• Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce
  • Vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Vše je skladem, odesíláme bleskově
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme dopravu zdarma + kód GIFT10 + dárek k objednávce

Blog, Strana 9

4 tipy, jak zmírnit příznaky přechodu

4 tipy, jak zmírnit příznaky přechodu

Jak poznat, že jste v přechodu a jak si od nepříjemných příznaků menopauzy ulevit bez chemie? To, a mnohem více, se dozvíte v dnešním článku věnovanému všem ženám, které se chtějí cítit skvěle v každém věku a za každé situace

 

Co je menopauza?

Menopauza, klimakterium, nebo lidově ženský přechod, je biologický proces označující konec plodnosti žen středního věku. Toto období lze rovněž charakterizovat jako trvalou a úplnou zástavu menstruace

Přestože je menopauza naprosto přirozenou součástí života každé ženy, její nástup je zcela individuální. Obvykle přichází u žen ve věku mezi 48 až 55 rokem a v průměru trvá dva až pět let.  

 

Co se při menopauze děje v ženském těle?

V období přechodu z plodné fáze do neplodné, dochází v těle k poklesu produkce ženského hormonu estrogenu ve vaječnících.

 

Menopauza versus perimenopauza

V souvislosti s touto tématikou rozlišujeme termín menopauzální přechod nebo také perimenopauza, který označuje období mezi reprodukčním věkem a skutečnou menopauzou. Matoucí pak pro vás může být to, že příznaky obou biologických procesů jsou si velmi podobné. V obou případech totiž přijdete o menstruaci. Nicméně teprve v momentě, kdy tento stav přetrvává rok, hovoříme o menopauze.

 

Obvyklé symptomy ženské menopauzy

Čím dříve poznáte, že u vás nastává menopauza, tím větší šanci na zmírnění příznaků máte. Jak tedy poznat, že opravdu přichází?

Hormon estrogen ovlivňuje v ženském těle nejrůznější procesy. S jeho poklesem se tak pojí:

- nepravidelný menstruační cyklus a postupné vymizení menstruace

- ztráta libida

- návaly horka

- nadměrné pocení

- nespavost

- přibývání na váze

- bolesti hlavy

- brnění končetin

- bolesti na hrudi

 

Při menopauze se mohou u některých žen objevit problémy psychického charakteru. Může vás sužovat náladovost, nervozita, podrážděnost a plačtivost. Nezřídka mohou tyto problémy vyústit v deprese

I když výše zmíněné příznaky mohou působit hrozivě, v zásadě nejsou životu nebezpečné. Až třetina žen dokonce žádné z vedlejších symptomů přechodu nepociťuje. A pokud právě vy takové štěstí nemáte, snažte se k menopauze přistupovat jako k nové životní etapě. Zvládnout její nepříjemné symptomy vám pomohou naše praktické tipy níže.

 

4 tipy, jak zmírnit příznaky menopauzy bez chemie

1. Upravte svůj jídelníček

Pokud jste byly zvyklé jíst co hrdlo ráčí, počítejte s tím, že pokud se chcete stále vejít do svých oblíbených šatů, drobným změnám ve svém jídelníčku se nevyhnete. Tělo totiž reaguje na pokles estrogenu ukládáním tuků, protože tuková tkáň produkuje estrogen i nadále. 

Rovnou ale zapomeňte na drastické diety, které přináší leda tak krátkodobý účinek a v konečném důsledku budete kvůli jo-jo efektu vážit ještě více, než před začátkem diety. 

Místo omezování v podobě diet vsaďte na pravidelné stravování. Jezte v menších porcích zhruba pětkrát denně. Ke každému jídlu si připravte porci ovoce nebo zeleniny, protože obsahují důležité vitamíny a antioxidanty. Svůj jídelníček rozšiřte o sóju, mořské plody, luštěniny, za studena lisované rostlinné oleje, krůtí, králičí a kuřecí maso. 

Na závěr chceme připomenout, že kouření, alkohol, kofein, fast-food, silně kořeněná jídla, cukrovinky, uzeniny ani smažená jídla do zdravého stravování nepatří. Samozřejmě si stále můžete dopřát, co máte rády, ale vždy s mírou.

 

2. Užívejte doplněk stravy, který simuluje účinky estrogenů

VENIRA menopauza je unikátní komplex 11 účinných látek přičemž každá kapsle obsahuje 8 % isoflavonů (= nejznámější skupina fytoestrogenů), které kompenzují klesající hladinu estrogenů, a tím přispívají k redukci obtížných projevů klimakteria, které ženám znepříjemňují každodenní život. 

VENIRA menopauza obsahuje dále vitamín C, B5, B6, ženský ženšen, mateří kašičku, včelí pyl, tolici vojtěšku, přesličku rolní, chřest hroznovitý a pivoňku čínskou, které společně:

- přispívají ke zvýšení libida

- udržují normální činnost urogenitálního systému žen

- účinně bojují proti návalům horka, změnám nálad a nočnímu pocení

-zabraňují únavě a zvyšují energii

- podporují správnou funkci nervového systému

- chrání buňky před poškozením způsobeným volnými radikály

 

3. Vsaďte na přírodní sílu bylinek

Pozvěte si na pomoc zázraky přírody, které mají tu moc zmírnit příznaky, nebo je dokonce zcela potlačit. Jaké bylinky patří k pomocníkům, které si zaslouží vaši pozornost?

Třezalka tečkovaná – díky tomu, že přispívá k relaxaci a uvolnění, může zlepšit kvalitu spánku. Příznivě ovlivňuje i duševní pohodu a emoční stabilitu, čímž přirozeně ovlivňuje náladu žen.

Kotvičník zemní – bylinka s mimořádnými účinky, která si našla své místo v ajurvédské medicíně. Podporuje pohlavní orgány a hormonální aktivitu jako správnou funkci reprodukčního systému a močové soustavy. Dále přispívá ke snížení příznaků menopauzy a ke zvýšení libida. Je součástí kapslí VENIRA sex booster.

Maca peruánská – jako SUPERpotravina podporuje plodnost, vytrvalost, vitalitu a účinně napomáhá zvyšovat libido. Podílí se rovněž na vyrovnání hladiny hormonů, stejně jako na udržení celkového fyzického a duševního zdraví.

Vitánie snodárná (= ženšen pravý) – bylina tradičně užívaná v ajurvédské medicíně. Je známá především pro své adaptogenní vlastnosti, což znamená, že tělu pomáhá se lépe přizpůsobovat a zvládat stresové podněty. Ženšen se podílí také na podpoře fyzické a duševní energie. Najdete ji v doplňku stravy VENIRA ženská harmonie.

Chřest hroznovitý – v období klimakteria podporuje vitalitu žen, duševní pohodu, vyšší odolnost proti stresu a kvalitnější spánek.

Andělika čínská (ženský ženšen) – napomáhá udržovat rovnováhu ženských hormonů, včetně estrogenů. Podporuje lepší oběh krve, což je důležité pro zachování zdraví a vitality ženského těla. Najdete ji v našich přírodních kapslích VENIRA menopauza

Ashwagandha – napomáhá udržovat správnou hladinu a rovnováhu látek v našem těle. Posiluje imunitní systém, zlepšuje spánek a má pozitivní vliv na náladu. Kromě toho obsahuje látky, které zvyšují sílu, výdrž a energii a naopak snižují stres a úzkost.

 

4. Nepřestávejte se hýbat

Víte, jak se to říká, ve zdravém těle, zdravý duch. Není tedy náhoda, že ženy, které si dopřávají pravidelný pohyb (ideálně na čerstvém vzduchu) zvládají menopauzu mnohem lépe

Pravidelný pohyb vám pomůže odbourat tuky, podpoří růst svalové hmoty a rovněž zpevníte své tělo a kostru. Hledejte aktivity, které vám přináší radost a nejsou pro vás příliš náročné. Pokud jste do dnešního dne nebyly zvyklé na pravidelný pohyb, začněte procházkami, plaváním a jízdou na kole. Intenzitu pak můžete postupně zvyšovat. 

Pokud milujete skupinové lekce a již jste ve věku, kdy začíná hladina estrogenů ve vašem těle klesat, doporučujeme vám vyzkoušet hormonální jógu. Ta je zaměřená na vybalancování hormonů v těle a omezení příznaků menopauzy

 

Zatím je pro vás menopauza dalekou budoucností?

V takovém případě je tím nejlepším, co můžete udělat pro své tělo, prevence. Jezte zdravě, konzumujte bylinky, pravidelně cvičte, choďte na masáže, vyvarujte se stresu, nepřepínejte se v práci a dělejte věci, které vás činí šťastnými. Díky preventivnímu působení pro vás změny, které menopauza přináší, nebudou zdrojem takových obtíží a celé období zvládnete překonat s lehkostí sobě vlastní.

Zatím se vám nedaří nalézt tu správnou harmonii? Vyzkoušejte náš přírodní doplněk stravy VENIRA ženská harmonie, který dokáže u žen v období menstruace, puberty či přechodu dosáhnout vnitřního souladu a emocionální stability.

 

Stále váháte, jestli je to skutečně menopauza?

V tom případě vám doporučujeme navštívit vašeho gynekologického lékaře, který podle výsledků krevních testů zjistí hladiny hormonů v těle. Případně si můžete zakoupit volně prodejný test, který odhalí menopauzu z vaší moči.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Ženské zdraví

Hyaluronové sérum – špičkový produkt pro pleť, který by měla mít doma každá žena

Hyaluronové sérum – špičkový produkt pro pleť, který by měla mít doma každá žena

Klíčovou ingrediencí hyaluronového séra je kyselina hyaluronová známá svou schopností vázat na sebe velké množství vody, a tedy hydratovat pokožku a chránit ji před ztrátou vlhkosti. Instinktivně vás možná napadá, že hyaluronové sérum je z toho důvodu vhodné zvláště pro ženy s pletí suchou a nebo dehydratovanou. Ve skutečnosti bude z jeho benefitů těžit každý typ pleti, a proto byste ho měly do své kosmetické rutiny zařadit i vy. Proč?

 

Sérum na pleť: Zbytečnost, nebo nutnost?

Než se vrhneme na důvody, proč začít používat právě hyaluronové sérum, pojďme si připomenout hlavní benefity pleťového séra jako takového.

1. Má vysokou koncentraci aktivních látek.

2. Lehce se vstřebává a účinkuje v hlubších vrstvách kůže.

3. Dá se kombinovat a vrstvit s dalšími séry.

4. Svými vlastnostmi dokáže aktivně měnit stav pokožky.

5. Je nekomedogenní, a tedy neucpává póry.

 

Proč vybrat právě hyaluronové sérum?

Stojíme si za tím, že každá žena potřebuje hyaluronové sérum na pleť. Minimálně tedy každá žena, která si chce udržet svěží, mladistvou pleť až do pokročilého věku.

Obrovskou výhodou je i skutečnost, že hyaluronové sérum je vhodné pro každý typ pleti. Nezáleží tedy na tom, jestli máte pleť normální, suchou, mastnou, smíšenou nebo citlivou. A to jednoduše proto, že hydratovat potřebuje opravdu každá pokožka

Používání kosmetických přípravků s obsahem hydratačních složek představuje ideální způsob, jak předejít dehydrataci pokožky. Zároveň se vyplatí zařadit je do rutiny v momentě, kdy již pleť vykazuje známky dehydratace, protože hyaluronové sérum dokáže aktivně měnit stav pleti

Nevíte, jaké jsou příznaky nedostatečné hydratace pokožky? Pomůže vám náš článek, jak poznat dehydratovanou pleť

 

Jaké hyaluronové sérum si vybrat?

Teď, když už víte, proč se vyplatí hyaluronové sérum používat, nezbývá, než si nějaké konkrétní vybrat. My vám doporučujeme zaměřit se na přírodní pleťová séra, která neobsahují dráždivé složky a nejsou testovaná na zvířatech

Tyto podmínky splňuje vysoce multifunkční VENIRA hyaluronové sérum vyvinuté k boji proti předčasnému stárnutí pleti, vzniku pigmentových skvrn a dehydrataci. Jaké přírodní složky konkrétně obsahuje?

Kyselina hyaluronová – tělu vlastní látka s antioxidačními účinky, která se podílí na zlepšení hydratace pokožky a vyplnění vrásek. Má zmírňující a regenerační účinky a také vytváří elastická kolagenová vlákna pro pevnost a oporu kožních buněk.

Glycerin – přírodní hydratační klenot pro zásobování pleti potřebnou vlhkostí. Zanechává pokožku krásně hladkou a hydratovanou. Má jedinečnou vlastnost přitahovat vlhkost z okolního prostředí a vázat ji v pokožce.

Vitamin C – představuje silný antioxidant pomáhající předcházet předčasnému stárnutí pleti. Podílí se na udržení svěžího vzhledu pokožky a je nezbytný pro tvorbu kolagenu v buňkách. Dále napomáhá ke sjednocení tónu pleti a eliminaci pigmentových skvrn. 

Verbena citronová – je známá pro své mnohostranné účinky na pleť. Přispívá k osvěžení pleti a podporuje její hydrataci. Dále má zklidňující vlastnosti, ze kterých bude těžit zejména citlivá pleť. 

 

Jak hyaluronové sérum správně používat?

Abyste vytěžily maximum z každé kapky séra, je nutné používat ho doporučeným způsobem

Vždy začněte důkladným vyčištěním své pleti – jedině tak proniknou účinné látky obsažené v séru do hlubších vrstev kůže, kde začnou kouzlit. 

Sérum následně aplikujte jemným poklepáváním na suchou pokožku

Počkejte pár vteřin, než se produkt zcela vstřebá a celou rutinu zakončete pleťovým krémem, který má ochrannou funkci a v pokožce uzamyká vlhkost jako i účinné látky aplikované v předchozích krocích rutiny. 

 

Stav vaší pleti se může v čase měnit, a proto neváhejte zařadit i další pleťová séra

Přestože u hyaluronového séra máte jistotu, že nešlápnete vedle, protože vyhovuje skutečně každému typu pleti, v případě, kdy řešíte konkrétní kosmetický problém ( například začervenání, rozšířené póry nebo pupínky), je vhodné sáhnout po produktu, jehož receptura je k řešení této problematiky přímo uzpůsobena. Vzhledem k tomu, že séra můžete vrstvit a kombinovat dle libosti, můžete jich používat více najednou. Podívejte na proto na kompletní přehled všech pleťových sér z naší nabídky a vyberte si kombinaci přípravků, které právě teď vaše pleť potřebuje.

Je sérum na pleť novinkou ve vaší kosmetické rutině? Pak vám doporučujeme přečíst si náš článek o výběru séra na pleť, kde se dozvíte i to, jaké sérum pro vás bude vhodné s ohledem na váš geneticky daný typ pleti a její aktuální kondici.

Sérum na pleť není tím jediným, co vaše současná kosmetická rutina postrádá? Sestavte ji s pomocí našeho článku: Správná péče o pleť podle jejího typu.

 

Shrnutí?

Naše hyaluronové sérum by měla mít doma každá žena, protože:

- podporuje hydrataci a regeneraci pokožky

- zabraňuje předčasnému stárnutí pleti

- vyhlazuje jemné linky a vrásky

- napomáhá ke sjednocení tónu pleti

- je vhodné pro každý typ pleti

- dá se jednoduše kombinovat a vrstvit s jinými séry

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Kolagen na vlasy? Opravdu jim pomáhá, nebo jen vyhazujete peníze?

Kolagen na vlasy? Opravdu jim pomáhá, nebo jen vyhazujete peníze?

Zhruba po 25. roku života začíná produkce kolagenu v těle zásadním způsobem klesat a společně s tím se snižuje i jeho kvalita. Nedostatek kolagenu se pak může projevovat bolestmi kloubů, ztrátou pružnosti kůže, ale také vypadáváním vlasů. Právě na vliv kolagenu na vlasy se zaměříme v dnešním článku. Jaké jsou jeho účinky na vlasy a jakým způsobem kolagen doplňovat?

 

Účinky kolagenu na vlasy

Jak působí kolagen na vlasy?

1. Kolagen podporuje zdraví vlasové pokožky

Kolagen podporuje správnou funkci mazových žláz v dermis. Ty tak produkují optimální množství mazu, který na povrchu kůže vytváří tukový ochranný film. Přítomnost kolagenu ve vlasové pokožce je dále nezbytná pro udržení její optimální hydratace.

 

2. Kolagen působí preventivně proti nadměrnému vypadávání vlasů

Kolagen přispívá k pružnosti a pevnosti pokožky a podporuje obnovu dermis, tedy střední vrstvy kůže, ve které jsou ukotveny vlasové kořínky

Pokud není pokožka hlavy v dobré kondici, vlasové kořínky v ní nejsou dostatečně ukotveny, což může vést k nadměrnému vypadávání vlasů. Přítomnost kolagenu je tedy zcela zásadní z pohledu prevence/omezení vypadávání vlasů.

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů? Máme pro vás 6 konkrétních tipů, jak zastavit vypadávání vlasů a obnovit jejich růst.

 

3. Kolagen posiluje vlasy a podporuje jejich přirozený růst

Kolagen obsahuje celkem tři neesenciální aminokyseliny (prolin, glycin, hydroxyprolin), které jsou nezbytné pro růst keratinu coby primární složky vlasů

Konzumací potravin s obsahem kolagenu a pravidelným užíváním kolagenových doplňků stravy tedy poskytujete svému tělu nástroje potřebné pro budování pevných, lesklých a hustých vlasů – kolagen jim přidává na objemu tím, že zvětšuje průměr jednotlivých vlasů.

 

4. Kolagen zabraňuje poškození vlasů

Vzhledem k tomu, že kolagen zajišťuje vlasům dokonalou ochranu před negativními vlivy vnějšího prostředí (smogem, kouřem, slunečním zářením apod.), vlasy si udržují svůj zdravý vzhled, jsou krásně lesklé a hladké. Kolagen také podporuje vlasy v přirozené regeneraci a předchází jejich lámání a třepení

 

5. Kolagen podporuje produkci vlastního kolagenu

Doplňováním kolagenu můžete zmírnit rozklad svého vlastního kolagenu a zároveň podpořit vlastní produkci kolagenu jako i elastinu a kyseliny hyaluronové. 

 

Jaký kolagen je nejlepší na vlasy? Rozhodně ten hydrolyzovaný!

Ve VENIRA kolagenech, kolagenových drincích a vlasové kosmetice najdete hydrolyzovaný kolagen, tedy nejlepší kolagen na vlasy,  (= kolagenní peptidy; hydrolyzovanou kolagenní bílkovinu), který se skládá z peptidů nízké molekulové hmotnosti. Ty jsou vysoce stravitelné, snadno se vstřebávají do organismu a dále distribuují po těle

Vysoká vstřebatelnost se rovná vysoké účinnosti, což je přesně to, co od kolagenu očekáváte. 

 

Doplňky stravy s kolagenem

Součástí všech našich kolagenů a kolagenových nápojů je vepřový kolagen, tedy kolagen I. a III. typu pocházející z hovězích kůží zdravých zvířat chovaných v Evropské unii. Ta byla prohlédnuta úředním veterinárním lékařem a shledána vhodnými k lidské spotřebě.

Co opravdu pomáhá na vlasy? K nejsilnějším kolagenovým drinkům na trhu patří VENIRA premium kolagenový drink. Tento tekutý kolagen na vlasy obsahuje 8 000 mg bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce a dalších 10 účinných látek, které společně přispívají k udržení normálního stavu nehtů, vlasů a kůže. Kolagen na vlasy recenze - podívejte se také na stovky recenzí od našich spokojených zákazníků a vyzkoušejte tento zázračný drink na vlastní kůži. 

Kolagen na vlasy diskuze - kolagenové drinky bývají často předmětem diskuzí. Víte, proč jsou naše kolagenové drinky tak účinné? Náš kolagenový drink je obohacený o kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže velké množství vody, a tím se podílí na udržování optimální hydratace pokožky. Obsahuje také vitamin C, který je nezbytný při tvorbě kolagenu. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro optimální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů. Antioxidační působení zajišťuje také zinek, selen a riboflavin (vitamin B2). 

K dostání je také mix kolagenových drinků ve třech příchutích v jednom balení přičemž jednotlivé dávky už jsou rozdělené do samostatných sáčků, abyste si svůj každodenní elixír mládí mohli vychutnat ať jste, kde jste. 

Vyzkoušejte mořský kolagen na vlasy, který je stále oblíbenější složkou v péči o vlasy díky svým mimořádným regeneračním účinkům. Tento přírodní protein, získávaný z mořských ryb, podporuje zdraví vlasů tím, že zpevňuje jejich strukturu, zlepšuje pružnost a podporuje růst. Pravidelné užívání mořského kolagenu může pomoci minimalizovat lámání vlasů, omezit jejich vypadávání a dodat jim zdravý lesk. Díky vysoké biologické dostupnosti tělo snadno vstřebává mořský kolagen, což umožňuje jeho efektivní působení přímo na vlasové folikuly. Pro ty, kteří chtějí zdravější, silnější a lesklejší vlasy, je mořský kolagen na vlasy ideální volbou. 

Alternativně můžete sáhnout po VENIRA kolagenu ve formě srdíček s dokonalou malinovou chutí, kterou si zamilujete na první ochutnání. 

Kolagen na vlasy tablety v podobě kolagenových srdíček doporučujeme každému, kdo:

- chce soustavně pracovat na zlepšení celkového stavu svých vlasů, nehtů a pokožky

- hledá účinné řešení pro své lámavé nehty, slabé a vypadávající vlasy a drobné nedokonalosti pleti

- upřednostňuje kolagen v hydrolyzované podobě, tedy lehce rozpustné ve vodě a rychle vstřebatelné do organismu

- chce užívat kolagen dlouhodobě a bez nutnosti přerušení

- je na dietě, a proto vyžaduje složení bez cukru

 

Vlasová kosmetika s kolagenem

Účinek výše zmíněných doplňků stravy můžete podpořit používáním vlasové péče s kolagenem a obsahem dalších aktivních látek. 

Aktuálně v naší nabídce najdete přírodní šampon s kolagenem pro podporu růstu vlasů, který dále obsahuje aktivní látku HotFlux, podporující mikrocirkulaci krve ve vlasových folikulech, a Emolid CC, která posiluje vlasy od kořínků ke konečkům a vyhlazuje jejich povrch. 

Emolid CC je rovněž součástí kondicionéru s kolagenem, který vlasům zajišťuje okamžitou výživu a intenzivní regeneraci. Dále je velmi účinný proti známkám poškození jako je lámání, třepení či krepatění. 

Klíčovou složkou obou výše zmíněných produktů vlasové péče je rozpustný nativní rybí kolagen, který se získává hlavně z rybích kůží a šupin. Obsahuje především kolagen typu I. Různými studiemi bylo zjištěno, že právě rybí kolagen má nejvyšší biologickou dostupnost.

 

Kolagen neprospívá jen vlasům, ale také nehtům, pokožce a kloubům

Kolagen:

- přispívá k udržení dobrého stavu vazů a kloubů

- podílí se na obnově dermis

- podporuje imunitní systém

- snižuje vysoký cholesterol

- předchází onemocnění srdce

- podporuje zdravé zažívání

- přispívá k udržení mladistvého vzhledu pleti

- posiluje lámající se nehty

- podporuje regeneraci organismu po fyzické zátěži

- přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem

 

Chcete se dozvědět více informací o jednotlivých účincích kolagenu? V samostatných článcích u nás na blogu jsme pro vás popsali vliv užívání kolagenu na pleť a benefity kolagenu na klouby

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Doplňky stravy

Jak zastavit vypadávání vlasů? Vyzkoušejte tyto tipy a produkty

Jak zastavit vypadávání vlasů? Vyzkoušejte tyto tipy a produkty

Trápí vás sezónní vypadávání vlasů nebo o své kadeře přicházíte v důsledku nadměrného stresu? V dnešním článku se zaměříme na obvyklé příčiny vypadávání vlasů a poradíme vám, jak mu zabránit

Jaké jsou nejčastější příčiny vypadávání vlasů?

- dědičnost

- hormonální změny po porodu a menopauze

- změny ročního období

- nadměrný stres

- traumata

- špatná životospráva

- zánět v těle

- nevhodná péče o vlasy a pokožku hlavy

- chemické reakce (chemoterapie)

- vedlejší nežádoucí účinky léků

 

Nejčastější příčiny vypadávání vlasů dle pohlaví

Proč ženám vypadává nejvíce vlasů v období po porodu?

Během těhotenství se hladina estrogenu zvyšuje, prodlužuje se růstová fáze vlasů a ty tak prakticky vůbec nevypadávají. Vlasy rostou celkově rychleji a jsou delší a hustší než obvykle

Krátce po porodu se do těla vysílá signál, že těhotenství skončilo a dochází k opětovnému snížení hladiny hormonu estrogenu. Tím, že vlasy obnoví své obvyklé růstové cykly, začnou nadměrně vypadávat

Zároveň s tím přichází také snížení kvality vlasů, zhoršení stavu pleti a nehtů. Příčinou mohou být rovněž chybějící vitamíny a minerální látky v těle. Více o této problematice se dočtete v našem článku, jaké vitamíny a minerální látky potřebují doplňovat těhotné a kojící ženy.

 

 

Dědičnost jako nejčastější příčina vypadávání vlasů u mužů

Páda-li vlasů více, než je běžné, příčinou je pravděpodobně dědičná plešatost, tedy androgenní alopecie (z anglického male pattern baldness), která se vyznačuje zvýšenou citlivostí vlasových folikul na mužské pohlavní hormony zvané androgeny

Při dědičné plešatosti dochází vlivem hormonů ke zmenšování vlasového folikulu, zkracování růstové etapy a naopak prodlužování klidové fáze. Vlasy ztrácejí svou sílu, a tak lehce vypadnou. V konečném důsledku se folikul zmenší natolik, že v průběhu růstové etapy nevyroste žádný vlas. Pokud se tedy dá s ohledem na vaše předky předpokládat, že se vás bude androgenní alopecie týkat, tak to, jak moc vás postihne, ovlivňuje především množství testosteronu, které vaše tělo vytváří.

Abyste lépe porozuměli vlasovému cyklu, doporučujeme vám náš článek o vypadávání vlasů u mužů, kde jsou detailně popsané jednotlivé růstové fáze, kterými prochází každý vlas

Přestože se o androgenní alopecii mluví především v souvislosti s mužským pokolením, ve středním věku se s tímto typem vypadávání vlasů může setkat až třetina žen. Především pak s řídnutím vlasů na temeni hlavy, které je vyvolané kolísáním hormonů v období po menopauze. 

Nevíte, jestli je množství vlasů, které vám denně vypadne v normě? Přečtěte si náš článek o nadměrném vypadávání vlasů, ze kterého se dozvíte, kolik vlasů běžně denně vypadne a proč

 

Vypadávání vlasů související s narůstajícím věkem

Je přirozené, že se s narůstajícím věkem snižuje počet vlasových folikul. Vlasy tak postupně řídnou po celé pokožce hlavy, slábnou a zhoršuje se jejich kvalita. Tento typ vypadávání vlasů, označovaný jako senescentní alopecie, nemusí nijak souviset s dědičností.  

 

Vliv ročního období na padání vlasů

Existuje také spojitost mezi nadměrným vypadáváním a střídáním ročního období. V takovém případě hovoříme o sezónním vypadávání vlasů, které se pojí především s podzimem a jarem. Stojí za ním především nedostatek světla, který ovlivňuje hladinu hormonů v těle, a tedy celý vlasový cyklus

Sezónní vypadávání vlasů může být dále vyvoláno změnou dietních návyků, nadměrným stresem nebo nahromaděnou únavou. Všechny tyto příčiny označujeme souhrnně termínem telogenní efluvium, tedy dočasné vypadávání vlasů.

 

Jak zastavit reaktivní vypadávání vlasů?

Pečujte o své vlasy po celý rok

V procesu adaptace na nové klimatické podmínky můžete pozorovat změnu na celkovém stavu svých vlasů. Jak o své vlasy pečovat v průběhu jednotlivých ročních období? 

V létě své vlasy chraňte před slunečními paprsky, které by mohly vysušit vaše vlasy a podráždit vlasovou pokožku. Noste proto pokrývku hlavy a na vlasy používejte ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou

Podzim je hlavní sezonou vypadávání vlasů, která vrcholí zhruba v listopadu, šampon proti vypadávání vlasů proto nasaďte již na konci léta. Účinek vlasové kosmetiky podpořte také přírodními doplňky stravy jako například gumovými medvídky pro vlasy, nehty a pleť, které dodávají tělu důležité vitamíny a minerální látky. Obsahují například důležitý vitamín B12, který podporuje tvorbu červených krvinek, které zásobují pokožku kyslíkem

V zimě, kdy klesá vzdušná vlhkost, dostává zabrat především pokožka hlavy, proto myslete na její výživu a hydrataci. Používejte rozmarýnovou vodu, která přispívá k udržení optimální hladiny hydratace vlasů jako i pokožky hlavy. I nadále aplikujte vlasovou péči proti vypadávání vlasů a zařaďte d-biotin, který účinně řeší problémy s nadměrným řídnutím a vypadáváním vlasů a zlepšuje hydrataci a vzhled pokožky.

Na jaře jsou dny delší a je více světla, což vede ke snížení produkce hormonu melaninu, který má přímý vliv na fungování vlasového folikulu. Vyplatí se proto nasadit doplňky stravy s aminokyselinami, které podporují imunitní systém. My doporučujeme zařadit l-methionin coby stavební látku vlasových vláken nezbytnou pro správnou syntézu proteinů určených pro růst, obnovu a regeneraci tkání.

 

Omezte stres

Dlouhodobý stres je častým viníkem nadměrného vypadávání vlasů. Při stresové situaci totiž v těle dochází ke zvýšení hladiny mužských hormonů, které nadměrné vypadávání vlasů způsobují

Stres se může mimo jiné promítnout i na stavu vlasové pokožky, kdy se vám mohou začít tvořit lupy

Inspirujte se našimi tipy, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků.

 

Kdy navštívit lékaře?

Při androgenní alopecii

Dědičná plešatost je podmíněná hladinou testosteronu, která je u mužů nejvyšší mezi 20. a 30. rokem, v tomto případě vám tedy doporučujeme navštívit lékaře hned poté, co zaznamená nadměrné vypadávání vlasů a s ohledem na své předky předpokládáte, že by mohla být na vině dědičná plešatost.

Se správnou péčí by se mohlo vypadávání vlasů do pár měsíců zastavit, a proto je zcela esenciální tento problém včas podchytit. Proto vám doporučujeme nasadit co nejdříve kapsle VENIRA hair & beard booster pro muže, které zmírňují lámání a vypadávání vlasů a udržují kvalitu vlasů, nehtů, vousů a pokožky na optimální úrovni. Do své rutiny zahrňte také VENIRA zahušťující vlasové sérum, jehož složení jsme vyvinuli tak, aby bylo vhodné i při androgenní alopecii

 

Při hormonální nerovnováze v období po porodu a menopauze

Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, které bylo vyvolané hormonálními změnami v období po porodu a menopauze, doporučujeme vám vyzkoušet naše přírodní kapsle hormonální rovnováha, které se podílí na udržení vyrovnané hladiny ženských hormonů a doplněk stravy menopauza, který podporuje hormonální rovnováhu žen a pomáhá zmírnit nepříjemné příznaky menopauzy

Samozřejmě se můžete rovnou vydat i k lékaři, který vám doporučí vhodný způsob hormonální léčby na míru vašim specifickým potřebám.

Přečtěte si naše další tipy, jak zastavit nadměrné vypadávání vlasů při kojení

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Jak posílit na podzim a v zimě svou imunitu

Jak posílit na podzim a v zimě svou imunitu

Sužuje vás zvýšená únava a býváte často nemocní? Může za to vaše oslabená imunita. Dnes vám přinášíme tipy na to, jak povzbudit přirozenou obranyschopnost svého organismu a bez problémů překonat období s vyšším výskytem nemocí.

 

Co je imunita

Imunitu si můžeme představit jako ochranný štít bránící cizorodým látkám v proniknutí do organismu a zajišťující likvidaci těch, které jsou již uvnitř. Je tvořena tkáněmi a buňkami, přičemž jejími hlavními aktéry jsou bílé krvinky. 

O důležitosti silného imunitního systému se mluví nejčastěji v období podzimu a zimy. Tedy v době ideální pro rozvoj různých druhů virů a bakterií, kterým musí organismus čelit, a tak je naše imunita nejvíce ohrožená.

 

Vrozená versus získaná imunita

Zatímco vrozená imunita je dána geneticky a před potenciálním nebezpečím nás chrání již od samého narození, získaná imunita vzniká v průběhu života až po kontaktu s konkrétními cizorodými látkami

 

Jak oslabujeme svou imunitu

Imunitu neoslabují jen infekce, ale také nadměrné fyzické a psychické zatěžování organismu, málo spánku, dehydratace, nedostatek pobytu na čerstvém vzduchu, nedoléčené infekční onemocnění, nevyvážený jídelníček, nedostatečný příjem vitaminů a minerálních látek nebo třeba porušení přirozené mikroflóry během léčby antibiotiky.

 

Jak poznat oslabenou imunitu

Oslabená imunita se může projevovat zvýšenou únavou, ospalostí, nachlazením, rýmou, bolestmi v krku, afty, opary, vyrážkami, ekzémy, ale také nechutenstvím

O dalších projevech oslabené imunity si přečtěte v našem článku na blogu.

 

Jak mít silný imunitní systém?

Otužujte se

Pravidelným otužováním adaptujete své tělo na přicházející nevlídné počasí a váš organismus tak dokáže lépe bojovat s vnějšími vlivy. O otužování je také dobře známo, že podporuje psychické zdraví, jelikož se při něm vyplavují endorfiny. Dále přispívá ke zrychlení metabolismu a zlepšení cirkulace krve. 

Abyste si mohli všech výše zmíněných účinků otužování užít, je potřeba vytvořit ideální podmínky. Při kontaktu s chladnou vodou totiž dochází ke spuštění stresové reakce organismu, jejímž cílem je připravit tělo na nebezpečí. Nicméně tato reakce je pro vás prospěšná jen v malé míře, a proto je nutné postupovat pomalu, ale za to pravidelně.

Než se vrhnete do prvního ledového rybníka, začněte s otužováním při sprchování, kdy ledovou vodou namáčejte pouze své končetiny. Až si vaše tělo po pár opakováním zvykne, přejděte ke sprchování celého těla. Po celou dobu se soustřeďte na svůj dech a rozhodně ho nezadržujte. Po sprše se důkladně otřete ručníkem, protože tření vaši pokožku prokrví a zahřeje.

Přestože je otužování oblíbenou praktikou posilování organismu a celkového zdraví, myslete na to, že není pro každého. Vyhnout byste se mu měli například během nemoci. Pokud si nejste jistí, jestli je pro vás otužování tím pravým, doporučujeme vám konzultaci s praktickým lékařem.

 

Spěte

Co ovšem prospěje každému bez rozdílu je vydatný a pravidelný spánek. Při jeho nedostatku dochází v těle k produkci kortizolu, přičemž jeho dlouhodobé zvýšení omezuje imunitní funkce, a vy tak snáze podlehnete nachlazení, rýmě a dalších onemocněním. 

Aby se váš spánek zlepšil, doporučujeme vám dodržovat základní principy spánkové hygieny popsané v našem článku, jak na lepší spánek

 

Hýbejte se

Pohyb se může z počátku jevit jako vyčerpávající, ale věřte, že je tou správnou cestou k silné imunitě. Pokud si ho budete dopřávat pravidelně, stane se pro vás skutečným zdrojem energie. Jakou aktivitu si zvolíte je pak čistě na vás a vašich preferencích. My doporučujeme například běh, který se dá provozovat prakticky kdekoliv a kdykoliv nebo plavání, při kterém krásně posílíte celé své tělo bez zatěžování kloubů. 

 

Omezte alkohol a kouření

Naše tělo může být snadným cílem nemocí v případě časté konzumace alkoholu, která narušuje schopnost těla bránit se vnějším vlivům. K nežádoucímu snížení protiinfekční obrany dochází i v důsledku kouření

Kouření může rovněž způsobovat deficit vitaminu D, který podporuje naši přirozenou obranyschopnost, ale ve velkém ho získáváme právě působením slunečního záření na naši pokožku.

 

Co opravdu funguje na imunitu?

Rozhodně pestrá a vyvážená strava, protože nevhodná životospráva vám může nabourávat přirozenou obranyschopnost. Takže pokud svému tělu nedodáváte dostatek kvalitních sacharidů, bílkovin a tuků, je nejvyšší čas to změnit.

Ke každému jídlu přidejte porci zeleniny (brokolice, květáku, kapusty) nebo ovoce (citrusů, kiwi). Tato skupina potravin je bohatá na vitaminy, které v těle fungují jako antioxidanty schopné chránit imunitní systém. Kromě ovoce a zeleniny doplňte do svého jídelníčku také ryby, oříšky, luštěniny, libové maso a kvalitní sacharidy.

Jelikož je 80 % buněk imunitního systému uloženo ve střevech, váš jídelníček by měl rozhodně zahrnovat probiotika, tedy přátelské bakterie nezbytné pro správný chod trávicího systému. K probiotickým potravinám patří například:

- bílý jogurt s živými kulturami

- kysané zelí

- podmáslí

- kefír

- fermentovaná zelenina

- kombucha

Uvidíte, že díky těmto drobným změnám ve svém jídelníčku budete plní energie a bacily se vám budou vyhýbat obloukem

 

Dostatečný přísun vitaminů a minerálních látek

Obohatit svůj jídelníček o ovoce a zeleninu je rozhodně důležité, ale z doplňků stravy získáte více množství jednotlivých účinných látek a váš imunitní systém bude neprůstřelným štítem. Navíc vás zachrání v případě, kdy kvůli vlastním preferencím nebo zdravotním omezením nepřijímáte dostatek důležitých vitaminů a minerálních látek prostřednictvím běžné stravy. 

 

Jaké vitaminy užívat na podzim a v zimě?

Vitamin C

Vitamin C patří k nejdůležitějším vitaminům pro lidský organismus, protože se podílí na udržení normální funkce imunitního systému, chrání buňky před oxidačním stresem, přispívá ke snížení míry únavy a stresu, ale také se podílí na tvorbě kolagenu - ten pomáhá pokožce udržet její pružnost, vitalitu a svežest. 

Skvělou zprávou je, že vitamin C vám pomůže i v případě, kdy ho nasadíte až v průběhu probíhající nemoci, jelikož dokáže zkrátit její trvání.

My vám doporučujeme vyzkoušet konkrétně vitamin C v lipozomální formě, u kterého se vstřebatelnost pohybuje okolo 90 %.

 

Vitamin D

Potřebnou dávku vitaminu D získáte pouze ze slunečního svitu, kterého je v našem podnebném pásmu v období od podzimu do jara méně, a tedy nezbývá, než vitamin D suplementovat

Přítomnost vitaminu D v organismu je důležitá zejména z důvodu, že se podílí na procesu dělení buněk. Zároveň je důležitý pro udržení optimálního stavu kostí, zubů a činnosti svalů. Dále příznivě ovlivňuje hladinu vápníku v krvi a napomáhá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu.

 

Jaké minerální látky užívat na podzim a v zimě?

Selen

Selen je životně důležitý stopový prvek, který reguluje hormony štítné žlázy. Imunitnímu systému pomáhá především svými antioxidačními vlastnostmi, kdy přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem

Selen je součástí lahodného instantního nápoje pro podporu obranyschopnosti VENIRA imunity drink by @mamadomisha, který obsahuje také kolagen, kyselinu hyaluronovou, vitaminy skupiny B, vitamin C, macu peruánskou a další účinné látky. Ty společně podporují imunitní systém, přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem a podílí se na snížení míry únavy a vyčerpání. Při pravidelné a dlouhodobé konzumaci se navíc dočkáte očividného zlepšení stavu své pleti, vlasů a nehtů

 

Zinek

Zinek podporuje tvorbu imunitních buněk a zabraňuje proniknutí virů do jádra buňky jako i jejich dalšímu množení. Dále je velmi důležitý pro udržení zdravého zraku a optimálního stavu vlasů, nehtů a kůže. 

Zinek najdete například v přírodních kapslích VENIRA multi komplex PRO, které obsahují celkem 31 přírodních látek v těch nejlépe vstřebatelných formách. Tento doplněk stravy je určen pro všechny ženy i muže, kteří chtějí pečovat o své zdraví, imunitu a energii.

 

Povzbuďte přirozenou obranyschopnost svých dětí

Někteří z vás se možná domnívají, že doplňky stravy jsou určené pouze pro dospělé, ale není tomu tak. Je zcela běžné, že i děti trpí nedostatkem klíčových vitaminů a minerálních látek, protože jich nepřijímají dostatek v rámci běžné stravy. Z toho důvodu jsme vyvinuli vitamin C a vitamin D s upravenou verzí pro nejmenší, které jsou navíc ve formě cucavých kostiček

Pokud jsou vaše děti často nemocné, nadměrně unavené, trápí je vyrážky a mají střevní problémy, pak mají pravděpodobně oslabenou imunitu. S jejím posílením vám pomůže VENIRA imuno sirup, který podporuje celkovou vitalitu a odolnost organismu (nejen) v období s vyšším výskytem nemocí

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Zdraví a nemoc

Kosmetika pro miminka: Jak ji vybrat a bez čeho se neobejdete?

Kosmetika pro miminka: Jak ji vybrat a bez čeho se neobejdete?

Věděli jste, že dětská pokožka je až pětkrát tenčí, než pokožka dospělého člověka? Asi už chápete, proč se na výběr kosmetiky pro nejmenší klade takový důraz. V dnešním článku se dozvíte, bez jakých přípravků se neobejdete a jaké podmínky by měl každý z nich splňovat.

 

Proč by vaše děti neměly používat kosmetiku pro dospělé

Dětská pokožka je náchylnější k podráždění než pokožka dospělých, protože je výrazně tenčí a zatím nemá vytvořenou dostatečnou ochrannou bariéru. Obecně vzato tedy platí, že vaše děti by neměly používat kosmetiku pro dospělé, ale vždy jen tu, která je pro ně přímo určená. Jak by taková kosmetika měla vypadat?

 

Jaká by (ne)měla být kosmetika pro děti a miminka?

Obsahuje pouze přírodní ingredience

Přírodní dětská kosmetika nevysušuje pokožku a respektuje její přirozené pH. Obsahuje pouze ingredience vybrané s ohledem na potřeby citlivé dětské pokožky jako extrakty z bylin a blahodárné oleje bohaté na prospěšné vitaminy.

 

Má zklidňující a antibakteriální účinek

Vzhledem k vysoké citlivosti dětské pokožky vybírejte takové přípravky, které mají antibakteriální účinek, tedy zabraňují množení bakterií, a zároveň obsahují takové ingredience, které tiší případné podráždění jako svědění či zarudnutí.

Pro své zklidňující účinky je dobrý známý měsíček lékařský, heřmánek pravý, chmel otáčivý nebo oxid zinečnatý, který má zároveň antibakteriální účinek

 

Podporuje hydrataci, výživu a přirozenou hebkost pokožky

Dětská pokožka je velmi náchylná k vysoušení, a proto byste měli používat kosmetiku plnou vyživujících a hydratačních složek, které zachovají její přirozenou hebkost. 

K hydratačním složkám, které jsou častou součástí přírodní kosmetiky patří panthenol, který podporuje obnovu a regeneraci pokožky a zanechává ji vyhlazenou a změkčenou. Dále glycerin, který na sebe dokáže vázat vlhkost a včelí vosk, který má vyživující, zklidňující a zvlhčující účinky. 

 

Přispívá k tvorbě silné a zdravé ochranné kožní bariéry

Pokožka miminek nemá vyvinutý ochranný kyselý plášť, který by je chránil před působením vnějších vlivů. Při výběru kosmetiky proto pátrejte po ingrediencích, které podporují tvorbu silné a zdravé ochranné kožní bariéry. 

K takovým složkám patří výše zmíněný včelí vosk, který na povrchu pokožky tvoří tenkou a prodyšnou ochrannou bariéru nebo oves setý, který díky obsahu kyseliny linolové zlepšuje funkci kožní bariéry.

 

Neobsahuje parfemované přísady, parabeny, sulfáty a silikony

Novorozenci jsou velmi citliví na různé silné vůně, které na ně mohou působit agresivně. Také další chemické přísady jako parabeny, sulfáty a silikony jsou velmi silnými alergeny a mohou vést ke vzniku nejrůznějších vyrážek. Abyste jakémukoliv typu podráždění předešli, vždy čtěte pečlivě složení každého přípravku.  

 

Kosmetika pro novorozence a batolata zabraňující vzniku opruzenin

Miminka nosí v prvních měsících svého života v podstatě nepřetržitě pleny, které mohou zapříčinit podráždění pokožky a vést ke vzniku opruzenin

Opruzeniny jsou zarudlá místa vznikající v důsledku tření či nadměrné vlhkosti a to nejčastěji v oblasti kožních záhybů, na zadečku, tříslech a genitáliích. Doprovází je nepříjemné pálení a svědění, což je velmi nekomfortní pro miminko, které je podrážděné a pláče. Těmto nepříjemnostem je vhodné předcházet s pomocí šetrné kosmetiky se zklidňujícím účinkem, která z pokožky odstraňuje přebytečnou vlhkost

Vypořádat se s opruzeninami svého miminka vám pomůže VENIRA dětský krém na opruzeniny s čistě přírodním složením a obsahem osmi účinných látek. Ve složení najdete například oxid zinečnatý, který brání vzniku nadměrné vlhkosti, měsíček lékařský se zklidňujícím účinkem a panthenol podporující hydrataci, obnovu a regeneraci pokožky

Kosmetika je skvělou prevencí vzniku opruzenin, ale nezapomínejte ani na dostatečné větrání pokožky a pravidelné přebalování, díky kterému bude vaše miminko stále v suchu

 

Dětský olej jako součást pravidelné péče o pokožku

Miminka často trpí na bolavé bříško neboli koliky, jejichž příčinou může být špatné trávení potravy, příliš časté kojení, nošení těsného oblečení nebo třeba nedostatek pohybu v objemné plence. Od bolestí a nepříjemného napětí jim můžete ulevit jemnou masáží bříška, která pro mě bude zároveň příjemná a uklidňující

K tomuto účelu jsme vyvinuli VENIRA dětský olej na masáž bříška s obsahem slunečnicového, mandlového, levandulového, meruňkového a fenyklového oleje. Nejenže udržuje pokožku miminka krásně hydratovanou, ale také pomáhá uvolnit napětí a usnadnit usínání

Olejíček je skvělou prevencí před vznikem koliky, protože masírování stimuluje trávicí procesy a podporuje správné trávení. Bříško stačí masírovat každý den pět minut a to jemnými krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček. 

 

Dětská přírodní kosmetika na první vlásky

Koupání je jedním z oblíbených rituálů, ke kterému neodmyslitelně patří také mytí vlásků. Pro tyto účely si obstarejte VENIRA přírodní dětský šampon pro první vlásky, který podporuje jejich hydrataci, snadné rozčesávání a zároveň nabízí prvotřídní péči o pokožku hlavy. V jeho složení najdete hydratační složku glycerin nebo heřmánkový olej, který přispívá k udržení krásně hydratovaných a lesklých vlasů

 

Co dalšího byste měli svému miminku pořídit?

Jemný koupací olej se zklidňujícím účinkem.

Ochranný krém proti slunci s SPF 50.

Čisticí ubrousky bez parfemace. 

Zubní pastu a dětský kartáček na první zoubky.

 

Předcházejte nežádoucímu podráždění

Přestože je přírodní kosmetika rozhodně bezpečnější volbou, i ta může obsahovat ingredience, na které může mít vaše miminko alergickou reakci – například mentol nebo eukalyptus, což jsou silně aromatické přírodní látky. 

Novou kosmetiku zařazujte postupně a vždy ji nejprve otestujte na malé ploše kůže. Dané místo poté alespoň 24 hodin sledujte. Pokud se neprojevuje žádná intolerance, kosmetiku můžete začít používat doporučeným způsobem. 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo Péče o pleť

Vitaminy pro těhotné a kojící maminky? Co potřebují a jak je vybrat?

Vitaminy pro těhotné a kojící maminky? Co potřebují a jak je vybrat?

Zdraví maminky je pro zdraví miminka zcela zásadní. S tím se pojí také užívání konkrétních vitaminů a minerálních látek v době před početím, během těhotenství a v období kojení. Jaké látky by vašemu tělu neměly v tomto citlivém období chybět, a jaké problémy se pojí s jejich nedostatečným příjem?

 

Klíčové vitaminy a minerální látky byste měly získávat v první řadě prostřednictvím vyvážené a pestré stravy

Ovšem ne vždy jsou pouhou stravou dodány v dostatečné míře, a tak je na místě konzumovat doplňky stravy pro těhotné a kojící maminky

Při výběru konkrétního doplňku stravy si vždy důkladně přečtěte složení a pokud je to jen trochu možné, dejte přednost přírodním doplňkům, jejichž užívání je bezpečné a šetrné, jak pro vás, tak i pro miminko

 

Jaké jsou nejlepší vitaminy pro těhotné?

Potřeby těla se v jednotlivých trimestrech liší. Zatímco v tom prvním je klíčové přijímat dostatek kyseliny listové, železa, vápníku, cholinu, hořčíku, jódu a vitaminu D3, v tom druhém je kromě zmíněných důležitý zinek a omega 3 mastné kyseliny. V posledním, tedy třetím trimestru, je opět důležité zaměřit svou pozornost na zvýšení příjmu omega 3 mastných kyselin. 

 

Proč jsou zmíněné látky důležité?

Kyselina listová – je velmi důležitá pro zachování normálního vývoje plodu a růstu zárodečných tkání během těhotenství. Dále se podílí na procesu dělení buněk, přispívá k normální krvetvorbě, normální funkci imunitního systému a napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Železo – podílí se na procesu dělení buněk a jako hlavní složka hemoglobinu přispívá k tvorbě červených krvinek. Vzhledem k tomu, že právě ty dodávají kyslík plodu, který si navíc vytváří zásoby na první čtyři měsíce života, potřeba železa v těhotenství rapidně roste. Železo rovněž napomáhá snižovat míru únavy a vyčerpání a přispívá k rozvoji poznávacích funkcí.

Vápník – během prvních měsíců odčerpává plod vápník z vašeho těla, a proto se jeho potřeba v těhotenství zvyšuje až dvojnásobně. Vápník podporuje zdravý vývoj kostí plodu a jeho nedostatek může v dospělosti způsobovat vašemu dítěti řídnutí kostí. 

Hořčík – pro vás je v období těhotenství důležitý z důvodu, že zabraňuje předčasným kontrakcím a křečím. Pro plod je zásadní z hlediska podpory zdravého vývoje kostí.

Jód – k vývoji štítné žlázy dochází u plodu po 12. týdnu těhotenství, a právě jód je minerál, který napomáhá k její normální činnosti a tvorbě hormonů štítné žlázy. Jeho nedostatečný příjem zvyšuje riziko předčasného porodu, vrozených vad a dokonce i potratu. 

Cholin – tato bioaktivní látka je důležitá pro udržení normálního metabolismu homocysteinu a pro normální neurologický vývoj plodu a novorozence.

Vitamin D3 – přispívá k normálnímu vývoji kostí a zubů plodu. Vzhledem k tomu, že si ho dokážete vytvořit pouze ze slunečního záření, a ještě se o něj dělíte, musíte tento vitamin suplementovat. 

Zinek – antioxidant, který chrání buňky před nežádoucími vnějšími vlivy. Dále přispívá k udržení normálního stavu nehtů, vlasů a pokožky.

Omega 3 mastné kyseliny – do této kategorie spadá DHE, tedy kyselina dokosahexaenová, která přispívá ke správnému vývoji mozku a očí dítěte.

 

Abyste si v průběhu těhotenství nemusely dělat těžkou hlavu s tím, jestli přijímáte dostatečné množství jednotlivých vitaminů a minerálních látek, vyvinuli jsme pro vás VENIRA vitaminy pro těhotné ženy, 1–3 trimestr. Ty obsahují 15 účinných látek v každé vitaminové kostičce, na které si navíc každý den skvěle pochutnáte

 

S užíváním vitaminů začněte již v době před plánovaným početím 

Například zmiňovanou kyselinu listovou je vhodné zařadit do jídelníčku zhruba tři měsíce před plánovaným početím. Její nedostatečný příjem je totiž dáván do souvislosti s předčasnými porody a zvýšenou potratovostí

Máte pocit, že vaše snažení o miminko nebere konce? Přečtěte si náš článek: Nedaří se vám otěhotnět? Vyzkoušejte náš nový přírodní doplněk stravy. Dozvíte se v něm možné důvody, proč se vám nedaří otěhotnět a zjistíte, jak pravděpodobnost početí výrazně zvýšit

 

Nejlepší vitaminy pro kojící matky

Kojení a péče o miminko obecně klade na maminky obrovské nároky, a proto je toto období velmi často doprovázené vyčerpáním psychického i fyzického charakteru, stresem či oslabenou imunitou. Rovněž se může objevit nadměrné vypadávání vlasů a celkové zhoršení stavu pokožky a nehtů

S užíváním vitaminů a minerálních látek byste tedy rozhodně neměly přestat ani v období kojení, kdy se do konečného složení mateřské mléka promítá doslova celé vaše já.

 

Jaké vitaminy a minerální látky užívat během kojení?

Nároky na příjem vitaminů a minerálních látek se v průběhu těhotenství a kojení mění, ale pořád platí, že tělo ženy musí zajistit všechny zdraví prospěšné látky v dostatečné míře nejen pro sebe, ale také vyvíjející se miminko

Potřebné látky si pak můžete jednoduše zajistit díky vitaminovému komplexu se speciálně upraveným složením pro kojící ženy. Ten již obsahuje všechny klíčové vitaminy a minerální látky v potřebném množství a poměru

Příkladem je přírodní doplněk stravy VENIRA vitaminy pro kojící ženy ve formě cucavých kostiček se sladkou příchutí meruňky. Obsahuje devět vitaminu skupiny B včetně důležité kyseliny listové. Ve složení najdete také silné antioxidační vitaminy A, C a E. Nechybí ani vitamin D3, který je prakticky nemožné získat v dostatečném množství pouze ze stravy a vitamin K2 důležitý pro udržení normálního stavu kostí. Na závěr jsme přidali jód, který přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím, energetickému metabolismu a činnosti nervové soustavy.

Pokud u vás došlo ke zhoršení stavu pleti, vlasů a nehtů, vitaminový komplex doporučujeme užívat současně s VENIRA PREMIUM kolagenovým drinkem pro těhotné a kojící maminky, který obsahuje 8 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce

Kromě kolagenu najdete ve složení dalších 11 účinných látek (kyselinu hyaluronovou, vitamin C, hořčík, zinek, železo, měď a vitaminy skupiny B). Obsahuje tedy všechny důležité vitaminy a minerální látky jak pro těhotné, tak i kojící maminky.

 

Složení kolagenového drinku je natolik komplexní, že

- minimalizuje vznik vrásek

- přispívá k pevnější, pružnější a dokonale hydratované pokožce

- zlepšuje kvalitu a hustotu vlasů

- podporuje růst vlasů a minimalizuje jejich vypadávání

- zvyšuje pevnost a odolnost nehtů proti lámání a třepení

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Těhotenství a kojení Doplňky stravy

Jaké fáze má menstruační cyklus? Znáte sama sebe?

Jaké fáze má menstruační cyklus? Znáte sama sebe?

Menstruační cyklus je přirozenou součástí života každé ženy. Do značné míry ovlivňuje to, jak se zrovna cítíme po fyzické i duševní stránce. Jaké fáze má menstruační cyklus, jak nás jednotlivé fáze ovlivňují v každodenním životě a co můžeme udělat pro to, abychom se cítily lépe, se dočtete v dnešním článku.

 

Charakteristika menstruačního cyklu

Menstruační cyklus není jen doba, po kterou krvácíme. Celé období je totiž rozdělené do čtyř samostatných fází a trvá v průměru 28 až 35 dní.

 

Každý den menstruačního cyklu řídí hormony, jejichž hladina neustále kolísá

Řeč je především o estrogenu, progesteronu a testosteronu. Jedná se o hormony, jejichž hladina v průběhu měsíce kosílá a také se mění jejich poměr. Jak se to projevuje na našem psychickém a fyzickém stavu? Čtěte dál a dozvíte se to.

Víte, jak poznáte, že jsou vaše hormony v nerovnováze? To, a mnohem více, se dočtete v článku: Hormonální rovnováha, proč je pro nás důležitá?

 

Čtyři ženy v jednom těle aneb čtyři fáze menstruačního cyklu

1. fáze cyklu: Menstruační

Kdy začíná a jak dlouho trvá? První den cyklu rovná se první den menstruace. Délka této fáze se liší. Obvykle trvá tři až sedm dní.

Co se děje v těle? V tomto období dochází k vyloučení neoplodněného vajíčka spolu se zbytky sliznice. 

Jak jsou na tom hormony? První dny jsou hladiny estrogenu, testosteronu a progesteronu nízké. Hladiny prvních dvou zmíněných hormonů začínají stoupat třetí den cyklu.

Co vás může potrápit? Kromě bolestí v podbřišku je pro toto období typický pocit únavy, absence energie a větší potřeba spánku. Zkrátka celkové fyzické a duševní zpomalení. U pokožky vás může potrápit zvýšená citlivost. Pleť může být matná na pohled a sušší na dotek.

Jak si ulevit? Užívejte dlouhodobě přírodní kapsle VENIRA Maca s obsahem macy peruánské, ashwagandhy a tolice seté. Tento doplněk stravy podporuje fyzické a duševní zdraví a podílí se na harmonizaci menstruačního cyklu tím, že působí pozitivně na hormony. K dlouhodobému užívání vám doporučujeme také VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť, které podporují udržení normálního stavu nehtů, vlasů a kůže a napomáhají ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Vše další, co možná o menstruaci nevíte, se dočtete u nás na blogu

 

2. fáze cyklu: Folikulární

Kdy začíná a jak dlouho trvá? Folikulární fáze začíná souběžně s tou menstruační, akorát s tím rozdílem, že trvá zhruba 14 dní. 

Co se děje v těle? V těchto dnech dozrává vajíčko.

Jak jsou na tom hormony? Hladina estrogenu roste a zároveň přichází na řadu folikulostimulační hormon, který ovlivňuje ve vaječníku růst folikulů, které obsahují vajíčka.

Co vás může potrápit? Po uplynutí prvních dnů, kdy vás mohou sužovat bolesti v podbřišku a další nepříjemnosti doprovázející menstruaci, se budete cítit skvěle. Pocítíte velký příval energie, lepší soustředěnost, větší produktivitu a vyšší sebevědomí. Kromě toho, že se budete cítit atraktivněji než normálně, budete mít větší chuť na sex a větší chuť komunikovat.

Jak si ulevit? Nepříjemné pocity během menstruace můžete eliminovat s pomocí přírodního doplňku stravy VENIRA menstruace. Obsahuje pět přírodních aktivních látek, které podporují zdravý (před)menstruační komfort. Chuť na sex po celý měsíc si udržíte díky pravidelnému a dlouhodobému užívání kapslí VENIRA sex booster, které podporují tvorbu estrogenu a přispívají ke zvýšení vytrvalosti a libida.

Trápí vás snížená chuť na sex? Inspirujte se našimi 10 tipy na zvýšení svého ženského libida.

 

3. fáze cyklu: Ovulační

Kdy začíná a jak dlouho trvá? Ovulační fáze začíná přibližně 15. den cyklu a trvá dva až tři dny. 

Co se děje v těle? Zralé vajíčko je připraveno na oplodnění, a proto je v této fázi cyklu největší pravděpodobnost otěhotnění.

Jak jsou na tom hormony? Hladiny estrogenu a testosteronu rostou a dostávají se do naprosté harmonie

Co vás může potrápit? V zásadě nic, protože v této části měsíce se budete cítit zdaleka nejlépe. Estrogen totiž navozuje u žen pohodu. Také si budete připadat plné energie a vaše pokožka bude doslova zářit. 

Jak si ulevit? Přestože ovulační fáze je zalitá sluncem, nepolevujte v péči o své duševní zdraví a krásu. I nadále dodržujte svou kosmetickou rutinu a užívejte doplňky stravy, jak jste zvyklé. Jen tak dosáhnete udržitelných výsledků.

Inspirujte se v našem článku na blogu tipy, jak pečovat o pleť podle jejího typu a aktuálního stavu.

 

4. fáze cyklu: Luteální

Kdy začíná a jak dlouho trvá? Luteální fáze začíná paralelně s ovulací a trvá až do další menstruace, což je 12–16 dní v závislosti na délce vašeho menstruačního cyklu.

Co se děje v těle? Vaše tělo je připraveno na zpracování oplodněného vajíčka. Pokud k oplodnění nedošlo, dojde k jeho vyloučení v dalším menstruačním cyklu.

Jak jsou na tom hormony? Prakticky okamžitě po ovulaci dochází k poklesu estrogenu a testosteronu. Naopak progesteron dosahuje svého vrcholu.

Co vás může potrápit? Zatímco na začátku luteální fáze se budete cítit jako bohyně, konec ovulace okamžitě pocítíte. Potrápí vás obrovská únava a velké chutě na sladké. Zabrat vám dá i vaše pleť, která v tomto období produkuje nadbytek kožního mazu, což může vést ke vzniku akné

Jak si ulevit? Nesnažte se být aktivní příliš na sílu a svému tělu dopřejte odpočinek, který potřebuje. Zároveň se ale pokuste nepropadat lenosti. Pokud se na cvičení necítíte, choďte na pravidelné procházky do přírody a najděte si prostor pro meditaci, která vás udrží v psychické pohodě. 

Pokud se vám objeví nějaké pupínky, nesahejte na ně a nenípejte je. V tomto období je vhodné nasadit kosmetiku na akné, která pleť vyčistí, zklidní, zhydratuje a zregeneruje. Další tipy, jak se zbavit akné, najdete v samostatném článku u nás na blogu.

 

Chcete se cítit komfortně v každé fázi měsíce?

Teď když už jste poznaly jednotlivé fáze menstruačního cyklu, dokážete se lépe přizpůsobit jejich projevům a žít s nimi v souladu. S tím vám pomůže i VENIRA menstruace, což je přírodní doplněk stravy vyvinutý pro všechny ženy, které se chtějí cítit komfortně za každé situace

Každá kapsle obsahuje pivoňku čínskou, drmek obecný, srdečník obecný, smldinec chlupatý a kontryhel obecný. Jedná se o přírodní aktivní látky, které společně podporují:

- zdraví žen

- (před)menstruační a menopauzální komfort

- osvěžení těla

- normální kognitivní funkce

- normální činnost nervové soustavy

- správnou činnost kloubů a svalů

- přirozené trávení

 

Vzhledem k tomu, že tento doplněk stravy funguje čistě na přírodní bázi, očekávaných výsledků se dočkáte při dlouhodobém užívání. První změny můžete zaznamenat již po čtyřech až pěti týdnech od začátku užívání.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Ženské zdraví Doplňky stravy

Nedaří se vám otěhotnět? Vyzkoušejte náš nový přírodní doplněk stravy

Nedaří se vám otěhotnět? Vyzkoušejte náš nový přírodní doplněk stravy

Zatímco pro některé páry může být početí relativně jednoduchou záležitostí, jiné po měsících snažení zjišťují, že je to doslova umění. Pokud i vás trápí problémy s početím, nebo jen chcete být dobře připravené, tento článek je určený pro vás. Dočtete se o možných důvodech, proč se vám nedaří otěhotnět a zjistíte, jak pravděpodobnost početí výrazně zvýšit

 

Možné důvody, proč se vám nedaří otěhotnět

- stres způsobený neúspěšnými pokusy o početí

- psychické problémy

- absence ovulace

- neprůchodnost vejcovodů způsobená srůsty po zánětlivých procesech v dutině břišní

- endometrióza (onemocnění, při kterém se tkáň děložní sliznice objevuje na jiných orgánech)

- potíže se štítnou žlázou

- hormonální problémy

- obezita

- nezdravý životní styl (kouření, užívání alkoholu a braní drog)

 

Samozřejmě to není tak, že by chyba byla vždy jen na straně žen. Problémy s početím můžete mít také z důvodu nízkého počtu nebo špatné pohyblivosti spermií partnera

 

Co pomáhá k otěhotnění? Hlídejte si plodné dny

Nejvyšší pravděpodobnost otěhotnění je v ovulační fázi menstruačního cyklu, kdy je zralé vajíčko připraveno k oplodnění. Ovulační fáze začíná přibližně 15. den cyklu a trvá dva až tři dny

Samotná ovulace pak trvá pouhý jeden den, ale plodných dnů je naštěstí více. Za plodné dny se obecně označují tři dny před ovulací, den ovulace a den po jejím skončení

Jestli ovulujete poznáte podle zvýšeného libida, zvýšené bazální teploty, případně ovulačního krvácení. Jistotu pak budete mít díky domácímu ovulačnímu testu nebo po návštěvě lékaře, který provede ultrazvuk

Více informací o jednotlivých fázích menstruačního cyklu se dočtete v našem článku na blogu.

 

Jak zlepšit kvalitu vajíček?

S množstvím vajíček nic moc nenaděláte, protože jejich počet vám byl dán již před narozením. Rozhodně ale můžete podpořit jejich kvalitu. Jak?

 

Vsaďte na antioxidanty

Antioxidanty dokážou omezit činnost volných radikálů, které způsobují oxidační stres, a tím zpomalují stárnutí buněk a podporují jejich zdravé fungování. Zároveň chrání před poškozením mitochondrie, které buňkám dodávají energii, a tedy jsou velmi důležité z pohledu udržení optimální kvality vajíček a zajištění reprodukční funkce

Svůj jídelníček proto obohaťte o potraviny s vysokou antioxidační aktivitou. K takovým patří například ostružiny, šípky, artyčoky, květák, piniové oříšky a arašídy.

K nepostradatelným antioxidantům řadíme dále vitaminy A, B6, C a E. Z minerálních látek musíme zmínit zinek a selen. Dále pak koenzym Q10 a astaxanthin. Tyto látky najdete například v našich přírodních doplňcích stravy pro vlasy, nehty a pleť

Antioxidanty jsou rovněž důležité z pohledu udržení mladistvé pleti a silných vlasů. Více zjistíte v našem článku, co jíst, abyste měli hezkou pleť a zdravé vlasy.

 

Do svého jídelníčku zařaďte zdravé tuky

Zdravé tuky podporují kvalitu vajíček a plodnost. Dále přispívají k vyrovnání hladiny hormonů a ke snížení rizika zánětů. Jejich přirozeným zdrojem jsou potraviny jako ryby, avokádo, maso, vejce, olivový olej nebo ořechy. 

 

Co dalšího jíst, když chci otěhotnět?

V období plánování těhotenství, jako i v době aktivního snažení o miminko, je vhodné doplňovat železo a vápník.

Železo se podílí se na procesu dělení buněk a tvorbě červených krvinek, které zásobují pokožku kyslíkem. Přispívá k rozvoji poznávacích funkcí a normální funkci imunitního systému. Vedle toho napomáhá snižovat míru únavy a vyčerpání. Jeho deficit může způsobit nízkou porodní váhu dítěte.

Vápník pomáhá snižovat únavu a stres, posiluje nervový systém, napomáhá k soustředění a k celkové psychické pohodě. Je vhodný proti svalovým křečím a dokonce může pomoci s nespavostí. Během těhotenství jeho potřeba roste, a proto je nutné připravit se na to již před otěhotněním. V opačném případě je vápník odebírám ze zásob, které jsou v kostech.

 

Jaký vitamin brát před otěhotněním?

Pokud chcete dát šanci přírodním pomocníkům před hormonální léčbou, rozhodně vám doporučujeme zaměřit se na dostatečný příjem kyseliny listové, která bude mít pozitivní vliv na vaši emoční stabilitu a psychickou pohodu. Tato složka tak snižuje úzkost a stres, které na vás mohou dopadat s každým neúspěšným pokusem. 

Vitamin B9 neboli kyselinu listovou byste měly začít užívat zhruba tři měsíce před plánovaným početím. Její nedostatečný příjem je totiž dáván do souvislosti s předčasnými porody a zvýšenou potratovostí

Kromě toho, že se kyselina listová podílí na zachování normálního vývoje plodu a růstu zárodečných tkání během těhotenství, také přispívá k normální krvetvorbě a normální funkci imunitního systému. Dálé napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání a podílí se na procesu dělení buněk.

Přirozeným zdrojem vitaminu B9 je především špenát, zelí, hlávkový salát, fenykl, rajčata a okurky. Najdete ho také v bramborách, luštěninách, celozrnných obilovinách, ořechách, sóje a přeničných klíčcích. 

Potřebnou denní dávku kyseliny listové si zajistíte také s pomocí přírodního doplňku stravy VENIRA plodnost. Kromě té obsahuje také:

- zinek, který má klíčový vliv na zdraví a funkci reprodukčního systému žen

- chřest hroznovitý navozující dobrou náladu a podílející se na vyživení, tonizování a zlepšení funkce ženských pohlavních orgánů

- macu peruánskou, která podporuje hormonální rovnováhu a zdravou funkci reprodukčního systému

- růži stolistou pečující o gynekologické zdraví

- inositol podporující metabolické procesy a hormonální rovnováhu

- aminokyselinu L-arginine, která může díky svému účinku na zlepšení průtoku krve zvýšit šance na úspěšné početí

 

Zvyšte své šance na otěhotnění

Detoxikujte své tělo

Pokud plánujete miminko v horizontu následujícího roku, je vhodné vyhradit si pár měsíců na důkladnou očistu svého organismu, a to zvláště v případě, kdy jste užívala řadu let antikoncepci

Když mluvíme o detoxikaci organismu, mluvíme vlastně o tom, co nejvíce ocení vaše játra a střeva. S tím vám pomohou zelené potraviny chlorella a spirulina. Právě ty jsou společně s dalšími zelenými superpotraviny dokonalým prototypem svěžesti a zdraví

Jak chlorellu, tak i spirulinu, najdete v přírodním doplňku stravy VENIRA super greens, který obsahuje celkem 16 aktivních látek. Součástí jsou například i probiotika, tedy živé mikroorganismy ovlivňující lidský organismus. K jejich nejčastěji skloňovaným účinkům na lidský organismus patří podpora imunitního systému, úprava pH střeva a podpora integrity střevní sliznice. 

 

Uvolněte se

Již v článku, jak se zbavit stresu a jeho fyzických příznaků, jsme psali o tom, že stresové faktory v našem těle spouští mechanismy pomáhající vyzbrojit tělo a mysl na případný boj nebo útěk. To může být užitečné například při změně zaměstnání, ale rozhodně ne v případě, kdy se pokoušíte o miminko. 

Například taková meditace prováděná 10–15 minut denně po dobu 30 dnů může vaše šance na otěhotnění výrazně zvýšit. Během meditace totiž dochází k uvolnění DHEA, což je hormon nadledvinek nezbytný pro plodnost žen i mužů, protože má přímý vliv na kvalitu spermií a vajíček. 

K uvolnění vám mohou pomoci bylinky. Například přírodní antioxidant ashwagandha přispívá ke snížení stresu a úzkosti, ale také působí pozitivně na funkci reprodukčního systému. Je velmi prospěšný pro osoby, které chtějí zvýšit svou energii a vytrvalost.

 

Po sexu 20–30 minut odpočívejte

Vaše šance na otěhotnění tím zase o pár procent vzrostou. Po uvedenou dobu počkejte s hygienou a odpočívejte – ideálně v poloze svíčky, nebo s nohami přitisknutými k hrudníku. Tímto způsobem podpoříte doručení spermie k vajíčku

Pokud je pro vás prozatimní nemožnost početí natolik stresující, lehce se může stát, že dojde k poklesu vašeho libida. V takovém případě vám doporučujeme zařadit do svého jídelníčku přírodní doplněk stravy VENIRA sex booster.

Každá denní dávka obsahuje směs pečlivě vybraných ingrediencí, které společně podporují hormonální aktivitu, pohlavní orgány a sexuální zdraví. Dále se podílejí na vyrovnání hladiny ženských hormonů, zvýšení libida u žen a udržení dobrých sexuálních vztahů. Díky prokrvení pohlavních orgánů se zase zlepší vaše citlivost a celkový prožitek při sexu.

Pokud se chcete o dané problematice dozvědět více informací, najdete je v našem článku: Snížená chuť na sex – 10 tipů na zvýšení ženského libida.

 

Eliminujte rizikové faktory

Kouření, konzumace alkoholu ani užívání omamných látek vaši cestu k miminku rozhodně neulehčí

Váš partner by si měl dát rovněž pozor na nošení těsného spodního prádla a upnutých kalhot, příliš horké koupele a pokládání notebooku do klína. Takové zahřívání varlat způsobuje horší tvorbu a pohyblivost spermií.

 

Kdy již promluvit s odborníkem?

Pokud se o miminko pokoušíte aktivně déle než rok, je vhodné promluvit o svých problémech s lékařem. Vzhledem k tomu, že vaše problémy s početím mohou být zapříčiněny nejrůznějšími záněty, infekcemi a onemocněními, zkušený odborník vás seznámí s vhodnými způsoby léčby a poradí, jak postupovat dále dle vaší konkrétní situace.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Těhotenství a kojení Ženské zdraví Doplňky stravy

Krásné bílé zuby? Vyzkoušejte produkty pro domácí bělení zubů s přírodním složením

Krásné bílé zuby? Vyzkoušejte produkty pro domácí bělení zubů s přírodním složením

Mysleli jste si, že krásně zářivý úsměv je výsadou hollywoodských hvězd? Omyl! Dnes vám přinášíme tipy na to, jak svůj úsměv vybělit z pohodlí domova, a jak si ho v této nové podobě i co nejdéle udržet. 

Proč zuby žloutnou?

Než se dostaneme ke konkrétním tipům, jak své zuby vybělit, začnete tím, proč vůbec žloutnou. Odborníci tvrdí, že každý z nás dostal do vínku jedinečnou barvu chrupu, která je kombinací genetických informací od matky a otce. Vaše zuby tedy nemusí být nutně čistě bílé, ale pokud jsou zdravé, rozhodně by měly být světlé. Právě žloutnutí je známkou toho, že jste si svůj hollywoodský úsměv pokazili buďto stravovacími návyky, kouřením nebo nedostatečnou ústní hygienou. Na vině může být také nadměrný přísun fluoridů (najdete je v některých zubních pastách a ústních vodách).

 

Než se pustíte do domácího bělení zubů…

…navštivte svého zubního lékaře, který v rámci preventivní prohlídky zkontroluje, že nemáte žádné zubní kazy nebo záněty v dásni. Bělit byste totiž měli pouze zuby zdravé. 

Pokud jsou vaše zuby silně zbarvené pigmenty z potravin a zanesené zubním plakem (například na těžko přístupných místech), je vhodné zajít si před bělením také na dentální hygienu

 

Domácí bělení zubů

Slyšeli jste o metodě bělení zubů s využitím jedlé sody a citronu? Tak na tento způsob prosíme rovnou zapomeňte, protože byste mohli nenávratně poškodit svou zubní sklovinu. Místo toho sáhněte po ověřené kosmetice na domácí bělení zubů se 100% přírodním složením.

Při domácím bělení sice nedosáhnete výsledků tak rychle jako při ordinačním bělení, ale za je tato metoda mimořádně šetrná k vašim zubům. Naše produkty jsou navíc díky svému přírodnímu složení vhodné i k péči o zuby velmi citlivé

 

Bělicí zubní gel

Bělejšího úsměvu se dočkáte s pomocí bělicího zubního gelu, který zvládne vybělit váš chrup o 1–1,4 odstínu a to zcela bezpečně a bezbolestně

Obsahuje speciálně povrchově upravené minerály, které dokážou redukovat nažloutlý tón zubů na minimum. Zároveň eliminují skvrny způsobené konzumací barevných potravin a nápojů. 

Náš gel je součástí komplexní péče o dutinu ústní, jelikož zuby čistí, odstraňuje z jejich povrchu plak a zanechává je dokonale vyleštěné. To vše s maximální šetrností, a tedy bez rizika narušení zubní skloviny. A jako bonus budete mít díky mátové příchuti neodolatelně svěží dech po každém vyčištění zubů.

 

Bělicí zubní pudr

Na rozdíl od gelu se bělicí zubní pudr aplikuje až na vyčištěný chrup. Bělicí efekt zajišťuje aktivní uhlí z kokosových skořápek SpecKareTM, které je známo svou schopností fungovat jako přírodní magnet přitahující a absorbující různé nečistoty, jako jsou skvrny způsobené potravinami, nápoji či tabákem. 

Pudr s využitím jemného a abrazivního kaolinu obnovuje přirozenou bělost vašich zubů. O naprosto normální abrazivitu (tedy schopnost mechanickým způsobem odstraňovat možné usazeniny z povrchu zubů) se postará uhličitan vápenatý. Obsahuje také menthol a olej z máty peprné, které společně osvěžují dech.

 

Vhodná péče o vybělený úsměv

Lámete si hlavu nad tím, jak zabránit, aby se z vašich perliček opět nestaly hvězdičky? Ani v momentě, kdy hollywoodského úsměvu dosáhnete, nemáte vyhráno. Zubní sklovina vám totiž může zežloutnou stejně rychle, jak rychle jste ji dokázali vybělit. Jak tomu předejít?

 

Správná ústní hygiena

Vyberte si kartáček, který má středně měkká až měkká vlákna.

Kromě klasického kartáčku používejte jednosvazkový kartáček a mezizubní nit.

Kartáček vyměňte za nový každého čtvrt roku, nebo dříve je-li to potřeba.

Zuby si čistěte dvakrát denně – ideálně ráno a večer.

Zuby si čistěte vždy nejméně dvě minuty.

Nejméně jednou ročně si zajděte na dentální hygienu a absolvujte preventivní prohlídku u svého zubního lékaře.

 

Vhodná technika čištění zubů

Zuby si čistěte nejdříve po 30 minutách od posledního jídla

Nejprve si vyčistěte mezizubní prostory

Při používání klasického kartáčku nevyvíjejte příliš velký tlak

Kartáček přikládejte k zubu pod úhlem 45 stupňů co nejblíže dásni.

Provádějte jemné krouživé pohyby

Postup opakujte u každého zubu ze všech jeho stran.

Vyplivněte přebytečnou pastu.

Ústa po vyčištění NEvyplachujte vodou.

Po večerním čištění již nic nekonzumujte – maximálně čistou vodu.

 

Praktikujte oil pulling

Metoda oil pulling spočívá v převalování lžíce oleje v ústech. Hlavním účelem je čištění a detoxikace dutiny ústní, ale vedlejším (žádoucím) efektem je právě vybělení. Původem se k těmto účelům využíval slunečnicový a olivový olej, ale v posledních letech roste na popularitě olej kokosový. 

Jak postupovat? Metodu je vhodné praktikovat ráno na lačno. Lžíci kokosového oleje převalujte v ústech po dobu 15–20 minut. Olej se smísí se slinami, čímž vzniká emulze, která nabalí všechen plak a bakterie. Olej můžete i kloktat, ale dejte si pozor na to, abyste ho omylem nespolkli. Po uplynutí doby olej vyplivněte do koše a ústa vypláchněte teplou vodou. Následně pokračujte v ústní hygieně viz postup výše. 

 

I nadále používejte kosmetiku na bělení zubů

Bělicí pastu nepřestávejte používat ani ve chvíli, kdy dosáhnete vytouženého odstínu. Při pravidelném a dlouhodobém používání naší bělicí zubní pasty s osvěžující mátovou příchutí si udržíte dokonale čisté a vyleštěné zuby a budete eliminovat zubní plak jako i nežádoucí pigmentaci

Pro dosažení maximálního účinku radíme neproplachovat ústa vodou, aby obsažené aktivní látky působily i nadále. Místo toho po každém čištění zubů použijte ústní vodu s aktivním uhlím a příchutí máty. Zatímco aktivní uhlí pomáhá absorbovat nečistoty a obnovuje přirozenou bělost zubů bez rizika narušení zubní skloviny, máta pohlcuje pachy způsobené bakteriemi a osvěžuje váš dech

Pokud se vám dělá zubní plak, doporučujeme vám naši ústní vodu se zinkem, která dokáže snižovat rychlost demineralizace. Jedná se o proces, při kterém se vlivem působení kyselin v dutině ústní uvolňují ionty minerálů ze zubní skloviny. Při pravidelném používání této ústní vody posílíte svou zubní sklovinu a obnovíte v ní důležité látky a minerály, čímž přispějete ke snížení rizika vzniku zubního plaku, zubního kamene či kazu a udržíte své zuby oslnivě čisté a zdravé. 

V případě, že již pozorujete známky oslabení zubní skloviny, vyzkoušejte naši ústní vodu s hořčíkem a dalšími minerály, které podporují remineralizaci, tedy navrácení a uložení iontů minerálů zpět do zubní skloviny. Ústní voda dále přispívá ke zdraví dásní a udržení rovnovážného pH dutiny ústní.

 

Dejte si pozor na konzumaci barevných potravin a nápojů

Barvu vašich zubů do značné míry ovlivňují vaše stravovací návyky. Zatímco některé potraviny a nápoje zanechávají na zubech vnější usazeniny, jiné přispívají k erozi zubní skloviny, v důsledku čehož prosvítá zubní kost, která má přirozeně žlutou barvu. 

Žluté zabarvení zubů je způsobené zejména častou konzumací:

- kávy

- černého čaje

- červeného vína

- bílého vína

- sycených nápojů

- tmavých bobulovin

- kečupu a rajčat obecně

- citrusů

- sladkostí

- kari

- balsamikového octa

- sojové omáčky

 

Ale pozor! Jestli se některé položky ze seznamu výše nedokážete vzdát, dáme vám malý tip, jak si je vychutnat bez rizika zabarvení zubů

Nápoje konzumujte s pomocí brčka, čímž omezíte kontakt se zubní sklovinou na minimum. Po jídle, které zahrnovalo „barevné“ potraviny, si zase důkladně vypláchněte ústa vodou

Nicméně takzvanou bílou dietu byste měli držet nejméně tři dny po domácím bělení. V tuto dobu jsou zuby nejcitlivější, protože se fixuje jejich konečný odstín. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo

Krásné a pevné poprsí přírodní cestou? Toto by vám mohlo pomoci

Krásné a pevné poprsí přírodní cestou? Toto by vám mohlo pomoci

Toužíte po plnějším a pevnějším poprsí? V dnešním článku vás přesvědčíme o tom, že to jde i bez pomoci plastických chirurgů. Máme pro vás 5 tipů, jak si přírodní cestou dopomoci ke krásnějšímu poprsí.

 

Co tvoří ženská prsa a co ovlivňuje jejich velikost a tvar?

Kromě mléčné žlázy je tvoří tukové a vazivové tkáně, jejichž poměr a množství určuje tvar a velikost prsou. Vše se ukrývá pod jemnou a tenkou pokožkou, která snadno reaguje na vnější vlivy, a tak není divu, že se tvar i velikost prsou v průběhu života každé ženy několikrát změní. 

 

Faktory ovlivňující vzhled prsou

- hormonální změny (těhotenství, kojení, klimakterium)

- výrazný úbytek na váze

- špatné držení těla

- nošení nevhodné podprsenky (velikost, střih)

- gravitace

- věk

 

Ženská prsa se v průběhu života výrazně mění

Ňadra začínají růst v pubertě (mezi 12 až 15 rokem), kdy se začíná zvětšovat mléčná žláza a vytváří se ženský prs. Pokud je růst hodně rychlý, pokožka může popraskat, což vede ke vzniku takzvaných strií. Zjistěte více o tom, jak vznikají strie a jak se jich zbavit

Vývoj prsou trvá zhruba do 18 až 20 let, ale to neznamená, že se jejich tvar a velikost nemůže změnit i později. Velký vliv na to mají například prudké změny na váze.

Z pohledu velikosti a tvaru prsou dochází k markantním změnám v období mateřství. Pokožka v tomto období dostává pořádně zabrat, protože zatímco během těhotenství a v období po porodu se prsa zvětší klidně i o několik čísel, po ukončení kojení dochází k jejich výraznému zmenšení z důvodu ztráty hustoty. Do své původní podoby se vrací spíše jen výjimečně. větší pravděpodobnost je pak u žen, které nekojily.

K dalším změnám dochází mezi 50 a 60 rokem. Na prsa v období před a po menopauze působí čím dál tím více gravitace, hormonální změny, větší zadržování vody a ztráta přirozené pružnosti pokožky

 

Jak zvětšit prsa přírodní cestou? Vyzkoušejte těchto 5 tipů

1. Správné držení těla

Špatné držení těla může opticky deformovat vaši postavu a to samozřejmě včetně prsou. Jestli se tento problém týká i vás zjistíte při pouhém pohledu do zrcadla. 

Správný postoj vypadá tak, že vaše záda nejsou příliš shrbená ani nijak zvlášť zakloněná, brada zůstává rovně a pohled směřuje dopředu. Při posedu se hezky napřimte a pánev posaďte na sedací hrboly.

 

2. Péče o pokožku

Tenká pokožka prsou je zatěžována všemi výše zmíněnými změnami, které v dlouhodobém měřítku narušují její pružnost. Pokud tedy toužíte po pevném poprsí, neobejdete se samozřejmě ani bez kosmetiky se zpevňujícím účinkem

Vyzkoušejte například náš VENIRA PUSH-UP zpevňující krém na dekolt a poprsí, který podporuje přirozenou produkci lipidů v pokožce a zlepšuje elasticitu pokožky v oblasti dekoltu, kterou zároveň vyhlazuje. Krém může při pravidelném používání přispět ke zvětšení objemu vašich prsou až o 13 % a zvýšení jejich pevnosti až o 57 %

Vzhledem k tomu, že VENIRA PUSH-UP zpevňující krém na dekolt a poprsí funguje ve všech vrstvách kůže, podpořte jeho účinek jemnou masáží. Krém si naneste do dlaní a ňadra masírujte jemnými krouživými pohyby tak dlouho, dokud se krém zcela nevstřebá.

Při opalování nezapomeňte natírat svá prsa a celý dekolt opalovací kosmetikou. Zamezíte tak předčasnému stárnutí pokožky a vzniku pigmentových skvrn

 

3. Jednoduché cviky na posílení prsních svalů

Cviků na posílení prsních svalů existuje samozřejmě celá řada, ale my jsme si pro vás připravili přehled těch, ke kterým nebudete nic potřebovat a bez problémů je zvládnete z pohodlí svého domova.

Při prvním cviku si vzpomeňte na výše zmíněné tipy ohledně správného držení těla. Výchozí pozice je totiž rovný postoj, při kterém proti sobě tlačíte dlaně spojené před hrudníkem

U druhého cviku zůstaňte stát, ale tentokrát se postavte proti zdi a opřete se o ni s nataženýma rukama. Poté tlačte dlaněmi proti zdi

Celou sérii zakončete cvikem vestoje, ohněte ruce v loktech a jemně je přiložte ke kyčlím. Poté se plynulým pohybem pokuste dotknout lokty za zády

V každé pozici vydržte vždy alespoň 10 vteřin a cvik si nejméně pětkrát zopakujte. Pro dosažení viditelných výsledků doporučujeme opakovat několikrát týdně.

 

4. Nošení vhodné podprsenky

Kvalitní a dobře padnoucí podprsenka je z pohledu uchování krásného poprsí naprostým základem. Důležité je vybrat si podprsenku, která má správně zvolený obvod, střih a velikost košíčků

Bohužel se velmi často stává, že ženy oblékají podprsenky s větším obvodem a naopak menšími košíčky, než ve skutečnosti potřebují. Nejenže to nevypadá dobře, ale také si tímto způsobem mohou přivodit bolesti zad a krční páteře. Nošení nepadnoucí podprsenky samozřejmě nesvědčí ani samotným prsům. 

Jestli nosíte správnou velikost podprsenky poznáte jednoduše podle toho, jak vám sedí, když se přirozeně postavíte. Pokud máte pocit, že se vám v této pozici podprsenka bolestivě zařezává, nebo jsou košíčky příliš odchlíplé, doporučujeme vám navštívit specializovanou prodejnu, kde vám poradí s výběrem, a vy tak konečně začnete nosit dobře padnoucí podprsenku. Pocit neskutečné úlevy zaručen!

 

5. Vitaminy na prsa

Přiblížit se ke svému snu můžete i s pomocí našeho jedinečného doplňku stravy VENIRA krásná prsa. Každá kapsle obsahuje hydrolyzovaný kolagen podporující pevnost, pružnost a elasticitu pokožky. Dále extrakt z pěti pečlivě vybraných bylin, které prospívají ženskému zdraví, podporují imunitní systém a napomáhají k udržení zdravých a pevných prsou. 

Tento doplněk stravy přírodního původu je vhodný pro všechny ženy, které chtějí podpořit:

- přirozenou pevnost a objem prsou

- vyrovnanou hladinu hormonů

- udržení normální funkce reprodukčního systému

- pružnost a elasticitu pokožky prsou a dekoltu

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Ženské zdraví Péče o tělo Doplňky stravy

Jak na efektivní čištění a odličování pleti? Vyzkoušejte tyto produkty

Jak na efektivní čištění a odličování pleti? Vyzkoušejte tyto produkty

Zásluhou odličování a čištění budete mít zdravě vypadající pleť a vytvoříte ideální podmínky pro vstřebání všech účinných látek obsažených v pleťové kosmetice. Jak by ale takové čištění/odlíčení mělo vypadat, aby bylo skutečně efektivní, a jaké kosmetické produkty byste při tom měli použít? 

 

Proč čistit a odličovat svou pleť každý den?

Nikdy nezapomenete aplikovat pleťový krém a fotoprotekci používáte poctivě každý den? Pokud tyto produkty nanášíte na pleť zanesenou nečistotami, žádné zázraky nečekejte. Alfou a omegou zdravé a krásné pleti je totiž čistota (nikoliv sterilita) a té jednoduše bez odličovací a čisticí kosmetiky nedosáhnete. 

 

Pleť je nutné čistit ráno i večer

Proč ráno? V rámci ranního čištění odstraníte pot, zbytky odumřelých kožních buněk a maz, které se (nejen) na povrchu pleti usadily v průběhu noci. Vytvoříte tak dokonale čisté plátno pro aplikaci zvláčňujících produktů a make-upu.

Proč večer? Večerním čištěním odstraníte z pokožky bakterie, zbytky make-upu a hluboko usazené nečistoty. Pleť bude díky důkladnému čištění připravená na noční regeneraci a příjem aktivních látek z produktů aplikovaných v dalších krocích pečující rutiny.

Pamatujte, že pro pleť je nadměrná péče stejně nevhodná jako péče nedostatečná. Častěji ji proto zbytečně nečistěte, abyste ji nevysoušeli. Výjimkou jsou situace, kdy jste se hodně zpotili při opalování, na tréninku apod. 

 

Jak na efektivní čištění pleti?

Za předpokladu, že se bavíme o ranním čištění pleti, začněte tím, že si umyjete ruce antibakteriálním mýdlem. Pokud si to daný kosmetický produkt žádá, navlhčete svou pleť

Odpovídají množství přípravku aplikujte pomocí bříšek prstů rovnoměrně na celý obličej. Pomalými krouživými pohyby ho vmasírujte do pokožky a poté ho pečlivě opláchněte. Na závěr si vezměte ručník, který používáte výhradně na obličej, a jemným poklepáváním ho osušte. Při čištění nezapomeňte také na svůj krk a dekolt.

Tip: Vždy si přečtěte vhodný způsob použití doporučený výrobcem. V některých případech se totiž produkty nanáší na vlhkou pleť a jindy na pleť suchou. Obvyklé je především u čisticích gelů, které při kontaktu s vlhkou pletí pění, což usnadňuje jejich používání.

 

Na co je dobrá konjaková houbička?

Konjaková houbička je 100% přírodní kosmetická pomůcka, která se vyrábí z rozemletých hlíz konjaku (česky zmijovce indického), což je teplomilná rostlina původem z tropických deštných pralesů.

Konjakové houbičky dokážou zajistit velmi jemný peeling. Kromě toho, že se dá používat v kombinaci s čisticím přípravek, můžete s ní masírovat pokožku i bez použití jakékoliv další kosmetiky. Konjakové houbičky se vyrábí ve více variantách, proto si vždy vyberte tu nejvhodnější přímo pro váš typ pleti.

 

Co je dvoufázové čištění pleti?

Jak samotný název napovídá, jedná se o čištění rozdělené do dvou fází. V rámci té první použijete čisticí produkt s olejovou recepturou, ve druhé fázi sáhnete po přípravku na vodní bázi. 

Dvoufázové čištění vám doporučujeme provádět především večer, kdy je pokožka mnohem více zanesená než při ranním čištění. 

 

Pleť stačí odličovat večer

Odlíčením začněte svou večerní rutinu a poté přejděte k čištění, které jsme popsali výše. S pomocí odličovacích produktů svou pleť zbavíte make-upu, ale také fotoprotekce, která se aplikuje bez ohledu na počasí, a proto je tento krok nutný pro každého bez rozdílu

 

Jak na správné odlíčení

Pokud na sobě máte make-up začněte oblastmi, kde ho máte nejvíce, tedy v oblasti očí a na rtech. Myslete na to, že ne každý produkt je vhodný k péči o oční okolí, proto si tuto informaci vždy ověřte, abyste zamezili zbytečnému podráždění. 

Začněte tím, že si umyjete ruce antibakteriálním mýdlem. Poté vezměte odličovací přípravek a naneste ho na kosmetický tamponek, který přiložte ho na oči a rty. Počkejte pár vteřin, než se rozpustí make-up. Poté přejděte k odlíčení zbytku obličeje, ze kterého jemnými tahy stírejte nánosy make-upu a nečistot. Nezapomeňte ani na krk a dekolt

Po odlíčení důkladně smyjte svůj obličej vlažnou vodou a dejte si záležet na tom, abyste odstranili opravdu všechen odličovací přípravek. Následně pokračujte čištěním pleti dle návodu výše.

Na závěr si vždy ověřte, že je vaše pokožka opravdu čistá, a tedy připravená na další kroky kosmetické rutiny. Jak? Pozorně si prohlédněte poslední vatový tamponek, který by měl být dokonale čistý

Pokud používáte znovupoužitelné tamponky, po každém čištění je vyčistěte a vysušte. Zabráníte tím množení bakterií a budete je mít nachystané na další den. 

 

Odličovací a čisticí kosmetika

Dobrou zprávou je, že vše potřebné ke každodenní péči o pleť najdete u nás! Z jakých produktů můžete vybírat?

 

Obličejová mycí pěna

VENIRA obličejová mycí pěna zbavuje pokožku nečistot bez potřeby silného tření. Vzniklá pěna totiž udělá doslova všechnu práci za vás. Stačí jen přidat malé množství vody a prsty vám budou v okamžiku po pleti krásně klouzat. 

Mycí pěna si poradí s přebytečným mazem, odumřelými kožními buňkami, potem, bakteriemi, zanesenými póry a zbytky make-upu. Díky své sametově jemné textuře je navíc vhodná ke každodennímu použití.

 

Micelární voda pro citlivou pleť

Běžné micelárky obsahují syntetické micely, které mohou narušit kožní bariéru, způsobit podráždění pleti a vést ke vzniku pupínků. To ovšem není případ VENIRA micelární vody pro citlivou pleť, která se skládá výhradně z nedráždivých složek jako růžové vody, aloe vera a panthenolu. 

Ve složení naší micelárky najdete také glycerin, který podporuje hydrataci a zvlhčení pleti. Naopak neobsahuje žádný alkohol, o kterém je dobře známo, že pleť vysušuje. Díky tomu je tato micelární voda ideální pro suchou nebo dehydratovanou pleť. 

O dalších benefitech naší micelárky si přečtěte v článku na blogu.

 

Čisticí gel na akné

Intenzivně a šetrně pečuje a čistí smíšenou, mastnou a aknózní pokožku. Obsahuje vitamin E, levandulový olej a bioflavonoidy, které společně eliminují tvorbu akné a zklidňují podrážděnou pokožku. 

VENIRA čisticí gel na akné si poradí s rozšířenými póry, podrážděnou pokožkou, akné a jizvičkami po akné či s černými tečkami, zvýšenou produkcí mazu a mastným filmem na pleti.

 

Odličovací mléko

Na VENIRA odličovacím mléku je nejlepší to, že respektuje přirozené pH pleti, poskytuje jí prvotřídní hydrataci a na jejím povrchu nevytváří mastný film. Na druhou stranu pokožku ani jinak nevysušuje, účinně ji zklidňuje a posiluje ochrannou kožní bariéru.

Odličovací mléko je navíc vhodné nejen k odlíčení pleti, ale také řasenky, takže si při odličování vystačíte s jediným produktem!

 

Odličovací a čisticí gel

Pokud v péči o pleť preferujete skinimalismus nebo jen hodně cestujete, vyzkoušejte 100% přírodní odličovací a čisticí gel, který odličuje a čistí zároveň nejen pleť, ale také oční okolí a dekolt

Odličovací a čisticí gel důkladně, a přitom šetrně, čistí pokožku do hloubky aniž by narušil její pH. Obsahuje aloe vera, bazalku indickou, kyselinu mléčnou a další účinné látky přírodního původu. 

 

Co si z dnešního článku odnést?

Odlíčení není totéž co čištění.

Čištění provádíme ráno i večer.

Odlíčení provádíme pouze večer. 

Čištění následuje vždy až po odlíčení.

Odlíčení je nutné i v případě, že nepoužíváte make-up.

Odličovací produkty pracují na povrchu pleti.

Čisticí kosmetika proniká do hlubších vrstev kůže.

Odličovací a čisticí produkty vybíráme podle typu a aktuální kondice pleti.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o pleť

Jak často si mýt vlasy? Podívejte se, jestli to děláte správně

Jak často si mýt vlasy? Podívejte se, jestli to děláte správně

Umývání vlasů je podobné jako čištění zubů. Minimálně v tom slova smyslu, že to děláme všichni, ale jen málokdo z nás ovládá správnou techniku. Konkrétně v otázce, jak často si mýt vlasy, panuje celá řada nejasností. Jak je to tedy správně?

 

Jak často si mýt vlasy?

Jestli teď čekáte na konkrétní odpověď, pak vás musíme zklamat. Z pohledu frekvence totiž neexistuje univerzální pravidlo, protože vždy záleží na konkrétním typu vlasů, kondici vlasové pokožky a vaší obvyklé fyzické aktivitě

Rozhodujícím faktorem bude také váš věk. Je totiž normální, že jak stárneme, naše vlasová pokožka produkuje méně mazu, a tudíž se může četnost mytí s postupem let snižovat. 

Pokud bychom vám měli poradit, vlasy si myjte v momentě, kdy jsou mastné, zpocené, zplihlé nebo zanesené nečistotami a stylingovými přípravky

 

Mytí vlasů každý den? Ano, ale…

jen v případě, že nemáte suchou pokožku hlavy. Zatímco u mastné vlasové pokožky se každodennímu mytí pravděpodobně nevyhnete, u té suché je doslova nežádoucí. Při mytí vlasů se totiž z vlasové pokožky odstraňují přírodní oleje, a tak by mohla být vaše pokožka při každodenním mytí ještě více vysušená. Paradoxně se pak brání tím, že se rychleji mastí, čímž se dostanete do začarovaného kruhu

Když vezmeme do úvahy pouze typ vlasů, každodenní mytí není to pravé ani pro vlasy vlnité a kudrnaté, které jsou náchylnější k vysoušení nebo lámání. Právě časté mytí může v dlouhodobém horizontu daný problém zhoršit. Vlasy byste z toho důvodu neměli umývat častěji než jednou týdně.

Každodenní mytí není vhodné ani v případě, že máte chemicky ošetřené vlasy, které jsou ze své podstaty sušší, a tedy náchylnější k poškození. V tomto případě je vhodné mytí zhruba jednou týdně. 

 

V některých případech je každodenní mytí vlasů prospěšné

Každodenní (nebo velmi časté) mytí vlasů vás čeká pravděpodobně v případě, kdy:

- máte mastnou pokožku hlavy

- máte řídké vlasy

- používáte stylingové přípravky (gely, laky apod.) na denní bázi

- denně sportujete

- navštěvujete často saunu či bazén

 

Můžete si častým mytím vlasů uškodit?

Z důvodu častého mytí mohou vlasy ztratit svůj lesk a mohou být vysušené, a tedy náchylné k lámání a třepení. Na druhou stranu málo frekventované mytí může vést ke vzniku lupů. Proto byste měli zjistit, co nejvíce vyhovuje konkrétně vám

Pokud máte pocit, že si vlasy musíte mít každý den, protože se vám rychle mastí, zamyslete se nad tím, jestli je problém skutečně ve vaší rychle se mastící pokožce hlavy. 

Kámen úrazu může být totiž v častém:

- nošení pokrývek hlavy

- kartáčování (zvláště pokud svůj hřeben pravidelně nečistíte)

- sahání si do vlasů

Ani v jednom z výše zmíněných bodů se nepoznáváte? Pak je možná problém ve vaší vlasové péči nebo technice mytí

Jestliže používáte kosmetické produkty, které nejsou určené pro váš typ vlasů, vaše vlasová pokožka se může nadměrně mastit. Jaké produkty tedy používat? Rozhodně ty, které jsou plné přírodní síly. 

Přečtěte si náš článek o tom, proč je přírodní vlasová kosmetika bez sulfátů, silikonů a parabenů lepší volbou.

Teď, když už víte, jak ČASTO si mýt vlasy, pojďme se podívat na to, jak SPRÁVNĚ si mýt vlasy.

 

Jak si správně mýt vlasy krok za krokem

Při každém mytí vlasů

1. Než otočíte kohoutkem, rozčešte si vlasy. Abyste zabránili mechanickému poškození, nejprve si rozčešte konečky a přes délky postupujte směrem ke kořínkům.

2. Vlasy od kořínků ke konečkům propláchněte pod proudem vlažné vody.

3. Odpovídající množství šamponu naneste rovnoměrně na vlasovou pokožku. Do délek steče při smývání. 

4. Šampon rozmasírujte pomocí bříšek prstů.

5. Vlasy důkladně propláchněte pod proudem vlažné vody.

6. Pokračujte druhou aplikací šamponu a postupujte stejně jako poprvé. Při první aplikaci se rozmělní prach, nečistoty a zbytky stylingu. Teprve až při druhém mytí skutečně čistíte vlasovou pokožku a myjete jednotlivé vlasy. 

7. Vymačkejte z vlasů přebytečnou vodu

8. Odpovídající množství kondicionéru (který vlasy vyživuje a uzavírá) rozmělněte mezi dlaněmi a postupně ho naneste do délek a konečků vlasů. Na pokožku hlavy ho nikdy neaplikujte, protože byste ji tím zbytečně zatížili.

9. Vezměte si hřeben a vlasy důkladně rozčešte, aby se produkt dostal všude (mimo pokožku hlavy).

10. Kondicionér nechte působit po doporučenou dobu uvedenou na obalu produktu. 

11. Vlasy důkladně propláchněte pod proudem vlažné vody. Dejte si pozor na to, abyste z vlasů vždy vymyli opravdu všechen produkt. V opačném případě by se vám vlasy rychleji mastily a byly by zplihlé.

12. Po umytí vlasy nedrbejte, ale pouze z nich vymačkejte přebytečnou vodu

13. Vlasy zabalte do turbanu, ve kterém je nechte maximálně 10 minut prosychat.

 

Tip: Pokud máte pocit, že dvojí šamponování vaše vlasy zbytečně zatěžuje, aplikujte ho jen někdy – třeba při každém druhém mytí.

 

Hloubková regenerace

Pokud chcete svým vlasům dopřát hloubkovou regeneraci, mytí rozšiřte o aplikaci masky na vlasy. Tu použijte na šamponem umyté vlasy a při jejím použití postupujte stejně jako v případě kondicionéru, který aplikujte posléze. 

V našem článku, jak si vybrat nejlepší masku na vlasy, se dočtete o benefitech pravidelného používání masky a zjistíte, podle jakých kritérii masku vybrat. 

 

Bezoplachová péče

Na umyté vlasy můžete aplikovat vlasová séra a spreje, které vyživují vlasovou pokožku a podílí se na péči o vlasy od kořínků ke konečkům

Vhodný způsob aplikace pak vychází z toho, po jakém produktu sáhnete. Například bezoplachové zahušťující sérum se nanáší pouze na pokožku hlavy až ke kořínkům vlasů. Naopak rozmarýnová voda se aplikuje jak na vlasovou pokožku, tak i do délek.

V rámci bezoplachové péče můžete používat také za studena lisovaný kosmetický olej, který si vyberte podle typu svých vlasů, vlasové pokožky a případně problematiky, kterou řešíte. Aplikace oleje je velmi jednoduchá. Stačí si rozmělnit pár kapek vybraného oleje mezi prsty a poté ho nanést rovnoměrně do délek a na konečky vlasů. Olej nechte působit pár hodin nebo přes noc a poté vlasy důkladně umyjte dle návodu výše. 

 

Tepelná úprava

Vlasy si vyfénujte vždy po každém mytí. Pokud preferujete volné prosychání, po každém mytí si alespoň vyfoukejte pokožku hlavy, které nesvědčí vlhko. 

Před fénováním si vlasy rovnoměrně postříkejte sprejem na tepelnou ochranu vlasů

 

Co si z dnešního článku odnést?

Frekvence mytí vlasů se liší člověk od člověka.

Vlasy si myjte tak často, abyste si zachovali svěží pocit čistoty.

Zatímco někomu může každodenní mytí vlasů prospívat, jiným může uškodit.

Na vhodně zvolené frekvenci mytí záleží stejně jako na správné technice.

Šampon a kondicionér se používají při každém mytí vlasů.

Šampon se aplikuje pouze na vlasovou pokožku.

Kondicionér se aplikuje pouze do délek a na konečky vlasů.

Fén používejte po každém mytí vlasů. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Jak pečovat o nehty, aby byly zdravé a krásné

Jak pečovat o nehty, aby byly zdravé a krásné

Krásné nehty jsou vizitkou celkového vzhledu, ale i zdraví. Chcete-li, aby vaše ruce vždy vypadaly upraveně a vaše nehty byly zdravé jako nikdy předtím, jste na správném místě. V dnešním článku vám představíme všechna tajemství správné péče o nehty včetně několika důležitých tipů.

 

Upravené nehty jsou polovinou úspěchu?

Pilování nehtů, jejich lakování nebo dokonce stříhání nehtové kůžičky by mělo patřit mezi základní činnosti všech dnešních žen. Taky si často říkáte, že na takové zkrášlování nemáte čas?

I když si to mnoho žen, ale také mužů nemusí příliš uvědomovat, nehty představují vizitku našich rukou a mohou tak mít výrazný vliv nejen na naše sebevědomí, ale především na dojem, kterým působíme na ostatní. 

 

Tip: Skvělým řešením pro stále upravené nehty mohou být i gely na nehty, díky kterým se nehet dokonale zpevní.

 

Správná péče o přírodní nehty

Vaše nehty nejsou příliš dobré kvality a čím dál tím víc vás láká návštěva kosmetického salonu k jejich prodloužení nebo zpevnění, abyste se nemuseli dívat na rozdvojené nebo neustále se lámající nehty? Přestože v dnešní době můžete využít hned několik nejrůznějších technik k vylepšení vaši manikúry, neměli byste zapomenout na péči o vaše přírodní nehty. Jak je tedy udržet v perfektním stavu?

 

1. Dbejte na důkladnou hygienu

Základem každé péče o nehty je pravidelná hygiena. Pokud je to možné, nehty si nechte krátce střižené a udržujte je čisté tak, abyste předešli hromadění nečistot pod nimi. Pokud se přeci jen rozhodnete pro pěstování dlouhých nehtů, pro jejich perfektní hygienu a odstranění všech nečistot můžete použít i speciální kartáček na nehty.

 

2. Nechte nehty dýchat

Přestože jsou laky na nehty krásným ozvláštněním, je důležité nechat nehty pravidelně dýchat. Při další manikúře tedy nezapomeňte dát nehtům alespoň několik dní bez vrstvy laku na to, aby se mohly opět zregenerovat a získat přirozenou sílu. K tomu vám mohou pomoci i kosmetické oleje, které nehtům dodají potřebnou výživu.

 

3. Vyhýbejte se kousání nehtů

Věděli jste, že kousání nehtů může způsobit jejich oslabení a především i nevzhlednou deformaci? Pokud máte tendenci k tomuto škodlivému návyku, snažte se ho pro jednou překonat. Příčinou v mnoha situacích může být totiž i stres, úzkost nebo nuda.

O mnohem lepším a efektivnějším způsobem ke zkracování nehtů je použití kvalitních pilníků nebo nůžek

 

4. Používejte vhodné produkty

Při výběru produktů pro vaši manikúru v podobě laků, odlakovačů nebo olejů na nehty dejte přednost především přírodním a kvalitním značkám. Vyvarujte se produktům obsahující agresivní chemikálie, které mohou vaše nehty poškodit. K výživě nejen nehtového lůžka vám dokonale poslouží přírodní krémy na ruce poskytující hydrataci i vašim dlaním.

 

Na správnou péči o nehty by měly rozhodně myslet i ženy, které nosí umělé nehty

 

Vliv stravy na zdravé nehty

I vyvážená strava má vliv na zdraví vašich nehtů. Zahrňte proto do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny a minerály, jako je například:

Biotin - najdeme ho v potravinách, jako jsou vaječné žloutky, ořechy, luštěniny nebo banány.

Vitamin A - je součástí mrkve, sladkých brambor, špenátu nebo meruněk.

Vitamin C - obsahují jej citrusové plody, broskve, jahody či paprika.

Zinek - najdeme ho v mořských plodech, semínkách a ořeších.

Omega-3 mastné kyseliny - tyto kyseliny najdeme v rybách, jako je losos a tuňák, lněných semínkách nebo vlašských ořeších.

Tyto živiny podporují růst a pevnost nehtů. Vyhýbat byste se měli i nezdravé stravě v podobě příliš smaženého nebo kořeněného jídla, které neprospívá ani vašemu tělu. 

 

Tip: Ke zdravým nehtům vám může pomoci i hydrolyzovaný kolagen.

 

Co si z dnešního článku odnést?

Nezapomínejte na:

- pravidelné zastřihávání nehtů a péči o nehtovou kůžičku

- agresivní produkty vyměńte za ty s přírodním složením

- vyhněte se kousání nehtů

- dodržujte zdravou stravu a pořiďte si kvalitní doplňky stravy

- občas nehty ponechejte bez laku, aby se mohly zregenerovat

- dodržujte základní hygienu

- nehty pravidelně hydratuje a vyživujte

- snažte se příliš nestresovat

 

Vyzkoušejte naše rady a tipy a užijte si vaší cestu ke zdravým a krásným nehtům!

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o tělo

Co jíst, abyste měli hezkou pleť a zdravé vlasy?

Co jíst, abyste měli hezkou pleť a zdravé vlasy?

Pokud si libujete v hodování na průmyslově zpracovaných potravinách a vaším nejoblíbenějším nápojem je sladká limonáda, máte jistotu, že pleť na vás dříve či později všechny tyhle dietní prohřešky práskne nehezkými pupínky. A pozadu rozhodně nezůstanou ani vaše kadeře. Co tedy jíst, aby vaše pleť zářila a vlasy byly plné síly?

 

Dokonalá potrava pro vaši pleť a vlasy

Zdravé tuky

Zdravé tuky přispívají k udržení optimálního stavu vlasů, nehtů a pokožky. Pro tělo jsou zásobárnou energie a zároveň zajišťují absorpci vitaminů A, D, E a K.

 

Pro pleť a vlasy jsou obzvláště prospěšné omega-3 mastné kyseliny, které:

- obnovují přirozenou kožní bariéru

- pomáhají při zánětech

- zlepšují stav kůže při akné a dalších kožních onemocněních

- podporují uzavření vlhkosti v kůži

- dodávají vlasových folikulům živiny, čím podporují jejich přirozený růst

 

Omega-3 mastné kyseliny najdete například v kvalitních rostlinných olejích (např. olivovém, lněném), v avokádu nebo třeba v tučnějších rybách (např. makrele, lososu), které jsou dále přirozeným zdrojem zinku a vitaminu E. 

 

Ořechy a semínka

V kategorii ořechů vám rozhodně doporučujeme sáhnout po para, které jsou významnou zásobárnou selenu, který vyživuje pokožku, vlasy a nehty. Vedle nešlápnete ani při pravidelné konzumaci mandlí, které obsahují vlákninu a antioxidanty.

V kategorii semínek jsou jasnou volbou dýňová s obsahem zinku a chia plná vlákniny a zdravých tuků.

 

Ovoce a zelenina

Citrony – Napomáhají rozjasnění pleti tím, že zesvětlují skvrny po akné a zjemňují pigmentové skvrny. Dále podporují zpomalení přirozeného procesu stárnutí a přispívají k zachování její pružnosti. Citrony zároveň podporují růst vlasů a předcházejí jejich šedivění. 

Jahody – Jsou přirozeným zdrojem kyseliny salicylové, která proniká hluboko do pórů, čistí je a stahuje. Rovněž mohou fungovat jako filtr UVA záření čímž předcházejí předčasnému stárnutí pleti. Jahody obsahují také železo, hořčík a vitamin K, což je kombinace látek, která může pomoci proti vypadávání vlasů, suché pokožce a lupům.

Kiwi – Coby bohatý zdroj draslíku, hořčíku, vlákniny, vitaminu E a vitaminu C předchází vzniku vrásek a podporuje rozjasnění pleti. Jeho pravidelná konzumace navrací lesk barveným vlasům.

Ananas – Vzhledem k obsahu enzymu bromelainu má hojivé a protizánětlivé účinky, a tedy urychluje hojení drobných poranění. Zároveň vyživuje pleť do hloubky a pomáhá stahovat rozšířené póry. O ananasu je dále dobře známo, že obsahuje velké množství biotinu, který působí pozitivně na zdraví kůže, vlasů a nehtů.

Papája – Svými antibakteriálními schopnostmi pomáhá při léčbě ekzému. Rovněž napomáhá ke zjemnění jizev a vrásek a zesvětluje skvrny.

Broskve – Podporují udržení mladistvého vzhledu pokožky tím, že přispívají k udržení optimálně pevné a hydratované pokožky. 

Paprika – Je bohatá na vitamin C podporující tvorbu kolagenu, který pokožce propůjčuje její pevnost a pružnost. 

Červená řepa – Vzhledem ke svým antioxidačním vlastnostem eliminuje stárnutí pleti a tvorbu předčasných vrásek. Při pravidelné konzumaci přispívá ke zlepšení celkového stavu pleti a vlasů.

Avokádo – Vedle kyseliny olejové, která podporuje hydrataci pokožky a zabraňuje předčasným vráskám, obsahuje také antioxidační vitaminy C a E, které bojují proti volným radikálům, které se ve velkém nachází především v UV záření.

 

Strava bohatá na antioxidanty

Oxidační stres způsobuje předčasné stárnutí pleti. Může mít za následek tvorbu vrásek, zašedlý tón pleti, rozšíření pupínků a dalších nedokonalostí. U vlasů zase způsobují jejich vysoušení a nadměrné vypadávání. Právě antioxidanty mají tu moc omezit záškodnickou činnost volných radikálů, které oxidační stres způsobují. 

Svůj jídelníček proto obohaťte o potraviny s vysokou antioxidační aktivitou. K takovým patří například ostružiny, šípky, artyčoky, květák, piniové oříšky a arašídy.

K nepostradatelným antioxidantům řadíme dále vitaminy A, B6, C a E. Z minerálních látek musíme zmínit zinek a selen. Dále pak koenzym Q10 a astaxanthin. Tyto látky najdete například v našich přírodních doplňcích stravy pro vlasy, nehty a pleť

 

Voda a potraviny bohaté na vodu

Váš jídelníček je pro udržení krásné pokožky a vlasů stejně důležitý jako pitný režim, protože díky tekutinám v organismu se mohou odpadní látky rychle a správně pohybovat

Denní příjem tekutin by měl odpovídat množství 30–45 ml na kilogram vaší tělesné hmotnosti. Samozřejmě vždy berte ohled na svou fyzickou aktivitu a momentální okolní teplotu. 

Pokud vám konzumace pramenité vody dělá problém, část denní potřeby tekutin můžete pokrýt potravinami, které jsou bohaté na vodu. K takovým patří melouny, pomeranče, jahody, broskve, jablka, ledový salát, mrkve, špenát, tvarohy, cottage, sýry, klasické polotučné mléko, rýže, těstoviny, polévky a další. 

Cítíte, že vaší pleti chybí voda? Dodejte jí hydrataci zvenku s produkty hydratační kosmetické řady, která zahrnuje vše, co potřebuje ke každodenní péči o svou pleť. 

 

Jak souvisí vzhled pokožky s kondicí střev?

Jak jste se mohli dočíst už v našem dřívějším článku o probiotikách, špatná kondice střev se může projevit trávicími problémy, změnami na váze, ale také různými kožními problémy.

Vzhledem k tomu, že jednou z hlavních funkcí střev je absorpce živin, ze kterých pak čerpá i pokožka, zaměřte se na udržení rovnováhy střevního mikrobiomu. S tím vám pomohou:

- fermentované a probiotické potraviny (např. kefír, kombucha, bílý jogurt s živými kulturami, kysané zelí, tempeh, miso, kimchi)

- potraviny s obsahem vlákniny (ovoce, zelenina, luštěniny)

- zdravé tuky

- bylinkového čaje a pramenitá voda

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Zdravé stravování Péče o pleť Péče o vlasy