• Použijte právě teď kód VEL15 na slevu 15 %
  • Ke každé objednávce dáváme dárek
  • Máme vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Použijte kód VEL15 na slevu 15 %

Péče o vlasy, Strana 3

Kolagen na vlasy? Opravdu jim pomáhá, nebo jen vyhazujete peníze?

Kolagen na vlasy? Opravdu jim pomáhá, nebo jen vyhazujete peníze?

Zhruba po 25. roku života začíná produkce kolagenu v těle zásadním způsobem klesat a společně s tím se snižuje i jeho kvalita. Nedostatek kolagenu se pak může projevovat bolestmi kloubů, ztrátou pružnosti kůže, ale také vypadáváním vlasů. Právě na vliv kolagenu na vlasy se zaměříme v dnešním článku. Jaké jsou jeho účinky na vlasy a jakým způsobem kolagen doplňovat?

 

Účinky kolagenu na vlasy

Jak působí kolagen na vlasy?

1. Kolagen podporuje zdraví vlasové pokožky

Kolagen podporuje správnou funkci mazových žláz v dermis. Ty tak produkují optimální množství mazu, který na povrchu kůže vytváří tukový ochranný film. Přítomnost kolagenu ve vlasové pokožce je dále nezbytná pro udržení její optimální hydratace.

 

2. Kolagen působí preventivně proti nadměrnému vypadávání vlasů

Kolagen přispívá k pružnosti a pevnosti pokožky a podporuje obnovu dermis, tedy střední vrstvy kůže, ve které jsou ukotveny vlasové kořínky

Pokud není pokožka hlavy v dobré kondici, vlasové kořínky v ní nejsou dostatečně ukotveny, což může vést k nadměrnému vypadávání vlasů. Přítomnost kolagenu je tedy zcela zásadní z pohledu prevence/omezení vypadávání vlasů.

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů? Máme pro vás 6 konkrétních tipů, jak zastavit vypadávání vlasů a obnovit jejich růst.

 

3. Kolagen posiluje vlasy a podporuje jejich přirozený růst

Kolagen obsahuje celkem tři neesenciální aminokyseliny (prolin, glycin, hydroxyprolin), které jsou nezbytné pro růst keratinu coby primární složky vlasů

Konzumací potravin s obsahem kolagenu a pravidelným užíváním kolagenových doplňků stravy tedy poskytujete svému tělu nástroje potřebné pro budování pevných, lesklých a hustých vlasů – kolagen jim přidává na objemu tím, že zvětšuje průměr jednotlivých vlasů.

 

4. Kolagen zabraňuje poškození vlasů

Vzhledem k tomu, že kolagen zajišťuje vlasům dokonalou ochranu před negativními vlivy vnějšího prostředí (smogem, kouřem, slunečním zářením apod.), vlasy si udržují svůj zdravý vzhled, jsou krásně lesklé a hladké. Kolagen také podporuje vlasy v přirozené regeneraci a předchází jejich lámání a třepení

 

5. Kolagen podporuje produkci vlastního kolagenu

Doplňováním kolagenu můžete zmírnit rozklad svého vlastního kolagenu a zároveň podpořit vlastní produkci kolagenu jako i elastinu a kyseliny hyaluronové. 

 

Jaký kolagen je nejlepší na vlasy? Rozhodně ten hydrolyzovaný!

Ve VENIRA kolagenech, kolagenových drincích a vlasové kosmetice najdete hydrolyzovaný kolagen, tedy nejlepší kolagen na vlasy,  (= kolagenní peptidy; hydrolyzovanou kolagenní bílkovinu), který se skládá z peptidů nízké molekulové hmotnosti. Ty jsou vysoce stravitelné, snadno se vstřebávají do organismu a dále distribuují po těle

Vysoká vstřebatelnost se rovná vysoké účinnosti, což je přesně to, co od kolagenu očekáváte. 

 

Doplňky stravy s kolagenem

Součástí všech našich kolagenů a kolagenových nápojů je vepřový kolagen, tedy kolagen I. a III. typu pocházející z hovězích kůží zdravých zvířat chovaných v Evropské unii. Ta byla prohlédnuta úředním veterinárním lékařem a shledána vhodnými k lidské spotřebě.

Co opravdu pomáhá na vlasy? K nejsilnějším kolagenovým drinkům na trhu patří VENIRA premium kolagenový drink. Tento tekutý kolagen na vlasy obsahuje 8 000 mg bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce a dalších 10 účinných látek, které společně přispívají k udržení normálního stavu nehtů, vlasů a kůže. Kolagen na vlasy recenze - podívejte se také na stovky recenzí od našich spokojených zákazníků a vyzkoušejte tento zázračný drink na vlastní kůži. 

Kolagen na vlasy diskuze - kolagenové drinky bývají často předmětem diskuzí. Víte, proč jsou naše kolagenové drinky tak účinné? Náš kolagenový drink je obohacený o kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže velké množství vody, a tím se podílí na udržování optimální hydratace pokožky. Obsahuje také vitamin C, který je nezbytný při tvorbě kolagenu. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro optimální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů. Antioxidační působení zajišťuje také zinek, selen a riboflavin (vitamin B2). 

K dostání je také mix kolagenových drinků ve třech příchutích v jednom balení přičemž jednotlivé dávky už jsou rozdělené do samostatných sáčků, abyste si svůj každodenní elixír mládí mohli vychutnat ať jste, kde jste. 

Vyzkoušejte mořský kolagen na vlasy, který je stále oblíbenější složkou v péči o vlasy díky svým mimořádným regeneračním účinkům. Tento přírodní protein, získávaný z mořských ryb, podporuje zdraví vlasů tím, že zpevňuje jejich strukturu, zlepšuje pružnost a podporuje růst. Pravidelné užívání mořského kolagenu může pomoci minimalizovat lámání vlasů, omezit jejich vypadávání a dodat jim zdravý lesk. Díky vysoké biologické dostupnosti tělo snadno vstřebává mořský kolagen, což umožňuje jeho efektivní působení přímo na vlasové folikuly. Pro ty, kteří chtějí zdravější, silnější a lesklejší vlasy, je mořský kolagen na vlasy ideální volbou. 

Alternativně můžete sáhnout po VENIRA kolagenu ve formě srdíček s dokonalou malinovou chutí, kterou si zamilujete na první ochutnání. 

Kolagen na vlasy tablety v podobě kolagenových srdíček doporučujeme každému, kdo:

- chce soustavně pracovat na zlepšení celkového stavu svých vlasů, nehtů a pokožky

- hledá účinné řešení pro své lámavé nehty, slabé a vypadávající vlasy a drobné nedokonalosti pleti

- upřednostňuje kolagen v hydrolyzované podobě, tedy lehce rozpustné ve vodě a rychle vstřebatelné do organismu

- chce užívat kolagen dlouhodobě a bez nutnosti přerušení

- je na dietě, a proto vyžaduje složení bez cukru

 

Vlasová kosmetika s kolagenem

Účinek výše zmíněných doplňků stravy můžete podpořit používáním vlasové péče s kolagenem a obsahem dalších aktivních látek. 

Aktuálně v naší nabídce najdete přírodní šampon s kolagenem pro podporu růstu vlasů, který dále obsahuje aktivní látku HotFlux, podporující mikrocirkulaci krve ve vlasových folikulech, a Emolid CC, která posiluje vlasy od kořínků ke konečkům a vyhlazuje jejich povrch. 

Emolid CC je rovněž součástí kondicionéru s kolagenem, který vlasům zajišťuje okamžitou výživu a intenzivní regeneraci. Dále je velmi účinný proti známkám poškození jako je lámání, třepení či krepatění. 

Klíčovou složkou obou výše zmíněných produktů vlasové péče je rozpustný nativní rybí kolagen, který se získává hlavně z rybích kůží a šupin. Obsahuje především kolagen typu I. Různými studiemi bylo zjištěno, že právě rybí kolagen má nejvyšší biologickou dostupnost.

 

Kolagen neprospívá jen vlasům, ale také nehtům, pokožce a kloubům

Kolagen:

- přispívá k udržení dobrého stavu vazů a kloubů

- podílí se na obnově dermis

- podporuje imunitní systém

- snižuje vysoký cholesterol

- předchází onemocnění srdce

- podporuje zdravé zažívání

- přispívá k udržení mladistvého vzhledu pleti

- posiluje lámající se nehty

- podporuje regeneraci organismu po fyzické zátěži

- přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem

 

Chcete se dozvědět více informací o jednotlivých účincích kolagenu? V samostatných článcích u nás na blogu jsme pro vás popsali vliv užívání kolagenu na pleť a benefity kolagenu na klouby

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o vlasy

Jak zastavit vypadávání vlasů? Vyzkoušejte tyto tipy a produkty

Jak zastavit vypadávání vlasů? Vyzkoušejte tyto tipy a produkty

Trápí vás sezónní vypadávání vlasů nebo o své kadeře přicházíte v důsledku nadměrného stresu? V dnešním článku se zaměříme na obvyklé příčiny vypadávání vlasů a poradíme vám, jak mu zabránit

 

Jaké jsou nejčastější příčiny vypadávání vlasů?

- dědičnost

- hormonální změny po porodu a menopauze

- změny ročního období

- nadměrný stres

- traumata

- špatná životospráva

- zánět v těle

- nevhodná péče o vlasy a pokožku hlavy

- chemické reakce (chemoterapie)

- vedlejší nežádoucí účinky léků

 

Nejčastější příčiny vypadávání vlasů dle pohlaví

Proč ženám vypadává nejvíce vlasů v období po porodu?

Během těhotenství se hladina estrogenu zvyšuje, prodlužuje se růstová fáze vlasů a ty tak prakticky vůbec nevypadávají. Vlasy rostou celkově rychleji a jsou delší a hustší než obvykle

Krátce po porodu se do těla vysílá signál, že těhotenství skončilo a dochází k opětovnému snížení hladiny hormonu estrogenu. Tím, že vlasy obnoví své obvyklé růstové cykly, začnou nadměrně vypadávat

Zároveň s tím přichází také snížení kvality vlasů, zhoršení stavu pleti a nehtů. Příčinou mohou být rovněž chybějící vitamíny a minerální látky v těle. Více o této problematice se dočtete v našem článku, jaké vitamíny a minerální látky potřebují doplňovat těhotné a kojící ženy.

 

 

Dědičnost jako nejčastější příčina vypadávání vlasů u mužů

Páda-li vlasů více, než je běžné, příčinou je pravděpodobně dědičná plešatost, tedy androgenní alopecie (z anglického male pattern baldness), která se vyznačuje zvýšenou citlivostí vlasových folikul na mužské pohlavní hormony zvané androgeny

Při dědičné plešatosti dochází vlivem hormonů ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Vlasy ztrácejí svou sílu, a tak lehce vypadnou. V konečném důsledku se folikul zmenší natolik, že v průběhu růstové etapy nevyroste žádný vlas. Pokud se tedy dá s ohledem na vaše předky předpokládat, že se vás bude androgenní alopecie týkat, tak to, jak moc vás postihne, ovlivňuje především množství testosteronu, které vaše tělo vytváří.

Abyste lépe porozuměli vlasovému cyklu, doporučujeme vám náš článek o vypadávání vlasů u mužů, kde jsou detailně popsané jednotlivé růstové fáze, kterými prochází každý vlas

Přestože se o androgenní alopecii mluví především v souvislosti s mužským pokolením, ve středním věku se s tímto typem vypadávání vlasů může setkat až třetina žen. Především pak s řídnutím vlasů na temeni hlavy, které je vyvolané kolísáním hormonů v období po menopauze. 

Nevíte, jestli je množství vlasů, které vám denně vypadne v normě? Přečtěte si náš článek o nadměrném vypadávání vlasů, ze kterého se dozvíte, kolik vlasů běžně denně vypadne a proč

 

Vypadávání vlasů související s narůstajícím věkem

Je přirozené, že se s narůstajícím věkem snižuje počet vlasových folikul. Vlasy tak postupně řídnou po celé pokožce hlavy, slábnou a zhoršuje se jejich kvalita. Tento typ vypadávání vlasů, označovaný jako senescentní alopecie, nemusí nijak souviset s dědičností.  

 

Vliv ročního období na padání vlasů

Existuje také spojitost mezi nadměrným vypadáváním a střídáním ročního období. V takovém případě hovoříme o sezónním vypadávání vlasů, které se pojí především s podzimem a jarem. Stojí za ním především nedostatek světla, který ovlivňuje hladinu hormonů v těle, a tedy celý vlasový cyklus

Sezónní vypadávání vlasů může být dále vyvoláno změnou dietních návyků, nadměrným stresem nebo nahromaděnou únavou. Všechny tyto příčiny označujeme souhrnně termínem telogenní efluvium, tedy dočasné vypadávání vlasů.

 

Jak zastavit reaktivní vypadávání vlasů?

Pečujte o své vlasy po celý rok

V procesu adaptace na nové klimatické podmínky můžete pozorovat změnu na celkovém stavu svých vlasů. Jak o své vlasy pečovat v průběhu jednotlivých ročních období? 

V létě své vlasy chraňte před slunečními paprsky, které by mohly vysušit vaše vlasy a podráždit vlasovou pokožku. Noste proto pokrývku hlavy a na vlasy používejte ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou

Podzim je hlavní sezonou vypadávání vlasů, která vrcholí zhruba v listopadu, šampon proti vypadávání vlasů proto nasaďte již na konci léta. Účinek vlasové kosmetiky podpořte také přírodními doplňky stravy jako například gumovými medvídky pro vlasy, nehty a pleť, které dodávají tělu důležité vitamíny a minerální látky. Obsahují například důležitý vitamín B12, který podporuje tvorbu červených krvinek, které zásobují pokožku kyslíkem

V zimě, kdy klesá vzdušná vlhkost, dostává zabrat především pokožka hlavy, proto myslete na její výživu a hydrataci. Používejte rozmarýnovou vodu, která přispívá k udržení optimální hladiny hydratace vlasů jako i pokožky hlavy. I nadále aplikujte vlasovou péči proti vypadávání vlasů a zařaďte d-biotin, který účinně řeší problémy s nadměrným řídnutím a vypadáváním vlasů a zlepšuje hydrataci a vzhled pokožky.

Na jaře jsou dny delší a je více světla, což vede ke snížení produkce hormonu melaninu, který má přímý vliv na fungování vlasového folikulu. Vyplatí se proto nasadit doplňky stravy s aminokyselinami, které podporují imunitní systém. My doporučujeme zařadit l-methionin coby stavební látku vlasových vláken nezbytnou pro správnou syntézu proteinů určených pro růst, obnovu a regeneraci tkání.

 

Omezte stres

Dlouhodobý stres je častým viníkem nadměrného vypadávání vlasů. Při stresové situaci totiž v těle dochází ke zvýšení hladiny mužských hormonů, které nadměrné vypadávání vlasů způsobují

Stres se může mimo jiné promítnout i na stavu vlasové pokožky, kdy se vám mohou začít tvořit lupy

Inspirujte se našimi tipy, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků.

 

Kdy navštívit lékaře?

Při androgenní alopecii

Dědičná plešatost je podmíněná hladinou testosteronu, která je u mužů nejvyšší mezi 20. a 30. rokem, v tomto případě vám tedy doporučujeme navštívit lékaře hned poté, co zaznamená nadměrné vypadávání vlasů a s ohledem na své předky předpokládáte, že by mohla být na vině dědičná plešatost.

Se správnou péčí by se mohlo vypadávání vlasů do pár měsíců zastavit, a proto je zcela esenciální tento problém včas podchytit. Proto vám doporučujeme nasadit co nejdříve kapsle VENIRA hair & beard booster pro muže, které zmírňují lámání a vypadávání vlasů a udržují kvalitu vlasů, nehtů, vousů a pokožky na optimální úrovni. Do své rutiny zahrňte také VENIRA zahušťující vlasové sérum, jehož složení jsme vyvinuli tak, aby bylo vhodné i při androgenní alopecii

 

Při hormonální nerovnováze v období po porodu a menopauze

Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, které bylo vyvolané hormonálními změnami v období po porodu a menopauze, doporučujeme vám vyzkoušet naše přírodní kapsle hormonální rovnováha, které se podílí na udržení vyrovnané hladiny ženských hormonů a doplněk stravy menopauza, který podporuje hormonální rovnováhu žen a pomáhá zmírnit nepříjemné příznaky menopauzy

Samozřejmě se můžete rovnou vydat i k lékaři, který vám doporučí vhodný způsob hormonální léčby na míru vašim specifickým potřebám.

Přečtěte si naše další tipy, jak zastavit nadměrné vypadávání vlasů při kojení

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Jak často si mýt vlasy? Podívejte se, jestli to děláte správně

Jak často si mýt vlasy? Podívejte se, jestli to děláte správně

Umývání vlasů je podobné jako čištění zubů. Minimálně v tom slova smyslu, že to děláme všichni, ale jen málokdo z nás ovládá správnou techniku. Konkrétně v otázce, jak často si mýt vlasy, panuje celá řada nejasností. Jak je to tedy správně?

 

Jak často si mýt vlasy?

Jestli teď čekáte na konkrétní odpověď, pak vás musíme zklamat. Z pohledu frekvence totiž neexistuje univerzální pravidlo, protože vždy záleží na konkrétním typu vlasů, kondici vlasové pokožky a vaší obvyklé fyzické aktivitě

Rozhodujícím faktorem bude také váš věk. Je totiž normální, že jak stárneme, naše vlasová pokožka produkuje méně mazu, a tudíž se může četnost mytí s postupem let snižovat. 

Pokud bychom vám měli poradit, vlasy si myjte v momentě, kdy jsou mastné, zpocené, zplihlé nebo zanesené nečistotami a stylingovými přípravky

 

Mytí vlasů každý den? Ano, ale…

jen v případě, že nemáte suchou pokožku hlavy. Zatímco u mastné vlasové pokožky se každodennímu mytí pravděpodobně nevyhnete, u té suché je doslova nežádoucí. Při mytí vlasů se totiž z vlasové pokožky odstraňují přírodní oleje, a tak by mohla být vaše pokožka při každodenním mytí ještě více vysušená. Paradoxně se pak brání tím, že se rychleji mastí, čímž se dostanete do začarovaného kruhu

Když vezmeme do úvahy pouze typ vlasů, každodenní mytí není to pravé ani pro vlasy vlnité a kudrnaté, které jsou náchylnější k vysoušení nebo lámání. Právě časté mytí může v dlouhodobém horizontu daný problém zhoršit. Vlasy byste z toho důvodu neměli umývat častěji než jednou týdně.

Každodenní mytí není vhodné ani v případě, že máte chemicky ošetřené vlasy, které jsou ze své podstaty sušší, a tedy náchylnější k poškození. V tomto případě je vhodné mytí zhruba jednou týdně. 

 

V některých případech je každodenní mytí vlasů prospěšné

Každodenní (nebo velmi časté) mytí vlasů vás čeká pravděpodobně v případě, kdy:

- máte mastnou pokožku hlavy

- máte řídké vlasy

- používáte stylingové přípravky (gely, laky apod.) na denní bázi

- denně sportujete

- navštěvujete často saunu či bazén

 

Můžete si častým mytím vlasů uškodit?

Z důvodu častého mytí mohou vlasy ztratit svůj lesk a mohou být vysušené, a tedy náchylné k lámání a třepení. Na druhou stranu málo frekventované mytí může vést ke vzniku lupů. Proto byste měli zjistit, co nejvíce vyhovuje konkrétně vám

Pokud máte pocit, že si vlasy musíte mít každý den, protože se vám rychle mastí, zamyslete se nad tím, jestli je problém skutečně ve vaší rychle se mastící pokožce hlavy. 

Kámen úrazu může být totiž v častém:

- nošení pokrývek hlavy

- kartáčování (zvláště pokud svůj hřeben pravidelně nečistíte)

- sahání si do vlasů

Ani v jednom z výše zmíněných bodů se nepoznáváte? Pak je možná problém ve vaší vlasové péči nebo technice mytí

Jestliže používáte kosmetické produkty, které nejsou určené pro váš typ vlasů, vaše vlasová pokožka se může nadměrně mastit. Jaké produkty tedy používat? Rozhodně ty, které jsou plné přírodní síly. 

Přečtěte si náš článek o tom, proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou.

Teď, když už víte, jak ČASTO si mýt vlasy, pojďme se podívat na to, jak SPRÁVNĚ si mýt vlasy.

 

Jak si správně mýt vlasy krok za krokem

Při každém mytí vlasů

1. Než otočíte kohoutkem, rozčešte si vlasy. Abyste zabránili mechanickému poškození, nejprve si rozčešte konečky a přes délky postupujte směrem ke kořínkům.

2. Vlasy od kořínků ke konečkům propláchněte pod proudem vlažné vody.

3. Odpovídající množství šamponu naneste rovnoměrně na vlasovou pokožku. Do délek steče při smývání. 

4. Šampon rozmasírujte pomocí bříšek prstů.

5. Vlasy důkladně propláchněte pod proudem vlažné vody.

6. Pokračujte druhou aplikací šamponu a postupujte stejně jako poprvé. Při první aplikaci se rozmělní prach, nečistoty a zbytky stylingu. Teprve až při druhém mytí skutečně čistíte vlasovou pokožku a myjete jednotlivé vlasy. 

7. Vymačkejte z vlasů přebytečnou vodu

8. Odpovídající množství kondicionéru (který vlasy vyživuje a uzavírá) rozmělněte mezi dlaněmi a postupně ho naneste do délek a konečků vlasů. Na pokožku hlavy ho nikdy neaplikujte, protože byste ji tím zbytečně zatížili.

9. Vezměte si hřeben a vlasy důkladně rozčešte, aby se produkt dostal všude (mimo pokožku hlavy).

10. Kondicionér nechte působit po doporučenou dobu uvedenou na obalu produktu. 

11. Vlasy důkladně propláchněte pod proudem vlažné vody. Dejte si pozor na to, abyste z vlasů vždy vymyli opravdu všechen produkt. V opačném případě by se vám vlasy rychleji mastily a byly by zplihlé.

12. Po umytí vlasy nedrbejte, ale pouze z nich vymačkejte přebytečnou vodu

13. Vlasy zabalte do turbanu, ve kterém je nechte maximálně 10 minut prosychat.

 

Tip: Pokud máte pocit, že dvojí šamponování vaše vlasy zbytečně zatěžuje, aplikujte ho jen někdy – třeba při každém druhém mytí.

 

Hloubková regenerace

Pokud chcete svým vlasům dopřát hloubkovou regeneraci, mytí rozšiřte o aplikaci masky na vlasy. Tu použijte na šamponem umyté vlasy a při jejím použití postupujte stejně jako v případě kondicionéru, který aplikujte posléze. 

V našem článku, jak si vybrat nejlepší masku na vlasy, se dočtete o benefitech pravidelného používání masky a zjistíte, podle jakých kritérii masku vybrat. 

 

Bezoplachová péče

Na umyté vlasy můžete aplikovat vlasová séra a spreje, které vyživují vlasovou pokožku a podílí se na péči o vlasy od kořínků ke konečkům

Vhodný způsob aplikace pak vychází z toho, po jakém produktu sáhnete. Například bezoplachové zahušťující sérum se nanáší pouze na pokožku hlavy až ke kořínkům vlasů. Naopak rozmarýnová voda se aplikuje jak na vlasovou pokožku, tak i do délek.

V rámci bezoplachové péče můžete používat také za studena lisovaný kosmetický olej, který si vyberte podle typu svých vlasů, vlasové pokožky a případně problematiky, kterou řešíte. Aplikace oleje je velmi jednoduchá. Stačí si rozmělnit pár kapek vybraného oleje mezi prsty a poté ho nanést rovnoměrně do délek a na konečky vlasů. Olej nechte působit pár hodin nebo přes noc a poté vlasy důkladně umyjte dle návodu výše. 

 

Tepelná úprava

Vlasy si vyfénujte vždy po každém mytí. Pokud preferujete volné prosychání, po každém mytí si alespoň vyfoukejte pokožku hlavy, které nesvědčí vlhko. 

Před fénováním si vlasy rovnoměrně postříkejte sprejem na tepelnou ochranu vlasů

 

Co si z dnešního článku odnést?

Frekvence mytí vlasů se liší člověk od člověka.

Vlasy si myjte tak často, abyste si zachovali svěží pocit čistoty.

Zatímco někomu může každodenní mytí vlasů prospívat, jiným může uškodit.

Na vhodně zvolené frekvenci mytí záleží stejně jako na správné technice.

Šampon a kondicionér se používají při každém mytí vlasů.

Šampon se aplikuje pouze na vlasovou pokožku.

Kondicionér se aplikuje pouze do délek a na konečky vlasů.

Fén používejte po každém mytí vlasů. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Co jíst, abyste měli hezkou pleť a zdravé vlasy?

Co jíst, abyste měli hezkou pleť a zdravé vlasy?

Pokud si libujete v hodování na průmyslově zpracovaných potravinách a vaším nejoblíbenějším nápojem je sladká limonáda, máte jistotu, že pleť na vás dříve či později všechny tyhle dietní prohřešky práskne nehezkými pupínky. A pozadu rozhodně nezůstanou ani vaše kadeře. Co tedy jíst, aby vaše pleť zářila a vlasy byly plné síly?

 

Dokonalá potrava pro vaši pleť a vlasy

Zdravé tuky

Zdravé tuky přispívají k udržení optimálního stavu vlasů, nehtů a pokožky. Pro tělo jsou zásobárnou energie a zároveň zajišťují absorpci vitaminů A, D, E a K.

 

Pro pleť a vlasy jsou obzvláště prospěšné omega-3 mastné kyseliny, které:

- obnovují přirozenou kožní bariéru

- pomáhají při zánětech

- zlepšují stav kůže při akné a dalších kožních onemocněních

- podporují uzavření vlhkosti v kůži

- dodávají vlasových folikulům živiny, čím podporují jejich přirozený růst

 

Omega-3 mastné kyseliny najdete například v kvalitních rostlinných olejích (např. olivovém, lněném), v avokádu nebo třeba v tučnějších rybách (např. makrele, lososu), které jsou dále přirozeným zdrojem zinku a vitaminu E. 

 

Ořechy a semínka

V kategorii ořechů vám rozhodně doporučujeme sáhnout po para, které jsou významnou zásobárnou selenu, který vyživuje pokožku, vlasy a nehty. Vedle nešlápnete ani při pravidelné konzumaci mandlí, které obsahují vlákninu a antioxidanty.

V kategorii semínek jsou jasnou volbou dýňová s obsahem zinku a chia plná vlákniny a zdravých tuků.

 

Ovoce a zelenina

Citrony – Napomáhají rozjasnění pleti tím, že zesvětlují skvrny po akné a zjemňují pigmentové skvrny. Dále podporují zpomalení přirozeného procesu stárnutí a přispívají k zachování její pružnosti. Citrony zároveň podporují růst vlasů a předcházejí jejich šedivění. 

Jahody – Jsou přirozeným zdrojem kyseliny salicylové, která proniká hluboko do pórů, čistí je a stahuje. Rovněž mohou fungovat jako filtr UVA záření čímž předcházejí předčasnému stárnutí pleti. Jahody obsahují také železo, hořčík a vitamin K, což je kombinace látek, která může pomoci proti vypadávání vlasů, suché pokožce a lupům.

Kiwi – Coby bohatý zdroj draslíku, hořčíku, vlákniny, vitaminu E a vitaminu C předchází vzniku vrásek a podporuje rozjasnění pleti. Jeho pravidelná konzumace navrací lesk barveným vlasům.

Ananas – Vzhledem k obsahu enzymu bromelainu má hojivé a protizánětlivé účinky, a tedy urychluje hojení drobných poranění. Zároveň vyživuje pleť do hloubky a pomáhá stahovat rozšířené póry. O ananasu je dále dobře známo, že obsahuje velké množství biotinu, který působí pozitivně na zdraví kůže, vlasů a nehtů.

Papája – Svými antibakteriálními schopnostmi pomáhá při léčbě ekzému. Rovněž napomáhá ke zjemnění jizev a vrásek a zesvětluje skvrny.

Broskve – Podporují udržení mladistvého vzhledu pokožky tím, že přispívají k udržení optimálně pevné a hydratované pokožky. 

Paprika – Je bohatá na vitamin C podporující tvorbu kolagenu, který pokožce propůjčuje její pevnost a pružnost. 

Červená řepa – Vzhledem ke svým antioxidačním vlastnostem eliminuje stárnutí pleti a tvorbu předčasných vrásek. Při pravidelné konzumaci přispívá ke zlepšení celkového stavu pleti a vlasů.

Avokádo – Vedle kyseliny olejové, která podporuje hydrataci pokožky a zabraňuje předčasným vráskám, obsahuje také antioxidační vitaminy C a E, které bojují proti volným radikálům, které se ve velkém nachází především v UV záření.

 

Strava bohatá na antioxidanty

Oxidační stres způsobuje předčasné stárnutí pleti. Může mít za následek tvorbu vrásek, zašedlý tón pleti, rozšíření pupínků a dalších nedokonalostí. U vlasů zase způsobují jejich vysoušení a nadměrné vypadávání. Právě antioxidanty mají tu moc omezit záškodnickou činnost volných radikálů, které oxidační stres způsobují. 

Svůj jídelníček proto obohaťte o potraviny s vysokou antioxidační aktivitou. K takovým patří například ostružiny, šípky, artyčoky, květák, piniové oříšky a arašídy.

K nepostradatelným antioxidantům řadíme dále vitaminy A, B6, C a E. Z minerálních látek musíme zmínit zinek a selen. Dále pak koenzym Q10 a astaxanthin. Tyto látky najdete například v našich přírodních doplňcích stravy pro vlasy, nehty a pleť

 

Voda a potraviny bohaté na vodu

Váš jídelníček je pro udržení krásné pokožky a vlasů stejně důležitý jako pitný režim, protože díky tekutinám v organismu se mohou odpadní látky rychle a správně pohybovat

Denní příjem tekutin by měl odpovídat množství 30–45 ml na kilogram vaší tělesné hmotnosti. Samozřejmě vždy berte ohled na svou fyzickou aktivitu a momentální okolní teplotu. 

Pokud vám konzumace pramenité vody dělá problém, část denní potřeby tekutin můžete pokrýt potravinami, které jsou bohaté na vodu. K takovým patří melouny, pomeranče, jahody, broskve, jablka, ledový salát, mrkve, špenát, tvarohy, cottage, sýry, klasické polotučné mléko, rýže, těstoviny, polévky a další. 

Cítíte, že vaší pleti chybí voda? Dodejte jí hydrataci zvenku s produkty hydratační kosmetické řady, která zahrnuje vše, co potřebuje ke každodenní péči o svou pleť. 

 

Jak souvisí vzhled pokožky s kondicí střev?

Jak jste se mohli dočíst už v našem dřívějším článku o probiotikách, špatná kondice střev se může projevit trávicími problémy, změnami na váze, ale také různými kožními problémy.

Vzhledem k tomu, že jednou z hlavních funkcí střev je absorpce živin, ze kterých pak čerpá i pokožka, zaměřte se na udržení rovnováhy střevního mikrobiomu. S tím vám pomohou:

- fermentované a probiotické potraviny (např. kefír, kombucha, bílý jogurt s živými kulturami, kysané zelí, tempeh, miso, kimchi)

- potraviny s obsahem vlákniny (ovoce, zelenina, luštěniny)

- zdravé tuky

- bylinkového čaje a pramenitá voda

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a my se hned pustíme do opravy.

Péče o vlasy Péče o pleť Zdravé stravování

Co na lámavé a slabé vlasy?

Co na lámavé a slabé vlasy?

Máte poškozené vlasy, které se lámou, postrádají lesk a jsou hrubé na dotek? Víme, jak je zachránit a přivést zpět k životu. Inspirujte se našimi tipy na posílení slabých vlasů se sklony k lámání.

 

Důvody, proč máte poškozené vlasy

Potenciál vlasů je do značné míry ovlivněn genetikou, ale je potřeba si uvědomit, že kvalitu svých vlasů velmi často zhoršujeme my sami. Čím nejčastěji?

- nevhodně zvolenou a špatně používanou vlasovou péčí

nadměrným umýváním vlasů

používáním nevhodného hřebene a agresivním kartáčováním vlasů

přílišným stylingem

nešetrným barvením a odbarvováním

častým vysoušením bez použití tepelné ochrany

nošením gumiček s kovovými částicemi

nevyváženou stravou

nedostatečným příjmem vitaminů a minerálních látek

stresovou zátěží

 

Jak posílit slabé a lámavé vlasy?

1. Doplňte tekutiny

Vlasy, kterým chybí vlhkost, se snadno lámou, jsou roztřepené a postrádají lesk. Vaším úkolem číslo jedna bude tedy dostatečná hydratace. Druhou výzvou bude vlhkost ve vlasech udržet

Používejte vlasovou péči zaměřenou na hydrataci vlasů. Pohlídejte si, že žádné z produktů neobsahují sulfáty a parabeny, které by vaše vlasy zbytečně zatížily a na jejich povrchu vytvořily nepropustný film, přes který by hydratační složky nezvládly projít. Dále dodržujte pitný režim, jelikož s úbytkem vody v těle, ubývá přirozeně i vlhkost ve vlasech.

POZOR! Vlasy se rychleji vysušují také v důsledku působení slunečního záření, chlóru a slané vody. Své vlasy proto vždy ošetřete ochranným sprejem a vždy, když je to možné, noste pokrývku hlavy.

 

2. Zaměřte se na vlasovou péči

Základem je šampon a kondicionér. Ty by měly obsahovat prospěšné složky jako:

- vitaminy (A, B, C, E, H)

minerály (zinek, vápník, železo, křemík, měď, mangan)

- aminokyseliny (L-cystein, L-methionin)

- kolagen

- aktivní látky jako Emolid CC nebo HotFlux

 

Zmíněné aktivní látky najdete například v přírodním šamponu s kolagenem pro podporu růstu a zlepšení stávající kvality vlasů. Ten nejenže šetrně myje a čistí pokožku hlavy i jednotlivá vlasová vlákna, ale také stimuluje a prokrvuje vlasové folikuly, kterým dodává potřebné vitaminy a minerály

Ani ten nejlepší šampon na světě by neobstál bez kondicionéru. Vzhledem k tomu, že největším problémem oslabených vlasů je absence výživy, rozšiřte svou rutinu o kondicionér s kolagenem, který účinně bojuje proti známkám poškození (krepatění, lámání, třepení), uhlazuje povrch poškozených částí vlasů a poskytuje jim okamžitou výživu a regeneraci.

Dokonalé regenerační účinky má rovněž vlasová maska, která představuje extra péči. Konkrétně pro oslabené vlasy bychom vám doporučili vyživující masku na vlasy, která posiluje vlasy od kořínků ke konečkům, eliminuje známky poškození a napomáhá obnovovat vnitřní strukturu vlasů

V rámci bezoplachové péče používejte keratinovou vodu pro podporu celkové vitality vlasů.

 

 

3. S fénem zacházejte opatrně

Fén je dobrý sluha, ale zlý pán. Skvělou službu vašim vlasům udělá jen za předpokladu, že ho budete používat správně. 

Jelikož vlasové pokožce nesvědčí samovolné usychání, fén používejte po každém mytí vlasů. Aby byl celý proces bezpečný pro vaše vlasová vlákna, vždy: 

- před začátkem fénování aplikujte tepelnou ochranu

fén držte ve vzdálenosti minimálně 15 cm od hlavy

- používejte nízký tepelný stupeň

- fénem po celou dobu pohybujte, aby teplý vzduch nepůsobil dlouze na jedno místo

 

Používání žehličky a kulmy se snažte omezit. I v tomto případě platí nutnost aplikace termoochrany a úprava při nízkém tepelném stupni. Před použitím své vlasy vždy důkladně vyfénujte, nadměrné teplo totiž způsobuje, že se voda z vlasů odpaří příliš rychle.

TipMáte jemné vlasy? Poradíme vám, jak se o ně starat.

 

4. Navštivte svého kadeřníka

Mnoho lidí zaměňuje lámání vlasů za třepení konečků. Zásadní rozdíl je v tom, že pokud se vlas zlomí, může to být kdekoliv v jeho délce – v závažných případech dokonce již u kořínků. Postižená oblast by se proto měla co nejrychleji zkrátit, protože tím zamezíte šíření poškození a svým vlasům dopřejete dokonalý restart.

Pokud své vlasy navíc i barvíte, rozhodně stojí za zvážení přechod na přeliv, který je pro vlasová vlákna šetrnější.

Samostatnou kapitolu představuje pravidelné zastřihování konečků. Vlasy se v důsledku mechanického odírání ztenčují, a proto jsou náchylnější k lámání. O četnosti návštěv kadeřnictví se poraďte přímo se svým kadeřníkem, ale zpravidla to bude jednou za dva až tři měsíce. 

 

5. Upravte svůj jídelníček

Váš nový jídelníček by měl být vyvážený a pestrý. Rozhodně by v něm neměly chybět proteiny, vitaminy, minerály a aminokyseliny

Z důvodu nejrůznějších diet nařízených lékařem či osobních preferencí se může stát, že v rámci svého jídelníčku nebudete přijímat dostatečné množství účinných látek podporujících udržení optimálního stavu vlasů. V takovém případě je žádoucí dodávat je tělu prostřednictvím doplňků stravy

Vhodným příkladem jsou prémiové kapsle pro vlasy, nehty a pleť s obsahem 20 aktivních látek v každé denní dávce. Tento doplněk stravy doporučujeme každému, kdo chce soustavně pracovat na zlepšení kvality a vzhledu svých vlasů, nehtů a pokožky a zároveň každému, kdo hledá účinné řešení pro své lámavé nehty, slabé a vypadávající vlasy a drobné nedokonalosti pleti.

 

 

6. Snižte riziko mechanického poškození vlasů

Vlasy po umytí nikdy netřete ručníkem.

Nenoste příčesky a silně stažený culík nebo cop.

Používejte gumičky na vlasy bez kovových prvků. Skvělé jsou saténové gumičky.

Nepoužívejte hřebeny a kartáče s ostrými kovovými zuby.

Vlasy netupírujte.

Nechoďte spát s mokrými vlasy.

Spěte s rozpuštěnými vlasy nebo volně spleteným copem.

Používejte povlaky na polštář z měkkých tkanin, jako je hedvábí nebo satén.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a my se hned pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Jak se starat o jemné vlasy?

Jak se starat o jemné vlasy?

Jemné vlasy mohou být krásné a působit vzdušně, ale často také rychle ztrácejí objem, mastí se nebo se lámou. Péče o ně proto vyžaduje speciální přístup a správně zvolené produkty, které je nezatíží, ale zároveň jim dodají potřebnou výživu a ochranu. Pokud i vy bojujete s tím, že vaše vlasy plihnou hned po umytí, špatně drží tvar nebo působí unaveně, nezoufejte – s několika jednoduchými triky můžete jejich vzhled i zdraví výrazně vylepšit. V tomto článku se podíváme na to, jak jemným vlasům dodat objem, jaké šampony a stylingové přípravky jsou pro ně nejlepší a jak se vyhnout nejčastějším chybám, které je mohou zatěžovat. Správná péče totiž nemusí být složitá – stačí vědět, na co se zaměřit, a dopřát vlasům přesně to, co potřebují.

 

Jemné vlasy: Podle čeho je bezpečně poznáte

Jemné vlasy jsou darem i prokletím. Jsou dokonale hebké, oslnivě lesklé a… to je z pozitiv zhruba tak vše. Je pro ně typické, že si nedokážou udržet objem, působí řídce a již krátce po umytí mají tendenci plihnout a mastit se od kořínků. 

V kombinaci s nevhodně zvolenou (nebo špatně aplikovanou) kosmetikou se mohou třepit a lámat

Při stylingu vás nejvíce v souvislosti s jemnými vlasy potrápí to, že elektrizují a nedokážou udržet svůj tvar.

 

Čemu se v péči o jemné vlasy vyvarovat

Vzhledem ke svému nižšímu průměru jsou jemné vlasy náchylné k poškození, a proto vám nedoporučujeme pobývat na sluníčku bez ochranného spreje na vlasy a pokrývky hlavy. Jejich kvalitě by rovněž uškodilo i příliš časté kulmování či žehlení. Nijak byste nepochodili ani při používání hutných vlasových masek a velkého množství stylingových přípravků, které by je zbytečně zatížily. Jak by tedy měla vypadat vaše péče o jemné vlasy?

 

Začněte výběrem vhodného šamponu a kondicionéru

Zatímco šampon otevírá vlas a čistí ho do hloubky, kondicionér vlasový povrch uzavírá, čímž ho chrání. Je tedy zřejmé, že jeden produkt bez druhého nemůže nikdy naplno fungovat. 

V tomto ohledu je vhodné brát v potaz složení vlasové péče. Zvláště jemné vlasy se sklony k podráždění vám poděkují za přírodní kosmetiku bez obsahu silikonů, sulfátů a parabenů. Přečtěte si v našem rozsáhlém článku konkrétní důvody k tomu, proč dál nepoužívat vlasovou kosmetiku s obsahem potenciálně škodlivých látek.

 

Jak vybrat šampon a kondicionér pro své jemné vlasy

Mnozí bohužel dělají tu chybu, že se při výběru šamponu zaměřují více na typ svých vlasů, než aktuální stav své vlasové pokožky. Například skvělou službu jemným vlasům udělá přírodní šampon pro mastné vlasy, který přispívá ke stabilizaci mazových žláz, odstraňuje přebytečný maz, ale zároveň poskytuje dokonalou péči samotným vlasům. Alternativou je přírodní šampon pro objem vlasů, který posiluje vlasová vlákna od kořínků, vyživuje je a dodává jim žádoucí objem.

V případě kondicionéru se již vyplatí zvážit typ svých vlasů, jelikož se neaplikuje na vlasovou pokožku, ale pouze do délek a konečků. Pro jemné vlasy je vhodný přírodní kondicionér s kolagenem. Ten bojuje proti známkám poškození jako je krepatění, lámání a třepení. Zároveň zajišťuje vlasům okamžitou výživu a hydrataci, ale nijak je při tom nezatěžuje. Při cestování zase oceníte bezoplachový kondicionér s obsahem prvotřídního hedvábného proteinu.

 

 

Pozor na časté mytí vlasů

Časté mytí vlasy vysouší a zbavuje je jejich ochranného filmu. Trpí také pokožka hlavy, která se brání zvýšenou produkcí kožního mazu – v důsledku toho jemné vlasy rychle plihnou a nedokážou si udržet svůj přirozený objem. Abyste nadprodukci mazotoku zabránili, vlasy si umývejte dvakrát, nanejvýš třikrát týdně. Vodu při tom mějte vždy vlažnou a nikdy ne horkou.

 

Při stylingu buďte opatrní

Jemné vlasy se mohou nadměrně mastit i z důvodu nevhodně zvolených stylingových přípravků. Vyvarujte se proto jakýmkoliv přípravkům, které by vaše vlasy zbytečně zatížily – typicky se může jednat o laky na vlasy a nejrůznější oleje určené k vyhlazení vlasového vlákna. Při výběru doplňků, jako jsou náušnice, buďte opatrní, aby se nezaplétaly do vlasů a nenarušily vaši péči.

Žádoucími přípravky jsou naopak středně tužící tužidla podporující objem. Toho se dočkáte i při správné technice foukání. Před použitím fénu ošetřete vlasy ochranným sprejem a fénujte je v předklonu.

Pokožku hlavy můžete lehce podráždit příliš častým či agresivním rozčesáváním případně špatně vybraným hřebenem. Vyberte si hřeben s řídkými zuby a vlasy si vždy rozčesávejte ve směru od konečků ke kořínkům.

 

Zvolte si správnou barvu a střih

Každý kadeřník vám potvrdí, že dobrý střih dokáže s vlasy zázraky. Jinak tomu není ani v případě jemných vlasů, kterým svědčí krátké účesy s délkou maximálně po ramena. Střih je zároveň žádoucí udržovat, protože čím častěji se jemné vlasy budou setkávat s nůžkami, tím zdravější dojem budou budit. Z hlediska barvení jsou vhodné například přelivy.

 

Tip: Inspirujte se našimi tipy na trendy účesy z krátkých vlasů.

 

Doplňujte vitaminy, kterých v rámci svého jídelníčku nepřijímáte dostatek

Příčina jemných vlasů tkví do značné míry v genetice. To ale neznamená, že nemůžete rozvinout jejich potenciál. Svou roli hraje spánková hygiena, hormonální rovnováha, věk, životní styl i pestrá a vyvážená strava. 

Pokud ovšem v rámci svého jídelníčku nepřijímáte dostatek vitaminů a minerálů, které podporují udržení optimálního stavu vlasů, pak je žádoucí dodávat je tělu prostřednictvím doplňků stravy

Sázkou na jistotu jsou prémiové kapsle pro vlasy, nehty a pleťdokonale vyváženou kombinací 20 účinných látek

Každá kapsle obsahuje například biotin, známý také jako vitamin B7, který podporuje tvorbu keratinu coby hlavního proteinu dodávajícího vlasům pevnost a pružnost. K dalším důležitým složkám patří vitaminy B6 a B9, které zabraňují nadměrnému vypadávání vlasů. Ve složení byste našli také esenciální aminokyselinu L-Methionin a neesenciální aminokyseliny L-Cystein, které jsou rovněž důležité pro udržení celkového zdraví a kvality vlasů jako i vlasové pokožky.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Jak vybrat nejlepší masku na vlasy?

Jak vybrat nejlepší masku na vlasy?

Masky na vlasy jsou pro naše vlasy jako elixír. Pronikají do hlubších vrstev, a tak si poradí i s poškozením způsobeným chemickým ošetřením, slunečním zářením, změnami teplot nebo třeba mechanickým vysoušením. Jak vybrat tu nejlepší masku s ohledem na typ a strukturu svých vlasů se dozvíte v dnešním článku.

 

Proč šampon s kondicionérem nestačí?

Oba produkty jsou nezbytnou součástí vlasové péče. Šampon zbavuje pokožku hlavy mastnoty a čistí jednotlivá vlasová vlákna. Kondicionér uzavírá povrch vlasů, dodává jim živiny, které v nich uzamyká a vlasy vyhlazuje. Zároveň usnadňuje následné rozčesávání vlasů a jejich styling. Nicméně ani jeden z těchto produktů nemá takové regenerační schopnosti jako právě maska na vlasy

 

Benefity pravidelného používání vlasových masek

Při pravidelném používání masky budou vaše vlasy:

- lesklé, hebké a uhlazené

dokonale pružné

optimálně hydratované

méně lámavé a roztřepené

odolnější vůči znečištění a poškození

snadno rozčesatelné

Stručně řečeno, vaše vlasy budou zdravější na pohled i na dotek. Zároveň budete mít jistotu, že jim dopřáváte skutečně komplexní péči.

 

Typy masek na vlasy

Na trhu najdete masky určené prakticky pro každý typ vlasů (normální, mastné, suché, kudrnaté, krepaté, barvené) a problematiku, která se u vlasů obvykle řeší (oslabení, dehydratace, lámavost, třepení, hrubost, splihlost, chybějící lesk).

 

Jednoduchý návod, podle kterého si každý z vás zvládne vybrat nejlepší masku pro své vlasy

Složení

Pohlídejte si, aby měla vybraná maska přírodní složení. Silikony, parabeny, sulfáty a další syntetické látky, které jsou běžnou součástí konvenční kosmetiky, by mohly vašim vlasům v dlouhodobém měřítku spíše uškodit. O tom, proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou, jsme se rozepsali v samostatném článku.

Ve složení vlasové kosmetiky pátrejte především po:

- vitaminech (A, B, C, E, H)

- minerálech (zinek, vápník, železo, křemík, měď, mangan)

- aminokyselinách (L-cystein, L-methionin)

- kolagenu

- kyselině hyaluronové a dalších aktivních látkách

 

Specifika

Při koupi vlasové péče každý přirozeně vybírá podle typu svých vlasů, ale velmi často při tom zapomíná zohlednit stav své vlasové pokožky. Pokud není činnost mazových žláz optimální, může být vaše vlasová pokožka buďto příliš mastná nebo suchá. Tento problém by se měl opět promítnout do výběru vlasové masky. 

Tip: Pokud si nejste jistí aktuální kondicí své vlasové pokožky, neváhejte navštívit trichologa.

 

Účel

V zásadě jde o to, že si nekupuje masku jako spíše řešení specifického problému. Na příkladu níže vám uvedeme pár situací, abyste zvládli lépe vyhodnotit, jakou masku konkrétně vy a zrovna teď potřebujete.

Absolvovali jste v nedávné době barvení u kadeřníka, které dalo vašim vlasům pořádně zabrat? Potřebujete regenerační masku

Vrátili jste se z dovolené, která byla plná slunění a koupání v moři? Vsaďte na hydratační masku.

Máte vlnité nebarvené vlasy, které se krepatí? Sáhněte po vyživující masce.

V poslední době jste péči o své vlasy zanedbávali, a tak jsou vysušené, bez lesku, zkrátka bez života? Dopřejte jim restart s maskou pro lesk a hebkost.

 

Jak a kdy masku na vlasy používat?

Maska se aplikuje vždy až na šamponem umyté vlasy, ze kterých vymačkejte přebytečnou vodu. Masku si naneste nejprve do dlaní a poté ji rovnoměrně aplikujte do délek vlasů. Aby se produkt dostal opravdu všude, pročeště si vlasy pomocí prstů nebo hřebenem, který má mezi jednotlivými zuby širší mezery. Po uplynutí doby působení masku důkladně opláchněte vlažnou vodou. Z vlasů opět vymačkejte přebytečnou vodu a celou rutinu zakončete aplikací kondicionéru a jeho důkladným opláchnutím.

Četnost použití i doba působení masky na vlasech se odvíjí od doporučení výrobce. Informace hledejte přímo na lahvičce daného produktu. Obecně platí, že se masky nepoužívají při každém mytí vlasů, aby je zbytečně nezatěžovaly

 

Kvalitní maska dokáže s vašimi vlasy hotové zázraky, ale…

…nesmíte zanedbávat zbylé kroky vlasové rutiny. Vše, co potřebujete ke své každodenní péči o vlasy, najdete u nás. Vsaďte na českou kvalitu a přírodní sílu jednotlivých šamponů a kondicionérů značky VENIRA. Kromě tohoto absolutního základu doporučujeme také vlasové sérum a keratinovou vodu.

 

Péče o vlasy

Proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou?

Proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou?

Naše tělo absorbuje 60 % všeho, co přijde do kontaktu s pokožkou – tedy i tou vlasovou. To znamená, že pokud používáte kosmetiku na vlasy s obsahem chemických látek, můžete z dlouhodobého hlediska uškodit nejen svým vlasům, ale také celkovému zdraví. Dnes se dozvíte, proč látky jako sulfáty, silikony a parabeny nemají ve vaší vlasové péči co dělat. Zároveň pro vás máme 4 důvody, proč dát zelenou přírodní kosmetice.

 

Látky, od kterých dáváme při výrobě kosmetiky ruce pryč

Silikony

Silikony jsou synteticky vyrobené látky běžně přidávané do konvenční vlasové péče. Na vlasech vytváří nepropustný film, který je chrání a uhlazuje. Právě díky tomu jsou krásně hebké, lesklé a snadno se rozčesávají. Nicméně většina silikonů není rozpustná ve vodě, a tak se začnou na vlasech čím dál tím více vrstvit a obalovat je. Takto zatížené vlasy jsou náchylné k lámání a nejsou schopné přijímat přes silikon potřebnou hydrataci. Kvůli tomu se dostáváte do začarovaného kruhu, kdy si vlasy myjete čím dál častěji, což vede k narušení ochranného pláště vlasové pokožky

 

Sulfáty

Sulfáty jsou látky, které vytváří při kontaktu s vodou bohatou pěnu – přitom ta je ve skutečnosti hlavně na efekt. Produkt totiž dokáže plnit svůj účel i bez přítomnosti velkého množství pěny. I tak bohužel najdeme sulfáty v jaru na nádobí, mýdle, sprchovém gelu nebo právě šamponu. 

Sulfáty odstraňují z pokožky hlavy veškeré nečistoty a odmašťují ji, ale společně s tím narušují její přirozenou ochrannou mikroflóru. Vlasová pokožka je v důsledku častého kontaktu se sulfáty čím dál tím více vysušená, což jde ruku v ruce s tvorbou lupů a ekzémů. Dehydrovaná jsou i vlasová vlákna, která jsou následkem oslabení náchylná k třepení a lámání.

Alternativou ke škodlivým sulfátům (k nejčastěji používaným patří SLS, SLES a ALS) jsou šetrné tenzidy vyráběné například z kokosového oleje. Ty sice tvoří mnohem méně pěny, ale nijak tím nesnižují účinek šamponu.

 

Parabeny

Parabeny plní ve vlasové kosmetice funkci konzervačního činidla, tedy ji chrání před bakteriemi a konkrétní produkt má díky jejich přítomnosti delší trvanlivost. Tím by ale byly veškeré benefity, této z ropy vyráběné látky, vyčerpány. Ač se parabeny dlouhou dobu považovaly za bezpečné, později se zjistilo, že v těle svým působením mimikují estrogeny a mohou narušovat hormonální rovnováhu. Zvýšené estrogenní působení může zapříčinit rakovinné bujení. 

 

Jak se těmto zdraví škodlivým látkám vyhnout?

Právní předpisy EU a ČR chrání vás coby spotřebitele před nekalými obchodními praktikami při nákupu v rámci Evropské unie a to jak na internetu, tak v kamenné prodejně. Celou problematiku upravuje NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích.

Obecně platí, že prodávající je povinen poskytnou vám veškeré informace nezbytné k rozhodnutí. To znamená, že vás musí obeznámit s přesným složením, datem spotřeby a dále třeba datem minimální trvanlivosti od prvního otevření produktu. 

Pokud tedy budete číst složení uvedené na obalu produktu, nestane se vám, že byste si domů přinesli kosmetiku plnou sulfátů, parabenů a silikonů a jiných látek, které by pro vás mohly být potenciálně nebezpečné. 

 

Možná se tak narodila, možná je to kosmetikou…

… aneb 4 důvody, proč dát přednost přírodní vlasové péči.

1. Vlasy vyživuje do hloubky a to zcela bez zatížení. Složky přírodní kosmetiky jako výtažky z bylin a rostlin neprochází žádným chemickým procesem, a tak je jejich účinná síla naplno zachována.

2. Nevysušuje pokožku hlavy, protože ji neodmašťuje. Na rozdíl od konvenční kosmetiky obsahuje pouze šetrná pěnidla jako Disodium / Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glycinate, Lauryl glucoside nebo Decyl glucoside.

3. Problémy nemaskuje, ale skutečně řeší. Obsahuje aktivní látky, které přispívají k řešení specifických problémů vlasů a vlasové pokožky – typicky se může jednat o lámání, třepení, nadměrné vypadávání, lupy, ekzémy, nadprodukci kožního mazu apod. Efekt sice není okamžitý, ale za to je trvalý. Naopak konvenční kosmetika plná chemie potíže maskuje a z dlouhodobého hlediska je zhoršuje.

4. Neškodí vašemu zdraví a jsou šetrné k přírodě. Přírodní vlasová péče neobsahuje žádné agresivní chemikálie, které by mohly při dlouhodobém používání poškodit nejen vaše vlasy, ale také vaše celkové zdraví z důvodu jejich absorbování do těla skrze pokožku hlavy. Navíc jsou netestované na zvířatech a velmi často jsou balené do recyklovatelných obalů. 

 

Tip:Přečtěte si náš článek s tipy na udržení zdravých a krásných vlasů.

 

Dejte přírodní kosmetice zelenou

Přírodní kosmetika obsahuje složky přírodního původu ve vysoké koncentraci. Součástí jsou například rostlinné oleje získávané extrakcí nebo lisováním za studena. O vaše vlasy pečují také éterické oleje získávané destilací nebo lisováním plodů, květů či listů. V kosmetice působí jako vonná složka a také jako konzervant. Ve složení kosmetiky na vlasy můžete běžně najít také květinové vody a výtažky z rostlin či semen plné vitaminů

 

Hrozí vám při používání přírodní kosmetiky nějaké riziko?

Zatímco u konvenční kosmetiky je z důvodu přítomnosti syntetických látek poměrně vysoká pravděpodobnost podráždění pokožky, rozvinutí kožních alergií nebo ekzémů, s používáním přírodní kosmetiky automaticky všechny tyto důsledky eliminujete

Samozřejmě i při kontaktu s některými přírodními složkami (např. konkrétními rostlinami) se u vás může objevit nesnášenlivost, ale ani v nejmenším to nelze porovnávat s konvenční kosmetikou, která mnohdy pro své složení připomíná chemický koktejl. 

 

To nejlepší z přírody pro vaše vlasy a pokožku hlavy

Již od roku 2017 vyvíjíme přírodní kosmetiku šetrnou k vašim vlasům, pokožce hlavy i planetě. U nás vždy přesně víte, co používáte a máte jistotu, že svým vlasům poskytujete péči nekompromisní kvality od kořínků až ke konečkům.

Některé z našich kosmetických produktů dokonce ocenila i odborná porota na veletrhu Beauty Forum, který proběhl na podzim roku 2022. VENIRA hair booster – vlasové sérum pro podporu růstu vlasů vyhrálo cenu v kategorii THE BEST HAIR CARE PRODUCT. 

K dalším úspěchům patří výhra Ceny redakce v kategorii Vlasová kosmetika – Masky, péče a styling, kterou si „odnesla“ VENIRA keratinová voda. Stejné pozornosti se dostalo i VENIRA přírodnímu šamponu pro podporu růstu vlasů.

Při vývoji vlasové kosmetiky se inspirujeme sílou přírody a recepturu ladíme do nejmenšího detailu. Kombinujeme složky, které působí synergicky, jsou šetrné k vlasové pokožce i vlasům a přispívají k efektivnímu řešení specifických problémů, které řešíte. V naší nabídce najdete vše, co potřebujete pro komplexní péči o své vlasy, tedy šampony, kondicionéry, ale také masky a séra

 

Věříme, že vás dnešní článek přesvědčil o tom, že z dlouhodobého hlediska se skutečně vyplatí svěřit péči o své vlasy do rukou přírody. Ve výsledku to není ani nic složitého – například u nás máte jistotu, že ať sáhnete po kterémkoliv z našich produktů, nikdy nebude obsahovat sulfáty, silikony, parabeny ani jiné potenciálně škodlivé látky.

 

Péče o vlasy

Vitamíny na vlasy: Proč je dobré je užívat a jak je vybrat?

Vitamíny na vlasy: Proč je dobré je užívat a jak je vybrat?

Jsou vaše vlasy zplihlé a bez lesku? Třepí se, lámou a nadměrně vypadávají? Problémem nemusí být vlasová kosmetika. Možná jste jen zapomněli na to, že péče o vlasy zvenku je stejně důležitá jako ta zevnitř. Dnes se dozvíte, co všechno ovlivňuje stav vašich vlasů, a prozradíme vám, jak vybrat vitamínové doplňky, které vám na cestě za krásnými a zdravými vlasy skutečně pomohou.

 

POZOR! Ani ty nejlepší vitamíny na světě vás nespasí, pokud…

…pro celkovou vitalitu svých vlasů nic dalšího neuděláte. Zdravé vlasy jsou totiž v první řadě odrazem vašeho zdravého životního stylu, a proto vitamíny vnímejte pouze jako potravinové doplňky jejichž primárním úkolem je DOPLŇOVAT vaši stravu a životní styl

 

Péče o vlasy nezačíná v koupelně, ale v kuchyni

Jestli se na vzhledu vlasů něco skutečně projeví, pak je to váš pitný režim. Více než 10 % z celkové hmotnosti vlasu tvoří voda. Správná hydratace organismu má obrovský význam, protože má přímý vliv na zdraví, sílu i objem vlasů. V případě nedodržování pitného režimu budou vaše vlasy suché a lámavé. Nejlepší pro vás bude pití čisté neperlivé vody. Do pitného režimu se počítá také neslazený čaj, ale i zeleninové a ovocné šťávy. Naopak se do něj nepočítá alkohol a káva, která má schopnost organismus dehydratovat.

Kromě vody je důležitá i pestrá a vyvážená strava, která je pro vlasy palivem.  Postarejte se o to, aby váš jídelníček obsahoval borůvky a rajčata (významné zdroje antioxidantů), lososa (bohatý na vitamín B12 a D), avokádo (vysoký obsah vitaminu E a B), vlašské ořechy (zdroj esenciálních mastných kyselin).

Látky prospěšné pro vlasy byste našli i v celé řadě dalších potravin. Problém může být spíše v tom, abyste z pouhé stravy skutečně pokryli doporučený denní příjem. A právě s tím vám pomohou vitaminové doplňky.

 

Hlavní výhody užívání vitamínových doplňků

Samozřejmě vždy záleží na konkrétním vitamínu, ale obecně se dá říct, že k hlavním výhodám jejich užívání patří to, že:

- stimulují vlasové folikuly

posilují vlasy, a tedy zabraňují jejich lámání a třepení

vyživují vlasy do hloubky a dodávají jim lesk

- udržují ve vlasech přirozenou vlhkost a zabraňují jejich vysychání

urychlují jejich růst a předchází nadměrnému vypadávání

eliminují působení volných radikálů

 

Nejlepší vitamíny na vlasy

Vitamín A (retinol)

Kromě toho, že se podílí na zachování optimální funkce imunitního systému a přispívá k udržení normálního stavu zraku i pokožky, má výborný vliv na růst buněk, a tak je pro vlasy tou správnou volbou.

Vitamín B5 (kyselina pantothenová)

Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a ke snížení míry únavy a vyčerpání. 

Vitamín B6 (pyridoxin)

Podílí se na tvorbě nových buněk a zároveň okysličuje pokožku. Zamezuje nadměrnému vypadání vlasů a podporuje jejich optimální růst. 

Vitamín B7 (biotin)

Podporuje tvorbu keratinu, tedy hlavního proteinu, který dodává vlasům pevnost a pružnost. Kromě toho pomáhá udržet normální stav vlasů a kůže. 

Vitamín B9 (kyselina listová) 

Je klíčový z hlediska obnovy DNA. Zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů a jejich ztenčování. 

Vitamín B12 (kobalamin)

Napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a je prospěšný z hlediska udržení normální funkce imunitního systému. Podporuje tvorbu červených krvinek, které zásobují pokožku kyslíkem. 

Vitamín C (kyselina askorbová) 

Významný antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k zachování optimální tvorby kolagenu pro normální funkci kůže.

 

Pro koho jsou vitamínové doplňky vhodné?

Vitamínové doplňky stravy doporučujeme každému, kdo chce soustavně pracovat na zlepšení kvality a vzhledu svých vlasů a zároveň každému, kdo hledá účinné řešení pro své lámavé a třepící se vlasy se sklony k vypadávání. Zkrátka každému, kdo chce mít jistotu, že svým vlasům dopřává potřebnou péči nejen zvenku, ale také zevnitř.

Nutno dodat, že kvalita vlasů může utrpět při nemoci, nasazení léků, hormonálních změnách a v těhotenství. To je pak samozřejmě úplně jiný příběh. Nicméně konkrétně v těhotenství a při kojení můžete užívat doplňky stravy (nejen) na vlasy se speciálně upravenou formulí. 

 

Jak doplňky stravy na vlasy užívat?

Abyste dosáhli očekávaných výsledků, užívejte vitamíny dlouhodobě. Zároveň si vybírejte doplňky stravy, které kromě vitamínů obsahují také stopové prvky a bylinné extrakty, které působí synergicky a společně podporují udržení normálního stavu vlasů

Zmiňované vitamíny kombinujte s hydrolyzovaným kolagenem, přesličkou rolní, pivovarskými kvasnicemi, kopřivou dvoudomou, selenem a zinkem.

Tip: Nesnesete polykání velkých vitamínových tablet? Sáhněte po našich gumových medvídcích s účinným složením a lahodnou jahodovou příchutí nebo po malinových kostičkách, které podporují přirozený růst vlasů a zmírňují jejich vypadávání.

 

Vitamíny na vlasy vybírejte podle problematiky, kterou řešíte

Stejně tak jako má každý problém své řešení, každý vitamín má své specifické vlastnosti. Vždy se proto zaměřte na složení a hledejte organické látky přímo zaměřené na:

- urychlení růstu

- zahuštění

- eliminaci vypadávání, lámání a třepení

- posílení vlasového vlákna

- dodání lesku a pružnosti

- zlepšení celkové struktury a vzhledu

 

Stejně pravděpodobná je i varianta, kdy neřešíte žádný z výše popsaných problémů, ale chcete mít po ruce účinnou prevenci a soustavně pracovat na zlepšení celkové kvality svých vlasů

Vitamínovou bombou, ze které nebudou mít prospěch jen vaše vlasy, ale také pleť a nehty, je náš absolutní bestseller VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť. V porovnání s VENIRA kapslemi pro vlasy, nehty a pleť obsahuje na 20 aktivních látek v každé denní dávce. Jeho složení je obohacené o látku budoucnosti – Astaxanthin, o které si můžete přečíst v samostatném článku

Naše přírodní prémiové kapsle urychlují růst vlasů, přispívají k jejich zahuštění a eliminují nadměrné vypadávání. Zároveň udržují optimální stav pleti, předchází lámání nehtů a celkově je posilují.

 

Co dalšího vám pomůže na cestě za krásnými a zdravými vlasy?

Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku – ideálně tu s přírodním složením. Dále se ji naučte správně používat. Šampon aplikujte jen na vlasovou pokožku a zapracujte jemnou masáží. Naopak kondicionér vždy nanášejte pouze do délek, ze kterých nejprve vymačkejte přebytečnou vodu.

Za předpokladu, že své vlasy necháváte po umytí volně uschnout, vždy si vyfoukejte pokožku hlavy, abyste zabránili množení bakterií. Před použitím fénu si na vlasy nastříkejte tepelnou ochranu

Nezapomínejte na péči o pokožku hlavy.

Při česání postupujte od konečků ke kořínkům. Pro snadné rozčesání můžete do délek aplikovat pár kapek vlasového oleje.

Navštěvujte pravidelně kadeřníka kvůli zastřižení konečků. 

Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou a ani s ní nevycházejte do chladného počasí. 

Na noc si vlasy sepněte do volného drdolu a spěte na polštáři s hedvábným povlakem

 

S rychlostí růstu vlasů i jejich hustotou jste spokojeni, ale trápí vás rychle se mastící pokožka hlavy? Inspirujte se našimi tipy, jak správně pečovat o mastné vlasy.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o vlasy

Péče o vlasy v zimě

Péče o vlasy v zimě

Je zima vaším nejoblíbenějším ročním obdobím? Uznáváme, že procházet se zasněženou krajinou a bruslit na zamrzlém rybníce, má své kouzlo, ale věřte, že chladné počasí si vybírá svou daň na stavu vašich vlasů, které už netrpělivě vyhlíží jaro. Jak zajistit, že vlasy budou i v období zimy zářivé a silné? To, a mnohem více, se dozvíte v dnešním článku.

 

Jak konkrétně vlasy v zimě trpí?

Vlasy jsou v důsledku působení chladu suché, drsné na dotek a náchylné k lámání i třepení. Kudrnaté vlasy se ještě více krepatí a ty rovné jsou zase permanentně splihlé. Vlasům v zimních měsících velmi často chybí dostatečná hydratace, což poznáte tím, že elektrizují.

Ničemu nepomáhají ani přechody ze zimy do tepla, protože suchý vzduch ve vytopené místnosti vlasy vysušuje, čímž přichází o svůj přirozený lesk. 

Ale pozor! Kromě samotných vlasů trpí za chladného počasí i pokožka hlavy. Nízké teploty ji v kombinaci s chladným větrem zbavují potřebné vláhy, a tak je hodně vysušená. Vedle toho může být podrážděná, což se projevuje svěděním.  

 

Tip: Podívejte se na kompletní přehled problémů, kterým budete v zimě čelit se svými vlasy.

 

Nasazení čepice se zdá jako jednoduché řešení, ale…

…rozhodně není tím nejlepším. Na jednu stranu je pravda, že pokrývka hlavy uchrání vlasy před vnějšími vlivy, ale na stranu druhou je potřeba zvážit, za jakou to bude cenu. Čepice neprospívá vlasové pokožce, která se pod ní zapařuje a potí, což vytváří dokonalé podmínky pro zvýšenou tvorbu lupů a množení kvasinek

Pokud se i tak rozhodnete po čepici sáhnout, nikdy ji nenoste dlouhodobě a vždy myslete na její pravidelné praní

 

4 kroky ke zdravým vlasům

Poznáte na svých vlasech, že nejsou v dobré kondici, ale nevíte, co přesně byste měli udělat pro zlepšení jejich stavu? Inspirujte se našimi konkrétními tipy na péči o vlasy v zimě

 

1. Vlasová rutina

Správně poskládaná vlasová péče dodá vaší koruně krásy sílu vzdorovat klimatických změnám. Její součástí musí být bezpochyby šampon, kondicionér, maska a bezoplachová péče. 

Základem vlasové rutiny je přírodní šampon, který šetrně myje a čistí pokožku hlavy i jednotlivá vlasová vlákna. Dále přichází na řadu kondicionér aplikovaný do délek (před nanesením vymačkejte z vlasů přebytečnou vodu). Alespoň dvakrát týdně použijte masku na lesk, hydrataci nebo výživu – konkrétní produkt si vyberte s ohledem na to, co vás u vlasů nejvíce trápí.

Do rutiny zařaďte také vlasové sérum, které zklidňuje vlasovou pokožku a posiluje vlasové cibulky. Kromě toho dodává pokožce hlavy precizní hydrataci a intenzivní výživu. Pokud hasíte již vzniklé škody, tak doporučujeme sáhnout po keratinové vodě poskytující špičkovou péči lámavým, suchým a zničeným vlasům.

Vlasy vyfoukejte fénem nastaveným na střední teplotu. I za předpokladu, že je necháváte rádi uschnout samovolně, vždy si vyfoukejte pokožku hlavy – při tom aplikujte termoochranu. Ať už se rozhodnete nechat vlasy volně uschnout, nebo je budete fénovat, za zimy nikdy nevycházejte z domu s mokrými vlasy. Ty jsou v porovnání se suchými vlasy výrazně náchylnější k poškození.

Nezapomínejte na to, že kvalita vlasové kosmetiky je stejně důležitá jako kvalita vody. Ta s obsahem chlóru může podráždit vlasovou pokožku – naopak po měkké vodě budou vaše vlasy hezčí již na první pohled a dotek.

 

2. Pitný režim a zdravá životospráva

Je prokázáno, že v zimě tíhneme ke konzumaci většího množství tuků a jednoduchých cukrů než v létě. Klidně si dopřejte, co máte rádi, ale všeho s mírou. Vaše stravovací návyky se totiž podepisují nejen na vzhledu vlasů, ale také kůže. 

Do svého každodenního jídelníčku zařaďte domácí kysané zelí a kefír. Jedná se o potraviny, které vám pomohou s budováním zdravého střevního mikrobiomu, protože jsou bohaté na probiotika. Zároveň si hlídejte, abyste denně vypili doporučené množství čisté neperlivé vody.

 

3. Vitaminová vzpruha

Krása vlasů vychází zevnitř, a proto svůj jídelníček doplňte o kvalitní potravinové doplňkyKomplex vitaminů a stopových prvků, které vlasům prospívají, najdete ve VENIRA kapslích pro vlasy, nehty a pleť. Jedná se o absolutní bestseller s obsahem 19 aktivních látek

Tápete nad tím, jaké vitaminy vám chybí? Navštivte lékaře, který vám zkontroluje hladinu vitamínů a doporučí, jaké konkrétně zařadit do svého jídelníčku. 

 

4. Zvlhčovač vzduchu

Pobytu ve vytápěných prostorách se zřejmě nevyhnete. Suchý teplý vzduch vysušuje vlasy a dehydratuje kůži. S vyrovnáním vlhkosti vzduchu vám pomůže zvlhčovač. Levnější variantou je pravidelné větrání a umístění nádoby s vodou v blízkosti topení

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy