• Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce
  • Vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Vše je skladem, odesíláme bleskově
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce

Péče o vlasy, Strana 4

Hydrolyzovaný kolagen – klíč ke zdravé pleti, vlasům a nehtům

Hydrolyzovaný kolagen – klíč ke zdravé pleti, vlasům a nehtům

Kolagen je významnou bílkovinou tvořící téměř 30 % všech proteinů obsažených v našem těle. Nachází se v kostech, chrupavkách, vazech, kůži, šlachách, krevních cévách, vlasech, nehtech a zubech.

Smutnou pravdou je, že s narůstajícím věkem kolagenu v organismu přirozeně ubývá, a tak je nutné tělu pomoci. Ale pozor! Ještě předtím, než vezmete regály s doplňky stravy útokem, měli byste vědět, že ne každý z nich vám poskytne kolagen v té nejlepší možné formě. V dnešním článku zjistíte, proč je právě hydrolyzovaný kolagen pro vaše tělo tou nejlepší možnou volbou.

 

V přírodě bylo pojmenováno na 28 druhů kolagenu

Vzájemně se liší svou strukturou, ale všechny do jednoho mají společné označení. O každém typu mluvíme jako o nativním kolagenu, tedy kolagenu ve svém přirozeném stavu

Naše tělo nedokáže nativní kolagen z důvodu vysoké molekulové hmotnosti naplno absorbovat, a proto je mnohem efektivnější užívat doplňky stravy s obsahem hydrolyzovaného kolagenu (= kolagenních peptidů), jehož užívání je pro člověka zcela bezpečné. Čím se liší od nativního kolagenu?

 

Hydrolyzovaný kolagen je pro tělo snadno vstřebatelný

Hydrolyzovaný kolagen, získávaný enzymatickou hydrolýzou nativního kolagenu, se skládá z peptidů nízké molekulové hmotnosti. Ty jsou vysoce stravitelné, snadno se vstřebávají do organismu a dále distribuují po těle

Kolagenní peptidy slouží v organismu jako zdroj aminokyselin pro vytvoření nového kolagenu a zároveň přímo stimulují buňky pojivových tkání k produkci vlastního kolagenu. Díky tomu je užívání potravinového doplňku s obsahem hydrolyzovaného kolagenu prospěšné pro pohybový aparát.

 

Jak se užívání hydrolyzovaného kolagenu projeví na pokožce?

Po požití se hydrolyzovaný kolagen rozloží v tenkém střevě na malé kolagenní peptidy a aminokyseliny. V této formě se vstřebává do krevního oběhu odkud je distribuovaný do dermis, kde se podílí na její obnově. Zároveň se účastní stimulace nového kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. 

Kromě toho platí, že kolagen

- podporuje imunitní systém

- snižuje vysoký cholesterol

- předchází onemocnění srdce

- podporuje zdravé zažívání

- přispívá k udržení mladistvého vzhledu pleti

- posiluje lámající se nehty

- přispívá k regeneraci organismu po fyzické zátěži

- hydratuje a vyživuje vlasovou pokožku i vlasy

- přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

 

Tip: Přečtěte si o výsledcích studií, které byly v souvislosti s benefity kolagenu na lidské zdraví provedeny.

 

Se zařazením kolagenových doplňků neotálejte

Jak bylo řečeno již v úvodu, lidské tělo si dokáže kolagen tvořit v dostatečném množství samo. To ovšem platí zhruba do 25. roku života, kdy začíná jeho tvorba zásadním způsobem klesat a společně s tím se snižuje i jeho kvalita – proto nás začínají bolet klouby, kůže ztrácí svou pevnost a vypadávají nám vlasy. 

Kvalitní hydrolyzovaný kolagen představuje efektivní způsob, jak tělu doplnit jeho přirozený kolagen, a tím si udržovat nejen zdravé klouby a kosti, ale také optimálně hydratovanou a pružnou pokožku, pevné vlasy a silné nehty.

 

Při výběru doplňku stravy si ověřte, že obsahuje vitamin C

Vitamin C, známý také jako kyselina askorbová, je ve vodě rozpustná organická sloučenina nezbytná při tvorbě kolagenu

Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro optimální funkci:

- krevních cév

kostí

chrupavek

dásní

kůže

a zubů

 

Vsaďte na doplňky stravy značky VENIRA

Naše kolagenové doplňky stravy obsahují bioaktivní hydrolyzovaný kolagen, vitamin C a další účinné látky přispívající k udržení optimálního stavu pleti, vlasů a nehtů.

K absolutním bestsellerům patří prémiový kolagenový drink s obsahem 8 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce. K dostání je také mix kolagenových drinků ve třech příchutích v jednom balení přičemž jednotlivé dávky už jsou rozdělené do samostatných sáčků, abyste si svůj každodenní elixír mládí mohli vychutnat ať jste, kde jste. 

Pozor! V naší nabídce najdete také instantní kolagenový nápoj pro těhotné a kojící maminky, jehož složení jsme přizpůsobili potřebám žen, které si procházejí tímto citlivým obdobím.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Péče o vlasy Péče o pleť Doplňky stravy

Vitamíny na vlasy: Proč je dobré je užívat a jak je vybrat?

Vitamíny na vlasy: Proč je dobré je užívat a jak je vybrat?

Jsou vaše vlasy zplihlé a bez lesku? Třepí se, lámou a nadměrně vypadávají? Problémem nemusí být vlasová kosmetika. Možná jste jen zapomněli na to, že péče o vlasy zvenku je stejně důležitá jako ta zevnitř. Dnes se dozvíte, co všechno ovlivňuje stav vašich vlasů, a prozradíme vám, jak vybrat vitamínové doplňky, které vám na cestě za krásnými a zdravými vlasy skutečně pomohou.

 

POZOR! Ani ty nejlepší vitamíny na světě vás nespasí, pokud…

…pro celkovou vitalitu svých vlasů nic dalšího neuděláte. Zdravé vlasy jsou totiž v první řadě odrazem vašeho zdravého životního stylu, a proto vitamíny vnímejte pouze jako potravinové doplňky jejichž primárním úkolem je DOPLŇOVAT vaši stravu a životní styl

 

Péče o vlasy nezačíná v koupelně, ale v kuchyni

Jestli se na vzhledu vlasů něco skutečně projeví, pak je to váš pitný režim. Více než 10 % z celkové hmotnosti vlasu tvoří voda. Správná hydratace organismu má obrovský význam, protože má přímý vliv na zdraví, sílu i objem vlasů. V případě nedodržování pitného režimu budou vaše vlasy suché a lámavé. Nejlepší pro vás bude pití čisté neperlivé vody. Do pitného režimu se počítá také neslazený čaj, ale i zeleninové a ovocné šťávy. Naopak se do něj nepočítá alkohol a káva, která má schopnost organismus dehydratovat.

Kromě vody je důležitá i pestrá a vyvážená strava, která je pro vlasy palivem.  Postarejte se o to, aby váš jídelníček obsahoval borůvky a rajčata (významné zdroje antioxidantů), lososa (bohatý na vitamín B12 a D), avokádo (vysoký obsah vitaminu E a B), vlašské ořechy (zdroj esenciálních mastných kyselin).

Látky prospěšné pro vlasy byste našli i v celé řadě dalších potravin. Problém může být spíše v tom, abyste z pouhé stravy skutečně pokryli doporučený denní příjem. A právě s tím vám pomohou vitaminové doplňky.

 

Hlavní výhody užívání vitamínových doplňků

Samozřejmě vždy záleží na konkrétním vitamínu, ale obecně se dá říct, že k hlavním výhodám jejich užívání patří to, že:

- stimulují vlasové folikuly

posilují vlasy, a tedy zabraňují jejich lámání a třepení

vyživují vlasy do hloubky a dodávají jim lesk

- udržují ve vlasech přirozenou vlhkost a zabraňují jejich vysychání

urychlují jejich růst a předchází nadměrnému vypadávání

eliminují působení volných radikálů

 

Nejlepší vitamíny na vlasy

Vitamín A (retinol)

Kromě toho, že se podílí na zachování optimální funkce imunitního systému a přispívá k udržení normálního stavu zraku i pokožky, má výborný vliv na růst buněk, a tak je pro vlasy tou správnou volbou.

Vitamín B5 (kyselina pantothenová)

Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a ke snížení míry únavy a vyčerpání. 

Vitamín B6 (pyridoxin)

Podílí se na tvorbě nových buněk a zároveň okysličuje pokožku. Zamezuje nadměrnému vypadání vlasů a podporuje jejich optimální růst. 

Vitamín B7 (biotin)

Podporuje tvorbu keratinu, tedy hlavního proteinu, který dodává vlasům pevnost a pružnost. Kromě toho pomáhá udržet normální stav vlasů a kůže. 

Vitamín B9 (kyselina listová) 

Je klíčový z hlediska obnovy DNA. Zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů a jejich ztenčování. 

Vitamín B12 (kobalamin)

Napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a je prospěšný z hlediska udržení normální funkce imunitního systému. Podporuje tvorbu červených krvinek, které zásobují pokožku kyslíkem. 

Vitamín C (kyselina askorbová) 

Významný antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k zachování optimální tvorby kolagenu pro normální funkci kůže.

 

Pro koho jsou vitamínové doplňky vhodné?

Vitamínové doplňky stravy doporučujeme každému, kdo chce soustavně pracovat na zlepšení kvality a vzhledu svých vlasů a zároveň každému, kdo hledá účinné řešení pro své lámavé a třepící se vlasy se sklony k vypadávání. Zkrátka každému, kdo chce mít jistotu, že svým vlasům dopřává potřebnou péči nejen zvenku, ale také zevnitř.

Nutno dodat, že kvalita vlasů může utrpět při nemoci, nasazení léků, hormonálních změnách a v těhotenství. To je pak samozřejmě úplně jiný příběh. Nicméně konkrétně v těhotenství a při kojení můžete užívat doplňky stravy (nejen) na vlasy se speciálně upravenou formulí. 

 

Jak doplňky stravy na vlasy užívat?

Abyste dosáhli očekávaných výsledků, užívejte vitamíny dlouhodobě. Zároveň si vybírejte doplňky stravy, které kromě vitamínů obsahují také stopové prvky a bylinné extrakty, které působí synergicky a společně podporují udržení normálního stavu vlasů

Zmiňované vitamíny kombinujte s hydrolyzovaným kolagenem, přesličkou rolní, pivovarskými kvasnicemi, kopřivou dvoudomou, selenem a zinkem.

Tip: Nesnesete polykání velkých vitamínových tablet? Sáhněte po našich gumových medvídcích s účinným složením a lahodnou jahodovou příchutí nebo po malinových kostičkách, které podporují přirozený růst vlasů a zmírňují jejich vypadávání.

Vitamíny na vlasy vybírejte podle problematiky, kterou řešíte

Stejně tak jako má každý problém své řešení, každý vitamín má své specifické vlastnosti. Vždy se proto zaměřte na složení a hledejte organické látky přímo zaměřené na:

- urychlení růstu

- zahuštění

- eliminaci vypadávání, lámání a třepení

- posílení vlasového vlákna

- dodání lesku a pružnosti

- zlepšení celkové struktury a vzhledu

 

Stejně pravděpodobná je i varianta, kdy neřešíte žádný z výše popsaných problémů, ale chcete mít po ruce účinnou prevenci a soustavně pracovat na zlepšení celkové kvality svých vlasů

Vitamínovou bombou, ze které nebudou mít prospěch jen vaše vlasy, ale také pleť a nehty, je náš absolutní bestseller VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť. V porovnání s VENIRA kapslemi pro vlasy, nehty a pleť obsahuje na 20 aktivních látek v každé denní dávce. Jeho složení je obohacené o látku budoucnosti – Astaxanthin, o které si můžete přečíst v samostatném článku

Naše přírodní prémiové kapsle urychlují růst vlasů, přispívají k jejich zahuštění a eliminují nadměrné vypadávání. Zároveň udržují optimální stav pleti, předchází lámání nehtů a celkově je posilují.

 

Co dalšího vám pomůže na cestě za krásnými a zdravými vlasy?

Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku – ideálně tu s přírodním složením. Dále se ji naučte správně používat. Šampon aplikujte jen na vlasovou pokožku a zapracujte jemnou masáží. Naopak kondicionér vždy nanášejte pouze do délek, ze kterých nejprve vymačkejte přebytečnou vodu.

Za předpokladu, že své vlasy necháváte po umytí volně uschnout, vždy si vyfoukejte pokožku hlavy, abyste zabránili množení bakterií. Před použitím fénu si na vlasy nastříkejte tepelnou ochranu

Nezapomínejte na péči o pokožku hlavy.

Při česání postupujte od konečků ke kořínkům. Pro snadné rozčesání můžete do délek aplikovat pár kapek vlasového oleje.

Navštěvujte pravidelně kadeřníka kvůli zastřižení konečků. 

Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou a ani s ní nevycházejte do chladného počasí. 

Na noc si vlasy sepněte do volného drdolu a spěte na polštáři s hedvábným povlakem

 

S rychlostí růstu vlasů i jejich hustotou jste spokojeni, ale trápí vás rychle se mastící pokožka hlavy? Inspirujte se našimi tipy, jak správně pečovat o mastné vlasy.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Doplňky stravy

Péče o vlasy v zimě

Péče o vlasy v zimě

Je zima vaším nejoblíbenějším ročním obdobím? Uznáváme, že procházet se zasněženou krajinou a bruslit na zamrzlém rybníce, má své kouzlo, ale věřte, že chladné počasí si vybírá svou daň na stavu vašich vlasů, které už netrpělivě vyhlíží jaro. Jak zajistit, že vlasy budou i v období zimy zářivé a silné? To, a mnohem více, se dozvíte v dnešním článku.

 

Jak konkrétně vlasy v zimě trpí?

Vlasy jsou v důsledku působení chladu suché, drsné na dotek a náchylné k lámání i třepení. Kudrnaté vlasy se ještě více krepatí a ty rovné jsou zase permanentně splihlé. Vlasům v zimních měsících velmi často chybí dostatečná hydratace, což poznáte tím, že elektrizují.

 

Ničemu nepomáhají ani přechody ze zimy do tepla, protože suchý vzduch ve vytopené místnosti vlasy vysušuje, čímž přichází o svůj přirozený lesk. 

Ale pozor! Kromě samotných vlasů trpí za chladného počasí i pokožka hlavy. Nízké teploty ji v kombinaci s chladným větrem zbavují potřebné vláhy, a tak je hodně vysušená. Vedle toho může být podrážděná, což se projevuje svěděním.  

 

Tip: Podívejte se na kompletní přehled problémů, kterým budete v zimě čelit se svými vlasy.

 

Nasazení čepice se zdá jako jednoduché řešení, ale…

…rozhodně není tím nejlepším. Na jednu stranu je pravda, že pokrývka hlavy uchrání vlasy před vnějšími vlivy, ale na stranu druhou je potřeba zvážit, za jakou to bude cenu. Čepice neprospívá vlasové pokožce, která se pod ní zapařuje a potí, což vytváří dokonalé podmínky pro zvýšenou tvorbu lupů a množení kvasinek

Pokud se i tak rozhodnete po čepici sáhnout, nikdy ji nenoste dlouhodobě a vždy myslete na její pravidelné praní

4 kroky ke zdravým vlasům

Poznáte na svých vlasech, že nejsou v dobré kondici, ale nevíte, co přesně byste měli udělat pro zlepšení jejich stavu? Inspirujte se našimi konkrétními tipy na péči o vlasy v zimě

 

1. Vlasová rutina

Správně poskládaná vlasová péče dodá vaší koruně krásy sílu vzdorovat klimatických změnám. Její součástí musí být bezpochyby šampon, kondicionér, maska a bezoplachová péče. 

Základem vlasové rutiny je přírodní šampon, který šetrně myje a čistí pokožku hlavy i jednotlivá vlasová vlákna. Dále přichází na řadu kondicionér aplikovaný do délek (před nanesením vymačkejte z vlasů přebytečnou vodu). Alespoň dvakrát týdně použijte masku na lesk, hydrataci nebo výživu – konkrétní produkt si vyberte s ohledem na to, co vás u vlasů nejvíce trápí.

Do rutiny zařaďte také vlasové sérum, které zklidňuje vlasovou pokožku a posiluje vlasové cibulky. Kromě toho dodává pokožce hlavy precizní hydrataci a intenzivní výživu. Pokud hasíte již vzniklé škody, tak doporučujeme sáhnout po keratinové vodě poskytující špičkovou péči lámavým, suchým a zničeným vlasům.

Vlasy vyfoukejte fénem nastaveným na střední teplotu. I za předpokladu, že je necháváte rádi uschnout samovolně, vždy si vyfoukejte pokožku hlavy – při tom aplikujte termoochranu. Ať už se rozhodnete nechat vlasy volně uschnout, nebo je budete fénovat, za zimy nikdy nevycházejte z domu s mokrými vlasy. Ty jsou v porovnání se suchými vlasy výrazně náchylnější k poškození.

Nezapomínejte na to, že kvalita vlasové kosmetiky je stejně důležitá jako kvalita vody. Ta s obsahem chlóru může podráždit vlasovou pokožku – naopak po měkké vodě budou vaše vlasy hezčí již na první pohled a dotek.

 

2. Pitný režim a zdravá životospráva

Je prokázáno, že v zimě tíhneme ke konzumaci většího množství tuků a jednoduchých cukrů než v létě. Klidně si dopřejte, co máte rádi, ale všeho s mírou. Vaše stravovací návyky se totiž podepisují nejen na vzhledu vlasů, ale také kůže. 

Do svého každodenního jídelníčku zařaďte domácí kysané zelí a kefír. Jedná se o potraviny, které vám pomohou s budováním zdravého střevního mikrobiomu, protože jsou bohaté na probiotika. Zároveň si hlídejte, abyste denně vypili doporučené množství čisté neperlivé vody.

3. Vitaminová vzpruha

Krása vlasů vychází zevnitř, a proto svůj jídelníček doplňte o kvalitní potravinové doplňkyKomplex vitaminů a stopových prvků, které vlasům prospívají, najdete ve VENIRA kapslích pro vlasy, nehty a pleť. Jedná se o absolutní bestseller s obsahem 19 aktivních látek

Tápete nad tím, jaké vitaminy vám chybí? Navštivte lékaře, který vám zkontroluje hladinu vitamínů a doporučí, jaké konkrétně zařadit do svého jídelníčku. 

 

4. Zvlhčovač vzduchu

Pobytu ve vytápěných prostorách se zřejmě nevyhnete. Suchý teplý vzduch vysušuje vlasy a dehydratuje kůži. S vyrovnáním vlhkosti vzduchu vám pomůže zvlhčovač. Levnější variantou je pravidelné větrání a umístění nádoby s vodou v blízkosti topení

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Kojíte a padají vám vlasy? Víme, jaké vitaminy a minerální látky vám chybí

Kojíte a padají vám vlasy? Víme, jaké vitaminy a minerální látky vám chybí

Vypadávání vlasů je tématem mnohých novopečených maminek. Jedná se o situaci nepříjemnou, ale nutno dodat, že nijak výjimečnou – s nadměrným vypadáváním vlasů po porodu má zkušenost až 50 % žen. Dnes se dozvíte, co nadměrné vypadávání vlasů vyvolává a přidáme i několik tipů, jak mu úspěšně čelit.  

 

Proč po porodu a během kojení padají vlasy?

Po porodu dochází u žen ke snížení hormonů estrogenu a progesteronu, čímž se do těla vysílá signál, že těhotenství skončilo. Právě náhlá změna hladiny hormonů vede ke snížení kvantity a kvality vlasů

 

Co je to Telogen effluvium?

Telogen effluvium je druhou nejčastější formu vypadávání vlasů diagnostikovanou dermatology. Jedná se o jev vyvolaný stresem, šokem nebo hormony.

Vlasový cyklus (detailně popsaný například v článku zde) zahrnuje čtyři růstové fáze vlasů. Právě Telogen effluvium souvisí s telogenní, tedy klidovou fází, která standardně trvá tři až čtyři měsíce. Folikul přestává být aktivní a regeneruje se. U zdravého člověka se v této fázi nachází až 14 % všech vlasů. 

V důsledku vyvolání Telogen effluvium se zpomaluje růstová fáze, což znamená, že dalšími etapami prochází méně vlasů. Kvůli tomu se do telogenní fáze dostává až 30 % všech vlasových vláken, tedy prakticky dvojnásobek běžného množství. 

V praxi může trvat šest až dvanáct měsíců, než se hladina hormonů společně s vlasovým cyklem vrátí zpět do normálu

 

Co můžete s padáním vlasů v průběhu kojení udělat?

Rozhodně nic nezkazíte účinnou prevencí zaměřenou nejen na posílení vlasového vlákna, ale také na:

- podporu psychické pohody

- snížení míry únavy a vyčerpání

- posílení imunitního systému

- ochranu buněk před oxidativním stresem

- udržení normální hladiny glukózy v krvi

- podporu normální krvetvorby

Jaké vitamíny proti padání vlasů zvolit? Všechny požadavky do jednoho splňují VENIRA vitaminy pro kojící ženy. Jsou přírodní, mají lahodnou meruňkovou příchuť, nejsou slazené cukrem a neobsahují žádný lepek a laktózu.

 

Jak je to s vlasy v průběhu těhotenství?

Je běžné, že v těhotenství se vypadávání vlasů dočasně omezí. Budete si všímat toho, že vaše vlasy jsou nebývale husté, zdravé a lesklé. Za toto příjemné překvapení vděčíte rostoucí hladině hormonu estrogenu, který prodlužuje růstovou fázi vlasových vláken, která by za normálních okolností už dávno vypadla

Přestože vás v průběhu těhotenství nebude trápit nadměrné vypadávání vlasů, můžete se potýkat s fyzickým i psychickým vyčerpáním, bolestmi hlavy, únavou, otékáním nohou a prudkými změnami nálad. Mnohdy jsou na vině chybějící minerály a vitaminy, které by nastávající maminky podpořily v období těhotenství, kdy musí fungovat doslova za dva. 

Tělo ženy musí v průběhu těhotenství zajistit dostatečný přísun vitaminů a minerálů nejen pro sebe, ale také vyvíjející se miminko. Z toho důvodu se vyplatí sáhnout po vitaminové směsi, která obsahuje vše, co žena v průběhu 1–3 trimestru potřebuje.

 

Jak dlouho trvá padání vlasů po porodu a kojení? 

Kdy se po porodu a kojení vrátí vše do normálu nelze s přesností říct, protože každá žena je jedinečná a na každou z nich může mít těhotenství i kojení jiný vliv. 

Obecně však lze říci, že většina žen zažívá zvýšené padání vlasů během prvních tří až šesti měsíců po porodu. Padání vlasů je často nejvýraznější kolem třetího až čtvrtého měsíce po porodu, kdy tělo prochází významnými hormonálními změnami. Jakmile se hormonální hladiny začnou stabilizovat, což obvykle trvá šest až dvanáct měsíců po porodu, padání vlasů by se mělo postupně snižovat.

Během této doby se růstový cyklus vlasů vrací do normálu, což znamená, že nové vlasy začnou růst a staré vlasy přestanou nadměrně vypadávat.

 

Jak zamezit padání vlasů, lámání nehtů a zhoršení stavu pleti?

1. Pamatujte, že vyvážený jídelníček je základ

Co na vypadávání vlasů? Nastávající maminky by měly veškeré vitaminy a minerály dodávat tělu formou bohaté, pestré a hlavně vyvážené stravy, která zajistí přísun všech nepostradatelných látek.

Jednou z nejdůležitějším aktivních látek je kyselina listová (= vitamin B9), která napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a přispívá k normální krvetvorbě. Bohatě obsažená je například ve špenátu, kapustě, brokolici a zelí. Nedostatek vitaminu B9 způsobuje slabost, únavu a například i výkyvy nálad

U mnohých vitaminů a minerálů může být těžké zajistit dostatečný přísun pouze ze stravy, a tak přichází na řadu doplňky stravy ve speciální verzi pro těhotné a kojící maminky, které by měly být s ohledem na citlivé období těhotenství a kojení přírodní.

 

2. Dopřejte svému tělu nepostradatelné vitaminy a minerály v jedné porci

Zmiňovanou kyselinu listovou a dalších 24 přírodních látek, které se svým vzájemným působením podílí na udržení komfortu maminek i miminka, najdete ve vitaminovém komplexu pro těhotné a kojící ženy.

Kromě kyseliny listové je pro nastávající a novopečené maminky důležité železo, vápník, hořčík, jód, vitamin D3, zinek a omega 3 mastné kyseliny. 

 

3. Nezapomínejte na kolagen

Jelikož základní stavební bílkovinou kůže je kolagen, a od stavu pokožky se odvíjí i kondice vlasů, je důležité podporovat jeho tvorbu, jelikož může vlasovým vláknům pomoci k rychlejší regeneraci.

I z toho důvodu jsme vzali náš bestseller – kolagenový drink, a jeho složení upravili do speciální verze pro všechny těhotné a kojící maminky. Tento lahodný nápoj vám pomůže udržet normální stav vlasů, nehtů, pleti a zubů. 

 Zjistěte další benefity kolagenu v našem předchozím článku.

 

4. Soustavná péče

Vlasům prospěje, pokud je nebudete kulmovat a žehlit. Do sucha je foukejte pouze po aplikaci ochranného přípravku před teplem. Omezte používání stylingových přípravků

Přípravky na vypadávání vlasů vám mohou pomoci. Na vlasy aplikujte přírodní kosmetiku. Používejte šampon pro podporu růstu vlasů, který můžete střídat se šamponem proti vypadávání vlasů. Vždy používejte i kondicionér, který vybírejte podle typu svých vlasů.

Pravidelně si dopřávejte masáž pokožky hlavy. Podpoříte tím růst vlasů a stimulujete činnost mazových žláz, které přispívají k hydrataci kůže.

Pokud se chcete dozvědět o dalších příčinách vypadávání vlasů a o produktech na zamezení jejich padání, přečtěte si náš článek s názvem TOP produkty na vypadávání vlasů.

Těhotenství a kojení může zamávat také s kvalitou vaší pleti a nehtů. S vlasovými a pleťovými problémy vám pomohou vitamíny a minerály obsažené v kapslích. Podpořit zdraví a kvalitu vlasů však můžete také konzumací potravin bohatých na vápník (ořechy, jogurt, sýr, listová zelenina), kyselinu askorbovou (citrusy, brambory, rajčata) a vitamíny skupiny B (luštěniny, drůbeží maso, mléčné výrobky, obiloviny).

Pro zdravou a krásnou pleť bez problémů je důležitá správná pečující rutina, která bude respektovat váš geneticky daný typ pleti a její momentální potřeby. Více o správné péči o pleť se dozvíte v našem článku s názvem Čištění pleti v pohodlí domova.

 

Zajímavosti o padání vlasů po porodu a během kojení 

1. Padání vlasů u žen po porodu je způsobeno především poklesem estrogenu a progesteronu, nikoli kojením. Kojení však může mírně zpomalit návrat vlasů do normálního růstového cyklu.

2. Padání vlasů po porodu a během kojení není známkou špatného zdraví, ale jde o normální a přirozený proces, kterým prochází mnoho žen.

3. Kojení je nejenom prospěšné pro dítě, ale také pomáhá matce. Během kojení se tělo matky přirozeně čistí od nadbytečných hormonů a dalších látek nahromaděných během těhotenství. Tento proces může ovlivnit nejen padání vlasů, ale také celkový stav pokožky a nehtů.

4. I když nedostatek vitamínů a minerálů může přispívat k padání vlasů, není to jediný faktor. Hormonální změny, stres, nedostatek spánku a fyzická vyčerpanost po porodu hrají také velkou roli. 

5. Hormon prolaktin, který je zodpovědný za produkci mateřského mléka, může také ovlivnit růst vlasů. Zvýšená hladina prolaktinu může způsobit zkrácení růstové fáze vlasů a tím přispět k jejich vypadávání.

6. Strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny, železo, zinek a vitamíny skupiny B může podpořit zdraví vlasů. Losos, avokádo, ořechy, semínka a listová zelenina jsou skvělými zdroji těchto živin.

 

Co si z článku odnést?    

Vypadávání vlasů u žen po porodu a během kojení je zcela přirozené. Těhotenství je pro tělo fyzicky namáhavé a ženy si procházejí velkými hormonálními změnami, které způsobují padání vlasů a mohou zpomalovat jejich opětovný růst. Naštěstí existují vitamíny na vypadávání vlasů pro těhotné a kojící maminky,  které vám s padáním vlasů pomoci

Jak ještě zabránit vypadávání vlasů? Zaměřte se také na kvalitní péči o vlasy a dbejte na zdravý životní styl. Zvýšenou péči věnujte také pleti a nehtům, které může porod a kojení rovněž negativně poznamenat.

V případě, že vás trápí extrémní padání vlasů i delší dobu po porodu a po kojení, poraďte se se svým lékařem. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Těhotenství a kojení Doplňky stravy Péče o vlasy

Vypadávání vlasů u mužů

Vypadávání vlasů u mužů

Dovedete si představit, že byste denně přišli o 50–100 vlasů? Na první pohled to může působit jako obrovské číslo, ale pravda je taková, že se jedná o přirozený denní úbytek každého člověka. O vypadávání vlasů, odborně nazývaném alopecie, hovoříme až v momentě, kdy dochází k vypadávání rapidně většího množství. Příčiny se pak liší v závislosti na tom, jestli se týká mužů, žen nebo dětí. V dnešním článku se zaměříme na část populace, která alopecií trpí především, tedy může. Dozvíte se, jaké jsou nejčastější příčiny nadměrného vypadávání vlasů, a jak mu zabránit. 

 

Vlasový cyklus

Než se zaměříme na problematiku nadměrného vypadávání vlasů, povíme si o něco o jejich růstu. Průměrný člověk má přibližně 100 000 tisíc vlasů – přesné množství u jednotlivce se pak odvíjí od konkrétní barvy a struktury vlasů. Každý vlas prochází čtyřmi růstovými fázemi, které se neustále opakují. 

 

1. První fáze se nazývá anagenní a představuje stadium aktivního růstu. Vlasová cibulka nacházející se ve spodní části vlasového folikulu (ochranné pouzdro, kde rostou až čtyři vlasy naráz) se aktivně regeneruje a vytváří vlasové vlákno, které se díky dělení kořene vlasu rychle prodlužuje. Měsíčně vyroste zhruba o 1,25 cm a ročně až o 15 cm. Vlasy zůstávají v aktivní fázi dva až šest let. Nicméně celková doba je podmíněna geneticky, a tak to může být i výrazně déle.  

2. V momentě, kdy se vlasový folikul přepne do katagenní fáze, nastává druhá životní etapa cyklu vlasu. Jedná se o dva až tři týdny dlouhé přechodné období, při kterém vlasy nerostou a nedochází ani k produkci pigmentu. Vlasové folikuly se zmenšují a ve vlasové cibulce se začínají tvořit nové vlasy. Kořen vlasu se odpojuje od krevního oběhu, který ho do té doby zásoboval živinami, a od buněk, které podporovaly jeho růst.

3. Úplným odpojením kořene vlasu začíná třetí fáze cyklu označovaná jako telegenní. Řeč je o klidovém stadiu trvajícím tři až čtyři měsíce, při kterém přestává být vlasový folikul aktivní a regeneruje se. U zdravého člověka se v této fázi nachází až 14 % všech vlasů. 

4. Po skončení odpočinkové etapy nastává poslední životní fáze cyklu vlasu označovaná jako exogenní. Z vlasové cibulky začíná růst nový vlas, který zespodu tlačí na ten předchozí, a to tak dlouho, dokud nevypadne. Tím se celý cyklus uzavírá a opět spouští první anagenní fázi. 

 

Teď když už víte, jak to je s růstem vlasů, zaměříme se na opačnou problematiku, tedy nadměrné vypadávání

 

Dědičnost jako nejčastější příčina vypadávání vlasů u mužů

Páda-li vlasů více, než je běžné, příčinou je pravděpodobně dědičná plešatost, tedy androgenní alopecie (z anglického male pattern baldness). Při dědičné plešatosti dochází vlivem hormonů ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Vlasy ztrácejí svou sílu, a tak lehce vypadnou. V konečném důsledku se folikul zmenší natolik, že v průběhu růstové etapy nevyroste žádný vlas. Pokud se tedy dá s ohledem na vaše předky předpokládat, že se vás bude androgenní alopecie týkat, tak to, jak moc vás postihne, ovlivňuje především množství testosteronu, které vaše tělo vytváří.

 

Ale pozor! Genetická predispozice není jediným důvodem, proč dochází k nadměrnému vypadávání vlasů. 

 

Další časté příčiny nadměrného vypadávání vlasů u mužů

- nadměrný stres

- traumata

špatná životospráva

zánět v těle

nevhodná péče o vlasy a pokožku hlavy

chemické reakce (chemoterapie)

vedlejší nežádoucí účinky léků

roční období

 

6 tipů, jak zastavit vypadávání a obnovit růst vlasů

1. Blokujte hormon DHT

Příčinou dědičné plešatosti je hormon DHT (= dihydrotestosteron). Cestou, jak zabránit plešatění, je tedy blokovat tento hormon. 

DHT vzniká přeměnou testosteronu díky enzymu 5-alfareduktasa (5-AR) a je důvodem, proč dochází ke zmenšování vlasového folikulu. Jeho aktivitu lze naštěstí omezit přírodní cestou.

K nejznámějším přírodním blokátorům DHT patří kofein, olej z dýňových semínek, rozmarýnový olej (o účincích rozmarýnu jakožto přírodního léku na vlasy píšeme v samostatném článku) a extrakt z bobulí serenoi.

 

2. Upravte svůj stávající jídelníček

Postarejte se o bohatost svého jídelníčku na vitaminy, jejichž nedostatek se může projevit právě na hustotě i kvalitě vlasů a stavu vlasové pokožky.

Svou pozornost soustřeďte na vitaminy rozpustné ve vodě (B-komplex, C) a v tucích (A, D a E). Spolehlivým zdrojem těchto vitaminů je pestrá strava, kterou můžete v případě omezení v jídelníčku obohatit o doplňky stravy

 

3. Zahrňte vhodné doplňky stravy

Dodejte svým vlasům poctivou výživu zevnitř prostřednictvím přírodního doplňku stravy VENIRA hair & beard booster pro muže.

Jedná se o přírodní kapsle vyvinuté speciálně pro potřeby mužů, kteří bojují s pomalu rostoucími vlasy a vousy, dále kvalitou svých vlasů, jejich vypadáváním a lámáním. Díky svému nabitému složení přispívají k podpoře imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem. 

 

 

4. Vyberte vhodnou vlasovou kosmetiku

Svou vlasovou péči obohaťte o šampon určený na vypadávání vlasů a zahušťující vlasové sérum, jehož složení jsme vyvinuli tak, aby bylo vhodné i při androgenní alopecii!

 

5. Šetrně pečujte o pokožku hlavy 

Pokožku hlavy nikdy nedřete. Při šamponování ji vždy masírujte jemnými krouživými pohyby. Kohoutek nastavte na vlažnou vodu a při vysoušení vlasů zamezte nadměrnému drhnutí pokožky ručníkem.

 

6. Omezte stres

Krátkodobý stres pro vás může být užitečný, protože vás udržuje bdělé a motivované. To však neplatí o stresu dlouhodobém, tedy chronickém, který je pro váš organismus nesnesitelným. Přečtěte si o tom, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků.

 

Věříme, že díky dnešnímu článku najdete způsob, jak nadměrné vypadávání vlasů zastavit. Nicméně připomínáme, že klíčem k úspěchu je odhalení skutečné příčiny. Pokud by vám tedy nic z výše uvedeného nepomohlo, doporučujeme konzultovat celý problém s trichologem (lékařem se specializací na zdraví vlasů).

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Správná péče o mastné vlasy

Správná péče o mastné vlasy

S mastnými vlasy zápasí zhruba každý čtvrtý dospělý. Pokud tedy patříte k této čtvrtině naší populace, která musí řešit problémy spojené s mastnými vlasy a pokožkou hlavy, je tento článek jako stvořený pro vás. Dnes se naučíte vybrat vhodnou vlasovou kosmetiku a osvojíte si základní pravidla péče o mastné vlasy.

 

Mastné vlasy ≠ mastící se vlasy

Na úvod si uděláme pořádek v pojmech, ve kterých se v souvislosti s touto problematikou často chybuje. Pokud mluvíme o mastných vlasech, máme na mysli jeden z oficiálních typů vlasů. 

Naopak mastící se vlasy může mít kdokoliv bez ohledu na svůj geneticky daný typ vlasů. Jedná se tedy o stav, který nemusí být nutně trvalý. K častým příčinám patří špatné stravovací návyky, fyziologická nerovnováha či hormonální změny. 

 

Mastné vlasy: Příčinu hledejte ve své vlasové rutině

Věděli jste, že mastné vlasy se velmi často vyskytují u osob s mastným typem pleti? Důvodem je skutečnost, že mastné vlasy jsou příčinou nadměrné produkce mazu na pokožce hlavy. Pokud se vás tedy tato problematika týká, fakticky nehledáte jen řešení pro své vlasy, ale především pro svou pokožku.

Existují ovšem faktory, kterými sami (ne)vědomky zhoršujete stav, a tím pádem vzhled, svých mastných vlasů:

- používáte nevyhovující vlasovou kosmetiku

vlasy si myjete příliš často

máte nevhodnou techniku mytí vlasů

vlasy oplachujete horkou vodou

po vymytí vám na vlasech zůstává kosmetika

používáte nepřiměřené množství vlasové kosmetiky

-v průběhu dne si do vlasů často saháte

Teď už pravděpodobně víte, kde je ve vašem případě zakopaný pes. Nezbývá tedy, než se vrhnout na naše doporučení, díky kterým změníte své mastné vlasy k nepoznání. 

 

Jak na mastné vlasy: Vhodně zvolená kosmetika je základ

Vaše první kroky po dočtení tohoto článku by měly vést do koupelny, kde si zrevidujte vlasové produkty, které aktuálně používáte. Jsou šité na míru vašemu typu vlasů? Pokud ne, tak máte první problém, na který vám hned nabízíme řešení. Na mastné vlasy byste měli používat pouze vlasovou kosmetiku určenou na odstranění přebytečného mazu a stabilizaci pokožky. 

Vždy se zaměřte na složení kosmetiky a hledejte v něm následující účinné látky. Polyplant, což je komplex sedmi přírodních bylinných extraktů vyvinutý pro komplexní péči o mastné vlasy a pokožku hlavy. Panthenol neboli provitamin B5, který dokáže účinně regulovat kožní maz a snižovat dráždivost vlasové pokožky. 

Obě tyto složky jsou obsaženy v našem VENIRA přírodním šamponu pro mastné vlasy, který pečuje o samotný vlas a vlasovou pokožku. Eliminuje tvorbu kožního mazu a přispívá k normalizaci funkce mazových žláz. Mimo to vlasy ochraňuje, hydratuje do hloubky, posiluje a zanechává je nádherně lesklé na pohled a hebké na dotek. 

Vhodně zvolený šampon jde ruku v ruce s kvalitním kondicionérem. My doporučujeme sáhnout po VENIRA bezoplachovém kondicionéru, který vaše vlasy vyživí a zajistí jejich snadné rozčesávání. 

 

Zatím jste v polovině cesty…

… a abyste se dostali do cíle, budete si muset osvojit zásady správné péče o mastné vlasy.

Vlasy vždy:

- oplachujte vlažnou vodou, příliš horká voda má za následek vysušenou pokožku, která se brání zvýšenou produkcí mazu

- vysoušejte mačkáním nikoliv třením, praktickým pomocníkem, který bude dostávat přebytečnou vodu z vašich vlasů šetrně, je VENIRA turban / ručník na vlasy

- fénujte studeným nebo vlažným vzduchem a fén mějte vždy ve vzdálenosti nejméně 20 cm od hlavy

- rozčesávejte čistým hřebenem, abyste si je nezanášeli prachem a zbytky stylingových produktů

- upravujte pomocí stylingových produktů s lehkou texturou, abyste je zbytečně nezatěžovali

- nechte je dýchat a nesvazujte je do příliš pevných copů a drdolů

Přečtěte si i naše další tipy pro zdravé vlasy zde: 8+1 tipů pro zdravé vlasy.

 

Co na mastné vlasy: Vsaďte na nejsilnější produkt svého druhu na trhu

Povzbuďte ještě více své každodenní úsilí a začněte užívat doplňky stravy podporující kvalitu vlasů. Vaše krása by totiž měla vždy začínat uvnitř, a právě VENIRA vitamíny na vlasy dodané zevním užitím, mohou značně ovlivnit vzhled vlasů a jejich kvalitu. Změna samozřejmě nenastane ze dne na den, ale za to je dlouhotrvající.  

Vyhněte se rokům experimentování a sáhněte po produktu, jehož účinek ověřily tisíce lidí před vámi. Řeč je samozřejmě o našem bestselleru VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť  s obsahem 19 účinných látek v každé kapsli z nichž každá hraje klíčovou roli v působení na pojivové tkáně, pleť, vlasy a nehty. Patří tak mezi nejsilnější produkty svého druhu na trhu. 

 

Jak zamaskovat mastné vlasy?

Pohrávejte si s umístěním pěšinky. Díky tomuto jednoduchému fíglu zakryjete mastné pramínky v místech, kde jste měli pěšinku předchozí den. 

Místo suchého šamponu, který může vlasovou pokožku dost vysušit, si vezměte na pomoc obyčejný papírový kapesníček. Ten rozdělte na jednotlivé vrstvy, a ty postupně přihládejte ke kořínkům – tímto způsobem lehce odsajete přebytečnou mastnotu.

Samozřejmě existují i různé vlasové doplňky, jako například čepice a šátek, které mastné vlasy schovají, ale my vám tento způsob maskování příliš nedoporučujeme. Časté nošení pokrývek hlavy totiž zabraňuje vlhkosti vypařit se z vlasů, což vede k zapaření pokožky, a tedy zvýšené produkci mazu. Takovým počínáním byste se dostali do začarovaného kruhu a svůj problém neřešili efektivně.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Zinek: Účinky a vše, co o něm potřebujete vědět

Zinek: Účinky a vše, co o něm potřebujete vědět

Zinek patří mezi hlavní minerály, které jsou pro správné fungování lidského organismu nezbytné. Zinek je součástí každé buňky a orgánu, jeho účinky tak zasahují do mnoha fyziologických procesů v těle. Svými vlastnostmi ovlivňuje nejen zdraví ale celkovou kvalitu života. Zinek je stopový prvek, který potřebujeme doplňovat po celý život.

 

Kde zinek pomáhá?

1. Od početí do stáří

Pokud plánujete početí miminka je vhodné se zaměřit na doplnění zinku, neboť výrazně ovlivňuje hormonální rovnováhu ženy a kvalitu a množství spermií muže. 

Nastávající maminka potřebuje dostatek tohoto minerálu pro správný vývoj plodu a v době kojení jeho potřebné denní množství dokonce stoupá.

Děti a adolescenti potřebují zinek ke správnému a dostatečné růstu. 

U seniorů ovšem klesá schopnost získat minerál čistě ze stravy a je nutné jej doplňovat ve formě přírodního zinku, který se nachází např. v našem potravinovém doplňku VENIRA zinek.

 

2. Při zvýšených nárocích na lidský organismus

V době zvýšeného výskytu respiračních onemocnění, je vhodné zaměřit svou pozornost na dostatečný příjem zinku, jež přispívá ke správné funkci imunitního systému. Funkce imunitního systému je snižována stresem, který je v dnešní uspěchané době enormní. Dostatečný přísun zinku pozitivně ovlivňuje funkci nervové soustavy, čímž přispívá k odolnosti organismu ale také lepší náladě, která opět ovlivňuje zdraví. 

Lidský organismus vystavený dlouhodobému stresu je náchylný k chronickým zánětům, které vedou k řadě civilizačních onemocnění. Zinek je důležitou součásti prevence proti kardiovaskulárním onemocněním či nejčastěji se vyskytujícím druhům rakoviny.

Zinek je výživou pro mozek, a tak se opět významnou mírou podílí na eliminaci Alzheimerovy či Parkinsonovy nemoci.

 

Zinek – výživa pro pleť, vlasy i nehty

1. Kůže

Zinek chrání pleť před působením volných radikálů, čímž přispívá k ochraně před předčasným buněčným stárnutím. Zároveň je nezastupitelným prvkem při léčbě akné, neboť zmírňuje zánět, potlačuje růst bakterií a snižuje aktivitu mazových žlázek.

Pleť obličeje a pokožka těla jsou jednou z oblastí, které jsou nejčastěji vystaveny pohledům okolí, proto všichni toužíme, aby byla zdravá, pružná a vitální. Zinek je nezbytný pro syntézu kolagenu, jež je hlavním prvkem pojivových a podpůrných tkání. Podílí se dále na regeneračních a hojivých procesech. Příznivě působí při léčbě odřenin, popálenin, proleženin ale také při hojení vředů, kam můžeme zařadit i léčbu hemeroidů.

2. Vlasy

Zdravá pleť doplněná zářícími vlasy a pevnými nehty tvoří vrchol krásy. I tady hraje zinek nezastupitelnou úlohu. Příznivě působí proti vypadávání vlasů, ovlivňuje přirozenou hydrataci, a tak vaše vlasy zůstávají nádherně lesklé a zdravé. 

3. Nehty

Vlivem nevhodné péče, používáním dezinfekcí a čistících saponátů se stávají nehty křehké a lámavé. I zde zinek pomáhá chrání nehet a nehtové lůžko. Svými vlastnostmi je také pomocníkem při léčbě nepříjemných nehtových plísní.

Z výčtu účinků a vlastností zinku jsme pochopili, že je nepostradatelným prvkem v našem těle. Je potřebný pro krásné vlasy, pevné nehty a zdravou pleť. Proto je obsažen i v našich kapslích podporujících zdraví vlasů, nehtů a pleti. 

 

Zdroje zinku

Potřebná denní dávka zinku se mění s věkem i v rámci životních fází. Těhotné a kojící ženy, senioři, sportovci, vegetariáni a vegani by kromě zinku získaného z potravy měli zařadit i příjem zinku formou potravinových doplňků. V případě vegetariánu a veganu je riziko nízkého zastoupení zinku dáno náročnějším vstřebáváním zinku z rostlinné stravy do těla. Pestrá a vyvážená strava ideálně v co nejčistší kvalitě je důležitá pro zdraví fyzické a duševní.

 

Jaké potraviny jsou na zinek bohaté:

-mořské plody – ústřice, mušle, krevety, humři, krabi

-ryby – losos, sardinky a další

-maso – hovězí, vepřové, jehněčí, krůtí a kuřecí

-luštěniny – fazole, čočka, cizrna

-obilniny – oves, hnědá rýže, quinoa

-ořechy a semínka – dýňová a slunečnicová semínka, kešu, vlašské ořechy

-zelenina – hrášek, kapusta, chřest

-mléčné výrobky

-vejce

-houby

 

Symptomy při nedostatku zinku

- chronický průjem

- imunitní nedostatečnost

suchá kůže

padající vlasy

problémy s hojením ran

poruchy růstu

poruchy plodnosti

nechutenství (zvýšené riziko v případě bulimie, anorexie či Crohnově nemoci)

Pokud jste zaznamenali některý z těchto zdravotních problémů sami u sebe, zkuste se zaměřit na skladbu jídelníčku a dopřejte si péči v podobě potravinového doplňku. Jako například náš VENIRA zinek.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o tělo Péče o vlasy Péče o nehty Péče o pleť

Jak na suchou pokožku hlavy

Jak na suchou pokožku hlavy

Suchá pokožka hlavy není nic příjemného. Svědí, štípe, je citlivá a případně i zarudlá. Navíc se z ní mohou odlupovat nevzhledné bílé šupinky. Zkrátka a dobře jedná se o nevítaný jev, který nám na sebevědomí nepřidá. Naštěstí existují způsoby, jak s tímto problémem účinně zatočit.

 

Proč pokožka svědí

Za normálních podmínek je pokožka hlavy přirozeně hydratovaná a tvoří se na ní optimální množství mazu. Pokud ovšem z nějakého důvodu dojde k narušení těchto procesů, může se začít vysušovat a případně i loupat. Pocity svědění nás logicky vedou ke škrábání postižených míst, čímž se vše jen zhoršuje. Aby toho nebylo málo, trpí obvykle také naše vlasy. I ony jsou suché, ztrácí lesk, lámou se a třepí.

Jak z toho ven? Odhalte příčinu, pokud je to možné, vyvarujte se napříště nežádoucím faktorům a především začněte se správnou kosmetickou péčí.

 

Jak je to s lupy

Suchá pokožka hlavy a lupy spolu jdou často ruku v ruce. Pokud najdeme ve vlasech odlupující se šupinky, obvykle máme hned jasno. Pozor ale, tento problém má dvě různé podoby – takzvané suché a mastné lupy.

Suché lupy, jak už název napovídá, mají co do činění právě se suchou pokožkou hlavy. Jsou bílé nebo našedlé a drobnější. Způsobuje je špatná hydratace pokožky i nedostatečná tvorba kožního mazu.

Pokud se vám zdá, že vás trápí suchá pokožka hlavy a mastné vlasy, půjde pravděpodobně o trochu jiný problém. V tomto případě se totiž ve skutečnosti pokožka mastí až příliš. Vznikají mastné lupy, které jsou nažloutlé a větší. Také se hůře odlupují, takže spíš ulpívají na hlavě a těžko se vyčesávají.

Jestliže vás postihnou lupy, uvědomte si nejprve, o jaký druh se jedná, abyste v boji proti nim zvolili správný přípravek. Případně můžete sáhnout po takovém, který si poradí s oběma typy. Tím je například VENIRA přírodní šampon proti lupům. Účinně vás zbaví jak suchých, tak mastných lupů, zklidní podrážděnou pokožku a navíc se postará o potřebnou výživu i lesk vašich vlasů.

 

Co suchou pokožku hlavy způsobuje

Jestliže se se suchou pokožkou hlavy potýkáte, na vině může být celá řada příčin:

Příliš časté mytí - své vlasy bychom samozřejmě měli udržovat v čistotě, ale všeho moc škodí. Každodenním mytím přichází pokožka hlavy o maz, který je v určité míře přirozený a potřebný. Přistupujte tedy k umývání vlasů dvakrát či třikrát týdně, to je akorát. Vyvarujte se také příliš horké vodě, která může k vysušování pokožky přispět.

Nadužívání fénu a podobných přístrojů - časté užívání fénu, ale také kulmy nebo žehličky na vlasy není pro pokožku hlavy zrovna ideální. Jestliže trpíte na její vysušování, zkuste tyto přístroje omezit, nebo alespoň používat na nižší stupeň, který je k vlasům přece jen citlivější.

Vlivy počasí - ať už se jedná o přímé sluníčko, nebo naopak o suchý a studený vzduch, pokožka hlavy dostává zabrat a může se nadměrně vysušovat. Neprospívá jí zejména střídání teplot – teplý vzduch z radiátorů ve vytopené místnosti a následný přechod ven do mrazu. Dbejte tedy na to, abyste v každém ročním období používali vhodné kosmetické prostředky, které vaše vlasy proti rozmarům počasí ochrání.

Nesprávná životospráva - suchou pokožku může zapříčinit nedostatečný pitný režim i chybějící vitamíny a minerální látky. Důležitý je především zinek, omega 3 mastné kyseliny nebo vitamín A. Dopřejte si proto dostatek ovoce a zeleniny, ryby, oříšky nebo celozrnné pečivo. Naopak se vyhněte cukrům, alkoholu a cigaretám.

Nevhodná kosmetika - nadměrné vysušování pokožky mohou mít na svědomí taky špatně zvolené kosmetické produkty. Čtěte složení a vyvarujte se těch, které obsahují alkohol. Raději dejte přednost ryze přírodním ingrediencím. Šampón nezapomeňte vždy důkladně umýt – jeho zbytky by totiž opět zapříčinily vysušování kůže.

Alergie - někdy se může stát, že i sebelépe vybraný kosmetický přípravek nesedne a způsobí alergickou reakci. Pokud vás trápí podrážděná a suchá pokožka po použití nového produktu, vězte, že jej budete muset napříště vynechat.

Věk - s přibývajícími léty má pokožka tendenci být sušší. O to víc pozornosti bychom měli péči o ni věnovat.

Zdravotní problémy - suchá a olupující se pokožka může být příznakem kožního onemocnění – například lupénky nebo ekzému. V takovém případě vyhledejte v prvé řadě pomoc lékaře.

 

Jak o suchou pokožku hlavy pečovat

Některé z příčin zmíněných výše máme ve svých rukou, s jinými bohužel moc nenaděláme. Soustřeďme se ale na to, co změnit můžeme. Sem patří především správně zvolená kosmetika. Šampón a kondicionér je základ, ale nezapomeňte ani na vlasovou masku, případně další produkty.

Jak by taková péče o suchou pokožku hlavy mohla vypadat? Začněte VENIRA přírodním šamponem pro suché a poškozené vlasy. Dlouhodobě zlepšuje hydrataci pokožky, regeneruje poničené vlasy a zabraňuje budoucímu třepení konečků.

Poté můžete vlasy ošetřit VENIRA bezoplachovým kondicionérem, který rovněž hydratuje a dodá vašim vlasům potřebnou výživu.

Na suchou pokožku hlavy je vynikající také VENIRA BIO moringový olej. Uleví od nepříjemného svědění, zbaví vás lupů a vy se budete moct těšit z krásných a zdravých vlasů, kterým nebude chybět pružnost ani lesk.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Domácí maska na vlasy

Domácí maska na vlasy

Vlasy jsou jedním ze symbolů krásy i odrazem našeho zdraví a pohody. Automaticky přitahují pohledy druhých, a proto chceme, aby vypadaly co nejlépe. Během roku ovšem dostávají pořádně zabrat – v létě jim nesvědčí sluníčko, v zimě zase chladné počasí a střídání teplot. Neustále jim hrozí také mechanické poškození a neprospívá jim ani stres. Mimo šampónu a kondicionéru byste měli používat i masku na vlasy. Tu domácí zvládnete připravit jedna dvě. Poslouží vám k tomu suroviny, které běžně najdete v kuchyni.

 

Jaké výhody domácí maska na vlasy přináší?

- máte pod kontrolou přesné složení a můžete zvolit právě ty suroviny, které vaše vlasy potřebují nejvíc

- využitím přírodních ingrediencí šetříte životní prostředí

- šetříte svoji peněženku, protože vás přírodní maska na vlasy vyjde jen na pár korun

 

Tip: Nevíte si rady s tím, jak vybrat tu nejlepší masku na vlasy zrovna pro váš typ kadeří? Nezoufejte a podívejte se na náš článek.

 

Domácí masky na suché vlasy

Suché vlasy zaviňuje především horké počasí nebo výkyvy teplot, ale také přílišné používání fénů, žehličky na vlasy nebo kulmy. Vlasům chybí potřebná hydratace, a dochází tak k jejich lámání a třepení. Základními surovinami, které pomohou navrátit vaší hřívě lesk, jsou vejce, med a olej (olivový, kokosový nebo třeba mandlový). Využít můžete ale také banán.

 

Maska na vlasy z medu a žloutku

-1 žloutek

-1 lžíce medu

-1 lžíce olivového oleje

Všechny ingredience smíchejte a naneste na vlasy. Nechte působit po dobu 20 minut a poté opláchněte. Následně vlasy umyjte šamponem.

 

Maska na vlasy z banánu

-1 banán

-2 lžíce medu

-1 lžíce olivového oleje

Jednotlivé suroviny smíchejte a rozmixujte na jemnou kaši. V případě potřeby ji můžete lehce naředit vodou. Potom naneste na vlasy, nechte působit půl hodiny a následně opláchněte.

 

Domácí masky na mastné vlasy

Mastné vlasy působí zplihle a celkově nevzhledně. Někomu byly dány do vínku od přírody, ale mohou se začít mastit také kvůli nadměrnému pocení nebo stresu. Skvěle proti nim působí především jablečný ocet. Dalším velkým pomocníkem je avokádo.

 

Kúra na vlasy z jablečného octa

-2 lžíce jablečného octa

-2 hrnky vlažné vody

Vlasy si nejprve umyjte běžným způsobem. Smíchejte jablečný ocet s vodou a touto směsí vlasy omyjte. Poté už neoplachujte.

 

Maska na vlasy z avokáda

-1 avokádo

-1 lžíce medu

-1 lžička olivového oleje

Avokádo oloupejte a rozmačkejte na kaši. Přidejte med a trochu olivového oleje. Využít můžete i lžíci vychlazeného mátového čaje, ale není nezbytně nutný. Naneste na vlasy a nechte působit půl hodiny. Poté vlasy důkladně umyjte šamponem a kondicionérem.

 

Účinná kvalita z lůna přírody

Přírodní masku na vlasy nemusíte nutně vyrábět doma. Vhodné přípravky najdete i v nabídce značky Venira. Pokud vás trápí poškozené nebo křehké vlasy, vyzkoušejte VENIRA regenerační masku na vlasy s vůní kokosu. Zacelí roztřepené konečky a dodá vlasům novou vitalitu a lesk.

Potřebnou posilu vaší kštici poskytne i VENIRA vyživující maska na vlasy. Postará se o dostatečnou hydrataci i přísun těch správných vitamínů. Navíc krásně voní po mangu a liči.

Zcela přírodní složení nabízí také VENIRA maska na vlasy pro lesk a hebkost. Díky ní se vašim vlasům dostane důležitých vitamínů i minerálních látek a vy se budete moct chlubit zářivou hřívou plnou života.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Jak urychlit růst vlasů?

Jak urychlit růst vlasů?

Vlasy vám nevypadávají, mají dostatečnou hustotu, se kterou jste spokojeni, ale o jejich růstu se to bohužel říct nedá? S pomalu rostoucími vlasy se rozhodně nemusíte navždy smířit! Přinášíme vám konkrétní tipy na nejrůznější triky a samozřejmě i na přírodní produkty pro zaručený růst vlasů.

 

Jak rychle rostou vlasy?

Ovšem každý z nás bude čekat jinak dlouhou dobu. Dle výzkumu The Trichological Society povyroste každý vlas o 0,5 až 1,7 cm měsíčně. Ročně pak hovoříme až o 15 cm. Ovšem v praxi je třeba vzít v úvahu i faktory, které celkovou délku ovlivňují. Mezi ty patří např. genetická výbava, věk, momentální zdravotní stav, psychické rozpoložení a v neposlední řadě i hormonální změny.

Máte pocit, že zrovna vaše vlasy rostou doslova šnečím tempem? Nezoufejte! Existuje celá řada způsobů, jak podpořit sílu vlasů a tím pozitivně působit na jejich délku. Samozřejmě nemluvíme o změně, která by nastala přes noc. Řeč je o dlouhodobém procesu, který bude vyžadovat vaši trpělivost a vytrvalost. Pojďme si rovnou představit první tipy, které vás dovedou k vytoužené hřívě.

 

Správný výběr kosmetiky pro růst vlasů

Péče o vlasy začíná vždy výběrem vhodné přírodní vlasové kosmetiky a její správnou aplikací. Jak ale vybrat ty správné produkty? Zaměřte se především na šampony a kondicionéry se složením účinných látek v podobě biotinu, keratinu, kolagenu a minerálů podporujících růst vlasů.

Ne všechny kosmetické produkty se hodí pro všechny typy vlasů. Zjistěte si tedy předem, zda jste majitelkou vlasů kudrnatých, vlnitých, suchých nebo poškozených. Suché kadeře si zaslouží pořádnou dávku hydratace, naopak u poškozených se nejprve zaměřte na jejich obnovu.

Pokud toužíte po dlouhých a zdravých vlasech, sáhněte po šamponu pro podporu růstu vlasů. Ten je složen z několika přírodních látek, které šetrně čistí pokožku hlavy a zároveň stimulují vlasové cibulky, čímž podporují růst vlasů. Abyste dosáhli maximální vlasové péče, přidejte do své každodenní rutiny i VENIRA vlasové sérum hair booster napomáhající k dosažení optimální délky vlasů i posílení folikul již od kořínků

Tip: Jak dosáhnout krásných, dlouhých, plných a silných vlasů pomocí jejich regenerování se dočtete v našem článku.

 

Dlouhé a zdravé vlasy díky masážím

Milujete masáže celého těla a rádi byste stejný požitek dopřály své vlasové pokožce? Spojte příjemné s užitečným! S pomocí stimulujícího masážního kartáče zlepšíte krevní oběh, podpoříte výživu vlasových folikulů, odstraníte napěti a uvolníte stres. Ne náhodou se tedy říká, že pokud chcete mít zdravé vlasy, musíte se v první řadě zaměřit na pokožku hlavy.

Postupný růst nových baby vlásků, ale i zlepšování celkové kvality vašich kadeří pocítíte i s VENIRA derma rollerem, tedy mikrojehličkovým aplikátorem! Příjemnou a zároveň účinnou masáž s válečkem si dopřejte dvakrát týdně. Spojit ji můžete s aplikací šamponu nebo vlasového oleje, který pokožku hlavy krásně provoní a stimuluje.

 

Správné používání derma rolleru

Před použitím jej nezapomeňte důkladně umýt teplou vodou a vydezinfikovat.

Používejte jej pouze na suchou a čistou pokožku hlavy.

Na váleček nevyvíjejte příliš velký tlak.

Po kůži přejíždějte pouze jedním směrem, a to sice ve směru růstu vlasů.

Nakonec naneste na pokožku sérum pro podporu růstu vlasů.

 

Jak podpořit růst vlasů skrze úpravu jídelníčku

Pokud to s podporou růstu svých vlasů myslíte opravdu vážně, jen pouhá změna vlasové kosmetiky stačit rozhodně nebude. Péče o vlasy začíná uvnitř, a proto vám radíme, abyste se ke svým vytouženým vlasům tzv. projedli. Na této cestě vám pomůže jídelníček bohatý na:

- ovoce, jako jsou jablka, meruňky, citrusy a hroznové víno

- zeleninu, v podobě brokolice, dýně, špenátu či rukoly

- ryby, tedy losos, tuňák, makrela a sardinky

- ořechy a semínka, jako jsou ta slunečnicová či vlašské ořechy

 

Naopak si dejte pozor na přílišnou konzumaci nezdravých smažených potravin a těch s obsahem bílého cukru.

 

Za rychle rostoucími vlasy stojí i doplňky stravy

Vyvážený jídelníček jde ruku v ruce s dlouhodobým užíváním doplňků stravy určených na podporu růstu vlasů. Tímto způsobem můžete do svého těla doplnit vitamíny, kterých v každodenní stravě nepřijímáte dostatek. Vlasům dělají dobře vitamíny skupiny B (biotin, B1, B2, B5 a B6), jejichž optimální množství přijmete pomocí b-komplexu. Dále také zinek, železo, křemík a aminokyseliny L-methionin a L-cystein.

S potřebným růstem vlasů, ale také s jejich nadměrným vypadáváním vám pomohou VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť s neuvěřitelnými 19 účinnými látkami v každé kapsli. Díky jejich komplexnímu a dokonale vyváženému složení řeší celou řadu příčin pomalého růstu vlasů.

Pokud chcete dopřát to nejlepší nejen svým vlasům, ale také svému mlsnému jazýčku, jsou zde lahodní jahodoví gumoví medvídci pro vlasy, nehty a pleťkteří při pravidelném užívání zlepší i celkovou kvalitu kadeří.

 

Kdo si počká, ten se dočká

Je zřejmé, že celá řada faktorů ovlivňujících rychlost růstu vlasů je mimo vaši každodenní kontrolu - ne však všechny. Věříme, že díky své trpělivosti a následování našich tipů budete již brzy vlastnit obdivuhodné háro, za kterým se bude každý otáčet, tak vytrvejte! Aneb kdo si počká, ten se dočká…

Tip: Do té doby se mezitím inspirujte našimi tipy na trendy účesy z krátkých vlasů.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Zdravé stravování Doplňky stravy