• Použijte právě teď kód VEL15 na slevu 15 %
  • Ke každé objednávce dáváme dárek
  • Máme vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Použijte kód VEL15 na slevu 15 %

Blog, Strana 13

Tipy na cviky pro ploché břicho

Tipy na cviky pro ploché břicho

Léto a s ním spojená plavková sezóna jsou konečně tady! Jestli patříte k té části populace, které radost z krásného počasí kazí tukové zásoby, které se vám během dlouhé zimy uložily na břiše, tak nezoufejte. Dnes vám totiž přinášíme tipy na 7 nejlepších cviků na ploché břicho. V závěru článku na vás čeká doporučení na to, jak si celý tento proces usnadnit a urychlit

 

7 nejlepších cviků pro ploché bříško

Cviků na vyrýsované břišní svaly existuje celá řada. My pro vás dnes vybrali ty, které bez problémů zvládnete z pohodlí svého domova. Jediné, co budete potřebovat je podložka, sportovního oblečení a láhev s vodou.

Ať už se rozhodnete vyzkoušet kterýkoliv ze cviků níže, pamatujte, že základem je správný dech. Při stahování břišních svalů vždy vydechujte. Pokud provádíte cvik na výdrž, nezadržujte dech a myslete na pravidelné dýchání.

 

1. Sklapovačky

Lehněte si na záda a pokrčte se v kolenou tak, aby chodidla byla celou svou plochou na podložce. Dejte si ruce za hlavu, nebo je natáhněte před sebe do dálky. Poté celou horní polovinu těle zvedněte směrem ke kolenům a následně se pomalu bez škubání vraťte do výchozí pozice. Po celou dobu držte rovná záda. Pokud je pro vás cvik příliš těžký, zafixujte si nohy.

 

2. Zkracovačky

Výchozí pozice je stejná jako u předchozího cviku s tím rozdílem, že tentokrát se zvedá ze země jen hlava, ramena a lopatky. Bederní oblast páteře zůstává po celou dobu provádění cviku přilepená na podložce. Pokud je pro vás cvik příliš těžký, zafixujte si nohy.

 

3. Cyklistické zkracovačky

Položte se zády na podložku a ruce si dejte za hlavu. Nohy držte po celou dobu lehce nad podložkou. Poté střídavě přitahujte levý loket k pravému koleni a pravý loket k levému koleni. 

 

4. Zvedání nohou ze země

Položte se zády na podložku. Ruce nechte podél těla, nebo palce lehce zasuňte pod zadek. Propněte nohy a zvedněte je do vzduchu tak, aby svíraly pravý úhel s hrudníkem. Pozici pár sekund držte a poté nohy pomalu spouštějte zpět na podložku.

 

5. Kmitání nohama ve vzduchu

Výchozí pozice je stejná jako u předchozího cviku. Propnuté nohy zvedněte pár centimetrů nad podložku a střídavě s nimi kmitejte nahoru a dolů.

 

6. Pokládání nohou na bok

Zůstaňte ležet na zádech, ale tentokrát natáhněte paže mírně od těla. Zvedněte nohy do výšky tak, aby mezi stehny a trupem vznikl pravý úhel. Následně pokrčte nohy v kolenou. Nohy pomalu pouštějte na stranu, ale vždy jen tak, aby vaše záda zůstala přilepená k podložce.

 

7. Prkno

Začněte z pozice kočky. Dlaně si dejte na podložku tak, abyste je měli pod úrovní ramen. Hlavu, páteř a pánev držte vodorovně se zemí. Nohy postupně propněte do dálky, ale záda držte rovná. Hlavu mějte v prodloužení páteře. Dejte si pozor na to, abyste neměli propadlá záda, nebo příliš vystrčený zadek. V pozici vydržte pár sekund a poté povolte. 

Chcete své cvičení co nejvíce zefektivnit a zkrátit si cestu k sexy plochému bříšku?

 

Vyzkoušejte spalovač tuků – urychlovač hubnutí a nakopávač energie v jednom

Takový je náš veganský spalovač tuků bez lepku, cukru a přidané chemie. Obsahuje hned sedm navzájem se doplňujících účinných látek (zelený čaj, extrakt ze semen guarany, extrakt z kořene rostliny Coleus forskohlii, extrakt z pomerančovníku hořkého, extrakt z černého pepře, vitamin B6, chrom), což z něj dělá skutečně účinný spalovač tuků.

Ani při pravidelném užívání toho nejlepšího spalovače tuků nemůžete očekávat zázraky, protože to za vás jednoduše neodmaká, ale už teď vám můžeme slíbit, že s ním:

- podpoříte spalování tuků

-snížíte míru únavy

- potlačíte chuť k jídlu

- doplníte energii a podpoříte sportovní výkon.

 

Každý z vás už jistě ví, že shazování tuků na břiše není pouze o cvičení, ale především o zdravém jídelníčku. Máte pocit, že vaše sny o vyrýsovaném bříšku hatí nutkavá potřeba neustále něco jíst aniž byste měli skutečný hlad?

 

Skončete nekonečný boj s přejídáním

Jíte z nudy, nebo jídlem zajídáte stres, čímž se dostáváte do začarovaného kruhu? Máme pro vás jednoduché řešení, díky kterému opět získáte kontrolu nad jídlem a snadněji tak docílíte své vytoužené postavy!

Začněte konzumovat přírodní doplněk stravy VENIRA hunger blocker navozující okamžitý pocit sytosti – v průběhu dne tak zkonzumujete méně kalorií aniž byste se u toho museli trápit. Obsahuje garcinii kambodžskou a chrom, což jsou látky přispívající ke kontrole tělesné hmotnosti.

 

Zvládnete si své ploché bříško udržet?

Díky pravidlu 80/20 zcela jednoduše. Držet doživotně dietu a odpírat si vše nezdravé, co máte rádi, pro vás nebude z dlouhodobého hlediska udržitelné. 

Existuje pravidlo, podle kterého si zvládnete udržet ploché bříško i když si dáte čokoládu nebo pizzu. Stačí, když si budete hlídat, aby 80 % denního energetického příjmu pocházelo z nutričně hodnotných potravin. Zbylých 20 % pak můžete doplnit jakoukoliv dobrotou. Pokud nevíte hodnotu vašeho bazalního metabolismu, použijte naši kalkulačku denního příjmu kalorií.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo

Co na tmavé kruhy pod očima?

Co na tmavé kruhy pod očima?

Tmavé kruhy pod očima patří k těm nejčastějším estetickým problémům, které nás mohou trápit. Ať už jsou způsobeny nedostatkem spánku, stresem, nebo genetickými predispozicemi, výsledný vzhled může negativně ovlivnit naši sebedůvěru a celkový dojem, který na ostatní děláme. V dnešní uspěchané době, kdy si mnozí z nás nedopřejí dostatečný odpočinek, se tmavé kruhy stávají téměř každodenním společníkem. Je proto nezbytné nejen rozpoznat jejich příčiny, ale také se naučit, jak proti nim efektivně bojovat. Naštěstí existuje celá řada řešení, jak se zbavit kruhů pod očima a to od specializovaných očních krémů a sér až po osvědčené domácí prostředky, jako jsou okurkové plátky či čajové sáčky, možnosti jsou bohaté. Jak se však v této záplavě informací zorientovat a nalézt to pravé pro sebe? V následujícím článku se podíváme na hlavní příčiny vzniku tmavých kruhů, účinné metody jejich redukce a také na prevenci, která je klíčem k udržení svěžího vzhledu pleti kolem očí.

 

Co jsou kruhy pod očima?

Tmavé kruhy pod očima jsou stav, kdy se kůže pod očima zbarvuje do tmavších odstínů, nejčastěji modrofialové nebo hnědavé barvy. Toto zbarvení je důsledkem několika faktorů, od genetické dispozice až po životní styl, který vede k rozšíření cév nebo k prohloubení očních důlků, což může zvýraznit temný nádech pod očima.

Kůže pod očima je obzvlášť tenká a jemná, což znamená, že cévy a tkáň pod ní jsou snadno viditelné. Tato část obličeje je také náchylná na dehydrataci a ztrátu kolagenu, což činí tmavé kruhy a vrásky nápadnějšími. Výraznost tmavých kruhů pod očima může být ovlivněna i barvou pleti a rozložením pigmentu v pokožce. Proč kruhy pod očima vznikají?

Proč mám kruhy pod očima aneb nejčastější příčiny kruhů pod očima

Genetické predispozice - genetika hraje velkou roli v tom, zda budete mít sklony k tmavým kruhům pod očima. Pokud mají vaši rodiče nebo příbuzní tmavé kruhy pod očima, je pravděpodobné, že se objeví i u vás. Tenká kůže a přirozeně výrazné cévy mohou být dědičné.

Stárnutí - s přibývajícím věkem přirozeně ztrácíme kolagen, což způsobuje ztenčení kůže a větší viditelnost cév pod očima. Navíc se kolem očí vytváří jemné vrásky, které mohou kruhy opticky zdůrazňovat.

Nedostatek spánku a únava - nejčastějším důvodem tmavých kruhů pod očima je nedostatek spánku. Únava může způsobit, že se cévy pod očima rozšíří a zintenzivní svůj nádech, čímž vytvářejí tmavé kruhy.

Dehydratace - pokožka potřebuje dostatek hydratace k tomu, aby vypadala svěže. Dehydratace způsobuje, že je pokožka suchá, mdlejší a méně pružná, což zesiluje tmavé zabarvení pod očima.

Alergie a sezónní projevy - alergické reakce způsobují svědění a otoky v okolí očí. Tento zánět vede k tmavšímu nádechu pokožky a k zvýšené viditelnosti cév.

Špatná strava a nezdravý životní styl - dlouhodobý nedostatek vitamínů a minerálů, kouření, konzumace alkoholu a nedostatek cvičení snižují kvalitu pokožky a urychlují její stárnutí, což zvyšuje riziko vzniku tmavých kruhů.

 

 

Druhy tmavých kruhů pod očima podle barvy

Modré kruhy

Příčina: Modré kruhy pod očima jsou často způsobeny nedostatkem spánku, únavou nebo stresovými faktory. Vznikají v důsledku prokrvení a rozšíření cév pod pokožkou.

Jak je zmírnit: Zajistěte si kvalitní spánek, pite dostatečné množství vody a používejte oční krémy s vitamínem K nebo kofeinem, které pomohou zpevnit pleť.

 

Hnědé kruhy

Příčina: Hnědé kruhy bývají často důsledkem zvýšené produkce melaninu, což může být způsobeno genetickými faktory nebo dlouhodobým vystavením slunečnímu záření.

Jak je zmírnit: Používejte krémy s bělícími složkami, jako je kyselina azelaová nebo arbutin, a vždy aplikujte na pokožku krémy s SPF, abyste chránili citlivou pleť kolem očí před sluncem.

 

Šedé kruhy

Příčina: Šedé kruhy se obvykle objevují s věkem a jsou způsobeny ztrátou elasticity pleti a kolagenu. Může také hrát roli dehydratace.

Jak je zmírnit: Udržujte dostatečný příjem vody, používejte hydratační oční krémy s obsahem kyseliny hyaluronové a také zvažte užívání kolagenových drinků

 

Fialové kruhy

Příčina: Fialové kruhy mohou být způsobeny zhoršeným prokrvením nebo rozšířenými cévami, což je často spojeno s únavou nebo alergiemi.

Jak je zmírnit: Zkuste aplikovat studené obklady nebo oční krémy s chladivými složkami, které pomáhají zpevnit pleť a zlepšit prokrvení. Také se zaměřte na řešení alergií, pokud jsou přítomny.

 

Žluté kruhy

Příčina: Žluté kruhy mohou být způsobeny zažívacími potížemi, špatným metabolismem nebo zvýšenou hladinou bilirubinu v krvi. Vznikají také v důsledku hormonálních změn nebo stárnutí.

Jak je zmírnit: Je dobré konzultovat své zdraví s lékařem, aby se zjistily případné zdravotní problémy. Zdravá strava bohatá na vitamíny a minerály, zejména vitamíny C a E, může také pomoci.

 

 

8 způsobů, jak se zbavit tmavých kruhů pod očima

1. Dbejte na dostatečný spánek 

Nedostatek spánku je jedním z hlavních viníků vzniku tmavých kruhů pod očima. Během spánku se naše tělo regeneruje a vyrovnává hormonální hladiny, což má přímý vliv na vzhled pleti. Doporučuje se spát alespoň 7–8 hodin denně, abyste zajistili, že vaše pokožka dostane potřebný čas na obnovu. Pokud spíte méně, vaše pleť může vypadat mdlou a unavenou, což tmavé kruhy ještě více zvýrazní.

Důležitá je také poloha, ve které spíte. Spánek na boku nebo na břiše může způsobit hromadění tekutiny pod očima, což vede k otokům a ještě více zvýrazňuje tmavé kruhy. Zkuste spát na zádech s mírně vyvýšeným polštářem, což pomůže odvést tekutiny z očního okolí a snížit riziko vzniku otoků. Snížení otoků přispívá k celkovému zlepšení vzhledu pleti a svěžímu výrazu. Zjistěte další tipy pro lepší a kvalitnější spánek v našem předchozím článku

 

2. Jezte zdravě a dodržujte pitný režim

Správná výživa je klíčová pro zdraví pleti a může hrát významnou roli v prevenci tmavých kruhů. Jak nemít kruhy pod očima? Zahrňte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny A, C, E a K, které podporují zdraví pleti a pomáhají zlepšit vzhled očního okolí. Vitamín K je známý svými účinky na krevní oběh a může významně přispět k redukci tmavých kruhů, zatímco vitamín A pomáhá regenerovat pokožku a udržuje její elasticitu. Ovoce, zelenina, ořechy a semena by měly být nedílnou součástí vašeho denního menu.

Kromě zdravé stravy je důležité dodržovat také pitný režim. Dehydratace může způsobit, že pokožka vypadá mdlá a unavená. Ujistěte se, že pijete dostatek vody každý den, ideálně alespoň 2 litry. Dostatečná hydratace nejenže zlepší celkový vzhled pleti, ale také pomůže udržet oční okolí svěží a zdravé. Zvažte také zařazení bylinkových čajů nebo infuzovaných vod, které mohou dodat vašemu pitnému režimu zajímavou chuť a přitom poskytnout cenné živiny.

 

3. Používejte anti-age oční krém

Anti-age oční krém na kruhy pod očima představuje revoluční řešení pro ty, kdo hledají účinnou péči o citlivou pleť kolem očí. Jeho unikátní složení kombinuje pečlivě vybrané aktivní látky, které cíleně bojují proti známkám stárnutí, včetně jemných vrásek, otoků a tmavých kruhů. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, která výrazně zpevňuje pleť a zajišťuje hloubkovou hydrataci, což vede k okamžitému vyhlazení pleti. Dalšími klíčovými složkami jsou peptidy a vitamin E, jež posilují elasticitu pleti, zpevňují jemné kontury a chrání před negativními vlivy okolního prostředí.

Kromě zpevnění a hydratace se oční krém zaměřuje na redukci tmavých kruhů pod očima. Díky obsahu kofeinu a niacinamidu dochází k prokrvení a osvěžení pleti, což přispívá k viditelnému zpevnění a jasnějšímu vzhledu. Kofein pomáhá minimalizovat otoky a zpevňuje pleť, zatímco niacinamid zajišťuje rozjasnění pleti a zlepšení její struktury. Přípravek na kruhy pod očima v podobě očního krému vám pomůže dosáhnout výrazně mladistvějšího a svěžejšího vzhledu, a to nejen v oblasti pod očima, ale i po celé tváři. 

 

 

4. Chraňte se před sluncem, a to i v zimě

Jak odstranit kruhy pod očima? Nošení slunečních brýlí a používání opalovacího krému s vysokým SPF jsou klíčovými faktory v prevenci tmavých kruhů pod očima a celkovém zdraví pleti. Sluneční brýle nejen chrání oči před škodlivými UV paprsky, ale také brání přímému slunečnímu záření, které může způsobit pigmentaci pleti a zhoršit vzhled tmavých kruhů. Zatímco UV záření může stimulovat produkci melaninu, což vede k hnědým skvrnám a nerovnoměrné pleti, kvalitní sluneční brýle poskytují ochranu, a tím pomáhají udržovat pleť pod očima svěží a zdravou.

Použití opalovacího krému s SPF je dalším důležitým krokem v péči o pleť, ať už v létě nebo v zimě. Pravidelné nanášení ochrany před sluncem zabraňuje poškození pleti, které může být způsobeno slunečním zářením. Tím, že chráníte citlivou oblast kolem očí před UV zářením, snižujete riziko vzniku tmavých kruhů a zpevňujete pleť. Opalovací krém navíc pomáhá udržovat hydrataci pleti, což je klíčové pro prevenci jemných vrásek a ztráty elasticity. Kombinace nošení slunečních brýlí a pravidelného používání SPF tak představuje efektivní ochranu proti stárnutí pleti a pomáhá udržovat oblast kolem očí svěží a mladistvou.

5. Vsaďte na vitamin C, retinol nebo rutin

Co pomáhá na kruhy pod očima? Doplňujte vitamin C v kombinace s rutinem. Jedná se o složky, které působí synergicky a přispívají ke zpevnění stěn cévek v oblasti pod očima. Toto duo najdete například v našem doplňku stravy VENIRA pro podporu funkce cév.

 

6. Chovejte se ke své pokožce šetrně 

Pokožku nijak netřete a buďte maximálně opatrní při aplikaci a odličování make-upu. Na odličování používejte šetrné odličovací mléko, které je vhodné k péči o oční okolí. Předejdeme tím zbytečnému podráždění. Zjistěte, jak si správně čistit svou pleť

 

7. Vyzkoušejte salonní ošetření 

Svěřte se do rukou kosmetického salonu, kde zhodnotí stav vaší pokožky a udělají vám ošetření pleti zaměřené přímo na tuto problematiku. S kruhy pod očima si umí skvěle poradit mezoterapie, plazmaterapie nebo chemický peeling. Alternativně můžete vyzkoušet výplň na bázi kyseliny hyaluronové.

 

8. Masírujte oční okolí  

Masáž obličeje a očního okolí pomocí gua sha kamene se stává stále populárnější metodou pro zpevnění pleti a redukci tmavých kruhů pod očima. Tato technika pochází z tradiční čínské medicíny a využívá jemné tahy s kamenem, obvykle vyrobeným z nefritu nebo růženínu, k aktivaci lymfatického systému. Při pravidelném používání gua sha kamene dochází k prokrvení pleti, což napomáhá odstranění přebytečné vody a toxinů, které mohou způsobovat otoky a tmavé kruhy. Díky chladivým vlastnostem kamene a jeho hladkému povrchu je masáž příjemná a navozuje pocit uvolnění, což přispívá k celkovému zlepšení vzhledu pleti.

Kromě zpevnění a prokrvení pleti má gua sha také blahodárný vliv na jemné vrásky a únavu v oblasti očí. Jemné tahy v oblasti pod očima pomáhají stimulovat produkci kolagenu, což přispívá k zpevnění pleti a její elasticitě. Použití gua sha kamene může také podpořit relaxaci a snížit stres, což se často projevuje na celkovém vzhledu pleti. Aby byl efekt maximální, doporučuje se před masáží aplikovat na pleť sérum nebo olej, což pomůže zvýšit kluznost kamene a podpoří absorpci výživných látek do pleti. Pravidelnou masáží gua sha tak můžete dosáhnout zdravější, svěžejší a mladistvější pleti s viditelně redukovanými tmavými kruhy pod očima. Jak na masáž pomocí gua sha kamene krok za krokem se dozvíte v našem předchozím článku

 

 

Jak na kruhy pod očima - babské rady 

Zjistěte, co na tmavé kruhy pod očima. Co vám ještě kromě výše zmíněného může pomoci?

Plátky okurky - jednou z nejznámějších a nejjednodušších babských rad jsou okurkové plátky. Okurka má osvěžující a chladivý účinek, který pomáhá zpevnit pleť a snížit otoky. Kromě toho obsahuje antioxidanty a vitamíny, které prospívají pleti. Stačí nakrájet čerstvou okurku na plátky, umístit je na zavřené oči a nechat působit 10–15 minut. Tento jednoduchý trik nejenže pomáhá redukovat tmavé kruhy, ale také osvěžuje pohled.

Čajové sáčky - použití čajových sáčků je dalším efektivním způsobem, jak se zbavit tmavých kruhů. Černý čaj a zelený čaj obsahují antioxidanty a kofein, které pomáhají zpevnit pleť a zredukovat otoky. Po přípravě čaje nevyhazujte použité sáčky, ale nechte je vychladnout a poté je umístěte na oči. Po 15–20 minutách si všimnete, jak se pokožka zpevní a tmavé kruhy se opticky zmenší.

Mandlový olej - mandlový olej je známý pro své výživné a regenerační vlastnosti. Obsahuje vitamín E, který pomáhá zpevnit pleť a zmírnit jemné vrásky. Každý večer před spaním vmasírujte pár kapek mandlového oleje do oblasti pod očima. Tato péče nejen že hydratuje pleť, ale také podporuje cirkulaci krve, což může pomoci redukovat tmavé kruhy.

Aloe vera -  je přírodní zázrak, který se často používá v kosmetice. Je známá svými zklidňujícími a hydratačními vlastnostmi. Gel z aloe vera můžete aplikovat na oblast pod očima a nechat působit 15 minut. Díky obsahu vitamínů a antioxidantů pomůže zpevnit pleť a zmírnit otoky.

Domácí maska na kruhy pod očima - jednoduchá a účinná domácí maska na redukci tmavých kruhů pod očima využívá osvěžující vlastnosti okurky a vyživující účinky jogurtu. Tato maska nejenže pomáhá zmírnit otoky a tmavé kruhy, ale také hydratuje a zpevňuje jemnou pleť kolem očí. 1/2 čerstvé okurky a 2 lžíce řeckého jogurtu rozmixujte v mixéru na hladkou pastu a následně ji dejte na 10 minut vychladit do lednice. Před aplikací si umyjte obličej a jemně osušte a pomocí prstů nebo štětce naneste masku na oblast pod očima. Nechte působit 15–20 minut a následně opláchněte teplou vodou a jemně osušte pleť.

Co si z článku odnést?

Zbavit se tmavých kruhů pod očima může vyžadovat kombinaci různých přístupů, včetně vhodné péče o pleť, zdravého životního stylu i kosmetických produktů. Důležité je si uvědomit, že výsledky nemusí být okamžité, a trpělivost hraje v této záležitosti klíčovou roli. Pravidelná péče a přizpůsobení se potřebám vaší pleti mohou v dlouhodobém horizontu přinést pozitivní výsledky a viditelné zlepšení.

Kromě toho je dobré mít na paměti, že zdravý životní styl, dostatek spánku a vyvážená strava mohou významně přispět k prevenci vzniku tmavých kruhů. Nezapomeňte také na hydrataci a ochranu pleti před slunečním zářením, což jsou další faktory, které mohou ovlivnit vzhled vaší pleti. Věřte, že s trochou úsilí a správnými informacemi můžete dosáhnout zdravějšího a svěžejšího vzhledu, který vám pomůže cítit se sebevědoměji a atraktivněji.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Správná péče o pleť: Podle typu pleti

Správná péče o pleť: Podle typu pleti

Znát svou pleť a umět ji dopřát péči jakou v daný moment vyžaduje je z pohledu udržení optimálního stavu kůže naprosto esenciální. Správné návyky je ideální budovat již v mládí, ale nikdy není pozdě na to začít, a proto vám dnes poradíme, jak v domácích podmínkách zjistit svůj geneticky daný typ pleti a následně vám poradíme, jak o svou pokožku náležitě pečovat

 

Domácí test aneb poznejte svou pleť

Každý typ pleti potřebuje jiný druh péče, a proto je důležité si ze všeho nejdříve zjistit, jaký typ pleti máte konkrétně vy. Jak na to?

Obličej šetrně očistěte a omyjte vlažnou vodou. Následně si pleť jemně osušte poklepáváním ručníku a vyčkejte 30 minut. Po uplynutí doby si vezměte zrcátko a na denním světle zhodnoťte stav své pleti.

Nepozorujete žádné výraznější změny? Máte normální pleť.

Začíná se objevovat lesk na T-zóně, tvářích i na bradě? Máte mastnou pleť.

Cítíte pnutí a vidíte šupinky? Máte suchou pleť.

Vidíte lesk jen na T-zóně a tváře jsou spíše sušší? Máte smíšenou pleť.

Pociťujete pnutí a vidíte zarudlá místa? Máte citlivou pleť.

Typ pleti se dá poměrně lehce otestovat i s využitím tenkého papírového kapesníku, který rozdělte na čtyři malé kousky a postupně je přitlačte na čelo, nos, tvář a bradu. Typ pleti pak můžete lehce určit podle případných mastných stop, které zůstaly na kapesníku.

Tip: Pokud si nejste ani po provedení domácího testu 100% jisti tím, jaký je váš geneticky daný typ pleti, pak vám doporučujeme navštívit kosmetický salon, kde vaši pleť podrobí odborné diagnostice. Při té zjistíte nejen svůj typ pleti, ale také její momentální stav, který je ovlivněn vaším životním stylem, hormony, věkem apod.

 

Každodenní péče podle typu pleti

Obecně se pleť rozděluje na normální, mastnou, suchou, citlivou a smíšenou.

 

Máte normální pleť?

Rozhodně máte skutečný důvod k oslavě, protože vaše pleť je optimálně vláčná, pružná, hladká a sjednocená. Vlivem počasí a hormonů se může samozřejmě mírně měnit, ale obecně je s tímto typem spojováno pramálo starostí. Normální pleť nemá sklony k podráždění a ke vzniku rozšířených pórů. Dobře snáší experimentování s kosmetickými přípravky, a tak svou rutinu můžete bez obav měnit podle jejího aktuálního stavu.

 

Máte mastnou pleť?

Tak to máte co dočinění s rychle se mastící pokožkou, která se neustále leskne. Tento typ má navíc sklony ke vzniku rozšířených pórů, které jdou ruku v ruce s rozvojem zánětů a vznikem akné. Aby těch negativ nebylo málo, na mastné pokožce drží špatně make-up.

Vaší výzvou bude stabilizovat činnost mazových žláz, které produkují nadbytek mazotoku. Snažte se vyhnout produktům s obsahem minerálních či přírodních olejů, které pokožku ještě více mastí. Používejte kosmetiku se zmatňujícím efektem a dezinfekčními účinky. Péči šitou na míru si zajistíte s naší akné řadou, která přispívá k  vyrovnání mastné, aknózní a problematické pleti.

Mastnou pleť velmi často trápí akné, a proto jsme si pro vás připravili samostatný článek, ve kterém zjistíte, co vznik akné ovlivňuje a jak se ho můžete zbavit.

 

Máte suchou pleť?

Pak řešíte opačný problém, než majitelé pleti mastné. Vaší každodenní realitou je pocit pnutí a všudypřítomné šupinky. Vaše pleť v sobě vlivem chybějících lipidů nedokáže zadržet vlhkost, a tak se velmi častou loupe, je matná, křehká a má sklony ke vzniku vrásek

Vzhledem k tomu, že vaše pleť produkuje nedostatečné množství kožního mazu, zaměřte svou pozornost na hydrataci. Vlhkost jí dopřejete dosyta s naší hydratační řadou, ve které najdete vše pro každodenní péči. Jednotlivé produkty jsou navíc na přírodní bázi, a tedy neobsahují sulfáty, silikony a parabeny, které by ji mohly ještě více vysoušet a podráždit.

Pozor na to, abyste suchou pleť nezaměňovali s dehydratovanou pletí. Ta sice vykazuje podobné příznaky, ale vyžaduje odlišný přístup, jelikož se jedná o přechodný stav, který se může týkat kteréhokoliv z typů pleti. Zjistěte více o tom, jak poznat dehydratovanou pleť  a udržet v ní vlhkost.

 

Máte smíšenou pleť?

Jste majitelem nejběžnějšího typu pleti a vaše každodenní starostlivost o pleť je ztížená tím, že část obličeje je sušší (tzv. U-zóna představující tváře) a zbytek mastnější (tzv. T-zóna představující čelo, nos a bradu). 

Kosmetiku si vybírejte výhradně na smíšenou pleť. Pokud byste totiž používali produkty vyvinuté k péči o mastnou (nebo naopak suchou) pleť, neprospívali byste celému obličeji, ale jen jeho části. Prospět vám může kosmetika s obsahem AHA kyselin. Má-li vaše pleť sklony ke vzniku akné, vyzkoušejte BHA kyseliny.

 

Máte citlivou pleť?

Vaše pleť se v mnohém podobá té suché, protože vás často pne, svědí a na jejím povrchu se tvoří odlupující se šupinky. Kromě toho je pro citlivou pleť typické podráždění, zčervenání a pálení, které mohou způsobit i sebemenší podněty zvenčí.

Excitaci pleti zhoršuje dlouhodobá dehydratace a nevhodně zvolená péče, a proto ji důsledně hydratujte a vždy volte kosmetiku bez obsahu alkoholu, sulfátů, silikonů a jiných potenciálně škodlivých složek, které by mohly vést k podráždění. 

Pravděpodobně pro vás bude velkou výzvou najít šetrný čisticí přípravek, který je zároveň účinný, a proto jsme vyvinuli micelární vodu pro citlivou pleť, jejíž klíčovou ingrediencí je růžová voda doplněná panthenolem a aloe vera.

 

Bez ohledu na to, jaký máte typ pleti platí, že…

… ji musíte ráno čistit a večer odličovat a čistit. Po následné tonizaci, která přispívá k vyrovnání pH, se zaměřte na cílenou péči pomocí sér. Rutinu ukončete aplikací očního krému a pleťového krému. Ráno nezapomínejte na fotoprotekci. 

Věříme, že díky dnešnímu článku již víte, jaký typ pleti máte a snadno si tak zvládnete sestavit kosmetickou rutinu na míru. Pokud chcete mít jistotu, že své pleti dopřáváte nejlepší možnou péči, pak vám doporučujeme vybírat z naší široké nabídky české přírodní kosmetiky, která zahrnuje produkty k péči o každý typ pleti. Mysleli jsme opravdu na všechny, a proto u nás najdete i anti-age řadu vhodnou pro omlazení, zpevnění a vyživení zralé pleti

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Správné opalování: Jak chytit bronz a chránit pokožku před poškozením?

Správné opalování: Jak chytit bronz a chránit pokožku před poškozením?

Každá mince má dvě strany, a to samé platí i o slunci. Zatímco na jedné straně vás nabíjí energií, dodává nepostradatelný vitamin D a působí jako prevence vzniku depresí, na té druhé dokáže pořádně potrápit vaši kůži. Abyste mohli čerpat z benefitů slunce a zůstali při tom v bezpečí, poradíme vám, jak se opálit a nespálit.

 

Krém na opalování a další opalovací přípravky

Trh překypuje přípravky, které vám pomohou na cestě za bezpečným opalováním – ovšem značka a zvolená úroveň UV ochrany není to jediné, na co se budete muset zaměřit.

Klíčová pro vás bude aplikace vybraného produktu. Vždy nanášejte dostatečné množství a roztírejte ho rovnoměrně. Před tím, než se obléknete a vydáte se opalovat, aplikovaný produkt nechte důkladně vstřebat.

Na obličej používejte UV ochranu s faktorem 30 a více. Produkt používejte denně, a to bez ohledu na skutečnost, jestli venku svítí sluníčko, fouká vítr, nebo dokonce sněží.  Množství, které budete potřebovat na obličej, odpovídá zhruba jedné čajové lžičce. Nutno dodat, že lidé obvykle používají mnohem menší množství, než skutečně potřebují, a proto s produktem nešetřete.

 

Opalování v těhotenství

Těhotným ženám se pobyt na přímém slunci nedoporučuje. Jednak jsou ženy v tomto období náchylnější na vznik pigmentových skvrn, ale mnohem větší problém představuje zvýšené riziko přehřátí organismu. Z toho důvodu je lepší trávit čas ve stínu a bříško zakrývat. 

Důsledkem opalování na sluníčku by nemusely být jen problémy estetického rázu, ale také zdravotní komplikace budoucích rodiček a miminek

 

Beta karoten a opalování

Podpořte své opálení denní dávkou VENIRA beta karotenu, který při pravidelném užívání:

- napomáhá dosáhnout zdravého a přirozeného vzhledu pokožky

- prodlužuje opálení

- pomáhá udržet normální stav zraku

- přispívá k ochraně před oxidativním stresem

- podporuje udržení normálního stavu pokožky a urychluje hojení ran

Pozor! Beta karoten vám pomůže ke krásnému opálení a zvyšuje odolnost kůže vůči jejímu spálení, ale v žádném případě nenahrazuje kosmetiku s ochranným faktorem.

 

Jak dlouho se opalovat, abyste se nespálili?

I ta největší úroveň ochrany na světě vás udrží v bezpečí vždy jen pár desítek minut v závislosti na vašem kožním fototypu a aktuální intenzitě slunečního záření. 

Z pohledu bezpečné doby opalování se řiďte následujícími pravidly:

-pokožku nechte na slunce navykat postupně

- nikdy nebuďte na slunci déle než 2–3 hodiny

- čas strávený na slunci prokládejte pravidelnými pauzami ve stínu

- mezi 11 a 15 hodinou omezte pobyt na sluníčku na minimum

- vždy noste pokrývku hlavy a sluneční brýle

- UV ochranu nanášejte alespoň 30 minut před pobytem na slunci. Nezapomeňte namazat často opomíjená místa (uši, rty, oční víčka, nárty a hřbety rukou)

- UV ochranu roztírejte rovnoměrně a v dostatečné vrstvě – tu pravidelně obnovujte

- během pobytu na slunci pijte dostatek voda

- na obličej nanášejte faktor 30 nebo vyšší

- konzumujte potraviny s vysokým obsahem antioxidantů. 

Tip: Přečtěte si v našem článku, co je vitamin D a proč je nezbytné ho užívat.

 

Jak se správně opalovat

Správné opalování je takové, které je pro vaši pokožku bezpečné, a proto nikdy nevycházejte na sluníčko bez UV ochrany. 

Sáhnout můžete po krému, mléku nebo oleji – pokud ovšem chcete produkt, který se vám bude dobře nanášet, snadno ho rozetřete, rychle se vstřebá a na pokožce nezanechá mastný film, pak doporučujeme sáhnout po VENIRA opalovacím másle s SPF 25. Komplex obsažených olejů podporuje v kombinaci s vitaminem E rychlejší a dlouhotrvající opálení pokožky. Máslo ji zároveň zanechává hebkou a dokonale hydratovanou. 

Ať už zvolíte jakýkoliv typ UV ochrany, mějte na paměti, že pocení, koupání ve vodě a tření kůže ručníkem, její účinek snižuje, a proto vrstvu krému pravidelně obnovujte. Ochranný přípravek aplikujte každé dvě hodiny – případně dříve, pokud sportujete, právě jste vylezli z vody nebo jste svou pokožku vysoušeli ručníkem. 

 

Jak se opalovat v soláriu

Opalování v soláriu je samostatnou disciplínou s vlastními pravidly:

- vždy používejte výhradně kosmetiku určenou do solária

před začátkem opalování si nasaďte ochranné brýle

- od obsluhy si nechte nastavit opalovací kúru

mezi jednotlivými návštěvami dodržujte rozestupy nejméně 48 hodin

po 6–8 návštěvách dopřejte své pokožce nejméně týden dlouhou pauzu na regeneraci

I v případě, že budete dodržovat výše zmíněná pravidla, myslete na to, že přírodní a umělé sluníčko není vhodné kombinovat. Svou pokožku tím okrádáte o čas nezbytný na regeneraci, čímž zvyšujete riziko spálení a rakoviny kůže. 

Z toho plyne, že chodit si před létem do solária pro „základ“ není dobrý nápad. Místo toho raději sáhněte po samoopalovacím přípravku, díky kterému budete mít hezkou bronzovou barvičku již na začátku plavkové sezony a to zcela bez rizika. 

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Jak vybrat nejlepší masku na vlasy?

Jak vybrat nejlepší masku na vlasy?

Masky na vlasy jsou pro naše vlasy jako elixír. Pronikají do hlubších vrstev, a tak si poradí i s poškozením způsobeným chemickým ošetřením, slunečním zářením, změnami teplot nebo třeba mechanickým vysoušením. Jak vybrat tu nejlepší masku s ohledem na typ a strukturu svých vlasů se dozvíte v dnešním článku.

 

Proč šampon s kondicionérem nestačí?

Oba produkty jsou nezbytnou součástí vlasové péče. Šampon zbavuje pokožku hlavy mastnoty a čistí jednotlivá vlasová vlákna. Kondicionér uzavírá povrch vlasů, dodává jim živiny, které v nich uzamyká a vlasy vyhlazuje. Zároveň usnadňuje následné rozčesávání vlasů a jejich styling. Nicméně ani jeden z těchto produktů nemá takové regenerační schopnosti jako právě maska na vlasy

 

Benefity pravidelného používání vlasových masek

Při pravidelném používání masky budou vaše vlasy:

- lesklé, hebké a uhlazené

dokonale pružné

optimálně hydratované

méně lámavé a roztřepené

odolnější vůči znečištění a poškození

snadno rozčesatelné

Stručně řečeno, vaše vlasy budou zdravější na pohled i na dotek. Zároveň budete mít jistotu, že jim dopřáváte skutečně komplexní péči.

 

Typy masek na vlasy

Na trhu najdete masky určené prakticky pro každý typ vlasů (normální, mastné, suché, kudrnaté, krepaté, barvené) a problematiku, která se u vlasů obvykle řeší (oslabení, dehydratace, lámavost, třepení, hrubost, splihlost, chybějící lesk).

 

Jednoduchý návod, podle kterého si každý z vás zvládne vybrat nejlepší masku pro své vlasy

Složení

Pohlídejte si, aby měla vybraná maska přírodní složení. Silikony, parabeny, sulfáty a další syntetické látky, které jsou běžnou součástí konvenční kosmetiky, by mohly vašim vlasům v dlouhodobém měřítku spíše uškodit. O tom, proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou, jsme se rozepsali v samostatném článku.

Ve složení vlasové kosmetiky pátrejte především po:

- vitaminech (A, B, C, E, H)

- minerálech (zinek, vápník, železo, křemík, měď, mangan)

- aminokyselinách (L-cystein, L-methionin)

- kolagenu

- kyselině hyaluronové a dalších aktivních látkách

 

Specifika

Při koupi vlasové péče každý přirozeně vybírá podle typu svých vlasů, ale velmi často při tom zapomíná zohlednit stav své vlasové pokožky. Pokud není činnost mazových žláz optimální, může být vaše vlasová pokožka buďto příliš mastná nebo suchá. Tento problém by se měl opět promítnout do výběru vlasové masky. 

Tip: Pokud si nejste jistí aktuální kondicí své vlasové pokožky, neváhejte navštívit trichologa.

 

Účel

V zásadě jde o to, že si nekupuje masku jako spíše řešení specifického problému. Na příkladu níže vám uvedeme pár situací, abyste zvládli lépe vyhodnotit, jakou masku konkrétně vy a zrovna teď potřebujete.

Absolvovali jste v nedávné době barvení u kadeřníka, které dalo vašim vlasům pořádně zabrat? Potřebujete regenerační masku

Vrátili jste se z dovolené, která byla plná slunění a koupání v moři? Vsaďte na hydratační masku.

Máte vlnité nebarvené vlasy, které se krepatí? Sáhněte po vyživující masce.

V poslední době jste péči o své vlasy zanedbávali, a tak jsou vysušené, bez lesku, zkrátka bez života? Dopřejte jim restart s maskou pro lesk a hebkost.

 

Jak a kdy masku na vlasy používat?

Maska se aplikuje vždy až na šamponem umyté vlasy, ze kterých vymačkejte přebytečnou vodu. Masku si naneste nejprve do dlaní a poté ji rovnoměrně aplikujte do délek vlasů. Aby se produkt dostal opravdu všude, pročeště si vlasy pomocí prstů nebo hřebenem, který má mezi jednotlivými zuby širší mezery. Po uplynutí doby působení masku důkladně opláchněte vlažnou vodou. Z vlasů opět vymačkejte přebytečnou vodu a celou rutinu zakončete aplikací kondicionéru a jeho důkladným opláchnutím.

Četnost použití i doba působení masky na vlasech se odvíjí od doporučení výrobce. Informace hledejte přímo na lahvičce daného produktu. Obecně platí, že se masky nepoužívají při každém mytí vlasů, aby je zbytečně nezatěžovaly

 

Kvalitní maska dokáže s vašimi vlasy hotové zázraky, ale…

…nesmíte zanedbávat zbylé kroky vlasové rutiny. Vše, co potřebujete ke své každodenní péči o vlasy, najdete u nás. Vsaďte na českou kvalitu a přírodní sílu jednotlivých šamponů a kondicionérů značky VENIRA. Kromě tohoto absolutního základu doporučujeme také vlasové sérum a keratinovou vodu.

 

Péče o vlasy

10 efektivních tipů, jak se zbavit celulitidy

10 efektivních tipů, jak se zbavit celulitidy

Celulitida představuje kosmetický problém, se kterým se potýká devět z deseti žen. Na úvod rovnou smeťme ze stolu často omílaný mýtus, že pomerančová kůže se tvoří pouze ženám s nadváhou. Obezita je totiž pouze jedním z faktorů, které její rozvoj ovlivňují. Co dalšího může být příčinou vzniku celulitidy a co můžete udělat pro to, abyste se jí konečně zbavili? 

 

Celulitida na stehnech a všude jinde. Jak vůbec vzniká?

Celulitida vzniká důsledkem vytlačování podkožních tukových buněk proti povrchu kůže. Více o tom, co je celulitida a jaké partie těla nejčastěji postihuje se dočtete v samostatném článku

 

Trápí celulitida i muže?

Vyskytuje se u nich pouze výjimečně. Je to dané rozdílnou hladinou ženského hormonu estrogenu a odlišným anatomickým uspořádáním tukových buněk v podkoží. 

Celulitida je tedy v zásadě problém, který postihuje především ženy a to ve všech věkových kategoriích a bez ohledu na hmotnost.

 

Faktory ovlivňující rozvoj celulitidy

- hormonální změny v dospívání, těhotenství a menopauze

- hormonální antikoncepce

obezita a časté kolísání váhy

ochabování podkožní vazivové tkáně

nevyvážený jídelníček

nedostatečný příjem tekutin

nikotin

alkohol

nedostatek pohybu

- sedavé zaměstnání

stres

nedostatečná činnost lymfatického systému

špatná funkce jater

dědičnost a předpoklady

Poslední ze zmíněných faktorů nepoužívejte jako výmluvu, protože i tak se můžete celulitidy zbavit, nebo alespoň zmírnit její aktuální stupeň. Níže jsme si pro vás připravili konkrétně tipy, které skutečně fungují. 

 

10 osvědčených tipů, jak se zbavit pomerančové kůže

Začněte tím, že odstraníte faktory, které ji způsobují. Kromě toho existují osvědčené rady, které vám pomohou vylepšit vzhled své pokožky.

 

1. Hýbejte se

Kombinujte kardio se silovým tréninkem, v rámci kterého se zaměřte na problémové partie. Do svého cvičícího plánu zařaďte např. dřepy, dřepy s výskokem, zakopávání, HIIT (=vysoce intenzivní intervalový trénink), přenášení váhy z jedné nohy na druhou, zvedání pánve a zkracovačky.

Tip: Zefektivněte své tréninky s odporovacími gumami.

 

2. Stravujte se vyváženě

Hubnutím můžete zmírnit aktuální stupeň své celulitidy. Nicméně celý proces by pro vás měl být udržitelný, aby nedocházelo ke kolísání váhy, které je naopak jedním z faktorů vzniku nevzhledných ďolíčků na kůži. Přijímejte ve velkém antioxidanty, které zbavují tělo toxinů a vyhledávejte potraviny bohaté na omega-3 nenasycené mastné kyseliny, vitamin C a bílkoviny. Naopak omezte příjem sacharidů a živočišných tuků.

Tip: Dopřejte svému tělu vysoce vstřebatelný vitamin C v lipozomální formě.

 

3. Pijte dostatek čisté vody

Správný pitný režim je nejen prevencí vzniku celulitidy, ale s jeho dodržováním bude vaše pokožka krásně hydratovaná, zajistíte vyplavování škodlivých látek ze svého organismu a povzbudíte krevní oběh a průtok lymfy. Obecně se jedná o množství 2–3 litrů denně. Nicméně doporučený objem se odvíjí od vaší váhy.

 

4. Při sprchování střídejte teplotu vody

Střídání teplého a studeného proudu při sprchování je proti pomerančové kůži velmi účinné. Podpoříte tím svůj krevní oběh, průtočnost cév a rychlost oběhu. To vše má přímý vliv na štěpení podkožního tuku. 

 

5. Jednou týdně si dopřejte zásaditou koupel

Tím své tělo krásně pročistíte a detoxikujete. Do napuštěné vany přidejte zhruba čtyři polévkové lžíce alkalické soli a dopřejte si ničím nerušenou koupel.

 

6. Pravidelně se saunujte

Vlivem teplého prostředí parní sauny dochází k prohřátí vašeho těla a zrychlení metabolismu podkoží a kůže. Lymfa tak lépe koluje po těle a kůže je krásně hydratovaná a vláčná. 

 

7. Vyzkoušejte estetickou proceduru

Existuje několik neinvazivních metod, které vám pomohou snížit výskyt celulitidy. Liší se postupem a samozřejmě i cenou. K populárním procedurám patří kryolipolýza, lymfodrenáž, proticelulární masáž nebo třeba akustická vlnová terapie.

 

8. Vsaďte na baňkování

Zbavte se všech dolíčků a hrbolků díky baňkování – efektivní metodě pocházející z čínské medicíny. Baňkování prohřívá pokožku, uvolňuje ztuhlé svalstvo, podporuje lymfatický systém a přispívá k mikrocirkulaci krve

Vakuová baňka na celulitidu představuje ideální způsob, jak spojit příjemné s užitečným. Nejenže eliminujete riziko vzniku dalších dolíčků, ale také přispějete ke zmírnění projevů celulitidy. To vše navíc z pohodlí domova. 

Alternativně můžete vyzkoušet suché kartáčování, které rovněž přispívá k podpoře lymfatického systému. 

 

9. Používejte kosmetiku se zpevňujícím účinkem

Do své péče o tělo zařaďte kosmetiku se zpevňujícím účinkem. VENIRA olej na celulitidu kombinující účinky přírodních látek, v popředí se skořicovou silicí, kávovým extraktem, mandlovým a melounovým olejem, nabízí dokonalou péči o problémové partie a zmírňuje projevy celulitidy.

Zároveň svou pokožku pravidelně pročisťujte tělovým peelingem, který ji zbaví odumřelých kožních buněk a zanechá ji dokonale prokrvenou, vyhlazenou, zvláčněnou a hebkou na dotek.

 

 

10. Doplňujte kolagen

Dopřejte si dostatečný přísun kolagenu, jehož produkce se začíná po 25 roku snižovat. Právě celulitida je, společně se zhoršeným stavem vlasů, nehtů a pleti, jedním z častých projevů nedostatku kolagenu v těle.

 

Péče o tělo

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Jak funguje sérum na řasy a jaké jsou jeho účinky?

Jak funguje sérum na řasy a jaké jsou jeho účinky?

Dlouhé husté řasy jsou napříč kulturami považované za symbol krásy, a tak není divu, že po nich každý touží. Pokud patříte k těm, co se s řasami à la mrkací panenka nenarodili, máme pro vás jednoduchý tip. Začněte používat sérum na řasy. Překvapí vás, jak rychle můžete dosáhnout svého cíle, když máte po ruce ten správný produkt. O tom, jak sérum na řasy funguje a jak ho správně používat, se dočtete v dnešním článku.

 

Sérum na řasy: na jakém principu funguje?

Raději než se učit pracovat s řasami umělými, naučte se pečovat o ty své přírodní. Když ve své kosmetické taštičce přivítáte sérum na řasy, uvidíte, že zlepšit jejich současnou kvalitu a vzhled je mnohem jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát. 

Kvalitní séra obsahují takovou kombinaci látek, která pečuje nejen o folikuly jednotlivých řas, ale také o pokožku, ze které řasy rostou. Tímto působením dochází k pozvolnému zlepšení celkové kvality řas.

Sérum chrání řasy před lámáním a nadměrným vypadáváním, a tím je zahušťuje. Dokáže zvýraznit a posílit tenké řasy, kterým dodává lesk a navrací jim pružnost. Celkově napomáhá urychlovat růst řas tím, že hloubkově regeneruje, posiluje, vyživuje a hydratuje folikuly.

 

Benefity pravidelného používání séra na řasy a obočí

- posiluje řasy a zvyšuje jejich odolnost

- podporuje objem řas

- aktivně stimuluje růst řas

- regeneruje, vyživuje a hydratuje folikuly

- chrání řasy proti předčasnému vypadávání

- obnovuje strukturu řas

- vyživuje řasy od kořínků ke konečkům

 

Nezapomeňte, že řasy neplní jen estetickou funkci

Jejich úkolem je chránit oči před nečistotami a poškozením

Sérum proto doporučujeme používat i v případě, že jste se současným vzhledem svých řas spokojení, protože obsažené aktivní látky je mohou ještě více posílit a udržovat je zdravé

Pokud jste jim totiž do dnešního dne žádnou péči nevěnovali, věřte, že ač to tak na první pohled možná nevypadá, ve skutečnosti jsou oslabené a náchylné k poškození.

 

Růstové sérum na řasy: Správný způsob aplikace

K tomu, aby sérum na řasy skutečně fungovalo, je nutné naučit se ho správně používat. Nejlíp uděláte, když budete následovat doporučení konkrétního výrobce. Níže jsme pro vás sepsali obecné instrukce, které jsou zároveň přesným návodem pro aplikaci VENIRA séra pro podporu růstu řas a obočí.

Sérum vždy aplikujte na čisté a odlíčené řasy. Produkt nanášejte pouze v malém množství (přebytečnou tekutinu na aplikátoru jemně otřete o hranu nádoby) a to přímo ke kořínkům spodních a horních řas (aplikátorem vždy přejíždějte po vnější straně řas, abyste zamezili tomu, že se produkt dostane do očí). Tímto způsobem se obsažené aktivní látky dostanou do folikulů, jejichž kondice přímo ovlivňuje to, jak budou vaše řasy růst a vypadat. Je tedy zbytečné aplikovat sérum do délek, protože byste tím akorát plýtvali velké množství produktu. 

Po dokončení aplikace vždy počkejte několik desítek vteřin, než sérum na řasách zaschne a to zvláště v případě, kdy ho používáte ráno a hodláte pokračovat nanesením řasenky a make-upu.

 

Jak dlouho potrvá, než se dostaví první viditelné výsledky

Nečekejte zázraky hned po prvním použití séra. Abyste mohli na řasách začít pozorovat viditelnou změnu, musíte sérum používat skutečně pravidelně

Rychlost výsledků se může lišit produkt od produktu, ale konkrétně u VENIRA séra pro podporu růstu řas a obočí je efekt viditelný již po prvních sedmi až deseti dnech používání – samozřejmě za předpokladu, že ho budete používat obden, tedy 3–4× týdně.

 

Obnovující sérum na řasy a obočí

Nechcete se smířit se svými řídkými, málo lesklými, pomalu rostoucími a nadměrně vypadávajícími řasami? Ani nemusíte! Vyzkoušejte naše obnovující sérum na řasy, které v sobě kombinuje účinné složky přírodního charakteru. Navíc se jedná o víceúčelové sérum, které prospívá nejen řasám, ale také vašemu obočí

Speciální formule kombinující účinky patentované aktivní složky AnaGain™️ v kombinaci s nízkomolekulárním hyaluronátem, blahodárnými oleji a vitaminy dokáží udělat s vašimi řasami a obočím hotové divy! Jednotlivé složky pochází od certifikovaných výrobců z Francie, Švýcarska a Indie, a tak každá z nich plní svůj účel na maximum! Vy se tak můžete těšit, že se viditelné výsledky dostaví již po prvních sedmi až deseti dnech pravidelného používání.

Víme, že porovnávací fotografie vydají za tisíc slov, a tak níže přikládáme úžasnou proměnu jedné z našich klientek. 

 

Začněte používat naše přírodní sérum na řasy a příště to můžete být právě vy, kdo se bude těšit z ohromné proměny!

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo

Proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou?

Proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou?

Naše tělo absorbuje 60 % všeho, co přijde do kontaktu s pokožkou – tedy i tou vlasovou. To znamená, že pokud používáte kosmetiku na vlasy s obsahem chemických látek, můžete z dlouhodobého hlediska uškodit nejen svým vlasům, ale také celkovému zdraví. Dnes se dozvíte, proč látky jako sulfáty, silikony a parabeny nemají ve vaší vlasové péči co dělat. Zároveň pro vás máme 4 důvody, proč dát zelenou přírodní kosmetice.

 

Látky, od kterých dáváme při výrobě kosmetiky ruce pryč

Silikony

Silikony jsou synteticky vyrobené látky běžně přidávané do konvenční vlasové péče. Na vlasech vytváří nepropustný film, který je chrání a uhlazuje. Právě díky tomu jsou krásně hebké, lesklé a snadno se rozčesávají. Nicméně většina silikonů není rozpustná ve vodě, a tak se začnou na vlasech čím dál tím více vrstvit a obalovat je. Takto zatížené vlasy jsou náchylné k lámání a nejsou schopné přijímat přes silikon potřebnou hydrataci. Kvůli tomu se dostáváte do začarovaného kruhu, kdy si vlasy myjete čím dál častěji, což vede k narušení ochranného pláště vlasové pokožky

 

Sulfáty

Sulfáty jsou látky, které vytváří při kontaktu s vodou bohatou pěnu – přitom ta je ve skutečnosti hlavně na efekt. Produkt totiž dokáže plnit svůj účel i bez přítomnosti velkého množství pěny. I tak bohužel najdeme sulfáty v jaru na nádobí, mýdle, sprchovém gelu nebo právě šamponu. 

Sulfáty odstraňují z pokožky hlavy veškeré nečistoty a odmašťují ji, ale společně s tím narušují její přirozenou ochrannou mikroflóru. Vlasová pokožka je v důsledku častého kontaktu se sulfáty čím dál tím více vysušená, což jde ruku v ruce s tvorbou lupů a ekzémů. Dehydrovaná jsou i vlasová vlákna, která jsou následkem oslabení náchylná k třepení a lámání.

Alternativou ke škodlivým sulfátům (k nejčastěji používaným patří SLS, SLES a ALS) jsou šetrné tenzidy vyráběné například z kokosového oleje. Ty sice tvoří mnohem méně pěny, ale nijak tím nesnižují účinek šamponu.

 

Parabeny

Parabeny plní ve vlasové kosmetice funkci konzervačního činidla, tedy ji chrání před bakteriemi a konkrétní produkt má díky jejich přítomnosti delší trvanlivost. Tím by ale byly veškeré benefity, této z ropy vyráběné látky, vyčerpány. Ač se parabeny dlouhou dobu považovaly za bezpečné, později se zjistilo, že v těle svým působením mimikují estrogeny a mohou narušovat hormonální rovnováhu. Zvýšené estrogenní působení může zapříčinit rakovinné bujení. 

 

Jak se těmto zdraví škodlivým látkám vyhnout?

Právní předpisy EU a ČR chrání vás coby spotřebitele před nekalými obchodními praktikami při nákupu v rámci Evropské unie a to jak na internetu, tak v kamenné prodejně. Celou problematiku upravuje NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích.

Obecně platí, že prodávající je povinen poskytnou vám veškeré informace nezbytné k rozhodnutí. To znamená, že vás musí obeznámit s přesným složením, datem spotřeby a dále třeba datem minimální trvanlivosti od prvního otevření produktu. 

Pokud tedy budete číst složení uvedené na obalu produktu, nestane se vám, že byste si domů přinesli kosmetiku plnou sulfátů, parabenů a silikonů a jiných látek, které by pro vás mohly být potenciálně nebezpečné. 

 

Možná se tak narodila, možná je to kosmetikou…

… aneb 4 důvody, proč dát přednost přírodní vlasové péči.

1. Vlasy vyživuje do hloubky a to zcela bez zatížení. Složky přírodní kosmetiky jako výtažky z bylin a rostlin neprochází žádným chemickým procesem, a tak je jejich účinná síla naplno zachována.

2. Nevysušuje pokožku hlavy, protože ji neodmašťuje. Na rozdíl od konvenční kosmetiky obsahuje pouze šetrná pěnidla jako Disodium / Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glycinate, Lauryl glucoside nebo Decyl glucoside.

3. Problémy nemaskuje, ale skutečně řeší. Obsahuje aktivní látky, které přispívají k řešení specifických problémů vlasů a vlasové pokožky – typicky se může jednat o lámání, třepení, nadměrné vypadávání, lupy, ekzémy, nadprodukci kožního mazu apod. Efekt sice není okamžitý, ale za to je trvalý. Naopak konvenční kosmetika plná chemie potíže maskuje a z dlouhodobého hlediska je zhoršuje.

4. Neškodí vašemu zdraví a jsou šetrné k přírodě. Přírodní vlasová péče neobsahuje žádné agresivní chemikálie, které by mohly při dlouhodobém používání poškodit nejen vaše vlasy, ale také vaše celkové zdraví z důvodu jejich absorbování do těla skrze pokožku hlavy. Navíc jsou netestované na zvířatech a velmi často jsou balené do recyklovatelných obalů. 

 

Tip:Přečtěte si náš článek s tipy na udržení zdravých a krásných vlasů.

 

Dejte přírodní kosmetice zelenou

Přírodní kosmetika obsahuje složky přírodního původu ve vysoké koncentraci. Součástí jsou například rostlinné oleje získávané extrakcí nebo lisováním za studena. O vaše vlasy pečují také éterické oleje získávané destilací nebo lisováním plodů, květů či listů. V kosmetice působí jako vonná složka a také jako konzervant. Ve složení kosmetiky na vlasy můžete běžně najít také květinové vody a výtažky z rostlin či semen plné vitaminů

 

Hrozí vám při používání přírodní kosmetiky nějaké riziko?

Zatímco u konvenční kosmetiky je z důvodu přítomnosti syntetických látek poměrně vysoká pravděpodobnost podráždění pokožky, rozvinutí kožních alergií nebo ekzémů, s používáním přírodní kosmetiky automaticky všechny tyto důsledky eliminujete

Samozřejmě i při kontaktu s některými přírodními složkami (např. konkrétními rostlinami) se u vás může objevit nesnášenlivost, ale ani v nejmenším to nelze porovnávat s konvenční kosmetikou, která mnohdy pro své složení připomíná chemický koktejl. 

 

To nejlepší z přírody pro vaše vlasy a pokožku hlavy

Již od roku 2017 vyvíjíme přírodní kosmetiku šetrnou k vašim vlasům, pokožce hlavy i planetě. U nás vždy přesně víte, co používáte a máte jistotu, že svým vlasům poskytujete péči nekompromisní kvality od kořínků až ke konečkům.

Některé z našich kosmetických produktů dokonce ocenila i odborná porota na veletrhu Beauty Forum, který proběhl na podzim roku 2022. VENIRA hair booster – vlasové sérum pro podporu růstu vlasů vyhrálo cenu v kategorii THE BEST HAIR CARE PRODUCT. 

K dalším úspěchům patří výhra Ceny redakce v kategorii Vlasová kosmetika – Masky, péče a styling, kterou si „odnesla“ VENIRA keratinová voda. Stejné pozornosti se dostalo i VENIRA přírodnímu šamponu pro podporu růstu vlasů.

Při vývoji vlasové kosmetiky se inspirujeme sílou přírody a recepturu ladíme do nejmenšího detailu. Kombinujeme složky, které působí synergicky, jsou šetrné k vlasové pokožce i vlasům a přispívají k efektivnímu řešení specifických problémů, které řešíte. V naší nabídce najdete vše, co potřebujete pro komplexní péči o své vlasy, tedy šampony, kondicionéry, ale také masky a séra

 

Věříme, že vás dnešní článek přesvědčil o tom, že z dlouhodobého hlediska se skutečně vyplatí svěřit péči o své vlasy do rukou přírody. Ve výsledku to není ani nic složitého – například u nás máte jistotu, že ať sáhnete po kterémkoliv z našich produktů, nikdy nebude obsahovat sulfáty, silikony, parabeny ani jiné potenciálně škodlivé látky.

 

Péče o vlasy

Hydrolyzovaný kolagen – klíč ke zdravé pleti, vlasům a nehtům

Hydrolyzovaný kolagen – klíč ke zdravé pleti, vlasům a nehtům

Kolagen je významnou bílkovinou tvořící téměř 30 % všech proteinů obsažených v našem těle. Nachází se v kostech, chrupavkách, vazech, kůži, šlachách, krevních cévách, vlasech, nehtech a zubech.

Smutnou pravdou je, že s narůstajícím věkem kolagenu v organismu přirozeně ubývá, a tak je nutné tělu pomoci. Ale pozor! Ještě předtím, než vezmete regály s doplňky stravy útokem, měli byste vědět, že ne každý z nich vám poskytne kolagen v té nejlepší možné formě. V dnešním článku zjistíte, proč je právě hydrolyzovaný kolagen pro vaše tělo tou nejlepší možnou volbou.

 

V přírodě bylo pojmenováno na 28 druhů kolagenu

Vzájemně se liší svou strukturou, ale všechny do jednoho mají společné označení. O každém typu mluvíme jako o nativním kolagenu, tedy kolagenu ve svém přirozeném stavu

Naše tělo nedokáže nativní kolagen z důvodu vysoké molekulové hmotnosti naplno absorbovat, a proto je mnohem efektivnější užívat doplňky stravy s obsahem hydrolyzovaného kolagenu (= kolagenních peptidů), jehož užívání je pro člověka zcela bezpečné. Čím se liší od nativního kolagenu?

 

Hydrolyzovaný kolagen je pro tělo snadno vstřebatelný

Hydrolyzovaný kolagen, získávaný enzymatickou hydrolýzou nativního kolagenu, se skládá z peptidů nízké molekulové hmotnosti. Ty jsou vysoce stravitelné, snadno se vstřebávají do organismu a dále distribuují po těle

Kolagenní peptidy slouží v organismu jako zdroj aminokyselin pro vytvoření nového kolagenu a zároveň přímo stimulují buňky pojivových tkání k produkci vlastního kolagenu. Díky tomu je užívání potravinového doplňku s obsahem hydrolyzovaného kolagenu prospěšné pro pohybový aparát.

 

Jak se užívání hydrolyzovaného kolagenu projeví na pokožce?

Po požití se hydrolyzovaný kolagen rozloží v tenkém střevě na malé kolagenní peptidy a aminokyseliny. V této formě se vstřebává do krevního oběhu odkud je distribuovaný do dermis, kde se podílí na její obnově. Zároveň se účastní stimulace nového kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. 

Kromě toho platí, že kolagen

- podporuje imunitní systém

- snižuje vysoký cholesterol

- předchází onemocnění srdce

- podporuje zdravé zažívání

- přispívá k udržení mladistvého vzhledu pleti

- posiluje lámající se nehty

- přispívá k regeneraci organismu po fyzické zátěži

- hydratuje a vyživuje vlasovou pokožku i vlasy

- přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

 

Tip: Přečtěte si o výsledcích studií, které byly v souvislosti s benefity kolagenu na lidské zdraví provedeny.

 

Se zařazením kolagenových doplňků neotálejte

Jak bylo řečeno již v úvodu, lidské tělo si dokáže kolagen tvořit v dostatečném množství samo. To ovšem platí zhruba do 25. roku života, kdy začíná jeho tvorba zásadním způsobem klesat a společně s tím se snižuje i jeho kvalita – proto nás začínají bolet klouby, kůže ztrácí svou pevnost a vypadávají nám vlasy. 

Kvalitní hydrolyzovaný kolagen představuje efektivní způsob, jak tělu doplnit jeho přirozený kolagen, a tím si udržovat nejen zdravé klouby a kosti, ale také optimálně hydratovanou a pružnou pokožku, pevné vlasy a silné nehty.

 

Při výběru doplňku stravy si ověřte, že obsahuje vitamin C

Vitamin C, známý také jako kyselina askorbová, je ve vodě rozpustná organická sloučenina nezbytná při tvorbě kolagenu

Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro optimální funkci:

- krevních cév

kostí

chrupavek

dásní

kůže

a zubů

 

Vsaďte na doplňky stravy značky VENIRA

Naše kolagenové doplňky stravy obsahují bioaktivní hydrolyzovaný kolagen, vitamin C a další účinné látky přispívající k udržení optimálního stavu pleti, vlasů a nehtů.

K absolutním bestsellerům patří prémiový kolagenový drink s obsahem 8 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce. K dostání je také mix kolagenových drinků ve třech příchutích v jednom balení přičemž jednotlivé dávky už jsou rozdělené do samostatných sáčků, abyste si svůj každodenní elixír mládí mohli vychutnat ať jste, kde jste. 

Pozor! V naší nabídce najdete také instantní kolagenový nápoj pro těhotné a kojící maminky, jehož složení jsme přizpůsobili potřebám žen, které si procházejí tímto citlivým obdobím.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy

Je retinol klíčem k mladistvé pleti?

Je retinol klíčem k mladistvé pleti?

Produkty s obsahem retinolu patří u osob, na jejichž pleti se začíná s přibývajícím věkem podepisovat zub času, k nejvyhledávanější anti-age péči vůbec. Důvodem je, že tato aktivní látka dokáže přirozený proces stárnutí pleti značně zpomalit. Zjistěte tady a teď, co přesně retinol je, co všechno umí a jak ho správně používat, aby měl na vaši pleť očekávaný efekt.

 

Retinol jako horký kandidát na nejlepšího přítele stárnoucí pleti

Retinol je součástí skupiny retinoidů a určitou formou vitaminu A. Ten jako silný antioxidant přispívá k udržení normálního stavu sliznic, pokožky a zraku. Dále se podílí na procesu dělení buněk a udržení optimální funkce imunitního systému. V neposlední řadě napomáhá k normálnímu metabolismu železa

Když bychom se měli dále zaměřit jen na retinol obsažený v kosmetických produktech, mohli bychom ho s trochou nadsázky označit za životabudič pro pleť. Jako jedna z mála aktivních složek má totiž potenciál změnit zásadním způsobem stav pokožky k lepšímu. 

K benefitům, které retinolu právem připisujeme patří to, že:

- napomáhá obnově pleti

podporuje v pokožce tvorbu kolagenu

podílí se na minimalizaci vrásek

podporuje vyrovnání barevného tónu pleti

přispívá ke stažení rozšířených pórů

pomáhá se zpevněním a rozjasněním pleti

podílí se na zvýšení obsahu vody v pleti

neutralizuje volné radikály

Všechny tyto pozitivní dopady na pleť zaznamenáte samozřejmě jen za předpokladu, že víte, kdy a jak retinol správně aplikovat. Odpovědi se dozvíte níže.

 

Přizvat, nebo nepřizvat retinol do své kosmetické rutiny?

Pokud se pokoušíte o miminko, nebo už ho dokonce očekáváte, pak vám účinky retinolu zůstanou (minimálně prozatím) zapovězené. Ve všech ostatních případech vám jeho zařazením do pečujicí rutiny vřele doporučujeme

Ne náhodou je mezi kosmetickými nadšenci, ale i samotnými odborníky, považovaný za jednu z nejúčinnějších aktivních látek pro omlazení pleti. Sice chvilku trvá, než retinol pleť vyprovokuje ke změně, ale garantujeme vám, že každá minuta čekání stojí v tomto případě opravdu za to. 

Tip: Přečtěte si, jak vám na cestě za krásnou a mladistvou pletí může pomoci kolagen.

 

Máte citlivou pleť? Pak se připravte na retinizaci

O retinolu mluvíme jako o aktivní ingredienci vhodné k péči o každou pleť, která ji snese. Právě u citlivé pokožky můžete po použití zaznamenat podráždění ve formě zarudnutí, olupování či dokonce popraskání. Nepříjemné to může být hlavně z důvodu, že se takové projevy excitace nedají příliš zamaskovat korektorem nebo make-upem. Ty by k případným nerovnostem na pleti přitáhli ještě více pozornosti. 

Ale nebojte! I citlivá pleť náchylná k podráždění se dá nakonec na toleranci vůči retinolu vycvičit. Chce to jen váš čas a trpělivost. Právě toto období „námluv“ mezi vaší pletí a retinolem, trvající i několik týdnů, označujeme slovem retinizace

S retinizací je nutné počítat v případě každého typu pleti, ale konkrétně u citlivé bude zvykání si nejdelší a nejintenzivnější. Abyste pleti celý proces na kontakt s novou aktivní látkou co nejvíce usnadnili, důsledně ji hydratujte, chraňte ji před UV zářením a v případě citlivé pokožky omezte na pár týdnů používání peelingu, čímž ji ušetříte zbytečného podráždění.

 

Jak a s čím retinol používat?

Kosmetický produkt s obsahem retinolu aplikujte:

- na dokonale odlíčenou, vyčištěnou a suchou pleť. Po vstřebání naneste na pokožku pleťový krém, který v ní uzamkne všechny aktivní látky

- v rámci své večerní rutiny. Jeho molekuly jsou fotostabilní, a tedy při kontaktu se slunečním zářením podléhají rozpadu, a tak by měl na pleť mnohem menší účinek

- za předpokladu, že samotný obal produktu není průhledný. V takovém případě může dojít ke snížení jeho účinnosti

- v kombinaci s dalšími složkami podporující omlazení a obnovu pleti. Typicky se jedná o antioxidanty, niacinamid či kyselinu hyaluronovou

Pokud hledáte opravdový unikát, pak vyzkoušejte naše prvotřídní sérum s retinolem, které pomáhá redukovat výskyt pigmentových skvrn až o 84 %, zjemňuje vějířkovité linie v oblasti očí až o 44 % a až o 52 % eliminuje tvorbu samotných vrásek.

Abychom vám jeho zařazení do kosmetické rutiny co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás podrobný plán retinizace, který naleznete přímo v popisku produktu u nás na e-shopu.

 

Na závěr… 

…by se slušelo odpovědět na otázku, jestli je tedy retinol klíčem k odemknutí života, ve kterém se věk neměří počtem vrásek na pleti

Podle nás je rozhodně jedním z nich! Nicméně svou snahu o udržení mladistvého vzhledu můžete zefektivnit tím, že do své rutiny zařadíte ještě vitamin C a kyselinu hyaluronovou. Obě tyto látky jsou součástí VENIRA séra s BIO kyselinou hyaluronovou a vitaminem C, což je vysoce multifunkční produkt s čistě přírodním složením pro dokonalou, komplexní a anti-age péči.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Probiotika – zdravá střeva jsou základem všeho

Probiotika – zdravá střeva jsou základem všeho

Střeva jsou naším největším vnitřním orgánem a je v nich uloženo na 80 % imunity. Jejich stav ovlivňuje naše celkové zdraví, a tak by mělo být udržení jejich normální funkce naší prioritou číslo jedna. Co všechno můžeme udělat pro to, aby naše střeva zůstala zdravá, a jak s tím vším souvisí probiotika? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

 

Střeva a střevní mikrobiom

Střeva obsahují přibližně 500 druhů různých bakterií tvořících střevní mikroflóru. Zatímco některé mikroorganismy jsou pro zdraví člověka škodlivé, jiné jsou pro tělo prospěšné nebo dokonce nezbytné. Tyto „přátelské“ bakterie pak označujeme symbiotické, jelikož s nimi žijeme ve vzájemné symbióze. 

Symbiotickým bakteriím bychom měli poděkovat zejména za to, že:

- v těle tvoří vitaminy skupiny B

přispívají ke správnému trávení a vstřebávání bílkovin

podporují naši obranyschopnost

pomáhají se vstřebáváním důležitých minerálů – především vápníku a hořčíku

podílí se na udržení správného zažívání

 

Funkce střev

Pokud jste si do dnešního dne mysleli, že jedinou funkcí střev je trávení přijaté potravy, žili jste v naprostém omylu. Kromě toho, že jsou hlavním orgánem imunitního systému, svou střevní bariérou zabraňují prosakování toxinů do krevního řečiště a také absorbují vitaminy a minerály

Po tom všem, co jste se o tomto orgánu právě dozvěděli, vás asi nepřekvapí to, že existuje prokazatelná souvislost mezi zdravím střev a imunitním systémem, kožními problémy, duševním zdravím, autoimunitními a endokrinními poruchami, náladou a dokonce rakovinou.

 

Poznáte, že je váš střevní mikrobiom v nerovnováze?

Rozhodně to nebude nic těžkého, protože tělo vám to dá vědět hned několika způsoby. Například:

- problémy s trávením (průjem, zácpa, pálení žáhy, nadýmání)

bolestmi žaludku

celkovým snížením imunitních funkcí

častými změnami nálad

zvýšenou chutí na cukr

špatnou absorpcí živin

nevysvětlitelným poklesem energie

problémy se spánkem

náchylností ke vzniku kožních vyrážek a alergií

nevysvětlitelnými změnami na váze

 

Jak s tím vším souvisí probiotika?

Složení a velikost střevního mikrobiomu dokážete sami ovlivnit svým životním stylem. Začíná se budovat hned po narození a později ho ovlivňuje to, v jakém prostředí vyrůstáte společně s tím, jak se stravujete. A právě v tento moment vstupují do hry probiotika, tedy živé organismy (bakterie a nebo kvasinky), které ve střevech pomáhají nastavit rovnováhu. K nejznámějším probiotikům patří bakterie mléčného kvašení, a to zejména LactobacillusLactococcusEnterococcus, které jsou velmi často zmiňované i v reklamách.

Probiotika jsou součástí některých potravin, ale můžete je užívat i formou doplňků stravy. K probiotickým potravinám patří kefír, plnotučný jogurt, kysané podmáslí, acidofilní mléko, kysané zelí, kvašená zelenina, eidam, ementál, čedar, plísňové a zrající sýry. 

Kdy nespoléhat jen na běžné potraviny a 100% sáhnout po doplňcích stravy s obsahem probiotik se dozvíte v závěru článku.

 

Probiotika vs. prebiotika

Pokud se chcete dopracovat ke zdraví prospěšné symbióze s mikroorganismy, musíte je dobře krmit, a právě proto existují prebiotika. Ta nejsou v podstatě ničím jiným než vlákninou, kterou se živí zdraví prospěšné bakterie ve střevech, tedy probiotika. 

Jako prebiotikum je definována nestravitelná složka potraviny podporující růst a aktivitu probiotik. Konzumace dostatečného množství rozpustné vlákniny je důležitá z pohledu správné funkce střevní mikroflóry. Přirozeným zdrojem prebiotik jsou některé druhy ovoce, zeleniny a ovesných vloček.

Dále se můžete setkat s označením symbiotika používané pro produkty obsahující jak probiotika, tak prebiotika.

 

VENIRA probiotika = přírodní palivo pro vaše střeva

VENIRA probiotika ve svém složení obsahují 10 různých kmenů s celkem 10 miliardami živých probiotických kultur. Součástí doplňku je také inulin (rozpustná vláknina), tedy prebiotikum, které vytváří pro přátelské bakterie kladné životní podmínky, přispívá k jejich růstu a účinně napomáhá k jejich aktivitě. Na závěr jsme přidali extrakt ze smetánky lékařské, která podporuje normální trávení.

Obrovským benefitem našeho přírodního doplňku stravy, který se podílí na udržení zdravé střevní mikroflóry, je jeho způsob zpracování nazývaný tyndalizace. Jedná se o typ přerušované sterilizace, díky které zůstává v probiotikách přítomná většina aktivních metabolitů produkovaných během fermentace. Ty tak dovedou mnohem lépe přilnout ke střevní stěně a díky tomu působí daleko efektivněji při řešení trávicích potíží

Probiotika jsou zásluhou přerušované tepelné úpravy daleko odolnější vůči kyselému žaludečnímu prostředí, a tak se dostanou přímo do trávicího traktu, kde primárně působí.

 

Kdy VENIRA probiotika užívat?

VENIRA probiotika můžete užívat preventivně, ale rozhodně je mějte po ruce v následujících situacích.

1. Užíváte, nebo jste dobrali antibiotika. Při užívání antibiotik dochází k poškození mikrobioty, a tak vás mohou po jejich dobrání nepříjemně překvapit trávicí potíže a průjem. Podávání probiotik může v tomto případě značně urychlit obnovu přirozené střevní mikroflóry. 

2. Chystáte se na cestu do zahraničí. Probiotika jsou v tomto případě skvělou prevencí před zažívacími problémy a průjmem, který vám zvláště na exotických místech může potkat – typickým příkladem je Egypt a jeho Faraonova kletba. Je to dané tím, že tato místa jsou obydlena jiným spektrem bakterií, na které nemusíme být my Evropané připravení. Z toho důvodu je lepší pít na dovolené balenou vodu než pitnou vodu z kohoutku.

3. Začala chřipková sezona. Vzhledem k tomu, že probiotika podporují imunitu, jejich konzumací zvýšíte obranyschopnost svého těla před nachlazením a dalšími typy lehkých respiračních onemocnění. V tomto období samozřejmě nezapomínejte ani na vydatný spánek a kvalitní stravu, které jsou pro obranyschopnost organismu zcela klíčové.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Zdraví a nemoc

Pálení žáhy – jaké jsou příčiny a co pomáhá

Pálení žáhy – jaké jsou příčiny a co pomáhá

Pálení žáhy, odborně nazývané pyróza, je nepříjemný pocit pálení za hrudní kostí, který je problém, se kterým se setkává mnoho lidí. Ať už vás trápí jen občas po těžkém jídle, nebo je vaším stálým společníkem, je důležité vědět, jaké jsou jeho hlavní příčiny a co může pomoci. Často ho způsobuje nesprávná strava, stres nebo špatné stravovací návyky, ale může být i příznakem vážnějších zdravotních potíží. V tomto článku se dozvíte nejen, proč se pálení žáhy objevuje, ale také jaké jednoduché tipy a triky vám mohou pomoci s jeho prevencí a léčbou.

 

 

Jak se pozná pálení žáhy neboli pyróza?

Pálí vás v hrudi nebo krku? Máte pocit, jako kdybyste měli v zadní části hrdla hořko-kyselou tekutinu, která vám nejde spolknout? Cítíte tlak za hrudní kostí? Nadýmáte se? Je vám na zvracení?

Pokud jsme právě popsali povědomé pocity, které vás obtěžují především po konzumaci specifických druhů potravin a nápojů, trpíte občasným pálením žáhy. 

 

Proč vás pálí žáha?

Všechny nepříjemné pocity spojené s pálením žáhy způsobují kyselé žaludeční šťávy, které se v důsledku přílišného uvolnění dolního jícnového svěrače (ten se obvykle otevírá vždy jen na malý okamžik, aby do žaludku propustil spolknuté sousto) vracejí zpět do jícnu, kde dráždí sliznici. Někdy mohou kyselé šťávy proniknout až do úst a způsobit hořkokyselou chuť jako při zvracení. 

Tip: Máte pocit, že pálení žáhy je intenzivnější v noci, než přes den? Je to tím, že poloha vleže tento stav zhoršuje. Zkuste si příště podložit hlavu a lehnout na levý bok. Uvidíte, že po chvilce se dostaví úleva.

 

Co způsobuje pálení žáhy?

I přes svou běžnost je pálení žáhy mnohem více než jen chvilkové nepohodlí - je to symptom, který odráží hektický životní styl a stravovací návyky. Pokud si myslíte, že za pyrózou stojí pouze pikantní jídla, pak vás velmi rychle vyvedeme z omylu.

 

Příčinou pálení žáhy může být:

Stres - stojí společně s nezdravým stravováním na prvním místě příčin pálení žáhy. Pokud jsme vystaveni dlouhodobému stresu, naše tělo produkuje více žaludeční kyseliny, což způsobuje pyrózu. Celkové emoční pohodlí může také ovlivnit naše stravovací návyky. Pokud chcete se stresem jednou provždy zatočit, pak je zde pro vás relax komplex.

Pikantní a tučné pokrmy - také si občas rádi dáte pizzu, hamburger nebo tolik oblíbené pálivé koření? Právě tučná, kořeněná a kyselá jídla jsou častými viníky pálení žáhy. Přispívat vám rozhodně nebudou ani sladkosti či plnotučné mléčné výrobky. Zapomeňte proto na rychlé občerstvení a dopřejte si zdravou a vyváženou stravu.

Alkohol - právě ten dokáže nepříjemné pocity ještě více zintenzivnit. Alkohol může oslabit dolní svěrač jícnu, což umožňuje žaludečním kyselinám se uvolňovat do hrdla.

Obezita - riziku častého pálení žáhy jsou vystaveny také osoby trpící obezitou v důsledku které je vyvíjen nadměrný tlak na žaludek, což může vést k uvolnění jícnového svěrače. Pokud chcete shodit nějaká kila, pak vyzkoušejte spalovač tuků.

Tip: Pokud patříte do skupiny osob, kterou pálení žáhy dostihne vždy při psychické zátěži, přečtěte si náš článek o tom, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků.

 

Pálení žáhy v těhotenství - proč k němu dochází?

Proč v těhotenství dochází k pálení žáhy? Za tímto problémem stojí hormonální změny, konkrétně hormon progesteron, který pomáhá udržet těhotenství, zároveň uvolňuje svaly v trávicím traktu, což může způsobit reflux žaludeční kyseliny. Také za nepříjemné pálení žáhy může rostoucí děloha vyvíjející tlak na žaludek a bránici, což může způsobit, že se obsah žaludku snadněji vrací zpět do jícnu.

TIP: Během těhotenství se proto vyvarujte kořeněným, mastným a kyselým jídlům, která mohou rovněž způsobovat pálení žáhy a jezte menší porce. Zkuste také spát ve vyvýšené poloze a použijte další polštáře, aby vaše hlava byla výše než nohy, čímž zabráníte zpětnému toku žaludeční kyseliny

 

Po čem pálí žáha aneb jakým potravinám se raději vyhnout? 

Tučné a smažené potraviny, které zpomalují trávení a zvyšují produkci žaludeční kyseliny

Kořeněná jídla, která mohou podráždit sliznici žaludku a jícnu

Citrusové plody, rajčata, ocet a kyselé nápoje mohou zvýšit kyselost v žaludku.

Čokoláda, která obsahuje látky, které uvolňují svaly dolního jícnového svěrače a umožňují tak žaludeční kyselině snadnější přístup do jícnu.

Káva a černý čaj, protože obsahují kofein, který stimuluje produkci žaludeční kyseliny

Alkohol dráždí sliznici žaludku a může zvýšit produkci kyseliny.

Bublinky v sycených nápojích mohou způsobit nadýmání a tlačit žaludeční kyselinu zpět do jícnu.

Cibule a česnek jsou silně aromatické potraviny mohou podráždit žaludek

Fazole, čočka a hrách mohou způsobovat nadýmání a plynatost, což může zhoršit pálení žáhy.

Mléko, které může paradoxně, mléko může u některých lidí zhoršit pálení žáhy, i když má alkalické vlastnosti.

 

5 babských rad proti pálení žáhy

1. Po jídle vypijte sklenici vody s čerstvě vymačkanou šťávou z poloviny citronu. Přispějete tím k neutralizaci nadměrné produkce kyseliny solné v žaludku.

2. Připravte si domácí zázvorový čaj, který má antibakteriální a protizánětlivý účinek. Nakrájejte malý kousek kořene na drobné kousky a ty pak zalijte vroucí vodou. Po zhruba 10 minutách louhování nápoj přeceďte a vypijte.

3. Do svého jídelníčku zařaďte česnek, který má podobné účinky jako zázvor. Až vás začne pálit žáha, rozžvýkejte jeden syrový stroužek česneku.

4. Rozmíchejte dvě čajové lžičky jablečného octa ve sklenici s vlažnou vodou. Nápoj upíjejte po malých doušcích. Tímto způsobem přispějete k urychlení procesu trávení.

5. Při vaření používejte kurkumu a umíchejte si kurkumový med, který podporuje trávení a přispívá k obnově sliznice jícnu. Stačí, když ve 100 g kvalitního (ideálně domácího) medu rozmícháte jednu polévkovou lžíci tohoto aromatického koření.

 

 

Jak se rychle zbavit pálení žáhy? Jde to už za pouhých 10 minut!

Co na pálení žáhy? Pokud hledáte řešení, které vám poskytne rychlou úlevu od nepříjemných pocitů, ať jste doma, v práci, nebo na cestách, pak vsaďte na přírodní doplněk stravy VENIRA pálení žáhy. Díky svému šetrnému složení je vhodný také pro těhotné ženy, kterým rostoucí plod tlačí na žaludek, a tak velmi často s pálením žáhy bojují. Jaké aktivní látky tento doplněk stravy obsahuje a jak je možné, že vám uleví od pálení žáhy tak rychle? 

Aktivní látka Gastro AD, která přispívá k udržení normálního trávení, navrací chuť k jídlu a přináší úlevu od nepříjemných pocitů. Tato patentovaná směs bylin má schopnost regulovat produkci žaludečních kyselin. Když je žaludeční kyselina příliš silná nebo je jí příliš, může způsobit podráždění sliznice jícnu a vést k pálení žáhy. Gastro AD pomáhá udržovat pH žaludku v optimálním rozmezí a má také schopnost vytvářet na sliznici žaludku ochranný film, který ji chrání před působením kyselin.

Chlorella, která podporuje růst prospěšných bakterií ve střevech. Zdravá střevní mikroflóra hraje klíčovou roli při trávení a může ovlivnit i to, jak dobře tělo zvládá kyselost v žaludku. Má také schopnost vázat na sebe škodlivé látky v trávicím traktu, což může přispět ke snížení zánětu a podráždění i pročištění a normální funkci střevního traktu, čímž se stává další účinnou složkou proti pálení žáhy 

Aloe vera obsahuje látky, které mají silné protizánětlivé vlastnosti. Když trpíte pálením žáhy, je sliznice vašeho jícnu často podrážděná a zanícená. S tím vám pomůže právě aloe vera, které zklidńuje toto podráždění a pomáhá na sliznici vytvářet ochranný film, který chrání sliznici před působením žaludečních kyselin, a právě proto vám může aloe vera obsažené v kapslích rychle a účinně ulevit od pyrozy. 

Meduňka podporuje trávení a pomáhá tělu efektivněji zpracovávat potravu, což může přispět ke snížení kyselosti v žaludku. Meduňka působí na tělo také uklidńujícími účinky a pomáhá snižovat stres, který bývá častým spouštěčem pálení žáhy.  

 

 

Kdy už nestačí samoléčba a je žádoucí vyhledat lékařskou pomoc?

Dlouhodobé problémy s pálením žáhy mohou vést k trvalému poškození sliznice jícnu, a proto se v následujících situacích obraťte na svého ošetřujícího lékaře. Pálení žáhy:

- trvá dlouhodobě a jeho průběh se postupně zhoršuje

- objevuje se při spánku nebo v průběhu dne ve chvílích, kdy jste nic nekonzumovali

- nepolevilo ani po týdenním užívání volně prodejných léků (nebo doplňků stravy)

- doprovází dlouhodobý kašel, chrapot, bolesti na hrudníku, křeče v břiše, zvracení, krev ve stolici

Na lékaře se obraťte i v případě, že jste prodělali žloutenku nebo měl někdo ve vaší rodině nádorové onemocnění žaludku nebo jícnu

 

Jednoduché tipy, jak předejít pálení žáhy

Život je třeba si užívat, tak si ho nenechte znepříjemňovat pálením žáhy. Inspirujte se našimi tipy níže, díky kterým budete mít od pyrózy pokoj a ještě navíc prospějete svému zdraví.

1. Jezte v klidu a každé sousto důkladně rozžvýkejte.

2. Nepřejídejte se.

3. Při jídle seďte vzpřímeně.

4. Po dojedení se neohýbejte v pase.

5. Omezte konzumaci alkoholu a kouření.

6. Dopřejte si pravidelný pohyb.

7. Před cvičením se ujistěte, že vám již slehlo.

8. Poslední jídlo si dejte 2–3 hodiny před spaním.

9. Vyhýbejte se stresu a dostatečně odpočívejte.

Věříme, že vám dnešní článek pomohl vyřešit problém s pálením žáhy, nebo vás popostrčil k tomu, abyste vyhledali lékaře.

 

Co si z článku odnést?

Pálení žáhy může být nepříjemným společníkem, ale s pochopením jeho příčin a správnými návyky lze příznaky výrazně zmírnit nebo zcela odstranit. Kromě úpravy stravy a vyhýbání se spouštěčům, jako jsou kořeněná a mastná jídla, může být nápomocné zavést do denní rutiny pravidelnou fyzickou aktivitu a zlepšit režim pití tekutin. Pokud se s pálením žáhy potýkáte pravidelně, vyplatí se sledovat nejen to, co jíte, ale také v jakém množství a kdy. Důležitou roli hraje i dostatečná relaxace a snižování stresu, který může příznaky refluxu zhoršovat.

V případě, že se vám nepodaří potíže zmírnit pomocí změny životního stylu, je vhodné konzultovat svůj stav s odborníkem. Vyzkoušet můžete náš doplněk stravy, který vám může pomoci s neutralizací žaludeční kyseliny a ochranou sliznice jícnu. Kromě toho se zaměřte na prevenci, která zahrnuje například vyhýbání se těsnému oblečení nebo spaní s mírně vyvýšenou horní částí těla. Nezapomeňte, že péče o zdraví trávicího systému je klíčem k dlouhodobému komfortu a prevenci vážnějších problémů.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdraví a nemoc

Super greens – detoxikace organismu, podpora imunity a další důvody, proč dát zeleným potravinám zelenou

Super greens – detoxikace organismu, podpora imunity a další důvody, proč dát zeleným potravinám zelenou

Zelené superpotraviny bychom mohli díky jejich blahodárným účinkům na lidské zdraví označit za cenné dary přírody – a právě proto byste je měli konzumovat pravidelně a dlouhodobě. Jaké potraviny se řadí do skupiny super greens, jaké benefity přináší pro tělo jejich konzumace a pochutnáte si na nich vůbec? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

 

Jsou super greens opravdu tak super?

Ano, jsou. Zelené potraviny obsahují v několikanásobně účinnější formě všechny tělu prospěšné látky jako vitaminy, minerály, stopové prvky, esenciální mastné kyseliny, aminokyseliny a enzymy

K jejich klíčovým vlastnostem patří komplexnost a přirozenost pro lidský organismus. Jsou zásadotvorné a enzymaticky aktivní. Dále vykazují vysokou antioxidační aktivitu a jsou bohaté na chlorofyl, který stimuluje srdce, cévní systém, střeva, dělohu a plíce.

Jejich výhodou je i to, že na sebe působí synergicky, tedy vzájemně posilují svůj účinek, a tak se dají užívat současně. Dokonce se jedná o doporučený postup.

 

Potraviny, které patří do skupiny super greens

K nejvýznamnějším zeleným potravinám patří spirulina, chlorella a mladý ječmen. Jaké jsou jejich účinky na lidský organismus? 

 

Spirulina 

- sladkovodní silice, která patří mezi antioxidanty

- napomáhá k normální hladině cukru v krvi

- podporuje přirozenou obranyschopnost imunitního systému

- přispívá k celkové vitalitě

- pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost a eliminovat chuť k jídlu

 

Chlorella

- jednobuněčná sladkovodní řasa plná vitaminů, kterou řadíme mezi antioxidanty

- podporuje normální funkci střevního traktu

- napomáhá k pročištění organismu

- je bohatým zdrojem vlákniny, která na sebe dokáže vázat těžké kovy i další toxické látky a napomáhá je odstranit ven z těla, čímž eliminuje jejich vstřebání do krve

- přispívá k mikrobiální rovnováze

 

Zelený ječmen

- antioxidant bohatý na nejrůznější vitaminy a minerály z přírodních zdrojů

- díky obsahu vitaminu C a B6 přispívá k eliminaci únavy a vyčerpání, čímž dokonale pomáhá k povzbuzení organismu

- podporuje normální funkci jater a žlučníku

- napomáhá snižovat překyselení organismu

 

Jarní detoxikace pomocí zelených potravin: Má smysl?

Jak už jsme zmiňovali v článku o jarní péči o pleť, jaro je časem probouzení, kdy měníme zajeté pořádky nejen v pečujicí rutině, ale celkově v našem životním stylu. Pomyslným startem cesty za zdravějším já může být detoxikace, která zbaví organismus nahromaděných toxinů, což s sebou nese celou řadu benefitů.

Pokud se máme bavit konkrétně o konzumaci zelených potravin, největšího přínosu se dočkáte, pokud je budete užívat pravidelně a dlouhodobě. Nicméně pořád je lepší užívat zelené potraviny v rámci jarní detoxikační kúry, než jejich existenci zcela ignorovat.

 

S detoxikací organismu vám pomůže chlorella i spirulina

Když mluvíme o detoxikaci organismu, mluvíme vlastně o tom, co nejvíce ocení vaše játra a střeva

Jak chlorella, tak i spirulina obsahují aminokyseliny přispívající k eliminaci těžkých kovů, které představují jednu z největších hrozeb nejen pro játra, ale pro celý organismus. K detoxikaci střev je vhodná zmiňovaná chlorella obsahující velké množství vlákniny, která napomáhá čistit tlusté střevo a nánosy toxických usazenin z jeho stěn. Obě tyto zelené potraviny jsou součástí doplňku stravy VENIRA super greens, který obsahuje celkem 16 aktivních látek.

Tip: Alternativou je doplněk stravy VENIRA detox, který jsme vyvinuli tak, aby pomáhal tělo zbavovat toxických látek. Obsahuje i zmiňovanou chlorellu a spiruliny.

 

Detoxikace organismu jde ruku v ruce s jeho posílením – zvlášť v případě, že se spolehnete na zelené potraviny

Věděli jste, že následkem zaneseného tlustého střeva může dojít k oslabení vaší imunity? Samozřejmě se nejedná o jediný důvod. K dalším příčinám oslabeného imunitního systému patří chronický stres, užívání antibiotik, kouření, nadbytečná konzumace alkoholu a naopak nedostatečný pohyb a nízký příjem vitaminů a minerálů. 

Zelené potraviny jsou bohaté na antioxidanty (především vitaminy A,C,E) přispívající k eliminaci výskytu volných radikálů. Právě ty totiž stojí za oslabenou imunitou a zhoršeným průběhem všech nemocí, které se u vás v důsledku toho rozvinou.

Nicméně pouhé užívání doplňků stravy nestačí. Důležitá je celková úprava dosavadního životního stylu. Konkrétní tipy, jak posílit imunitu si přečtěte v samostatném článku.

 

Vitaminová bomba plná (nejen) zelených superpotravin

Zelené superpotraviny jsou dokonalým prototypem svěžesti a zdraví, a tak jsme vzali ty nejvyhlášenější z nich, a umíchali nepřekonatelně zdravou vitaminovou směs pro udržení vaší celkové vitality.

VENIRA super greens je hodnotný potravinový doplněk, jehož součástí jsou nejen všechny výše popsané zelené superpotraviny, ale také adaptogeny z rostlinných zdrojů a probiotika

 

Proč jsou součástí doplňku stravy probiotika?

Probiotika jsou živé mikroorganismy ovlivňující lidský organismus. K jejich nejčastěji skloňovaným účinkům na lidský organismus patří podpora imunitního systému, úprava pH střeva a podpora integrity střevní sliznice. 

Vyskytují se v potravinách (např. kysané zelí, jogurt, kefír, nakládané okurky apod.), ale můžete je přijímat i ve formě doplňků stravy. Ve druhém ze zmíněných případů je výhodou přesná znalost přítomných probiotických mikroorganismů a jejich počtu.

Konkrétně v doplňku VENIRA super greens najdete bifidobacterium & lactobacillus. Jako probiotické kultury jsme je přidali zejména na podporu trávení.

 

Jaké problémy VENIRA super greens řeší?

Zelené superpotraviny, rostlinné adaptogeny a probiotika tvoří mimořádně silnou kombinaci, která:

- povzbuzuje unavený organismus

eliminuje únavu, vyčerpání a volné radikály

dodává potřebnou dávku energie

podporuje obranyschopnost

přispívá ke správnému fungování organismu

pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost

 

Na naší vitaminové směsi si rozhodně pochutnáte

Pokud patříte k pravidelným konzumentům rozpustných směsí s obsahem super zelených superpotravin, tak určitě víte, že chuť není zrovna jejich předností. A právě to jsme se rozhodli změnit!

Naším cílem bylo vyvinout doplněk stravy bohatý na superpotraviny, který bude mít nejen perfektně vybalancované složení, ale i chuť. Příchuť jsme ladili k dokonalosti opravdu dlouho, ale trpělivost nakonec přinesla své ovoce. Vy si tak můžete každý den pochutnat na VENIRA super greens s lahodnou jablečnou příchutí

 

Proč se vyplatí sáhnout po doplňku stravy, který obsahuje směs zelených superpotravin?

Důvod je prostý – je to pohodlné, a tedy z dlouhodobého hlediska udržitelné. Abyste se mohli těšit z účinků jednotlivých zelených superpotravin, musíte je užívat pravidelně a dlouhodobě.

Díky vitaminové směsi VENIRA super greens už si nemusíte lámat hlavu nad tím, jestli v průběhu dne zvládnete zkonzumovat všeobecně doporučené množství zelených superpotravin, protože tuhle otázku už jsme vyřešili za vás v rámci vývoje, a tak se stačí řídit doporučeným dávkováním. Náš doplněk stravy proto představuje skvělé řešení pro všechny s hektickým životním stylem.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Zdraví a nemoc

Péče o pleť na jaře

Péče o pleť na jaře

Jaro je časem probouzení. Dny se postupně prodlužují a prohřívají. Ze zimního spánku se probírá i příroda, která se krásně probarvuje. Všechny tyto změny spojené s příchodem nového ročního období jsou signálem k tomu, abyste provedli drobné úpravy ve své pečující rutině, stravovacích návycích a dalších aspektech svého života. Jak by tyto změny mohly a měly vypadat se dozvíte v dnešním článku. 

 

Proč je nutná úprava kosmetické rutiny?

Pleť prochází v zimě zatěžkávacím obdobím. Neprospívají jí mrazy, nízké teploty ani časté přechody z tepla do zimy. Příchod jara proto vítáme s otevřenou náručí, ale velmi často se zašedlou pletí bez života, která má ještě navíc narušenou obranyschopnost. Právě v ten moment přichází na pomoc vhodně zvolené produkty péče o pleťpřírodní doplňky stravy.

POZOR! Bez ohledu na roční dobu platí zlatá pravidla péče o pleť (odlíčení, čištění, tonizace, hydratace a UV ochrana). Když píšeme tyto řádky, předpokládáme, že všechna zmíněná pravidla dodržujete. Níže se tedy nezaměřujeme na rutinu jako takovou, ale na základě změn, kterými pleť prošla v průběhu zimy, vám doporučujeme, jak ji oživit a rozjasnit. 

 

Základy jarní péče o pleť

Vypořádejte se s následky zimy raz dva a hned zkraje jara se pusťte do důkladné hydratace a regenerace pleti, čímž jí navrátíte potřebnou vláhu a vitalitu.

Nejlepší, co můžete udělat, je nadopovat svou pleť vitaminy, minerálními látkami a antioxidanty skrze vysoce kvalitní pleťovou kosmetiku s přírodním složením a doplňky stravy. 

Tip: Zjistěte, jak zatočit s nadměrným padáním vlasů v průběhu jara a léta.

 

5 kroků ke krásné pleti

1. Očista dočista

Začněte tím, že z povrchu pleti odstraníte odumřelé kožní buňky, maz, pot a další látky, které tvoří nežádoucí film a brání tak prostoupení účinných látek z dalších pečujících produktů. Sáhněte po peelingu, který dokáže všechny tyto potřeby naplnit. Pleťový peeling zanechává pleť dokonale čistou, zářivou a hebkou na dotek

Jednou až třikrát týdně používejte také peeling na rty, který je zbaví šupinek a bude předcházet jejich popraskání. Denně na ně aplikujte balzám na rty.

 

2. Hloubková výživa

Pokud chcete napravit svou pleť, musíte se postarat o to, aby se účinné látky dostaly do hlubších vrstev kůže. V tomto ohledu se můžete jednoznačně spolehnout na pleťová séra obsahující především menší molekuly účinných látek, které snadno pronikají hluboko do pokožky

V naší nabídce najdete hned několik druhů sér, která se liší svými schopnosti. Například VENIRA sérum s BIO kyselinou hyaluronovou a vitaminem C pleť dokonale rozjasňuje a hydratuje. Navíc je vhodné pro každý typ pleti, a tak máte jistotu, že při jeho použití nešlápnete vedle. Dalším produktem, který si zaslouží vaši pozornost, je VENIRA intenzivní kolagenové sérum pro zralou pleť. Vyčnívá pro svůj mimořádný liftingový účinek, schopnost stimulovat tvorbu kožních buněk a přispívat k vyhlazení jemných linek a hlubokých vrásek.

 

 

3. Voda nad zlato

Hydratace a podpora udržení přirozené vlhkosti je pro pleť naprosto klíčová. Absolutním základem je hydratační denní krém s ochranným účinkem a hydratační noční krém podporující regeneraci pleti

Naše hydratační řada je vhodná pro regeneraci a hydrataci suché a dehydrované pleti. Zároveň jsme se postarali o to, abyste si z jejích produktů zvládli bez problémů poskládat svou ranní a večerní pečující rutinu. V této řadě najdete také hydratační sérum poskytující pleti intenzivní hydrataci a ochranu před ztrátou vlhkosti.

Tip: Při výběru konkrétního produktu si vždy ověřte, jestli je vhodný přímo pro váš typ pleti a případně jestli vám může pomoci s problematikou, kterou momentálně řešíte.

 

4. Profesionální zásah

Postarejte se o hladký přechod do nového ročního období tím, že svou pleť svěříte do rukou kosmetického salonu. Díky profesionálnímu ošetření se vaše pleť snáze vypořádá s následky zimy a zároveň připraví dokonalé podmínky pro vstřebání všech účinných látek z jednotlivých kosmetických produktů.

 

5. Doplňky stravy

Podpořte ještě více účinky kosmetických produktů tím, že začnete užívat přírodní doplňky stravy. Právě ty představují spolehlivý způsob, jak tělu dodat nezbytné vitaminy, minerály, stopové prvky a další zdraví prospěšné látky.

Svou pozornost zaměřte především na potravinové doplňky s obsahem vitaminů A, B, C, E a minerálů jako je měď a zinek. Společně mají dokonalý účinek nejen na pleť, ale také na vlasy a nehty. 

Vysoké množství tělu prospěšných vitaminů a minerálů najdete v doplňku VENIRA multivitamin, který obsahuje neuvěřitelných 31 přírodních látek

 

Vzpruhu potřebuje i váš organismus

V zimě nám výrazně chybí sluníčko, což se projevuje celkovým vyčerpáním organismu. Sluneční paprsky stimulují tvorbu vitaminu D, jehož dostatečný příjem má vliv na pohybový aparát, kvalitu pleti a pokožky vůbec, ale také na psychiku. 

Jednu z nejlépe vstřebatelných forem vitaminu D, tedy vitamin D3najdete v našem doplňku stravy VENIRA vitamin D. Nejenže přispívá k udržení optimální funkce imunitního systému a podílí se na procesu dělení buněk, také napomáhá ke zdraví kostí, svalů a zubů.

Ke zvýšení obranyschopnosti svého organismu přispějete i tím, že se budete pravidelně hýbat a zároveň si dopřejete dostatek odpočinku a spánku

Tip: V samostatném článku zjistíte další důvody, proč je nezbytné vitamin D užívat.

 

Příchod jara vybízí k celkové očistě organismu 

Tu můžete zahájit pitím čaje jehož sílu pramenící z přírody ucítíte v každém doušku. VENIRA ovocný sypaný čaj pro každé roční období s příjemně sladkou a zároveň osvěžující příchutí napomáhá k pročištění organismu.

Nicméně alfou a omegou zůstává i nadále čistá neperlivá voda. Právě ta stojí na počátku správné hydratace a vylučování škodlivin. Denně proto vypijte dostatečné množství tekutin. 

Z hlediska životosprávy je ovšem důležité i to, co jíte. Díky pestrému a vyváženému jídelníčku, tedy dostatečnému příjmu bílkovin, zdravých tuků, sacharidů, vlákniny, vitaminů a minerálů, se budete ve svém těle cítit fantasticky. Veškerá snaha se vám navíc vrátí v podobě zářivé a zdravé pokožky.

Věříme, že vás dnešní tipy motivují k tomu do toho pořádně šlápnout a změnit své návyky na všech frontách, protože jedině tak bude o vaši pleť v průběhu celého jara dokonale postaráno.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Beta karoten: Jaké má účinky a pomůže k lepšímu opálení?

Beta karoten: Jaké má účinky a pomůže k lepšímu opálení?

V dnešním světě plném stresu, znečištěném ovzduší a nezdravé stravy, je náš organismus vystaven neustálému bombardování volnými radikály. Tyto nestabilní molekuly vznikají jako vedlejší produkt metabolismu a dalších procesů v těle, ale mohou být produkovány i vlivem kouření, nadměrného slunečního záření a dalších faktorů. Volné radikály poškozují buňky a tkáně a podílejí se na vzniku chronických onemocnění, jako jsou rakovina, srdeční choroby a neurodegenerativní choroby. Důkladná příprava je polovinou úspěchu, což bezesporu platí i v otázce opalování. Vzhledem k tomu, že jarní paprsky začínají nabírat na síle, je nejvyšší čas začít nachystat  se na dobu strávenou na slunci tak, abyste se brzy dočkali bronzové pokožky, po které už od zimy toužíte. Dnes zjistíte, proč by měl být právě beta karoten nedílnou součástí vaší cesty za krásným a dlouhotrvajícím opálením. 

 

Co to je beta karoten?

Existují látky, které dokáží volné radikály neutralizovat a chránit tak naše buňky před poškozením. Mezi tyto látky patří antioxidanty, mezi které patří i betakaroten, pigment, který dodává ovoci a zelenině žlutou, oranžovou a červenou barvu. Patří do skupiny karotenoidů, které jsou prekurzory vitamínu A. Betakaroten se v lidském těle přeměňuje na vitamín A, který je nezbytný pro zdraví očí, imunitního systému a pokožky.

Karotenoidy působí příznivě na zdraví pokožky, vlasů, očí a zubů. Jeho přítomnost v potravinách poznáte podle typického zbarvení od žluté, přes oranžovou až červenou.

 

Kde se beta karoten nachází? 

Mezi nejbohatší zdroje vitaminu beta karotenu patří mrkev, brokolice, hrášek, mango, sladké brambory, dýně, špenát nebo meruňky.

Mrkev je jedním z nejlepších zdrojů betakarotenu. Jeden středně velká syrová mrkev obsahuje přibližně 5,4 mg betakarotenu.

Sladké brambory jsou dalším skvělým zdrojem beta karotenu. Jeden středně velký sladký brambor obsahuje přibližně 2,4 mg betakarotenu.

Dýně všech druhů jsou bohaté na betakaroten. Jeden šálek dýňového pyré obsahuje přibližně 4,5 mg betakarotenu.

Špenát - jeden šálek syrového špenátu obsahuje přibližně 2,1 mg betakarotenu.

Brokolice - jeden šálek syrové brokolice obsahuje přibližně 1,2 mg betakarotenu.

 Mango je exotické ovoce bohaté na betakaroten. Jeden středně velký kus manga obsahuje přibližně 3,6 mg betakarotenu.

Meruňky jeden šálek sušených meruněk obsahuje přibližně 12,2 mg betakarotenu.

 

Tipy pro zvýšení příjmu betakarotenu

Jezte ovoce a zeleninu v syrovém stavu nebo jen lehce tepelně upravené, abyste zachovala co nejvíce betakarotenu.

Pijte ovocné a zeleninové šťávy, které jsou dalším skvělým zdrojem beta karotenu.

Pokud nemáte v jídelníčku dostatek potravin bohatých na betakaroten, zvažte užívání doplňku stravy s betakarotenem.

 

Jaké má beta karoten účinky?

1. Podporuje imunitní systém a je silný antioxidant

Betakaroten je silný antioxidant, který chrání buňky před poškozením volnými radikály. Volné radikály jsou nestabilní molekuly, které se v organismu přirozeně tvoří při metabolismu, ale mohou být produkovány i vlivem stresu, kouření a znečištění ovzduší. Volné radikály poškozují buňky a tkáně a podílejí se na vzniku chronických onemocnění, jako jsou rakovina, srdeční choroby a neurodegenerativní choroby.

Betakaroten neutralizuje volné radikály a chrání tak buňky před poškozením. To může pomoci snižovat riziko vzniku chronických onemocnění a zpomalovat proces stárnutí.

 

2. Chrání zrak

Mezi další betakaroten účinky patří to, že je nezbytný pro zdraví očí. Přeměňuje se na vitamín A, který je důležitý pro sítnici a rohovku. Nedostatek vitamínu A může vést k šerosleposti a slepotě. Beta karoten může také pomoci chránit před makulární degenerací, což je onemocnění, které postihuje centrální část sítnice a může vést ke ztrátě zraku.

 

3. Stará se o zdravou pleť

Beta karoten chrání pleť před poškozením slunečním zářením. Pomáhá předcházet spálení a tvorbě vrásek a pigmentových skvrn. Betakaroten také podporuje hojení ran a regeneraci pleti. Díky své antioxidační funkci může beta karoten zlepšit zdraví a vzhled vaší pokožky. Každopádně samotné užívání beta karotenu v doplňcích stravy nestačí. Důležité je přijímat beta karoten také ze stravy a chránit si kůži produkty s SPF faktorem

 

4. Může snižovat riziko vzniku rakoviny

Díky tomu, že beta karoten pomáhá snižovat oxidační stres v těle, který způsobuje určité druhy rakoviny, srdeční choroby nebo Alzheimerovu chorobu, může být nápomocný jako prevence před vznikem těchto chorob

Nicméně tvrdit, že užíváním beta karotenu předejdete rakovině a dalším závažným onemocněním, nelze. Může jít však o dobrý způsob, jak přispět k celkovému zdraví organismu.

 

5. Může působit jako prevence srdečních chorob

Srdeční choroby zahrnují širokou škálu stavů, které postihují srdce a cévy. Mezi nejčastější typy patří infarkt, mrtvice a srdeční selhání. Rizikové faktory srdečních chorob zahrnují nezdravý životní styl, kouření, vysoký krevní tlak, vysokou hladinu cholesterolu a cukrovku.

Nejlepší beta karoten může pomáhat udržovat zdravé cévy a zlepšovat průtok krve, čímž snižuje riziko srdečních chorob. Beta karoten má protizánětlivé vlastnosti, které mohou snižovat riziko srdečních chorob. Beta karoten neutralizuje volné radikály, škodlivé molekuly, které poškozují buňky a vedou k rozvoji srdečních chorob. Některé studie naznačují, že beta karoten může snižovat hladinu LDL (špatného) cholesterolu, čímž snižuje riziko srdečních chorob.

Řada studií zkoumala vliv beta karotenu na riziko srdečních chorob. Některé studie prokázaly, že užívání doplňků stravy s beta karotenem může vést k mírnému snížení rizika srdečních chorob. Jiné studie však tento efekt nepotvrdily. Je důležité poznamenat, že většina studií se zaměřila na užívání vysokých dávek beta karotenu v doplňcích stravy. Vliv běžné stravy bohaté na beta karoten na riziko srdečních chorob není dosud plně objasněn.

 

6. Stará se o zdravé dýchací cesty

Vysoký příjem beta karotenu pomáhá zvýšit kapacitu plic a může tak pomoci zabránit poruchám dýchání například astmatu.

Jak již bylo zmíněno, nelze však tvrdit, že se beta karoten postará o vyléčení astmatu či jiných závažnějších chorob, ale jeho užívám můžete přispět k celkovému zdraví organismu

POZOR! Beta karotenu (a obecně karotenoidům) se často připisuje zásluha za to, že chrání kůži před poškozením nadměrným slunečním zářením. To ovšem není tak úplně pravda. Antioxidanty nedokážou předejít poškození a spálení kůže, které zapříčinily volné radikály produkované UV paprsky. Antioxidanty „pouze“ napravují škody, které již byly způsobeny. 

Nicméně platí to, že s pomocí karotenoidů předcházíte vzniku pigmentových skvrn, které by se mohly na vaší kůži vytvořit jako důsledek působení UV záření.

Nedostatek karotenoidů v organismu poznáte na první pohled. Nejenže vaše pokožka bude suchá a drsná, stejně tak i vaše rty budou vysušené a popraskané. Výjimkou není ani nadměrné padání vlasů. Je tedy zřejmé, že dostatečný příjem karotenoidů má pro člověka obrovský význam.

 

Beta karoten jako doplněk stravy

Jak už bylo zmíněno výše, beta karoten najdete v mrkvích, rajčatech, červených paprikách, švestkách, papáje a mangu. Kromě toho je obsažen také v petrželi, brokolici, hrachu, zelených fazolkách, špenátu, vaječném žloutku nebo játrech

Množství beta karotenu v organismu můžete podpořit s pomocí doplňků stravy, se kterými vytěžíte z opálení skutečně maximum. Proč užívat beta karoten komplex?

 

VENIRA beta karoten komplex

Aby měla vaše pokožka dostatek času na přípravu a z prospěšnosti beta karotenu jste vytěžili skutečně maximum, začněte ho užívat alespoň měsíc před vypuknutím sezony slunění. Užívejte ho po celé období opalování a plynně pokračujte ještě měsíc po jeho skončení, čímž podpoříte dlouhotrvající efekt bronzového opálení. 

Beta karoten komplex obsahuje přírodní kapsle přispívající ke krásnému a dlouhotrvajícímu opálení. Obsahuje 40 mg vitaminu C a dalších 5 přírodních složek v denní dávce (včetně biotinu, zinku a měsíčku lékařského). Vašemu tělu nabízí spoustu benefitů. Podporuje udržení zdravého a přirozeného vzhledu pokožky, napomáhá k dosažení rovnoměrného opálení a poskytuje efektivní ochranu přípravu na letní intenzivní opalování, čímž usnadňuje celý opalovací proces. Beta karoten komplex navíc obsahuje další tělu prospěšné látky:

Vitamin C

Vitamin C hraje důležitou roli v lidském organismu. Podporuje tvorbu kolagenu, funguje jako silný antioxidant a přispívá ke snížení míry únavy a stresu. Navíc chrání buňky před oxidativním stresem, který způsobuje stárnutí, civilizační choroby nebo špatný vzhled kůže

Zinek 

Zinek je významný esenciální stopový prvek, který se vyskytuje ve většině našich orgánů. Pomáhá s normální produkcí hormonů štítné žlázy nebo pomáhá se syntézou kolagenu a bílkovin. Je důležitý pro normální stav kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Bohatým zdrojem zinku jsou luštěniny, semínka nebo obiloviny. Tělo si zinek neumí vytvořit, proto bychom mu ho měli pravidelně dodávat prostřednictvím stravy nebo potravinových doplňků, které se perfektně vstřebávají

Vitamin E

Vitamin E, známý také jako tokoferol, je nezbytnou mikronutrientní sloučeninou, která hraje klíčovou roli v našem zdraví. Funguje jako antioxidant, chrání buňky před poškozením volnými radikály, a podporuje řadu důležitých fyziologických funkcí. Vitamin E je rozpustný v tucích, což znamená, že se vstřebává spolu s tuky v potravě. Najdeme ho v rostlinných olejích, listové zelenině, ořechách a semínkách, obilovinách a luštěninách. Vitamin E neutralizuje volné radikály, škodlivé molekuly, které poškozují buňky a vedou k řadě chronických onemocnění. Pomáhá chránit srdce a cévy před poškozením a snižuje riziko infarktu a mozkové mrtvice a podporuje zdraví pokožky a zpomaluje proces stárnutí.

Měsíček lékařský 

Měsíček lékařský je jednoletá bylina s oranžově žlutými květy, které připomínají pampelišky. Původem pochází ze Středomoří, ale dnes se pěstuje po celém světě. Měsíček lékařský obsahuje řadu aktivních látek, které mu propůjčují jeho léčivé vlastnosti. Mezi nejdůležitější patří karotenoidy, jako je beta karoten, které chrání buňky před poškozením volnými radikály a podporují hojení ran. Dále obsahuje flavonoidy jako je kvercetin, který má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Esenciální oleje v měsíčku mají antiseptické a dezinfekční vlastnosti.

Biotin

Biotin, známý také jako vitamín B7, je esenciální mikronutrient. Je nezbytný pro řadu důležitých metabolických procesů a podporuje zdraví kůže, vlasů a nehtů. Biotin je rozpustný ve vodě, což znamená, že se snadno vylučuje močí. Najdeme ho v hojnosti v pestré paletě potravin například ve žloutcích, v houbách nebo v lososovi. Biotin podporuje zdraví kůže a pomáhá předcházet suché a šupinaté pokožce, ekzémům a akné, podporuje růst silných a zdravých nehtů a pomáhá předcházet jejich lámavosti a třepení. Důležitou roli hraje také v metabolismu glukózy a pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi.

 

Kdy začít, a jak dlouho, beta karoten užívat?

Aby měla vaše pokožka dostatek času na přípravu a z prospěšnosti beta karotenu jste vytěžili skutečně maximum, začněte ho užívat alespoň měsíc před vypuknutím sezony slunění. Užívejte ho po celé období opalování a plynně pokračujte ještě měsíc po jeho skončení, čímž podpoříte dlouhotrvající efekt bronzového opálení

 

Kdy je ještě vhodné užívat beta karoten?

Jarní a podzimní měsíce: V těchto měsících je slunečního záření méně, takže riziko rozpadu beta karotenu v organismu je nižší.

Období zvýšené fyzické aktivity: Pokud se věnujete sportu nebo jiným fyzickým aktivitám, může vám užívání beta karotenu pomoci s regenerací svalů a posílit imunitní systém.

Období stresu: Stres může vyčerpávat zásoby antioxidantů v organismu, včetně beta karotenu. Užívání doplňků stravy s beta karotenem vám může pomoci zvládat stresové situace.

 

Dávkování beta karotenu

Doporučený denní příjem betakarotenu se liší v závislosti na věku a pohlaví. Pro dospělé je to 6 mg pro muže a 5 mg pro ženy. Betakaroten se nachází v mnoha potravinách, takže ho většina lidí získává dostatek ze stravy. Pokud však nemáte v jídelníčku dostatek potravin bohatých na betakaroten, můžete ho užívat i v doplňcích stravy. Jako všude i zde platí, všeho moc škodí. Nepřekračujte doporučený denní příjem beta karotenu a svou pokožku chraňte před slunečním zářením také dalšími produkty obsahujícími SPF

 

Podpořte ještě více celý opalovací proces

Beta karoten na opalování sice zvyšuje toleranci kůže na sluneční záření, ale to neznamená, že už svou pokožku nemusíte při pobytu venku chránit. Svůj opalovací arzenál proto doplňte o VENIRA opalovací olej s SPF 20.

Náš opalovací olej stimuluje tvorbu melaninu a vaši pokožku účinně chrání před UV zářením a předčasným stárnutím. Přidané třpytky činí vaši pokožku naprosto neodolatelnou na pohled a zásluhou olejové konzistence je zase dokonale hebká na dotek. 

 

Důležitost SPF

Slunce je zdrojem života, ale jeho UV záření může být pro naše zdraví škodlivé. Nadměrné vystavení UV záření může vést k řadě zdravotních problémů, včetně spálení, předčasného stárnutí a rakoviny kůže. Naštěstí existuje jednoduchý a účinný způsob, jak se před těmito škodlivými účinky chránit: používání opalovacího krému s ochranným faktorem (SPF).

SPF (Sun Protection Factor) je číslo, které udává, jak moc opalovací krém chrání vaši pokožku před UVB zářením, které je hlavním viníkem spálení a rakoviny kůže. Čím vyšší je číslo SPF, tím větší je ochrana. Například opalovací krém s SPF 30 blokuje 97 % UVB záření, zatímco opalovací krém s SPF 15 blokuje pouze 85 %.

Doporučený SPF závisí na typu vaší pokožky, délce pobytu na slunci a dalších faktorech. Pro běžné každodenní použití dermatologové doporučují používat opalovací krém s SPF 30 nebo vyšším. Pokud máte světlou pleť, spálíte se snadno a měla byste používat opalovací krém s SPF 50 nebo vyšším.

Opalovací krém byste měli nanášet na všechny exponované oblasti pokožky 20 minut před pobytem na slunci a znovu každých 2 hodiny, nebo častěji, pokud se potíte nebo plavete. Nezapomeňte nanést opalovací krém i na uši, rty a chodidla.

 

Další tipy pro ochranu před sluncem

Kromě používání opalovacího krému existují i další způsoby, jak se chránit před sluncem:

Vyhýbejte se přímému slunečnímu záření v nejteplejších hodinách dne (mezi 10. a 16. hodinou).

Noste ochranný oděv, jako jsou klobouky, sluneční brýle a košile s dlouhými rukávy.

Vyhledejte stín, když je to možné.

Pijte dostatek tekutin, abyste se vyhnuli dehydrataci.

 

Použijte samoopalovací pěnu

Nebaví vás dlouhé hodiny chytat bronz na slunci? Urychlete opalovací proces! Využijte samoopalovací pěnu na tělo a obličej s neodolatelnou vůní. Už nemusíte čekat s opálením na léto, samoopalovací pěna vám poskytne přirozené a bezchybné opálení během celého roku. Pěnová konzistence umožňuje jednoduché aplikování pěny. Vaše pokožka zůstane jemná a hydratovaná. Samoopalování je bezpečné, nemusíte se bát bolestivého spálení způsobeného opalováním na slunci. Pěnu nanášejte krouživými pohyby rovnoměrně po celém těle pomocí aplikační rukavice na samoopalovací přípravky. Začněte s většími plochami, jako jsou ruce a nohy, postupně pěnu rozetřete na nárty, prsty či zápěstí a kolena. Vyhněte se kontaktu s očima a po nanesení vyčkejte několik minut s oblékáním. Po aplikaci si umyjte ruce.

 

Chraňte před sluncem i své vlasy

Slunce vám sice dává život a energii, ale jeho UV záření může mít i negativní dopady na vaše zdraví. To platí nejen pro pokožku, ale i pro vlasy. Nadměrné vystavení slunečnímu záření může vlasy poškodit a vést k řadě problémů, jako jsou:

Ztráta barvy: UV záření ničí pigment melanin, který dodává vlasům barvu. To může vést k zesvětlení vlasů, vyblednutí barvy a tvorbě šedivých vlasů.

Suchost a lámavost: UV záření vysušuje vlasy a poškozuje jejich strukturu, což je dělá náchylnější k lámání a třepení.

Ztráta objemu: Poškozené vlasy ztrácejí objem a působí mdle.

Poškozená struktura: UV záření otevírá kutikulu vlasů, která je zodpovědná za jejich ochranu. To vlasy dělá náchylnější k vnějším vlivům a chemikáliím.

VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou vytváří ochranný štít pro pokožku hlavy a vlasy vystavené UV slunečnímu záření. Zároveň zabraňuje vysoušení a lámání vlasů či podráždění pokožky, zamezuje vyblednutí barvy vlasů a snižuje poškození kolagenu ve vlasech až o 79 %. Vlasy nezanechává mastné, ale naopak hebké, lesklé a snadno rozčesatelné.

 

Opalování pro náročné 

Pokud jste milovnicí letních měsíců, nekonečného slunění a už se nemůžete dočkat, až začne opalovací sezona, máme pro vás další produkty, které byste si rozhodně neměla nechat ujít

Pokud usnete na sluníčku a vzbudíte se spálená, jistě vám přijde vhod VENIRA chladivý gel po opalování, který snižuje pálení a začervenání a podporuje regenerační schopnosti pokožky. Obsahuje mentol a aloe vera, které pokožku krásně provoní a zchladí. Ve složení gelu najdete také panthenol, který hydratuje a zklidňuje citlivou pokožku a podporuje hojení drobných ran

Toužíte po neodolatelném a dlouhotrvajícím opálení? Vložte své opálení do rukou VENIRA opalovací máslo, bronze, SPF 25, které obsahuje beta karoten a dalších 21 účinných složek včetně slunečnicového oleje a vitamínu E. Snadno se nanáší a roztírá a zabraňuje předčasnému stárnutí kůže. Hydratuje pokožku a zanechává ji zvláčněnou. Navíc vaší pleti dodá jemný třpytivý filtr a vy se tak stanete bohyní pláže

 

Výhody slunění

Sluneční paprsky dopadající na naši pokožku přispívají k udržení duševní pohody a stimulují tvorbu vitaminu D v kůži. Slunce může u některých jedinců sloužit také jako účinný pomocník při léčbě atopického ekzému, lupénky a jiných kožních chorob.

Na závěr se hodí připomenout, že jen zdravé opálení je skutečně krásné, a proto je dobré znát i nevýhody opalování a vědět, jak o pokožku během opalovací sezony správně pečovat.

 

Co si z článku odnést? 

Beta karoten je látkou ze skupiny karotenoidů, které působí příznivě na stav a zdraví pokožky, vlasů, očí a zubů. Naše tělo vnímá beta karoten jako provitamin vitaminu A a je pro něj důležitým antioxidantem, který chrání organismus před negativním působením volných radikálů.

Beta karoten je hojně zastoupen v mrkvi, sladkých bramborách, dýni, špenátu, brokolici, mangu nebo meruňkách. Beta karoten je silný antioxidant a podporuje imunitní systém, chrání zrak a pomáhá v péči o zdravou a krásnou pleť. Samotné užívání beta karotenu však vaši pleť neochrání před UV zářením, proto používejte další produkty obsahující SPF

Zvýšit dávku beta karotenu můžete pomocí VENIRA beta karoten komplexu, který obsahuje vitamíny C a E, zinek, biotin a měsíček lékařský, který podporuje udržení zdravého a přirozeného vzhledu pokožky, napomáhá k dosažení rovnoměrného opálení a poskytuje efektivní ochranu přípravu na letní intenzivní opalování. Ideální je začít beta karoten užívat alespoň měsíc před začátkem opalovací sezony, během celého období opalování a ještě měsíc po ukončení letní sezony.

Pokud vás nebaví proces opalování, vyzkoušejte samoopalovací pěnu, se kterou budete opálená raz dva. Před sluncem chraňte také své vlasy s venira ochranným sprejem proti slunci, chloru a slané vodě. Jestli se chcete na pláži třpytit, využijte také opalovací máslo s SPF 25, které vaší kůži dodá jemný třpytivý nádech a postará se o krásné opálení. A pokud to se sluněním přeženete, zchlaďte se gelem po opalování s aloe vera a mentolem. Pamatujte, beta karoten může mít na vaši pokožku příznivé účinky, nicméně na ochranu před sluncem a UV zářením sám nestačí. Vždy používejte produkty s SPF ochranným faktorem nehledě na roční období.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Péče o pleť