• Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce
  • Vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Vše je skladem, odesíláme bleskově
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce

Blog, Strana 15

Jak na lepší spánek?

Jak na lepší spánek?

Jestli je něco, co byste v rámci vašeho zdraví rozhodně neměli podceňovat, pak je to právě spánek. Ten je klíčový pro správné fyzické a psychické funkce těla. Spánek je pro tělo doslova nepostradatelným. Ovlivňuje snad všechny tělesné funkce, ať už to je mozek, svaly, fyzická zdatnost, paměť, energie, atd. Nedostatkem spánku dochází k závažným zdravotním problémům. Jakým? To vám dnes prozradíme.

 

Co má na svědomí dlouhodobý nedostatek spánku?

Často spíte méně než 7 hodin denně a říkáte si, že spánek přece není tolik důležitý? Pak byste měli okamžitě zpozornit. Dlouhodobý nedostatek spánku může mít totiž hned řadu negativních účinků na fyzické a psychické zdraví jedince. Některé z hlavních projevů nedostatečného spánku zahrnují:

- kardiovaskulární onemocnění

- hlad

- cukrovka

- horší reflexy

 

Z těch běžnějších každodenních symptomů to pak mohou být:

Horší paměť - špatný a nepravidelný spánek negativně ovlivňuje kognitivní schopnosti a paměť. Stačí k tomu pár probdělých nocí. Naštěstí má mozek a jeho funkce schopnost se vrátit zpět do normálu. Opakované vystavování těmto situacím rozhodně vašemu mozku neprospívá. Pro podporu soustředění vám pomůže brain booster.

Špatná nálada - nedostatečný spánek může vést ke vzniku úzkostí, depresí a špatné náladě. Tyto problémy se nemusí projevit okamžitě, ale v dlouhodobém horizontu, kdy byste svému tělu nedopřávali dostatečný spánek, je tu určité riziko psychických problémů. 

Pleť - dlouhodobým nedostatečným spánkem si zaděláváte na dřívější vrásky. Přesně tak. Kromě vrásek to ale můžou být i jiné kožní problémy. Spánková deprivace má větší dopad pro vaši pokožku a pleť, než si myslíte. K podpoře lepšího spánku a normální hladině ženských hormonů, které mají vliv i na kvalitu pleti si pořiďte hormonální rovnováhu.

Zpomalenější metabolismus - s nedostatkem spánku může přijít i zvýšená chuť k jídlu. To však ale není vše. Nekvalitním spánkem se také zvyšuje riziko zpomalení metabolismu. Dopřávejte tělu dostatečný spánek a ono se vám odvděčí v podobě správného fungování metabolismu. 

Horší obranyschopnost - ano, i po jediné nevyspalé noci může být vaše přirozená obranyschopnost narušena. Je zde větší riziko nákazy nachlazením nebo jiným virovým onemocněním. Zároveň se snižuje také vaše fyzická výkonnost a zdatnost. S kvalitním spánkem máte i dostatečné množství energie pro celodenní fungování.

 

Tip: Pokud chcete být zdraví po celý rok, a to i v zimním chmurném počasí, vyzkoušejte VENIRA multi komplex PRO s nadupaným složením.

 

Co dělat pro lepší spánek?

1. Udržujte pravidelný spánkový rozvrh

Snažte se chodit spát i vstávat ve stejnou hodinu každý den, a to i o víkendech. To napomáhá nastavit vnitřní biologické hodiny a zlepšit kvalitu spánku. Také více jak hodinu před spánkem se nevystavujte intenzivnímu světlu z mobilních telefonů nebo televize.

 

2. Vytvořte si relaxační rutinu před spaním

Pár hodin před spánkem se vyhněte intenzivní fyzické aktivitě, jako je cvičení a dalším stimulujícím činnostem, jako je používání elektronických zařízení. Raději vsaďte na klidné aktivity, jako je čtení knihy, poslech uklidňující hudby nebo provádění meditace. Před spaním si můžete klidně i zapálit svíčku nebo použít do koupele relaxační sůl.

 

3. Vytvořte si vhodné prostředí pro spánek

Ujistěte se, že v místnosti, kde spíte, je tma, ticho a čistý vyvětraný vzduch. Dost dělá i pohodlná matrace a polštář.

 

4. Omezte konzumaci kofeinu a alkoholu

I nadměrná konzumace kofeinu a alkoholu mohou negativně ovlivnit váš spánek. Snažte se je proto omezit nebo je vynechte alespoň několik hodin před spaním. 

 

5. Fyzicky aktivujte své tělo

Pravidelná mírná až středně intenzivní fyzická zátěž může pomoci zlepšit spánek. Avšak cvičte nejraději v dopoledních a odpoledních hodinách, neboť intenzivní cvičení krátce před spaním může působit spíše stimulačně. Ke cvičení vám dokonale poslouží sada odporových gum.

 

 

Doplňky stravy pro lepší spánek

Pro lepší a kvalitnější spánek vám doporučujeme také užívat VENIRA relax komplex. Je to přírodní produkt obsahující směs látek, které přispívají ke zdravému spánku a k celkově lepší kvalitě spánku. Jedná se o drink se sladkou příchutí jahody a postačí vám pouze jedna odměrka, kterou jednoduše rozpustíte ve vodě a vypijete.

 

Směs pro kvalitnější spánek:

- zkracuje délku usínání na minimum

- prohlubuje spánek a zvyšuje jeho vliv na tělesnou regeneraci

- prodlužuje a zkvalitňuje nejhlubší fáze spánku 

- podporuje snížení stresu a úzkostí

- stimuluje přirozenou hladinu melatoninu

 

Jako alternativu si můžete přečíst článek od Mantrao.cz, kde se zaměřují na kameny proti nespavosti. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo Doplňky stravy

Inca Inchi olej jako elixír mládi - přírodní zázrak pro vaši pleť

Inca Inchi olej jako elixír mládi - přírodní zázrak pro vaši pleť

Pojďte se spolu s námi podávat na jeden z nejléčivějších pokladů pro naši pleť. Přírodní zázrak jménem Inca Inchi byl po staletí využíván tradičními léčiteli pro své blahodárné účinky na pokožku. Jak tento olej prospívá pro kůži a jaké látky a vitamíny obsahuje? To a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

 

Elixír mládí jménem Inca Inchi

Inca Inchi olej není v běžné populaci příliš známý. Což je velká škoda. Jeho účinky jsou dechberoucí, a díky jeho vlastnostem si ho oblíbí snad každá žena. Olej obsahuje nejvyšší množství omega 3 mastných kyselin mezi rostlinnými oleji. Najdeme v něm okolo 90 % omega 3 mastných kyselin. To je více než úctyhodné číslo.

Jednou z hlavních výhod i Inca Inchi oleje je, že chrání svrchní vrstvu pokožky před vnějšími vlivy. To je důležité nejen v období letních a zimních měsíců. Olej má také velké regenerační a revitalizační účinky. Skvěle si poradí i s lehkými oděrkami a popáleninami.

 

A co ekzémy a vyrážky?

Ano, Inca Inchi olej dokáže pomoci také lidem s ekzémy a vyrážkami. Spousty žen totiž trápí nevzhledné jizvičky známé jako strie. Přesně na tento problém olej také působí - vyživuje danou oblast jizev

Pokud vás trápí jakékoliv jiné jizvičky například po akné, pak vězte, že s tímto vám může Inca Inchi olej také pomoci. Jeho účinky jsou neskutečné! Omlazuje pleť a dodává ji vitalitu, sjednocuje tón pleti a zanechává ji zářivou a sjednocenou a ke všemu zvyšuje pružnost a elasticitu pleti.

 

Komplexní složení oleje:

- má skvělé regenerační účinky

- hydratuje pokožku a účinně bojuje s její suchostí

- zlepšuje celkovou strukturu pleti

- účinně pleť chrání před volnými radikály a pomáhá ji detoxikovat

- obnovuje poškozenou tkáň pleti

- pomáhá vyhlazovat vrásky

- přispívá k mladistvému a svěžímu vzhledu pokožky

- zanechává pleť zářivou a sjednocenou

- zlepšuje pružnost a celkovou elasticitu pleti

- snižuje tvorbu pupínků

 

Tip: S akné či jizvičkami po něm si poradí i krém na akné s antimikrobiálními, čistícími a regeneračními schopnostmi

 

Odkud tento olej pochází?

Tomuto oleji se přezdívá také peruánský zázrak, to protože pochází z peruánské Amazonie, kde se získává z rostlin Sacha Inchi. Ta je známá jako popínavá rostlina, která se vine po stromech.

Tato rostlina má krásné bílé květy, které se časem promění na plody, které v sobě ukrývají semena. Ze semen se získává konečný Inca Inchi olej. Účinky rostliny Sacha Inchi jsou známé ve zdejší medicíně po staletí. 

 

Jak olej aplikovat?

Zásadní je olej nanášet na odličenou a vyčištěnou pleť. K perfektnímu vyčištění a odlíčení pleti můžete použít micelární vodu nebo odličovací mléko. Poté naneste pár kapek oleje na pleť ráno a večer po nakrémování nebo jej vmíchejte ve stejném množství do svého oblíbeného hydratačního krému

Při aplikaci na strie, respektive pro jejich prevenci, olej nanášejte přímo na danou oblast a jemně ji vmasírujte. Inca Inchi olej není nijak parfémovaný, za to jeho vstřebatelnost je skvělá. Do pokožky se vsákne téměř okamžitě a navíc nezanechává mastný film. Prostě takový malý velký zázrak pro vaši každodenní péči o pleť.

 

Inca Inchi a vlasy

Olej Inca Inchi je bohatý na bílkoviny, esenciální mastné kyseliny, a díky vysokému obsahu E má výrazné antioxidační vlastnosti. Nejen že je Inca Inchi olej skvělý pro vaši pleť, ale také na vaše vlasy. Je skvělým pomocníkem na vlasy suché a poškozené, které hloubkově vyživuje a zanechává je lesklé a jemné. 

 

Kdy je tedy nejlepší olej používat?

- při suché pokožce

- při vzniku strií

- při poranění kůže

- při popáleninách

- při akné

- při podrážděné pokožce

- při ekzémech

- při vyrážkách

- při jemných jizvičkách

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Péče o vlasy Péče o pleť

Co je vitamin D a proč je nezbytné ho užívat?

Co je vitamin D a proč je nezbytné ho užívat?

Věděli jste, že pokud získáváte vitamin D pouze ze stravy, pravděpodobně budete trpět jeho nedostatkem? Jak se takový nedostatek projevuje, jak vitamin D spolehlivě doplňovat a jaké množství je pro vaše tělo optimální, rozebereme v dnešním článku. 

 

Vitamin D pro imunitní systém

Vitamin D je známý z velké části pro svou schopnost posílit a podpořit přirozenou obranyschopnost. Kromě toho se ale podílí na mnoha dalších procesech v našem těle. Nejenže je nepostradatelný pro správné fungování svalů, hraje významnou roli v regulaci vápníku a udržování optimální hladiny fosforu v krvi, což jsou faktory důležité z pohledu udržení zdravých kostí. 

Rovněž přispívá k zachování normálního stavu zubů tím, že do nich pomáhá ukládat minerály. V neposlední řadě se vitamin D podílí na procesu dělení buněk, které je základem pro růst na rozmnožování všech organismů. 

 

Na co je dobrý vitamin D

Zajímavé na vitaminu D je to, že ho z velké části získáváme působením slunečního záření na naši pokožku. I proto se o vitaminu D často mluví jako o slunečním vitaminu. Tohoto benefitu můžeme v našich zeměpisných šířkách čerpat naplno během letních měsíců. 

Od podzimu do jara, kdy je pokožka UVB paprskům vystavena o poznání méně, je méně i vitaminu D v našem těle. Tento pokles může být ohrožující nejen pro naši imunitu, a proto bychom měli obzvláště v zimních měsících déčko suplementovat.

 

Co se děje, když chybí vitamin D?

Nedostatečná hladina vitaminu D může vést k/ke:

- bolestem a oslabení kostí z důvodu snížené absorpce vápníku, což může zvláště u starších osob zvýšit náchylnost ke zlomeninám

nadměrnému vyčerpání, které se negativně podepisuje na celkové vitalitě a výkonnosti

oslabené imunitě, která zvyšuje náchylnost k mnoha různým nemocem virového a bakteriálního původu

svalové slabosti a bolestem svalových tkání, což může zvláště u starších osob zvýšit riziko pádu

prudkým změnám nálad, které jsou doprovázené úzkostmi, depresemi či podrážděností

zhoršené paměti a koncentraci z důvodu negativního vlivu na kognitivní funkce a funkce mozku

zvýšené náchylnosti k řídnutí kostí, jelikož nižší vstřebávání vápníku vede ke snížení hustoty kostní hmoty, což představuje riziko zejména u starších osob

 

 

Kolik vitaminu D užívat a kde ho najít?

Optimální množství déčka, které byste měli denně užívat je 1 000 až 2 000 I.U. (= mezinárodní jednotka International Unit).

Vitamin D můžete dodávat tělu prostřednictvím specifických potravin, pravidelným pobytem na slunci a formou doplňků stravy. Pojďme si přiblížit jednotlivé varianty. 

 

Kde je hodně vitaminu D

Živočišnou formu vitaminu D najdeme v rybách, jako je makrela, tuňák, losos a rybí tuk nebo také v játrech, sádle, másle, mléčných výrobcích či vaječných žloutcích

Nicméně podle výsledků průzkumu Státního zdravotního ústavu naplní potřebu vitaminu D pouze 1 % osob ve věku od 18 do 90 let, které ho přijímají výhradně jen ze stravy. Není se moc čemu divit, protože i za předpokladu, že byste konzumovali (například) mořské ryby dvakrát týdně, získali byste pro své tělo nanejvýš 5–10 % z celkové denní potřeby.

 

Vitamin D zdroj

Jak jsme uvedli již výše, přirozeným zdrojem vitaminu D je sluneční záření

Abyste pro své tělo zajistili zhruba 80–90 % z celkového doporučeného množství vitaminu D, postačí, když na sluníčku strávíte alespoň 20 minut dvakrát týdně

Myslete ale na to, že s rostoucím věkem klesá schopnost pokožky tvořit déčko. Například senioři by měli trávit na sluníčku dvojnásobek výše uvedené doby, aby pro své tělo zajistili potřebné denní množství. 

POZOR! Při pobytu na slunci vždy myslete na principy bezpečného opalování a vyzbrojte se kvalitní opalovací kosmetikou. Nadměrné dávky UV záření jsou pro nechráněnou pokožku nebezpečné a mohou vést ke vzniku nádorového onemocnění. 

 

Kdy sáhnout po doplňcích stravy s obsahem vitaminu D?

Zvýšit příjem vitaminu D byste měli především v období od podzimu do jara, kdy z důvodu omezeného pobytu na sluníčku trpíte jeho nedostatkem. Pokud ho nasadíte ještě před vypuknutím chřipkové sezóny, posílíte svou imunitu a spíše se vám podaří vyhnout nachlazení. Díky doplňování vitaminu D můžete také snáz zvládnout psychicky a fyzicky náročné období ve škole a zaměstnání.

Při výběru konkrétního doplňku stravy se zaměřte na formu obsaženého vitaminu. Například každá kapsle VENIRA vitaminu D obsahuje vitamin D3 1 000 I.U., což je jedna z nejlépe vstřebatelných forem tohoto vitaminu. Pro splnění potřebné denní dávky se užívá jedna kapsle denně, takže vám balení o 80 tabletách vydrží na déle jak dva měsíce. 

Kapsle navíc:

- podporují správný vývoj kostí a zubů

- přispívají k udržení normální činnosti svalů

- pomáhají k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu

- podílí se na správné funkci mozku a kognitivních funkcí

- podporují správnou funkci kardiovaskulárního systému

- působí jako prevence vzniku srdečních onemocnění

- podílí se na procesu dělení buněk

- napomáhají ke zmírnění průběhu nemoci osteoporózy (řídnutí kostí)

 

VENIRA vitamin D můžete užívat v kteroukoliv denní dobu, ale vzhledem k tomu, že je rozpustný v tucích, jeho absorpce roste, pokud ho budete brát před, v průběhu, nebo po konzumaci jídla, které obsahuje tuky. S vitaminem D se rovněž doporučuje užívat vápník a hořčík

 

Doplňovat vitamin D potřebují i vaše děti

Dostatečný příjem vitaminu D je u dětí klíčový pro jejich správný vývoj. Pokud ale mají mlsný jazýček, jen těžko do nich dostanete velké polykatelné kapsle. Ale nebojte! My totiž mysleli na vše, a tak vám přinášíme cucavé kostičky s pomerančovou příchutí VENIRA vitamin D pro děti, které mají složení stejně dokonalé jako samotnou chuť

Tip: Zjistěte v našem článku, jaké další vitaminy by vaše děti měly užívat

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Doplňky stravy

Vypadávání vlasů u mužů: Jak s tím zatočit?

Vypadávání vlasů u mužů: Jak s tím zatočit?

Zatímco u žen je nejčastější příčinou nadměrného vypadání vlasů hormonální nerovnováha, u mužů hraje častou roli dědičná predispozice. Pokud nacházíte na svém polštáři stále více vlasů, možná je to i váš případ. A možná také ne – zjistěte, jaké jsou další možné příčiny nadměrného vypadávání vlasů a inspirujte se našimi tipy na to, jak s ním zatočit.

 

Vypadávání vlasů: muži začínají plešatět nejčastěji mezi 20. až 30. rokem

Androgenní alopecie, o které píšeme detailně v článku vypadávání vlasů u mužů, je vůbec tou nejčastější příčinou nadměrného vypadávání vlasů. Jedná se vlastně o dědičnou plešatost, a tak se s předpokladem k tomuto problému již rodíte.

To, jestli se přímo vás bude androgenní alopecie týkat, závisí především na množství testosteronu, které vaše tělo vytváří. Vlivem hormonů totiž dochází ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Vlasy ztrácejí svou sílu, a tak lehce vypadnou. V konečném důsledku se folikul zmenší natolik, že v průběhu růstové etapy nevyroste žádný vlas. 

Nejkritičtější období pro muže přichází mezi 20. a 30. rokem. V této době je totiž hladina testosteronu zdaleka nejvyšší. Pokud v těchto letech zaznamenáte, že vám vypadává více vlasů než dříve a s ohledem na své předky předpokládáte, že by mohla být na vině dědičná plešatost, pak vám doporučujeme vyhledat co nejdříve specializovaného lékaře. Se správnou péčí by se mohlo vypadávání vlasů do pár měsíců zastavit, a proto je zcela esenciální tento problém včas podchytit. 

Zajímá vás, kolik vlasů má průměrný člověk, kolik vlasů denně vypadne a o kolik milimetrů vlasy vyrostou v růstové fázi? Odpovědi na tyto otázky a další zajímavosti se dočtete v článku o vypadávání vlasů u mužů.

Máte pocit, že androgenní alopecie není váš případ? Důvodem nadměrného vypadávání vlasů může být také nadměrný stres, prožité trauma, špatná životospráva, zánět v těle nebo nevhodná péče o vlasy a pokožku hlavy.

 

Nadměrný stres jako častá příčina vypadávání vlasů

Dlouhodobý stres zvyšuje v těle hladinu androgenů (mužských hormonů), které mají přímý vliv na nadměrné vypadávání. Kromě toho způsobuje i problémy s vlasovou pokožkou. Nejenže se na jejím povrchu tvoří lupy a zároveň se nedostatečně prokrvuje, a tedy neabsorbuje dostatek živin, ale silný stres také způsobuje její podráždění, což vyvolává nadměrnou tvorbu volných radikálů.

Nadměrný stres rovněž způsobuje problémy s trávením, což se může opět negativně promítnout nejen na vzhledu vlasů, ale také na stavu pleti. Přemíra stresu je pro organismus zkrátka dlouhodobě neudržitelná, proto vám doporučujeme naučit se relaxovat. Se zklidněním těla a mysli vám může pomoci přírodní doplněk stravy VENIRA relax komplex.

 

Nevyvážená strava jako další z častých problémů

Pokud chcete mít silné a husté vlasy, bez vyvážené stravy, ve které budou bohatě zastoupeny sacharidy, bílkoviny, tuky, vitaminy a minerály, se jednoduše neobejdete. 

Z hlediska podpory růstu vlasů je důležitý vitamin A, B-komplex, vitamin C, vitamin D, vitamin E, železo a zinek. V případě omezení v jídelníčku doporučujeme tyto látky dodávat tělu pomocí doplňků stravy. 

 

Jak zabránit vypadávání vlasů u mužů

 

1. Pořiďte si šampon proti vypadávání vlasů pro muže

Vaše vlasová péče by měla být přizpůsobena nejen typu vašich vlasů, ale také problematice, jakou s vlasy a pokožkou hlavy řešíte. 

Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, je vhodné používat VENIRA přírodní šampon pro podporu růstu vlasů. Ten obsahuje aktivní látku HotFlux a další účinné látky, které napomáhají k postupnému zpevnění a posílení vlasových vláken od kořínků ke konečkům.

Pokud se u vás vyskytují lupy, vyzkoušejte VENIRA šampon proti lupům, který si s nimi poradí raz dva. 

S vlasy zacházejte šetrně. Zamezte zbytečnému tření při vysoušení ručníkem – věřte, že křehký povrch vlasů dostává od hrubých vláken ručníku pořádně zabrat. Bohatě stačí, když z nich přebytečnou vodu vymačkáte. 

 

2. Pečujte o svou vlasovou pokožku

Masáží v průběhu mytí uvolníte veškeré nečistoty. Masáž před a po mytí zase podporuje prokrvení vlasové pokožky. Využít můžete vlasový olej či sérum. K dostání jsou speciální masážní kartáče, ale hravě si vystačíte i se svými prsty. Jen si dejte pozor na to, abyste využívali pouze bříška svých prstů a nikdy ne nehty, které by mohly povrch vlasové pokožky zbytečně podráždit. 

Vyzkoušejte například VENIRA hair booster obohacený o aktivní látky Cellactive, HotFlux a extrakt ze sedmi bylin. Toto vlasové sérum pro podporu růstu vlasů se aplikujte po umytí přímo ke kořínkům a již se neoplachuje. Rovněž vám doporučujeme VENIRA rozmarýnovou vodu obohacenou o veganský keratin.

3. Upravte svůj jídelníček

Kromě výše zmíněných živin podporují růst vlasů také potraviny bohaté na omega-3 mastné kyselinyTy najdete především v tučných rybách (losos, tuňák, makrela, pstruh).

Ve vašem jídelníčku by měly být bohatě zastoupeny také další potraviny jako mléčné výrobky, luštěniny a drůbeží maso.

 

4. Konzumujte doplňky stravy

Náš absolutní bestseller, VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť, jsme na trh uvedli poprvé v roce 2017 a vzhledem k enormnímu ohlasu našich spokojených zákaznic, jsme vyvinuli speciálně upravenou verzi pro vás, muže. VENIRA hair & beard booster kombinuje účinky 10 aktivních látek, které společně přispívají k obnově růstu vlasů, podpoře jejich celkové kvality a eliminaci nadměrného vypadávání. Všechny tyhle benefity se navíc vztahují i na vaše vousy!

 

Další výhody boosteru pro muže:

  • zmírňuje lámání a vypadávání vlasů;
  • přispívá k pevné a pružné pokožce hlavy;
  • podílí se na ochraně buněk před oxidačním stresem;
  • podporuje imunitní systém.

 

Dáváte přednost rozpustným práškům před polykatelnými kapslemi? Žádný problém!

Naše kolagenové nápoje jsou určené pro KAŽDÉHO, kdo chce podpořit produkci kolagenu v těle. Jeho množství se totiž postupem let přirozeně snižuje, a tak je vhodné ho doplňovat. Tento beauty nápoj navíc podporuje správné fungování organismu a zajišťuje výživu vlasům, nehtům a pokožce jak u žen, tak i u mužů.

 

VENIRA kolagenový drink pro vlasy, nehty a pleť zamezuje předčasnému stárnutí pleti, pomáhá zjemnit vrásky, je prospěšný pro klouby a zlepšuje celkovou imunitu jako i regeneraci těla. To vše díky 100% bioaktivnímu hydrolyzovanému kolagenu a dalším osmi účinným látkám, které jsou obsažené v každé denní dávce! 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy Doplňky stravy

Jak posílit imunitu?

Jak posílit imunitu?

V období od podzimu do jara jsme z důvodu chladného počasí přirozeně náchylnější k nejrůznějším virózám, chřipkám, infekcím či zánětům – tedy za předpokladu, že máme oslabený imunitní systém. Jak se oslabená imunita projevuje, co ji ohrožuje, a jak se účinně ubránit možnému nachlazení? Pokračujte ve čtení a vše se dozvíte. 

 

Imunita: Důležitý obranný štít pro naše tělo

Podzim, se kterým se pojí kolísání teplot, je ideálním obdobím pro rozvoj různých druhů bakterií a virů. To může být kritické zvláště pro náchylnější jedince, kteří se pohybují v místech s vyšší koncentrací lidí – například u školáků je to dětský kolektiv. 

V kombinaci s tím, že nám za chladného počasí chybí teplé sluneční paprsky, může být naše imunita zvláště ohrožená. Velký vliv na to má i nedostatek déčka, tedy vitaminu, který podporuje naši přirozenou obranyschopnost, ale ve velkém ho získáváme právě působením slunečního záření na naši pokožku.

Zajímá vás, kolik minut musíte trávit na sluníčku, abyste svému tělu zajistili potřebnou denní dávku déčka? To, a mnohem více, zjistíte v našem článku o vitaminu D a hlavních důvodech, proč ho užívat.

Projevy oslabené imunity

Imunita je schopnost organismu bránit se vnějším vlivům jako bakteriím a virům. Její oslabení se pak projevuje zvýšenou únavou, ospalostí, nachlazením, rýmou, bolestmi v krku, afty, opary, vyrážkami, ekzémy, ale také nechutenstvím

Potřebujete svou imunitu rychle nakopnout? Vyzkoušejte lahodný VENIRA imunity drink, který jsme pro vás vyvinuli ve spolupráci s infuencerkou @mamadomisha! Obsahuje hned 13 účinných látek, které společně přispívají ke správnému fungování imunitního systému a pomáhají řešit problematiku již oslabené imunity.

 

Jak se také projevuje oslabená imunita?

Velkou roli na imunitu má střevní mikroflóra, protože až 80 % imunitního systému je tvořeno v našich střevech. K častých projevům oslabené imunity proto patří trávicí problémy. S těmi mohou spolehlivě pomoci přírodní kapsle VENIRA probiotika.

Chcete se dozvědět více informací o střevech, které svou střevní bariérou zabraňují prosakování toxinů do krevního řečiště a také absorbují vitaminy a minerály? Přečtěte si náš článek: Probiotika – zdravá střeva jsou základ všeho.

 

5 tipů, jak na silnější imunitu

1. Zdravá strava

Jíte pravidelně? Dodáváte tělu dostatek živin (kvalitních sacharidů, bílkovin a tuků)? Ne? Nejvyšší čas to změnit. Nevhodná životospráva vám totiž může nabourávat přirozenou obranyschopnost

Snažte se jíst bez stresu a zbytečně se nepřejídejte. Ke každému jídlu přidejte porci zeleniny nebo ovoce. Tato skupina potravin je jednak bohatá na vitaminy a většina z nich navíc funguje v těle jako antioxidant, který je schopný chránit imunitní systém. 

Kromě ovoce doplňte do svého jídelníčku také ryby, oříšky, luštěniny, libové maso a kvalitní sacharidy. Uvidíte, že vaše tělo bude plné energie a bude lépe odolávat nejrůznějším bacilům a virům.

 

2. Pravidelný pohyb

Pohyb je správnou cestou k silné imunitě. Pokud nepatříte k nadšencům do sportu, nic se neděje. Nemusíte hned makat hodiny ve fitku nebo běhat desítky kilometrů. Stačí, když začnete chodit více pěšky, zacvičíte si třeba jógu nebo se každý den během 10ti minut lehce protáhněte. Uvidíte, že se díky tomu budete cítit svěže. Na domácí cvičení, ale i to v posilovně, se vám bude hodit VENIRA sada odporových gum.

 

3. Příjem vitaminů a minerálů

Vitaminy můžete získávat z ovoce, ale také z doplňků stravy, které obsahují vyšší množství jednotlivých účinných látek.

Doporučujeme vám užívat hlavně VENIRA vitamin C, který je silným antioxidantem. Dále VENIRA B-komplex, který podporuje správné fungování organismu a nervové soustavy. Zapomínat byste neměli ani na VENIRA magnesium, které je velice potřebné pro svaly a mozek, a navíc napomáhá snižovat stres a únavu.

 

4. Spánek

Spánek je jedním z nejlepších způsobů regenerace. Čím více bude vašemu tělu chybět spánek, tím více bude vaše imunita v ohrožení. Pokuste se naspat alespoň sedm, nejlépe však osm hodin denně. Ve spánku tělo odpočívá a nabírá síly. 

 

5. Omezte cukry, alkohol a kouření

Alkohol může oslabovat váš imunitní systém stejně jako kouření, které navíc oslabuje dýchací cesty a je zde větší riziko nachlazení. Rafinovaný cukr zase snižuje schopnost bílých krvinek, které bojují proti bakteriím. 

 

Co na podporu imunity? Vsaďte na lipozomální vitamin C

Vitamin C je součástí mnohých doplňků stravy, které možná obsahují jeho vysokou dávku, ale jeho vstřebatelnost je bohužel velice nízká. U nejlevnějších forem se vstřebatelnost pohybuje v rozmezí 4–20 %, přičemž zbytek je z našeho těla vyloučen močí.

Naopak u lipozomální formy vitaminu C, která funguje na principu postupného uvolňování z lipozomu, se vstřebatelnost pohybuje okolo 90 %. Céčko je v tomto případě obalené ochrannou vrstvou, a tak je dobře chráněné před trávicím traktem. Navíc putuje přímo do krve. 

VENIRA lipozomální vitamin C, který vám nabízíme v našich kapslích, obsahuje nejlepší a nejkvalitnější formu céčka, které svému tělu můžete dopřát. 

 

Co na posílení imunity u dětí

Jsou vaše děti často nemocné, nadměrně unavené, trápí je vyrážky a mají střevní problémy? Na vině může být oslabená imunita, a proto se vyplatí zařadit do jejich jídelníčku VENIRA imuno sirup, který podporuje celkovou vitalitu a odolnost organismu v období s vyšším výskytem nemocí – od podzimu do jara. 

Nejenže se jedná o účinnou prevenci proti nejrůznějším virózám, chřipkám, infekcím či zánětům, ale imuno sirup dokáže efektivně posilovat již oslabenou imunitu, kterou způsobuje zejména

nedostatek pohybu

špatná strava

málo spánku

stres

užívání některých léků

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdraví a nemoc

Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděly?

Menstruace jako přirozená součást každé ženy. Co jste o ní nevěděly?

Menstruace je přirozenou součástí života každé ženy, ale zatímco některé z nich by ani nepoznaly, že ji vůbec mají, jiné ji prožívají v hrozných bolestech. O tom, co se během menstruace odehrává v těle, co její průběh zhoršuje a jak zmírnit nepříjemné bolesti, se dočtete v dnešním článku.

 

Co je to menstruace a jak dlouho trvá?

Menstruace je jednou z fází menstruačního cyklu a začíná se objevovat v reprodukčním období, tedy mezi dospíváním a menopauzou. Samotný menstruační cyklus definujeme jako proces, během kterého ve vaječnících dozrává vajíčko. To je následně dopraveno do vejcovodu, a pokud není oplozeno spermií, je z těla vyloučeno ven, což se projevuje krvácením.

Menstruační cyklus trvá přibližně 28 dní +/- týden. Běžná je tedy délka v rozmezí od 21 do 35 dní. Průběh samotné periody je pak zcela individuální, ale obvykle trvá tři až sedm dní. Krvácení se během menstruace mění - zatímco na začátku je silnější, ke konci výrazně zeslábne. Nejsilnější bývá zpravidla druhý den.

 

Průběh menstruace

Je právě ta část měsíce, kdy máte bolesti v podbřišku, změny nálad, zvýšenou chuť na sladké, jste podrážděné nebo třeba trpíte nadměrným vyčerpáním? Právě nejspíš procházíte tzv. premenstruačním syndromem (zkráceně PMS), který samotné periodě předchází. Více se o premenstruačním syndromu i o jeho dalších nejčastějších příznacích můžete dočíst v našem článku.

Celý menstruační cyklus je poté rozdělen do 4 fází, z nichž každá ovlivňuje psychický i fyzický stav ženy:

Menstruační - trvá 1. až 5. den cyklu a v tomto období nastává obvyklé krvácení. První fáze je také typická bolestmi v podbřišku a nepříjemnými pocity. Ženy mají obvykle menší potřebu komunikovat, uzavírají se do sebe a jsou unavené. Dochází k prudkému poklesu hormonů estrogenů a progesteronu v těle žen. Po celou dobu menstruačního cyklu by ženy měly dbát na dostatečnou intimní hygienu, která jim dodá nejen pocit čistoty ale také potřebný komfort.

Folikulární - začíná souběžně s fází menstruační, ale trvá dohromady 14 dní. V průběhu je vylučován hormon, který stimuluje růst vaječných buněk ve vaječnících a vybraný folikul začne růst až do podoby hotového vajíčka. V této fázi jsou ženy většinou optimistické, společenské a pouští se do nových věcí. Pokud byste si chtěly tento komfort udržet nejen v tomto období, ale po celý rok, vyzkoušejte hormonální rovnováhu.

Ovulační - trvá zhruba tři dny, a představuje tedy nejkratší fázi z celého menstruačního cyklu. Zde dochází k uvolnění dozrálého vajíčka z prasklého folikulu do vejcovodu. Ženy  často vyjadřují lásku a pečují o druhé. Pokud se aktivně snažíte otěhotnět, pak je právě teď pro vás ta pravá chvíle, máte totiž největší šanci! 

Luteální - nastává po ovulaci, kdy se folikul přeměňuje ve žluté tělísko. Pokud nedojde k oplození vajíčka, tělísko zaniká a cyklus se uzavře a začne nový, který začíná opět krvácením. V této fázi jsou ženy vášnivé a doprovází je sexuální touha. K udržení kvalitního sexuálního života vám dokonale poslouží VENIRA sex booster.

 

Co pomáhá zmírnit menstruaci?

Hořčík

Má relaxační účinek na nervy a svaly, které jsou zapojené do menstruačního cyklu, a tím podporuje zmírnění bolesti. Magnesium přispívá také k omezení nežádoucích projevů menstruace, kam patří kromě bolestí i zadržování vody.

 

Rybí olej a vitamíny skupiny B

Vitamíny skupiny B přispívají k posílení nervové soustavy, a proto se užívají při psychickém a fyzickém vypětí zejména během první fáze cyklu. Dále také posilují organismus, a tím pádem pozitivně ovlivňují průběh menstruace nebo pomáhají zmírnit únavu a vyčerpání.

Se snížením bolesti během periody vám pomůže i rybí olej, respektivě omega-3 mastné kyseliny, které se podílejí na správném fungování ženského organismu a z dlouhodobého hlediska mohou přispět k zachování pravidelného menstruačního cyklu.

 

Lehké cvičení

Méně namáhavým cvičením v pomalejším tempu můžete přispět ke snížení menstruačních bolestí a zmírnění premenstruačního syndromu. Doporučíme vám především jógu, pilates, ale nic nezkazíte  ani posilováním, které nebude zaměřené na břišní svalstvo a záda. Při cvičení můžete využít praktickou podložku na cvičení. Díky vyplaveným endorfinům se vám zlepší nejen nálada, ale také ze sebe budete mít dobrý pocit.

 

Tip: Pozitivní vliv na menstruaci má také přírodní doplněk stravy VENIRA menstruace. Byl vyvinut speciálně pro ženy, které před začátkem menstruace a v jejím průběhu trápí nepříjemné pocity.

 

 

Zpoždění menstruace

O opožděné menstruaci hovoříme v případě, kdy se perioda nedostaví ani týden po jejím běžném začátku. Mnoho žen napadne instinktivně, že je důvodem těhotenství, ale příčin ve skutečnosti existuje mnohem více.

Jedná se o:

Užívání antikoncepce - v případě, že antikoncepci užíváte dlouhodobě, může být vaše menstruace velmi slabá nebo může dokonce zcela vymizet.

Hormonální nerovnováha - zvláště nedostatek hormonu gestagenu, který je produkován žlutým tělískem ve vaječníku v průběhu druhé fáze cyklu.

Stres a psychická nepohoda - nadměrné a časté vystavování se stresovým situacím může mít vliv i na zpoždění menstruace.

Prudký úbytek na váze - ať už hubnete z důvodu žádoucího úbytku hmotnosti nebo se jedná o zdravotní problém.

Nedostatečná výživa - správná a vyvážená strava doplněná o přírodní vitamíny a doplňky stravy je základ.

Nadměrná fyzická zátěž - je pro tělo nežádoucí stejně jako stres a psychická nepohoda.

Onemocnění reprodukční soustavy - například syndrom polycystických ovarií.

Počínající menopauza - nastávající okolo 50 roku.

 

Jak vyvolat menstruaci při zpoždění?

Pokud máte 100% jistotu, že nejste těhotná, pak můžete buďto navštívit svého gynekologa, který pomůže odhalit příčinu zpoždění a pomocí injekce podpořit její vyvolání nebo můžete zkusit některou z babských rad.

S vyvoláním menstruace vám může pomoci:

- čaj z bylinek připravený z měsíčku lékařského, pupalky dvouleté, třezalky tečkované nebo kontryhelu obecného

- méně intenzivní cvičení, jako je cyklistika, pomalý běh, jóga nebo pilates

- kombinace horké koupele a červeného vína, která napomáhá k roztažení cév a rozproudění krevního oběhu

 

Jak oddálit menstruaci?

Vaše perioda je přesná jako hodinky a vy byste ji potřebovaly oddálit například kvůli dlouho plánované dovolené? Pak záleží především na tom, zda užíváte antikoncepci

V případě, že kontracepci neužíváte, pak budete muset navšívit svého gynekologa, který vám předepíše hormonální tablety, které začnete užívat ještě před očekávaným začátkem periody a pak po celou dobu požadovaného oddálení.

Pakliže hormonální antikoncepci užíváte, bude záležet na jejich konkrétním typu, a proto vám důrazně doporučujeme konzultaci s gynekologem, který vám navrhne nejlepší možný postup s ohledem na hormonální antikoncepci, kterou vám předepsal. 

Myslete ovšem na to, že každý zásah do přirozeného menstruačního cyklu může způsobit problémy. Samozřejmě se může stát, že na vás oddálení nebude mít žádný negativní dopad, ale stejně tak si můžete rozhodit hladinu hormonů.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Ženské zdraví

Trápí vás únava a špatně se soustředíte? Užívejte hořčík!

Trápí vás únava a špatně se soustředíte? Užívejte hořčík!

Jedná se o nepostradatelný minerál pro naše tělo. Je součástí až 360 biochemických reakcí a závisí na něm téměř všechny tělesné systémy. Bohužel ho většina lidí zapomíná užívat nebo užívají příliš malé dávky a ještě v nevstřebatelných formách. Přitom deficit hořčíku může přinést hned několik zdravotních problémů. Jste často unavení a vyčerpaní? Špatně se vám usíná a trápí vás svalové křeče? Nebo se špatně soustředíte a jste podráždění? Víte, že tohle všechno může být způsobeno nedostatkem hořčíku? Je jedním z nejvíce zastoupených minerálů v našem těle.

 

Jaké mohou být příznaky nedostatku hořčíku?

Jedná se především o:

- podrážděnost a nervozita

- špatná nálada a deprese

- častá únava a špatná kvalita spánku

- svalové křeče a časté bolesti hlavy, bušení srdce

- problémy s koncentrací

- náchylnost ke stresu

- padání vlasů, lámavost nehtů a vlasů

 

a mnoho dalšího. 

 

Tip: O postrádajícím hořčíku a s ním souvisejícím vypadáváním vlasů si můžete přečíst v našem článku. 

 

Jak nedostatek hořčíku vznikne?

Ptáte se, jak vlastně takový nedostatek hořčíku vznikne? Velice jednoduše. Deficit hořčíku si většinou vytvoříme z běžných každodenních činností. Tak schválně… jak vlastně začíná váš běžný den? Ráno spěcháte s dítětem do školy a hned poté jedete rychle do práce, ale jak naschvál stojíte v koloně a samozřejmě jedete pozdě.

Začínáte být nervózní a jen co dorazíte do práce, začíná porada, na které musíte přednést vypracované úkoly. Odpoledne si jdete zacvičit a večer máte ze všeho toho stresu problém usnout. Přesně takhle vaše tělo spotřebovává daleko víc hořčíku. Magnesium je velice důležitým minerálem pro každou buňku našeho těla. Na jeho užívání byste neměli zapomínat ani jeden jediný den.

Důležité ale také je, jakou formu hořčíku si zvolíte. Volně dostupné formy hořčíku, které najdete běžně v lékárnách mají vstřebatelnost pouze okolo 4% (většinou ve formě uhličitanu hořečnatého nebo oxidu hořečnatého). Představte si, kolik takových tablet byste museli za den spolykat, aby jste účinek hořčíku poznali.

Hořčík ve formě bisglycinátu hořečnatého, který nabízíme v našich kapslích VENIRA magnesiumvstřebatelnost okolo 80 % a pro splnění denní doporučené dávky stačí užívat 3 kapsle denně.

 

S čím vším vám může hořčík pomoci?

Hořčík pomáhá:

- snižovat únavu a vyčerpání

- posílit nervový systém 

- zmírnit úzkost a deprese

- snižovat tělesný tuk

- s celkovým zdravím a psychickou pohodou

- s kvalitou spánku

- se zlepšením paměti

 

Která forma hořčíku je pro vás nejlepší?

Naše tělo si bohužel neumí samo hořčík vytvořit, a tak ho musíme do těla dodávat sami skrze doplňky stravy a suplementy, a to v těch nejlépe vstřebatelných formách. A jaké že to jsou?

Magnesium bisglycinát - je jednou z nejlépe vstřebatelných forem hořčíku. Má zklidňující a regenerační účinky. Snižuje stresový hormon kortizol a tím pádem zvyšuje odolnost vůči stresu a napomáhá k větší psychické pohodě. Bisglycinát je jednoznačně nejlepší formou hořčíku, dokazuje to jeho vysoká vstřebatelnost, která dosahuje až 80 %.

Magnesium malát - má energizující účinky. Je vhodné ho užívat ráno a v dopoledních hodinách. Doporučuje se lidem, kteří potřebují nabudit energií a trpí například chronickou únavou. Malát je kombinace hořčíku a kyseliny jablečné, ta je známá tím, že podporuje vstřebatelnost hořčíku.

Magnesium citrát - tento hořčík má velice vysokou vstřebatelnost, bohužel může mít ve vysokých dávkách laxativní účinky.

 

A jaké dávky byste měli užívat? Ženy by denně měly přijmout 310 až 320 m elementárního hořčíku, zatímco denní dávka pro muže by měla být okolo 400 až 420 mg.

 

Pro koho je hořčík vhodný?

Pro všechny:

- po fyzické aktivitě - zklidňuje nervovou soustavu a napomáhá regeneraci svalů

- při bolestech hlavy, únavě, psychickém vypětí a zánětech

- pro regulaci svalové a nervové rovnováhy

- pro osoby trpící tetanií

- pro osoby náchylné k lámání vlasů a nehtů

- pro diabetiky

 

Hořčík můžete doplňovat kromě doplňků stravy také v různých potravinách. Bohatým zdrojem hořčíku jsou například vločky, celozrnné těstoviny, arašídové máslo nebo hořká čokoláda

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Doplňky stravy

Trápí vás vypadávání vlasů? Kolik jich běžně vypadne a proč?

Trápí vás vypadávání vlasů? Kolik jich běžně vypadne a proč?

Přejete si mít krásné, dlouhé, husté a lesklé vlasy, ale stále více vám jich vypadává? Máte strach, že se vám začnou tvořit holá místa na hlavě? Většina z nás by v tuto chvíli začala panikařit, to je ale chyba! Zachovejte klid, všechno má své řešení. Víte vůbec, proč vlasy řídnou, o kolik vlasů běžně přijdeme, a kdy už mluvíme o nadměrném vypadávání?

 

Kolik denně vypadne přirozeně vlasů a proč?

Smiřte se s tím, že vypadávání vlasů nezabráníte. Jedná se totiž o přirozený proces, který se stále opakuje a navždy bude součástí našich životů. Uvádí se, že každý člověk má na hlavě zhruba 100 000 vlasů. Z toho jeden vlas většinou povyroste zhruba o 1 cm za měsíc a je ukotven v jednom vlasovém váčku, kterému říkáme folikul.

Ve své růstové fázi o výše zmíněnou délku vlas většinou roste dva až šest let, dokud nedojde do tzv. klidové fáze, při které už pouze čeká na vypadnutí. Vlas v tuto chvíli vypadne z toho důvodu, že vlasový váček odumírá a na jeho místě se tvoří nový s novým vláskem. Většinou se zhruba 85 % našich vlasů nachází v první fázi růstu a pouze 15 % v druhé odpočívací fázi.

TipPřečtěte si náš článek o vlasovém cyklu a nadměrném vypadávání vlasů u mužů.

 

Kolik vypadlých vlasů je už moc?

Denní norma vypadlých vlasů činí zhruba 50 až 100 vlasů a je samozřejmě i geneticky podmíněná. Pokud se vám zdá, že vám jich denně vypadne podstatně více, hovoříme o nadměrném vypadávání vlasů

 

Příčiny vypadávání vlasů

Příčin nadměrného vypadávání vlasů existuje samozřejmě více, ale my pro vás vybrali ty, které považujeme za nejčastější.

Špatný jídelníček: Správná výživa je pro vaše tělo stejně důležitá jako pro vaše vlasy. Měli byste jim dopřát zvláště minerály v podobě zinku, železa a vitaminy jako kyselinu listovou a biotin. Potřebnou denní dávku si lehce zajistíte díky přírodním doplňkům stravy – vyzkoušejte například VENIRA zinek přispívající k normálnímu stavu pokožky, vlasů i kostí.

Únava a stres: Není žádným tajemstvím, že se váš životní styl promítá na kvalitě a vzhledu vašich vlasů. Nedostatek energie a dlouhodobá psychická zátěž jim rozhodně nesvědčí. Se zvládáním stresu, který patří k častým spouštěčům nadměrného padání vlasů, vám pomůže VENIRA stop stress.

Těhotenství: V tomto citlivém období zažívají ženy doslova hormonální bouři, která je velmi často doprovázená právě vypadáváním vlasů. S pomocí VENIRA PREMIUM kolagenového drinku pro těhotné a kojící ženy můžete nadměrné vypadávání zmírnit, nebo mu dokonce zcela předejít.

Dědičnost: V tomto případě se hlavně budete muset naučit hospodařit s tím co máte, protože při dědičné plešatosti dochází vlivem hormonů ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Zkuste svým vlasům dopřát alespoň prvotřídní péči s přírodní kosmetikou, která je v tomto směru trošku nakopne.

Nevhodná péče o vlasy: Slyšíte to ze všech stran, vhodná péče, vhodná péče, vhodná péče… Jak má ale vypadat? Vlasům dodávejte vitaminy, minerály a další prospěšné látky prostřednictvím VENIRA kapslí pro vlasy, nehty a pleť. Jejich účinek podpořte s kvalitní vlasovou péčí, která by měla být v ideálním případě přírodního původu. Dále omezte používání fénu, žehličky a kulmy a na vlasy vždy aplikujte tepelnou ochranu. 

 

 

Jak zabránit vypadávání vlasů?

Abyste zabránili řídnutí svých vlasů, nestačí jen zvýšit příjem specifických potravin, které napomáhají ke zlepšení kondice vlasů. 

Co všechno byste měli udělat, abyste se dočkali skutečné změny?

Upravte svůj jídelníček tak, aby obsahoval vyvážený poměr bílkovin, sacharidů, tuků, vitaminů a minerálních látek

Všechny živiny klíčové pro udržení optimální kvality vlasů a podporu jejich růstu dodávejte tělu také prostřednictvím doplňků stravy.

Používejte kvalitní kosmetiku (nejlépe přírodního původu), která respektuje typ vašich vlasů stejně jako typ vlasové pokožky. Kosmetiku z vlasů oplachujte vlažnou vodou.

Pravidelně si masírujte vlasovou pokožku, abyste ji prokrvili

Omezte tepelné upravování vlasů.

Vyhýbejte se nadměrnému stresu a psychickému přepětí, v důsledku kterých tělo produkuje stresový hormon kortizol, který má negativní vliv na vlasový cyklus. 

Každý den si najděte dostatek času na relaxaci a spánek, aby mělo vaše tělo dostatek prostoru pro regeneraci. 

 

Co na vypadávání vlasů?

Vyzkoušejte VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť, které jsou plné přírodní síly. Poprvé jsme je představili v roce 2017 a od té doby jsou naším absolutním bestsellerem. Navíc se nám podařilo vylepšit jejich původní recepturu, a díky tomu obsahuje každá denní dávka hned 20 účinných látek. Ty společně podporují růst, objem a kvalitu vlasů, pomáhají k silným a nelámajícím se nehtům a nádherné pleti bez nedokonalostí.

Pokud stále váháte, jestli by vám naše kapsle pomohly zastavit nadměrné vypadávání vlasů, prohlédněte si více než stovku vlasových proměn od našich spokojených zákaznic

 

Doplňky stravy proti vypadávání vlasů, na kterých si perfektně pochutnáte

Hledáte plnohodnotnou alternativu k polykatelným kapslím? Máme pro vás hned několik variant! 

VENIRA gumoví medvídci pro vlasy, nehty a pleť vás ohromí nejen svým složením, ale také neodolatelnou jahodovou příchutí. Medvídci svou vyváženou kombinací účinných látek přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání, podílí se na správném růstu vlasů i nehtů a pleť udržují krásně hydratovanou, elastickou a bez chybičky.

 

 

Spojit příjemné s užitečným můžete díky každodenní konzumaci VENIRA kostiček pro vlasy, nehty a pleť, které obsahují 12 pečlivě vybraných ingrediencí a chutnají po malinách. 

 

Kostičky:

- dodávají vlasům, nehtům a pokožce důležité živiny

- podporují udržení normálního stavu nehtů, vlasů a kůže

- podporují přirozený růst vlasů a zmírňují jejich vypadávání

- přispívají ke zdravým a pevným nehtům i krásné pleti

- eliminují vznik nedokonalostí pleti na minimum

 

V neposlední řadě musíme zmínit VENIRA kolagenové drinky, které nabízíme v několika příchutích, ze kterých si tu svou oblíbenou vybere opravdu každý. Tento lahodný nápoj nejenže zamezuje nadměrnému vypadávání vlasů, ale také podporuje jejich růst a posiluje je. Dále prospívá slabým nehtům se sklony k lámání a třepení, omezuje viditelnost hlubokých vrásek, posiluje kožní bariéru a řeší problematiku dehydratované pokožky.

Zaujalo vás více doplňků stravy z naší nabídky? Neváhejte je užívat současně! Jsou totiž vyvinuté tak, aby vzájemně podporovaly svůj účinek, a tak je můžete užívat v libovolných kombinacích.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Doplňky stravy

Užijte si léto bez make-upu

Užijte si léto bez make-upu

Asi každá žena se už někdy ocitla v situaci, že se ani ve vysokých letních teplotách nechtěla vzdát svého oblíbeného make-upu nebo korektoru. V tomto období se vlivem vyšších teplot naše pleť více potí, mastí a leskne. Nedokážete se vyrovnat s tím, že byste veškeré své nedokonalosti pleti nechala úplně bez zásahu jakékoliv dekorativní kosmetiky? Právě pro vás je určen tento článek!

 

Péče o pleť v letním období

Není vaše pleť v té kondici, ve které jste si ji představovali? Aby vaše pleť i v horkých letních dnech zářila zdravím a krásou, je nezbytné ji věnovat správnou péči. Právě v letních měsících je důležité přizpůsobit péči o pleť tak, aby nebyla příliš zatěžována.

Denní a noční péče o pleť by měla být založena na hydrataci a ochraně proti slunečnímu záření. Použití lehčích hydratačních krémů a sér s vysokým obsahem antioxidantů je pro letní období ideální volbou.

 

Zvýraznění přirozené krásy

Léto je obdobím, kdy se můžete zaměřit na zvýraznění rtů nebo očí bez potřeby silného líčení. Pro hydratované rty je vhodné použít VENIRA balzám na rty

Pokud naopak toužíte pro podtržení vašich očí, zkuste použít pouze jemnou linku na horním víčku, která dodá vašim očím zářivý vzhled. Navíc jestliže si přejete dosáhnout zvýraznění vašich očí po delší dobu, vyzkoušejte VENIRA sérum pro podporu růstu řas a obočí.

 

Vyzkoušejte moringový olej

Pokud vás nebaví stále odbíhat na WC a nosit pudr v kabelce, abyste zakryly rozteklý make-up a zamaskovaly na pleti všechny příšerky, tak vyzkoušejte zázrak jménem VENIRA moringový olej!

Že jste tento název už někde slyšely? To je možné. Jde o velice populární olej, díky kterému budete mít nádherně rozzářenou pleť. Moringový olej se vyrábí z jader stromu Moringa oleifera (Moringa olejodárná), jehož původ je připisován Indii.

Tento olej je jako stvořený pro ty, kteří mají podrážděnou, vysušenou a aknózní pleť. Navíc se nemusíte obávat, že Vás po jeho aplikaci bude bolet hlava. Náš moringový olej je totiž dezodorizovaný, což znamená, že je zbavený zápachu a je to suchý olej s velice rychlým vstřebáváním.

 

Tip: Zajímají vás další účinky moringového oleje? Přečtěte si 8 důležitých tipů o tomto neskutečném zázraku.

 

S čím vším může olej pomoci?

Jakých zázraků je tedy olej schopen? Obsahuje velké množství antioxidantů a cytokininu, což je rostlinný hormon, který podporuje obnovu buněk. Jeho aplikací na obličej, krk a oblast okolo očí tedy viditelně redukuje vrásky a výrazně zpomaluje proces stárnutí pleti.

Díky této skvělé vlastnosti VENIRA moringový olej zrychleně obnovuje buňky a podporuje přirozenou regeneraci pokožky (což znamená, že pomáhá hojit různá poranění, jako štípnutí od hmyzu, odřeniny nebo popáleniny). 

Pokud máte problematickou pokožku a problém s akné, tak moringový olej je pro vás to pravé ořechové. Nejen, že díky němu předcházíme tvorbě pupínků, ale také redukuje pigmentové skvrny, stahuje póry, čistí černé tečky, má antibiotické a protiplísňové účinky, pozitivně působí i na kožní mykózy, záněty, ekzémy a jiné kožní problémy.

 

Jak olej správně aplikovat?

Jeho aplikace je velice jednoduchá, stačí pipetou nabrat požadované množství oleje, nanést na vlhkou pleť a jemně vmasírovat. Ale pozor! Je důležité dodržet krok, který obsahuje nanesení na vlhkou pleť, jinak se olej do pleti pořádně nevstřebá!

Naší zárukou kvality moringového oleje je jeho tuhnutí při nízkých teplotách. Pokud jej následně položíme na teplé místo, tak se rychle stává opět plně tekutým. S používáním tohoto oleje vám garantujeme nádhernou pleť bez starostí.

 

Zdravá strava = zdravá pleť

Není pravdou, že krása pochází pouze z externí péče. Naše strava má také vliv na vzhled pleti. Během letním měsíců je důležité dbát na dostatečnou hydrataci a konzumovat potraviny bohaté na vodu, jako jsou melouny, okurky nebo pomeranče.

Doplňte do svého jídelníčku i potraviny s vysokým obsahem antioxidantů, jako jsou bobule, fazole a listová zelenina bojující proti volným radikálům a udržující pleť mladistvou.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Jak poznat dehydratovanou pleť?

Jak poznat dehydratovanou pleť?

Péče o pleť je klíčovým prvkem na cestě za krásnou a zářivou pletí. Všichni toužíme po zdravě vypadající pokožce! Avšak ne vždy je to tak jednoduché, jak bychom si sami představovali. Mnozí z nás se potýkají s dehydratací pleti, což může vést k nežádoucím projevům a také nepříjemným pocitům. Jak poznat, že naše pleť trpí nedostatečnou hydratací, a co s tím můžeme udělat?

 

Jaké jsou příznaky dehydratace pleti?

Nespočet žen i mužů mnohdy špatně odhadne, že je jejich pleť dehydratovaná. Domnívají se totiž, že dehydratovanou pleť mohou mít pouze ti, kteří trpí suchou pokožkou. Kdepak! S dehydratovanou pletí se mohou setkat také ti, kteří mají smíšenou, nebo dokonce mastnou pleť.

 Dehydratace se hojně projevuje právě v letních teplotách, kdy se nám na pleti tvoří šupinky, cítíme jemné pnutí a pleť je celkově oslabená. Toto pnutí se nejvýrazněji projevuje vysušením právě po kontaktu s horkým vzduchem a chlorovanou či mořskou vodou. Musíte tedy uznat, že naše pleť dostává v létě pořádně zabrat a zasloužila by si trochu péče.

 

Jak svou pleť hydratovat?

Chcete svou pleť dostatečně hydratovat, ale stále nevíte jak na to? S našimi několika typy to určitě zvládnete!

 

1. Dostatečný pitný režim

Úplně tím nejzákladnějším a prvním krokem k hydratované pleti je pravidelný pitný režim. Doporučujeme vám proto vypít minimálně 2 litry čisté vody denně. Pokud se vám zdá tato dávka náročná, zkuste si pořídit VENIRA shaker se zásobníkem, díky kterému vám doplňování tekutin do těla půjde zase o něco lépe. Voda je totiž klíčová nejen pro perfektní hydrataci pokožky, ale i celého těla.

 

2. Vhodná kosmetika

Vybírejte kvalitní a přírodní hydratační kosmetiku, která bude odpovídat typu vaší pleti. Pokud se potýkáte se suchou pokožkou, hledejte krém s bohatou a hutnou konzistencí s hydratačními složkami jako je kyselina hyaluronová, glycerin nebo ceramidy. 

Pro mastnější pleť volte lehčí gely nebo krémy na bázi vody. Vyzkoušet můžete i náš VENIRA denní hydratační krém, který pleti zajišťuje potřebnou hydrataci i regeneraci. Víte o tom, že pečovat o svou pleť byste měli i ve večerních hodinách? Proto jsme vyvinuli celou hydratační řadu kosmetických produktů, ze kterých je opravdu co vybírat.

 

3. Vyhněte se agresivním produktům

Vždy pro svou pleť zvolte jemné čistící produkty bez obsahu alkoholu nebo silikonů, které by mohly pleť vysušovat. Příliš agresivní odličovače mohou narušit přirozenou kožní bariéru a způsobit její dehydrataci. Máte radši odličovací mléko nebo micelární vodu? U nás najdete obojí!

Tip: Nevíte, jaký typ pleti máte a už vůbec netušíte, jak se o něj správně starat? To a mnohem více získáte z našeho článku.

 

4. Zdravá strava

Zdravá a vyvážená strava hraje také důležitou roli při hydrataci pokožky. Konzumujte proto potraviny bohaté na nejrůznější vitamíny a minerály, jako je ovoce, zelenina či celozrnné obiloviny. Kromě běžné vody své tělo můžete hydratovat i pomocí konzumace bylinkových čajů nebo vody s přírodním ovocem, například mátou, citronem nebo limetkou. 

 

Proč zrovna kyselina hyaluronová?

Již dříve jsme se v tomto článku zmínili o hydratačních účincích kyseliny hyaluronové. Proč ale zvolit právě ji? Jedná se o naprostou bombu! Molekuly kyseliny hyaluronové totiž mají jedinečnou vlastnost, díky které na sebe umí perfektně vázat vodu a dokáží precizně vyplňovat mezibuněčnou hmotu

 

 

Tato vlastnost je velice důležitá nejen z hlediska hydratace, ale také v zabraňování projevu známek stárnutí. S přibývajícím věkem totiž výrazně klesá množství této kyseliny v těle, a tak bychom si ji měli dopřát alespoň jednoduchou aplikací VENIRA séra s BIO kyselinou hyaluronovou a vitaminem C

 

Vitamin C jako třešnička na dortu

Jako výborný doplněk kyseliny hyaluronové je i vitamin C, který je důležitý doplňovat do těla nejen ze stravy. Díky němu dochází z hlediska naší pleti k velice potřebnému antioxidačními účinku vůči stresu a jiným škodlivým látkám.

Navíc jako bonus podporuje tvorbu kolagenu, který je velice důležitý právě pro pevnost našich tkání, do kterých řadíme i pleť. Lidské tělo bohužel není schopno si vitamin C samo vyrobit, tudíž jeho přísun aplikací tohoto séra považujeme za naprostou jedničku.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

8+1 tipů pro zdravé vlasy

8+1 tipů pro zdravé vlasy

Mít zdravé a krásné vlasy je pro mnoho z nás tolik důležité, může být ale těžké vědět, co dělat, aby vlasy zůstaly zdravé a krásné. Je tolik věcí, které jsou pro naše vlasy škodlivé, od tepelných úprav, přes přílišné používání šamponu až po spaní na bavlněných polštářích. Pojďte si spolu s námi projít několik tipů pro zdravé a krásné vlasy!

 

8 tipů pro zdravé vlasy

 

1. Používání příliš mnoho šamponu

Víte, že vlasy by se neměly umývat častěji, než dvakrát týdně? Vaše kadeře se pak mohou stát velmi křehkými, když je namočíte a použití velkého množství šamponu může vést také k roztřepeným konečkům. Proto když vlasy umýváte, ujistěte se, že šampon je nejkoncentrovanější u kořínků, takže nezatěžuje konečky. Pokud vás trápí navíc i padání vlasů, můžete vyzkoušet VENIRA šampon proti vypadávání s kokosovou vůní.

 

2. Mytí vlasů ve vlažné nebo studené vodě

Čím teplejší je voda na mytí vlasů, tím více poškození si způsobíte. I přestože může být v zimním období horká voda vhodná, vyhýbejte se jejímu umývání s vašimi kadeři. Horká voda totiž způsobuje bobtnání kůže, takže poté jsou vaše vlasy náchylnější k třepení. Nastavte teplotu vody na nejchladnější, jakou zvládnete, minimálně na konec mytí vlasů. Promytí vlasů ve studené vodě kůži stáhne a nehrozí jim roztřepení. 

 

Tip: Pro roztřepené konečky je určena VENIRA rozmarýnová voda, která kromě krásné vůně má i blahodárné účinky na poškozené vlasy.

 

3. Používejte ručník z mikrovlákna

Ručník z mikrovlákna je úžasná prevence roztřepených konečků. Třít vlasy obyčejným ručníkem může napáchat spoustu škody. Zabalením vlasů do ručníku z mikrovlákna, které absorbuje vlhkost, je nejzdravější cesta, jak nechat vlasy usušit.

Nezapomínejte ale také na to, že byste vlasy v ručníku neměli nechávat příliš dlouho! Pro efektivnější vysušení vlasů můžete použít VENIRA turban na vlasy vyrobený z měkkého a příjemného materiálu.

 

4. Nefénujte konečky vlasů

Tepelná úprava vlasů způsobuje největší poškození. Pokud není jiná možnost, vysušte vlasy tak, abyste se vyhnuli konečkům. Fén přitom mějte nastavený na nejnižší výkon a teplotu. Pokud chcete vaše kadeře ochránit i v letním období, pořiďte si VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou.

 

5. Vyhněte se používání tepelných nástrojů

Žehličky na vlasy, fény, kulmofény nebo jiné tepelné nástroje nejsou pro vlasy příliš vhodnou volbou. Teplo a vlasy prostě nejdou příliš dohromady. Používání kulmy nebo žehličky sice vede ke krásnému a upravenému vzhledu, ale také k roztřepeným konečkům.

Pokud se používání vyhnout nemůžete, pořiďte si vždy ochranný tepelný sprej, který na kadeře nastříkáte před jejich tepelnou úpravou. Přístroj také vždy rozehřejte pouze na úplné minimum a takovémuto teplu nevystavujte konečky vlasů, které jsou ty nejnáchylnější.

 

6. Biotin a kyselina listová

Biotin a kyselina listová jsou nejlepší vitamíny pro zdravé a krásné vlasy. Tyto vitamíny můžete najít i v našich VENIRA gumových medvídcích pro vlasy, nehty a pleť, které nejen že úžasně chutnají, ale také vlasům pomáhají!

Prokazatelně podporují zdraví, sílu a odolnost vlasů. Kyselina listová navíc podporuje tvorbu červených krvinek, což podporuje růst vlasů a biotin vlasy posiluje díky metabolismu tuků, sacharidů a bílkovin.

 

7. Omezte chemické přípravky na vlasy

Od barvení po fixaci - každý přípravek, který používá chemikálie, bude pro vaše vlasy dříve či později škodlivý. Příliš mnoho chemie na vlasech vede k roztřepeným konečkům a nezdravým vlasům. Omezte proto takového produkty na minimum nebo používejte přírodnější varianty, jako jsou naše šamponykondicionéry.

 

8. Hedvábný polštář

Vyměnit klasické povlečení na polštář za to hedvábné, je jedno z nejlepších řešení, které můžete udělat pro to, abyste vaše kadeře ochránili. Zatímco bavlna způsobuje tření mezi vlasy a polštářem, což způsobuje lámání, hedvábí umožňuje vlasům snadno klouzat, což zabraňuje jejich poškození.

 

Extra tip pro zdravé a krásné vlasy

VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť obsahují 19 účinných látek v jedné kapsli (mezi nimi i zmiňovaný biotin a kyselinu listovou) a určitě jsou správnou cestou za vysněnými vlasy. Působí nejen na vlasy, ale také na nehty a pleť. Pokud se rozhodnete dodržovat těchto 8 tipů pro zdravé a krásné vlasy, nezapomeňte k nim přidat i našeho nejlepšího pomocníka.

Po našich kapslích rozhodně sáhněte především v případě pokud vás trápí slabé nehty se sklony k lámání nebo třepení ale i v případě jemných, lámavých či řídnoucích vlasů se sklonem k vypadávání. Kapsle napomáhají i s roztřepenými konečky vlasů, které jsou poničené špatnou úpravou.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Doplňky stravy

Péče o pleť pod rouškou

Péče o pleť pod rouškou

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě a tak jsme si přisvojili nový módní doplněk. Ne každý je však na nošení roušky zvyklý, má pocit, že pleť nemůže dýchat a po dlouhém nošení se může objevit podráždění. Jak tedy o pleť pečovat v dobách, kdy chráníme své zdraví a jak si nošení roušky alespoň o něco zpříjemnit?

 

Problémy s pletí způsobené nošením roušky

V dnešní době hrají roušky klíčovou roli při ochraně našeho zdraví. Bez ohledu na to, zda je nosíme kvůli pandemii nebo jako ochranu před znečištěním, je důležité, abychom věnovali pozornost péči o naši pleť. V důsledku častého nošení roušky se můžeme potýkat s nejrůznějšími problémy, jako je:

 

1. Suchá pleť a podráždění

Věděli jste o tom, že se pod rouškou naše pleť potí o hodně více, než obvykle? Tento proces může vést k dehydrataci pokožky a vzniku suchých míst. Podle toho, z jakého materiálu je vaše rouška či respirátor, způsobuje i nepříjemné tření podráždění pokožky, což následně vede k zarudnutí. Důležité je v tomto období pleť pořádně hydratovat, a to například VENIRA denním hydratačním krémem.

 

2. Vznik akné a nedokonalostí pleti

Nošení roušky může vést také ke zvýšenému pocení, které na opačné ztraně způsobuje ucpávání pórů nebo vznik akné a to především na nose či bradě. Akné pod rouškou se stalo běžným problémem mnoha lidí. Nenechávejte tuto situaci bez řešení a pořiďte si VENIRA krém na akné s antimikrobiálními, čistícími a regeneračními účinky.

 

3. Zvýšené riziko zarudnutí a zánětů pleti

Kontakt roušky s pokožkou může také způsobit její zarudnutí či záněty a to zejména pokud se jedná o hrubší materiál nebo materiál, na který jsme alergičtí. Péče o pleť pod rouškou by proto měla zahrnovat i posílení ochranné bariéry pleti, kterého můžeme dosáhnout pomocí VENIRA hydratační sérum.

 

Základní kroky péče o pleť pod rouškou

Abychom udrželi pleť v období koronaviru a nošení roušek v optimálním stavu, je důležité dodržovat několik základních kroků:

 

1. Důkladné vyčištění obličeje

Pravidelné a důkladné čištění obličeje je základním krokem každé péče o pleť, a to i v období, kdy zrovna roušku na svém obličeji nenosíte. Použijte proto jemné čistící kosmetické produkty, jako je například VENIRA micelární voda pro citlivou pleť nebo VENIRA odličovací mléko s úžasnou vůní. Tyto produkty dokonale odstraní všechny nečistoty, bakterie a zbytky make-upu, které se pod rouškou mohou hromadit. 

 

2. Používání jemných a hydratačních produktů

Výběr správných kosmetických produktů je klíčový pro péči o pleť pod rouškou. Zvolte proto jemné a hydratační krémy, které pleť pomohou udržet vláčnou a zářivou po celou dobu. Vyhněte se produktům s přílišným obsahem alkoholu nebo silnými chemikáliemi, které by mohli vaši pleť ještě více podráždit či vysušit.

 

3. Aplikace krémů s UV ochranou

I když je vaše pleť zakrytá vrstvou roušky, rozhodně to neznamená, že jste chráněni před slunečním zářením. UVA i UVB paprsky velmi jednoduše pronikají i přes materiál roušky a mohou způsobit poškození pokožky. Používejte proto také krémy s UV ochranným faktorem.

 

Jak se starat o roušku?

Péče o roušku je stejně tak důležitá, jako péče o naši pleť. Správná údržba nejen roušky ale také respirátoru nám pomáhá minimalizovat riziko šíření bakterií a zlepšuje její účinnost při ochraně našeho zdraví. Co byste tedy měli s rouškou dělat?

 

Pravidelné praní nebo dezinfekce

Pokud se rozhodnete roušku vyprat, pak byste rozhodně měli používat pouze dětské prací prášky nebo gely, které jsou citlivé k pokožce na obličeji. Roušku také můžete vyvařit v čisté vodě, bez přidání látek, které by mohly pleť jakkoliv podráždit. 

TipChcete se proti nákaze koronaviru co nejlépe ochránit? Pak si přečtěte náš článek ve kterém vám přinášíme chytré typy.

 

Dodržujte hygienická pravidla

Před manipulací s rouškou si důkladně umyjte ruce mýdlem a vodou nebo použijte dezinfekční gel na ruce. Také není vhodné se dotýkat přední části roušky, pokud to není nezbytně nutné. 

 

Roušku pravidelně měňte

Pokud nosíte opakovaně použitelnou roušku, dbejte na to, abyste ji pravidelně měnili!

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Koronavirus starter pack

Koronavirus starter pack

Celý svět v současné době řeší problém jménem koronavirus (COVID-19). Internetem momentálně proudí nespočetné množství informací na toto téma. Co bychom měli o koronaviru vědět a jak se proti nákaze můžeme bránit? Pokusíme se vám shrnout ty nejpodstatnější informace, které mohou ochránit nejen vás ale i vaše blízké.

 

1. Zůstaňte doma a co nejvíce se vyhýbejte kontaktu s druhými

V období koronaviru byste se rozhodně měli vyhýbat kontaktu s druhými a zdržovat se především doma. Opouštět své domácí prostředí můžete pouze v nejnutnějších případech, jako jsou:

- cesty do zaměstnání

- cesty za rodinou či osobami blízkými

- nákupy k obstarání základních životních potřeb

- pobyt v přírodě nebo v parcích

 

Nejen vláda, ale i zkušení odborníci nabádají k opatrnosti a pokud nemusíte, ven vůbec nevycházejte. Poprvé totiž můžete zachránit lidstvo odpočíváním doma, tak to nepokažte.

 

2. Rouška aneb já chráním tebe, ty chráníš mě

Mnoho odborníků již potvrdilo, že nošení roušky nám bohužel nezabrání, abychom se novým typem koronaviru nenakazili, ale pokud budeme nosit roušku, ochráníme tím druhé. Pokud tedy budou roušku nosit všichni, budeme se všichni chránit navzájem.

 

Rozdíl mezi rouškou a respirátorem

Rouška - slouží k tomu, aby zabránila průniku mikroorganismů zevnitř ven a je tedy určena k ochraně našeho okolí. 

Respirátor - slouží k tomu, aby zabránil průniku mikroorganismů (viry, bakterie, částice, aj.), zvenku dovnitř a je tedy určen k ochraně jejího uživatele. Nejkvalitnější je respirátor třídy FFP3 (účinnost ochrany okolo 98%) je účinný proti toxickým a velmi toxickým částicím, virům či bakteriím.

Tip: Jak pečovat o svou pleť pod rouškou či respirátorem se dočtete v našem článku.

 

3. Dodržujte základní hygienická pravidla

Nezapomeňte si umývat ruce! Odborníci tvrdí, že pravidelné a důkladné mytí rukou je v prevenci klíčové. Nedotýkejte se nemytýma rukama obličeje, nosu, úst a očí. Nedotýkejte se nemytýma rukama ani potravin.

Ruce si myjte tekutým mýdlem nebo jiným prostředkem pod proudem nejlépe teplé vody. Návod na správné mytí a dezinfekci rukou vydalo i Ministerstvo zdravotnictví ČR na svých webových stránkách. Pokud zrovna nemáte po ruce vodu, pod kterou byste si mohli ruce umýt, použijte antibakteriální gely na ruce.

 

Jak často si ruce umývat?

Umývejte si ruce pravidelně, zejména pak:

- po návratu domů

- po kontaktu s věcmi nebo lidmi

- před přípravou jídla

- po sejmutí rukavic a roušky

 

4. Informace jen z ověřených zdrojů

Každý z nás chce být co nejlépe informován a mít přehled o situace, která panuje a která se týká každého z nás. Je však třeba rozlišovat mezi ověřenými informacemi z ověřených zdrojů a lživými informacemi, tzv. fake-news, které se na internetu, mezi lidmi a jinde mohou šířit a vyskytovat rychlostí blesku. 

 

5. Zdravý životní styl

Do zdravého životního stylu bezpochyby patří zdravá strava, dodržování pitného režimu, pohyb a omezování stresu. Zdravý životní styl přirozeně pak vede k dobré imunitě a obranyschopnosti. Co by nám tedy mohlo pomoci?

 

 

Zdravé návyky - dostatečný spánek také účinně podporuje imunitní systém, proto vám doporučujeme se vyspat každý den alespoň po dobu 7-8 hodin. Cvičením můžete navíc snižovat stresovou zátěž, uvolníte svalstvo a zároveň uděláte něco dobrého pro své tělo. S naší VENIRA sadou odporových gum vám to půjde určitě samo. Pokud se nemůžete s nadměrným stresem jen tak rychle vypořádat, pak vyzkoušejte VENIRA relax komplex.

Zdravá strava - nezapomeňte do svého jídelníčku zařadit potraviny zvyšující imunitu bohaté na vitamin C, jako jsou citrusové plody, brokolice nebo kiwi. Dále jsou vhodné i potraviny s vysokým obsahem zinku v podobě masa, ořechů nebo čočky. I VENIRA probiotika vám s imunitou jednoduše pomůžou! 

Zvýšený přísun vitamínů a minerálů - pro posílení imunity je zde pro vás určen VENIRA vitamin D, naopak v časem oslabené imunity je třeba zvýšit příjem vitaminu C na 500 mg denně a deficit minerálních látek vám pomůže nahradit i zinek a selen. Navíc dostatek zinku působí jako prevence proti infekcím a to i těm respiračním. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo

Beauty rutina

Beauty rutina

Denně se líčíme, odličujeme, používáme přípravky na pleť, jednou za čas navštívíme kosmetiku či jiné odborníky. Jaká je ale beauty rutina a co bychom měli dodržovat, co se týče naší krásy? Tyhle tipy a fakta vám pomůžou dát všemu tomu beauty šílenství alespoň malý řád a zároveň pro svou pleť uděláte to nejlepší.

 

Denní rutina

Krása není pouze povrchní záležitostí, ale odráží naše celkové zdraví. Proto i pravidelná fyzická aktivita, vyvážená strava a dostatek spánku jsou základem krásné pleti a vitálního vzhledu. Pečlivá péče o zdraví těla a mysli je základem pro dosažení opravdové a trvalé krásy.

Samozřejmě i správná péče nejen o vaší pleť, ale i vlasy je nedílnou součástí denní beauty rutiny. Proto se při výběru kosmetických produktů zaměřujte vždy na jejich kvalitu a složení. Sázka na přírodní a šetrné produkty může prospět nejen vaší kráse, ale také životnímu prostředí. 

Každé ráno si pleť nejdříve opláchněte vlažnou vodou a pomocí VENIRA odličovacího a čistícího gelu ji zbavte všech nečistot. Poté obličej šetrně osušte ručníkem.

Tip: Ideální je mít ručník určený pouze pro vaši pleť.

 

Jak při denní rutině postupovat?

Poté, co si pleť omyjete vlažnou vodou a osušíte v ručníku následuje aplikace pleťového toneru. Toner totiž vyrovnává hladinu pH po čištění pleti. Také napomáhá odstraňovat případné nečistoty, které by na pleti po čištění mohly zbýt.

Toner také podporuje hydrataci a stahuje póry a měly byste jej do své denní rutiny zahrnout jako druhý krok. Kromě toho, že pleť krásně dočistí, ji připraví na příjem aktivních látek z kosmetických produktů, které na pleť aplikujete posléze. 

Ještě před nanesením VENIRA hydratační denní krém, hydratujte pleť moisturizerem a nezapomeňte ani na SPF ochranu pleti. Pokud se chystáte vystavovat slunci, aplikujte pleťový opalovací krém s vyšší ochranou. 

Používejte hydratační pleťové mlhy. Dostanete je ve spreji, většinou jsou bezolejové, takže neporuší váš make-up a jsou nabité vitamíny a energií pro vaší pleť. Pleťová mlha se dá použít kdykoliv během dne a pleť je po ní ihned svěží, hladší a pružnější.

 

Večerní rutina

Večerní beauty rutina je klíčovou součástí péče o pleť a přípravy na spánek. Během dne naše pleť čelí nejrůznějším vlivům a zatížením, a proto je důležité ji večer poskytnout zaslouženou péči, která ji pomůže se obnovit a regenerovat.

Prvním krokem večerní beauty rutiny by mělo být odstranění vašeho make-upu. Použít můžete například VENIRA odličovací mléko nebo VENIRA micelární vodu. Oba tyto produkty vaši pleť účinně vyčistí a navíc jí dodají potřebnou hydrataci. Důkladně vyčištění pleti je navíc klíčové pro prevenci ucpávání pórů a vzniku nedokonalostí.

Po vyčištění pleti je důležité pleť také tonizovat, vyživit ji blahodárnými oleji, jako je VENIRA švestkový olej, který pleť krásně zklidní a dodá ji hydrataci. Poté následuje péče i o jemné oční okolí. VENIRA anti-age oční krém pomáhá zjemnit jemné linky a vrásky, redukovat otoky a tmavé kruhy v očním okolí. 

Nepodceňujte ani péči o vaše rty. Použijte exfoliační nebo hydratační produkty na rty, aby byly hebké a zdravé. Poté můžete aplikovat balzám na rty, který je udrží i během spánku v dostatečné kondici. 

 

Týdenní rutina

Používejte pleťové masky. Na výběr máte snad ze všech možných vůní a kombinací vitamínů, smývací, slupovací nebo plátýnkové. Masky čistící, hydratační, exfoliační a takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Jednou za týden proto vaší pleti dopřejte tento relaxační rituál.

Hloubková výživa pro vlasy. Masky existují nejen na pleť, ale i ty hloubkové pro vaše vlasy. Jako první použijte šampon, který otevře a připraví vlasové vlákno na aplikaci masky. Jednou týdně byste také měli vašim kadeřím dopřát relax v podobě několika minutové masky. Po masce nanášejte kondicionér, který na závěr vlasy dokonale ucelí a uchová tak všechno dobré čerpané z masky.

 

 

Užijte si kvalitní lip scrub. I pokožka na rtech potřebuje jednou za čas hloubkovou péči. Peelingy na rty odstraní odumřelou kůžičku na rtech. Můžete si koupit peeling hotový nebo si jej vyrobit doma ze směsi hnědého či kokosového cukru.

Čištění kosmetických štětců. Při denním používání se na štětcích usazují zbytky líčidel, ale také kožního mazu. Při čištění štětců můžete použít dezinfekci ve spreji či obyčejné mýdlo.

 

Měsíční rutina

Nechte si upravit nehty manikérkou, popř. obnovte svou nehtovou modeláž.

Postarejte se o obočí, které si můžete nechat vytrhat profesionálkou, nebo doma odstranit přebytečné chloupky a obočí vytvarovat. Pokud potřebujete nechat vaše obočí nebo řasy pořádně dorůst, pak použijte VENIRA sérum pro podporu růst řas a obočí.

Kosmetika a masáž. Jednou měsíčně není od věci nechat pleť ošetřit profesionály, navštivte kosmetiku a na závěr si užijte příjemnou masáž obličeje.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť Péče o tělo Péče o vlasy

Vitamín C a proč se bez něj neobejdeme nejen v chřipkové sezóně

Vitamín C a proč se bez něj neobejdeme nejen v chřipkové sezóně

Vitamin C, pro který je rovněž známé označení kyselina askorbová, lze bez nadsázky označit za krále vitaminů. Na lidský organismus má širokospektrální účinek, a tak se bez jeho přítomnosti jednoduše neobejdeme. Jaké má vitamin C účinky a kdy dochází k jeho zvýšené spotřebě

 

Co je dobré vědět o vitaminu C

Vitamin C je esenciální vitamin, a tedy si ho naše tělo nedokáže samo vyrobit. Z toho důvodu musíme zajistit přísun doporučené denní dávky sami – buďto konzumací vybraného ovoce a zeleniny nebo formou doplňků stravy. 

 

Vitamin C: účinky

Vitamin C zná každý z vás asi hlavně kvůli jeho schopnosti posílit a podpořit přirozenou obranyschopnost. Ve skutečnosti toho ale umí mnohem víc. Pro lidský organismus je jeho přítomnost nezbytná zvláště z pohledu udržení optimální stavby kostí, funkce cév, svalů a šlach

Kyselina askorbová dále pomáhá zvyšovat vstřebávání železa především z rostlinných zdrojů potravy, což je mimořádně důležité hlavně pro vegany a vegetariány. Kyselina askorbová se váže na železo a umožňuje jeho efektivnější absorpci v trávicím systému

Vzhledem k tomu, že vitamin C působí v těle jako antioxidant, chrání buňky před oxidačním stresem. Dále přispívá k normální činnosti nervové soustavy a napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Blahodárně působí také na energetický metabolismus, a tedy podporuje přeměnu potravy na energii

 

Vitamin C na pleť

Z antioxidačního účinku kyseliny askorbové těží i naše pokožka, protože volné radikály, které oxidační stres vyvolávají, mohou způsobit předčasné stárnutí pleti. V kombinaci s tím, že vitamin C podporuje vstřebávání a produkci kolagenu v těle, pomáhá udržet a posílit kožní bariéru. Výsledkem takového působení je optimálně pružná a svěží pleť, která si zachovává mladistvý vzhled

 

Jaká je doporučená denní dávka vitaminu C?

Doporučená denní dávka vitaminu C pro dospělé osoby se pohybuje v rozpětí 80–100 mg

Existuje mnoho případů, kdy budete muset denní dávku navýšit, a to zvláště:

- při nachlazení, zvýšené fyzické a psychické námaze (krátkodobé navýšení denní dávky na 500 mg)

při léčbě nádorového onemocnění nebo po operaci

během užívání určitých typů léků jako například antibiotik, nebo léků obsahujících kortizol (zvýšení potřeby o 100 %)

v období těhotenství (zvýšení potřeby o 30 %)

v období kojení (zvýšení potřeby o 60 %)

 

Projevy nedostatku vitaminu C

K běžným projevům nedostatečného příjmu kyseliny askorbové patří únava, anémie, neprospívání, náchylnost k infekcím, zhoršené hojení ran, pomalá rekonvalescence, záněty a krvácení dásní, bolest kostí, otoky dásní, bolesti nohou, bledost nebo suchost kůže.

 

Pozor na předávkování vitaminem C a podávání extrémních dávek

Vitamin C je stejně jako vitaminy skupiny B rozpustný ve vodě. To znamená, že jeho přítomnost není pro tělo toxická a organismus jeho nadbytek vylučuje jednoduše prostřednictvím moči. 

Nicméně i zde platí pravidlo, že všeho moc škodí. Při konzumaci více než 2 000 mg vitaminu C za den se mohou u mnoha lidí dostaví křeče, bolesti hlavy či průjem. U dávek přesahujících 3 000–4 000 mg denně již tělo nedokáže nadbytek efektivně vyloučit, a tedy mohou vznikat ledvinové kameny.

 

Na co je vitamin C v lipozomální formě?

Jedná se o speciální formu vitaminu C, jehož částice jsou obalené lipidy (tuky), které vytváří ochrannou bariéru. Tímto způsobem je zajištěna jeho vyšší stabilita a lepší vstřebatelnost tělesnými tkáněmi. Vitamin C je vlastně chráněný před působením žaludečních kyselin či enzymů, které by mohly negativně ovlivnit jeho účinnost. 

Právě těchto benefitů se dočkáte díky přírodním kapslím VENIRA vitamin C, který zmiňovanou lipozomální formu tohoto vitaminu obsahuje. 

 

V čem se dále vyskytuje vitamin C?

Kromě doplňků stravy, které mohou být v podobě cucavých tablet, kapslí, rozpustného prášku, nebo šumivých tablet, získáte vitamin C především zo ovoce a zeleniny

Vitamin C v ovoci – je bohatě obsažen například v citrusech, jablcích, pomerančích, kiwi, papáje, melounu, šípcích, černém rybízu, rakytníku

Vitamin C v zelenině – najdeme  ho například v listové zelenině, brokolici, paprice, kapustě, zelí.

POZOR! Pokud si výše zmíněné potraviny rádi upravujete tepelně, myslete na to, že vitamin C je hodně citlivý na teplo. Udává se, že ho může zmizet kolem 10 % každých pět minut vaření, proto se snažte konzumovat co nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce.

 

Nejste si jistí, zda máte zajištěný denní příjem vitaminu C?

Zajistěte potřebnou denní dávku vitaminu C svému tělu pomocí přírodních doplňků stravy. Náš absolutní bestseller – kapsle VENIRA pro vlasy, nehty a pleť obsahují v každé denní dávce 80 mg vitaminu C, ale navíc s jejich pomocí podpoříte zdraví a vzhled svých vlasů, nehtů a pleti! S tímto doplňkem stravy můžete navíc užívat také populární kolagenové drinky, které rovněž obsahují 80 mg vitaminu C v každé denní dávce. Tím pádem dodáte svému tělu rovných 160 mg kyseliny askorbové denně!

 

Myslete i na nejmladší členy své rodiny

Děti jsou na nedostatek kyseliny askorbové zvláště citlivé v období růstu, a tak jsme pro ně vyvinuli VENIRA vitamin C pro děti, který je navíc obohacený o vitamin D

Každá tableta obsahuje 250 mg vitaminu C a díky jahodové příchuti máte jistotu, že se vaše děti budou na užívání tohoto doplňku stravy upřímně těšit. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Doplňky strravy