičů v pubertě a zřejmě to brali na lehkou váhu. Nicméně tahle věta má přece jen něco do sebe. Rozladěné hormony totiž mohou s naším tělem nadělat velkou paseku. Co vlastně jsou hormony a co v našem těle způsobují?

 

Lidské hormony

Hormony jsou chemické látky v našem těle. Podílí se především na našem tělesném vývoji. Dokáží ale ovlivnit funkci buněk v jiných částech těla, to znamená, že umí ovlivnit naši náladu, metabolismus, ale i řadu dalších důležitých procesů. 

V našem těle se nachází hned několik druhů hormonů, zaměřme se ale na pohlavní hormony. Ty totiž ovlivňují naše chování a především jsou zodpovědné za správnou funkci a vývoj pohlavních orgánů.

 

 

Ženské hormony

Estrogeny

Nejznámější ženské hormony jsou estrogeny (estradiol, estriol a estron). Ty mají na starosti rozvoj a udržování ženských rysů, regulují průběh těhotenství a ovlivňují menstruační cyklus. Nejvíce jej vyprodukují vaječníky, během těhotenství však jejich produkci přebírá placenta. 

Estrogen můžeme přijímat také v doplňcích stravy. Estrogeny ovlivňují náš metabolismus a to, jak rychle dokážeme spalovat tuky. Mimo to spolu s růstovým hormonem způsobuje především v pubertě rychlejší růst. Dále estrogen pomáhá kontrolovat hladinu cholesterolu v krvi a podporuje zdraví kostí.

Nejvyšší hladinu estrogenu mají ženy v plodném věku, poté začne jeho hladina s nástupem menopauzy prudce klesat.

 

Progesteron

Progesteron je hormon, který je důležitý zejména pro těhotenství, protože se podílí na přípravě dělohy na uchycení oplodněného vajíčka a udržení těhotenství.

 

Prolaktin

Prolaktin, říká se mu také mateřský hormon. Je uvolňován během období těhotenství a kojení. Zajímavostí na něm je třeba to, že dokáže ovlivnit chování a náladu matky. Jeho hladinu ovlivňuje samotné kojení a především pak to, jak dlouho a jak často žena kojí. 

Prolaktin může vyvolat i poporodní deprese, či laktační psychózu, což jsou psychické stavy, kdy žena po porodu místo radosti prožívá naopak deprese, úzkosti, není schopna navázat vztah se svým dítětem a dokonce může mít i výpadky paměti. 

 

Oxytocin

Oxytocin možná znáte pod názvem hormon lásky. Uvolňuje se totiž když cítíme lásku, radost, náklonnost druhého, dotyky, či sexuální vzrušení. U žen, ale i u mužů je to právě oxytocin který způsobuje orgasmus. Oxytocinem se může vyvolat také porod. Jeho vyšší hladina totiž způsobuje kontrakce dělohy a tím i porodu.

Tip: Pro udržení komfortu každé ženy je určena hormonální rovnováha, která přispívá nejen k normálnímu menstruačnímu cyklu, ale také podporuje zdravý spánek a lepší náladu.

 

Mužské hormony

Testosteron

Testosteron je mužský, steroidní pohlavní hormon. Vzniká ve varlatech a nadledvinách.  Podílí se na vývoji pohlavních orgánů, ochlupení, hrtanu a má vliv také na nárůst svalové hmoty. 

Nejvyšší hladinu testosteronu muži mají v období puberty. V případě jeho nedostatku pak muži ztrácí chuť k sexu, ubývá svalová hmota, hůře spalují tuky. Podepíše se to také na jejich psychickém rozpoložení a energii.

 

Hormonální nerovnováha

Je obvyklé, že přirozená hladina hormonů kolísá. Tato změna je dána řadou faktorů. Na vině je především stres, nezdravý životní styl, onemocnění a užívání léků, nebo problémy se štítnou žlázou. Přirozený úbytek hormonů je pak způsoben věkem. 

 

 

Projevy hormonální nerovnováhy:

– hormonální akné (tvoří se zejména v oblasti brady a dolní čelisti)

– vypadávání vlasů

– silnější a bolestivý průběh menstruace nebo její nepravidelnost

– přejídání a přibírání na váze

– hubnutí

– zažívací problémy, nadýmání

– časté změny nálad a nervozita

– nadměrný růst ochlupení

– návaly horka

– zvýšená únava

– nespavost

 

Hormonální rovnováha je dá se říci takovým pomyslným receptem na lepší náladu, zdraví a váš celkový komfort

 

Doplňky stravy pro hormonální rovnováhu

Jak své tělo vrátit zpátky do rovnováhy? Nebojte se sáhnout po doplňku stravy

VENIRA hormonální rovnováha je přírodní produkt, který kombinuje 6 pečlivě vybraných účinných látek. Obsahuje oves setý, chřest hroznovitý, meduňku lékařskou, včelí pyl, mateří kašičku a jód. Látky podporují hormonální aktivitu a přirozenou obranyschopnost. Napomáhají také ke správné funkci pohlavních orgánů a štítné žlázy.

Tyto látky se ve své vyvážené kombinaci podílejí na vyrovnané hladině ženských hormonů, čímž přispívají také k normálnímu menstruačnímu cyklu a podpoří celkový komfort. Kapsle nejenže přispívají k lepšímu fyzickému zdraví, ale díky obsahu meduňky lékařské také k psychickému zdraví, pozitivnímu myšlení a přispívá k dobré náladě. 

Vyzkoušet můžete i PREMIUM hormonální rovnováhu, která obsahuje dokonce 8 účinných látek. Klasické složení je tak doplněno o Muira puamu a Vitamín B6. Muira puama, která se vyrábí ze stejnojmenného stromu rostoucího v brazilském deštném pralese. Zde je již po staletí užívána amazonskými domorodci, kteří ji nazývají také jako „amazonskou viagru“. Přispívá totiž mimo jiné ke zvýšení libida a podporuje naši výkonnost, jelikož je skvělým zdrojem energie

Vyzkoušejte Macu peruánskou! Naše přírodní kapsle Maca jsou skvělou kombinací látek, které mají blahodárné účinky na náš organismus. Maca je označována jako zázračná rostlina. Podporuje totiž nejen naše fyzické a duševní zdraví, ale také vytrvalost, vitalitu, plodnost a sexualitu

 

Tak nezapomínejte – pokud se zrovna necítíte ve své kůži, jste rozladění nebo vás rozhodí kdejaký malý pupínek na bradě, pamatujte, že třeba za to mohou právě vaše hormony!

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Ženské zdraví Doplňky stravy

Vše, co možná nevíte o menstruaci a PMS

Vše, co možná nevíte o menstruaci a PMS

Náladovost, hormonální akné, podrážděnost, bolesti břicha, ... to jsou ty nejčastější projevy menstruace. Každá žena prožívá měsíčky jinak. Některé ženy mají průběh mírný a bezbolestný, jiné ji naopak protrpí v silných křečích. I přestože je menstruace naší přirozenou součástí a prožíváme ji pravidelně každý měsíc, moc se o ní nemluví. Jak dobře znáte sama sebe?

 

Co je menstruace, fáze menstruace, co se děje s vaším tělem v období menstruace

Menstruace je pravidelně opakující se krvácení v rámci jednoho menstruačního cyklu (cca měsíc). Poprvé se objevuje u dívek zpravidla v průběhu dospívání a přestává až v období menopauzy, tj. mezi pubertou a koncem reprodukčního věku.

Délka jednoho menstruačního cyklu trvá přibližně 28 dní. Doba cyklu se však může u každé ženy lišit (obvykle to však bývá 21 až 35 dní). Menstruační cyklus je proces, během kterého ve vaječnících dozrává vajíčko, které je poté uvolněno (v období tzv. „ovulace“), a pokud není oplozeno spermií, je vyloučeno z těla ven. To se projevuje právě krvácením – menstruací. 

Celý menstruační cyklus je rozdělen do 4 fází a každá z nich ovlivňuje psychiku a rozpoložení ženy. Menstruaci předchází tzv. premenstruační syndrom (zkráceně PMS), který většina žen a dívek pozná v podobě bolesti v podbřišku, změn nálad, chutí na sladké jídlo nebo třeba vyčerpáním.

1. fáze – menstruační – První fáze trvá 1. až 7. den cyklu. Nastává menstruace. Ženy mají menší potřebu komunikovat, uzavírají se do sebe, prožívají bolesti v podbřišku a jsou unavené.

2. fáze – folikulární – Tahle fáze začíná spolu s fází menstruační, ale trvá celkem 14 dní. Během ní je vylučován hormon, který stimuluje růst vaječných buněk ve vaječnících a vybraný folikul začne růst až do podoby hotového vajíčka. V této fázi jsou ženy optimistické, společenské a pouští se do nových věcí.

3. fáze – ovulační – Nebo také plodné období. V této fázi je hormonem uvolňováno vajíčko do vejcovodu, které putuje až do dělohy a čeká na oplodnění. Tehdy má žena nejvyšší šanci otěhotnět. Ženy v tomto období obvykle „září“, jsou šťastné a sebevědomé.

4. fáze – luteální – Fáze po ovulaci, kdy se folikul přeměňuje ve žluté tělísko. Pokud nedojde k oplození vajíčka, tělísko zaniká, cyklus se uzavře a začne nový, který opět začíná krvácením. V této fázi jsou ženy vášnivé a doprovází je sexuální touha.

V počátcích může být menstruace nestálá, slabá a nepravidelná. S věkem se menstruační cyklus ustálí a začne být pravidelný.

Menstruaci může negativně ovlivnit hned několik faktorů. Jsou to například stres, kouření, léky, strava a v neposlední řadě také sport. 

 

Co pomáhá na menstruaci

Pokud nechcete hned sáhnout po brufenu, můžete zkusit některou z „babských rad“ a přírodních doplňků stravy. 

Hořčík – Hořčík je nezbytným prvkem pro naše tělo a má pozitivní vliv na menstruaci. Posiluje nervový systém a svaly, pomáhá zmírňovat svalové křeče. VENIRA magnesium představuje spolehlivý zdroj hořčíku v té nejlepší formě. Je obohacený o vitamin B6, který napomáhá vstřebávání hořčíku.

Pro okamžitou dávku hořčíku můžete vyzkoušet VENIRA magnesium shots, které máme hned ve 2 příchutích – pomeranč a lesní plody. Hodí se třeba na cesty, do kabelky nebo jen tak do kapsy.

Rybí olej a vitamíny skupiny B – Vitamíny skupiny B posilují nervovou soustavu, používají se při psychickém a fyzickém vypětí, protože posilují náš organismus. Tím také pozitivně ovlivňují menstruační průběh. VENIRA B-komplex obsahuje všech 8 vitamínů skupiny B.

Třezalka tečkovaná – Třezalka je rostlina, která pomáhá při problémech se stresem, depresemi, nespavostí a při úzkostech. Třezalka se ovšem nedoporučuje lidem s cukrovkou, alergiemi, nízkým tlakem či rakovinou.

Kontryhel – Další bylinka, která pomáhá na řadu ženských problémů, či na nespavost, kožní problémy a akné.

Cvičení – Cvičení může pomoci zmírnit menstruační bolesti, platí to však u méně náročných sportů. Doporučuje se především jóga, pilates nebo procházka a lehký běh. Díky vyplaveným endorfinům se vám navíc zlepší nálada!

Projevy menstruace ale nepodceňujte. V případě větších problémů byste měla vždy vyhledat lékaře!

PMS – co to vlastně je?

Premenstruační syndrom nebo-li PMS je kombinace fyzických, psychologických a emocionálních nepříjemných pocitů, které se objevují ještě před začátkem samotné menstruace.

 

PMS příznaky a proč vznikají?

PMS se zpravidla projevuje hned několika příznaky, jako je:

- podrážděnost

- přecitlivělost

- úzkost

- časté výkyvy nálad 

- bolest hlavy

- bolest v podbřišku, či křeče

- nadýmání

- nechuť k jídlu nebo naopak časté „mlsání

- poruchy spánku

- pokles chuti k sexu

- zvýšená citlivost prsou

Přesná příčina, proč se vlastně premenstruační symptom projevuje, zatím stále není jasná. Odborníci však tyto nepříjemné stavy připisují většinou hormonální nerovnováze, ta totiž způsobuje, že organismus ani psychika nefungují správně, jak by měly.

Dále se také jednou z možných příčin uvádí nedostatek vitamínů a minerálů. Proto byste neměla zapomenout tyto látky doplňovat patřičnou stravou, nebo je případně tělu dodávat v podobě doplňků stravy.

VENIRA hormonální rovnováha nebo VENIRA hormonální rovnováha premium jsou přírodní doplněk stravy. Obsahuje komplex 6 (u premium verze 8) pečlivě vybraných účinných látek. Navržená směs přispívá ženskému tělu ke správné funkci hormonů, podílí se na jejich vyrovnané hladině a krásně podpoří správný psychický i fyzický stav každé ženy.

VENIRA menstruace pomáhá zmírnit nepříjemné příznaky menstruace. Tento přírodní doplněk stravy obsahuje celkem 5 účinných látek, které byly speciálně vybrány pro zmírnění diskomfortu během menstruace.

 

Největší mýty o menstruaci a PMS

Při menstruaci nemůžu otěhotnět.“ – Ale ano, můžete. Spermie dokáží v těle přežít dokonce až několik dní. Pokud budete mít sex například ke konci menstruace, může se stát, že spermie oplodní nové vajíčko a vy tak otěhotníte.

Při používání tamponu můžu přijít o panenství.“ – Není to pravda. Při zavádění tamponu panenskou blánu nenarušíte.

Nedostala jsem to. Jsem určitě těhotná.“Těhotná být nemusíte. Pokud se vaše pravidelná menstruace nedostavila, nemusí to nutně znamenat těhotenství. Oddálit se může například kvůli tomu, že jste byla vystavena stresu, či prodělala nějakou nemoc, změnila jídelníček apod. Ve vážnějších případech to také může znamenat, že se ve vašem těle utvořila třeba cysta, neměla byste tedy dlouho váhat a při obtížích se poradit s lékařem.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Ženské zdraví Doplňky stravy

Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděly?

Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděly?

Menstruace je přirozenou součástí života každé ženy, ale zatímco některé z nich by ani nepoznaly, že ji vůbec mají, jiné ji prožívají v hrozných bolestech. O tom, co se během menstruace odehrává v těle, co její průběh zhoršuje a jak zmírnit nepříjemné bolesti, se dočtete v dnešním článku.

 

Co je to menstruace a jak dlouho trvá?

Menstruace je jednou z fází menstruačního cyklu a začíná se objevovat v reprodukčním období, tedy mezi dospíváním a menopauzou. Samotný menstruační cyklus definujeme jako proces, během kterého ve vaječnících dozrává vajíčko. To je následně dopraveno do vejcovodu, a pokud není oplozeno spermií, je z těla vyloučeno ven, což se projevuje krvácením.

Menstruační cyklus trvá přibližně 28 dní +/- týden. Běžná je tedy délka v rozmezí od 21 do 35 dní. Průběh samotné periody je pak zcela individuální, ale obvykle trvá tři až sedm dní. Krvácení se během menstruace mění - zatímco na začátku je silnější, ke konci výrazně zeslábne. Nejsilnější bývá zpravidla druhý den.

 

Průběh menstruace

Je právě ta část měsíce, kdy máte bolesti v podbřišku, změny nálad, zvýšenou chuť na sladké, jste podrážděné nebo třeba trpíte nadměrným vyčerpáním? Právě nejspíš procházíte tzv. premenstruačním syndromem (zkráceně PMS), který samotné periodě předchází. Více se o premenstruačním syndromu i o jeho dalších nejčastějších příznacích můžete dočíst v našem článku.

Celý menstruační cyklus je poté rozdělen do 4 fází, z nichž každá ovlivňuje psychický i fyzický stav ženy:

Menstruační - trvá 1. až 5. den cyklu a v tomto období nastává obvyklé krvácení. První fáze je také typická bolestmi v podbřišku a nepříjemnými pocity. Ženy mají obvykle menší potřebu komunikovat, uzavírají se do sebe a jsou unavené. Dochází k prudkému poklesu hormonů estrogenů a progesteronu v těle žen. Po celou dobu menstruačního cyklu by ženy měly dbát na dostatečnou intimní hygienu, která jim dodá nejen pocit čistoty ale také potřebný komfort.

Folikulární - začíná souběžně s fází menstruační, ale trvá dohromady 14 dní. V průběhu je vylučován hormon, který stimuluje růst vaječných buněk ve vaječnících a vybraný folikul začne růst až do podoby hotového vajíčka. V této fázi jsou ženy většinou optimistické, společenské a pouští se do nových věcí. Pokud byste si chtěly tento komfort udržet nejen v tomto období, ale po celý rok, vyzkoušejte hormonální rovnováhu.

Ovulační - trvá zhruba tři dny, a představuje tedy nejkratší fázi z celého menstruačního cyklu. Zde dochází k uvolnění dozrálého vajíčka z prasklého folikulu do vejcovodu. Ženy  často vyjadřují lásku a pečují o druhé. Pokud se aktivně snažíte otěhotnět, pak je právě teď pro vás ta pravá chvíle, máte totiž největší šanci! 

Luteální - nastává po ovulaci, kdy se folikul přeměňuje ve žluté tělísko. Pokud nedojde k oplození vajíčka, tělísko zaniká a cyklus se uzavře a začne nový, který začíná opět krvácením. V této fázi jsou ženy vášnivé a doprovází je sexuální touha. K udržení kvalitního sexuálního života vám dokonale poslouží VENIRA sex booster.

 

Co pomáhá zmírnit menstruaci?

Hořčík

Má relaxační účinek na nervy a svaly, které jsou zapojené do menstruačního cyklu, a tím podporuje zmírnění bolesti. Magnesium přispívá také k omezení nežádoucích projevů menstruace, kam patří kromě bolestí i zadržování vody.

 

Rybí olej a vitamíny skupiny B

Vitamíny skupiny B přispívají k posílení nervové soustavy, a proto se užívají při psychickém a fyzickém vypětí zejména během první fáze cyklu. Dále také posilují organismus, a tím pádem pozitivně ovlivňují průběh menstruace nebo pomáhají zmírnit únavu a vyčerpání.

Se snížením bolesti během periody vám pomůže i rybí olej, respektivě omega-3 mastné kyseliny, které se podílejí na správném fungování ženského organismu a z dlouhodobého hlediska mohou přispět k zachování pravidelného menstruačního cyklu.

 

Lehké cvičení

Méně namáhavým cvičením v pomalejším tempu můžete přispět ke snížení menstruačních bolestí a zmírnění premenstruačního syndromu. Doporučíme vám především jógu, pilates, ale nic nezkazíte  ani posilováním, které nebude zaměřené na břišní svalstvo a záda. Při cvičení můžete využít praktickou podložku na cvičení. Díky vyplaveným endorfinům se vám zlepší nejen nálada, ale také ze sebe budete mít dobrý pocit.

 

Tip: Pozitivní vliv na menstruaci má také přírodní doplněk stravy VENIRA menstruace. Byl vyvinut speciálně pro ženy, které před začátkem menstruace a v jejím průběhu trápí nepříjemné pocity.

 

 

Zpoždění menstruace

O opožděné menstruaci hovoříme v případě, kdy se perioda nedostaví ani týden po jejím běžném začátku. Mnoho žen napadne instinktivně, že je důvodem těhotenství, ale příčin ve skutečnosti existuje mnohem více.

Jedná se o:

Užívání antikoncepce - v případě, že antikoncepci užíváte dlouhodobě, může být vaše menstruace velmi slabá nebo může dokonce zcela vymizet.

Hormonální nerovnováha - zvláště nedostatek hormonu gestagenu, který je produkován žlutým tělískem ve vaječníku v průběhu druhé fáze cyklu.

Stres a psychická nepohoda - nadměrné a časté vystavování se stresovým situacím může mít vliv i na zpoždění menstruace.

Prudký úbytek na váze - ať už hubnete z důvodu žádoucího úbytku hmotnosti nebo se jedná o zdravotní problém.

Nedostatečná výživa - správná a vyvážená strava doplněná o přírodní vitamíny a doplňky stravy je základ.

Nadměrná fyzická zátěž - je pro tělo nežádoucí stejně jako stres a psychická nepohoda.

Onemocnění reprodukční soustavy - například syndrom polycystických ovarií.

Počínající menopauza - nastávající okolo 50 roku.

 

Jak vyvolat menstruaci při zpoždění?

Pokud máte 100% jistotu, že nejste těhotná, pak můžete buďto navštívit svého gynekologa, který pomůže odhalit příčinu zpoždění a pomocí injekce podpořit její vyvolání nebo můžete zkusit některou z babských rad.

S vyvoláním menstruace vám může pomoci:

- čaj z bylinek připravený z měsíčku lékařského, pupalky dvouleté, třezalky tečkované nebo kontryhelu obecného

- méně intenzivní cvičení, jako je cyklistika, pomalý běh, jóga nebo pilates

- kombinace horké koupele a červeného vína, která napomáhá k roztažení cév a rozproudění krevního oběhu

 

Jak oddálit menstruaci?

Vaše perioda je přesná jako hodinky a vy byste ji potřebovaly oddálit například kvůli dlouho plánované dovolené? Pak záleží především na tom, zda užíváte antikoncepci

V případě, že kontracepci neužíváte, pak budete muset navšívit svého gynekologa, který vám předepíše hormonální tablety, které začnete užívat ještě před očekávaným začátkem periody a pak po celou dobu požadovaného oddálení.

Pakliže hormonální antikoncepci užíváte, bude záležet na jejich konkrétním typu, a proto vám důrazně doporučujeme konzultaci s gynekologem, který vám navrhne nejlepší možný postup s ohledem na hormonální antikoncepci, kterou vám předepsal. 

Myslete ovšem na to, že každý zásah do přirozeného menstruačního cyklu může způsobit problémy. Samozřejmě se může stát, že na vás oddálení nebude mít žádný negativní dopad, ale stejně tak si můžete rozhodit hladinu hormonů.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Ženské zdraví