• Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce
  • Vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Vše je skladem, odesíláme bleskově
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce

Blog, Strana 12

Probiotika – zdravá střeva jsou základem všeho

Probiotika – zdravá střeva jsou základem všeho

Střeva jsou naším největším vnitřním orgánem a je v nich uloženo na 80 % imunity. Jejich stav ovlivňuje naše celkové zdraví, a tak by mělo být udržení jejich normální funkce naší prioritou číslo jedna. Co všechno můžeme udělat pro to, aby naše střeva zůstala zdravá, a jak s tím vším souvisí probiotika? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

 

Střeva a střevní mikrobiom

Střeva obsahují přibližně 500 druhů různých bakterií tvořících střevní mikroflóru. Zatímco některé mikroorganismy jsou pro zdraví člověka škodlivé, jiné jsou pro tělo prospěšné nebo dokonce nezbytné. Tyto „přátelské“ bakterie pak označujeme symbiotické, jelikož s nimi žijeme ve vzájemné symbióze. 

Symbiotickým bakteriím bychom měli poděkovat zejména za to, že:

- v těle tvoří vitaminy skupiny B

přispívají ke správnému trávení a vstřebávání bílkovin

podporují naši obranyschopnost

pomáhají se vstřebáváním důležitých minerálů – především vápníku a hořčíku

podílí se na udržení správného zažívání

 

Funkce střev

Pokud jste si do dnešního dne mysleli, že jedinou funkcí střev je trávení přijaté potravy, žili jste v naprostém omylu. Kromě toho, že jsou hlavním orgánem imunitního systému, svou střevní bariérou zabraňují prosakování toxinů do krevního řečiště a také absorbují vitaminy a minerály

Po tom všem, co jste se o tomto orgánu právě dozvěděli, vás asi nepřekvapí to, že existuje prokazatelná souvislost mezi zdravím střev a imunitním systémem, kožními problémy, duševním zdravím, autoimunitními a endokrinními poruchami, náladou a dokonce rakovinou.

 

Poznáte, že je váš střevní mikrobiom v nerovnováze?

Rozhodně to nebude nic těžkého, protože tělo vám to dá vědět hned několika způsoby. Například:

- problémy s trávením (průjem, zácpa, pálení žáhy, nadýmání)

bolestmi žaludku

celkovým snížením imunitních funkcí

častými změnami nálad

zvýšenou chutí na cukr

špatnou absorpcí živin

nevysvětlitelným poklesem energie

problémy se spánkem

náchylností ke vzniku kožních vyrážek a alergií

nevysvětlitelnými změnami na váze

Jak s tím vším souvisí probiotika?

Složení a velikost střevního mikrobiomu dokážete sami ovlivnit svým životním stylem. Začíná se budovat hned po narození a později ho ovlivňuje to, v jakém prostředí vyrůstáte společně s tím, jak se stravujete. A právě v tento moment vstupují do hry probiotika, tedy živé organismy (bakterie a nebo kvasinky), které ve střevech pomáhají nastavit rovnováhu. K nejznámějším probiotikům patří bakterie mléčného kvašení, a to zejména LactobacillusLactococcusEnterococcus, které jsou velmi často zmiňované i v reklamách.

Probiotika jsou součástí některých potravin, ale můžete je užívat i formou doplňků stravy. K probiotickým potravinám patří kefír, plnotučný jogurt, kysané podmáslí, acidofilní mléko, kysané zelí, kvašená zelenina, eidam, ementál, čedar, plísňové a zrající sýry. 

Kdy nespoléhat jen na běžné potraviny a 100% sáhnout po doplňcích stravy s obsahem probiotik se dozvíte v závěru článku.

 

Probiotika vs. prebiotika

Pokud se chcete dopracovat ke zdraví prospěšné symbióze s mikroorganismy, musíte je dobře krmit, a právě proto existují prebiotika. Ta nejsou v podstatě ničím jiným než vlákninou, kterou se živí zdraví prospěšné bakterie ve střevech, tedy probiotika. 

Jako prebiotikum je definována nestravitelná složka potraviny podporující růst a aktivitu probiotik. Konzumace dostatečného množství rozpustné vlákniny je důležitá z pohledu správné funkce střevní mikroflóry. Přirozeným zdrojem prebiotik jsou některé druhy ovoce, zeleniny a ovesných vloček.

Dále se můžete setkat s označením symbiotika používané pro produkty obsahující jak probiotika, tak prebiotika.

 

VENIRA probiotika = přírodní palivo pro vaše střeva

VENIRA probiotika ve svém složení obsahují 10 různých kmenů s celkem 10 miliardami živých probiotických kultur. Součástí doplňku je také inulin (rozpustná vláknina), tedy prebiotikum, které vytváří pro přátelské bakterie kladné životní podmínky, přispívá k jejich růstu a účinně napomáhá k jejich aktivitě. Na závěr jsme přidali extrakt ze smetánky lékařské, která podporuje normální trávení.

Obrovským benefitem našeho přírodního doplňku stravy, který se podílí na udržení zdravé střevní mikroflóry, je jeho způsob zpracování nazývaný tyndalizace. Jedná se o typ přerušované sterilizace, díky které zůstává v probiotikách přítomná většina aktivních metabolitů produkovaných během fermentace. Ty tak dovedou mnohem lépe přilnout ke střevní stěně a díky tomu působí daleko efektivněji při řešení trávicích potíží

Probiotika jsou zásluhou přerušované tepelné úpravy daleko odolnější vůči kyselému žaludečnímu prostředí, a tak se dostanou přímo do trávicího traktu, kde primárně působí.

 

Kdy VENIRA probiotika užívat?

VENIRA probiotika můžete užívat preventivně, ale rozhodně je mějte po ruce v následujících situacích.

1. Užíváte, nebo jste dobrali antibiotika. Při užívání antibiotik dochází k poškození mikrobioty, a tak vás mohou po jejich dobrání nepříjemně překvapit trávicí potíže a průjem. Podávání probiotik může v tomto případě značně urychlit obnovu přirozené střevní mikroflóry. 

2. Chystáte se na cestu do zahraničí. Probiotika jsou v tomto případě skvělou prevencí před zažívacími problémy a průjmem, který vám zvláště na exotických místech může potkat – typickým příkladem je Egypt a jeho Faraonova kletba. Je to dané tím, že tato místa jsou obydlena jiným spektrem bakterií, na které nemusíme být my Evropané připravení. Z toho důvodu je lepší pít na dovolené balenou vodu než pitnou vodu z kohoutku.

3. Začala chřipková sezona. Vzhledem k tomu, že probiotika podporují imunitu, jejich konzumací zvýšíte obranyschopnost svého těla před nachlazením a dalšími typy lehkých respiračních onemocnění. V tomto období samozřejmě nezapomínejte ani na vydatný spánek a kvalitní stravu, které jsou pro obranyschopnost organismu zcela klíčové.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdraví a nemoc Doplňky stravy

Pálení žáhy – jaké jsou příčiny a co pomáhá

Pálení žáhy – jaké jsou příčiny a co pomáhá

Pálení žáhy, odborně nazývané pyróza, je nepříjemný pocit pálení za hrudní kostí, který je problém, se kterým se setkává mnoho lidí. Ať už vás trápí jen občas po těžkém jídle, nebo je vaším stálým společníkem, je důležité vědět, jaké jsou jeho hlavní příčiny a co může pomoci. Často ho způsobuje nesprávná strava, stres nebo špatné stravovací návyky, ale může být i příznakem vážnějších zdravotních potíží. V tomto článku se dozvíte nejen, proč se pálení žáhy objevuje, ale také jaké jednoduché tipy a triky vám mohou pomoci s jeho prevencí a léčbou.

 

 

Jak se pozná pálení žáhy neboli pyróza?

Pálí vás v hrudi nebo krku? Máte pocit, jako kdybyste měli v zadní části hrdla hořko-kyselou tekutinu, která vám nejde spolknout? Cítíte tlak za hrudní kostí? Nadýmáte se? Je vám na zvracení?

Pokud jsme právě popsali povědomé pocity, které vás obtěžují především po konzumaci specifických druhů potravin a nápojů, trpíte občasným pálením žáhy. 

 

Proč vás pálí žáha?

Všechny nepříjemné pocity spojené s pálením žáhy způsobují kyselé žaludeční šťávy, které se v důsledku přílišného uvolnění dolního jícnového svěrače (ten se obvykle otevírá vždy jen na malý okamžik, aby do žaludku propustil spolknuté sousto) vracejí zpět do jícnu, kde dráždí sliznici. Někdy mohou kyselé šťávy proniknout až do úst a způsobit hořkokyselou chuť jako při zvracení. 

Tip: Máte pocit, že pálení žáhy je intenzivnější v noci, než přes den? Je to tím, že poloha vleže tento stav zhoršuje. Zkuste si příště podložit hlavu a lehnout na levý bok. Uvidíte, že po chvilce se dostaví úleva.

 

Co způsobuje pálení žáhy?

I přes svou běžnost je pálení žáhy mnohem více než jen chvilkové nepohodlí - je to symptom, který odráží hektický životní styl a stravovací návyky. Pokud si myslíte, že za pyrózou stojí pouze pikantní jídla, pak vás velmi rychle vyvedeme z omylu.

 

Příčinou pálení žáhy může být:

Stres - stojí společně s nezdravým stravováním na prvním místě příčin pálení žáhy. Pokud jsme vystaveni dlouhodobému stresu, naše tělo produkuje více žaludeční kyseliny, což způsobuje pyrózu. Celkové emoční pohodlí může také ovlivnit naše stravovací návyky. Pokud chcete se stresem jednou provždy zatočit, pak je zde pro vás relax komplex.

Pikantní a tučné pokrmy - také si občas rádi dáte pizzu, hamburger nebo tolik oblíbené pálivé koření? Právě tučná, kořeněná a kyselá jídla jsou častými viníky pálení žáhy. Přispívat vám rozhodně nebudou ani sladkosti či plnotučné mléčné výrobky. Zapomeňte proto na rychlé občerstvení a dopřejte si zdravou a vyváženou stravu.

Alkohol - právě ten dokáže nepříjemné pocity ještě více zintenzivnit. Alkohol může oslabit dolní svěrač jícnu, což umožňuje žaludečním kyselinám se uvolňovat do hrdla.

Obezita - riziku častého pálení žáhy jsou vystaveny také osoby trpící obezitou v důsledku které je vyvíjen nadměrný tlak na žaludek, což může vést k uvolnění jícnového svěrače. Pokud chcete shodit nějaká kila, pak vyzkoušejte spalovač tuků.

Tip: Pokud patříte do skupiny osob, kterou pálení žáhy dostihne vždy při psychické zátěži, přečtěte si náš článek o tom, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků.

 

Pálení žáhy v těhotenství - proč k němu dochází?

Proč v těhotenství dochází k pálení žáhy? Za tímto problémem stojí hormonální změny, konkrétně hormon progesteron, který pomáhá udržet těhotenství, zároveň uvolňuje svaly v trávicím traktu, což může způsobit reflux žaludeční kyseliny. Také za nepříjemné pálení žáhy může rostoucí děloha vyvíjející tlak na žaludek a bránici, což může způsobit, že se obsah žaludku snadněji vrací zpět do jícnu.

TIP: Během těhotenství se proto vyvarujte kořeněným, mastným a kyselým jídlům, která mohou rovněž způsobovat pálení žáhy a jezte menší porce. Zkuste také spát ve vyvýšené poloze a použijte další polštáře, aby vaše hlava byla výše než nohy, čímž zabráníte zpětnému toku žaludeční kyseliny

 

Po čem pálí žáha aneb jakým potravinám se raději vyhnout? 

Tučné a smažené potraviny, které zpomalují trávení a zvyšují produkci žaludeční kyseliny

Kořeněná jídla, která mohou podráždit sliznici žaludku a jícnu

Citrusové plody, rajčata, ocet a kyselé nápoje mohou zvýšit kyselost v žaludku.

Čokoláda, která obsahuje látky, které uvolňují svaly dolního jícnového svěrače a umožňují tak žaludeční kyselině snadnější přístup do jícnu.

Káva a černý čaj, protože obsahují kofein, který stimuluje produkci žaludeční kyseliny

Alkohol dráždí sliznici žaludku a může zvýšit produkci kyseliny.

Bublinky v sycených nápojích mohou způsobit nadýmání a tlačit žaludeční kyselinu zpět do jícnu.

Cibule a česnek jsou silně aromatické potraviny mohou podráždit žaludek

Fazole, čočka a hrách mohou způsobovat nadýmání a plynatost, což může zhoršit pálení žáhy.

Mléko, které může paradoxně, mléko může u některých lidí zhoršit pálení žáhy, i když má alkalické vlastnosti.

 

5 babských rad proti pálení žáhy

1. Po jídle vypijte sklenici vody s čerstvě vymačkanou šťávou z poloviny citronu. Přispějete tím k neutralizaci nadměrné produkce kyseliny solné v žaludku.

2. Připravte si domácí zázvorový čaj, který má antibakteriální a protizánětlivý účinek. Nakrájejte malý kousek kořene na drobné kousky a ty pak zalijte vroucí vodou. Po zhruba 10 minutách louhování nápoj přeceďte a vypijte.

3. Do svého jídelníčku zařaďte česnek, který má podobné účinky jako zázvor. Až vás začne pálit žáha, rozžvýkejte jeden syrový stroužek česneku.

4. Rozmíchejte dvě čajové lžičky jablečného octa ve sklenici s vlažnou vodou. Nápoj upíjejte po malých doušcích. Tímto způsobem přispějete k urychlení procesu trávení.

5. Při vaření používejte kurkumu a umíchejte si kurkumový med, který podporuje trávení a přispívá k obnově sliznice jícnu. Stačí, když ve 100 g kvalitního (ideálně domácího) medu rozmícháte jednu polévkovou lžíci tohoto aromatického koření.

 

 

Jak se rychle zbavit pálení žáhy? Jde to už za pouhých 10 minut!

Co na pálení žáhy? Pokud hledáte řešení, které vám poskytne rychlou úlevu od nepříjemných pocitů, ať jste doma, v práci, nebo na cestách, pak vsaďte na přírodní doplněk stravy VENIRA pálení žáhy. Díky svému šetrnému složení je vhodný také pro těhotné ženy, kterým rostoucí plod tlačí na žaludek, a tak velmi často s pálením žáhy bojují. Jaké aktivní látky tento doplněk stravy obsahuje a jak je možné, že vám uleví od pálení žáhy tak rychle? 

Aktivní látka Gastro AD, která přispívá k udržení normálního trávení, navrací chuť k jídlu a přináší úlevu od nepříjemných pocitů. Tato patentovaná směs bylin má schopnost regulovat produkci žaludečních kyselin. Když je žaludeční kyselina příliš silná nebo je jí příliš, může způsobit podráždění sliznice jícnu a vést k pálení žáhy. Gastro AD pomáhá udržovat pH žaludku v optimálním rozmezí a má také schopnost vytvářet na sliznici žaludku ochranný film, který ji chrání před působením kyselin.

Chlorella, která podporuje růst prospěšných bakterií ve střevech. Zdravá střevní mikroflóra hraje klíčovou roli při trávení a může ovlivnit i to, jak dobře tělo zvládá kyselost v žaludku. Má také schopnost vázat na sebe škodlivé látky v trávicím traktu, což může přispět ke snížení zánětu a podráždění i pročištění a normální funkci střevního traktu, čímž se stává další účinnou složkou proti pálení žáhy 

Aloe vera obsahuje látky, které mají silné protizánětlivé vlastnosti. Když trpíte pálením žáhy, je sliznice vašeho jícnu často podrážděná a zanícená. S tím vám pomůže právě aloe vera, které zklidńuje toto podráždění a pomáhá na sliznici vytvářet ochranný film, který chrání sliznici před působením žaludečních kyselin, a právě proto vám může aloe vera obsažené v kapslích rychle a účinně ulevit od pyrozy. 

Meduňka podporuje trávení a pomáhá tělu efektivněji zpracovávat potravu, což může přispět ke snížení kyselosti v žaludku. Meduňka působí na tělo také uklidńujícími účinky a pomáhá snižovat stres, který bývá častým spouštěčem pálení žáhy.  

 

 

Kdy už nestačí samoléčba a je žádoucí vyhledat lékařskou pomoc?

Dlouhodobé problémy s pálením žáhy mohou vést k trvalému poškození sliznice jícnu, a proto se v následujících situacích obraťte na svého ošetřujícího lékaře. Pálení žáhy:

- trvá dlouhodobě a jeho průběh se postupně zhoršuje

- objevuje se při spánku nebo v průběhu dne ve chvílích, kdy jste nic nekonzumovali

- nepolevilo ani po týdenním užívání volně prodejných léků (nebo doplňků stravy)

- doprovází dlouhodobý kašel, chrapot, bolesti na hrudníku, křeče v břiše, zvracení, krev ve stolici

Na lékaře se obraťte i v případě, že jste prodělali žloutenku nebo měl někdo ve vaší rodině nádorové onemocnění žaludku nebo jícnu

 

Jednoduché tipy, jak předejít pálení žáhy

Život je třeba si užívat, tak si ho nenechte znepříjemňovat pálením žáhy. Inspirujte se našimi tipy níže, díky kterým budete mít od pyrózy pokoj a ještě navíc prospějete svému zdraví.

1. Jezte v klidu a každé sousto důkladně rozžvýkejte.

2. Nepřejídejte se.

3. Při jídle seďte vzpřímeně.

4. Po dojedení se neohýbejte v pase.

5. Omezte konzumaci alkoholu a kouření.

6. Dopřejte si pravidelný pohyb.

7. Před cvičením se ujistěte, že vám již slehlo.

8. Poslední jídlo si dejte 2–3 hodiny před spaním.

9. Vyhýbejte se stresu a dostatečně odpočívejte.

Věříme, že vám dnešní článek pomohl vyřešit problém s pálením žáhy, nebo vás popostrčil k tomu, abyste vyhledali lékaře.

 

Co si z článku odnést?

Pálení žáhy může být nepříjemným společníkem, ale s pochopením jeho příčin a správnými návyky lze příznaky výrazně zmírnit nebo zcela odstranit. Kromě úpravy stravy a vyhýbání se spouštěčům, jako jsou kořeněná a mastná jídla, může být nápomocné zavést do denní rutiny pravidelnou fyzickou aktivitu a zlepšit režim pití tekutin. Pokud se s pálením žáhy potýkáte pravidelně, vyplatí se sledovat nejen to, co jíte, ale také v jakém množství a kdy. Důležitou roli hraje i dostatečná relaxace a snižování stresu, který může příznaky refluxu zhoršovat.

V případě, že se vám nepodaří potíže zmírnit pomocí změny životního stylu, je vhodné konzultovat svůj stav s odborníkem. Vyzkoušet můžete náš doplněk stravy, který vám může pomoci s neutralizací žaludeční kyseliny a ochranou sliznice jícnu. Kromě toho se zaměřte na prevenci, která zahrnuje například vyhýbání se těsnému oblečení nebo spaní s mírně vyvýšenou horní částí těla. Nezapomeňte, že péče o zdraví trávicího systému je klíčem k dlouhodobému komfortu a prevenci vážnějších problémů.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Zdraví a nemoc

Super greens – detoxikace organismu, podpora imunity a další důvody, proč dát zeleným potravinám zelenou

Super greens – detoxikace organismu, podpora imunity a další důvody, proč dát zeleným potravinám zelenou

Zelené superpotraviny bychom mohli díky jejich blahodárným účinkům na lidské zdraví označit za cenné dary přírody – a právě proto byste je měli konzumovat pravidelně a dlouhodobě. Jaké potraviny se řadí do skupiny super greens, jaké benefity přináší pro tělo jejich konzumace a pochutnáte si na nich vůbec? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

 

Jsou super greens opravdu tak super?

Ano, jsou. Zelené potraviny obsahují v několikanásobně účinnější formě všechny tělu prospěšné látky jako vitaminy, minerály, stopové prvky, esenciální mastné kyseliny, aminokyseliny a enzymy

K jejich klíčovým vlastnostem patří komplexnost a přirozenost pro lidský organismus. Jsou zásadotvorné a enzymaticky aktivní. Dále vykazují vysokou antioxidační aktivitu a jsou bohaté na chlorofyl, který stimuluje srdce, cévní systém, střeva, dělohu a plíce.

Jejich výhodou je i to, že na sebe působí synergicky, tedy vzájemně posilují svůj účinek, a tak se dají užívat současně. Dokonce se jedná o doporučený postup.

 

Potraviny, které patří do skupiny super greens

K nejvýznamnějším zeleným potravinám patří spirulina, chlorella a mladý ječmen. Jaké jsou jejich účinky na lidský organismus? 

 

Spirulina 

- sladkovodní silice, která patří mezi antioxidanty

- napomáhá k normální hladině cukru v krvi

- podporuje přirozenou obranyschopnost imunitního systému

- přispívá k celkové vitalitě

- pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost a eliminovat chuť k jídlu

 

Chlorella

- jednobuněčná sladkovodní řasa plná vitaminů, kterou řadíme mezi antioxidanty

- podporuje normální funkci střevního traktu

- napomáhá k pročištění organismu

- je bohatým zdrojem vlákniny, která na sebe dokáže vázat těžké kovy i další toxické látky a napomáhá je odstranit ven z těla, čímž eliminuje jejich vstřebání do krve

- přispívá k mikrobiální rovnováze

 

Zelený ječmen

- antioxidant bohatý na nejrůznější vitaminy a minerály z přírodních zdrojů

- díky obsahu vitaminu C a B6 přispívá k eliminaci únavy a vyčerpání, čímž dokonale pomáhá k povzbuzení organismu

- podporuje normální funkci jater a žlučníku

- napomáhá snižovat překyselení organismu

Jarní detoxikace pomocí zelených potravin: Má smysl?

Jak už jsme zmiňovali v článku o jarní péči o pleť, jaro je časem probouzení, kdy měníme zajeté pořádky nejen v pečujicí rutině, ale celkově v našem životním stylu. Pomyslným startem cesty za zdravějším já může být detoxikace, která zbaví organismus nahromaděných toxinů, což s sebou nese celou řadu benefitů.

Pokud se máme bavit konkrétně o konzumaci zelených potravin, největšího přínosu se dočkáte, pokud je budete užívat pravidelně a dlouhodobě. Nicméně pořád je lepší užívat zelené potraviny v rámci jarní detoxikační kúry, než jejich existenci zcela ignorovat.

 

S detoxikací organismu vám pomůže chlorella i spirulina

Když mluvíme o detoxikaci organismu, mluvíme vlastně o tom, co nejvíce ocení vaše játra a střeva

Jak chlorella, tak i spirulina obsahují aminokyseliny přispívající k eliminaci těžkých kovů, které představují jednu z největších hrozeb nejen pro játra, ale pro celý organismus. K detoxikaci střev je vhodná zmiňovaná chlorella obsahující velké množství vlákniny, která napomáhá čistit tlusté střevo a nánosy toxických usazenin z jeho stěn. Obě tyto zelené potraviny jsou součástí doplňku stravy VENIRA super greens, který obsahuje celkem 16 aktivních látek.

Tip: Alternativou je doplněk stravy VENIRA detox, který jsme vyvinuli tak, aby pomáhal tělo zbavovat toxických látek. Obsahuje i zmiňovanou chlorellu a spiruliny.

 

Detoxikace organismu jde ruku v ruce s jeho posílením – zvlášť v případě, že se spolehnete na zelené potraviny

Věděli jste, že následkem zaneseného tlustého střeva může dojít k oslabení vaší imunity? Samozřejmě se nejedná o jediný důvod. K dalším příčinám oslabeného imunitního systému patří chronický stres, užívání antibiotik, kouření, nadbytečná konzumace alkoholu a naopak nedostatečný pohyb a nízký příjem vitaminů a minerálů. 

Zelené potraviny jsou bohaté na antioxidanty (především vitaminy A,C,E) přispívající k eliminaci výskytu volných radikálů. Právě ty totiž stojí za oslabenou imunitou a zhoršeným průběhem všech nemocí, které se u vás v důsledku toho rozvinou.

Nicméně pouhé užívání doplňků stravy nestačí. Důležitá je celková úprava dosavadního životního stylu. Konkrétní tipy, jak posílit imunitu si přečtěte v samostatném článku.

 

Vitaminová bomba plná (nejen) zelených superpotravin

Zelené superpotraviny jsou dokonalým prototypem svěžesti a zdraví, a tak jsme vzali ty nejvyhlášenější z nich, a umíchali nepřekonatelně zdravou vitaminovou směs pro udržení vaší celkové vitality.

VENIRA super greens je hodnotný potravinový doplněk, jehož součástí jsou nejen všechny výše popsané zelené superpotraviny, ale také adaptogeny z rostlinných zdrojů a probiotika

 

Proč jsou součástí doplňku stravy probiotika?

Probiotika jsou živé mikroorganismy ovlivňující lidský organismus. K jejich nejčastěji skloňovaným účinkům na lidský organismus patří podpora imunitního systému, úprava pH střeva a podpora integrity střevní sliznice. 

Vyskytují se v potravinách (např. kysané zelí, jogurt, kefír, nakládané okurky apod.), ale můžete je přijímat i ve formě doplňků stravy. Ve druhém ze zmíněných případů je výhodou přesná znalost přítomných probiotických mikroorganismů a jejich počtu.

Konkrétně v doplňku VENIRA super greens najdete bifidobacterium & lactobacillus. Jako probiotické kultury jsme je přidali zejména na podporu trávení.

 

Jaké problémy VENIRA super greens řeší?

Zelené superpotraviny, rostlinné adaptogeny a probiotika tvoří mimořádně silnou kombinaci, která:

- povzbuzuje unavený organismus

eliminuje únavu, vyčerpání a volné radikály

dodává potřebnou dávku energie

podporuje obranyschopnost

přispívá ke správnému fungování organismu

pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost

 

Na naší vitaminové směsi si rozhodně pochutnáte

Pokud patříte k pravidelným konzumentům rozpustných směsí s obsahem super zelených superpotravin, tak určitě víte, že chuť není zrovna jejich předností. A právě to jsme se rozhodli změnit!

Naším cílem bylo vyvinout doplněk stravy bohatý na superpotraviny, který bude mít nejen perfektně vybalancované složení, ale i chuť. Příchuť jsme ladili k dokonalosti opravdu dlouho, ale trpělivost nakonec přinesla své ovoce. Vy si tak můžete každý den pochutnat na VENIRA super greens s lahodnou jablečnou příchutí

 

Proč se vyplatí sáhnout po doplňku stravy, který obsahuje směs zelených superpotravin?

Důvod je prostý – je to pohodlné, a tedy z dlouhodobého hlediska udržitelné. Abyste se mohli těšit z účinků jednotlivých zelených superpotravin, musíte je užívat pravidelně a dlouhodobě.

Díky vitaminové směsi VENIRA super greens už si nemusíte lámat hlavu nad tím, jestli v průběhu dne zvládnete zkonzumovat všeobecně doporučené množství zelených superpotravin, protože tuhle otázku už jsme vyřešili za vás v rámci vývoje, a tak se stačí řídit doporučeným dávkováním. Náš doplněk stravy proto představuje skvělé řešení pro všechny s hektickým životním stylem.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Zdraví a nemoc Doplňky stravy

Péče o pleť na jaře

Péče o pleť na jaře

Jaro je časem probouzení. Dny se postupně prodlužují a prohřívají. Ze zimního spánku se probírá i příroda, která se krásně probarvuje. Všechny tyto změny spojené s příchodem nového ročního období jsou signálem k tomu, abyste provedli drobné úpravy ve své pečující rutině, stravovacích návycích a dalších aspektech svého života. Jak by tyto změny mohly a měly vypadat se dozvíte v dnešním článku. 

Proč je nutná úprava kosmetické rutiny?

Pleť prochází v zimě zatěžkávacím obdobím. Neprospívají jí mrazy, nízké teploty ani časté přechody z tepla do zimy. Příchod jara proto vítáme s otevřenou náručí, ale velmi často se zašedlou pletí bez života, která má ještě navíc narušenou obranyschopnost. Právě v ten moment přichází na pomoc vhodně zvolené produkty péče o pleťpřírodní doplňky stravy.

POZOR! Bez ohledu na roční dobu platí zlatá pravidla péče o pleť (odlíčení, čištění, tonizace, hydratace a UV ochrana). Když píšeme tyto řádky, předpokládáme, že všechna zmíněná pravidla dodržujete. Níže se tedy nezaměřujeme na rutinu jako takovou, ale na základě změn, kterými pleť prošla v průběhu zimy, vám doporučujeme, jak ji oživit a rozjasnit. 

 

Základy jarní péče o pleť

Vypořádejte se s následky zimy raz dva a hned zkraje jara se pusťte do důkladné hydratace a regenerace pleti, čímž jí navrátíte potřebnou vláhu a vitalitu.

Nejlepší, co můžete udělat, je nadopovat svou pleť vitaminy, minerálními látkami a antioxidanty skrze vysoce kvalitní pleťovou kosmetiku s přírodním složením a doplňky stravy. 

Tip: Zjistěte, jak zatočit s nadměrným padáním vlasů v průběhu jara a léta.

 

5 kroků ke krásné pleti

1. Očista dočista

Začněte tím, že z povrchu pleti odstraníte odumřelé kožní buňky, maz, pot a další látky, které tvoří nežádoucí film a brání tak prostoupení účinných látek z dalších pečujících produktů. Sáhněte po peelingu, který dokáže všechny tyto potřeby naplnit. Pleťový peeling zanechává pleť dokonale čistou, zářivou a hebkou na dotek

Jednou až třikrát týdně používejte také peeling na rty, který je zbaví šupinek a bude předcházet jejich popraskání. Denně na ně aplikujte balzám na rty.

 

2. Hloubková výživa

Pokud chcete napravit svou pleť, musíte se postarat o to, aby se účinné látky dostaly do hlubších vrstev kůže. V tomto ohledu se můžete jednoznačně spolehnout na pleťová séra obsahující především menší molekuly účinných látek, které snadno pronikají hluboko do pokožky

V naší nabídce najdete hned několik druhů sér, která se liší svými schopnosti. Například VENIRA sérum s BIO kyselinou hyaluronovou a vitaminem C pleť dokonale rozjasňuje a hydratuje. Navíc je vhodné pro každý typ pleti, a tak máte jistotu, že při jeho použití nešlápnete vedle. Dalším produktem, který si zaslouží vaši pozornost, je VENIRA intenzivní kolagenové sérum pro zralou pleť. Vyčnívá pro svůj mimořádný liftingový účinek, schopnost stimulovat tvorbu kožních buněk a přispívat k vyhlazení jemných linek a hlubokých vrásek.

 

 

3. Voda nad zlato

Hydratace a podpora udržení přirozené vlhkosti je pro pleť naprosto klíčová. Absolutním základem je hydratační denní krém s ochranným účinkem a hydratační noční krém podporující regeneraci pleti

Naše hydratační řada je vhodná pro regeneraci a hydrataci suché a dehydrované pleti. Zároveň jsme se postarali o to, abyste si z jejích produktů zvládli bez problémů poskládat svou ranní a večerní pečující rutinu. V této řadě najdete také hydratační sérum poskytující pleti intenzivní hydrataci a ochranu před ztrátou vlhkosti.

Tip: Při výběru konkrétního produktu si vždy ověřte, jestli je vhodný přímo pro váš typ pleti a případně jestli vám může pomoci s problematikou, kterou momentálně řešíte.

 

4. Profesionální zásah

Postarejte se o hladký přechod do nového ročního období tím, že svou pleť svěříte do rukou kosmetického salonu. Díky profesionálnímu ošetření se vaše pleť snáze vypořádá s následky zimy a zároveň připraví dokonalé podmínky pro vstřebání všech účinných látek z jednotlivých kosmetických produktů.

 

5. Doplňky stravy

Podpořte ještě více účinky kosmetických produktů tím, že začnete užívat přírodní doplňky stravy. Právě ty představují spolehlivý způsob, jak tělu dodat nezbytné vitaminy, minerály, stopové prvky a další zdraví prospěšné látky.

Svou pozornost zaměřte především na potravinové doplňky s obsahem vitaminů A, B, C, E a minerálů jako je měď a zinek. Společně mají dokonalý účinek nejen na pleť, ale také na vlasy a nehty. 

Vysoké množství tělu prospěšných vitaminů a minerálů najdete v doplňku VENIRA multivitamin, který obsahuje neuvěřitelných 31 přírodních látek

 

Vzpruhu potřebuje i váš organismus

V zimě nám výrazně chybí sluníčko, což se projevuje celkovým vyčerpáním organismu. Sluneční paprsky stimulují tvorbu vitaminu D, jehož dostatečný příjem má vliv na pohybový aparát, kvalitu pleti a pokožky vůbec, ale také na psychiku. 

Jednu z nejlépe vstřebatelných forem vitaminu D, tedy vitamin D3najdete v našem doplňku stravy VENIRA vitamin D. Nejenže přispívá k udržení optimální funkce imunitního systému a podílí se na procesu dělení buněk, také napomáhá ke zdraví kostí, svalů a zubů.

Ke zvýšení obranyschopnosti svého organismu přispějete i tím, že se budete pravidelně hýbat a zároveň si dopřejete dostatek odpočinku a spánku

Tip: V samostatném článku zjistíte další důvody, proč je nezbytné vitamin D užívat.

 

Příchod jara vybízí k celkové očistě organismu 

Tu můžete zahájit pitím čaje jehož sílu pramenící z přírody ucítíte v každém doušku. VENIRA ovocný sypaný čaj pro každé roční období s příjemně sladkou a zároveň osvěžující příchutí napomáhá k pročištění organismu.

Nicméně alfou a omegou zůstává i nadále čistá neperlivá voda. Právě ta stojí na počátku správné hydratace a vylučování škodlivin. Denně proto vypijte dostatečné množství tekutin. 

Z hlediska životosprávy je ovšem důležité i to, co jíte. Díky pestrému a vyváženému jídelníčku, tedy dostatečnému příjmu bílkovin, zdravých tuků, sacharidů, vlákniny, vitaminů a minerálů, se budete ve svém těle cítit fantasticky. Veškerá snaha se vám navíc vrátí v podobě zářivé a zdravé pokožky.

Věříme, že vás dnešní tipy motivují k tomu do toho pořádně šlápnout a změnit své návyky na všech frontách, protože jedině tak bude o vaši pleť v průběhu celého jara dokonale postaráno.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Beta karoten: Jaké má účinky a pomůže k lepšímu opálení?

Beta karoten: Jaké má účinky a pomůže k lepšímu opálení?

V dnešním světě plném stresu, znečištěném ovzduší a nezdravé stravy, je náš organismus vystaven neustálému bombardování volnými radikály. Tyto nestabilní molekuly vznikají jako vedlejší produkt metabolismu a dalších procesů v těle, ale mohou být produkovány i vlivem kouření, nadměrného slunečního záření a dalších faktorů. Volné radikály poškozují buňky a tkáně a podílejí se na vzniku chronických onemocnění, jako jsou rakovina, srdeční choroby a neurodegenerativní choroby. Důkladná příprava je polovinou úspěchu, což bezesporu platí i v otázce opalování. Vzhledem k tomu, že jarní paprsky začínají nabírat na síle, je nejvyšší čas začít nachystat  se na dobu strávenou na slunci tak, abyste se brzy dočkali bronzové pokožky, po které už od zimy toužíte. Dnes zjistíte, proč by měl být právě beta karoten nedílnou součástí vaší cesty za krásným a dlouhotrvajícím opálením.

Co to je beta karoten?

Existují látky, které dokáží volné radikály neutralizovat a chránit tak naše buňky před poškozením. Mezi tyto látky patří antioxidanty, mezi které patří i betakaroten, pigment, který dodává ovoci a zelenině žlutou, oranžovou a červenou barvu. Patří do skupiny karotenoidů, které jsou prekurzory vitamínu A. Betakaroten se v lidském těle přeměňuje na vitamín A, který je nezbytný pro zdraví očí, imunitního systému a pokožky.

Karotenoidy působí příznivě na zdraví pokožky, vlasů, očí a zubů. Jeho přítomnost v potravinách poznáte podle typického zbarvení od žluté, přes oranžovou až červenou.

 

Kde se beta karoten nachází? 

Mezi nejbohatší zdroje vitaminu beta karotenu patří mrkev, brokolice, hrášek, mango, sladké brambory, dýně, špenát nebo meruňky.

Mrkev je jedním z nejlepších zdrojů betakarotenu. Jeden středně velká syrová mrkev obsahuje přibližně 5,4 mg betakarotenu.

Sladké brambory jsou dalším skvělým zdrojem beta karotenu. Jeden středně velký sladký brambor obsahuje přibližně 2,4 mg betakarotenu.

Dýně všech druhů jsou bohaté na betakaroten. Jeden šálek dýňového pyré obsahuje přibližně 4,5 mg betakarotenu.

Špenát - jeden šálek syrového špenátu obsahuje přibližně 2,1 mg betakarotenu.

Brokolice - jeden šálek syrové brokolice obsahuje přibližně 1,2 mg betakarotenu.

 Mango je exotické ovoce bohaté na betakaroten. Jeden středně velký kus manga obsahuje přibližně 3,6 mg betakarotenu.

Meruňky jeden šálek sušených meruněk obsahuje přibližně 12,2 mg betakarotenu.

 

Tipy pro zvýšení příjmu betakarotenu

Jezte ovoce a zeleninu v syrovém stavu nebo jen lehce tepelně upravené, abyste zachovala co nejvíce betakarotenu.

Pijte ovocné a zeleninové šťávy, které jsou dalším skvělým zdrojem beta karotenu.

Pokud nemáte v jídelníčku dostatek potravin bohatých na betakaroten, zvažte užívání doplňku stravy s betakarotenem.

 

Jaké má beta karoten účinky?

1. Podporuje imunitní systém a je silný antioxidant

Betakaroten je silný antioxidant, který chrání buňky před poškozením volnými radikály. Volné radikály jsou nestabilní molekuly, které se v organismu přirozeně tvoří při metabolismu, ale mohou být produkovány i vlivem stresu, kouření a znečištění ovzduší. Volné radikály poškozují buňky a tkáně a podílejí se na vzniku chronických onemocnění, jako jsou rakovina, srdeční choroby a neurodegenerativní choroby.

Betakaroten neutralizuje volné radikály a chrání tak buňky před poškozením. To může pomoci snižovat riziko vzniku chronických onemocnění a zpomalovat proces stárnutí.

 

2. Chrání zrak

Mezi další betakaroten účinky patří to, že je nezbytný pro zdraví očí. Přeměňuje se na vitamín A, který je důležitý pro sítnici a rohovku. Nedostatek vitamínu A může vést k šerosleposti a slepotě. Beta karoten může také pomoci chránit před makulární degenerací, což je onemocnění, které postihuje centrální část sítnice a může vést ke ztrátě zraku.

 

3. Stará se o zdravou pleť

Beta karoten chrání pleť před poškozením slunečním zářením. Pomáhá předcházet spálení a tvorbě vrásek a pigmentových skvrn. Betakaroten také podporuje hojení ran a regeneraci pleti. Díky své antioxidační funkci může beta karoten zlepšit zdraví a vzhled vaší pokožky. Každopádně samotné užívání beta karotenu v doplňcích stravy nestačí. Důležité je přijímat beta karoten také ze stravy a chránit si kůži produkty s SPF faktorem

 

4. Může snižovat riziko vzniku rakoviny

Díky tomu, že beta karoten pomáhá snižovat oxidační stres v těle, který způsobuje určité druhy rakoviny, srdeční choroby nebo Alzheimerovu chorobu, může být nápomocný jako prevence před vznikem těchto chorob

Nicméně tvrdit, že užíváním beta karotenu předejdete rakovině a dalším závažným onemocněním, nelze. Může jít však o dobrý způsob, jak přispět k celkovému zdraví organismu.

 

5. Může působit jako prevence srdečních chorob

Srdeční choroby zahrnují širokou škálu stavů, které postihují srdce a cévy. Mezi nejčastější typy patří infarkt, mrtvice a srdeční selhání. Rizikové faktory srdečních chorob zahrnují nezdravý životní styl, kouření, vysoký krevní tlak, vysokou hladinu cholesterolu a cukrovku.

Nejlepší beta karoten může pomáhat udržovat zdravé cévy a zlepšovat průtok krve, čímž snižuje riziko srdečních chorob. Beta karoten má protizánětlivé vlastnosti, které mohou snižovat riziko srdečních chorob. Beta karoten neutralizuje volné radikály, škodlivé molekuly, které poškozují buňky a vedou k rozvoji srdečních chorob. Některé studie naznačují, že beta karoten může snižovat hladinu LDL (špatného) cholesterolu, čímž snižuje riziko srdečních chorob.

Řada studií zkoumala vliv beta karotenu na riziko srdečních chorob. Některé studie prokázaly, že užívání doplňků stravy s beta karotenem může vést k mírnému snížení rizika srdečních chorob. Jiné studie však tento efekt nepotvrdily. Je důležité poznamenat, že většina studií se zaměřila na užívání vysokých dávek beta karotenu v doplňcích stravy. Vliv běžné stravy bohaté na beta karoten na riziko srdečních chorob není dosud plně objasněn.

 

6. Stará se o zdravé dýchací cesty

Vysoký příjem beta karotenu pomáhá zvýšit kapacitu plic a může tak pomoci zabránit poruchám dýchání například astmatu.

Jak již bylo zmíněno, nelze však tvrdit, že se beta karoten postará o vyléčení astmatu či jiných závažnějších chorob, ale jeho užívám můžete přispět k celkovému zdraví organismu

POZOR! Beta karotenu (a obecně karotenoidům) se často připisuje zásluha za to, že chrání kůži před poškozením nadměrným slunečním zářením. To ovšem není tak úplně pravda. Antioxidanty nedokážou předejít poškození a spálení kůže, které zapříčinily volné radikály produkované UV paprsky. Antioxidanty „pouze“ napravují škody, které již byly způsobeny. 

Nicméně platí to, že s pomocí karotenoidů předcházíte vzniku pigmentových skvrn, které by se mohly na vaší kůži vytvořit jako důsledek působení UV záření.

Nedostatek karotenoidů v organismu poznáte na první pohled. Nejenže vaše pokožka bude suchá a drsná, stejně tak i vaše rty budou vysušené a popraskané. Výjimkou není ani nadměrné padání vlasů. Je tedy zřejmé, že dostatečný příjem karotenoidů má pro člověka obrovský význam.

 

Beta karoten jako doplněk stravy

Jak už bylo zmíněno výše, beta karoten najdete v mrkvích, rajčatech, červených paprikách, švestkách, papáje a mangu. Kromě toho je obsažen také v petrželi, brokolici, hrachu, zelených fazolkách, špenátu, vaječném žloutku nebo játrech

Množství beta karotenu v organismu můžete podpořit s pomocí doplňků stravy, se kterými vytěžíte z opálení skutečně maximum. Proč užívat beta karoten komplex?

 

VENIRA beta karoten komplex

Aby měla vaše pokožka dostatek času na přípravu a z prospěšnosti beta karotenu jste vytěžili skutečně maximum, začněte ho užívat alespoň měsíc před vypuknutím sezony slunění. Užívejte ho po celé období opalování a plynně pokračujte ještě měsíc po jeho skončení, čímž podpoříte dlouhotrvající efekt bronzového opálení. 

Beta karoten komplex obsahuje přírodní kapsle přispívající ke krásnému a dlouhotrvajícímu opálení. Obsahuje 40 mg vitaminu C a dalších 5 přírodních složek v denní dávce (včetně biotinu, zinku a měsíčku lékařského). Vašemu tělu nabízí spoustu benefitů. Podporuje udržení zdravého a přirozeného vzhledu pokožky, napomáhá k dosažení rovnoměrného opálení a poskytuje efektivní ochranu přípravu na letní intenzivní opalování, čímž usnadňuje celý opalovací proces. Beta karoten komplex navíc obsahuje další tělu prospěšné látky:

Vitamin C

Vitamin C hraje důležitou roli v lidském organismu. Podporuje tvorbu kolagenu, funguje jako silný antioxidant a přispívá ke snížení míry únavy a stresu. Navíc chrání buňky před oxidativním stresem, který způsobuje stárnutí, civilizační choroby nebo špatný vzhled kůže

Zinek 

Zinek je významný esenciální stopový prvek, který se vyskytuje ve většině našich orgánů. Pomáhá s normální produkcí hormonů štítné žlázy nebo pomáhá se syntézou kolagenu a bílkovin. Je důležitý pro normální stav kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Bohatým zdrojem zinku jsou luštěniny, semínka nebo obiloviny. Tělo si zinek neumí vytvořit, proto bychom mu ho měli pravidelně dodávat prostřednictvím stravy nebo potravinových doplňků, které se perfektně vstřebávají

Vitamin E

Vitamin E, známý také jako tokoferol, je nezbytnou mikronutrientní sloučeninou, která hraje klíčovou roli v našem zdraví. Funguje jako antioxidant, chrání buňky před poškozením volnými radikály, a podporuje řadu důležitých fyziologických funkcí. Vitamin E je rozpustný v tucích, což znamená, že se vstřebává spolu s tuky v potravě. Najdeme ho v rostlinných olejích, listové zelenině, ořechách a semínkách, obilovinách a luštěninách. Vitamin E neutralizuje volné radikály, škodlivé molekuly, které poškozují buňky a vedou k řadě chronických onemocnění. Pomáhá chránit srdce a cévy před poškozením a snižuje riziko infarktu a mozkové mrtvice a podporuje zdraví pokožky a zpomaluje proces stárnutí.

Měsíček lékařský 

Měsíček lékařský je jednoletá bylina s oranžově žlutými květy, které připomínají pampelišky. Původem pochází ze Středomoří, ale dnes se pěstuje po celém světě. Měsíček lékařský obsahuje řadu aktivních látek, které mu propůjčují jeho léčivé vlastnosti. Mezi nejdůležitější patří karotenoidy, jako je beta karoten, které chrání buňky před poškozením volnými radikály a podporují hojení ran. Dále obsahuje flavonoidy jako je kvercetin, který má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Esenciální oleje v měsíčku mají antiseptické a dezinfekční vlastnosti.

Biotin

Biotin, známý také jako vitamín B7, je esenciální mikronutrient. Je nezbytný pro řadu důležitých metabolických procesů a podporuje zdraví kůže, vlasů a nehtů. Biotin je rozpustný ve vodě, což znamená, že se snadno vylučuje močí. Najdeme ho v hojnosti v pestré paletě potravin například ve žloutcích, v houbách nebo v lososovi. Biotin podporuje zdraví kůže a pomáhá předcházet suché a šupinaté pokožce, ekzémům a akné, podporuje růst silných a zdravých nehtů a pomáhá předcházet jejich lámavosti a třepení. Důležitou roli hraje také v metabolismu glukózy a pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi.

 

Kdy začít, a jak dlouho, beta karoten užívat?

Aby měla vaše pokožka dostatek času na přípravu a z prospěšnosti beta karotenu jste vytěžili skutečně maximum, začněte ho užívat alespoň měsíc před vypuknutím sezony slunění. Užívejte ho po celé období opalování a plynně pokračujte ještě měsíc po jeho skončení, čímž podpoříte dlouhotrvající efekt bronzového opálení

 

Kdy je ještě vhodné užívat beta karoten?

Jarní a podzimní měsíce: V těchto měsících je slunečního záření méně, takže riziko rozpadu beta karotenu v organismu je nižší.

Období zvýšené fyzické aktivity: Pokud se věnujete sportu nebo jiným fyzickým aktivitám, může vám užívání beta karotenu pomoci s regenerací svalů a posílit imunitní systém.

Období stresu: Stres může vyčerpávat zásoby antioxidantů v organismu, včetně beta karotenu. Užívání doplňků stravy s beta karotenem vám může pomoci zvládat stresové situace.

 

Dávkování beta karotenu

Doporučený denní příjem betakarotenu se liší v závislosti na věku a pohlaví. Pro dospělé je to 6 mg pro muže a 5 mg pro ženy. Betakaroten se nachází v mnoha potravinách, takže ho většina lidí získává dostatek ze stravy. Pokud však nemáte v jídelníčku dostatek potravin bohatých na betakaroten, můžete ho užívat i v doplňcích stravy. Jako všude i zde platí, všeho moc škodí. Nepřekračujte doporučený denní příjem beta karotenu a svou pokožku chraňte před slunečním zářením také dalšími produkty obsahujícími SPF

Podpořte ještě více celý opalovací proces

Beta karoten na opalování sice zvyšuje toleranci kůže na sluneční záření, ale to neznamená, že už svou pokožku nemusíte při pobytu venku chránit. Svůj opalovací arzenál proto doplňte o VENIRA opalovací olej s SPF 20.

Náš opalovací olej stimuluje tvorbu melaninu a vaši pokožku účinně chrání před UV zářením a předčasným stárnutím. Přidané třpytky činí vaši pokožku naprosto neodolatelnou na pohled a zásluhou olejové konzistence je zase dokonale hebká na dotek. 

 

Důležitost SPF

Slunce je zdrojem života, ale jeho UV záření může být pro naše zdraví škodlivé. Nadměrné vystavení UV záření může vést k řadě zdravotních problémů, včetně spálení, předčasného stárnutí a rakoviny kůže. Naštěstí existuje jednoduchý a účinný způsob, jak se před těmito škodlivými účinky chránit: používání opalovacího krému s ochranným faktorem (SPF).

SPF (Sun Protection Factor) je číslo, které udává, jak moc opalovací krém chrání vaši pokožku před UVB zářením, které je hlavním viníkem spálení a rakoviny kůže. Čím vyšší je číslo SPF, tím větší je ochrana. Například opalovací krém s SPF 30 blokuje 97 % UVB záření, zatímco opalovací krém s SPF 15 blokuje pouze 85 %.

Doporučený SPF závisí na typu vaší pokožky, délce pobytu na slunci a dalších faktorech. Pro běžné každodenní použití dermatologové doporučují používat opalovací krém s SPF 30 nebo vyšším. Pokud máte světlou pleť, spálíte se snadno a měla byste používat opalovací krém s SPF 50 nebo vyšším.

Opalovací krém byste měli nanášet na všechny exponované oblasti pokožky 20 minut před pobytem na slunci a znovu každých 2 hodiny, nebo častěji, pokud se potíte nebo plavete. Nezapomeňte nanést opalovací krém i na uši, rty a chodidla.

 

Další tipy pro ochranu před sluncem

Kromě používání opalovacího krému existují i další způsoby, jak se chránit před sluncem:

Vyhýbejte se přímému slunečnímu záření v nejteplejších hodinách dne (mezi 10. a 16. hodinou).

Noste ochranný oděv, jako jsou klobouky, sluneční brýle a košile s dlouhými rukávy.

Vyhledejte stín, když je to možné.

Pijte dostatek tekutin, abyste se vyhnuli dehydrataci.

 

Použijte samoopalovací pěnu

Nebaví vás dlouhé hodiny chytat bronz na slunci? Urychlete opalovací proces! Využijte samoopalovací pěnu na tělo a obličej s neodolatelnou vůní. Už nemusíte čekat s opálením na léto, samoopalovací pěna vám poskytne přirozené a bezchybné opálení během celého roku. Pěnová konzistence umožňuje jednoduché aplikování pěny. Vaše pokožka zůstane jemná a hydratovaná. Samoopalování je bezpečné, nemusíte se bát bolestivého spálení způsobeného opalováním na slunci. Pěnu nanášejte krouživými pohyby rovnoměrně po celém těle pomocí aplikační rukavice na samoopalovací přípravky. Začněte s většími plochami, jako jsou ruce a nohy, postupně pěnu rozetřete na nárty, prsty či zápěstí a kolena. Vyhněte se kontaktu s očima a po nanesení vyčkejte několik minut s oblékáním. Po aplikaci si umyjte ruce.

 

Chraňte před sluncem i své vlasy

Slunce vám sice dává život a energii, ale jeho UV záření může mít i negativní dopady na vaše zdraví. To platí nejen pro pokožku, ale i pro vlasy. Nadměrné vystavení slunečnímu záření může vlasy poškodit a vést k řadě problémů, jako jsou:

Ztráta barvy: UV záření ničí pigment melanin, který dodává vlasům barvu. To může vést k zesvětlení vlasů, vyblednutí barvy a tvorbě šedivých vlasů.

Suchost a lámavost: UV záření vysušuje vlasy a poškozuje jejich strukturu, což je dělá náchylnější k lámání a třepení.

Ztráta objemu: Poškozené vlasy ztrácejí objem a působí mdle.

Poškozená struktura: UV záření otevírá kutikulu vlasů, která je zodpovědná za jejich ochranu. To vlasy dělá náchylnější k vnějším vlivům a chemikáliím.

VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou vytváří ochranný štít pro pokožku hlavy a vlasy vystavené UV slunečnímu záření. Zároveň zabraňuje vysoušení a lámání vlasů či podráždění pokožky, zamezuje vyblednutí barvy vlasů a snižuje poškození kolagenu ve vlasech až o 79 %. Vlasy nezanechává mastné, ale naopak hebké, lesklé a snadno rozčesatelné.

 

Opalování pro náročné 

Pokud jste milovnicí letních měsíců, nekonečného slunění a už se nemůžete dočkat, až začne opalovací sezona, máme pro vás další produkty, které byste si rozhodně neměla nechat ujít

Pokud usnete na sluníčku a vzbudíte se spálená, jistě vám přijde vhod VENIRA chladivý gel po opalování, který snižuje pálení a začervenání a podporuje regenerační schopnosti pokožky. Obsahuje mentol a aloe vera, které pokožku krásně provoní a zchladí. Ve složení gelu najdete také panthenol, který hydratuje a zklidňuje citlivou pokožku a podporuje hojení drobných ran

Toužíte po neodolatelném a dlouhotrvajícím opálení? Vložte své opálení do rukou VENIRA opalovací máslo, bronze, SPF 25, které obsahuje beta karoten a dalších 21 účinných složek včetně slunečnicového oleje a vitamínu E. Snadno se nanáší a roztírá a zabraňuje předčasnému stárnutí kůže. Hydratuje pokožku a zanechává ji zvláčněnou. Navíc vaší pleti dodá jemný třpytivý filtr a vy se tak stanete bohyní pláže

 

Výhody slunění

Sluneční paprsky dopadající na naši pokožku přispívají k udržení duševní pohody a stimulují tvorbu vitaminu D v kůži. Slunce může u některých jedinců sloužit také jako účinný pomocník při léčbě atopického ekzému, lupénky a jiných kožních chorob.

Na závěr se hodí připomenout, že jen zdravé opálení je skutečně krásné, a proto je dobré znát i nevýhody opalování a vědět, jak o pokožku během opalovací sezony správně pečovat.

 

Co si z článku odnést? 

Beta karoten je látkou ze skupiny karotenoidů, které působí příznivě na stav a zdraví pokožky, vlasů, očí a zubů. Naše tělo vnímá beta karoten jako provitamin vitaminu A a je pro něj důležitým antioxidantem, který chrání organismus před negativním působením volných radikálů.

Beta karoten je hojně zastoupen v mrkvi, sladkých bramborách, dýni, špenátu, brokolici, mangu nebo meruňkách. Beta karoten je silný antioxidant a podporuje imunitní systém, chrání zrak a pomáhá v péči o zdravou a krásnou pleť. Samotné užívání beta karotenu však vaši pleť neochrání před UV zářením, proto používejte další produkty obsahující SPF

Zvýšit dávku beta karotenu můžete pomocí VENIRA beta karoten komplexu, který obsahuje vitamíny C a E, zinek, biotin a měsíček lékařský, který podporuje udržení zdravého a přirozeného vzhledu pokožky, napomáhá k dosažení rovnoměrného opálení a poskytuje efektivní ochranu přípravu na letní intenzivní opalování. Ideální je začít beta karoten užívat alespoň měsíc před začátkem opalovací sezony, během celého období opalování a ještě měsíc po ukončení letní sezony.

Pokud vás nebaví proces opalování, vyzkoušejte samoopalovací pěnu, se kterou budete opálená raz dva. Před sluncem chraňte také své vlasy s venira ochranným sprejem proti slunci, chloru a slané vodě. Jestli se chcete na pláži třpytit, využijte také opalovací máslo s SPF 25, které vaší kůži dodá jemný třpytivý nádech a postará se o krásné opálení. A pokud to se sluněním přeženete, zchlaďte se gelem po opalování s aloe vera a mentolem. Pamatujte, beta karoten může mít na vaši pokožku příznivé účinky, nicméně na ochranu před sluncem a UV zářením sám nestačí. Vždy používejte produkty s SPF ochranným faktorem nehledě na roční období.

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Péče o pleť Péče o tělo

Jak vznikají strie a jak se jich zbavit?

Jak vznikají strie a jak se jich zbavit?

Jsou považované za jeden z nejčastějších estetických problémů, ale z dlouhodobého hlediska nepředstavují žádné zdravotní riziko. Řeč je o striích, se kterými se potýká drtivá většina celé populace. Proč strie vznikají, jak na ně vyzrát, a hlavně jde to vůbec?

 

Jak, kde, u koho a proč strie vznikají?

Strie (= pajizévky) jsou specifickým typem jizev, které se na povrchu kůže objevují v důsledku popraskání kolagenních a elastinových vláken nacházejících se v dermis.

V momentě, kdy vlákna prasknou, kůže ztrácí v daném místě schopnost se přirozeně natahovat. Na povrchu se tato změna projeví vznikem drobných prasklinek – tedy načervenalých až fialových strií, které mohou ze začátku svědit. Postupně se rozšiřují a jejich odstín vybledne natolik, že se podobá barvě okolní kůže. 

Strie se mohou lišit nejen svým odstínem, ale také tvarem a velikostí. Běžně se stává, že se vytvoří více strií na jednom místě, a proto se prolínají. 

I na dotek strii bezpečně poznáte – při přejetí daného místa můžete pociťovat mírnou prohlubeň.

 

Jak vznikají?

Strie jsou vlastně jakousi symbolikou cesty životem. Poukazují na vše, co má daná osoba za sebou – například u žen můžeme zcela určitě zmínit porod. Ke vzniku strií jsou obecně náchylnější ženy, to ale neznamená, že mužům se objevit nemohou – naopak.

Pajizévky jsou doprovodným efektem přílišného namáhání kůže, konkrétně kolagenních a elastinových vláken, která už se dále nedokážou přizpůsobovat nadměrnému napětí a prasknou.

 

Nejčastější důvody ke vzniku strií

Obecně lze říct, že příčinou vzniku strií je změna objemu těla, při kterém dochází k rychlému natahování kůže.

V praxi se strie běžně tvoří při

- růstu svalové hmoty

rapidním přibírání na váze nebo hubnutí

těhotenství

dospívání

hormonálních změnách

užívání některých léků, které poškozují kůži

 

Se striemi tedy nejvíce zápasí dospívající, sportovci a ženy v těhotenství. Rovněž je důležité zmínit, že ke vzniku strií může mít každý z nás genetické dispozice (bez ohledu na pohlaví).

 

Místa na těle, kde se strie tvoří

Strie se mohou objevovat prakticky všude po těle, ale nejčastěji se vyskytují na břiše, zádech, hýždích, stehnech, bocích, prsou a pažích.

 

Lze předcházet vzniku strií?

I když strie zdobí těla drtivé většiny populace, snížit pravděpodobnost jejich vzniku opravdu můžete

Vaší největší výzvou bude udržení konzistentní péče. Kůže je sama o sobě pružná, ale samozřejmě má své limity. Abyste její schopnost natahovat se co nejvíce podpořili, hydratujte ji! Vyhledávejte přírodní kosmetiku s obsahem blahodárných olejů. Svou péči o tělo rozšiřte o tělové mléko a sprchový olej.

Snažte se udržet svou váhu pod kontrolou – vyvarujte se přejídání i drastickým dietám. Stravujte se vyváženě, dodržujte pitný režim a dopřejte si pravidelný pohyb. 

Prevence je v tomto ohledu velmi důležitá, protože v momentě, kdy už se vám nějaká strie objeví, nikdy se jí naplno nezbavíte – pouze můžete ovlivnit to, jak moc výrazná bude.

 

Vyzrajte na strie s kolagenem

Z výše zmíněného je zřejmé, že o tom, jestli se strie vytvoří nebo ne, rozhoduje odolnost kůže vůči napínání. Tato schopnost je do značné míry ovlivněna kvalitou kolagenních vláken. 

Chcete mít jistotu, že vaše kolagenní vlákna budou dostatečná silná na to, aby odolala případnému namáhání kůže v budoucnu? Začněte užívat kolagenové doplňky stravy. Ale pozor, při výběru si dejte záležet! My vám doporučujeme hydrolyzovaný kolagen, který má nízkou molekulární hmotnost a lehce se vstřebává do organismu.

 

Eliminujte viditelnost současných strií na minimum

Prvně si pojďme říct, že je zcela v pořádku, pokud své strie nosíte s hrdostí a nemáte nejmenší potřebu je eliminovat. Naprosto v pořádku je ale i opačná varianta, kdy se rozhodneme se svými striemi bojovat a omezit jejich viditelnost na minimum

Pro ty z vás, kteří se se současnou podobou svých strií nechtějí smířit, máme dobrou zprávu! Po dlouhém snažení jsme vyvinuli účinný krém proti striím, který díky obsahu aktivní látky LIFTONIN®-XPERT ECO proniká snadno do hlubších vrstev pokožky, kde podporuje tvorbu vlastního kolagenu. Tím napomáhá eliminovat vznik nových strií a minimalizovat vzhled těch existujících.

V číselném vyjádření můžete při pravidelném a dlouhodobém používání očekávat viditelné zmenšení velikosti strií, kdy budou až o 14 % kratší a až o 24 % užší. Zároveň se dočkáte zjemnění jejich vzhledu, kdy budou až o 31 % mělčí než před začátkem používání.

 

Další způsoby odstranění strií

Strie můžete redukovat také v rámci ošetření prováděných dermatology. Do této kategorie patří různá světelné nebo laserové ošetření a mikrodermabraze. 

 

Okénko pouze pro ženy

Vedle strií patří u něžného pohlaví k nejčastějším kosmetických problémům celulitida. I na tu jsme si při vývoji doplňků stravy posvítili, a tak vám přinášíme přírodní kapsle stop celulitidě obsahující na devět účinných látek. Svou snahu zbavit se nevzhledné pomerančové kůže ještě více podpoříte masáží s vakuovou baňkou na celulitidu. Další inspiraci nejen na to, jak se zbavit celulitidy, čerpejte u nás na blogu

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o tělo

Vitamíny na vlasy: Proč je dobré je užívat a jak je vybrat?

Vitamíny na vlasy: Proč je dobré je užívat a jak je vybrat?

Jsou vaše vlasy zplihlé a bez lesku? Třepí se, lámou a nadměrně vypadávají? Problémem nemusí být vlasová kosmetika. Možná jste jen zapomněli na to, že péče o vlasy zvenku je stejně důležitá jako ta zevnitř. Dnes se dozvíte, co všechno ovlivňuje stav vašich vlasů, a prozradíme vám, jak vybrat vitamínové doplňky, které vám na cestě za krásnými a zdravými vlasy skutečně pomohou.

 

POZOR! Ani ty nejlepší vitamíny na světě vás nespasí, pokud…

…pro celkovou vitalitu svých vlasů nic dalšího neuděláte. Zdravé vlasy jsou totiž v první řadě odrazem vašeho zdravého životního stylu, a proto vitamíny vnímejte pouze jako potravinové doplňky jejichž primárním úkolem je DOPLŇOVAT vaši stravu a životní styl

 

Péče o vlasy nezačíná v koupelně, ale v kuchyni

Jestli se na vzhledu vlasů něco skutečně projeví, pak je to váš pitný režim. Více než 10 % z celkové hmotnosti vlasu tvoří voda. Správná hydratace organismu má obrovský význam, protože má přímý vliv na zdraví, sílu i objem vlasů. V případě nedodržování pitného režimu budou vaše vlasy suché a lámavé. Nejlepší pro vás bude pití čisté neperlivé vody. Do pitného režimu se počítá také neslazený čaj, ale i zeleninové a ovocné šťávy. Naopak se do něj nepočítá alkohol a káva, která má schopnost organismus dehydratovat.

Kromě vody je důležitá i pestrá a vyvážená strava, která je pro vlasy palivem.  Postarejte se o to, aby váš jídelníček obsahoval borůvky a rajčata (významné zdroje antioxidantů), lososa (bohatý na vitamín B12 a D), avokádo (vysoký obsah vitaminu E a B), vlašské ořechy (zdroj esenciálních mastných kyselin).

Látky prospěšné pro vlasy byste našli i v celé řadě dalších potravin. Problém může být spíše v tom, abyste z pouhé stravy skutečně pokryli doporučený denní příjem. A právě s tím vám pomohou vitaminové doplňky.

 

Hlavní výhody užívání vitamínových doplňků

Samozřejmě vždy záleží na konkrétním vitamínu, ale obecně se dá říct, že k hlavním výhodám jejich užívání patří to, že:

- stimulují vlasové folikuly

posilují vlasy, a tedy zabraňují jejich lámání a třepení

vyživují vlasy do hloubky a dodávají jim lesk

- udržují ve vlasech přirozenou vlhkost a zabraňují jejich vysychání

urychlují jejich růst a předchází nadměrnému vypadávání

eliminují působení volných radikálů

 

Nejlepší vitamíny na vlasy

Vitamín A (retinol)

Kromě toho, že se podílí na zachování optimální funkce imunitního systému a přispívá k udržení normálního stavu zraku i pokožky, má výborný vliv na růst buněk, a tak je pro vlasy tou správnou volbou.

Vitamín B5 (kyselina pantothenová)

Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a ke snížení míry únavy a vyčerpání. 

Vitamín B6 (pyridoxin)

Podílí se na tvorbě nových buněk a zároveň okysličuje pokožku. Zamezuje nadměrnému vypadání vlasů a podporuje jejich optimální růst. 

Vitamín B7 (biotin)

Podporuje tvorbu keratinu, tedy hlavního proteinu, který dodává vlasům pevnost a pružnost. Kromě toho pomáhá udržet normální stav vlasů a kůže. 

Vitamín B9 (kyselina listová) 

Je klíčový z hlediska obnovy DNA. Zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů a jejich ztenčování. 

Vitamín B12 (kobalamin)

Napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a je prospěšný z hlediska udržení normální funkce imunitního systému. Podporuje tvorbu červených krvinek, které zásobují pokožku kyslíkem. 

Vitamín C (kyselina askorbová) 

Významný antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k zachování optimální tvorby kolagenu pro normální funkci kůže.

 

Pro koho jsou vitamínové doplňky vhodné?

Vitamínové doplňky stravy doporučujeme každému, kdo chce soustavně pracovat na zlepšení kvality a vzhledu svých vlasů a zároveň každému, kdo hledá účinné řešení pro své lámavé a třepící se vlasy se sklony k vypadávání. Zkrátka každému, kdo chce mít jistotu, že svým vlasům dopřává potřebnou péči nejen zvenku, ale také zevnitř.

Nutno dodat, že kvalita vlasů může utrpět při nemoci, nasazení léků, hormonálních změnách a v těhotenství. To je pak samozřejmě úplně jiný příběh. Nicméně konkrétně v těhotenství a při kojení můžete užívat doplňky stravy (nejen) na vlasy se speciálně upravenou formulí. 

 

Jak doplňky stravy na vlasy užívat?

Abyste dosáhli očekávaných výsledků, užívejte vitamíny dlouhodobě. Zároveň si vybírejte doplňky stravy, které kromě vitamínů obsahují také stopové prvky a bylinné extrakty, které působí synergicky a společně podporují udržení normálního stavu vlasů

Zmiňované vitamíny kombinujte s hydrolyzovaným kolagenem, přesličkou rolní, pivovarskými kvasnicemi, kopřivou dvoudomou, selenem a zinkem.

Tip: Nesnesete polykání velkých vitamínových tablet? Sáhněte po našich gumových medvídcích s účinným složením a lahodnou jahodovou příchutí nebo po malinových kostičkách, které podporují přirozený růst vlasů a zmírňují jejich vypadávání.

Vitamíny na vlasy vybírejte podle problematiky, kterou řešíte

Stejně tak jako má každý problém své řešení, každý vitamín má své specifické vlastnosti. Vždy se proto zaměřte na složení a hledejte organické látky přímo zaměřené na:

- urychlení růstu

- zahuštění

- eliminaci vypadávání, lámání a třepení

- posílení vlasového vlákna

- dodání lesku a pružnosti

- zlepšení celkové struktury a vzhledu

 

Stejně pravděpodobná je i varianta, kdy neřešíte žádný z výše popsaných problémů, ale chcete mít po ruce účinnou prevenci a soustavně pracovat na zlepšení celkové kvality svých vlasů

Vitamínovou bombou, ze které nebudou mít prospěch jen vaše vlasy, ale také pleť a nehty, je náš absolutní bestseller VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť. V porovnání s VENIRA kapslemi pro vlasy, nehty a pleť obsahuje na 20 aktivních látek v každé denní dávce. Jeho složení je obohacené o látku budoucnosti – Astaxanthin, o které si můžete přečíst v samostatném článku

Naše přírodní prémiové kapsle urychlují růst vlasů, přispívají k jejich zahuštění a eliminují nadměrné vypadávání. Zároveň udržují optimální stav pleti, předchází lámání nehtů a celkově je posilují.

 

Co dalšího vám pomůže na cestě za krásnými a zdravými vlasy?

Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku – ideálně tu s přírodním složením. Dále se ji naučte správně používat. Šampon aplikujte jen na vlasovou pokožku a zapracujte jemnou masáží. Naopak kondicionér vždy nanášejte pouze do délek, ze kterých nejprve vymačkejte přebytečnou vodu.

Za předpokladu, že své vlasy necháváte po umytí volně uschnout, vždy si vyfoukejte pokožku hlavy, abyste zabránili množení bakterií. Před použitím fénu si na vlasy nastříkejte tepelnou ochranu

Nezapomínejte na péči o pokožku hlavy.

Při česání postupujte od konečků ke kořínkům. Pro snadné rozčesání můžete do délek aplikovat pár kapek vlasového oleje.

Navštěvujte pravidelně kadeřníka kvůli zastřižení konečků. 

Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou a ani s ní nevycházejte do chladného počasí. 

Na noc si vlasy sepněte do volného drdolu a spěte na polštáři s hedvábným povlakem

 

S rychlostí růstu vlasů i jejich hustotou jste spokojeni, ale trápí vás rychle se mastící pokožka hlavy? Inspirujte se našimi tipy, jak správně pečovat o mastné vlasy.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Doplňky stravy

Kolagen na klouby? Rozhodně ano!

Kolagen na klouby? Rozhodně ano!

Víte, že lidské tělo je zhruba z 10 % tvořeno kolagenem? Ten je základním prvkem podpůrných a pojivových tkání (vazů, šlach, chrupavek, kostí a kloubů). Přítomnost kolagenu v organismu tedy přispívá k udržení zdravého pohybového aparátu a zároveň pomáhá předcházet zranění. Dnešní článek bude o tom, proč je nutné pohlídat si jeho dostatečný příjem poté, co ho tělo přestane produkovat samo.

 

Kolagen a pohybový aparát

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která v našem těle přirozeně vzniká díky aminokyselinám. Existuje hned několik typů kolagenu s tím, že v lidském těle jsou nejhojněji zastoupeny první čtyři, které si blíže představíme. 

Kolagen I. typu – vyskytuje se v kostech, kůži, šlachách, vazech a zubech. Vyniká svou pevností (ve šlachách spojuje svaly s kostmi) a tvoří téměř 90 % veškerého kolagenu v těle.

Kolagen II. typu – vyskytuje se v chrupavkách a tekutině vyplňující oko. Přispívá k absorbování nárazů a jedná se o hlavní kolagen v chrupavkách (tvoří zhruba 70 % kloubních chrupavek).

Kolagen III. typu – vyskytuje se v cévách, svalech a kůži. Podporuje strukturu orgánů, svalů a tepen a později bývá nahrazen kolagenem I. typu.

Kolagen IV. typu – vyskytuje se v bazálních membránách (= tenkých vrstvách oddělujících pokožku od škáry). Nachází se v kůži, kde napomáhá s filtrací.

 

Tip: Bližší informace o kolagenu a jeho účincích si přečtěte v článku na blogu.

 

Kolagen na klouby: Má smysl ho užívat?

Jelikož kolagen podporuje správnou funkci pohybového aparátu, a přispívá k jeho ochraně před poškozením, je zřejmé, že se jeho nedostatek rychle projeví. 

Následkem kolagenového deficitu může dojít k tuhnutí vazů a šlach, které ztrácejí svou přirozenou pružnost, což vede ke zmenšení a ochabnutí svalů. Zároveň můžete pociťovat i bolesti kloubů.

Všechny tyto problémy mohou potrápit nejen vrcholové sportovce, ale také běžné smrtelníky při každodenních činnostech. 

Možná si teď říkáte, že tělo si přece dokáže kolagen samo vytvořit, ale je tu jeden háček. Tento automatizovaný proces platí zhruba do věku 25. let, než se začne produkce kolagenu postupně snižovat a ve 40. letech už je zastavena úplně

 

Řešení?

Doplňte do jídelníčku potraviny, které:

- obsahují větší množství kolagenu

podporují produkci kolagenu

Začněte pozastavující se produkci kolagenu suplementovat potravinovými doplňky

Touto změnou můžete předejít ochabování svalstva, bolestem kloubů a dokonce zmírnit projevy již existujících problémů

 

Nejlepší kolagen na klouby: Jak ho vybrat?

Existuje celá řada druhů kolagenu, ale ne všechny splňují předpoklady k tomu, aby vám skutečně pomohly, a proto se při výběru doplňku stravy zaměřte vždy na zdroj, složení společně s typem a formou obsaženého kolagenu

ZDROJ: V první řadě zvažte, z čeho kolagen pochází. Doplňky se totiž vytváří z ryb, nebo pojivových tkání vepřového a hovězího dobytka. 

V našich kolagenových drincích je obsažen vepřový kolagen, jelikož se nejvíce podobá bílkovině v lidském organismu, a tak je jeho účinek velmi rychle viditelný. 

 

 

SLOŽENÍ: Je doplněk stravy přírodní a nacházejí se v jeho receptuře vitaminy či stopové prvky, které zesilují účinek kolagenu? 

Náš VENIRA premium kolagenový drink obsahuje 8 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce. Navíc je obohacený o vitamin C, zinek a biotin, které pomáhají se vstřebáváním kolagenu v těle

Tip: Budete se muset rozhodnout, jestli dáte přednost nativnímu nebo hydrolyzovanému kolagenu, které se liší svou biologickou aktivitou. Nativní (přirozený) kolagen je biologicky špatně využitelný, protože má poměrně velké molekulové řetězce.

V našich kolagenových doplňcích stravy je proto hydrolyzovaný kolagen, který je dobře rozpustný ve vodě a snadno se vstřebává do organismu. Tělo si s jeho přítomností snadno poradí a maximálně využije obsažené účinné látky k regeneraci pojivových tkání. 

 

FORMA: Rozpustný prášek? Tableta? Drink? Shot? Možností, jak doplňovat kolagen, existuje v dnešní době hned několik, a tak záleží především na vašich osobních preferencích. Zároveň berte na vědomí, že forma může mít i vliv na obsah kolagenu v jedné denní dávce. 

Ve VENIŘE bereme do úvahy odlišné preference našich zákazníků, a proto kromě kolagenových drinků, nabízíme kolagenové nápoje s upraveným složením pro těhotné a kojící, kolagen ve formě cucavých srdíček a kolagen ve formě rozpustného prášku, který je již rozdělený na denní dávky

 

Kolagen na vlasy, nehty a pleť aneb další přínosy jeho pravidelného užívání

Kolagenový deficit je zřejmý na fyzických schopnostech těla, ale můžete ho pozorovat také na stavu svých vlasů, nehtů a kůže. Efekt konzumace doplňků stravy s obsahem kolagenu je proto mimořádně významný. 

Kolagen podporuje pevnost a pružnost pokožky, zmírňuje vypadávání vlasů, podporuje jejich růst a eliminuje třepení a lámání nehtů.

Tip: O bližším vlivu kolagenu na pleť si přečtěte v samostatném článku.

 

Účinná kloubní výživa

Pokud vám jde čistě o správnou funkci pohybového aparátu, pak je skvělou alternativou ke kolagenu naše kloubní výživa s obsahem Chondroitin sulfátu, D-glukosamin sulfátu 2KCl, MSM a vitaminu C. 

Při vývoji tohoto přírodního doplňku stravy jsme brali do úvahy nejčastější příčiny namáhání kloubů (sport, hmotnost, fyzická náročná práce, špatná obuv, stárnutí), a tak vznikla účinná kombinace látek, která:

- přispívá k regeneraci kloubů

podporuje zesílení kloubů

napomáhá snížení bolesti kloubů

přispívá k lepší hybnosti

má protizánětlivý účinek

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Doplňky stravy

AHA kyseliny v kosmetice

AHA kyseliny v kosmetice

Přestaňte snít o rozjasněné, sjednocené a hedvábně hebké pokožce. Začněte žít svůj sen! Stačí, když do své beauty rutiny zahrnete AHA kyseliny (=alfa-hydroxykyseliny), které účinně bojují proti nejrůznějším nedokonalostem pleti.

AHA, co? AHA kyseliny!

AHA kyselinám (z anglického Alpha-Hydroxy Acid) se pro jejich způsob získávání říká často ovocné kyseliny. Jsou rozpustné ve vodě a na rozdíl od BHA kyselin jsou vhodné na každý typ pleti.

 

Na co jsou AHA kyseliny dobré?

To záleží na tom, po jaké z AHA kyselin sáhnete, ale obecně se dá říct, že bojují proti stárnutí pleti. Každá z kyselin má svou specifickou vlastnost a pomáhá s řešením konkrétního kožního problému. Nicméně konečný účinek vždy závisí na zvolené koncentraci

Všechny AHA kyseliny přitahují k pleti vodu a zpomalují její odpařování. Pro tento hydratační efekt jsou zvláště vhodné pro suchou a zralou pleť. Kromě toho, že zlepšují přirozenou schopnost pleti udržet hydrataci, pomáhají stahovat rozšířené póry a redukovat viditelnost pigmentových skvrn, jizviček po akné a vrásek

AHA kyseliny dokážou rozpouštět vazby mezi kožními buňkami, a zbavovat se tak odumřelých kožních buněk. Díky tomu zjemňují strukturu pleti. Dále zlepšují barevný tón pleti a eliminují vznik akné a černých teček na minimum

Některé z kyselin zvládnou přes kožní maz proniknout přímo do pórů a vyčistit ho zevnitř. Díky tomu jsou průchozí a nehromadí se v nich odumřelé kožní buňky. Dále pomáhají s regenerací a obnovou pleti.

Při pravidelném a dlouhodobém používání kosmetických produktů s obsahem AHA kyselin, je pleť krásně čistá, zářivá a mladistvá.

 

Tip: Přečtěte si, jak se zbavit černých teček.

 

Není kyselina jako kyselina

K hlavním zástupcům patří kyselina:

- citronová

- jablečná

- vinná

- mandlová

- glykolová

- mléčná

 

Kyselina citronová chrání pleť před volnými radikály a využívá se zejména pro rozjasnění unavené pleti. Nachází se v citrusových plodech, tedy citronech, pomerančích, grepech apod.

Kyselina jablečná má výborné hydratační, exfoliační a antioxidační účinky. V kosmetických produktech zajišťuje rovnováhu mezi kyselými a zásaditými složkami. Na etiketách potravin ji najdete pod označením E 296.

Kyselina vinná stimuluje tvorbu kolagenu, má exfoliační účinky a pomáhá čistit zanesené póry. Velmi často je součástí hydratačních krémů a přípravků na ochranu před slunečním zářením. 

Kyselina mandlová je ze všech kyselin nejméně dráždivá. Působí efektivně proti hyperpigmentaci a má antibakteriální účinek na pleť, a tedy účinně bojuje proti akné. Rovněž se dokáže dostat do pórů, čistit je zevnitř a regulovat tvorbu kožního mazu.

Kyselina glykolová se vyznačuje tím, že podporuje tvorbu kolagenu v pleti, čímž ji zpevňuje a omlazuje. Rovněž snižuje viditelnost hlubokých vrásek a jizviček po akné. Přirozeně se vyskytuje ve žlutém melounu a ananasu. Jinak se vyrábí z třtinového cukru.

Kyselina mléčná má podobné účinky jako kyselina glykolová, ale má větší molekuly – tudíž pracuje pomaleji a je vhodná i na pleť citlivou. Pokožku hydratuje, obnovuje, rozjasňuje, odstraňuje z jejího povrchu odumřelé kožní buňky a napomáhá udržet její optimální pH. Nachází se v zakysaných mléčných výrobcích.

 

Jednotlivé AHA kyseliny se liší nejen svými vlastnostmi, ale také velikostí molekul, a tedy schopností pronikat do kůže. Nejmenší molekuly, a tedy schopnost proniknout rychle hluboko do pleti, má kyselina glykolová, a proto je považována za jednu z nejsilnější AHA kyselin. Z toho důvodu ji můžete ve složení kosmetických produktů vidět ze všech zmíněných kyselin nejčastěji. 

 

Tip: Poznejte další způsoby, jak se zbavit pigmentových skvrn a jizviček po akné.

 

AHA kyseliny do každé beauty rutiny

Předností AHA kyselin je jejich schopnost stabilizovat pleť a navracet ji do původního stavu tím, že ji učí (opět) fungovat podle přirozených biologických procesů, které byly narušené nedostatečnou nebo nevhodnou péčí

I z toho důvodu jsou častou součástí pleťové kosmetiky. Zejména pak sér, tonerů a krémů. My jsme zvolili poslední ze zmíněných variant, protože AHA kyseliny ve formě krému mohou do pleti prostupovat postupně v delším časovém horizontu, a tak neexistuje riziko, že by narušily její přirozené pH.

 

Vyzkoušejte efekt ovocných kyselin na vlastní kůži a zažijte skutečný AHA moment

Vyvinuli jsme pro vás VENIRA AHA krém s postupným uvolňováním a inovativní technologií Skinperf LWG. Díky té jsou ovocné kyseliny (konkrétně kyselina glykolová, mléčná a citronová) postupně uvolňovány do pokožky v jednotlivých vrstvách, což přináší maximálně šetrný exfoliační účinek

Abychom zamezili přílišnému podráždění pokožky, rozhodli jsme se využít inovativní technologii Skinperf LWG (= Lameral water gel), která umožňuje práci s nižším množstvím kyselin při zachování bezchybných výsledků. Již po čtyřech týdnech bude vaše pleť až o 31 % zářivější a vznik černých teček bude eliminován až o 43 %.

 

Na co si dát při aplikaci kosmetiky s obsahem AHA kyselin pozor?

Pokud s AHA kyselinami teprve začínáte, volte nižší koncentraci a vždy následuje rady výrobce týkající se četnosti aplikace. 

K zajištění co největší účinnosti obsažených kyselin, aplikujte přípravek na suchou a čistou pleť. Před aplikací dalších přípravků pečujicí rutiny počkejte, než bude pleť zcela suchá.

Kyseliny redukují hyperpigmentaci, ale pro svůj exfoliační účinek zvyšují náchylnost pleti k tvorbě nových pigmentových skvrn, a proto je nutné používat každý den ochranný krém s SPF.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Péče o vlasy v zimě

Péče o vlasy v zimě

Je zima vaším nejoblíbenějším ročním obdobím? Uznáváme, že procházet se zasněženou krajinou a bruslit na zamrzlém rybníce, má své kouzlo, ale věřte, že chladné počasí si vybírá svou daň na stavu vašich vlasů, které už netrpělivě vyhlíží jaro. Jak zajistit, že vlasy budou i v období zimy zářivé a silné? To, a mnohem více, se dozvíte v dnešním článku.

 

Jak konkrétně vlasy v zimě trpí?

Vlasy jsou v důsledku působení chladu suché, drsné na dotek a náchylné k lámání i třepení. Kudrnaté vlasy se ještě více krepatí a ty rovné jsou zase permanentně splihlé. Vlasům v zimních měsících velmi často chybí dostatečná hydratace, což poznáte tím, že elektrizují.

 

Ničemu nepomáhají ani přechody ze zimy do tepla, protože suchý vzduch ve vytopené místnosti vlasy vysušuje, čímž přichází o svůj přirozený lesk. 

Ale pozor! Kromě samotných vlasů trpí za chladného počasí i pokožka hlavy. Nízké teploty ji v kombinaci s chladným větrem zbavují potřebné vláhy, a tak je hodně vysušená. Vedle toho může být podrážděná, což se projevuje svěděním.  

 

Tip: Podívejte se na kompletní přehled problémů, kterým budete v zimě čelit se svými vlasy.

 

Nasazení čepice se zdá jako jednoduché řešení, ale…

…rozhodně není tím nejlepším. Na jednu stranu je pravda, že pokrývka hlavy uchrání vlasy před vnějšími vlivy, ale na stranu druhou je potřeba zvážit, za jakou to bude cenu. Čepice neprospívá vlasové pokožce, která se pod ní zapařuje a potí, což vytváří dokonalé podmínky pro zvýšenou tvorbu lupů a množení kvasinek

Pokud se i tak rozhodnete po čepici sáhnout, nikdy ji nenoste dlouhodobě a vždy myslete na její pravidelné praní

4 kroky ke zdravým vlasům

Poznáte na svých vlasech, že nejsou v dobré kondici, ale nevíte, co přesně byste měli udělat pro zlepšení jejich stavu? Inspirujte se našimi konkrétními tipy na péči o vlasy v zimě

 

1. Vlasová rutina

Správně poskládaná vlasová péče dodá vaší koruně krásy sílu vzdorovat klimatických změnám. Její součástí musí být bezpochyby šampon, kondicionér, maska a bezoplachová péče. 

Základem vlasové rutiny je přírodní šampon, který šetrně myje a čistí pokožku hlavy i jednotlivá vlasová vlákna. Dále přichází na řadu kondicionér aplikovaný do délek (před nanesením vymačkejte z vlasů přebytečnou vodu). Alespoň dvakrát týdně použijte masku na lesk, hydrataci nebo výživu – konkrétní produkt si vyberte s ohledem na to, co vás u vlasů nejvíce trápí.

Do rutiny zařaďte také vlasové sérum, které zklidňuje vlasovou pokožku a posiluje vlasové cibulky. Kromě toho dodává pokožce hlavy precizní hydrataci a intenzivní výživu. Pokud hasíte již vzniklé škody, tak doporučujeme sáhnout po keratinové vodě poskytující špičkovou péči lámavým, suchým a zničeným vlasům.

Vlasy vyfoukejte fénem nastaveným na střední teplotu. I za předpokladu, že je necháváte rádi uschnout samovolně, vždy si vyfoukejte pokožku hlavy – při tom aplikujte termoochranu. Ať už se rozhodnete nechat vlasy volně uschnout, nebo je budete fénovat, za zimy nikdy nevycházejte z domu s mokrými vlasy. Ty jsou v porovnání se suchými vlasy výrazně náchylnější k poškození.

Nezapomínejte na to, že kvalita vlasové kosmetiky je stejně důležitá jako kvalita vody. Ta s obsahem chlóru může podráždit vlasovou pokožku – naopak po měkké vodě budou vaše vlasy hezčí již na první pohled a dotek.

 

2. Pitný režim a zdravá životospráva

Je prokázáno, že v zimě tíhneme ke konzumaci většího množství tuků a jednoduchých cukrů než v létě. Klidně si dopřejte, co máte rádi, ale všeho s mírou. Vaše stravovací návyky se totiž podepisují nejen na vzhledu vlasů, ale také kůže. 

Do svého každodenního jídelníčku zařaďte domácí kysané zelí a kefír. Jedná se o potraviny, které vám pomohou s budováním zdravého střevního mikrobiomu, protože jsou bohaté na probiotika. Zároveň si hlídejte, abyste denně vypili doporučené množství čisté neperlivé vody.

3. Vitaminová vzpruha

Krása vlasů vychází zevnitř, a proto svůj jídelníček doplňte o kvalitní potravinové doplňkyKomplex vitaminů a stopových prvků, které vlasům prospívají, najdete ve VENIRA kapslích pro vlasy, nehty a pleť. Jedná se o absolutní bestseller s obsahem 19 aktivních látek

Tápete nad tím, jaké vitaminy vám chybí? Navštivte lékaře, který vám zkontroluje hladinu vitamínů a doporučí, jaké konkrétně zařadit do svého jídelníčku. 

 

4. Zvlhčovač vzduchu

Pobytu ve vytápěných prostorách se zřejmě nevyhnete. Suchý teplý vzduch vysušuje vlasy a dehydratuje kůži. S vyrovnáním vlhkosti vzduchu vám pomůže zvlhčovač. Levnější variantou je pravidelné větrání a umístění nádoby s vodou v blízkosti topení

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Kojíte a padají vám vlasy? Víme, jaké vitaminy a minerální látky vám chybí

Kojíte a padají vám vlasy? Víme, jaké vitaminy a minerální látky vám chybí

Vypadávání vlasů je tématem mnohých novopečených maminek. Jedná se o situaci nepříjemnou, ale nutno dodat, že nijak výjimečnou – s nadměrným vypadáváním vlasů po porodu má zkušenost až 50 % žen. Dnes se dozvíte, co nadměrné vypadávání vlasů vyvolává a přidáme i několik tipů, jak mu úspěšně čelit.  

 

Proč po porodu a během kojení padají vlasy?

Po porodu dochází u žen ke snížení hormonů estrogenu a progesteronu, čímž se do těla vysílá signál, že těhotenství skončilo. Právě náhlá změna hladiny hormonů vede ke snížení kvantity a kvality vlasů

 

Co je to Telogen effluvium?

Telogen effluvium je druhou nejčastější formu vypadávání vlasů diagnostikovanou dermatology. Jedná se o jev vyvolaný stresem, šokem nebo hormony.

Vlasový cyklus (detailně popsaný například v článku zde) zahrnuje čtyři růstové fáze vlasů. Právě Telogen effluvium souvisí s telogenní, tedy klidovou fází, která standardně trvá tři až čtyři měsíce. Folikul přestává být aktivní a regeneruje se. U zdravého člověka se v této fázi nachází až 14 % všech vlasů. 

V důsledku vyvolání Telogen effluvium se zpomaluje růstová fáze, což znamená, že dalšími etapami prochází méně vlasů. Kvůli tomu se do telogenní fáze dostává až 30 % všech vlasových vláken, tedy prakticky dvojnásobek běžného množství. 

V praxi může trvat šest až dvanáct měsíců, než se hladina hormonů společně s vlasovým cyklem vrátí zpět do normálu

 

Co můžete s padáním vlasů v průběhu kojení udělat?

Rozhodně nic nezkazíte účinnou prevencí zaměřenou nejen na posílení vlasového vlákna, ale také na:

- podporu psychické pohody

- snížení míry únavy a vyčerpání

- posílení imunitního systému

- ochranu buněk před oxidativním stresem

- udržení normální hladiny glukózy v krvi

- podporu normální krvetvorby

Jaké vitamíny proti padání vlasů zvolit? Všechny požadavky do jednoho splňují VENIRA vitaminy pro kojící ženy. Jsou přírodní, mají lahodnou meruňkovou příchuť, nejsou slazené cukrem a neobsahují žádný lepek a laktózu.

 

Jak je to s vlasy v průběhu těhotenství?

Je běžné, že v těhotenství se vypadávání vlasů dočasně omezí. Budete si všímat toho, že vaše vlasy jsou nebývale husté, zdravé a lesklé. Za toto příjemné překvapení vděčíte rostoucí hladině hormonu estrogenu, který prodlužuje růstovou fázi vlasových vláken, která by za normálních okolností už dávno vypadla

Přestože vás v průběhu těhotenství nebude trápit nadměrné vypadávání vlasů, můžete se potýkat s fyzickým i psychickým vyčerpáním, bolestmi hlavy, únavou, otékáním nohou a prudkými změnami nálad. Mnohdy jsou na vině chybějící minerály a vitaminy, které by nastávající maminky podpořily v období těhotenství, kdy musí fungovat doslova za dva. 

Tělo ženy musí v průběhu těhotenství zajistit dostatečný přísun vitaminů a minerálů nejen pro sebe, ale také vyvíjející se miminko. Z toho důvodu se vyplatí sáhnout po vitaminové směsi, která obsahuje vše, co žena v průběhu 1–3 trimestru potřebuje.

 

Jak dlouho trvá padání vlasů po porodu a kojení? 

Kdy se po porodu a kojení vrátí vše do normálu nelze s přesností říct, protože každá žena je jedinečná a na každou z nich může mít těhotenství i kojení jiný vliv. 

Obecně však lze říci, že většina žen zažívá zvýšené padání vlasů během prvních tří až šesti měsíců po porodu. Padání vlasů je často nejvýraznější kolem třetího až čtvrtého měsíce po porodu, kdy tělo prochází významnými hormonálními změnami. Jakmile se hormonální hladiny začnou stabilizovat, což obvykle trvá šest až dvanáct měsíců po porodu, padání vlasů by se mělo postupně snižovat.

Během této doby se růstový cyklus vlasů vrací do normálu, což znamená, že nové vlasy začnou růst a staré vlasy přestanou nadměrně vypadávat.

 

Jak zamezit padání vlasů, lámání nehtů a zhoršení stavu pleti?

1. Pamatujte, že vyvážený jídelníček je základ

Co na vypadávání vlasů? Nastávající maminky by měly veškeré vitaminy a minerály dodávat tělu formou bohaté, pestré a hlavně vyvážené stravy, která zajistí přísun všech nepostradatelných látek.

Jednou z nejdůležitějším aktivních látek je kyselina listová (= vitamin B9), která napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a přispívá k normální krvetvorbě. Bohatě obsažená je například ve špenátu, kapustě, brokolici a zelí. Nedostatek vitaminu B9 způsobuje slabost, únavu a například i výkyvy nálad

U mnohých vitaminů a minerálů může být těžké zajistit dostatečný přísun pouze ze stravy, a tak přichází na řadu doplňky stravy ve speciální verzi pro těhotné a kojící maminky, které by měly být s ohledem na citlivé období těhotenství a kojení přírodní.

 

2. Dopřejte svému tělu nepostradatelné vitaminy a minerály v jedné porci

Zmiňovanou kyselinu listovou a dalších 24 přírodních látek, které se svým vzájemným působením podílí na udržení komfortu maminek i miminka, najdete ve vitaminovém komplexu pro těhotné a kojící ženy.

Kromě kyseliny listové je pro nastávající a novopečené maminky důležité železo, vápník, hořčík, jód, vitamin D3, zinek a omega 3 mastné kyseliny. 

 

3. Nezapomínejte na kolagen

Jelikož základní stavební bílkovinou kůže je kolagen, a od stavu pokožky se odvíjí i kondice vlasů, je důležité podporovat jeho tvorbu, jelikož může vlasovým vláknům pomoci k rychlejší regeneraci.

I z toho důvodu jsme vzali náš bestseller – kolagenový drink, a jeho složení upravili do speciální verze pro všechny těhotné a kojící maminky. Tento lahodný nápoj vám pomůže udržet normální stav vlasů, nehtů, pleti a zubů. 

 Zjistěte další benefity kolagenu v našem předchozím článku.

 

4. Soustavná péče

Vlasům prospěje, pokud je nebudete kulmovat a žehlit. Do sucha je foukejte pouze po aplikaci ochranného přípravku před teplem. Omezte používání stylingových přípravků

Přípravky na vypadávání vlasů vám mohou pomoci. Na vlasy aplikujte přírodní kosmetiku. Používejte šampon pro podporu růstu vlasů, který můžete střídat se šamponem proti vypadávání vlasů. Vždy používejte i kondicionér, který vybírejte podle typu svých vlasů.

Pravidelně si dopřávejte masáž pokožky hlavy. Podpoříte tím růst vlasů a stimulujete činnost mazových žláz, které přispívají k hydrataci kůže.

Pokud se chcete dozvědět o dalších příčinách vypadávání vlasů a o produktech na zamezení jejich padání, přečtěte si náš článek s názvem TOP produkty na vypadávání vlasů.

Těhotenství a kojení může zamávat také s kvalitou vaší pleti a nehtů. S vlasovými a pleťovými problémy vám pomohou vitamíny a minerály obsažené v kapslích. Podpořit zdraví a kvalitu vlasů však můžete také konzumací potravin bohatých na vápník (ořechy, jogurt, sýr, listová zelenina), kyselinu askorbovou (citrusy, brambory, rajčata) a vitamíny skupiny B (luštěniny, drůbeží maso, mléčné výrobky, obiloviny).

Pro zdravou a krásnou pleť bez problémů je důležitá správná pečující rutina, která bude respektovat váš geneticky daný typ pleti a její momentální potřeby. Více o správné péči o pleť se dozvíte v našem článku s názvem Čištění pleti v pohodlí domova.

 

Zajímavosti o padání vlasů po porodu a během kojení 

1. Padání vlasů u žen po porodu je způsobeno především poklesem estrogenu a progesteronu, nikoli kojením. Kojení však může mírně zpomalit návrat vlasů do normálního růstového cyklu.

2. Padání vlasů po porodu a během kojení není známkou špatného zdraví, ale jde o normální a přirozený proces, kterým prochází mnoho žen.

3. Kojení je nejenom prospěšné pro dítě, ale také pomáhá matce. Během kojení se tělo matky přirozeně čistí od nadbytečných hormonů a dalších látek nahromaděných během těhotenství. Tento proces může ovlivnit nejen padání vlasů, ale také celkový stav pokožky a nehtů.

4. I když nedostatek vitamínů a minerálů může přispívat k padání vlasů, není to jediný faktor. Hormonální změny, stres, nedostatek spánku a fyzická vyčerpanost po porodu hrají také velkou roli. 

5. Hormon prolaktin, který je zodpovědný za produkci mateřského mléka, může také ovlivnit růst vlasů. Zvýšená hladina prolaktinu může způsobit zkrácení růstové fáze vlasů a tím přispět k jejich vypadávání.

6. Strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny, železo, zinek a vitamíny skupiny B může podpořit zdraví vlasů. Losos, avokádo, ořechy, semínka a listová zelenina jsou skvělými zdroji těchto živin.

 

Co si z článku odnést?    

Vypadávání vlasů u žen po porodu a během kojení je zcela přirozené. Těhotenství je pro tělo fyzicky namáhavé a ženy si procházejí velkými hormonálními změnami, které způsobují padání vlasů a mohou zpomalovat jejich opětovný růst. Naštěstí existují vitamíny na vypadávání vlasů pro těhotné a kojící maminky,  které vám s padáním vlasů pomoci

Jak ještě zabránit vypadávání vlasů? Zaměřte se také na kvalitní péči o vlasy a dbejte na zdravý životní styl. Zvýšenou péči věnujte také pleti a nehtům, které může porod a kojení rovněž negativně poznamenat.

V případě, že vás trápí extrémní padání vlasů i delší dobu po porodu a po kojení, poraďte se se svým lékařem. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Těhotenství a kojení Doplňky stravy Péče o vlasy

Obličejová mycí pěna – odhalujeme tajemství dokonale čisté pleti

Obličejová mycí pěna – odhalujeme tajemství dokonale čisté pleti

Ať už se v oblasti péče o pleť objeví v průběhu roku sebepůsobivější trendy, čistota nevyjde z módy nikdy. Právě ta je základním předpokladem pro udržení zdravé a krásné pleti. Takového standardu dosáhnete s obličejovou mycí pěnou, která představuje absolutní revoluci v oblasti péče o pleť. Proč tomu tak je? Dozvíte se v dnešním článku!

 

Už máte svou obličejovou mycí pěnu?

Rok 2023 sotva začal, ale my už teď s jistotou víme, jaký kosmetický výrobek bude absolutním hitem v oblasti péče o pleťSložení bohaté na aktivní látky. Sametová konzistence s nadýchanými bublinkami. Jednoduchá aplikace. Snadné roztírání. To vše hraje do karet mycí pěně, která představuje mimořádně šetrný kosmetický přípravek s pozoruhodnými čisticími a revitalizačními schopnostmi.

 

V čem je mycí pěna lepší než jiné typy čisticích produktů?

Čisticí produkty s pěnovou konzistencí zbavují pokožku nečistot bez potřeby silného tření. Vzniklá pěna totiž udělá doslova všechnu práci za vás. Stačí jen přidat malé množství vody a prsty vám budou v okamžiku po pleti krásně klouzat. 

Dalším nesporným benefitem mycí pěny je její schopnost čistit pleť bez zbytečného vysoušení a podráždění – ovšem jen za předpokladu, že neobsahuje SLS složky. 

SLS (z anglického Sodium Lauryl Sulfate) je typ tenzidu, který může pokožku zbavovat vláhy a způsobit podráždění u citlivé pleti. Takové přirozeně nenajdete v kosmetických přípravcích s přírodním složením. Příkladem je i naše VENIRA obličejová mycí pěna, která díky svému šetrnému složení uzamyká v pleti vlhkost. Její pěnivé částečky se navíc dostávají do hlubších vrstev kůže, kde na sebe nabalují nečistoty. Pokožka je tak po čištění dokonale revitalizovaná a hebká.

Mycí pěna si poradí s přebytečným mazem, odumřelými kožními buňkami, potem, bakteriemi, zanesenými póry a zbytky make-upu. Díky své sametově jemné textuře je navíc vhodná ke každodennímu použití.

Opomenout nemůžeme ani široký zástup aktivních látek, které z mycí pěny dělají skutečný poklad. O vaši pokožku budou při mytí pečovat ingredience prvotřídní kvality v popředí s výtažkem z břízy, řebříčkem, přesličkou, kopřivou, rozmarýnem, šalvějí, lime tree, tenzidem z olivového oleje, glycerinem, kyselinou mléčnou a dalšími jemnými tenzidy.

 

Benefity naší mycí pěny

- zbavuje pleť nečistot bez toho, aby ji vysoušela

- udržuje přirozené pH pleti

- redukuje tvorbu kožního mazu

- napomáhá k uvolnění zanesených pórů

- omezuje nedokonalosti pleti a snižuje riziko jejich rozšíření

- tonizuje a sjednocuje pleť

- přináší úlevu a zklidnění podrážděné pokožce

- eliminuje svědění

- zjemňuje strukturu pleti a zanechává ji vláčnou

- připravuje pokožku na příjem aktivních látek

 

VENIRA obličejová mycí pěna je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže. Roli nehraje ani věk a typ pleti, a tak poslouží opravdu všem členům domácnosti. Jste ve fázi, kdy jste se úspěšně zbavili akné a řešíte jeho následky? Přečtěte si u nás na blogu jak se zbavit jizviček po akné a pigmentových skvrn.

Víte, jak čisticí pěnu na pleť správně používat?

K tomu, abyste si mohli naplno užívat benefitů obličejové mycí pěny, musíte ji používat doporučeným způsobem

Mycí pěnu aplikujte vždy ráno a večer na navlhčený obličej – vždy stačí vmáčknout do umyté dlaně jednu pumpičku. Nadýchanou pěnu nanášejte jemnými krouživými pohyby od středu obličeje směrem ven a to tak dlouho, dokud se zcela nerozpustí. U toho si dejte pozor, aby se nedostala do očí. Poté pleť důkladně opláchněte vlažnou vodou a osušte poklepáváním ručníku, který používáte pouze vy a pouze na obličej. 

Pokožka je ve fázi po vyčištění připravená na příjem aktivních látek, které jsou součástí tonerů, sér a krémů, a proto dále pokračujte v pečujicí rutině tak, jak jste zvyklí.

 

Nechybí vám něco?

Obličejová mycí pěna představuje pouze jeden z pěti základních kroků péče o pleť. Zkompletujte si svou rutinu u nás na e-shopu – máme vše, co budete ke každodenní péči potřebovat! 

1. krok – odlíčení: Jedná se o krok, který se provádí pouze večer. V rámci odlíčení se zbavujete nejen make-upu, ale také ochranného UV faktoru. Pokud byste tento krok v rámci večerní rutiny přeskočili, koledovali byste si o ucpání pórů, které mohou vést ke vzniku akné a dalších kožních problémů. K tomuto účelu vám skvěle poslouží odličovací mléko.

2. krok – čištění: O čištění je vlastně celý tento článek. Obličejová mycí pěna ale není jedinou variantou. S klidem můžete sáhnout po čisticím gelu nebo mléku. Jedná se o produkty, které jsou vyvinuté ke stejnému účelu, ale liší se obsaženými ingrediencemi a texturou, případně zacílením na konkrétní typ pleti či problematiku jako je tomu u akné čisticího gelu.

3. krok – tonizace: Toner se aplikuje vždy na vyčištěnou a odlíčenou pleť. Jeho hlavním úkolem je vyrovnat pH pokožky, poskytnout jí okamžitou hydrataci a připravit ji na následnou péči. Udržení přirozeného pH podporuje také pleťová voda.

Tip: Některé čisticí produkty mají díky svému složení dokonalé tonizující účinky, a tak již použití toneru není nutné. Stejné je to v případě zmiňované Obličejové mycí pěny, která respektuje přirozené pH pokožky, a tak se následně nemusí řešit jeho vyrovnání.

4. krok – hydratace: Na dokonale čistou pleť s vyrovnaným pH se nanášejí zvláčňující produkty. Nejprve pleťové sérum, které proniká hluboko do pokožky a poté denní krém (nebo noční krém), který v pleti uzamyká všechny aplikované látky.

Při hydrataci myslete i na rty a oči. V oblasti očního okolí máte tu vůbec nejtenčí kůži, a tak vyžaduje zvlášť jemné zacházení. Kolem očí (včetně pohyblivého víčka) aplikujte oční krém a rty zvláčňujte pomocí balzámu na rty.

5. krok – UV ochrana: Na závěr ranní rutiny aplikujte UV ochranu. Použít můžete jak opalovací krém, tak pleťový krém s UV filtrem. Výsledek je stejný. Jen si dejte pozor, abyste vždy používali produkt přímo určený na pleť. Zabráníte tím jejímu zbytečnému podráždění. 

V případě, že bojujete s nejrůznějšími kožními nedokonalostmi, rozšiřte svou rutinu o přípravky na cílenou péči. Například při hojení akné sáhněte po pleťovém peelingu.

Na závěr připomínáme, že do oblasti pečující rutiny spadá i péče o krk a dekolt. Můžete používat stejné produkty jako na obličej, ale pak počítejte s tím, že vám budou rychleji mizet. Na trhu jsou k dostání i speciální přípravky přímo na krk a dekolt.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Intimní hygiena není tabu: Čím se mýt, a na co naopak zapomenout

Intimní hygiena není tabu: Čím se mýt, a na co naopak zapomenout

Důkladná intimní hygiena je nedílnou součástí péče o tělo. Přispívá nejen k pocitu čistoty a svěžesti, ale také pomáhá předcházet nejrůznějším zdravotním komplikacím. V dnešním článku se dozvíte, proč běžný sprchový gel nestačí, jaké produkty používat, a jak si díky jednoduchým krokům udržet intimní zdraví.

 

Nepodceňujte důležitost intimní hygieny

Přátelské bakterie jsou od narození nedílnou součástí lidského těla. V intimním prostředí jsou těmi nejdůležitějšími laktobacily tvořící ochrannou bariéru před patogenními mikroby.

Intimní prostředí zdravé ženy má díky přátelským mikroorganismům přirozeně mírně kyselé pH pohybující se v rozmezí hodnot 3,5–4,5. Takové je nevhodné pro růst nepřátelských mikroorganismů. To však platí jen do momentu narušení nebo zvýšení pH, které může vyvolat přemnožení škodlivých bakterií způsobujících mykózy, vaginální infekce nebo zánět močových cest.

 

Faktory vedoucí ke změně přirozené mikroflóry:

- stres

- únava

- nezdravá strava

- hormonální antikoncepce

- antibiotika

- menstruace

- těhotenství

- menopauza

- pobyt v sauně a bazénu

- nevhodné spodní prádlo

- nedostatečná, nebo nadměrná hygiena

 

Abyste udržely zdraví svých intimních partií, musíte o ně důsledně pečovat. Právě s tím vám pomůže vhodný přípravek určený specificky pro každodenní potřeby žen.

 

Tip: Jste náchylné ke vzniku zánětu močových cest? Vyzkoušejte přírodní doplněk stravy VENIRA močové cesty s obsahem pěti účinných látek pro podporu komfortu močových cest.

Proč klasické mýdlo ani sprchový gel nestačí

Chápeme, že používat jeden produkt na vše je pohodlné, ale rozhodně to není účinné ba dokonce bezpečné. Běžná mýdla a sprchové gely, které používáme na ruce a tělo, jsou zásadité, a tak narušují přirozenou kyselost ženských intimních partií.

Dlouhodobé používání takového typu přípravků způsobuje podráždění, pálení, svědění, případně může vést k zánětům a infekcím. Z toho důvodu je nutné aplikovat výhradně kosmetiku s podobným pH jako mají intimní oblasti.

 

Jaké možnosti se nabízí?

Pěna

Intimní mycí pěna je vhodná pro každodenní hygienu. Dodává pocit svěžesti, hydratuje a zklidňuje pokožku bez toho, aby narušovala přirozené pH vaginální mikroflóry.

 

Gel

Intimní mycí gel je plnohodnotnou alternativou k mycí pěně. Šetrně myje intimní partie a obnovuje přirozené pH. Od pěny se liší především svou konzistencí, vůní a složením. V tomto případě tedy záleží čistě na vašich osobních preferencích.

 

 

Ubrousky

Po vlhčených intimních ubrouscích sáhněte pouze v situacích, kdy nemáte možnost pohodlně se umýt (například při cestování). Nejsou určené na každodenní použití.

 

5 zásad pro intimní hygienu

Pohodlí & prodyšnost – noste pouze spodní prádlo z přírodních materiálů, které vynikají svou prodyšností. Měňte ho každý den a v případě zašpinění častěji.

 

Zůstaňte v suchu – teplé a vlhké prostředí je ideální pro množení nepřátelských mikroorganismů, a proto se po sprchování vždy důkladně osušte. Po návštěvě bazénu zase nikdy nezůstávejte moc dlouho v mokrých plavkách.

 

Prevence – pokud trpíte na infekce a záněty, používejte ručník zvlášť na tělo a intimní partie.

 

Na směru záleží – na toaletě se vždy utírejte ve směru zepředu dozadu. Zabráníte tím přenosu škodlivých bakterií vedoucích k infekcím močového měchýře a jiným komplikacím.

 

Péče při menstruaci – v tomto období je zvýšená náchylnost k infekcím, a proto se sprchujte nejméně 2× denně a dbejte na pravidelnou výměnu hygienických tamponů a vložek.

 

Všeho s mírou – nedostatečná péče o intimní oblasti může být stejně škodlivá jako ta přehnaná. Nadměrnou péčí můžete narušit přirozenou ochrannou bariéru intimního prostředí.

 

Jídelníček – snažte se co nejvíce omezit příjem jednoduchých cukrů a bílé mouky, které narušují mikroflóru organismu. Naopak zařaďte bílý jogurt a zeleninu, což jsou potraviny bohaté na příznivé bakterie.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Ženské zdraví

Vypadávání vlasů u mužů

Vypadávání vlasů u mužů

Dovedete si představit, že byste denně přišli o 50–100 vlasů? Na první pohled to může působit jako obrovské číslo, ale pravda je taková, že se jedná o přirozený denní úbytek každého člověka. O vypadávání vlasů, odborně nazývaném alopecie, hovoříme až v momentě, kdy dochází k vypadávání rapidně většího množství. Příčiny se pak liší v závislosti na tom, jestli se týká mužů, žen nebo dětí. V dnešním článku se zaměříme na část populace, která alopecií trpí především, tedy může. Dozvíte se, jaké jsou nejčastější příčiny nadměrného vypadávání vlasů, a jak mu zabránit. 

 

Vlasový cyklus

Než se zaměříme na problematiku nadměrného vypadávání vlasů, povíme si o něco o jejich růstu. Průměrný člověk má přibližně 100 000 tisíc vlasů – přesné množství u jednotlivce se pak odvíjí od konkrétní barvy a struktury vlasů. Každý vlas prochází čtyřmi růstovými fázemi, které se neustále opakují. 

 

1. První fáze se nazývá anagenní a představuje stadium aktivního růstu. Vlasová cibulka nacházející se ve spodní části vlasového folikulu (ochranné pouzdro, kde rostou až čtyři vlasy naráz) se aktivně regeneruje a vytváří vlasové vlákno, které se díky dělení kořene vlasu rychle prodlužuje. Měsíčně vyroste zhruba o 1,25 cm a ročně až o 15 cm. Vlasy zůstávají v aktivní fázi dva až šest let. Nicméně celková doba je podmíněna geneticky, a tak to může být i výrazně déle.  

2. V momentě, kdy se vlasový folikul přepne do katagenní fáze, nastává druhá životní etapa cyklu vlasu. Jedná se o dva až tři týdny dlouhé přechodné období, při kterém vlasy nerostou a nedochází ani k produkci pigmentu. Vlasové folikuly se zmenšují a ve vlasové cibulce se začínají tvořit nové vlasy. Kořen vlasu se odpojuje od krevního oběhu, který ho do té doby zásoboval živinami, a od buněk, které podporovaly jeho růst.

3. Úplným odpojením kořene vlasu začíná třetí fáze cyklu označovaná jako telegenní. Řeč je o klidovém stadiu trvajícím tři až čtyři měsíce, při kterém přestává být vlasový folikul aktivní a regeneruje se. U zdravého člověka se v této fázi nachází až 14 % všech vlasů. 

4. Po skončení odpočinkové etapy nastává poslední životní fáze cyklu vlasu označovaná jako exogenní. Z vlasové cibulky začíná růst nový vlas, který zespodu tlačí na ten předchozí, a to tak dlouho, dokud nevypadne. Tím se celý cyklus uzavírá a opět spouští první anagenní fázi. 

 

Teď když už víte, jak to je s růstem vlasů, zaměříme se na opačnou problematiku, tedy nadměrné vypadávání

 

Dědičnost jako nejčastější příčina vypadávání vlasů u mužů

Páda-li vlasů více, než je běžné, příčinou je pravděpodobně dědičná plešatost, tedy androgenní alopecie (z anglického male pattern baldness). Při dědičné plešatosti dochází vlivem hormonů ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Vlasy ztrácejí svou sílu, a tak lehce vypadnou. V konečném důsledku se folikul zmenší natolik, že v průběhu růstové etapy nevyroste žádný vlas. Pokud se tedy dá s ohledem na vaše předky předpokládat, že se vás bude androgenní alopecie týkat, tak to, jak moc vás postihne, ovlivňuje především množství testosteronu, které vaše tělo vytváří.

 

Ale pozor! Genetická predispozice není jediným důvodem, proč dochází k nadměrnému vypadávání vlasů. 

 

Další časté příčiny nadměrného vypadávání vlasů u mužů

- nadměrný stres

- traumata

špatná životospráva

zánět v těle

nevhodná péče o vlasy a pokožku hlavy

chemické reakce (chemoterapie)

vedlejší nežádoucí účinky léků

roční období

 

6 tipů, jak zastavit vypadávání a obnovit růst vlasů

1. Blokujte hormon DHT

Příčinou dědičné plešatosti je hormon DHT (= dihydrotestosteron). Cestou, jak zabránit plešatění, je tedy blokovat tento hormon. 

DHT vzniká přeměnou testosteronu díky enzymu 5-alfareduktasa (5-AR) a je důvodem, proč dochází ke zmenšování vlasového folikulu. Jeho aktivitu lze naštěstí omezit přírodní cestou.

K nejznámějším přírodním blokátorům DHT patří kofein, olej z dýňových semínek, rozmarýnový olej (o účincích rozmarýnu jakožto přírodního léku na vlasy píšeme v samostatném článku) a extrakt z bobulí serenoi.

 

2. Upravte svůj stávající jídelníček

Postarejte se o bohatost svého jídelníčku na vitaminy, jejichž nedostatek se může projevit právě na hustotě i kvalitě vlasů a stavu vlasové pokožky.

Svou pozornost soustřeďte na vitaminy rozpustné ve vodě (B-komplex, C) a v tucích (A, D a E). Spolehlivým zdrojem těchto vitaminů je pestrá strava, kterou můžete v případě omezení v jídelníčku obohatit o doplňky stravy

 

3. Zahrňte vhodné doplňky stravy

Dodejte svým vlasům poctivou výživu zevnitř prostřednictvím přírodního doplňku stravy VENIRA hair & beard booster pro muže.

Jedná se o přírodní kapsle vyvinuté speciálně pro potřeby mužů, kteří bojují s pomalu rostoucími vlasy a vousy, dále kvalitou svých vlasů, jejich vypadáváním a lámáním. Díky svému nabitému složení přispívají k podpoře imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem. 

 

 

4. Vyberte vhodnou vlasovou kosmetiku

Svou vlasovou péči obohaťte o šampon určený na vypadávání vlasů a zahušťující vlasové sérum, jehož složení jsme vyvinuli tak, aby bylo vhodné i při androgenní alopecii!

 

5. Šetrně pečujte o pokožku hlavy 

Pokožku hlavy nikdy nedřete. Při šamponování ji vždy masírujte jemnými krouživými pohyby. Kohoutek nastavte na vlažnou vodu a při vysoušení vlasů zamezte nadměrnému drhnutí pokožky ručníkem.

 

6. Omezte stres

Krátkodobý stres pro vás může být užitečný, protože vás udržuje bdělé a motivované. To však neplatí o stresu dlouhodobém, tedy chronickém, který je pro váš organismus nesnesitelným. Přečtěte si o tom, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků.

 

Věříme, že díky dnešnímu článku najdete způsob, jak nadměrné vypadávání vlasů zastavit. Nicméně připomínáme, že klíčem k úspěchu je odhalení skutečné příčiny. Pokud by vám tedy nic z výše uvedeného nepomohlo, doporučujeme konzultovat celý problém s trichologem (lékařem se specializací na zdraví vlasů).

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Snížená chuť na sex – 10 tipů na zvýšení ženského libida

Snížená chuť na sex – 10 tipů na zvýšení ženského libida

Pro mnoho žen je sexuální touha klíčovým prvkem naplněného a spokojeného života. A ač jsou možná mnozí přesvědčení o opaku, chuť na sex není samozřejmostí. Existuje celá řada důvodů, proč dochází k poklesu ženského libida a v konečném důsledku i k situacím, kdy se ženy sexu zcela vyhýbají

Pokud vás zajímá, jak přijít sexu opět na chuť a zároveň tím zlepšit svůj sexuální a partnerský život, najděte si chvíli času na tento článek, ve kterém vám přinášíme 10 praktických tipů, jak zvýšit vaše libido. Podíváme se i na nejčastější zabijáky vášně, které mohou vést k poklesu sexuální touhy u žen.

 

Proč může dojít k poklesu libida?

Všimli jste si, že svého partnera v intimních záležitostech odmítáte častěji než obvykle a než je vůbec zdrávo? Potom můžete mít sníženou chuť na sex, neboli snížené libido. Tento stav má různé příčiny a postihuje ženy i muže

 

11 zabijáků libida

Jelikož se pokles libida může negativně projevovat na kvalitě vašeho partnerského života, řekněme si nejdřív v rychlosti, co patří k nejčastějším důvodům poklesu libida:

 

1. chronický stres

2. hormonální nerovnováha

3. psychický nepohoda

4. neblahý zdravotní stav

5. striktní diety a vyčerpání

6. nadváha a obezita

7. kouření a častá konzumace alkoholu

8. nedostatek nebo nadbytek fyzické aktivity

9. vedlejší účinky některých léků (např. antidepresiv a sedativ)

10. vyšší věk

 

Jak mít větší chuť na sex?

Pro některé ženy může nízká chuť na sex představovat výzvu v jejich osobním i intimním životě. Existuje však několik tipů, které vám mohou pomoci povzbudit libido a posílit sexuální touhu.

 

10 osvědčených tipů na zvýšení ženské sexuální touhy

 

1. Zvládání stresu

S čistou hlavou se spíše naladíte na noc plnou vášní, a proto zapracujte na eliminaci krátkodobého stresu, který může vyústit v ten dlouhodobý, tedy chronický

To, že jste ve stresu, zaručeně poznáte, protože tělo vám to dá vědět různými způsoby. Právě o zvládání stresu a jeho fyzických příznacích jsem se rozepsali v samostatném článku na blogu. 

Je stres tím, co vás sužuje a omezuje vaši sexuální touhu? Vyzkoušejte náš relax komplex proti stresu, tedy přírodní doplněk stravy napomáhající ke zklidnění, relaxaci a odolnosti vůči stresovým obdobím.

 

2. Zdravý životní styl

Pokud jste to ještě neudělali, ve svém stravování se zaměřte především na stravu bohatou na ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a bílkoviny, které podpoří celkové zdraví a zvýší vaši energii.

Pijte dostatek čisté vody, dopřejte si kvalitní spánek, snažte se omezit alkohol i kouření a zařaďte do každého dne pravidelný pohyb v podobě cvičení ve fitku, jízdy na kole, běhu nebo jógy. Zdravý životní styl je zkrátka alfou a omegou správného fungování organismu

 

3. Spánková hygiena

Dostatečně dlouhý a kvalitní spánek vám dodá energii na celý den (a také noc plnou vášní). Dodržujte proto principy spánkové hygieny zahrnující vytvoření večerní rutiny a klidného prostředí pro usínání a samotný spánek. Je až neuvěřitelné, co s námi kvalitní spánek dokáže udělat.

 

4. Zdravá hmotnost

Je pochopitelné, že obezita zabíjí libido - jednak kvůli nízké fyzické energii jako i špatnému pocitu ze sebe sama. Stejné je to ovšem i v opačném případě, kdy se trápíte drastickými dietami, a tudíž nemáte energie nazbyt

Řešením je zdravý životní styl, díky kterému se dostanete zpět na svou zdravou váhu, se kterou se navrátí i sexuální myšlení. Na cestě za zdravou hmotností vám pomůže doplněk stravy hunger blocker, se kterým se konečně vymaníte z kolotoče přejídání a spalovač tuků, který v kombinaci s fyzickou zátěží urychluje hubnutí.

 

5. Přírodní doplňky stravy

A co tomu trošku pomoci? Zasloužil by si váš sexuální život trochu okořenit? Pomůže vám nejen náprava životního stylu, ale také síla přírody. Maca peruánská, kotvičník zemní, damiána, ženšen pravý, zinek, arginin a citrulin. Tyto zázračné složky najdete v sex boosteru, který:

- pomáhá zachovat kvalitní sexuální život

- přispívá ke zvýšení vytrvalosti a libida

- podporuje tvorbu estrogenu

- se podílí na udržení normální plodnosti a reprodukce

- pomáhá regulovat hormonální aktivitu

- má pozitivní vliv na prokrvení těla

 

Afrodiziakální účinky tohoto přírodního doplňku stravy pomáhají ženám znovu pocítit skutečnou sexuální touhu a udržet si ji

 

6. Hormonální rovnováha

Ženské libido je z velké části ovlivněno hormonální rovnováhou. Určité změny můžete zaznamenat v průběhu celého menstruačního cyklu i v období menopauzy (v tomto případě se může vaše libido zvýšit i snížit).

S vyrovnáním hladiny hormonů vám pomůže pravidelná konzumace doplňku stravy VENIRA hormonální rovnováha, který zároveň přispívá k udržení normálního menstruačního cyklu. 

 

7. Hormonální antikoncepce 

Začaly jste užívat hormonální antikoncepci, abyste si mohly užívat sex bez zábran a teď se nemůžete přestat divit, že jste o chuť na sex úplně přišly? Právě oslabené libido a celkové tlumení prožívání rozkoše je častým vedlejším účinkem hormonální antikoncepce

Pokud HA užíváte dlouhodobě, pro vaše tělo je to podobné, jako kdybyste si procházely těhotenstvím, a tak vám dává signály, že sex nepotřebuje. V takovém případě doporučujeme vysazení nevyhovující HA nebo užívání nehormonální antikoncepce. Pokud si nejste jisté tím, jaké řešení je pro vás nejvhodnější, doporučujeme konzultaci s gynekologem.

 

8. Kreativita

Smutnou pravdou je, že stereotyp libido oslabuje, a proto se snažte být vynalézavé. Opepřete svůj sexuální život o nové praktiky, které opět nakopnou erotické jiskření. Čas od času je dobré vyzkoušet i něco netradičního, co by mohlo samotnou chvilku s partnerem ještě více okořenit.

Přesně kvůli toho jsme vytvořili love gely se kterými to jde… tak všechno nějak lépe :D Hlavní benefit těchto gelů je nám asi jasný. Za zmínku ale rovněž stojí i skvělé přírodní složení s 32 účinnými látkami, ať jsou naše těla v naprosté extázi po všech stránkách.

 

9. Komunikace

Komunikace je klíč k vyřešení mnohých problémů, takže pokud cítíte, že za ztrátou sexuální touhy stojí z velké části odcizení s partnerem, neváhejte si s ním o tom promluvit. 

Je běžné, že ve fázi zamilovanosti je libido vysoké, ale přímo úměrně délce vztahu klesá (samozřejmě to tak nemusí být vždy). Naplánujte si proto čas mimo postel a hledejte nové společné zájmy, které vám pomohou opět probudit sexuální touhu.

 

10. Sexuální poradenství

V případě, že žádný z výše zmíněných tipů nepomůže, neváhejte navštívit sexuologa - a to zejména v případě náhlého poklesu libida bez zjevné příčiny, dlouhodobých potíží způsobených sociálními disfunkcemi, nízkou sebedůvěrou nebo traumaty.

 

  

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

 

Ženské zdraví Vztahy a sex