• Použijte právě teď kód VEL15 na slevu 15 %
  • Ke každé objednávce dáváme dárek
  • Máme vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Použijte kód VEL15 na slevu 15 %

Blog, Strana 14

Jak vznikají strie a jak se jich zbavit?

Jak vznikají strie a jak se jich zbavit?

Jsou považované za jeden z nejčastějších estetických problémů, ale z dlouhodobého hlediska nepředstavují žádné zdravotní riziko. Řeč je o striích, se kterými se potýká drtivá většina celé populace. Proč strie vznikají, jak na ně vyzrát, a hlavně jde to vůbec?

 

Jak, kde, u koho a proč strie vznikají?

Strie (= pajizévky) jsou specifickým typem jizev, které se na povrchu kůže objevují v důsledku popraskání kolagenních a elastinových vláken nacházejících se v dermis.

V momentě, kdy vlákna prasknou, kůže ztrácí v daném místě schopnost se přirozeně natahovat. Na povrchu se tato změna projeví vznikem drobných prasklinek – tedy načervenalých až fialových strií, které mohou ze začátku svědit. Postupně se rozšiřují a jejich odstín vybledne natolik, že se podobá barvě okolní kůže. 

Strie se mohou lišit nejen svým odstínem, ale také tvarem a velikostí. Běžně se stává, že se vytvoří více strií na jednom místě, a proto se prolínají. 

I na dotek strii bezpečně poznáte – při přejetí daného místa můžete pociťovat mírnou prohlubeň.

 

Jak vznikají?

Strie jsou vlastně jakousi symbolikou cesty životem. Poukazují na vše, co má daná osoba za sebou – například u žen můžeme zcela určitě zmínit porod. Ke vzniku strií jsou obecně náchylnější ženy, to ale neznamená, že mužům se objevit nemohou – naopak.

Pajizévky jsou doprovodným efektem přílišného namáhání kůže, konkrétně kolagenních a elastinových vláken, která už se dále nedokážou přizpůsobovat nadměrnému napětí a prasknou.

 

Nejčastější důvody ke vzniku strií

Obecně lze říct, že příčinou vzniku strií je změna objemu těla, při kterém dochází k rychlému natahování kůže.

V praxi se strie běžně tvoří při

- růstu svalové hmoty

rapidním přibírání na váze nebo hubnutí

těhotenství

dospívání

hormonálních změnách

užívání některých léků, které poškozují kůži

 

Se striemi tedy nejvíce zápasí dospívající, sportovci a ženy v těhotenství. Rovněž je důležité zmínit, že ke vzniku strií může mít každý z nás genetické dispozice (bez ohledu na pohlaví).

 

Místa na těle, kde se strie tvoří

Strie se mohou objevovat prakticky všude po těle, ale nejčastěji se vyskytují na břiše, zádech, hýždích, stehnech, bocích, prsou a pažích.

 

Lze předcházet vzniku strií?

I když strie zdobí těla drtivé většiny populace, snížit pravděpodobnost jejich vzniku opravdu můžete

Vaší největší výzvou bude udržení konzistentní péče. Kůže je sama o sobě pružná, ale samozřejmě má své limity. Abyste její schopnost natahovat se co nejvíce podpořili, hydratujte ji! Vyhledávejte přírodní kosmetiku s obsahem blahodárných olejů. Svou péči o tělo rozšiřte o tělové mléko a sprchový olej.

Snažte se udržet svou váhu pod kontrolou – vyvarujte se přejídání i drastickým dietám. Stravujte se vyváženě, dodržujte pitný režim a dopřejte si pravidelný pohyb. 

Prevence je v tomto ohledu velmi důležitá, protože v momentě, kdy už se vám nějaká strie objeví, nikdy se jí naplno nezbavíte – pouze můžete ovlivnit to, jak moc výrazná bude.

 

Vyzrajte na strie s kolagenem

Z výše zmíněného je zřejmé, že o tom, jestli se strie vytvoří nebo ne, rozhoduje odolnost kůže vůči napínání. Tato schopnost je do značné míry ovlivněna kvalitou kolagenních vláken. 

Chcete mít jistotu, že vaše kolagenní vlákna budou dostatečná silná na to, aby odolala případnému namáhání kůže v budoucnu? Začněte užívat kolagenové doplňky stravy. Ale pozor, při výběru si dejte záležet! My vám doporučujeme hydrolyzovaný kolagen, který má nízkou molekulární hmotnost a lehce se vstřebává do organismu.

 

Eliminujte viditelnost současných strií na minimum

Prvně si pojďme říct, že je zcela v pořádku, pokud své strie nosíte s hrdostí a nemáte nejmenší potřebu je eliminovat. Naprosto v pořádku je ale i opačná varianta, kdy se rozhodneme se svými striemi bojovat a omezit jejich viditelnost na minimum

Pro ty z vás, kteří se se současnou podobou svých strií nechtějí smířit, máme dobrou zprávu! Po dlouhém snažení jsme vyvinuli účinný krém proti striím, který díky obsahu aktivní látky LIFTONIN®-XPERT ECO proniká snadno do hlubších vrstev pokožky, kde podporuje tvorbu vlastního kolagenu. Tím napomáhá eliminovat vznik nových strií a minimalizovat vzhled těch existujících.

V číselném vyjádření můžete při pravidelném a dlouhodobém používání očekávat viditelné zmenšení velikosti strií, kdy budou až o 14 % kratší a až o 24 % užší. Zároveň se dočkáte zjemnění jejich vzhledu, kdy budou až o 31 % mělčí než před začátkem používání.

 

Další způsoby odstranění strií

Strie můžete redukovat také v rámci ošetření prováděných dermatology. Do této kategorie patří různá světelné nebo laserové ošetření a mikrodermabraze. 

 

Okénko pouze pro ženy

Vedle strií patří u něžného pohlaví k nejčastějším kosmetických problémům celulitida. I na tu jsme si při vývoji doplňků stravy posvítili, a tak vám přinášíme přírodní kapsle stop celulitidě obsahující na devět účinných látek. Svou snahu zbavit se nevzhledné pomerančové kůže ještě více podpoříte masáží s vakuovou baňkou na celulitidu. Další inspiraci nejen na to, jak se zbavit celulitidy, čerpejte u nás na blogu

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Vitamíny na vlasy: Proč je dobré je užívat a jak je vybrat?

Vitamíny na vlasy: Proč je dobré je užívat a jak je vybrat?

Jsou vaše vlasy zplihlé a bez lesku? Třepí se, lámou a nadměrně vypadávají? Problémem nemusí být vlasová kosmetika. Možná jste jen zapomněli na to, že péče o vlasy zvenku je stejně důležitá jako ta zevnitř. Dnes se dozvíte, co všechno ovlivňuje stav vašich vlasů, a prozradíme vám, jak vybrat vitamínové doplňky, které vám na cestě za krásnými a zdravými vlasy skutečně pomohou.

 

POZOR! Ani ty nejlepší vitamíny na světě vás nespasí, pokud…

…pro celkovou vitalitu svých vlasů nic dalšího neuděláte. Zdravé vlasy jsou totiž v první řadě odrazem vašeho zdravého životního stylu, a proto vitamíny vnímejte pouze jako potravinové doplňky jejichž primárním úkolem je DOPLŇOVAT vaši stravu a životní styl

 

Péče o vlasy nezačíná v koupelně, ale v kuchyni

Jestli se na vzhledu vlasů něco skutečně projeví, pak je to váš pitný režim. Více než 10 % z celkové hmotnosti vlasu tvoří voda. Správná hydratace organismu má obrovský význam, protože má přímý vliv na zdraví, sílu i objem vlasů. V případě nedodržování pitného režimu budou vaše vlasy suché a lámavé. Nejlepší pro vás bude pití čisté neperlivé vody. Do pitného režimu se počítá také neslazený čaj, ale i zeleninové a ovocné šťávy. Naopak se do něj nepočítá alkohol a káva, která má schopnost organismus dehydratovat.

Kromě vody je důležitá i pestrá a vyvážená strava, která je pro vlasy palivem.  Postarejte se o to, aby váš jídelníček obsahoval borůvky a rajčata (významné zdroje antioxidantů), lososa (bohatý na vitamín B12 a D), avokádo (vysoký obsah vitaminu E a B), vlašské ořechy (zdroj esenciálních mastných kyselin).

Látky prospěšné pro vlasy byste našli i v celé řadě dalších potravin. Problém může být spíše v tom, abyste z pouhé stravy skutečně pokryli doporučený denní příjem. A právě s tím vám pomohou vitaminové doplňky.

 

Hlavní výhody užívání vitamínových doplňků

Samozřejmě vždy záleží na konkrétním vitamínu, ale obecně se dá říct, že k hlavním výhodám jejich užívání patří to, že:

- stimulují vlasové folikuly

posilují vlasy, a tedy zabraňují jejich lámání a třepení

vyživují vlasy do hloubky a dodávají jim lesk

- udržují ve vlasech přirozenou vlhkost a zabraňují jejich vysychání

urychlují jejich růst a předchází nadměrnému vypadávání

eliminují působení volných radikálů

 

Nejlepší vitamíny na vlasy

Vitamín A (retinol)

Kromě toho, že se podílí na zachování optimální funkce imunitního systému a přispívá k udržení normálního stavu zraku i pokožky, má výborný vliv na růst buněk, a tak je pro vlasy tou správnou volbou.

Vitamín B5 (kyselina pantothenová)

Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a ke snížení míry únavy a vyčerpání. 

Vitamín B6 (pyridoxin)

Podílí se na tvorbě nových buněk a zároveň okysličuje pokožku. Zamezuje nadměrnému vypadání vlasů a podporuje jejich optimální růst. 

Vitamín B7 (biotin)

Podporuje tvorbu keratinu, tedy hlavního proteinu, který dodává vlasům pevnost a pružnost. Kromě toho pomáhá udržet normální stav vlasů a kůže. 

Vitamín B9 (kyselina listová) 

Je klíčový z hlediska obnovy DNA. Zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů a jejich ztenčování. 

Vitamín B12 (kobalamin)

Napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a je prospěšný z hlediska udržení normální funkce imunitního systému. Podporuje tvorbu červených krvinek, které zásobují pokožku kyslíkem. 

Vitamín C (kyselina askorbová) 

Významný antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k zachování optimální tvorby kolagenu pro normální funkci kůže.

 

Pro koho jsou vitamínové doplňky vhodné?

Vitamínové doplňky stravy doporučujeme každému, kdo chce soustavně pracovat na zlepšení kvality a vzhledu svých vlasů a zároveň každému, kdo hledá účinné řešení pro své lámavé a třepící se vlasy se sklony k vypadávání. Zkrátka každému, kdo chce mít jistotu, že svým vlasům dopřává potřebnou péči nejen zvenku, ale také zevnitř.

Nutno dodat, že kvalita vlasů může utrpět při nemoci, nasazení léků, hormonálních změnách a v těhotenství. To je pak samozřejmě úplně jiný příběh. Nicméně konkrétně v těhotenství a při kojení můžete užívat doplňky stravy (nejen) na vlasy se speciálně upravenou formulí. 

 

Jak doplňky stravy na vlasy užívat?

Abyste dosáhli očekávaných výsledků, užívejte vitamíny dlouhodobě. Zároveň si vybírejte doplňky stravy, které kromě vitamínů obsahují také stopové prvky a bylinné extrakty, které působí synergicky a společně podporují udržení normálního stavu vlasů

Zmiňované vitamíny kombinujte s hydrolyzovaným kolagenem, přesličkou rolní, pivovarskými kvasnicemi, kopřivou dvoudomou, selenem a zinkem.

Tip: Nesnesete polykání velkých vitamínových tablet? Sáhněte po našich gumových medvídcích s účinným složením a lahodnou jahodovou příchutí nebo po malinových kostičkách, které podporují přirozený růst vlasů a zmírňují jejich vypadávání.

 

Vitamíny na vlasy vybírejte podle problematiky, kterou řešíte

Stejně tak jako má každý problém své řešení, každý vitamín má své specifické vlastnosti. Vždy se proto zaměřte na složení a hledejte organické látky přímo zaměřené na:

- urychlení růstu

- zahuštění

- eliminaci vypadávání, lámání a třepení

- posílení vlasového vlákna

- dodání lesku a pružnosti

- zlepšení celkové struktury a vzhledu

 

Stejně pravděpodobná je i varianta, kdy neřešíte žádný z výše popsaných problémů, ale chcete mít po ruce účinnou prevenci a soustavně pracovat na zlepšení celkové kvality svých vlasů

Vitamínovou bombou, ze které nebudou mít prospěch jen vaše vlasy, ale také pleť a nehty, je náš absolutní bestseller VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť. V porovnání s VENIRA kapslemi pro vlasy, nehty a pleť obsahuje na 20 aktivních látek v každé denní dávce. Jeho složení je obohacené o látku budoucnosti – Astaxanthin, o které si můžete přečíst v samostatném článku

Naše přírodní prémiové kapsle urychlují růst vlasů, přispívají k jejich zahuštění a eliminují nadměrné vypadávání. Zároveň udržují optimální stav pleti, předchází lámání nehtů a celkově je posilují.

 

Co dalšího vám pomůže na cestě za krásnými a zdravými vlasy?

Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku – ideálně tu s přírodním složením. Dále se ji naučte správně používat. Šampon aplikujte jen na vlasovou pokožku a zapracujte jemnou masáží. Naopak kondicionér vždy nanášejte pouze do délek, ze kterých nejprve vymačkejte přebytečnou vodu.

Za předpokladu, že své vlasy necháváte po umytí volně uschnout, vždy si vyfoukejte pokožku hlavy, abyste zabránili množení bakterií. Před použitím fénu si na vlasy nastříkejte tepelnou ochranu

Nezapomínejte na péči o pokožku hlavy.

Při česání postupujte od konečků ke kořínkům. Pro snadné rozčesání můžete do délek aplikovat pár kapek vlasového oleje.

Navštěvujte pravidelně kadeřníka kvůli zastřižení konečků. 

Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou a ani s ní nevycházejte do chladného počasí. 

Na noc si vlasy sepněte do volného drdolu a spěte na polštáři s hedvábným povlakem

 

S rychlostí růstu vlasů i jejich hustotou jste spokojeni, ale trápí vás rychle se mastící pokožka hlavy? Inspirujte se našimi tipy, jak správně pečovat o mastné vlasy.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Doplňky stravy Péče o vlasy

Kolagen na klouby? Rozhodně ano!

Kolagen na klouby? Rozhodně ano!

Víte, že lidské tělo je zhruba z 10 % tvořeno kolagenem? Ten je základním prvkem podpůrných a pojivových tkání (vazů, šlach, chrupavek, kostí a kloubů). Přítomnost kolagenu v organismu tedy přispívá k udržení zdravého pohybového aparátu a zároveň pomáhá předcházet zranění. Dnešní článek bude o tom, proč je nutné pohlídat si jeho dostatečný příjem poté, co ho tělo přestane produkovat samo.

 

Kolagen a pohybový aparát

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která v našem těle přirozeně vzniká díky aminokyselinám. Existuje hned několik typů kolagenu s tím, že v lidském těle jsou nejhojněji zastoupeny první čtyři, které si blíže představíme. 

Kolagen I. typu – vyskytuje se v kostech, kůži, šlachách, vazech a zubech. Vyniká svou pevností (ve šlachách spojuje svaly s kostmi) a tvoří téměř 90 % veškerého kolagenu v těle.

Kolagen II. typu – vyskytuje se v chrupavkách a tekutině vyplňující oko. Přispívá k absorbování nárazů a jedná se o hlavní kolagen v chrupavkách (tvoří zhruba 70 % kloubních chrupavek).

Kolagen III. typu – vyskytuje se v cévách, svalech a kůži. Podporuje strukturu orgánů, svalů a tepen a později bývá nahrazen kolagenem I. typu.

Kolagen IV. typu – vyskytuje se v bazálních membránách (= tenkých vrstvách oddělujících pokožku od škáry). Nachází se v kůži, kde napomáhá s filtrací.

Tip: Bližší informace o kolagenu a jeho účincích si přečtěte v článku na blogu.

 

Kolagen na klouby: Má smysl ho užívat?

Jelikož kolagen podporuje správnou funkci pohybového aparátu, a přispívá k jeho ochraně před poškozením, je zřejmé, že se jeho nedostatek rychle projeví. 

Následkem kolagenového deficitu může dojít k tuhnutí vazů a šlach, které ztrácejí svou přirozenou pružnost, což vede ke zmenšení a ochabnutí svalů. Zároveň můžete pociťovat i bolesti kloubů.

Všechny tyto problémy mohou potrápit nejen vrcholové sportovce, ale také běžné smrtelníky při každodenních činnostech. 

Možná si teď říkáte, že tělo si přece dokáže kolagen samo vytvořit, ale je tu jeden háček. Tento automatizovaný proces platí zhruba do věku 25. let, než se začne produkce kolagenu postupně snižovat a ve 40. letech už je zastavena úplně

 

Řešení?

Doplňte do jídelníčku potraviny, které:

- obsahují větší množství kolagenu

podporují produkci kolagenu

Začněte pozastavující se produkci kolagenu suplementovat potravinovými doplňky

Touto změnou můžete předejít ochabování svalstva, bolestem kloubů a dokonce zmírnit projevy již existujících problémů

 

Nejlepší kolagen na klouby: Jak ho vybrat?

Existuje celá řada druhů kolagenu, ale ne všechny splňují předpoklady k tomu, aby vám skutečně pomohly, a proto se při výběru doplňku stravy zaměřte vždy na zdroj, složení společně s typem a formou obsaženého kolagenu

ZDROJ: V první řadě zvažte, z čeho kolagen pochází. Doplňky se totiž vytváří z ryb, nebo pojivových tkání vepřového a hovězího dobytka. 

V našich kolagenových drincích je obsažen vepřový kolagen, jelikož se nejvíce podobá bílkovině v lidském organismu, a tak je jeho účinek velmi rychle viditelný. 

 

 

SLOŽENÍ: Je doplněk stravy přírodní a nacházejí se v jeho receptuře vitaminy či stopové prvky, které zesilují účinek kolagenu? 

Náš VENIRA premium kolagenový drink obsahuje 8 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce. Navíc je obohacený o vitamin C, zinek a biotin, které pomáhají se vstřebáváním kolagenu v těle

Tip: Budete se muset rozhodnout, jestli dáte přednost nativnímu nebo hydrolyzovanému kolagenu, které se liší svou biologickou aktivitou. Nativní (přirozený) kolagen je biologicky špatně využitelný, protože má poměrně velké molekulové řetězce.

V našich kolagenových doplňcích stravy je proto hydrolyzovaný kolagen, který je dobře rozpustný ve vodě a snadno se vstřebává do organismu. Tělo si s jeho přítomností snadno poradí a maximálně využije obsažené účinné látky k regeneraci pojivových tkání. 

 

FORMA: Rozpustný prášek? Tableta? Drink? Shot? Možností, jak doplňovat kolagen, existuje v dnešní době hned několik, a tak záleží především na vašich osobních preferencích. Zároveň berte na vědomí, že forma může mít i vliv na obsah kolagenu v jedné denní dávce. 

Ve VENIŘE bereme do úvahy odlišné preference našich zákazníků, a proto kromě kolagenových drinků, nabízíme kolagenové nápoje s upraveným složením pro těhotné a kojící, kolagen ve formě cucavých srdíček a kolagen ve formě rozpustného prášku, který je již rozdělený na denní dávky

 

Kolagen na vlasy, nehty a pleť aneb další přínosy jeho pravidelného užívání

Kolagenový deficit je zřejmý na fyzických schopnostech těla, ale můžete ho pozorovat také na stavu svých vlasů, nehtů a kůže. Efekt konzumace doplňků stravy s obsahem kolagenu je proto mimořádně významný. 

Kolagen podporuje pevnost a pružnost pokožky, zmírňuje vypadávání vlasů, podporuje jejich růst a eliminuje třepení a lámání nehtů.

Tip: O bližším vlivu kolagenu na pleť si přečtěte v samostatném článku.

 

Účinná kloubní výživa

Pokud vám jde čistě o správnou funkci pohybového aparátu, pak je skvělou alternativou ke kolagenu naše kloubní výživa s obsahem Chondroitin sulfátu, D-glukosamin sulfátu 2KCl, MSM a vitaminu C. 

Při vývoji tohoto přírodního doplňku stravy jsme brali do úvahy nejčastější příčiny namáhání kloubů (sport, hmotnost, fyzická náročná práce, špatná obuv, stárnutí), a tak vznikla účinná kombinace látek, která:

- přispívá k regeneraci kloubů

podporuje zesílení kloubů

napomáhá snížení bolesti kloubů

přispívá k lepší hybnosti

má protizánětlivý účinek

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Péče o tělo

AHA kyseliny v kosmetice

AHA kyseliny v kosmetice

Přestaňte snít o rozjasněné, sjednocené a hedvábně hebké pokožce. Začněte žít svůj sen! Stačí, když do své beauty rutiny zahrnete AHA kyseliny (=alfa-hydroxykyseliny), které účinně bojují proti nejrůznějším nedokonalostem pleti.

 

AHA, co? AHA kyseliny!

AHA kyselinám (z anglického Alpha-Hydroxy Acid) se pro jejich způsob získávání říká často ovocné kyseliny. Jsou rozpustné ve vodě a na rozdíl od BHA kyselin jsou vhodné na každý typ pleti.

 

Na co jsou AHA kyseliny dobré?

To záleží na tom, po jaké z AHA kyselin sáhnete, ale obecně se dá říct, že bojují proti stárnutí pleti. Každá z kyselin má svou specifickou vlastnost a pomáhá s řešením konkrétního kožního problému. Nicméně konečný účinek vždy závisí na zvolené koncentraci

Všechny AHA kyseliny přitahují k pleti vodu a zpomalují její odpařování. Pro tento hydratační efekt jsou zvláště vhodné pro suchou a zralou pleť. Kromě toho, že zlepšují přirozenou schopnost pleti udržet hydrataci, pomáhají stahovat rozšířené póry a redukovat viditelnost pigmentových skvrn, jizviček po akné a vrásek

AHA kyseliny dokážou rozpouštět vazby mezi kožními buňkami, a zbavovat se tak odumřelých kožních buněk. Díky tomu zjemňují strukturu pleti. Dále zlepšují barevný tón pleti a eliminují vznik akné a černých teček na minimum

Některé z kyselin zvládnou přes kožní maz proniknout přímo do pórů a vyčistit ho zevnitř. Díky tomu jsou průchozí a nehromadí se v nich odumřelé kožní buňky. Dále pomáhají s regenerací a obnovou pleti.

Při pravidelném a dlouhodobém používání kosmetických produktů s obsahem AHA kyselin, je pleť krásně čistá, zářivá a mladistvá.

Tip: Přečtěte si, jak se zbavit černých teček.

 

Není kyselina jako kyselina

K hlavním zástupcům patří kyselina:

- citronová

- jablečná

- vinná

- mandlová

- glykolová

- mléčná

 

Kyselina citronová chrání pleť před volnými radikály a využívá se zejména pro rozjasnění unavené pleti. Nachází se v citrusových plodech, tedy citronech, pomerančích, grepech apod.

Kyselina jablečná má výborné hydratační, exfoliační a antioxidační účinky. V kosmetických produktech zajišťuje rovnováhu mezi kyselými a zásaditými složkami. Na etiketách potravin ji najdete pod označením E 296.

Kyselina vinná stimuluje tvorbu kolagenu, má exfoliační účinky a pomáhá čistit zanesené póry. Velmi často je součástí hydratačních krémů a přípravků na ochranu před slunečním zářením. 

Kyselina mandlová je ze všech kyselin nejméně dráždivá. Působí efektivně proti hyperpigmentaci a má antibakteriální účinek na pleť, a tedy účinně bojuje proti akné. Rovněž se dokáže dostat do pórů, čistit je zevnitř a regulovat tvorbu kožního mazu.

Kyselina glykolová se vyznačuje tím, že podporuje tvorbu kolagenu v pleti, čímž ji zpevňuje a omlazuje. Rovněž snižuje viditelnost hlubokých vrásek a jizviček po akné. Přirozeně se vyskytuje ve žlutém melounu a ananasu. Jinak se vyrábí z třtinového cukru.

Kyselina mléčná má podobné účinky jako kyselina glykolová, ale má větší molekuly – tudíž pracuje pomaleji a je vhodná i na pleť citlivou. Pokožku hydratuje, obnovuje, rozjasňuje, odstraňuje z jejího povrchu odumřelé kožní buňky a napomáhá udržet její optimální pH. Nachází se v zakysaných mléčných výrobcích.

 

Jednotlivé AHA kyseliny se liší nejen svými vlastnostmi, ale také velikostí molekul, a tedy schopností pronikat do kůže. Nejmenší molekuly, a tedy schopnost proniknout rychle hluboko do pleti, má kyselina glykolová, a proto je považována za jednu z nejsilnější AHA kyselin. Z toho důvodu ji můžete ve složení kosmetických produktů vidět ze všech zmíněných kyselin nejčastěji. 

 

Tip: Poznejte další způsoby, jak se zbavit pigmentových skvrn a jizviček po akné.

 

AHA kyseliny do každé beauty rutiny

Předností AHA kyselin je jejich schopnost stabilizovat pleť a navracet ji do původního stavu tím, že ji učí (opět) fungovat podle přirozených biologických procesů, které byly narušené nedostatečnou nebo nevhodnou péčí

I z toho důvodu jsou častou součástí pleťové kosmetiky. Zejména pak sér, tonerů a krémů. My jsme zvolili poslední ze zmíněných variant, protože AHA kyseliny ve formě krému mohou do pleti prostupovat postupně v delším časovém horizontu, a tak neexistuje riziko, že by narušily její přirozené pH.

 

Vyzkoušejte efekt ovocných kyselin na vlastní kůži a zažijte skutečný AHA moment

Vyvinuli jsme pro vás VENIRA AHA krém s postupným uvolňováním a inovativní technologií Skinperf LWG. Díky té jsou ovocné kyseliny (konkrétně kyselina glykolová, mléčná a citronová) postupně uvolňovány do pokožky v jednotlivých vrstvách, což přináší maximálně šetrný exfoliační účinek

Abychom zamezili přílišnému podráždění pokožky, rozhodli jsme se využít inovativní technologii Skinperf LWG (= Lameral water gel), která umožňuje práci s nižším množstvím kyselin při zachování bezchybných výsledků. Již po čtyřech týdnech bude vaše pleť až o 31 % zářivější a vznik černých teček bude eliminován až o 43 %.

 

Na co si dát při aplikaci kosmetiky s obsahem AHA kyselin pozor?

Pokud s AHA kyselinami teprve začínáte, volte nižší koncentraci a vždy následuje rady výrobce týkající se četnosti aplikace. 

K zajištění co největší účinnosti obsažených kyselin, aplikujte přípravek na suchou a čistou pleť. Před aplikací dalších přípravků pečujicí rutiny počkejte, než bude pleť zcela suchá.

Kyseliny redukují hyperpigmentaci, ale pro svůj exfoliační účinek zvyšují náchylnost pleti k tvorbě nových pigmentových skvrn, a proto je nutné používat každý den ochranný krém s SPF.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Péče o vlasy v zimě

Péče o vlasy v zimě

Je zima vaším nejoblíbenějším ročním obdobím? Uznáváme, že procházet se zasněženou krajinou a bruslit na zamrzlém rybníce, má své kouzlo, ale věřte, že chladné počasí si vybírá svou daň na stavu vašich vlasů, které už netrpělivě vyhlíží jaro. Jak zajistit, že vlasy budou i v období zimy zářivé a silné? To, a mnohem více, se dozvíte v dnešním článku.

 

Jak konkrétně vlasy v zimě trpí?

Vlasy jsou v důsledku působení chladu suché, drsné na dotek a náchylné k lámání i třepení. Kudrnaté vlasy se ještě více krepatí a ty rovné jsou zase permanentně splihlé. Vlasům v zimních měsících velmi často chybí dostatečná hydratace, což poznáte tím, že elektrizují.

Ničemu nepomáhají ani přechody ze zimy do tepla, protože suchý vzduch ve vytopené místnosti vlasy vysušuje, čímž přichází o svůj přirozený lesk. 

Ale pozor! Kromě samotných vlasů trpí za chladného počasí i pokožka hlavy. Nízké teploty ji v kombinaci s chladným větrem zbavují potřebné vláhy, a tak je hodně vysušená. Vedle toho může být podrážděná, což se projevuje svěděním.  

 

Tip: Podívejte se na kompletní přehled problémů, kterým budete v zimě čelit se svými vlasy.

 

Nasazení čepice se zdá jako jednoduché řešení, ale…

…rozhodně není tím nejlepším. Na jednu stranu je pravda, že pokrývka hlavy uchrání vlasy před vnějšími vlivy, ale na stranu druhou je potřeba zvážit, za jakou to bude cenu. Čepice neprospívá vlasové pokožce, která se pod ní zapařuje a potí, což vytváří dokonalé podmínky pro zvýšenou tvorbu lupů a množení kvasinek

Pokud se i tak rozhodnete po čepici sáhnout, nikdy ji nenoste dlouhodobě a vždy myslete na její pravidelné praní

 

4 kroky ke zdravým vlasům

Poznáte na svých vlasech, že nejsou v dobré kondici, ale nevíte, co přesně byste měli udělat pro zlepšení jejich stavu? Inspirujte se našimi konkrétními tipy na péči o vlasy v zimě

 

1. Vlasová rutina

Správně poskládaná vlasová péče dodá vaší koruně krásy sílu vzdorovat klimatických změnám. Její součástí musí být bezpochyby šampon, kondicionér, maska a bezoplachová péče. 

Základem vlasové rutiny je přírodní šampon, který šetrně myje a čistí pokožku hlavy i jednotlivá vlasová vlákna. Dále přichází na řadu kondicionér aplikovaný do délek (před nanesením vymačkejte z vlasů přebytečnou vodu). Alespoň dvakrát týdně použijte masku na lesk, hydrataci nebo výživu – konkrétní produkt si vyberte s ohledem na to, co vás u vlasů nejvíce trápí.

Do rutiny zařaďte také vlasové sérum, které zklidňuje vlasovou pokožku a posiluje vlasové cibulky. Kromě toho dodává pokožce hlavy precizní hydrataci a intenzivní výživu. Pokud hasíte již vzniklé škody, tak doporučujeme sáhnout po keratinové vodě poskytující špičkovou péči lámavým, suchým a zničeným vlasům.

Vlasy vyfoukejte fénem nastaveným na střední teplotu. I za předpokladu, že je necháváte rádi uschnout samovolně, vždy si vyfoukejte pokožku hlavy – při tom aplikujte termoochranu. Ať už se rozhodnete nechat vlasy volně uschnout, nebo je budete fénovat, za zimy nikdy nevycházejte z domu s mokrými vlasy. Ty jsou v porovnání se suchými vlasy výrazně náchylnější k poškození.

Nezapomínejte na to, že kvalita vlasové kosmetiky je stejně důležitá jako kvalita vody. Ta s obsahem chlóru může podráždit vlasovou pokožku – naopak po měkké vodě budou vaše vlasy hezčí již na první pohled a dotek.

 

2. Pitný režim a zdravá životospráva

Je prokázáno, že v zimě tíhneme ke konzumaci většího množství tuků a jednoduchých cukrů než v létě. Klidně si dopřejte, co máte rádi, ale všeho s mírou. Vaše stravovací návyky se totiž podepisují nejen na vzhledu vlasů, ale také kůže. 

Do svého každodenního jídelníčku zařaďte domácí kysané zelí a kefír. Jedná se o potraviny, které vám pomohou s budováním zdravého střevního mikrobiomu, protože jsou bohaté na probiotika. Zároveň si hlídejte, abyste denně vypili doporučené množství čisté neperlivé vody.

 

3. Vitaminová vzpruha

Krása vlasů vychází zevnitř, a proto svůj jídelníček doplňte o kvalitní potravinové doplňkyKomplex vitaminů a stopových prvků, které vlasům prospívají, najdete ve VENIRA kapslích pro vlasy, nehty a pleť. Jedná se o absolutní bestseller s obsahem 19 aktivních látek

Tápete nad tím, jaké vitaminy vám chybí? Navštivte lékaře, který vám zkontroluje hladinu vitamínů a doporučí, jaké konkrétně zařadit do svého jídelníčku. 

 

4. Zvlhčovač vzduchu

Pobytu ve vytápěných prostorách se zřejmě nevyhnete. Suchý teplý vzduch vysušuje vlasy a dehydratuje kůži. S vyrovnáním vlhkosti vzduchu vám pomůže zvlhčovač. Levnější variantou je pravidelné větrání a umístění nádoby s vodou v blízkosti topení

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Kojíte a padají vám vlasy? Víme, jaké vitaminy a minerální látky vám chybí

Kojíte a padají vám vlasy? Víme, jaké vitaminy a minerální látky vám chybí

Vypadávání vlasů je tématem mnohých novopečených maminek. Jedná se o situaci nepříjemnou, ale nutno dodat, že nijak výjimečnou – s nadměrným vypadáváním vlasů po porodu má zkušenost až 50 % žen. Dnes se dozvíte, co nadměrné vypadávání vlasů vyvolává a přidáme i několik tipů, jak mu úspěšně čelit.  

 

Proč po porodu a během kojení padají vlasy?

Po porodu dochází u žen ke snížení hormonů estrogenu a progesteronu, čímž se do těla vysílá signál, že těhotenství skončilo. Právě náhlá změna hladiny hormonů vede ke snížení kvantity a kvality vlasů

 

Co je to Telogen effluvium?

Telogen effluvium je druhou nejčastější formu vypadávání vlasů diagnostikovanou dermatology. Jedná se o jev vyvolaný stresem, šokem nebo hormony.

Vlasový cyklus (detailně popsaný například v článku zde) zahrnuje čtyři růstové fáze vlasů. Právě Telogen effluvium souvisí s telogenní, tedy klidovou fází, která standardně trvá tři až čtyři měsíce. Folikul přestává být aktivní a regeneruje se. U zdravého člověka se v této fázi nachází až 14 % všech vlasů. 

V důsledku vyvolání Telogen effluvium se zpomaluje růstová fáze, což znamená, že dalšími etapami prochází méně vlasů. Kvůli tomu se do telogenní fáze dostává až 30 % všech vlasových vláken, tedy prakticky dvojnásobek běžného množství. 

V praxi může trvat šest až dvanáct měsíců, než se hladina hormonů společně s vlasovým cyklem vrátí zpět do normálu

 

Co můžete s padáním vlasů v průběhu kojení udělat?

Rozhodně nic nezkazíte účinnou prevencí zaměřenou nejen na posílení vlasového vlákna, ale také na:

- podporu psychické pohody

- snížení míry únavy a vyčerpání

- posílení imunitního systému

- ochranu buněk před oxidativním stresem

- udržení normální hladiny glukózy v krvi

- podporu normální krvetvorby

Jaké vitamíny proti padání vlasů zvolit? Všechny požadavky do jednoho splňují VENIRA vitaminy pro kojící ženy. Jsou přírodní, mají lahodnou meruňkovou příchuť, nejsou slazené cukrem a neobsahují žádný lepek a laktózu.

 

Jak je to s vlasy v průběhu těhotenství?

Je běžné, že v těhotenství se vypadávání vlasů dočasně omezí. Budete si všímat toho, že vaše vlasy jsou nebývale husté, zdravé a lesklé. Za toto příjemné překvapení vděčíte rostoucí hladině hormonu estrogenu, který prodlužuje růstovou fázi vlasových vláken, která by za normálních okolností už dávno vypadla

Přestože vás v průběhu těhotenství nebude trápit nadměrné vypadávání vlasů, můžete se potýkat s fyzickým i psychickým vyčerpáním, bolestmi hlavy, únavou, otékáním nohou a prudkými změnami nálad. Mnohdy jsou na vině chybějící minerály a vitaminy, které by nastávající maminky podpořily v období těhotenství, kdy musí fungovat doslova za dva. 

Tělo ženy musí v průběhu těhotenství zajistit dostatečný přísun vitaminů a minerálů nejen pro sebe, ale také vyvíjející se miminko. Z toho důvodu se vyplatí sáhnout po vitaminové směsi, která obsahuje vše, co žena v průběhu 1–3 trimestru potřebuje.

 

Jak dlouho trvá padání vlasů po porodu a kojení? 

Kdy se po porodu a kojení vrátí vše do normálu nelze s přesností říct, protože každá žena je jedinečná a na každou z nich může mít těhotenství i kojení jiný vliv. 

Obecně však lze říci, že většina žen zažívá zvýšené padání vlasů během prvních tří až šesti měsíců po porodu. Padání vlasů je často nejvýraznější kolem třetího až čtvrtého měsíce po porodu, kdy tělo prochází významnými hormonálními změnami. Jakmile se hormonální hladiny začnou stabilizovat, což obvykle trvá šest až dvanáct měsíců po porodu, padání vlasů by se mělo postupně snižovat.

Během této doby se růstový cyklus vlasů vrací do normálu, což znamená, že nové vlasy začnou růst a staré vlasy přestanou nadměrně vypadávat.

 

Jak zamezit padání vlasů, lámání nehtů a zhoršení stavu pleti?

1. Pamatujte, že vyvážený jídelníček je základ

Co na vypadávání vlasů? Nastávající maminky by měly veškeré vitaminy a minerály dodávat tělu formou bohaté, pestré a hlavně vyvážené stravy, která zajistí přísun všech nepostradatelných látek.

Jednou z nejdůležitějším aktivních látek je kyselina listová (= vitamin B9), která napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a přispívá k normální krvetvorbě. Bohatě obsažená je například ve špenátu, kapustě, brokolici a zelí. Nedostatek vitaminu B9 způsobuje slabost, únavu a například i výkyvy nálad

U mnohých vitaminů a minerálů může být těžké zajistit dostatečný přísun pouze ze stravy, a tak přichází na řadu doplňky stravy ve speciální verzi pro těhotné a kojící maminky, které by měly být s ohledem na citlivé období těhotenství a kojení přírodní.

 

2. Dopřejte svému tělu nepostradatelné vitaminy a minerály v jedné porci

Zmiňovanou kyselinu listovou a dalších 24 přírodních látek, které se svým vzájemným působením podílí na udržení komfortu maminek i miminka, najdete ve vitaminovém komplexu pro těhotné a kojící ženy.

Kromě kyseliny listové je pro nastávající a novopečené maminky důležité železo, vápník, hořčík, jód, vitamin D3, zinek a omega 3 mastné kyseliny. 

 

3. Nezapomínejte na kolagen

Jelikož základní stavební bílkovinou kůže je kolagen, a od stavu pokožky se odvíjí i kondice vlasů, je důležité podporovat jeho tvorbu, jelikož může vlasovým vláknům pomoci k rychlejší regeneraci.

I z toho důvodu jsme vzali náš bestseller – kolagenový drink, a jeho složení upravili do speciální verze pro všechny těhotné a kojící maminky. Tento lahodný nápoj vám pomůže udržet normální stav vlasů, nehtů, pleti a zubů. 

 Zjistěte další benefity kolagenu v našem předchozím článku.

 

4. Soustavná péče

Vlasům prospěje, pokud je nebudete kulmovat a žehlit. Do sucha je foukejte pouze po aplikaci ochranného přípravku před teplem. Omezte používání stylingových přípravků

Přípravky na vypadávání vlasů vám mohou pomoci. Na vlasy aplikujte přírodní kosmetiku. Používejte šampon pro podporu růstu vlasů, který můžete střídat se šamponem proti vypadávání vlasů. Vždy používejte i kondicionér, který vybírejte podle typu svých vlasů.

Pravidelně si dopřávejte masáž pokožky hlavy. Podpoříte tím růst vlasů a stimulujete činnost mazových žláz, které přispívají k hydrataci kůže.

Pokud se chcete dozvědět o dalších příčinách vypadávání vlasů a o produktech na zamezení jejich padání, přečtěte si náš článek s názvem TOP produkty na vypadávání vlasů.

Těhotenství a kojení může zamávat také s kvalitou vaší pleti a nehtů. S vlasovými a pleťovými problémy vám pomohou vitamíny a minerály obsažené v kapslích. Podpořit zdraví a kvalitu vlasů však můžete také konzumací potravin bohatých na vápník (ořechy, jogurt, sýr, listová zelenina), kyselinu askorbovou (citrusy, brambory, rajčata) a vitamíny skupiny B (luštěniny, drůbeží maso, mléčné výrobky, obiloviny).

Pro zdravou a krásnou pleť bez problémů je důležitá správná pečující rutina, která bude respektovat váš geneticky daný typ pleti a její momentální potřeby. Více o správné péči o pleť se dozvíte v našem článku s názvem Čištění pleti v pohodlí domova.

 

Zajímavosti o padání vlasů po porodu a během kojení 

1. Padání vlasů u žen po porodu je způsobeno především poklesem estrogenu a progesteronu, nikoli kojením. Kojení však může mírně zpomalit návrat vlasů do normálního růstového cyklu.

2. Padání vlasů po porodu a během kojení není známkou špatného zdraví, ale jde o normální a přirozený proces, kterým prochází mnoho žen.

3. Kojení je nejenom prospěšné pro dítě, ale také pomáhá matce. Během kojení se tělo matky přirozeně čistí od nadbytečných hormonů a dalších látek nahromaděných během těhotenství. Tento proces může ovlivnit nejen padání vlasů, ale také celkový stav pokožky a nehtů.

4. I když nedostatek vitamínů a minerálů může přispívat k padání vlasů, není to jediný faktor. Hormonální změny, stres, nedostatek spánku a fyzická vyčerpanost po porodu hrají také velkou roli. 

5. Hormon prolaktin, který je zodpovědný za produkci mateřského mléka, může také ovlivnit růst vlasů. Zvýšená hladina prolaktinu může způsobit zkrácení růstové fáze vlasů a tím přispět k jejich vypadávání.

6. Strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny, železo, zinek a vitamíny skupiny B může podpořit zdraví vlasů. Losos, avokádo, ořechy, semínka a listová zelenina jsou skvělými zdroji těchto živin.

 

Co si z článku odnést?    

Vypadávání vlasů u žen po porodu a během kojení je zcela přirozené. Těhotenství je pro tělo fyzicky namáhavé a ženy si procházejí velkými hormonálními změnami, které způsobují padání vlasů a mohou zpomalovat jejich opětovný růst. Naštěstí existují vitamíny na vypadávání vlasů pro těhotné a kojící maminky,  které vám s padáním vlasů pomoci

Jak ještě zabránit vypadávání vlasů? Zaměřte se také na kvalitní péči o vlasy a dbejte na zdravý životní styl. Zvýšenou péči věnujte také pleti a nehtům, které může porod a kojení rovněž negativně poznamenat.

V případě, že vás trápí extrémní padání vlasů i delší dobu po porodu a po kojení, poraďte se se svým lékařem. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Těhotenství a kojení Péče o vlasy

Obličejová mycí pěna – odhalujeme tajemství dokonale čisté pleti

Obličejová mycí pěna – odhalujeme tajemství dokonale čisté pleti

Ať už se v oblasti péče o pleť objeví v průběhu roku sebepůsobivější trendy, čistota nevyjde z módy nikdy. Právě ta je základním předpokladem pro udržení zdravé a krásné pleti. Takového standardu dosáhnete s obličejovou mycí pěnou, která představuje absolutní revoluci v oblasti péče o pleť. Proč tomu tak je? Dozvíte se v dnešním článku!

 

Už máte svou obličejovou mycí pěnu?

Rok 2023 sotva začal, ale my už teď s jistotou víme, jaký kosmetický výrobek bude absolutním hitem v oblasti péče o pleťSložení bohaté na aktivní látky. Sametová konzistence s nadýchanými bublinkami. Jednoduchá aplikace. Snadné roztírání. To vše hraje do karet mycí pěně, která představuje mimořádně šetrný kosmetický přípravek s pozoruhodnými čisticími a revitalizačními schopnostmi.

 

V čem je mycí pěna lepší než jiné typy čisticích produktů?

Čisticí produkty s pěnovou konzistencí zbavují pokožku nečistot bez potřeby silného tření. Vzniklá pěna totiž udělá doslova všechnu práci za vás. Stačí jen přidat malé množství vody a prsty vám budou v okamžiku po pleti krásně klouzat. 

Dalším nesporným benefitem mycí pěny je její schopnost čistit pleť bez zbytečného vysoušení a podráždění – ovšem jen za předpokladu, že neobsahuje SLS složky. 

SLS (z anglického Sodium Lauryl Sulfate) je typ tenzidu, který může pokožku zbavovat vláhy a způsobit podráždění u citlivé pleti. Takové přirozeně nenajdete v kosmetických přípravcích s přírodním složením. Příkladem je i naše VENIRA obličejová mycí pěna, která díky svému šetrnému složení uzamyká v pleti vlhkost. Její pěnivé částečky se navíc dostávají do hlubších vrstev kůže, kde na sebe nabalují nečistoty. Pokožka je tak po čištění dokonale revitalizovaná a hebká.

Mycí pěna si poradí s přebytečným mazem, odumřelými kožními buňkami, potem, bakteriemi, zanesenými póry a zbytky make-upu. Díky své sametově jemné textuře je navíc vhodná ke každodennímu použití.

Opomenout nemůžeme ani široký zástup aktivních látek, které z mycí pěny dělají skutečný poklad. O vaši pokožku budou při mytí pečovat ingredience prvotřídní kvality v popředí s výtažkem z břízy, řebříčkem, přesličkou, kopřivou, rozmarýnem, šalvějí, lime tree, tenzidem z olivového oleje, glycerinem, kyselinou mléčnou a dalšími jemnými tenzidy.

 

Benefity naší mycí pěny

- zbavuje pleť nečistot bez toho, aby ji vysoušela

- udržuje přirozené pH pleti

- redukuje tvorbu kožního mazu

- napomáhá k uvolnění zanesených pórů

- omezuje nedokonalosti pleti a snižuje riziko jejich rozšíření

- tonizuje a sjednocuje pleť

- přináší úlevu a zklidnění podrážděné pokožce

- eliminuje svědění

- zjemňuje strukturu pleti a zanechává ji vláčnou

- připravuje pokožku na příjem aktivních látek

VENIRA obličejová mycí pěna je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže. Roli nehraje ani věk a typ pleti, a tak poslouží opravdu všem členům domácnosti. Jste ve fázi, kdy jste se úspěšně zbavili akné a řešíte jeho následky? Přečtěte si u nás na blogu jak se zbavit jizviček po akné a pigmentových skvrn.

 

Víte, jak čisticí pěnu na pleť správně používat?

K tomu, abyste si mohli naplno užívat benefitů obličejové mycí pěny, musíte ji používat doporučeným způsobem

Mycí pěnu aplikujte vždy ráno a večer na navlhčený obličej – vždy stačí vmáčknout do umyté dlaně jednu pumpičku. Nadýchanou pěnu nanášejte jemnými krouživými pohyby od středu obličeje směrem ven a to tak dlouho, dokud se zcela nerozpustí. U toho si dejte pozor, aby se nedostala do očí. Poté pleť důkladně opláchněte vlažnou vodou a osušte poklepáváním ručníku, který používáte pouze vy a pouze na obličej. 

Pokožka je ve fázi po vyčištění připravená na příjem aktivních látek, které jsou součástí tonerů, sér a krémů, a proto dále pokračujte v pečujicí rutině tak, jak jste zvyklí.

 

Nechybí vám něco?

Obličejová mycí pěna představuje pouze jeden z pěti základních kroků péče o pleť. Zkompletujte si svou rutinu u nás na e-shopu – máme vše, co budete ke každodenní péči potřebovat! 

1. krok – odlíčení: Jedná se o krok, který se provádí pouze večer. V rámci odlíčení se zbavujete nejen make-upu, ale také ochranného UV faktoru. Pokud byste tento krok v rámci večerní rutiny přeskočili, koledovali byste si o ucpání pórů, které mohou vést ke vzniku akné a dalších kožních problémů. K tomuto účelu vám skvěle poslouží odličovací mléko.

2. krok – čištění: O čištění je vlastně celý tento článek. Obličejová mycí pěna ale není jedinou variantou. S klidem můžete sáhnout po čisticím gelu nebo mléku. Jedná se o produkty, které jsou vyvinuté ke stejnému účelu, ale liší se obsaženými ingrediencemi a texturou, případně zacílením na konkrétní typ pleti či problematiku jako je tomu u akné čisticího gelu.

3. krok – tonizace: Toner se aplikuje vždy na vyčištěnou a odlíčenou pleť. Jeho hlavním úkolem je vyrovnat pH pokožky, poskytnout jí okamžitou hydrataci a připravit ji na následnou péči. Udržení přirozeného pH podporuje také pleťová voda.

Tip: Některé čisticí produkty mají díky svému složení dokonalé tonizující účinky, a tak již použití toneru není nutné. Stejné je to v případě zmiňované Obličejové mycí pěny, která respektuje přirozené pH pokožky, a tak se následně nemusí řešit jeho vyrovnání.

4. krok – hydratace: Na dokonale čistou pleť s vyrovnaným pH se nanášejí zvláčňující produkty. Nejprve pleťové sérum, které proniká hluboko do pokožky a poté denní krém (nebo noční krém), který v pleti uzamyká všechny aplikované látky.

Při hydrataci myslete i na rty a oči. V oblasti očního okolí máte tu vůbec nejtenčí kůži, a tak vyžaduje zvlášť jemné zacházení. Kolem očí (včetně pohyblivého víčka) aplikujte oční krém a rty zvláčňujte pomocí balzámu na rty.

5. krok – UV ochrana: Na závěr ranní rutiny aplikujte UV ochranu. Použít můžete jak opalovací krém, tak pleťový krém s UV filtrem. Výsledek je stejný. Jen si dejte pozor, abyste vždy používali produkt přímo určený na pleť. Zabráníte tím jejímu zbytečnému podráždění. 

V případě, že bojujete s nejrůznějšími kožními nedokonalostmi, rozšiřte svou rutinu o přípravky na cílenou péči. Například při hojení akné sáhněte po pleťovém peelingu.

Na závěr připomínáme, že do oblasti pečující rutiny spadá i péče o krk a dekolt. Můžete používat stejné produkty jako na obličej, ale pak počítejte s tím, že vám budou rychleji mizet. Na trhu jsou k dostání i speciální přípravky přímo na krk a dekolt.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť

Intimní hygiena není tabu: Čím se mýt, a na co naopak zapomenout

Intimní hygiena není tabu: Čím se mýt, a na co naopak zapomenout

Důkladná intimní hygiena je nedílnou součástí péče o tělo. Přispívá nejen k pocitu čistoty a svěžesti, ale také pomáhá předcházet nejrůznějším zdravotním komplikacím. V dnešním článku se dozvíte, proč běžný sprchový gel nestačí, jaké produkty používat, a jak si díky jednoduchým krokům udržet intimní zdraví.

 

Nepodceňujte důležitost intimní hygieny

Přátelské bakterie jsou od narození nedílnou součástí lidského těla. V intimním prostředí jsou těmi nejdůležitějšími laktobacily tvořící ochrannou bariéru před patogenními mikroby.

Intimní prostředí zdravé ženy má díky přátelským mikroorganismům přirozeně mírně kyselé pH pohybující se v rozmezí hodnot 3,5–4,5. Takové je nevhodné pro růst nepřátelských mikroorganismů. To však platí jen do momentu narušení nebo zvýšení pH, které může vyvolat přemnožení škodlivých bakterií způsobujících mykózy, vaginální infekce nebo zánět močových cest.

 

Faktory vedoucí ke změně přirozené mikroflóry:

- stres

- únava

- nezdravá strava

- hormonální antikoncepce

- antibiotika

- menstruace

- těhotenství

- menopauza

- pobyt v sauně a bazénu

- nevhodné spodní prádlo

- nedostatečná, nebo nadměrná hygiena

Abyste udržely zdraví svých intimních partií, musíte o ně důsledně pečovat. Právě s tím vám pomůže vhodný přípravek určený specificky pro každodenní potřeby žen.

Tip: Jste náchylné ke vzniku zánětu močových cest? Vyzkoušejte přírodní doplněk stravy VENIRA močové cesty s obsahem pěti účinných látek pro podporu komfortu močových cest.

 

Proč klasické mýdlo ani sprchový gel nestačí

Chápeme, že používat jeden produkt na vše je pohodlné, ale rozhodně to není účinné ba dokonce bezpečné. Běžná mýdla a sprchové gely, které používáme na ruce a tělo, jsou zásadité, a tak narušují přirozenou kyselost ženských intimních partií.

Dlouhodobé používání takového typu přípravků způsobuje podráždění, pálení, svědění, případně může vést k zánětům a infekcím. Z toho důvodu je nutné aplikovat výhradně kosmetiku s podobným pH jako mají intimní oblasti.

 

Jaké možnosti se nabízí?

Pěna

Intimní mycí pěna je vhodná pro každodenní hygienu. Dodává pocit svěžesti, hydratuje a zklidňuje pokožku bez toho, aby narušovala přirozené pH vaginální mikroflóry.

 

Gel

Intimní mycí gel je plnohodnotnou alternativou k mycí pěně. Šetrně myje intimní partie a obnovuje přirozené pH. Od pěny se liší především svou konzistencí, vůní a složením. V tomto případě tedy záleží čistě na vašich osobních preferencích.

 

 

Ubrousky

Po vlhčených intimních ubrouscích sáhněte pouze v situacích, kdy nemáte možnost pohodlně se umýt (například při cestování). Nejsou určené na každodenní použití.

 

5 zásad pro intimní hygienu

Pohodlí & prodyšnost – noste pouze spodní prádlo z přírodních materiálů, které vynikají svou prodyšností. Měňte ho každý den a v případě zašpinění častěji.

 

Zůstaňte v suchu – teplé a vlhké prostředí je ideální pro množení nepřátelských mikroorganismů, a proto se po sprchování vždy důkladně osušte. Po návštěvě bazénu zase nikdy nezůstávejte moc dlouho v mokrých plavkách.

 

Prevence – pokud trpíte na infekce a záněty, používejte ručník zvlášť na tělo a intimní partie.

 

Na směru záleží – na toaletě se vždy utírejte ve směru zepředu dozadu. Zabráníte tím přenosu škodlivých bakterií vedoucích k infekcím močového měchýře a jiným komplikacím.

 

Péče při menstruaci – v tomto období je zvýšená náchylnost k infekcím, a proto se sprchujte nejméně 2× denně a dbejte na pravidelnou výměnu hygienických tamponů a vložek.

 

Všeho s mírou – nedostatečná péče o intimní oblasti může být stejně škodlivá jako ta přehnaná. Nadměrnou péčí můžete narušit přirozenou ochrannou bariéru intimního prostředí.

 

Jídelníček – snažte se co nejvíce omezit příjem jednoduchých cukrů a bílé mouky, které narušují mikroflóru organismu. Naopak zařaďte bílý jogurt a zeleninu, což jsou potraviny bohaté na příznivé bakterie.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Ženské zdraví

Vypadávání vlasů u mužů

Vypadávání vlasů u mužů

Dovedete si představit, že byste denně přišli o 50–100 vlasů? Na první pohled to může působit jako obrovské číslo, ale pravda je taková, že se jedná o přirozený denní úbytek každého člověka. O vypadávání vlasů, odborně nazývaném alopecie, hovoříme až v momentě, kdy dochází k vypadávání rapidně většího množství. Příčiny se pak liší v závislosti na tom, jestli se týká mužů, žen nebo dětí. V dnešním článku se zaměříme na část populace, která alopecií trpí především, tedy může. Dozvíte se, jaké jsou nejčastější příčiny nadměrného vypadávání vlasů, a jak mu zabránit. 

 

Vlasový cyklus

Než se zaměříme na problematiku nadměrného vypadávání vlasů, povíme si o něco o jejich růstu. Průměrný člověk má přibližně 100 000 tisíc vlasů – přesné množství u jednotlivce se pak odvíjí od konkrétní barvy a struktury vlasů. Každý vlas prochází čtyřmi růstovými fázemi, které se neustále opakují. 

1. První fáze se nazývá anagenní a představuje stadium aktivního růstu. Vlasová cibulka nacházející se ve spodní části vlasového folikulu (ochranné pouzdro, kde rostou až čtyři vlasy naráz) se aktivně regeneruje a vytváří vlasové vlákno, které se díky dělení kořene vlasu rychle prodlužuje. Měsíčně vyroste zhruba o 1,25 cm a ročně až o 15 cm. Vlasy zůstávají v aktivní fázi dva až šest let. Nicméně celková doba je podmíněna geneticky, a tak to může být i výrazně déle.  

2. V momentě, kdy se vlasový folikul přepne do katagenní fáze, nastává druhá životní etapa cyklu vlasu. Jedná se o dva až tři týdny dlouhé přechodné období, při kterém vlasy nerostou a nedochází ani k produkci pigmentu. Vlasové folikuly se zmenšují a ve vlasové cibulce se začínají tvořit nové vlasy. Kořen vlasu se odpojuje od krevního oběhu, který ho do té doby zásoboval živinami, a od buněk, které podporovaly jeho růst.

3. Úplným odpojením kořene vlasu začíná třetí fáze cyklu označovaná jako telegenní. Řeč je o klidovém stadiu trvajícím tři až čtyři měsíce, při kterém přestává být vlasový folikul aktivní a regeneruje se. U zdravého člověka se v této fázi nachází až 14 % všech vlasů. 

4. Po skončení odpočinkové etapy nastává poslední životní fáze cyklu vlasu označovaná jako exogenní. Z vlasové cibulky začíná růst nový vlas, který zespodu tlačí na ten předchozí, a to tak dlouho, dokud nevypadne. Tím se celý cyklus uzavírá a opět spouští první anagenní fázi.

 

Teď když už víte, jak to je s růstem vlasů, zaměříme se na opačnou problematiku, tedy nadměrné vypadávání

 

Dědičnost jako nejčastější příčina vypadávání vlasů u mužů

Páda-li vlasů více, než je běžné, příčinou je pravděpodobně dědičná plešatost, tedy androgenní alopecie (z anglického male pattern baldness). Při dědičné plešatosti dochází vlivem hormonů ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Vlasy ztrácejí svou sílu, a tak lehce vypadnou. V konečném důsledku se folikul zmenší natolik, že v průběhu růstové etapy nevyroste žádný vlas. Pokud se tedy dá s ohledem na vaše předky předpokládat, že se vás bude androgenní alopecie týkat, tak to, jak moc vás postihne, ovlivňuje především množství testosteronu, které vaše tělo vytváří.

 

Ale pozor! Genetická predispozice není jediným důvodem, proč dochází k nadměrnému vypadávání vlasů. 

 

Další časté příčiny nadměrného vypadávání vlasů u mužů

- nadměrný stres

- traumata

špatná životospráva

zánět v těle

nevhodná péče o vlasy a pokožku hlavy

chemické reakce (chemoterapie)

vedlejší nežádoucí účinky léků

roční období

 

6 tipů, jak zastavit vypadávání a obnovit růst vlasů

1. Blokujte hormon DHT

Příčinou dědičné plešatosti je hormon DHT (= dihydrotestosteron). Cestou, jak zabránit plešatění, je tedy blokovat tento hormon. 

DHT vzniká přeměnou testosteronu díky enzymu 5-alfareduktasa (5-AR) a je důvodem, proč dochází ke zmenšování vlasového folikulu. Jeho aktivitu lze naštěstí omezit přírodní cestou.

K nejznámějším přírodním blokátorům DHT patří kofein, olej z dýňových semínek, rozmarýnový olej (o účincích rozmarýnu jakožto přírodního léku na vlasy píšeme v samostatném článku) a extrakt z bobulí serenoi.

 

2. Upravte svůj stávající jídelníček

Postarejte se o bohatost svého jídelníčku na vitaminy, jejichž nedostatek se může projevit právě na hustotě i kvalitě vlasů a stavu vlasové pokožky.

Svou pozornost soustřeďte na vitaminy rozpustné ve vodě (B-komplex, C) a v tucích (A, D a E). Spolehlivým zdrojem těchto vitaminů je pestrá strava, kterou můžete v případě omezení v jídelníčku obohatit o doplňky stravy

 

3. Zahrňte vhodné doplňky stravy

Dodejte svým vlasům poctivou výživu zevnitř prostřednictvím přírodního doplňku stravy VENIRA hair & beard booster pro muže.

Jedná se o přírodní kapsle vyvinuté speciálně pro potřeby mužů, kteří bojují s pomalu rostoucími vlasy a vousy, dále kvalitou svých vlasů, jejich vypadáváním a lámáním. Díky svému nabitému složení přispívají k podpoře imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem. 

 

 

4. Vyberte vhodnou vlasovou kosmetiku

Svou vlasovou péči obohaťte o šampon určený na vypadávání vlasů a zahušťující vlasové sérum, jehož složení jsme vyvinuli tak, aby bylo vhodné i při androgenní alopecii!

 

5. Šetrně pečujte o pokožku hlavy 

Pokožku hlavy nikdy nedřete. Při šamponování ji vždy masírujte jemnými krouživými pohyby. Kohoutek nastavte na vlažnou vodu a při vysoušení vlasů zamezte nadměrnému drhnutí pokožky ručníkem.

 

6. Omezte stres

Krátkodobý stres pro vás může být užitečný, protože vás udržuje bdělé a motivované. To však neplatí o stresu dlouhodobém, tedy chronickém, který je pro váš organismus nesnesitelným. Přečtěte si o tom, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků.

 

Věříme, že díky dnešnímu článku najdete způsob, jak nadměrné vypadávání vlasů zastavit. Nicméně připomínáme, že klíčem k úspěchu je odhalení skutečné příčiny. Pokud by vám tedy nic z výše uvedeného nepomohlo, doporučujeme konzultovat celý problém s trichologem (lékařem se specializací na zdraví vlasů).

 

Péče o vlasy

Snížená chuť na sex – 10 tipů na zvýšení ženského libida

Snížená chuť na sex – 10 tipů na zvýšení ženského libida

Pro mnoho žen je sexuální touha klíčovým prvkem naplněného a spokojeného života. A ač jsou možná mnozí přesvědčení o opaku, chuť na sex není samozřejmostí. Existuje celá řada důvodů, proč dochází k poklesu ženského libida a v konečném důsledku i k situacím, kdy se ženy sexu zcela vyhýbají.  Pokud vás zajímá, jak přijít sexu opět na chuť a zároveň tím zlepšit svůj sexuální a partnerský život, najděte si chvíli času na tento článek, ve kterém vám přinášíme 10 praktických tipů, jak zvýšit vaše libido. Podíváme se i na nejčastější zabijáky vášně, které mohou vést k poklesu sexuální touhy u žen.

 

Proč může dojít k poklesu libida?

Všimli jste si, že svého partnera v intimních záležitostech odmítáte častěji než obvykle a než je vůbec zdrávo? Potom můžete mít sníženou chuť na sex, neboli snížené libido. Tento stav má různé příčiny a postihuje ženy i muže

 

11 zabijáků libida

Jelikož se pokles libida může negativně projevovat na kvalitě vašeho partnerského života, řekněme si nejdřív v rychlosti, co patří k nejčastějším důvodům poklesu libida:

 

1. chronický stres

2. hormonální nerovnováha

3. psychický nepohoda

4. neblahý zdravotní stav

5. striktní diety a vyčerpání

6. nadváha a obezita

7. kouření a častá konzumace alkoholu

8. nedostatek nebo nadbytek fyzické aktivity

9. vedlejší účinky některých léků (např. antidepresiv a sedativ)

10. vyšší věk

 

Jak mít větší chuť na sex?

Pro některé ženy může nízká chuť na sex představovat výzvu v jejich osobním i intimním životě. Existuje však několik tipů, které vám mohou pomoci povzbudit libido a posílit sexuální touhu.

 

10 osvědčených tipů na zvýšení ženské sexuální touhy

1. Zvládání stresu

S čistou hlavou se spíše naladíte na noc plnou vášní, a proto zapracujte na eliminaci krátkodobého stresu, který může vyústit v ten dlouhodobý, tedy chronický

To, že jste ve stresu, zaručeně poznáte, protože tělo vám to dá vědět různými způsoby. Právě o zvládání stresu a jeho fyzických příznacích jsem se rozepsali v samostatném článku na blogu. 

Je stres tím, co vás sužuje a omezuje vaši sexuální touhu? Vyzkoušejte náš relax komplex proti stresu, tedy přírodní doplněk stravy napomáhající ke zklidnění, relaxaci a odolnosti vůči stresovým obdobím.

 

2. Zdravý životní styl

Pokud jste to ještě neudělali, ve svém stravování se zaměřte především na stravu bohatou na ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a bílkoviny, které podpoří celkové zdraví a zvýší vaši energii.

Pijte dostatek čisté vody, dopřejte si kvalitní spánek, snažte se omezit alkohol i kouření a zařaďte do každého dne pravidelný pohyb v podobě cvičení ve fitku, jízdy na kole, běhu nebo jógy. Zdravý životní styl je zkrátka alfou a omegou správného fungování organismu

 

3. Spánková hygiena

Dostatečně dlouhý a kvalitní spánek vám dodá energii na celý den (a také noc plnou vášní). Dodržujte proto principy spánkové hygieny zahrnující vytvoření večerní rutiny a klidného prostředí pro usínání a samotný spánek. Je až neuvěřitelné, co s námi kvalitní spánek dokáže udělat.

 

4. Zdravá hmotnost

Je pochopitelné, že obezita zabíjí libido - jednak kvůli nízké fyzické energii jako i špatnému pocitu ze sebe sama. Stejné je to ovšem i v opačném případě, kdy se trápíte drastickými dietami, a tudíž nemáte energie nazbyt

Řešením je zdravý životní styl, díky kterému se dostanete zpět na svou zdravou váhu, se kterou se navrátí i sexuální myšlení. Na cestě za zdravou hmotností vám pomůže doplněk stravy hunger blocker, se kterým se konečně vymaníte z kolotoče přejídání a spalovač tuků, který v kombinaci s fyzickou zátěží urychluje hubnutí.

 

5. Přírodní doplňky stravy

A co tomu trošku pomoci? Zasloužil by si váš sexuální život trochu okořenit? Pomůže vám nejen náprava životního stylu, ale také síla přírody. Maca peruánská, kotvičník zemní, damiána, ženšen pravý, zinek, arginin a citrulin. Tyto zázračné složky najdete v sex boosteru, který:

- pomáhá zachovat kvalitní sexuální život

- přispívá ke zvýšení vytrvalosti a libida

- podporuje tvorbu estrogenu

- se podílí na udržení normální plodnosti a reprodukce

- pomáhá regulovat hormonální aktivitu

- má pozitivní vliv na prokrvení těla

 

Afrodiziakální účinky tohoto přírodního doplňku stravy pomáhají ženám znovu pocítit skutečnou sexuální touhu a udržet si ji

 

6. Hormonální rovnováha

Ženské libido je z velké části ovlivněno hormonální rovnováhou. Určité změny můžete zaznamenat v průběhu celého menstruačního cyklu i v období menopauzy (v tomto případě se může vaše libido zvýšit i snížit).

S vyrovnáním hladiny hormonů vám pomůže pravidelná konzumace doplňku stravy VENIRA hormonální rovnováha, který zároveň přispívá k udržení normálního menstruačního cyklu. 

 

7. Hormonální antikoncepce 

Začaly jste užívat hormonální antikoncepci, abyste si mohly užívat sex bez zábran a teď se nemůžete přestat divit, že jste o chuť na sex úplně přišly? Právě oslabené libido a celkové tlumení prožívání rozkoše je častým vedlejším účinkem hormonální antikoncepce

Pokud HA užíváte dlouhodobě, pro vaše tělo je to podobné, jako kdybyste si procházely těhotenstvím, a tak vám dává signály, že sex nepotřebuje. V takovém případě doporučujeme vysazení nevyhovující HA nebo užívání nehormonální antikoncepce. Pokud si nejste jisté tím, jaké řešení je pro vás nejvhodnější, doporučujeme konzultaci s gynekologem.

 

8. Kreativita

Smutnou pravdou je, že stereotyp libido oslabuje, a proto se snažte být vynalézavé. Opepřete svůj sexuální život o nové praktiky, které opět nakopnou erotické jiskření. Čas od času je dobré vyzkoušet i něco netradičního, co by mohlo samotnou chvilku s partnerem ještě více okořenit.

Přesně kvůli toho jsme vytvořili love gely se kterými to jde… tak všechno nějak lépe :D Hlavní benefit těchto gelů je nám asi jasný. Za zmínku ale rovněž stojí i skvělé přírodní složení s 32 účinnými látkami, ať jsou naše těla v naprosté extázi po všech stránkách.

 

9. Komunikace

Komunikace je klíč k vyřešení mnohých problémů, takže pokud cítíte, že za ztrátou sexuální touhy stojí z velké části odcizení s partnerem, neváhejte si s ním o tom promluvit. 

Je běžné, že ve fázi zamilovanosti je libido vysoké, ale přímo úměrně délce vztahu klesá (samozřejmě to tak nemusí být vždy). Naplánujte si proto čas mimo postel a hledejte nové společné zájmy, které vám pomohou opět probudit sexuální touhu.

 

10. Sexuální poradenství

V případě, že žádný z výše zmíněných tipů nepomůže, neváhejte navštívit sexuologa - a to zejména v případě náhlého poklesu libida bez zjevné příčiny, dlouhodobých potíží způsobených sociálními disfunkcemi, nízkou sebedůvěrou nebo traumaty.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Vztahy a sex Ženské zdraví

Kocovina – co to je, proč vzniká a jak se jí vyvarovat?

Kocovina – co to je, proč vzniká a jak se jí vyvarovat?

Už nikdy nebudu pít. Věta, kterou minimálně jednou za svůj dospělý život prohlásil každý, kdo si v rámci alkoholového opojení nedokázal říct dost. Kocovina je zkrátka daň, kterou platíme za (až moc) dobrou zábavu. Peníze ale netřeba. Zde se platí zhoršeným fyzickým a psychickým stavem. Jak přesně se kocovina projevuje na těle, a jak si konečně užít kopec srandy bez toho, aniž by vás druhý den navštívila tato stará známá? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

 

Co je to kocovina?

Klidně byste upsali svou duši ďáblu, jen aby vám přestala příšerně třeštit hlava a žaludek nebyl jako loďka na rozbouřeném moři. Kdo z vás zažil pravou nefalšovanou kocovinu nám potvrdí, že ani trochu nepřeháníme. 

Kocovina je stav, při kterém vás sužuje nesnesitelná únava a mučivá bolest hlavy. K tomu se vám třesou ruce, v ústech máte příšerně sucho a do toho svádíte vyčerpávající boj se s svým žaludkem, který ne a ne zachovat svůj obsah na svém místě. Tato fáze přichází samozřejmě až po odeznění euforických účinků alkoholu, tedy té zábavné části, při které ani zdaleka nepřemýšlíte nad tím, jak pekelně se to může zvrtnout.

 

Co se děje v našem těle před vypuknutím kocoviny?

Zatímco my si zpříjemňujeme večer alkoholem, naše játra musí pracovat přesčas. Jejich hlavním úkolem je rozložit alkohol (ethanol) na toxický acetaldehyd, který je následně oxidován až na kyselinu octovou. Nicméně játra máme jenom jedny, takže pokud toho vypijeme nadmíru, přestanou to stíhat a v těle tak zůstane větší množství  nepřeměněného acetaldehydu, který vede k nevolnostem (v tom lepším případě) a zvracení. 

Mnohem toxičtější látkou pro tělo je tedy acetaldehyd než samotný alkohol, a proto čím déle v těle setrvá, tím intenzivnější bude i samotná ranní kocovina.

 

5 tipů, jak se vyvarovat kocovině (nebo alespoň zmírnit její průběh)

 

1. Pijte, ale hlavně vodu

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se s rostoucím množstvím vypitého alkoholu zvyšuje i četnost návštěvy toalety? Důvodem je, že alkohol v těle snižuje hladinu antidiuretického hormonu (ADH), který způsobuje větší vylučování vody ledvinami. Pokud jste tedy kouzlem okamžiku uchváceni natolik, že zapomínáte prokládat alkohol vodou, dehydratace vás nejspíš nemine. 

Abyste dehydrataci předešli, vypijte dostatek vody nejen během večera, ale především v průběhu celého dne.

 

2. Nepodceňujte přípravu a pořádně se najezte

Když už si budete hlídat svůj pitný režim, rovnou dohlédněte i na svůj jídelníček. Právě bolest břicha, nevolnost a zvracení se často objevují v souvislosti s kolísáním krevního cukru. 

S vypitým alkoholem se zvyšuje množství jednoduchých cukrů v organismu. Vyplavený inzulin způsobuje rychlý pokles hladiny cukru, která se ještě více sníží za předpokladu, že jste si před večírkem nedopřáli nic vydatného.  

 

3. Dostatečně se vyspěte

Pokud můžete, naordinujte si na den po mejdanu klidový režim. Spěte co jen hrdlo ráčí a pakliže nemusíte, klidně zůstaňte celý den v posteli a odpočívejte. Jestli jste totiž předchozí večer protančili nejedny střevíce, potřeba kvalitního spánku bude s ohledem na vysoký výdej energie o to větší. 

Tip: Přečtěte si na našem blogu tipy na lepší spánek

 

4. Dobře si rozmyslete, po jakém alkoholu sáhnete

Nejenže není moc chytré jednotlivé alkoholické nápoje míchat, ale v některých jsou navíc obsažené kongenery (látky vznikající při výrobě alkoholu), zásluhou kterých zažijete takovou kocovinu, že na ni jen tak nezapomenete. O tom ví své milovníci whisky, rumu, brandy a červeného vína. Naopak v bílém víně, pivu, ginu a vodce kongenery nenajdete, takže je to z tohoto pohledu rozhodně bezpečnější volba. 

Při výběru alkoholu zohledněte i to, jak moc jste konkrétně vy citliví na látky obsažené ve vybraných alkoholických nápojích. 

 

5. Nenechte nic náhodě a zajistěte si střízlivé ráno

Jak? No přece tím, že nebudete vůbec pít. 

Nebojte, víme, že to není ten typ rady, pro který jste si sem dnes přišli, a proto vám přinášíme přírodní doplněk stravy, se kterým hravě doplníte vitaminy a minerály, které vaše tělo spotřebuje při náročném procesu odbourávání alkoholu. 

Místo toho, abyste sáhli po Ibalginu či Aspirinu (které dají vašim játrům ještě více zabrat) vsaďte na VENIRA střízlivé ráno zachraňující každý večer, jehož součástí je konzumace alkoholu. 

 

Každá tobolka obsahuje: 

- sójový lecitin a vinnou révu s antioxidačními účinky

- vrbu bílou napomáhající k dobrému fyzickému i psychickému stavu a ke zdravému spánku

- kurkumu a amalaki, tedy látky působící prospěšně na trávení

Střízlivé ráno jsme navíc obohatili o vitamin B6, B9, B12 a vitamin C, bez kterého se v chřipkové sezoně neobejdete. A pozor! Tobolky VENIRA střízlivé ráno jsou veganské a zcela bez cukru. 

 

 

Teď už vás od bujarých večírků a oslav nic neodradí!

A co dělat, pokud střízlivé ráno po ruce nemáte, ale za to máte pro strach uděláno? Pak vyzkoušejte klasicky americký vyprošťovák Prairie oyster. Jde o nápoj skládající se ze syrového vejce, worcesterové omáčky, tabaska, soli a mletého černého pepře. O poznání lákavější alternativou je stará dobrá česnečka nebo hovězí vývar. Kocovině se sice zcela nevyhnete, ale alespoň zmírníte její průběh.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Zdraví a nemoc

Jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků

Jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků

Pracovní vytížení, přehnaná očekávání, komplikované mezilidské vztahy. To jsou jen některé z obvyklých stresových faktorů, které mohou z dlouhodobého hlediska vést k chronickému stresu. Proč se vůbec stresujeme, co to stres je a jaké různé fyzické příznaky jej doprovází? V dnešním článku vám zároveň představíme pár jednoduchých způsobů, jak stres zmírnit.

 

Co je to stres?

Stres je přirozená reakce organismu na náročné situace, která se na člověku projevuje fyzicky i psychicky. Občasný a chvilkový stres může být v jistých situacích prospěšný, protože dokáže motivovat, pokud však stres trvá delší dobu, mluvíme o chronickém stresu, který má na lidský organismus negativní dopad. 

 

Stresový hormon kortizol

Kortizol je hormon vylučovaný z nadledvin v reakci na stres (fyzický i psychický) s cílem připravit tělo na stresovou situaci a zajistit, aby měl mozek k dispozici přiměřené množství energetických zdrojů. Je klíčovou součástí reakce "bojuj nebo uteč", která nám pomáhá vyrovnat se s náročnými situacemi.

Zvýšené množství stresu může způsobit nadprodukci kortizolu. Pokud je ho v těle uvolněno příliš, dochází tím k potlačování imunitních funkcí a snížení hladiny serotoninu a dopaminu. I když je kortizol v akutních stresových situacích prospěšný, jeho chronicky zvýšené hladiny mohou mít negativní dopady na zdraví a může dojít k oslabování imunity, zvyšování krevního tlaku, poruchám spánku a paměti nebo úzkosti.

Pamatujte: Kortizol je důležitý hormon, který nám pomáhá zvládat stres. Je však důležité udržovat jeho hladinu v rovnováze, abychom předešli negativním dopadům na zdraví.

 

Jak se projevuje stres?

Při vystavování těla dlouhodobému stresu se můžete nejčastěji potkat s těmito fyzickými příznaky:

- bolest na hrudi nebo bušení srdce

- svalová slabost a ztuhlost

- závratě, nevolnosti a pocity na zvracení

- silné bolesti hlavy

- svědění

- změny na váze

- pocit chladu nebo tepla na končetinách

- zvýšený tlak

- nespavost

- nervozita

- sucho v ústech

- vyrážka

- padání vlasů

- změny v menstruačním cyklu

 

Pozorujete u sebe některé z těchto příznaků? Věříme, že tento článek nečtete náhodou, a tedy souhlasíte s tím, že je nejvyšší čas začít věnovat všem těmto projevům přetížení organismu pozornost. Rovnou vám nabízíme pár řešení, jak se vymotat ze spárů stresu.

Tip: Jedním z možných fyzických příznaků stresu je i vypadávání vlasů. Jak správně o takto namáhané vlasy pečovat a jak padání kadeří zastavit se dozvíte v našem článku.

 

 

Kožní vyrážka ze stresu jako jedna z možných reakcí organismu na nadměrnou zátěž

Vyrážka ze stresu není u lidí trpících ustavičným napětím ničím výjimečným. Důvodem je, že stres oslabuje lidský organismus a imunitní systém, a tím pádem i obranyschopnost pokožky.

Nejčastějším typem stresové vyrážky je kopřivka, tedy pupeny bílé nebo červené barvy, které vypadají jako kousance od komárů a stejně tak i svědí. Vyrážka ze stresu může mít také podobu ekzému, rosacey a lupénky.

Stresová vyrážka se může objevit kdekoliv po těle i na obličeji. Obvykle se jedná o krátkodobou záležitost, která odezní poté, co skončí vaše období nadměrného stresového vypětí. Pokud se stresu vystavujete opakovaně a dlouhodobě, může se vyrážka vracet a dokonce se může stát chronickou.

Tip: Svědivou kožní vyrážku se můžete pokusit zklidnit pomocí přírodní kosmetiky například s BIO tea tree olejem obohaceným o vitamin E.

 

Jak se zbavit stresu - a je to vůbec třeba?

I když to tak asi většina z nás přirozeně vnímá, stres není vždy jen negativní. Jeho jistou míru bychom měli vítat v našem životě s otevřenou náručí, protože nám pomáhá přizpůsobit se novým situacím, zlepšuje naši bdělost a udržuje nás motivované. Někteří jedinci se stresovým situacím vědomě vystavují, protože tak mohou rychleji dosáhnout vytouženého cíle kvůli mobilizaci energie. V takovém případě se ovšem bavíme o stresu krátkodobém.

V prvním kroku na cestě za zrelaxovaným já, se musíme naučit rozlišovat mezi únosnou mírou stresu a dlouhodobým tlakem, který útočí na zdraví a imunitu. Chronický stres představuje jednu z hlavních příčin civilizačních chorob a jeho neléčení může vést k zažívacím potížím, obezitě, úzkostem a depresím či srdečním onemocněním.

Nicméně pokud stres trvá příliš dlouho nebo se mu vystavujeme nebezpečně často, stává se tento stav pro náš organismus nesnesitelným, a proto je důležité zvolit si účinné pomocníky, které vám se snížením stresu pomohou. 

 

Produkty pro boj se stresem

Jedním ze způsobů, jak snížit hladinu kortizolu, je pravidelné užívání doplňků stravy. Níže uvedené produkty se stanou vašimi pomocníky při boji s chronickým a neustupujícím stresem. Záleží čistě na vašich preferencích, pro který z produktů se rozhodnete. Jelikož je každé tělo unikátní, každému může zabírat něco jiného, a proto vyzkoušejte, který z produktů vám vyhovuje nejvíce a dopřeje vám vytoužený klid.

 

1. Relax komplex

Stresový hormon kortizol se nejvíce snižuje při kvalitním a dlouhodobém spánku. Nejen k hlubokému spánku, ale i lepšímu a rychlejšímu usínání či zklidnění těla a mysli vám poslouží instantní, jahodový a přírodní nápoj VENIRA relax komplex, který byl vyvinut tak, aby vám poskytl to nejsilnější složení na trhu. Jedná se o čistě přírodní doplněk stravy pro kvalitní, klidný a hluboký spánek, normální činnost nervové soustavy, zklidnění organismu a snížení hladiny stresu. 

Jednu odměrku produktu nasypte do prázdné sklenice a zalijte 200-300 ml studené vody, zamíchejte, nechte působit jednu minutu a vypijte. Relax komplex užívejte 1x denně přibližně 1 hodinu před spaním

 

2. Hořčík neboli magnesium

Pociťujete nadměrnou svalovou únavu, křeče, celkovou slabost, nervozitu a chronický stres? Na vině může být nízká hladina hořčíku v těle. Magnesium totiž pomáhá regulovat hladinu stresových hormonů v těle a zmírňuje tak příznaky stresu, úzkosti a zlepšuje celkovou kvalitu spánku. 

Při nadměrném psychickém vypětí sáhněte po kvalitním magnesiu ve formě bisglycinátu, které je navíc obohaceno o vitamin B6 pro jeho lepší a rychlejší vstřebatelnost. Vybrat si můžete z tekuté formy hořčíku v podobě shotů s příchutí pomeranče či lesních plodů nebo z klasických hořčíkových kapslí. Oba produkty obsahují vysoce kvalitní formu hořčíku, bisglycinát, který vašemu tělu dodá všechny potřebné účinné látky pro boj s neustupujícím stresem, zklidní vaše tělo i mysl a pomůže vám s klidným a hlubokým spánkem

Hořčík užívejte ideálně před nebo po jídle a to ideálně odpoledne nebo večer, abyste podpořili jeho zklidňující účinky a dodali svému tělu potřebnou relaxaci po celodenní námaze

 

 

3. CBD olej 

Hledáte cestu k přirozené úlevě od stresu, bolesti a úzkosti? Pak byste se měli seznámit s 10% CBD olejem. Jedná se o koncentrovaný extrakt z rostliny konopí, bohatý na kanabidiol (CBD), který nabízí širokou škálu potenciálních benefitů pro zdraví a pohodu. Kanabidiol je jedna z mnoha sloučenin nacházejících se v konopí a na rozdíl od psychoaktivního THC nemá CBD žádné omamující účinky, ale je známá pro své relaxační, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Veškeré rostlinky marihuany léčebné jsou pěstovány v České republice a před jejich zpracováním prochází důkladnou kontrolou kvality, aby splňovaly i ty nejvyšší standardy. 

CBD obsahuje hned několik tělu prospěšných účinných složek a to omega 3 a 6 mastné kyseliny a je přirozených zdrojem vitamínů C, D, E, A, B1, B2, B3 a B6. Pro maximální účinek si nakapejte 2-3 kapky přímo pod jazyk a kapky aplikujte pravidelně 2x denně - ráno a večer těsně před jídlem. Po nakapání nechejte kapky pod jazykem působit alespoň půl minuty a zbytek oleje polkněte. Mezi užitím jednotlivých dávek udržujte alespoň 5 hodinový odstup. Olej neužívejte během těhotenství a při kojení

 

 

4. Ashwagandha

Ashwagandha, známá také jako indický ženšen nebo Withania somnifera, je adaptogenní bylina s bohatou historií používání v ajurvédské medicíně. Po staletí se používá k podpoře zdraví a vitality, a v posledních letech se těší rostoucí popularitě i v západním světě. Jedná se o rostlinu pocházející z Indie a severní Afriky, která dorůstá do výšky 1-2 metrů a má drobné zelené květy s červenými plody. K léčebným účelům se používá kořen rostliny, který obsahuje řadu aktivních látek, včetně alkaloidů, withanolidů a sterolů.

Ashwagandha protizánětlivé a adaptogenní vlastnosti, které pomáhají organismu zvládat stres a úzkost. Studie prokázaly, že snižuje hladinu kortizolu, stresového hormonu, a podporuje pocity klidu a pohody. Jedná se o bezpečnou a účinnou bylinku s širokou škálou potenciálních benefitů pro vaše zdraví a pohodu. Pokud hledáte cestu k přirozené úlevě od stresu, zlepšení kognitivních funkcí, posílení imunity a celkovému zlepšení zdraví, ashwagandha je pro vás jasnou volbou! Pro maximální účinky užívejte pravidelně jednu kapsli denně společně s jídlem

 

Co pomáhá proti stresu aneb jak zvládat stres?

Stresu se v dnešní uspěchané době nejspíš nevyhnete, ale můžete se ho naučit zvládat do té míry, kdy vás nebude paralyzovat.

Rychlá řešení bývají v převážné míře dočasná, jakkoli mohou být na chvíli přínosná a příjemná. Snažte se proto dostat přímo ke kořenům krátkodobého stresu a eliminovat ten dlouhodobý, tedy chronický. Pomohou vám s tím následující kroky.

1. Vnímejte příčiny toho, proč se aktuálně nacházíte ve stresu.

2. Začněte si plánovat svůj čas a nedělejte několik činností najednou.

3. Naučte se říkat NE všemu, co teď není vaší prioritou a nemáte na to čas.

4. Buďte realističtí a to především v očekávání od sebe sama.

5. Nechte si zdravý odstup, protože nic není tak hrozné, jak se na první pohled zdá.

6. Než se pustíte do řešení zdánlivě neřešitelného problému, podívejte se na něj s nadhledem.

7. Zaměřte se na přítomný okamžik. Žijte tady a teď a příliš nepřemýšlejte nad budoucností a ničím, co nemůžete ovlivnit. 

8. Radujte se z maličkostí. Každý den si napište do deníku, za co jste daný den vděční, co se vám povedlo a co vše jste zvládli. Každý večer nebo ráno si sepište seznam aktivit a úkolů pro další den, abyste předešli zbytečnému stresu pomocí správné organizace.

9. Čas od času zařaďte digitální detox. Sociální sítě nás provázejí každým dnem a občas se na nás hrne spousta informací, které mohou způsobovat úzkost a stres. Zkuste na víkend zahodit telefon a místo sledování životů ostatních na sociálních sítích se zaměřte pouze na sebe a přítomnost.

10. Neváhejte si říct o pomoc.

11. Buďte k sobě laskaví a pečujte o sebe.

12. Nebo se obraťte na odborníky, třeba Hedepy.

 

Co si z článku odnést?

Ve stresových situacích je důležité se umět zastavit, pořádně relaxovat a zklidnit svou mysl meditací. Dopřejte si také vydatný a dostatečně dlouhý spánek, ke kterému vám pomůže kvalitní CBD nebo relax komplex. Vyrazte na procházku do přírody a rozmazlujte se kvalitními a zdravými potravinami. Vyzkoušejte aromaterapii nebo přírodní doplňky stravy, které vám pomohou na vaší cestě za klidným životem.

Možností je hned několik. Je jen na vás, jaké tipy využijete, abyste našli “útěk před stresem”, který pro vás bude skutečným útěkem.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Zdraví a nemoc

Správná péče o mastné vlasy

Správná péče o mastné vlasy

S mastnými vlasy zápasí zhruba každý čtvrtý dospělý. Pokud tedy patříte k této čtvrtině naší populace, která musí řešit problémy spojené s mastnými vlasy a pokožkou hlavy, je tento článek jako stvořený pro vás. Dnes se naučíte vybrat vhodnou vlasovou kosmetiku a osvojíte si základní pravidla péče o mastné vlasy.

 

Mastné vlasy ≠ mastící se vlasy

Na úvod si uděláme pořádek v pojmech, ve kterých se v souvislosti s touto problematikou často chybuje. Pokud mluvíme o mastných vlasech, máme na mysli jeden z oficiálních typů vlasů. 

Naopak mastící se vlasy může mít kdokoliv bez ohledu na svůj geneticky daný typ vlasů. Jedná se tedy o stav, který nemusí být nutně trvalý. K častým příčinám patří špatné stravovací návyky, fyziologická nerovnováha či hormonální změny. 

 

Mastné vlasy: Příčinu hledejte ve své vlasové rutině

Věděli jste, že mastné vlasy se velmi často vyskytují u osob s mastným typem pleti? Důvodem je skutečnost, že mastné vlasy jsou příčinou nadměrné produkce mazu na pokožce hlavy. Pokud se vás tedy tato problematika týká, fakticky nehledáte jen řešení pro své vlasy, ale především pro svou pokožku.

Existují ovšem faktory, kterými sami (ne)vědomky zhoršujete stav, a tím pádem vzhled, svých mastných vlasů:

- používáte nevyhovující vlasovou kosmetiku

vlasy si myjete příliš často

máte nevhodnou techniku mytí vlasů

vlasy oplachujete horkou vodou

po vymytí vám na vlasech zůstává kosmetika

používáte nepřiměřené množství vlasové kosmetiky

-v průběhu dne si do vlasů často saháte

Teď už pravděpodobně víte, kde je ve vašem případě zakopaný pes. Nezbývá tedy, než se vrhnout na naše doporučení, díky kterým změníte své mastné vlasy k nepoznání. 

 

Jak na mastné vlasy: Vhodně zvolená kosmetika je základ

Vaše první kroky po dočtení tohoto článku by měly vést do koupelny, kde si zrevidujte vlasové produkty, které aktuálně používáte. Jsou šité na míru vašemu typu vlasů? Pokud ne, tak máte první problém, na který vám hned nabízíme řešení. Na mastné vlasy byste měli používat pouze vlasovou kosmetiku určenou na odstranění přebytečného mazu a stabilizaci pokožky. 

Vždy se zaměřte na složení kosmetiky a hledejte v něm následující účinné látky. Polyplant, což je komplex sedmi přírodních bylinných extraktů vyvinutý pro komplexní péči o mastné vlasy a pokožku hlavy. Panthenol neboli provitamin B5, který dokáže účinně regulovat kožní maz a snižovat dráždivost vlasové pokožky. 

Obě tyto složky jsou obsaženy v našem VENIRA přírodním šamponu pro mastné vlasy, který pečuje o samotný vlas a vlasovou pokožku. Eliminuje tvorbu kožního mazu a přispívá k normalizaci funkce mazových žláz. Mimo to vlasy ochraňuje, hydratuje do hloubky, posiluje a zanechává je nádherně lesklé na pohled a hebké na dotek. 

Vhodně zvolený šampon jde ruku v ruce s kvalitním kondicionérem. My doporučujeme sáhnout po VENIRA bezoplachovém kondicionéru, který vaše vlasy vyživí a zajistí jejich snadné rozčesávání. 

 

Zatím jste v polovině cesty…

… a abyste se dostali do cíle, budete si muset osvojit zásady správné péče o mastné vlasy.

Vlasy vždy:

- oplachujte vlažnou vodou, příliš horká voda má za následek vysušenou pokožku, která se brání zvýšenou produkcí mazu

- vysoušejte mačkáním nikoliv třením, praktickým pomocníkem, který bude dostávat přebytečnou vodu z vašich vlasů šetrně, je VENIRA turban / ručník na vlasy

- fénujte studeným nebo vlažným vzduchem a fén mějte vždy ve vzdálenosti nejméně 20 cm od hlavy

- rozčesávejte čistým hřebenem, abyste si je nezanášeli prachem a zbytky stylingových produktů

- upravujte pomocí stylingových produktů s lehkou texturou, abyste je zbytečně nezatěžovali

- nechte je dýchat a nesvazujte je do příliš pevných copů a drdolů

Přečtěte si i naše další tipy pro zdravé vlasy zde: 8+1 tipů pro zdravé vlasy.

 

Co na mastné vlasy: Vsaďte na nejsilnější produkt svého druhu na trhu

Povzbuďte ještě více své každodenní úsilí a začněte užívat doplňky stravy podporující kvalitu vlasů. Vaše krása by totiž měla vždy začínat uvnitř, a právě VENIRA vitamíny na vlasy dodané zevním užitím, mohou značně ovlivnit vzhled vlasů a jejich kvalitu. Změna samozřejmě nenastane ze dne na den, ale za to je dlouhotrvající.  

Vyhněte se rokům experimentování a sáhněte po produktu, jehož účinek ověřily tisíce lidí před vámi. Řeč je samozřejmě o našem bestselleru VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť  s obsahem 19 účinných látek v každé kapsli z nichž každá hraje klíčovou roli v působení na pojivové tkáně, pleť, vlasy a nehty. Patří tak mezi nejsilnější produkty svého druhu na trhu. 

 

Jak zamaskovat mastné vlasy?

Pohrávejte si s umístěním pěšinky. Díky tomuto jednoduchému fíglu zakryjete mastné pramínky v místech, kde jste měli pěšinku předchozí den. 

Místo suchého šamponu, který může vlasovou pokožku dost vysušit, si vezměte na pomoc obyčejný papírový kapesníček. Ten rozdělte na jednotlivé vrstvy, a ty postupně přihládejte ke kořínkům – tímto způsobem lehce odsajete přebytečnou mastnotu.

Samozřejmě existují i různé vlasové doplňky, jako například čepice a šátek, které mastné vlasy schovají, ale my vám tento způsob maskování příliš nedoporučujeme. Časté nošení pokrývek hlavy totiž zabraňuje vlhkosti vypařit se z vlasů, což vede k zapaření pokožky, a tedy zvýšené produkci mazu. Takovým počínáním byste se dostali do začarovaného kruhu a svůj problém neřešili efektivně.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Zinek: Účinky a vše, co o něm potřebujete vědět

Zinek: Účinky a vše, co o něm potřebujete vědět

Zinek patří mezi hlavní minerály, které jsou pro správné fungování lidského organismu nezbytné. Zinek je součástí každé buňky a orgánu, jeho účinky tak zasahují do mnoha fyziologických procesů v těle. Svými vlastnostmi ovlivňuje nejen zdraví ale celkovou kvalitu života. Zinek je stopový prvek, který potřebujeme doplňovat po celý život.

 

Kde zinek pomáhá?

1. Od početí do stáří

Pokud plánujete početí miminka je vhodné se zaměřit na doplnění zinku, neboť výrazně ovlivňuje hormonální rovnováhu ženy a kvalitu a množství spermií muže. 

Nastávající maminka potřebuje dostatek tohoto minerálu pro správný vývoj plodu a v době kojení jeho potřebné denní množství dokonce stoupá.

Děti a adolescenti potřebují zinek ke správnému a dostatečné růstu. 

U seniorů ovšem klesá schopnost získat minerál čistě ze stravy a je nutné jej doplňovat ve formě přírodního zinku, který se nachází např. v našem potravinovém doplňku VENIRA zinek.

 

2. Při zvýšených nárocích na lidský organismus

V době zvýšeného výskytu respiračních onemocnění, je vhodné zaměřit svou pozornost na dostatečný příjem zinku, jež přispívá ke správné funkci imunitního systému. Funkce imunitního systému je snižována stresem, který je v dnešní uspěchané době enormní. Dostatečný přísun zinku pozitivně ovlivňuje funkci nervové soustavy, čímž přispívá k odolnosti organismu ale také lepší náladě, která opět ovlivňuje zdraví. 

Lidský organismus vystavený dlouhodobému stresu je náchylný k chronickým zánětům, které vedou k řadě civilizačních onemocnění. Zinek je důležitou součásti prevence proti kardiovaskulárním onemocněním či nejčastěji se vyskytujícím druhům rakoviny.

Zinek je výživou pro mozek, a tak se opět významnou mírou podílí na eliminaci Alzheimerovy či Parkinsonovy nemoci.

 

Zinek – výživa pro pleť, vlasy i nehty

1. Kůže

Zinek chrání pleť před působením volných radikálů, čímž přispívá k ochraně před předčasným buněčným stárnutím. Zároveň je nezastupitelným prvkem při léčbě akné, neboť zmírňuje zánět, potlačuje růst bakterií a snižuje aktivitu mazových žlázek.

Pleť obličeje a pokožka těla jsou jednou z oblastí, které jsou nejčastěji vystaveny pohledům okolí, proto všichni toužíme, aby byla zdravá, pružná a vitální. Zinek je nezbytný pro syntézu kolagenu, jež je hlavním prvkem pojivových a podpůrných tkání. Podílí se dále na regeneračních a hojivých procesech. Příznivě působí při léčbě odřenin, popálenin, proleženin ale také při hojení vředů, kam můžeme zařadit i léčbu hemeroidů.

2. Vlasy

Zdravá pleť doplněná zářícími vlasy a pevnými nehty tvoří vrchol krásy. I tady hraje zinek nezastupitelnou úlohu. Příznivě působí proti vypadávání vlasů, ovlivňuje přirozenou hydrataci, a tak vaše vlasy zůstávají nádherně lesklé a zdravé. 

3. Nehty

Vlivem nevhodné péče, používáním dezinfekcí a čistících saponátů se stávají nehty křehké a lámavé. I zde zinek pomáhá chrání nehet a nehtové lůžko. Svými vlastnostmi je také pomocníkem při léčbě nepříjemných nehtových plísní.

Z výčtu účinků a vlastností zinku jsme pochopili, že je nepostradatelným prvkem v našem těle. Je potřebný pro krásné vlasy, pevné nehty a zdravou pleť. Proto je obsažen i v našich kapslích podporujících zdraví vlasů, nehtů a pleti. 

 

Zdroje zinku

Potřebná denní dávka zinku se mění s věkem i v rámci životních fází. Těhotné a kojící ženy, senioři, sportovci, vegetariáni a vegani by kromě zinku získaného z potravy měli zařadit i příjem zinku formou potravinových doplňků. V případě vegetariánu a veganu je riziko nízkého zastoupení zinku dáno náročnějším vstřebáváním zinku z rostlinné stravy do těla. Pestrá a vyvážená strava ideálně v co nejčistší kvalitě je důležitá pro zdraví fyzické a duševní.

 

Jaké potraviny jsou na zinek bohaté:

-mořské plody – ústřice, mušle, krevety, humři, krabi

-ryby – losos, sardinky a další

-maso – hovězí, vepřové, jehněčí, krůtí a kuřecí

-luštěniny – fazole, čočka, cizrna

-obilniny – oves, hnědá rýže, quinoa

-ořechy a semínka – dýňová a slunečnicová semínka, kešu, vlašské ořechy

-zelenina – hrášek, kapusta, chřest

-mléčné výrobky

-vejce

-houby

 

Symptomy při nedostatku zinku

- chronický průjem

- imunitní nedostatečnost

suchá kůže

padající vlasy

problémy s hojením ran

poruchy růstu

poruchy plodnosti

nechutenství (zvýšené riziko v případě bulimie, anorexie či Crohnově nemoci)

Pokud jste zaznamenali některý z těchto zdravotních problémů sami u sebe, zkuste se zaměřit na skladbu jídelníčku a dopřejte si péči v podobě potravinového doplňku. Jako například náš VENIRA zinek.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy

Jak se zbavit jizviček po akné a pigmentových skvrn?

Jak se zbavit jizviček po akné a pigmentových skvrn?

Akné dovede pěkně potrápit samo o sobě. A když se ho konečně zbavíme, nemáme často ještě zdaleka vyhráno. Na obličeji nám totiž mohou zůstat nevzhledné jizvičky a pigmentové skvrny jako připomínka našich potíží. Jak se jich efektivně zbavit? Vsaďte na prevenci i správnou péči.

 

Hojení může být zdlouhavé

Akné se zdaleka netýká jen mladých lidí v pubertě. Některým z nás příroda nadělila snadno se mastící pleť, což znamená, že se budeme s nepříjemnými pupínky a černými tečkami potýkat většinu života. S kvalitní kosmetikou a při dodržování životosprávy nad nimi však můžeme zvítězit. 

Bohužel ani po ústupu akné není pleť často taková, jak bychom si ji představovali. Setrvávají na ní nepěkné jizvičky a tmavé flíčky. Dochází totiž k jevu, kterému se říká pozánětlivá hyperpigmentace. 

Dobrou zprávou je, že pigmentové skvrny na obličeji jsou přirozenou součástí hojení kůže a časem samy vymizí – trvá jim to ovšem několik týdnů, či dokonce měsíců. Zánět v kůži totiž odstartuje zvýšenou tvorbu melaninu, takže místo ztmavne. Jak se pokožka začne znova stahovat, aby se zhojila, mění se i její struktura – flíček, někdy i poměrně výrazný, je tedy na světě.

Jizvičky pak vznikají ve chvíli, kdy je kůže výrazněji narušená – tedy při silném akné nebo třeba po vymáčknutí pupínku. Na rozdíl od pigmentových skvrn nemají tendenci postupem času samy vymizet.

Dá se tedy proti jizvám po akné něco dělat? A existuje způsob, jak odstranit pigmentové skvrny dříve než za dlouhé měsíce? Samozřejmě že ano. Pojďme se podívat, jak na to.

 

Aknózní pleť vyžaduje speciální péči

Prvním krokem k úspěchu je prevence. Pokud máte mastnou pleť a na akné trpíte ve vyšší míře, náležitě se o ni starejte. Dbejte na zdravý životní styl a pravidelně pokožku čistěte vhodnými kosmetickými přípravky.

Vyzkoušet můžete třeba VENIRA čisticí gel na aknékterý z pleti dokonale odstraní veškeré nečistoty, zbytky make-upu i přebytečný kožní maz. Navíc zklidní případná podráždění a viditelně eliminuje i nedokonalosti pleti.

Potřebnou pomoc vám poskytne také VENIRA konjaková houbička pro mastnou a aknózní pleť. Díky ní dosáhnete hloubkového vyčištění pórů, o které se postará bambusové uhlí. Houbička je zároveň vynikající prevencí proti vzniku akné i černých teček.

 

Předcházejte budoucím problémům

Spousta lidí s mastnou a problematickou pletí opakovaně řeší, jak na jizvy po akné, případně jak zesvětlit fleky po akné, které jim na obličeji zůstaly. Budete-li však dodržovat následující základní pravidla, můžete se těmto potížím do jisté míry vyhnout.

Pupínky v žádném případě nevymačkávejte. Ano, někdy je to velmi lákavé, ale zkuste se tomuto nešvaru vyvarovat. Stejně tak si akné neškrábejte, ani se ho pokud možno příliš nedotýkejte. Vězte, že byste si tím zadělávali právě na vznik jizev, které přetrvávají i po vymizení pupínků.

Dejte pozor na sluníčko. Pigmentové skvrny i jizvy po akné zhoršuje UV záření. Jakmile vyrážíte v horkých dnech ven, měli byste proto bezpodmínečně použít opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem. Nemusíte se jít zrovna opalovat na pláž nebo na koupaliště – ochranu před slunečním zářením si dopřejte pokaždé, zvlášť když je vaše pleť výrazněji podrážděná.

 

Vypořádejte se s následky

Ačkoli jste o pleť pečovali, jak jen jste mohli, jizvičkám ani pigmentovým skvrnám jste se nevyhnuli? Není důvod k panice. Teď je potřeba zapojit do hry správné kosmetické přípravky, které hojení kůže urychlí, navrátí jí krásný vzhled a vám sebevědomí.

Pokud si lámete hlavu s tím, co na pigmentové skvrny, odpověď je jednoduchá. Hledejte takové produkty, které pomáhají redukovat pigment a jsou přímo určené na dodatečnou péči po akné. Měly by obsahovat hlavně vitamín C, ale najdete v nich i další prospěšné látky. Ideálně sáhněte po kosmetice s přírodním složením – je šetrná nejen k životnímu prostředí, ale taky k vaší pokožce.

Co takhle vsadit na VENIRA krém na akné? Přispívá totiž právě k rychlejšímu hojení ranek i jizviček, které vám po pupíncích zůstaly. Gel krém navíc pomáhá i sjednocovat tón pleti, čistí póry a redukuje tvorbu kožního mazu. Obsahuje extrakt z listů heřmánku lékařského. A pokud hledáte, co na jizvy po akné, pak je tato zázračná bylinka tím pravým. 

 

 

V kombinaci s ním můžete použít také VENIRA akné sérum, které úspěšně bojuje proti projevům akné, zklidňuje podrážděnou pleť a zanechává ji dostatečně hydratovanou, vyhlazenou i rozjasněnou. Jeho součástí je kyselina hyaluronová, která má skvělé regenerační účinky a zatočí mimo jiné právě i s jizvami po akné. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o pleť