• Použijte právě teď kód VEL15 na slevu 15 %
  • Ke každé objednávce dáváme dárek
  • Máme vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Použijte kód VEL15 na slevu 15 %

Péče o pleť, Strana 4

Opálení jako od moře po celou zimu? Víme, jak na něj!

Péče o pleť

Opálení jako od moře po celou zimu? Víme, jak na něj!

Získejte během chvilky bronzovou pokožku kdykoli si zamanete! Nemusíte kvůli tomu na dovolenou ani do solária. Krásného a přirozeného opálení můžete díky samoopalovací kosmetice dosáhnout během chvilky z pohodlí svého domova. V dnešním článku vám poradíme, jak na to.

 

Výhody samoopalování

Samoopalovací kosmetika je bezpečnou alternativou tradičního opalování jako i umělého opalování v soláriu. Jaké jsou podle nás hlavní výhody samoopalování?

Opálení si můžete udržet po celý rok bez nutnosti vystavovat svou pokožku nebezpečnému UV záření.

Kosmetiku zvládnete aplikovat jednoduše a sami z pohodlí domova.

Výsledku dosáhnete během pár desítek minut.

Můžete regulovat intenzitu opálení.

 

DHA aneb složka, díky které samoopalovací kosmetika funguje

Ke zbarvení vaší pokožky po aplikaci samoopalovacího krému dochází díky látce DHA, neboli dihydroxyacetonu, pro kterou se používá také označení glyceron. 

DHA reaguje s aminokyselinami v kožních buňkách a v podstatě imituje Maillardovu reakci. Při té se na povrchu kůže tvoří melanoidiny, neboli tmavě zbarvené sloučeniny, vytvářející kosmetický efekt opálení

Látka DHA je bezbarvá, ale často se můžete setkat se samoopalovacími přípravky, které jsou zbarvené do hněda. Mohou za to barviva, která nemají samozřejmě na výsledný efekt žádný vliv, ale pomohou vám k rovnoměrnému opálení, protože díky nim vidíte, které části těla už jste natřeli. Z hlediska intenzity opálení je rozhodující pouze množství DHA v daném produktu – platí, že čím více DHA produkt obsahuje, tím intenzivnější bude výsledné opálení

 

Samoopalovací kosmetika

DHA sloužící k tónování pokožky a získání dočasného a zároveň velmi přirozeného opálení najdete v naší samoopalovací pěně na tělo a tvář s obsahem 14 aktivních složek včetně glycerinu, který na sebe dokáže vázat vlhkost, čímž pokožce dodává potřebnou hydrataci a dokonale ji zjemňuje. 

Naše samoopalovací pěna je vhodná jednoduše pro každého, kdo si chce udržet krásné opálení po celý rok a zároveň je skvělým řešením pro jednotlivce s alergií na sluníčko. Pěna se navíc velmi jednoduše roztírá, takže dosáhnout rovnoměrného opálení nebude těžké. Výsledky můžete pozorovat zhruba po třech až osmi hodinách od aplikace

Bronzující složka DHA je dále součástí našeho samoopalovacího mléka s neodolatelnou vůní meruňky. Specifického zápachu, který je typický pro mnohé samoopalovací krémy, se tedy obávat určitě nemusíte

V případě samoopalovacího mléka můžete rovněž sami regulovat intenzitu opálení a produkt bez problémů použít i na svůj obličej – pro zajištění rovnoměrného opálení doporučujeme smíchat samoopalovací mléko s nočním krémem, který běžně používáte. 

 

Příprava na samoopalování

Zhruba 24 hodin před tím, než se vůbec pustíte do samoopalovacího procesu, použijte tělový peeling, který vás zbaví odumřelých kožních buněk, suchých šupinek a nahromaděných nečistot, jejichž přítomnost by mohla být příčinou nerovnoměrného opálení. 

Pokud máte po holení citlivou pokožku, epilaci či depilaci doporučujeme provést také nejpozději 24 hodin před samoopalováním. Předejdete tak zbytečnému podráždění a zároveň docílíte přímé aplikace na pokožku, nikoliv na chloupky.

Těsně před samoopalováním si dejte sprchu a naneste tělové mléko nebo krém.

Díky této přípravě bude vaše pokožka krásně jemná a hydratovaná. Samotná samoopalovací kosmetika se vám bude snáz nanášet a obsažené aktivní látky se lehce vstřebají do pokožky

 

Zásady samoopalování

Samoopalovací kosmetiku nanášejte ve večerních hodinách, aby obsažené aktivní látky mohly účinkovat přes noc. 

Produkt aplikujte v tenké vrstvě a krouživými pohyby rovnoměrně po celém těle.

Začněte s většími plochami jako jsou ruce a nohy. 

Produkt následně rozetřete do ztracena na menší plochy jako nárty, prsty, hřbety dlaní, lokty a kolena. Pomůže, když lokty, kolena a prsty lehce ohnete, aby se produkt dostal skutečně všude a vám tak nevznikala tmavá místa.

Pokud produkt roztíráte rukama, nezapomeňte si je okamžitě po aplikaci důkladně umýt.

Po dokončení aplikace vyčkejte alespoň 15 minut, než se obléknete.

Následující den ráno se důkladně osprchujte. 

 

Jak na rovnoměrné opálení bez nežádoucích skvrn a zabarvených dlaní?

Vsaďte na naši aplikační rukavici vyrobenou ze super měkkého sametu. Navrhli jsme ji speciálně tak, aby vám usnadnila aplikaci samoopalovacích produktů a zajistila jejich rovnoměrné a bezchybné rozložení na pokožce. 

S pomocí aplikační rukavice:

- urychlíte celý samoopalovací proces

- získáte kontrolu nad aplikací

- zamezíte vzniku nevzhledným skvrn

- dosáhnete rovnoměrného opálení

- minimalizujete riziko zabarvení dlaní

 

5 nejčastějších otázek týkajících se samoopalování

Jak často používat samoopalovací kosmetiku? Každých pět až sedm dní, nebo dle potřeby. Pokud preferujete koupel před sprchou, pravidelně navštěvujete koupaliště a hydratační krém používáte jen sporadicky, efekt opálení vám vydrží obecně kratší dobu.

Jak dlouho nechat působit samoopalovací kosmetiku? Produkt by měl působit na pokožce tři až osm hodin v závislosti na tom, jak intenzivního opálení chcete dosáhnout. Nejlepší a nejjednodušší je nechat působit samoopalovací kosmetiku přes noc. 

Jak dlouho vydrží umělé opálení? Pokožka se neustále obnovuje a společně s odumřelými kožními buňkami se odlupují také melanoidiny, které vznikají díky DHA, a tedy dochází k postupnému blednutí bronzového tónu. Efekt opálení tak vydrží zpravidla pět až sedm dní. 

Jak odstranit samoopalovací krém? Pokud je efekt opálení intenzivnější, než jste požadovali, postupujte podobně jako při přípravě. Udělejte si teplou koupel, do které se alespoň na 20 minut naložte. Poté proveďte tělový peeling, kterým zjemníte své opálení.

Jak odstranit skvrny od samoopalovacího krému z oblečení? Skvrnám na oblečení zamezíte jednoduše tím, že po aplikaci počkáte doporučených 15 minut, než se obléknete. Pokud se vám přece jen podaří umazat své oblíbené pyžamo nebo ručník, nechte skvrnu odmočit v perlivé vodě. Poté flek potřete směsí pracího prášku s trochou vody. Postup alespoň dvakrát zopakujte a poté danou věc vyperte v pračce dle instrukcí na štítku.

 

Teď když už máte odpovědi na všechny otázky a víte, jak při samoopalování správně postupovat, věříme, že se rozplynou všechny vaše obavy, a vy se co nejdříve vydáte na cestu za krásným a bezpečným opálením. Nezapomeňte, že samoopalovací krém a vše další, co budete potřebovat, najdete u nás

Závěrem bychom rádi připomněli, že samoopalovací kosmetika vás nechrání před UV zářením, a proto ji nepoužívejte při pobytu na sluníčku. Místo toho sáhněte po opalovacím krému s SPF 50, nebo si vyberte jiný produkt ze sekce opalovací kosmetiky.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Zobrazit článek
Péče o pleť v zimě

Péče o pleť

Péče o pleť v zimě

Péče o pleť v chladných měsících má svá specifika, protože naše pokožka dostává kombinací větru a přechodů z tepla do zimy pořádně zabrat. Jak se o svou pleť v tomto ročním období starat a na co si dát obzvláště pozor?

 

 

 

Specifika zimní péče o pleť

Nízké venkovní teploty. Studený vítr. Mráz. Nízká vlhkost vzduchu. Časté přechody z venku do vytápěných místností. 

To vše způsobuje, že je naše pokožka vysušená, začervenalá, napjatá, podrážděná a ztenčená. Vedlejším efektem je pak ztráta elasticity a urychlení přirozeného procesu stárnutí kůže. 

Bohužel strůjci tohoto destruktivního procesu jsme velmi často my sami. Na co si dát pozor?

 

7 nejčastějších chyb v péči o pleť v zimě

1. Nepoužíváte hydratační krém. Slyšeli jste o tom, že voda z hydratačních krémů může zamrznout na pleti, a ta pak v důsledku toho popraská? Tak na tento mýtus rovnou zapomeňte, protože nic takového se stát nemůže. Pleťové krémy jsou (nejen) v zimě absolutní nutností a je žádoucí, aby byly hutné, výživné a s obsahem hydratačních složek. Pokud byste je nepoužívali, koledujete si o dehydrataci své pleti.

2. Krém nanášíte v malém množství. Nejenže krém v pleti uzamyká vodu a účinné látky obsažené v dalších produktech péče o pleť, také plní ochrannou funkci. Pokud byste ho tedy nanesli jen v malém množství, nemůže vaši pokožku dostatečně chránit před nepříznivým vlivem počasí. 

3. Svou pleť nechráníte před UV záření. Nezáleží na tom, jestli je venku azurová obloha, nebo je sluníčko schované za mraky. Opalovací krém na obličej zkrátka musíte používat každé ráno před odchodem z domu, protože UVA i UVB paprsky jsou hlavní příčinou předčasného stárnutí pokožky.

4. Zapomínáte na péči o rty.  Rty jsou pokryté jen tenkou vrstvou kůže, která je velmi citlivá na vnější vlivy. Navíc neobsahují žádné mazové žlázy, a tak se velmi lehce vysuší a popraskají. Vždy proto mějte po ruce balzám na rty, který se vejde do každé kabelky i kapsy. 

5. Nedodržujete pitný režim. Voda je klíčová nejen pro perfektní hydrataci pokožky, ale i celého těla. Problémem je, že v zimě je náš pocit žízně obecně menší než v létě, proto si svůj pitný režim musíte dobře hlídat. 

6.  Sprchujete se, nebo koupete v příliš horké vodě. Pro vás je to možná uvolňující, ale věřte, že vaše pokožka má jiný názor. Po kontaktu s horkou vodou může být vysušená a více citlivá. Vhodnější je proto vlažná voda.

7. Vaše kosmetické produkty obsahují alkohol. O alkoholu je dobře známo to, že vysušuje pokožku, proto omezte jeho konzumaci a vždy čtěte složení produktů. Sázkou na jistotu pro vás bude přírodní pleťová kosmetika, která neobsahuje ani další potenciálně škodlivé složky jako sulfáty, silikony a parabeny.

 

Největší výzva v zimě? Udržet v pleti vlhkost

Jedním z největších nepřátel pleti v zimě je suchý vzduch. V zimních měsících klesá v interiéru vlhkost vzduchu tím, že ohříváme studený venkovní vzduch, který je sám o sobě suchý a studený. Pro naši pleť jsou pak problematické i časté přechody z tepla do zimy

Pokožka přichází kvůli působení suchého vzduchu o velké množství vlhkosti, což vede k jejímu vysoušení, ztrátě elasticity a popraskání. Tím vším je narušena ochranná bariéra pokožky. Vzniklými trhlinkami pak pronikají mikroby a nejrůznější škodliviny, které mohou vést k rozvoji infekcí a kožních onemocnění. 

Vysoušení pleti se dá naštěstí snadno předejít! Jak?

Pořiďte si zvlhčovač vzduchu. 

Dodržujte pitný režim. 

Používejte pleťovou kosmetiku s obsahem hydratačních látek a ingrediencí, které podporují udržení vlhkosti v kůži. Jaké látky patří do této skupiny?

 

Kyselina hyaluronová – tělu vlastní látka s antioxidačními účinky, která se podílí na zlepšení hydratace pokožky a vyplnění vrásek. Má zmírňující a regenerační účinky a také vytváří elastická kolagenová vlákna pro pevnost a oporu kožních buněk. 

Glycerin – přírodní hydratační klenot pro zásobování pleti potřebnou vlhkostí. Zanechává pokožku krásně hladkou a hydratovanou. Má jedinečnou vlastnost přitahovat vlhkost z okolního prostředí a vázat ji v pokožce.

Obě výše zmíněné složky najdete v našem jedinečném séru s BIO kyselinou hyaluronovou a vitaminem C, které chrání buňky před oxidačním stresem, stimuluje syntézu kolagenu a pomáhá hydratovat a rozjasnit pleť

Další užitečné tipy, jak předejít vysoušení své pokožky se dočtete v našem článku, jak poznat dehydratovanou pleť.

 

Jak v zimě omezit začervenání pleti?

Další složkou, která pomáhá hydratovat pleť je panthenol. Jedná se o látku získanou z kyseliny pantothenové, která se nachází ve všech tkáních v těle a při střetu s pokožkou se mění ve vitamin B5. 

Kromě toho, že panthenol podporuje hydrataci pokožky, v zimní péči o pleť se vám bude hodit i z důvodu, že dokáže zklidnit citlivou a podrážděnou pokožku

Panthenol najdete například v naší micelární vodě pro citlivou pleť, která obsahuje také růžovou vodu z růže stolisté. Ta přispívá ke zjemnění, tonizaci a zklidnění pokožky. 

Právě výtažky z růžové vody jsou skvělou první pomocí na začervenání pleti, ke kterému v chladných měsících dochází z důvodu, že tělo přivádí krev blíže k povrchu pokožky a krevním vlásečnicím, aby se zahřálo

 

Nezapomeňte svou zimní péči přizpůsobit typu své pleti

Chladné měsíce mohou být zvláště náročné pro pleť přirozeně suchou, nebo naopak mastnou

Zatímco suchá pleť ocení nejvíce hutný krém s obsahem přírodních olejů, pro mastnou pleť se více hodí lehčí pleťový krém s hydratačním účinkem a sérum redukující tvorbu kožního mazu

Další tipy, jak pečovat o jednotlivé typy pleti najdete v našem článku na blogu.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zobrazit článek
Hyaluronové sérum – špičkový produkt pro pleť, který by měla mít doma každá žena

Péče o pleť

Hyaluronové sérum – špičkový produkt pro pleť, který by měla mít doma každá žena

Klíčovou ingrediencí hyaluronového séra je kyselina hyaluronová známá svou schopností vázat na sebe velké množství vody, a tedy hydratovat pokožku a chránit ji před ztrátou vlhkosti. Instinktivně vás možná napadá, že hyaluronové sérum je z toho důvodu vhodné zvláště pro ženy s pletí suchou a nebo dehydratovanou. Ve skutečnosti bude z jeho benefitů těžit každý typ pleti, a proto byste ho měly do své kosmetické rutiny zařadit i vy. Proč? 

 

Sérum na pleť: Zbytečnost, nebo nutnost?

Než se vrhneme na důvody, proč začít používat právě hyaluronové sérum, pojďme si připomenout hlavní benefity pleťového séra jako takového.

1. Má vysokou koncentraci aktivních látek.

2. Lehce se vstřebává a účinkuje v hlubších vrstvách kůže.

3. Dá se kombinovat a vrstvit s dalšími séry.

4. Svými vlastnostmi dokáže aktivně měnit stav pokožky.

5. Je nekomedogenní, a tedy neucpává póry.

 

Proč vybrat právě hyaluronové sérum?

Stojíme si za tím, že každá žena potřebuje hyaluronové sérum na pleť. Minimálně tedy každá žena, která si chce udržet svěží, mladistvou pleť až do pokročilého věku.

Obrovskou výhodou je i skutečnost, že hyaluronové sérum je vhodné pro každý typ pleti. Nezáleží tedy na tom, jestli máte pleť normální, suchou, mastnou, smíšenou nebo citlivou. A to jednoduše proto, že hydratovat potřebuje opravdu každá pokožka

Používání kosmetických přípravků s obsahem hydratačních složek představuje ideální způsob, jak předejít dehydrataci pokožky. Zároveň se vyplatí zařadit je do rutiny v momentě, kdy již pleť vykazuje známky dehydratace, protože hyaluronové sérum dokáže aktivně měnit stav pleti

Nevíte, jaké jsou příznaky nedostatečné hydratace pokožky? Pomůže vám náš článek, jak poznat dehydratovanou pleť

 

Jaké hyaluronové sérum si vybrat?

Teď, když už víte, proč se vyplatí hyaluronové sérum používat, nezbývá, než si nějaké konkrétní vybrat. My vám doporučujeme zaměřit se na přírodní pleťová séra, která neobsahují dráždivé složky a nejsou testovaná na zvířatech

Tyto podmínky splňuje vysoce multifunkční VENIRA hyaluronové sérum vyvinuté k boji proti předčasnému stárnutí pleti, vzniku pigmentových skvrn a dehydrataci. Jaké přírodní složky konkrétně obsahuje?

Kyselina hyaluronová – tělu vlastní látka s antioxidačními účinky, která se podílí na zlepšení hydratace pokožky a vyplnění vrásek. Má zmírňující a regenerační účinky a také vytváří elastická kolagenová vlákna pro pevnost a oporu kožních buněk.

Glycerin – přírodní hydratační klenot pro zásobování pleti potřebnou vlhkostí. Zanechává pokožku krásně hladkou a hydratovanou. Má jedinečnou vlastnost přitahovat vlhkost z okolního prostředí a vázat ji v pokožce.

Vitamin C – představuje silný antioxidant pomáhající předcházet předčasnému stárnutí pleti. Podílí se na udržení svěžího vzhledu pokožky a je nezbytný pro tvorbu kolagenu v buňkách. Dále napomáhá ke sjednocení tónu pleti a eliminaci pigmentových skvrn. 

Verbena citronová – je známá pro své mnohostranné účinky na pleť. Přispívá k osvěžení pleti a podporuje její hydrataci. Dále má zklidňující vlastnosti, ze kterých bude těžit zejména citlivá pleť. 

 

Jak hyaluronové sérum správně používat?

Abyste vytěžily maximum z každé kapky séra, je nutné používat ho doporučeným způsobem

Vždy začněte důkladným vyčištěním své pleti – jedině tak proniknou účinné látky obsažené v séru do hlubších vrstev kůže, kde začnou kouzlit. 

Sérum následně aplikujte jemným poklepáváním na suchou pokožku

Počkejte pár vteřin, než se produkt zcela vstřebá a celou rutinu zakončete pleťovým krémem, který má ochrannou funkci a v pokožce uzamyká vlhkost jako i účinné látky aplikované v předchozích krocích rutiny. 

 

Stav vaší pleti se může v čase měnit, a proto neváhejte zařadit i další pleťová séra

Přestože u hyaluronového séra máte jistotu, že nešlápnete vedle, protože vyhovuje skutečně každému typu pleti, v případě, kdy řešíte konkrétní kosmetický problém ( například začervenání, rozšířené póry nebo pupínky), je vhodné sáhnout po produktu, jehož receptura je k řešení této problematiky přímo uzpůsobena. Vzhledem k tomu, že séra můžete vrstvit a kombinovat dle libosti, můžete jich používat více najednou. Podívejte na proto na kompletní přehled všech pleťových sér z naší nabídky a vyberte si kombinaci přípravků, které právě teď vaše pleť potřebuje.

Je sérum na pleť novinkou ve vaší kosmetické rutině? Pak vám doporučujeme přečíst si náš článek o výběru séra na pleť, kde se dozvíte i to, jaké sérum pro vás bude vhodné s ohledem na váš geneticky daný typ pleti a její aktuální kondici.

Sérum na pleť není tím jediným, co vaše současná kosmetická rutina postrádá? Sestavte ji s pomocí našeho článku: Správná péče o pleť podle jejího typu.

 

Shrnutí?

Naše hyaluronové sérum by měla mít doma každá žena, protože:

- podporuje hydrataci a regeneraci pokožky

- zabraňuje předčasnému stárnutí pleti

- vyhlazuje jemné linky a vrásky

- napomáhá ke sjednocení tónu pleti

- je vhodné pro každý typ pleti

- dá se jednoduše kombinovat a vrstvit s jinými séry

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zobrazit článek
Jak na efektivní čištění a odličování pleti? Vyzkoušejte tyto produkty

Péče o pleť

Jak na efektivní čištění a odličování pleti? Vyzkoušejte tyto produkty

Zásluhou odličování a čištění budete mít zdravě vypadající pleť a vytvoříte ideální podmínky pro vstřebání všech účinných látek obsažených v pleťové kosmetice. Jak by ale takové čištění/odlíčení mělo vypadat, aby bylo skutečně efektivní, a jaké kosmetické produkty byste při tom měli použít? 

 

Proč čistit a odličovat svou pleť každý den?

Nikdy nezapomenete aplikovat pleťový krém a fotoprotekci používáte poctivě každý den? Pokud tyto produkty nanášíte na pleť zanesenou nečistotami, žádné zázraky nečekejte. Alfou a omegou zdravé a krásné pleti je totiž čistota (nikoliv sterilita) a té jednoduše bez odličovací a čisticí kosmetiky nedosáhnete. 

 

Pleť je nutné čistit ráno i večer

Proč ráno? V rámci ranního čištění odstraníte pot, zbytky odumřelých kožních buněk a maz, které se (nejen) na povrchu pleti usadily v průběhu noci. Vytvoříte tak dokonale čisté plátno pro aplikaci zvláčňujících produktů a make-upu.

Proč večer? Večerním čištěním odstraníte z pokožky bakterie, zbytky make-upu a hluboko usazené nečistoty. Pleť bude díky důkladnému čištění připravená na noční regeneraci a příjem aktivních látek z produktů aplikovaných v dalších krocích pečující rutiny.

Pamatujte, že pro pleť je nadměrná péče stejně nevhodná jako péče nedostatečná. Častěji ji proto zbytečně nečistěte, abyste ji nevysoušeli. Výjimkou jsou situace, kdy jste se hodně zpotili při opalování, na tréninku apod. 

 

Jak na efektivní čištění pleti?

Za předpokladu, že se bavíme o ranním čištění pleti, začněte tím, že si umyjete ruce antibakteriálním mýdlem. Pokud si to daný kosmetický produkt žádá, navlhčete svou pleť

Odpovídají množství přípravku aplikujte pomocí bříšek prstů rovnoměrně na celý obličej. Pomalými krouživými pohyby ho vmasírujte do pokožky a poté ho pečlivě opláchněte. Na závěr si vezměte ručník, který používáte výhradně na obličej, a jemným poklepáváním ho osušte. Při čištění nezapomeňte také na svůj krk a dekolt.

Tip: Vždy si přečtěte vhodný způsob použití doporučený výrobcem. V některých případech se totiž produkty nanáší na vlhkou pleť a jindy na pleť suchou. Obvyklé je především u čisticích gelů, které při kontaktu s vlhkou pletí pění, což usnadňuje jejich používání.

 

Co je dvoufázové čištění pleti?

Jak samotný název napovídá, jedná se o čištění rozdělené do dvou fází. V rámci té první použijete čisticí produkt s olejovou recepturou, ve druhé fázi sáhnete po přípravku na vodní bázi. 

Dvoufázové čištění vám doporučujeme provádět především večer, kdy je pokožka mnohem více zanesená než při ranním čištění. 

 

Ranní rutina krok za krokem - jak začít den s čistou a svěží pletí

1. Nejprve pleť očistěte 

Ráno je důležité odstranit nečistoty a přebytečný maz, který se nahromadil přes noc. Použijte jemný čisticí gel nebo pěnu, která je přizpůsobena vašemu typu pleti. Například, pro mastnou pleť je vhodný gel s obsahem kyseliny salicylové, zatímco suchá pleť ocení hydratační složky jako glycerin.

 

2. Použijte tonikum

Tonikum pomáhá obnovit přirozené pH pleti a zmenšuje póry. Naneste tonikum na tampon a jemně otřete obličej. Vyhněte se alkoholu v toniku, který může pleť vysušovat.

 

3. Nezapomeňte pleť hydratovat

Aplikujte lehké sérum s antioxidanty, jako je vitamin C, které chrání pleť před volnými radikály. Následně naneste hydratační denní krém, který poskytne pleti potřebnou vlhkost. Nezapomeňte na ochranu před sluncem – denní krém s SPF je nezbytný i v zimě.

 

 

Večerní rutina - Odstraňte vše, co na pleti během dne ulpělo

1. Opět pleť odličte - a to hned dvakrát 

Večer je klíčové odstranit veškerý make-up a nečistoty. Použijte odličovací mléko nebo micelární vodu. Zaměřte se na oči a rty, kde je make-up často nejodolnější. Pokud používáte voděodolnou řasenku, zvolte speciální odličovač na bázi oleje.

Po odstranění make-upu proveďte druhé čištění pomocí čisticího gelu nebo pěny. Tento krok je důležitý pro důkladné odstranění všech zbytků nečistot a zajištění, že pleť je skutečně čistá.

 

2. Tonizujte a vyživujte

Po tonizaci aplikujte sérum nebo olejkteré dodají pleti potřebné živiny a podpoří regeneraci. Oleje jako arganový nebo jojobový jsou skvělé pro suchou pleť, zatímco séra s kyselinou hyaluronovou poskytují intenzivní hydrataci.

Na závěr naneste výživný noční krém, který pomůže regeneraci pleti během spánku. Noční krémy jsou obvykle bohatší a obsahují aktivní látky, které podporují obnovu buněk.

 

 

 

Další tipy a triky pro dokonalou pleť 

Vyhněte se horké vodě: Použití horké vody při čištění může pleť vysušovat a narušit její přirozenou bariéru. Používejte raději vlažnou vodu.

Pravidelná exfoliace: Zařaďte do své rutiny jemný peeling jednou až dvakrát týdně, abyste odstranili odumřelé kožní buňky a podpořili obnovu pleti.

Individuální přístup: Každá pleť je jiná, proto je důležité najít produkty, které vyhovují právě vašemu typu pleti. Nebojte se experimentovat a přizpůsobit svou rutinu aktuálním potřebám vaší pleti.

Hydratace zevnitř: Nezapomínejte na dostatečný příjem vody během dne, což je klíčové pro udržení pleti hydratované a zdravé.

 

Čemu se naopak vyhnout,  pokud chcete hezkou pleť? 

Příliš časté mytí: Časté mytí pleti může vést k jejímu vysušení a podráždění. Držte se dvou čištění denně – ráno a večer.

Používání nevhodných produktů: Vyhněte se produktům s obsahem alkoholu a agresivních chemikálií, které mohou pleť dráždit. Vždy vybírejte produkty vhodné pro váš typ pleti.

Zapomínání na ochranu před sluncem: UV záření je jedním z hlavních faktorů stárnutí pleti. Používejte denně krém s SPF, abyste ochránili pleť před škodlivými účinky slunce.

Nedostatečný spánek a stres: Kvalitní spánek a zvládání stresu jsou klíčové pro zdravou pleť. Snažte se spát alespoň 7-8 hodin denně a najděte si čas na relaxaci.

 

Co si z článku odnést?

Správná péče o pleť je klíčem k dosažení zdravé a zářivé pokožky. Dnešní článek vám poskytl podrobný návod, jak efektivně čistit a odličovat pleť, abyste předešli běžným problémům, jako jsou ucpané póry, akné nebo podráždění. Ranní rutina by měla zahrnovat očištění, tonizaci a hydrataci s ochranou před sluncem, zatímco večerní péče se zaměřuje na důkladné odstranění make-upu a nečistot, následované výživou a regenerací pleti. Důležité je také vědět, čemu se vyhnout, jako je příliš časté mytí pleti nebo používání nevhodných produktů.

Pečlivě vybraná kosmetika, pravidelnost v péči a vyhýbání se škodlivým návykům jsou základem pro udržení zdravé pleti. Hydratace zevnitř, dostatečný spánek a zvládání stresu jsou dalšími klíčovými faktory, které přispívají k celkovému zdraví vaší pokožky. Při dodržování těchto kroků a tipů můžete dosáhnout pleti, která je nejen krásná na pohled, ale také zdravá a odolná vůči vnějším vlivům. Investujte do své pleti a ona se vám odvděčí mladistvým vzhledem a sebevědomím.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zobrazit článek
Co jíst, abyste měli hezkou pleť a zdravé vlasy?

Péče o vlasy Péče o pleť Zdravé stravování

Co jíst, abyste měli hezkou pleť a zdravé vlasy?

Pokud si libujete v hodování na průmyslově zpracovaných potravinách a vaším nejoblíbenějším nápojem je sladká limonáda, máte jistotu, že pleť na vás dříve či později všechny tyhle dietní prohřešky práskne nehezkými pupínky. A pozadu rozhodně nezůstanou ani vaše kadeře. Co tedy jíst, aby vaše pleť zářila a vlasy byly plné síly?

 

Dokonalá potrava pro vaši pleť a vlasy

Zdravé tuky

Zdravé tuky přispívají k udržení optimálního stavu vlasů, nehtů a pokožky. Pro tělo jsou zásobárnou energie a zároveň zajišťují absorpci vitaminů A, D, E a K.

 

Pro pleť a vlasy jsou obzvláště prospěšné omega-3 mastné kyseliny, které:

- obnovují přirozenou kožní bariéru

- pomáhají při zánětech

- zlepšují stav kůže při akné a dalších kožních onemocněních

- podporují uzavření vlhkosti v kůži

- dodávají vlasových folikulům živiny, čím podporují jejich přirozený růst

 

Omega-3 mastné kyseliny najdete například v kvalitních rostlinných olejích (např. olivovém, lněném), v avokádu nebo třeba v tučnějších rybách (např. makrele, lososu), které jsou dále přirozeným zdrojem zinku a vitaminu E. 

 

Ořechy a semínka

V kategorii ořechů vám rozhodně doporučujeme sáhnout po para, které jsou významnou zásobárnou selenu, který vyživuje pokožku, vlasy a nehty. Vedle nešlápnete ani při pravidelné konzumaci mandlí, které obsahují vlákninu a antioxidanty.

V kategorii semínek jsou jasnou volbou dýňová s obsahem zinku a chia plná vlákniny a zdravých tuků.

 

Ovoce a zelenina

Citrony – Napomáhají rozjasnění pleti tím, že zesvětlují skvrny po akné a zjemňují pigmentové skvrny. Dále podporují zpomalení přirozeného procesu stárnutí a přispívají k zachování její pružnosti. Citrony zároveň podporují růst vlasů a předcházejí jejich šedivění. 

Jahody – Jsou přirozeným zdrojem kyseliny salicylové, která proniká hluboko do pórů, čistí je a stahuje. Rovněž mohou fungovat jako filtr UVA záření čímž předcházejí předčasnému stárnutí pleti. Jahody obsahují také železo, hořčík a vitamin K, což je kombinace látek, která může pomoci proti vypadávání vlasů, suché pokožce a lupům.

Kiwi – Coby bohatý zdroj draslíku, hořčíku, vlákniny, vitaminu E a vitaminu C předchází vzniku vrásek a podporuje rozjasnění pleti. Jeho pravidelná konzumace navrací lesk barveným vlasům.

Ananas – Vzhledem k obsahu enzymu bromelainu má hojivé a protizánětlivé účinky, a tedy urychluje hojení drobných poranění. Zároveň vyživuje pleť do hloubky a pomáhá stahovat rozšířené póry. O ananasu je dále dobře známo, že obsahuje velké množství biotinu, který působí pozitivně na zdraví kůže, vlasů a nehtů.

Papája – Svými antibakteriálními schopnostmi pomáhá při léčbě ekzému. Rovněž napomáhá ke zjemnění jizev a vrásek a zesvětluje skvrny.

Broskve – Podporují udržení mladistvého vzhledu pokožky tím, že přispívají k udržení optimálně pevné a hydratované pokožky. 

Paprika – Je bohatá na vitamin C podporující tvorbu kolagenu, který pokožce propůjčuje její pevnost a pružnost. 

Červená řepa – Vzhledem ke svým antioxidačním vlastnostem eliminuje stárnutí pleti a tvorbu předčasných vrásek. Při pravidelné konzumaci přispívá ke zlepšení celkového stavu pleti a vlasů.

Avokádo – Vedle kyseliny olejové, která podporuje hydrataci pokožky a zabraňuje předčasným vráskám, obsahuje také antioxidační vitaminy C a E, které bojují proti volným radikálům, které se ve velkém nachází především v UV záření.

 

Strava bohatá na antioxidanty

Oxidační stres způsobuje předčasné stárnutí pleti. Může mít za následek tvorbu vrásek, zašedlý tón pleti, rozšíření pupínků a dalších nedokonalostí. U vlasů zase způsobují jejich vysoušení a nadměrné vypadávání. Právě antioxidanty mají tu moc omezit záškodnickou činnost volných radikálů, které oxidační stres způsobují. 

Svůj jídelníček proto obohaťte o potraviny s vysokou antioxidační aktivitou. K takovým patří například ostružiny, šípky, artyčoky, květák, piniové oříšky a arašídy.

K nepostradatelným antioxidantům řadíme dále vitaminy A, B6, C a E. Z minerálních látek musíme zmínit zinek a selen. Dále pak koenzym Q10 a astaxanthin. Tyto látky najdete například v našich přírodních doplňcích stravy pro vlasy, nehty a pleť

 

Voda a potraviny bohaté na vodu

Váš jídelníček je pro udržení krásné pokožky a vlasů stejně důležitý jako pitný režim, protože díky tekutinám v organismu se mohou odpadní látky rychle a správně pohybovat

Denní příjem tekutin by měl odpovídat množství 30–45 ml na kilogram vaší tělesné hmotnosti. Samozřejmě vždy berte ohled na svou fyzickou aktivitu a momentální okolní teplotu. 

Pokud vám konzumace pramenité vody dělá problém, část denní potřeby tekutin můžete pokrýt potravinami, které jsou bohaté na vodu. K takovým patří melouny, pomeranče, jahody, broskve, jablka, ledový salát, mrkve, špenát, tvarohy, cottage, sýry, klasické polotučné mléko, rýže, těstoviny, polévky a další. 

Cítíte, že vaší pleti chybí voda? Dodejte jí hydrataci zvenku s produkty hydratační kosmetické řady, která zahrnuje vše, co potřebuje ke každodenní péči o svou pleť. 

 

Jak souvisí vzhled pokožky s kondicí střev?

Jak jste se mohli dočíst už v našem dřívějším článku o probiotikách, špatná kondice střev se může projevit trávicími problémy, změnami na váze, ale také různými kožními problémy.

Vzhledem k tomu, že jednou z hlavních funkcí střev je absorpce živin, ze kterých pak čerpá i pokožka, zaměřte se na udržení rovnováhy střevního mikrobiomu. S tím vám pomohou:

- fermentované a probiotické potraviny (např. kefír, kombucha, bílý jogurt s živými kulturami, kysané zelí, tempeh, miso, kimchi)

- potraviny s obsahem vlákniny (ovoce, zelenina, luštěniny)

- zdravé tuky

- bylinkového čaje a pramenitá voda

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a my se hned pustíme do opravy.

Zobrazit článek
Jak se zbavit akné? Kompletní průvodce pro krásnou a zdravou pleť

Péče o pleť

Jak se zbavit akné? Kompletní průvodce pro krásnou a zdravou pleť

Akné je problém, se kterým se během života setká většina z nás. Nejde jen o estetickou záležitost – nepříjemné pupínky, černé tečky nebo zanícené boláky mohou mít negativní vliv na naši sebedůvěru a celkový pocit pohody. Přestože se často spojuje s dospíváním, akné trápí lidi napříč věkovými kategoriemi a jeho příčiny mohou být různé – od hormonálních změn až po nevhodnou péči o pleť. Víte, jak přesně akné vzniká, jak rozpoznat různé typy pupínků a co všechno můžete udělat pro jejich účinnou prevenci i léčbu? Připravili jsme pro vás kompletní průvodce, ve kterém najdete osvědčené tipy a rady. Naučíte se, jak správně pečovat o pleť, jakým chybám se vyhnout a které kroky skutečně vedou k hladké a zdravé pokožce. Pusťte se do čtení a objevte cestu ke krásné pleti jednou provždy.

 

Co je akné?

Akné (z latinského acne vulgaris) charakterizujeme jako neinfekční zánětlivé kožní onemocnění. Vyskytuje se především na obličeji, ramenou, hrudníku a na zádech, tedy v místech s větším počtem mazových žláz

S akné se nejčastěji potýkají dospívající ve věku od 12 do 25 let. Nicméně problémy s akné řeší velmi často i dospělé osoby. Zvláště pak ženy, které se potýkají s tzv. hormonálním akné v období menstruačního cyklu, těhotenství/kojení a menopauzy. 

Dle studie Global Burden of Disease Study 2019 postihuje akné přibližně 9,4 % celosvětové populace. V rámci studie byla použita data z 204 zemí, přičemž míra zátěže akné se v naprosté většině z nich stále zvyšuje.

 

Jak vzniká akné

Naše mazové žlázy produkují kožní maz (= sebum), což je olejovitá látka, která se dostává na povrch kůže. Ke vzniku akné dochází ve chvíli, kdy mazové žlázy produkují nadbytek kožního mazu, který nestíhá odcházet, a tedy ucpává póry

Pokud k zanesení pórů dochází v důsledku hyperkeratinizace čili hromadění odumřelých kožních buněk, tvoří se nám komedony, což jsou bílé nebo černé pupínky.

Za předpokladu, že k rozvoji akné dochází z důvodu množení bakterií v ucpaných pórech, tvoří se nám papuly, pustuly, noduly nebo cysty

 

Jednotlivé typy akné

Komedony neboli bílé a černé tečky = Jedná se o nejlehčí formu akné objevující se nejčastěji na obličeji (nos + T-zóna), ramenou a zádech. Velmi často vzniká v důsledku nedostatečné nebo nadměrné péče o pokožku, a proto je řešením úprava kosmetické rutiny. 

Papuly = Malé červené pupínky, které jsou zanícené, ale neobsahují hnis.

Pustuly = Malé červené pupínky, které jsou zanícené a ve svém středu mají hnis.

Noduly = Bolestivá forma podkožního akné. Pokožka je v daném místě hrbolatá, tvrdá, oteklá, zarudlá a na dotek citlivá. 

Cysty = Nejzávažnější forma akné vznikající hluboko v pokožce. Velmi často vede k hyperpigmentaci a vzniku jizev.

 

Typy akné dle závažnosti

Z hlediska závažnosti rozlišujeme mírnou formu akné (komedony), střední formu akné (papuly a pustuly) a závažnou formu akné (noduly a cysty). Zatímco u prvních dvou forem je možná léčba svépomocí, v případě nodul a cyst je vhodná konzultace s dermatologem

Lékaře navštivte i v případě, že sami nejste schopni diagnostikovat, jaký z typů akné máte. Obraťte se na něj i tehdy, pokud se vám akné objevuje jinde než na obličeji. V takovém případě lze rovněž hovořit o závažnější formě. 

 

Faktory zhoršující stav akné

Kosmetické produkty s obsahem sulfátů, které pokožku dráždí a vysušují.

Příliš častá exfoliace, která může pokožku podráždit a roznést nečistoty.

Nevhodně sestavený jídelníček. 

Nadměrná konzumace alkoholu.

Kouření cigaret.

Nedostatek spánku a odpočinku.

Častý pobyt ve znečištěném prostředí.

 

Jak se zbavit akné?

1. Používejte vhodné kosmetické přípravky

Absolutním základem je správně vyčištěná pleť. S tímto krokem začněte svou ranní rutinu a v rámci večerní rutiny ho zařaďte za odlíčení make-upu a SPF. Po použití akné čisticího gelu pokračujte aplikací lokálního séra na akné, které obnovuje rovnováhu pleti. Svou péči zakončete krémem na akné vyvinutým k péči o náročnou pleť. V ranních hodinách nezapomeňte na opalovací krém s SPF 50, který zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky a vzniku pigmentových skvrn.

Obecně platí, že vyhovující kosmetické přípravky poznáte podle toho, že obsahují výhradně přírodní složky, které nedráždí a nevysušují pokožku, nejsou komedogenní, mají antibakteriální a zklidňující účinek a napomáhají k regulaci tvorby kožního mazu. Všechny tyto podmínky splňují přípravky z VENIRA akné řady, které pleť čistí, zklidňují, hydratují a podporují ji v přirozené regeneraci

 

2. Mějte ručník, který budete používat pouze vy a pouze na obličej

V ručníku, který používáte k osušení těla, se množí všelijaké bakterie, které byste si mohli jednoduše přenést na svůj obličej. Nebo si naopak akné z obličeje roznést i na další části těla. Abyste těmto rizikům zamezili, vždy mějte ručník zvlášť na tělo a zvlášť na obličej, který navíc pravidelně perte

 

3. Vyřaďte ze svého jídelníčku některé potraviny

Stav své pleti zlepšíte i tím, že ze svého jídelníčku vyřadíte konkrétní potraviny. Pro osoby s problematickou pletí nejsou vhodné potraviny s vysokým glykemickým indexem, které se rychle vstřebávají do organismu. Bezprostředně po jejich konzumaci dochází k okamžitému zvýšení hladiny krevního cukru, a tedy zvýšení produkce inzulinu, který podporuje nadměrnou produkci kožního mazu

Do skupiny potravin s vysokým glykemickým indexem spadá například: bílé pečivo, brambory pečené v troubě, džemy, sušené ovoce, snídaňové cereálie, některé druhy těstovin, bonbóny, oplatky a další sušenky, sladké limonády, fastfoodové hranolky, hamburgery apod. 

Za zhoršeným stavem akné mohou stát rovněž mléčné výrobky, silně kořeněná a solená jídla. Samozřejmě každá pleť je jiná, a tak co nevyhovuje jednomu, vám nemusí způsobovat žádné problémy. V první řadě se tedy budete muset snažit vypozorovat, co konkrétně vaší pleti škodí. 

V našem článku Co (ne)jíst, pokud máte pleť se sklony k akné zjistíte, jak postupovat při eliminační dietě a jaké potraviny zařadit do svého jídelníčku, abyste podpořili zdravý vzhled své pleti

 

4. Pečujte o svůj střevní mikrobiom

Kožní problémy jsou ukazatelem toho, že vaše střeva nejsou v dobré kondici. Tímto způsobem se totiž detoxikují přes pokožku, což má za následek vznik akné. 

Ve střevech je uloženo na 80 % imunity a vzhledem k tomu, že ovlivňují vaše celkové zdraví, udržení jejich normální funkce by mělo být vaší prioritou číslo jedna. 

Svůj střevní mikrobiom dostanete zpět do pohody s pomocí:

- fermentovaných a probiotických potravin

- potravin s obsahem vlákniny

- zdravých tuků

- potravin s nízkým obsahem sacharidů

- pramenité vody a bylinkového čaje

 

Bližší informace o této problematice se dočtete v našem článku Probiotika – zdravá střeva jsou základem všeho.

 

5. Doplňujte důležité vitaminy a minerální látky

V boji proti neustupujícímu akné vám pomohou vitaminy na pleť proti akné, které podporují dosažení hormonální rovnováhy a podílejí se na zdravém vzhledu pokožky tím, že snižují zánětlivé reakce pleti a posilují kožní bariéru

 

6. Zamezte nadměrnému stresu

Věděli jste, že existuje přímá souvislost mezi stresem a vznikem akné? Naše tělo produkuje v reakci na stresovou situaci androgeny, což jsou hormony, které stimulují nadměrnou produkci kožního mazu. Proto je vhodné praktikovat techniky podporující snížení stresu. Inspiraci najdete v našem článku, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků

 

7. Pupínky sami nikdy nevymačkávejte

Chápeme, že pokušení je to velmi silné, ale věřte, že tímto způsobem si můžete přivodit zánět, a ještě si ho roznést do okolí. Nešetrným vymačkáváním byste rovněž prodloužili dobu hojení a zvýšili pravděpodobnost vzniku pigmentových skvrn a jizviček v místě výskytu původního pupínku. Mnohem účinnější je aplikovat přímo na problematické místo lokální sérum na akné s protizánětlivým účinkem.

Vymačkáváním pupínků byste navíc vůbec neřešili příčinu svého problému, ale pouze následek. Jak jste se dočetli již výše, pravá příčina se může skrývat ve vaší kosmetické rutině nebo třeba stravovacích návycích.

K dalším zlozvykům patří časté sahání na obličej s neumytýma rukama. Tímto způsobem byste akné zanesli dalšími bakteriemi a opět zhoršili jeho stav. Pokud se tento zlozvyk týká i vás, natřete si ruce krémem s výraznou parfemací. Kdykoliv se s nimi přiblížíte k obličeji, dojde vám, že tam nemají co dělat. 

 

8. Svou pleť neodmašťujte, ale hydratujte

Pokud pleť tvoří dlouhodobě více kožního mazu, paradoxně to znamená, že je přesušená, a tak se snaží vybalancovat absenci vody. Rozhodně se tedy nesnažte ještě více ji odmastit! Naopak ke stabilizaci činnosti mazových žláz přispějete tím, že svou pokožku budete hydratovat. Vedle kosmetiky s obsahem zvláčňujících složek je velmi důležité dodržovat pitný režim.

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a my se hned pustíme do opravy.

Zobrazit článek
Co je micelární voda? Jak funguje, jak ji používat a vše, co o ní musíte vědět

Péče o pleť

Co je micelární voda? Jak funguje, jak ji používat a vše, co o ní musíte vědět

O micelární vodě už jste nepochybně slyšeli. protože se stala neodmyslitelnou součástí každodenní péče o pleť mnoha žen i mužů. Tento zázračný produkt, který šetrně odstraňuje make-up a nečistoty, nabízí řadu výhod a přináší pleti svěžest a čistotu. Micelární voda se stala klíčovým produktem v každodenní péči o pleť a dnes patří mezi nejoblíbenější kosmetické přípravky pro odlíčení a čištění pleti. Díky své jednoduchosti a multifunkčnímu použití oslovuje nejen odborníky, ale i běžné uživatele, kteří hledají efektivní a zároveň šetrnou péči. Ale co přesně je micelární voda, jak funguje a proč by neměla chybět ve vaší kosmetické rutině? Tento článek vám přináší kompletní přehled o tom, jak micelární voda čistí pokožku, jak ji správně používat a co byste o ní měli vědět, abyste z ní získali maximum pro svou pleť.

 

Co je micelární voda

Micelární vodu si představte jako zázračný elixír, co vám odlíčí obličej do hloubky, aniž by ho vysušil. Obsahuje malé kuličky, které se nazývají micely a ty zachytí veškerý make-up, nečistoty a olej z vašeho obličeje. Micelární voda tak působí jako magnet na nečistoty vaší pleti. 

 

Jak přírodní micelární voda funguje?

Za vším stojí micely, které si můžete představit jako mikroskopické částečky, které k sobě přitahují nečistoty jako magnet. Na straně jedné na sebe dokážou vázat olej a nečistoty rozpustné v tucích a na straně druhé vážou nečistoty a kožní buňky rozpustné ve vodě.

 

Na co je dobrá micelární voda?

Odličování - micely, malé částice v micelární vodě, účinně přitahují a rozpouštějí nečistoty, make-up a oleje z povrchu pleti.

Čištění - kromě odlíčení také důkladně čistí póry a odstraňuje odumřelé buňky.

Hydratace - mnoho micelárních vod obsahuje hydratační složky, které zanechávají pleť vláčnou a svěží.

Tonizace- micelární voda může nahradit tonikum a připravit pleť na další péči.

Jemnost - je šetrná k pleti, nevysušuje ji a je vhodná i pro citlivou pokožku

Praktičnost - micelární vodu nemusíte oplachovat vodou, což šetří čas

Multifunkčnost - může sloužit jako odličovač očí, obličeje i krku

 

Proč si dát pozor na micelárky s mýdlovou složkou?

Micelární vody s obsahem mýdlové složky a dalších derivátů jsou ve většině případů vyrobeny z ropy. Jejich schopnost čistit je tak silná, že tím narušují hydrolipidový film pokožky. Pleť pak není chráněna před působením vnějších vlivů a únikem vody. Naopak je náchylná k vysoušení, podráždění, tvorbě ekzémů a ucpávání pórů. Jedinou vhodnou variantou je proto micelární voda s přírodním složením. Právě taková je VENIRA micelární voda pro citlivou pleť.

 

4 výhody VENIRA micelární vody pro citlivou pleť

1. Neobsahuje syntetické micely 

Syntetické micely, které mohou být obsaženy v některých micelárních vodách, mohou narušovat přirozenou bariéru pokožky a způsobovat různé nežádoucí reakce v podobě akné či vysoušení pleti, zejména u lidí s citlivou nebo problematickou pletí. Micelární voda bez syntetických micel, naopak, poskytuje šetrnější a přírodnější péči, což je obrovskou výhodou.

Na rozdíl od konvenčních micelárních vod naše micelární voda neobsahuje syntetické micely, které mohou narušit kožní bariéru, způsobit podráždění pleti a vést ke vzniku pupínků. Z toho důvodu je mimořádně vhodná k péči o citlivou pleť.

 

2. Obsahuje glycerin pro podporu hydratace pleti

Obsahuje změkčovadlo glycerin, které podporuje hydrataci a zvlhčení pleti. Naopak neobsahuje žádný alkohol, o kterém je dobře známo, že pleť vysušuje. Díky tomu je tato micelární voda ideální pro suchou nebo dehydratovanou pleť. Glycin navíc působí jako změkčující složka, která pomáhá zmírňovat svědění či zarudnutí pleti a také podporuje tvorbu kolagenu, který je nezbytný pro udržení pevnosti a elasticity pokožky.

Micelární vody s glycinem tak nejen čistí, ale také přispívají k dlouhodobějšímu zdraví pleti, což je zvláště důležité pro pleť vystavenou stresu.

Pro problematickou pleť můžete použít také micelární vodu vhodnou pro aknozní pokožku, která  zabraňuje ucpávání póru, zvyšuje propustnost kůže a připravuje ji na příjem aktivních látek obsažených v následné péči.

 

3. Je přírodní a udržuje přirozené pH pokožky

Naše pleť má mírně kyselé pH, které se pohybuje mezi 4,5 a 5,5. Tato rovnováha je důležitá pro správnou funkci ochranné bariéry pokožky, která zadržuje vlhkost, brání vniknutí škodlivých bakterií a volných radikálů a chrání před podrážděním.

Pokud je pH pokožky narušeno, může docházet k jejímu vysoušení, zarudnutí, zvýšené citlivosti pleti nebo ke vzniku akné. 

Proto jsme vytvořili micelární vodu z čistě přírodních ingrediencí a bez syntetických látek. Obsažené přírodní ingredience jsou šetrné k přirozenému ochrannému filmu pokožky. Konkrétně kyselina mléčná navíc přispívá k udržení přirozené hladiny pH pleti.

 

4. Nemusí se smývat

Nemusí se smývat, a tak je její hydratační, regenerační a tonizační účinek skutečně dlouhotrvající. Tento benefit oceníte zejména při cestování a v dalších situacích, kdy máte omezený přístup k čisté vodě. 

Nezapomeňte, že nejlepší micelární voda se postará „jen“ o čištění pleti. Aby byla vaše rutina skutečně kompletní, rozšiřte ji o další kosmetické produkty péče o pleť. To, jak správně pečovat o svou pleť s ohledem na její typ, se dozvíte v našem článku.

 

Jak často a jak správně používat micelární vodu?

Jak a kdy používat micelární vodu? Micelární vodu používejte v ideálním případě dvakrát denně v rámci své ranní a večerní rutiny. 

Jak správně postupovat? Začněte tím, že si důkladně umyjete ruce antibakteriálním mýdlem. Poté si odličte a vyčistěte pleť. Následně si vezměte jednorázový vatový tamponek (nebo ekologičtější látkovou verzi, kterou snadno vyperete) a naneste na něj přiměřené množství micelárky. Pomalu přejíždějte po pokožce, abyste ji zbavili všech zbylých nečistot. Micelární vodu pro citlivou pleť nechte samovolně zaschnout (za předpokladu, že používáte naši micelární vodu bez mýdlové složky) a pokračujte aplikací pleťového sérakrému na pleť

 

Micelární voda nebo tonikum? Čím se liší a co třeba růžová voda? 

Jaký je rozdíl mezi micelární vodou a tonikem? Zatímco přírodní micelární voda je ideální pro konečné vyčištění pleti, tonikum se používá jako mezikrok mezi čištěním a zvlhčením pleti. Poskytuje jí totiž okamžitou hydrataci, vyrovnává pH pleti a připravuje jí na další kroky rutiny. Na podobném principu jako tonikum funguje růžová voda, se kterou můžete navíc osvěžit svou pleť kdykoliv během dne.

V případě, že používáte VENIRA micelární vodu pro citlivou pleť, krok tonizace můžete bez problémů přeskočit. Naše micelárka totiž obsahuje růžovou vodu z růže stolisté, která přispívá ke zjemnění, tonizaci a zklidnění pokožky. Zároveň jí dodává zdravou dávku vlhkosti a základní mikroživiny. Kromě toho má anti-aging účinek, a tak podporuje přirozeně svěží a mladistvý vzhled pleti.

 

Jaké alternativy zvolit, když nechcete používat micelární vodu? 

Micelární voda je oblíbeným produktem pro odličování a čištění pleti. Někdy však může být pro některé typy pleti nebo osobní preference nevhodná. Pokud patříte mezi ty, kteří hledají alternativu k micelární vodě, můžete použít jiné produkty, s ohledem na: 

Typ pleti: Pro suchou pleť jsou vhodné oleje nebo hydratační mléka, zatímco pro mastnou pleť mohou být lepší gelové čističe.

Stupeň znečištění: Pokud nosíte těžký make-up, budete potřebovat silnější čisticí prostředek.

Osobní preference: Zvažte, jaký typ textury a vůně preferujete.

V případě, že máte suchou a citlivou pleť a chcete místo micelární vody použít jiný produkt, doporučujeme vám odličovací mléko, které je ideální právě pro suchou a citlivou pleť, protože jeho bohatá a krémová textura jemně odstraňuje make-up a nečistoty, aniž by pleť vysušovalo. Obsahuje hydratační složky, které zanechávají pleť hebkou a vláčnou.

Máte normální, smíšenou nebo mastnou pleť a hledáte alternativu k micelární vodě? V tom případě můžete použít odličovací gel, který má lehkou gelovou texturu účinně odstraňující přebytečný sebum, nečistoty a make-up, aniž by zanechal mastný film. Navíc vám pomůže také v případě, že máte problematickou a aknózní pleť, protože díky obsahu speciálních látek v podobě aloe vera, kyseliny mléčné nebo bazalky indické, působí na pleť dezinfekčními, antibakteriálními a zklidňujícími účinky a pomáhá také sjednocovat tón pleti. 

 

5 zajímavostí o micelární vodě

1. Historie micelární vody sahá až do počátku 20. století, kdy francouzští vědci objevili, že určité molekuly, tzv. micely, mají schopnost přitahovat a obalovat nečistoty a oleje. Tyto micely se začaly využívat v různých průmyslových odvětvích, ale až později se dostaly do kosmetického průmyslu.

2. Ačkoli je micelární voda nejznámější pro čištění obličeje, můžete ji využít i na jiné části těla. Zvládne odlíčit i oční make-up, jemně vyčistit krk nebo dekolt. 

3. Micelární voda není jen pro ženy. Muži mají často mastnější pleť a micelární voda může být skvělým pomocníkem při odstraňování potu a nečistot po sportu nebo fyzické námaze.

4. Před aplikací pleťové masky můžete použít micelární vodu, abyste odstranili veškeré nečistoty a umožnili tak masce lépe proniknout do pokožky.

5. Micelární voda není určena jen pro suchou nebo normální pleť. Existují speciální micelární vody určené přímo pro citlivou a problematickou pleť, které obsahují zklidňující a protizánětlivé složky. Micelární vody jsou tak vhodné pro všechny typy pleti, jen si musíte vybrat takovou, která vám bude vyhovovat. 

 

Co si z článku odnést?

Micelární voda představuje inovativní a praktický krok v péči o pleť, který v sobě kombinuje čištění, hydrataci a šetrnost k pokožce. Ať už máte citlivou, suchou, nebo mastnou pleť, micelární voda může být tím pravým produktem, který vaši pokožku zklidní, osvěží a připraví na následnou péči. Díky své všestrannosti a jednoduchému použití se micelární voda stává nepostradatelným pomocníkem nejen při každodenní péči, ale i během cestování či v situacích, kdy nemáte přístup k vodě. Pokud tedy hledáte produkt, který vám nabídne účinné, ale jemné čištění, je micelární voda tou správnou volbou.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a my se hned pustíme do opravy.

Zobrazit článek
Mechanický vs. chemický peeling doma: Čím se liší a jak na ně?

Péče o pleť

Mechanický vs. chemický peeling doma: Čím se liší a jak na ně?

Toužíte po rozjasnění, zjemnění a sjednocení své pleti? Vsaďte na peeling, který vaši pokožku podpoří v přirozeném procesu regenerace. Přečtěte si v dnešním článku o hlavních přínosech exfoliace pleti a zjistěte, čím se liší mechanický a chemický peeling.

 

Hlavní důvod, proč používat peeling, je prostý

Již od našeho narození mají kmenové buňky, nacházející se v bazální vrstvě epidermis, plné ruce práce s obnovou pokožky. Jedná se o přirozený proces, při kterém jsou odumřelé kožní buňky nahrazovány v pravidelných intervalech novými, čímž je podpořena celková regenerace kůže.

Problém je v tom, že rychlost tvorby nových kožních buněk se zpomaluje přímo úměrně s tím, jak stárneme. Zatímco novorozencům se pokožka obnovuje zhruba každých pět dní, u dospělých ve věku od 30 do 40 let se tato doba prodlužuje na 21 až 45 dní. A právě proto je nutné tento přirozený regenerační proces podpořit.

 

Další benefity pravidelného používání peelingů

I když hlavním motivem k pravidelné exfoliaci je podpora obnovy kožních buněk, celý proces s sebou přináší mnohé další benefity pro naši pleť.  

Pravidelné používání peelingu přispívá u pokožky k/ke:

- projasnění

sjednocení barevného tónu

zlepšení propustnosti, a tedy lepší absorpci účinných látek

zjemnění reliéfu

zvýšení pružnosti

stimulaci produkce kolagenu

snížení negativních dopadů UV záření

celkovému omlazení

 

Abyste se dočkali benefitů popsaných výše, musíte si v první řadě vybrat vhodný peeling. Jaké typy existují?

Mechanický peeling

Mechanické peelingy neboli scruby obsahují abrazivní částečky, které v podstatě obrušují povrch pokožky, a tím ji zbavují odumřelých kožních buněk a nečistot. Tím pádem sami ovlivníte, jestli bude vaše pokožka ošetřena rovnoměrně

Mechanické peelingy jsou populární také v období léta nebo před dovolenou, protože si s jejich pravidelnou (a šetrnou) aplikací, můžete zajistit rovnoměrné opálení

přírodní kosmetice plní funkci exfoliantů nejčastěji ingredience jako mletá káva, himalájská sůl, ovocná zrníčka, prášek z pecek, třtinový cukr, prášek z kokosových skořápek apod. 

Alternativou ke kosmetickým přípravkům s obsahem abrazivních částeček jsou konjakové houbičky, které zajistí vaší pleti velice jemný peeling. Pokud vám záleží na budoucnosti naší planety, doporučujeme vám sáhnout po některé z našich konjakových houbiček, které jsou veganské a v přírodě 100% rozložitelné.

 

Co je dobré vědět o mechanickém peelingu ještě před prvním použitím

Scruby nejsou vhodné ke každodennímu použití. Obecně se doporučuje aplikovat je vždy maximálně 2–3× týdně dle doporučení konkrétního výrobce. 

Velikost abrazivních částeček se obvykle liší u přípravků určených na tělo a na obličej, a proto je nikdy nezaměňujte.

Pokud máte citlivou či aknózní pleť, používání mechanického peelingu může její aktuální stav zhoršit.

Při nešetrné aplikaci riskujete, že svou pokožku podráždíte

 

Chemický peeling

Chemické peelingy fungují na bázi kyselin, které buďto rozpouští vazby mezi kožními buňkami (AHA), nebo rozpouští mastnotu a nečistoty usazené uvnitř pórů (BHA)

Exfoliace pomocí hydroxykyselin je při správném způsobu použití šetrná a vhodná pro každý typ pleti – samozřejmě za předpokladu, že do své rutiny zahrnete kyselinu, která je s ohledem na své schopnosti vhodná právě pro vaši pleť. 

O hlavních přínosech alfa-hydroxykyselin a beta-hydroxykyselin pro pleť píšeme v samostatném článku. Mimo jiné se dozvíte také to, po jaké AHA a BHA sáhnout vzhledem ke svému typu pleti, a poradíme vám, jak je správně používat. 

Tip: Pokud již máte zkušenosti s AHA kyselinami, doporučujeme vám sáhnout po AHA krému s postupným uvolňováním. To znamená, že účinné látky prostupují postupně do pleti a v delším časovém horizontu, a tedy nehrozí, že by narušily její přirozené pH.

 

Co je dobré vědět o chemickém peelingu ještě před prvním použitím

Pokud výrobce nedoporučí jinak, hydroxykyseliny se v zásadě používají jen večer, protože zvyšují citlivost pokožky na sluneční záření, a tedy hrozí riziko vzniku pigmentových skvrn. Z toho důvodu je nutné používat na pleť přípravek s ochranným faktorem.

Obecně platí, že chemický peeling je vhodný ke každodennímu použití. Nicméně jestli s aplikací AHA a BHA teprve začínáte, je nutné dopřát své pokožce dostatek času, aby si na jejich přítomnost zvykla.

 

Jak poznáte, že jste to s peelingem přehnali?

Ve snaze pečovat co nejdůkladněji o svou pokožku zapomínáme na to, že všeho moc škodí

Ve zdravé míře je peeling je pro pokožku prospěšný, ale příliš časté a nešetrné používání může vést k narušení ochranné vrstvy pokožky.

Narušení hydrolipidového filmu pokožky se může projevit:

- dehydratací

- zvýšenou citlivostí kůže

- začervenáním, pálením a nepříjemným pnutím

- výskytem pupínků a mílií

- hyperpigmentací

- popraskáním krevních cév

 

Pokud na své pokožce pozorujete některé z těchto projevů, doporučujeme vám vyřadit na dobu neurčitou veškeré přípravky s exfoliačním účinkem. Tím přispějete ke stabilizaci stavu své pleti.

 

Naše doporučení na závěr

Před použitím kteréhokoliv exfoliantu zvažte aktuální kondici své pokožky. Pokud jste se například spálili na sluníčku, důrazně vám doporučujeme s aplikací peelingu počkat až do úplného zotavení vaší pokožky. 

Abyste předešli narušení ochranné vrstvy kůže, přípravek vždy používejte doporučeným způsobem

Pokud se rozhodnete zařadit do své rutiny mechanický peeling, vždy dejte přednost přírodnímu přípravku s drobnými abrazivními částečkami. Například náš tělový peeling se skládá z malých kokosových a cukrových částeček, které doplňují čtyři blahodárné oleje. Na jedné straně precizně odstraňuje veškeré odumřelé kožní buňky, ale na straně druhé to dělá s maximální šetrností, protože jednotlivé částečky mají speciálně zaoblené hrany, a tak pokožku nepoškozují a nezpůsobují její podráždění.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a my se hned pustíme do opravy.

Zobrazit článek
Ceramidy: Jak a proč je používat

Péče o pleť

Ceramidy: Jak a proč je používat

Ceramidy možná nepatří k těm nejznámějším kosmetickým ingrediencím, ale až poznáte jejich význam, rozhodně budou patřit k vašim nejoblíbenějším. Proč si ceramidy zaslouží vaši pozornost a jak je správně implementovat do své kosmetické rutiny?

 

Co to jsou ceramidy

Ceramidy patří do skupiny lipidů (tuků), které vznikají sloučením sfingosinu a mastné kyseliny. Patří k nejdůležitějším složkám přítomných v naší pokožce, protože vyplňují prostor mezi buňkami. 

Jsou přirozenou součástí buněčných membrán nejsvrchnější vrstvy kůže a u zdravého mladého člověka činí jejich zastoupení zhruba 50 %. 

Jak stárneme, postupně dochází k úbytku ceramidů, což způsobuje, že u sebe buňky nedrží tak pevně a kožní bariéra začíná slábnout. Razantní pokles přichází po třicítce, kdy jich máme zhruba o polovinu méně než ve dvaceti letech. 

Z důvodu oslabení může dojít k dehydrataci pokožky, protože drobnými trhlinkami v kožní bariéře uniká voda. Nejenže je dehydratovaná pleť nehezky zašedlá, pokrytá suchými šupinkami a svědivá, ale také je více náchylná k dalšímu poškození.

Věděli jste, že s věkem přicházíme také o kolagen? Přečtěte si o tom v našem článku o hydrolyzovaném kolagenu, který je klíčem ke zdravé pleti, vlasům a nehtům.

 

Účinky ceramidů na pleť

Ceramidy podporují přirozenou ochrannou bariéru kůže, čímž ji chrání před působením vnějších vlivů, podrážděním, předčasným stárnutím a ztrátou vlhkosti.

 

Jak ceramidy fungují

Ceramidy si můžete představit jako maltu, která drží pohromadě kožní buňky. Kožní bariéra je tak odolná vůči působení vnějších vlivů jako například dráždivých látek, kvůli kterým by mohla pokožka zčervenat, svědit a být jinak podrážděná. Ceramidy jsou zároveň schopné snížit intenzitu a trvání již existujícího ekzému, protože podporují pokožku v přirozené regeneraci, a tím urychlují hojení ran. 

O ceramidech je také dobře známo, že v pokožce dokážou udržet potřebnou vlhkost. Ne že by měly přímo hydratační účinek na pleť, ale spíše zabraňují ztrátě vlastní vody, protože se přes funkční kožní bariéru nemá kudy vypařovat. Tím lze předejít dehydrataci pokožky stejně jako jejímu předčasnému stárnutí. Pokožka je totiž díky jejich přítomnosti optimálně elastická, hladká a bez viditelných nedokonalostí. Kromě toho si ceramidy umí skvěle poradit s obvyklými symptomy suché a citlivé pleti.

Ceramidy nejsou všemocné. Například vám nemohou slíbit vyhlazení již existujících vrásek. Pokud máte zralou pleť a hledáte kosmetiku se skutečným liftingovým a vyhlazujícím účinkem, pak vám doporučujeme sáhnout po naší anti-aging řadě, která naplno čerpá z přírodní síly.

 

Kdy pozvat ceramidy do své kosmetické rutiny

Množství ceramidů v kožní bariéře není ovlivněno jen věkem, ale také vnějšími faktory jako kouřením, smogem a počasím. Je dobré si včas uvědomit, že množství ceramidů kolísá také z důvodu nešetrného čištění pleti. Ceramidy si zároveň moc dobře nerozumí ani s UV zářením. 

Když bychom to měli shrnout, doplňovat ceramidy doporučujeme každému v průběhu celého roku, ale zvláště v případě, že:

- jste starší 30 let

kouříte

máte suchou, citlivou nebo dehydratovanou pleť

trpíte na ekzémy

pracujete venku

- rádi se opalujete

 

Jak kosmetiku s ceramidy používat?

Ceramidy jsou tolerované všemi typy pleti, takže máte 100% jistotu, že vám jejich zařazení do rutiny nijak neuškodí – to právě naopak. Nejlepší účinek budou mít jednoznačně na pleť postrádající vodu a tu, která je náchylná k podráždění a mechanickému poškození. Proto se vyskytují nejčastěji v pleťové kosmetice určené pro suchou a citlivou pleť. 

Obvykle jsou součástí pleťových krémů a přípravků na čištění pleti. Způsob použití tedy závisí na konkrétním přípravku a doporučení výrobce. Obecně platí, že čisticím přípravkem rutina začíná a krém ji naopak zakončuje – případně následuje ještě UV ochrana, pokud se bavíme o ranní péči o pleť.

Tip: Přečtěte si náš článek o tom, jak správně čistit pleť.

 

Jak najít kosmetický přípravek s ceramidy

Existuje více druhů ceramidů, ale s jejich rozpoznáním v kosmetických přípravcích nebudete mít problém, jelikož tam bývají vypsané přesně tak, jak se jim říká. Až budete zkoumat složení, hledejte přímo slovo ceramid (nejčastěji se můžete setkat s ceramidem 3), nebo prekurzor, tedy látku, která se v pokožce enzymaticky štěpí na ceramidy – k takovým patří například fytosfingosin a sfingosin. 

Co z pouhého štítku nepoznáte, je původ ceramidů a prekurzorů. Mohou být jak čistě přírodního původu, tak i získávané synteticky. 

 

Jak je to s kombinováním?

Ceramidy je možné bezpečně kombinovat s dalšími oblíbenými kosmetickými ingrediencemi, zvláště pak s těmi, které mají obnovující účinek. Dobře se snesou například s kyselinou hyaluronovou, vitaminem C, niacinamidem, retinolem, kyselinou linolovou a peptidy.

Chcete se o výše zmíněných kosmetických ingrediencích dozvědět bližší informace? Na našem blogu najdete články o:

- kyselině hyaluronové a důvodech, proč ji používat

- niacinamidu coby zázračné ingredienci pro pleť

- vitaminu C a hlavních důvodech, proč ho potřebujete i mimo chřipkovou sezónu

-retinolu, který je klíčem k mladistvé pleti

 

Produkci ceramidů můžete podpořit i konzumací konkrétních potravin

Abyste zlepšili produkci ceramidů, zařaďte do svého jídelníčku sóju, mléčné výrobky, vejce, kukuřici, hnědou rýži, pšeničné klíčky, sladké brambory. Vaší pozornosti by neměl uniknout ani příjem zdravých tuků. Tuto kategorii zastupují tělu prospěšné oleje jako například olivový, avokádový a kokosový.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a my se hned pustíme do opravy.

Zobrazit článek
Péče o citlivou pleť

Péče o pleť

Péče o citlivou pleť

Napjatost. Svědění. Zčervenání. Takové jsou tři nejčastější reakce senzitivní pleti na podněty zvenčí. Na to, co citlivé pleti nesvědčí, jak ji spolehlivě zklidnit a vhodně o ni pečovat, se podíváme v dnešním článku.

 

Charakteristika citlivé pleti

Citlivá pleť je ze své podstaty více reaktivní. To znamená, že reaguje velmi citlivě na vnější faktory jako konkrétní složky kosmetiky, znečištěné prostředí nebo třeba teplotní změny. Spouštěčem negativní reakce mohou být ovšem i vnitřní faktory jako hormonální změny, stres, kouření, alkohol a silně kořeněná jídla.

To, že se vaší pleti něco nelíbí, poznáte bezpečně podle pnutí, brnění, svědění, suchých šupinek, zarudnutí, ekzémů, drobných pupínků a celkového podráždění. Důvodem je přecitlivělost nervových zakončení a nedostatečná funkce vnější vrstvy kožní bariéry

Tento popis se příliš neshoduje s běžnými projevy vaší pokožky? Zjistěte, jaký typ pleti máte.

 

Jak zklidnit citlivou pleť

Se změnami teplot samozřejmě nic neuděláte, ale rozhodně ovlivníte to, jak bude vaše pleť chráněná před UV zářením. Citlivá pokožka se totiž velmi lehce spálí, a proto se vždy opalujte bezpečně, používejte každý den fotoprotekci a na sluníčku nebuďte příliš dlouho.

Čistě ve vaší režii je také životní styl, který vedete. Proto vám doporučujeme omezit stres, kouření i konzumaci alkoholu a silně kořeněných jídel. 

Na cestě za zklidněním své pleti, byste se měli zaměřit také na svou kosmetickou rutinu, konkrétně pak na složení kosmetických přípravků, které používáte na denní bázi.

 

Složky kosmetiky, které se nelíbí citlivé pleti

- parfemace

-nalkohol

- syntetická barviva

- parabeny

- sulfáty

- silikony

Tip: Přečtěte si náš článek o tom, proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou? V článku jsou popsané chemické složky, které se běžně objevují i v přípravcích péče o pleť.

 

Složky kosmetiky, které si citlivá pleť zamiluje

Vaše pleť vám naopak poděkuje za to, že o ni budete pečovat s kosmetickými přípravky, které mají čistě přírodní složení. Prospívat jí budou blahodárné oleje a vybrané ingredience popsané níže.

Měsíček lékařský – má silné antibakteriální, antiseptické, protiplísňové a protizánětlivé schopnosti. Na pokožku má zklidňující a regenerační účinky.

Aloe vera – váže na sebe vlhkost, čímž pomáhá hydratovat pokožku. Kromě toho má regenerační, zklidňující, hojivé a chladicí schopnosti. Vzhledem k obsahu vitaminů A,C a E funguje jako antioxidant.

Panthenol – zajišťuje hydrataci pokožky a napomáhá její obnově. Má skvělé regenerační a antibakteriální účinky.

Heřmánek pravý – díky svým protizánětlivým a hojivým účinkům dokáže zklidnit citlivou a podrážděnou pokožku. Také přispívá k urychlení hojení ranek.

Skvalan – pomáhá posilovat kožní bariéru a uzamykat v ní vlhkost. Napomáhá ke zklidnění zarudlé a jinak podrážděné pokožky.

Včelí vosk – na povrchu pleti vytváří ochranný film, který zabraňuje působení nepříznivých vnějších vlivů a zároveň předchází ztrátě vody. Na pleť má protizánětlivý a regenerační účinek.

Bambucké máslo – obsahuje mastné kyseliny, které podporují hojení porušené kožní bariéry. Také pokožku hydratuje a působí jako antioxidant.

Při výběru kosmetiky se tedy zaměřte na přípravky, které jsou vyvinuté pro zklidnění a podporu citlivé pokožky. Skvělým příkladem je micelární voda pro citlivou pleť, jejíž klíčovou ingrediencí je růžová voda doplněná panthenolem a aloe vera

VENIRA micelární voda podporuje pleť v přirozené regeneraci a předchází jejímu začervenání, pnutí či svědění. Skládá se ze složek, které eliminují pravděpodobnost excitace. Přírodní změkčovadla zase napomáhají k zachování optimální hydratace pokožky – to je v případě citlivé pleti velmi důležité, protože dlouhodobá dehydratace může její stav výrazně zhoršit. 

 

Retinol a hydroxykyseliny jsou v pořádku, ale…

… i v tomto případě je nutné zůstat na pozoru. Třeba takové sérum s retinolem je vhodné pro každý typ pleti, ale v případě té citlivé se musí do rutiny zařazovat extra pomalu a opatrně, abyste zamezili zbytečnému podráždění.

Symptomy citlivé pleti se mohou rovněž spustit při použití kosmetiky s vyšší koncentrací hydroxykyselin. Například kyselina glykolová má nejmenší molekuly, a proto je nejsilnější a nejúčinnější AHA (najdete ji například v AHA krému s postupným uvolňováním), a proto je v případě citlivější pleti bezpečnější sáhnout po kyselině mandlové, které má větší molekuly, a tak pracuje velmi šetrně

Zdaleka nejvhodnější pro reaktivní pleť jsou pak přípravky s PHA, které mají podobné účinky jako aha-hydroxykyseliny, ale působí jen na povrchu pokožky, protože mají daleko větší molekuly.

 

Při sestavování kosmetické rutiny vycházejte z principů skinimalismu

U citlivé pleti se nevyplatí experimentovat, a proto si najděte pár kvalitních přípravků, u kterých máte jistotu, že vaši pleť nedráždí. Abyste měli jistotu, že jste našli to pravé pro svou pleť, vždy proveďte jednoduchý test:

1. Naneste malé množství produktu na vnitřní stranu předloktí nebo na krk. Kůže je v těchto místech extrémně citlivá, takže jakákoliv intolerance na obsažené složky se rychle projeví. 

2. Přípravek důkladně vmasírujte do pokožky a nechte zaschnout.

3. Místo, na kterém kosmetika působí, přelepte prodyšnou náplastí, abyste měli jistotu, že váš test nebude zkreslený působením vnějších vlivů.

4. Po zhruba 24 hodinách náplast odstraňte a prohlédněte si, jak dané místo vypadá. Kůže nejeví žádné známky podráždění? Vybraný přípravek můžete bez problémů zařadit do své rutiny a aplikovat ho na pleť.

 

Jaké přípravky nesmí chybět ve vaší rutině?

Rozhodně musíte najít šetrný čisticí přípravek, který bude zároveň účinný. Vyzkoušet můžete například odličovací a čisticí gelobličejovou mycí pěnu s obsahem jemných tenzidů, nebo zmiňovanou micelární vodu pro citlivou pleť. Samostatně, nebo v kombinaci s čisticím přípravkem, můžete použít také 100% přírodní konjakovou houbičku s růžovým jílem určenou pro velmi citlivou pleť

Poté si vyberte sérum se zklidňujícím nebo regeneračním účinkem. To splňuje sérum proti nedokonalostem pleti s niacinamidem a zinkem, které je díky svému přírodnímu složení a obsahu účinných látek vhodné k péči o pleť se sklony k podráždění. V závislosti na aktuální kondici své pleti, můžete sáhnout také po pleťovém séru k redukci začervenání

Na závěr použijte hydratační denní krém, který ve svém složení kombinuje účinky blahodárných olejů (Inca Inchi, jojobového, arganového, růžového) a vitaminů, které pokožku zvláčňují a zjemňují. Večer sáhněte po hydratačním nočním krému.

Ano, není to příliš produktů, ale bohatě si s nimi vystačíte při každodenní péči o pleť

 

Co si z dnešního článku zapamatovat?

Pokud máte citlivou pleť, tak:

- nepoužívejte více kosmetických přípravků, než je nezbytně nutné

používejte kosmetiku s obsahem mírných, ale účinných ingrediencí

aktivní látky zařazujte do rutiny jen velmi opatrně

zbytečně neexperimentujte

nový produkt v kosmetické rutině vždy nejprve otestujte

omezte stres, kouření a alkohol

nikdy nebuďte příliš dlouho na sluníčku

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zobrazit článek

Sledujte nás na Instagramu

Proč je intimní hygiena klíčem k ženskému zdraví?💖 💛 Správná péče o intimní oblast je zásadní pro prevenci nepříjemných...
Sladká pochoutka plná energie! 🤩 Plněné datle arašídovým máslem a čokoládou – jednoduchý, ale neodolatelný recept, který...
Co pomáhá proti jarní únavě vám? Napište nám do komentářů!👇🏻☀️ Venku už to voní jarem, dny jsou delší, ale se cítíte se...
Sacharidy jako nepřítel hubnutí?🍞🤸🏼‍♀️ Sacharidy jsou často démonizované jako nepřítel hubnutí a zdravé stravy.🤯 Ale...
✨ GLOWY skin - trend ve skincare! Zdravá, zářivá pleť je teď must-have! Ale jak dosáhnout přirozeného glow efektu bez tuny...
✨ Banánová slupka jako skincare trend? 🍌 Poslední dobou internet zaplavují tipy, jak si mazat pleť banánovou slupkou pro...
Jste spíše tým pilatess princess nebo muscle mommy? 🎀💪🏼 Napište nám do komentářů👇🏻💬 Každá z nás má svůj vlastní styl, jak...
Označ nás a vyhraj poukaz na nákup!🥳💗 Vybíráme každý měsíc jednoho, nebo jednu z vás!✨ Bez dlouhého zdržování, za měsíc...