• Použijte právě teď kód VEL15 na slevu 15 %
  • Ke každé objednávce dáváme dárek
  • Máme vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Použijte kód VEL15 na slevu 15 %

Péče o vlasy, Strana 4

Kojíte a padají vám vlasy? Víme, jaké vitaminy a minerální látky vám chybí

Kojíte a padají vám vlasy? Víme, jaké vitaminy a minerální látky vám chybí

Vypadávání vlasů je tématem mnohých novopečených maminek. Jedná se o situaci nepříjemnou, ale nutno dodat, že nijak výjimečnou – s nadměrným vypadáváním vlasů po porodu má zkušenost až 50 % žen. Dnes se dozvíte, co nadměrné vypadávání vlasů vyvolává a přidáme i několik tipů, jak mu úspěšně čelit.  

 

Proč po porodu a během kojení padají vlasy?

Po porodu dochází u žen ke snížení hormonů estrogenu a progesteronu, čímž se do těla vysílá signál, že těhotenství skončilo. Právě náhlá změna hladiny hormonů vede ke snížení kvantity a kvality vlasů

 

Co je to Telogen effluvium?

Telogen effluvium je druhou nejčastější formu vypadávání vlasů diagnostikovanou dermatology. Jedná se o jev vyvolaný stresem, šokem nebo hormony.

Vlasový cyklus (detailně popsaný například v článku zde) zahrnuje čtyři růstové fáze vlasů. Právě Telogen effluvium souvisí s telogenní, tedy klidovou fází, která standardně trvá tři až čtyři měsíce. Folikul přestává být aktivní a regeneruje se. U zdravého člověka se v této fázi nachází až 14 % všech vlasů. 

V důsledku vyvolání Telogen effluvium se zpomaluje růstová fáze, což znamená, že dalšími etapami prochází méně vlasů. Kvůli tomu se do telogenní fáze dostává až 30 % všech vlasových vláken, tedy prakticky dvojnásobek běžného množství. 

V praxi může trvat šest až dvanáct měsíců, než se hladina hormonů společně s vlasovým cyklem vrátí zpět do normálu

 

Co můžete s padáním vlasů v průběhu kojení udělat?

Rozhodně nic nezkazíte účinnou prevencí zaměřenou nejen na posílení vlasového vlákna, ale také na:

- podporu psychické pohody

- snížení míry únavy a vyčerpání

- posílení imunitního systému

- ochranu buněk před oxidativním stresem

- udržení normální hladiny glukózy v krvi

- podporu normální krvetvorby

Jaké vitamíny proti padání vlasů zvolit? Všechny požadavky do jednoho splňují VENIRA vitaminy pro kojící ženy. Jsou přírodní, mají lahodnou meruňkovou příchuť, nejsou slazené cukrem a neobsahují žádný lepek a laktózu.

 

Jak je to s vlasy v průběhu těhotenství?

Je běžné, že v těhotenství se vypadávání vlasů dočasně omezí. Budete si všímat toho, že vaše vlasy jsou nebývale husté, zdravé a lesklé. Za toto příjemné překvapení vděčíte rostoucí hladině hormonu estrogenu, který prodlužuje růstovou fázi vlasových vláken, která by za normálních okolností už dávno vypadla

Přestože vás v průběhu těhotenství nebude trápit nadměrné vypadávání vlasů, můžete se potýkat s fyzickým i psychickým vyčerpáním, bolestmi hlavy, únavou, otékáním nohou a prudkými změnami nálad. Mnohdy jsou na vině chybějící minerály a vitaminy, které by nastávající maminky podpořily v období těhotenství, kdy musí fungovat doslova za dva. 

Tělo ženy musí v průběhu těhotenství zajistit dostatečný přísun vitaminů a minerálů nejen pro sebe, ale také vyvíjející se miminko. Z toho důvodu se vyplatí sáhnout po vitaminové směsi, která obsahuje vše, co žena v průběhu 1–3 trimestru potřebuje.

 

Jak dlouho trvá padání vlasů po porodu a kojení? 

Kdy se po porodu a kojení vrátí vše do normálu nelze s přesností říct, protože každá žena je jedinečná a na každou z nich může mít těhotenství i kojení jiný vliv. 

Obecně však lze říci, že většina žen zažívá zvýšené padání vlasů během prvních tří až šesti měsíců po porodu. Padání vlasů je často nejvýraznější kolem třetího až čtvrtého měsíce po porodu, kdy tělo prochází významnými hormonálními změnami. Jakmile se hormonální hladiny začnou stabilizovat, což obvykle trvá šest až dvanáct měsíců po porodu, padání vlasů by se mělo postupně snižovat.

Během této doby se růstový cyklus vlasů vrací do normálu, což znamená, že nové vlasy začnou růst a staré vlasy přestanou nadměrně vypadávat.

 

Jak zamezit padání vlasů, lámání nehtů a zhoršení stavu pleti?

1. Pamatujte, že vyvážený jídelníček je základ

Co na vypadávání vlasů? Nastávající maminky by měly veškeré vitaminy a minerály dodávat tělu formou bohaté, pestré a hlavně vyvážené stravy, která zajistí přísun všech nepostradatelných látek.

Jednou z nejdůležitějším aktivních látek je kyselina listová (= vitamin B9), která napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a přispívá k normální krvetvorbě. Bohatě obsažená je například ve špenátu, kapustě, brokolici a zelí. Nedostatek vitaminu B9 způsobuje slabost, únavu a například i výkyvy nálad

U mnohých vitaminů a minerálů může být těžké zajistit dostatečný přísun pouze ze stravy, a tak přichází na řadu doplňky stravy ve speciální verzi pro těhotné a kojící maminky, které by měly být s ohledem na citlivé období těhotenství a kojení přírodní.

 

2. Dopřejte svému tělu nepostradatelné vitaminy a minerály v jedné porci

Zmiňovanou kyselinu listovou a dalších 24 přírodních látek, které se svým vzájemným působením podílí na udržení komfortu maminek i miminka, najdete ve vitaminovém komplexu pro těhotné a kojící ženy.

Kromě kyseliny listové je pro nastávající a novopečené maminky důležité železo, vápník, hořčík, jód, vitamin D3, zinek a omega 3 mastné kyseliny. 

 

3. Nezapomínejte na kolagen

Jelikož základní stavební bílkovinou kůže je kolagen, a od stavu pokožky se odvíjí i kondice vlasů, je důležité podporovat jeho tvorbu, jelikož může vlasovým vláknům pomoci k rychlejší regeneraci.

I z toho důvodu jsme vzali náš bestseller – kolagenový drink, a jeho složení upravili do speciální verze pro všechny těhotné a kojící maminky. Tento lahodný nápoj vám pomůže udržet normální stav vlasů, nehtů, pleti a zubů. 

 Zjistěte další benefity kolagenu v našem předchozím článku.

 

4. Soustavná péče

Vlasům prospěje, pokud je nebudete kulmovat a žehlit. Do sucha je foukejte pouze po aplikaci ochranného přípravku před teplem. Omezte používání stylingových přípravků

Přípravky na vypadávání vlasů vám mohou pomoci. Na vlasy aplikujte přírodní kosmetiku. Používejte šampon pro podporu růstu vlasů, který můžete střídat se šamponem proti vypadávání vlasů. Vždy používejte i kondicionér, který vybírejte podle typu svých vlasů.

Pravidelně si dopřávejte masáž pokožky hlavy. Podpoříte tím růst vlasů a stimulujete činnost mazových žláz, které přispívají k hydrataci kůže.

Pokud se chcete dozvědět o dalších příčinách vypadávání vlasů a o produktech na zamezení jejich padání, přečtěte si náš článek s názvem TOP produkty na vypadávání vlasů.

Těhotenství a kojení může zamávat také s kvalitou vaší pleti a nehtů. S vlasovými a pleťovými problémy vám pomohou vitamíny a minerály obsažené v kapslích. Podpořit zdraví a kvalitu vlasů však můžete také konzumací potravin bohatých na vápník (ořechy, jogurt, sýr, listová zelenina), kyselinu askorbovou (citrusy, brambory, rajčata) a vitamíny skupiny B (luštěniny, drůbeží maso, mléčné výrobky, obiloviny).

Pro zdravou a krásnou pleť bez problémů je důležitá správná pečující rutina, která bude respektovat váš geneticky daný typ pleti a její momentální potřeby. Více o správné péči o pleť se dozvíte v našem článku s názvem Čištění pleti v pohodlí domova.

 

Zajímavosti o padání vlasů po porodu a během kojení 

1. Padání vlasů u žen po porodu je způsobeno především poklesem estrogenu a progesteronu, nikoli kojením. Kojení však může mírně zpomalit návrat vlasů do normálního růstového cyklu.

2. Padání vlasů po porodu a během kojení není známkou špatného zdraví, ale jde o normální a přirozený proces, kterým prochází mnoho žen.

3. Kojení je nejenom prospěšné pro dítě, ale také pomáhá matce. Během kojení se tělo matky přirozeně čistí od nadbytečných hormonů a dalších látek nahromaděných během těhotenství. Tento proces může ovlivnit nejen padání vlasů, ale také celkový stav pokožky a nehtů.

4. I když nedostatek vitamínů a minerálů může přispívat k padání vlasů, není to jediný faktor. Hormonální změny, stres, nedostatek spánku a fyzická vyčerpanost po porodu hrají také velkou roli. 

5. Hormon prolaktin, který je zodpovědný za produkci mateřského mléka, může také ovlivnit růst vlasů. Zvýšená hladina prolaktinu může způsobit zkrácení růstové fáze vlasů a tím přispět k jejich vypadávání.

6. Strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny, železo, zinek a vitamíny skupiny B může podpořit zdraví vlasů. Losos, avokádo, ořechy, semínka a listová zelenina jsou skvělými zdroji těchto živin.

 

Co si z článku odnést?    

Vypadávání vlasů u žen po porodu a během kojení je zcela přirozené. Těhotenství je pro tělo fyzicky namáhavé a ženy si procházejí velkými hormonálními změnami, které způsobují padání vlasů a mohou zpomalovat jejich opětovný růst. Naštěstí existují vitamíny na vypadávání vlasů pro těhotné a kojící maminky,  které vám s padáním vlasů pomoci

Jak ještě zabránit vypadávání vlasů? Zaměřte se také na kvalitní péči o vlasy a dbejte na zdravý životní styl. Zvýšenou péči věnujte také pleti a nehtům, které může porod a kojení rovněž negativně poznamenat.

V případě, že vás trápí extrémní padání vlasů i delší dobu po porodu a po kojení, poraďte se se svým lékařem. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Těhotenství a kojení Péče o vlasy

Vypadávání vlasů u mužů

Vypadávání vlasů u mužů

Dovedete si představit, že byste denně přišli o 50–100 vlasů? Na první pohled to může působit jako obrovské číslo, ale pravda je taková, že se jedná o přirozený denní úbytek každého člověka. O vypadávání vlasů, odborně nazývaném alopecie, hovoříme až v momentě, kdy dochází k vypadávání rapidně většího množství. Příčiny se pak liší v závislosti na tom, jestli se týká mužů, žen nebo dětí. V dnešním článku se zaměříme na část populace, která alopecií trpí především, tedy může. Dozvíte se, jaké jsou nejčastější příčiny nadměrného vypadávání vlasů, a jak mu zabránit. 

 

Vlasový cyklus

Než se zaměříme na problematiku nadměrného vypadávání vlasů, povíme si o něco o jejich růstu. Průměrný člověk má přibližně 100 000 tisíc vlasů – přesné množství u jednotlivce se pak odvíjí od konkrétní barvy a struktury vlasů. Každý vlas prochází čtyřmi růstovými fázemi, které se neustále opakují. 

1. První fáze se nazývá anagenní a představuje stadium aktivního růstu. Vlasová cibulka nacházející se ve spodní části vlasového folikulu (ochranné pouzdro, kde rostou až čtyři vlasy naráz) se aktivně regeneruje a vytváří vlasové vlákno, které se díky dělení kořene vlasu rychle prodlužuje. Měsíčně vyroste zhruba o 1,25 cm a ročně až o 15 cm. Vlasy zůstávají v aktivní fázi dva až šest let. Nicméně celková doba je podmíněna geneticky, a tak to může být i výrazně déle.  

2. V momentě, kdy se vlasový folikul přepne do katagenní fáze, nastává druhá životní etapa cyklu vlasu. Jedná se o dva až tři týdny dlouhé přechodné období, při kterém vlasy nerostou a nedochází ani k produkci pigmentu. Vlasové folikuly se zmenšují a ve vlasové cibulce se začínají tvořit nové vlasy. Kořen vlasu se odpojuje od krevního oběhu, který ho do té doby zásoboval živinami, a od buněk, které podporovaly jeho růst.

3. Úplným odpojením kořene vlasu začíná třetí fáze cyklu označovaná jako telegenní. Řeč je o klidovém stadiu trvajícím tři až čtyři měsíce, při kterém přestává být vlasový folikul aktivní a regeneruje se. U zdravého člověka se v této fázi nachází až 14 % všech vlasů. 

4. Po skončení odpočinkové etapy nastává poslední životní fáze cyklu vlasu označovaná jako exogenní. Z vlasové cibulky začíná růst nový vlas, který zespodu tlačí na ten předchozí, a to tak dlouho, dokud nevypadne. Tím se celý cyklus uzavírá a opět spouští první anagenní fázi.

 

Teď když už víte, jak to je s růstem vlasů, zaměříme se na opačnou problematiku, tedy nadměrné vypadávání

 

Dědičnost jako nejčastější příčina vypadávání vlasů u mužů

Páda-li vlasů více, než je běžné, příčinou je pravděpodobně dědičná plešatost, tedy androgenní alopecie (z anglického male pattern baldness). Při dědičné plešatosti dochází vlivem hormonů ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Vlasy ztrácejí svou sílu, a tak lehce vypadnou. V konečném důsledku se folikul zmenší natolik, že v průběhu růstové etapy nevyroste žádný vlas. Pokud se tedy dá s ohledem na vaše předky předpokládat, že se vás bude androgenní alopecie týkat, tak to, jak moc vás postihne, ovlivňuje především množství testosteronu, které vaše tělo vytváří.

 

Ale pozor! Genetická predispozice není jediným důvodem, proč dochází k nadměrnému vypadávání vlasů. 

 

Další časté příčiny nadměrného vypadávání vlasů u mužů

- nadměrný stres

- traumata

špatná životospráva

zánět v těle

nevhodná péče o vlasy a pokožku hlavy

chemické reakce (chemoterapie)

vedlejší nežádoucí účinky léků

roční období

 

6 tipů, jak zastavit vypadávání a obnovit růst vlasů

1. Blokujte hormon DHT

Příčinou dědičné plešatosti je hormon DHT (= dihydrotestosteron). Cestou, jak zabránit plešatění, je tedy blokovat tento hormon. 

DHT vzniká přeměnou testosteronu díky enzymu 5-alfareduktasa (5-AR) a je důvodem, proč dochází ke zmenšování vlasového folikulu. Jeho aktivitu lze naštěstí omezit přírodní cestou.

K nejznámějším přírodním blokátorům DHT patří kofein, olej z dýňových semínek, rozmarýnový olej (o účincích rozmarýnu jakožto přírodního léku na vlasy píšeme v samostatném článku) a extrakt z bobulí serenoi.

 

2. Upravte svůj stávající jídelníček

Postarejte se o bohatost svého jídelníčku na vitaminy, jejichž nedostatek se může projevit právě na hustotě i kvalitě vlasů a stavu vlasové pokožky.

Svou pozornost soustřeďte na vitaminy rozpustné ve vodě (B-komplex, C) a v tucích (A, D a E). Spolehlivým zdrojem těchto vitaminů je pestrá strava, kterou můžete v případě omezení v jídelníčku obohatit o doplňky stravy

 

3. Zahrňte vhodné doplňky stravy

Dodejte svým vlasům poctivou výživu zevnitř prostřednictvím přírodního doplňku stravy VENIRA hair & beard booster pro muže.

Jedná se o přírodní kapsle vyvinuté speciálně pro potřeby mužů, kteří bojují s pomalu rostoucími vlasy a vousy, dále kvalitou svých vlasů, jejich vypadáváním a lámáním. Díky svému nabitému složení přispívají k podpoře imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem. 

 

 

4. Vyberte vhodnou vlasovou kosmetiku

Svou vlasovou péči obohaťte o šampon určený na vypadávání vlasů a zahušťující vlasové sérum, jehož složení jsme vyvinuli tak, aby bylo vhodné i při androgenní alopecii!

 

5. Šetrně pečujte o pokožku hlavy 

Pokožku hlavy nikdy nedřete. Při šamponování ji vždy masírujte jemnými krouživými pohyby. Kohoutek nastavte na vlažnou vodu a při vysoušení vlasů zamezte nadměrnému drhnutí pokožky ručníkem.

 

6. Omezte stres

Krátkodobý stres pro vás může být užitečný, protože vás udržuje bdělé a motivované. To však neplatí o stresu dlouhodobém, tedy chronickém, který je pro váš organismus nesnesitelným. Přečtěte si o tom, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků.

 

Věříme, že díky dnešnímu článku najdete způsob, jak nadměrné vypadávání vlasů zastavit. Nicméně připomínáme, že klíčem k úspěchu je odhalení skutečné příčiny. Pokud by vám tedy nic z výše uvedeného nepomohlo, doporučujeme konzultovat celý problém s trichologem (lékařem se specializací na zdraví vlasů).

 

Péče o vlasy

Správná péče o mastné vlasy

Správná péče o mastné vlasy

S mastnými vlasy zápasí zhruba každý čtvrtý dospělý. Pokud tedy patříte k této čtvrtině naší populace, která musí řešit problémy spojené s mastnými vlasy a pokožkou hlavy, je tento článek jako stvořený pro vás. Dnes se naučíte vybrat vhodnou vlasovou kosmetiku a osvojíte si základní pravidla péče o mastné vlasy.

 

Mastné vlasy ≠ mastící se vlasy

Na úvod si uděláme pořádek v pojmech, ve kterých se v souvislosti s touto problematikou často chybuje. Pokud mluvíme o mastných vlasech, máme na mysli jeden z oficiálních typů vlasů. 

Naopak mastící se vlasy může mít kdokoliv bez ohledu na svůj geneticky daný typ vlasů. Jedná se tedy o stav, který nemusí být nutně trvalý. K častým příčinám patří špatné stravovací návyky, fyziologická nerovnováha či hormonální změny. 

 

Mastné vlasy: Příčinu hledejte ve své vlasové rutině

Věděli jste, že mastné vlasy se velmi často vyskytují u osob s mastným typem pleti? Důvodem je skutečnost, že mastné vlasy jsou příčinou nadměrné produkce mazu na pokožce hlavy. Pokud se vás tedy tato problematika týká, fakticky nehledáte jen řešení pro své vlasy, ale především pro svou pokožku.

Existují ovšem faktory, kterými sami (ne)vědomky zhoršujete stav, a tím pádem vzhled, svých mastných vlasů:

- používáte nevyhovující vlasovou kosmetiku

vlasy si myjete příliš často

máte nevhodnou techniku mytí vlasů

vlasy oplachujete horkou vodou

po vymytí vám na vlasech zůstává kosmetika

používáte nepřiměřené množství vlasové kosmetiky

-v průběhu dne si do vlasů často saháte

Teď už pravděpodobně víte, kde je ve vašem případě zakopaný pes. Nezbývá tedy, než se vrhnout na naše doporučení, díky kterým změníte své mastné vlasy k nepoznání. 

 

Jak na mastné vlasy: Vhodně zvolená kosmetika je základ

Vaše první kroky po dočtení tohoto článku by měly vést do koupelny, kde si zrevidujte vlasové produkty, které aktuálně používáte. Jsou šité na míru vašemu typu vlasů? Pokud ne, tak máte první problém, na který vám hned nabízíme řešení. Na mastné vlasy byste měli používat pouze vlasovou kosmetiku určenou na odstranění přebytečného mazu a stabilizaci pokožky. 

Vždy se zaměřte na složení kosmetiky a hledejte v něm následující účinné látky. Polyplant, což je komplex sedmi přírodních bylinných extraktů vyvinutý pro komplexní péči o mastné vlasy a pokožku hlavy. Panthenol neboli provitamin B5, který dokáže účinně regulovat kožní maz a snižovat dráždivost vlasové pokožky. 

Obě tyto složky jsou obsaženy v našem VENIRA přírodním šamponu pro mastné vlasy, který pečuje o samotný vlas a vlasovou pokožku. Eliminuje tvorbu kožního mazu a přispívá k normalizaci funkce mazových žláz. Mimo to vlasy ochraňuje, hydratuje do hloubky, posiluje a zanechává je nádherně lesklé na pohled a hebké na dotek. 

Vhodně zvolený šampon jde ruku v ruce s kvalitním kondicionérem. My doporučujeme sáhnout po VENIRA bezoplachovém kondicionéru, který vaše vlasy vyživí a zajistí jejich snadné rozčesávání. 

 

Zatím jste v polovině cesty…

… a abyste se dostali do cíle, budete si muset osvojit zásady správné péče o mastné vlasy.

Vlasy vždy:

- oplachujte vlažnou vodou, příliš horká voda má za následek vysušenou pokožku, která se brání zvýšenou produkcí mazu

- vysoušejte mačkáním nikoliv třením, praktickým pomocníkem, který bude dostávat přebytečnou vodu z vašich vlasů šetrně, je VENIRA turban / ručník na vlasy

- fénujte studeným nebo vlažným vzduchem a fén mějte vždy ve vzdálenosti nejméně 20 cm od hlavy

- rozčesávejte čistým hřebenem, abyste si je nezanášeli prachem a zbytky stylingových produktů

- upravujte pomocí stylingových produktů s lehkou texturou, abyste je zbytečně nezatěžovali

- nechte je dýchat a nesvazujte je do příliš pevných copů a drdolů

Přečtěte si i naše další tipy pro zdravé vlasy zde: 8+1 tipů pro zdravé vlasy.

 

Co na mastné vlasy: Vsaďte na nejsilnější produkt svého druhu na trhu

Povzbuďte ještě více své každodenní úsilí a začněte užívat doplňky stravy podporující kvalitu vlasů. Vaše krása by totiž měla vždy začínat uvnitř, a právě VENIRA vitamíny na vlasy dodané zevním užitím, mohou značně ovlivnit vzhled vlasů a jejich kvalitu. Změna samozřejmě nenastane ze dne na den, ale za to je dlouhotrvající.  

Vyhněte se rokům experimentování a sáhněte po produktu, jehož účinek ověřily tisíce lidí před vámi. Řeč je samozřejmě o našem bestselleru VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť  s obsahem 19 účinných látek v každé kapsli z nichž každá hraje klíčovou roli v působení na pojivové tkáně, pleť, vlasy a nehty. Patří tak mezi nejsilnější produkty svého druhu na trhu. 

 

Jak zamaskovat mastné vlasy?

Pohrávejte si s umístěním pěšinky. Díky tomuto jednoduchému fíglu zakryjete mastné pramínky v místech, kde jste měli pěšinku předchozí den. 

Místo suchého šamponu, který může vlasovou pokožku dost vysušit, si vezměte na pomoc obyčejný papírový kapesníček. Ten rozdělte na jednotlivé vrstvy, a ty postupně přihládejte ke kořínkům – tímto způsobem lehce odsajete přebytečnou mastnotu.

Samozřejmě existují i různé vlasové doplňky, jako například čepice a šátek, které mastné vlasy schovají, ale my vám tento způsob maskování příliš nedoporučujeme. Časté nošení pokrývek hlavy totiž zabraňuje vlhkosti vypařit se z vlasů, což vede k zapaření pokožky, a tedy zvýšené produkci mazu. Takovým počínáním byste se dostali do začarovaného kruhu a svůj problém neřešili efektivně.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Jak na suchou pokožku hlavy

Jak na suchou pokožku hlavy

Suchá pokožka hlavy není nic příjemného. Svědí, štípe, je citlivá a případně i zarudlá. Navíc se z ní mohou odlupovat nevzhledné bílé šupinky. Zkrátka a dobře jedná se o nevítaný jev, který nám na sebevědomí nepřidá. Naštěstí existují způsoby, jak s tímto problémem účinně zatočit.

 

Proč pokožka svědí

Za normálních podmínek je pokožka hlavy přirozeně hydratovaná a tvoří se na ní optimální množství mazu. Pokud ovšem z nějakého důvodu dojde k narušení těchto procesů, může se začít vysušovat a případně i loupat. Pocity svědění nás logicky vedou ke škrábání postižených míst, čímž se vše jen zhoršuje. Aby toho nebylo málo, trpí obvykle také naše vlasy. I ony jsou suché, ztrácí lesk, lámou se a třepí.

Jak z toho ven? Odhalte příčinu, pokud je to možné, vyvarujte se napříště nežádoucím faktorům a především začněte se správnou kosmetickou péčí.

 

Jak je to s lupy

Suchá pokožka hlavy a lupy spolu jdou často ruku v ruce. Pokud najdeme ve vlasech odlupující se šupinky, obvykle máme hned jasno. Pozor ale, tento problém má dvě různé podoby – takzvané suché a mastné lupy.

Suché lupy, jak už název napovídá, mají co do činění právě se suchou pokožkou hlavy. Jsou bílé nebo našedlé a drobnější. Způsobuje je špatná hydratace pokožky i nedostatečná tvorba kožního mazu.

Pokud se vám zdá, že vás trápí suchá pokožka hlavy a mastné vlasy, půjde pravděpodobně o trochu jiný problém. V tomto případě se totiž ve skutečnosti pokožka mastí až příliš. Vznikají mastné lupy, které jsou nažloutlé a větší. Také se hůře odlupují, takže spíš ulpívají na hlavě a těžko se vyčesávají.

Jestliže vás postihnou lupy, uvědomte si nejprve, o jaký druh se jedná, abyste v boji proti nim zvolili správný přípravek. Případně můžete sáhnout po takovém, který si poradí s oběma typy. Tím je například VENIRA přírodní šampon proti lupům. Účinně vás zbaví jak suchých, tak mastných lupů, zklidní podrážděnou pokožku a navíc se postará o potřebnou výživu i lesk vašich vlasů.

 

Co suchou pokožku hlavy způsobuje

Jestliže se se suchou pokožkou hlavy potýkáte, na vině může být celá řada příčin:

Příliš časté mytí - své vlasy bychom samozřejmě měli udržovat v čistotě, ale všeho moc škodí. Každodenním mytím přichází pokožka hlavy o maz, který je v určité míře přirozený a potřebný. Přistupujte tedy k umývání vlasů dvakrát či třikrát týdně, to je akorát. Vyvarujte se také příliš horké vodě, která může k vysušování pokožky přispět.

Nadužívání fénu a podobných přístrojů - časté užívání fénu, ale také kulmy nebo žehličky na vlasy není pro pokožku hlavy zrovna ideální. Jestliže trpíte na její vysušování, zkuste tyto přístroje omezit, nebo alespoň používat na nižší stupeň, který je k vlasům přece jen citlivější.

Vlivy počasí - ať už se jedná o přímé sluníčko, nebo naopak o suchý a studený vzduch, pokožka hlavy dostává zabrat a může se nadměrně vysušovat. Neprospívá jí zejména střídání teplot – teplý vzduch z radiátorů ve vytopené místnosti a následný přechod ven do mrazu. Dbejte tedy na to, abyste v každém ročním období používali vhodné kosmetické prostředky, které vaše vlasy proti rozmarům počasí ochrání.

Nesprávná životospráva - suchou pokožku může zapříčinit nedostatečný pitný režim i chybějící vitamíny a minerální látky. Důležitý je především zinek, omega 3 mastné kyseliny nebo vitamín A. Dopřejte si proto dostatek ovoce a zeleniny, ryby, oříšky nebo celozrnné pečivo. Naopak se vyhněte cukrům, alkoholu a cigaretám.

Nevhodná kosmetika - nadměrné vysušování pokožky mohou mít na svědomí taky špatně zvolené kosmetické produkty. Čtěte složení a vyvarujte se těch, které obsahují alkohol. Raději dejte přednost ryze přírodním ingrediencím. Šampón nezapomeňte vždy důkladně umýt – jeho zbytky by totiž opět zapříčinily vysušování kůže.

Alergie - někdy se může stát, že i sebelépe vybraný kosmetický přípravek nesedne a způsobí alergickou reakci. Pokud vás trápí podrážděná a suchá pokožka po použití nového produktu, vězte, že jej budete muset napříště vynechat.

Věk - s přibývajícími léty má pokožka tendenci být sušší. O to víc pozornosti bychom měli péči o ni věnovat.

Zdravotní problémy - suchá a olupující se pokožka může být příznakem kožního onemocnění – například lupénky nebo ekzému. V takovém případě vyhledejte v prvé řadě pomoc lékaře.

 

Jak o suchou pokožku hlavy pečovat

Některé z příčin zmíněných výše máme ve svých rukou, s jinými bohužel moc nenaděláme. Soustřeďme se ale na to, co změnit můžeme. Sem patří především správně zvolená kosmetika. Šampón a kondicionér je základ, ale nezapomeňte ani na vlasovou masku, případně další produkty.

Jak by taková péče o suchou pokožku hlavy mohla vypadat? Začněte VENIRA přírodním šamponem pro suché a poškozené vlasy. Dlouhodobě zlepšuje hydrataci pokožky, regeneruje poničené vlasy a zabraňuje budoucímu třepení konečků.

Poté můžete vlasy ošetřit VENIRA bezoplachovým kondicionérem, který rovněž hydratuje a dodá vašim vlasům potřebnou výživu.

Na suchou pokožku hlavy je vynikající také VENIRA BIO moringový olej. Uleví od nepříjemného svědění, zbaví vás lupů a vy se budete moct těšit z krásných a zdravých vlasů, kterým nebude chybět pružnost ani lesk.

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Domácí maska na vlasy

Domácí maska na vlasy

Vlasy jsou jedním ze symbolů krásy i odrazem našeho zdraví a pohody. Automaticky přitahují pohledy druhých, a proto chceme, aby vypadaly co nejlépe. Během roku ovšem dostávají pořádně zabrat – v létě jim nesvědčí sluníčko, v zimě zase chladné počasí a střídání teplot. Neustále jim hrozí také mechanické poškození a neprospívá jim ani stres. Mimo šampónu a kondicionéru byste měli používat i masku na vlasy. Tu domácí zvládnete připravit jedna dvě. Poslouží vám k tomu suroviny, které běžně najdete v kuchyni.

 

Jaké výhody domácí maska na vlasy přináší?

- máte pod kontrolou přesné složení a můžete zvolit právě ty suroviny, které vaše vlasy potřebují nejvíc

- využitím přírodních ingrediencí šetříte životní prostředí

- šetříte svoji peněženku, protože vás přírodní maska na vlasy vyjde jen na pár korun

 

Tip: Nevíte si rady s tím, jak vybrat tu nejlepší masku na vlasy zrovna pro váš typ kadeří? Nezoufejte a podívejte se na náš článek.

 

Domácí masky na suché vlasy

Suché vlasy zaviňuje především horké počasí nebo výkyvy teplot, ale také přílišné používání fénů, žehličky na vlasy nebo kulmy. Vlasům chybí potřebná hydratace, a dochází tak k jejich lámání a třepení. Základními surovinami, které pomohou navrátit vaší hřívě lesk, jsou vejce, med a olej (olivový, kokosový nebo třeba mandlový). Využít můžete ale také banán.

 

Maska na vlasy z medu a žloutku

-1 žloutek

-1 lžíce medu

-1 lžíce olivového oleje

Všechny ingredience smíchejte a naneste na vlasy. Nechte působit po dobu 20 minut a poté opláchněte. Následně vlasy umyjte šamponem.

 

Maska na vlasy z banánu

-1 banán

-2 lžíce medu

-1 lžíce olivového oleje

Jednotlivé suroviny smíchejte a rozmixujte na jemnou kaši. V případě potřeby ji můžete lehce naředit vodou. Potom naneste na vlasy, nechte působit půl hodiny a následně opláchněte.

 

Domácí masky na mastné vlasy

Mastné vlasy působí zplihle a celkově nevzhledně. Někomu byly dány do vínku od přírody, ale mohou se začít mastit také kvůli nadměrnému pocení nebo stresu. Skvěle proti nim působí především jablečný ocet. Dalším velkým pomocníkem je avokádo.

 

Kúra na vlasy z jablečného octa

-2 lžíce jablečného octa

-2 hrnky vlažné vody

Vlasy si nejprve umyjte běžným způsobem. Smíchejte jablečný ocet s vodou a touto směsí vlasy omyjte. Poté už neoplachujte.

 

Maska na vlasy z avokáda

-1 avokádo

-1 lžíce medu

-1 lžička olivového oleje

Avokádo oloupejte a rozmačkejte na kaši. Přidejte med a trochu olivového oleje. Využít můžete i lžíci vychlazeného mátového čaje, ale není nezbytně nutný. Naneste na vlasy a nechte působit půl hodiny. Poté vlasy důkladně umyjte šamponem a kondicionérem.

 

Účinná kvalita z lůna přírody

Přírodní masku na vlasy nemusíte nutně vyrábět doma. Vhodné přípravky najdete i v nabídce značky Venira. Pokud vás trápí poškozené nebo křehké vlasy, vyzkoušejte VENIRA regenerační masku na vlasy s vůní kokosu. Zacelí roztřepené konečky a dodá vlasům novou vitalitu a lesk.

Potřebnou posilu vaší kštici poskytne i VENIRA vyživující maska na vlasy. Postará se o dostatečnou hydrataci i přísun těch správných vitamínů. Navíc krásně voní po mangu a liči.

Zcela přírodní složení nabízí také VENIRA maska na vlasy pro lesk a hebkost. Díky ní se vašim vlasům dostane důležitých vitamínů i minerálních látek a vy se budete moct chlubit zářivou hřívou plnou života.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Jak urychlit růst vlasů?

Jak urychlit růst vlasů?

Vlasy vám nevypadávají, mají dostatečnou hustotu, se kterou jste spokojeni, ale o jejich růstu se to bohužel říct nedá? S pomalu rostoucími vlasy se rozhodně nemusíte navždy smířit! Přinášíme vám konkrétní tipy na nejrůznější triky a samozřejmě i na přírodní produkty pro zaručený růst vlasů.

 

Jak rychle rostou vlasy?

Ovšem každý z nás bude čekat jinak dlouhou dobu. Dle výzkumu The Trichological Society povyroste každý vlas o 0,5 až 1,7 cm měsíčně. Ročně pak hovoříme až o 15 cm. Ovšem v praxi je třeba vzít v úvahu i faktory, které celkovou délku ovlivňují. Mezi ty patří např. genetická výbava, věk, momentální zdravotní stav, psychické rozpoložení a v neposlední řadě i hormonální změny.

Máte pocit, že zrovna vaše vlasy rostou doslova šnečím tempem? Nezoufejte! Existuje celá řada způsobů, jak podpořit sílu vlasů a tím pozitivně působit na jejich délku. Samozřejmě nemluvíme o změně, která by nastala přes noc. Řeč je o dlouhodobém procesu, který bude vyžadovat vaši trpělivost a vytrvalost. Pojďme si rovnou představit první tipy, které vás dovedou k vytoužené hřívě.

 

Správný výběr kosmetiky pro růst vlasů

Péče o vlasy začíná vždy výběrem vhodné přírodní vlasové kosmetiky a její správnou aplikací. Jak ale vybrat ty správné produkty? Zaměřte se především na šampony a kondicionéry se složením účinných látek v podobě biotinu, keratinu, kolagenu a minerálů podporujících růst vlasů.

Ne všechny kosmetické produkty se hodí pro všechny typy vlasů. Zjistěte si tedy předem, zda jste majitelkou vlasů kudrnatých, vlnitých, suchých nebo poškozených. Suché kadeře si zaslouží pořádnou dávku hydratace, naopak u poškozených se nejprve zaměřte na jejich obnovu.

Pokud toužíte po dlouhých a zdravých vlasech, sáhněte po šamponu pro podporu růstu vlasů. Ten je složen z několika přírodních látek, které šetrně čistí pokožku hlavy a zároveň stimulují vlasové cibulky, čímž podporují růst vlasů. Abyste dosáhli maximální vlasové péče, přidejte do své každodenní rutiny i VENIRA vlasové sérum hair booster napomáhající k dosažení optimální délky vlasů i posílení folikul již od kořínků

Tip: Jak dosáhnout krásných, dlouhých, plných a silných vlasů pomocí jejich regenerování se dočtete v našem článku.

 

Dlouhé a zdravé vlasy díky masážím

Milujete masáže celého těla a rádi byste stejný požitek dopřály své vlasové pokožce? Spojte příjemné s užitečným! S pomocí stimulujícího masážního kartáče zlepšíte krevní oběh, podpoříte výživu vlasových folikulů, odstraníte napěti a uvolníte stres. Ne náhodou se tedy říká, že pokud chcete mít zdravé vlasy, musíte se v první řadě zaměřit na pokožku hlavy.

Postupný růst nových baby vlásků, ale i zlepšování celkové kvality vašich kadeří pocítíte i s VENIRA derma rollerem, tedy mikrojehličkovým aplikátorem! Příjemnou a zároveň účinnou masáž s válečkem si dopřejte dvakrát týdně. Spojit ji můžete s aplikací šamponu nebo vlasového oleje, který pokožku hlavy krásně provoní a stimuluje.

 

Správné používání derma rolleru

Před použitím jej nezapomeňte důkladně umýt teplou vodou a vydezinfikovat.

Používejte jej pouze na suchou a čistou pokožku hlavy.

Na váleček nevyvíjejte příliš velký tlak.

Po kůži přejíždějte pouze jedním směrem, a to sice ve směru růstu vlasů.

Nakonec naneste na pokožku sérum pro podporu růstu vlasů.

 

Jak podpořit růst vlasů skrze úpravu jídelníčku

Pokud to s podporou růstu svých vlasů myslíte opravdu vážně, jen pouhá změna vlasové kosmetiky stačit rozhodně nebude. Péče o vlasy začíná uvnitř, a proto vám radíme, abyste se ke svým vytouženým vlasům tzv. projedli. Na této cestě vám pomůže jídelníček bohatý na:

- ovoce, jako jsou jablka, meruňky, citrusy a hroznové víno

- zeleninu, v podobě brokolice, dýně, špenátu či rukoly

- ryby, tedy losos, tuňák, makrela a sardinky

- ořechy a semínka, jako jsou ta slunečnicová či vlašské ořechy

 

Naopak si dejte pozor na přílišnou konzumaci nezdravých smažených potravin a těch s obsahem bílého cukru.

 

Za rychle rostoucími vlasy stojí i doplňky stravy

Vyvážený jídelníček jde ruku v ruce s dlouhodobým užíváním doplňků stravy určených na podporu růstu vlasů. Tímto způsobem můžete do svého těla doplnit vitamíny, kterých v každodenní stravě nepřijímáte dostatek. Vlasům dělají dobře vitamíny skupiny B (biotin, B1, B2, B5 a B6), jejichž optimální množství přijmete pomocí b-komplexu. Dále také zinek, železo, křemík a aminokyseliny L-methionin a L-cystein.

S potřebným růstem vlasů, ale také s jejich nadměrným vypadáváním vám pomohou VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť s neuvěřitelnými 19 účinnými látkami v každé kapsli. Díky jejich komplexnímu a dokonale vyváženému složení řeší celou řadu příčin pomalého růstu vlasů.

Pokud chcete dopřát to nejlepší nejen svým vlasům, ale také svému mlsnému jazýčku, jsou zde lahodní jahodoví gumoví medvídci pro vlasy, nehty a pleťkteří při pravidelném užívání zlepší i celkovou kvalitu kadeří.

 

Kdo si počká, ten se dočká

Je zřejmé, že celá řada faktorů ovlivňujících rychlost růstu vlasů je mimo vaši každodenní kontrolu - ne však všechny. Věříme, že díky své trpělivosti a následování našich tipů budete již brzy vlastnit obdivuhodné háro, za kterým se bude každý otáčet, tak vytrvejte! Aneb kdo si počká, ten se dočká…

Tip: Do té doby se mezitím inspirujte našimi tipy na trendy účesy z krátkých vlasů.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Vypadávání vlasů u mužů: Jak s tím zatočit?

Vypadávání vlasů u mužů: Jak s tím zatočit?

Zatímco u žen je nejčastější příčinou nadměrného vypadání vlasů hormonální nerovnováha, u mužů hraje častou roli dědičná predispozice. Pokud nacházíte na svém polštáři stále více vlasů, možná je to i váš případ. A možná také ne – zjistěte, jaké jsou další možné příčiny nadměrného vypadávání vlasů a inspirujte se našimi tipy na to, jak s ním zatočit.

 

Vypadávání vlasů: muži začínají plešatět nejčastěji mezi 20. až 30. rokem

Androgenní alopecie, o které píšeme detailně v článku vypadávání vlasů u mužů, je vůbec tou nejčastější příčinou nadměrného vypadávání vlasů. Jedná se vlastně o dědičnou plešatost, a tak se s předpokladem k tomuto problému již rodíte.

To, jestli se přímo vás bude androgenní alopecie týkat, závisí především na množství testosteronu, které vaše tělo vytváří. Vlivem hormonů totiž dochází ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Vlasy ztrácejí svou sílu, a tak lehce vypadnou. V konečném důsledku se folikul zmenší natolik, že v průběhu růstové etapy nevyroste žádný vlas. 

Nejkritičtější období pro muže přichází mezi 20. a 30. rokem. V této době je totiž hladina testosteronu zdaleka nejvyšší. Pokud v těchto letech zaznamenáte, že vám vypadává více vlasů než dříve a s ohledem na své předky předpokládáte, že by mohla být na vině dědičná plešatost, pak vám doporučujeme vyhledat co nejdříve specializovaného lékaře. Se správnou péčí by se mohlo vypadávání vlasů do pár měsíců zastavit, a proto je zcela esenciální tento problém včas podchytit. 

Zajímá vás, kolik vlasů má průměrný člověk, kolik vlasů denně vypadne a o kolik milimetrů vlasy vyrostou v růstové fázi? Odpovědi na tyto otázky a další zajímavosti se dočtete v článku o vypadávání vlasů u mužů.

Máte pocit, že androgenní alopecie není váš případ? Důvodem nadměrného vypadávání vlasů může být také nadměrný stres, prožité trauma, špatná životospráva, zánět v těle nebo nevhodná péče o vlasy a pokožku hlavy.

 

Nadměrný stres jako častá příčina vypadávání vlasů

Dlouhodobý stres zvyšuje v těle hladinu androgenů (mužských hormonů), které mají přímý vliv na nadměrné vypadávání. Kromě toho způsobuje i problémy s vlasovou pokožkou. Nejenže se na jejím povrchu tvoří lupy a zároveň se nedostatečně prokrvuje, a tedy neabsorbuje dostatek živin, ale silný stres také způsobuje její podráždění, což vyvolává nadměrnou tvorbu volných radikálů.

Nadměrný stres rovněž způsobuje problémy s trávením, což se může opět negativně promítnout nejen na vzhledu vlasů, ale také na stavu pleti. Přemíra stresu je pro organismus zkrátka dlouhodobě neudržitelná, proto vám doporučujeme naučit se relaxovat. Se zklidněním těla a mysli vám může pomoci přírodní doplněk stravy VENIRA relax komplex.

 

Nevyvážená strava jako další z častých problémů

Pokud chcete mít silné a husté vlasy, bez vyvážené stravy, ve které budou bohatě zastoupeny sacharidy, bílkoviny, tuky, vitaminy a minerály, se jednoduše neobejdete. 

Z hlediska podpory růstu vlasů je důležitý vitamin A, B-komplex, vitamin C, vitamin D, vitamin E, železo a zinek. V případě omezení v jídelníčku doporučujeme tyto látky dodávat tělu pomocí doplňků stravy. 

 

Jak zabránit vypadávání vlasů u mužů

 

1. Pořiďte si šampon proti vypadávání vlasů pro muže

Vaše vlasová péče by měla být přizpůsobena nejen typu vašich vlasů, ale také problematice, jakou s vlasy a pokožkou hlavy řešíte. 

Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, je vhodné používat VENIRA přírodní šampon pro podporu růstu vlasů. Ten obsahuje aktivní látku HotFlux a další účinné látky, které napomáhají k postupnému zpevnění a posílení vlasových vláken od kořínků ke konečkům.

Pokud se u vás vyskytují lupy, vyzkoušejte VENIRA šampon proti lupům, který si s nimi poradí raz dva. 

S vlasy zacházejte šetrně. Zamezte zbytečnému tření při vysoušení ručníkem – věřte, že křehký povrch vlasů dostává od hrubých vláken ručníku pořádně zabrat. Bohatě stačí, když z nich přebytečnou vodu vymačkáte. 

 

2. Pečujte o svou vlasovou pokožku

Masáží v průběhu mytí uvolníte veškeré nečistoty. Masáž před a po mytí zase podporuje prokrvení vlasové pokožky. Využít můžete vlasový olej či sérum. K dostání jsou speciální masážní kartáče, ale hravě si vystačíte i se svými prsty. Jen si dejte pozor na to, abyste využívali pouze bříška svých prstů a nikdy ne nehty, které by mohly povrch vlasové pokožky zbytečně podráždit. 

Vyzkoušejte například VENIRA hair booster obohacený o aktivní látky Cellactive, HotFlux a extrakt ze sedmi bylin. Toto vlasové sérum pro podporu růstu vlasů se aplikujte po umytí přímo ke kořínkům a již se neoplachuje. Rovněž vám doporučujeme VENIRA rozmarýnovou vodu obohacenou o veganský keratin.

3. Upravte svůj jídelníček

Kromě výše zmíněných živin podporují růst vlasů také potraviny bohaté na omega-3 mastné kyselinyTy najdete především v tučných rybách (losos, tuňák, makrela, pstruh).

Ve vašem jídelníčku by měly být bohatě zastoupeny také další potraviny jako mléčné výrobky, luštěniny a drůbeží maso.

 

4. Konzumujte doplňky stravy

Náš absolutní bestseller, VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť, jsme na trh uvedli poprvé v roce 2017 a vzhledem k enormnímu ohlasu našich spokojených zákaznic, jsme vyvinuli speciálně upravenou verzi pro vás, muže. VENIRA hair & beard booster kombinuje účinky 10 aktivních látek, které společně přispívají k obnově růstu vlasů, podpoře jejich celkové kvality a eliminaci nadměrného vypadávání. Všechny tyhle benefity se navíc vztahují i na vaše vousy!

 

Další výhody boosteru pro muže:

  • zmírňuje lámání a vypadávání vlasů;
  • přispívá k pevné a pružné pokožce hlavy;
  • podílí se na ochraně buněk před oxidačním stresem;
  • podporuje imunitní systém.

 

Dáváte přednost rozpustným práškům před polykatelnými kapslemi? Žádný problém!

Naše kolagenové nápoje jsou určené pro KAŽDÉHO, kdo chce podpořit produkci kolagenu v těle. Jeho množství se totiž postupem let přirozeně snižuje, a tak je vhodné ho doplňovat. Tento beauty nápoj navíc podporuje správné fungování organismu a zajišťuje výživu vlasům, nehtům a pokožce jak u žen, tak i u mužů.

 

VENIRA kolagenový drink pro vlasy, nehty a pleť zamezuje předčasnému stárnutí pleti, pomáhá zjemnit vrásky, je prospěšný pro klouby a zlepšuje celkovou imunitu jako i regeneraci těla. To vše díky 100% bioaktivnímu hydrolyzovanému kolagenu a dalším osmi účinným látkám, které jsou obsažené v každé denní dávce! 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Trápí vás vypadávání vlasů? Kolik jich běžně vypadne a proč?

Trápí vás vypadávání vlasů? Kolik jich běžně vypadne a proč?

Přejete si mít krásné, dlouhé, husté a lesklé vlasy, ale stále více vám jich vypadává? Máte strach, že se vám začnou tvořit holá místa na hlavě? Většina z nás by v tuto chvíli začala panikařit, to je ale chyba! Zachovejte klid, všechno má své řešení. Víte vůbec, proč vlasy řídnou, o kolik vlasů běžně přijdeme, a kdy už mluvíme o nadměrném vypadávání?

 


 
Kolik denně vypadne přirozeně vlasů a proč?

Smiřte se s tím, že vypadávání vlasů nezabráníte. Jedná se totiž o přirozený proces, který se stále opakuje a navždy bude součástí našich životů. Uvádí se, že každý člověk má na hlavě zhruba 100 000 vlasů. Z toho jeden vlas většinou povyroste zhruba o 1 cm za měsíc a je ukotven v jednom vlasovém váčku, kterému říkáme folikul.

Ve své růstové fázi o výše zmíněnou délku vlas většinou roste dva až šest let, dokud nedojde do tzv. klidové fáze, při které už pouze čeká na vypadnutí. Vlas v tuto chvíli vypadne z toho důvodu, že vlasový váček odumírá a na jeho místě se tvoří nový s novým vláskem. Většinou se zhruba 85 % našich vlasů nachází v první fázi růstu a pouze 15 % v druhé odpočívací fázi.

Tip: Přečtěte si náš článek o vlasovém cyklu a nadměrném vypadávání vlasů u mužů.

 

Kolik vypadlých vlasů je už moc?

Denní norma vypadlých vlasů činí zhruba 50 až 100 vlasů a je samozřejmě i geneticky podmíněná. Pokud se vám zdá, že vám jich denně vypadne podstatně více, hovoříme o nadměrném vypadávání vlasů

 

Příčiny vypadávání vlasů

Příčin nadměrného vypadávání vlasů existuje samozřejmě více, ale my pro vás vybrali ty, které považujeme za nejčastější.

Špatný jídelníček: Správná výživa je pro vaše tělo stejně důležitá jako pro vaše vlasy. Měli byste jim dopřát zvláště minerály v podobě zinku, železa a vitaminy jako kyselinu listovou a biotin. Potřebnou denní dávku si lehce zajistíte díky přírodním doplňkům stravy – vyzkoušejte například VENIRA zinek přispívající k normálnímu stavu pokožky, vlasů i kostí.

Únava a stres: Není žádným tajemstvím, že se váš životní styl promítá na kvalitě a vzhledu vašich vlasů. Nedostatek energie a dlouhodobá psychická zátěž jim rozhodně nesvědčí. Se zvládáním stresu, který patří k častým spouštěčům nadměrného padání vlasů, vám pomůže VENIRA stop stress.

Těhotenství: V tomto citlivém období zažívají ženy doslova hormonální bouři, která je velmi často doprovázená právě vypadáváním vlasů. S pomocí VENIRA PREMIUM kolagenového drinku pro těhotné a kojící ženy můžete nadměrné vypadávání zmírnit, nebo mu dokonce zcela předejít.

Dědičnost: V tomto případě se hlavně budete muset naučit hospodařit s tím co máte, protože při dědičné plešatosti dochází vlivem hormonů ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Zkuste svým vlasům dopřát alespoň prvotřídní péči s přírodní kosmetikou, která je v tomto směru trošku nakopne.

Nevhodná péče o vlasy: Slyšíte to ze všech stran, vhodná péče, vhodná péče, vhodná péče… Jak má ale vypadat? Vlasům dodávejte vitaminy, minerály a další prospěšné látky prostřednictvím VENIRA kapslí pro vlasy, nehty a pleť. Jejich účinek podpořte s kvalitní vlasovou péčí, která by měla být v ideálním případě přírodního původu. Dále omezte používání fénu, žehličky a kulmy a na vlasy vždy aplikujte tepelnou ochranu. 

 

 

Jak zabránit vypadávání vlasů?

Abyste zabránili řídnutí svých vlasů, nestačí jen zvýšit příjem specifických potravin, které napomáhají ke zlepšení kondice vlasů. 

Co všechno byste měli udělat, abyste se dočkali skutečné změny?

Upravte svůj jídelníček tak, aby obsahoval vyvážený poměr bílkovin, sacharidů, tuků, vitaminů a minerálních látek

Všechny živiny klíčové pro udržení optimální kvality vlasů a podporu jejich růstu dodávejte tělu také prostřednictvím doplňků stravy.

Používejte kvalitní kosmetiku (nejlépe přírodního původu), která respektuje typ vašich vlasů stejně jako typ vlasové pokožky. Kosmetiku z vlasů oplachujte vlažnou vodou.

Pravidelně si masírujte vlasovou pokožku, abyste ji prokrvili

Omezte tepelné upravování vlasů.

Vyhýbejte se nadměrnému stresu a psychickému přepětí, v důsledku kterých tělo produkuje stresový hormon kortizol, který má negativní vliv na vlasový cyklus. 

Každý den si najděte dostatek času na relaxaci a spánek, aby mělo vaše tělo dostatek prostoru pro regeneraci. 

 

Co na vypadávání vlasů?

Vyzkoušejte VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť, které jsou plné přírodní síly. Poprvé jsme je představili v roce 2017 a od té doby jsou naším absolutním bestsellerem. Navíc se nám podařilo vylepšit jejich původní recepturu, a díky tomu obsahuje každá denní dávka hned 20 účinných látek. Ty společně podporují růst, objem a kvalitu vlasů, pomáhají k silným a nelámajícím se nehtům a nádherné pleti bez nedokonalostí.

Pokud stále váháte, jestli by vám naše kapsle pomohly zastavit nadměrné vypadávání vlasů, prohlédněte si více než stovku vlasových proměn od našich spokojených zákaznic

 

Doplňky stravy proti vypadávání vlasů, na kterých si perfektně pochutnáte

Hledáte plnohodnotnou alternativu k polykatelným kapslím? Máme pro vás hned několik variant! 

VENIRA gumoví medvídci pro vlasy, nehty a pleť vás ohromí nejen svým složením, ale také neodolatelnou jahodovou příchutí. Medvídci svou vyváženou kombinací účinných látek přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání, podílí se na správném růstu vlasů i nehtů a pleť udržují krásně hydratovanou, elastickou a bez chybičky.

 

 

Spojit příjemné s užitečným můžete díky každodenní konzumaci VENIRA kostiček pro vlasy, nehty a pleť, které obsahují 12 pečlivě vybraných ingrediencí a chutnají po malinách. 

 

Kostičky:

- dodávají vlasům, nehtům a pokožce důležité živiny

- podporují udržení normálního stavu nehtů, vlasů a kůže

- podporují přirozený růst vlasů a zmírňují jejich vypadávání

- přispívají ke zdravým a pevným nehtům i krásné pleti

- eliminují vznik nedokonalostí pleti na minimum

 

V neposlední řadě musíme zmínit VENIRA kolagenové drinky, které nabízíme v několika příchutích, ze kterých si tu svou oblíbenou vybere opravdu každý. Tento lahodný nápoj nejenže zamezuje nadměrnému vypadávání vlasů, ale také podporuje jejich růst a posiluje je. Dále prospívá slabým nehtům se sklony k lámání a třepení, omezuje viditelnost hlubokých vrásek, posiluje kožní bariéru a řeší problematiku dehydratované pokožky.

Zaujalo vás více doplňků stravy z naší nabídky? Neváhejte je užívat současně! Jsou totiž vyvinuté tak, aby vzájemně podporovaly svůj účinek, a tak je můžete užívat v libovolných kombinacích.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

8+1 tipů pro zdravé vlasy

8+1 tipů pro zdravé vlasy

Mít zdravé a krásné vlasy je pro mnoho z nás tolik důležité, může být ale těžké vědět, co dělat, aby vlasy zůstaly zdravé a krásné. Je tolik věcí, které jsou pro naše vlasy škodlivé, od tepelných úprav, přes přílišné používání šamponu až po spaní na bavlněných polštářích. Pojďte si spolu s námi projít několik tipů pro zdravé a krásné vlasy!

 

8 tipů pro zdravé vlasy

1. Používání příliš mnoho šamponu

Víte, že vlasy by se neměly umývat častěji, než dvakrát týdně? Vaše kadeře se pak mohou stát velmi křehkými, když je namočíte a použití velkého množství šamponu může vést také k roztřepeným konečkům. Proto když vlasy umýváte, ujistěte se, že šampon je nejkoncentrovanější u kořínků, takže nezatěžuje konečky. Pokud vás trápí navíc i padání vlasů, můžete vyzkoušet VENIRA šampon proti vypadávání s kokosovou vůní.

 

2. Mytí vlasů ve vlažné nebo studené vodě

Čím teplejší je voda na mytí vlasů, tím více poškození si způsobíte. I přestože může být v zimním období horká voda vhodná, vyhýbejte se jejímu umývání s vašimi kadeři. Horká voda totiž způsobuje bobtnání kůže, takže poté jsou vaše vlasy náchylnější k třepení. Nastavte teplotu vody na nejchladnější, jakou zvládnete, minimálně na konec mytí vlasů. Promytí vlasů ve studené vodě kůži stáhne a nehrozí jim roztřepení. 

 

Tip: Pro roztřepené konečky je určena VENIRA rozmarýnová voda, která kromě krásné vůně má i blahodárné účinky na poškozené vlasy.

 

3. Používejte ručník z mikrovlákna

Ručník z mikrovlákna je úžasná prevence roztřepených konečků. Třít vlasy obyčejným ručníkem může napáchat spoustu škody. Zabalením vlasů do ručníku z mikrovlákna, které absorbuje vlhkost, je nejzdravější cesta, jak nechat vlasy usušit.

Nezapomínejte ale také na to, že byste vlasy v ručníku neměli nechávat příliš dlouho! Pro efektivnější vysušení vlasů můžete použít VENIRA turban na vlasy vyrobený z měkkého a příjemného materiálu.

 

4. Nefénujte konečky vlasů

Tepelná úprava vlasů způsobuje největší poškození. Pokud není jiná možnost, vysušte vlasy tak, abyste se vyhnuli konečkům. Fén přitom mějte nastavený na nejnižší výkon a teplotu. Pokud chcete vaše kadeře ochránit i v letním období, pořiďte si VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou.

 

5. Vyhněte se používání tepelných nástrojů

Žehličky na vlasy, fény, kulmofény nebo jiné tepelné nástroje nejsou pro vlasy příliš vhodnou volbou. Teplo a vlasy prostě nejdou příliš dohromady. Používání kulmy nebo žehličky sice vede ke krásnému a upravenému vzhledu, ale také k roztřepeným konečkům.

Pokud se používání vyhnout nemůžete, pořiďte si vždy ochranný tepelný sprej, který na kadeře nastříkáte před jejich tepelnou úpravou. Přístroj také vždy rozehřejte pouze na úplné minimum a takovémuto teplu nevystavujte konečky vlasů, které jsou ty nejnáchylnější.

 

6. Biotin a kyselina listová

Biotin a kyselina listová jsou nejlepší vitamíny pro zdravé a krásné vlasy. Tyto vitamíny můžete najít i v našich VENIRA gumových medvídcích pro vlasy, nehty a pleť, které nejen že úžasně chutnají, ale také vlasům pomáhají!

Prokazatelně podporují zdraví, sílu a odolnost vlasů. Kyselina listová navíc podporuje tvorbu červených krvinek, což podporuje růst vlasů a biotin vlasy posiluje díky metabolismu tuků, sacharidů a bílkovin.

 

7. Omezte chemické přípravky na vlasy

Od barvení po fixaci - každý přípravek, který používá chemikálie, bude pro vaše vlasy dříve či později škodlivý. Příliš mnoho chemie na vlasech vede k roztřepeným konečkům a nezdravým vlasům. Omezte proto takového produkty na minimum nebo používejte přírodnější varianty, jako jsou naše šamponykondicionéry.

 

8. Hedvábný polštář

Vyměnit klasické povlečení na polštář za to hedvábné, je jedno z nejlepších řešení, které můžete udělat pro to, abyste vaše kadeře ochránili. Zatímco bavlna způsobuje tření mezi vlasy a polštářem, což způsobuje lámání, hedvábí umožňuje vlasům snadno klouzat, což zabraňuje jejich poškození.

 

Extra tip pro zdravé a krásné vlasy

VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť obsahují 19 účinných látek v jedné kapsli (mezi nimi i zmiňovaný biotin a kyselinu listovou) a určitě jsou správnou cestou za vysněnými vlasy. Působí nejen na vlasy, ale také na nehty a pleť. Pokud se rozhodnete dodržovat těchto 8 tipů pro zdravé a krásné vlasy, nezapomeňte k nim přidat i našeho nejlepšího pomocníka.

Po našich kapslích rozhodně sáhněte především v případě pokud vás trápí slabé nehty se sklony k lámání nebo třepení ale i v případě jemných, lámavých či řídnoucích vlasů se sklonem k vypadávání. Kapsle napomáhají i s roztřepenými konečky vlasů, které jsou poničené špatnou úpravou.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Kolagenový boom, jeho účinky a proč je označován za super látku

Kolagenový boom, jeho účinky a proč je označován za super látku

V dnešním světě, kde krása a zdraví hrají klíčovou roli, se lidé neustále snaží najít nové způsoby, jak dosáhnout mladistvého a svěžího vzhledu. Jedním z klíčových objevů poslední doby je kolagen, tedy látka známá svou schopností podpořit zdraví pokožky, vlasů, nehtů a kloubů. Podívejte se spolu s námi na účinky kolagenu a na to, proč je tato super látka tolik populární.

 

Co je to kolagen?

Kolagen je nejvíce se vyskytující protein u všech obratlovců a je rozšířen v celé říši živých organismů s výjimkou těch jednobuněčných. Kolagen patří mezi technicky nejdůležitější vláknité bílkoviny a je hlavní složkou pojivových tkání, kterým zajišťuje správnou funkci a to zejména v souvislosti s jejich mechanickými vlastnostmi

Kolagen představuje zhruba 25–30 % všech bílkovin v těle. Tvoří hlavní organickou složku kůže, kostí, chrupavek, šlach a vaziva. Je rovněž významnou součástí cévních stěn, bazálních membrán a rohovek. Má opěrnou a ochrannou funkci a mezibuněčná hmota, jejíž hlavní složkou je kolagen, patří ke klíčovým proteinům životních pochodů v organismu.

 

Jaké existují typy kolagenu?

Existuje celkem 28 druhů kolagenu, ale v současných potravinových doplňcích můžete najít především kolagen typu I. a II. a III.

Bovinní (kravský nebo hovězí z anglického slova bovine) nebo vepřový kolagen (získávaný z krav či prasat, konkrétně z kůže, kostí a svalů). Obsahuje kolagen typu I., který se vyskytuje v pokožce a šlachách a kolagen typu III., který se nachází v kůži, svalech a kostech a v porovnání s I. typem obsahuje více proteoglykanů a glykoproteinů. Vepřový kolagen, který je součástí přírodních doplňků stravy VENIRA, pochází ze zdravých zvířat chovaných v Evropské unii. Ta byla prohlédnuta úředním veterinárním lékařem, a shledána vhodnými k lidské spotřebě.

Kuřecí kolagen obsahuje kolagen typu II., který je nejvhodnější pro stavbu chrupavky. To z něj dělá vhodný doplněk stravy pro udržení zdraví kloubů.

Rybí kolagen, tedy kolagen pocházející z mořských ryb je snadno vstřebatelný a poskytuje převážně kolagenu typu I. s aminokyselinami glycinem, prolinem a hydroxyprolinem. Protože typ I. lze nalézt v celém těle, konzumace rybího kolagenu je spojena s pozitivním vlivem na klouby, kůži, důležité orgány, cévy, trávení a kosti. Pro správnou reakci je však potřeba konzumovat současně vitamin C, který pomáhá rozvádět kyslík po těle. 

 

Ve VENIRA kolagenech a kolagenových drincích najdete především hydrolyzovaný kolagen, který se skládá z peptidů nízké molekulové hmotnosti. Ty jsou vysoce stravitelné, snadno se vstřebávají do organismu a dále distribuují po těle

O účincích hydrolyzovaného kolagenu na pokožku se dočtete v našem článku, kde najdete také doporučení, v jakém věku s jeho užíváním začít. 

 

Role kolagenu ve vztahu k pokožce, vlasům a kloubům

Kolagen na pleť

Kůže působí jako ochranná bariéra proti poranění a patogenům. Její hlavní složkou je právě kolagen, který tvoří až 75 % její suché hmotnosti.

Kolagenová vlákna tvoří v kůži hustou trojrozměrnou síťovinu, která jí dodávají potřebnou tloušťku, odolnost a pružnost. S rostoucím věkem kolagenu v pokožce přirozeně ubývá, s čímž jsou spojeny typické příznaky stárnutí pokožky, jako jsou vrásky, zvlnění, ztráta pružnosti a tonusu.

Zdraví a vzhled pokožky je do značné míry závislý právě na stavu kolagenové sítě. Kolagenní peptidy obsažené ve VENIRA PREMIUM kolagenovém drinku dokážou v kombinaci s pečlivě vybranými vitaminy a minerály poskytnout regenerační, antioxidační a protizánětlivé účinky, zlepšit hydrataci, pružnost a hladkost pokožky a chránit ji před oxidativním poškozením a UVB zářením, které jsou primárními příčinami stárnutí pokožky.

 

Kolagen na klouby

Kolagen tvoří základní stavební hmotu všech pojivových tkání – kloubních chrupavek, vaziv a kostí. Jeho přirozený pokles se proto může negativně podepsat na kondici pohybového aparátu

Jelikož bolesti kloubů dokážou člověku vážně znepříjemnit život, je vhodné předcházet jim s pomocí kolagenových doplňků stravy. Ty v tomto směru představují účinnou prevenci, protože velkou měrou přispívají k udržení dobrého stavu vazů a kloubů. Uvidíte, že když se budete o své klouby v mládí a dospělosti svědomitě starat, v pokročilém věku se vám odvděčí.

VENIRA PREMIUM kolagenový drink obsahuje mimo jiné MSM, což je organická síra sehrávající klíčovou roli z pohledu udržení správného fungování bílkovin, zdraví kloubních a kožních pojivových tkání, svalů, vlasů a nehtů.

 

Kolagen na vlasy

Kolagen je schopný podpořit zdraví pokožky, tedy i té vlasové. Pokud není pokožka hlavy v dobré kondici, vlasové kořínky v ní nejsou dostatečně ukotveny, což může vést k nadměrnému vypadávání vlasů. Kolagen vlasovou pokožku hydratuje, vyživuje a přispívá k udržení její optimální pružnosti, což může být zcela zásadní z pohledu prevence/omezení vypadávání vlasů, které bylo zapříčiněno špatnou kondicí vlasové pokožky. Kolagen může být rovněž spolehlivým pomocníkem v boji s roztřepenými konečky, slabou strukturou vlasů a nedostatečným růstem.

Kolagen obsahuje celkem tři neesenciální aminokyseliny, které jsou nezbytné pro růst keratinu coby primární složky vlasů. Konzumací potravin s obsahem kolagenu a pravidelným užíváním kolagenových doplňků stravy tedy poskytujete svému tělu nástroje potřebné pro budování pevných, lesklých a krásných vlasů. Kromě toho můžete potenciálně zvyšovat svou přirozenou produkci kolagenu. 

Tip: Chcete mít jistotu, že vaše vlasy dostávají nejlepší možnou péči na všech frontách? Přečtěte si náš článek o tom, proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Péče o tělo Péče o vlasy Péče o pleť